hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.06.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 4 czerwca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ołówek grafitowy trójkątny. Beginners, 2 sztuki (BIC), na drugim Minionki Ostatnie urodziny Draculi. Kolejny produkt to Minionki W drodze na Targi Zła oraz Księżniczka. Suknie i sukienki (praca zbiorowa).
1
Ołówek grafitowy trójkątny. Beginners, 2 sztuki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek grafitowy trójkątny. Beginners, 2 sztuki
BIC, 2 sztuki
Dostępny54 szt.

Ołówek grafitowy dla dzieci, który ułatwia naukę pisania. Doskonały dla uczniów - pomaga prawidłowo układać palce. Zalety: - wyraźnie zaznaczona linia pomagająca prawidłowo ułożyć palce, - zalecany przez francuskich nauczycieli, - zaprojektowany przez ekspertów specjalnie dla dzieci, - dla lewo- i praworęcznych, - trójkątny kształt ułatwia trzymanie w dłoni, - wyjątkowo wytrzymały grafitowy wkład HB, - łatwe ostrzenie.

7,99 zł
7 osób kupiło
2
Minionki Ostatnie urodziny Draculi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki Ostatnie urodziny Draculi
Dostępny51 szt.

Kolejna przygoda Minionków, które w swojej odwiecznej podróży w poszukiwaniu przywódcy, natrafiają na złowrogi zamek i spotykają przerażającego Draculę.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
3
Minionki W drodze na Targi Zła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki W drodze na Targi Zła
Dostępny10 szt.

Cudowna zabawa dla młodszych czytelników. Kolorowa książeczka aktywnościowa z fotosami z najnowszego filmu oraz wspaniałymi naklejkami!

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
4
Księżniczka. Suknie i sukienki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka. Suknie i sukienki
Dostępny12 szt.

Najsłynniejsza księżniczka Disneya projektuje modę! Uwierzysz? Z książki dowiesz się na przykład jakie wzory powracają na wybiegi w każdym sezonie: znajdziesz także cenne wskazówki, jak krok po kroku tworzyć fantastyczne sukienki na przeróżne okazje. Dzięki specjalnie przygotowanym szablonom, naklejkom oraz matrycom wzorów stworzenie niepowtarzalnego kreacji będzie fascynują przygodą.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
5
Nożyczki szkolne 130 mm, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne 130 mm, mix kolorów
Starpak
Dostępny7 szt.

Wysokiej jakości nożyczki marki Prima Art o długości 13 cm. Uchwyt wykończony gumą. Nożyczki w pięknych żywych kolorach. Pakowane na blistrze. Uwaga! Kolor wysyłany losowo!

6,99 zł
1 osoba kupiła
6
Śmiech i złość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiech i złość
Dostępny4 szt.

Gdyby ktoś nazwał tę książkę Felietonowa historia Polski 2008–2015, wcale nie mijałby się z prawdą. Ileż tu autentycznych postaci, wydarzeń, faktów – a wszystko opatrzone niebywale celnym, satyrycznym komentarzem. Felietony powstawały pod wpływem chwili (publikowane były najczęściej w „Tygodniku Solidarność”, ale i w „Dzienniku Polskim”, a ostatnio we „wSieci”). Mimo to inteligentne spostrzeżenia autora nadal pozostają aktualne, a i dowcip, którym skrzą się poszczególne teksty, nie stracił na swej świeżości. Nie o sam dowcip, choćby najbłyskotliwszy, jednak tu chodzi, lecz o tak ukochaną przez Jana Pietrzaka Ojczyznę – o jej stan obecny i szanse na przyszłość. Pietrzak to niezwykle spostrzegawczy satyryk, który celnie potrafi wyśmiać, a nawet wyszydzić każde zło dotykające nasz kraj, każdego łotra sięgającego po władzę i publiczny grosz. Śmiech i złość to książka dla przedstawicieli różnych pokoleń. Starsi ze wzruszeniem wspomną Jana Pietrzaka, który w mniej lub bardziej ponurym okresie PRL budził swymi estradowymi występami i popularnymi przebojami serca Polaków i zarażał śmiechem. Średnie pokolenie powinno bacznie prześledzić znakomicie zanalizowane w tej książce mechanizmy mataczenia, politycznego zakłamania, mydlenia oczu, hipokryzji wśród tzw. elit władzy. Najmłodsi mogą natomiast skorzystać z olbrzymiego doświadczenia i wiedzy Jana Pietrzaka jako bardzo ważnego świadka najnowszej historii. Wiedzy, którą przyswaja się błyskawicznie dzięki emocjonalnemu zaangażowaniu w czytany tekst. Wszyscy bowiem, niezależnie od wieku, mogą zachwycić się tyleż lapidarnym, co kunsztownym stylem felietonów Jana Pietrzaka. Książka, uzupełniona niemal setką świetnie korespondujących ze słowem dowcipnych rysunków Andrzeja Krauzego oraz dokumentalnych fotografii, jest ponadto wybitnym dziełem edytorskim. Całości dopełnia błyskotliwy jak zawsze wstęp autorstwa znanego historyka i publicysty prof. Andrzeja Nowaka, który odkrywa w felietonach Jana Pietrzaka zaskakujące odniesienia historyczne.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

1 osoba kupiła
7
Samouczek języka niemieckiego, kurs dla początkujących + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samouczek języka niemieckiego, kurs dla początkujących + CD
Dostępny43 szt.

