hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.05.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 maja 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bałkańskie upiory (Kaplan Robert D.), na drugim Kultura Piastów dla dzieci. Życie w grodzie (Jarosław Gryguć). Kolejny produkt to Kultura Piastów dla dzieci. Jak budowano kościoły i pałace? (Jarosław Gryguć) oraz Uwaga, to niebezpieczne! Obrazki dla maluchów (Belineau Nathalie).
1
Bałkańskie upiory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkańskie upiory
Dostępny
33 szt.

Po raz pierwszy oczy całego świata zwróciły się na Bałkany w 1914 roku, kiedy serbski nacjonalista zastrzelił w Sarajewie habsburskiego następcę tronu. Po raz drugi ? gdy na półwyspie rozgorzała krwawa, bratobójcza wojna. Europa patrzyła wtedy na Bałkany z przerażeniem i niedowierzaniem, bo zignorowała ostrzeżenie. Kiedy pod koniec lat osiemdziesiątych Robert D. Kaplan alarmował, że na Bałkanach wrze, a Jugosławii grozi rozpad, został zlekceważony. Przez wydawców, którzy nie chcieli opublikować Bałkańskich upiorów w obawie, że temat nie przyciągnie czytelników, i przez polityków, którzy nie dostrzegali zagrożenia. W tym pasjonującym połączeniu reportażu i eseju historycznego autor dociera do źródeł narodowych resentymentów. Pokazuje splot gwałtownych namiętności, które doprowadziły do pełnej okrucieństwa wojny. Jego książka to również przestroga. Na świecie wiele jest miejsc podobnych do bałkańskiego kotła, etnicznych i religijnych beczek prochu, które w każdej chwili mogą niespodziewanie wybuchnąć... "Książka Roberta D. Kaplana nie tylko pomaga zrozumieć źródła konfliktów na Bałkanach, a zwłaszcza w byłej Jugosławii, ale w znakomity sposób ukazuje tło tych konfliktów i zaskakujące często motywy działań polityków i zwykłych ludzi. Po lekturze tej książki rozumiemy nie tylko więcej, ale także inaczej, bardziej w kategoriach konkretu niż politologicznego banału." prof. dr hab. Marcin Król

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
2
Kultura Piastów dla dzieci. Życie w grodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Piastów dla dzieci. Życie w grodzie
Dostępny
12 szt.

Książka, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kulturę i życie Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

5 osób kupiło
3
Kultura Piastów dla dzieci. Jak budowano kościoły i pałace? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Piastów dla dzieci. Jak budowano kościoły i pałace?
Dostępny
5 szt.

Książka z serii „Tu powstała Polska”, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

4 osoby kupiły
4
Uwaga, to niebezpieczne! Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga, to niebezpieczne! Obrazki dla maluchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Czytając te książkę i omawiając kolejne scenki, rodzice będą mogli w prosty i zrozumiały sposób uświadomić swoim dzieciom, jakie sytuacje życia codziennego mogą być dla ich pociech niebezpieczne i dlaczego. W tej serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
5
Gry i zabawy dla najmłodszych. Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry i zabawy dla najmłodszych. Obrazki dla maluchów
Dostępny
430 szt.

Książeczka zawiera ciekawe edukacyjne ćwiczenia, gry i zabawy dla najmłodszych. Bawi i uczy jednocześnie. W serii ukazały się tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
6
Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie sobą. Zrozum siebie i zrealizuj marzenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Pragniesz żyć w zgodzie ze sobą i podążać za swoimi marzeniami? Ta książka podpowie ci, jak zrozumieć siebie, wprowadzać zmiany wewnętrzne i kształtować swoje otoczenie oraz spełniać marzenia. Autorka wskaże ci, jak: - rozpoznać własne marzenia i potrzeby i je realizować - budować spójną wizję i cele życiowe - planować i ustalać priorytety - rozpoznać i rozwijać swoje moce strony - zidentyfikować swoje wady i złe nawyki i minimalizować ich wpływ - skutecznie motywować siebie i być konsekwentnym w dążeniu do celów - podejmować właściwe decyzje - lepiej zarządzać swoim czasem - radzić sobie ze stresem i emocjami - stale się rozwijać - zadbać o swoje zdrowie i kondycję Zamieniaj swoje marzenia w realne cele! Bardzo praktyczna książka, która pomaga zidentyfikować wyzwania, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć w życiu, i podaje na tacy proste i gotowe rozwiązania do zastosowania od razu. Aby pomóc czytelnikowi zachować optymizm i dobry humor, bez względu na powagę tematu, autorka w zabawny sposób przedstawia istotne dylematy naszej codziennej egzystencji, przeplatając poważne kwestie dowcipami i anegdotami. Książka została bogato zilustrowana świetnymi rysunkami Kate Bauer.

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
7
Kolory. Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory. Obrazki dla maluchów
Dostępny
452 szt.

Książka dla najmłodszych wprowadzająca ich w świat kolorów poprzez rymowanki i zagadki. W serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
8
Sztorm na Glenanach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztorm na Glenanach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.22

Glenany ? malowniczy archipelag na końcu świata, jak mówią miejscowi ?zagubione w nicości w nieskończonej dali?. Piękne i dzikie, wciąż niezniszczone przez masowy przemysł turystyczny. To tu można zjeść najlepszego homara na świecie, obserwować gonitwę delfinów czy podziwiać tajemnice podwodnego królestwa. To także tu w ciągu kilku minut w pogodny, słoneczny dzień może rozpętać się sztorm, który na wiele godzin odetnie wyspy od reszty świata. Śmiałkowie rzucający mu wyzwanie nieraz płacą za to najwyższą cenę. Dzień po sztormie angielski turysta odkrywa na jednej z wysp trzy ciała. Sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że jedną z ofiar może być zaginiony znajomy prefekta Yannig Konan, a drugą miejscowy celebryta, żeglarski mistrz Lucas Lefort. Komisarz Georges Dupin wkrótce stwierdza, że to, co początkowo wyglądało na makabryczny wypadek, jest popełnionym z zimną krwią morderstwem. Co kryje się za tą zabronią? Wielki biznes i duże pieniądze? Skarby zatopione na dnie morza? A może najstarsze ze wszystkich motywów: nienawiść i zemsta? "Wyrafinowany kryminał z zaskakującymi zwrotami akcji, subtelnym humorem i niezapomnianą atmosferą." Rundfunk Berlin-Brandenburg "Jeśli ktoś lubi spokojnie rozwijającą się gęstą fabułę z licznymi podejrzanymi i upartym śledczym, musi przeczytać tę książkę. Nieważne, dokąd wybiera się na kolejny urlop." Jörg Kijanski, krimi-couch.de "Podobnie jak w debiutanckiej "Śmierci w Pont-Aven", także i tu trzymającą w napięciu akcję przeplatają historie i mity, opowieści kulinarne i magiczne opisy przyrody. Język jest prosty, a siła oddziaływania wielka." Ingeborg Waldinger, ?Wiener Zeitung?

