hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.08.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 sierpnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Turniej Cieni (Elżbieta Cherezińska), na drugim Połączenia literowe. Kaligrafia (praca zbiorowa). Kolejny produkt to O podstawowych pojęciach judaizmu (Gershom Scholem) oraz Słownik polsko-złodziejski z rozmówkami (Kurka Antoni).
1
Turniej Cieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turniej Cieni
Dostępny2 szt.

Lata 30. XIX wieku Kluczem do panowania nad Azją jest Afganistan, o który Wielka Brytania rywalizuje z Rosją. W Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi. W śniegach Syberii, na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra. Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek. Fascynująca opowieść o Polsce. O ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

6 osób kupiło
2
Połączenia literowe. Kaligrafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połączenia literowe. Kaligrafia
Dostępny79 szt.

Zamieszczone w tym zeszycie ćwiczenia kaligraficzne opracowano z myślą o uczniach, którzy mają trudności z płynnym i estetycznym łączeniem liter. Dziecko na kolejnych stronach rozwija tę umiejętność najpierw po śladzie, potem samodzielnie. Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie służą także doskonaleniu prawidłowego kierunku kreślenia liter przy zachowaniu właściwych kształtów i proporcji, wyrabiają płynność ruchu i tempo pisania, kształcą koordynację wzrokowo-ruchową.

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

5 osób kupiło
3
O podstawowych pojęciach judaizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O podstawowych pojęciach judaizmu
Dostępny18 szt.

Gershom Scholem (1897-1982) był i pozostaje najwybitniejszym współczesnym historykiem judaizmu. Urodzony w Berlinie, wyemigrował do Palestyny jeszcze w międzywojniu, przed powstaniem państwa Izrael i osiadł tam na resztę życia. Zajmował się przede wszystkim mistyką żydowską i z tej właśnie perspektywy przedstawia w niniejszych wykładach z przełomu lat 50. i 60. XX wieku podstawowe pojęcia judaizmu, takie jak Bóg, stworzenie, objawienie, tradycja i zbawienie. Wydobywa związki między historycznymi nurtami – jak wpływ neoplatonizmu na pojmowanie biblijnego Boga czy stwarzanie „z czegoś” w starożytnej mitologii, a stwarzanie „z niczego” w religii, porównuje judaistyczną ideę mesjanizmu z jej chrześcijańską wersją. W tych wykładach, tak jak w całej swojej twórczości, Scholem „rehabilituje” żydowską mistykę, a zwłaszcza kabałę, wykazując, że nie była ona marginalnym nurtem judaizmu, lecz determinowała samą jego istotę. Jednocześnie mistyka stanowiła wynik spotkania (i starcia) myśli biblijnej ze spekulatywną, w tym przypadku neoplatońską (tak jak chrześcijańskiego Boga współokreślił „Bóg filozofów”). Niniejsza prezentacja „podstawowych pojęć” nie jest więc ich prostym encyklopedycznym opisem, lecz wprowadza nas od razu w samo meritum myśli Scholema, której poświęcił on 60 lat swojego życia w najtrudniejszej fazie historii ubiegłego wieku.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4 osoby kupiły
4
Słownik polsko-złodziejski z rozmówkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-złodziejski z rozmówkami
Dostępny29 szt.

W końcu XIX w. lwowski policjant, zarządca aresztów policyjnych, Antoni Kurka zebrał używane w tym środowisku wyrazy i zwroty złodziejskie, zarówno polskie, jak i żydowskie. Powstał unikalny słownik przedwojennej gwary złodziejskiej, zawierający nawet rozmówki (!). Po ponad stu latach zapomnienia wznawiamy ten tytuł w serii ?Kryminały przedwojennej Warszawy?. Mamy nadzieję, że pomoże on lepiej czytelnikom zrozumieć slang powieści kryminalnych naszej serii. Niektóre wyrazy zadziwiają swoją aktualnością, inne zostały już zupełnie zapomniane.?

32,80 zł
23,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
5
Zdrowe tłuszcze w twojej diecie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe tłuszcze w twojej diecie!
Dostępny4 szt.

