hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.04.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 13 kwietnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych (praca zbiorowa), na drugim Listy niezapomniane (Shaun Usher). Kolejny produkt to Zakreślacz Stabilo Neon ZIELONY (72/33) (Stabilo) oraz Od amatora do animatora (Jakub B. Bączek, Tomasz Misztal).
1
Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych
Dostępny147 szt.

Bajkoterapia to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu! Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach. W drugim, poszerzonym i poprawionym, wydaniu bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii – Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców, opiekunów i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

41 osób kupiło
2
Listy niezapomniane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy niezapomniane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Korespondencja godna szerszego grona odbiorców. Zbiór ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości: • aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy, • ostatni list Wisławy Szymborskiej, • list, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta płyta, którą eks-Beatles podpisał dla niego w dniu morderstwa, • podziękowania product managera firmy Campbell skierowane do Andy'ego Warhola, który przyczynił się do promocji puszek zupy pomidorowej, • pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją, • list Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w „Ojcu chrzestnym”, • list 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów, • apel o pokój wystosowany przez Mahatmę Gandhiego do Adolfa Hitlera... i wiele innych, równie fascynujących. Listy niezapomniane to poruszające świadectwo umierającej sztuki korespondencji, w której przez wieki odbijały się całe piękno, finezja, smutek i radość naszej cywilizacji.

49,90 zł
34,43 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

13 osób kupiło
3
Zakreślacz Stabilo Neon ZIELONY (72/33) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Stabilo Neon ZIELONY (72/33)
Stabilo
Dostępny20 szt.

Kieszonkowy zakreślacz o bardzo oryginalnym kształcie. Dostępny w 4 fluorescencyjnych kolorach oraz kompletach po 3 i 4 szt. Duża odporność na zasychanie - pozostawiony bez skuwki nie zasycha nawet przez 4 godziny. Grubość linii 2-5 mm. Możliwość zakupu jedynie w opakowaniach zbiorczych - 10szt.

3,99 zł
3 osoby kupiły
4
Od amatora do animatora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od amatora do animatora
Dostępny13 szt.

Jest to podręcznik, który przybliży Cię jeszcze bardziej do profesjonalnego zajmowania się animacją czasu wolnego. Książka opisuje w sposób niezwykle praktyczny wszystkie aspekty zawodu animatora. Jest więc jak znalazł dla osób, które chcą pogłębić swoje dotychczasowe umiejętności, a nowym rozpoczynającym swoją przygodę z animacją da wiele cennych wskazówek, a w niektórych przypadkach uchroni przed sparzeniem się.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

1 osoba kupiła
5
Historia tysiąca i drugiej nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia tysiąca i drugiej nocy
Dostępny8 szt.

„W banalnym łańcuchu konsekwencji negatywnych i przypadkowych rozbłyśnie chaos egzystencjalny i społeczny. Roth jest mistrzem w snuciu cienkich i ledwie widocznych nici maleńkich pomyłek, wydarzeń mało znaczących, przypadków banalnych i pozornie pozbawionych następstw, drobnych ustępstw i nieświadomych zaniedbań, które niepostrzeżenie oplatają jednostkę w sieć, z której nie sposób się uwolnić, w pułapkę bez wyjścia. W Historii tysiąca i drugiej nocy Roth osiągnie szczyt swoich poetyckich możliwości w tym kierunku, rysując z ukrytym, lecz porywającym potencjałem narracji błahy, ale fatalny łańcuch pomyłek i niewielkich upadków, które doprowadzą Taittingera do ruiny, a frywolny układ społeczny zastąpi tutaj, z nie mniejszą mocą, antyczne przeznaczenie” – Claudio Magris. Pomyli się ten, kto po Historię tysiąca drugiej nocy sięgnie, spodziewając się melancholijno-ironicznego obrazu c.k. Monarchii – choć będzie miał szansę powałęsać się po wiedeńskich knajpach, hotelach i burdelach, choć poczuje smak apfelstrudla i piwa okocimskiego, choć pozna logistyczne kulisy spontanicznych spacerów Franciszka Józefa po mieście i urzędniczo-armijne obyczaje tamtych czasów. Pomyli się również ten, kto da się uwieść tytułowi i pierwszym stronom książki, sugerującym, że oto mamy do czynienia z nieco uwspółcześnioną baśnią wschodnią, której akcja nie wiedzieć czemu przeniesiona została do najbardziej chyba mieszczańskiej stolicy Europy. Owszem, na kartach powieści – jak w dawnej, niewinnej jeszcze literaturze erotycznej – pojawia się egzotyczny gość otoczony wezyrami, eunuchami i kochankami wybranymi spośród 365 kobiet, które tworzą harem cesarza „wszystkich krajów Persji”. Owszem, akcja nabiera tempa, gdy – jakby w niemym kinie – na morzu zaczyna szaleć niespodziewana burza. Owszem, jedna noc, którą szach spędza z wiedenką (nieświadomy oszustwa: nie z tą, którą wybrał), uruchamia ciąg zdarzeń. Niczym w klasycznym melodramacie, tanim romansie albo reportażu z bulwarówki (nota bene ten ostatni gatunek, wykorzystany niemal „postmodernistycznie”, spełnia w historii Rotha dość istotną, ponurą rolę). Nie oczekujmy od austriacko-żydowskiego pisarza lektury łatwej i przyjemnej. Dostaniemy od niego obuchem wprost między oczy. Skonfrontowani zostaniemy z bezwzględną, ale i współczującą analizą ludzkiego losu – owej plątaniny przypadków i (najczęściej złych) decyzji, planów i zbiegów okoliczności, strachów i pożądań, oczekiwań i możliwości, złudzeń i rozczarowań. Będziemy musieli poradzić sobie z moralitetem, w którym nie znajdziemy prostego podziału na dobre i złe, który w niczym nam nie pomoże, nie ułatwi życia. Wprost przeciwnie – Agnieszka Sabor.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

1 osoba kupiła
6
Małżeństwo aranżowane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małżeństwo aranżowane
Niedostępny
Brak