Niniejszy podręcznik zawiera odpowiednio usystematyzowany materiał, który umożliwi zorganizowanie samodzielnej, systematycznej nauki osobom pragnącym pracować bez pomocy nauczyciela nad opanowaniem podstaw języka niemieckiego. Dobór słownictwa, struktur gramatycznych i metod podawania materiału ma na celu ułatwienie uczącemu się osiągniecie umiejętności rozumienia tekstu pisanego i wypowiedzi ustnej oraz formułowania myśli w języku niemieckim. Podręcznik zawiera: - teksty zawierające podstawowe słownictwo i struktury zdaniowe - słówka i wybrane zwrotu - objaśnienia gramatyczne z przykładami - ćwiczenia automatyzujące, testy - klucz do tekstów, ćwiczeń i testów - słownik polsko-niemiecki i niemiecko-polski - tabela czasowników mocnych i nieregularnych - wskazówki dotyczące wymowy niemieckiej - CD MP3

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
8
Pilotaż samolotu od podstaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pilotaż samolotu od podstaw
Dostępny85 szt.

Podręcznik światowej klasy pilota-akrobaty, Edmunda Mikołajczyka, jest przeznaczony dla kandydatów na pilotów samolotowych, uczniów-pilotów oraz pilotów turystycznych i zawodowych, a także wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tajnikami pilotażu.

79,90 zł
61,52 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

1 osoba kupiła
9
Nakarmić kamień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakarmić kamień
Dostępny2 szt.

Nakarmić kamień to nieustanne dociekanie istoty rzeczy. Przedstawiony przez Nowicką świat nie obrósł jeszcze we wtórne znaczenia, w sposób szczególny działa więc na wyobraźnię, wytwarzając własne ciągi przyczynowo-skutkowe, własną logikę. Autorka penetruje relacje łączące ludzi i rzeczy, kwestionuje i podważa zastałe hierarchie, balansuje na granicy ciała i świata zewnętrznego. Związek człowiek-rzecz to dla poetki również podstawa do uobecniania zmarłych, zapamiętanych, „zatrzymanych” w przedmiotach. To mocny, świeży debiut w literaturze polskiej.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
10
Teczka z gumką A4+Fluo (10szt) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4+Fluo (10szt)
Interdruk
Dostępny578 szt.

Teczki z gumką A4 w żywych, intensywnych kolorach, mix. 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym. Producent Interdruk.

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

1 osoba kupiła
11
Zeszyt A4 60 kartek w kratkę UV, One Color (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4 60 kartek w kratkę UV, One Color (5 sztuk)
Interdruk, 5 sztuk
Dostępny5 szt.

Zeszyt A4 kratka, 60 kartek, kolekcja 410 One Color, mix wzorów. 5 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

29,00 zł
27,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

1 osoba kupiła
12
Chłopaki nie płaczą. A krokodyle? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki nie płaczą. A krokodyle?
Niedostępny
Brak

Doskonała kolekcja dla nieuleczalnie ciekawskich, przemądrzalców, konkursoholików i żarłoków wiedzy. Paul Heiney odkrywa naukowe tło codziennych zjawisk i wyjaśnia, dlaczego świat jest taki, jaki jest. Książka odpowiada na pytania nadesłane przez czytelników i zaprzęga najtęższe naukowe umysły do objaśnienia mechanizmów, które rządzą otaczającą nas rzeczywistością. Kolejna książka autora prześmiesznych i pouczających zbiorów zagadek i pytań Czy krowy mogą schodzić po schodach? Czy koty mają pępki? Autor szuka naukowych wyjaśnień zjawisk, które przywykliśmy uważać za oczywiste i tłumaczy, dlaczego nasz świat jest właśnie taki. W książce znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji okraszonych sporą dawką poczucia humoru. Doskonały prezent dla wszystkich miłośników zagadek, naukowo zakręconych i tych wszystkich, którzy z dziecięcą ciekawością nigdy nie przestają pytać?

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

13
Zdrowie z natury. Poradnik dla całej rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie z natury. Poradnik dla całej rodziny
Niedostępny
Brak

Ta książka powstała z myślą o osobach, które chcą żyć w zgodzie z naturą, szukając alternatywnych metod leczenia, zdrowych przepisów czy ekologicznych kosmetyków. Jest zbiorem listów czytelników miesięcznika „Przepis na Ogród?” i jego wydań specjalnych „Zdrowie z Natury”. Porady tutaj zawarte są więc sprawdzone i w stu procentach przez nich przetestowane. To obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą wykorzystać to, co daje nam przyroda.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

14
Tuż za rogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tuż za rogiem
Niedostępny
Brak

Czy to jest jeszcze miłość? Tomek to odnoszący sukcesy biznesmen. Monika to niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie, nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń. Lawina toczy się coraz szybciej – morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy. Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość. „Mądrze opowiedziany kameralny małżeński dramat zdominowany przez sztuczne gesty. Czym wypełnić pustkę rodzącą się na zgliszczach związku? To jedna z tych historii, które długo nie dają o sobie zapomnieć”. – Katarzyna Stec, blog „Książki na czasie”

