hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.04.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 29 kwietnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pippi się wprowadza i inne komiksy (Astrid Lindgren), na drugim Dalej niż boska cząstka (Leon Lederman, Christoper Hill). Kolejny produkt to Mentalizm. Perswazja służb specjalnych w zyciu codziennym i biznesie (Jacek Ponikiewski) oraz W pogoni za miłością (Sabine Heinrich).
1
Pippi się wprowadza i inne komiksy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pippi się wprowadza i inne komiksy
Dostępny63 szt.

Pippi w wydaniu komiksowym! Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która właśnie wprowadziła się do Willi Śmiesznotki i zapoznała z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić! Pierwszy z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej. Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
2
Dalej niż boska cząstka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalej niż boska cząstka
Dostępny21 szt.

4 lipca 2012 roku zespół naukowców pracujących w Wielkim Zderzaczem Hadronów, ogłosił odkrycie długo poszukiwanego bozonu Higgsa – znanego również jako „boska cząstka”. 14 marca 2013 roku CERN potwierdził odkrycie. Ta nieuchwytna cząstka subatomowa tworzy pole, które przenika cały Wszechświat, nadając masy cząstkom elementarnym, będącym podstawowym budulcem wszystkiego w znanym nam świecie. Zatem – co dalej? Odkrycie, chociaż niezwykle ważne, przyniosło nowe pytania, spośród których najważniejsze brzmi: „Kto zamówił boską cząstkę i co chciał przez to powiedzieć?”. W tych fascynujących rozważaniach na temat przyszłości fizyki cząstek elementarnych, dwóch wybitnych fizyków omawia znaczenie bozonu Higgsa oraz zastanawia się nad implikacjami jego obecności we Wszechświecie. Podejmując temat tam, gdzie laureat Nagrody Nobla Leon M. Lederman zakończył swój słynny bestseller Boska cząstka, Lederman i Christopher T. Hill wyjaśniają, co będzie dalej, oraz omawiają kluczowe problemy, jakie będą zaprzątały głowy fizyków w nadchodzących latach. Dlaczego naukowcy byli przekonani, że musi istnieć coś takiego jak bozon Higgsa? Jakie nowe cząstki, siły i prawa fizyki kryją się w obszarach leżących dalej niż „boska cząstka”? Czym są składniki otaczającego nas Wszechświata? Autorzy, w przemyślanym, zabawnym i przejrzystym stylu, z którego są znani, przedstawiają nam intrygujące zagadnienia, które wiodą naukowców wciąż dalej, w głąb samej istoty natury. „Najlepszy opis bozonu Higgsa, jaki kiedykolwiek widziałem”. – James Trefil, profesor fizyki, katedra Clarence’a J. Robinsona, George Mason University „Prawdziwy majstersztyk”. – „Times Literary Supplement” Leon Lederman – laureat Nagrody Nobla, jest autorem cieszących się uznaniem książek Boska cząstka (z Dickiem Teresim) i Zrozumieć niepojęte (z Christopherem T. Hillem). Były wykładowca na Illinois Mathematics and Science Academy, Pritzker Professor of Science w Illinois Institute of Technology, emerytowany dyrektor Państwowego Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych im. Enrico Fermiego (Fermilab). Christopher Hill – współautor, z Loenem M. Ledermanem, książki Zrozumieć niepojęte,/i>. Jest cenionym fizykiem teoretykiem oraz byłym kierownikiem Wydziału Fizyki Teoretycznej w Państwowym Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych im. Enrico Fermiego (Fermilab).

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

3 osoby kupiły
3
Mentalizm. Perswazja służb specjalnych w zyciu codziennym i biznesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mentalizm. Perswazja służb specjalnych w zyciu codziennym i biznesie
Dostępny6 szt.

Dzięki tej publikacji poznasz i wdrożysz z powodzeniem mentalne ćwiczenia, które wykorzystywane są przez Szwedzkie Jednostki Bojowe, zgłębisz metody komunikacji znane dotąd tylko służbom specjalnym i nauczysz się czytać samego siebie podczas najskuteczniejszych medytacji, jakie dotąd zostały poznane. Wszystko po to, byś zaczął pracować nad prawdziwym potencjałem Twojego wnętrza. „Zaczynam od człowieka, który odbija się w lustrze!” – śpiewał niekwestionowany król popu, Michael Jackson. Szkoda tylko, że nie zdradził sekretu, jak to zrobić. Zależy Ci, by działać w sposób prawdziwy, spójny z niezwykłą skutecznością, ale nie stosując technik zgubnej manipulacji? Mentalizm, czyli najskuteczniejsza technika poznania i wykorzystania własnej duszy pomoże Ci zdobyć rzetelną, nowatorską wiedzę z dziedziny mentalności i perswazji, byś łatwiej mógł realizować Twoje cele.

44,90 zł
36,82 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,08 zł

1 osoba kupiła
4
W pogoni za miłością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pogoni za miłością
Dostępny24 szt.

