hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.06.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 czerwca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Farby perłowe (6 kolorów) (Astra), na drugim Radom. Kozienice. Pionki. Plan miasta 1:20 000 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Świeczka grająco-tańcząca różowa blister oraz Miłość potrzebuje stanowczości (Dobson James C.).
1
Farby perłowe (6 kolorów) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby perłowe (6 kolorów)
Astra, 6
Dostępny50 szt.

Farby perłowe to farby wodne, transparentne o iskrzącym połysku, pozwalające na uzyskanie oryginalnych efektów dekoracyjnych. Doskonale pokrywają powierzchnie na podłożach, które dobrze wchłaniają wodę, np. papier, karton, masa papierowa, ceramika i drewno. Kolory farb perłowych można swobodnie nakładać jeden obok drugiego, gdyż nie zlewają się ze sobą. Po wyschnięciu są odporne na ścieranie. Farby perłowe dobrze mieszają się z farbami plakatowymi Astry, dając nowe, ciekawe efekty kolorystyczne. Konsystencja farb pozwala na malowanie bez użycia wody. Dla uzyskania jednolitego i czystego koloru należy nałożyć na siebie 2–3 warstwy farby. Ilość kolorów: 6 Pojemność jednego kubeczka: 10 ml

10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

15 osób kupiło
2
Radom. Kozienice. Pionki. Plan miasta 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radom. Kozienice. Pionki. Plan miasta 1:20 000
Dostępny14 szt.

Plan centrum 1:10 000 Kozienice 1:19 000 Pionki 1:15 000 Turystyczna mapa okolic 1:200 000.

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
3
Świeczka grająco-tańcząca różowa blister - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
3 osoby kupiły
4
Miłość potrzebuje stanowczości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość potrzebuje stanowczości
Dostępny1 szt.

Niniejsza książka przedstawia sposoby działania w rodzinie, w której trwa kryzys małżeński. Zawiera ona pewne praktyczne propozycje postępowania, które mogą pomóc w zachęceniu obojętnego partnera do powrotu ku obowiązkom małżeńskim. Może to zabrzmi niewiarygodnie, ale właściwym podejściem do konfliktu małżeńskiego można zmienić rozchwiany związek we wspaniałe, zdrowe małżeństwo. Z drugiej strony, nieodpowiednia reakcja w chwilach kryzysu może do końca zdusić tlącą się jeszcze miłość. Jeżeli powoli tracicie ukochaną osobę, jeśli wyczuwacie wzbierający brak poszanowania i niechęć ze strony najważniejszej dla Was osoby, to książka ta jest właśnie dla Was. Wiem z doświadczenia, że stanowczość w miłości jest najskuteczniejsza w dręczonym kłopotami małżeństwie. Sądzę, że wkrótce będziecie przekonani o słuszności tego stwierdzenia, nawet jeśli Wasza rodzina nie przeżywa kryzysu.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

3 osoby kupiły
5
Pompka do balonów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompka do balonów
Dostępny87 szt.

Pompka uniwersalna dwustronnego działania. Służy do pompowania balonów.

13,30 zł
12,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
6
Kredki ołówkowe 12 kolorów, Hot Wheels - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe 12 kolorów, Hot Wheels
Euro-Trade, 12
Dostępny680 szt.

Komplet 12 kredek w kartonowym pudełku zdobionym wizerunkami ulubionych postaci.. Wysoka jakość rysików.

8,20 zł
7,99 zł

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
7
Świeczka grająco-tańcząca niebieska blister - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
2 osoby kupiły
8
Wiara i kryzysy w świetle Słowa Bożego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i kryzysy w świetle Słowa Bożego
Dostępny3 szt.

"Wiara i kryzysy w świetle Słowa Bożego" to rozważania w świetle Słowa Bożego dedykowane zwłaszcza tym, którzy szczególniej “utykają w wierze”, przeżywają bolesne próby, cierpią jak Abraham i nie przestają ufać. Którzy idą za Jezusem do końca, także wtedy, gdy ich wiara staje się jedynie krzykiem w bezradności. Ks. Krzysztof Wons podkreśla, że wiara każdego z nas karmi się Słowem i rozwija się dzięki Słowu. Jest ściśle związana z Jego słuchaniem. Nie chodzi tu o słowo abstrakcyjne, o pustą literę czy tępy dźwięk, ale Słowo, które pochodzi od Ojca.