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że tłuszcz nam szkodzi – powoduje tycie, podnosi ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, nowotworów. Jednak bez tłuszczu nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować, a niemowlęta i dzieci nie mogłyby rozwijać się prawidłowo. Wszystko zależy więc od tego, jaki tłuszcz znajduje się w twojej diecie – czy ten, od którego tyjemy i chorujemy, czy też ten, który jest potrzebny naszemu organizmowi. Autor niniejszej książki w szczegółowy sposób opisuje właściwości różnych tłuszczów i ich znaczenie dla naszego zdrowia.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
6
Pandemic. Lekarstwo - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemic. Lekarstwo
Rebel, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Uwaga! „Pandemic. Lekarstwo” to samodzielna gra, więc do rozgrywek nie jest wymagane posiadanie podstawowej gry „Pandemic”. Pandemia w 30 minut Cztery śmiertelnie niebezpieczne choroby zagrażają całemu światu! Ty i Twój zespół musicie współpracować, aby wynaleźć lekarstwa i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii. Będziecie potrzebowali dużo szczęścia, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czy potraficie ocalić ludzkość? „Pandemic. Lekarstwo” to kooperacyjna gra kościana, której zasady gry oparte zostały na fenomenalnej grze planszowej „Pandemic”. Zawartość opakowania: • 48 kości infekcji, po 12 w każdym z 4 kolorów, • woreczek, • 7 pionków graczy, • 7 kart postaci, • 37 kości graczy w 7 kolorach, • 6 żetonów regionów, • Centrum Badawcze ze skalą zachorowań oraz skalą rozprzestrzeniania się chorób, • strzykawka: wskaźnik rozprzestrzeniania się chorób, • strzykawka: wskaźnik poziomu zachorowań, • żeton CDC, • 10 kart zdarzeń, • karta chorób uleczalnych, • instrukcja.

141,90 zł
124,87 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,03 zł

1 osoba kupiła
7
Czarna seria. Przed upadkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna seria. Przed upadkiem
Niedostępny
Brak

Pewnej grudniowej nocy na tyłach starej kamienicy w centrum Sztokholmu zostaje zamordowany młody socjolog, Thomas Heber. Jedynym świadkiem morderstwa jest kilkuletni chłopiec. Policja rozpoczyna śledztwo. Okazuje, że zamordowany infiltrował środowiska lewicowe, sprawą zaczynają interesować się służby bezpieczeństwa. Sprawa staje się naprawdę poważna, gdy pojawiają się pogłoski, że wkrótce ma dojść do kolejnego zabójstwa na tle politycznym…

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

8
Przewodnik po rozterkach młodości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po rozterkach młodości
Niedostępny
Brak

Następnym etapem międzykontynentalnej pielgrzymki młodzieży będzie Kraków w roku 2016. Drodzy młodzi, Jezus wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli na Jego propozycję życia, abyśmy zdecydowali, jaką drogą chcemy iść, żeby osiągnąć prawdziwą radość. Jest to wielkie wyzwanie wiary. - Papież Franciszek W młodości każdy z nas otrzymuje wielką szansę. Co zrobić, aby owej szansy otrzymywanej u progu dorosłości nie zaprzepaścić? Jak żyć, by nadzieje, które budzi w nas młodość, w wieku dojrzałym nie przemieniły się w smutek zgorzknienia i żalu? Na te oraz wiele innych pytań, które najczęściej zadaje sobie młody człowiek, pomaga odpowiedzieć ta niewielka książeczka, w której autor rozważa problemy i rozterki młodych ludzi, proponując na końcu każdego rozdziału praktyczne ćwiczenia. Mogą być one wstępem zarówno do pogłębionej refleksji, jak i świadomej pracy nad własnym życiem, aby z każdym dniem stawało się ono lepsze...

