hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.06.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 22 czerwca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wymazywacz do piór wiecznych, Ink Eater (BIC), na drugim Ćwiczenia w terapii dysleksji i dysortografii dla uczniów klas 4-6. RZ-Ż (Elżbieta Suwalska). Kolejny produkt to W głowie się nie mieści. Moje nastroje (praca zbiorowa) oraz Tułacze dzieci (Hanka Ordonówna).
1
Wymazywacz do piór wiecznych, Ink Eater - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymazywacz do piór wiecznych, Ink Eater
BIC
Dostępny137 szt.

Końcówka wymazująca niebieski atrament. Końcówka pisząca po wymazanej powierzchni.

9,99 zł
8 osób kupiło
2
Ćwiczenia w terapii dysleksji i dysortografii dla uczniów klas 4-6. RZ-Ż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia w terapii dysleksji i dysortografii dla uczniów klas 4-6. RZ...
Dostępny73 szt.

Publikacja zawiera zestaw wierszy oraz ćwiczeń do wykorzystania podczas terapii dysleksji i dysortografii dla uczniów klas 4-6. Przedstawiony materiał ortograficzny nie tylko pomaga doskonalić praktyczne umiejętności i znajomość zasad pisowni liter rz i ż, ale także usprawnia procesy analizy i syntezy wzrokowej. W publikacji znajdują się różnorodne ćwiczenia, takie jak: logogryfy, krzyżówki, przeskakiwanki, szyfrowanki, które wzbogacają słownictwo i stymulują rozwój intelektualny. Zaproponowane przez autorkę wierszyki mogą być również wykorzystywane podczas zajęć polonistycznych i artystycznych (teatr, drama, plastyka).

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

6 osób kupiło
3
W głowie się nie mieści. Moje nastroje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głowie się nie mieści. Moje nastroje
Dostępny51 szt.

Książka oparta na filmowym hicie tego lata wprost z wytwórni Disney Pixar W głowie się nie mieści. Takich emocji jeszcze nie było! Kiedy budzi się Gniew? Co wyzwala Radość? Czy Strach ma wielkie oczy? A co na to Odraza i Smutek? Emocje towarzyszą nam każdego dnia? Jeśli chcesz się z nimi zaprzyjaźnić, koniecznie sięgnij po książki wydawnictwa AMEET oparte na filmowym hicie tego lata ? W głowie się nie mieści. Podczas lektury czeka Cię wiele wyzwań: zagadki, łamigłówki, gry, rysowanie i naklejanie. Wyraź swoje uczucia i baw się bez końca!

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
4
Tułacze dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tułacze dzieci
Dostępny37 szt.

Były gdzieś wśród bezkresów Azji, opanowanych przez terror NKWD, polskie dzieci, osierocone bądź oderwane od rodzin. Błąkały się głodne i chore, podróżowały w zamkniętych na głucho bydlęcych wagonach lub po prostu szły, brnąc w śniegu i błocie. Przemykały cicho przez brudne dworce. Kradły, aby przeżyć. I była w Taszkencie grupka ludzi, którzy chcieli uratować ich jak najwięcej, wywieźć poza granice ZSRR, stworzyć warunki do życia. Sylwetki tych dzieci i zmagania ich opiekunów z sowieckimi władzami ukazała Ordonka w książce, wydanej w 1948 w Bejrucie pod pseudonimem Weronika Hort (Hanka Ordonówna Tyszkiewiczowa), a zatytułowanej Tułacze dzieci. Jest to przejmująca opowieść o ludziach „małych wiekiem, lecz dojrzałych cierpieniem” – szczególna kropla w morzu nieszczęść XX wieku.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

4 osoby kupiły
5
Lecznicza moc koloru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lecznicza moc koloru
Dostępny17 szt.

Dlaczego osoby znerwicowane źle reagują na barwę żółtą? Co symbolizuje czerń? Jakie schorzenia można leczyć zielenią? Czym charakteryzują się osoby noszące ubrania w kolorze czerwonym? Mało kto zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, z tego, że świat kolorów może mieć istotne znaczenie dla naszego zdrowia, temperamentu i zachowania. Najwyższy czas to zmienić! Teresa Stąpór w swojej niewielkiej acz treściwej książce przedstawia mnóstwo informacji na temat chromoterapii – nauki o leczeniu za pomocą koloru. Można się z niej dowiedzieć, czym jest barwa, dlaczego kolory potraw mają wpływ na nasze zdrowie, jakimi kolorami wspomagać leczenie poszczególnych schorzeń, co o mocy barw mówi feng shui, z jakimi innymi naturalnymi metodami dobrze łączyć chromoterapię itd. Nauka ta znana jest od niepamiętnych czasów, popularna była już w starożytnych Chinach, Indiach i Egipcie. Z pewnością warto skorzystać z doświadczeń całych pokoleń i wspomóc tradycyjne, konwencjonalne leczenie kolorem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
6
Trzynasty gość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynasty gość
Dostępny70 szt.

Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość! „Dawid i Larisa” to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne” Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań. „Dawid i Larisa” to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
7
Co nas nie zabije - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co nas nie zabije
Dostępny36 szt.

Książka, na którą czekał cały świat! Co nas nie zabije to kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza. Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
8
Wykłady o Don Kichocie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady o Don Kichocie
Dostępny10 szt.