34,90 zł
27,57 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

15
Akt notarialny jako podstawa odpowiedzialności prawnej notariusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akt notarialny jako podstawa odpowiedzialności prawnej notariusza
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera kompleksową analizę jednoczesnego ujęcia odpowiedzialności dyscyplinarnej, cywilnej oraz karnej notariusza, ze szczególnym uwzględnieniem sporządzonych wadliwie aktów notarialnych stwierdzających dokonanie czynności prawnej. W części pierwszej publikacji omówiono standardy ustrojowe oraz zawodowe będące podstawą odpowiedzialności notariusza, tj. m.in.: ? rolę notariusza jako osoby zaufania publicznego, ? obowiązek informacyjno-doradczy notariusza przy dokonaniu czynności notarialnej, ? ustawowy obowiązek dokonania czynności notarialnej zgodnie z prawem oraz odmowy dokonania czynności sprzecznie z prawem, ? rodzaje odpowiedzialności prawnej notariusza z tytułu dokonania czynności notarialnej sprzecznie z prawem, ? prawo do ponownego wykonywania zawodu notariusza. Na część drugą składają się zagadnienia prawnokarnej kwalifikacji obowiązków zawodowych notariusza w świetle wybranych deliktów; są to m.in.: ? staranność zawodowa notariusza w zakresie oceny czynności prawnej poprzedzającej sporządzenie aktu notarialnego, ? czynności prawne zawierane w formie aktu notarialnego jako działanie na szkodę uczestników czynności notarialnej, ? redakcja aktu notarialnego oraz znaczenie prawne jego odczytania wobec narażenia strony na niekorzystne skutki prawne, ? przestępstwo kwalifikowane notariusza jako funkcjonariusza publicznego oraz osoby zaufania publicznego. Książka uwzględnia praktykę orzeczniczą sądów w zakresie odpowiedzialności prawnej notariusza w trzech wspomnianych obszarach funkcjonowania instytucji notariatu. Monografia przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków ? notariuszy, sędziów, referendarzy sądowych, adwokatów, radców prawnych, aplikantów zawodów prawniczych.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

16
Minionki Niech żyje Król Bob! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki Niech żyje Król Bob!
Niedostępny
Brak

Stuart, Bob i Kevin wyruszają na poszukiwania złoczyńcy, któremu mogliby służyć. Natrafiają na niejaką Scarlet ? prawdziwy czarny charakter. Kobieta zleca im kradzież korony Królowej Elżbiety.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

17
Sześć razy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć razy
Niedostępny
Brak

Sześć razy to zaskakujące, współczesne opowiadania Łukasza Wiśniewskiego. To historie ludzi z różnych krajów i kultur, a poruszone tematy zawsze i wszędzie będą aktualne. Akcja rozgrywa się na granicy nierealności, ale to jest najbardziej przyciągające i prawdziwe?

39,00 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

18
Koniak i Daktyle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniak i Daktyle
Dostępny22 szt.

?Koniak i Daktyle? to notatki z życia polskiego fotografa w San Francisco z lat 1975-85. Uciekając z szarego PRL-u, Majewski, absolwent ASP, zaczyna tam nowe życie. Jako jedyny Polak chwyta w ręce starego Pentakona 6×6 i zaczyna współpracę z legendarnym ?Rolling Stone? w mieście, które w tym czasie jest nieoficjalną stolicą hippisów. W redakcji uczy się fotoreporterki od najlepszych ? Jima Marshalla i Annie Leibovitz. Fotografując gwiazdy rocka i Hollywood, podgląda od podszewki ich świat. Dzięki temu czytelnik poznaje z pierwszej ręki historie największych grup i wokalistów tamtego okresu ? m.in. The Doobie Brothers, The Who, The Rolling Stones czy Santany oraz uczestniczy w największych balangach tamtych kolorowych czasów. Kultowa książka ?Koniak i Daktyle? wprowadza nas w życie San Francisco, które w latach 70. było stolicą hippisów, wolnym i najbardziej tolerancyjnym miastem na świecie. Tutaj pod palmami Kalifornii za posiadanie małej ilości marihuany płaciło się tylko mandat 100 $, gdy tymczasem w innych amerykańskich stanach można było trafić do aresztu. Legalne wtedy LSD zamieniło San Francisco w krainę baśni z 1001 nocy, a emancypacja młodych dziewczyn przez pigułki antykoncepcyjne dała hippisom free love. Do tego raju na ziemi dostał się Marek Majewski, jedyny Polak współpracujący z pismem ?Rolling Stone?, opisując ten wyzwolony świat w swojej kultowej książce.

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

19
La carte et le territoire - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La carte et le territoire
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

La carte et le territoire Si Jed Martin, le personnage principal de ce roman, devait vous en raconter l'histoire, il commencerait par vous parler d'une panne de chauffe-eau. Ou de son pere, architecte connu et engagé, avec qui il passa seul de nombreux réveillons de Noël. Il évoquerait Olga, une tres jolie Russe rencontrée lors d'une premiere exposition de son travail photographique a partir de cartes routieres Michelin - ? la carte est plus intéressante que le territoire ?. C'était avant que le succes mondial n'arrive avec la série des ? métiers ?, portraits de personnalités de tous milieux, dont l'écrivain Michel Houellebecq. Il dirait aussi comment il aida le commissaire Jasselin a élucider une atroce affaire criminelle. L'art, l'argent, l'amour, le rapport au pere, la mort, le travail, la France devenue un paradis touristique sont quelques-uns des themes de ce roman, résolument classique et ouvertement moderne

49,50 zł
43,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,94 zł

20
Les particules elementaires - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Les particules elementaires
Dostępny4 szt.

Les particules élémentaires Michel, chercheur en biologie rigoureusement déterministe, incapable d'aimer, gere le déclin de sa sexualité en se consacrant au travail, a son Monoprix et aux tranquillisants. Une année sabbatique donne a ses découvertes un tour qui bouleversera la face du monde. Bruno, de son côté, s'acharne en une quete désespérée du plaisir sexuel. Un séjour au ? Lieu du Changement ?, camping post-soixante-huitard tendance New Age, changera-t-il sa vie ? Un soir, une inconnue a la bouche hardie lui fait entrevoir la possibilité pratique du bonheur. Par leur parcours familial et sentimental chaotique, les deux demi-freres illustrent de maniere exemplaire la société d'aujourd'hui et la quete complexe de l'amour vrai.