PRZENIKLIWA I WCIGAJCA OPOWIEŚĆ O SKOMPLIKOWANYCH RELACJACH MAŁŻEŃSKICH I RÓŻNICACH KULTUROWYCH POWIEŚĆ NA MIARĘ TAK WIELKICH AUTOREEK JAK JANE AUSTEN, EDITH WHARTON CZY VIRGINIA WOOLF Amina Mazid, dwudziestoczterolatka z Bangladeszu, poznaje na portalu randkowym Amerykanina, George?a Stillmana. Zakochana i szczęśliwa rozpoczyna nowe życie u boku męża w wyśnionych Stanach Zjednoczonych. Sekrety z przeszłości szybko burzą harmonię związku. Amina stanie przed niełatwym wyzwaniem pogodzenia dwóch kultur, oczekiwań rodziców i własnych aspiracji, cynicznego pragnienia wygodnego życia w Stanach z romantycznymi tęsknotami. MAGAZYN ?NEW YORKER? UMIEŚCIŁ NELL FREUDENBERGER NA SWOJEJ LIŚCIE NAJBARDZIEJ OBIECUJCYCH PISARZY PONIŻEJ CZTERDZIESTEGO ROKU ŻYCIA

36,50 zł
29,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,30 zł

7
Dosięgnąć gwiazd. Charytatywny album wizażowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dosięgnąć gwiazd. Charytatywny album wizażowy
Dostępny6 szt.

Album „Dosięgnąć Gwiazd” to 200-stronicowa publikacja prezentująca style współpracujących przy albumie zdolnych i doświadczonych fotografów oraz wykonane przez nich portrety osób noszących makijaż tworzony przez autorkę albumu – Agatę Naniewicz-Zalewską. Album ma na celu ukazanie trendów w makijażu i fotografii oraz pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Wydaniu towarzyszyć będą wernisaże najciekawszych fotografii wykorzystanych w albumie, które następnie zostaną nastepnie wystawione na licytację charytatywną na rzecz Fundacji Herosi. Z racji szczytnego celu wydania publikacji pomogło – i dołożyło swoją cegiełkę – 40 znanych modeli, aktorów, sportowców, muzyków, projektantów, osobowości telewizyjnych i show biznesu m. in.: Aleksandra Kwaśniewska, Dorota Wellman, Patricia Kazadi, Anna Guzik, Natalia Siwiec, Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Ostrowska, Anna Wendzikowska, Monika Pyrek, Ilona Felicjańska, Natalia Lesz, Joanna Jabłczyńska, Honorata Skarbek Honey, Ramona Rey, Tomasz Ciachorowski, Dawid Kwiatkowski, Natalia Siwiec, Otylia Jędrzejczak, Krystyna Mazurówna. Za obiektywem stanęli między innymi: Gregor Laubsch, Wiktor Franko, Arcadius Mauritz, Lidia Skuza, Marcin Gorgolewski, Anna Powierża, Sylwester Zacheja, Piotr Sztanka. całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Herosi, aby zakupić sprzęt medyczny.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

8
Góra bezprawia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góra bezprawia
Dostępny2 szt.

Nowa powieść niekwestionowanego mistrza gatunku thrillera prawniczego - Johna Grishama - który powraca w swoim najlepszym stylu. Samantha Kofer, młoda adwokatka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę w wielkiej korporacji prawniczej w Nowym Jorku i ląduje na dalekiej prowincji w miasteczku Brady w Wirginii. Dla zachowania ubezpieczenia społecznego podejmuje bezpłatną pracę w Górskiej Klinice Pomocy Prawnej, gdzie służy pomocą prawną biednym mieszkańcom tamtejszej krainy węgla. Samantha, wyrwana z korporacyjnego środowiska prawniczego, po raz pierwszy w swej zawodowej karierze styka się ze zwykłymi ludźmi i ich problemami. Jej głównymi klientami są chorujący na pylicę górnicy, którym nieuczciwe kopalnie próbują odmawiać należnych im zasiłków. W imieniu mieszkańców przeciwko wielkim firmom węglowym występuje również Donovan, prowadzący w Brady jednoosobową kancelarię prawniczą. Szykuje się wielki proces w obronie praw górnika cierpiącego na pylicę, którego pozbawiono należnego mu zasiłku. Przeciwstawienie się potentatom okazuje się jednak trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż wydawało się na początku.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

9
Grzegorz Kasdepke dzieciom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzegorz Kasdepke dzieciom
Niedostępny
Brak

Zaroiło się od postaci... Oto Detektyw Pozytywka i Kacper, pani Miłka i przedszkolaki, Bodzio i Pulpet, wujek Albert i jego kontrabas, Maja, Filip i Potworak, a także cała menażeria zwierząt i niespotykanych bohaterów takich jak kropla deszczu, dym z ogniska czy cygański kapelusz! W tej bogatej i pięknie ilustrowanej – przez Marcina Piwowarskiego oraz Piotra Rychela – antologii zawiera się dorobek kilku ostatnich lat najbardziej znanego współczesnego pisarza dla dzieci – Grzegorza Kasdepke. Ta wyjątkowa pozycja prezentuje zarówno teksty zupełnie nowe, jak i te już znane. To świetny prezent dla najmłodszych i młodych czytelników. tytuły serii zawartych w publikacji: Bajkolandia, Świąteczne historie, Bodzio i Pulpet, Przygody detektywa Pozytywki, Maja i Filip, Nieznane przygody Kacpra, Uczucia, Podróże z wujkiem i kontrabasem, Nieznane przygody detektywa Pozytywki.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

10
Zabójcza pamięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcza pamięć
Niedostępny
Brak

Wkrótce po wybuchu II wojny czwórka młodych przyjaciół, studentów Harvardu: Luke, Anthony, Billie i Elspeth zostaje zwerbowana do pracy w nowo utworzonej amerykańskiej agencji wywiadowczej, późniejszej CIA. Kilkanaście lat później Luke budzi się w publicznej toalecie na dworcu. Cierpi na amnezję – nie wie, kim jest, gdzie mieszka ani jak znalazł się tam, gdzie jest. Jest 29 stycznia 1958 r. – Amerykanie podejmują właśnie kolejną próbę wystrzelenia satelity okołoziemskiego, poprzednie zakończyły się fiaskiem. Luke jest w posiadaniu pewnej niebezpiecznej informacji. Komuś bardzo zależy, by nie powróciła mu pamięć, a jego sekret nie ujrzał światła dziennego. W miarę ujawniania kolejnych faktów Luke poznaje prawdę o swoich przyjaciołach, o kobiecie, którą kochał ponad wszystko. Uświadamia sobie, że znalazł się w centrum misternie skonstruowanej intrygi...

