hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.05.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 16 maja 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ćwiczenia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w nauce czytania i pisania (Marta Kuchnik), na drugim Logotomy z głoskami szeregu szumiącego - ż, dż (Joanna Mikulska). Kolejny produkt to Moje sylabki. Czytam proste teksty, część 2 (Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys) oraz Logotomy z głoskami szeregu ciszącego ś, ź, ć, dź (Joanna Mikulska).
1
Ćwiczenia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w nauce czytania i pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami w nauce czytania i pi...
Dostępny
247 szt.

Ćwiczenia powstały podczas pracy terapeutycznej z uczniami dyslektycznymi lub z grupy ryzyka dysleksji. Zestaw składa się z różnorodnych zadań usprawniających: – percepcję słuchową, – percepcję wzrokową, – analizę i syntezę sylabową i głoskową, – różnicowanie liter podobnych graficznie, – różnicowanie samogłosek, – wykorzystanie w zdaniach różnych części mowy, – budowanie zdań i logicznych ciągów zdarzeń, – tworzenie i rozwijanie opowiadań, – czytanie ze zrozumieniem. Zróżnicowany poziom trudności ćwiczeń pozwala na wykorzystywanie ich zarówno w pracy z dziećmi w klasach 1-4, jak i z uczniami ze starszych klas. Pomoc można proponować uczniom jako karty pracy materiał uzupełniający tematy omawiane na lekcjach lub podczas indywidualnych zajęć wyrównawczych.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

6 osób kupiło
2
Logotomy z głoskami szeregu szumiącego - ż, dż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logotomy z głoskami szeregu szumiącego - ż, dż
Dostępny
20 szt.

Zestaw ćwiczeń wspomagających pracę dziecka nad poprawną wymową głosek z szeregu szumiacego: ż, dż. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń ortofonicznych: oddechowych, uwagi słuchowej, motoryki narządów artykulacyjnych oraz zestawy ćwiczeń utrwalających artykulację głosek przedniojęzykowo-zębowych. To doskonała pomoc dla terapeutów, logopedów, nauczycieli i rodziców, chcących urozmaicić monotonne ćwiczenia logopedyczne. Materiał zawarty w opracowaniu zachęca dziecko nie tylko do wielokrotnego powtarzania materiału słownikowego, ale także do ćwiczeń grafomotorycznych, posługiwania się nożyczkami, dopasowywania. Ćwiczenia artykulacji połączono z rozmaitymi czynnościami, np.: wodzenie palcem po śladzie, porównywanie, wycinanie, pisanie, liczenie i czytanie. Różnorodność zadań zapobiega monotonii i znużeniu, które często towarzyszą terapii logopedycznej. Konstrukcja opracowania została gruntownie przemyślana. Ćwiczenia są wprowadzane etapami, zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Poszczególne głoski występują w następujących kolejno realizacjach: w izolacji, w sylabie otwartej (spółgłoska-samogłoska), w śródgłosie sylaby (spółgłoska-samogłoska-spółgłoska), w sylabach zamkniętych (samogłoska-spółgłoska), w logotomach (trudniejsze zbitki spółgłoskowe).

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

3 osoby kupiły
3
Moje sylabki. Czytam proste teksty, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sylabki. Czytam proste teksty, część 2
Dostępny
48 szt.

Zeszyt zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym od prostych zdań pojedynczych do pierwszych krótkich tekstów. Ćwiczenia mają na celu naukę rozumienia przeczytanego tekstu. Aby to osiągnąć, w zestawie zastosowano różnorodne formy zadań, w których dziecko: • odpowiada na pytania związane z tekstem, • uczy się zadawać pytania do tekstu, • układa wyrazy w zdaniu w odpowiedniej kolejności, • układa poszczególne zdania w odpowiedniej kolejności wydarzeń. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci rozpoczynających naukę czytania w języku polskim. Ćwiczenia zintegrowane z serią „Moje sylabki”.

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

4 osoby kupiły
4
Logotomy z głoskami szeregu ciszącego ś, ź, ć, dź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logotomy z głoskami szeregu ciszącego ś, ź, ć, dź
Dostępny
8 szt.

Zestaw ćwiczeń wspomagających pracę dziecka nad poprawną wymową głosek z szeregu ciszącego ś, ź, ć, dź. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń ortofonicznych: oddechowych, uwagi słuchowej, motoryki narządów artykulacyjnych oraz zestawy ćwiczeń utrwalających artykulację głosek środkowojęzykowych. To doskonała pomoc dla terapeutów, logopedów, nauczycieli i rodziców, chcących urozmaicić monotonne ćwiczenia logopedyczne. Materiał zawarty w opracowaniu zachęca dziecko nie tylko do wielokrotnego powtarzania materiału słownikowego, ale także do ćwiczeń grafomotorycznych, posługiwania się nożyczkami, dopasowywania. Ćwiczenia artykulacji połączono z rozmaitymi czynnościami, np.: wodzenie palcem po śladzie, porównywanie, wycinanie, pisanie, liczenie i czytanie. Różnorodność zadań zapobiega monotonii i znużeniu, które często towarzyszą terapii logopedycznej. Ćwiczenia logopedyczne zostały ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności: wywołanie prawidłowego brzmienia głoski w izolacji, ćwiczenia głoski w sylabach otwartych, ćwiczenia głoski w śródgłosie, ćwiczenia głoski w sylabach zamkniętych oraz w grupach spółgłoskowych. We Wstępie Autorka omawia najczęściej spotykane wady wymowy związane z niepoprawną realizacją głosek dentalizowanych oraz podaje propozycje dodatkowych ćwiczeń, które pomogą w wypracowaniu poprawnej artykulacji (są to ćwiczenia oddechowe, ortofoniczne, uwagi słuchowej, motoryki narządów mowy).

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

3 osoby kupiły
5
Logotomy z głoskami szeregu syczącego s, z, c, dz. Ćwiczenia logopedyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logotomy z głoskami szeregu syczącego s, z, c, dz. Ćwiczenia logopedyc...
Dostępny
21 szt.

Zestaw ćwiczeń wspomagających pracę dziecka nad poprawną wymową głosek z szeregu syczącego s, z, c, dz. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń ortofonicznych: oddechowych, uwagi słuchowej, motoryki narządów artykulacyjnych oraz zestawy ćwiczeń utrwalających artykulację głosek przedniojęzykowo-zębowych. To doskonała pomoc dla terapeutów, logopedów, nauczycieli i rodziców, chcących urozmaicić monotonne ćwiczenia logopedyczne. Materiał zawarty w opracowaniu zachęca dziecko nie tylko do wielokrotnego powtarzania materiału słownikowego, ale także do ćwiczeń grafomotorycznych, posługiwania się nożyczkami, dopasowywania. Ćwiczenia artykulacji połączono z rozmaitymi czynnościami, np.: wodzenie palcem po śladzie, porównywanie, wycinanie, pisanie, liczenie i czytanie. Różnorodność zadań zapobiega monotonii i znużeniu, które często towarzyszą terapii logopedycznej. Konstrukcja opracowania została gruntownie przemyślana. Zadbano o to, by wprowadzać ćwiczenia etapami, zgodnie z zasadą stopniowania trudności, dlatego poszczególne głoski utrwalane są w następujących kolejno realizacjach: w izolacji, w sylabie otwartej (spółgłoska-samogłoska), w śródgłosie sylaby (spółgłoska-samogłoska-spółgłoska), w sylabach zamkniętych (samogłoska-spółgłoska), w logotomach (trudniejsze zbitki spółgłoskowe).