16,50 zł
12,99 zł

Rabat 21,3%
oszczędzasz 3,51 zł

2 osoby kupiły
9
Nauka wyzwolenie z dogmatów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka wyzwolenie z dogmatów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Dr Rupert Sheldrake, biolog oraz autor ponad 80 artykułów naukowych i 10 książek, jest znany na całym świecie krytykiem "systemu wierzeń" współczesnej nauki, które przybrały jego zdaniem cechy dogmatów. Trzonem dociekań w niniejszej książce jest zatem dziesięć głównych doktryn materializmu. Sheldrake podejmuje się analizy tych założeń zarówno z perspektywy historycznej, jak i dostępnych badań naukowych. Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania: czy rzeczywistość jest wyłącznie materialna, czy natura funkcjonuje bezcelowo, czy świadomość jest tylko przejawem aktywności mózgu? Odpowiedzi mają pokazać, co tak naprawdę nauka wie, a czego nie wie. Czy po przeczytaniu tej książki będziemy trzymali się materialistycznego światopoglądu tylko dlatego, że jest częścią tradycji naukowej? Duch swobodnego dociekania regularnie wyzwala naukowe myślenie z narzuconych ograniczeń. Dzięki swoim śmiałym hipotezom i prowadzonym pracom badawczym, Dr Rupert Sheldrake jest jednym z tych pionierów, którzy pokazują nowe kierunki oraz kładą podwaliny pod przyszłe badania naukowe.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
10
Świeczka cyfra "3", czerwony kontur - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka cyfra "3", czerwony kontur
Godan, 1
Dostępny70 szt.

Ładna świeczka w kolorze białym z czerwonym obramowaniem w kształcie cyfry trzy. Podstawka umożliwia przymocowanie do tortu, zapewniając jej stabilność. Piękna dekoracja urodzinowego ciasta dla młodszych i starszych jubilatów. Sprawdzi się także idealnie na wszelkiego rodzaju rocznicach, bankietach firmowych i wszędzie tam, gdzie z cyfr można ułożyć liczbę lub rok. Wysokość świeczki: 5.5 cm Wysokość świeczki z podstawką: 7.0 cm

2,99 zł
1 osoba kupiła
11
Toruń. Aleksandrów Kujawski. Ciechocinek. Golub-Dobrzyń. Plan miasta w skali 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toruń. Aleksandrów Kujawski. Ciechocinek. Golub-Dobrzyń. Plan miasta w...
Dostępny5 szt.

Mapa zawiera: Plan Torunia w skali 1:20000 z wyszczególnieniem centrum w skali 1:10 000, Dodatkowo plany: TAleksandów Kujawski w skali 1:12 000, Ciechocinek w skali 1:14 000, Golub-Dobrzyń 1:20 000, Turystyczna mapa okolic w skali 1:300 000

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
12
Warszawa Historia Żydów wersja polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa Historia Żydów wersja polska
Dostępny14 szt.

Historia Żydów w Warszawie i nie tylko. Żydzi przybywali do Polski już w X wieku n.e. jako handlarze przewożący, z państw arabskich m.in.: niewolników, tkaniny i przyprawy korzenne. Zwano ich Radanitami, od miejsca, z jakiego pochodzili, doliny Rodanu. Jednym z nich był Ibrahim ibn Jakub, autor relacji z podróży, którą w 966 roku odbył do Polski Mieszka I. Istnieje legenda, o tym, że pierwsi żydowscy osadnicy, którzy przybyli na tereny Polski, zagłębili się w bujny las, w którym ptaki wyśpiewały po-lin, po-lin. Przetłumaczyli to na hebrajski tu spocznijcie, co miało być znakiem, że w Polsce znajdą miejsce na nowy dom. Na stałe Żydzi pojawili się w Polsce x WI wieku w Przemyślu.

28,35 zł
19,99 zł

Rabat 29,5%
oszczędzasz 8,36 zł

1 osoba kupiła
13
Wojna.pl (WWW) Scenariusze filmowe oraz nowela Porucznik Jamróz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna.pl (WWW) Scenariusze filmowe oraz nowela Porucznik Jamróz
Dostępny9 szt.

Cykl Wojna.pl to historia żołnierzy elitarnego batalionu Wojska Polskiego przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej za pomocą tajnego amerykańskiego urządzenia... W obszernym, (póki co) czteroczęściowym cyklu została pokazana wielopiętrowa intryga polityczna, w której naprzeciw siebie stają: Polskie Państwo Podziemne, stalinowska Rosja, rząd Stanów Zjednoczonych oraz hitlerowskie Niemcy. Stawką w tej grze jest wiedza na temat przyszłości oraz dominacja w powojennym świecie. Ciszewski nie tylko oczarował swoją twórczością tysiące czytelników, ale zainspirował także producentów oraz wytwórnie filmowe do przeniesienia na ekran losów swoich bohaterów. Wyobraźmy sobie wspólnie, jak mógłby wyglądać serial ?WWW.1939COM.PL? i film ?Major?. Oddajemy także w Państwa ręce nowelę ?Porucznik Jamróz?, będącą kontynuacją ?WWW.1944.WAW.PL?. Mamy nadzieję, że niebawem rozrośnie się do rozmiarów powieści?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
14
Bez granic! Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bez granic! Audiobook
Nick Vujicic, Aetos
Dostępny1 szt.

