hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.05.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 14 maja 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ucz się słówek z tych krzyżówek. Angielskie krzyżówki dla najmłodszych (Magdalena Bonk), na drugim Poznajemy pojazdy. Koparka (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Nauka czytania bez literowania (Małgorzata Podleśna) oraz Czarno-białe urodziny (Kinga Grabowska-Bednarz, Agnieszka Czaderna).
1
Ucz się słówek z tych krzyżówek. Angielskie krzyżówki dla najmłodszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ucz się słówek z tych krzyżówek. Angielskie krzyżówki dla najmłodszych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Krzyżówki to jeden z najbardziej wciągających i rozwijających rodzajów łamigłówek. Nie tylko poprawiają inteligencję i spostrzegawczość rozwiązujących je osób, lecz także zwiększają zasób słownictwa i kształcą umiejętność kojarzenia faktów – niezależnie od wieku odbiorcy i języka, którym się na co dzień posługuje. Dlatego trudno wyobrazić sobie lepsze narzędzie do nauki języka angielskiego niż anglojęzyczne krzyżówki, dostosowane do wieku i poziomu wiedzy dziecka. Umożliwiają one szybkie poszerzenie słownictwa i osadzenie nowych pojęć w odpowiednim kontekście, co bezpośrednio przekłada się na naturalną umiejętność praktycznego zastosowania opanowanych słów. Jeśli chcesz sprawić, aby nauka angielskiego była dla twojej pociechy świetną zabawą, nie znajdziesz lepszej książki! Ta bogato ilustrowana publikacja została opracowana w taki sposób, aby ułatwić każdemu dziecku w wieku od 7 do 9 lat poznanie najważniejszych słów i zwrotów oraz szybkie skojarzenie ich z sytuacjami, w których są stosowane. Angielski + krzyżówki = praktyczna znajomość języka!

6,90 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 1,91 zł

32 osoby kupiły
2
Poznajemy pojazdy. Koparka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy pojazdy. Koparka
Dostępny73 szt.

Seria „Poznajemy pojazdy” przedstawia historie małych bohaterów poznających pojazdy. Rymowane wierszyki pozwolą najmłodszym przeżyć niesamowite przygody, m.in. z koparką, pociągiem czy śmieciarką. Ta edukacyjna seria nie tylko przekaże niezbędne informacje o każdym pojeździe, ale także pozwoli spędzić dzieciom i rodzicom radosne chwile z książką. Niezwykłe historie i barwne ilustracje ułatwią najmłodszym poznawanie świata.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
3
Nauka czytania bez literowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka czytania bez literowania
Dostępny63 szt.

Przedstawiamy książeczkę do nauki czytania, w której znajduje się aż 60 naklejek. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu Odbiorców pragniemy zaprezentować publikację, która wprowadzi dzieci w świat nauki i zabawy. Książeczka uczy poprzez zabawę, co sprawi, że dziecko będzie chętnie po nią sięgać.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
4
Czarno-białe urodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarno-białe urodziny
Dostępny78 szt.

Oto pierwsza część serii dla najmłodszych czytelników, której bohaterami są zwierzęta, mieszkańcy pewnego ZOO. Będzie się działo! Humorystyczne, wierszowane bajeczki z pewnością zyskają uznanie odbiorców, a niebanalny layout będzie zachęcał do zainteresowania się sztukami plastycznymi, designem (stąd tytuł serii „Zoografika”). Pierwsza część Czarno-białe urodziny porusza ważny artystycznie problem: co jest bardziej eleganckie, co lepiej wygląda? Czerń i biel czy wielokolorowość? A okazją do szukania odpowiedzi będzie impreza urodzinowa sympatycznej pary pingwinów.

19,90 zł
13,99 zł

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
5
Zielony wędrowiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielony wędrowiec
Dostępny3 szt.

Pełna fantazji i ciepłego humoru bajka o wędrówce zielonego Stworka przez świat kolorów. Opowieść o tolerancji i wielkiej przyjaźni tych, którzy umieją się od siebie pięknie różnić nie tylko kolorami. Trzecie wydanie książki uhonorowanej w konkursie IBBY tytułem „Książka Roku 2001”, wzbogacone o piosenki ze spektaklu teatralnego, w nowym opracowaniu graficznym Emilii Dziubak.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
6
Fitness. Styl życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fitness. Styl życia
Dostępny50 szt.

Fitness - styl życia pełen jest profesjonalnych porad jak w bezpieczny i skuteczny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Opisane diety stworzone zostały przez specjalistów w dziedzinie żywienia i cechują się oryginalnym i nowoczesnym podejściem do tematu. Mianowicie w treści e-booka zawarty został jasny przekaz, że prawidłowa dieta powinna skupiać się na przyspieszaniu metabolizmu organizmu, nie na katorżniczych dietach o niskiej kaloryczności. Szczegółowo rozpisane plany żywieniowe i treningowe sprawiają, że osoby, które dostosują się do zapisanych porad nie muszą martwić się o niepożądany efekt jo-jo, który niezwykle często pojawia się w sytuacjach źle dobranej diety. Pozycja ta zawiera szereg profesjonalnie opracowanych kategorii z zakresu prawidłowego żywienia takich jak: a) gotowy siedmiodniowy plan dietetyczny b) opisy diet odchudzających c) opisy diet utrzymujących prawidłową wagę ciała d) spis wyselekcjonowanych produktów dobranych do każdej z diet Ponadto w e-booku odnaleźć można dokładnie opracowane zagadnienia z tematu treningu: a) zestaw przyjemnych ćwiczeń aerobowych b) trening interwałowy c) spis elementów motywacyjnych W Fitnessie - stylu życia podjęte zostały ciekawe tematy oraz zawarte odpowiedzi na frapujące pytania: - jak wyglądać promiennie i pięknie? - jak żyć w zdrowy sposób? - jak zdobyć wymarzoną sylwetkę? - jak uzyskać seksowną figurę? Na te pytania i wiele wiele innych udzielone zostały wyczerpujące odpowiedzi w profesjonalnie przygotowanym e-booku. Fitness - styl życia to pozycja, która jest świetną alternatywą dla nudnych poradników żywieniowych, których czytelnicy mają przesyt.

