hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.05.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 maja 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być (Adele Faber, Elaine Mazlish), na drugim Wiersze wybrane (Ryszard Krynicki). Kolejny produkt to Kastor uprawia fasolkę (Lars Klinting) oraz Integracja sensoryczna (Lindsey Biel).
1
Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być
Dostępny13 szt.

Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich mądre rady dotyczące świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z całego świata, autorki pokazują, że każdy, nawet najbardziej zapracowany rodzic może nabrać umiejętności, jakie zawsze „chciał mieć”: spokojnego rozwiązywania rodzinnych konfliktów, stawiania dzieciom granic i zachęcania ich do współpracy. Pozycja zawiera płytę CD MP3 z ćwiczeniami.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

10 osób kupiło
2
Wiersze wybrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wybrane
Dostępny13 szt.

Spory ten tom nazywa się skromnie Wiersze wybrane, ale na dobry ład mógłby się nazywać „Wiersze prawie wszystkie”. Bo od debiutu w 1969 po garść wierszy najnowszych jest tam w zasadzie cała poezja pisana przez Krynickiego w ciągu czterdziestu lat. Co dziś przede wszystkim zadziwia podczas lektury tej poetyckiej panoramy, to niebywała wprost językowa wirtuozeria językowa. Niby zawsze było wiadomo, że Krynicki to filar „poezji lingwistycznej” i tak dalej, ale przecież tak rozumiana „lingwistyka” – jako Nowofalowa walka z komunistyczną nowomową, to był tylko etap w tej twórczości. Chodzi o coś znacznie więcej. Otóż Krynicki uczynił z mowy polskiej instrument o niebywałej giętkości nawet jak na znakomite przecież osiągnięcia wielu polskich poetów. Chyba nie było po wojnie drugiego liryka, który by tak uruchomił język i gramatykę. Jego wiersze, zwłaszcza te z lat 70., to niemal antologie możliwości polszczyzny jeśli idzie o składnię, słowne wieloznaczności i wszelkie zdaniowe konstrukcje pracowicie posystematyzowane przez profesora Klemensiewicza w jego słynnej „Gramatyce języka polskiego”. Może jeden Białoszewski, może Barańczak mogliby się z nim równać.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

5 osób kupiło
3
Kastor uprawia fasolkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kastor uprawia fasolkę
Dostępny20 szt.

Bohaterem historyjek jest praktyczny i pomysłowy bóbr Kastor. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnym ich wykonaniu. Książki przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

4 osoby kupiły
4
Integracja sensoryczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Integracja sensoryczna
Dostępny19 szt.

Problemy sensoryczne ? nazywane zaburzeniami integracji sensorycznej ? wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Ten praktyczny podręcznik zawierający liczne obserwacje kliniczne, rozwiązania rzeczywistych problemów i opisy konkretnych przypadków rzuca światło na doświadczenia sensoryczne ? niezwykle istotny aspekt zachowania dziecka. W zrozumiały sposób informuje, czym są problemy sensoryczne, jakie mają związki z innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego i jak je najlepiej leczyć. Lindsey Biel jasno i ze współczuciem tłumaczy, że zapoznanie się z trudnościami z integracją sensoryczną jest niezwykle ważne w skutecznym leczeniu dzieci. Daje klinicystom praktyczne wskazówki mające na celu zrozumienie istoty tego typu zaburzeń, przekazując im całą wiedzę potrzebną do zwiększenia ich świadomości w zakresie problemów sensorycznych i udzielania właściwej, kompleksowej opieki. ?Autorka przedstawia znakomite opracowanie najlepszych praktyk terapeutycznych i wychowawczych, służących zrozumieniu dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej i pracy z nimi oraz wspomagających je dzięki użyciu różnorodnych strategii, narzędzi i zasobów. Niezastąpiony podręcznik dla specjalistów, wspierający samodzielność oraz sukces dzieci i rodziców w radzeniu sobie z potrzebami sensorycznymi?. Dr Topher Collier, psycholog kliniczny i neuropsycholog, członek American Board of School Neuropsychology ?Ta książka to bezcenny skarb dla osób zajmujących się leczeniem zaburzeń integracji sensorycznej i lektura obowiązkowa dla wszystkich opiekujących się dziećmi?. Dr n. med. Brock L. Eide, dr n. med. Fernette F. Eide, autorzy książek The Misbehaved Child i The Dyslexic Advantage

68,00 zł
56,44 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,56 zł

3 osoby kupiły
5
Podstawy fizyki. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy fizyki. Tom 3
Dostępny150 szt.

Nowe polskie wydanie kultowego podręcznika fizyki Resnicka i Hallidaya! Nowoczesny, przejrzyście napisany, kompletny podręcznik podstaw fizyki, który powstał na podstawie legendarnej już książki Resnicka i Hallidaya. Przedstawia aktualny stan wiedzy, zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i w tych dotyczących fizyki klasycznej. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany i poparty wieloma przykładami, a aparat matematyczny ograniczony do niezbędnego minimum. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie. Uzupełnieniem książki są wykazy niektórych danych astronomicznych, współczynników zamiany jednostek, wzorów matematycznych, właściwości pierwiastków, wybranych stałych i właściwości fizycznych, a także układ okresowy pierwiastków oraz skorowidz pojęć. W 2002 roku Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne uznało książkę Podstawy fizyki najwybitniejszym tekstem wprowadzającym do fizyki w XX wieku. Drugie wydanie polskie opiera się na najnowszym, już dziesiątym, wydaniu amerykańskim. W książce poczyniono pewne zmiany: • podzielono na nowo treść książki, niektóre rozdziały napisano na nowo, • dodano listę celów nauczania oraz informację o podstawowych faktach, które należy przyswoić, • dodano 16 nowych przykładów oraz 250 nowych zadań i 50 pytań. Tom 3 obejmuje zagadnienia z elektryczności i magnetyzmu. Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

3 osoby kupiły
6
8 stopni do szczęścia. Błogosławieństwa ewangeliczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8 stopni do szczęścia. Błogosławieństwa ewangeliczne
Dostępny4 szt.