Rosyjsko-amerykański geniusz literatury Vladimir Nabokov (1899-1977), autor słynnej "Lolity", był też akademikiem. Zebrane tu wykłady wygłoszone na Harvardzie z początkiem lat 50. XX wieku dalekie są jednak od akademizmu. "Don Kichot" (1605-1615), powieść w naszym dzisiejszym odczuciu okrutna, krwawa, bezlitosna i zupełnie nieśmieszna, w ujęciu Nabokova, który zresztą też tak ją odbierał i raczej jej nie lubił, nabiera nowego życia i odzyskuje literacką świeżość. Nabokov, którego błyskotliwy umysł i poczucie humoru łagodzi nam udręki lektury dzieła Cervantesa bez skrótów, wydobywa je spod złogów dezinterpretacji i dorabiania mu wzniosłej oświeceniowej ideologii. W oryginalnej formie pokazuje na zasadzie meczu tenisowego wygrane i przegrane gemy rycerza, który, jak się okazuje, radził sobie całkiem nieźle. Całości dopełniają zwięzłe a celne streszczenia rozdział po rozdziale tej 1000-stronicowej kolubryny. Po renowacji "Don Kichot" odzyskuje własny blask i prawdziwą twarz paraboli ludzkiego losu, "trawestacji tragedii" (Thomas Mann), ale i (Nabokov) dzieła swobodnego geniuszu, po prostu Opowieści, nawet jeśli dziś już mało strawnej, to rozsadzającej siłą swej witalności każdą już z założenia za ciasną interpretację. W tym sensie staje się też parabolą samej Literatury.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
9
Marysia i wycieczka do Zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i wycieczka do Zoo
Dostępny60 szt.

Wesoła mała bohaterka wybiera się z rodzicami i przyjacielem Gryzkiem do ogrodu zoologicznego. Czy w zoo można głaskać zwierzęta? Niektóre tak! Ale nie wolno ich karmić. Marysię czeka wiele ciekawych, zaskakujących wrażeń. Chyba każdy maluch wyczekuje takiej rodzinnej wycieczki. Ta książeczka będzie dla niego świetnym wprowadzeniem do podziwiania zwierząt: i tych zabawnych, i tych niebezpiecznych.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
10
Obsługa klientów w gastronomii. Technik żywienia i usług gastronomicznych. Zeszyt ćwiczeń. Kwalifikacja T.15.3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsługa klientów w gastronomii. Technik żywienia i usług gastronomiczn...
Dostępny294 szt.

Publikacja skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizuje treści z zakresu 3. części kwalifikacji T.15 (obecnie TG.16) (Planowanie i wykonywanie usług gastronomicznych). Ćwiczenia dotyczą zagadnień takich jak: działalność zakładów gastronomicznych, marketing i planowanie, promowanie i koszty usług gastronomicznych, wyposażenie potrzebne do obsługi gości, przygotowanie sali, przygotowanie pracowników do obsługi gości, podejmowanie gości w restauracji, metody obsługi gości, planowanie i organizowanie przyjęć okolicznościowych – przyjęć stojących i bufetowych, zasiadanych, mieszanych oraz bufetów zasiadanych, planowanie i organizacja szkoleń, konferencji oraz imprez cateringowych, planowanie i organizacja przyjęć dyplomatycznych, zasady BHP w zakładzie gastronomicznym. Książkę uatrakcyjnia bogata szata graficzna. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela.

60,80 zł
54,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,69 zł

2 osoby kupiły
11
Marysia idzie do cyrku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia idzie do cyrku
Dostępny47 szt.

Dobrze znana dzieciom mała bohaterka jak każdy maluch nie może się doczekać wyjścia do cyrku. Podczas przedstawienia czekają ją wielkie emocje. Jej mały przyjaciel chomik Gryzek też będzie miał swoje wrażenia, a na końcu sprawi wszystkim wesołą niespodziankę. Książeczka przywołuje u dzieci miłe wspomnienia, a dla tych, które jeszcze nie znają cyrku, jest wspaniałym wprowadzeniem w jego świat.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
12
Puzzle 500 elementów. Rudy kotek - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Rudy kotek
Castorland, 500 elementów
Dostępny42 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

25,59 zł
21,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
13
Marketing produktów farmaceutycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing produktów farmaceutycznych
Dostępny3 szt.

Na rynku, gdzie popyt jest często niższy od oferty, marketing stara się - za pomocą swoich specjalnych technik - stworzyć różnicę pomiędzy nami a konkurencją, przekonując klienta o wyższości naszych produktów. Z tego względu marketing jest i pozostanie dyscypliną strategiczną w zarządzaniu biznesem, również w tak specyficznym sektorze, jak ochrona zdrowia, gdzie musi mierzyć się nie tylko z niekorzystną koniunkturą gospodarczą, ale też z pojawieniem się ?superpacjenta", coraz lepiej poinformowanego i coraz bardziej zintegrowanego. Książka przedstawia, w sześciu rozdziałach, zmiany zachodzące na rynku i równocześnie opisuje podstawowe narzędzia robocze marketingowca. Kolejne jej rozdziały prowadzą czytelnika w przystępny sposób drogą od scenerii działań do szczegółowego opisu podstawowych metod analizy marketingowej stosowanych w sektorze CHC. W książce omówiono m.in. następujące zagadnienia: - Sceneria, w której musi funkcjonować firma. Trendy kształtujące sektor i sposób prowadzenia działalności gospodarczej. - Nadejście superpacjenta i jego nowego sposobu zarządzania zdrowiem. - Ewolucję kanałów dystrybucyjnych. - Marketing inbound - narzędzie do współpracy z pacjentami, coraz lepiej poinformowanymi i aktywnymi. - Zawód marketingowca - rady i zalecenia jak być skutecznym. - Metody analizy biznesowej, opisane w syntetycznej formie w postaci łatwych do przyswojenia praktycznych wskazówek.

66,00 zł
53,46 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,54 zł

1 osoba kupiła
14
Książeczka bajeczka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka bajeczka
Vtech
Dostępny9 szt.