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

9
Z dziejów sztuki Polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z dziejów sztuki Polskiej
Dostępny1 szt.

Drogi Czytelniku. Oddaję w Twoje ręce szkice poświęcone sztuce polskiej, poczynając od przyjęcia chrześcijaństwa aż po schyłek państwowości Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1795 roku. Wszelkie ilustracje w czasach setek albumów i Internetu odnajdziesz w komputerowej wyszukiwarce. Tekst książki będzie zatem wspomagany przez współczesną technikę. Książka przeznaczona jest dla interesujących się sztuką, dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy przygotowują się do studiów na akademickich uczelniach, gdzie wymagana jest podstawowa znajomość wiedzy o sztuce. Potrzebna też będzie tym wszystkim, którzy uczęszczają na wykłady z historii sztuki na kierunkach humanistycznych wyższych uczelni. Obok zagadnień artystycznych autor zamieścił w niniejszej pracy wszelkiego typu zagadnienia techniczne związane z architekturą, rzeźbą , malarstwem i rzemiosłem artystycznym. Zapoznamy się zatem z technikami budowlanymi, obróbką kamienia, wymiarami gotyckich cegieł, czy też złożoną symboliką dzieł sztuki itp. Przesłania ideowe, tak istotne przed wiekami, zostały na kartkach tej książki przybliżone niewtajemniczonym. Zatem została pokazana dydaktyka przekazu obrazowego, który miał przez symbolikę pouczać i wzruszać. Na wybranych przykładach z dziejów naszej sztuki powyższe problemy zostały poruszone, pomagając zgłębić tajemnice dawnej sztuki. Życzę przyjemnej i przede wszystkim pożytecznej lektury. Michał Rożek, dnia 17 października 2014 r.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

10
Szkice z dziejów szlachty mazowieckiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice z dziejów szlachty mazowieckiej
Niedostępny
Brak

Reprint książki Władysława Smoleńskiego z 1908 r., wydanego nakładem Autora w Krakowie. Jedno z podstawowych źródeł dla genealogów i poszukujących korzeni rodzinnych. Nowy wstęp do publikacji napisał Krzysztof Bąkała. Doskonała lektura dla wszystkich zainteresowanych dziejami Mazowsza.

48,00 zł
34,08 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,92 zł

11
Ziemiomorze. Tom 5. Inny wiatr. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemiomorze. Tom 5. Inny wiatr. Audiobook
Ursula K. Le Guin, Biblioteka Akustyczna
Dostępny4 szt.

Piąty tom cyklu „Ziemiomorze”. Mimo powrotu prawowitego króla w Ziemiomorzu nie dzieje się najlepiej. Prosty czarownik Olcha we śnie odwiedza krainę umarłych, suchy ląd, w którym przebywa jego ukochana żona. Jej pocałunek staje się początkiem. Umarli pragną opuścić swój kraj, a Olcha może otworzyć im drogę. Zwraca się zatem o pomoc do dawnego Arcymaga Geda, a ten posyła go do Tenar, Tehanu i młodego króla w Havnorze. Wraz z dziewczyną-smokiem Irian muszą stawić czoło największemu z zagrożeń. W Innym wietrze powracamy do Ziemiomorza, Archipelagu, w którym mieszkają magowie i smoki, i do bohaterów znanych z poprzednich tomów: Geda, Tenar, Tehanu, Arrena, Irian... Czas bowiem połączyć rozproszone wątki, czas pokazać, ku czemu wiodło przeznaczenie.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

12
Bohaterowie Państwa podziemnego jakich znałem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Państwa podziemnego jakich znałem
Niedostępny
Brak

Kim są tytułowi bohaterowie Polskiego Państwa Podziemnego i jakimi cechami musieli się odznaczać, aby zasłużyć na takie miano? Autor książki na pierwszym miejscu stawia poświęcenie dla Ojczyzny, na drugim odwagę, na trzecim i czwartym zaś odpowiednio: wytrwałą pracę dla Polski oraz ambicję. To nie jeszcze jeden leksykon biograficzny. To książka, jak zwykle u Korbońskiego, z mnóstwem anegdot i nieprawdopodobnych wydarzeń, nieznanych faktów i ciekawostek o bohaterach, których znał osobiście. Od tych najbardziej znanych, aż po tych nieznanych lub już zapomnianych. 28 września 1939 roku na Hożą 14 wpadło nad ranem gestapo. Stali nad marszałkiem Ratajem jak się ubierał i zabrali go bez płaszcza i drobiazgów. Pierwsze pytanie samo się narzucało: czy już odkryto głowę konspiracji? (...) Ubrany starannie i z piękną teczką w ręku, pozując na Niemca, spotkałem się przed gmachem gestapo w Alei Szucha z Hanką i moją żoną Zosią i odebrałem od nich paczkę dla Rataja.(...) Do bramy ruszyłem pewnym krokiem. Żandarmi stuknęli obcasami i przepuścili bez słowa. Dobry początek! Wzięli mnie za Niemca. Po gmachu wędrowałem jakąś godzinę nie nagabywany przez nikogo. (...) Tracę powoli spokój i pukam do pokoju to tu, to tam i pytam moim kiepskim niemieckim, gdzie mógłbym się dowiedzieć o aresztowanym Macieju Rataju. Jedni odpowiadają uprzejmie, drudzy gburowato, że to nie tu. Wreszcie dostałem kartkę z numerem pokoju i nazwiskiem Thiele. (...) Za biurkiem ujrzałem stojącego oficera gestapo olbrzymiego wzrostu, który patrzył na mnie ostro i nieprzychylnie. Twarz przystojna, rysy regularne. Jeszcze dzisiaj bez trudu wywołuję ten obraz.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