Znakomita książka kaznodziei Domu Papieskiego. Zawiera medytacje na temat błogosławieństw ewangelicznych przeprowadzone dla Domu Papieskiego w obecności papieża Benedykta XVI, w Adwencie 2006 roku i w Wielkim Poście 2007 roku. Autor analizuje ewangeliczne teksty błogosławieństw na podstawie współczesnych badań egzegetycznych, jak również wydobywa ich duchowy sens w oparciu o teksty ojców Kościoła, świętych i myślicieli chrześcijańskich. Ukazuje błogosławieństwa ewangeliczne jako skuteczne drogowskazy do osiągnięcia szczęścia. Do błogosławieństw stosują się słowa, które św. Grzegorz Wielki mówi na temat Pisma Świętego w ogólności, tzn., że ono rośnie wraz z tymi, którzy je czytają, objawia ciągle nowe zastosowania i coraz bogatszą treść, w zależności od wyzwań i pytań z jakimi się je czyta. W takim duchu pragnę zastanawiać się nad błogosławieństwami starając się rozjaśniać życie błogosławieństwami i błogosławieństwa życiem. Wstęp, Raniero Cantalamessa OFMCap

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
7
Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie daj się oszukać na rynku nieruchomości
Dostępny6 szt.

Autorka od dawna działa na rynku nieruchomości i zna go od podszewki. Od lat pracuje w biurze nieruchomości, poza tym sama nabywała i sprzedawała różne nieruchomości. Teraz pragnie podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami, bo – jak twierdzi – od tego, czy nabędziemy odpowiednie dla siebie mieszkanie czy dom, zależeć może w dużej mierze poziom zadowolenia z naszego dalszego życia. Ponadto na tym rynku działa wielu spryciarzy bazujących na niewiedzy osób niedoświadczonych. Nie każda atrakcyjna oferta czy przecena okazuje się taką w rzeczywistości. Na kartach tej niewielkiej książki poruszono bardzo wiele tematów dotyczących różnego typu praw do nieruchomości, kwestii spadkowych, zwrócono uwagę, co powinieneś wiedzieć, jeśli zamierzasz kupić bądź sprzedać nieruchomość. Dokładnie omówiono, jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży lokalu lub działki. Autorka nie ukrywa też, że nieruchomości generują stałe i przygodne koszty, i szczegółowo je wymienia. Wreszcie w końcowej części czytelnik znajdzie porady dla inwestorów.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
8
Droga światła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga światła
Dostępny1 szt.

Książka zawiera schemat nabożeństwa i trzy propozycje rozważań, których autorami są: Raniero Cantalamessa OFMCap, Leon Knabit OSB, Błażej Strzechmiński OFMCap. Zdobią ją też piękne ilustracje autorstwa Alessandro Verdiego. Ponadto książka zawiera uwagi praktyczne, strukturę nabożeństwa via lucis oraz biblijne opisy czternastu spotkań drogi światła.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
9
Klocki piankowe 29 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki piankowe 29 elementów
BAM BAM
Dostępny59 szt.

Zestaw 29 elementowych klocków, wykonanych z pianki dla małego konstruktora. Przeznaczone dla dziecka od 18 m-ca życia. Intensywne kolory rozwijają percepcję dziecka. Zestaw klocków daje niepowtarzalną okazję do rozwinięcia wyobraźni, zdolności manualnych oraz koordynacji ruchowej. Poprzez zabawę dziecko uczy się logicznego myślenia, posługiwania się przedmiotami i dopasowywania ich od siebie.

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
10
Romeo i Julia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Romeo i Julia
Dostępny2 szt.

Szekspir dla dzieci od pierwszego roku życia? Owszem i to w dwóch językach! ?Romeo i Julia? to książka, z której dziecko uczy się nazywać rzeczy po polsku i po angielsku, poznaje pierwsze cyferki, a zarazem zaprzyjaźnia się z bohaterami wielkiej literatury. Duet dwóch doświadczonych autorek specjalnie dla najmłodszych przygotował serię BabyLit? - książek przeznaczonych do wspólnej lektury-zabawy z rodzicami: z kanonicznych utworów (?Alicji w Krainie Czarów?, ?Sherlocka Holmesa?, ?Księgi dżungli?, ?Frankensteina?, ?Moby Dicka?) autorki wydobyły przezabawne elementy, by sprytnie i poprzez zabawę wprowadzić dzieci do dwujęzycznej nauki o kolorach, o częściach ciała, o liczbach, o zwierzętach czy pogodzie. Proste kształty, kontrastowe barwy, sympatyczne postacie oraz uroczy projekt graficzny całości spodobają się nie tylko dzieciom. Dzięki serii BabyLit? powszechnie rozpoznawalne tytuły klasyki światowej w przewrotny i komiczny, ale nieodparcie atrakcyjny sposób zagoszczą w wyobraźni naszych najmłodszych.

