hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.07.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 31 lipca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się New Born Baby. Lalka funkcyjna, 43 cm (Simba Toys), na drugim Drzewo do samego nieba (Maria Terlikowska). Kolejny produkt to Evi. Letnia przyjaciółka, mix wzorów (Simba Toys) oraz Tajemnice Gór Izerskich (Janusz Skowroński).
1
New Born Baby. Lalka funkcyjna, 43 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Born Baby. Lalka funkcyjna, 43 cm
Simba Toys
Dostępny
218 szt.

Wielofunkcyjna lalka „New Baby Born” to zabawka, która pozwoli każdej dziewczynce wczuć się w rolę opiekuńczej i troskliwej mamy. Bobas ubrany jest w body w ślicznych, typowo dziewczęcych kolorach, a na głowie ma oryginalną opaskę z kokardą. Wszystkie elementy zestawu doskonale współgrają z sobą kolorystycznie, zachęcając do beztroskiej zabawy. W porze karmienia podaj lali mleczko z butelki, a kiedy będzie chciała pić, nalej soku do kubka niekapka. Kiedy lala wypije wystarczająco dużo, posadź ją na nocniczku i zobacz jak robi siusiu. W zestawie znajduje się: uspokajający smoczek, pieluszka, zestaw do karmienia (łyżeczka, widelczyk, miseczka), butelka na mleko, kubek niekapek oraz różowy nocniczek. Całość zapakowana jest w prześliczne biało-różowe pudełko z szybką, przez którą widać laleczkę oraz wszystkie akcesoria. Wystarczy przystroić je tylko delikatną kokardką, aby stanowiło wspaniały prezent. Dzięki tej lali i akcesoriom, każda mała mama może troskliwie opiekować się swoim maleństwem. Zestaw zapewni wiele godzin wesołej i bezpiecznej zabawy. Wysokość: 43.0 cm Wymiary opakowania: 38.5 x 31.2 x 18.5 cm

174,50 zł
157,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,45 zł

16 osób kupiło
2
Drzewo do samego nieba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo do samego nieba
Dostępny
3006 szt.

Tytułowe drzewo rośnie wśród starych brzydkich kamienic okalających jeszcze brzydsze podwórko. Lubi je wielu lokatorów, ale przede wszystkim lubią je dzieci, a zwłaszcza chłopcy, którzy spędzają na nim każą wolną chwilę. Z tej perspektywy – kolejnych konarów rosłego drzewa – poznają sąsiadów, zaprzyjaźniają z nimi, uczą się rozumienia ich problemów, które są czasami bardzo trudne (np. samotność bardzo sympatycznej i życzliwej dzieciakom starszej pani, która podczas wojny straciła własne dzieci). Stare kamienice są przeznaczone do rozbiórki, a drzewo do wycięcia. A jednak to ono właśnie przetrwa – dzięki dzieciom i niektórym dorosłym. Piękna, pełna poezji opowieść o wydźwięku ekologicznym. Bardzo pomysłowe, przemyślane ilustracje, obecnie w zbiorach Muzeum w Zamościu. Książka uzyskała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

11 osób kupiło
3
Evi. Letnia przyjaciółka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Letnia przyjaciółka, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
66 szt.

Laleczka Evi to sympatyczna przyjaciółka każdej dziewczynki. Można ją przebierać, czesać i kompletować do niej akcesoria, a przede wszystkim, można ją wszędzie ze sobą zabrać. Tym razem Evi pojechała na wakacje, więc ubrała się w letni strój. Wysokość laleczki: 12.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,50 zł
13,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

4 osoby kupiły
4
Tajemnice Gór Izerskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Gór Izerskich
Dostępny
31 szt.

Nowa, od dawna oczekiwana książka znanego historyka i dziennikarz, badacza dziejów Dolnego Śląska Janusza Skowrońskiego. Tym razem prowadzi on czytelnika w zakamarki niezwykle urodziwych, chciąz wciąż mało znanych Gór Izerskich rozciągających się pomiędzy Karkonoszami a Bogatynią, u zbiegu granic Polski, Czech i Niemiec. Poszczególne rozdziały książki poświęcone są m.in.: - dziejom obozu Hartmannsdorf, filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i marszowi śmierci jego więźniów w lutym 1945 roku, - rajdowi czołgów amerykańskich z 3. Armii gen. Pattona w rejon Świeradowa-Zdroju na przełomie kwietnia i maja 1945 roku, - Michałowi Skibickiemu, który cudownie wrócił z zaświatów, - kulisom targów na konferencji mocarstw w Poczdamie (17.07.1945 r. - 2.08.1945 r.) o przebieg zachodniej granicy Polski, - tajemnicy zniknięcia wsi Gross Iser, - ostatniej ofierze II wojny światowej w Górach Izerskich, - tajemnicach strażnicy WOP Orle, - utracie Tkaczy i Zieleńca w 1958 r. na rzecz Czechosłowacji, - wędrówkach G. Hauptmanna po Górach Izerskich, - rowerowej wyprawie księdza K. Wojtyły w 1956 roku.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

4 osoby kupiły
5
Evi. Lalka z wózkiem i bobasem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka z wózkiem i bobasem, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
63 szt.

Laleczka Evi idzie na spacer z młodszym braciszkiem. Wózek ma opuszczaną budkę, w środku jest kołderka i poduszeczka. Jest również zestaw do karmienia i zabawy. Zestaw zawiera: • lalkę Evi, • lalkę bobasa, • wózek, • akcesoria dla malucha Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

30,99 zł
27,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

3 osoby kupiły
6
Evi. Laleczka z kucykiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Laleczka z kucykiem, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
87 szt.

Tym razem w serii „Evi” pojawia się urocza laleczka z kucykiem. Evi w ślicznym stroju jeździeckim wyrusza na wspaniałą wycieczkę swoim konikiem. Kucyk ma piękną długą grzywę, o którą na pewno zadba wspaniała Evi. W zestawie znajduje się konik z siodłem oraz laleczka z kaskiem ochronnym na głowę. Piękne pastelowe kolory zachwycą każdą wielbicielkę laleczek Evi. Wysokość lalki: 12.0 cm Wymiary opakowania: 22.0 x 16.0 x 5.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

2 osoby kupiły
7
Lobotomia 3.0: trzydzieści lat holocaustu prawdy o Jego śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lobotomia 3.0: trzydzieści lat holocaustu prawdy o Jego śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Jak doszło do tego, że przez 30 lat prawdziwe okoliczności śmierci księdza Popiełuszki pozostają opatrzone klauzulą tajemnicy i najwyższej tajności? Wszystko, co opinia publiczna wie o zamordowaniu księdza Jerzego Popiełuszki – poza datą i miejscem JEGO uprowadzenia oraz samym faktem JEGO śmierci – jest kłamstwem. Co łączy pustoszący ludzkie mózgi zabieg medyczny zwany lobotomią ze śmiercią księdza Jerzego Popiełuszki – oraz z rodziną prezydenta USA Johna Kennedy'ego? Jak doszło do tego, że lobotomii poddano miliony Polaków? Zasługujesz na więcej, niż lobotomię – masz prawo wiedzieć…

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
8
Operator wielozadaniowych nośników osprzętów w pytaniach i odpowiedziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operator wielozadaniowych nośników osprzętów w pytaniach i odpowiedzia...
Dostępny
11 szt.

Niniejsza publikacja skierowana jest głównie do osób przygotowujących się do uzyskania stosownych uprawnień do obsługi wielozadaniowych nośników osprzętów. Ponadto może stanowić niezbędne kompendium wiedzy dla obecnych operatorów ww. maszyn, których zastosowanie jest bardzo szerokie. W formie pytań i odpowiedzi w książce omówiono budowę, eksploatację oraz zasady bezpiecznej obsługi najczęściej użytkowanych w Polsce wielozadaniowych nośników osprzętów. Oprócz tego książka ta jest uzupełnieniem instrukcji obsługi maszyny, z którą operator powinien zapoznać się przed przystąpieniem do pracy na danym typie maszyny.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
9
Evi. Lalka ze zwierzątkiem, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka ze zwierzątkiem, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
301 szt.

Laleczka Evi w letniej sukience, w zestawie z pieskiem, kotkiem lub króliczkiem. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
10
Baletki i baleriny, czyli historia baletu wyłożona wreszcie jak należy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baletki i baleriny, czyli historia baletu wyłożona wreszcie jak należy
Dostępny
26 szt.

„Baletki i baleriny” to kolejna na polskim rynku książka Davida W. Barbera, znakomitego kanadyjskiego popularyzatora historii muzyki. Tym razem Autor opowiada o najważniejszych dziełach baletowych i ich kompozytorach oraz najsławniejszych tancerkach i tancerzach. Jak zawsze, w książce można znaleźć wiele zabawnych anegdot, a także sporo wiadomości o dziejach sztuki baletowej od jej początków do współczesności.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
11
Klinga ognia. Kroniki Icemarku, tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klinga ognia. Kroniki Icemarku, tom II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń opisanych w Krzyku Icemarku. Sojusz wojsk królowej Thirrin, śnieżnych lampartów, wilkołaków i wampirów szykuje się do odparcia kolejnej inwazji potężnej armii Polipontu pod dowództwem złowrogiego Scypiona Bellorum. Tym razem sytuacja jest naprawdę rozpaczliwa, ale wizja Oskana wciąż daje nadzieję na pokonanie najeźdźców. Jak to jednak możliwe? I jaką rolę odegra w tym najmłodszy z pięciorga królewskich dzieci, kaleki Charlemagne?