W wieczór sylwestrowy Ewa dowiaduje się nieoczekiwanie, że jej ukochana babcia zamierza odejść od dziadka i wprowadzić się do nowego mieszkania, po sześćdziesięciu latach małżeństwa. Szok! Ewa od sześciu lat jest w szczęśliwym związku z nauczycielem matematyki. A może nie do końca czuje się spełniona? Mają piękne mieszkanie, dużo podróżują i oboje kochają swoją pracę. Ewa chce mieć dziecko, Johannes nie. Nie rozmawiają o tym, ponieważ decyzja w tej sprawie właściwie już zapadła. Ale wtedy Ewa spotyka w kolońskim klubie zabójczo przystojnego Tobiasza. Nagle wszystko się zmienia, sprawy nabierają tempa. Kiedy dzwoni do niej babcia i żali się na trudną do zniesienia sytuację w domu, obie postanawiają jednomyślnie: Raz kozie śmierć! Pryskamy!. Na południe, nad morze. Rozpoczyna się ekscytująca podróż na Elbę. Debiut literacki Sabine Heinrich jest błyskotliwą powieścią z gatunku drogi, której bohaterki – dwie kobiety, znajdują się na życiowym zakręcie, a zarazem historią o słonecznych Włoszech w styczniu. Wszystko to opowiedziane lekko, dowcipnie, okraszone szczyptą melancholii. Idealna babska lektura do poduszki.

29,90 zł
23,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

1 osoba kupiła
5
Socjologia uspołecznienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjologia uspołecznienia
Dostępny80 szt.

Mirosława Marody jest wyjątkową postacią polskiej socjologii. Od lat inspiruje zasadnicze dla rozwoju dyscypliny debaty i analizy. Jest wnikliwą interpretatorką przemian społecznych, mentorką i nauczycielką wielu socjologów. Jest także autorką ważnych prac naukowych. Zasadniczym celem powstania Socjologii uspołecznienia było przedstawienie problematyki, którą od lat konsekwentnie zajmuje się Mirosława Marody, jako płaszczyzny łączącej różne gałęzie nauk społecznych. Książka składa się z czterech części: Uwikłanie badacza, W uwięzi więzi, Zakorzeniona gospodarka oraz Polityka i polityczność w procesie przemian. Nawiązują one do zagadnień, na których skupia się w swojej pracy naukowej profesor Marody. Autorami opublikowanych tu tekstów są współpracujący z nią wybitni naukowcy, a także wypromowani przez nią doktorzy. ?Autorzy Socjologii uspołecznienia podejmują najbardziej istotne dla naszej dyscypliny rozważania, których w Polsce w ostatnich kilkudziesięciu latach było jak na lekarstwo. Napisali dzieło spójne wewnętrznie, o dobrze przemyślanej strukturze?. Z recenzji wydawniczej prof. Mariana Golki

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
6
Przebieranki malowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebieranki malowanki
Niedostępny
Brak

Zbiór oryginalnych pomysłów na malowane buźki, maski, stroje karnawałowe, przebrania na Halloween, efektowne kreacje urodzinowe, kostiumy na szkolne przedstawienia i inne okazje. Autorka pokaże, jak krok po kroku wykonać każdy, kostiumowy projekt z łatwo dostępnych materiałów. Książka, która przyda się wszystkim rodzicom, opiekunom i animatorom zabaw nie tylko w okresie karnawału!

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

7
Likwidator '44. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Likwidator '44. Audiobook
Dominik Kozar, StoryBox
Niedostępny
Brak

Powieść kryminalna, która burzy nasze wyobrażenia o okupowanej stolicy! Podziemna Warszawa szykuje się do powstania, a za Wisłą gromadzą się radzieckie wojska. Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zabójstw, które zdają się nie mieć nic wspólnego z ruchem oporu. Ofiarami są zarówno gestapowcy, jak i żołnierze podziemnej Armii Krajowej. Okoliczności zbrodni wskazują na działanie seryjnego mordercy. Duet policjantów – wypuszczony z Oświęcimia Polak i pracujący w Kripo Niemiec – próbuje jak najszybciej znaleźć sprawcę. Choć morderca zostawia na miejscu zbrodni kartkę z nazwiskami swoich kolejnych ofiar, wytropienie go graniczy z cudem. Prawda, do której w końcu dotrą, okaże się dużo bardziej skomplikowana, niż myśleli. Motyw zbrodni połączy bowiem kilku obcych sobie mężczyzn, mających jeden cel, ważniejszy dla nich niż tocząca się w tle wojna.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

8
Gamedec. Czas silnych istot. Tom 2. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamedec. Czas silnych istot. Tom 2. Audiobook
Marcin Przybyłek, StoryBox
Niedostępny
Brak

Trwa wielka wojna z Thirami. Przeciwko siłom wroga może wystąpić pięciokrotnie mniejsza armia WayEmpire, dowodzona przez admirała Hawka. Sytuacja jest niewesoła. Może nowa zdolność kilkunastu tysięcy Ranów do przeobrażania się w stumetrowe anioły zagłady uratuje Imperium? A może to Arka – wywrotowy eksperyment Sergia Lamy odegra decydującą rolę? Miłośników serii o Torkilu Aymore nie rozczarują dynamiczne opisy walk, w których raz po raz zakrzywiona jest czasoprzestrzeń.

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

9
Ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty
Niedostępny
Brak

Książka w stylu Greya, ale na zdecydowanie wyższym poziomie literackim, pokazująca psychologiczne motywacje działań osób owładniętym obsesją; o stalkerze obsesyjnie prześladującym pewną dziewczynę. Perwersyjnie romantyczny thriller. Miłość rani. Kiedy do księgarni w nowojorskiej East Village wchodzi początkująca pisarka Guinevere Beck, pracujący tam Joe zupełnie traci dla niej głowę. Beck jest bowiem wszystkim, czego Joe pragnie: kobietą obdarzoną nieustępliwością i ciętym językiem, a przy tym olśniewająco piękną i seksowną. Beck jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że jest dla Joego ideałem, wkrótce jednak ulega czarowi mężczyzny, który wydaje się stworzony dla niej. Rzecz w tym, że nie wie wszystkiego o Joe i sama też kryje pewne tajemnice. Ich związek oparty na wzajemnej fascynacji nabiera tempa, obsesja ma zgubne konsekwencje… Trzymająca w napięciu historia bezlitosnej namiętności. Ty Caroline Kepnes to perwersyjnie romantyczny thriller, który nieraz cię zaskoczy. Caroline Kepnes – pochodzi z Cape Cod, jest autorką wielu opowiadań, które ukazywały się i ukazują między innymi w „Necessary Fiction” i „The Story Shack”. Wyreżyserowała film krótkometrażowy Miles Away. Ukończyła kierunek historia Stanów Zjednoczonych na Uniwersytecie Brownów. Wyszła z tego cało i dziś mieszka w Los Angeles. Ty to jej debiut powieściowy.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