Audiobook "Bez granic! 50 inspirujących rozważań Nicka Vujcica" to zbiór pięćdziesięciu rozważań, w których Nick Vujicic dzieli się swoimi najcenniejszymi odkryciami i wskazówkami. Podpowiada, jak z odwagą i determinacją pokonywać życiowe przeszkody. Niezależnie od tego, czy zmagasz się z trudnościami w sferze wiary, relacji międzyludzkich lub pracy, czy może nie radzisz sobie z gniewem, masz problemy ze zdrowiem, doskwiera ci niskie poczucie własnej wartości lub brakuje ci odwagi, by realizować marzenia, przedstawione w tej książce rady oparte na zasadach biblijnych w połączeniu z pozytywną postawą Nicka pomogą ci zmienić swoje życie i przezwyciężyć ograniczenia - ponieważ Bóg kocha cię bez granic!

34,90 zł
17,80 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 17,10 zł

1 osoba kupiła
15
Garbary. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garbary. Przewodnik
Dostępny22 szt.

Kolejny – po Żydowskim Krakowie. Tym razem wybieramy się na wycieczki po Garbarach i Piaskach. To nie są może najbardziej znane turystycznie miejsca w Krakowie, a przecież także są niezwykle ciekawe i fascynujące. Grupa autorów oprowadza nas po kolejnych ulicach, poznajemy historię, architekturę, legendy dotyczące Garbar i Piasku. Podobnie jak poprzednie nasze przewodniki rzecz jest świetnie opracowana graficznie, roi się od kolorowych ale także i starych, historycznych fotografii. Obowiązkowa książka w biblioteczce każdego wielbiciela Krakowa. Książkę przygotowała grupa członków stowarzyszenia „Krakowska Florencja”.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
16
Opracowania tematów z historii. Część 2. Od 1918 roku do dziś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania tematów z historii. Część 2. Od 1918 roku do dziś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Książka uzupełniająca dowolny podręcznik, zawiera napisane przez doświadczonych nauczycieli opracowania 110 tematów z historii. Uwzględnione zostały wymagania szkolne oraz obowiązujące standardy egzaminacyjne. W każdym opracowaniu przedstawiono najważniejsze wydarzenia, wymieniono czynniki, które wpłynęły na ich przebieg, zwięźle ukazano ich skutki i znaczenie. Ułatwieniem w nauce są krótkie definicje pojęć, których znajomość jest wymagana przy każdym temacie, spis postaci, które się z nim wiążą, zestawienie dat, które trzeba zapamiętać, a także diagramy, pomagające powiązać ze sobą różne fakty. Książka idealnie nadaje się do bieżących powtórek przed lekcją, a także do systematycznej nauki przed egzaminem. Przeznaczona dla uczniów liceów i techników.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

17
Opracowania tematów z historii. Część 1. Od Starożytności do 1918 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania tematów z historii. Część 1. Od Starożytności do 1918 roku
Niedostępny
Brak

Książka uzupełniająca dowolny podręcznik, zawiera napisane przez doświadczonych nauczycieli opracowania 181 tematów z historii. Uwzględnione zostały wymagania szkolne oraz obowiązujące standardy egzaminacyjne. W każdym opracowaniu przedstawiono najważniejsze wydarzenia, wymieniono czynniki, które wpłynęły na ich przebieg, zwięźle ukazano ich skutki i znaczenie. Ułatwieniem w nauce są krótkie definicje pojęć, których znajomość jest wymagana przy każdym temacie, spis postaci, które się z nim wiążą, zestawienie dat, które trzeba zapamiętać, a także diagramy, pomagające powiązać ze sobą różne fakty. Książka idealnie nadaje się do bieżących powtórek przed lekcją, a także do systematycznej nauki przed egzaminem. Przeznaczona dla uczniów gimnazjów, liceów i techników.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

18
Pan Tygrys dziczeje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tygrys dziczeje
Niedostępny
Brak

Czy czasem nudzi cię bycie grzecznym i poważnym? Pan Tygrys dobrze to rozumie. Tak się złożyło, że mieszka w eleganckim mieście pełnym szykownych dam i dżentelmenów. Pewnego dnia ma jednak dość swoich nienagannych manier i wpada na doprawdy dziki pomysł… Ta pełna uroku historyjka dla najmłodszych uczy tolerancji i życia w zgodzie z samym sobą.