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

12
Strasznie śmierdzący smok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strasznie śmierdzący smok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

Pan Piotr znajduje malutkiego smoka izabiera go do swojego sklepu. Ale czy znajdzie miłego właściciela dla tego bardzo śmierdzącego małego smoka? "Niezwykły sklep pana Piotra" to urocza seria czterech książeczek dla dzieci. Ciekawa treść oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że tym książkom po prostu nie można się oprzeć!

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

13
Pomyłkowa kangurka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomyłkowa kangurka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.27

Sklep pana Piotra to nie jest zwykły sklep zoologiczny. Pan Piotr trzyma w nim bardzo dziwne zwierzęta. Kiedy więc do sklepu przychodzi pani Zabłocińska i pyta o kangurkę, dostaje dużo więcej, niż mogła się spodziewać. "Niezwykły sklep pana Piotra" to urocza seria czterech książeczek dla dzieci. Ciekawa treść oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że tym książkom po prostu nie można się oprzeć!

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

14
Chcę mieć jednorożca! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcę mieć jednorożca!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.29

Księżniczka zawsze dostawała to, czego chce. Kiedy żąda jednorożca, król idzie do sklepu zoologicznego ?Dziwne zwierzaki?. Czy pan Piotr i jego przyjaciele pomogą księżniczce znaleźć to, czego naprawdę chce? "Niezwykły sklep pana Piotra" to urocza seria czterech książeczek dla dzieci. Ciekawa treść oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że tym książkom po prostu nie można się oprzeć!

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

15
Moje przedziwne zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje przedziwne zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.26

Pan Piotr chciałby mieć prace, ale nie może znaleźć odpowiedniej. Czy sympatyczna Frania, bardzo przemądrzały gryf i dziwne zwierzęta pomogą panu Piotrowi znaleźć odpowiednią pracę? "Niezwykły sklep pana Piotra" to urocza seria czterech książeczek dla dzieci. Ciekawa treść oraz wspaniałe ilustracje sprawiają, że tym książkom po prostu nie można się oprzeć!

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

16
Lokomotywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.21

„Lokomotywę”, „Rzepkę” i „Ptasie radio” autorstwa Juliana Tuwima znają wszyscy Polacy. W serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca prezentujemy mocno już zapomniane wydanie z 1958 roku w opracowaniu graficznym jednego z twórców polskiej szkoły plakatu, Jana Lenicy. Na stronie tytułowej znajdziemy jeden z najzabawniejszych portretów autora, któremu kanarek przysiadł na piórze. Lokomotywa jest wielka i ciężka, mknie przez nowoczesny świat. Scena, w której rzepka wyskakuje z ziemi, jest dynamiczna i wesoła. Córka Juliana Tuwima, Ewa Tuwim-Woźniak, ilustracje mistrza Jana Lenicy stawia na równi z najbardziej rozpoznawalnymi obrazkami Marcina Szancera. Warto sięgnąć po to konkretnie wydanie, odwołać się do wspomnień, a jednocześnie pokazać dzisiejszym małym czytelnikom przykład doskonałego opracowania edytorskiego.

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

17
Jak polubić siostrę przyrodnią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak polubić siostrę przyrodnią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Lila nie wyobraża sobie, że mogłaby się zaprzyjaźnić ze swoją przyrodnią siostrą Tamarą. Kiedy więc przychodzi im wspólnie spędzić weekend i zamieszkać w jednym pokoju, kłopoty są murowane. Czy dziewczynkom uda się porozumieć i polubić, a może nawet zaprzyjaźnić? Dwa zabawne opowiadania o przygodach sióstr przyrodnich: "Nie chcę z tobą mieszkać" oraz "Nie dotykaj moich rzeczy".

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

18
2-latek rysuje. Pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2-latek rysuje. Pory roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.13

Książki polecamy rodzicom wszystkich maluchów, które uwielbiają rysować, wklejać naklejki oraz powtarzać rymowanki. Anita Głowińska proponuje dzieciom śmieszne wierszyki, odwołujące się do najprostszych skojarzeń, także dźwiękowych. „Ucia-pucia, pimpiluszki. Wiosną budzą się kwiatuszki”. „Heja, heja, perku, perku! Jedzie Adaś na rowerku”. „Jeju, jeju! Chowaj uszy! Zima przyszła. Śnieżek prószy”. Podczas tak wesołej zabawy dwulatki wykonują ćwiczenia motoryczne, niezbędne w kolejnych etapach nauki pisania, oswajają się z kartką papieru i kredkami. Żeby pozwolić bardzo małemu dziecku odnieść sukces i dobrze wykonać zadanie, wszystkie obrazki do pokolorowania są duże, uproszczone i obwiedzione grubym konturem. Naklejki mają stanowić nagrodę za pracę – pamiętajmy, żeby pochwalić dziecko, nawet jeśli jego praca może być wykonana staranniej. Książki zawierają naklejki wielokrotnego użytku.

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

19
2-latek rysuje. Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2-latek rysuje. Mikołaj
Dostępny
19 szt.

Książki polecamy rodzicom wszystkich maluchów, które uwielbiają rysować, wklejać naklejki oraz powtarzać rymowanki. Anita Głowińska proponuje dzieciom śmieszne wierszyki, odwołujące się do najprostszych skojarzeń, także dźwiękowych. Fili-mili, lim-pam-paja. To renifer Mikołaja. Lepu, lepu, oj, da-dana. Chcesz ulepić dziś bałwana? Podczas tak wesołej zabawy dwulatki wykonują ćwiczenia motoryczne, niezbędne w kolejnych etapach nauki pisania, oswajają się z kartką papieru i kredkami. Żeby pozwolić bardzo małemu dziecku odnieść sukces i dobrze wykonać zadanie, wszystkie obrazki do pokolorowania są duże, uproszczone i obwiedzione grubym konturem. Naklejki mają stanowić nagrodę za pracę – pamiętajmy, żeby pochwalić dziecko, nawet jeśli jego praca może być wykonana staranniej. Książki zawierają naklejki wielokrotnego użytku.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

20
I jeszcze Paulette - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I jeszcze Paulette
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.18

Ferdinand mieszka sam w gospodarstwie. I wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy. Pewnego dnia zachodzi do Marceline, swojej sąsiadki, i zauważa, że niewiele brakuje, aby dach jej domu runął. Wnukowie podpowiadają mu, by zaprosił Marceline do siebie. Ale czy to wypada...? Jednak decyduje się w końcu ją zaprosić. Stopniowo jego dom się zapełnia, ożywa – do Ferdinanda wprowadza się owdowiały przyjaciel z dzieciństwa, dwie przerażone staruszki, lekko zwariowani studenci. I jeszcze Paulette... „Ponadczasowa odświeżająca historia”. La Vie „Radosna utopia”. Le Monde „Piękna i realistyczna powieść, która skłania czytelników do myślenia nie tylko o innych, ale i o sobie”. Le Figaro Litteraire

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

21
Zwierzątka na wsi. 2-latek się bawi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzątka na wsi. 2-latek się bawi
Dostępny
2 szt.

Wychowanie przez wspólne czytanie to hasło, które przyświecało tworzeniu książki „Zwierzątka na wsi”. Temat, teksty i barwne ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dwulatków. Autorzy przedstawiają 11 zwierząt, które maluchy mogą zaobserwować podczas wycieczki do gospodarstwa, m.in. kaczki, świnki, kurę, kota. Pokazują podstawowe o nich informacje: jak się porusza kaczka i gdzie lubi przebywać, jaki świnka wydaje dźwięk, jaki kurka ma kolor i jak się nazywa jej dziecko, jakie kotek ma zwyczaje. Zadbali także o to, żeby lektura nie nużyła. Po przeczytaniu wierszyka i obejrzeniu ilustracji podpowiadają, jaką zabawę rodzic może wykonać z dzieckiem. Na końcu książki rodzice znajdą rady, jak zachęcić dziecko do czytania, żeby ta czynność stała się przyjemnym nawykiem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

22
Zwierzątka świata. 2-latek się bawi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzątka świata. 2-latek się bawi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Wychowanie przez wspólne czytanie to hasło, które przyświecało tworzeniu książki „Zwierzątka świata”. Temat, teksty i barwne ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dwulatków. Autorzy przedstawiają 11 zwierząt, które maluchy mogą zaobserwować w zoo albo podczas podróży, m.in. zebrę, wielbłąda, papugę, małpkę. Pokazują podstawowe o nich informacje: jakie zebra ma kolory i wzór, gdzie mieszka wielbłąd, jakie dźwięki wydaje papuga, co jada i co lubi robić małpka. Zadbali także o to, żeby lektura nie nużyła. Po przeczytaniu wierszyka i obejrzeniu ilustracji podpowiadają, jaką zabawę rodzic może wykonać z dzieckiem. Na końcu książki rodzice znajdą rady, jak zachęcić dziecko do czytania, żeby ta czynność stała się przyjemnym nawykiem.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