10
Memento dla Stambułu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memento dla Stambułu
Dostępny150 szt.

Pełna emocji kryminalna opowieść, w której zaskakującą rolę odgrywa magiczny Stambuł – miasto skradzionych marzeń. Ciało znalezione u stóp pomnika Atatürka. Antyczna moneta ukryta w dłoni ofiary. Przerażające przesłanie pozostawione przez mordercę. I doświadczony nadkomisarz, który za wszelką cenę próbuje rozwikłać śmiertelnie niebezpieczną zagadkę. Wkrótce okazuje się, że to dopiero początek zbrodni – ofiar przybywa, każda kolejna jest odnajdywana w ważnym miejscu Stambułu, np. pod kolumną Konstantyna, przed wejściem do Hagii Sophii, przy Złotej Bramie, w okolicach pałacu Topkapı, na dziedzińcu meczetu Sulejmana Wspaniałego. Każda ściska w ręku monetę z innego okresu historycznego z wizerunkiem różnych władców. Rozpoczyna się śledztwo, które doprowadzi do zaskakującej prawdy… Siedem ofiar, siedem monet, siedmiu władców, siedem historycznych miejsc Stambułu. I jeden wątek, który łączy wszystkie morderstwa: tajemnica wielkiej metropolii.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

11
Biorę sobie ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biorę sobie ciebie
Niedostępny
Brak

Błyskotliwie napisany, niewiarygodnie dowcipny debiut, od którego nie można się oderwać, z jedną z najbardziej przekonujących i żywiołowych narratorek od czasu Bridget Jones! Poznajcie Lily Widler ? mieszkankę Nowego Jorku, prawniczkę i przyszłą pannę młodą. Ma wymarzoną pracę, wspaniałych przyjaciół, rodzinę złożoną z charyzmatycznych i kochających kobiet, a także idealnego narzeczonego.Co jeszcze? Nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby wychodzić za mąż.Will, narzeczony Lily, jest błyskotliwym przystojnym archeologiem. Lily jest pyskata, impulsywna, chętnie wypija drinka (albo pięć) i absolutnie nie potrafi dochować wierności jednemu mężczyźnie. Lubi Willa, ale czy go kocha? Will kocha Lily, ale czy naprawdę ją zna? Zbliża się termin ślubu, a noce ? i poranki, i popołudnia ? które Lily spędza na piciu, zabawie i podejmowaniu wątpliwych decyzji, coraz dobitniej dowodzą, że najszczęśliwszy dzień jej życia może się okazać największym błędem, jaki dotąd popełniła.Nie śmiałam się tak bardzo i tak serdecznie, czytając książkę, od czasu lektury?Dzienników Bridget Jones". ?Biorę sobie ciebie..." jest powieścią niezwykle inteligentną, niewiarygodnie śmieszną, seksowną i pomysłową. Mówiąc krótko, od lat żadna lektura nie sprawiła mi takiej przyjemności. Jane GreenHa ha ha ha ha ha! ?Biorę sobie ciebie..." jest najzabawniejszą powieścią, jaką czytałem w tym roku! Gary Shteyngart, autor Supersmutnej i prawdziwej historii miłosnej z listy bestsellerów New York Timesa?Biorę sobie ciebie..." jest w jednakowym stopniu powieścią mądrą i seksowną ? bohaterka Elizy Kennedy to niezwykle zabawna kompanka, mimo że nie zawsze wie, z kim idzie do łóżka. Dowcipny i bezczelny styl Kennedy zdobędzie wasze serca, nim skończycie czytać pierwszą stronę.Emma StraubTa zabawna i ciepła powieść jest rzadkim przykładem lektury o miłości i małżeństwie, która nie przemyca ukradkiem ustalonego zestawu przestarzałych idei o tym, jak kobiety powinny odczuwać, myśleć i zachowywać się. Zamiast tego radośnie szaleje, będąc przy tym subtelnie rewolucyjną w kwestii zachowań seksualnych ? a to nie jest łatwe, o czym może zaświadczyć każdy, kto próbował radośnie szaleć, równocześnie się buntując.Emily GouldW tej zwariowanej opowieści, która przypomina szybki związek, najważniejszym pytaniem jest to, czy można równocześnie być rozwiązłym i zakochanym. Lily, pławiąc się w rządzącej w Key West atmosferze wolnej miłości, skłania się ku odpowiedzi twierdzącej. Powieść wywołuje ten sam skutek, co trzy krwawe Mary wypite na późne śniadanie: czytelnik jest rozgrzany, oszołomiony i gotowy posłuchać dzikiej strony swojej natury.Kirkus Review Eliza Kennedy studiowała na University of Iowa i Harvard Law School, gdzie była redaktorką Harvard Law Review. Po ukończeniu studiów pracowała przez kilka lat jako asystentka sędziego, później przez kilka lat praktykowała w prestiżowej kancelarii na Manhattanie. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i synem. ?Biorę sobie ciebie?" to jej pierwsza powieść.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