40,00 zł
26,00 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
7
Startup. Postaw wszystko na jedną firmę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Startup. Postaw wszystko na jedną firmę
Dostępny28 szt.

Przedstawiona książka to więcej niż opowieść o wyrzekaniu się pokusy i walce o uratowanie firmy. Jest ta książka swoistą liną ratunkową rzuconą przedsiębiorcom, którzy chcą wdrożyć innowacyjny pomysł, ale nie za bardzo wiedzą jak. Zaczęli już coś nowego, ale nie mogą nabrać oczekiwanego impetu. Przedsiębiorcy, którzy radzą sobie w warunkach nowej ekonomii, swój sukces zawdzięczają stosowaniu nowej, „naukowej metody” innowacji. Startup. Postaw wszystko na jedną firmę pokazuje, dlaczego cztery, przeczące intuicji zasady, różnią odnoszących sukcesy biznesmenów od tych, którzy tylko marzą o sukcesie. Prawdopodobnie będziesz mieć w życiu tylko jedną szansę, żeby postawić wszystko na jeden pomysł: odejść z pracy, przekonać współmałżonka, by ci pozwolił osuszyć wasze konto, i pójść za swoim marzeniem. Startup. Postaw wszystko na jedną firmę pozwoli ci przygotować się na ten decydujący krok i zyskać pewność, że przesuwasz na środek stołu wszystkie swoje żetony dopiero wtedy, gdy masz największe szanse na wygraną. Bowiem książka ta ofiarowuje Ci klucz do znaczącego ograniczenia ryzyka, jakim twój pomysł jest obarczony.

45,00 zł
22,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 22,50 zł

1 osoba kupiła
8
Opętanie Liban - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opętanie Liban
Dostępny7 szt.

Jan Subart (właśc. Stanisław Strasburger) jest pisarzem i menadżerem kultury. Zajmuje się zagadnieniami wielokulturowości, migracji i pamięci zbiorowej. Debiut Subarta ?Handlarz wspomnień? ukazał się również w Libanie i jest pierwszą od dziesięcioleci powieścią polskojęzyczną w przekładzie arabskim. Autor mieszka na przemian w Kolonii, Bejrucie i w Warszawie. Posługuje się również pseudonimem Jonasz Ryba.

40,00 zł
29,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
9
Spirit Animals. Tom 2. Polowanie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Animals. Tom 2. Polowanie. Audiobook
Maggie Stiefvater, Biblioteka Akustyczna
Dostępny32 szt.

Czworo jedenastolatków, pochodzących z różnych kontynentów Erdas, przechodzi prastary rytuał. W błyskach światła pojawiają się magiczne zwierzoduchy: wilk Briggan, lamparcica Uraza, panda Jhi i sokolica Essix. Abeke, Meilin, Conor i Rollan ze swoimi zwierzoduchami wyruszają na niebezpieczną wyprawę, żeby ocalić Erdas. Ich celem jest powstrzymanie mrocznej potęgi z przeszłości, która odzyskuje siłę i zaczyna pustoszyć świat. Pomogą im wojownicy Zielonych Płaszczy. Czterej młodzi bohaterowie ledwie stali się drużyną i nie nauczyli się jeszcze w pełni korzystać z pomocy swoich wyjątkowych zwierzoduchów, a już po raz kolejny muszą walczyć z wysłannikami Pożeracza, który pragnie zawładnąć całą Erdas i złamie wszelkie zasady, żeby zwyciężyć. Zaczyna się polowanie na kolejne talizmany należące do legendarnych Wielkich Bestii.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

10
Moja biblioteczka. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja biblioteczka. Zwierzęta
Niedostępny
Brak

6 książeczek o zwierzętach. W tym praktycznym pudełeczku dzieci znajdą sześć kolorowych kartonowych książeczek. To wspaniały sposób na zapoznanie malucha ze zwierzętami, które można spotkać w lesie, w zoo, w domu, a nawet w morzu. Poznawanie nowych zwierząt może być fascynującą zabawą. A po skończonej zabawie wszystkie książeczki z powrotem można zapakować do pudełeczka.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

11
Rosyjsko-polski słownik dom mieszkanie ogród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjsko-polski słownik dom mieszkanie ogród
Niedostępny
Brak

Słownik zawiera 20 000 haseł związanych z budowa i wyposażeniem domu, mieszkania i ogrodu występujących w fachowej literaturze rosyjskiej ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej terminologii. W ciągu ostatnich nastąpił ogromny rozwój technik budowlanych, pojawiło się wiele nowych materiałów, maszyn i urządzeń używanych w budownictwie. Ogromnej zmianie uległy standardy wykończenia i wyposażenia mieszkań, domów i ogrodów. Słownik nie zawiera haseł związanych z budownictwem przemysłowym i infrastrukturalnym. W słowniku można znaleźć: materiały i technologie budowlane, przyrządy budowlane, materiały i elementy wykańczające, urządzenia i elementy służące do wyposażenie domu, mieszkania i ogrodu, Dużą cześć słownika poświęcona nowym technologią i materiałom budowlanym, materiałom wykończeniowym oraz aranżacji i wyposażeniu domów, mieszkań i ogrodów. Słownik przeznaczony jest dla pracowników budowlanych, sprzedawców marketów budowlanych, architektów, tłumaczy itp.