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

3 osoby kupiły
6
Moje sylabki. Czytam proste teksty, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sylabki. Czytam proste teksty, część 1
Dostępny
62 szt.

Zeszyt zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym od prostych zdań pojedynczych do pierwszych krótkich tekstów. Zdania w większości zbudowane są z sylab otwartych oraz podstawowych rzeczowników i czasowników. Ćwiczenia mają na celu naukę rozumienia przeczytanego tekstu. Aby to osiągnąć, w zestawie zastosowano różnorodne formy zadań, w których dziecko:odpowiada na pytania związane z tekstem,uczy się zadawać pytania do tekstu, układa wyrazy w zdaniu w odpowiedniej kolejności,układa poszczególne zdania w odpowiedniej kolejności wydarzeń. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci rozpoczynających naukę czytania w języku polskim.

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

3 osoby kupiły
7
Polska - wersja włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska - wersja włoska
Dostępny
6 szt.

Album prezentuje najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce. Miejscowości o wielowiekowej tradycji, niepowtarzalnej atmosferze i atrakcjach turystycznych. Sławne miasta, zabytki, miejsca ważne dla historii naszego kraju.

73,50 zł
51,45 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,05 zł

3 osoby kupiły
8
Logotomy z głoskami szeregu szumiącego – sz, cz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logotomy z głoskami szeregu szumiącego – sz, cz
Dostępny
18 szt.

Zestaw ćwiczeń wspomagających pracę dziecka nad poprawną wymową głosek z szeregu szumiącego: sz, cz. Publikacja zawiera propozycje ćwiczeń ortofonicznych: oddechowych, uwagi słuchowej, motoryki narządów artykulacyjnych oraz zestawy ćwiczeń utrwalających artykulację głosek przedniojęzykowo-zębowych. To doskonała pomoc dla terapeutów, logopedów, nauczycieli i rodziców, chcących urozmaicić monotonne ćwiczenia logopedyczne. Materiał zawarty w opracowaniu zachęca dziecko nie tylko do wielokrotnego powtarzania materiału słownikowego, ale także do ćwiczeń grafomotorycznych, posługiwania się nożyczkami, dopasowywania. Ćwiczenia artykulacji połączono z rozmaitymi czynnościami, np.: wodzenie palcem po śladzie, porównywanie, wycinanie, pisanie, liczenie i czytanie. Różnorodność zadań zapobiega monotonii i znużeniu, które często towarzyszą terapii logopedycznej. Konstrukcja opracowania została gruntownie przemyślana. Ćwiczenia są wprowadzane etapami, zgodnie z zasadą stopniowania trudności. Poszczególne głoski występują w następujących kolejno realizacjach: w izolacji, w sylabie otwartej (spółgłoska-samogłoska), w śródgłosie sylaby (spółgłoska-samogłoska-spółgłoska), w sylabach zamkniętych (samogłoska-spółgłoska), w logotomach (trudniejsze zbitki spółgłoskowe).

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

2 osoby kupiły
9
Kocham szkołę! Przewodnik nauczyciela. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham szkołę! Przewodnik nauczyciela. Tom 1
Dostępny
9 szt.

Kocham szkołę! to jedyny na rynku podręczników pakiet do nauki czytania przygotowany w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania ®).Podręcznik oraz dwa zeszyty ćwiczeń tworzą kompletny zestaw, którego celem jest przede wszystkim nauka czytania ze zrozumieniem. Zastosowanie metody symultaniczno-sekwencyjnej pozwoli dziecku szybko i bez negatywnych emocji nauczyć się czytać, budując jednocześnie przekonanie, że zrobiło to samodzielnie. W pakiecie, obok treści humanistycznych, pojawiają się również zagadnienia z obszaru muzyki i przyrody, dzięki czemu nauczyciel może wykorzystać zestaw nie tylko w zakresie kształcenia umiejętności czytania, ale również posłużyć się nim jako uzupełniającym podręcznikiem edukacji wczesnoszkolnej w klasie pierwszej. Kocham szkołę! zawiera: • teksty zbudowane w oparciu o metodę sylabową • tematykę zgodną z podstawą programową z uwzględnieniem zainteresowań najmłodszych uczniów • treść opartą na korelacji polonistyki, przyrody i muzyki • teksty drukowane czcionką bezszeryfową (prostą) oraz majuskułą dla ułatwienia percepcji wzrokowej • materiał umożliwiający indywidualizację nauki czytania • liczne ćwiczenia usprawniające pracę lewej półkuli mózgu.przyjazny materiał ilustracyjny oraz prosty układ, który eliminuje szum informacyjny i usprawnia zapamiętywanie.

20,00 zł
19,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
10
Laboratorium przyrodnika 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium przyrodnika 1
Dostępny
3 szt.

Opracowanie Laboratorium przyrodnika przeznaczone jest dla uczniów już od II. klasy szkoły podstawowej. Zawiera instrukcje do przeprowadzenia doświadczeń oraz zabawy logiczne, podsumowujące zdobyte wiadomości. Służy kształtowaniu postawy badawczej, dążącej do poznawania prawidłowości świata przyrody. Rozbudza u dzieci zainteresowanie obserwacją i badaniem obiektów oraz zjawisk przyrodniczych w otaczającym świecie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ukazuje również możliwość zastosowania wiedzy przyrodniczej w praktyce. Jest zgodne z nową podstawą programową, w której szczególny nacisk kładzie się na obserwacje i doświadczenia przyrodnicze. Na końcu opracowania znajdują się odpowiedzi, które wskazują możliwe spostrzeżenia, a także wnioski. Karty pracy mogą być materiałem pomocniczym dla nauczycieli i uczniów do pracy w szkole i w domu.Spis treści:MAGNESY - TAJEMNICZA SIŁAMateriały magnetyczneSiła przyciąganiaWzory magnetyczneOddziaływanie magnesów na siebiePrzewodzenie pola magnetycznegoMagnetyzm i grawitacjaZrób kompasPodsumowanie zagadnieniaPRD ELEKTRYCZNYKtórędy płynie prąd elektryczny?Zróbmy elektrycznego pająkaPrzewodniki i izolatoryDlaczego żarówka świeci?Czy woda przewodzi ładunki elektryczne?Zróbmy elektromagnesZJAWISKA ATMOSFERYCZNEElektryzowanie ciałRóżne rodzaje ładunków i wzajemne ich oddziaływanieZbuduj elektroskopJak powstaje piorun?Sprawdź co wiesz?Rozwiązania

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

2 osoby kupiły
11
Kaligrafia dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaligrafia dla najmłodszych
Dostępny
13 szt.

Kaligrafia dla najmłodszych to zestaw ćwiczeń dla uczniów rozpoczynających naukę pisania liter. Kolejność zadań jest zgodna z etapami kształtowania sprawności grafomotorycznych. Uczeń nabywa umiejętności pisania poszczególnych liter, ich połączeń, a następnie całych wyrazów. Aby nauka kaligrafii nie była żmudna i monotonna, na każdej karcie zamieściliśmy zabawne ilustracje, które urozmaicają ćwiczenia i zachęcają uczniów do ich wykonywania. Zestaw z powodzeniem posłuży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych w klasie pierwszej, ale sprawdzi się również jako materiał wyrównawczy lub ćwiczenia do samodzielnej pracy w domu.