47,50 zł
41,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,70 zł

21
Nuovo Progetto Italiano 1A. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuovo Progetto Italiano 1A. Podręcznik + CD
Niedostępny
Brak

Nowe wydanie kursu przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Publikacja umożliwia rozwijanie czterech kompetencji językowych z naciskiem na mówienie. Uczniowie mogą samodzielnie sprawdzać stan swojej wiedzy, systematycznie weryfikując ją na stronach autoewaluacji. NR MEN: 557/1/2012/2015 Kurs ten: • Realizuje podejście zadaniowe • Umożliwia dynamiczne podejście do zajęć, ukierunkowanych na komunikację • Umożliwia systematyczną weryfikację wprowadzonego materiału gramatycznego i leksykalnego oraz autoewaluację

54,00 zł
47,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

22
Dyrektor szkoły liderem inspiracje i perspektywy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrektor szkoły liderem inspiracje i perspektywy
Niedostępny
Brak

W książce Dyrektor szkoły liderem - inspiracje i perspektywy w przystępny sposób omówiono istotę przywództwa edukacyjnego jako swoistego rodzaju wyzwania. Autorka proponuje nowy sposób myślenia o szkole i dyrektorze szkoły, ujawnia tajniki stawania się liderem oraz sposoby jego skutecznego działania. Opracowanie zachęca do namysłu nad praktyką kierowania szkołą i pomaga odpowiedzieć na szereg ważnych pytań, m.in.: - dlaczego dyrektor szkoły powinien być liderem, co może go do tego motywować, - czy liderem się jest, czy też się staje, - co kryje się za przywództwem edukacyjnym, - jak być skutecznym przywódcą edukacyjnym, na co położyć szczególny nacisk.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

23
Saison 3. Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saison 3. Ćwiczenia + CD
Dostępny8 szt.

* + de 300 activités de lexique, grammaire et phonétique * Toute la conjugaison. * Des bilans pour s'évaluer. * CD audio inclus. Egalement disponible en version interactive pour tablette iOs ou Android. Découvrez les applications Saison ! Informer un collegue Donner mon avis

57,40 zł
53,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,44 zł

24
Saison 3 podręcznik + płyta CD audio + Płyta DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saison 3 podręcznik + płyta CD audio + Płyta DVD
Dostępny7 szt.

Une approche simple et structurée des acquisitions linguistiques, travaillées en contexte : repérer, comprendre, s'approprier, produire. Une dynamique de classe appuyée par des ateliers déclencheurs de productions variées. Une donnée socioculturelle présente a chaque étape du parcours et dans les pages spécifiques "culture" Des évaluations type DELF avec une épreuve blanche. + CD mp3: les activités de compréhension orale + DVD : les vidéos authentiques Ce manuel est également disponible en version numérique premium dans le Pack Numérique avec Labo de langue ou sur tablette dans l'application Saison Livre + Cahier

102,60 zł
96,44 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,16 zł

25
Tajemnica adwokacka. Analiza konstytucyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica adwokacka. Analiza konstytucyjna
Niedostępny
Brak

Celem opracowania jest przedstawienie fundamentalnych zasad służących odczytaniu instytucji tajemnicy adwokackiej, zidentyfikowanie przesłanek aksjologicznych stojących za podstawowymi rozwiązaniami oraz ich znaczenia dla interpretacji szczegółowych regulacji. W następnej kolejności omówione zostaną kwestie relacji norm konstytucyjnych oraz ustawowych dotyczących tajemnicy, w tym kwestia dopuszczalności ograniczania tego prawa, relacji pomiędzy przepisami odzwierciedlającymi zasadę ochrony oraz wyjątkami od niej (lex generalis ? lex specialis). Konieczne będzie także rozważenie znaczenia prawnego norm stanowionych przez adwokacki samorząd zawodowy dla kształtowania zakresu ochrony tajemnicy. Na podstawie tych rozważań zostanie omówiony zakres przedmiotowy ochrony tajemnicy adwokackiej (tj. rodzaj informacji podlegających ochronie) oraz zakres podmiotów zobowiązanych do jej zachowania.

99,00 zł
82,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

26
Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

27
Mówimy jak mówimy... Gdzie ukryta jest potoczność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówimy jak mówimy... Gdzie ukryta jest potoczność
Niedostępny
Brak

Książka ?Mówimy, jak mówimy??. Gdzie ukrywa się potoczność powstała pod auspicjami Pracowni Badań nad Potocznym Językiem Rosyjskim przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Czy po zapoznaniu się z rozważaniami w niej zawartymi możemy odpowiedzieć na tytułowe pytanie: Gdzie ukrywa się potoczność? Zapewne możemy, ale w sposób bardzo ogólny. Wydaje się, że potoczność znajduje się przede wszystkim w samym człowieku, w jego mentalności, która kreuje sposób widzenia i doświadczania świata, taktykę uwidocznienia siebie poprzez mniej lub więcej zakamuflowane formy wypowiedzi, a także to, jak sami do siebie, o sobie i o innych mówimy. Natomiast w sensie czysto materialnym potoczność jest ukryta w Internecie: na forach, czatach, blogach itp. Materiał tam zgromadzony stanowi bez wątpienia najbogatsze i najcenniejsze źródło przydatne do interdyscyplinarnych badań potoczności, co znalazło swój wyraz także w tej monografii.