23
Małe zwierzątka. 2-latek się bawi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe zwierzątka. 2-latek się bawi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Wychowanie przez wspólne czytanie to hasło, które przyświecało tworzeniu książki „Małe zwierzątka”. Temat, teksty i barwne ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dwulatków. Autorzy przedstawiają 11 zwierząt, które maluchy mogą zaobserwować podczas spaceru, m.in. ptaszki, biedronkę, ślimaka czy dżdżownicę. Pokazują podstawowe o nich informacje: jaki wróbelek wydaje dźwięk, jakie biedronka ma kolory i wzory, jak się porusza ślimak, jakie dżdżownica ma zadanie w przyrodzie. Zadbali także o to, żeby lektura nie nużyła. Po przeczytaniu wierszyka i obejrzeniu ilustracji podpowiadają, jaką zabawę rodzic może wykonać z dzieckiem. Na końcu książki rodzice znajdą rady, jak zachęcić dziecko do czytania, żeby ta czynność stała się przyjemnym nawykiem.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

24
Viktor Orbán - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viktor Orbán
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.23

Biografia jednego z najbardziej intrygujących i kontrowersyjnych polityków współczesnej Europy. Kim naprawdę jest Viktor Orbán: mężem opatrznościowym węgierskiej i europejskiej sceny politycznej, czy niebezpiecznym dogmatykiem, który swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami i działaniami doprowadzi Węgry do katastrofy i sprowadzi widmo rozpadu na Unię Europejską? Książka szczegółowo pokazuje niezwykłą życiową i polityczną drogę, jaką przeszedł Orbán, analizuje jego wzloty i upadki, zaskakujące sukcesy i druzgocące porażki. Rozszerzona specjalnie z myślą o polskim czytelniku, pozwala zrozumieć zarówno fenomen wielkiej popularności premiera Węgier, jak i przyczyny nieufności i lęku, jakie jego poczynania wywołują i nad Dunajem, i w innych częściach Europy. Pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowanych rozwojem wydarzeń na Węgrzech, a także dla czytelników zafascynowanych kulisami polityki w ogóle – jej mechanizmy są przecież zbliżone bez względu na długość i szerokość geograficzną. József Debreczeni jest znanym publicystą i autorem książek o najważniejszych postaciach węgierskiej polityki ostatnich 25 lat - pierwszym premierze wybranym w wyborach demokratycznych Józsefie Antallu oraz socjalistycznym premierze w latach 2004-2009 Ferencu Gyurcsányu. W połowie lat dziewięćdziesiątych Debreczeni był osobistym doradcą Orbána, obecnie należy do jego krytyków.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

25
Tchnienie śniegu i popiołu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tchnienie śniegu i popiołu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.13

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu, na kanwie którego powstał popularny serial w AXN White. Claire, lekarka przeniesiona w przeszłość, wie, że dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazła się w Ameryce wraz z ukochanym Jamiem, doprowadzi wkrótce do wielkiej rewolucji i powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Claire, która pochodzi z XX wieku, zdaje sobie sprawę z okropności, jakie będą miały miejsce. Wśród strasznych zdarzeń jest wielki pożar i śmierć rodziny Jamiego... Czy da się tego uniknąć? Jedyne w swoim rodzaju połączenie romansu, powieści przygodowej, historycznej i fantasy. Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią Obca. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata. W przygotowaniu wszystkie części sagi o ponadczasowej wielkiej miłości Claire Randall i Jamiego Frasera.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

26
Podwójne życie Pat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwójne życie Pat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.31

Jedna kobieta. Dwa światy. Dwie historie Jest rok 2015, a Patricia Cowan dożyła sędziwego wieku. "Dziś zdezorientowana" - głosi napis na karcie pacjenta na jej łóżku. Patricia nie wie, który jest rok, nie pamięta o ważnych wydarzeniach z życia swoich dzieci. Za to pamięta o tym, co wydaje się niemożliwe. Pamięta, że wyszła za Marka i miała czworo dzieci - ale pamięta też, że nie wyszła za Marka i wychowała troje dzieci z Bee. Była gospodynią domową, która wyzwoliła się z okropnego małżeństwa, czy odnoszącą sukcesy autorką przewodników, mieszkającą w Wielkiej Brytanii i Włoszech? A księżyc, który widzi przez okno: czy znajduje się na nim poczciwa stacja badawcza, czy też posterunek wojskowy najeżony pociskami atomowymi? Książka Jo Walton zaczyna się spokojnie, a potem nagle porywa czytelnika w szaloną podróż, wiodącą przez podwójny krajobraz i kończącą się czymś w rodzaju „Wyboru Zofii” do entej potęgi. Ta droga zapiera dech w piersiach. Ursula K. Le Guin Jo Walton otrzymała nagrodę Johna W. Campbella za najlepszy debiut w 2002 roku i World Fantasy Award za powieść „Tooth and Claw” w 2004 r. Inne jej książki to opisująca historię alternatywną trylogia „Small Change”, złożona z tomów „Farthing”, „Ha''penny” i „Half a Crown”. Za powieść „Wśród obcych” otrzymała w 2012 r. nagrodę Hugo i Nebula. Jo Walton prowadzi bloga na papersky.livejournal.com oraz pisze felietony w Tor.com. Pochodzi z Walii, mieszka w Montrealu.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

27
Wampirek Alfred i pierwsza podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampirek Alfred i pierwsza podróż
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.13

Kto lubi film Hotel Transylwania – ręka do góry! Na pewno już wiecie, że wampiry i inne potwory dadzą się lubić. I że czasem są bardzo, bardzo podobne do was. I że miewają te same problemy. Alfred właśnie wyrusza na pierwszą wyprawę latającym statkiem pirackim. Ponieważ wszystko na pokładzie bardzo wampirka ciekawi i wszędzie wtyka on swój nos, lot wcale nie przebiega spokojnie. Nie dość, że Alfred wypada za burtę, to jeszcze czeka go pierwsze spotkanie z ludźmi. Nowoczesna opowieść w nowoczesnym opracowaniu graficznym to świetna lektura dla młodszych dzieci. To także pretekst do rozmowy rodzica z dzieckiem – zgodnie z hasłem Wychowanie przez wspólne czytanie. Jakub Skworz. Redaktor miesięczników Men’s Health i Women’s Health. Autor książki „Męskie rozmowy nastolatka” i bajek dla dzieci.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Żyrafa i mrówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyrafa i mrówka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.14

Dlaczego warto kupić tę książkę? - bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić – między wysoką Żyrafą i maleńką mrówką, - bo jest to historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń, w której wszystko jest możliwe, - bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią, - bo Jagoda Charkiewicz zilustrowała ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każda kartka to graficzna przygoda, - bo skoro już trzeba ćwiczyć czytanie, to lepiej to robić na naprawdę wciągającej lekturze.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

29
Dzieci rewolucji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci rewolucji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

„Znakomita fabuła aż do ostatniej strony. Robinson otrzymał wiele nagród za serię z detektywem Banksem, ta książka to absolutne mistrzostwo”. Kirkus Review Na nieużywanym szlaku kolejowym znaleziono ciało mężczyzny. DCI Banks i jego współpracownicy szybko odkrywają, że ciało denata należy do zniesławionego profesora akademickiego, którego cztery lata wcześniej zwolniono z powodu molestowania seksualnego. Możliwe, że w jego upadek, ale również i śmierć, uwikłanych jest wielu podejrzanych. Wkrótce samego Banksa ogarnia obsesja na punkcie pięknej Lady Veroniki Chalmers i jej związków z profesorem, które cofają go do fascynujących lat 70. Znajdujące się pod nieustającą kontrolą śledztwo mimo wszystko nabiera tempa, a Banks wiele ryzykuje, by dokonać przełomu w wyjaśnieniu sprawy. Dzieci rewolucji to przykuwająca uwagę, pełna napięcia i zwrotów akcji powieść. Peter Robinson w najlepszym wydaniu!

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

30
Wampirek Alfred i ostatni ząbek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampirek Alfred i ostatni ząbek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.25

Kto lubi film Hotel Transylwania – ręka do góry! Na pewno już wiecie, że wampiry i inne potwory dadzą się lubić. I że czasem są bardzo, bardzo podobne do was. I że miewają te same problemy. Alfredowi właśnie wyrósł ostatni ząbek. To znaczy, że dorósł i że musi przejść Wielką Próbę, żeby zostać prawdziwym wampirem. A przecież nikt nie lubi egzaminów i trudnych pytań. Nowoczesna opowieść w nowoczesnym opracowaniu graficznym to świetna lektura dla młodszych dzieci. To także pretekst do rozmowy rodzica z dzieckiem – zgodnie z hasłem „Wychowanie przez wspólne czytanie”. Jakub Skworz. Redaktor miesięczników Men’s Health i Women’s Health. Autor książki „Męskie rozmowy nastolatka” i bajek dla dzieci.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

31
Drapieżcy i ofiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drapieżcy i ofiary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Odkryj niebezpieczny świat przyrody! Dowiedz się, w jaki sposób zwierzęta polują na swoje ofiary i jak się bronią. Sprawdź, które rośliny i grzyby są trujące. Zajrzyj w paszczę krokodyla, poznaj zwyczaje skorpionów, naucz się rozpoznawać barszcz Sosnowskiego i stań oko w oko z groźną ośmiornicą. W książce Drapieżcy i ofiary znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących drapieżnych zwierząt i trujących roślin, a także wskazówki, jak postępować w sytuacji zagrożenia.Poznaj: ?Drapieżne koty ?Jadowite pajęczaki ?Mięsożerne rośliny ?Trujące grzyby ?Krwiożercze mrówki Dzięki serii BDŹ ODKRYWC poznacie fascynujące zwierzęta i rośliny. Starannie dobrane piękne zdjęcia oraz ciekawostki przeniosą was w świat, którego nie znacie!

