hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.03.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 marca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tajemniczy ogród (Frances Hodgson Burnett), na drugim Przygody Tomka Sawyera (Mark Twain). Kolejny produkt to Tajemniczy ogród (Frances Hodgson Burnett) oraz Odkryj swój Żywioł. Jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie (Ken Robinson, Lou Aronica).
1
Tajemniczy ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród
Dostępny
65 szt.

Tajemniczy ogród w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Gdy Mary Lennox przyjeżdża z Indii do domu wuja, nie wie o tym, co znajdzie w zamkniętym i opuszczonym ogrodzie. Również jej kuzyn Colin nie ma pojęcia, co czeka na niego, gdy odważy się tam wejść. Razem ze swoim przyjacielem, Dickiem, i jego oswojonymi zwierzętami dzieci spędzają w ogrodzie każdy dzień, starannie strzegąc swojej tajemnicy. Zaś ogród staje się miejscem prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek i zmieniającym całe ich życie na lepsze... Teraz i ty możesz poznać sekrety tajemniczego ogrodu! Powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett została wydana w ramach serii „Kolorowa Klasyka”. Czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze dzięki pięknym ilustracjom Zuzanny Orlińskiej.

27,95 zł
19,99 zł

Rabat 28,5%
oszczędzasz 7,96 zł

26 osób kupiło
2
Przygody Tomka Sawyera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera
Dostępny
62 szt.

Przygody Tomka Sawyera w serii „Kolorowa Klasyka" to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Czy znacie Tomka Sawyera? Łobuza i bohatera, pirata i flibustiera, co dziki jest jak pantera? Co ciekawego może dziać się w małym, dziewiętnastowiecznym amerykańskim miasteczku? Tomek jest znudzony i przekonany, że nic ciekawego. Jednak okazuje się, że wydarzeń jest aż nadto jak dla jednego chłopca - łapanie bandytów, poszukiwania zakopanego skarbu, udaremnienie morderstwa, uwięzienie w mrokach jaskini, a do tego wielka miłość... A to tylko cześć przygód, jakie czekają Tomka pewnego lata! Wydana w ramach serii „Kolorowa Klasyka” powieść Marka Twaina została pięknie zilustrowana przez Mikołaja Kamlera. Twarda oprawa zapewni nie tylko trwałość książki na lata, ale też niezmiernie atrakcyjny wygląd!

29,95 zł
20,07 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,88 zł

18 osób kupiło
3
Tajemniczy ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy ogród
Dostępny
59 szt.

Tajemniczy ogród w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Gdy Mary Lennox przyjeżdża z Indii do domu wuja, nie wie o tym, co znajdzie w zamkniętym i opuszczonym ogrodzie. Również jej kuzyn Colin nie ma pojęcia, co czeka na niego, gdy odważy się tam wejść. Razem ze swoim przyjacielem, Dickiem, i jego oswojonymi zwierzętami dzieci spędzają w ogrodzie każdy dzień, starannie strzegąc swojej tajemnicy. Zaś ogród staje się miejscem prawdziwie magicznym, pełnym niespodzianek i zmieniającym całe ich życie na lepsze... Teraz i ty możesz poznać sekrety tajemniczego ogrodu! Powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett została wydana w ramach serii „Kolorowa Klasyka”. Czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze dzięki pięknym ilustracjom Zuzanny Orlińskiej, a twarda oprawa gwarantuje fantastyczny wygląd i trwałość książki.

32,95 zł
23,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,88 zł

17 osób kupiło
4
Odkryj swój Żywioł. Jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkryj swój Żywioł. Jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić...
Dostępny
47 szt.

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej książki Kena Robinsona Uchwycić Żywioł. Odkryj swój Żywioł to praktyczny przewodnik w poszukiwaniu swojej pasji i naturalnych talentów. Książka odpowiada między innymi na pytania: - Jak mogę odkryć czym są moje talenty i pasje? - Co jeśli kocham robić coś, w czym nie jestem dobry? - Co jeśli jestem dobry w czymś, czego nie kocham? • Co jeśli nie mogę utrzymać się z pracy w swoim Żywiole? - Jak mogę pomóc moim dzieciom odnaleźć ich Żywioł? "Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli szukasz swojego Żywiołu, ta książka jest dla Ciebie" - z wstępu.

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

9 osób kupiło
5
Biografia Ducha Świętego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biografia Ducha Świętego
Dostępny
31 szt.