26,90 zł
16,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,76 zł

1 osoba kupiła
11
Graal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graal
Niedostępny
Brak

Lata 70. XX wieku. Trójka reporterów relacjonuje etiopską wojnę domową. Henry'emu Mercedo, Brytyjczykowi i byłemu więźniowi gułagu, towarzyszy piękna Vivian Smith, szwajcarska fotoreproterka. Razem z Frankiem Purcellem, amerykańskim korespondentem, próbują się przedostać na linię frontu. Spędzając noc w ruinach wioski, spotykają rannego włoskiego księdza. Mężczyzna twierdzi, że właśnie uciekł z więzienia, w którym spędził czterdzieści lat po tym, jak natknął się na tajemniczy klasztor, w którym mnisi od wieków przechowują... Świętego Graala. Reporterzy, powodowani żądzą sensacji, postanawiają sprawdzić niewiarygodną historię Włocha. Jednak podróżowanie przez ogarniętą wojną Etiopię jest śmiertelnie niebezpieczne...

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

12
Królowa lodów z Orchard Street - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa lodów z Orchard Street
Niedostępny
Brak

W roku 1913 Malka Treynovsky jeszcze jako dziecko ucieka z rodziną z Rosji do Nowego Jorku. Zaraz po przyjeździe ulega wypadkowi i zostaje porzucona na ulicy. Przygarnia ją włoska rodzina sprzedawców lodów, od której uczy się fachu. Musi ciężko pracować i udaje jej się przetrwać tylko dzięki sprytowi i pomysłowości. Kiedy dorasta, zakochuje się w niepiśmiennym radykale Albercie – wsiadają razem do furgonetki z lodami i wyruszają w podróż po Ameryce. Powoli dziewczyna staje się Lillian Dunkle, nieugiętą bizneswoman stojąca na czele lodowej fortuny. Jej droga do wielkich pieniędzy i sławy jest nieodłącznie spleciona z dziejami Ameryki. Śledząc jej losy stajemy się świadkami prohibicji, drugiej wojny światowej czy czasów disco.Przenikliwa i wartko napisana powieść. Czytając ją, lepiej zaopatrzcie się w pudełko lodów, możecie ich bardzo potrzebować! Susan Jane Gilman to autorka bestsellerów takich jak Hipocryte in a Pouffy White Dress, Kiss My Tiara i Undress Me in the Temple of Heaven. Występuje w NPR i pisuje dla takich gazet, jak „New York Times”, „Los Angeles Times” i „Ms.”. Uzyskała stopień magistra w dziedzinie kreatywnego pisania na Uniwersytecie Michigan, laureatka wielu nagród literackich. Żyje, podróżując między Genewą i rodzinnym Nowym Jorkiem.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

13
Hotel szczęśliwych ślubów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel szczęśliwych ślubów
Niedostępny
Brak

Rosie McDonald, niegdyś porzucona przez narzeczonego przed ołtarzem, jest cenioną organizatorką ślubów. W obu sferach jej życia – służbowej i prywatnej – nie dzieje się najlepiej: kariera utknęła w martwym punkcie, a chłopak zdecydowanie nie jest „tym jedynym”. Ma jednak przed sobą wyzwanie. Hotel Bonneville mieszczący się w Londynie lata świetności ma już za sobą. Za sprawą działań Rosie zaczyna odzyskiwać dawny szyk i renomę. Gdy wszystko zaczyna się układać i Rosie widzi efekty swojej pracy, w hotelu pojawia się przystojny, aczkolwiek nieco ekscentryczny syn właściciela, Joe. Przy pierwszym kontakcie nie wzbudza on sympatii Rosie. Nie tylko nie ma pojęcia o ślubach, ale chodzi w pomiętych ubraniach, co znacząco odbiega od standardów Rosie. W dodatku Joe ma czelność zgadzać się na to, czego chcą panny młode planujące ślub w hotelu jego ojca. Jako asystent Rosie nie przykłada należytego znaczenia do detali, które dla niej są ważne. Burzy to jej system pracy i powoduje nieustanne konflikty między nimi. Ile par spełni swoje marzenia w hotelu Bonneville? Czy organizowane przez Rosie i Joe śluby będą jak z bajki, a droga do ołtarza będzie usłana pachnącymi płatkami róż? Czy mimo tego, że obydwoje tworzą swoistą mieszankę wybuchową, uda im się stworzyć „drużynę marzeń”? A może nawet... coś więcej? Hester Browne – była dziennikarka, autorka powieści obyczajowych dla kobiet, popularna w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pierwsze doświadczenia zdobywała jako redaktor w wydawnictwie literackim. Wiele jej książek (m.in. The Little Lady Agency oraz The Runaway Princess) trafiło na listę bestsellerów „New York Times”. „Cosmopolitan” określa jej książki jako „cudownie uzależniające”, a „New York Times” porównuje ją do Jane Austen.

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

14
Torebka długi pasek, kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka długi pasek, kwiaty
Niedostępny
Brak

Torebka długi pasek, kwiaty. Zestaw zawiera elementy i akcesoria do uszycia torebki.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

15
Każdego dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdego dnia
Niedostępny
Brak

Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu. Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie. Szesnastoletni A budzi się codziennie w innym ciele i w innym miejscu. Pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać. Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu. Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie reguły, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być ? każdego dnia, bez wyjątku.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

16
Rzetelny proces podatkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzetelny proces podatkowy
Niedostępny
Brak

Książka zawiera kompleksową analizę i ocenę postępowania przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych, głównie pod kątem przestrzegania prawa do rzetelnego procesu w świetle standardów międzynarodowych i przepisów krajowych. W monogra?i zaprezentowano problematykę praw podatnika w postępowaniu przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym na tle najnowszego orzecznictwa i zmian legislacyjnych, w tym nowelizacji z dnia 9 kwietnia 2015 r. ustawy ? Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Publikacja przeznaczona jest dla sędziów sądów administracyjnych, doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, podatników oraz pracowników aparatu skarbowego.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

17
BMW serii 1 od września 2004 do sierpnia 2011 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BMW serii 1 od września 2004 do sierpnia 2011
Dostępny6 szt.