26,90 zł
20,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

19
Rupieciarnia na końcu świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rupieciarnia na końcu świata
Niedostępny
Brak

Maryla musi się przenieść z Warszawy do rodzinnej miejscowości matki – Tomaszowa. Dziewczyna buntuje się przeciwko temu pomysłowi – nie chce opuszczać miasta, które lubi, szkoły i przyjaciół. Ale nie ma wyjścia. Nie wie jednak, że przeprowadzka to dopiero początek kłopotów. Marylę czeka spotkanie z babcią i prababcią, które wydają się jej nienawidzić, choć widzą ją po raz pierwszy, a także nowa szkoła i walka o wpływy z lokalną gwiazdą. Okazuje się, że jest także mroczna rodzinna tajemnica do odkrycia…

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

20
Znowu kręcisz, Zuźka! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znowu kręcisz, Zuźka!
Niedostępny
Brak

Zuźka chodzi do trzeciej klasy i mieszka w Brzezinie. Początkowo nie przeszkadzała jej wymarzona przez rodziców ucieczka z miasta na wieś. Dzięki przeprowadzce na Leśną 8 zyskali przecież więcej przestrzeni dla całej rodziny, czyli mamy, taty, Zuźki, młodszego brata Kacperka, psa Rudego, kota Puszka, króliczka Niuśka, kruszyc afrykańskich i rybek... Ostatnio jednak Zuźce coraz bardziej doskwiera brak prawdziwej przyjaciółki z sąsiedztwa. Przy Leśnej 8 poza Zuźką i Kacprem nie ma żadnych dzieci. Czy to nie skandal?! Na szczęście wkrótce w domu naprzeciwko pojawia się Marta z rodziną. Zuźka jest zachwycona, bo wygląda na to, że ma z Martą wiele wspólnego – obie lubią grać w piłkę nożną, wspinać się na drzewa, a przede wszystkim uwielbiają zwierzęta. Szkolne i rodzinne przygody Zuźki i jej bliskich to duża dawka humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, szalonych pomysłów i pasjonujących przeżyć. ilustrator: Nikola Kucharska

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

21
Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody
Niedostępny
Brak

Światowy bestseller – książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, skomplikowane rysunki do wypełnienia kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do dokończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek… A to dopiero początek! Już wkrótce tom drugi: "Zaczarowany las".

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

22
Szpieg, który wiedział za mało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpieg, który wiedział za mało
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Bohater? Zdrajca? A może hedonista i bawidamek? Kim naprawdę był sierżant sztabowy Zenon Celegrat, człowiek, którego ochrzczono mianem ?wielkopolskiego Kuklińskiego?? Książka Jarosława Burchardta i Piotra Świątkowskiego to skrupulatne dziennikarskie śledztwo, które przybliża nam tę zapomnianą postać polskiej historii. Wnikliwie i interesująco opisuje życie człowieka, który - podobnie jak Ryszard Kukliński - miał odwagę, działać przeciwko władzom PRL. CIA zwerbowało Celegrata w Wietnamie. Jednak po kilku latach polskie Służby Bezpieczeństwa rozpracowały agenta, traktując to zdarzenie jako swój wielki sukces. W roku 1979 Zenon Celegrat został skazany na 25 lat więzienia za działania na szkodę PRL. Szpieg, który wiedział za mało. Tajemnice kontrwywiadu PRL to trzymająca w napięciu historia, która prezentuje postać Celegrata na tle kluczowych wydarzeń tamtego okresu i która odkrywa przed czytelnikiem nieznane karty historii.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

23
Dotyk ciemności.Tom 1 The dark duet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk ciemności.Tom 1 The dark duet
Niedostępny
Brak

To nie jest kolejna książka o perwersjach, które chciałabyś powtórzyć w zaciszu własnej sypialni. To książka o tym, czego na pewno nie chcesz doświadczyć. Bezwzględnie penetruje najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki i stawia pytania o granicę między nienawiścią a oddaniem, między oprawcą a ofiarą. Caleb, człowiek o tragicznej przeszłości, która pozbawiła go ludzkich odruchów, uprowadza osiemnastoletnią Livvie i szkoli ją na seksualną niewolnicę. Ma stać się narzędziem zemsty, która pozwoli Calebowi rozliczyć się z przeszłością. Mężczyzna rozpoczyna tresurę Livvie, a ona, wciągnięta w niebezpieczną grę, całkowicie podporządkowuje się swojemu oprawcy. Caleb nie przewidział jednak, że między nim a dziewczyną pojawi się uczucie. Czy jednak relacja zrodzona z przemocy ma szansę przetrwać? Silna dawka emocji i szokujące sceny zabiorą Cię w świat mrocznej erotyki. Gęsta atmosfera powieści odurza i na długo pozostaje w pamięci. Pierwszy tom trylogii. Kolejne w przygotowaniu. Ostrzegamy: lektura niewskazana dla osób o słabych nerwach.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

24
Ten jeden dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten jeden dzień
Niedostępny
Brak

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Chłopak różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła plany i pojechała z nim do Paryża, dziewczyna się zgadza… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i emocji, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre… "Ten jeden dzień" to romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i niezwykłych przypadkach losu. Już wkrótce ciąg dalszy tej historii w książce "Ten jeden rok".