35,70 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

28
Star Wars Rebelianci. Zapiski Rebeliantki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Rebelianci. Zapiski Rebeliantki
Dostępny450 szt.

Książka oparta na przebojowym serialu telewizyjnym Star Wars Rebelianci. Fascynujące historie, wspaniałe ilustracje, niesamowita przygoda! Precz z Imperium! Niech żyje kreatywność! Nazywam się Sabine Wren. Jestem Rebeliantką, ale też artystką! Należę do drużyny, która przysięgła walczyć z Imperium wszystkimi możliwymi sposobami. Jeśli chodzi o mnie, oznacza to: masę farb, barwników i silnych materiałów wybuchowych!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

29
Minnie. Bluzki i T-shirty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Bluzki i T-shirty
Niedostępny
Brak

Minnie i Daisy ruszają śladami najnowszych trendów w modzie! Uwierzysz? Zobacz jak Twoje ulubione bohaterki ze świata Disneya projektują bluzki i T-shirty, a później przyłącz się do zabawy. W książce znajdziesz cenne wskazówki, jak krok po kroku tworzyć fantastyczne koszulki i akcesoria na przeróżne okazje. Dzięki specjalnie przygotowanym rysunkom, naklejkom oraz arkuszom z wytłaczanymi wzorami stworzenie niepowtarzalnego T-shirtu czy kosmetyczki pełnej skarbów będzie fascynującą przygodą.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

30
Star Wars. Galaktyczna flota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Galaktyczna flota
Niedostępny
Brak

Przed Tobą przygoda nie z tej galaktyki! Stwórz swoją własną flotę Star Wars i rozpocznij zabawę w przestrzeni kosmicznej lub we własnym pokoju! W książce znajdziesz aż 30 papierowych modeli, mały przewodnik po myśliwcach i wskazówki najlepszych pilotów w galaktyce. Dzięki poradom Mistrza Yody złożysz statki bez najmniejszego trudu. Musisz też wiedzieć, że konstrukcja każdego z nich dopracowana jest w najmniejszym detalu, a materiał, z którego są wykonane maszyny, spełnia najwyższe, galaktyczne standardy! Gotowy? Startujemy!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

31
Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Komentarz
Niedostępny
Brak

Oddawany do rąk Czytelników komentarz obejmuje całość przepisów ustawy z 23.10.2014 r. o odwróconym kredycie hipotecznym (Dz.U. z 2014 r. poz. 1585). Komentarz do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym dotyczy szczególnego rodzaju umowy kredytu. Odwrócona hipoteka ma dostarczyć dodatkowych źródeł dochodów z własnej nieruchomości lub innego prawa. Przez umowę odwróconego kredytu hipotecznego bank zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na czas nieoznaczony określoną sumę środków pieniężnych, których spłata nastąpi po śmierci kredytobiorcy, a kredytobiorca zobowiązuje się do ustanowienia zabezpieczenia spłaty tej sumy wraz z należnymi odsetkami oraz innymi kosztami. Jest to nieznana w polskim systemie prawnym instytucja. Kredytodawcą będą banki, oddziały banków zagranicznych, oddziały instytucji kredytowych oraz instytucje kredytowe prowadzące działalność transgraniczną, o których mowa w ustawie z 29.8.1997 r. ? Prawo bankowe. Kredytobiorcami będą osoby fizyczne, którym przysługuje prawo własności albo współwłasności nieruchomości również osoby fizyczne, którym przysługuje lub którym wspólnie przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a także prawo użytkowania wieczystego. Bank będzie mógł zabezpieczyć roszczenie z ww. kredytu przez ustanowienie hipoteki oraz ujawnienie w księdze wieczystej, roszczenia o przeniesienie na bank prawa. Ustawa łącznie z Prawem bankowym kompleksowo reguluje tę instytucję. W publikacji omówiono najważniejsze zagadnienia m.in.: zagadnienia ogólne (definicje pojęć, wyłączenie stosowania ustawy, zabezpieczenie wierzytelności, ustalenie kwoty i wypłaty odwróconego kredytu); zasady i tryb zawierania umowy odwróconego kredytu hipotecznego (formularz informacyjny, forma umowy); prawa i obowiązki stron umowy odwróconego kredytu hipotecznego (odstąpienie i wypowiedzenie umowy, spłata całkowita, obowiązki kredytobiorcy, wypowiedzenie umowy przez bank, wstrzymanie wypłaty, zasada zarządzania ryzykiem długowieczności); rozliczenie odwróconego kredytu hipotecznego (dokonanie spłaty przez spadkobierców, roszczenie o przeniesienie własności nieruchomości lub prawa, odpowiedzialność do wysokości wartości nieruchomości lub lokalu, ogłoszenie po śmierci kredytobiorcy, ustanowienie kuratora, oszacowanie wartości rynkowej nieruchomości); wpływ upadłości banku na umowę odwróconego kredytu hipotecznego. Autor starał się połączyć zakres niezbędnej wiedzy teoretycznej z praktycznymi aspektami stosowania przepisów zawartych w ustawie o odwróconym kredycie hipotecznym. Komentarz stanowi też próbę poszukiwania sposobu rozwiązania praktycznych problemów, które pojawią się w toku stosowania ustawy. Opracowanie adresowane jest nie tylko do prawników, bankowców i finansistów zajmujących się zagadnieniami odwróconego kredytu hipotecznego. Może okazać się pomocny również dla wszystkich kredytobiorców zainteresowanych odwróconą hipoteką.