Bogato ilustrowany fachowy poradnik dla użytkowników samochodów osobowych BMW serii 1 produkowanych od września 2004 do sierpnia 2011, z nadwoziami 5-drzwiowym (typ E87), 3-drzwiowym (typ E81), coupe (typ E82) i kabriolet (typ E88), wyposażonych w silniki benzynowe 1,6 dm3 o mocy 115 KM i 122 KM (modele 116i), 2,0 dm3 o mocy 122 KM, 129 KM i 143 KM (modele 118i), 2,0 dm3 o mocy 150 KM i 170 KM (modele 120i), 3,0 dm3 o mocy 218 KM (model 125i), 3,0 dm3 o mocy 258 KM i 265 KM (modele 130i), 3,0 dm3 o mocy 306 KM (model 135i) oraz 3,0 dm3 o mocy 340 KM (model M Coupe), jak również wysokoprężne 2,0 dm3 turbo o mocy 115 KM (model 116d), 2,0 dm3 turbo o mocy 122 KM i 143 KM (modele 118d), 2,0 dm3 turbo o mocy 163 KM i 177 KM (modele 120d) oraz 2,0 dm3 turbo o mocy 204 KM (model 123d), z mechanizmami i automatycznymi skrzynkami przekładniowymi. Podano m.in. plan obsługi technicznej oraz opisy czynności obsługowych i naprawczych, możliwych do wykonania we własnym zakresie, a także schematy instalacji elektrycznej.

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

18
Rachunkowość zarządcza w podmiotach leczniczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość zarządcza w podmiotach leczniczych
Niedostępny
Brak

Książka w sposób kompleksowy prezentuje zagadnienia rachunkowości zarządczej w podmiotach leczniczych. Jej celem jest przedstawienie omawianej dyscypliny jako niezbędnej w procesie efektywnego zarządzania współczesnymi organizacjami. Uzyskane tą drogą informacje mogą zostać wykorzystane zarówno przez zarządzających podmiotem leczniczym, jak i przedstawicieli organów właścicielskich, którzy zapewniają źródła ?nansowania, współdecydują o ważnych zakupach inwestycyjnych i są zaangażowani w proces kontroli. W publikacji omówiono m.in.: ? różnice w projektowaniu systemów rachunkowości zarządczej dla podmiotów komercyjnych oraz organizacji z sektora publicznego i non pro?t, ? wpływ specy?ki działalności leczniczej na potrzeby informacyjne zarządzających i system informacji zarządczej, ? nowoczesny rachunek kosztów jako źródło informacji do zarządzania i wyceny usług zdrowotnych, ? ograniczenia rachunkowości ?nansowej jako źródła informacji dla zarządzających, ? sposoby wykorzystania informacji z nowoczesnego rachunku kosztów w procesie zarządzania rentownością i efektywnością, ? rachunek kosztów zmiennych i analizę koszty?rozmiary produkcji?zysk, ? wykorzystanie rachunkowości zarządczej w procesie realizacji nowych projektów inwestycyjnych, ? zasady budowania systemów planowania i kontroli w podmiotach leczniczych, ? koncepcję zrównoważonej karty dokonań (Balanced Scorecard). Książka przeznaczona jest dla zarządzających podmiotami leczniczymi, pracowników NFZ oraz studentów uczelni medycznych i ekonomicznych. Z pewnością przyczyni się ona do lepszego zrozumienia znaczenia dobrej informacji przy podejmowaniu decyzji zarządczych.

79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

19
Ubezpieczenia społeczne Repetytorium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia społeczne Repetytorium
Niedostępny
Brak

W publikacji w przystępny i zwięzły sposób omówiono zagadnienia dotyczące systemu ubezpieczeń społecznych i uregulowanych w nim świadczeń: podleganie ubezpieczeniom, składki, prawo do świadczeń, ubezpieczenie rolników, normy prawa unijnego. Czytelnik znajdzie tu również informacje o: ? postępowaniu przed organami rentowymi i sądami powszechnymi, ? indywidualnych formach przezorności, ? świadczeniach zleconych ZUS do wypłaty. Obecne, drugie wydanie książki uwzględnia najważniejsze zmiany w prawie ubezpieczeń społecznych dotyczące m.in.: ? wieku emerytalnego, ? emerytur częściowych, ? systemu gromadzenia środków na przyszłe emerytury, ? likwidacji dożywotnich emerytur kapitałowych, ? zasiłków chorobowych. W opracowaniu przedstawiono regulacje zawarte w licznych aktach prawnych, w szczególności zagadnienia budzące wątpliwości interpretacyjne. Książka zawiera ponadto bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i sądów apelacyjnych dotyczące najbardziej kontrowersyjnych kwestii. Każdy rozdział kończy seria pytań z odpowiedziami, sprawdzających i podsumowujących wiedzę. Repetytorium przeznaczone jest dla studentów wydziałów prawa i administracji, także dla słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu prawa ubezpieczeń, aplikantów oraz osób zajmujących się obsługą kadrową.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

20
Zagraniczne formacje. Zagraniczni ochotnicy w Waffen-SS w latach 1940–1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraniczne formacje. Zagraniczni ochotnicy w Waffen-SS w latach 1940–...
Niedostępny
Brak

Książka zawiera dokładny opis wszystkich zagranicznych formacji Waffen-SS, w tym sławnych dywizji, Wiking, Nord czy Prinz Eugen, zbrodniczych jednostek w rodzaju Brygady Kamińskiego, a także złożonego z anglosaskich ochotników Britisches Freikorps. Autor szczegółowo prezentuje historię 350 tysięcy cudzoziemców, którzy służyli w Waffen-SS oraz opisuje ich szlak bojowy. Książka zilustrowana ponad 120 unikalnymi zdjęciami obcokrajowców z Waffen-SS w trakcie akcji bojowych.