37,00 zł
35,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

1 osoba kupiła
12
Witraże na różne okazje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witraże na różne okazje
Dostępny
10 szt.

Zestaw WITRAŻE na różne okazje zawiera 12 szablonów witraży o różnej tematyce oraz arkusze kolorowego papieru do ich wykonania. Wzory można wykorzystać podczas lekcji, zajęć dodatkowych, jako element rozwijający sprawność manualną dziecka.Kolorowe witraże będą piękną dekoracją szkolnych sal i korytarzy oraz wnętrz domowych. Do przygotowania tych wyjątkowych ozdób potrzeba niewiele: nożyczki, klej, kolorowe kartki lub, jak kto woli, bibułki i dobre chęci. Miłej zabawy!

16,20 zł
15,99 zł

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
13
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 5-6 lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dyslek...
Dostępny
11 szt.

Dysleksja to zestaw ćwiczeń funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 5-6 lat. Zestaw zawiera ćwiczenia: spostrzegania wzrokowego, mechanizmów lewopółkulowych, słuchowe i językowe, grafopercepcji Cele ćwiczeń: Ćwiczenia spostrzegania wzrokowego: • Identyfikowanie elementów tematycznych (obrazki), atematycznych (figury geometryczne), literowych ( sylaby, wyrazy); • Wyszukiwanie brakujących elementów przedstawionych na materiale tematycznym, atematycznym i literowym; • Wyszukiwanie elementów, którymi różnią się wzory tematyczne, atematyczne i literowe; • Przerysowywanie wzorów atematycznych i literopodobnych. Ćwiczenia mechanizmów lewopółkulowych: • Linearne porządkowanie wzorów atematycznych, literowych; • Linearne porządkowanie elementów tematycznych, między, którymi zachodzi określona relacja. Ćwiczenia słuchowe i językowe: • Wysłuchiwanie rymów, • Odnajdywanie rymów, • Tworzenie czasowników, • Tworzenie rzeczowników, • Różnicowanie opozycji fonologicznych. Ćwiczenia grafopercepcyjne: • Zamalowywanie niewielkich przestrzeni, • Dorysowywanie brakujących elementów.

52,00 zł
49,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,60 zł

1 osoba kupiła
14
Mandale przyrodnicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale przyrodnicze
Dostępny
11 szt.

Mandale przyrodnicze to nowy zestaw mandali, w którym kompozycje zawierają motywy roślinne i zwierzęce. Natura i przyroda jest wiodącym tematem tomiku, który polecamy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

1 osoba kupiła
15
Terminarz nauczyciela 2015/2016 mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,99 zł
Powiadomienie
16
Rymowanki Odkrywanki. Domek w lesie. Układanka edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki Odkrywanki. Domek w lesie. Układanka edukacyjna
WIR, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.16

„Rymowanki Odkrywanki” to seria trzech układanek wielkoformatowych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Układanie plansz to doskonała zabawa indywidualna, jak i grupowa. W poskładaniu ilustracji pomogą dzieciom krótkie rymowanki, które są komentarzami do poszczególnych elementów obrazka. „Rymowanki Odkrywanki” to wspaniała zabawa, która jednocześnie wspiera rozwój dzieci: sprzyja koncentracji, rozwija orientację na płaszczyźnie i wyobraźnię przestrzenną, ułatwia zapamiętywanie, buduje poczucie rytmu, wzbogaca słownictwo. Sprawdzone w grupie przedszkolnej! Układanka edukacyjna „Domek w lesie” w formacie A1 zawiera 16 dużych elementów.

43,00 zł
40,85 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

17
Cztery pory roku. Wiosna. Ćwiczenia wyrównawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory roku. Wiosna. Ćwiczenia wyrównawcze
Dostępny
12 szt.

Cztery pory roku. Wiosna to zestaw ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczony dla uczniów klas młodszych, zakładający: • bogacenie zasobu słownictwa, • doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, • usprawnianie grafomotoryki, • poszerzanie wiedzy ogólnej dziecka. Zestaw zawiera: • teksty o różnym stopniu trudności, • krzyżówki, • quizy, • kolorowanki, • historyjki obrazkowe, • zagadki i... różne niespodzianki. Ćwiczenia sprawdzają się w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, m.in. z dziećmi z uszkodzonym słuchem. Są doskonałą pomocą podczas zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych i wyrównawczych.

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

18
Refleksje na temat badań terenowych w Maroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Refleksje na temat badań terenowych w Maroku
Dostępny
3 szt.

Refleksje na temat badań terenowych w Maroku przedstawiają sobą jeden z momentów przełomowych, o ile sama w sobie nie stanowi przełomu, w narodzinach tzw. antropologii refleksyjnej. To dopiero po niej ukazały się inne prace podzielające ów refleksyjny paradygmat, jak chociażby te autorstwa Jeana-Paula Dumonta (Headman and I: Ambiguity and Ambivalence in the Fieldworking Experience, 1978) Vincenta Crapanzano (Tuhami: Partrait of a Moroccan, 1980) Kevina Dwyera (Moroccan Dialogues, 1982) i wreszcie prace zbiorowe w rodzaju A Crack in the Mirror: Reflexive Perspectives in Anthropology (pod red. J. Ruby, 1982) czy sławetne Writing Culture (pod red. Jamesa Clifforda i Georgea E. Marcusa, 1986). Ta historyczna notka ma nam jedynie uświadomić, jak doniosłe miejsce ta stosunkowo krótka praca ma w rozwoju idei antropologicznych. Jednak nie tylko to stanowi o jej wartości. Przede wszystkim decyduje o niej treść, która jest w pewnym sensie ? i bynajmniej nie myślę bym nadużywał w tym przypadku pompatycznych słów ?nieprzemijająca. (?) Styl narracji jest niezwykle potoczysty i wciągający. Powiedzieć można, że wpisuje się wręcz w gatunek opowieści podróżniczych, w których pojawia się wiele wątków osobistych (łącznie ze szczerze i delikatnie opisaną przygodą erotyczną). (?) Nie mam wątpliwości, że podobnie jak wspomniany Smutek tropików książka Refleksje na temat badań terenowych w Maroku na stałe wejdzie do krwioobiegu intelektualnego naszej rodzimej humanistyki i ze wszech miar zasługuje na upowszechnienie.(fragment recenzji Profesora dra hab. Michała Buchowskiego)

44,30 zł
24,37 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,93 zł

19
Malowanie stemplowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie stemplowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Malowanie stemplowanie to zestaw 65 prac plastycznych, które powstały przy użyciu stempli. Książka nie tylko pokazuje piękne efekty stemplowania, ale jest pełna wielu praktycznych wskazówek, jak wykonać pieczątki z artykułów codziennego użytku. Książka jest doskonałą inspiracją dla każdego, kto lubi zabawę ze stemplami.