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

32
Tease - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tease
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media. W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

33
Jack Reacher. Sprawa osobista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Sprawa osobista
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.10

Rewelacja! Takich emocji doświadczałem dotąd tylko na misjach zagranicznych – Jack Reacher zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Były dowódca 18. batalionu desantowo-szturmowego generał brygady rez. Tomasz Bąk Reacher potrafi wytropić każdego. Przez wiele lat w armii śledził dezerterów i defraudantów, których szkolono w ukrywaniu się i zastawianiu pułapek. Pilnując porządku w armii, musiał być lepszym od najlepszych z najlepszych. Sam Jack Reacher w czasach powszechnej inwigilacji jest praktycznie nie do namierzenia – nie używa kart kredytowych, nie ma telefonu komórkowego. Niczym samotny mściciel podróżuje incognito z miasta do miasta, a czytelnik marzy, żeby wreszcie przyjechał do niego. Polecam Reachera każdemu, kto szuka lektury na chwilę lenistwa! Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza” „Możesz się rozstać z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze. I nie do końca”. I nie w przypadku Jacka Reachera. W samym centrum Paryża snajper oddaje strzał do prezydenta Francji. Wystrzelony z odległości tysiąca pięciuset metrów pocisk zatrzymuje kuloodporna szyba. Wszystko wskazuje na to, że chodziło tylko o próbę generalną przed zbliżającym się szczytem G8, który ma się odbyć w Londynie, a jednym z potencjalnych celów jest prezydent USA. Wywiad wojskowy, FBI i CIA zwracają się do Reachera z prośbą o pomoc w schwytaniu zamachowca. Według nich może nim być John Kott, którego przed szesnastu laty wpakował za kratki. Z natury podejrzliwy wobec służb specjalnych Reacher nie wierzy w tę teorię i próbuje się trzymać z dala od całej sprawy. Do czasu, aż na własne oczy zobaczy zdjęcia ze swoją twarzą, na których Kott po opuszczeniu więzienia ćwiczył strzelanie do celu właśnie z odległości tysiąca pięciuset metrów… Teraz Reacher już nie może się wycofać, bo sprawa stała się osobista.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

34
Nieprzyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieprzyjaciel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Chronologicznie najwcześniejsza, a ósma z serii, powieść o kultowym bohaterze Lee Childe'a, Jacku Reacherze, inteligentnym i zabójczo skutecznym majorze żandarmerii wojskowej. 'Nieprzyjaciel' to swoisty prequel całego cyklu, książka w której autor odsłania kilka tajemnic z przeszłości Reachera, jednej z najciekawszych postaci współczesnej powieści sensacyjnej. Jest rok 1990, niedługo po upadku muru berlińskiego. Reacher wciąż jeszcze jest majorem żandarmerii i wierzy w szczytne cele US Army. W Sylwestra, przeniesiony ledwie dwa dni wcześniej z Panamy do Karoliny Północenej, Reacher dowiaduje się, że położonym niedaleko obskurnym hoteliku zmarł nagle dwugwiazdkowy generał. Kilka godzin później z rąk włamywaczy ginie jego żona, niedługo później na tamten świat przenoszą się pułkownik i sierżant sił specjalnych. Nowo mianowany zwierzchnik Reachera, pułkownik Willard kategorycznie zakazuje śledztwa. Jest ignorantem, czy spiskowcem? Major łamie rozkaz i trafia w sam środek intrygi. Wraz z czarnoskórą porucznik Summer stara rozwikłać zagadkę i odnaleźć teczkę generała, zawierającą tajemnicze materiały na temat sił pancernych. Akcję przerywa mu nagły telefon - matka Reachera jest ciężko chora, a on musi porzucić sprawę i udać się do Francji…

34,50 zł
27,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,90 zł

35
Oblężenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblężenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.19

Grupa islamskich ekstremistów opanowuje hotel Stanhope w Londynie. Goście i pracownicy hotelu stają się zakładnikami terrorystów, którzy dają rządowi pięć godzin na spełnienie wszystkich swoich żądań – w przeciwnym razie budynek hotelu zostanie wysadzony w powietrze. Część zakładników, zupełnie obcych sobie ludzi, których los tragicznie splótł się tego dnia, stara się ze sobą współpracować i przeciwstawić się terrorystom. Działaniami policji kieruje natomiast ambitna inspektor Arley Dale. Kiedy wydaje się już, że wszystko idzie zgodnie z planem, Arley Dale otrzymuje telefon z wiadomością, że jej mąż i dzieci zostali uprowadzeni. W zamian za uwolnienie jej bliskich porywacze żądają przekazania im planu ataku, którego celem ma być odbicie zakładników. Arley zwraca się o pomoc do dawnej znajomej, byłej policjantki Tiny Boyd.

33,90 zł
27,12 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,78 zł

36
Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego. Audiobook
Wojciech Sumliński, Wojciech Sumliński REPORTER
Dostępny
31 szt.

Historia, którą pokazujemy, odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, sięgające do mrocznego świata służb tajnych, które współtworzyły polską mafię. Znajdą się tacy, którzy będą w te związki powątpiewać, zapewniamy jednak, że one istniały – a ich wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas. Oto solidna dawka dyskomfortu – dla dobra Bronisława Komorowskiego, Polski i milionów Polaków – starannie zweryfikowana, a zarazem brzmiąca jak thriller polityczny, kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego. „Prezydent komfortowo czuje się w prezydenckim garniturze. Może nawet aż nadto komfortowo. Dla niego samego, dla Polski i dla nas byłoby lepiej, gdyby – i sobie, i nam – zafundował jednak solidną dawkę dyskomfortu”.– Tomasz Lis o Bronisławie Komorowskim, newsweek.pl, 21 lipca 2014 „To bardzo twardy, zdeterminowany, konsekwentny i niebezpieczny gracz”.– Stanisław Janecki o Bronisławie Komorowskim, w Polityce.pl, 5 grudnia 2014

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

37
Czynnik Ludzki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czynnik Ludzki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.10

Jedna z najlepszych powieści Grahama Greene’a oparta na prawdziwej historii przyjaciela autora, słynnego kreta KGB, Kima Philby’ego. Sensacyjna fabuła jest pretekstem do gorzkiej refleksji nad losem jednostki uwikłanej w zmagania dwóch potężnych organizacji. Maurycy Castle, stateczny sześćdziesięciolatek, i Arthur Davis, dandys i gracz, pracują razem w jednej z sekcji wywiadu. Podczas rutynowej z pozoru kontroli jeden z nich zostaje przyłapany z tajnym raportem w teczce. Rozpoczyna się bezwzględne polowanie na zdrajcę. Wkrótce Castle i Davis przekonają się, że uleganie jakimkolwiek uczuciom — miłości, nienawiści, strachowi — jest w tej grze bardzo ryzykowne. Może kosztować wolność, a nawet życie... Bestsellerową powieść Greene’a przeniósł na ekran Otto Preminger. W rolach głównych wystąpili Richard Attenborough, John Gielgud i Derek Jacobi.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

38
450 stron - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
450 stron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno… W świecie, w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę? Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów. Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

39
Rosyjskie źródła nazizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjskie źródła nazizmu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Narodowy socjalizm jest powszechnie uważany za rdzennie niemieckie zjawisko. Tymczasem wybitny historyk Michael Kellogg, wykorzystując bogate materiały archiwalne z Niemiec i Rosji, w tym także niedawno odtajnione dokumenty, stawia sensacyjną tezę, że ideologiczne fundamenty partii nazistowskiej były stworzone przez niemieckich nacjonalistów w ścisłej współpracy z żądnymi zemsty na bolszewikach rosyjskimi emigrantami, skupionymi w konspiracyjnej organizacji Aufbau. Autor tropi spiski, które miały obalić znienawidzone rządy republiki weimarskiej i odebrać władzę w Rosji z rąk bolszewików. Udowadnia, że głoszone przez Aufbau tezy o zagrożeniu „żydowskim bolszewizmem” na trwałe połączyły się z demagogią Hitlera i w konsekwencji doprowadziły do przeprowadzenia ataku na Związek Sowiecki i rozpoczęcia masowej eksterminacji europejskich Żydów.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

40
Prawo i literatura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo i literatura
Dostępny
37 szt.

Badania nad związkami prawa z literaturą prowadzone są od kilkudziesięciu lat w wielu krajach. W niektórych z nich, jak np. w Stanach Zjednoczonych czy w państwach skandynawskich, powstały poważne ośrodki naukowe zajmujące się tą tematyką oraz bogata literatura przedmiotu. Rezultaty tych prac stały się elementem edukacji prawniczej, a niekiedy nawet orzecznictwa sądów. W niniejszym zbiorze pisze o tym Jarosław Kuisz. Nie prowadzono natomiast dotychczas zakrojonych na większą skalę systematycznych badań nad tematyką prawną pojawiającą się w polskiej literaturze w wymiarze historycznym. Prezentowany tutaj zbiór esejów, poświęcony literaturze dziewiętnastowiecznej, jest okazją do zasygnalizowania, że prace takie zostały zapoczątkowane. Ze wstępu Marka Wąsowicza

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

41
Mechanizmy reprodukcji i zmiany w systemie administracji publicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanizmy reprodukcji i zmiany w systemie administracji publicznej
Dostępny
140 szt.