99,00 zł
Powiadomienie
12
Lot komarnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lot komarnicy
Niedostępny
Brak

Kolejne, fascynujące przygody braci bliźniaków i ich zwariowanej sąsiadki ? genialnej wynalazczyni, pani Petunii! Jacek i Dawid ruszają na ratunek swojej nieznośnej starszej siostrze, Joasi, która przypadkowo spryskuje się sprejem ZMIANA i przemienia się w komarnicę! Bliźniacy wiedzą, że mają tylko jedno wyjście ? oni także muszą zmienić się w komarnice i uchronić siostrę przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Czy chłopcom uda się oprzeć czarowi żarówki i pomogą Joasi zachować wszystkie nogi? A także czy pies Lejek powstrzyma się przed zjedzeniem chrupiącej, robaczywej przekąski?

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

13
Plusk żuka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plusk żuka
Niedostępny
Brak

Jacek i Dawid udają się na wycieczkę z grupą miłośników przyrody, ale kiedy przypadkowo zjadają czekoladową babeczkę przyprawioną formułą ZMIANA, na własnej skórze doświadczają niebezpieczeństw życia w stawie. Bracia pluskają się w wodzie, oddychają pod jej powierzchnią i wydzielają potężny fetor, aby odstraszyć drapieżników. Ale życie w ciele śmierdzącego żuka jest najmniejszym z ich problemów. W okolicy kręci się tajemniczy nieznajomy, który już wpadł na ich trop. Czy Jacek i Dawid ustalą, kim jest nieznajomy, zanim będzie za późno? I czy uda im się pomóc pani Petunii w odzyskaniu wszystkich sześcianów GadoZmiany, żeby mogła zamienić ich w jeszcze bardziej ekscytujące stworzenia?

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

14
Kopareczka Śpioszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopareczka Śpioszka
Niedostępny
Brak

Chcesz się dowiedzieć jaki dźwięk wydaje radiowóz, koparka, straż pożarna albo karetka pogotowia?Wystarczy nacisnąć przycisk. Zabawne pojazdy zapraszają do czytania. Kolorowe ilustracje i atrakcyjna forma zapewnią świetną zabawę i rozweselą każde dziecko.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

15
Baranek czyścioszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baranek czyścioszek
Niedostępny
Brak

Seria dźwiękowych książeczek z sympatycznymi bohaterami. Wystarczy nacisnąć specjalny przycisk, żeby dowiedzieć się jaki dźwięk wydaje krowa, baran, pies i kot. Kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci jeszcze chętniej spędzają czas z ulubionymi zwierzakami.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

16
Liczby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby
Niedostępny
Brak

Dzięki tej niezwykłej książce dzieci bez problemu nauczą się rozpoznawać cyfry, a nawet liczyć. Pomysłowe cyferki stworzyła Karolina Dziewa, a wierszyki i zagadki ułożyli państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

17
Jestem miasto. Kraków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem miasto. Kraków
Niedostępny
Brak

Dzięki tej książce dzieci mają szansę odbyć fascynującą podróż w czasie. Tematem przewodnim jest Kraków. Na każdej stronie miasto ukazuje się młodym i nieco starszym czytelnikom w różnych odsłonach - od pradziejów po czasy współczesne. Mnóstwo detali i szczegółów sprawi, że dzieci będą mogły godzinami oglądać tę książkę i razem z rodzicami obserwować, jak zmienia się gród Kraka. To książka nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale dla wszystkich, których interesuje nasza dawna stolica! W serii również Jestem miasto. Warszawa.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

18
Zegar jest super! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar jest super!
Niedostępny
Brak

Seria zeszytów edukacyjnych, które ułatwiają dzieciom naukę czytania, liczenia oraz zapoznają je z pojęciem czasu. Ciekawa forma i wiele barwnych ilustracji sprawiają, że nauka jest przyjemna. Dzieci z przyjemnością zdobywają nowe umiejętności.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

19
Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa
Niedostępny
Brak

Wzbij się ponad przeciętność! Inicjacja, czyli jak zrzucić skorupę przeciętności i odzyskać kontrolę nad swoim życiem Odrodzenie, czyli jak kompleksowo zadbać o własne ciało, mózg i kondycję Jak stworzyć alfę, czyli co musisz zrobić, by stać się doskonalszą wersją samego siebie Powiedzmy sobie szczerze: współczesny świat nie jest najlepszym miejscem dla mężczyzn. W przeszłości, nawet tej niezbyt odległej, to mężczyźni chronili swoje plemiona, polowali, podbijali nowe tereny i decydowali o losach świata. Tymczasem dziś zdecydowana większość z Was nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, bez protestu osuwa się w przeciętność i jest coraz bardziej nieszczęśliwa. Chcesz tak skończyć? A może próbujesz odzyskać poczucie godności i dumy związane z byciem prawdziwym facetem? Stać Cię na to, by zostać samcem alfa! Ta książka pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tak trudno wyzwolić się z ograniczeń narzucanych przez codzienne życie. Dowiesz się z niej, jak poradzić sobie z przeszkodami na drodze do doskonałości. Nauczysz się odróżniać rzeczy mało istotne od naprawdę ważnych oraz rozpoznawać zagrożenia. Zrozumiesz, jak działa Twój układ hormonalny i jak niesamowity wpływ ma na Twoje życie. Odkryjesz, jak dzięki treningom, ćwiczeniom i zmianie diety doprowadzić swój organizm na szczyt jego możliwości ? fizjologicznych, społecznych, emocjonalnych i seksualnych. I poczujesz się naprawdę fantastycznie! Uświadom sobie różnicę między przeciętnym facetem a samcem alfa Wybierz własną przygodę i zaakceptuj siebie w roli bohatera Przełamuj bariery, unikaj stagnacji i dostrzegaj siły skierowane przeciwko Tobie Zacznij więcej zarabiać, częściej uprawiaj seks i stań się zajebistym gościem Dowiedz się wszystkiego na temat męskich hormonów Jak wykonać skok? Poznaj drogę od popędu seksualnego do sukcesu Stosuj w praktyce męski przewodnik po żywieniu i okresowe głodówki Jedz rozsądnie, trenuj i pracuj nad uzyskaniem boskiego ciała Ruszaj w drogę... przez cztery fazy tworzenia ciała alfy Odkryj w sobie samca alfa!