34,90 zł
29,90 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 5,00 zł

25
Naturalizm prawniczy Stanowiska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalizm prawniczy Stanowiska
Niedostępny
Brak

Celem tego tomu jest z jednej strony pokazanie niektórych przynajmniej filozoficznych źródeł naturalizmu prawniczego, z drugiej natomiast omówienie najważniejszych stanowisk naturalistycznych (realistycznych) w filozofii prawa. Podobnie jak w przypadku tomu Naturalizm prawniczy. Interpretacje chcieliśmy odejść od standardowego schematu przedstawiania realizmu prawniczego. Znów bowiem podejmujemy próbę spojrzenia na naturalizm prawniczy z nieco innej, szerszej, a w tym przypadku przede wszystkim filozoficznej perspektywy. Pewne wątpliwości może natomiast budzić pominięcie niektórych stanowisk naturalistycznych w prawie. Chcieliśmy jednak pokazać przede wszystkim te koncepcje naturalizmu prawniczego, które są w naszym przekonaniu najbardziej oryginalne lub są w literaturze uznawane za paradygmatyczne. I tak na przykład publikujemy artykuł Wojciecha Załuskiego Realizm prawniczy Błażeja Pascala, w którym bodaj po raz pierwszy omówiona zostaje, niezwykle skądinąd interesująca, realistyczna koncepcja prawa Pascala, rezygnując równocześnie z przedstawienia realistycznych stanowisk we współczesnej francuskiej filozofii prawa, zwłaszcza zaś poglądów Leona Duguit oraz François Gény, które po prostu uznaliśmy za mniej interesujące. Podobnie zresztą postąpiliśmy z wątkiem naturalistycznym w niemieckiej filozofii prawa. Ograniczenia były podyktowane zarówno wymienionymi już powyżej względami, jak i z dwóch innych jeszcze powodów, a mianowicie merytorycznego, to znaczy braku dostatecznej znajomości pewnych koncepcji, oraz technicznego (wydawniczego), czyli nadmiernej objętości tomu. Mamy nadzieję, że niniejsze opracowanie wraz z wydawanym równocześnie tomem Naturalizm prawniczy. Interpretacje będzie dobrym punktem wyjścia do dyskusji na temat współczesnego naturalizmu prawniczego oraz do dalszych badań nad możliwymi zastosowaniami modeli naturalistycznych w nauce i praktyce prawniczej.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

26
Zagrożenia zdrowia publicznego Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagrożenia zdrowia publicznego Część 2
Niedostępny
Brak

Książka jest kontynuacją części pierwszej publikacji pt. Zagrożenia zdrowia publicznego. Wybrane zagadnienia, stanowiącej analizę problematyki zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa zdrowotnego, omawiającej wiele zagrożeń zdrowotnych oraz skutecznych metod przeciwdziałania im. W części drugiej autorzy skupili się na zagadnieniu związku zdrowia człowieka z szeroko rozumianym środowiskiem i podjęli próbę odpowiedzi na pytania, jak zwiększyć efektywność opieki zdrowotnej bez nadmiernego wzrostu kosztów oraz jak sprawić, by każdy z nas w większym stopniu odpowiadał za własne zdrowie. W publikacji Czytelnik znajdzie między innymi wiadomości na temat: - znaczenia czynników biologicznych wpływających na nasze zdrowie, - ekologii człowieka, epidemiologii, aspektów psychologicznych zdrowia, mikrobiologii środowiskowej, uwarunkowań środowiskowych, chorób infekcyjnych, alergicznych i nowotworowych, - poszukiwań nowych leków, medycyny niekonwencjonalnej, chorób jatrogennych oraz wad wrodzonych, - opieki zdrowotnej nad osobami niepełnosprawnymi. Opracowanie wychodzi naprzeciw wzrastającemu zainteresowaniu społeczeństwa badaniami zmian zachodzących w środowisku i ich wpływu na zdrowie publiczne. Środowisko oddziałuje na zdrowie fizyczne, powoduje też zmiany psychologiczne i społeczne.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