13
Kultowy Wrocław pop przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultowy Wrocław pop przewodnik
Niedostępny
Brak

?Kultowy Wrocław? to wyjątkowy przewodnik po wyjątkowym mieście. Prezentujemy zabytki i historię, ale także miejsca modne, znane i lubiane. Umieszczamy je na trasach spacerowych oraz rowerowych, a zwiedzanie muzeów łączymy z dobrymi zakupami i relaksem w ogródkach kultowych kawiarni. Proponujemy jedzenie w restauracjach, które są wizytówką wrocławskiej gastronomii. Polecamy nie przypadkowe, ale wyłącznie sprawdzone adresy. ?Kultowy Wrocław? ma komfortową dla użytkownika formę, jest ciekawie zredagowany, ilustrowany pięknymi zdjęciami oraz użytecznymi mapami. Elegancki edytorsko przewodnik ma służyć nie tylko jednorazowemu użytkowi, ale być też pamiątką z podróży, a także pozycją, do której zechce się wracać. ?Kultowy Wrocław? to przedsięwzięcie długofalowe, planowane są wznowienia uwzględniające zmiany na mapie najatrakcyjniejszych we Wrocławiu miejsc.

29,00 zł
20,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

14
Ao No Exorcist. Tom 12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ao No Exorcist. Tom 12
Niedostępny
Brak

Według informacji pozyskanych od szpiega schwytanego przez Zakon Prawdziwego Krzyża Izumo jest niezbędna do realizacji planu Illuminatów. Nazwa tej organizacji pada też podczas rozmowy Kamiki z Takarą. Kim jest szpieg ukrywający się w japońskiej filii Zakonu?

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

15
Atlas grzybów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas grzybów
Niedostępny
Brak

Niezbędny w lesie, ale również we włoskiej i francuskiej restauracji, podaje bowiem nazewnictwo włoskie i francuskie. Opisuje 205 gatunków, budowę grzybów, występowanie, zróżnicowanie, wartość spożywczą.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

16
Fiszki Plus. Francuski dla średnio zaawansowanych 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Plus. Francuski dla średnio zaawansowanych 1
Niedostępny
Brak

Fiszki Plus. Francuski dla średnio zaawansowanych 1 (B1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek Plus to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Pakiet zawiera 600 fiszek, program i nagrania do pobrania, kolorowe przegródki, etui. Z Fiszkami Plus nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! Z pakietem Fiszki Plus. Francuski dla średnio zaawansowanych 1: – ucz się ponad 1700 słów, wyrażeń i zdań, poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, utrwal reguły gramatyczne, – poznaj prawidłową wymowę, słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń, – utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania), – ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek – sprawdź na memoliście, które słówka już znasz, – twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły!

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

17
Tworzenie przedsiębiorstwa Szanse realizacja rozwój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzenie przedsiębiorstwa Szanse realizacja rozwój
Niedostępny
Brak