10,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,01 zł

21
Tajemnice pszczół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice pszczół
Dostępny19 szt.

Książka omawia znaczenie owadów, które są bardzo ważne dla świata ? głównie pszczół, lecz również os i mrówek. Autor omawia rolę pszczół, os i mrówek w utrzymaniu zdrowego środowiska. Podaje duchowe aspekty procesów przyrody, których zrozumienie może pomóc ludziom w zachowaniu zdrowia.

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

22
Głupi dzidziuś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głupi dzidziuś
Niedostępny
Brak

Nowy tom przygód niesfornego królika Henia, bohatera książek Kupa siku i Ja nie chcę do przedszkola. Henio musi być cicho. W domu jest teraz malutki dzidziuś. – Wracaj do siebie, głupi dzidziusiu – mówi do niego Henio. Ale dzidziuś nigdzie się nie wybiera… Prosta, dowcipna historia pomoże dzieciom poradzić sobie z zazdrością o nowo narodzone rodzeństwo.

26,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

23
Furby Boom! Moja książeczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furby Boom! Moja książeczka
Niedostępny
Brak

Twój kompletny przewodnik po świecie Furby! Z tej książeczki dowiesz się, jak dbać o Furby'ego. Możesz dodawać rysunki, zdjęcia, uczyć się furbijskich słówek i zapisywać ciekawostki o swoim przyjacielu. Znajdziesz tu także zabawne zadania i aż 40 naklejek.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

24
Pod ziemią, pod wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod ziemią, pod wodą
Niedostępny
Brak

Nowy, dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Po obrazkowej podróży po lądach, morzach i kulturach świata nadszedł czas na książkową wyprawę do wnętrza ziemi i w głębiny mórz i oceanów. ?Pod ziemią, pod wodą? to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując , co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej ? od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów. Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata. Części ?Pod ziemią? i ?Pod wodą? zaczynają się po przeciwnych stronach książki, by spotykać się w środku, na rozkładówce poświęconej jądru Ziemi.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

25
Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej. Przepisy na cztery pory roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej. Przepisy na cztery pory roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Bestsellerowa Ulica Czereśniowa w nowej – kulinarnej – odsłonie! W tej tętniącej kolorami i pachnącej przyprawami książce kucharskiej mieszkańcy ulicy Czereśniowej prezentują ponad 50 przepisów na swoje ulubione potrawy. I zapraszają dzieci do wspólnego gotowania. Z ich pomocą mali kucharze z łatwością przyrządzą wiosenną sałatkę z ziół, rzodkiewkowe myszki, lody na patyku, zupę z dyni, muffinki z kasztanami, czipsy z warzyw – i mnóstwo innych pyszności. Dowiedzą się też, jak wyhodować własne zioła, jak poradzić sobie z dziurami w naleśnikach czy jak siać rzodkiewki, żeby nie trzeba ich było potem zjeść wszystkich na raz. A nawet – jak zrobić własną książkę kucharską!

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

26
Ja tu zostaję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja tu zostaję
Dostępny14 szt.

Tomik JA TU ZOSTAJĘ adresowany jest do wszystkich Polaków - wierzących i niewierzących - którym na sercu leży dobro Ojczyzny i pomyślność przyszłych pokoleń. Warunkiem przetrwania "tu i teraz" jest odbudowanie relacji rodzinnych, narodowych i powrót do polskiej NORMALNOŚCI. W świecie medialnego teatru, w którym najważniejsze sprawy dzieją się poza sceną, nie jest to takie proste. Przywracając pamięć o naszych bohaterach, historii i tradycji, trzeba też odnieść się do współczesnych zagrożeń. Stąd pojawiły się rozbudowane rozdziały: antygenderowy i piętnujący zaprzaństwo. Kolejny kontynuuje najważniejszą powinność patriotyczną czasu pokoju: właściwe wychowanie dzieci i młodzieży. Ostatnie strony przypominają ponadczasowe przesłanie Dekalogu, z którym powinien zgodzić się każdy przyzwoity człowiek. Sam rozum daje nam siłę. Ale dopiero połączony z wartościami niesie w sobie dobro. Totalna "wolność" - od rozsądku, obowiązków, odpowiedzialności, uczciwości, wreszcie od prawdziwej miłości - to destrukcja i zagłada gatunku homo sapiens. Tylko ludzie mądrzy i etyczni są w stanie samoograniczyć tę toksyczną "swobodę". I to właśnie odróżnia ich od zwierząt.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

27
Tablica magnetyczna dwustronna Premium - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna dwustronna Premium
Quercetti
Dostępny47 szt.

Zestaw zawiera tablicę magnetyczną, literki, cyferki i obrazki. Jedna strona walizki to wyjątkowa tablica, na której można rysować obrazki specjalnymi mazakami, a z drugiej strony znajduje się tablica magnetyczna, do której można przyklejać literki, cyferki i obrazki. Zabawka rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, uczy koncentracji, twórczego myślenia. Zawartość: dwustronna tablica 48 liter 48 cyfr 22 karty magnetyczne 1 marker 1 gumka 2 wsporniki walizka Zabawka dla dzieci w wieku powyżej lat 4.

205,20 zł
186,73 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 18,47 zł

28
Lalka bobas Early moments do kąpieli  41 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas Early moments do kąpieli 41 cm
Niedostępny
Brak

Lalka bobas 41 cm "early moments" do kąpieli. Zabawka dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

49,20 zł
46,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,46 zł

29
Viking city Mata farma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viking city Mata farma
Niedostępny
Brak

Rewelacyjna mata 2w1. To mata, która może służyć do zabawy samochodzikami. Stanowi również praktyczną torbę do przechowywania zabawek. Możliwość łączenia czterech mat w jedną dużą.