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

20
Maigret szuka obrony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maigret szuka obrony
Dostępny28 szt.

Maigret prowadzi śledztwa wśród przeciętnych ludzi, których okoliczności zmuszają do „przekroczenia samych siebie”... Jacek Szczerba, „Gazeta Wyborcza” Po raz pierwszy w swej karierze komisarz Maigret staje po drugiej stronie biurka – nie jako prowadzący przesłuchanie, ale jako ten, którego... oskarżają! A wszystko zaczęło się od dziwnego telefonu pewnej dziewczyny, która liczyła na pomoc Maigreta. Potem jednak ta młoda i ponętna Nicole Prieur oskarżyła go o... molestowanie. Ale czy tak było naprawdę? Ani Maigret, ani jego koledzy z brygady kryminalnej nie mają wątpliwości, że ktoś tu kręci. Tyle że telefon do prefekta od wysokich urzędników państwowych pokazuje komisarzowi, gdzie jest jego miejsce w hierarchii. Co nie znaczy, że Maigret nie będzie dociekał, kto i w co chciał go wrobić... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. Maigret szuka obrony to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

21
Agi Bagi. Magiczna planeta, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agi Bagi. Magiczna planeta, DVD
Tomasz Niedźwiedź, 2015
Dostępny5 szt.

Serial opowiada wesołe przygody mieszkańców planety Agi Bagi. Psotna Gadzina bez przerwy coś psuje, dając troskliwym Agingom i Bagingom powody do działania. W każdym odcinku bohaterowie, współpracując ze sobą, dbają o ekosystem swojej planety. Odcinki: 1. Zaspane słonko 2. Owocek 3. Psotny wiatr 4. Stos odpadków 5. Kolorowy deszcz 6. Nowy lasek

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

22
Potęga intelektu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga intelektu
Niedostępny
Brak

Inspiracją dla prezentowanej książki jest osoba Umberta Eco oraz Jego dokonania naukowe i literackie. Dedykowana jest Profesorowi Eco na pamiątkę nadania Mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Publikacja w zamyśle edytorskim ma charakter artystyczny, o czym świadczy jej opracowanie, w które zarówno pomysłodawcy, wykonawcy, autorzy, jak i wydawcy włożyli dużo serca i zaangażowania. Formę książki opisuje bliżej jej projektantka ? Katarzyna Turkowska (vide infra). Część pierwsza książki obejmuje dwujęzyczne wersje dokumentów i treści wystąpień przygotowanych z okazji nadania honorowego wyróżnienia Profesorowi Umbertowi Eco w dniu 24 maja 2015 r. na Wydziale Filologicznym UŁ. Druga część poświęcona jest studiom nad pisarstwem wybitnego Autora oraz zagadnieniami naukowymi. Prace, które oryginalnie powstały w języku polskim, przetłumaczono na angielski. Część trzecia książki to unikatowa bibliografia podmiotowa i przedmiotowa twórczości Umberta Eco w Polsce do 2013 r.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

23
Blisko, coraz bliżej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blisko, coraz bliżej
Niedostępny
Brak

Spójrz na świat z innej perspektywy ? rozpocznij przygodę z makro- i mikrofotografią Fotografia zbliżeniowa Makrofotografia Mikrofotografia Coraz lepsze mikroskopy i doskonalszy sprzęt fotograficzny dają nam możliwość utrwalania na kliszy i nośnikach cyfrowych obrazów tak odmiennych od codziennego doświadczenia, że aż abstrakcyjnych. Duże zbliżenia niewielkich owadów, powiększenia fragmentów roślin, zdjęcia przedstawiające strukturę materii pozwalają nie tylko spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy, lecz także redefiniują nasze własne miejsce na Ziemi. Ponadto zmieniają sposób postrzegania samej fotografii ? jako dziedziny, która przeszła długą drogę: od zastosowań typowo technicznych do ujęć mieszczących się już w kategoriach prawdziwej sztuki. Książka Blisko, coraz bliżej ? od fotografii zbliżeniowej do mikrofotografii to doskonałe wprowadzenie w świat fotografii ?z bliska?. Autor przedstawia w niej szerokie spektrum informacji na temat fotografii zbliżeniowej, makrofotografii i mikrofotografii. Dzieli się z czytelnikami swoim wieloletnim doświadczeniem i praktyczną wiedzą o fotografowaniu obiektów w większych skalach odwzorowania. Od ogólnego wprowadzenia, poprzez wskazówki dotyczące techniki, oświetlenia i sprzętu, aż po porady związane z artystycznym aspektem wykonywanych zdjęć ? książka obejmuje zagadnienia, które zainteresują zarówno początkującego fotoamatora, jak i profesjonalistę, który chce poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Definicja i zakres fotografii zbliżeniowej, makrofotografii i mikrofotografii Sprzęt i akcesoria wykorzystywane w ujęciach o dużej skali odwzorowania Techniki stosowane w makro- i mikrofotografii Typowe problemy i sposoby ich rozwiązywania Kontrolowanie głębi ostrości i sposoby oświetlania scen Łączenie aparatu fotograficznego z mikroskopem Tematyka fotografii ?z bliska? i jej aspekt artystyczny Odkryj magię fotografii ?z bliska?!

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

24
Organizacja pracy służby pięter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja pracy służby pięter
Dostępny12 szt.

