hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2015.06.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 czerwca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzieci kontra Rodzice. Kalambury (Kangur), na drugim Turlututu na wakacjach (Hervé Tullet). Kolejny produkt to Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu. Część 7. Planowanie ruchu (Agnieszka Bala) oraz Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie (Clementoni).
1
Dzieci kontra Rodzice. Kalambury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. Kalambury
Kangur, od 7 lat
Dostępny
629 szt.

Kalambury „Dzieci kontra Rodzice” to wesoła i wciągająca gra rodzinna. Zabawne hasła, przygotowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców, zapewnią niezapomnianą rozrywkę. W grze zwycięży ten, kto ma dobry refleks i szeroką wyobraźnię. Pokazuj i rysuj hasła, niech wygra lepszy! Zawartość opakowania: • 54 karty ze 162 pytaniami, • instrukcja. Wymiary pudełka: 17.5 x 11.5 x 3.0 cm

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

27 osób kupiło
2
Turlututu na wakacjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turlututu na wakacjach
Dostępny
3022 szt.

Wskocz do książki, żeby pobawić się razem z Turlututu i odwiedzić jego magiczną planetę! Koniecznie weź ze sobą dobry humor, kredki i baw się tą książką: zgaduj, rysuj, naklejaj i koloruj! Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszy się też seria przygód bardzo kosmicznej z wyglądu i nie mniej rozrywkowej z charakteru postaci o imieniu Turlututu. W Polsce ukazały się już cztery części jego przygód, a kolejne są już w przygotowaniu.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

11 osób kupiło
3
Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu. Część 7. Planowanie ruchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu. Część 7. Planowanie ruchu
Dostępny
94 szt.

Zeszyty ćwiczeń z serii „Stymulacja Prawej i Lewej Półkuli Mózgu” są przeznaczone dla dzieci: • zagrożonych dysleksją, • ze skrzyżowaną lateralizacją, • z trudnościami w nauce języka. Zadania zawarte w książeczce uczą dostrzegania szczegółów obrazka, analizowania elementów narysowanego schematu rysunku oraz samodzielnego tworzenia ilustracji tematycznych (do podanego wzoru należy dorysować różne elementy, tworząc za każdym razem inny obrazek). Propozycje mogą być wykorzystane także do ćwiczeń sekwencji słuchowo-ruchowych: dorosły rysuje wzór podstawowy i wyjaśnia który obrazek będzie wykonywany. Wydaje polecenie, np: oko ,ucho, ogonek. Dziecko realizuje sekwencje i według podane kolejności dorysowuje oko, ucho, ogonek, do podstawowego wzoru. Zadania rozwijają umiejętności wzrokowe, motoryczne, sekwencyjne, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową.Ćwiczenia te są przydatne w terapii logopedycznej, reedukacyjnej. Zeszyty te można wykorzystać do codziennej pracy z dzieckiem, w przedszkolu i w szkole. Planowanie ruchów ręki wymaga m.in. prawidłowego oceniania odległości między punktami, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz dominacji ręki. Ćwiczenia te przygotowują do nauki pisania, wtórnie wspomagają poprawne planowanie ruchów narządów artykulacyjnych. Dziecko ma za zadanie narysować wzór w wyznaczonych liniach, starając się w precyzyjny sposób połączyć kropki. Jego zadaniem jest ocenienie odległości między kropkami oraz linijkami (pionowymi, poziomymi) i kreślenie wzoru płynnym ruchem pod stałą kontrolą wzroku. Najpierw dziecko wykonuje proste wzory, następnie przechodzi do dłuższych i trudniejszych.

24,00 zł
22,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

5 osób kupiło
4
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie
Clementoni, 1000
Dostępny
43 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

24,99 zł
21,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,00 zł

5 osób kupiło
5
Poznań najstarszy. Przewodnik po Śródce, Ostrowie Tumskim i Starym Mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznań najstarszy. Przewodnik po Śródce, Ostrowie Tumskim i Starym Mie...
Dostępny
19 szt.

Przewodnik po najstarszych miejscach i budowlach Poznania. Poznań, zwany Grodem Przemysła od XIII-wiecznego władcy Polski mającego tu swoją siedzibę, jest jednym z najciekawszych miast w kraju. Bogata historia sięgająca X wieku, czyli okresu powstania państwa polskiego, cenne zabytki, w tym najstarsze pochodzące z epoki romańskiej, a także muzea i żywy nurt życia współczesnego to jego główne walory. W przewodniku tym zaprezentowano atrakcje najstarszych części Poznania: Śródki, Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta. Zwiedzanie tych właśnie miejsc powinno być pierwszym etapem poznawania stolicy Wielkopolski.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
6
Czarnoksiężnik z Krainy Oz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnoksiężnik z Krainy Oz
Dostępny
8 szt.

Książkę tę, stanowiącą adaptację klasycznego tekstu L. Franka Bauma, wzbogacają zachwycające ilustracje Manueli Adreani. Włoska artystka w niezwykły sposób wykreowała zaczarowany świat, w którym żyje potężny i straszliwy Oz, i uchwyciła magię opowieści należącej do kanonu literatury dziecięcej.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
7
Tajemnice Lestorii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Lestorii
Dostępny
5 szt.

To był wiosenny dzień, niewiele różniący się od innych. Tak przynajmniej wydawało się Emily i Ediemu, dopóki niespodziewanie nie natknęli się na gadającą wiewiórkę z pomocą której trafili do niezwykłej krainy ? Lestorii. Tego dnia zaczęła się ich przygoda...

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
8
Świeczki urodzinowe 6 cm 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe 6 cm 24 sztuki
Dostępny
69 szt.

Świeczki urodzinowe komplet 24 sztuk z podstawkami. Świece zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru.