41,90 zł
41,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

30
Viking city Mata lotnisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viking city Mata lotnisko
Dostępny32 szt.

Rewelacyjna mata 2w1. To mata, która może służyć do zabawy samochodzikami. Stanowi również praktyczną torbę do przechowywania zabawek. Możliwość łączenia czterech mat w jedną dużą.

41,30 zł
40,47 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,83 zł

31
Tablica magnetyczna dwustronna z cyframi i kształtami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica magnetyczna dwustronna z cyframi i kształtami
Quercetti
Dostępny38 szt.

Dzięki temu zestawowi dzieci poprzez zabawę nauczą się rozpoznawać cyferki, kształty i kolory. Zestaw zawiera tablicę magnetyczną, cyferki i obrazki. Jedna strona walizki to wyjątkowa tablica, na której można rysować specjalnymi mazakami, a z drugiej strony znajduje się tablica magnetyczna, do której można przyklejać cyferki i obrazki. Zabawka rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową, uczy koncentracji, twórczego myślenia. Dziecko poprzez zabawę uczy się cyferek, kolorów i liczyć. Zawartość opakowania: • dwustronna tablica, • 48 cyfr i znaków matematycznych, • 10 kart magnetycznych, • marker, • gumka, • wsporniki.

111,10 zł
101,10 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 10,00 zł

32
Blister z naklejkami Hello Kitty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,41 zł

33
Blister z naklejkami Uniwersytet Potworny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blister z naklejkami Uniwersytet Potworny
Dostępny12 szt.

5 saszetek z naklejkami (łącznie 25 naklejek)

9,40 zł
8,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,41 zł

34
Viking city Garaż z torami w pudełku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viking city Garaż z torami w pudełku
Dostępny150 szt.

City garaż to zabawka, z którą nie sposób się nudzić. W skład zestawu wchodzi dwustronny, obracany budynek policji-straży pożarnej, na jego dachu może wylądować helikopter. Z góry auta zjeżdżają trasą w dół na parking. Do zestawu dołączone są 3 znaki drogowe, autko oraz helikopter. Po skończonej zabawie budynek zamiania się w pudełko, do którego można schować tory i pojazdy, a parking jest jego wiekiem. Vikingtoys to zabawki bezpieczne, proste, miękkie, ciche, a przede wszystkim wytrzymałe. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Różnorodne, kolorowe pojazdy można łączyć w zestawy z garażami, co umożliwia ciekawą i kreatywną zabawę. Każde dziecko znajdzie dla siebie ulubione auto np. policja, taxi, ambulans, helikopter itp.

74,30 zł
72,81 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,49 zł

35
Viking city Mata port - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Viking city Mata port
Dostępny22 szt.

Rewelacyjna mata 2w1. To mata, która może służyć do zabawy samochodzikami. Stanowi również praktyczną torbę do przechowywania zabawek. Możliwość łączenia czterech mat w jedną dużą.

40,70 zł
39,89 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,81 zł

36
Pieczątki 3D + okulary Barbapapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki 3D + okulary Barbapapa
Niedostępny
Brak

Pieczątki 3D Barbapapa. Zestaw pieczątek z akcesoriami. Zawartość: 5 pieczątek, 2 kredki, 4 obrazki 3D, okulary 3D, plastikowe pudełko z gąbką nasączoną nietoksycznym tuszem. Dodatkowe obrazki 3D dostępne na stronie www.multiprintitalia.it

33,10 zł
Powiadomienie
37
Pieczątki 3D + okulary Bakugan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki 3D + okulary Bakugan
Niedostępny
Brak

Pieczątki 3D Bakugan. Zestaw pieczątek z akcesoriami. Zawartość: 5 pieczątek, 2 kredki, 4 obrazki 3D, okulary 3D, plastikowe pudełko z gąbką nasączoną nietoksycznym tuszem. Dodatkowe obrazki 3D dostępne na stronie www.multiprintitalia.it

18,99 zł
Powiadomienie
38
Pieczątki magic Bakugan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki magic Bakugan
Niedostępny
Brak

Pieczątki Magic Bakugan. Zestaw pieczątek z akcesoriami. Zawartość: 5 pieczątek, 8 zmywalnych pisaków, 4 magiczne kartki, 1 magiczna kredka, plastikowe pudełko z gąbką nasączoną nietoksycznym tuszem.

34,40 zł
Powiadomienie
39
Lubię rysować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

40
Kubuś i przyjaciele. Wyprawa do lasu. Zabawy krok po kroku. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i przyjaciele. Wyprawa do lasu. Zabawy krok po kroku. Disney
Niedostępny
Brak

Nazbieraliście mnóstwo liści i żołędzi podczas wycieczki do lasu? Nie wiecie, co z nimi zrobić? Kubuś i Przyjaciele pokażą Wam, jak wykorzystać skarby z lasu, pokazując wykonanie różnych leśnych rzeczy krok po kroku. A przy okazji opowiedzą wiele ciekawostek o leśnych roślinach i zwierzętach

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

41
Gdzie jest nemo. Wyprawa do podwodnej krainy. Zabawy krok po kroku. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest nemo. Wyprawa do podwodnej krainy. Zabawy krok po kroku. Di...
Niedostępny
Brak

Po wakacjach nad morzem zostało wam mnóstwo muszelek i kilka bursztynów? Nie wiecie, co z nimi zrobić? Nemo i jego przyjaciele pokażą Wam, jak wykorzystać skarby znad morza, pokazując wykonanie różnych morskich rzeczy krok po kroku. A przy okazji opowiedzą wiele ciekawostek o podwodnym życiu.