Podręcznik dla osób planujących założenie własnej firmy - zwłaszcza tych bez wykształcenia ekonomiczno-menedżerskiego. Przedstawiono w nim nie tylko fazę projektowania nowego przedsięwzięcia (identyfikacji szansy, tworzenia modeli biznesowych, biznesplanu itd.), ale również wskazano wyzwania związane z zarządzaniem już powstałą firmą i ukierunkowywaniem jej rozwoju. Wiedza podana jest w nim w przystępny i praktyczny sposób, a jednocześnie dostosowany do polskiego kontekstu społeczno-gospodarczego. Uzupełnieniem książki są studia polskich przypadków. "Pozycja ta jest skierowana głównie do studentów, menedżerów oraz działających i przyszłych przedsiębiorców. Jej celem jest nie tylko ukazanie czytelnikom istoty procesu przedsiębiorczego, ale również zachęcenie do refleksji i eksperymentowania. Mają temu służyć przedstawione w książce zagadnienia teoretyczne z zakresu przedsiębiorczości i narzędzi stosowanych przez przedsiębiorców, ale również zadawane przez autorów pytania i zamieszczone w tekście przypadki. Autorzy niejako ?prowadzą? czytelnika przez proces przedsiębiorczy krok po kroku: od szansy i pomysłu na biznes, poprzez jego zaplanowanie, aż do prowadzenia i rozwoju. Na uwagę zasługują zamieszczone ciekawe przypadki, dobrze ilustrujące omawiane kwestie". z recenzji dr. hab. Krzysztofa Wacha, prof. nadzw. UEK "Człowiek może działać przedsiębiorczo na bardzo wielu obszarach [?]. Oczywiście nie każdy z nas musi czy powinien działać na własny rachunek; w rozwiniętych gospodarkach własną działalność prowadzi około kilkunastu procent pracujących. [?] przedsiębiorczość dotyczyć może zarówno organizacji biznesowych, jak i tworzenia nowych projektów tam, gdzie zysk nie jest pierwszym i podstawowym celem. Przedsiębiorczość definiujemy jako aktywne poszukiwanie, identyfikowanie i realizowanie szans." z wprowadzenia

39,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

18
Fiszki PLUS. Hiszpański dla średnio zaawansowanych 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki PLUS. Hiszpański dla średnio zaawansowanych 1
Dostępny4 szt.

Fiszki PLUS. Hiszpański dla średnio zaawansowanych 1 (B1) to pakiet 600 fiszek będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się słownictwa na każdym poziomie zaawansowania. Każdy zestaw Fiszek PLUS to starannie przygotowany materiał, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, memolistą i grami językowymi. Z Fiszkami PLUS nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! – Ucz się ponad 1500 słów, wyrażeń i zdań – poznaj gotowe wzorce komunikacyjne, utrwal reguły gramatyczne. – Poznaj prawidłową wymowę. Słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń. – Utrwalaj materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie (do pobrania). – Ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek. Sprawdź na memoliście, które słówka już znasz! – Twórz własne playlisty nagrań wymowy i ucz się mobilnie – w drodze do pracy lub szkoły! – Przygotuj się do sprawdzianów i egzaminów językowych (DELE B1)! Przykładowe słówka: bizco abajo la nalga el tique remar el infarto frenar atento cojear la caja Fiszki PLUS to rozbudowana seria fiszek, ułożona w wygodny system, dzięki któremu sam decydujesz, od którego poziomu zacząć naukę. W ramach serii dostępne są wszystkie trzy poziomy zaawansowania – początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Aby ułatwić wybór fiszek, każdy z trzech poziomów (podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany) podzielono na trzy kolejne zestawy: 1, 2, 3, tak byś jak najlepiej dobrał najlepsze dla siebie fiszki i z łatwością mógł zdecydować o wyborze kolejnego zestawu.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

19
Ilustrowany słownik angielsko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik angielsko-polski
Niedostępny
Brak

Nieodzowna pomoc dla uczniów. 6000 niezbędnych angielskich słów. Doskonały sposób na zapamiętanie angielskich słówek. Pełna gama scenek z życia codziennego. Łatwy w użyciu, ze szczegółowym indeksem. Idealny dla uczniów, studentów, turystów

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

20
Kanapki. 50 łatwych przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanapki. 50 łatwych przepisów
Niedostępny
Brak