Książeczka bajeczka” to najlepsza pierwsza lektura dla Twojego dziecka. Na stronach zaprojektowanych specjalnie dla dzieci, Twój maluszek może odkrywać świat i pobudzić wyobraźnię. Kolorowe obrazki, podświetlane zwierzątka, ruchome elementy do przesuwania i fantastyczne piosenki - bajeczki sprawią wiele radości i zabawy każdemu dziecku. Naciśnij przycisk z nutkami. Czas na wspólne bajkogranie! W towarzystwie wesołych zwierzątek i przy siedmiu wyjątkowych piosenkach Twoje dziecko pobudzi zmysły; wzroku, słuchu i dotyku, które kształtują się w nim właśnie teraz. Starannie zaprojektowane i wykonane z dobrego materiału strony książeczki są odporne na ugryzienia maluchów, a to sprawia, że będą służyć przez długi czas. Proste melodie i łatwe do zapamiętania teksty piosenek pozwalają szybko nauczyć się je śpiewać i muzykować wraz z dzieckiem. Rozwój językowy: • proste słowa i piosenki zachęcają do powtarzania i wspólnego śpiewania, • zabawka uczy nazw zwierząt. Rozwój sensoryczny: • migoczące światełka i przyjazne obrazki przykuwają uwagę dziecka, • melodie piosenek, śmieszne zdania i dźwięki rozwijają słuch dziecka, • samodzielne naciskanie przycisków i przesuwanie elementów rozwija koordynację oko – ręka. Rozwój motoryczny: • przekładanie stron rozwija motorykę u dziecka, • przesuwanie ruchomych elementów.

109,99 zł
1 osoba kupiła
15
Puzzle 500 elementów. Szczeniak w różowych kwiatach - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Szczeniak w różowych kwiatach
Castorland, 500 elementów
Dostępny13 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 32.5 x 22.5 x 5.0 cm

25,59 zł
21,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
16
Marker suchościeralny Velleda Liquid Ink mix kolorów 4 sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker suchościeralny Velleda Liquid Ink mix kolorów 4 sztuki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Marker do tablic suchościeralnych. Technologia płynnego tuszu Pisze dłużej Lepsza wymazywalność Gruba okrągła końcówka

29,70 zł
28,22 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,48 zł

1 osoba kupiła
17
Pióro wieczne X Pen Classic mix kolorów + 6 nabojów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne X Pen Classic mix kolorów + 6 nabojów
Dostępny18 szt.

Kauczukowy trójkątny uchwyt Idealne dla prawo i leworęcznych Średnia irydowa stalówka 6 nabojów w komplecie

31,50 zł
29,93 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
18
Cienie Barcelony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienie Barcelony
Dostępny4 szt.

W Barcelonie znikają dzieci. Ich matki, prostytutki, boją się zgłaszać porwania policji. Po mieście krąży jednak coraz więcej pogłosek, które w końcu docierają do porywczego i niestroniącego od kieliszka inspektora Moisésa Corva. Szukając poszlak, policjant trafia do szemranych barów, teatrów, gabinetów fałszywych lekarzy i podejrzanych mieszkań. Śledztwo doprowadza go wreszcie do luksusowego burdelu Xalet del Moro i kasyna Arrabassada, gdzie wpływowi ludzie prowadzą potajemnie dochodowy interes związany z pedofilią. Fabuła książki została oparta na prawdziwych zdarzeniach, mających miejsce w Barcelonie na początku XX wieku. Ich niechlubną bohaterką była tak zwana wampirzyca z ulicy Ponent.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

19
Bliźnięta z lodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliźnięta z lodu
Niedostępny
Brak

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość – i że w rzeczywistości jest Lydią – koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

20
10 ateistów zmienia autobus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 ateistów zmienia autobus
Dostępny4 szt.

Ateiści uważają, że Bóg nie istnieje. Agnostycy twierdzą, że owszem, istnieje, ale nie mówi do ludzi. Wierzący są przekonani, że Bóg nigdy nie milknie. Czasem jednak zdarza się, że ci, którzy przeczyli jego istnieniu, lub poddawali je w wątpliwość, zaczynają dostrzegać Go w nieskończonym języku galaktyk, w eleganckim kodzie genetyki, w przyprawiających o zawrót głowy cyfrach fizyki atomowej, w niewysłowionej mowie miłości, a nawet w zbijającym z tropu języku cierpienia. Sądzę, że czytelnicy niniejszych stron ucieszą się wziętymi wprost z życia historiami dziesięciu słynnych podróżników, którzy wysiedli z autobusu ateizmu (autor). Są nimi: - Francis Collins - Ernesto Sábato - Fiodor Dostojewski - Tatiana Goryczewa - Clive Staples Lewis - André Frossard - Edyta Stein - Vittorio Messori - Narciso Yepes - Gilbert Keith Chesterton

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

21
Przestępczość w XXI wieku zapobieganie i zwalczanie. Problemy technologiczno-informatyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestępczość w XXI wieku zapobieganie i zwalczanie. Problemy technolo...
Niedostępny
Brak

Niewątpliwie nowe technologie mogą służyć obywatelom i ochronie ich interesów, z drugiej jednak strony w rękach przestępców mogą stanowić poważną broń skierowaną przeciwko społeczeństwu. Ta dwoista natura znalazła swoje odzwierciedlenie w poszczególnych częściach tej książki, dotyczących zagrożeń w sieci czy problemów związanych z funkcjonowaniem współczesnych systemów monitoringu audiowizualnego. Nie pominięto także problematyki technologicznego wsparcia organów państwowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

22
Warunki udziału w postępowaniu po nowelizacji ustawy PZP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warunki udziału w postępowaniu po nowelizacji ustawy PZP
Niedostępny
Brak

Warunki udziału w postępowaniu mają na celu ograniczenie ryzyka wyboru wykonawcy niezdolnego do wykonania zamówienia lub wykonawcy, który wykona zamówienie w nienależyty sposób. Określone są w art. 22 ust. 1 i 2 oraz art. 24 ust. 1 ustawy Pzp odnoszące się do właściwości wykonawcy, których spełnienie jest wymagane od każdego podmiotu przystępującego do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod rygorem wykluczenia. W postępowaniu o zamówienie publiczne konieczna jest zatem konkretyzacja przez zamawiającego warunków udziału, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.