Podręcznik został przygotowany dla uczniów technikum hotelarskiego do 1. części kwalifikacji T.12 ? Utrzymywanie czystości i porządku w jednostkach mieszkalnych. Wiedza zawarta w publikacji pozwala poznać zasady działalności oraz organizację pracy służby pięter. Typy jednostek mieszkalnych, ich funkcje oraz co ważne, zasady dostosowania tych jednostek do potrzeb o różnych rodzajach niepełnosprawności. Autor szczególną uwagę zwrócił na część praktyczną, czyli na technikę pracy housekeepingu, jej organizację oraz na jakże istotne znaczenie współpracy między poszczególnymi działami hotelu odpowiedzialnymi za utrzymanie obiektu w czystości. W podręczniku zawarte są treści dotyczące bezpieczeństwa i higienicznych zasad pracy oraz ekologii w hotelarstwie. Podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników do kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

25
Polsko-angielsko-rosyjski słownik handlu zagranicznego/Polsko-angielsko-rosyjski słownik terminologii celnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-angielsko-rosyjski słownik handlu zagranicznego/Polsko-angielsk...
Niedostępny
Brak

Komplet 2 słowników: Słownik handlu zagranicznego polsko-angielsko-rosyjski Słownik zawiera ponad 22 000 polskich haseł, zwrotów frazeologicznych przetłumaczonych na język angielski i rosyjski, łącznie ponad 50 000 znaczeń. Słownik obejmuje zakres organizacji i techniki handlu zagranicznego, prawa, transportu międzynarodowego i spedycji, ubezpieczeń oraz zwyczajów w handlu zagranicznym, rozliczeń międzynarodowych itd. Słownik terminologii celnej polsko-angielsko-rosyjski Słownik składa się z 5000 polskich haseł przetłumaczonych na język angielski i rosyjski. Autorzy za podstawę przyjęli terminologię stosowaną w unijnym prawie celnym oraz w rosyjskim kodeksie celnym.

129,00 zł
Powiadomienie
26
Rozmowy zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy zwierząt
Dostępny51 szt.

Pst! Podobno zwierzęta też mają duszę. Ośmiornica marzy o nowym zestawie klocków lego, zając rozważa eutanazję, a chomik chciałby po prostu dobiec do mety. A ty, o czym marzysz? Rozmowy zwierząt Patriciji Bliuj-Stodulskiej to zbiór anegdotycznych dialogów międzygatunkowych poruszających tematykę nie tylko prozwierzęcą. Swobodnie kreślony świat staje się zwierciadłem ludzkich cech. Z podsłuchanych rozmów możemy dowiedzieć się tak samo dużo o zwierzętach jak i o sobie samym i współczesnym świecie. Autorka w dowcipny i lekki sposób skłania nas do przemyśleń na ważne tematy. To, jaki morał wyciągniemy z tych historii i czy odnajdziemy siebie wśród zwierzęcych portretów pozostaje naszą indywidualną sprawą, wszak podobno mamy wolną wolę. Kto wie, być może dzięki tej książce odpowiemy sobie w końcu na pytanie: „Czy Wuj Leon nie był przypadkiem małpą”?

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

27
Lalka bobas 18 cm Little bug - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 18 cm Little bug
Dolls World
Niedostępny
Brak

LALKA BOBAS 18 CM "LITTLE BUG" Z MIĘKKIEGO MATERIAŁU.

24,60 zł
23,37 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,23 zł

28
Lalka Today's girl 36 cm - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka Today's girl 36 cm
Dolls World
Dostępny2 szt.

Lalka winylowa Today's Girl w różowej czapce,. Zabawka dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

75,60 zł
71,82 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,78 zł

29
Układanka Qubo pierwsze klocki 19 elementów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka Qubo pierwsze klocki 19 elementów
Quercetti
Dostępny142 szt.

Qubo to zabawka, która umożliwia tworzenie rozmaitych konstrukcji, płaskich jak i przestrzennych już przez najmłodsze dzieci. Duże klocki-płyty mogą być nakładane jedna na drugą i łączone na różne sposoby. Kołeczki można też wykorzystać do łączenia z płyt, aby tworzone przez dziecko budowle były jeszcze większe. Qubo to kreatywna, wielozadaniowa zabawka. Poprzez zabawę dziecko jest wprowadzane w świat pierwszych pojęć rachunkowych, rozwija zdolności motoryczne, uczy się koordynacji i rozwija wyobraźnię przestrzenną.

135,20 zł
123,03 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 12,17 zł

30
Atlas motyli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas motyli
Dostępny2 szt.

Większość motyli dziennych możemy bez problemów rozpoznać nawet na podstawie zdjęcia. Znacznie trudniej jest rozpoznać i sklasyfikować liczniejszą grupę motyli nocnych, a jeszcze liczniejsze motyle mniejsze to dla laika po prostu „mole”. W tym przewodniku zamieściliśmy informacje o wszystkich najbardziej znanych motylach dziennych i nocnych zamieszkujących Europę. Poznajemy ten świat dzięki opisom ujętym w nowoczesny sposób, kolorowym zdjęciom i barwnym ilustracjom. Dowiadujemy się również, jakie zadania spełniają motyle w przyrodzie – oczywiście konieczne do tego jest przyjrzenie się gąsienicy i roślinom żywicielskim, które są jej przysmakiem. W efekcie zmian zachodzących w środowisku życiowym motyli warto poznać ten kolorowy świat, w którym rozpoznawany jest nie tylko paź królowej czy rusałka żałobnik, ale też znacznie zmniejszające się populacje innych gatunków motyli. Gunter Steinbach i jego zespół autorów składający się ze znanych naukowców, fotografików oraz ilustratorów opracował ten wyjątkowy przewodnik. W książce znajduje się: • 279 opisów gatunków, • 422 barwne zdjęcia, • 150 kolorowych ilustracji.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

31
Drewniane krzesło z oparciem w kształcie serca dla lalek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane krzesło z oparciem w kształcie serca dla lalek
Niedostępny
Brak

Drewniane krzesło z oparciem w kształcie serca. Krzesełko przystosowane dla lalek posiada poduszkę. Idealne dla lalek aż do 56 cm.

107,60 zł
102,22 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,38 zł

32
4 pary skarpetek dla lalek do 46 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4 pary skarpetek dla lalek do 46 cm
Niedostępny
Brak

4 pary skarpetek idealne dla lalek aż do 46 CM.