27
Ponad szczęściem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad szczęściem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Często słyszymy, że pieniądze szczęścia nie dają, ale dają! Podobnie jak seks, władza, samochody i batoniki czekoladowe. Niestety, szczęście nie trwa długo i to, co dziś czyni nas szczęśliwymi, jutro może wywołać wielki smutek. Jest jednak coś, co trwa, coś poza szczęściem... i można to znaleźć na stronach tej odkrywczej książki. Czy jesteś samotnym rodzicem, dyrektorem generalnym, świętym czy grzesznikiem, w tej książce znajdziesz wytchnienie od chaosu codziennego życia. Ponad szczęściem jest przejmującym i praktycznym przewodnikiem po własnym wewnętrznym spokoju. Żywa dyskusja, z pomocnymi analogiami, wzruszającymi historiami i wnikliwymi ćwiczeniami to skarb dla każdego, kto walczy, by znaleźć w życiu cel i powodzenie. Dołącz do doktora Franka Kinslowa, który sięga głęboko do następujących tematów: – twoje problemy nie są problemem, – szczęście to wilk w owczej skórze, – czy zaparkowałeś na skos w Równoległym Wszechświecie?, – naprawianie zepsutego umysłu, – jak pokonać złość i niepokój, – ego i koniec strachu, – czym „jaźń” różni się od „ja”? – spełnienie twojego najgłębszego pragnienia.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

28
Kredki ołówkowe 12 kolorów Wojownicze Żółwie Nnja - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe 12 kolorów Wojownicze Żółwie Nnja
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Komplet 12 kredek w kartonowym pudełku zdobionym wizerunkami ulubionych postaci.. Wysoka jakość rysików.

3,99 zł
Powiadomienie
29
Zrozumieć wiarę. Niecodzienne rozmowy z Bogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zrozumieć wiarę. Niecodzienne rozmowy z Bogiem
Dostępny2 szt.

Rozważania Roberta Rynkowskiego przenika pulsująca autentycznym, a przy tym subtelnym dramatyzmem spolaryzowana narracja o pragnieniu człowieka szukającego Boga i o „ukrywającym się” Bogu poszukującym człowieka (Albert Gorzkowski). Ta książka to zarówno krótkie wprowadzenie do dogmatyki, jak i przewodnik życia duchowego. Teologia rozumiana jako bosko-ludzki dialog oraz egzystencjalny charakter prawd wiary to dwa przekonania, które przenikają Zrozumieć wiarę i sprawiają, że staje się ona obowiązkową lekturą dla wszystkich, których fascynuje teologia (ks. Robert J. Woźniak). Robert M. Rynkowski jest doktorem teologii. Opublikował książkę Każdy jest teologiem (2012) oraz zredagował książkę Wiara rodzi się w dialogu ks. Wacława Hryniewicza (2015). Założyciel i redaktor wieloautorskiego bloga teologicznego „Kleofas”. Publikuje również na łamach prasowych, m.in. w Miesięczniku „Znak” i w kwartalniku „Więź”.

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

30
Plac zabaw. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plac zabaw. Audiobook
Marek Kochan, StoryBox
Dostępny4 szt.

Trzy historie mężczyzn, nazwanych protekcjonalnie „kociakami”. Każdy z nich w jakiś sposób przeżywa „kryzys męskości”, przejmując „kobiece” role społeczne. Są tu zatem mężowie dominujących, utrzymujących rodzinę żon. Mężowie ci piastują stanowisko „kury domowej”: zajmują się wychowywaniem dzieci, sprzątaniem i gotowaniem. Jest też lowelas, próbujący za wszelką cenę przypodobać się kobietom. Ale, ale. W książce nie ma nic z moralizatorstwa. Jej słuchanie można porównać do zabawy na karuzeli. Akcja nabiera tempa. Jest śmiesznie, mnóstwo żartów i rechotów, choć momentami bywa też strasznie.

24,89 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,90 zł

31
Życie lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie lasu
Dostępny3 szt.

Album ten jest prawdziwą opowieścią o życiu lasu malowaną przez leśników fotografiami, które lepiej niż słowa pokazują piękno i złożoność tego fenomenu przyrody. Scenariusz, słowo wstępne i podpisy stworzył dr Marek Sławski - ekolog lasu.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

32
Powiedzieć: człowiek. Od obrazu Boga do podobieństwa. Zbawienie jako przebóstwienie. Część II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedzieć: człowiek. Od obrazu Boga do podobieństwa. Zbawienie jako p...
Dostępny5 szt.