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

11
Najdłuższa podróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najdłuższa podróż
Niedostępny
Brak

Ira Levinson ma za sobą wiele lat życia, przed sobą – zgodnie z diagnozą lekarzy – zaledwie kilka miesięcy. Kiedy prowadzony przez niego samochód wypada z oblodzonej trasy i stacza się po skarpie, unieruchomiony w nim ciężko ranny Ira jest pogodzony z tym, co nieuchronne. Szanse, że ktoś dostrzeże przysypane śniegiem auto, są bliskie zeru. Ira nie liczy na żadną pomoc, a jednak ją otrzymuje – od Ruth, zmarłej przed dziewięcioma laty żony, która pojawia się w jego majakach tak prawdziwa, że niemal może jej dotknąć. Gdy wspominają spędzone razem dramatyczne, ale szczęśliwe lata, Ruth próbuje obudzić w nim wolę przetrwania. Cztery miesiące wcześniej Sophia poznaje sympatycznego Luke’a, który w rycerski sposób staje w jej obronie, kiedy jest nagabywana przez swojego byłego chłopaka. Wzajemna sympatia szybko przeradza się w głębsze uczucie, choć tych dwoje dzieli właściwie wszystko. Ona jest studentką ostatniego roku historii sztuki, on zakończył edukację na szkole średniej. Ona wciąż korzysta z uroków beztroskiego życia w campusie, on musi się mierzyć z twardą rzeczywistością życia na farmie zagrożonej przejęciem przez bank. Ona liczy na otrzymanie posady w muzeum w jednym z wielkich miast, on – na zwycięstwo w zawodach rodeo, które umożliwi mu zachowanie farmy. Gdzie tu miejsce na wspólną przyszłość?

36,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,20 zł

12
Plotka, czyli oparte na faktach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plotka, czyli oparte na faktach
Niedostępny
Brak

Lektura grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu! Augusta Price słynie w Anglii z serialowej roli ciapowatej kelnerki, ale też ze swoich publicznych wpadek po pijanemu. Obecnie nie ma pracy, żadnego kontaktu z synem, a na dodatek kończą jej się środki uspokajające. Zdołała jednak zaliczyć całkowicie niespodziewany sukces wydawniczy, publikując swoje wspomnienia (oparte na faktach... choć jedynie bardzo luźno). Kiedy Augusta dowiaduje się od Frances Bleeker – niezbyt przebojowej amerykańskiej dziennikarki prasy brukowej – że mężczyzna, z którym kiedyś łączył ją romans, napisał autobiografię, wpada w przerażenie. Obawia się, że jej życiowa historia zostanie obnażona jako stek kłamstw, którym w rzeczywistości jest. Wyrusza więc w podróż z Londynu do Kalifornii, by zemścić się na dawnym kochanku, i angażuje do pomocy niechętnie do całej wyprawy nastawioną Frances. Plotka, czyli oparte na faktach to intrygująca przygoda dwóch całkowicie różnych kobiet, które podróżując od jednego pokoju hotelowego (i minibarku) do drugiego, zawierają zaskakującą przyjaźń. To dowcipna powieść o świecie celebrytów, mediach, prawdzie, kłamstwach i ich konsekwencjach, o fikcji – tej, którą wmawiamy sobie, i tej, którą opowiadamy otoczeniu.

36,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

13
Sanktuarium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanktuarium
Dostępny265 szt.

Tydzień temu siedemnastoletnia Nadia, przyjaciółka Leli Santos, popełniła samobójstwo. Dziś, w wyniku pożegnalnego obrzędu, który wymknął się spod kontroli, Lela stoi w raju patrząc na widniejące w oddali ogrodzone miasto – Piekło. Nikt rozsądny z własnej woli nie przekracza Bramy Samobójców, nie wchodzi do miejsca spowitego w mroku, opanowanego przez zdeprawowane istoty. Lela nie jest rozsądna, jest zdecydowana ratować duszę przyjaciółki, nawet za cenę własnego życia wiecznego...

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

14
Hiszpański w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 1
Niedostępny
Brak

Hiszpański w tłumaczeniach. Gramatyka 1 – pierwsza część kompleksowego kursu do nauki języka hiszpańskiego w nowatorski, niezwykle przystępny i skuteczny sposób – poziom podstawowy (A1-A2). Ponad tysiąc zdań i przykładów w 35 rozdziałach, podzielonych według tematów gramatycznych od najprostszych do coraz bardziej zaawansowanych, pozwoli ci w logiczny sposób nauczyć się struktur niezbędnych do porozumiewania się w języku hiszpańskim. Forma książki pozwala na ćwiczenie poszczególnych zagadnień i sprawdzanie ich poprawności. Ćwicząc tłumaczenia, przyswajamy daną strukturę i możemy jej swobodnie używać w swoich własnych wypowiedziach. Książkę wyróżniają cenne wskazówki i objaśnienia w języku polskim umieszczone obok zdań, które pozwolą zrozumieć mechanizm działania języka. Jest to niezbędna pomoc dla uczniów, studentów i wszystkich, którzy podejmują naukę języka hiszpańskiego lub chcą powtórzyć wiadomości od podstaw. Dołączona płyta CD (mp3) z zawartością książki to kilkugodzinny kurs audio. Jest to świetny sposób na ćwiczenie wymowy i mówienia w każdej wolnej chwili. Książka obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia gramatyczne na poziomie podstawowym, takie jak: czasownik „ser”; czas teraźniejszy; struktura „hay”; zaimki dzierżawcze i dopełnieniowe; czasowniki nieregularne; czasownik „estar”; czasowniki zwrotne; liczby; liczba mnoga; podawanie czasu, daty; miesiące; pytania; struktura „estar haciendo”; struktura - „ir a hacer algo”; użycie „tener que”; tryb rozkazujący; porównanie rzeczowników; stopniowanie przymiotników; przyimki; wyrażenia z życia codziennego i wiele innych struktur, dzięki którym w logiczny sposób nauczysz się poprawnie mówić w języku hiszpańskim i zrozumiesz jego mechanizm.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

15
Brzydkie słowa, brudny dźwięk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie słowa, brudny dźwięk
Dostępny27 szt.