2,99 zł
1 osoba kupiła
9
Jeszcze krótsza historia czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze krótsza historia czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Krótka historia czasu, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce. Takie też były przyczyny powstania Jeszcze krótszej historii czasu - dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe. Niniejsza książka jest wprawdzie w najbardziej dosłownym sensie „krótsza”, lecz niektóre spośród głównych zagadnień są w rzeczywistości potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, pominięto natomiast pewne czysto techniczne zagadnienia, takie jak choćby matematyka chaotycznych warunków brzegowych. Jednak niektórym spośród bardziej popularnych zagadnień - między innymi teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej - które były trudne do zrozumienia, ponieważ były porozrzucane w różnych częściach książki, poświęcono osobne rozdziały. Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, jak również włączyć do książki wyniki bieżących badań, od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. Podobnie jak poprzednie wydania książki - a może nawet w większym stopniu - Jeszcze krótsza historia czasu będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu. Tekst uzupełnia trzydzieści siedem kolorowych ilustracji, które czynią z Jeszcze krótszej historii czasu równie wartościową pozycję literatury popularnonaukowej, jak jej poprzedniczka. Stephen Hawking jest profesorem matematyki na University of Cambridge, w katedrze Lucasa, którą niegdyś zajmował Newton. Jest autorem między innymi zbioru esejów Czarne dziury i wszechświaty niemowlęce oraz popularnonaukowej książki Wszechświat w skorupce orzecha. Fizyk Leonard Mloinow, współautor tego wydania, wykładał w Caltechu, pisał scenariusze seriali Star Trek: The Next Generation oraz MacGyver; jest autorem książek Euclid's Window i Feynman's Rainbow oraz współautorem serii książek dla dzieci The Kids of Einstein Elementary.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

10
Rola wyobrażeń w osiąganiu celów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rola wyobrażeń w osiąganiu celów
Dostępny
29 szt.

Dzięki tej książce dowiesz się: - czy można schudnąć, zdać egzamin na prawo jazdy, rzucić palenie, wygrać wyścig na 100 metrów, czy też wcielić w życie decyzję o zmianie stylu życia dzięki odpowiednim wyobrażeniom, - czym są wyobrażenia i jakie są ich rodzaje, - dlaczego niektóre wyobrażenia pomagają, a inne przeszkadzają w osiąganiu celów, - jaki wpływ na proces osiągania celów ma szczególny rodzaj wyobrażeń - symulacje mentalne, - czy myślenie pozytywne zawsze sprzyja wytrwałemu i efektywnemu działaniu, - jaka jest relacja między naszymi wyobrażeniami a stresem i skutecznym działaniem, - jak wyjaśnić fakt, że czasem wcale nie chcemy danego celu, a jednak mimo wszystko do niego dążymy i co więcej - osiągamy sukces w jego realizacji. Zawarte w książce pomysły i konkretne wskazówki zainspirują do działania, którego efektem będzie nie tylko skuteczniejsza realizacja celów, ale także lepsza jakość życia.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

11
Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa
Dostępny
7 szt.

1 września 1992 roku. Jarosław Ziętara po raz ostatni żegna się ze swoją dziewczyną i wychodzi ze swojego mieszkania w Poznaniu. Dziennikarz tropiący afery gospodarcze zostaje porwany w drodze do pracy. Do tej pory nie odnaleziono jego ciała, a śledztwo dwukrotnie umarzano. Koledzy Ziętary nie poddali się jednak i po latach doprowadzili do wznowienia postępowania. Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa przedstawia nieznane fakty dotyczące destrukcyjnego, przestępczego wpływu tajnych służb na wyjaśnianie zbrodni. Pokazuje bulwersujące tajniki wcześniejszych nieudanych śledztw i kulisy podjętego w2011 roku postępowania prokuratorskiego. Mówi o zacieraniu śladów i zagadkowych zgonach podejrzanych. Dowodzi, że polskie państwo poniosło klęskę, wykazując swoją bezsilność wobec sprawców i zleceniodawców zbrodni uderzającej w podstawy demokracji. Obarcza państwo współodpowiedzialnością za tę zbrodnię. Krzysztof M. Kaźmierczak i Piotr Talaga w 2012 roku otrzymali honorowe wyróżnienie „Watergate” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o sprawie Jarosława Ziętary. „Sprawa Jarosława Ziętary to gigantyczny wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, który przez tyle lat nie potrafił ukarać sprawców szokującej zbrodni. Książka Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi to zapis nieznanych faktów i okoliczności śledztwa, ale także hołd dla odważnego dziennikarza, który za dążenie do prawdy zapłacił cenę najwyższą”. Bogdan Rymanowski, dziennikarz TVN24 „Porażająca opowieść o szukaniu prawdy i ponad dwudziestoletniej próbie demaskowania kłamstwa. Ta historia pokazuje też, jak wysoką cenę płaci się za uczciwość i rzetelność zawodową”. Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP „Nie da się zrozumieć sprawy Jarka Ziętary bez przeczytania tej książki. To dramatyczna opowieść o życiu i śmierci dziennikarza, który upominał się o innych, ale nikt w porę nie upomniał się o niego. Dlatego autorzy oskarżają służby specjalne, policję i prokuraturę o błąd zaniechania, brak kompetencji i– co brzmi najpoważniej – złą wolę. Mają w garści mocne dowody”. Piotr Pytlakowski, tygodnik „Polityka”