Marianna Zieleńska Mechanizmy reprodukcji i zmiany w administracji publicznej na przykładzie wdrażania otwartej metody koordynacji Idzie, w największym skrócie, o to, że tzw. otwarta metoda koordynacji miała - ma zresztą nadal - stanowić taką formułę budowania "Europy socjalnej", która nie narzuca - poprzez jurydyzację rozmaitych standardów socjalnych - podstaw tej budowli, lecz prowadzi do tego, że wyłania się ona w toku konstruowania serii wzorców wskazywanych jako godne naśladowania, poszukiwania tzw. dobrych praktyk. Sądzę, że powinien przeczytać tę książkę każdy, kto chce zrozumieć procesy europejskiej - więc także i polskiej - "governance". Prof. dr hab. Kazimierz W. Frieske Europa i jej struktura instytucjonalna przeżywają okres niepewności. Aby zrozumieć jej źródła, aby w ogóle zrozumieć funkcjonowanie europejskich struktur, potrzebna jest konkretna wiedza, oparta na dobrych teoriach i analizach empirycznych. Takiej wiedzy w Polsce wciąż jest mało. Dlatego ta książka jest potrzebna. W moim przekonaniu stanowi dowód na to, że polskie studia nad administracją publiczną w kontekście europejskim stają się coraz bardziej profesjonalne i oparte na solidnych podstawach akademickich. Liczyć można, że praca ta znajdzie czytelników zarówno wśród praktyków administracji, jak i wśród osób zainteresowanych bardziej aspektami akademickimi. Prof. dr hab. Andrzej Rychard Marianna Zieleńska (ur. 1981), socjolożka, związana z Instytutem Socjologii UW. Jej zainteresowania skupiają się wokół problematyki funkcjonowania sektora publicznego, a w szczególności administracji publicznej. Prowadzi szereg badań w obszarze polityki rynku pracy, pomocy i integracji społecznej oraz edukacji. Jest krajową korespondentką European Foundation for the Improvement of Living and Working Conditions (Eurofound) z ramienia Instytutu Spraw Publicznych.

35,70 zł
31,42 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,28 zł

42
Myślenie historyczne. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie historyczne. Część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.10

Tom pierwszy Myślenia historycznego, przeznaczonego dla wszystkich tych, którym bliski jest dialog między teorią a empirią badań nad przeszłością. W części pierwszej, będącej autorskim tomem Jörna Rüsena, poruszamy się w obrębie trzech głównych tematów badań: Czym jest historia, czym jest kultura i świadomość historyczna, i wreszcie ? w obrębie dydaktyki historycznej, mieszczącej się w szeroko rozumianym nurcie współczesnej humanistyki. Tom stanowi próbę nowego zorientowania historiografii w czasie eksplozji różnego rodzaju ponowoczesnych podejść do historii, szczególnie ważną dla zachowania suwerenności dyscypliny.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

43
Mroczna Wieża. Tom 4. Czarnoksiężnik i kryształ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna Wieża. Tom 4. Czarnoksiężnik i kryształ
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Mroczna wieża. Tom 4: Czarnoksiężnik i kryształ to 4. część bestsellerowego cyklu fantasy Stephena Kinga. Książka przedstawia dalsze losy głównego bohatera Rolanda, który wraz z przyjaciółmi próbuje odnaleźć właściwą drogę do tajemniczej Mrocznej Wieży. Tom czwarty „Mrocznej wieży” – czterotomowego cyklu fantasy Stephena Kinga porównywalnego do „Władcy Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga Childe Roland opowiada o ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejską mocą człowieka w czerni i poszukującego tajemniczej Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas stracił jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zaludnionym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry. Trójka przyjaciół wygrywa pojedynek na zagadki i uchodzi z życiem z zastawionej pułapki. W konfrontacji z maszyną zwycięzcą zostaje młody Eddie. Bohaterowie docierają do Topeki we współczesnej Ameryce, zniszczonej i zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej grypy.

44,90 zł
35,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

44
Serce ze szkła. Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce ze szkła. Tom I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.13

Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu. Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją. Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Serce ze szkła jest pierwszą częścią trylogii dla młodego czytelnika zainspirowaną słynną powieścią Daphne du Maurier Rebeka,zekranizowaną przez Hitchcocka w 1940 roku.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

45
Księga Życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Życia
Dostępny
2 szt.

Poruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze, nienawiści i strachu Elias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim nowym domu odkrywa schody prowadzące do dużej biblioteki. Tam jego uwagę przykuwa jedna z książek. Nie jest to zwykła książka, lecz Wielka Księga Życia, święte dzieło, w którym sam Bóg zapisuje przeznaczenie każdej istoty ludzkiej... Przeglądając kolejne wpisy w księdze, Elias odnajduje życiorysy swoich rodziców, przyjaciół, postaci historycznych. Elias jest tym bardziej zafascynowany swym odkryciem, że nieziemska moc tajemnej księgi pozwala mu wpływać na bieg Historii. Czy Eliasowi uda się zmienić tragiczny los jego bliskich i jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? Czy uda mu się zmienić bieg Historii? Prawa do przekładu powieści zostały sprzedane do 13 krajów.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

46
100 genialnych pomysłów, które zmieniły świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 genialnych pomysłów, które zmieniły świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.05.29

Śmiały, odkrywczy pomysł, przebłysk geniuszu, który pojawia się we właściwym czasie, może odmienić świat. W tej książce zebrano 100 odkryć, które wpłynęły na losy rodzaju ludzkiego. Niektóre z nich zrodziły się w wyniku bacznej obserwacji otoczenia, inne są owocem pracy wybitnych umysłów, na przykład Galileusza, Leonarda da Vinci, Benjamina Franklina, Marii Skłodowskiej-Curie czy Antoinea Laurenta de Lavoisiera, a jeszcze inne, nie mniej przełomowe, są dziełem przypadku. Wszystkie mogą nas nauczyć jednego: nowatorskie pomysły krążą w powietrzu, lecz trzeba wykazać się refleksem, by je pochwycić. Niezwykle ciekawym historiom o ich twórcach towarzyszą zabawne rysunki autora.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

47
Encyklopedia Zdobycze techniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Zdobycze techniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.30

Kompletny zbiór fascynujących faktów! Bogato ilustrowane kompendium, które wprowadzi młodych czytelników świat zdobyczy techniki. Ciekawostki i fakty podano w przystępny, zwięzły sposób. Kompendium wiedzy ogólnej w pigułce!

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

48
Wakacje z duchami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje z duchami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.12

Trójka przyjaciół spędza wakacje u cioci. Nie zamierzają się nudzić! Po wybudowaniu szałasu-bazy przystępują do tropienia okolicznych przestępców. Z zaskakującym skutkiem... Doskonała lektura dla wszystkich miłośników zagadek detektywistycznych!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

49
Rozłożone gazety. Studia z zakresu prasowego dyskursu języka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozłożone gazety. Studia z zakresu prasowego dyskursu języka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

Książka jest zbiorem studiów, szkiców, artykułów i rozpraw już publikowanych (zob.: Nota wydawnicza). Zostały one jednak w zróżnicowanym stopniu przeredagowane, skrócone lub uzupełnione nie tylko o nowe wskazówki bibliograficzne. W zamierzeniu autorki ma to być prezentacja drogi badawczej, świadectwo poszukiwań problemów, pojęć, kategorii oraz metod opisu komunikatów prasowych. Dobierając suwerennie pojęcia, kategorie poznawcze, metody, ustalając zakresy badań, ich konteksty, proponując terminy, Autorka poszukuje własnego miejsca na prasowym (medialnym) polu badawczym.