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

9
Miedzianka. Historia znikania (wydanie III) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miedzianka. Historia znikania (wydanie III)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.25

Kupferberg – Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej, gdzie miejscowe panie, plotkując przy jednym ze stolików, krzywiły się zniesmaczone, gdy ich mężowie śpiewali „Gdybyś miał jeszcze jedną teściową, to...”. Nie ma zabaw, podczas których Martin Lachmann grał na saksofonie, a dookoła wirowały roztańczone pary. Nie ma również browaru, papierni, zakładu kamieniarskiego, warsztatów rzemieślniczych. Nie ma pani Trenkler, która szyła koszule, pań Assmann i Alex, które zajmowały się pościelarstwem, pani Bräuer, która handlowała masłem i jajkami. Nie ma cmentarza przy drodze do Mniszkowa z widokiem na Rudawy Janowickie, a w okolicy do dziś wspomina się, jak płyty nagrobne wyciągano z ziemi ciągnikami, a psy rozwlekały po całej wiosce ludzkie kości. Filip Springer przez ponad dwa lata szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego miasteczko z siedmiowiekową tradycją zniknęło z powierzchni ziemi. Czy stało się tak na skutek zniszczeń spowodowanych rabunkowym wydobyciem uranu przez Rosjan prowadzonym tutaj w latach 1948–1952? Czy też opowieści o szkodach górniczych zostały wymyślone przez władzę jako pretekst do wyburzenia miasta i ukrycia tajemnicy z przeszłości? Filip Springer nazywa siebie domorosłym archeologiem i wyrusza na Dolny Śląsk. Pędzelkiem, delikatnie, szczegół po szczególe odkrywa i odtwarza fascynującą historię Kupferbergu – Miedzianki, niewielkiego miasteczka między Jelenią Górą a Kamienną Górą, i jej mieszkańców. Kiedyś Kupferberg był miastem górników, przez chwilę perłą turystyczną i wytchnieniem dla kuracjuszy. Położony na szczycie, przez sześćset lat opierał się zawieruchom wojennym. Aż dotarła do niego Armia Czerwona i odkryto w pobliżu rudę uranu... Tę reporterską opowieść czyta się z zapartym tchem, jak książkę sensacyjną, chociaż wiadomo, że zakończenie jest zupełnie niehollywoodzkie.Ewa Winnicka

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

10
Życie konsekrowane w tajemnicy Kościoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie konsekrowane w tajemnicy Kościoła
Dostępny
6 szt.

Książka wydana z okazji Roku Życia Konsekrowanego (2015). Adresowana jest do wszystkich zakonników i zakonnic oraz wiernych, którzy pragną zapoznać się z tą rzeczywistością określaną przez Vita consecrata jako serce Kościoła i świata. Znajdziemy w niej odpowiedź na pytania: - Co to jest życie konsekrowane? - Jak doszło do jego powstania i jak ono wyglądało w pierwszych wiekach chrześcijaństwa? - Jakie są jego formy i profile? - Jak rozumiał je św. Jan Paweł II? - Jakie są aktualne zadania osób konsekrowanych? Zawarte w drugiej części książki historie powstania najważniejszych zgromadzeń zakonnych w Kościele oraz ich założycieli czyta się lekko i z zainteresowaniem, z każdą kolejną stroną jest się coraz bardziej ciekawym, co będzie dalej?

28,00 zł
23,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,20 zł

11
Źle ma się kraj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źle ma się kraj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.18

Nie tylko żyjemy dziś bardzo niewłaściwie, ale błędny jest sam sposób myślenia o naszym życiu. W tej niezwykłej, krótkiej książce Tony Judt, jeden z czołowych współczesnych historyków i intelektualistów, wyjaśnia, jak znaleźliśmy się w obecnym stanie niebezpiecznego chaosu. Po mistrzowsku krystalizuje nasze dojmujące poczucie zbiorowego dyskomfortu i wskazuje drogę wyjścia. Jak pokazało dobitnie załamanie gospodarcze z 2008 roku, umowa społeczna, która definiowała życie w powojennej Europie i Ameryce ? gwarancja bezpieczeństwa, stabilności i sprawiedliwości ? przestała być rzeczą pewną. W istocie nie stanowi nawet przedmiotu rozmów. Judt proponuje nowy język do rozmowy o naszych wspólnych potrzebach, odrzucając zarówno nihilistyczny indywidualizm skrajnej prawicy, jak i skompromitowany socjalizm przeszłości. Judt argumentuje, że aby znaleźć drogę wyjścia z obecnego trudnego położenia, musimy przyjrzeć się naszej niedawnej przeszłości i ponownie przedłożyć sprawiedliwość nad zwykłą wydajność. Zamiast ślepo wierzyć rynkowi ? jak, na własną zgubę, czyniliśmy przez ostatnie trzydzieści lat ? musimy stawić czoło wyzwaniom społecznym i przyjąć odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy. Źle ma się kraj dostarcza narzędzi, za pomocą których możemy projektować nowe formy zarządzania i wyobrazić sobie lepszy sposób życia. Ta pełna pasji, mądra, przejrzysta, ludzka rozprawa, sięgająca głęboko w przeszłość, ale i w teraźniejszość, ten skondensowany wyraz wieloletnich trosk zajmie poczesne miejsce wśród pisarstwa politycznego zarówno tej, jak i każdej innej epoki. "Książka ta jest testamentem i manifestem zarazem. Testamentem, bo to późne dzieło Tony?ego Judta, znakomitego historyka dziejów XX-wiecznej Europy, który chorował na postępujący zanik mięśni i swe ostatnie prace dyktował, nie mogąc się poruszyć. Umarł w sierpniu 2010, mając 62 lata i żywy umysł. Jest manifestem socjaldemokratycznym, bo cały wywód Judta zmierza do przekonania czytelników, że we współczesnym życiu gospodarczym i publicznym rola państwa nie tylko nie powinna maleć, lecz przeciwnie ? coraz większa staje się jego odpowiedzialność. Judt broni również strukturalnej i moralnej roli państwa jako zwornika społeczeństwa demokratycznego. Czy trzeba tłumaczyć, że stosuje się to i do naszego kraju? On także ma się nie najlepiej." Jerzy Jedlicki "Tony Judt porusza serca i umysły. Pokazuje, dlaczego nasze społeczeństwa idą w złą stronę. Wydajność zamiast współczucia, demontaż służb publicznych, opuszczeni przegrani, narastająca samotność i złość ludzi ? to klimat naszych czasów. Jeśli chcemy żyć lepiej, musimy przywrócić państwo, które pośredniczy między ludźmi a rynkiem i łagodzi skutki działania rynku. To zadanie dla lewicy. Ten mądry testament Judta, wiwisekcję naszego codziennego zła, powinni przeczytać niezadowoleni i zagniewani. A także ci, którzy chcieliby nasz świat zmienić." Marek Beylin

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Ziarnem jest Słowo Boże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarnem jest Słowo Boże
Dostępny
4 szt.