Kanapka to mały, poręczny przekrój gastronomii, praktyczna, barwna i apetyczna całość. Zastanówmy się więc, czemu właściwie zawdzięcza swą popularność? Cóż, przede wszystkim temu, że posiada wszelkie zalety niezbędne do pozyskania rzeszy fanów. Sprawdza się w pośpiechu życia codziennego (w sam raz do torebki lub nesesera, by cieszyć podniebienie jako przekąska lub szybki lunch), odpowiednio wzbogacona, jest pełnowartościowym, zbilansowanym posiłkiem (wystarczy nieco warzyw i dodatki obfitujące w białko roślinne lub zwierzęce), nęci i kusi paletą żywych kolorów ( a przecież każdy wie, że je się oczami), a oprócz tego budzi rozkosz podniebienia delikatnym smakiem (nierzadko podkreślonym za pomocą przepysznych sosów i przypraw). Podsumowując, kanapki nie powinno się spychać na koniec listy kuchennych znakomitości i traktować wyłącznie jako szybką i tanią przekąskę dla dzieci. Wprost przeciwnie, należy postawić ją na równi z pełnoprawnym, pieczołowicie przygotowanym posiłkiem. A zatem, zamiast sporadycznie olśniewającego kopciuszka, kanapka powinna stanowić godny substytut dla lunchu lub śniadania, być księżniczką, której hołd ostatnio składają nawet najznamienitsi kucharze świata. Academia Barilla, międzynarodowy ośrodek zajmujący się promocją włoskiej kuchni na świecie, wyselekcjonował pięćdziesiąt przepisów na kanapki przez duże "K". Nie są to byle jakie, szybkie przekąski "na ząb", ale prawdziwe rarytasy (w końcu, nawet miłośnicy dobrego jedzenia czasami potrzebują solidnej porcji energii bez konieczności zasiadania przy wystawnym stole). Pieczywo z dodatkami może wspiąć się na gastronomiczne szczyty, o ile tylko dodatki te są dobrej jakości składnikami, a cały "projekt" opiera się na ich prawidłowym doborze oraz wyczuciu stylu. Dzięki wspaniałym, tradycyjnym produktom z różnych regionów Włoch, kanapka może zamienić się w małe, smakowite arcydzieło kulinarnej sztuki.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

21
Zwierzęta. Świat wokół mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Świat wokół mnie
Niedostępny
Brak

W pudełku znajdziesz: -książkę, -12 puzzli dwuelementowych, 18 naklejek. Układanie puzzli to doskonała zabawa z dziećmi, a także: -ćwiczenie spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej, -rozwijanie umiejętności kojarzenia i zdolności manualnych, -nauka koncentracji, cierpliwości i wytrwałości, -okazja do rozmowy o zwierzętach, odgłosach, jakie wydają, ich domach i innych charakterystycznych cechach.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

22
Owoce i warzywa. Świat wokół mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce i warzywa. Świat wokół mnie
Niedostępny
Brak

W pudełku znajdziesz: -książkę, -12 puzzli dwuelementowych, 18 naklejek. Układanie puzzli to doskonała zabawa z dziećmi, a także: -ćwiczenie spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej, -rozwijanie umiejętności kojarzenia i zdolności manualnych, -nauka koncentracji, cierpliwości i wytrwałości, -okazja do rozmowy o owocach i warzywach. ich kolorach, kształtach i smakach.

11,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

23
Uczę się z kartami pracy. Część 1. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się z kartami pracy. Część 1. Karty pracy dla uczniów z niepełnos...
Dostępny141 szt.

Karty pracy przygotowano z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów szkół przysposabiających do pracy, ale można ją także wykorzystać w szkołach specjalnych – podstawowych i gimnazjach, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych i klasach integracyjnych. Karty są skonstruowane tak, aby nauczyciel korzystał z gotowych poleceń, a stosując zasadę indywidualizacji – sam mógł je modyfikować, dostosowując zadania do możliwości intelektualnych ucznia. Treść kart pracy odpowiada rozkładowi materiału nauczania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i jest zgodna z podstawą programową MEN z 27 sierpnia 2012 roku.

39,50 zł
32,79 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,71 zł

24
Edu karty Język angielski + gra memo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edu karty Język angielski + gra memo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Dwustronne karty edukacyjne dla dzieci. Gratis karty do gry memo. Gratis karty in blanco.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