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

50
Miraże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraże
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.30

Lili i Julian spotykają się w music-hallu „Rex” i zawiązują znajomość, która z niewinnego flirtu przeradza się we wzajemną fascynację. Lili jest znudzona spokojnym rodzinnym życiem. Szuka dojścia do bohemy artystycznej, próbuje być zawsze au courant z modą, literaturą, lokalami, w których bywać wypada. Rozdarta pomiędzy wymaganiami, jakie stawia przed nią pozycja żony adwokata i damy z dobrego towarzystwa, a tęsknotami za niemoralnym, ekscytującym, swobodnym życiem. Julian to początkujący pracownik działu reklamy pisma „Bluszcz”, zmagający się z problemami finansowymi i aspirujący do sławy poeta, który wciąż mieszka z ciotką i wszędobylską służącą Andzią. Kochankowie planują wspólny wyjazd do Paryża. Pragnienia bohaterów okazują się jednak mrzonkami w obliczu nadciągającej wojny…

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

51
Tej nocy umrzesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tej nocy umrzesz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.27

Student Marcus Nielsen zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Matka Marcusa jest jednak przekonana, że syn został zamordowany. Błaga policję, by nie zamykali sprawy. W trakcie śledztwa odkryty zostaje trop prowadzący do bazy wojskowej Korsö niedaleko Sandhamn. Wkrótce ginie kolejny człowiek, który również ma związki z Korsö. Najlepsza przyjaciółka Thomasa, Nora Linde, która dopiero co odeszła od męża, usiłuje dowiedzieć się więcej o bazie wojskowej, w której od kilkudziesięciu lat działają komandosi z piechoty morskiej. Czy w przeszłości kryje się coś, co nie ma prawa wyjść na światło dzienne?

36,99 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

52
Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.20

Każdy dzień przynosi nowe okazje do konfliktu. Zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych powodzenie lub porażka zależą od twojej umiejętności manewrowania w konfliktowych sytuacjach. W książce Powiedz to inaczej, napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, którego twórczy geniusz stał także za dziełem 48 Praw władzy, znajdziesz siedemnaście zasad prowadzenia rozmowy o trudnych problemach. Z tego nieocenionego poradnika dowiesz się, jak zmienić nastawienie swojego umysłu, jak wyrwać się z destrukcyjnego kręgu ataków i kontrataków, jak zamienić konflikt w okazję do rozwoju. Wyrafinowana graficznie, pełna przykładów z życia, celnych rad i przejrzyście opisanych ćwiczeń pomagających w sprawdzeniu, czy dobrze opanowałeś lekcję, książka ta nauczy cię prowadzenia konstruktywnego dialogu i znajdowania trwałych rozwiązań.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

53
Grzyby i owoce leśne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzyby i owoce leśne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Późnym latem i jesienią lasy pełne są zapalonych grzybiarzy, a także amatorów dzikich owoców w rodzaju malin, jagód lub jeżyn. Jeżeli nie potrafisz odróżniać gatunków grzybów, zwyczajnie nie masz chęci na bieganie po lesie lub Twoje sprawdzone miejsca zostały już dawno ogołocone – zajrzyj do zaprzyjaźnionego sklepu. Po powrocie do domu koniecznie przygotuj na obiad udka kaczki z grzybami, a resztę ukiś lub zamarynuj. Dzięki naszej książce wyczarujesz także desery, wypieki i zdrowe sałatki z dodatkiem owoców leśnych.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

54
Wielkie dni małej floty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie dni małej floty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.09

Nowe wydanie najlepszej książki, opisującej zmagania polskiej floty w czasie II wojny światowej Wielkie dni małej floty to barwny, napisany z kronikarską pasją i dokładnością, obraz działań polskiej marynarki wojennej w czasie II wojny światowej - od obrony Westerplatte i Helu w 1939 roku, poprzez udział polskich okrętów wojennych w bitwie o Atlantyk, inwazje na terytoria Afryki, Włoch i Francji, aż po kapitulację Niemiec w 1945 roku. Autor szczegółowo omawia nie tylko walki polskich okrętów i statków wojennych prowadzone na morzach i oceanach, ale także działania polskich jednostek rzecznych. Wiernym opisom akcji towarzyszą liczne wspomnienia dowódców i bezpośrednich uczestników walk oraz fragmenty dzienników pokładowych, które oddają heroizm służby wojennej. Dzięki tym żywym relacjom niemal uczestniczymy w podejmowaniu bojowych decyzji przez dowódców oraz wypełnianiu ich rozkazów przez marynarzy. Pewnego jesiennego wieczoru, gdy (...) wróciłem z objazdu rozlewisk Odry na tym samym `Batorym`, który przerwał blokadę Helu w roku 1939, i marzyłem o marynarskim śnie `bez snów`, znalazłem na biurku nadesłaną odbitkę Wielkich dni małej floty. Zamiary wzięły w łeb, do świtu pozostaliśmy we troje: ja, fajka i książka... Włodzimierz Steyer polski kontradmirał, w 1939 roku kierował obroną Półwyspu Helskiego

49,90 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

55
Piraci. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
7 szt.

"Piraci" to kolorowanka z naklejkami, która stanowi doskonałą zabawę dla dzieci. Dzięki niej rozwijają one swoją kreatywność i zdolności praktyczne. Wyprawa piracka po skarb jest niezwykłą przygodą. Dodatkową niespodzianką są naklejki, które uatrakcyjniają zabawę. Mogą one stanowić wzór do kolorowania, ale to tylko propozycja. Dziecko może samo zdecydować o barwach ilustracji. Dzięki kolorowaniu dzieci rozwijają swoją pomysłowość i wyobraźnię.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

56
Medalion szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Medalion szczęścia
Dostępny
3 szt.

Prawdziwe szczęście możesz znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewasz. Urszula, kobieta tuż po czterdziestce, wiedzie beztroski żywot nowoczesnej singielki. W spadku po ciotce, której nikt nie lubił i nikt nie odwiedzał, dziedziczy wielki dom na skraju lasu. Rodzinna siedziba jest pełna tajemnic i duchów przeszłości. W jej piwnicy główna bohaterka odkrywa spory zapas wyjątkowej wiśniowej nalewki. Do czego może doprowadzić nadmierne spożycie magicznego trunku, przekonuje się na własnej skórze... Urszula trafia na oddział chirurgii, gdzie poznaje sympatycznego lekarza. Czy mężczyzna okaże się godny jej zaufania? Czy dla nowej miłości warto zaryzykować długoletnią przyjaźń? Czy fascynująca historia kobiet z jej rodziny pomoże Urszuli poznać prawdę o samej sobie?

34,90 zł
20,24 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,66 zł

57
Puzzle 3 D 193 elementy. Model stadionu Manchester United - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 D 193 elementy. Model stadionu Manchester United
Trefl, 193 elementy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.29

Puzzle przestrzenne wykonane ze specjalnej pianki, które po złożeniu tworzą kolorowy stadion piłkarski, będący odwzorowaniem rzeczywistego stadionu klubowego. Każdy element jest precyzyjnie wykonany, aby można go było złożyć w idealnie harmonijny model. Do składania trójwymiarowych modeli nie potrzeba żadnych przyborów, wystarczy wyjąć z arkusza kawałki piankowych puzzli i rozpocząć budowę. Zabawka rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne u dzieci.-łatwe w montażu-bez wycinania-bez klejenia Rozmiar produktu: 31.0 x 22.5 x 4.6 cm

79,90 zł
69,51 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,39 zł

58
Violetta. Miłość zwycięża wszystko - Disney - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violetta. Miłość zwycięża wszystko - Disney
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.08

Wielki finał serialu! Violetta i Leon pragną w końcu wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i konflikty, które między nimi narosły. Wiedzą, jak wiele złego zdarzyło się między nimi, ale wyznają sobie, że nie mogą bez siebie żyć. Wiedzą jednak, że po tym, co zaszło, nie mogą do siebie wrócić. Chcą jednak zostać przyjaciółmi, aby przestać się w końcu ranić… Niestety, ich obietnica będzie bardzo, bardzo trudna do spełnienia. Czy dzięki wspólnej pasji i wyjątkowej podróży do Sewilli zrozumieją, że nie można uciec przed prawdziwą miłością?

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

59
Violetta. Dwie Violetty, jeden Leon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violetta. Dwie Violetty, jeden Leon
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.08

Po raz pierwszy koncert grupy przyjaciół nie może się odbyć - zmarł Antonio, ukochany dyrektor Studia. To najbardziej smutna, ale nie jedyna taka przykra wiadomość. Violetta dowiaduje się, że German i Priscilla się pobierają, a jakby tego było mało, Leon nie zamierza zmieniać swojej decyzji o odejściu ze Studia. W jaki sposób Violetcie uda się być blisko niego? To proste! Dzięki przebraniu ona i Francesca staną się Roxy i Faustą. Czy jednak wszystko uda się tak, jak to sobie zaplanowały? Do czego doprowadzą ich kłamstwa i oszukiwanie najbliższych?

17,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

60
Karty pojedyncze, poker brydż. Wheels - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pojedyncze, poker brydż. Wheels
Piatnik
Dostępny
19 szt.