24,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

20
Mandale muzyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale muzyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.25

Autorka połączyła klasyczną mandalę z instrumentami, nutkami i innymi elementami graficznymi z zakresu muzyki. W ten sposób powstał zestaw oryginalnych, tematycznych mandali, który polecamy szczególnie nauczycielom, jako uniwersalny materiał uzupełniający i wzbogacający lekcje muzyki na etapie nauczania początkowego oraz lekcje sztuki w klasach wyższych szkoły podstawowej.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

21
ABC kultury żywego słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC kultury żywego słowa
Dostępny
6 szt.

Poradnik jest skierowany przede wszystkim do początkujących recytatorów, małych szkolnych debiutantów, jednak z powodzeniem mogą z niego korzystać również nauczycielie prowadzący koła teatralne. Ewa Stadtmller, w sposób barwny a jednocześnie zrozumiały, tłumaczy zawiłości technik recytatorskich. Jako materiał do ćwiczeń posłużą wiersze autorki zilustrowane zabawnymi rysunkami Łukasza Zabdyra.Spis treści:ABC małego recytatoraUczymy się... oddychaćGimnastyka buzi i językaMówimy wyraźnie - czyli z dobrą dykcjąCo autor chciał powiedzieć? Słówko o analizie tekstuNie wszystko naraz - czyli co to jest frazaAkcent rzecz ważnaTajemnicze pokrętła - czyli o modulacji głosuNie tym tonem! Sekrety intonacjiNie widać, ale słychać - o rytmie w wierszuJak to pięknie brzmiPoza głosem - czyli: ruch, gest i mina

10,00 zł
9,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

22
Wydmuszkowe zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydmuszkowe zabawki
Dostępny
7 szt.

"Wydmuszkowe zabawki" to kopalnia pomysłów na wykonanie oryginalnych zabawek z wydmuszek, papieru, farb oraz drobnych elementów jak koraliki czy plastikowe słomki.Tworzenie prac plastycznych z wydmuszek to doskonały trening manualny, ale przede wszystkim doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

23
Kocham szkołę. Przewodnik dla rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham szkołę. Przewodnik dla rodziców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.13

Kocham szkołę! Przewodnik dla rodziców zawiera szczegółowe polecenia i sugestie do poszczególnych stron podręcznika oraz dwóch zestawów ćwiczeń „Kocham szkołę!". Opisuje także, jak skonstruowany jest podręcznik oraz w przystępny sposób przedstawia etapy nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Kocham szkołę! to jedyny na rynku podręczników pakiet do nauki czytania przygotowany w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania ®).Podręcznik oraz dwa zeszyty ćwiczeń tworzą kompletny zestaw, którego celem jest przede wszystkim nauka czytania ze zrozumieniem. Zastosowanie metody symultaniczno-sekwencyjnej pozwoli dziecku szybko i bez negatywnych emocji nauczyć się czytać, budując jednocześnie przekonanie, że zrobiło to samodzielnie. W pakiecie, obok treści humanistycznych, pojawiają się również zagadnienia z obszaru muzyki i przyrody, dzięki czemu nauczyciel może wykorzystać zestaw nie tylko w zakresie kształcenia umiejętności czytania, ale również posłużyć się nim jako uzupełniającym podręcznikiem edukacji wczesnoszkolnej w klasie pierwszej. Kocham szkołę! zawiera: • teksty zbudowane w oparciu o metodę sylabową • tematykę zgodną z podstawą programową z uwzględnieniem zainteresowań najmłodszych uczniów • treść opartą na korelacji polonistyki, przyrody i muzyki • teksty drukowane czcionką bezszeryfową (prostą) oraz majuskułą dla ułatwienia percepcji wzrokowej • materiał umożliwiający indywidualizację nauki czytania • liczne ćwiczenia usprawniające pracę lewej półkuli mózgu.przyjazny materiał ilustracyjny oraz prosty układ, który eliminuje szum informacyjny i usprawnia zapamiętywanie.

20,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

24
Przygody Sowy Rozalii. Ćwiczenia grafomotoryczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Sowy Rozalii. Ćwiczenia grafomotoryczne
Dostępny
18 szt.

Przygody Sowy Rozalii. Ćwiczenia grafomotoryczne to opracowanie przygotowane dla uczniów nauczania początkowego. Tytułowa sowa Rozalia towarzyszy dzieciom na każdej karcie zestawu, zachęcając do wykonywania zadań manualnych: pisania po śladzie, uzupełniania, dorysowywania brakujących elementów itp. Ćwiczenia przeplatają się z zabawnymi i pouczającymi przygodami sowy, kształcący charakter rysunkowych opowieści pełni zatem dodatkową, wychowawczą funkcję.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

25
Uczniowski Bon Ton. Sytuacyjne rymowanki edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowski Bon Ton. Sytuacyjne rymowanki edukacyjne
Dostępny
4 szt.

Uczniowski Bon Ton to zestaw 49 kart pracy, których tematyka poświęcona jest zasadom życia w grupie, kulturze osobistej, dobrym manierom. Każda reguła wprowadzana jest przy pomocy krótkiej, łatwej do zapamiętania rymowanki, ilustracji oraz powiązanego z nią ćwiczenia. Dzięki zwięzłej formie karty ułatwiają zapamiętywanie zasad i zachęcają do ich przestrzegania. Uczniowski Bon Ton doskonale sprawdzi się jako pomoc w pracy wychowawczej z uczniami szkoły podstawowej. To propozycja, która pomoże każdemu uczniowi przyswoić zasady dobrego wychowania, szczególnie przydatna dla dzieci z trudnościami w relacjach społecznych.

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

26
Małymi kroczkami. Kaligrafia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami. Kaligrafia
Dostępny
11 szt.

Opracowanie jest przeznaczone dla uczniów klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej. Jego założeniem jest wprowadzenie najmłodszych uczniów w świat sztuki kaligrafii. Powielone karty można wykorzystać w trakcie lekcji, zajęć wyrównawczych oraz jako materiał do samodzielnej pracy w domu.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

27
Szkolny mandat. Część 1. Karty pracy dla uczniów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny mandat. Część 1. Karty pracy dla uczniów
Dostępny
8 szt.

Szkolny mandat to pierwsza tego typu pozycja na rynku wydawnictw edukacyjnych. Powstała z myślą o nauczycielach, którzy szukają nowych, alternatywnych sposobów na rozwiązywanie problemów wychowawczych oraz skuteczną pracę z uczniem trudnym, spóźniającym się, łamiącym regulamin szkolny i reguły społeczne. Zestaw zawiera karty pracy powiązane tematycznie z różnorodnymi szkolnymi przewinieniami. Za nieodpowiednie zachowanie (palenie papierosów, agresja, nieprzygotowanie do zajęć itp.) uczeń otrzymuje kartę z ćwiczeniem szkolny mandat. Zadania zostały skonstruowane tak, aby poszerzać wiedzę ucznia na temat szkolnych zasad i kształtować właściwe modele zachowań. Zróżnicowane formy karnych ćwiczeń rozwiną kreatywność (projektowanie plakatów, wymyślanie haseł i sloganów), logiczne myślenie (konstruowanie regulaminów), usprawnią zdolności manualne (projektowanie znaków) oraz umiejętności redakcyjne.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

28
Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie. Etap I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie. Etap I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.18

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole. Zeszyt Analogie - Etap 1 - zawiera obszerny zestaw prostych zadań myślenia przez analogię. Ćwiczenia mają formę rysunkową, oparte są na materiale tematycznym i atematycznym. W zadaniach wykorzystano kilka różnych typów analogii obiekty łączą takie relacje jak: wielkość, ilość, funkcja, relacja część do całości, przeciwieństwa, cechy. Myślenie przez analogię to umiejętność wnioskowania, odgadnięcia reguły i jej zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania usprawnia lewą półkulę mózgu, pomaga dzieciom w nauce języka, przedmiotów ścisłych oraz reguł społecznych. Zestaw ćwiczeń składa się z dwóch części:1. Zadania oparte na materiale tematycznym (strony: 1-23)Obrazki w tej części zostały dobrane tak, by dziecko znało przedstawione na nich przedmioty (zabawki, jedzenie, pojazdy, ubrania itd). Ćwiczenia zostały uporządkowane pod względem stopnia trudności od najłatwiejszych relacji (wielkość, ilość) po trudniejsze (funkcje, cechy). Dziecko powinno odgadnąć regułę (na zasadzie podobieństwa) w oparciu o dwa przykłady, a następnie zastosować ją w ostatnim przykładzie. Spośród trzech obrazków do wycięcia dziecko wybiera ten prawidłowei wkleja w puste miejsce.2. Zadania oparte na materiale atematycznym (strony: 24-45)W tej części ćwiczymy odgadywanie relacji zachodzących pomiędzy figurami geomet-rycznymi. Zadaniem dziecka jest odkrycie reguły i dorysowanie brakującego elementu.