Michał Jan Lutostański ? socjolog, doktor nauk społecznych i absolwent Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego działalność naukowa skupia się na młodzieży oraz muzyce. Pracownik instytutu badawczego TNS Polska, gdzie zajmuje się ilościowymi badaniami konsumenckimi. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Autor wielu publikacji oraz wystąpień konferencyjnych. Zdobywca I miejsca w Konkursie o Nagrodę Publiczności na Najlepsze Wystąpienie podczas XIV Kongresu Badaczy Rynku i Opinii 2013 r. Punk?s not dead. Stare hasło, które pamiętam z koncertów sprzed trzydziestu lat, powraca echem, gdy czytam książkę doktora Michała Jana Lutostańskiego. Przy czym zawołanie to odnosi się nie tylko do punk rocka, lecz także subkultur młodzieżowych jako takich. Książka Lutostańskiego była dla mnie podróżą sentymentalną, przywołującą z pamięci to i owo. W kulturze, która zwykła traktować to, co zdarzyło się przed pięciu laty, jak zamierzchłą, paleolityczną niemal przeszłość, jest to cenne i znaczące. Po prostu. Mariusz Czubaj profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie Brzydkie słowa, brudny dźwięk to efekt kilkuletnich prac empirycznych nad subkulturami młodzieżowymi w Polsce. Pierwsza jej część dotyczy przyjętego modelu komunikacyjnego między muzykami a słuchaczami w tychże grupach oraz zastosowanej triangulacji metodologicznej. Druga skupia się na nadawcach oraz analizie przekazu w piosenkach ośmiu zespołów. Trzecia zaś kładzie nacisk na słuchaczy w subkulturach z uwzględnieniem stworzenia modeli idealnych ich członków, a kończy się odtworzeniem modelu łączącego nadawców i odbiorców przekazu komunikacyjnego. Książka ta ma na celu ukazanie kluczowej roli, jaką w subkulturach odgrywa muzyka; może zainteresować nie tylko socjologów, lecz także kulturoznawców, muzykologów czy medioznawców.

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

16
Postawy ekonomiczne w czasach niepewności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postawy ekonomiczne w czasach niepewności
Dostępny60 szt.

Postawy ekonomiczne w czasach niepewności to książka niezwykle ważna zarówno ze względu na problematykę, jak i podejście naukowe. Problematyka jest nie tylko aktualna ? jak Polacy reagują na kryzys ? ale także kluczowa dla zrozumienia obecnego stanu polskiej transformacji oraz stanu aktualnej świadomości społecznej w wymiarze gospodarczym i politycznym. Podejście naukowe kontynuuje najlepsze tradycje ?polskiej szkoły? socjologicznej, ukształtowanej przez ?socjologię rozumiejącą? Floriana Znanieckiego i Stefana Ossowskiego, połączoną z wyrafinowaną metodologią ilościową wprowadzoną do polskiej socjologii przez Stefana Nowaka i jego studentów postaw społecznych. Charakteryzuje tę szkołę interpretacyjna wrażliwość przekraczająca behawioralne schematy, połączona z precyzyjną analizą statystyczną. Bez przesady można tę książkę zaliczyć do klasyków nowoczesnej polskiej i światowej analizy socjologicznej. Jedną z ważnych zalet książki jest wybór tematyki centralnej, kluczowy dla zrozumienia stanu polskiego społeczeństwa w dobie kryzysu. Podkreślić należy, ze książka nie jest bynajmniej ani apoteozą polskiej kultury ekonomicznej, ani pochwałą stanu polskiej gospodarki w warunkach kryzysu. Obraz postaw i opinii Polaków jest obiektywny i wyważony. Książka stanowi podsumowanie najważniejszych subiektywnych aspektów polskiej transformacji w obliczu kryzysowych wyzwań. prof. dr Jan Pakulski Profesor Emeritus University of Tasmania Postawy ekonomiczne nieczęsto stają się przedmiotem rozważań teoretycznych i analiz empirycznych, opartych na reprezentatywnych badaniach socjologicznych. Ekonomiści mają inne dane (statystyki urzędowe), na których chętniej pracują. Socjologowie postrzegają zazwyczaj kwestie gospodarcze jako zbyt trudne dla tzw. przeciętnego badanego, a może i dla nich samych. Książka Postawy ekonomiczne w czasach niepewności przełamuje tego rodzaju rezerwę wobec problematyki postaw ekonomicznych i dlatego jest niezwykle cenna. Drugą jej zaletą są łączne analizy wyników własnych badań, przeprowadzonych przez badaczy z Akademii Leona Koźmińskiego, oraz badań cudzych (w tym Centrum Badania Opinii Społecznej). Zaawansowane i pomysłowe analizy statystyczne nie stanowią przy tym sztuki dla sztuki, ale służą zrozumieniu związków pomiędzy kondycją polskiej gospodarki a ekonomiczną świadomością i wyobraźnią Polaków. Trzecią zaletą książki jest usytuowanie analiz postaw ekonomicznych społeczeństwa polskiego w kontekście ostatniego kryzysu gospodarczego oraz ? gdy to jest możliwe ? w kontekście międzynarodowym i w dłuższej perspektywie czasowej. dr hab. Mirosława Grabowska Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