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

12
Key Account Manager - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Key Account Manager
Dostępny
6 szt.

Książka prowadzi krok po kroku po wszystkich zagadnieniach merytorycznych związanych z wykonywaniem zawodu; zawiera treści dotyczące skutecznych narzędzi stosowanych w codziennej pracy. Prosta treść poparta opisem własnych doświadczeń autora w wykonywaniu zawodu KAM-a sprawia, iż czyta się ją bez konieczności sięgania po literaturę specjalistyczną, choćby z zakresu ekonomii. Dla osób, które podobnie jak autor są wieloletnimi praktykami, książka stanowić może formę przypomnienia podstawowych zagadnień czy spojrzenia na nie z innej perspektywy. Poszczególne rozdziały są zbudowane w taki sposób, iż można je czytać oddzielnie. Myślą przewodnią książki jest sprowadzenie większości zagadnień do czysto merytorycznej i praktycznej formy. Praca managera zarządzającego współpracą z Kluczowymi Klientami jest pokazana z wielu pespektyw. Każdy może sam zdefiniować, kim tak naprawdę jest Key Account Manager: indywidualistą (pracującym w samotności nad procesem), czy moderatorem grupy, która ma ściśle określone zadania, a może zupełnie kimś innym. Spośród wielu obszarów pracy Key Account Managera wybrano te najistotniejsze i najbardziej pragmatyczne. Jeśli więc omawiany jest wpływ komunikacji pozawerbalnej na proces negocjacyjny, to tylko w odniesieniu do wybranych aspektów. Jeżeli pojawia się odwołanie do zagadnień związanych z odczytywaniem i kontrolą emocji czy inteligencją emocjonalną, to tylko w najistotniejszych obszarach. To nie jest książka o negocjacjach, choć nie da się pisać o pracy KAM-a bez omówienia podstawowego narzędzia pracy, jakim są negocjacje handlowe. Nie jest to również książka o stosowaniu perswazji i manipulacji w znaczeniu, jak osiągnąć maksymalny zysk w najkrótszym czasie. Treść oraz forma zostały przygotowane w taki sposób, aby zawierały prosty przekaz odnoszący się do istoty zagadnienia. Znaczna część książki poświęcona jest prawidłowej komunikacji z drugą osobą. W przypadku pracy Key Account Managera komunikacja międzyludzka stanowi fundament powodzenia w biznesie. Jeżeli proces komunikacji nie będzie właściwy, żadne rozwiązania biznesowe nie zakończą się sukcesem. Ponieważ aspekt ten jest niezwykle istotny, opisano go za pośrednictwem trzech modeli: tradycyjnego, pozawerbalnego oraz w odniesieniu do zagadnień związanych z Neuro Lingwistycznym Programowaniem (NLP). Patroni medialni: Instytut Doskonałości, Czasopismo 21 wiek, Miesięcznik Benefit, Eksperci Sprzedaży, Marschall Polska Sp. z o.o.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

13
Książ das Schloss und die Terrassen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książ das Schloss und die Terrassen
Dostępny
20 szt.

Zamek Książ należy do najpiękniejszych i największych rezydencji arystokratycznych w Polsce i Europie. Ceniony jest również jako wybitny zabytek architektury obronnej. Zachwyca swym ogromem, bogactwem pomysłów architektonicznych, burzliwą historią oraz uroczym położeniem. Przewodnik przedstawia wielowiekową historię tej niezwykłej budowli oraz znamienitego rodu Hochbergów - właścicieli Książa. Opisuje architekturę zamku i całego kompleksu. Prowadzi zwiedzających przez zamkowe wnętrza - sale i korytarze, następnie przez wszystkie tarasy ogrodowe. Przedstawia obiekty godne uwagi znajdujące się w pobliżu zamku: Stado Ogierów Książ, Palmiarnię w Lubiechowie i zamek Stary Książ. Przybliża walory przyrodnicze Książańskiego Parku Krajobrazowego i opisuje zamkowe podziemia. Przewodnik jest bogato ilustrowany (80 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: mapa Książańskiego Parku z najnowszymi szlakami pieszymi i rowerowymi mapa samochodowa z dojazdem do Książa plan kompleksu Książ przypisy, bibliografia i praktyczne informacje dla zwiedzających.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

14
Wrocław a city on islands. Guidebook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław a city on islands. Guidebook
Dostępny
14 szt.

Wrocław ? to bogate w zabytki, prężnie rozwijające się pod każdym względem miasto południowej Polski. Jest metropolią przyjaźnie nastawioną do turystów, studentów, artystów i przedsiębiorców, dbającą jednocześnie o swych mieszkańców. Jak głosi slogan reklamowy ? jest miastem spotkań ?spotykają się w nim różne kultury, wyznania, ludzie i wydarzenia, praca, nauka i wypoczynek, tradycja i nowoczesność. Przewodnik opowiada pokrótce historię Wrocławia aż do czasów współczesnych ? jego nowego złotego wieku. Przedstawia podstawowe informacje na temat cyklicznych imprez kulturalnych i sportowych. Podaje propozycje czynnego spędzania czasu oraz różnych form zwiedzania miasta. Przybliża nam symbole Wrocławia jak: herb, flaga, patroni, logo oraz krasnale, jak również wrocławskie mosty. Pomaga poznać miasto opisując najważniejsze obiekty i atrakcje (nie tylko zabytki) uporządkowane według przebiegu popularnej trasy zwiedzania. Dodatkowo przewodnik proponuje odwiedzić kilka ciekawych miejsc niedaleko Wrocławia, jak: zespół poklasztorny w Lubiążu, Arboretum w Wojsławicach, miasto Świdnicę czy zamek Książ. Przewodnik jest bogato ilustrowany (150 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: mapa centrum Wrocławia z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w przewodniku mapa samochodowa z dojazdem do Wrocławia rzuty budowli z opisami mapki ogrodów: Botanicznego, Japońskiego i Zoologicznego plan zabytkowego cmentarza żydowskiego praktyczne informacje dla zwiedzających przypisy, bibliografia

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

15
Na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na końcu świata
Dostępny
19 szt.

Warto wrócić do dzieciństwa. Warto przeżyć jeszcze raz nasze małe strachy, radości i fascynacje. Naprawdę warto przeczytać tę książkę. To nasz polski Mikołajek. Andrzej Grabowski, aktor Na końcu świata to pełna inteligentnego humoru i zmysłowych wzruszeń podróż w krainę dzieciństwa. To powrót do tamtej, PRL-owskiej rzeczywistości i siebie z tamtych lat: marzyciela, dziecka dziwiącego się światu, stawiającego pytania, dla którego życie jawi się jako przygoda, tajemnica, obietnica. Urokliwe, zabawne impresje ukazują świat, który, w porównaniu z dzisiejszą niepoetycką, twardą rzeczywistością, wydaje się magiczny. Znakomite, zaskakujące puenty, dzięki którym utkane z osobistych doświadczeń, opowieści zyskują uniwersalny charakter. Jeśli lubicie Mikołajka lub Małego Księcia, przeczytajcie Na końcu świata.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

16
Słowa Świętego Charbela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa Świętego Charbela
Niedostępny
Brak

Święty Charbel, właściwie Youssef Antoun Makhlouf (1828-1898) – duchowny katolickiego Kościoła maronickiego, mnich i pustelnik, beatyfikowany (1965) i kanonizowany (1977) przez papieża Pawła VI. „Słowa Świętego Charbela” to świadectwo o życiu ubogim, pokornym, zatopionym w modlitwie. Blask świętości ukryty w prostym mniszym życiu, po śmierci ojca Charbela objawił się jasnym światłem nad jego grobem dając początek kultowi zakonnika i kolejnym niezwykłym zjawiskom. Do niedawna w Polsce mało kto słyszał o świętym Charbelu. Dzisiaj liczne świadectwa nawróceń i uzdrowień są znakiem, że święty mnich skutecznie współdziała z tymi, którzy proszą go o wstawiennictwo. „Słowa Świętego Charbela” to zachęta do mądrego wyboru prostej, radosnej świętości na co dzień – „Świętość to wybór, a nie szczęśliwy traf ”.