Klasyczne, bardzo popularne karty do gry. Idealne do brydża, pokera, remika oraz innych gier. Wymiary opakowania: 6,0 x 9,1 x 1,8 cm

25,00 zł
22,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,00 zł

61
Trick Logic Zestaw akcesoriów Kołowrotki 4 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trick Logic Zestaw akcesoriów Kołowrotki 4 sztuki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.11

System kreatywnych płytek Trick Logic to świetna rozrywka dla każdego niezależnie od wieku i płci. Ilość gier, zabaw i sposobów ich wykorzystania jest praktycznie nieograniczona! Można z nich budować lub układać jak kostki domina, bijąc rekordy na miarę "Domino Day" we własnym domu! Nic nie stoi na przeszkodzie aby różnokolorowe płytki układać jak puzzle, które po wywróceniu stworzą zaprojektowany wzór. Można nimi grać w gry zręcznościowe lub korzystając ze specjalnej planszy, zostać mistrzem strategii w "Jumper", "Five", "Swap", "Rooms" i wielu, wielu innych grach. Balansowanie planszą przy przeprowadzaniu kulki przez osobiście zaprojektowany labirynt pozwoli dodatkowo na trening mięśni, rozwój motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zabawa płytkami to sztuka wymagająca zręczności i kreatywnego myślenia! Wspomaga rozwój w zakresie percepcji przestrzeni i zdolności motorycznych. Wpływa na uspokojenie oraz polepszanie umiejętności koncentracji i panowania nad swoim ciałem. Płytki stanowią doskonały pretekst do wspólnej zabawy dzieci i młodzieży z rówieśnikami oraz rodzicami ucząc zachowań społecznych, utrwalając pewne normy i zwyczaje. Materiałem użytym do produkcji płytek Trick Logic (o wymiarach: 50x25x5 mm) jest bezsęczne, starannie wyselekcjonowane drewno bukowe z certyfikatem FSC. Dodatkowo, jakość zapewniona jest ręcznym sortowaniem elementów. Doskonałe wyważenie i ustawienie środka ciężkości, pozwala na układanie bardzo skomplikowanych wzorów, natomiast wyszlifowane boki i kąty proste krawędzi umożliwiają pewne stawianie płytek na dowolnym z boków. Prezentowany zestaw akcesoriów zawiera 4 sztuki kołowrotków (o wymiarach: 60x25x65 mm). Elementy nie są lakierowane. Kołowrotek umożliwia tworzenie ostrych zakrętów, zawracanie biegu "węża" oraz uruchamianie dodatkowego, ustawionego obok. Uwaga: to nie jest samodzielna gra, do rozgrywki wymagane jest posiadanie gry Kreatywne płytki - Zestaw podstawowy 301 elementów lub dwóch zestawów uzupełniających płytek w minimum dwóch różnych kolorach. Zawartość pudełka: 4 kołowrotki Wiek graczy: 8+

33,00 zł
29,04 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,96 zł

62
Tajny pielgrzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajny pielgrzym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Zimna wojna się skończyła. Ned zostaje zdegradowany i trafia do akademii, gdzie szkoli młodych brytyjskich agentów wywiadów. Prosi swojego dawnego mentora, George’a Smileya, by opowiedział adeptom prawdę, bez cenzury i przekłamań. To może być ich jedyna szansa, by ją poznać. Realizując powierzone mu zadanie, Ned przypomina sobie o własnych bolesnych triumfach i sromotnych klęskach podczas misji na Zachodnich Wyspach Szkocji, w Hamburgu, Izraelu, Kambodży i wielu innych miejscach. Sam zadaje sobie pytanie: Czy postępował dobrze? Jaki to wywarło na niego wpływ? Jaka przyszłość czeka agentów wywiadu? W ostatniej powieści ze Smileyem w roli głównej, wielki szpieg ukazuje swoją ludzką twarz i udziela nieoczekiwanych odpowiedzi. „John le Carré tworzy fikcyjny świat niczym Dickens. Pod względem wiedzy, umiejętności i pomysłów autor wyprzedza większość twórców współczesnej literatury”. – „Daily Telegraph”

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

63
Partnerships in the public sector - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partnerships in the public sector
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

Partnership as an idea and as an organizational form to initiate and carry out activities that contribute to the public benefit has had a long history in Europe. However, in the role of a regular instrument to implement public policies and deliver public services, partnerships are a more recent phenomenon.

18,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

64
Nowe więzi solidarności. Taizé dzisiaj. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe więzi solidarności. Taizé dzisiaj.
Dostępny
4 szt.

Książką jest wywiadem z następcą brata Roger z Taizé, którym jest brat Alois. Ze znanym włoskim dziennikarzem opowiada o założeniach i celach wspólnoty ekumenicznej z Taizé. Rozmowa dotyka problemów, związanych z pokojem na świecie, przebaczeniem, dialogiem religijnym. Publikacja ukazuje się w siedemdziesiątą piątą rocznicę założenia wspólnoty z Taizé (1940) i w setną rocznicę urodzin jej twórcy ? brata Rogera (1915-2005).

24,90 zł
16,99 zł

Rabat 31,8%
oszczędzasz 7,91 zł

65
Moravskoslezske Beskydy 1:40 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,99 zł
Powiadomienie
66
Popularny słownik francusko-polski, polsko-francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popularny słownik francusko-polski, polsko-francuski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

120 000 haseł, wyrażeń, zwrotów i idiomów. Bogata frazeologia, terminy z wielu dziedzin nauki i techniki. Współczesne, żywe słownictwo zaczerpnięte z prasy, radia i telewizji. Szczególny akcent położono na różnorodność przykładów użycia wyrazów hasłowych. Aktualny spis nazw geograficznych i skrótów. W części francusko-polskiej wybrane hasła mają podaną wymowę.

104,00 zł
72,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 31,20 zł

67
Dickie Construction. Dźwig gigant z dźwiękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dickie Construction. Dźwig gigant z dźwiękiem
Dickie Toys
Dostępny
170 szt.

Przedstawiamy bardzo duży zabawkowy dźwig żuraw, sterowany pilotem na kabel renomowanej firmy Simba Dickie Group Dźwig został wyposażony w pilota do sterowania oraz kosz i platformę załadunkową. Dzięki realistycznym i autentycznym kształtom żurawia twoje dziecko przeniesie się na ogromny plac budowy gdzie będzie pełniło bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję operatora wielkiego dźwigu. Żuraw może obracać się wokół własnej osi oraz wciągać i opuszczać ładunki za pomocą dołączonego kosza lub platformy załadunkowej. Wszystkie operacje wykonywane są za pośrednictwem nowoczesnego pilota. Zabawka dźwig to gwarancja udanej zabawy. Dzięki ruchomym elementom oraz akcesoriom dołączonym do zestawu zabawa nabierze wyjątkowo realnego charakteru. Zawartość i cechy zestawu: • dźwig o wysokości 100.0 cm, • pilot do sterowania, • pojemnik na ładunki, • platforma ładownicza, • figurka budowlańca nie znajduje się w zestawie. Baterie: 4 x AA (brak w zestawie) Wymiary: ok. 100.0 cm (wysokość żurawia) Wymiary opakowania: 68.0 x 35.0 x 10.0 cm

149,90 zł
136,41 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,49 zł

68
Guma do skakania, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guma do skakania, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.12

Szeroka, kolorowa guma do skakania. Rozmiar: 180.0 cm Uwaga! Mix wzorów, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 sztukę.

9,30 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

69
Evi. Lalka ze zwierzątkami, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka ze zwierzątkami, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
145 szt.

Pomóż Evi zajmować się słodkimi zwierzętami W zestawie znajdziemy lalkę Evi, 4 zwierzaki, leżankę, miski na pokarm, butelki na mleko i zabawki. Zbierz całą serię, by zabawa była jeszcze lepsza. Wymiary opakowania: 16.0 x 16.0 x 7.0 cm Wysokość lalki: 12.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

70
Majorette. Pojazdy z przyczepami, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorette. Pojazdy z przyczepami, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Seria „Majorette Trailer” zawiera pojazdy z przyczepami dla miłośników dużych gabarytów! Dla Majorette nie istnieją zbyt duże ciężary. Specjalna kolekcja obejmuje samochody z przyczepami (z pojazdami specjalnymi np. stylową motorówką, gokartem), ciężarówki z dużymi naczepami, cysterny lub autobusy. Te niezwykłe pojazdy stanowią świetne dopełnienie każdej kolekcji Majorette. Cechy serii: • zabawkowe samochody bez napędu, • modele w serii: MAN, Renault, Dacia, Ford, • otwierane/ruchome części, • modele z przyczepami, • materiał: metal i plastik. Długość pojazdu: 13.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

71
Szmaciana lalka z pyzatą buzią, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szmaciana lalka z pyzatą buzią, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.28

Szmaciana przytulanka stanie się najlepszą przyjaciółką twojego dziecka. Jej pyzata buzia i kolorowe warkoczyki przypadną do gustu najmłodszym i sprawią, że laleczka będzie ulubioną przytulanką zarówno w trakcie dziennych zabaw, jak i podczas snu. Zabawka została wykonana z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. Wysokość lalki: ok. 40.0 cm Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

46,90 zł
42,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

72
Majorette. Samoloty fantasy, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorette. Samoloty fantasy, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Zbierz całą kolekcję wspaniałych samolotów! Metalowe zabawki, 6 różnych designerskich samolotów bez napędu. Skala: 1:64 Wymiary: 13.0 cm Uwaga. Mix wzorów –dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

73
Spacerówka 60 cm, 2 rodzaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacerówka 60 cm, 2 rodzaje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.05

Dostępna w różnych kolorach, służy do przewożenia lalek.Rozmiar: 60 cm

56,90 zł
51,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

74
Majorette. Samochody SOS, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorette. Samochody SOS, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
209 szt.