17
Szukając Pana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukając Pana
Dostępny18 szt.

Ron Dunn kieruje swoje rozważania zawarte w tej książce do wszystkich szukających Boga, a przede wszystkim do duszpasterzy i osób zaangażowanych w służbę chrześcijańską. Zaskakujący w tym kontekście może być więc tytuł Szukając Pana, a także przekonanie Autora, że pierwszą i najważniejszą rzeczą, jakiej Bóg oczekuje od nas, nie jest służenie Mu, ale nasze osobiste, szczere i intensywne poszukiwanie Jego Obecności. Wiele osób pewnie miałoby ochotę spytać: "Co masz na myśli, mówiąc, że mam szukać Pana? Przecież już Go znalazłem. Jestem chrześcijaninem. Dlaczego miałbym poszukiwać czegoś, co już 'do mnie należy'? Przecież jestem już zbawiony, już Go odnalazłem!". Czytelnicy tej książki znajdą w niej zaskakujące odpowiedzi na te pytania. Służba chrześcijańska, w jaką angażuje się wielu wierzących, powinna być wprowadzaniem w czyn tego, co sami pozwoliliśmy Bogu dokonać najpierw w naszym życiu. Jeśli więc czujemy, że nasza służba czy praca duszpasterska stają się dla nas ciężarem i zaczynamy być nią zmęczeni, odbierzmy to jako sygnał, że czegoś brakuje w naszej relacji z Panem. Ron Dunn pokazuje, jak ważne jest osobiste poznawanie Boga na coraz głębszym poziomie duchowego zaangażowania. Jeśli bowiem będziemy prawdziwie i z gorącym sercem szukać Bożego oblicza, Najwyższy zacznie działać w naszym życiu w nadzwyczajny sposób. Wtedy i my będziemy mieli coś do przekazania innym ludziom. Służba chrześcijańska ma sens tylko w takim kontekście, gdyż powinna ona być odzwierciedleniem głębokiej więzi, jaka łączy nas z Jezusem Chrystusem. I dotyczy to nie tylko duszpasterzy, ale każdego człowieka, który pragnie być blisko Boga.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

18
Polen (wersja niemiecka) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polen (wersja niemiecka)
Niedostępny
Brak

Spośród licznych zabytków, kolekcji muzealnych, imprez folklorystycznych, krajobrazów, wizerunków miast wybraliśmy te, które należy odwiedzić będąc w Polsce. Staraliśmy się pokazać Polskę interesującą, zróżnicowaną kulturowo i geograficznie, gościnną. Ostatni rozdział prezentuje sylwetki najsławniejszych Polaków.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

19
Polska  ros - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

20
Zestaw ćwiczeń do `Naszego Elementarza` Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ćwiczeń do `Naszego Elementarza` Część 1
Dostępny6 szt.

Zestaw 4 zeszytów ćwiczeń dla klasy 1 do "Naszego Elementarza" (MEN) Dzięki ćwiczeniom w formie gier i zabaw poznacie pierwsze i ostatnie głoski w słowach, kolory i kształty, nauczycie się opowiadać, liczyć, orientować w przestrzeni, poznacie, gdzie jest lewa, a gdzie prawa strona i wiele innych rzeczy. Pamiętajcie - im częściej piszecie, liczycie, bawicie się, obserwując świat i opowiadając tym łatwiej i lepiej będziecie się uczyć w szkole! W teczce znalazły się zeszyty ćwiczeń 1-4 dla klasy 1: Jestem uczniem, Już się uczę, Poznaję litery i liczby, Piszę i liczę.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

21
Pudło i inne nieszczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudło i inne nieszczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Cel – pal! Pudło! Ciekawa, dobrze płatna praca? Pudło! Ukochany zawsze pod ręką, wierny i gotowy do pomocy? Pudło! Bezproblemowe, grzeczne dziecko? Pudło! Ileż to pudeł bywa udziałem trzydziestoletniej kobiety… Co gorsza, w niektórych znajdują się nawet niezidentyfikowane zwłoki. Karolina i Lutka, przypadkowe sąsiadki, zostają wplątane w aferę kryminalną dużego kalibru. Szczególnie Karolina musi się postarać, żeby nie trafić do takiego czy innego pudła. Porwania, zaginięcia, osierocony chłopiec, brawurowy pościg. To całkiem sporo jak na zwykłe sąsiadki. Zwyczajna komedia kryminalna? Pudło!

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

22
Zawody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawody
Niedostępny
Brak

Seria kartonówek została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Kolorowe i w wygodnym formacie książeczki z pewnością zachęcą dzieci do sięgnięcia po nie, a przy okazji poznają zwierzęta, zawody, maszyny i pojazdy budowlane, a także dinozaury.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

23
Maszyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny
Niedostępny
Brak

Seria karto nówek została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Kolorowe i w wygodnym formacie książeczki z pewnością zachęcą dzieci do sięgnięcia po nie, a przy okazji poznają zwierzęta, zawody, maszyny i pojazdy budowlane, a także dinozaury.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

24
Zwierzęta leśne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta leśne
Niedostępny
Brak

Seria książeczek kartonowych dla dzieci została stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Kolorowe i w wygodnym formacie książeczki z pewnością zachęcą dzieci do sięgnięcia po nie, a przy okazji poznają zwierzęta, zawody, maszyny i pojazdy budowlane, a także dinozaury.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

25
Pierwsza noc pod gołym niebem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza noc pod gołym niebem
Niedostępny
Brak

Bazyl i Inka przypadkowo spotykają się w dworcowej kawiarni. Obydwoje mieli ostatnio sporo problemów, od których postanowili uciec. Niefortunne zdarzenie sprawia, że wyruszają razem w podróż. Na pierwszy rzut oka dzieli ich przepaść. On – zbuntowany dziwak z ufarbowanymi na czerwono włosami, ona – przykładna uczennica z dobrego domu. Oboje uparci, przekonani o własnych racjach i... niebywale utalentowani w pakowaniu się w coraz to nowe kłopoty. Po prostu mieszanka wybuchowa! Pierwsza noc pod gołym niebem to pełna humoru powieść drogi. Pościgi, podróże stopem, gangsterzy, nagłe zwroty akcji, a do tego tajemniczy skarb, no i miłość... Ta książka trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