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

42
Superman. Kolorowanki i łamigłówk. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Kolorowanki i łamigłówk. Część 4
Dostępny209 szt.

To książka aktywnościowa, mająca za zadanie zachęcić dziecko do zabawy. Zabawy, w której musi wykazać się sprytem, inteligencją i kreatywnością. Świetna rozrywka dla każdego fana supermana.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

43
Superman. Kolorowanki i łamigłówki. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Kolorowanki i łamigłówki. Część 3
Dostępny205 szt.

To książka aktywnościowa, mająca za zadanie zachęcić dziecko do zabawy. Zabawy, w której musi wykazać się sprytem, inteligencją i kreatywnością. Świetna rozrywka dla każdego fana supermana.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

44
Violetta. Sekrety urody. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violetta. Sekrety urody. Disney
Niedostępny
Brak

Na pewno lubisz dbać o swoje zdrowie i urodę. Przekonaj się, jak łatwo zamienić swój dom w niezwykły salon urody i piękności! Wykorzystaj naturalne składniki, zainspiruj się pomysłami z tego poradnika i wykonaj mnóstwo pachnących płynów do kąpieli, niesamowitych mydełek, balsamów, naturalnych błyszczyków, toników i wiele innych. Poznaj przepisy na zdrowe potrawy, dzięki którym twoja cera będzie piękna i promienna. Pamiętaj: najważniejsze jest naturalne piękno!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

45
Sekret O'Brienów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret O'Brienów
Niedostępny
Brak

Nowa powieść autorki Motyla. Wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa autorka „New York Timesa” i neurobiolog Lisa Genova powraca z nową, poruszającą powieścią, która opowiada o pląsawicy Huntingtona z taką siłą, jak jej debiutancki Motyl o chorobie Alzheimera. Joe O'Brien to czterdziestotrzyletni policjant, który mieszka w jednej z irlandzko-katolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem. Joe zaczyna doznawać problemów z koncentracją, nietypowych dla niego wybuchów złości i dziwnych drgawek. Początkowo przypisuje te niepokojące objawy stresującej pracy, ale wraz z ich uporczywym nasilaniem postanawia umówić się na wizytę u neurologa. Diagnoza, którą otrzyma, na zawsze odmieni życie Joe i jego rodziny. To pląsawica Huntingtona. Pląsawica Huntingtona to śmiertelna choroba neurogeneratywna, na którą jak do tej pory nie znaleziono lekarstwa. Każde z czwórki dzieci Joe ma pięćdziesiąt procent szans odziedziczenia choroby ojca i ich los może wyjaśnić jedno badanie krwi. Obserwując swoją przyszłość w pogarszającym się stanie Joego, dwudziestojednoletnia Katie zmaga się z pytaniami pod jakimi stanęło jej ledwie rozpoczęte, dorosłe życie. Czy chce wykonać test? A jeśli posiada chorobowy genotyp? Czy potrafi żyć w nieświadomości? Wraz z nasileniem się objawów Joe traci odznakę i wiele więcej. Próbuje nie tracić nadziei i z godnością stawiać czoło chorobie, podczas gdy Katie i jej rodzeństwo szukają w sobie odwagi, by zmierzyć się z losem. Lisa Genova, której twórczość obnaża hart ludzkiego ducha (The San Francisco Chronicle), po raz kolejny stworzyła powieść, która wzrusza, odmienia i zapada w pamięć siłą ludzkich losów, które stały się jej kanwą.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

46
Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953
Niedostępny
Brak

Sylvia Plath lubiła jedzenie, seks i fatałaszki. Wbrew krzywdzącym stereotypom – była kobietą z krwi i kości W czerwcu 1953 roku dwudziestoletnia Plath przyjechała do Nowego Jorku i została redaktorką czasopisma o modzie „Mademoiselle”. Zamieszkała w hotelu Barbizon, chodziła na przedstawienia baletowe, na mecze bejsbolu i tańczyła w West Side Tennis Club. Miała cudownie spędzić czas. Ale to, co nastąpiło, okazało się dwudziestoma sześcioma dniami bólu, przyjęć i pracy, które ostatecznie zmieniły bieg jej życia. Opowieść Elizabeth Winder, uzupełniona zdjęciami i szkicami, wprowadza nas świat Sylvii Plath, zanim ta stała się jedną z największych i najbardziej wpływowych poetek XX wieku. To niezwykłe spojrzenie na młodą Sylvię i miesiąc, który położył podwaliny pod jej przełomową powieść – Szklany klosz. Ta książka jest próbą odczarowania zbanalizowanego wizerunku Plath jako dręczonej przez demony artystki. To opowieść o pełnej energii młodej kobiecie u progu dorosłego życia. O artystce, którą pociągała zarówno jasna, jak i ciemna strona, która miała nienasycony apetyt na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy i która nie obawiała się tego, co może przynieść jej los. O tym, jak Nowy Jork poraził ją swoim morderczym pięknem. O wrażliwej i wesołej osobie, która kochała i zakupy, i czytanie książek. Ta Sylvia ma blond włosy, ciemną opaleniznę, jedną walizkę, kilku ukochanych, dwie czarne sukienki i bilet do Nowego Jorku.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

47
Odnowa Charyzmatyczna. I Dokument z Malines - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnowa Charyzmatyczna. I Dokument z Malines
Dostępny7 szt.