12
Miłość na Bali - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość na Bali
Dostępny3 szt.

Miłość na Bali" to druga po „Okruchach raju" część „Azjatyckiej sagi", której akcja toczy się w Indonezji. Turyści, którzy coraz liczniej odwiedzają rajską wyspę Bali, są zachwyceni czarownym otoczeniem, lecz miejsce to skrywa też swoją niebezpieczną i paskudną twarz. Do licznej grupy polskich osadników na Bali dołączają Dorota oraz jej córka Marysia, bohaterki „Arabskiej sagi". Jak zmieniła się pół-Arabka? Jak wpływają na nią łagodny indonezyjski islam i zaczarowana hinduistyczna wyspa Bali? Jak żyje się Dorocie w miejscu, które do złudzenia przypomina raj? Czy nadal ma skłonności do pakowania się w kłopoty? Jak układa się prywatne życie Marysi? Czy Karim naprawdę jest jedynym mężczyzną, z którym chce ona spędzić resztę swoich dni? A może na jej drodze pojawi się jeszcze jej pierwsza wielka miłość, Hamid Binladen? Tanya Valko fikcyjne losy bohaterów osnuwa na kanwie prawdziwych wydarzeń. Przedstawia codzienne życie na rajskiej wyspie, ukazując inny, obcy dla nas, Europejczyków, świat pełen duchów i niesamowitych wierzeń. Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej. Obecnie przebywa w Indonezji. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi", na którą złożyły się tomy: „Arabska żona", „Arabska córka", „Arabska krew" i „Arabska księżniczka". Jej sukces skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga", którego pierwszy tom nosi tytuł „Okruchy raju".

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

13
Happy End - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy End
Niedostępny
Brak

Czy chce, żeby wrócił na karty jej książki, czy woli go w swoim łóżku? Życie 46-letniej Sadie Fuller trudno nazwać romantycznym. Jest raczej zwyczajną mamą ? z lekką nadwagą, nawałem obowiązków i codziennymi problemami związanymi z samotnym wychowywaniem 11-letniej córki. Ale Sadie ma tajemnicę ? podczas gdy reszta przedmieścia śpi, Sadie zarabia na życie, pisząc powieści erotyczne pod pseudonimem K. T. Briggs. Choć jej własne życie intymne niczym się nie wyróżnia, Sadie ma dryg do wymyślania kipiących seksem scen z udziałem wysportowanych i idealnie pięknych postaci w bardzo skąpych strojach. Ale wszystko się zmienia, gdy podczas zwyczajnej wizyty w sklepie, spotyka mężczyznę, który wydaje się dziwnie znajomy. Czy Sadie traci rozum, czy też najnowszy z jej super przystojnych bohaterów opuścił rękopis powieści i przeniósł się do rzeczywistości? Starając się odnaleźć w tej dziwnej nowej sytuacji, Sadie zaczyna dostrzegać romantyzm tam, gdzie nigdy nie spodziewała się go znaleźć? tam, gdzie romansowy happy end nie jest może aż tak nieprawdopodobny. Rzadko zdarza się książka, która łączy błyskotliwy humor z gorącą erotyką i refleksją nad znaczeniem literatury. Happy End to powieść, od której trudno się oderwać, pełna humoru, inteligentna, seksowna i magiczna. Z sympatyczną główną bohaterką, która z niezłym tupetem wywraca cały gatunek romansu do góry nogami. Amy Shearn, pisarka Urocza, dowcipna i odrobinę pieprzna lektura. Fantastyczna fabuła rozwija się gładko, nie popadając w przewidywalność, a Sadie Fuller jest budzącą sympatię, świetnie skrojoną bohaterką. Będziecie trzymać kciuki za ciepłą i przebojową Sadie i wszystkie postaci, które stworzyła. Jessica GroseElizabeth Maxwell mieszka wraz z mężem i dziećmi w Davis w stanie Kalifornia.

34,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

14
Mona Lisa. Odkryte życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mona Lisa. Odkryte życie
Dostępny150 szt.

Książka powstała w oparciu o założenie, że Mona Lisa to postać historyczna – Lisa Gherargini, żona Francesco del Giocondo. Czytelnik poznaje niemal całe życie Lisy – kobiety, która pięć wieków temu urodziła się i żyła we Florencji, urodziła sześcioro dzieci, zmarła mając 63 lata. Oprócz zarysu życia Lisy Gherardini oraz dziejów jej rodu – a przy okazji także historii Florencji – autorka pokrótce przedstawia czytelnikowi postać Leonard da Vinci, opisuje jego talenty, osiągnięcia, zainteresowanie nauką. W książce znajduje się wiele ciekawostek odnoszących się do życia Leonarda, jak na przykład jego problemy z prawem. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia zwyczaje renesansowej Florencji, a także przybliża postać kobiety renesansu. Czytelnik poznaje tradycje związane z chrzcinami, kształceniem dzieci, funduszami posagowymi, ceremonią zaślubin, nocy poślubnej a nawet śniadania serwowanego następnego dnia (jajka i słodycze – na płodność i miłość). Autorka porusza również kwestie seksu przeznaczonego głównie dla mężczyzn i służącemu rozrywce (stąd tak wiele nieślubnych dzieci) i prokreacji (typowa Florentynka była w ciąży średnio co trzynaście-czternaście miesięcy). W piętnastym wieku powstały pierwsze podręczniki mające na celu wyedukować młode, niedoświadczone, często nastoletnie żony.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