Ziarnem jest słowo Boże to kolejny zbiór homilii na rok A, B i C znanego i bardzo lubianego autora ? ks. Zygmunta Podlejskiego. Jako wnikliwy obserwator i człowiek zainteresowany literaturą, filmem i współczesnym światem wzbogaca swoje homilie żywymi przykładami, które przyciągają uwagę słuchaczy. Jasny, zwięzły i zrozumiały przekaz pozwala skupić się na tym, co najważniejsze ? na słowie Bożym. Ziarnem jest słowo Boże to propozycja ubogacenia niedzielnych i świątecznych kazań o głębokie i oryginalne myśli. Doskonała pomoc dla kapłanów, ale również dla wszystkich, którzy pragną medytować nad ziarnem Bożego słowa, aby przyniosło ono plon obfity.

36,00 zł
30,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,40 zł

13
Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia One Direction - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia One Direction
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.30

Oto długo oczekiwana pierwsza oficjalna autobiografia One Direction! Zajrzyj wszalone życie chłopaków ipoznaj fakty, o których nikt wcześniej nie wiedział… Niall, Zayn, Liam, Harry iLouis opowiedzą o przygodzie swojego życia: szalonej podróży, która rozpoczęła się od pierwszych nerwowych castingów do X Factora, by z czasem przenieść się na największe sceny światowej trasy koncertowej. Mówią szczerze i otwarcie o emocjach, jakie czuli podczas kolejnych etapów kariery, zarówno o tych dobrych momentach, jaki itrudnych. Odpowiedzą na pytania: Co o sobie myśleli, gdy się poznali? Co inspiruje ich do pisania piosenek? Jak radzą sobie z życiem wtrasie iz przerwami z dala od tych, których kochają? I co według nich czeka na kapelę, która osiągnęła już niemal wszystko? Jacy jesteśmy. Nasza oficjalna autobiografia to podróż przez nigdy niepublikowane zdjęcia (również te z młodości), które uchylą rąbka tajemnicy i ukażą jak powstawała ich muzyka, jak wyglądają trasy koncertowe i niezwykła przyjaźń, która łączy chłopaków. Niall, Zayn, Liam, Harry iLouis gotowi są otworzyć się ipokazać, jacy są naprawdę. „Ludzie chcieli z nami rozmawiać, słuchać naszej muzyki ipoznać nas bliżej. Coś było na rzeczy… chyba czuwał nad nami jakiś Anioł Stróż. W pewnym sensie tym Aniołem Stróżem byli nasi fani”. Liam „Po premierze naszego debiutanckiego singla dopiero zaczęła się jazda po bandzie. Jakiekolwiek było nasze pojęcie słowa «szaleństwo», teraz musieliśmy je sobie zdefiniować na nowo, bo właśnie weszliśmy na zupełnie nowy poziom szaleństwa”. Niall „Każdy koncert jest dla nas ważny imamy tremę za każdym razem, gdy wychodzimy do publiczności. Nigdy sobie nie odpuszczamy, bo nasi fani zasługują na to, co najlepsze”. Harry „Właśnie tacy jesteśmy – chcemy pisać dobrą muzykę, mówić za jej pomocą ważne rzeczy ibyć wstanie powiedzieć za dziesięć lat: «Rzeczywiście, właśnie tak się wtedy czuliśmy»”. Zayn „To niesamowite uczucie, kiedy słuchając muzyki, osiągam ten sam stan umysłu, co jej autor – cieszymy się, że nasi fani mogą się tak czuć dzięki nam i właśnie dlatego tak lubimy pisać piosenki na nasze płyty. To dla nas ważne osiągnięcie, że możemy mieć realny wpływ na muzykę, którą gramy, apoprzez tę muzykę – bezpośredni kontakt z naszymi fanami”. Louis

54,90 zł
43,37 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

14
Józef Niewiadomski - wywiad rzeka z prezydentem Łodzi w latach 1978-1985 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Niewiadomski - wywiad rzeka z prezydentem Łodzi w latach 1978-19...
Dostępny
17 szt.

Prezydentura Józefa Niewiadomskiego w Łodzi przypadła na trudny czas. Zima stulecia, strajk studentów łódzkich uczelni, wprowadzenie stanu wojennego, wybuchy gazu na osiedlu Retkinia. Te wydarzenia bez wątpienia wpłynęły na ocenę rządów Niewiadomskiego. Ważne okazały się jednak również inwestycje przeprowadzone wówczas w mieście. To za kadencji prezydenta Niewiadomskiego powstał Pomnik-Szpital Centrum Zdrowia Matki Polki, została zbudowana Trasa W-Z, wzniesiono łódzkie osiedla: Retkinia, Widzew Wschód, a także Radogoszcz Wschód i Zachód. Józef Niewiadomski opowiedział Annie Kulik o swoim życiu, rodzinie, edukacji, przyjaźniach, drodze politycznej. Ich rozmowy składają się na złożony obraz Łodzi lat 70. i 80. XX wieku, a przy okazji odsłaniają kulisy władzy czasów PRL.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

15
Elita władzy politycznej Tatarstanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elita władzy politycznej Tatarstanu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Tom 10. serii "Władza - Elity - Przywództwo" wydawanej we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. "Jest to praca pionierska ze względu na temat i zakres badań. Wzbogaca dotychczasowy stan wiedzy, historii i teraźniejszości elit władzy politycznej Tatarstanu i ich relacji z elitami centrum federalnego. Jest też liczącym się głosem w toczącej się debacie nad regionalnymi elitami władzy w Federacji Rosyjskiej. Z przekonaniem polecam książkę osobom zainteresowanym transformacją elit politycznych w Federacji Rosyjskiej." prof. dr hab. Tadeusz Bodio "W rozpoznawaniu współczesnego świata ważnym wyzwaniem jest problem łączenia tradycji z wyzwaniami kulturowo-cywilizacyjnymi. Na dużą uwagę zasługują w tym względzie instytucje polityczne, a wśród nich elity władzy. Szczególną nośność ma problem ten w Federacji Rosyjskiej. Typową jego egzemplifikację stanowi Republika Tatarstanu. Stał się on przedmiotem analizy politologicznej w pracy Piotra Zuzankiewicza. Badania nad elitami ujęto w perspektywie historiozoficznej w powiązaniu z najnowszymi badaniami. Jest to logiczne, nowoczesne z metodologicznego punktu widzenia ujęcie problemu." prof. dr hab. Andrzej Chodubski "Autor podjął się próby ukazania i oceny "monopolizacji procesu politycznego przez rządzącą elitę" w Republice Tatarstanu. Zbadanie narodzin i mechanizmów kształtowania się współczesnej elity politycznej tego podmiotu Federacji Rosyjskiej pozwoli m.in. lepiej poznać tzw. etnokratyzm, a więc zjawisko stosunkowo mało zbadane na gruncie nauk o polityce." prof. dr hab. Tadeusz Wallas

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

16
Transformacja administracji publicznej w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformacja administracji publicznej w Polsce
Dostępny
5 szt.