24,60 zł
23,37 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,23 zł

33
Lalka bobas Lucy 36 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas Lucy 36 cm
Niedostępny
Brak

Lalka bobas 36 cm "Lucy" z miękkiego materiału z włosami, ubranko deluxe. Zabawka dla dzieci w wieku od 12 miesięcy

44,90 zł
42,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

34
Lalka bobas 30 cm My first friend - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 30 cm My first friend
Dolls World
Niedostępny
Brak

LALKA BOBAS 30 CM "MY FIRST FRIEND" Z MIĘKKIEGO MATERIAŁU. CZAPECZKA, UBRANKO DELUXE.

46,13 zł
43,82 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,31 zł

35
Pojazdy w kartoniku chubbies 18 sztuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy w kartoniku chubbies 18 sztuk
Niedostępny
Brak

Duży zestaw przedszkolny w kartonie z miksem pojazdów Chubbies. Vikingtoys to zabawki bezpieczne, proste, miękkie, ciche, a przede wszystkim wytrzymałe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Różnorodne, kolorowe pojazdy można łączyć w zestawy z garażami, co umożliwia ciekawą i kreatywną zabawę. Każde dziecko znajdzie dla siebie ulubione auto np. wywrotka, wóz strażacki, jeep itp. Rozmiar 10cm.

227,30 zł
222,75 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 4,55 zł

36
Lalka bobas 25 cm Rosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 25 cm Rosie
Niedostępny
Brak

LALKA BOBAS 25 CM "ROSIE" Z MIĘKKIEGO MATERIAŁU Z WŁOSAMI. UBRANKO DELUXE.

39,40 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,97 zł

37
Drewniany stół do przebierania dla lalek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniany stół do przebierania dla lalek
Dostępny37 szt.

Drewniany stół do przebierania dla lalek z motywami w kształcie serca. Stół posiada wannę w zestawie. Idealny dla lalek aż do 46 cm.

140,80 zł
133,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,04 zł

38
Lalka bobas 20 cm Katie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 20 cm Katie
Dolls World
Niedostępny
Brak

LALKA BOBAS 20 CM "KATIE" Z MIĘKKIEGO MATERIAŁU Z WŁOSAMI. UBRANKO DELUXE.

25,80 zł
24,51 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

39
Lalka bobas 30 cm My best friend - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 30 cm My best friend
Niedostępny
Brak

LALKA BOBAS 30 CM "MY BEST FRIEND" ZDEJMOWANE UBRANKO DELUXE.

46,10 zł
43,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

40
Ikony, pseudoherosi i zwykli śmiertelnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ikony, pseudoherosi i zwykli śmiertelnicy
Dostępny18 szt.

Publikacja zawiera teksty autorstwa uznanych polskich dramatopisarzy, tworzących wyłącznie w obecnym stuleciu: (Nie)ludzkie dzienniki Szymona Bogacza Wieczny kwiecień Jarosława Jakubowskiego Caryca Katarzyna Jolanty Janiczak W brzuchu Wilka Roberta Jarosza 0 Szczepana Orłowskiego Morrison Śmiercisyn Artura Pałygi Przylgnięcie Piotra Rowickiego Zawarte w tej książce sztuki, poza (Nie)ludzkimi dziennikami, miały już swoje premiery teatralne, zaistniały w opinii krytyków i ludzi teatru, ale nie dotarły do czytelników (za wyjątkiem sztuki W brzuchu wilka, opublikowanej wcześniej w "Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży"). Wybrane teksty mają w sobie równie silny walor literacki, co (potwierdzony) potencjał teatralny i performatywny Antologia to jednak przede wszystkim próba uchwycenia nerwu polskiej rzeczywistości dramatopisarskiej anno Domini 2015. Pobrzmiewa w niej wiele zjawisk, nowych bądź powracających, ale w innej od dotychczasowych formule. Starają się je opisać w swoich esejach teatrolodzy i dramatolodzy reprezentujący odmienne szkoły i podejścia badawcze. Są to Wojciech Baluch, Agata Dąbek, Łukasz Drewniak, Jagoda Hernik Spalińska, Joanna Jopek, Andrzej Lis i Kamila Paprocka, którzy przeprowadzili analizy publikowanych sztuk, pokazując je na tle całokształtu twórczości dramatopisarzy. Punktem wyjścia dla eseistów było pytanie ?Czy polski teatr wciąż domaga się opowieści?" oraz potrzeba przyjrzenia się strategiom konstruowania narracji w polskim dramacie współczesnym. Ikony, pseudoherosi i zwykli śmiertelnicy wypełniają lukę wydawniczą, jaką jest brak książkowego wydania najchętniej wystawianych polskich autorów XXI wieku. Tym bardziej że polscy dramatopisarze na nowo nakłuwają społeczną tkankę, inaczej niż robili to ich poprzednicy.

35,00 zł
27,30 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,70 zł

41
Moja biblioteczka. Słowa i słówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja biblioteczka. Słowa i słówka
Niedostępny
Brak

6 książeczek z podstawowymi pojęciami W tym praktycznym pudełeczku dzieci znajdą sześć kolorowych kartonowych książeczek. To wspaniały sposób na zapoznanie malucha z podstawowymi pojęciami, takimi jak: kolory, kształty, przeciwieństwa, pory roku, liczby. Odkrywanie nowych słów może być fascynującą zabawą. A po skończonej zabawie wszystkie książeczki z powrotem można zapakować do pudełeczka.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

42
Wiersze staroświeckie. Kalendarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze staroświeckie. Kalendarz
Dostępny14 szt.

Na niniejszy zbiór składają się utwory zawarte pierwotnie w tomach: "Wiersze staroświeckie" (wydany w Londynie w roku 1971) oraz "Kalendarz" (wydany w Londynie w roku 1990 – pierwotnie zamieszczony w tomie "Im dalej w las", Londyn 1963). "Wiersze staroświeckie" są ostatnim zbiorem poezji wydanym za życia autora – ukazały się rok przed jego śmiercią. Należący do nich cykl "Zodiak wróżebny" łączy się tematycznie z utworami tworzącymi tom "Kalendarz".