Kim jest Bóg? - to pytanie od dzieciństwa nurtowało umysł św. Tomasza z Akwinu. Dziś pytamy: „kim jest człowiek?”, mając przed oczami historię i różnorodną rzeczywistość, jaka nas otacza. Te dwa pytania wydają się sobie przeciwne, ponieważ wynikają z dwóch postaw uważanych za przeciwstawne. Jeśli pierwsze rodziło się w środowisku religijnym, to owocem drugiego zdaje się ateizm. Pierwsi autorzy chrześcijańscy woleli jednak zaczynać od człowieka. Bóg jest niewidzialny, poznajemy Go tylko dzięki Jego obrazowi. Jego najdoskonalszym obrazem jest bez wątpienia ten, który nakreślił On, stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo. Dlatego poznając człowieka, poznajemy Boga. Teologię Ojców Kościoła można zatem określić jako antropologiczną. Tymczasem religijni myśliciele rosyjscy zgłębiali ten temat, podkreślając inną zależność: nie można ocenić obrazu, ignorując to, kogo wyobraża. Aby poznać człowieka, należy odnieść jego istnienie do Boga. Wtedy antropologia staje się w sposób konieczny teologiczną. Książka Micheliny Tenace jest kontynuacją zgłębiania tematu przez Marka I. Rupnika SJ - Powiedzieć człowiek. Michelina Tenace proponuje syntezę badań nad myślicielami rosyjskimi i nad antropologią Ojców, przedstawiając rozważania prawdziwie trafne i aktualne.

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

33
Nutka wakacyjna (książka + CD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nutka wakacyjna (książka + CD)
Niedostępny
Brak

Piosenki najpiękniej brzmią śpiewane przez szczęśliwe, uśmiechnięte dzieci. Wakacje to czas zabawy i beztroski, to czas, by głosy najmłodszych popłynęły prosto do nieba. Tą wyjątkową książeczką sprawicie radość swoim pociechom, zaś piosenki w niej zawarte będą wspaniałą okazją do szczerej, dziecięcej modlitwy wyśpiewanej Bogu.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

34
Miejsca rozstań i powrotów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsca rozstań i powrotów
Niedostępny
Brak

Zdradzony mąż, który powraca do rodzinnego domu; matka zhańbionej przez esbeka dziewczyny, która staje z nim twarzą w twarz; była strażniczka obozu koncentracyjnego, która usuwa ślady swoich wojennych przestępstw; matematyk szukający zemsty za śmierć swojej kochanki. To tylko nieliczni bohaterowie niniejszego tomu opowiadań, których z pozoru nic nie łączy. Jednakże okazuje się, że wszyscy bez wyjątku próbują rozstać się z przeszłością, posługując się szantażem i zbrodnią. Powracają do miejsc, które jak im się wydaje, staną się ich oczyszczeniem. Czy im się to uda? Autor opowiadań nie daje precyzyjnej odpowiedzi, pozostawiając to czytelnikom. Proponuje jednak sporą dawkę sensacji, a przede wszystkim bezcenną przyjemność czytania.

29,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 34,5%
oszczędzasz 10,01 zł

35
Gliwice. Pyskowice. Plan miasta w skali 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gliwice. Pyskowice. Plan miasta w skali 1:20 000
Niedostępny
Brak

Mapa zawiera: Plan centrum w skali 1:10000, Spis ulic, Turystyczna mapa okolic w skali 1:275 000

9,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

36
Kredki świecowe trójkątne Flamingo 12 kol. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe trójkątne Flamingo 12 kol.
Titanum
Niedostępny
Brak

12 kolorowych kredek trójkątnych. Intensywne kolory, łatwy chwyt, nietoksyczne.

15,99 zł
Powiadomienie
37
Piękne oszustwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne oszustwo
Niedostępny
Brak

Pięć lat po niewyjaśnionym jak dotąd morderstwie księcia Juana Borgii, syna papieża Aleksandra, pojawia się nowy trop. W Imoli na północy Włoch przy zwłokach zabitej kobiety znaleziono amulet, który należał kiedyś do Juana. Papież poleca dawnej kochance syna - kurtyzanie Damiacie - udać się do Imoli i dowiedzieć się, kim była zamordowana kobieta i skąd miała amulet. By mieć pewność, że kobieta rzetelnie wywiąże się z tego zadania, zatrzymuje jako zakładnika jej kilkuletniego synka. Na miejscu Damiata otrzymuje nieoczekiwaną pomoc ze strony florenckiego posła - Niccola Machiavellego oraz inżyniera - Leonarda da Vinci. Wspólnie próbują wyjaśnić kolejne brutalne zabójstwa kobiet, podążając tropem wskazówek, które morderca zostawia przy zwłokach. Ta doskonała powieść napisana jest w formie dwóch długich listów. Autorką pierwszego jest Damiata, która relacjonuje wydarzenia na bieżąco - licząc się z tym, że nie wróci z powierzonej jej misji, chce wyjaśnić swemu synowi okoliczności zniknięcia matki. Drugi list - do swego przyjaciela historyka - pisze po latach Niccola Machiavelli, aby wyjawić mu kulisy ważnych wydarzeń politycznych oraz okoliczności powstania jego największego dzieła - Księcia.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