25
Samoocena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoocena
Dostępny13 szt.

Zaniżona samoocena dotyka bardzo wielu osób. Jest to poważny problem, który może powodować znaczne obniżenie jakości życia, niepewność w sytuacjach społecznych, stawianie sobie zaniżonych celów czy rezygnację z realizacji różnych zadań w obawie przed poniesieniem porażki. Problemem może też być samoocena zawyżona. Autorzy omawiają między innymi zjawisko tak zwanej kruchej wysokiej samooceny, która polega na tym, że w oczach otoczenia osoba ma wysoką samoocenę, jednak szybko okazuje się, że musi być ona nieprzerwanie potwierdzana. Osoba taka nieustannie oczekuje przejawów szacunku, uznania, reaguje złością, jeśli ich nie dostrzega, bardzo ją też irytują oznaki lekceważenia. Ktoś mający tak zwaną bezpieczną wysoką samoocenę nie potrzebuje nieprzerwanie dowodów swojej wartości; przeciwnie, nawet przejawy lekceważenia i braku szacunku nie naruszają jego samooceny. W książce omówiono obecny stan wiedzy na temat tych i bardzo wielu innych zagadnień związanych z samooceną, w tym przedstawiono wyniki najnowszych badań. Jest to więc niejako publikacja ?z frontu badań" nad samooceną, zawierająca skalę, dzięki której każdy czytelnik może sprawdzić, jaka jest jego/jej samoocena. ?Z zadowoleniem należy przyjąć pojawienie się monografii, która podejmuję próbę całościowego przyjrzenia się samoocenie. Publikacja ma wiele walorów poznawczych, ale podkreślić należy jej bezsprzeczne walory edukacyjne, stanowi bowiem kompendium wiedzy na temat możliwości kwestionariuszowego pomiaru samooceny (...). Obszerne wprowadzenie pozwala również na ujednolicenie terminologii dotyczącej tego zagadnienia. W wymiarze edukacyjnym praca zapewnia zatem cenny przegląd teorii, metod i badań, przydatny dla wszystkich badaczy interesujących się tą tematyką, ale także studentów, którzy będą mogli z jednego źródła dowiedzieć się, jak badać samoocenę, a przy okazji z jakimi zmiennymi i jak mierzonymi się ona wiąże. Monografia będzie również z pewnością ciekawa dla praktyków zainteresowanych pomiarem tej niezwykle istotnej dla funkcjonowania człowieka zmiennej. Co ważne, wprowadzono w niej także nową skalę badania samooceny (SLCS-R, Self-liking/Self-Competence Scalę Revised), która uzupełnia dostępne na rynku polskim metody badania analizowanej postawy". Z recenzji dra hab. Michała Wierzchonia

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

26
Edu karty Kraje flagi państwowe + gra memo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edu karty Kraje flagi państwowe + gra memo
Niedostępny
Brak

Dwustronne karty edukacyjne dla dzieci. Gratis karty do gry memo. Gratis karty in blanco.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

27
Kultura społeczeństwo 2/6/2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura społeczeństwo 2/6/2014
Niedostępny
Brak

A Comparison of Higher Education Systems between China and Ukraine Rodzina jako podmiot przedsiębiorczy - krytyczna analiza dyskursu wychowania małego geniusza w portalach internetowych dla rodziców Obraz ponowoczesnego świata z perspektywy współczesnej młodzieży Picie kontrolowane - propozycja strategii pomocowych dla młodych dorosłych

26,00 zł
Powiadomienie
28
Insider trading z perspektywy regulacji europejskich, polskich i szwajcarskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Insider trading z perspektywy regulacji europejskich, polskich i szwaj...
Dostępny140 szt.

Insider trading oznacza zawieranie transakcji przez pracowników wykorzystujących niejawną informację pochodzącą ?z wewnątrz? ich przedsiębiorstwa. Dostęp do wiedzy jest pochodną ich pracy. Powszechnie uważa się, że zysk osiągany przez wykorzystanie gorszej pozycji innej osoby to coś nieuczciwego ? w transakcjach z insiderami bowiem jedna ze stron ma dostęp do informacji, o której istnieniu druga ze stron najczęściej nie ma nawet pojęcia. Czy zatem prawo powinno karać takie osoby, czy też raczej powinno pozwolić insiderom na przysłowiowe odcinanie kuponów od swojej działalności?

49,90 zł
40,42 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,48 zł

29
Solina Tam tak było... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solina Tam tak było...
Niedostępny
Brak

Publikacja ta, bogata w unikatowe fotografie, mapy i schematy jest próbą syntezy dziejów wsi Solina i jej okolic od czasów najdawniejszych, przez okres galicyjski, burzliwe lata II wojny światowej, akcję wysiedleńczą, po budowę słynnej zapory. Obszar dzisiejszego Jeziora Solińskiego to niegdyś tętniąca życiem dolina Sanu, gdzie w zgodzie z naturą i sobą żyła ludność polska i rusińska. Autor opracowania Zbigniew Kozicki, to emerytowany pracownik Zespołu Elektrowni Wodnych Solina?Myczkowce. Sam siebie określa mianem ,,pisarza amatora?. Związany z ukrytą wśród zielonych bieszczadzkich wzgórz Soliną, postanowił przekazać Czytelnikom swą wiedzę na temat tej malowniczo położonej miejscowości.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

Wróć do góry