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

43
Bohaterowie, renegaci, zdrajcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie, renegaci, zdrajcy
Dostępny27 szt.

"Bohaterowie, renegaci, zdrajcy…" to zbiór felietonów biograficznych autorstwa prof. Wieczorkiewicza, historyka znanego ze swych burzących utarte schematy poglądów. Wybrane przezeń postaci miały niebagatelny wpływ na bieg historii narodu i państwa polskiego, z rozmysłem czy nieświadomie chwiały jego podstawami lub wręcz przeciwnie – budowały byt, stawiając czasem na szali wartości dla jednostki najwyższe. Wielkie indywidualności i pozornie szare myszki, Polacy i cudzoziemcy, koronowane głowy i sługusy reżimu, prezydenci i dyktatorzy – od Zygmunta Augusta, ostatniego Jagiellona na polskim tronie, do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie ma jednak ludzi w stu procentach dobrych czy złych. Historia nie jest czarno-biała. Wieczorkiewicz zwraca uwagę na całą gamę jej odcieni, a felieton jako gatunek daje ku temu doskonałe możliwości.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

44
Dylematy demokracji. Kontekst polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylematy demokracji. Kontekst polski
Dostępny1 szt.

„Horyzonty nowoczesności”. Tom 114. Dylematy demokracji. Kontekst polski Książka Pawła Dybla to rozbudowana i nader interesująca analiza dylematów demokracji postrzeganych na bardzo szerokim tle współczesnej filozofii polityki. Autor wykazuje się nie tylko znakomitą znajomością tej ostatniej, ale także rzadką umiejętnością używania jej głównych teorii i idei jako punktów odniesienia do własnej refleksji. Powoduje to, że tekst czyta się z ogromnym zainteresowaniem. Nie jest on bowiem jedynie sprawozdaniem z czyichś poglądów, lecz przede wszystkim klarownym i bardzo dobrze uargumentowanym wywodem teoretycznym, w którym widać godną najwyższego uznania chęć wypracowania własnego stanowiska.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

45
Kipi kasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kipi kasza
Dostępny26 szt.

Odkryj kasze na nowo! Paweł Łukasik i Grzegorz Targosz, autorzy bloga Gotowaniezpasja.pl, specjalnie na potrzeby tej publikacji przygotowali aż 105 pomysłowych przepisów, a wszystkie z kaszą w roli głównej. Autorzy z jednej strony na nowo odkrywają tradycję i proponują klasyczne dania we współczesnej odsłonie, a z drugiej – wprowadzają kulinarne nowinki i zaskakują kucharską inwencją. Wszystkie propozycje posiłków zilustrowane są wysmakowanymi, autorskimi zdjęciami. Blisko trzy czwarte przepisów to propozycje bezmięsne, a prawie połowa to dania niezawierające glutenu – z książki skorzystają więc wegetarianie i osoby poszukujące nowych pomysłów na bezglutenowe posiłki. Wszystkie propozycje dań wiążą się z ideą zdrowego odżywiania i slow food, a przepisy będą inspirujące zarówno dla amatorów, jak i pasjonatów gotowania. Zaproś znajomych na kaszotto i burgery jaglane, a na deser podaj smakowite muffinki gryczano-amarantusowe z żurawiną! Paweł Łukasik – pasjonat gotowania, z wykształcenia technolog żywienia. Odpowiada za część merytoryczną, przygotowanie dań oraz przepisy przygotowane specjalnie na potrzeby tej publikacji. Grzegorz Targosz – fotograf, absolwent Otwartego Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej, laureat Ogólnopolskiego Konkursu dla Profesjonalnych Fotografów Kulinarnych, autor wszystkich zdjęć zamieszczonych w książce. „To książka, której szukałem i na którą czekałem. Kasza dzięki niej wraca w wielkim stylu. Różnorodna, kosmopolityczna, tania, pyszna i zdrowa. A do tego – jak pokazują Autorzy – niejedno ma oblicze”. – Grzegorz Łapanowski „Nauczyłam się jeść kaszę, kiedy zaczęłam mieszkać w Polsce. We Włoszech na przykład kasza gryczana jest prawie nieznana, a mnie od razu bardzo zasmakowała. Dzisiaj różne rodzaje kasz są jedną z podstaw jadłospisu mojego domu, dlatego bardzo się cieszę, że powstała taka piękna książka, pełna pysznych przepisów”. – Tessa Capponi-Borawska „Obejrzałam, przeczytałam, zainspirowałam się i przechodzę na kaszę! Chociaż wiedziałam od zawsze, że kaszy nigdy dość, że zdrowa, smaczna i tania, to jakaś mi się nudna zdawała... Te ziarenka takie nijaki, te kolory jak z polskiego pejzażu... Zdrowe, nic przyjemnego. No, a ile się można dla zdrowia poświęcać? Tymczasem wystarczył jeden poranek spędzony z książką Kipi kasza, żeby moje myśli o tych wszystkich przesypujących się z chrzęstem ziarenkach zaiskrzyły się smakowicie. Panowie autorzy - dziękuję! Głodni wiedzy dostają do ręki kompendium informacji o wszystkich rodzajach kaszy od tych dostępnych po te nieosiągalne na polskim rynku. Kto na diecie bezglutenowej, ten się dowie, że więcej jest kasz bez glutenu niż tych glutenowych, a co najważniejsze - będzie umiał jedne od drugich odróżnić. Kto lubi książki kucharskie po prostu oglądać, tego wzrok ucieszą Wasze smakowite fotografie, od których ślinka do ust płynie. A kto szuka inspiracji kulinarnej, ten ją z łatwością znajdzie wśród dziesiątek przepisów. Ja np. całe życie gotowałam kaszę na sypko wg zupełnie innej receptury. Czas spróbować Waszej. Idę gotować kaszę!” – Maryla Musidłowska „Nie znosisz kaszy? Przeczytaj, staniesz się fanem kaszy. Uważasz, że kasza jest nudna? Zjedz kushi (połączenie sushi i kaszy) albo ugotuj kaszotto. I co teraz powiesz? Fantastyczna książka wokół jednego z najzdrowszych i najsmaczniejszych polskich produktów – nie tylko przepisy! Polecam!” – Anna Wrońska, redaktor naczelna miesięcznika „Kuchnia”