15
Był pan w Smoleńsku, kapitanie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był pan w Smoleńsku, kapitanie?
Niedostępny
Brak

Rok 1943 przynosi niemieckiej propagandzie coś, co według Goebelsa może nawet odwrócić losy wojny. Chodzi o masowe groby odkryte pod Smoleńskiem i ich znaczenie propagandowe. By wypełnić tajne zadanie, Bernhard Günther opuszcza Berlin i udaje się na wschód, aby osobiście zbadać, co znaleziono w Lesie Katyńskim. Bernie na miejscu wplątuje się także w sprawę pewnego zabójstwa i wpada w nie lada tarapaty. Kryminalna fabuła rozwija się w tle jednej z najbardziej makabrycznych zbrodni wojennych, a przyjęty przez Kerra punkt widzenia i narracja pozwalają spojrzeć na mord w Katyniu z innej perspektywy. Ani czytelnik, ani Bernie Günther nie mierzyli się jeszcze z historią w ten sposób.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

16
Poradnik przedsiębiorcy. Sage Symfonia Start. KPiR i ryczałt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik przedsiębiorcy. Sage Symfonia Start. KPiR i ryczałt
Dostępny80 szt.

Książka zawiera przydatną wiedzę o działalności gospodarczej i kurs obsługi programu wspomagającego zarządzanie małym przedsiębiorstwem. Autorzy zadbali o to, aby Czytelnik znalazł w Poradniku nie tylko wsparcie, lecz również inspirację do własnego rozwoju, jako menedżera swojej firmy. Zaprezentowali typowe procesy występujące w działalności, takie jak sprzedaż, zakup, zarządzanie pracownikami, majątkiem w kontekście przepisów prawa, wskazując jednocześnie, jak dany proces wprowadzić do programu Sage Symfonia Start Mała Księgowość. Czytelnik dzięki Poradnikowi nie tylko dowie się, jak prowadzić własną działalność zgodnie z przepisami, jak ułatwić sobie pracę, korzystając z programu, ale pozna też podstawy analizy danych i raportowania, które pozwolą mu na zebranie wiedzy ułatwiającej podejmowanie decyzji gospodarczych. "Praca posiada jasno sformułowane cele. Autorzy dołożyli starań, aby wyniki ich pracy były użyteczne zarówno do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, doskonalenia własnego warsztatu pracy, jak i efektywnego zarządzania własną działalnością, czyli ? jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą przez osobę fizyczną z wykorzystaniem komputera. Autorzy w sposób logicznie uporządkowany odpowiadają na pytania: jak to wykazać w programie, jak być w zgodzie z przepisami, jak wykorzystać informacje zawarte w systemie, jak chronić informacje i dane.? dr hab. Ewa Hellich, prof. SGH (recenzent)

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

17
Mats i Roj Ktoś się wprowadza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mats i Roj Ktoś się wprowadza
Dostępny8 szt.

Dwanaście opowiadań o Matsie i Roju ? książka do głośnego lub samodzielnego czytania. Roj mieszka z mamą i tatą. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się Mats z mamą i młodszą siostrą. Mats i Roj zostają kolegami i razem zastanawiają się nad tym, jak działa świat. Obserwują, fantazjują, eksperymentują. Nic nie jest dla nich oczywiste. Co będzie, jeśli wystrzelą kamień wysoko w kosmos? Co się stanie, jeśli postawią wózek sklepowy na krze? Jak właściwie czuje się jaszczurka Karina? A gdyby tak Mats przebrał się za Roja, a Roj za Matsa? Eva Lindström, autorka i ilustratorka, nominowana do Nagrody im. H.Ch. Andersena, od ponad dwudziestu lat tworzy niezwykłe autorskie książki obrazkowe, a także ilustruje teksty innych autorów. Wydała też dwa zbiory opowiadań ? i właśnie jednym z nich rozpoczynamy przedstawianie jej twórczości polskim czytelnikom. A już niebawem ? książki obrazkowe.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

18
Pierwsza encyklopedia. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza encyklopedia. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Seria pierwszych encyklopedii dla przedszkolaków! Kolorowe ilustracje i proste słowa sprawią, że dziecko bez trudu rozpozna znaczenie wielu słów, dowie się jak zbudowane jest ciało człowieka, co można znaleźć na wsi, pozna różne pojazdy. Każda z książek podzielona jest na kilka rozdziałów, aby ułatwić dziecku poznawanie nowego słownictwa. Dzieci znajdą w nich również odpowiedzi na proste pytania, które pomogą podsumować zdobytą wiedzę.

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

19
Domowa biblioteczka. Ulubione piosenki przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa biblioteczka. Ulubione piosenki przedszkolaka
Dostępny20 szt.

Nowa seria książeczek do rodzinnego czytania. Znajdą się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników. Tych książek nie może zabraknąć na półce w domowej biblioteczce!

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

20
Domowa biblioteczka. Wiersze i wierszyki polskich poetów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa biblioteczka. Wiersze i wierszyki polskich poetów
Niedostępny
Brak

Nowa seria książeczek do rodzinnego czytania. Znajdą się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników. Tych książek nie może zabraknąć na półce w domowej biblioteczce!