49,90 zł
41,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

23
Konflikt społeczny w perspektywie socjologicznej i pedagogiczno-psychologicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konflikt społeczny w perspektywie socjologicznej i pedagogiczno-psycho...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Konflikty społeczne (między jednostkami czy grupami społecznymi) to naturalne, nieuchronne zjawisko przenikające ludzką egzystencję, mogące destruktywnie, jak i konstruktywnie oddziaływać na jednostkę czy grupę. Dlatego niezwykle istotne jest poznanie mechanizmów wyzwalających proces konfliktowy, jak i strategie radzenia sobie z nim, aby rozwijać kompetencje umożliwiające umiejętne zarządzanie tymi trudnymi sytuacjami. Nade wszystko należy uwzględnić, że konflikty mogą mieć rozwojowy wymiar wzbogacający ludzką egzystencję i rozpatrywać interdyscyplinarnie ? od strony socjologicznej, pedagogiczno-psychologicznej, co ukazuje niniejsza publikacja.

62,00 zł
50,84 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,16 zł

24
Dziesięć ikon życia konsekrowanego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć ikon życia konsekrowanego
Dostępny3 szt.

Ksiądz Pier Giordano Cabra, znany i ceniony za swoje konferencje z zakresu duchowości chrześcijańskiej, na łamach tej książki za pomocą dziesięciu biblijnych ikon odkrywa znaczenie i sens życia konsekrowanego w Kościele i świecie. Jego żywe medytacje zakorzenione w adhortacji Vita consecrata są swoistym itinerarium dla osoby powołanej do życia radami ewangelicznymi: czystością, ubóstwem i posłuszeństwem. Ze względu na bogatą treść teologiczną, perspektywy duchowe i wskazówki apostolskie mogą one być solidnym narzędziem animacji dla osób konsekrowanych i ich wspólnot na Rok Życia Konsekrowanego (2015). Mogą też prowadzić do zrozumienia tajemnicy życia konsekrowanego tych, którym jest ono raczej obce. Pier Giordano Cabra jest znanym i cenionym włoskim kapłanem ze Zgromadzenia Świętej Rodziny z Nazaretu, konsultantem watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, specjalistą od duchowości chrześcijańskiej, autorem licznych publikacji. W Polsce ukazały się następujące książki: Życie braterskie. Krótki przewodnik praktyczny, Krótka medytacja o ślubach, Lectio divina na każdy dzień roku, t. 17 (razem z Giorgio Zevini).

28,00 zł
23,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,20 zł

25
Prawo własności przemysłowej Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo własności przemysłowej Komentarz
Niedostępny
Brak

Komentarz stanowi kompleksowe oraz przystępne opracowanie uregulowań materialnoprawnych i proceduralnych zawartych w ustawie - Prawo własności przemysłowej. Uwzględniono w nim najnowsze orzecznictwo sądowe i administracyjne, a także bogate piśmiennictwo. W publikacji szczegółowo omówiono m.in. zakres praw wynikających z patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy i znak towarowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego, topografii układów scalonych oraz na oznaczenie geograficzne; - przepisy o postępowaniu przed Urzędem Patentowym - w tym dotyczące terminów i sposobu dokonywania zgłoszeń, a także środków zaskarżenia; - zasady dochodzenia roszczeń z zakresu naruszenia praw własności przemysłowej w postępowaniu cywilnym; - regulacje dotyczące odpowiedzialności karnej z tytułu naruszenia praw z wynalazku, znaku towarowego lub wzoru przemysłowego.

239,00 zł
215,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,90 zł

26
Zeszyt papierów kolorowych A5 Sofia, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt papierów kolorowych A5 Sofia, mix wzorów
Euro-Trade, 1
Niedostępny
Brak

Blok rysunkowych papierów kolorowych w formacie A5. Okładkę zdobią postacie z bajki „Sofia”. Uwaga! Mix wzorów. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
Powiadomienie
27
Służąc rządom dobrego prawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służąc rządom dobrego prawa
Dostępny4 szt.

Książka Służąc rządom dobrego prawa zawiera serię wywiadów z profesorem Andrzejem Rzeplińskim, z których wyłania się obraz dochodzenia Polski do standardu państwa prawa i demokracji widziany z perspektywy świadka, a zarazem współautora tych zdarzeń. Profesor Andrzej Rzepliński wskazuje i poddaje wnikliwej ocenie zjawiska wpływające na kształt demokracji i praworządności w Polsce. W prezentowanych rozmowach autorzy poruszają ważne współcześnie tematy, takie jak: gwarancje ochrony praw człowieka na świecie, legalizacja związków partnerskich, wpływ lustracji na demokrację w Polsce, szanse i zagrożenia związane z rozwojem techniki informatycznej.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

28
Zeszyt papierów kolorowych A5 Ninja Turtles 25 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt papierów kolorowych A5 Ninja Turtles 25 sztuk
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Zeszyt 10 papierów kolorowych w formacie A5. Okładkę zdobią postacie Ninja Turtles. 25 sztuk

17,99 zł
Powiadomienie
29
Niezwykłe bajki - Wyjątkowi są tuż obok + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe bajki - Wyjątkowi są tuż obok + CD
Niedostępny
Brak

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 22 czerwca na półki księgarni w całej Polsce trafi książka z płytą NIEZWYKŁE BAJKI ? Wyjątkowi są tuż obok! Publikacja zawiera wspaniałe bajki mówiące o akceptacji dzieci niepełnosprawnych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W projekt organizowany przez Przedszkole ?Słoneczna Szóstka? w Śremie zostały zaangażowane gwiazdy, które udzieliły swojego głosu. Byli to między innymi: Magdalena Różczka, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Wieszczek, Agata Nizińska, Joanna Jabłczyńska, Olga Bończyk, Dorota Czaja, Elżbieta Jędrzejewska, Jan Paszkowski, Michał Tomala, Aldona Orman, Michał Milowicz, Agnieszka Więdłocha, Marysia Góralczyk, Marcin Mroczek, Stefano Terazzino, Bartosz Obuchowicz, Andrzej Młynarczyk, Bartek Jędrzejak, Dariusz Kuźniak, Misheel Jargalsaikhan. Płyta z audiobookiem dołączona do książki jest cudowna!