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

17
Drogi żelazne w Europie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi żelazne w Europie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

Każdy, nawet najbardziej oczywisty i spowszedniały element otaczającego nas świata, miał kiedyś swój początek i był fascynującą nowością. Tak było i z koleją. Przedstawiamy reprint książki, która została napisana w okresie niemowlęcym dróg żelaznych. Opisuje więc zjawisko nowe, fascynujące, dynamicznie rozwijające się. Autor przedstawia wiele zestawień statystycznych oraz mapę zawierającą wszystkie istniejące wówczas połączenia kolejowe.

52,00 zł
41,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,40 zł

18
Chmiel. Jego uprawa i użycie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chmiel. Jego uprawa i użycie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.26

W naszej ofercie literatury gorzelniczej znajduje sie kilka tytułów poświęconych warzeniu piwa. Jednym z jego głównych składników jest chmiel. W Polsce zaczął być używany jako przyprawa do brzeczki bardzo wcześnie, o wiele wcześniej, niż w wielu innych częściach Europy, stąd też polski napój zyskiwał uznanie i sławę na świecie. Mało kto wie, że wielkim smakoszem piwa był król Bolesław Chrobry, który podejmował swoich gości kuflem złocistego napoju. Jan Długosz wspomina, że uprawa winnej latorośli nie była w Polsce znana, stąd powszechne na zachodzie kontynentu wino, zastępował u nas napój z pszenicy, chmielu i wody. Chmiel, choć występuje w całej Polsce jako roślina dziko rosnąca, jest jednak wymagający w uprawie, toteż doświadczeniom nad jego hodowlą poświęcano wiele uwagi. Poza tym roślina znajdowała szerokie zastosowanie w lecznictwie, a obecnie także w kosmetyce, dzięki naturalnym składnikom zapobiegającym starzeniu się komórek.Zaszyte w poduszce suszone szyszki chmielowe pomagają zasnąć, napar działa uspokajająco, chmiel wzmaga apetyt, a także działa bakteriobójczo. Przedstawiamy Państwu reprint książki autorstwa Kartla Fruwirth’a poświęconej uprawie tej niezwykłej rośliny. Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza poświęcona jest ogólnemu opisowi roślin, podziałowi na odmiany, a także najczęstszym chorobom i szkodnikom atakującym pędy. Druga część traktuje o uprawie – od sposobu i momentu założenia chmielnika, przez wybór sadzonek, cięcie, nawożenie, szpalerowanie, na suszeniu kończąc. Trzecia zaś opisuje przygotowanie do sprzedaży i zawiera szereg wskazówek dotyczących oceny towaru, a także ówcześnie otrzymywanym efektom uprawy. Opisy we wszystkich rozdziałach podparte są ilustracjami. Reprint został oprawiony w okładkę z grubej, surowej tektury z grzbietem wykonanym z fakturowanego, zadrukowanego na biało papieru. Posiada ozdobne kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Elegancji dodają mu zadrukowane wyklejki.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

19
Pinokio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Sięgnij po niezwykłą historię drewnianego pajacyka Pinokia na motywach powieści Carla Collodiego, która od lat wzrusza małych czytelników na całym świecie, wzbogaconą pięknymi ilustracjami oddającymi magię oraz liryzm tej ponadczasowej opowieści.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

20
Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów
Dostępny
65 szt.

Alicja biegnie za Białym Królikiem i wpada do jego nory, która jest przejściem do świata, gdzie obowiązują zupełnie inne prawa. Klasyczną opowieść na motywach bajki Lewisa Carrolla, wzbogacają pełne magii ilustracje oddające niezwykłość Krainy Czarów.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

21
Królewna śnieżka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka
Dostępny
80 szt.

Sięgnij po jedną z najpiękniejszych klasycznych baśni, spisaną i wydaną po raz pierwszy przez braci Grimm ponad 200 lat temu. W naszej, opowiedzianej na nowo, historii znajdziesz dobrze znanych bohaterów: śliczną i dobrą królewnę, dzielnego królewicza, złą macochę i jej magiczne zwierciadło oraz siedmiu oddanych krasnoludków, a wspaniale ilustracje pozwolą ci w pełni docenić urok tej wyjątkowej i ponadczasowej opowieści.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

22
Jan Matejko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Matejko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Jan Matejko (1838-1893) jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej niezwykłych polskich malarzy. I zapewne jedyny, o którego twórczości można bez wątpienia powiedzieć, że trafiła także "pod strzechę". Czy jednak "znany" oznacza też "rozumiany"? Tym tropem wiedzie nas w swych rozważaniach Autor, wytrawny znawca nie tylko malarstwa Matejki, ale i jego historiozoficznych poglądów. Nie jest to biografia w ścisłym znaczeniu tego słowa, raczej duchowy portret artysty, zaś wyłaniające się z owych rozważań oblicze Matejki w niczym nie przypomina jego powszechnie znanych uładzonych i płaskich biogramów. Album niniejszy, zawierający ponad dziewięćdziesiąt barwnych reprodukcji, nie tylko przypomina wszystkie najsłynniejsze dzieła artysty, ale i prezentuje te znacznie mniej rozpowszechnione, czy wręcz nieznane, udostępnione ze zbiorów prywatnych. Ukazują one poprzez swą różnorodność niezwykłą skalę i bogactwo talentu Matejki.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

23
Duchowe wędrowanie. Teksty osobiste i religijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Duchowe wędrowanie. Teksty osobiste i religijne
Dostępny
2 szt.