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

21
Budowanie Polski Ludowej. Robotnicy a komuniści 1945-1950 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowanie Polski Ludowej. Robotnicy a komuniści 1945-1950
Niedostępny
Brak

„Aby zrozumieć polski komunizm, trzeba zacząć od badania jego początków”, pisze we wstępie do swojej książki Padraic Kenney. Irlandzki historyk pokazuje, że, jakkolwiek reżim komunistyczny wprowadzono w Polsce odgórnie siłą i z pomocą radzieckich czołgów, to jednak na jego charakter i specyfikę, zwłaszcza w latach 1945-1950, ogromny wpływ mieli nie tylko komunistyczni decydenci, ale też w dużym stopniu robotnicy. I właśnie z perspektywy zwykłych ludzi, w szczególności robotników, Kenney stara się opisać doświadczenie nowego ustroju rzekomej „sprawiedliwości społecznej”.

49,99 zł
43,49 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

22
Kim chcę zostać? Lekarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim chcę zostać? Lekarka
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Z nich dzieci dowiedzą się, jakie można wykonywać zawody i na czym polega praca w każdym z nich. Dzięki wesołym wierszykom Urszuli Kozłowskiej będzie przy tym mnóstwo zabawy!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

23
Domowa biblioteczka. Wiersz polskich klasyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa biblioteczka. Wiersz polskich klasyków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Nowa seria książeczek do rodzinnego czytania. Znajdą się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników. Tych książek nie może zabraknąć na półce w domowej biblioteczce!

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

24
Najmilsze dobranocki. Kot Filemon. Nowe przygody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najmilsze dobranocki. Kot Filemon. Nowe przygody
Niedostępny
Brak

Wspaniałe bajeczki do czytania na dobranoc!Zbiór ciepłych opowiadań o przygodach ulubionego bohatera polskich dobranocek. Nasz niesforny Filemon co rusz wpada w nowe tarapaty, ale dzięki Babci, Dziadkowi i oczywiście Bonifacemu, wychodzi z nich cało. Z każdej przygody czerpie tez ważną naukę.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

25
Mała Nina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Nina
Niedostępny
Brak

Kim jest Nina? Katoliczką, ewangeliczką, a może wegetarianką? Czy istnieje niebo dla zwierząt? Mała bohaterka książki rozmyśla o wielu ważnych sprawach świata dorosłych i z humorem przezwycięża wszelkie życiowe trudności. Dziecięcy świat Niny jest pełen przygód. Dziewczynka marzy o śwince morskiej, a kiedy wymarzone zwierzątko pojawia się w końcu w domu postanawia ochrzcić je szampanem, tak jak statek... Świeża, szczera i niezwykle zabawna książka dla dzieci w wieku od ośmiu do osiemdziesięciu lat. Dla wszystkich, którzy lubią Przygody Mikołajka.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

26
Domowa biblioteczka. Wiersze i wierszyki o zwierzętach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa biblioteczka. Wiersze i wierszyki o zwierzętach
Niedostępny
Brak

Nowa seria książeczek do rodzinnego czytania. Znajdą się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników. Tych książek nie może zabraknąć na półce w domowej biblioteczce!

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

27
Kontrastowe książeczki. Moje pierwsze obrazki. Zwierzęta wokół nas. Jakie to ciekawe. Zwierzęta tu i tam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrastowe książeczki. Moje pierwsze obrazki. Zwierzęta wokół nas. Ja...
Niedostępny
Brak

Zestaw książeczek kontrastowych w etui przeznaczony dla niemowląt od 6. miesiąca życia. Książeczki oparte na czarno-białym kontraście przyczyniają się do optymalnego rozwoju Twojego dziecka! Wspólnie spędzony czas to najważniejsze, co możemy dać dziecku. Rozpoznawanie na obrazkach czynności, których maluszek sam doświadcza, jest dla niego fascynującym przeżyciem. Dziecko z pewnością pokocha niniejszą książeczkę, która szybko stanie się ulubioną wspólną zabawą jego i rodziców. Maluszek wielokrotnie będzie do niej wracać z radością.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

28
Domowa  biblioteczka. Rymowanki dla małych i dużych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa biblioteczka. Rymowanki dla małych i dużych
Niedostępny
Brak

Nowa seria książeczek do rodzinnego czytania. Znajdą się w niej najpiękniejsze wiersze i wierszyki polskich poetów, utwory wielkich klasyków oraz piosenki, rymowanki, zagadki, przysłowia, baśnie, bajki i legendy. Z niezwykle barwnymi ilustracjami cenionych polskich rysowników. Tych książek nie może zabraknąć na półce w domowej biblioteczce!

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

29
Kontrastowe książeczki. Zwierzęta i zwierzątka. Świat dzidziusia. Nasze buzie. Świat wokół nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrastowe książeczki. Zwierzęta i zwierzątka. Świat dzidziusia. Nasz...
Niedostępny
Brak

Przeznaczony dla niemowląt od 6. miesiąca życia. Wspólnie spędzony czas to najważniejsze, co możemy dać dziecku. Rozpoznawanie na obrazkach czynności, których maluszek sam doświadcza, jest dla niego fascynującym przeżyciem. Dziecko z pewnością pokocha niniejszą książeczkę, która szybko stanie się ulubioną wspólną zabawą jego i rodziców. Maluszek wielokrotnie będzie do niej wracać z radością.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

30
Ogródek w doniczkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogródek w doniczkach
Niedostępny
Brak

Nowy trend, niezwykle popularny w Europie Zachodniej. Pierwsza polska publikacja o całorocznej uprawie warzyw w domu. Nie każdy ma swój ogród, ale żeby cieszyć się własnymi uprawami, wystarczy parapet lub niewielki balkon. Z tej książki dowiesz się, jak założyć warzywnik we własnej kuchni, jak dobrać odpowiednie podłoże, pojemniki i gatunki roślin. Dla nich właśnie jest ta książka. Można się z niej dowiedzieć, jak założyć warzywnik we własnej kuchni albo na balkonie i zdobyć wiele cennych informacji o uprawie roślin, ich doborze oraz zapewnieniu odpowiedniego podłoża. Ogródek w doniczkach to mnóstwo praktycznych wskazówek oraz porad.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