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

30
Zeszyt papierów kolorowych A5 Littlest Pet Shop 25 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt papierów kolorowych A5 Littlest Pet Shop 25 sztuk
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Zeszyt papierów kolorowych w formacie A5. Okładkę zdobią przyjazne zwierzątka Littlest Pet Shop. 25 sztuk

18,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

31
PANI WIERSZY MOICH - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PANI WIERSZY MOICH
Dostępny10 szt.

Piękny tomik wierszy będący ukoronowaniem twórczości autora. Wrażliwa, ciekawa, prosta poezja.

24,50 zł
17,99 zł

Rabat 26,6%
oszczędzasz 6,51 zł

32
Twarz rzeźbią emocje. O sztuce czytania z twarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarz rzeźbią emocje. O sztuce czytania z twarzy
Niedostępny
Brak

O czym świadczą przymknięte oczy, a co zdradzają zaciśnięte usta? Czy na twarzy widoczne są przemiany dokonane przez upływający czas w charakterze, doświadczeniu życiowym, pojmowaniu świata, w życiu duchowym każdego z nas? Twarz pozwala rozpoznać człowieka. Uważa się, iż z jej wyrazu można odczytać cechy osobowości, jednak nie na podstawie kształtu nosa, czoła, warg, uszu i brody. Pojedyncze znaki informują nas bowiem o stanie duchowym i psychicznym jednostki, zaistniałym w czasie prowadzenia obserwacji. W sztuce czytania z twarzy nie można pominąć nader istotnego działania procesu dojrzewania i starzenia się, wpływów środowiskowych, genetycznych uwarunkowań, a także wykształcenia. Znany psycholog, dr Alfred Bierach, prezentuje w swojej publikacji niezbędną wiedzę i praktyczne wskazówki konieczne do zdobycia umiejętności czytania z twarzy i klasyfikowania osobowości innych ludzi. Jest to sztuka wymagająca treningu, którą jednak można opanować łatwiej , niż się powszechnie uważa. Obserwując ludzi w kawiarni, poczekalni, pociągu, w telewizji przy wyłączonej fonii, spróbuj wczuć się w świat ich doznań, nastrojów i myśli, a z czasem Twoje umiejętności w tej dziedzinie będą doskonałe. Z pewnością pomoże Ci w tym niniejsza książka.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

33
Polskie gówno, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie gówno, DVD
Grzegorz Jankowski, 2015
Dostępny6 szt.

Polski show-biznes to gra dla wtajemniczonych – ten film zdradzi ci jej reguły. Grupa Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego wyrusza w trasę koncertową, zorganizowaną przez komornika Czesława Skandala. Towarzyszy im psychodeliczny kierowca Stan Gudeyko – niegdyś lider legendarnej grupy punkowej. Po drodze muzycy odkrywają ciemne karty polskiego show-biznesu – bo czy w epoce talent show i wszechobecnej komercji można odnieść sukces, nie rezygnując z ideałów? W świat rodzimego „show-bizu” wtajemniczą ci, którzy jego zasady znają od podszewki. W rolę rockowego frontmana wcielił się Tymon Tymański, a towarzyszą mu rewelacyjni aktorzy i legendy polskiej muzyki, m.in. Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama, Robert Brylewski i Czesław Mozil.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

34
Od mitu do zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Od mitu do zbrodni
Dostępny2 szt.

Książka ta jest opowieścią o tym, jak z moralitetu napisanego w I wieku n.e., zachwalającego gnuśnym i zadufanym w sobie Rzymianom cnoty bitnych i groźnych Germanów z nieprzeniknionych i mrocznych puszczy na dalekiej północy, rozwinął się dzięki mnożącym się od XVI stulecia interpretatorom mit wywodzący pochodzenie Niemców od czasów prehistorycznych. Autor opisuje, jak bajanie o dziełowej misji Niemców doprowadziło do powstania nacjonalistycznych i rasistowskich teorii, a następnie do zbrodni III Rzeszy.

33,80 zł
15,89 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 17,91 zł

35
Piotruś Pan z angielskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotruś Pan z angielskim
Dostępny16 szt.

Książka jest kursem języka angielskiego opartym na nieśmiertelnej i cudownej opowieści o chłopcu, który nie chciał nigdy dorosnąć, prowadząc wraz z innymi dziećmi wojnę z Kapitanem Hakiem. Książka w unikalny sposób łączy oryginalny tekst w języku angielskim z nauką języka angielskiego. 17 lipca do polskich kin wchodzi najnowsza ekranizacja Piotrusia Pana. - połączenie pożytecznego z przyjemnym, czyli nauka przy okazji czytania znakomitej powieści, - przedstawienie zagadnień gramatycznych, które sprawiają uczącym się najwięcej problemów (pułapki językowe, niuanse gramatyczne, różnice znaczeniowe itp.), - ćwiczenia utrwalające słownictwo i struktury gramatyczne występujące w powieści oraz zadania rozwijające umiejętność rozumienia tekstu (osobny zestaw ćwiczeń po każdym rozdziale), - klucze do zadań umożliwiające samodzielną naukę, - mini słowniczki umieszczone bezpośrednio przy tekście oryginału, pozwalające na płynne czytanie i przyswajanie na bieżąco nowych wyrazów. Marta Fihel- anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników. Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak- wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego, pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, współautor kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, twórca największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl. Grzegorz Komerski- absolwent filozofii, tłumacz,współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog komerski.pl, poświęcony historii języków i etymologii.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

36
Potrawy i dania wykwintne na wieczorną porę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrawy i dania wykwintne na wieczorną porę
Dostępny5 szt.