32,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

29
Dziękuję, Proszę, Przepraszam. Opowiadania z ćw. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziękuję, Proszę, Przepraszam. Opowiadania z ćw.
Dostępny
6 szt.

Dziękuję, proszę, przepraszam to zbiór opowiadań edukacyjnych wspierających wychowanie dzieci. Autorka przygotowała 11 tekstów, które zawierają proste historie z jasnym przekazem dotyczącym dobrych manier i elementarnych zasad dobrego wychowania. Publikacja polecana jako materiał wspomagający pracę pedagogicznąw zakresie relacji społecznych.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

30
Czytanie ze zrozumieniem dla 6-7 latków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem dla 6-7 latków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.20

Zestaw ćwiczeń kształtujących u dziecka umiejętność rozumienia czytanego tekstu. Publikacja powstała w oparciu o wiersze lubianej przez dzieci krakowskiej poetki Ewy Stadtmller. Materiał został podzielony na trzy bloki tematyczne: bajki, legendy, świat zwierząt. Zabawowa forma poszczególnych ćwiczeń (m.in krzyżówki, rebusy, kolorowanki) zachęca najmłodszych czytelników do pracy z tekstem. O tym, że dziecko od najmłodszych lat powinno doskonalić najpierw umiejętność uważnego słuchania, a następnie czytania ze zrozumieniem nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Mówiąc krótko to podstawa całego procesu edukacyjnego. Czytanie ze zrozumieniem dla 6-7 latków stanowi próbę połączenia pożytecznego z przyjemnym, czyli nauki z zabawą. Mam nadzieję, że krótkie wierszyki, urozmaicone polecenia i zadania plastyczne spodobają się dzieciom, a bajkowo-przyrodnicza tematyka ćwiczeń sprawi, że szlifując swe kompetencje czytelnicze, nie będą się nudzić.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

31
Czy królewnom rosną wąsy? Bajki z ćwiczeniami ... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy królewnom rosną wąsy? Bajki z ćwiczeniami ...
Dostępny
5 szt.

Zestaw jedenastu bajek wspomagających wychowanie najmłodszych. W opowiadaniach autorka porusza trudne i ważne tematy, np. kłamstwo, wyśmiewanie się z innych, kradzież, lenistwo, skąpstwo, złośliwość czy niesłuchanie dorosłych.Do tekstów dołączone są ćwiczenia (pytania do tekstu, zadania graficzne i manualne), które pomagają kształtować właściwe postawy społeczne.Zestaw polecany dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

32
Polska 200 zdjęć - wersja włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 200 zdjęć - wersja włoska
Dostępny
7 szt.

Polska, kraj w środkowej Europie pomiędzy morzem Bałtyckim a Karpatami i Odrą a Bugiem, swą burzliwa historię zawdzięcza położeniu pomiędzy wielkimi mocarstwami, na styku kultury wschodu i zachodu. Album przedstawia polska historię, kulturę i sztukę od Pomorza aż do Tatr. Piękne fotografie ukazujące piękno polskich krajobrazów oraz rzeczowe informacje i fakty czynią album znakomitym pomysłem na prezent. Wersja włoska.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

33
Powtarzam Rozumiem Nazywam - Zestaw 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powtarzam Rozumiem Nazywam - Zestaw 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.07

Program przeznaczony jest do wspierania rozwoju mowy dzieci z trudnościami w komunikacji językowej. Układ materiału naśladuje naturalną kolejność nabywania języka przez dziecko. Jego zaletą jest prostota budowy dźwiękowej, co ułatwi pracę z dziećmi nawet z dużymi problemami w uczeniu się tej umiejętności.Zestaw 3 zawiera rysunki, w których opisie dziecko używa konstrukcji z przymiotnikiem, liczebnikiem i przysłówkiem oraz kształtuje umiejętność budowania zdań złożonych współrzędnie.

80,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,00 zł

34
Polska. Wersja hiszpańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Wersja hiszpańska
Dostępny
13 szt.

Niniejszy album prezentuje najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce. Miejscowości o wielowiekowej tradycji, niepowtarzalnej atmosferze i atrakcjach turystycznych. Sławne miasta, zabytki, miejsca ważne dla historii naszego kraju. Książka w języku hiszpańskim.

73,50 zł
51,45 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,05 zł

35
Mandale na święta i uroczystości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale na święta i uroczystości
Dostępny
13 szt.

Niniejszy zbiór pięćdziesięciu kompozycji polecamy wszystkim tym, którzy szukają oryginalnych i nietuzinkowych pomysłów na ozdobienie ścian, pocztówek, laurek, kart z życzeniami. Pomoże Wam w tym zestaw szablonów - mandali, którego tematem są święta, uroczystości i wyjątkowe okazje. Mandale będą wspaniałą dekoracją na święta religijne (Boże Narodzenie, Wielkanoc), państwowe i inne okazje jak Dzień Matki, Babci, Dziadka. Zbiór zawiera również kompozycje poświęcone uroczystościom, o których nie zawsze się pamięta: Noc Kupały, Dzień Ziemi, Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.Część szablonów jest przeznaczona do indywidualnego uzupełnienia napisami, dotyczy to kompozycji imieninowych, urodzinowych, zaproszeń, pozdrowień itd.Kompozycje służą przede wszystkim do kolorowania, najlepiej sprawdzają się tu flamastry, ze względu na intensywność barw, ale zastosowanie kredek ołówkowych czy woskowych jest również efektowne. Mandale można także pomalować farbami, ciekawą alternatywą są farby witrażowe, które umożliwiają tworzenie na szkle, lustrach, oknach. Wzory świetnie sprawdzają się jako szablon do wykonywania haftów. Mandale można kserograficznie powiększać lub pomniejszać, wycinać a następnie kolorować - w ten sposób mogą powstać ciekawe pocztówki, ścienne obrazki, laurki, karnety, zaproszenia. Sposób wykonania i ostateczna forma zależy tylko od Waszej inwencji.W zestawie znajduje się 50 kompozycji na następujące okazje.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

36
Mandale radościa malowane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale radościa malowane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.25

Mandale radością malowane to zestaw uniwersalnych szablonów do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Zaletą ich jest to, że nadają się zarówno do indywidualnej pracy terapeutycznej, jaki i pracy w grupie, typowo edukacyjnej. Sposób i cel wykorzystania szablonów za każdym razem powinien odpowiadać potrzebom i możliwościom dzieci, by nie przesłonić radości płynącej z nauki, która w tym wieku powinna być zabawą.Zestaw zawiera 50 uniwersalnych kart pracy, w tym:mandale do malowania i odwzorowywania,mandale do zabawy z kreską,mandale z leniwą ósemką,wzory do samodzielnego tworzenia indywidualnej mandali,mandale z motywami przyrodniczymi,mandale do doskonalenia techniki czytania, pisania i liczenia.