"Administracja publiczna jest nie tylko swoistym zbiorem regulacji prawnych i formalnych instytucji rządzenia i zarządzania sprawami społeczeństwa i państwa, nie tylko niezmiernie ważną sferą realnych oddziaływać w relacjach państwo-obywatel, ale także przedmiotem oddziaływań podmiotów władzy politycznej. (...) Praca charakteryzuje się wyraźną dominacją podejścia normatywnego - Autorka określa ją jako politologiczne studium instytucjonalne. W tej perspektywie książka w pełni zasługuje na opublikowanie - ma wyraźmy walor poznawczy i dydaktyczny, jest rzetelnym, kompetentnym, opartym na bogatych źródłach opracowaniem tytułowego zagadnienia." dr hab., prof. UWr Leszek Sobkowiak "Mimo dużej ilości opracowań poświęconych omawianej problematyce zgodzić się należy z autorką recenzowanej monografii, "iż podjęta w książce tematyka jest niewystarczająco opisana i nadal istnieje potrzeba prowadzenia badań ukazujących w sposób syntetyczny omawiane w pracy problemy. Zaprezentowany materiał stanowi twórcze opracowanie i rozwiązanie zagadnienia transformacji administracji w Polsce od czasów realnego socjalizmu do członkostwa w Unii Europejskiej." dr hab., prof. UMK Grzegorz Radomski

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

17
Stanisław Skrzeszewski wobec ludzi nauki w świetle własnych notatek, listów i pism (1944-1950) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Skrzeszewski wobec ludzi nauki w świetle własnych notatek, l...
Dostępny
7 szt.

Działalność naukowa i praca szkół wyższych w okresie pierwszych powojennych lat została przedstawiona w wielu publikacjach. Osobą, która wywierała bardzo istotny wpływ na tę ważną dziedzinę życia społeczno-gospodarczego i kulturalnego Polski, był Stanisław Skrzeszewski. Człowiek o przekonaniach komunistycznych, związany z tą ideologią i opartym na niej systemem wartości. On to w drugiej połowie lat czterdziestych XX w. nakreślił i zainicjował w praktyce politykę naukową w Polsce. Realizował ją z dużą konsekwencją, przy pomocy odpowiednio dobranych współpracowników.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

18
Nie pamiętam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pamiętam
Dostępny
2 szt.

Jerzy Rogowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracował jako aktor w Teatrze Śląskim w Katowicach i na scenach warszawskich. Był również wykładowcą w Akademii Teatralnej w Białymstoku. Niniejszy tomik jest jego debiutem poetyckim.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

19
Ochrona danych osobowych w jednostkach oświaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona danych osobowych w jednostkach oświaty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.09

Drugie wydanie publikacji uwzględnia przed wszystkim nowelizację ustawy o ochronie danych osobowych dokonaną ustawą z 7.11.2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. 2014 r. poz. 1662). Z punktu widzenia jednostek oświaty szczególne znaczenie mają: znowelizowane przepisy w zakresie powoływania oraz zakresu obowiązków Administratora Bezpieczeństwa Informacji, zmiana zasad rejestracji zbiorów danych osobowych, zmiany związane ze znowelizowaniem przepisów rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z 10.12.2014 r. w sprawie wzorów zgłoszeń powołania i odwołania administratora bezpieczeństwa informacji (Dz.U. z 2014 poz. 1934). Drugie wydanie książki uwzględnia także zmiany wprowadzone obszerną nowelizacją ustawy o systemie oświaty 20.2.2015 r. w zakresie w jakim odnoszą się do tematyki danych osobowych. Nie bez znaczenia pozostają także zmiany wprowadzone na mocy nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji szkolnej ? rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 29.8.2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. z 2014 r. poz.1170). Problematykę ochrony danych osobowych w szkołach regulują głównie przepisy ustawy o ochronie danych osobowych oraz wydane na jej podstawie akty wykonawcze. Duże znaczenie mają również ustawy o systemie informacji oświatowej. Przepisy zawarte we wspomnianych aktach prawnych nakładają na dyrektora szkoły, jako administratora danych osobowych, liczne obowiązki związane z zapewnieniem prawidłowego przetwarzania wspomnianych danych. Jednakże znajomość przepisów dotyczących tej problematyki dotyczy również nauczycieli, którzy powinni wiedzieć kiedy, i w jaki sposób mogą przetwarzać dane osobowe uczniów. W niniejszej publikacji przedstawiono zagadnienia związane z ochroną danych osobowych odnoszące się do funkcjonowania szkoły i placówki oświatowej. Zagadnienia te poparte zostały decyzjami i wystąpieniami GIODO dotyczącymi szkół, jak również wzorami dokumentów. Dyrektor szkoły znajdzie tu w szczególności zagadnienia dotyczące: zasad dopuszczalności przetwarzania danych osobowych uczniów, zasad dopuszczalności przetwarzania danych osobowych nauczycieli, rejestracji zbiorów danych osobowych w GIODO, zasad opracowywania obowiązkowej dokumentacji szkolnej dotyczącej ochrony danych osobowych, zasad powoływania Administratora Bezpieczeństwa Informacji, kontroli GIODO w szkołach. Nauczyciel znajdzie tu w szczególności zagadnienia dotyczące zasad postępowania ze zbiorami danych osobowych w szkołach, zasad postępowania z tworzonymi doraźnie zbiorami danych osobowych uczniów Rodzic i uczeń znajdzie tutaj zagadnienia dotyczące praw osoby, której dane przetwarza szkoła.

129,00 zł
107,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 21,93 zł

20
Kiedy kobieta nie mówi o aborcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy kobieta nie mówi o aborcji
Dostępny
20 szt.

Czytając książkę "Kiedy kobieta nie mówi o aborcji", nie będziecie się nudzić przy żadnym opowiadaniu. Czy mam niewiernego męża? Dlaczego moja żona kłamie? Czy przyjedzie córka z Ameryki? W kim się zakochał mój syn? Odwołane zaręczyny. Miłość w pociągu. Dzieci z obcej planety. Rozwód z powodu marchewki. Książka "Kiedy kobieta nie mówi o aborcji" chce zostać waszym druhem. I zostanie nim, proszę się założyć!? Irena Fuchsová (1950) jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Republiki Czeskiej (Obce spisovatelů České republiky), wydała dotąd trzydzieści książek, których tytuły zaczynają się od słowa Kiedy... i traktują o kobietach i mężczyznach, którzy żyją własnym życiem, jakim i my żyjemy i jakie znamy. Autorka od osiemnastu lat pracuje w teatrze jako suflerka. Ostatnie dwadzieścia lat w praskim teatrze "Činoherní klub". Jej kilka zbiorów opowiadań i powieści ukazuje środowisko teatralne. Jest zamężna, ma syna Filipa (1975) i córkę Ritę (1983).?