Zastanawiasz się, czy Twój wieczorny posiłek aby Ci nie szkodzi? Boisz się zbytnio przytyć, dlatego odmawiasz sobie kolacji? To stereotypy, spożywanie odpowiednio skomponowanego posiłku, z właściwą sobie oprawą, o odpowiedniej porze, nie tylko wzmacnia organizm, ale i przyczynia się do jego właściwej kondycji psychicznej. Czy jest coś bowiem piękniejszego niż kolacja przy świecach, z ukochaną osobą? Taka kolacja z pewnością jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Dlatego jeśli nie wiesz, co przygotować do jedzenia zestresowanemu mężowi czy chcesz za pomocą odpowiedniej diety pomóc swojej córce pozbyć się problemów z cerą, sięgnij koniecznie po Potrawy i dania wykwintne! Barbara Jakimowicz-Klein, autorka wielu poczytnych książek kulinarnych, w swym kolejnym zbiorze doskonałych receptur na pyszne, proste i niedrogie dania kolacyjne pokusiła się o ich uporządkowanie pod względem wpływu na zdrowie człowieka. Tak też zgodnie z wartościami odżywczymi danych produktów oraz zaproponowanych ziół podzieliła przepisy m.in. na posiłki wzmacniające siły witalne i odporność organizmu, poprawiające koncentrację, antystresowe czy odmładzające i odchudzające. Słowem, każdy, kto dba o własne zdrowie i chce racjonalnie się odżywiać, powinien mieć tę książkę we własnej... kuchni!

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

37
Własność a corporate governance. Systemy, rynk, przedsiębiorstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Własność a corporate governance. Systemy, rynk, przedsiębiorstwa
Niedostępny
Brak

Książka stanowi kompletne i bardzo rzetelne studium, podejmujące próbę identyfikacji związków i zależności między strukturą własności a ładem korporacyjnym na poziomie systemów, na poziomie rynków i instytucji oraz na poziomie przedsiębiorstwa. Ta wieloaspektowość ujęcia badanego zagadnienia istotnie podnosi wartość recenzowanej książki. (...) Książka prof. M. Aluchny stanowi dojrzałe i oryginalne opracowanie naukowe, pozwalające na poznanie związków i zależności między strukturą własności a wybranymi elementami systemu politycznego, społecznego i prawnego, w tym również czynników sprzyjających wykształceniu się określonych form akcjonariatu. (...) Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu i ujęciu zróżnicowanych perspektyw teoretycznych wywodzących się z nauk ekonomicznych, politycznych, prawa oraz socjologicznych, książka przyczynia się do poprawy zrozumienia procesu kształtowania się struktur własności przedsiębiorstw. Wyniki przeprowadzonych przez Autorkę analiz wskazują na odgrywanie w nim istotnej roli procesów politycznych, prawnych i społeczno-ekonomicznych (z recenzji prof. ALK dr hab. Izabeli Koładkiewicz, kierownik Katedry Przedsiębiorczości, Akademia Leona Koźmińskiego). Dr hab. Maria Aluchna, prof. SGH - profesor nadzwyczajny w Katedrze Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce ładu korporacyjnego (struktura własności, funkcjonowanie rady, przejrzystość), społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania strategicznego i grup kapitałowych. Stypendystka między innymi Deutscher Akademischer Austauschdienst (Universität Passau), Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Columbia University) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Prowadzi zajęcia z Nadzoru korporacyjnego i Zarządzania strategicznego, a także zajęcia z zakresu wybranych zagadnień zarządzania, ładu korporacyjnego i relacji inwestorskich na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich, podyplomowych i MBA oraz w ramach szkoleń dla przedsiębiorstw. Członek European Corporate Governance Institute (ECGI), European Academy of Management (EURAM), Academy of International Business (AIB), a także Rady Naukowej Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Prof. Aluchna jest członkiem kolegiów redakcyjnych w czasopismach Journal of Knowledge Globalization, European Journal of Economics and Management, Przegląd Organizacji oraz e-Mentor. Gościnnie wykładała między innymi na Cambridge University, Nottingham Business School, BPP University College oraz Universidad Internacional de Cataluna. Autorka wielu publikacji w tym monografii (m.in. Kierunki rozwoju polskich grup kapitałowych. Pespektywa międzynarodowa oraz Mechanizmy

54,90 zł
46,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

38
Dieta cytrusowa bez efektu jo-jo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta cytrusowa bez efektu jo-jo
Dostępny11 szt.

Książka Dieta cytrusowa nawiązuje do tzw. klasycznego sposobu odżywiania, znanego już starożytnym. Owoce cytrusowe są doskonałe dla osób lubiących ciągle coś „zagryzać”, ponieważ nie tuczą, a jednocześnie dają uczucie nasycenia. Zawierają dostatecznie dużo wody, by nie czuć pragnienia, a jednocześnie mają niewiele kalorii. Nie trzeba też nikogo przekonywać, że są przebogate w pektyny i posiadają wiele witamin, w tym witaminy spalające tłuszcze. Dlaczego więc tak mało wiemy o ich właściwościach, i o możliwościach łączenia ich z innymi składnikami diety. W niniejszej książce chcemy zachęcić Was do uwzględnienia owoców egzotycznych w każdej diecie. Mając na uwadze niewątpliwe walory odżywcze i zdrowotne ananasów, bananów, kiwi, mango, arbuzów, melonów, cytrusów, fig, daktyli, winogron, oliwek i wielu innych, proponujemy wykorzystać je do sałatek, deserów, napojów czy koktajli, a także jako dodatek do wykwintnych dań obiadowych, przekąsek oraz sosów. W menu warto uwzględnić chudy nabiał, ryby, kiełki zbóż i orzechy. Autorka szczególnie poleca pomarańcze, grejpfruty, kiwi, mandarynki, cytryny, banany i morele.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

39
Słownik literatury polskiej XIX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik literatury polskiej XIX wieku
Niedostępny
Brak

"Słownik literatury polskiej XIX wieku" obejmuje dwa okresy literackie: romantyzm i pozytywizm. Zawartość słownika jest odbiciem obecnego stanu badań nad literaturą polską XIX wieku. Czytelnik znajdzie tu hasła przedstawiające prądy i kierunki literackie, gatunki, typy i nurty literatury, pojęcia teoretyczne, a także tradycje i związki literackie oraz prądy ideowe.