26
Odkrywamy superżywność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy superżywność
Dostępny6 szt.

Superżywność to nieocenione źródło substancji odżywczych, które – wprowadzone do codziennej diety – wzmocnią twoje zdrowie i odporność. Więcej korzyści przynosi łączenie kilku produktów niż spożywanie ich pojedynczo, dlatego włączenie do jadłospisu różnych rodzajów superżywności to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia. Ze wszystkich produktów zaliczanych do superżywności dziesięć przedstawionych w tej publikacji posiada najwięcej naukowo potwierdzonych właściwości zapobiegających rakowi i innym chorobom – a nawet je leczących. Są to bogate w przeciwutleniacze, witaminy i minerały produkty pochodzenia roślinnego o niskiej zawartości tłuszczu, a dokładnie: Odkryj korzyści zdrowotne, jakie niesie ze sobą superżywność. • Poznaj łatwe i smaczne przepisy oraz inne pomysłowe sposoby na włączenie tych produktów do codziennego jadłospisu. • Dowiedz się, w jaki sposób superżywność zwalcza otyłość i choroby, a także jak poszczególne produkty wspomagają pamięć, wzmacniają układ krążenia i poprawiają ogólne samopoczucie.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

27
Pieśń Kwarkostwora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń Kwarkostwora
Niedostępny
Brak

Dawno, dawno temu magia zniknęła z powierzchni ziemi. Lecz z dnia na dzień wszystko się zmieniło. Poziom energii magicznej znowu rośnie i król Snodd IV zaczyna rozumieć, że kto ma władzę nad mocą, ma władzę nad... praktycznie wszystkim innym. Tylko jedna osoba może rozwiać jego chciwe sny o bogactwie i potędze. Poznajcie Jennifer Strange, szesnastoletnią menedżerkę Kazam, agencji zatrudniającej czarodziejów i jasnowidzów. Mogąc liczyć tylko na jednego ze swoich magów oraz wiernego asystenta Tygrysa, Jennifer musi pokrzyżować niecne plany króla. A nie będzie to łatwe, gdyż monarcha sprzymierzył się z szefem konkurencyjnej firmy, doświadczonym i niegodziwym czarodziejem Blixem Zadziwiającym. Jennifer zrobi jednak wszystko, aby szlachetna sztuka magii nie stała się narzędziem w rękach skorumpowanego, żądnego zysku despoty. Na kartach tej powieści pojawią się także tajemniczy Tymczasowy Łoś, pozbawiona mocy Kiedyś Cudowna Boo, dobrze nam znana Matka Zenobia, a także sam Pan Zambini. Oraz... Kwark! Pieśń Kwarkostwora to druga książką opowiadająca przygody Jennifer Strange. Pierwszą jest Ostatni Smokobójca.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

28
Kobiece dolegliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiece dolegliwości
Niedostępny
Brak

Dawniej, gdy problemy zdrowotne pojawiały się w organizmie kobiet, sięgały po herbaty ziołowe. Tym samym leczyły przyczynę schorzenia, nie zaś jego skutek, czyli ból. Teraz wszechobecna, syntetyczna tabletka z bólem radzi sobie wyśmienicie, ale po zdrowie idziemy na skróty, które niestety są podstępne, stąd choroba rozwija się w organizmie powoli, a później znienacka atakuje.

13,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,11 zł

29
U Kmicica i Łupaszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U Kmicica i Łupaszki
Niedostępny
Brak

Wspomnienia "Zawiszy" z oddziału "Kmicica" i 5. Wileńskiej Brygady AK legendarnego Zygmunta Szendzielarza ?Łupaszki?.

33,90 zł
24,41 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

30
13 załączników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
13 załączników
Dostępny1 szt.

Pierwsza w Polsce książka o steganografii pisana metodą steganografii, czyli technologią przekazywania wiadomości ukrytych w innych, najczęściej oficjalnie publikowanych materiałach. Steganografia, dezinformacja, manipulacja, techniki kodowania, Smoleńsk, zamach, zdrada, agenci wpływu, pożyteczni idioci, literatura, liberatura. To wszystko jest w tej jednej książce. Książce wyjątkowej, nawiązującej do rzeczywistego tragicznego dla naszej Ojczyzny wydarzenia, inspirowanej polską tradycją barokową przefiltrowaną przez doświadczenia współczesnej awangardy, oraz zanurzonej w chrześcijańskiej wizji świata. 13 załączników to konceptualny album w hołdzie ofiarom Katynia II, których porozrzucane szczątki zalegały długo na rosyjskim polu hańby władz III RP. Somatyczność jest głównym wyznacznikiem 13 załączników. Jak w Smoleńsku, wszystko w tym albumie jest kruche i wystawione na śmiertelne ciosy. Jedyną nadzieję budzą słowa Jezusa z Ewangelii według św. Łukasza. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. (...) U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Liczyłem włosy i głosy, liczyłem litery. A teraz liczę na wiernych Czytelników.

26,00 zł
14,04 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 11,96 zł

31
U Kmicica i Łupaszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U Kmicica i Łupaszki
Dostępny6 szt.

Wspomnienia ?Zawiszy? z oddziału ?Kmicica? i 5. Wileńskiej Brygady AK legendarnego Zygmunta Szendzielarza ?Łupaszki?.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

32
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce
Niedostępny
Brak

Miał osiem lat, kiedy jego drużyna przegrywała wszystkie mecze. Dwanaście – kiedy opuścił rodzinę i zamieszkał w lizbońskim internacie. Piętnaście – kiedy wykryto u niego wadę serca uniemożliwiającą karierę piłkarską. Dwadzieścia trzy, kiedy został – najdroższym graczem wszech czasów! Ronaldo to uniwersalna opowieść o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt. O niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której czasem trzeba poświęcić bardzo wiele.