30,50 zł
25,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,57 zł

21
Rażąco niska cena po nowelizacji ustawy Pzp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rażąco niska cena po nowelizacji ustawy Pzp
Niedostępny
Brak

Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych uchwalona 29 sierpnia 2014r. dała zamawiającym praktyczne narzędzie - wyznacznik tego, kiedy należy wezwać wykonawcę do składania wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny. Dopiero praktyka pokazała, z jakimi trudnościami najczęściej spotykają się uczestnicy postępowań o zamówienia publiczne. W książce prezentujemy szczegółowe omówienie problematyki rażąco niskiej ceny, odpowiedzi ekspertów na pytania zamawiających i wykonawców oraz najnowsze orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.

49,90 zł
41,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,98 zł

22
Odkryta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkryta
Dostępny
3 szt.

To drugi tomik poetycki Jolanty Wandy Mórawskiej, w którym odkrywa piękno prostoty, codzienności, zwykłych słów. Powtarzające się opinie o tomiku to "wiersze piękne i przyjazne ludziom". Autorka jest kompozytorem, pianistką i wiolonczelistką. Na YouTube znajdujemy wiele jej utworów muzycznych poświęconych twórczości malarzy, fotografików, rzeźbiarzy, aktorów. Przy tworzeniu tego tomiku do współpracy zostali zaproszeni wybitni aktorzy Barbara Majewska oraz Krzysztof Gosztyła, wspaniały fotografik Andrzej Andrychowski ? autor tła okładki, Piotr Michnikowski ??? autor grafik. Jest też kilka wierszy Grzegorza Kwiatkowskiego. Na dołączonym CD: recytacje pary aktorskiej i muzyka autorki w jej wykonaniu z Grzegorzem Kwiatkowskim i Filipem Kuncewiczem.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

23
Listy z Oflagu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy z Oflagu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.24

Listy z oflagu pozwalają poznać nieznane wątki autobiograficzne Wirpszy (historię jego narzeczeństwa z Marylą Kurecką, niektóre fakty z życia w dwudziestoleciu międzywojennym, egzystencję w niemieckim obozie jenieckim i inne). Zawartość, jak i styl epistolograficznych wypowiedzi poety dowodzą, że zalążki jego poetyki, języka, wyobraźni tkwiły już w nim dwudziestoparoletnim. Już tu wychodzi na jaw mieszanie się rozmaitych dziedzin sztuki, prawa, geografii, filozofii czy religii, a przy tym charakterystyczna jakość, która w dojrzałych dziełach objawi się jako Wirpszowska ironia i groteska. Listy bardzo młodego człowieka potwierdzają słabo upowszechnioną opinię środowiskową (jej depozytariuszem jest Krzysztof Karasek), że Witold Wirpsza był największym erudytą wśród polskich poetów XX wieku. Książka stanowi ważny i nieodzowny materiał do rekonstrukcji biografii Witolda Wirpszy oraz obszar, w którym wnikliwy czytelnik znajdzie genezę wielu jego utworów, nie tylko Pomarańczy na drutach, ale również Don Juana, napisanej niedługo przed śmiercią Liturgii i innych.

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

24
Bidon Star Wars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Star Wars
Niedostępny
Brak

Praktyczna butelka na napoje, wykonana z tworzywa. Bidon zakończony jest korkiem dozującym i jednocześnie zabezpieczającym przed wylaniem napoju. Idealny do szkoły, na rower czy wycieczkę. Licencja - Star Wars Pojemność - 330 ml

8,99 zł
Powiadomienie
25
Notes kształtowy A6 Angry Birds - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes kształtowy A6 Angry Birds
Niedostępny
Brak

Notes kształtowy A6 z motywem Angry Birds

58,90 zł
Powiadomienie
26
Przeciwieństwa. Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwieństwa. Obrazki dla maluchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Książka dla najmłodszych, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia różnice między przeciwieństwami. W tej serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

27
Przyroda. Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda. Obrazki dla maluchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Książka dla najmłodszych, która wprowadzi ich w fascynujący świat przyrody. W tej serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Życie ze snu utkane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie ze snu utkane
Dostępny
18 szt.

„Serbowie uważają go za poetę wielkiego przełomu. Jest to niewątpliwie silna indywidualność, człowiek żyjący pasją twórczą od czasów, kiedy zaczął lansować nowy ruch poetycki, wyzwalający poezję z wszelkich norm i nakazów, nazwany klokotryzmem, od słowa „klokot” (po polsku "bulgot). Była to odmiana nadrealizmu, z którym grupa klokotrystów, odrywając się od maszyny do pisania (ale i wracając do niej) wychodziła na ulice, by spontanicznie tworzyć swoje wiersze na chodnikach i placach miejskich, chętnie łącząc słowo z muzyką i obrazem, słowo z instalacją i wszystkim innym, co w spontanicznym twórczym momencie mogło się komuś nasunąć jako dobry pomysł. Grupa ta szybko się rozrosła, skupiała nie tylko poetów, ale także malarzy, muzyków i ludzi innych dziedzin sztuki, którzy deklarowali chęć uczestniczenia w uch seansach, akcjach czy „sytuakcjach”, jak je sami nazywali”.Z posłowia Grzegorza Łatuszyńskiego

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

29
100 happy days, czyli jak się robi szczęście w 100 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 happy days, czyli jak się robi szczęście w 100 dni
Dostępny
19 szt.

Historia o sile dobraZnasz Mateusza Grzesiaka? Jednego z najlepszych polskich coachów, psychologa i trenera biznesu? Wielu ludzi, których los zetknął z Mateuszem w trudnych dla nich momentach, mówi o nim „duchowy przewodnik”. Jeśli go znasz, z pewnością niecierpliwie czekasz na tę chwilę, gdy zaszyjesz się w domowym zaciszu z kubkiem gorącej herbaty i wreszcie zaczniesz czytać. Jeśli nie znasz — uważaj z czytaniem. Zanim zaczniesz, dokończ wszystkie zaległe zadania, wyłącz telefon i weź głęboki oddech. Ta książka wciągnie Cię i nie pozwoli odłożyć się na półkę, póki nie skończysz. A potem długo jeszcze wracać będzie do Ciebie w myślach.Ta książka to świadectwo. Świadectwo wyjątkowości w normalności. Świadectwo stu dni szczęśliwego życia, które zaczęły się internetową akcją pewnego smutnego Ukraińca, a skończyły... No cóż, tego dowiesz się, gdy doczytasz do końca. W książce znajdziesz nie tylko inspirujące historie, ale także ćwiczenia, które pomogą Ci przybliżyć się do swojego szczęścia.Mateusz Grzesiak — międzynarodowy nauczyciel i trener, psycholog, autor książek o rozwoju osobistym, emocjonalnym, duchowym.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