Wybór osobistych esejów dominikanina, ojca Tomasza Dostatniego z okazji 25. rocznicy świeceń kapłańskich, które ukazały się na łamach różnych czasopism m.in. „Tygodnika Powszechnego”, „Kontynentów”, „Akcentu”, „ Gazety Wyborczej”, „W drodze” wlatach 2005-2015. „Słowo religijne u ojca Dostatniego brzmi mocniej i prawdziwiej na tle laickim, świeckim niż oficjalnym, politycznym, bo przynajmniej nie zachodzi podejrzenie, że manifestowana katolickość jest prorządowym ukłonem”. – Tadeusz Sobolewski „Czym jest wiara w tym najbardziej fundamentalnym sensie? To jest wiara w istnienie. Wiara, że się żyje dla czegoś. I wiara w to, co nabywamy z pewnym doświadczeniem życiowym. Tego się nie uzyskuje momentalnie. Wiara, że coś poza życiem dotykalnym, namacalnym jeszcze istnieje. To jest taka najbardziej podstawowa dla mnie definicja wiary”. – Ryszard Kapuściński

34,00 zł
19,72 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,28 zł

24
Temperówka Luck 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka Luck 24 sztuki
Niedostępny
Brak

Temperówka z metalowym pojemnikiem. Dwa metalowe ostrza o różnej grubości. Opakowanie 24 sztuki.

93,70 zł
Powiadomienie
25
Piórnik szkolny BC-6291 Away from war mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny BC-6291 Away from war mix
Niedostępny
Brak

Piórnik BC-6291. Blister. Typ: tuba.

25,20 zł
Powiadomienie
26
Piórnik szkolny BC-2621 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
Powiadomienie
27
Nawiedzony hotel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawiedzony hotel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.27

Wilkie Collins, najbardziej uwielbiany autor swoich czasów, prekursor powieści detektywistycznej, w fascynującej mieszance tajemnicy i grozy. Nawiedzony hotel to inteligentne połączenie fabuły typowej dla powieści detektywistycznej z opowieścią o duchach. Rzecz dzieje się w Wenecji, która jawi się jako miasto ponurych kanałów, cieni i śmierci. Zagadkowa kobieta staje się przyczyną zerwania zaręczyn Agnieszki Lockwood z jej dalekim kuzynem, lordem Monberrym, a następnie zostaje jego żoną. To początek historii, w której losy obu kobiet są ze sobą splecione, a udział w akcji biorą nawet duchy. Nadprzyrodzone wydarzenia, szybkie tempo akcji i mnożące się tajemnice to główne atuty tej klasycznej prozy. W tomie prócz tytułowej minipowieści znajdziemy wybór najciekawszych opowieści niesamowitych, jakie wyszły spod pióra autora Księżycowego Kamienia.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

28
Magiczne lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne lato
Dostępny
3 szt.

Alicja samotnie wychowuje siedmioletnią Matyldę. Córka bez przerwy choruje, ma obniżoną odporność. Za radą lekarki wyjeżdżają na wieś, żeby dziecko zmieniło klimat i z dala od smogu miasta nabierało sił. Zatrzymują się u dalekiej ciotki – Józefiny. Alicja dopiero na miejscu dowiaduje się, że staruszka para się zielarstwem, a jej specjalnością są miłosne eliksiry. Mimo że dziewczyna początkowo nie wierzy w magiczną moc ziół, a do zajęcia ciotki podchodzi z dystansem, to jednak przychodzi taki dzień, kiedy pokusa skorzystania z mikstury jest wyjątkowo silna…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

29
Puzzle 1000 elementów. Ruyer, Plaża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Ruyer, Plaża
Piatnik, 1000
Dostępny
14 szt.

Ekskluzywne puzzle renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. 1000 elementów. Wielkość obrazu po ułożeniu: 67.5 x 44.1 cm. Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

70,80 zł
62,30 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,50 zł

30
Puzzle 1000 elemenów. Ruyer, Straż Pożarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elemenów. Ruyer, Straż Pożarna
Piatnik, 1000
Dostępny
8 szt.

Ekskluzywne puzzle renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. 1000 elementów. Wielkość obrazu po ułożeniu: 67.5 x 44.1 cm. Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

70,02 zł
61,62 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

31
Kliknij mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kliknij mnie
Dostępny
1 szt.

Blipek chce wygrać w swojej komputerowo-książkowej grze .Ale tylko Ty możesz mu pomóc: klikając, dmuchając i trzęsąc książką! Ta interaktywna zabawa spodoba się wszystkim fanom NACIŚNIJ MNIE Herve Tulleta. UWAGA! Książka nie potrzebuje baterii, ani zasilania. Wystarczy dziecięca wyobraźnia!

29,90 zł
18,84 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 11,06 zł

32
Świeczki urodzinowe magiczne, 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe magiczne, 12 sztuk
Godan, 12 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Świeczki urodzinowe magiczne – samodzielnie zapalają się po zdmuchnięciu. 12 sztuk w opakowaniu. Świeczki z podstawkami. Świece zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru.

3,99 zł
Powiadomienie
33
Dochodzenie. Na styku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dochodzenie. Na styku
Dostępny
4 szt.

Wciągający thriller z czasów, zanim Linden i Holder zostali partnerami Straż pożarna odbiera wezwanie do wybuchu na osiedlu przyczep mieszkalnych. Do wybuchu prawdopodobnie doszło przy wytwarzaniu metamfetaminy. Policjanci zabezpieczający miejsce akcji znajdują w sąsiedniej przyczepie ciało – z kulą w głowie. Wytwórca metamfetaminy leży w szpitalu w stanie krytycznym, a jego pozbawione opieki dziecko przyciąga uwagę Stephena Holdera, przykrywkowca z wydziału narkotykowego. Tymczasem na terenie terminalu kontenerowego portu Seattle znalezione zostaje inne ciało. Okoliczności wskazują na egzekucję. Obydwie sprawy, które zresztą szybko łączą się w jedną, prowadzi detektyw Sarah Linden – musi rozwikłać powikłaną sieć nałogów, chciwości i zdrady, by znaleźć prawdziwego zabójcę. Karen Dionne – światowej sławy autorka thrillerów Freezing Point oraz Boiling Point. Jest członkiem stowarzyszenia International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie wraz z takimi znakomitościami jak Douglas Preston, Lee Child, Steve Berry, Joseph Finder, Peter James oraz R.L. Stine. Została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.