31
Angielski w zabawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w zabawie
Dostępny39 szt.

ANGIELSKI W ZABAWIE autorstwa Aleksandry Zadury-Wnuk to: ? gotowe pomysły na gry i zabawy z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych, ? uatrakcyjnienie nauki słownictwa dzięki opracowanym do gier i zabaw kartom prezentacyjnym (?Flashcards?), - możliwym do wydrukowania lub oglądania na ekranie komputera, tablicy multimedialnej lub urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet), ? pomoc dla lektorów rozpoczynających swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego i nie mających jeszcze pomysłu na ciekawe i atrakcyjne zajęcia, ? wsparcie dla szukających inspiracji, którym dobre pomysły na zabawę z językiem już się skończyły, ? wspaniała pomoc dla rodziców, którzy chcą samodzielnie uczyć swoje dzieci języka angielskiego lub utrwalać wiedzę nabytą przez nie w szkole, ? dwujęzyczne wydanie tej książki to atrakcyjna pomoc dla native speakerów prowadzących zajęcia z języka angielskiego w polskich przedszkolach i szkołach.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

32
Jak możemy zostać uzdrowieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak możemy zostać uzdrowieni
Niedostępny
Brak

Lekarze o chrześcijańskiej drodze uzdrowienia. Współczesna medycyna ma skłonność do zaniedbywania duchowego aspektu choroby. Znani niemieccy lekarze oraz duszpasterz Christoph Häselbarth, w oparciu o swoją wieloletnią praktykę i liczne doświadczenia, pokazują wyraźnie, że u źródeł choroby niejednokrotnie leży otwarcie się na złe wpływy w sferze duchowej. Drogę do uzdrowienia otwiera zaś usunięcie zła lub grzechu i modlitwa o uwolnienie. Jak możemy zostać uzdrowieni to praktyczny poradnik zawierający wykaz szczególnie niebezpiecznych zniewoleń i dolegliwości. Znajdziemy tu możliwe przyczyny duchowe chorób oraz listę schorzeń i porad, które pomogą nam się przed nimi uchronić.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

33
Klocki 132 elementy w pojemniku. Zestaw dla dziewczynek 41280 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki 132 elementy w pojemniku. Zestaw dla dziewczynek 41280
Wader
Dostępny4 szt.

Zestaw 132 klocków w atrakcyjnych kolorach dziewczęcych, charakteryzujący się możliwością tworzenia wielu ciekawych budowli. Zabawka zapakowana jest w poręczny plastikowy pojemnik umożliwiający zachowanie porządku po skończonej zabawie. Klocki wyróżniają się świetnym wykonaniem i dużą wytrzymałością. Pobudzają kreatywność oraz doskonale rozwijają zdolności manualne najmłodszych. Wymiar: 34.5 x 41.0 cm

104,70 zł
96,32 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,38 zł

34
Rozwiązujemy zadania z analizy matematycznej. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwiązujemy zadania z analizy matematycznej. Część 3
Dostępny2 szt.

Niniejsza książka stanowi trzecią i ostatnią część zbioru zadań. Obejmuje materiał, znajomości którego wymaga się od studentów na kierunkach ścisłych uczelni wyższych w ramach trzech semestrów zajęć z analizy matematycznej. W tej części książki są już pominięte detale rachunkowe, które szczegółowo były wyjaśnione w części 1 i 2. Zadania są bardzo starannie dobrane do zilustrowania danego tematu lub problemu. Świadczy to o dużym doświadczeniu dydaktycznym Autora. Rozwiązania pisane są jasno, język jest precyzyjny, a jednocześnie żywy.

36,80 zł
30,54 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,26 zł

35
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 5. źrebaki i Rumaki. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 5. źrebaki i Rumaki. Audiobook
Agnieszka Mielech, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Piąty tom przygód rezolutnej Emi i jej przyjaciół z Tajnego Klubu! Nowy rok szkolny na pewno będzie wyjątkowy - przecież do Tajnego Klubu dołączył chłopak! I to Nie-Byle-Chłopak, ale Franek, syn profesora Kaganka. Dzieciaki wciąż wspominają wakacje w Żabim Rogu, tęsknią za przyjaciółmi, no i za klaczą Malagą. Wkrótce otrzymują zaproszenie na ślub Heli i Kostka. Państwo młodzi i goście pojadą na uroczystość na koniach, w jeździeckim rynsztunku. Dzieciaki przekonają rodziców, żeby zapisali je na naukę jazdy konnej. Ich ulubionym rumakiem zostanie Brava. Niestety, klacz zaczyna chorować. Gdy właściciele decydują się oddać zwierzę, Brava znika w tajemniczych okolicznościach Tajny Klub musi działać!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

36
Gemma Caelestis CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gemma Caelestis CD
Niedostępny
Brak

Chorał to więcej niż śpiew i więcej niż modlitwa. Najstarszy śpiew Kościoła wciąż porywa i koi serca. II Sobór Watykański podkreśla, iż "Śpiew gregoriański Kościół uznaje za własny śpiew liturgii rzymskiej. Dlatego w czynnościach liturgicznych powinien on zajmować pierwsze miejsce, wśród innych równorzędnych rodzajów śpiewu". Prezentowana płyta jest głosem z najstarszego z funkcjonujących polskich klasztorów. W Opactwie Tynieckim chorał rozbrzmiewa codziennie; mnisi każdego dnia śpiewają Nieszpory i Kompletę, a przy wielkich świętach także Jutrznię.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