34,99 zł
25,89 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

33
Repetytorium gimnazjalisty. Wiedza o społeczeństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium gimnazjalisty. Wiedza o społeczeństwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Repetytorium gimnazjalisty. Wiedza o społeczeństwie to najnowsza książka w serii. Została ona dostosowana do nowej podstawy programowej i zawiera komplet zagadnień potrzebnych uczniowi każdej klasy gimnazjum. Napisana jest przystępnym, zrozumiałym językiem, a dla dodatkowego ułatwienia treść została w wielu miejscach przedstawiona w ułatwiających zapamiętanie formach graficznych - schematach, wykresach i tabelach. Najważniejsze pojęcia dokładnie wyjaśniono i ujęto w wyraźne ramki, dzięki którym można je szybko odnaleźć w tekście. Pomocny jest też indeks owych terminów. Repetytorium Gimnazjalisty Wiedza o Społeczeństwie to książka, z którą nauka tego przedmiotu staje się ciekawa, prosta i przyjemna. Polecamy każdemu gimnazjaliście!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

34
Utracone jachty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utracone jachty
Dostępny1287 szt.

Zbiór wstrząsających historii dotyczących jachtów utraconych na morzu. Od tragicznego zatonięcia OUZO, który został rozjechany przez prom na kanale la Manche do relacji naocznego świadka z katastrofy HOOLOGAN V. Są tu opowieści o zderzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami pływającymi, pożarach, eksplozjach, wyczerpaniu załogi, straszliwej pogodzie, błędach nawigacyjnych, wywrotkach i utratach masztów, wszystkim tym, co sprawia, że ciarki chodzą po plecach. Książka ta z jednej strony trzyma czytelnika w napięciu, a z drugiej daje wgląd w strategie, które mogłyby okazać się ratunkiem dla kapitanów i załóg. To frapująca, prowokująca do przemyśleń lektura. Pierwsze wydanie ukazało się w Wielkiej Brytanii w roku 1985; od tamtej pory książka była wielokrotnie wznawiana, przeredagowywana, zmieniana i uzupełniana. Oprócz porywającej lektury, można wiele dowiedzieć się na temat działań jakie zostały podjęte w sytuacjach zagrożenia: co się sprawdziło a co nie… bezcenne… "Yachting" Powinna być to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy ruszają na pełne morze. Poprawi zdolność przewidywania wielu spraw, które mogą potoczyć się źle… Kapitanowie, którzy ograniczają do minimum swoje błędy zorientują się, że potrzebują mniej szczęścia, żeby utrzymać się na powierzchni. "Classic Boat" Czterdzieści tragedii na morzu… Wciągające, czasem wytrącające z równowagi historie oraz wiele cennych lekcji. "Cruising World" Historie, które sprawią, że czytelnik albo stanie się lepszym żeglarzem, albo przejdzie na żeglarską emeryturę. "Wooden Boat" Wierzę, że ta książka to jedna z dziesięciu lektur obowiązkowych ze względu na zrozumienie wypadków i przyczyn, które do nich doprowadziły. "Good Old Boat Magazine"

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

35
Teoria działania komunikacyjnego. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria działania komunikacyjnego. Tom 2
Dostępny60 szt.

Przedstawiona w tej pracy analiza ma w zamierzeniu być wprowadzeniem do teorii działania komunikacyjnego wyjaśniającym normatywne podstawy krytycznej teorii społeczeństwa. Teoria działania komunikacyjnego ma stanowić alternatywę dla nie dającej się już utrzymać filozofii dziejów, z której nie mogła się wyzwolić dawniejsza teoria krytyczna: teoria działania komunikacyjnego dostarcza stosownych ram, w których ponownie mogą zostać podjęte interdyscyplinarnie zakrojone badania nad selektywnym wzorcem kapitalistycznej modernizacji.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

36
Teoria działania komunikacyjnego. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria działania komunikacyjnego. Tom 1
Dostępny37 szt.

Książka bazuje na wykładach jakie miał autor na Uniwersytecie we Frankfurcie, w University of Pennsylwania w Filadelfii oraz University of California w Berkeley.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

37
Speakout Upper Intermediate Students' Book + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Upper Intermediate Students' Book + DVD
Dostępny216 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world. Authentic DVD material from the BBC provides the springboard for meaningful speaking and writing tasks. Downloadable Video podcasts of real-life interviews provide models of authentic English. In addition, regular work on listening and speaking strategies equips students for communication in the real world.

161,90 zł
144,09 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 17,81 zł

38
Language Leader New Intermediate Course Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language Leader New Intermediate Course Book
Dostępny1210 szt.

Language Leader to nowy, pięciopoziomowy kurs dla dorosłych. Stworzony z myślą o potrzebach akademickich więcej uwagi poświęca poważnym zagadnieniom, przedstawionym w oparciu o mniej lub bardziej znane fakty. Kurs Language Leader obejmuje wiele tematów z zakresu Professional English, takich jak Society, Engineering, Technology, History, Medical Science, Environment, etc. Dzięki wykorzystaniu tekstów z autentycznych źródeł (gazety, czasopisma) kurs uczy nie tylko języka. Poszerza również horyzonty i wzbogaca wiedzę z rozmaitych dziedzin, prowokując jednocześnie do aktywnych dyskusji i wymiany poglądów na zajęciach.

109,90 zł
97,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,09 zł

39
Farmakologia Repetytorium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmakologia Repetytorium
Dostępny151 szt.

Doskonała pomoc podczas powtarzania materiału z farmakologii. Zawartość książki została wyselekcjonowana i ograniczona do minimum. Wyznacznikiem zawartości jest z jednej strony praktyczna - z terapeutycznego punktu widzenia - użyteczność wiedzy, a z drugiej - spełnianie programowego minimum egzaminacyjnego dla studentów medycyny.

189,00 zł
175,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,23 zł

40
Speakout Starter Students' Book + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Starter Students' Book + DVD
Niedostępny
Brak

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world. Authentic DVD material from the BBC provides the springboard for meaningful speaking and writing tasks. Downloadable Video podcasts of real-life interviews provide models of authentic English. In addition, regular work on listening and speaking strategies equips students for communication in the real world.