34,90 zł
18,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 16,75 zł

34
Świeczki urodzinowe białe z nadrukiem (12 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe białe z nadrukiem (12 sztuk)
Godan, 12 sztuk
Dostępny
7 szt.

Zestaw 12 kolorowych świeczek z podstawkami. Będą wspaniałą dekoracją ciasta. Świece można zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru. Wymiary: 6.3 cm

4,99 zł
35
Podróże marzeń. Słowacja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Słowacja, DVD
różni, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Lato na Słowacji może być równie ekscytujące i pełne atrakcji, jak zimowe szaleństwo na stokach Tatr. Odwiedzający mogą wybrać się na urokliwy spacer ulicami wielu historycznych miast. Architektura oraz atmosfera takich miejsc jak Bratysława, Komarno, Bardejov czy Presov zapewnią zwiedzającym wiele niezapomnianych wspomnień. Piękno słowackiej natury warto zobaczyć o każdej porze roku. Amatorzy pieszych wycieczek powinni wybrać się do malowniczego Parku Narodowego – Słowacki Raj, a miłośnikom spokojnych spacerów proponujemy podróż po podziemnych korytarzach jaskini Domica znajdującej się w Słowackim Krasie. Tym, którzy kochają góry polecamy wizytę w Tatrach nie tylko zimą, ale i latem. Wędrówka na Łomnicę, szczyt o wysokości 2634 m n.p.m., pozwala rzeczywiście poczuć się z „głową w chmurach”.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

36
To jest chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podsta...
Dostępny
1 szt.

W podręczniku To jest chemia do zakresu podstawowego przedstawiono zagadnienia związane z zastosowaniami chemii w życiu codziennym. Publikacja: • kształci umiejętności projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych dzięki dokładnie opisanym eksperymentom, zilustrowanym schematami i fotografiami, • utrwala umiejętności obliczeniowe dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym w zbiorze zadań dołączonym do podręcznika, • umożliwia powtórzenie wiadomości z gimnazjum niezbędnych w klasie 1. szkoły ponadgimnazjalnej dzięki elementom: „Przypomnij sobie” zamieszczonemu na początku publikacji oraz „Podstawy chemii” – na początku każdego działu, • ułatwia zainteresowanie przedmiotem dzięki ciekawostkom „Chemia blisko nas” i „Co to oznacza?” oraz interesującym wiadomościom „Dowiedz się więcej”, • skutecznie ułatwia przygotowania do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom” i testom „Sprawdź, czy potrafisz…” kończącym każdy dział, • ułatwia zrozumienie i zapamiętanie nowych treści, czemu służą infografiki ilustrujące złożone procesy przemysłowe. Numer MEN: 438/2012/2015

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

37
Pewny start. Świat wokół mnie. Ja poza domem. Karty pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Świat wokół mnie. Ja poza domem. Karty pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Zestaw materiałów ćwiczeniowych z zakresu umiejętności społecznych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Pakiet zawiera 68 kart. Zakres tematyczny: – kształtowanie zachowań akceptowanych społecznie, – zapoznawanie uczniów z podstawowymi, osobistymi dokumentami, – korzystanie ze środków komunikacji, – poznawanie najbliższego otoczenia: punktów usługowych, placówek kulturalnych. Z pakietem można pracować w: – szkołach specjalnych, – szkołach z oddziałami integracyjnymi, – ośrodkach szkolno-wychowawczych, – poradniach psychologiczno-pedagogicznych, – szkołach ogólnodostępnych, do których uczęszczają uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, – przede wszystkim na zajęciach rewalidacyjnych, a także korekcyjno-komensacyjnych, terapii pedagogicznej.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

38
Gramatica en dialogo A1/A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatica en dialogo A1/A2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Gramatica en dialogo A1-A2 está dirigida a estudiantes que empiezan a estudiar espanol como lengua extranjera. Aborda el estudio de 30 temas gramaticales a partir de diálogos reales que están recogidos en el audio. ?Cómo se trabaja el tema gramatical? En la primera página aparece contextualizado a través de uno o más diálogos. En la segunda se encuentra la explicación gramatical. En las dos últimas páginas hay actividades para sistematizar los contenidos presentados y poner en práctica los conocimientos adquiridos. Incluye las soluciones al final del libro. Audio descargable en www.enclave-ele.net/endialogo con las grabaciones de los diálogos.

136,50 zł
120,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,38 zł

39
Disco polo, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco polo, DVD
Maciej Bochniak, 2015
Dostępny
5 szt.

Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami ? żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina? „Disco Polo” to szalony wodewil, thriller, romans i film drogi, a wszystko podane z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało – jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy, m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski, Rafał Maćkowiak i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

40
I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.27

Z okazji siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego Wydawnictwo a5 przygotowało dwujęzyczną antologię tekstów poświęconych twórczości poety. Ta wyjątkowa książka, zredagowana przez prof. Annę Czabanowską-Wróbel, gromadzi ponad dwadzieścia tekstów autorów różnych narodowości i pokoleń, których łączy jedno - fascynacja dziełem Zagajewskiego. Obok esejów poetów tej klasy, co Derek Walcott (Nagroda Nobla 1992), Edward Hirsch, C.K.Williams i Michael Kruger znajdziemy tu także niepublikowane nigdy wcześniej teksty Clare Cavanagh i Xaviera Farré, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą nad przekładaniem wierszy Zagajewskiego, co pozwala czytelnikowi podejrzeć warsztat tłumaczy. Susan Sontag, gwiazda amerykańskiej krytyki, sąsiaduje tu z wybitnymi postaciami szwedzkiej sceny literackiej - Marie Lundquist, Andersem Bodegardem i Larsem Klebergiem. Licznie reprezentowani są też polscy krytycy, którzy od dawna towarzyszą twórczości Poety - m.in. Barbara Toruńczyk i Tadeusz Sobolewski. Esej Jarosława Klejnockiego pozwala nam prześledzić meandry polskiej recepcji twórczości Zagajewskiego, a całość wzbogacona została o dwa wiersze autorstwa Renate Schmidgall i Charlesa Simica poświęcone Poecie. Luksusowe wydanie w twardej oprawie i obwolucie, na wysokiej klasy papierze, z okładką zaprojektowaną przez czołowego polskiego grafika i plakacistę, Władysława Plutę.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