Majorette SOS Cars to seria miejskich pojazdów służb ratunkowych i porządkowych. Ucząc się od małego, jak ważną rolę stanowią służby porządkowe miasta, w każdym dziecku rośnie świadomość niesienia pomocy innym, a także dbania o środowisko, ład i porządek. Modele inspirowane są prawdziwymi pojazdami wielkich producentów takich jak MAN, Mercedes, Chevrolet, Porsche, Renault czy VW, które posiadają także logo producenta. Ruchome części dają jeszcze więcej radości podczas zabawy. Pojazdy miejskie są niezbędnym dopełnieniem każdej zabawy, a także kolekcji Majorette. Skala: 1:64 Wymiary: 7.5 cm Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,90 zł
15,99 zł

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

75
Evi Love. Bajkowa Evi 3w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi Love. Bajkowa Evi 3w1
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.10

Mała laleczka Evi w bajkowym zestawie 3w1. Evi może zmienić stroje żeby szybko przemienić się w: księżniczkę, syrenkę, lub skrzydlatą wróżkę. W zestawie: laleczka Evi i 3 bajkowe stroje – syrenki, wróżki i motylka. Wysokość laleczki: 12.0 cm

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

76
Waga sklepowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waga sklepowa
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Waga sklepowa spodoba się każdemu dziecku, zwłaszcza że odwzorowuje ze szczegółami prawdziwą. Zabawka została wyposażona w funkcję ważenia, pokrętło i skalę. Do zestawu dołączono podstawę do ważenia oraz pięć papierowych rożków z obręczą przymocowywaną do wagi. Wymiary wagi: 24.5 x 16.0 x 14.5 cm Wymiary opakowania: 27.7 x 17.0 x 15.0 cm

40,90 zł
36,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

77
My Music World. Flet, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Music World. Flet, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.29

Idealnym prezent dla Twojego dziecka. Flet prosty to instrument muzyczny wspierający rozwój muzyczny w życiu dziecka. Jest bardzo prosty w użytkowaniu i lekki. Został wykonany przez polskiego producenta. Poprzez grę na flecie dziecko staje się bardziej pewne siebie i swoich możliwości. Wymiary: 33.0 cm Uwaga!Mix wzorów. Cena dotyczy jednej sztuki. Wzór wysyłany losowo.

10,70 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

78
Szmaciana lalka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szmaciana lalka, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Ta szmaciana laleczka została wykonana z mięciutkiego, bezpiecznego dla najmłodszych materiału. Jest idealną przytulanką, a jej wyszywana buzia wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. Wysokość lalki: 30.0 cm Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

79
Steffi. Mama z niemowlakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steffi. Mama z niemowlakiem
Simba Toys
Dostępny
212 szt.

Lalka Steffi z dzieckiem od firmy Simba. Steffi jest dumną mamusią małego bobaska! Spędź chwile w pokoju dziecinnym i zaopiekuj się maluszkiem. W zestawie znajdziesz łóżeczko, w którym maluch śpi, wagę, wanienkę oraz mnóstwo akcesoriów takich jak butelka, gryzaczek, talerzyk i wiele więcej! Możesz również wyjść na długi spacer – głęboki wózek z gondolką będzie dla bobaska idealny. Zawartość opakowania: • lalka Steffi, • lalka małego bobasa, • wózek, wanienka, łóżeczko kołyska, waga, • akcesoria. Wysokość lalki: 29.0 cm Wymiary opakowania: 45.5 x 32.5 x 11.5 cm

110,90 zł
99,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

80
New Born Baby. Lalka funkcyjna, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Born Baby. Lalka funkcyjna, mix kolorów
Simba Toys
Dostępny
43 szt.

Każda mała dziewczynka powinna mieć taką lalkę, aby mogła ją przytulać i opiekować się nią. Przeurocze i kochane maleństwo ma w sobie ciepło prawdziwego dzidziusia. Ubrana w różowe body z zabawnymi motywami oraz delikatną czapeczkę zachęca do przytulania, całowania i bawienia. Interaktywną lalkę można karmić, poić z buteleczki, wkładać do buzi smoczek, a ona zrobi nawet siusiu do nocniczka. Idealna do kąpieli, uwielbia pluskać się w wodzie (jest całkowicie wykonana z gumy). Lalka jest wodoodporna, więc woda nie nalewa się do środka. Specjalne połączenia między rączkami i nóżkami laleczki a jej tułowiem sprawiają, że może ona przybrać bardzo różne pozycje. Dzięki temu wygląda jak prawdziwy dzidziuś. Zawartość i cechy zestawu: •lalka funkcyjna, • pije prawdziwą wodę ze swojej buteleczki, • robi siusiu do nocniczka, • może być kąpana - laleczka może zażywać prawdziwej kąpieli i towarzyszyć podczas zabawy w wodzie, • ubranko: body i czapeczka, • nocniczek, • buteleczka, • smoczek, • śliniaczek, • pieluszka nie znajduje się w zestawie. Wymiary opakowania: 18.0 x 27.0 x 14.0 cm Uwaga. Lalka występuje w dwóch odcieniach różu. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

76,90 zł
69,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,69 zł

81
Majorette. Helikopter, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorette. Helikopter, mix kolorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przeprowadź podniebną akcję ratunkową z helikopterem Majorette! Taka akcja to prawdziwe widowisko. Zbierz całą serię! Modele helikopterów Majorette to repliki prawdziwych modeli helikopterów służb porządkowych, np. Bell 429 staży pożarnej, EC 145 niemieckiej policji czy EC 145 francuskich służb ratowniczych. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości metalu. Kolekcja helikopterów stanowi świetny dodatek do zestawów Majorette z lądowiskiem dla helikopterów. Materiał: metal i plastik Długość: ok. 13.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 1,01 zł

82
Papierowy zestaw, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Papierowy zestaw, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
1 szt.

Przedstawiamy zestaw kolorowych karteczek do wydzierania i wyklejania na gotowym szablonie. Zabawa spodoba się dzieciom, ćwicząc jednocześnie ich zdolności manualne. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

15,50 zł
9,46 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 6,04 zł

83
Disney figurki do baniek, 4 rodzaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney figurki do baniek, 4 rodzaje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Urządzenie w kształcie postaci z bajki do robienia baniek mydlanych, 4 rodzaje.

28,10 zł
25,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,81 zł

84
10 kulek w siatce, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 kulek w siatce, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.16

Kolorowe kulki w siatce, 3 rodzaje. Rozmiar: 2,8 cm Towar wysyłany losowo.

10,70 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

85
Patrol policyjny 20 cm, 2 rodzaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrol policyjny 20 cm, 2 rodzaje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.15

Samochód policyjny z napędem ciernym, ze światłem i dźwiękiem.

49,90 zł
45,41 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,49 zł

86
Evi z różnych stron świata, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi z różnych stron świata, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.15

Zestaw składa się z jednej laleczki Evi i ze zwierzątka. Wysokość laleczki: około 12 cm. Zabawka dla dzieci od lat 3. Towar wysyłany losowo.

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

87
Dickie Air Pump. Samochód do transportu bali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dickie Air Pump. Samochód do transportu bali
Dickie Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.01

Samochód do transportu bali z pompką na pewno zachwyci każdego chłopca! Ciężarówkę wyposażono w pompkę do podnoszenia ramienia dźwigu z chwytakiem do bali. Cechy zestawu: • atrakcyjny pojazd ciężarowy z dźwigiem na naczepie, • ramię z chwytakiem do drewna, • pompka do unoszenia ramienia dźwigu, • wolne koła. Długość pojazdu: 32.0 cm Wymiary opakowania: 20.0 x 40.0 x 13.0 cm

80,90 zł
73,62 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 7,28 zł

88
Evi. Lalka na rowerze z przyczepką, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka na rowerze z przyczepką, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny
97 szt.

To idealna zabawka dla każdej dziewczynki – laleczka Evi na rowerku z przyczepką, z pieskiem i z akcesoriami. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

37,80 zł
34,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

89
World of Toys. Sprężynka tęczowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Toys. Sprężynka tęczowa
Simba Toys
Dostępny
33 szt.

Ponadczasowa zabawka o nieograniczonych możliwościach. Idealna do pobudzania wyobraźnie każdego dziecka. Wymiary produktu: 6.0 x 7.5 cm

8,50 zł
7,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 0,51 zł

90
Steffi. Lalka pediatra z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steffi. Lalka pediatra z akcesoriami
Simba Toys
Dostępny
62 szt.

Stefii jako pediatra zajmuje się słodkimi bobasami – trzeba je zbadać, umyć i zważyć. Pomóż lalce zaopiekować się maluchami! W zestawie – poza lalką Stefii i lalkami-niemowlakami – znajduje się wiele akcesoriów, w tym: strzykawka, notatnik, butelka do karmienia, apteczki, lekarstwa, termometr oraz specjalny stół. To wiele możliwości kreatywnej zabawy oraz idealny pomysł na prezent! Wymiary opakowania: 32.8 x 25.0 x 7.5 cm

81,20 zł
73,08 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,12 zł

Wróć do góry