I Dokument z Malines jest próbą uporządkowania i przybliżenia najważniejszych pojęć związanych z ruchem, jakim jest Odnowa w Duchu Świętym. Czym jest chrzest w Duchu Świętym i jak ma się on do powszechnego sakramentalnego chrztu? Czy dzisiaj potrzebujemy jakieś formy inicjacji chrześcijańskiej? Jaką rolę mogą w niej pełnić dary Ducha Świętego? Czy chrześcijaninowi wystarczy sama znajomość prawd wiary, czy też potrzebuje doświadczenia jej skuteczności w życiu? Jakie znaczenie dla inicjacji chrześcijańskiej ma Odnowa w Duchu Świętym? - to tylko kilka pytań, na które starają się odpowiedzieć autorzy. Książka zawiera także dyskusję z różnymi zarzutami, na jakie swego czasu była narażona katolicka Odnowa Charyzmatyczna. Jednocześnie ukazuje szereg wskazań duszpasterskich, które mogą stanowić cenną pomoc dla wszystkich grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. I Dokument z Malines podejmuje wyzwanie opisania pod kątem teologicznym oraz duszpasterskim zjawiska Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. W pracy tej, z inicjatywy kard. Leona J. Suenensa, wspomogli go liderzy Odnowy w Duchu Świętym z wielu krajów świata (m.in. Ralph Martin, Albert de Montleon, Heribert Muhlen, Kevin Ranaghan), a nad stroną teologiczną czuwali światowej sławy teologowie jak Ives Congar, Rene Laurentain oraz znany nam dziś skądinąd Joseph Ratzinger. Już same wymienione nazwiska stanowią najlepszą rekomendację tej książki.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

48
Wspominając błogosławioną Mękę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspominając błogosławioną Mękę
Dostępny4 szt.

Męka Jezusa stanowi centralne wydarzenie historii zbawienia, jednak jej opis czytany jest w liturgii tylko raz w roku i to w sytuacji, gdy nie ma czasu na jej gruntowne skomentowanie. Właśnie dlatego ojciec Raniero Cantalamessa uczynił z niej główny temat rekolekcji wielkopostnych dla Domu Papieskiego. Podejmując zaproszenie zawarte w Pierwszym Liście św. Piotra: Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami (1 P 2, 21), w tych rozważaniach wielkopostnych – pierwszych głoszonych w obecności nowego Najwyższego Pasterza Benedykta XVI, autor zastanawia się nad niektórymi aspektami Męki Pańskiej w duchu głębokiej wdzięczności Jezusowi i woli Jego naśladowania.

16,90 zł
12,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

49
Ekumenizm i Odnowa Charyzmatyczna. II Dokument z Malines - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekumenizm i Odnowa Charyzmatyczna. II Dokument z Malines
Dostępny6 szt.

II Dokument z Malines pod redakcją kard. Leona J. Suenensa, w nowym tłumaczeniu, poświęcony jest korzeniom Odnowy oraz zadaniom, jakie przed nią stoją. Biskup Andrzej Siemieniewski napisał we Wstępie: Ekumenizm nie jest, jak błędnie rozumieli to niektórzy, każdym spotkaniem chrześcijan różnych wyznań. Określenie to przysługuje tylko takim kontaktom, które owocują wzrostem jedności. Bez dogłębnego zrozumienia tej prawdy, pod hasłem ekumenizmu może dochodzić do dalszego rozbicia chrześcijaństwa, a więc faktycznego antyekumenizmu. Odnowa w Polsce doświadczyła jednego i drugiego. Tym odważniej wypada sięgnąć po nowe wydanie drugiego Dokumentu z Malines Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna. Przecież gdyby w minionych dziesięcioleciach zawsze i wszędzie stosowano się do jego zaleceń, nie doszłoby do tylko gorszących wypaczeń, rzucających poważny cień na cały ruch Odnowy w Polsce.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

50
W poszukiwaniu wewnętrznej przemiany. Rozwój duchowy w ćwiczeniach ignacjańskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu wewnętrznej przemiany. Rozwój duchowy w ćwiczeniach ign...
Niedostępny
Brak

W jaki sposób Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli przyczyniają się do rozwoju duchowego rekolektantów? Jaki jest związek poszczególnych tygodni rekolekcji ignacjańskich z klasycznymi etapami rozwoju duchowego? Jaką wizję rozwoju duchowego miał św. Ignacy? Niniejsze opracowanie jest próbą odpowiedzi na powyższe pytania. Ćwiczenia duchowe św. Ignacego Loyoli to forma rekolekcji, które w naszym kraju już od lat 80. XX wieku odprawiają nie tylko jezuici, ale i szerokie rzesze duchownych z innych wspólnot oraz osób świeckich. Cztery tygodnie Ćwiczeń, zgodnie z zamysłem ich autora, wpisują się w tradycyjny dla duchowości chrześcijańskiej podział na trzy drogi rozwoju duchowego: oczyszczającą, oświecającą i jednoczącą. Porównanie ignacjańskiej propozycji rekolekcyjnej z klasycznymi dla duchowości etapami rozwoju pozwala wydobyć oryginalność myśli św. Ignacego, jak również odkryć tajemnicę niezwykłej skuteczności formacyjnej jego Ćwiczeń. Widać to zwłaszcza z perspektywy współczesnej wiedzy psychologicznej, bo okazuje się, że kierownictwo duchowe, jakie proponuje św. Ignacy, zawiera w sobie ważny element terapeutyczny, który dopiero kilka wieków później odkryły i zaczęły stosować wyrastające jak grzyby po deszczu różne szkoły psychoterapii. Same Ćwiczenia nie ograniczają się jednak tylko do terapii, choć uzdrowienie wewnętrzne także jest wpisane w ich dynamikę. Główny cel, jaki stawia sobie ich autor to takie uporządkowanie uczuć rekolektanta, aby służyły one w jego drodze do Boga, a to już jest cel wybitnie duchowy.

34,00 zł
24,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

Wróć do góry