67,90 zł
48,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,01 zł

46
Messi, Falcao, Ronaldo. Trzy niezwykłe przykłady, które pomogą rozwinąć talent u ciebie i twoich dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Messi, Falcao, Ronaldo. Trzy niezwykłe przykłady, które pomogą rozwiną...
Niedostępny
Brak

Leo Messi, Radamel Falcao i Cristiano Ronaldo to bezsprzecznie najlepsi piłkarze dnia dzisiejszego. Ich kariery, choć różnią się od siebie, mają pewien wspólny punkt zaczepienia: sukces, jaki udało im się osiągnąć, nie jest dziełem przypadku. Należą do elitarnego klubu najlepszych graczy świata, ponieważ potrafili odnaleźć swoje prawdziwe powołanie, a także odkryli w sobie siłę i mądrość, by przewidywać i pokonywać trudności w życiu oraz na boisku. Jednocześnie doskonale umieli dostosowywać się do zmian, a przede wszystkim – robili to, co naprawdę ich pasjonuje. Opowieść o najsłynniejszych strzelcach świata i ich talentach inspiruje czytelnika do rozwoju osobistego, sportowego i zawodowego, pokazując techniki stosowane przez piłkarzy, by jak najpełniej wykorzystać swój potencjał i powołanie. Ich sekret tkwi również w budowaniu odrębnej tożsamości i silnej marki. Czy odważysz się być taki, jak oni? Czy namówisz do tego swoje dziecko?

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

47
Przed północą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed północą
Dostępny28 szt.

W Zakopanem nic nie jest takie jak się wydaje. W starym domu na obrzeżach miasta mieszka grupa tajemniczych istot, stworzonych przez najstarszego z nich. Wybranej nocy, któryś z nich wychodzi, by wśród niczego niedomyślających się ludzi znaleźć swoją ofiarę. Raziel - najbardziej dociekliwy, pragnący poznać cel istnienia swojej rasy oraz możliwości swojego ciała, gotów zapłacić za tę wiedzę nawet najwyższą cenę Tymczasem okazuje się, że okolicę zamieszkują bestie groźniejsze od nich samych. Ludziom, jak i tajemniczym istotom mieszkającym w Zakopanem grozi wielkie niebezpieczeństwo. Nikt nie przypuszcza, ze zło czające się w tatrzańskich lasach jest tak blisko. Co zrobi Raziel, gdy niewinna znajomość z potencjalną ofiarą, okaże się być ryzykiem dla obojga? Co jeśli prawda, której szuka, okaże się skrywać mroczne tajemnice? Co czeka Zakopane, jeśli bestie w końcu postanowią opuścić lasy?

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

48
Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica
Niedostępny
Brak

Zosia od dawna marzyła o domu z duszą i duchami. Kiedy udało jej się przekonać męża i wspólnie kupili stary dom na wsi, nie przypuszczała, że będzie już w nim „dziki” lokator. Usiłując pomóc gościowi z zaświatów Zosia coraz bardziej zagłębia się w historię swojego domu i wsi. Czego dowie się, czy da radę rozwiązać tajemnicę sprzed kilkudziesięciu lat i jak robi się zupę z pokrzyw? Izabela Chojnacka-Skibicka – nie chce podać roku urodzenia, ale przyznaje, że jako pięcioletnie dziecko pamięta ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. W 2009 roku wraz z rodziną kupiła stary dom na wsi w powiecie malborskim. Pokochała Żuławy i grzebanie po łokcie w ziemi. W 2000 roku wyjechała do Kosowa, skąd uciekła kilka lat później z córką. Swoje przeżycia w powojennej byłej Jugosławii opisała w książce Miłość na gruzach Kosowa. Książka ta opisuje jej własną dramatyczną historię, zakończoną brawurową ucieczką razem z maleńką córką. Zupa z pokrzyw... to jej druga powieść. W najnowszej powieści opisuje świat dobrze sobie znany – pokazuje czytelnikom Żuławy współczesne, by za moment cofnąć się w czasie i przenieść ich w świat z czasów II wojny światowej. Fikcja literacka momentami splata się z rzeczywistością, bohaterom zrodzonym w wyobraźni autorki towarzyszą ludzie żyjący tu i teraz. Członek Stowarzyszenia „Alternatywni”, Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, a od niedawna Malborskiego Stowarzyszenia „Oś”.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

49
W mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W mieście
Niedostępny
Brak

Przed Wami kolejna książka z serii 1001 drobiazgów Witajcie w wielkim mieście! Lotnisko, zoo, supermarket, kino, basen, targ – tyle się tutaj dzieje, wszędzie pełno ludzi. Przypatrzcie się uważnie. Może rozpoznacie znane Wam miejsca, sytuacje, zawody? Zarówno rodzice, jak i dzieci mogą błysnąć talentem, opowiadając każdego dnia nową historię.

34,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

50
Wiosna, lato, jesień, zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna, lato, jesień, zima
Dostępny20 szt.

Ta artystyczna książka ilustrowana pozwoli na odkrywanie uroków każdej pory roku i zmian zachodzących w przyrodzie. Poznamy cztery pory roku w pewnym uroczym miejscu, a przy okazji zachwyci nas moc detali i koloru. Przewodniczką po tej przygodzie jest dziewczynka z różowym balonikiem. Kartonowa książka z bezpiecznymi brzegami odpowiednia nawet dla dwulatka. Do wspólnej zabawy zaprasza niezrównany Ali Mitgutsch!

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

Wróć do góry