89,00 zł
63,19 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 25,81 zł

40
Minionki. Historia prawdziwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki. Historia prawdziwa
Niedostępny
Brak

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o Minionkach, a boisz się zapytać, czyli historia żółtych stworków od zarania dziejów.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

41
Sekrety notatnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety notatnika
Niedostępny
Brak

Prawdziwa historia rodzinna, okryta tajemnicą przez cztery pokolenia. Początek dała jej płomienna miłość księcia Prus Alberta do Emilie, młodej polskiej arystokratki. Po śmierci Augusta dwór pruski zadbał o to, by wymazać z kart historii wszelkie wzmianki o ostatniej żonie księcia oraz ich jedynej córce, którą oddano na wychowanie żydowskiej rodzinie, co miało ochronić ją przed wrogością dworu. Ponad sto lat później Anna Jaretzki – wnuczka książęcej pary i babka autorki – zginie z wyczerpania w drodze do obozu w Auschwitz. Eve Haas miała zaledwie osiem lat i była żydowską uczennicą w berlińskiej szkole, gdy naziści zaczęli niszczyć świat, który znała i w którym czuła się bezpieczna. Szczęśliwie jej rodzicom udało się wywieźć dzieci z Niemiec do Londynu, gdzie wszyscy rozpoczęli nowe życie. Dla Eve groza wojny należała do przeszłości 50 aż do dnia, w którym odziedziczyła cenny rodzinny notatnik, skrywający zdumiewające dzieje czterech pokoleń jej rodziny. Mimo zakazu ojca Eve postanowiła się dowiedzieć, w jaki sposób jej prababka weszła do królewskiego rodu i dlaczego jej babka zginęła z rąk nazistów.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

42
Polska bibliografia szekspirowska 1980-2000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska bibliografia szekspirowska 1980-2000
Niedostępny
Brak

Celem książki była rejestracja, uporządkowanie i udostępnienie polskiemu odbiorcy informacji do dziejów kulturotwórczej roli Szekspira na tle zmain politycznych i społeczno-kulturowych w Polsce przed i po zmainie systemu politycznego w 1989 roku.

45,00 zł
31,95 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

43
Frakcjonowanie metali w procesach termicznego przetwarzania biomasy i stałych odpadów komunalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frakcjonowanie metali w procesach termicznego przetwarzania biomasy i ...
Niedostępny
Brak

Książka stanowi próbę uporządkowania obrazu procesów zachodzących w czasie przeróbki termicznej w tak złożonym układzie, jakim są odpady. Autor szczególną uwagę zwrócił na przemiany, którym ulegają metale ciężkie najczęściej spotykane w odpadach: arsen, chrom, cynk, kadm, miedź, nikiel, ołów, rtęć i żelazo. Autor przeprowadził analizę podziału tych metali pomiędzy poszczególne fazy układu i powiązał ten podział z formami, jakie mogą one przyjmować w różnych warunkach prowadzenia procesu.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

44
Przygoda z uśmiechem. Czterolatek. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z uśmiechem. Czterolatek. Pakiet
Niedostępny
Brak

Przygoda z uśmiechem – już sam tytuł zachęca do sięgnięcia po tę publikację. Przygoda z uśmiechem wspiera wszechstronny rozwój czterolatków – zapewnia doskonałe przygotowanie do nauki czytania i pisania, rozwijania podstaw matematyki oraz wiedzy przyrodniczo-społecznej. Wspiera ciekawość, aktywność i samodzielność dziecka, uczy wrażliwości na sztukę, zachęca do twórczych zabaw muzycznych oraz do podejmowania własnych prób ekspresji plastycznej. W pudełku znajdują się: • zeszyty ćwiczeń, części 1–4, • maskotka jeż Julek, • komplet kolorowych piankowych patyczków.

111,40 zł
99,15 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,25 zł

45
Oscar i inne nagrody filmowe Andrzeja Wajdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

46
Dziennik z lat 1847-1849 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik z lat 1847-1849
Niedostępny
Brak

Dziennik z lat 1847-1849: podobizna autografu, transliteracja, transkrypcja, komentarz edytorski, objaśnienia.

35,00 zł
24,85 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

47
Temas de gramatica książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temas de gramatica książka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Temas de gramática es un clásico que lleva anos en nuestro catálogo de ELE. Se trata de un manual, en un solo volumen, de nivel superior, que permite abordar los temas gramaticales que resultan conflictivos en el estudio del espanol, a través de un planteamiento fácil y atractivo basado en: a) Explicaciones gramaticales claras y sucintas, con una detallada ejemplificación. b) Amplia batería de ejercicios para practicar. c) Soluciones comentadas que orientan cuando hay más de una posibilidad de resolución de los ejercicios. d) Dibujos que ilustran el contenido gramatical para hacerlo más explícito.