41
Ikonotheka 24/2013 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
12,60 zł

Rabat 58,0%
oszczędzasz 17,40 zł

42
Gramatica en dialogo A2/B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatica en dialogo A2/B1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

ramatica en dialogo A2/ B1 está dirigida a estudiantes que tienen conocimientos básicos de espanol como lengua extranjera y siguen profundizando en su estudio hacia un nivel intermedio. Aborda el estudio de 30 temas gramaticales a partir de diálogos reales que están recogidos en el audio. ?Cómo se trabaja el tema gramatical? En la primera página aparece contextualizado a través de uno o más diálogos. En la segunda se encuentra la explicación gramatical. En las dos últimas páginas hay actividades para sistematizar los contenidos presentados y poner en práctica los conocimientos adquiridos . Incluye las soluciones al final del libro. Audio descargable en www.enclave-ele.net/endialogo con las grabaciones de los diálogos.

138,60 zł
121,97 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,63 zł

43
Studia Judaica Nr 2 (34)2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Judaica Nr 2 (34)2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Studia Judaica to założony w 1997 r. półrocznik Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich. Pismo publikuje artykuły z szeroko pojętej problematyki studiów żydowskich i judaistycznych, a więc - między innymi - z zakresu historii, literatur żydowskich, lingwistyki, archeologii, kultury i religioznawstwa. Zamierzeniem pisma jest przedstawianie najlepszych i zarazem reprezentatywnych wyników badań wszystkich obszarów studiów polsko-żydowskich, przy czym definicja ?polskiej judaistyki? obejmuje zarówno prace judaistów polskich, jak i tworzone poza Polską, ale traktujące o szeroko pojętej historii i kulturze Żydów polskich. W czasopiśmie drukowane są artykuły naukowe w językach polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

30,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

44
Zeszyty komiksowe nr 19 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty komiksowe nr 19
Dostępny
7 szt.

Komiksowa literatura faktu Surrealizm w komiksie.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

45
Grammaire en dialogues niveau avance książka + CD audio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grammaire en dialogues niveau avance książka + CD audio
Dostępny
16 szt.

Niveau avancé Ce niveau de Grammaire en dialogues aborde les notions grammaticales rencontrées aux niveaux B2 et C1 du CECR, intégrées dans des dialogues empruntés a la vie quotidienne. La Grammaire en dialogues propose 35 chapitres portant sur un point de grammaire précis (pronoms relatifs, expression de la conséquence...) ou sur une difficulté particuliere (usages idiomatiques de la voix passive, subtilités dans l'emploi du subjonctif...). Chaque chapitre est constitué de trois pages: sur la premiere page : un ou deux dialogues dans lesquels on retrouver des scenes de la vie de tous les jours, sur la deuxieme page : un rappel des notions grammaticales étudiées dans la leçon, sur la troisieme page : des exercices d'application dont les corrigés se trouvent a la fin du livre. Les plus de cette grammaire : un usage souple pour la classe ou en auto-apprentissage un CD audio inclus des illustrations pédagogiques actuelles et colorées 8 bilans un test d 'évaluation en fin d'ouvrage. Feuilletez un extrait de cet ouvrage en cliquant ici

139,70 zł
125,73 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,97 zł

46
Plecak szkolny Violetta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Violetta
St. Majewski
Niedostępny
Brak

Plecak szkolny wykonany z najwyższej jakości materiałów. Jest lekki, posiada szerokie ergonomiczne szelki z regulacją długości, co zwiększa komfort użytkowania. Anatomicznie wyprofilowane i usztywnione panelami gąbkowymi plecy pomagają zachować prawidłową sylwetkę dziecka. Bezpieczeństwo na drodze zapewniają liczne elementy odblaskowe, które stanowią również dekorację plecaka. Funkcjonalność użytkowania gwarantują 2 komory, wewnętrzna przegroda i 3 kieszenie zewnętrzne, które pomagają dobrze rozlokować zawartość i utrzymać porządek w plecaku. Boczne elastyczne kieszonki stanowią idealne miejsce na bidon czy butelkę z napojem.

126,29 zł
119,98 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,31 zł

47
Historia pod prąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pod prąd
Dostępny
43 szt.

Historia nie jest nauką ścisłą. Jest jedynie mizerną próbą opisania świata, który minął i nigdy nie powróci. Historię zawsze piszą zwycięzcy, kształtują ją panujące systemy polityczne i koloryzują ci, którzy mają w tym określony interes. Żadna próba interpretacji wydarzeń z przeszłości nie jest trafna ani niezależna. Być może nigdy nie poznamy dokładnych szczegółów z życia niektórych ludzi, którzy zapisali się na kartach dziejów cywilizacji. Bywa jednak, że nowe odkrycia archeologiczne czy archiwalne odsłaniają nam rąbka tajemnicy. Okazuje się wtedy, że nasze opinie o przeszłości, ukształtowane najczęściej w szkole i domu rodzinnym, były fałszywe. Historii nie tworzyli superbohaterowie, ale zwykli ludzie obdarzeni określonymi talentami, lękami i marzeniami. Pisząc felietony zebrane w tej książce kierowałem się zasadą, że nic co ludzkie nie jest mi obce. W czasie kosmicznym dwa miliony lat istnienia naszego gatunku na tej planecie to zaledwie ułamek sekundy. A w ciągu tych dwóch milionów lat dzieje cywilizacji zajmują jedynie chwilę. Żyjemy w przekonaniu, że nasze czasy są szczytowym osiągnięciem ludzkości jako gatunku. Tymczasem historia dowodzi, że niemal wszystkie procesy polityczne, społeczne i cywilizacyjne powtarzają się cyklicznie w niezmienionej formie. Ta powtarzalność wydarzeń dotyczy szczególnie wojen, które niszczą i jednocześnie popychają ludzkość do przodu. I to właśnie wojna jako zjawisko historyczne najczęściej przewija się w moich felietonach przypominając o najbardziej pierwotnym przymiocie naszego gatunku. Ze Wstępu