24,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

37
Szablony - Zestaw 2 - Witraże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablony - Zestaw 2 - Witraże
Dostępny
5 szt.

Zestaw kart pracy "Szablony" zawiera zbiór prostych rysunków o różnej tematyce, przeznaczonych dla nauczycieli jako pomoc w zajęciach dydaktycznych.Rysunki służą do kolorowania (kredkami, flamastrami, farbami), wycinania, wyklejania plasteliną i t.p. Można je pomniejszać i powiększać. Odpowiednio ozdobione służą do dekoracji klas i korytarzy szkolnych. Szablony są pomocne w pracy z dziećmi z trudnościami edukacyjnymi, w zajęciach usprawniających percepcję wzrokowo- ruchową, w ćwiczeniach manualnych oraz wspomagających rozwój motoryki.

16,10 zł
15,99 zł

Rabat 0,7%
oszczędzasz 0,11 zł

38
Rymowanki Odkrywanki. Układanka edukacyjna Pod Wodą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki Odkrywanki. Układanka edukacyjna Pod Wodą
WIR, od 3 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

"Rymowanki Odkrywanki" to seria trzech układanek wielkoformatowych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Układanie plansz to doskonała zabawa indywidualna, jak i grupowa. W poskładaniu ilustracji pomogą dzieciom krótkie rymowanki, które są komentarzami do poszczególnych elementów obrazka. Rymowanki Odkrywanki to wspaniała zabawa, która jednocześnie wspiera rozwój dzieci:sprzyja koncentracji,rozwija orientację na płaszczyźnie i wyobraźnię przestrzenną,ułatwia zapamiętywanie,buduje poczucie rytmu,wzbogaca słownictwo. Sprawdzone w grupie przedszkolnej! 

43,00 zł
40,85 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

39
Dziecięce opowiastki - czytanie ze zrozumieniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięce opowiastki - czytanie ze zrozumieniem
Dostępny
7 szt.

"DZIECIĘCE OPOWIASTKI. Czytanie ze zrozumieniem oraz ćwiczenia utrwalające prawidłową wymowę głosek zębowych"Dziecięce opowiastki zostały napisane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, znajdujących się na ostatnim etapie terapii zaburzeń artykulacyjnych w obrębie głosek zębowych. Z doświadczenia wyniesionego z pracy z dziećmi wiem, że automatyzacja prawidłowej wymowy korygowanych głosek jest najdłuższym i najtrudniejszym etapem pracy.Prawidłowa artykulacja w sylabach, wyrazach czy nawet zdaniach często nie przekłada się na spontaniczne wypowiedzi dziecka. Mimo dużych postępów w terapii swobodna rozmowa najdłużej ukazuje utrzymujące się zaburzenia.Aby zautomatyzować prawidłowe ułożenie narządów artykulacyjnych nie wystarczy powtarzanie zdań i rymowanek. Należy stwarzać jak najwięcej sytuacji prowokujących spontaniczne budowanie wypowiedzi. Proponowane przeze mnie krótkie opowiadania opatrzone są historyjkami obrazkowymi oraz ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, które stanowią przerwę w ćwiczeniach i są nagrodą dla dziecka za trud włożony w opowiedzenie historii i powtórzenie tekstu bajki.Oprócz utrwalania prawidłowych wzorców artykulacyjnych "Dziecięce opowiastki" sprzyjają rozwijaniu umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi, rozwijają słownictwo i wyobraźnię oraz uczą dostrzegać i rozumieć relacje przyczynowo-skutkowe.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

40
Bajki pomysłowe uspr. dziecka mowę: LEŚNA MUZYKA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki pomysłowe uspr. dziecka mowę: LEŚNA MUZYKA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.19

Bajki... powstały z myślą o dzieciach przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Treści utworów zostały ujęte w szerokim kontekście: zabawowym i edukacyjnym, dzięki czemu opowiadania:wzbudzają zainteresowanie czytelnictwem,bawią,uczą wyciągania wniosków,pobudzają dziecięcą wyobraźnię,przypominają o wartościach ludzkich,podnoszą zasób słownictwa,rozwijają umiejętność posługiwania się pełnymi zdaniami.Teksty zostały ponadto nasycone głoskami, których wymowa sprawia dzieciom największe problemy. Są to głoski ciszące ś, ź, ć, dź.Konsekwencją ich nieprawidłowej artykulacji jest najbardziej popularna wśród dzieci wada wymowy, zwana seplenieniem. Bajki mogą więc służyć jako element uatrakcyjniający terapię logopedyczną. Celowo skonstruowane zdania i dobrane słownictwo zmuszają dzieci w sposób zabawowy do dokładnego powtarzania, a tym samym przyczyniają się do lepszej wymowy i dykcji.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

41
Mandale - Rok szkolny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale - Rok szkolny
Dostępny
10 szt.

Zbiór 47 mandali o tematyce szkolnej. W poszczególnych kompozycjach znajdują się motywy związane z lekcjami, wyposażeniem szkoły, przyborami szkolnymi, wycieczkami, zajęciami sportowymi oraz wydarzeniami, które zazwyczaj mają miejsce w ciągu roku szkolnego.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

42
Laboratorium przyrodnika 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium przyrodnika 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Opracowanie Laboratorium przyrodnika przeznaczone jest dla uczniów już od II. klasy szkoły podstawowej. Zawiera instrukcje do przeprowadzenia doświadczeń oraz zabawy logiczne, podsumowujące zdobyte wiadomości. Służy kształtowaniu postawy badawczej, dążącej do poznawania prawidłowości świata przyrody. Rozbudza u dzieci zainteresowanie obserwacją i badaniem obiektów oraz zjawisk przyrodniczych w otaczającym świecie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ukazuje również możliwość zastosowania wiedzy przyrodniczej w praktyce. Jest zgodne z nową podstawą programową, w której szczególny nacisk kładzie się na obserwacje i doświadczenia przyrodnicze. Na końcu opracowania znajdują się odpowiedzi, które wskazują możliwe spostrzeżenia, a także wnioski. Karty pracy mogą być materiałem pomocniczym dla nauczycieli i uczniów do pracy w szkole i w domu.Spis treści:POWIETRZE JEST WSZĘDZIEGdzie jest powietrze?Siła powietrzaCiężar powietrzaZimne i ciepłe powietrzeZ czego składa się powietrze?Gaśnica śniegowaCzy powietrze można sprężyć?Odrzutowy balonikWODACiężar wodyCiśnienie wodyCiepła wodaTajemnicza energia spinająca wodęUciekający pieprzKartoniki z mydlanym silnikiemEfekt solankiJak powstaje deszcz?PODRÓŻE PROMIENI ŚWIETLNYCHJak rozchodzi się światło?Zjawisko odbicia światłaZjawisko załamania światłaJak powstaje cień?Jak działa aparat fotograficzny i ludzkie oko?Laboratorium kolorówKtóry kolor pochłania więcej ciepła?Rozwiązania

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

43
Szablony - Zestaw 3 - Ptaki, zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablony - Zestaw 3 - Ptaki, zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.16