37
Minutka z bajką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minutka z bajką
Dostępny9 szt.

Krótkie, wesołe bajeczki spodobają się zarówno maluszkom, jak i starszym dzieciom. Dzięki bajecznie kolorowym ilustracjom najmłodsi polubią wspólne czytanie, czyli chwile spędzane z mamą, tatą i książką! Minutki z bajką będą bezcennym czasem spędzonym razem. Krótkie teksty, duże ilustracje sprawią, że dzieci nie będą się nudzić.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Bolesław II Mazowiecki. Na szlakach ku jedności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław II Mazowiecki. Na szlakach ku jedności
Niedostępny
Brak

Książę Bolesław II, syn Siemowita I, a wnuk Konrada Mazowieckiego, nie należy do grupy znanych książąt z okresu rozbicia dzielnicowego - choć Jan Długosz wystawił mu bardzo dobrą opinię: surowy, ale rozsądny i sprawiedliwy książę, gorliwy tępiciel i wróg złodziei, rabusiów i złoczyńców. Celem książki jest zatem przybliżenie postaci jednego z zapomnianych mazowieckich książąt ze zwróceniem uwagi na ponaddzielnicową rolę odgrywaną przez Bolesława II w czasie nasilania się tendencji zjednoczeniowych. Bolesław II - dla zapobieżenia najazdom litewskim - jako pierwszy z książąt piastowskich zawarł sojusz z Litwinami, przypieczętowany małżeństwem z Litwinką Gaudemundą Zofią. Po jej śmierci ożenił się z czeską księżniczką Kunegundą i został sojusznikiem jej brata - króla Czech Wacława II, szybko jednak wrócił do wspierania swego długoletniego sojusznika - Władysława Łokietka. Po długim okresie walk z bratem Konradem II, księciem czerskim ostatecznie pogodził się z nim, a po jego śmierci zjednoczył całe Mazowsze pod swoją władzą. Bolesław II zauważany bywa przez liczne roczniki jako ten z Piastów, który walczył o Kraków po śmierci Leszka Czarnego. Polityka Bolesława II opartego na przymierzu w Władysławem Łokietkiem wywarła niewątpliwie poważny wpływ na ówczesne przemiany polityczne, przyczyniając się do zwyciężenia idei budowy monarchii piastowskiej pod rządami Władysława Łokietka. Ta linia polityczna mazowieckiego księcia wynikała zapewne z dążeń księcia płockiego do utrzymania niezależności Mazowsza i oceny Władysława Łokietka jako księcia, który tej niezależności nie zagrozi. Bez względu na motywację działań Bolesława II, źródła wyraźnie wskazują, że choć sam Bolesław wycofał się z walki o Kraków, wspierał Piastów, którzy wykazywali zainteresowanie zjednoczeniem. Nawiązując do tytułu książki można powiedzieć, że był aktywnie obecny na szlakach ku jedności.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

39
Roztańczona szkoła. Minnie i Daisy . Przyjaciółki na zawsze. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztańczona szkoła. Minnie i Daisy . Przyjaciółki na zawsze. Disney
Niedostępny
Brak

W szkole ma odbyć się wyjątkowy pokaz mistrzów tańca. Minnie już nie może się doczekać tego występu – uszyła nawet na tę okazję wyjątkowy strój. Spędziła jednak nad tym tyle czasu, że nie zaprosiła nikogo, aby z nią poszedł. Zwłaszcza że jej przyjaciółka Daisy nie chce mieć z tańcem nic do czynienia. Ona zdecydowanie wolałaby obejrzeć jakiś straszny horror z Leonardem. Kiedy więc Dasy otrzymuje od Pani Flaming podwójne zaproszenia na festiwal filmowy, biegnie, aby zaprosić na niego Leonarda. Kiedy go znajduje, słyszy, że ćwiczy on zaskakujące przemówienie… Daisy musi znaleźć jak najszybciej Minnie, zanim będzie za późno!

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

40
Zagubiony szczeniaczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony szczeniaczek
Niedostępny
Brak

Ewa zabiera swojego ukochanego szczeniaka na spacer do parku. Podczas zabawy szczeniak oddala się od właścicielki, a dwa bardzo duże psy głośno go obszczekują i ruszają za nim w pościg. Szczeniaczek jest tym przerażony i ucieka ile sił w nogach. Kiedy udaje mu się znaleźć schronienie, jest już tak daleko od swojej pani, że nie umie znaleźć drogi powrotnej. Zaczyna zapadać zmrok, a przerażony piesek jest zupełnie sam. Czy odnajdzie drogę do domu? A może spotka nowych przyjaciół, którzy będą mogli mu pomóc…

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

41
Kopciuszek. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

42
Tomcio Paluszek. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomcio Paluszek. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

43
Jaś i fasolowe drzewo. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i fasolowe drzewo. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

44
Piotruś Pan. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotruś Pan. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

45
Kot w butach. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w butach. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

46
Królewna śnieżka. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

47
Lampa Aladyna. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampa Aladyna. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

48
Brzydkie kaczątko. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie kaczątko. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

49
Złota rybka. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota rybka. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

50
Stoliczku, nakryj się. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stoliczku, nakryj się. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka`przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

Wróć do góry