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

48
Dale a la Conjugacion A1 Książka z kluczem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dale a la Conjugacion A1 Książka z kluczem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Consta de 120 ejercicios que, a través de una variedad amplia y diversa de actividades, tratan los diferentes aspectos relacionados con la conjugación verbal: el presente de indicativo de los verbos regulares; irregulares; con cambio vocálico; ser, estar, tener; verbos pronominales; gustar y otros verbos de valoración; y construcciones impersonales. Los ejercicios se presentan de manera simple, el léxico empleado es sencillo, con instrucciones claras y un ejemplo para garantizar la comprensión, lo que facilita el aprendizaje autónomo. Cada unidad finaliza con un ejercicio de Repaso: un texto corto (narración o diálogo) relacionado con contextos de la vida cotidiana que permite a los estudiantes autoevaluarse y sistematizar lo aprendido. Los Repasos se encuentran en formato de audio descargable. Incluye las soluciones al final del libro.

93,30 zł
82,10 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,20 zł

49
Vente 1 podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vente 1 podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Estructurado en torno a 14 unidades con las siguientes características: Una secuencia didáctica orientada a un aprendizaje real de la lengua siguiendo ?las tres P?: Presentación-Práctica-Producción. El trabajo sistemático de la gramática con una doble página de cuadros y ejercicios, donde además el alumno podrá autoevaluarse. Trabajo consciente y sistemático de la pronunciación y ortografía dentro del apartado Recursos. Consignas claras y sencillas, muestras de lengua reales y presentación del mundo de la cultura hispánica. Dispone de una plataforma virtual donde tus estudiantes pueden trabajar de manera autónoma o llevar el seguimiento de su trabajo a través de la creación de grupos. Tus alumnos podrán trabajar con el libro digital de vente 1 en cualquier otro dispositivo (PC, Mac, tablets Android, iPad, Smarphone)

140,70 zł
123,82 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,88 zł

50
Wot i my. Nowa edycja 2. Podręcznik do języka rosyjskiego dla szkół ponadgimnazjalnych + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wot i my. Nowa edycja 2. Podręcznik do języka rosyjskiego dla szkół po...
Dostępny
11 szt.

Numer dopuszczenia: 294/2/2012/2015 Wieloletni podręcznik „Wot i my 2. Nowa edycja” systematycznie i równocześnie rozwija wszystkie sprawności językowe: słuchania, czytania, mówienia i pisania, interakcji i interkulturową. Podręcznik zawiera nowoczesne słownictwo i autentyczne dialogi oraz dostarcza wiedzy o współczesnej Rosji i życiu Rosjan. „Wot i my 2. Nowa edycja” składa się z pięciu rozdziałów podzielonych na 5 lekcji, jednostek powtórzeniowych, sekcji poświęconych egzaminowi maturalnemu, rozdziału realioznawczego, komentarza gramatycznego oraz słowniczka polekcyjnego. Do podręcznika dołączona jest płyta audio z nagraniami tekstów do zadań na rozumienie ze słuchu.

49,58 zł
44,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

51
Amis et compagnie 1 ćwiczenia A1+CD 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,00 zł
41,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,64 zł

52
Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat fizyki. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawo...
Dostępny
22 szt.

Podręcznik zawiera komplet treści do realizacji podstawy programowej z fizyki w zakresie podstawowym. Treści wykraczające poza wymagania z podstawy programowej zawarto w uzupełnieniach oraz w ciekawostkach. Mocną stroną książki są różnorodne formy aktywizowania uczniów i motywowania ich do pracy. Zrozumienie omawianych zagadnień ułatwiają liczne zdjęcia i rysunki, staranna i przejrzysta grafika, czytelne wyeksponowanie najważniejszych treści. Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki. Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów: Grawitacja, Astronomia, Fizyka atomowa, Fizyka jądrowa, Świat galaktyk. Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, które uczeń nabędzie w trakcie zajęć. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają na celu m.in. utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych, zachęcanie do samodzielnego zdobywania informacji oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test Sprawdź swoją wiedzę. Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testów. Podręcznik został przygotowany zgodnie z wymaganiami MEN obowiązującymi w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r. Numer dopuszczenia: 394/2011/2015

39,40 zł
35,07 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,33 zł

53
Fokus 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych (wydanie V) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fokus 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych (wyda...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Numer dopuszczenia MEN: 695/1/2014/2015 Zalety podręcznika Fokus 1to przede wszystkim: • doskonale wyważone proporcje ćwiczeń leksykalno-gramatycznych i komunikacyjnych, • wprowadzenie już w pierwszej klasie sekcji Training prezentującej zadania maturalne, • duży wybór zadań przeznaczonych do samodzielnej pracy, • dodatkowe materiały i zadania dla ambitnych uczniów. Każdy rozdział zawiera m.in.: • sekcje Grammatik i Aktiver Wortschatz z listą środków leksykalnych, które uczeń powinien aktywnie opanować, • Agatas Blog – pamiętnik prowadzony przez polską nastolatkę mieszkającą w Niemczech test rozdziałowy. Książka zawiera również: • lekcje okolicznościowe o świętach, • zestawienie przydatnych zwrotów, • ćwiczenia fonetyczne, • zadania projektowe, • zestaw zadań przygotowujących do egzaminu ustnego, • przykładowy arkusz maturalny, • podręczny słowniczek niemiecko-polski obejmujący słownictwo prezentowane w podręczniku. Podręcznik Fokus. Klasa 1 został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

51,70 zł
46,01 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,69 zł

54
Europa - Atlas samochodowy 1:4 000 000/1:1 500 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa - Atlas samochodowy 1:4 000 000/1:1 500 000
Dostępny
149 szt.

Zawiera informację o: - numeracji dróg, - atrakcjach turystycznych, - placówkach dyplomatycznych. Zawiera także przydatne informacje dla kierowców.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

Wróć do góry