Zestaw kart pracy "Szablony" zawiera zbiór prostych rysunków o różnej tematyce, przeznaczonych dla nauczycieli jako pomoc w zajęciach dydaktycznych.Rysunki służą do kolorowania (kredkami, flamastrami, farbami), wycinania, wyklejania plasteliną i t.p. Można je pomniejszać i powiększać. Odpowiednio ozdobione służą do dekoracji klas i korytarzy szkolnych. Szablony są pomocne w pracy z dziećmi z trudnościami edukacyjnymi, w zajęciach usprawniających percepcję wzrokowo- ruchową, w ćwiczeniach manualnych oraz wspomagających rozwój motoryki.Zestaw trzeci zawiera między innymi rysunki rysunki zwierząt domowych, dzikich, egzotycznych, ptaki, płazy, ssaki - w sumie 42 rysunki.Przydatne do nauki o zwierzętach domowych lub dzikich.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

44
Czytam-Słucham-Mówię-Rozumiem: W świecie bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam-Słucham-Mówię-Rozumiem: W świecie bajek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.11

W ŚWIECIE BAJEK to zestaw ćwiczeń będący efektem autorskiego projektu, realizowanego w ramach Programu Edukacyjno-Rehabilitacyjnego: Słucham - Mówię - Czytam - Rozumiem przez specjalistów ze Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Radomiu: logopedę Mariannę Krawiec i surdopedagoga Dorotę Dańską.Zestaw jest skierowany, przede wszystkim, do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Publikacja jest oparta na uproszczonych wersjach językowych wybranych bajek, baśni i legend, zrozumiałych dla dzieci z niepełną kompetencją językową. Teksty zostały wzbogacone o zestawy kontrolne, na które składa się komplet materiałów weryfikujących rozumienie i utrwalających znajomość treści bajek.Do Państwa rąk oddajemy autorskie opracowania siedmiu bajek: "O rybaku i złotej rybce", "Szewczyk Dratewka", "Kopciuszek", "Pan Twardowski", "Czerwony Kapturek", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Jaś i Małgosia".

32,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

45
Małymi kroczkami. Piszę trudne słówka. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami. Piszę trudne słówka.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.18

Małymi kroczkami - piszę trudne słówka to opracowanie przygotowane dla uczniów będących na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Zestaw zawiera ćwiczenia z zakresu ortografii połączone z zadaniami kształtującymi motorykę dłoni dziecka.

32,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

46
Rozumowanki. Cztery pory roku - Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozumowanki. Cztery pory roku - Zwierzęta
Dostępny
4 szt.

Zeszyt CZTERY PORY ROKU ZWIERZĘTA to oryginalne ćwiczenia, zagadki, rebusy, których bohaterami są zwierzęta. Zestaw wzbudza zainteresowanieświatem małych i dużych stworzeń oraz poszerza przyrodniczą wiedzę dzieci. Polecamy jako pomoc dydaktyczną podczas lekcji oraz do samodzielnej zabawyw domu.

14,30 zł
13,99 zł

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,31 zł

47
Mandale - Cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale - Cztery pory roku
Dostępny
8 szt.

Kolejna wersja mandali: w rysunkach zawarto elementy charakterystyczne dla każdej z pór roku. Ciekawe i zabawne kompozycje do kolorowania polecamy do pracy z przedszkolakami, uczniami klas zerowych oraz wychowankami w świetlicach szkolnych.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

48
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. angielska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. angielska
Dostępny
12 szt.

Historyczne początki Krakowa łączą się z kształtowaniem się państwa polskiego. W IX wieku na wzgórzu wawelskim powstał gród obronny strzegący okolicznych osad należących do plemienia Wiślan, które pod koniec IX wieku uformowało własne państwo, będące częścią Państwa Wielkomorawskiego, a później Czech. Książę Polan Mieszko I prawdopodobnie w 977 roku podbił tereny zamieszkane przez Wiślan, a rządy objął tu w roku 981. Po jego śmierci na Wawelu osiadł jego syn Bolesław Chrobry. Konsolidacja ziem dokonana przez tego władcę przyczyniła się do powstania państwa polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. W tym czasie Kraków wysunął się na czoło miast stołecznych w państwie. Pod koniec X wieku stał się siedzibą biskupa podlegającego arcybiskupstwu w Gnieźnie. Wyróżniło to Kraków na tle innych europejskich miast.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

49
Mandale matematyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale matematyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.02

Zestaw mandali, w które wkomponowano liczby, podstawowe działania arytmetyczne oraz figury geometryczne. Pomocne w utrwalaniu znajomości cyfr i liczb oraz rozpoznawaniu kształtów figur i brył.

28,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

50
Gdańsk, Sopot, Gdynia - wersja norweska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk, Sopot, Gdynia - wersja norweska
Dostępny
11 szt.

Gdańsk, miasto położone nad Zatoką Gdańską, w pobliżu ujścia Wisły do Bałtyku, przez wieki był najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Jego początki sięgają czasów Mieszka I, który w latach 967-72 opanował tę część Pomorza. Na miejscu dzisiejszego Długiego Targu, w rozwidleniu wpadającej do Martwej Wisły Motławy założył on gród z przystanią portową. Nazwa osady `Gyddanzyc`, zapisana po raz pierwszy w `Żywocie św. Wojciecha`, który gościł w Gdańsku przed wyprawą chrystianizacyjną do Prus, wywodziła się od słowa, jakim Prusowie określali Motławę. Jej rdzeń `gd` oznaczał błoto lub wilgoć. W okresie dynastii Piastów związki Gdańska z Polską były dość burzliwe. Rozbicie dzielnicowe państwa nie sprzyjało utrzymaniu więzi z Pomorzem. Dopiero po śmierci ostatniego z książąt pomorskich Mściwoja II Gdańsk przeszedł w ręce Przemysła II...

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

51
Polska 300 zdjęć - wersja rosyjska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polska 300 zdjęć - wersja rosyjska
Dostępny
2 szt.

Polska, kraj położony w Europie Centralnej, pomiędzy dwoma wielkimi mocarstwami Rosją i Niemcami, ma swą burzliwą i tysiącletnią historię. Album przedstawia polska historię, kulturę i sztukę od Pomorza aż do Tatr. Piękne fotografie ukazujące piękno polskich krajobrazów oraz rzeczowe informacje i fakty czynią album znakomitym pomysłem na prezent.Wersja rosyjska.

21,00 zł
9,45 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 11,55 zł

52
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. francuska
Dostępny
6 szt.

Historyczne początki Krakowa łączą się z kształtowaniem się państwa polskiego. W IX wieku na wzgórzu wawelskim powstał gród obronny strzegący okolicznych osad należących do plemienia Wiślan, które pod koniec IX wieku uformowało własne państwo, będące częścią Państwa Wielkomorawskiego, a później Czech. Książę Polan Mieszko I prawdopodobnie w 977 roku podbił tereny zamieszkane przez Wiślan, a rządy objął tu w roku 981. Po jego śmierci na Wawelu osiadł jego syn Bolesław Chrobry. Konsolidacja ziem dokonana przez tego władcę przyczyniła się do powstania państwa polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. W tym czasie Kraków wysunął się na czoło miast stołecznych w państwie. Pod koniec X wieku stał się siedzibą biskupa podlegającego arcybiskupstwu w Gnieźnie. Wyróżniło to Kraków na tle innych europejskich miast.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

53
Mandale literowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale literowe
Dostępny
6 szt.

Zbiór ciekawych mandali połączonych w jedną kompozycję z literkami.Opracowanie przeznaczone dla starszych grup przedszkolnych oraz klas zerowych.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

54
Szablony - Zestaw 1 - Owoce, warzywa, liście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablony - Zestaw 1 - Owoce, warzywa, liście
Dostępny
2 szt.