129,00 zł
107,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

32
Współzarządzanie publiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współzarządzanie publiczne
Dostępny140 szt.

Nowe podejście do współzarządzania i współrządzenia, zaprezentowane przez Autorów, jest ważną odpowiedzią nauki na kryzys polityki i funkcjonowania państwa. (?) Współzarządzanie publiczne przezwycięża tradycyjne podziały między domeną państwa, rynku i społeczeństwa obywatelskiego. Potrzebna książka, interdyscyplinarna analiza naukowa na wysokim poziomie. prof. dr hab. Jerzy Wilkin Obszerna, wielowątkowa monografia koncepcji governance w różnych obszarach życia publicznego. Książka napisana przez zespół autorów z Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, której twórcą i wieloletnim kierownikiem był prof. Jerzy Hausner. Obecnym kierownikiem tego zespołu jest redaktor naukowy monografii, prof. Stanisław Mazur. Bez wątpienia mamy w tym wypadku do czynienia z ukształtowaną już szkołą nauki o gospodarce i polityce publicznej. prof. dr hab. Jarosław Górniak

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

33
Mocne matki, mocni synowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocne matki, mocni synowie
Niedostępny
Brak

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak często dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka, bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, wzięta wykładowczyni i adiunkt medycyny klinicznej, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem. Niniejszy poradnik zawiera trafne wskazówki dla matek, jak znaleźć w sobie siły i zwiększyć wiarę w siebie, aby wychowywać nadzwyczajnych synów, oraz stanowi dla nich zachętę, praktyczne rady odnośnie: – większej pewność siebie i odwagi w doradzaniu swoim synom, – istotnej roli, jaką pełni zdrowe wyrażanie miłości matek do synów, by w dorosłości synowie szanowali i doceniali kobiety, – znaczenia uczenia synów wartości uczciwej pracy, służby społeczeństwu i rozwiniętego życia wewnętrznego, – pułapek, w jakie z natury wpadają matki synów – i tego, jak ich unikać, – potrzeby, by matki uzdrawiały własne zranienia dotyczące mężczyzn w ich życiu, ażeby wychowywały synów bez obciążania ich swoim bagażem i ograniczeniami, – najskuteczniejszych sposobów, jak przetrwać chwile, gdy robi się trudno, a naturalne metody porozumiewania się z synami – przez rozmowę, analizę, dociekanie – jedynie podsycają konflikt. Gdy matka po raz pierwszy trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, intuicyjnie wie jeszcze jedno: jeśli dobrze wykona swoje zadanie i wychowa syna na człowieka mającego szacunek do siebie, wiarę w siebie i mądrość, to on stanie się takim mężczyzną, jakim miał się stać. Meg Meeker, dr n.med., jest autorką książek: Mocni ojcowie, mocne córki; Jak wychować chłopca na mężczyznę; 10 zwyczajów szczęśliwych matek. Ma ponad trzydziestoletnią praktykę jako lekarz pediatra i lekarz młodzieży, zajmując się dziećmi oraz ich rodzicami. Dr Meeker jest matką czworga dzieci. Mieszka i pracuje ze swoim mężem w północnym Michigan (USA).

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

34
Star Wars Rebelianci. Dziennik Rebelianta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Rebelianci. Dziennik Rebelianta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.05

Książka oparta na przebojowym serialu telewizyjnym Star Wars Rebelianci zawiera fascynujące historie, wspaniałe ilustracje, będzie niesamowitą przygodą! - Kto jest najbardziej czaderskim Rebeliantem? - JA! Nazywam się Ezra Bridger i mam fajne życie: podróżuję po Zewnętrznych Rubieżach z grupą Rebeliantów, która daje popalić Imperium. Poza tym poznaję nauki Jedi, bo okazuje się, że mam silny kontakt z Mocą. Jak do tego wszystkiego doszło? Kim byłem i jaki jestem naprawdę? Odpowiedzi znajdziesz w moim dzienniku. A i jeszcze jedno: Rebelianci rządzą! Dziennik Rebelianta to fascynujące historie, wspaniałe ilustracje, niesamowita przygoda!

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

35
Warszawa. Historia Żydów. Wersja hiszpańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Historia Żydów. Wersja hiszpańska
Dostępny5 szt.

Historia Żydów w Warszawie i nie tylko. Żydzi przybywali do Polski już w X wieku n.e. jako handlarze przewożący, z państw arabskich m.in.: niewolników, tkaniny i przyprawy korzenne. Zwano ich Radanitami, od miejsca, z jakiego pochodzili, doliny Rodanu. Jednym z nich był Ibrahim ibn Jakub, autor relacji z podróży, którą w 966 roku odbył do Polski Mieszka I. Istnieje legenda, o tym, że pierwsi żydowscy osadnicy, którzy przybyli na tereny Polski, zagłębili się w bujny las, w którym ptaki wyśpiewały po-lin, po-lin. Przetłumaczyli to na hebrajski tu spocznijcie, co miało być znakiem, że w Polsce znajdą miejsce na nowy dom. Na stałe Żydzi pojawili się w Polsce x WI wieku w Przemyślu.

28,40 zł
19,99 zł

Rabat 29,6%
oszczędzasz 8,41 zł

36
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu
Dostępny12 szt.