38
Teczka 4-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka 4-latka
Niedostępny
Brak

Teczka 4-latka jest wesoła, kolorowa, z nią przedszkole to przygoda, a nauka jest w niej taka, że nie znudzi przedszkolaka. Teczka czterolatka to: • cztery zeszyty: wiosenny, letni, jesienny i zimowy, • ćwiczenia, zabawy i wycinanki, • rozwijanie umiejętności obserwacji i kojarzenia, • poznawanie zjawisk, zwierząt i przedmiotów z dalszego otoczenia, • rozbudzanie w dziecku twórczego myślenia, • kształtowanie jego wrażliwości, • rozwijanie osobowości, • galeria małych dzieł sztuki każdego czterolatka. Teczka czterolatka została dobrze przyjęta przez pedagogów i rodziców, którzy docenili jej liczne zalety.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

39
Katowice. Plan miasta w skali 1:20 000. Europilot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katowice. Plan miasta w skali 1:20 000. Europilot
Dostępny3 szt.

Plan centrum 1:10 000 Turystyczna mapa okolic 1:275 000 Komunikacja miejska

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

40
Kielce. Plan miasta w skali 1:15 000. Europilot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kielce. Plan miasta w skali 1:15 000. Europilot
Dostępny20 szt.

Kielce skala 1:15 000 - centrum Kielc 1:10 000 - Skarżysko-Kamienna 1:15 000 - Starachowice 1:20 000 - Ostrowiec świętokrzyski 1:18 000

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

41
Lubin. Plan miasta w skali 1:13 000. Europilot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubin. Plan miasta w skali 1:13 000. Europilot
Niedostępny
Brak

Lubin, Głogów, Polkowice Głogów 1:17 000, Polkowice 1:15 000 Lubin 1:13 000, centrum 1:8 000 Turystyczna mapa okolic 1:280 000

8,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,8%
oszczędzasz 1,51 zł

42
Ołówek z gumką Winx 48 sztuk w tubie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek z gumką Winx 48 sztuk w tubie
Starpak
Niedostępny
Brak

Ołówki uniwersalnej twardości HB, z miękką, dobrze wymazującą gumką. Ozdobione motywami dobrze znanymi dzieciom i młodzieży.

33,32 zł
31,65 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,67 zł

43
Temperówka metalowa Barbie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka metalowa Barbie
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

2 ostrza ? do ostrzenia kredek i ołówków standardowych, oraz w rozmiarze jumbo.

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

44
Kredki ołówkowe 12 kolorów Tomek i przyjaciele - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe 12 kolorów Tomek i przyjaciele
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Komplet 12 kredek w kartonowym pudełku zdobionym wizerunkami ulubionych postai.. Wysoka jakość rysików.

9,99 zł
Powiadomienie
45
Temperówka metalowa Animal Planet - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka metalowa Animal Planet
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Temperówka metalowa Animal Planet 2 ostrza ? do ostrzenia kredek i ołówków standardowych, oraz w rozmiarze jumbo.

8,99 zł
Powiadomienie
46
Linijka plastikowa. Littlest Pet Shop, 15 cm,  mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka plastikowa. Littlest Pet Shop, 15 cm, mix wzorów
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Linijka ozdobiona wizerunkami bohaterów Littlest Pet Shop. Niezbędny przybór szkolny. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
47
Linijka plastikowa 15 cm, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka plastikowa 15 cm, mix wzorów
Starpak
Niedostępny
Brak

Linijka 15.0 cm z wizerunkiem ulubionych dziecięcych bohaterów wojownicze Żółwie Ninja. Niezbędny przybór szkolny. Mix 2 wzorów. Uwaga! Wzór wysyłamy losowo!

2,99 zł
Powiadomienie
48
Kredki woskowe 12 kolorów Wojownicze Żółwie Ninja - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe 12 kolorów Wojownicze Żółwie Ninja
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Zestaw kredek woskowych. Dobrze kryjące, w atrakcyjnych barwach.

2,99 zł
Powiadomienie
49
Kredki woskowe 12 kolorów. Transformers - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki woskowe 12 kolorów. Transformers
Starpak
Niedostępny
Brak

Zestaw 12 kredek woskowych w żywych barwach idealnych dla najmłodszych artystów, którzy dopiero zaczynają malować. Nie łamią się podczas rysowania ani strugania. Dobrze kryją malowaną powierzchnię. Zapakowane w kartonowe pudełko z grafiką z „Transformers”, które ułatwia przechowywanie. Możliwe różne wersje opakowania. Towar wysyłany losowo.

4,99 zł
Powiadomienie
50
Temperówka metalowa Transformers - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka metalowa Transformers
Euro-Trade
Niedostępny
Brak

Temperówka metalowa transformers 2 ostrza ? do ostrzenia kredek i ołówków standardowych, oraz w rozmiarze jumbo.

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

Wróć do góry