Zestaw kart pracy "Szablony" zawiera zbiór prostych rysunków o różnej tematyce, przeznaczonych dla nauczycieli jako pomoc w zajęciach dydaktycznych.Rysunki służą do kolorowania (kredkami, flamastrami, farbami), wycinania, wyklejania plasteliną i t.p. Można je pomniejszać i powiększać. Odpowiednio ozdobione służą do dekoracji klas i korytarzy szkolnych. Szablony są pomocne w pracy z dziećmi z trudnościami edukacyjnymi, w zajęciach usprawniających percepcję wzrokowo- ruchową, w ćwiczeniach manualnych oraz wspomagających rozwój motoryki.

16,99 zł
55
Mandale - Czytam z mandalą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale - Czytam z mandalą
Dostępny
13 szt.

Czytam z mandalą - Opracowanie zostało przygotowane dla dzieci posiadających już znajomość literek i rozwijających naukę czytania. Zestaw zawiera 50 różnorodnych mandali, w które wkomponowano słówka i ilustracje. Poszczególne kompozycje zawierają wyrazy zaczynające się na daną literkę lub na kolejne trzy literki alfabetu, co służy poszerzaniu zasobu słownictwa. Ilustracje do każdego słówka kształtują pamięć wzrokową, rozwijają wyobraźnię. Relaksacyjne funkcje mandali pozwalają w przyjemny sposób doskonalić umiejętność czytania.

28,00 zł
26,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

56
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. portugalska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. portugalska
Dostępny
4 szt.

Historyczne początki Krakowa łączą się z kształtowaniem się państwa polskiego. W IX wieku na wzgórzu wawelskim powstał gród obronny strzegący okolicznych osad należących do plemienia Wiślan, które pod koniec IX wieku uformowało własne państwo, będące częścią Państwa Wielkomorawskiego, a później Czech. Książę Polan Mieszko I prawdopodobnie w 977 roku podbił tereny zamieszkane przez Wiślan, a rządy objął tu w roku 981. Po jego śmierci na Wawelu osiadł jego syn Bolesław Chrobry. Konsolidacja ziem dokonana przez tego władcę przyczyniła się do powstania państwa polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. W tym czasie Kraków wysunął się na czoło miast stołecznych w państwie. Pod koniec X wieku stał się siedzibą biskupa podlegającego arcybiskupstwu w Gnieźnie. Wyróżniło to Kraków na tle innych europejskich miast.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

57
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. włoska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice 372 zdjęcia - wer. włoska
Dostępny
19 szt.

Historyczne początki Krakowa łączą się z kształtowaniem się państwa polskiego. W IX wieku na wzgórzu wawelskim powstał gród obronny strzegący okolicznych osad należących do plemienia Wiślan, które pod koniec IX wieku uformowało własne państwo, będące częścią Państwa Wielkomorawskiego, a później Czech. Książę Polan Mieszko I prawdopodobnie w 977 roku podbił tereny zamieszkane przez Wiślan, a rządy objął tu w roku 981. Po jego śmierci na Wawelu osiadł jego syn Bolesław Chrobry. Konsolidacja ziem dokonana przez tego władcę przyczyniła się do powstania państwa polskiego w pełnym tego słowa znaczeniu. W tym czasie Kraków wysunął się na czoło miast stołecznych w państwie. Pod koniec X wieku stał się siedzibą biskupa podlegającego arcybiskupstwu w Gnieźnie. Wyróżniło to Kraków na tle innych europejskich miast.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

58
Balonowy świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balonowy świat
Dostępny
5 szt.

"Balonowy świat" to zbiór ciekawych pomysłów na zabawy plastyczne z wykorzystaniem kolorowych baloników i papieru. Autor zaprasza do zabawy w tworzenie balonowego świata, na który składa się 50 elementów (postaci, przedmioty, rośliny).Tworzenie nadmuchiwanych postaci dostarczy maluchom wiele radości a przy okazji będzie doskonałym ćwiczeniem manualnym i oddechowym.

15,00 zł
14,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

59
Ortografia dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia dla najmłodszych
Dostępny
14 szt.

Ortografia dla najmłodszych to zróżnicowany zestaw kart pracy, opracowany dla uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Na 48 stronach rozmieściliśmy ćwiczenia dotyczące nie tylko podstawowych zasad pisowni (u/ó, ch/h, rz/ż), ale przygotowaliśmy także zadania dotyczące utraty dźwięczności spółgłosek na końcu lub w środku wyrazu, pisowni zakończeń bezokoliczników (-źć/-ść), partykuły „nie”, liczebników i wiele innych. Zestaw zawiera ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności: od prostych zadań i krzyżówek, z którymi powinien poradzić sobie przeciętny uczeń, po teksty do uzupełniania brakującymi literami czy znakami interpunkcyjnymi atrakcyjne dla ucznia zdolnego. To doskonała pomoc dla nauczyciela, który, kupując zestaw, nabywa jednocześnie prawo do powielania kart dla własnych celów dydaktycznych. Różnorodność opracowania ułatwi pedagogom pracę i pozwoli dostosować materiał ćwiczeniowy do indywidualnych umiejętności ucznia. Publikacja z powodzeniem może być także wykorzystywana do samodzielnej pracy w domu. Zawiera klucz prawidłowych odpowiedzi. Znajduje się on na końcu publikacji. Mając na uwadze konieczność wykonywania ćwiczeń ortograficznych przez uczniów z dysfunkcjami (dysortografia), Ortografia dla najmłodszych pozwala uczynić to w sposób atrakcyjny.

37,00 zł
35,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

60
Polska 200 zdjęć. Wersja polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 200 zdjęć. Wersja polska
Dostępny
8 szt.

Polska, kraj w środkowej Europie pomiędzy morzem Bałtyckim a Karpatami i Odrą a Bugiem, swą burzliwa historię zawdzięcza położeniu pomiędzy wielkimi mocarstwami, na styku kultury wschodu i zachodu. Album przedstawia polska historię, kulturę i sztukę od Pomorza aż do Tatr. Piękne fotografie ukazujące piękno polskich krajobrazów oraz rzeczowe informacje i fakty czynią album znakomitym pomysłem na prezent. Wersja polska.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

61
Ziołowa klinika odchudzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowa klinika odchudzania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

Przedstawiamy receptury na tanie i sprawdzone specyfiki domowe z ziół! Przedstawiamy liczne przepisy na surówki, sałatki oraz inne smaczne i zdrowe dania sprzyjające odchudzaniu! Autor wyjaśnia to szczegółowo w tej książce, w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki. Pisze o najważniejszych przyczynach i następstwach otyłości, przekonuje o korzyści ze stosowania indeksu glikemicznego i diety bogatej w błonnik. W wyczerpujący sposób opisuje przydatność w kuracjach odchudzających wybranych roślin leczniczych i warzyw o potwierdzonych naukowo właściwościach, takich jak: mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, perz właściwy, karczoch zwyczajny, topinambur, zielona herbata, skrzyp polny, rzodkiew czarna, morwa biała, cynamonowiec cejloński, gorzki melon, bazylia pospolita, gwiazdnica pospolita, cykoria sałatowa, fasolka szparagowa, rzodkiewka i inne. Autor doradza również, jak w naturalny sposób odbudować przyjazną florę bakteryjną, która ma ogromne znaczenie w kuracji odchudzającej.

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

Wróć do góry