W dzisiejszych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać o zdrowotnych korzyściach płynących z bezglutenowej czy wegańskiej diety. Wiele osób jest nawet zmuszonych do jej przestrzegania z powodu nietolerancji glutenu czy laktozy. Jednakże przeszkodą w stosowaniu tej diety wydaje się niemożność uzyskania dobrego pieczywa, takiego jak pachnący chleb czy chrupiące bułeczki, nie wspominając już o takich smakołykach jak ciasta czy torty. Samodzielne próby kończą się zwykle niepowodzeniem, a oferowane w sklepach gotowe produkty, za które często trzeba słono zapłacić, nie zawsze zachęcają smakiem czy świeżością. Książka Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, którzy chcieliby spróbować sami zrobić pieczywo z bezglutenowych mąk oraz z całkowicie roślinnymi składnikami. Autorka, wieloletnia weganka na diecie bezglutenowej, proponuje swoje sprawdzone przepisy, według których przygotowuje potrawy dla cateringu zaopatrującego wegetariańskie bary i restauracje we Wrocławiu. 130 przepisów zawartych w książce to nie tylko receptury na wypieki, lecz także na wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak pasty, humus oraz kotlety czy zupy. Przepisy zostały tak dobrane i przetestowane, by każdy, podążając ściśle recepturą, odniósł sukces w swoich próbach i mógł cieszyć się końcowym rezultatem. Dla wielu książka ta będzie podróżą do krainy nieznanych smaków i zaskakujących pomysłów, a zdrowie i lepsze samopoczucie będzie dodatkowym bonusem. Życzymy smacznego i miłej zabawy.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

37
Tintin LOreille cassee - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin LOreille cassee
Dostępny2 szt.

"L'oreille cassée" (1937) est une course poursuite palpitante. Afin de récupérer un fétiche volé, Tintin s'embarque pour l'Amérique du Sud ou s'opposent toutes sortes d'intérets : militaires, économiques, financiers. La guerre décrite dans l'album, entre le San Theodoros et le Nuevo Rico, est en fait la transposition de la guerre du Gran Chaco qui venait d'opposer, trois ans durant, la Bolivie et la Paraguay.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

38
Tintin L'île noire - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin L'île noire
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Tintin file en Ecosse ou un gorille hante un manoir isolé sur une île rocheuse. En voulant aider un avion en difficulté, Tintin se fait tirer dessus. C'est le début d'une des plus palpitantes aventures du célebre reporter. Poursuivant ses assaillants, nous le retrouvons sur une île rocheuse écossaise, réputée comme étant le repere d'une "bete" mystérieuse, mais abritant en fait une bande de faux-monnayeurs. Apres diverses péripéties, Tintin mettra bien évidemment fin a ces activités illicites et révelera au grand jour la véritable nature de la bete.

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

39
Tintin Coke en Stock - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Coke en Stock
Dostępny2 szt.

Dans l?album Coke en stock (1958), le lecteur apprend que le trafic d?esclaves existe encore. Au terme d?un périple au large des Emirats arabes et a l?issue d?un impressionnant combat naval, Tintin parviendra a démanteler l?odieux commerce clandestin organisé par le sinistre Rastatopoulos.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

40
Tintin L'Affaire Tournesol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin L'Affaire Tournesol
Dostępny3 szt.

L?Affaire Tournesol (1956) , ou "comment la science peut oeuvrer sans etre convoitée par les militaires": dans le climat tendu de la guerre froide, cette nouvelle aventure entraîne a nouveau Tintin en Syldavie et en Bordurie. Inventeur d?un dispositif a ultra-sons, le professeur Tournesol a été enlevé. Un courtier en assurances, qui s?avérera etre un casse-pieds invétéré, en a profité pour faire son apparition dans l?aventure : Séraphin Lampion. Course poursuite, rebondissements, retrouvailles, fuite éperdue... dont l?enjeu semble etre un banal parapluie : c?est sans doute aussi l?épisode le plus policier de la série.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

41
Tintin Les Bijoux de la Castafiore - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Les Bijoux de la Castafiore
Niedostępny
Brak

Dans Les Bijoux de la Castafiore (1963), les principaux protagonistes de la série se retrouvent a Moulinsart pour y vivre une véritable comédie classique a huis clos. Tournant résolument le dos a l?aventure pour s?attacher a la difficulté de la communication entre les etres, un "anti-récit" truffé de malentendus et de quiproquos plus cocasses les uns que les autres. On y retrouve avec plaisir Bianca Castafiore accompagnée de sa camériste Irma et de son pianiste Igor Wagner

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

42
Tintin au pays des soviets - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin au pays des soviets
Niedostępny
Brak

Les tintinophiles parlent du Soviets, la premiere aventure de Tintin, comme les anthropologues parlent de Lucy : avec tendresse, avec passion. Était-elle séduisante ? A l?époque, sans doute; mais aujourd?hui, apres tant d?années ? Qu?importe, cette aventure est celle de la naissance de Tintin : elle n'est rien qu?en cela inestimable. Hergé lui-meme (il a 22 ans) ne peut imaginer la destinée fabuleuse de ce héros qu?il créé au pied levé, le 10 janvier 1929, pour une publication en feuilleton hebdomadaire. L?album qui suit des 1930 sera néanmoins tiré a 10 000 exemplaires, preuve du succes immédiat de la série. Mais il ne sera ni réimprimé ni adapté pour la couleur comme le furent les huit autres albums parus ensuite en noir et blanc. Devenu mythique apres la guerre et introuvable, il ne fut plus disponible, hors divers tirages limités aux amateurs, avant sa réédition en 1981 en version Fac-similé. Le tirage anniversaire de janvier 99, sous meme présentation et prix que les 22 albums en couleurs, est destiné a rendre accessible a tous les amoureux de Tintin ce numéro zéro, dans toute son authenticité et ses hésitations de l?époque.