30
Tango dla oprawcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tango dla oprawcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.05

Kuba – parna i gorąca, malownicza i zepsuta, gdzie okazja czyni złodzieja, a na każdym rogu można spotkać i dziwkę, i mordercę. Każdy dba tu o własne interesy, mało kto jest tym, za kogo się podaje, zaś obowiązujący stan wyjątkowy oznacza też wyjątkowo frywolne zasady moralne. Zmysłowa Bini i zamożny przedsiębiorca Aldo Bianchi zamierzają wziąć ślub. Aldo przeżywa właśnie w Hawanie drugą młodość, Bini wyleczyła go z wieloletnich problemów z potencją. W Hawanie także, pod fałszywym nazwiskiem, ukrywa się największy wróg Aldo – jego dawny prześladowca, wyszkolony przez CIA wojskowy Albert Ríos. Aldo zdecyduje się poświęcić swoje kubańskie wakacje na to, by dopaść sadystycznego oprawcę. Podczas gdy Ríos pławi się w luksusach, czerpiąc korzyści z uprawianej na szeroką skalę korupcji, Bianchi nie ustaje, aby sprawiedliwości stało się zadość.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

31
AngularJS. Pierwsze kroki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AngularJS. Pierwsze kroki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Poznaj AngularJS i najnowsze trendy w tworzeniu aplikacji internetowych!Dowiedz się, jak działa AngularJSNaucz się stosować wzorzec MVC w aplikacjach internetowychPoznaj w praktyce nowoczesne sposoby tworzenia aplikacji SPAAngularJS jest frameworkiem MVC napisanym w JavaScripcie. Ta stworzona przez Google’a technologia daje programistom ogromne możliwości, a w ciągu ostatnich dwóch lat dla wielu firm stała się standardem przy tworzeniu aplikacji sieciowych. O jej popularności najlepiej świadczą pojawiające się jak grzyby po deszczu oferty pracy dla programistów AngularJS. Każdy, kto poważnie myśli o tworzeniu aplikacji dla sieci, powinien poznać cechy tego frameworka, jego zalety oraz ograniczenia.Jeśli i Ty chciałbyś rozpocząć przygodę z AngularJS i w pełni korzystać z opcji oferowanych przez JavaScript, sięgnij po tę książkę! Dowiesz się z niej, jak szybko i sprawnie tworzyć dynamiczne, łatwe w utrzymaniu aplikacje internetowe działające po stronie klienta. Poznasz praktyczne przykłady, które pomogą Ci zrozumieć prezentowany materiał, a także nauczysz się samodzielnie pisać wydajny kod z wykorzystaniem AngularJS, zaś dzięki podsumowującym każdy rozdział pytaniom kontrolnym skutecznie utrwalisz zdobyte wiadomości.Podstawy AngularJS i środowisko pracy deweloperaWzorzec MVC w aplikacjach internetowych SPAModularyzacja i wstrzykiwanie zależnościDyrektywy, filtry i funkcjeSposoby komunikacji z serweremDobre praktyki w stosowaniu AngularJSTestowanie aplikacji internetowychNaucz się obsługi nowego frameworka!

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

32
Twoje palce zwierciadłem zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje palce zwierciadłem zdrowia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Bywa, że bez wyraźnego powodu odczuwamy zmęczenie, nie układa nam się w pracy albo poważnie chorujemy. Czujemy się źle pomimo dbania o potrzeby ciała. Przyczyną tego może być fakt, że wiele z dolegliwości powstaje na poziomie duchowym, a nie fizycznym. Autor ujawnia, że prawdziwe uzdrowienie możesz zagwarantować sobie poprzez wsłuchanie się w potrzeby własnej duszy. Dzięki tej książce nauczysz się diagnozować i eliminować schorzenia o charakterze psychosomatycznym i duchowym za pomocą analizy wyglądu i kształtu dłoni oraz palców, a także z obserwacji swojej skóry, nóg czy stóp. Dowiesz się, na jakie choroby jesteś narażony, a także poznasz zdarzenia z przeszłości, które nieustannie oddziałują na Twoje zdrowie i teraźniejszość. Palce zwierciadłem zdrowia.

29,20 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,30 zł

33
Moda. Projektuj, rysuj, koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moda. Projektuj, rysuj, koloruj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.30

Możesz tutaj projektować, kolorować i rysować wzory, ubrania, dodatki, a nawet fryzury i makijaże. Interesujesz się modą? - to książka dla ciebie!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

34
Bazgrołkowe zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgrołkowe zadania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.08

Z tą książką nie można się nudzić! Łamigłówki i kolorowanki umilą maluchom czas. Chwyć kredki i pisaki i dobrze się baw!

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

35
Dzień malucha. Obrazki dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień malucha. Obrazki dla maluchów
Dostępny
460 szt.

Książeczka ta przedstawia wiele czynności wykonywanych przez malucha w ciągu dnia. W serii ukazały się tytuły: Nazywam świat, Przyroda, Góry, Morze, Las, Wieś, Zwierzęta, Chrońmy naszą planetę, Ciało, Dbaj o zdrowie, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Boże Narodzenie, Kolory, Cyfry, Gry i zabawy dla najmłodszych, Uwaga to niebezpieczne!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

36
Kultura Piastów dla dzieci. Czasy wojów i rycerzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Piastów dla dzieci. Czasy wojów i rycerzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Książka z serii „Tu powstała Polska”, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

37
Ezotero. Córka wiatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ezotero. Córka wiatru
Dostępny
2 szt.

Latte nigdy nie zastanawiała się nad przyszłością. Wydawało jej się, że przeszłość kryje wystarczająco wiele tajemnic. W poszukiwaniu miłości, przyjaźni i prawdy o swojej matce i sobie natrafiała wciąż na pytania bez odpowiedzi... Czy człowiek ma wpływ na swoją przyszłość? Czy mogąc poznać losy bliskich osób, bohaterka zrobi to bez mrugnięcia okiem? Czy mistyka jest nierozerwalnym elementem nowoczesnego świata? Ta wciągająca historia z pogranicza kryminału, fantasy i powieści obyczajowej przeniesie czytelników w ezoteryczny świat matki i córki, które łączy wszystko, a jeszcze więcej dzieli i każe zastanowić się nad tym, czy świat faktycznie jest taki, jakim go widzimy? A może rozwiązanie tajemnicy znajduje się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy…

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

38
Zupełnie niespodziewane zniknięcie Atticusa Cratfsmana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zupełnie niespodziewane zniknięcie Atticusa Cratfsmana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