161,90 zł
144,09 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 17,81 zł

41
Next Move 4. Workbook + CD mp3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next Move 4. Workbook + CD mp3
Niedostępny
Brak

Next Move to kurs nowej generacji, stworzony zgodnie z założeniami Edukacji XXI wieku i skierowany do gimnazjalistów chcących swobodnie porozumiewać się w języku angielskim oraz rozwijać umiejętności niezbędne we współczesnym świecie.

63,90 zł
56,87 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,03 zł

42
Next Move 4. Podręcznik z MyEnglishLab - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next Move 4. Podręcznik z MyEnglishLab
Niedostępny
Brak

Next Move to kurs nowej generacji, stworzony zgodnie z założeniami Edukacji XXI wieku i skierowany do gimnazjalistów chcących swobodnie porozumiewać się w języku angielskim oraz rozwijać umiejętności niezbędne we współczesnym świecie.

146,90 zł
130,74 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 16,16 zł

43
Cosmic B1+ Student's Book + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cosmic B1+ Student's Book + CD
Dostępny352 szt.

Cosmic to kurs przeznaczony dla nastolatków. Połączyliśmy w nim nowoczesną, przyjazną młodym ludziom formułę z ciekawą merytoryką, która zachęca do nauki i doskonale przygotowuje do egzaminów. Z serią Cosmic uczniowie: ćwiczą wszystkie sprawności językowe w kontekście bliskiego im życia codziennego i wirtualnego (strony internetowe, blogi), rzetelnie utrwalają wszystkie umiejętności testowane na egzaminach Cambridge ESOL (PET, FCE) oraz PTE (poziomy 2 i 3). Cosmic przenosi naukę w nowy wymiar! Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w kursie Cosmic sprawiają, że polubią go zarówno nastolatki, jak i ich nauczyciele. Audio CD zawiera nagrania do zadań na rozumienie ze słuchu w zeszycie ćwiczeń.

110,90 zł
98,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,20 zł

44
Speakout Pre-Intermediate Student's Book + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Pre-Intermediate Student's Book + DVD
Dostępny184 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world. Authentic DVD material from the BBC provides the springboard for meaningful speaking and writing tasks. Downloadable Video podcasts of real-life interviews provide models of authentic English.

161,90 zł
144,09 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 17,81 zł

45
Language Leader New Pre-Intermediate Course Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language Leader New Pre-Intermediate Course Book
Niedostępny
Brak

Language Leader to nowy, pięciopoziomowy kurs dla dorosłych. Stworzony z myślą o potrzebach akademickich więcej uwagi poświęca poważnym zagadnieniom, przedstawionym w oparciu o mniej lub bardziej znane fakty. Kurs Language Leader obejmuje wiele tematów z zakresu Professional English, takich jak Society, Engineering, Technology, History, Medical Science, Environment, etc. Dzięki wykorzystaniu tekstów z autentycznych źródeł (gazety, czasopisma) kurs uczy nie tylko języka. Poszerza również horyzonty i wzbogaca wiedzę z rozmaitych dziedzin, prowokując jednocześnie do aktywnych dyskusji i wymiany poglądów na zajęciach.

109,90 zł
97,81 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,09 zł

46
Gold Pre-First Exam Maximiser no key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold Pre-First Exam Maximiser no key
Dostępny568 szt.

The trusted Gold series builds students? confidence by combining carefully graded exam preparation for the Cambridge English exams with thorough language and skills development. Providing enjoyable, communicative classes with a strong emphasis on personalization, Gold is the popular choice for teachers around the world. Gold Pre-First Exam Maximiser: ? Recycles and reviews the Coursebook grammar and vocabulary ? Provides exam practice in exam format, with strategies and guidance ? Includes one complete Practice Test for timed practice in the run-up to the exam ? Contains additional vocabulary-building section ? Helps students with common mistakes at Cambridge English: Preliminary

63,90 zł
56,87 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,03 zł

47
English for International Tourism Upper Intermediate Workbook + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for International Tourism Upper Intermediate Workbook + CD
Dostępny39 szt.

English For International Tourism New Editon to kolejna edycja popularnego kursu, opracowanego z myślą o osobach pracujących w branży turystycznej oraz studentach kierunków turystycznych i hotelarskich. W nowej edycji szczególną uwagę przykuwają autentyczne teksty, piękne zdjęcia i mapy prosto ze znanych przewodników wydawnictwa Dorling Kinderslay Eyewitness Travel Guides. English For International Tourism New Editon to także: systematyczny rozwój sprawności mówienia i pisania, utrwalenie słownictwa z zakresu specjalistycznej terminologii, przybliżenie różnych zagadnień z tematyki branży turystycznej, praktyka nabytych umiejętności językowych w realnych sytuacjach tzw. Case Studies.

77,90 zł
69,33 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,57 zł

48
Modlitwa na brzegu gazety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa na brzegu gazety
Dostępny33 szt.

Modlitwa na brzegu gazety to tytuł poetyckiego tomiku franciszkanina, ojca Andrzeja Zająca, a jednocześnie jednego z wierszy - to w nim należałoby więc szukać właściwego tropu interpretacyjnego dla tego zbioru...?

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

49
Zagadnienia Filozoficzne w Nauce nr 55 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadnienia Filozoficzne w Nauce nr 55
Niedostępny
Brak

Teksty zawarte w 55. numerze poruszają zagadnienia z dziedziny filozofii matematyki (pojęcie nieskończoności), kognitywistyki (korzenie ludzkiego języka), filozofii umysłu (analiza eksperymentu myślowego z zombie Chalmersa) oraz filozofii przyrody (postawianie i próba odpowiedzi na ?słabe? pytanie Leibniza - Dlaczego jest mnóstwo rzeczy raczej niż prawie nic?). Tom zawiera również pierwsze polskie tłumaczenie Rozprawy o przypływach i odpływach morza Galileusza.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

Wróć do góry