134,40 zł
123,65 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,75 zł

48
Ziemia niczyja ziemia obiecana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia niczyja ziemia obiecana
Niedostępny
Brak

Historia Stanów Zjednoczonych do końca XIX wieku to w dużej mierze dzieje przesuwania się granicy cywilizacji euroamerykańskiej ze wschodu (znad wybrzeży Atlantyku) na zachód (ku brzegom Pacyfiku). Proces ten miał nie tylko charakter historyczny i geograficzny, lecz również kulturowy, osiągając wkrótce status narodowego mitu. Jako taki objawiał się on w różnorodnych artefaktach, przede wszystkim piśmienniczych, reprezentujących zarówno literaturę wysoką, jak i popularną, beletrystykę (fiction) i tzw. literaturę faktu (non-fiction). Ziemia niczyja, ziemia obiecana jest pierwszą polskojęzyczną pracą prezentującą kompleksowo mit granicy (w różnej zresztą formie, od pełnej akceptacji czy wręcz kreacji do jego całkowitej dekonstrukcji) obecny w literaturze amerykańskiej. Horyzont czasowy książki jest bardzo szeroki. Pierwsze omawiane w niej dzieła (zapiski kapitana Johna Smitha i niektóre z tzw. Indian captivity narratives) pochodzą z XVII wieku, a więc formalnie należą jeszcze do literatury brytyjskiej, ostatnie natomiast powstały pod koniec ubiegłego stulecia. Książka zachowuje układ chronologiczny, co umożliwia czytelnikowi śledzenie i poznawanie kolejnych etapów przesuwania się granicy cywilizacji euroamerykańskiej na zachód. Każdy rozdział rozpoczyna się od nakreślenia tła historycznego, czasem biografii głównych bohaterów, a następnie przedstawia dzieła, które o nich opowiadają. Dopiero potem autor przechodzi do obszernej analizy kilku wybranych utworów. Jako kryterium wyboru przyjmuje wagę poszczególnych pozycji mierzoną ich wpływem na amerykańską opinię publiczną i świadomość zbiorową Amerykanów. Pozwala to zachować swego rodzaju obiektywizm i zminimalizować ewentualne kontrowersje dotyczące selekcji omawianych tekstów. Oprócz walorów literaturoznawczych i kulturoznawczych książka Łukasza Plesnara ma także inną niebagatelną wartość: dzięki umiejętnie podanym informacjom faktograficznym stanowi znakomite wprowadzenie do historii Stanów Zjednoczonych (z uwzględnieniem okresu poprzedzającego powstanie tego kraju).

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

49
Pióro wieczne X Pen Decor Boys - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne X Pen Decor Boys
BIC
Dostępny36 szt.

Pióro wieczne na naboje Kauczukowy trójkątny uchwyt Idealne dla prawo i leworęcznych Średnia irydowa stalówka

28,50 zł
27,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,42 zł

50
Szlakami Zielonego Śląska 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlakami Zielonego Śląska 3
Dostępny56 szt.

Trzeci tom z serii ?Szlakami Zielonego Śląska? odkrywa Czytelnikom walory polsko-czeskiego pogranicza w dorzeczu dolnej Olzy. Ta piękna i bliska nam okolica - położona w ?przedsionku? Bramy Morawskiej - jest łatwo dostępna dla mieszkańców województwa śląskiego (teraz także dzięki autostradzie A1 i przygotowana do przyjmowania turystów. Liczne szlaki piesze, sieć szlaków rowerowych, przystanie kajakowe, hotele, zajazdy, kwatery agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe składają się na bogatą ofertę regionu. Rozwinięta infrastruktura w połączeniu z tradycyjną gościnnością mieszkańców i trafionymi inicjatywami gmin służącymi pozyskaniu turystów od lat skutecznie budują renomę regionu. Na terenie objętym przewodnikiem leżą: sanktuaria maryjne w Pszowie, Turzy, Starym Boguminie i Kończycach Małych, starówki miejskie w Wodzisławiu i Frysztacie z wieloma zabytkami, jastrzębski Zdrój z sanatoryjną zabudową w starym parku i nowoczesną Galerią Historii Miasta, kolonie górniczych familoków w Biertułtowach, Pszowie, Kolonii Fryderyka, Dąbrowie, Pietwałdzie, zdrojowy Darków nad Olzą, linia umocnień czeskich z okresu poprzedzającego II wojnę światową. To w tej okolicy znajdziecie: sławne ?ptasie księstwo? - zespół stawów Wielikąt, graniczne meandry Odry ukazujące ostatnie dzikie oblicze dawno ujarzmionej rzeki, ukryte w lesie grodzisko Gołężyców, rezerwat przyrody ?Skučak? w Rychwałdzie. Nie brakuje w tej okolicy także przykładów spustoszenia w świecie przyrody, tak przecież typowych dla Śląska, jak chociażby ?księżycowy? krajobraz zapadlisk górniczych w rejonie Karwiny i Orłowej, hałdy w Pszowie i Jastrzębiu, zniszczona dolina Szotkówki w Mszanie. W zasięgu przewodnika leżą urokliwe miejsca, których już same nazwy skłaniają do wyruszenia na spotkanie z przygodą. Polecić warto chociażby wodzisławskie Grodzisko, olzańskie ?Falklandy?, śląskie ?Castel Gandolfo?, urokliwy piotrowicki przysiółek Na konci sveta, lubomskie ?Ptasie księstwo?, Jankowicką Szwajcarię w okolicy? Marklowic i Czyżowicką Szwajcarię, Trójkąt Trzech Republik, karwińskie Doly (Kopalnie) i Raj. Nie można zapominać o niezwykle ciekawej, ale i skomplikowanej historii tych ziem. Tak na ziemi wodzisławskiej, jak i na północnym Zaolziu znajdziemy pamiątki wielkich wojen, bitew, komunistycznego reżimu, a także katastrof przemysłowych i ludzkich tragedii. Kolejne odsłony dziejów determinowały granice państw, obecne tu ?od zawsze?. Dzieliły Cesarstwo Austro-Węgierskie od Prus, później II Rzeczpospolitą od Republiki Czechosłowackiej, wreszcie ukształtowały się w obecnym przebiegu. Po dawnych granicach pozostały budynki strażnic i kamienne słupy stojące do dziś na linii granicy. Współczesna granica państwowa już nie dzieli, zwłaszcza po wejściu w życie układu z Schengen. Możliwość jej swobodnego przekraczania doskonale służy poznawaniu sąsiadów. Z tym przewodnikiem w ręku poznasz jak smakuje przygoda na południowych kresach Rzeczypospolitej i północnych rubieżach Republiki Czeskiej. [Od autorów]

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

Wróć do góry