Kryminał, komedia omyłek i romans w jednym. Dla fanów Stulatka, który wyskoczył z okna i zniknął. Atticus Craftsman w każdą podróż zabiera zapas Earl Greya i podręczną biblioteczkę. Również do Madrytu, gdzie ma zamknąć upadające wydawnictwo. Jednak nie spodziewa się, że dynamiczna i niezwykłej urody załoga zrobi wszystko, by ocalić firmę. Po Atticusie ginie wszelki ślad. Śledztwo jest trudne, bo zauroczony detektyw wcale nie chce go zakończyć, a zatracony Atticus wcale nie chce się odnaleźć. Choćby miał zaryzykować nawet wyczerpanie zapasów Earl Greya.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

39
Operacja Człowiek w Czerni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Człowiek w Czerni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. Tym razem pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę? Operacja Człowiek w Czerni to druga część popularnej serii dla dzieci Biuro Detektywistyczne nr 2.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

40
Operacja Burzowa Chmura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Burzowa Chmura
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.26

Bohaterowie Operacji Burzowa Chmura mają nosa do wyjaśniania zagadek! W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze jest na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

41
Fournier Tarot Nekro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
42
Aminata. Siła miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aminata. Siła miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.03

Aminata. Siła miłości to niezwykła opowieść o losach Aminaty Diallo, urodzonej w 1745 roku w zachodnioafrykańskiej wiosce Bayo. Jedenastoletnia Aminata, porwana przez brytyjskich handlarzy niewolników, zdołała przetrwać podróż przez Atlantyk i znalazła się w Karolinie Południowej. Niepogodzona z losem, gdy tylko nadarzyła się sposobność, ucieka z niewoli, rozpoczynając tym samym wielką podróż do domu. To opowieść, której żaden słuchacz i żaden czytelnik nigdy nie zapomni. – „Publishers Weekly” Prawdziwe arcydzieło o brawurowym, imponującym zasięgu geograficznym, historycznym i międzyludzkim. – „Globe and Mail” Imponujące dzieło historyczne Lawrence'a Hilla wciąga bez reszty i zasługuje na to, by dotrzeć do szerokiego, międzynarodowego grona czytelników. – Delia Jarrett-Macauley, „Washington Post” Hill z wdziękiem i współczuciem powierza prawdziwe, a zarazem przerażające doświadczenie wiarygodnej bohaterce – takiej, na jaką zasługuje dobra powieść historyczna. – Jennifer Berman, „Bookforum”

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

43
Próżna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próżna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.21

Kluczem w dążeniu do szczęścia jest zrozumienie tego, czego naprawdę się pragnie. Bohaterki książki są ambitnymi i zdeterminowanymi prawniczkami. Chcą spełnić swoje marzenia i z impetem wkraczają w atrakcyjny świat warszawskiej korporacyjnej kancelarii prawnej. Los bywa jednak przewrotny. Okazuje się, że sukces, który tak bardzo chciały osiągnąć, ma wyjątkowo gorzki smak. Mozolne budowania kariery, skomplikowane związki miłosne i zakręty losu... Przyjaciółki odrzucają nieoczekiwanie standardowe kanony sukcesu, rezygnują ze wszystkiego, czemu z takim uporem starały się sprostać i zamieniają się życiowymi rolami...

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

44
Powiedz, że mnie kochasz, mamo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Powiedz, że mnie kochasz, mamo
Dostępny
3 szt.

Spisana pięknym prostym językiem prawdziwa historia życia ponadsześćdziesięcioletniej obecnie kobiety – życia pozornie bardzo zwyczajnego, ale zarazem fascynującego a równocześnie bliskiego czytelniczkom. Los nie rozpieszczał bohaterki: niezbyt dostatnie dzieciństwo, wczesne zamążpójście, ciężka praca; tym jednak, co najbardziej doskwierało jej przez całe życie, był brak akceptacji ze strony matki, brak ciepła i matczynych uczuć. Wiele działań bohaterki książki wynikało właśnie z rozpaczliwej chęci usłyszenia pochwały, dostrzeżenia jakichkolwiek oznak aprobaty. Tytułowa prośba przewijała się przez całe jej trudne życie; po wielu, wielu latach okazało się, że matka w gruncie rzeczy bardzo ją kochała, a przygnieciona codziennymi trudami i troskami nie potrafiła lub nie widziała potrzeby, żeby o tym mówić albo żeby to okazywać. Wzruszająca przez swoją prostotę i autentyzm książka o potrzebie miłości i o trudnościach, jakie mamy z jej okazywaniem.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

45
Kocham Cię Mamo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kocham Cię Mamo
Dostępny
1 szt.

Kocham Cię Mamo jest książką, w której pewna kobieta na skutek losowych wydarzeń decyduje się opisać swój życiorys i przesłać go pewnemu mężczyźnie. Fabuła rozpoczyna się, kiedy Marek otrzymuje zwięzły list oraz paczkę. Czytając historię Karoliny, zaczyna poznawać jej fascynujące i w dużej mierze tragiczne życie oraz na rozumieć zawiłe koleje jej losu.

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

46
Ostatnia szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatnia szansa
Dostępny
2 szt.

Ostatnia szansa” to druga powieść autora po „Rachunku sumienia” Książka przedstawia losy majora Michała Wolskiego zmuszonego do samotnego wykonania pewnego zadania, które miało wpłynąć na losy całej ludzkości. Zmuszony do zachowania tajemnicy, zdecydował się na radykalne rozwiązanie, a wszystko przez... zielony listek. Michał stał się bezbronny w obliczu zbliżającego się końca świata. Pytanie brzmiało czy będzie mocno bolało. Nie znając czasu nadejścia końca Świata walczył z myślami wybierając to, co było najważniejsze. Spełniał marzenia swoje oraz innych osób, by ostatecznie walczyć o całą ludzkość. Ciesząc się pierwszymi, zielonymi listkami nie mógł pozwolić, aby zostało to zaprzepaszczone. Tak by pozostało, gdyby major nie wiedział więcej od innych. Poznał siłę – której imienia nie był w stanie wypowiedzieć, dającą ludziom ostatnią szansę. Cała ta sytuacja sprawiła, iż Michał stracił podporę w wartościach, którymi dotychczas się kierował. Utracił również zaufanie do osób, które dotąd szanował. Związany tajemnicą wojskową, obawiając się o los młodego człowieka, którego nazwał swoim synem, zdecydował się na ostateczne rozwiązanie...

29,90 zł
14,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,95 zł

47
Bóg zasnął? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg zasnął?
Niedostępny
Brak

Mroczna kontynuacja losów bohaterów Gdańskiego depozytu. Tym razem więcej czerni, mniej sepii. Tajemniczy depozyt zakopany w pałacowym parku, rynek dzieł sztuki, a obok tego zwykłe i szczególne zarazem losy Wandy, Marii i Marty - kobiet, które dokonywały dramatycznych wyborów, dojrzewały, zaczynały rozumieć siebie i innych, a nade wszystko musiały być dzielne.