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

43
Tintin et lAlph-Art - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin et lAlph-Art
Niedostępny
Brak

Un évenement pour tous les amateurs d?Hergé : Tintin et l?Alphart rejoint la collection classique des Aventures de Tintin. En 1999, Tintin au pays des Soviets, le premier Tintin, créait l?événement en rejoignant la collection classique des Aventures de Tintin. Pres de 600.000 exemplaires étaient vendus en quelques mois. En janvier 2004, a l?occasion des 75 ans du petit reporter, un autre album va permettre au mythe de se boucler. Tintin et l?Alphart, l?album inachevé, rejoint enfin les 23 autres Aventures de Tintin. Il sera disponible dans la meme pagination et au meme prix que les autres volumes de la collection. Dans les mois qui avaient suivi la disparition d?Hergé, le 3 mars 1983, les spéculations avaient été nombreuses : beaucoup de lecteurs revaient que les collaborateurs du maître achevent cette histoire. Mais la volonté d?Hergé était claire : pas de nouveau Tintin apres lui. Finalement, en 1986, un luxueux album avait reproduit, en deux blocs, les principales esquisses laissées par le dessinateur. Aujourd?hui, Tintin et l?Alphart est publié dans une présentation entierement renouvelée, a un prix tout a fait démocratique. Une mise en pages plus lisible permet de suivre facilement le récit et met en valeur les croquis les plus vivants. Et surtout, les pages finales présentent une série de documents récemment retrouvés, qui jettent un nouvel éclairage sur la fin de l?histoire...

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

44
Tintin au Tibet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin au Tibet
Niedostępny
Brak

Un avion de ligne a bord duquel le jeune Chinois Tchang se rendait en Europe s?est écrasé dans l?Himalaya. Tintin au Tibet (1960), pure histoire d?amitié, sans le moindre méchant, décrit la recherche désespérée a laquelle Tintin se livre pour retrouver son ami. Ce récit pathétique, qui rompt avec le ton extraverti des épisodes précédents, démontre que la fidélité et l?espoir sont capables de vaincre tous les obstacles, et que les préjugés - en l?occurrence, a l?égard de l?"abominable homme des neiges" - sont bien souvent le fruit de l?ignorance.

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

45
Tintin Tintin en Amérique - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Tintin en Amérique
Dostępny4 szt.

Dans "Tintin en Amérique" (1932), le héros confirme sa vocation de redresseur de torts, en s'opposant au mafioso Al Capone, aux gangsters de Chicago et aux fripouilles de tout accabit. Déja Hergé témoigne d'une vision généreuse du monde, stigmatisant par exemple l'attitude dominatrice des blancs envers les indiens peaux-rouges.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

46
Tintin au pays de l'or noir - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin au pays de l'or noir
Niedostępny
Brak

Partout dans le monde, des moteurs d?autos explosent : l?essence doit etre trafiquée! Une crise pétroliere menace. Au Moyen Orient, le cheik Bab El Ehr tente de renverser Ben Kalish Ezab, et ce conflit local peut dégénérer en une guerre générale. C?est bien assez pour inciter Tintin a se rendre, toutes affaires cessantes, au Pays de l?Or noir (1950).

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

47
Tintin Le Crabe aux pinces d'or - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Le Crabe aux pinces d'or
Niedostępny
Brak

"Le Crabe aux pinces d'or" (1941) renoue avec l'aventure exotique. Enquetant sur un trafic de fausse monnaie, Tintin se retrouve emprisonné sur un navire, le Karaboudjan. A son bord, il fait la connaissance du Capitaine Haddock, marin alcoolique, et découvre l'existence d'un trafic d'opium, dissimulé dans des boîtes de crabe. Réussissant a s'enfuir avec Haddock et se réfugiant au Maroc, Tintin finira par démasquer la bande de malfaiteurs.

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

48
Tin Tin Le Lotus bleu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tin Tin Le Lotus bleu
Dostępny4 szt.

Poursuivant jusqu'en Chine les trafiquants rencontrés dans "Les Cigares du pharaon", Tintin fera dans "Le Lotus Bleu" (1936) la connaissance de Tchang, un jeune chinois qui lui fera perdre ses derniers préjugés. En Rastapopoulos, il se découvrira par contre un redoutable ennemi qu'il retrouvera d'ailleurs a plusieurs reprises.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

49
Tintin Le Sceptre d'Ottokar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Le Sceptre d'Ottokar
Dostępny3 szt.

Engagé par le professeur Halambique, sigillographe de renom, comme secrétaire, Tintin l'accompagne en Syldavie. Ejecté de l'avion en plein vol, miraculeusement sain et sauf, il prend connaissance d'un complot visant a détrôner le Roi. Volant, comme a son habitude, au secours de la monarchie syldave, il déjouera ce complot qui n'est pas sans allusion a l' "Anschluss" et a la seconde guerre mondiale. C'est également dans cet épisode que Tintin fera la connaissance de Bianca Castafiore.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

50
Tintin Le Tresor de Rackham le rouge - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tintin Le Tresor de Rackham le rouge
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Cet album constitue la suite de l'aventure commencée dans "Le secret de la Licorne". Tintin et Haddock, accompagnés des Dupondt et du professeur Tournesol, inventeur d'un sous-marin révolutionnaire, partent a la recherche du trésor du chevalier de Hadoque. Apres avoir exploré une île et l'épave du bateau du chevalier, nos héros ne découvriront aucun trésor mais d'étranges parchemins qui, étudiés par Tournesol, réveleront enfin la clé du mystere.

37,00 zł
32,56 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

Wróć do góry