63,00 zł
47,88 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 15,12 zł

48
Pewny Start. Świat wokół mnie. Pakiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny Start. Świat wokół mnie. Pakiet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.12

Przedstawiamy pakiet różnorodnych materiałów z zakresu kształtowania umiejętności społecznych u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. W jego skład wchodzą: – materiały ćwiczeniowe: „Ja i mój dom”, „Ja poza domem”, „Ja w bezpiecznym świecie” – ponad 200 kart do codziennej pracy z uczniem, – wskazówki do pracy z materiałami ćwiczeniowymi, – „Umiem to zrobić”: 24 karty do ćwiczeń manualnych, m.in. karty do rysowania po śladzie, wycinanki, wyklejanki, kolorowanki, gra planszowa, – karty z emocjami: 4 emotikony przedstawiające różne emocje: radość, smutek, złość, strach oraz 16 obrazkowych kartoników pomagających rozpoznać te emocje w życiu codziennym, – 6 historyjek obrazkowych przedstawiających różne sytuacje społeczne. Z naszymi materiałami można pracować w: – szkołach specjalnych, – szkołach z oddziałami integracyjnymi, – ośrodkach szkolno-wychowawczych, – poradniach psychologiczno-pedagogicznych, – szkołach ogólnodostępnych, do których uczęszczają uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego przede wszystkim na zajęciach rewalidacyjnych, a także korekcyjno-komensacyjnych, terapii pedagogicznej.

202,70 zł
182,43 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 20,27 zł

49
Nawrócona wiedźma. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawrócona wiedźma. Audiobook
Patrycja Hurlak, Unitas
Dostępny
35 szt.

Patrycja Hurlak, aktorka znana m.in. z seriali „Klan", „Blondynka" w audiobooku „Nawrócona wiedźma” opowiada o życiu aktora, reżysera; opowiada o swoim życiu przypominającym piekło; opowiada w końcu o swoim nawróceniu. Komentarz z okładki płyty: „Kiedy rok temu Patrycja Hurlak opowiedziała mi pokrótce o swoich niezwykłych przeżyciach, gorąco zachęcałam ją do tego, żeby spróbowała przelać je na papier w postaci scenariusza filmowego. Zamiast scenariusza dostajemy do ręki, póki co, niezwykły wywiad, świadectwo religijnego nawrócenia. Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, paradoksalnie tym większym, że sama jestem odległa od spraw wiary, a nawet, co jest rzadkością w moim pokoleniu, nie jestem ochrzczona. Ale opowieść Patrycji Hurlak, choć jest przez to dla mnie niejako egzotyczna, zrobiła na mnie duże wrażenie. Przede wszystkim Patrycja jest w niej szczera w przyznaniu się do tego, co w swoim życiu uznaje za złe, jak i w opisie trudnej drogi, na końcu której jest ona dzisiejsza, głęboko wierząca i żyjąca w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami. Rzadko kogo stać na tak szczere opowiedzenie o sobie, o sprawach tak intymnych i trudnych". Ilona Łepkowksa, producent i scenarzystka filmowa i telewizyjna. Czas nagrania 3h 25 min.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

50
Wartanidzi. Wojownicy Wartana Mamikoniana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartanidzi. Wojownicy Wartana Mamikoniana
Dostępny
26 szt.

Książka przedstawia rozległą panoramę społeczeństwa starożytnej Armenii w połowie V wieku: od znanych z historii pisanej bohaterskich przywódców powstania antyperskiego lat 450-451 z Wartanem Mamikonianem na czele po postaci chłopów zaangażowanych w walkę o zachowanie godności narodowej. Autor subtelnie ukazuje jego dramatyczne przeżycia w całej ich złożoności (ze wstępu).

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

51
Miejsca nie(pamięci) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miejsca nie(pamięci)
Dostępny
2 szt.

Książka dotyczy bardzo istotnego tematu w kontekście kształtowania polityki pamięci i tożsamości współczesnego państwa ukraińskiego - Hołodomoru. Zupełnie pomijany w czasach komunistycznych, wyniesiony na szczyt oficjalnej pamięci historycznej za czasów "pomarańczowych rządów" i zagubiony w obecnej, eklektycznej, pozbawionej wyraźnych priorytetów polityki humanistycznej na Ukrainie temat dotyczy jednej z największych tragedii cywilizacyjnych XX wieku. Z recenzji dr hab. Włodzimierza Osadczego, prof. KUL

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

52
New Bingo! Plus 1. Materiały ćwiczeniowe do języka angielskiego. Nowa edycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Bingo! Plus 1. Materiały ćwiczeniowe do języka angielskiego. Nowa ...
Niedostępny
Brak

Materiały ćwiczeniowe zawierają ćwiczenia uzupełniające materiał w podręczniku i bazują na takich technikach pracy jak rysowanie, kolorowanie czy zaznaczanie elementów. W publikacji umieszczono też lekcje powtórzeniowe Już umiem, których celem jest uświadomienie uczniowi, jakie postępy uczynił w nauce języka angielskiego i nad czym powinien jeszcze popracować. Materiałom ćwiczeniowym towarzyszy płyta CD audio zawierająca nagrania do ćwiczeń testujących rozumienie ze słuchu.

21,87 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,88 zł

53
Wobec kanonu. Problemy metodologiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wobec kanonu. Problemy metodologiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Autorzy Wobec kanonu nie chcieli podejmować próby wyznaczenia nowego kanonu dzieł czy też zrewidowania tego obowiązującego, tak by wprowadzic do niego nowe w danej dyscyplinie tematy badawcze. Zamiast tego zajęli się refleksją nad sposobami jego tworzenia i zagwarantowanymi możliwościami przekazywania wiedzy. Fragment Wstępu

26,00 zł
22,10 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

54
Wolność świateł Edmond Jabes i żydowska filozofia nowoczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność świateł Edmond Jabes i żydowska filozofia nowoczesności
Dostępny
4 szt.

Autor dysponując niezwykłą, wielodyscyplinową i wielojęzyczną erudycją dokonał wielu odkryć i przeprowadził samodzielnie (a konkurencja łatwa nie była, wszak Jabesa komentowali myśliciele i badacze wybitni) całościową lekturę zarówno dzieła Edmonda Jabesa, jak i, za jego pośrednictwem, na jego przykładzie, tak określonej przez siebie żydowskiej filozofii nowoczesności. Nie mówiąc już o ogromnej robocie tłumaczeniowej, bez której ta pierwsza po polsku i od razu tak ambitnie pomyślana monografia jednej z ważniejszych postaci nowoczesności byłaby nie do pomyślenia. prof. dr hab. Krzysztof Kłosiński (Uniwersytet Śląski)

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

Wróć do góry