Biografia Ducha Świętego? To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce? Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy Tobie, byś skupił się na Jego działaniu, doświadczył tego, kim On jest i jak może zmienić Twoje życie. Chcę, żebyś spojrzał na Ducha z perspektywy swojej biografii, żebyś Go w niej odnalazł i zaprosił, by pisał ją dalej z Tobą. By ktoś, patrząc na Twoje życie, mógł zawołać: „To jest biografia Ducha Świętego”! Maria Miduch – dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii (UPJPII), mgr studiów bliskowschodnich (UJ), wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu (Seminarium Salezjanów Kraków). Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Lider we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

6 osób kupiło
6
Demencja? To nie dla mnie! Poziom trudny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demencja? To nie dla mnie! Poziom trudny
Dostępny
2 szt.

Ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla osób starszych, u których można zaobserwować niewielkie obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych chorób. Rozwiązywanie proponowanych łamigłówek i zadań spowolni rozwój problemów z pamięcią, myśleniem, rozumieniem, orientacją w czasie i przestrzeni, liczeniem, pisaniem, czytaniem i planowaniem. Niektóre pytania dotyczą życia osobistego, zmuszając do wspominania dawnych czasów (np. dzieciństwa, lat szkolnych) lub wydarzeń mających miejsce niedawno (np. uroczystości rodzinnych), a także utrwalania w pamięci ważnych informacji takich jak adres czy numer telefonu.

21,00 zł
16,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 4,01 zł

6 osób kupiło
7
Pisaki Magic (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Magic (10 sztuk)
FIBRACOLOR
Dostępny
4 szt.

9 kolorowych pisaków oraz jeden biały, magiczny, dzięki któremu można uzyskać więcej kolorów! Niecofająca się końcówka, wentylowana nasadka. Zatyczka zabezpieczająca tusz na bazie wody, spełniająca wymagania normy EN/71/3-9.

16,99 zł
5 osób kupiło
8
Przygody Tomka Sawyera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Tomka Sawyera
Dostępny
124 szt.

Przygody Tomka Sawyera w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Czy znacie Tomka Sawyera? Łobuza i bohatera, pirata i flibustiera, co dziki jest jak pantera? Co ciekawego może dziać się w małym, dziewiętnastowiecznym amerykańskim miasteczku? Tomek jest znudzony i przekonany, że nic ciekawego. Jednak okazuje się, że wydarzeń jest aż nadto jak dla jednego chłopca – łapanie bandytów, poszukiwania zakopanego skarbu, udaremnienie morderstwa, uwięzienie w mrokach jaskini, a do tego wielka miłość... A to tylko cześć przygód, jakie czekają Tomka pewnego lata! Wydana w ramach serii „Kolorowa Klasyka” powieść Marka Twaina została pięknie zilustrowana przez Mikołaja Kamlera.

27,95 zł
19,99 zł

Rabat 28,5%
oszczędzasz 7,96 zł

5 osób kupiło
9
Ossendowski. Podróż przez życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ossendowski. Podróż przez życie
Dostępny
38 szt.

„Ossendowski zasłużył albo na nagrodę geografów za podróże, albo na Nobla za wyobraźnię pisarską” – Krzysztof Masłoń. Antoni Ferdynand Ossendowski nie bał się żyć. Przygodami tego mistrza pióra i niepokornego podróżnika można by obdarzyć co najmniej kilka biografii. Dotarł do Wrót Agharty w Kraju Urianchajskim (obecna Tuwa) i usiłował rozgryźć mechanizm działania broni psychotropowej. Poznał ostatniego mongolskiego chana, barona von Ungern-Sternberga, i rzekomo nawet wiedział, gdzie został ukryty jego legendarny, nieodnaleziony do dzisiaj skarb. Podróżował po Afryce, gdzie w dorzeczu rzeki Niger, w Grobie Białego Człowieka, zrealizował pierwszy polski filmowy reportaż egzotyczny. Odwiedzał kraje arabskie, przestrzegając przed zagrożeniem, jakim mogą się stać ich mieszkańcy, gdy dotrze do nich bolszewicka zaraza. Jest autorem pierwszej powieści biograficznej o Leninie i wspaniałych opisów Kresów Wschodnich. Kochały go dzieci za wspaniałe bajki, które dla nich pisał, i młodzież za pełne niesamowitych przygód relacje o dziejach przodków. Ta książka to najnowsze spojrzenie na bogatą biografię drugiego po Henryku Sienkiewiczu najbardziej znanego polskiego pisarza na świecie, którego dzieła do dziś ukazują się w przekładach na język włoski, angielski, mongolski czy rosyjski. Oto Antoni Ferdynand Ossendowski – ambasador dialogu kultur. Dialogu narodów Eurazji, tak bardzo nam dziś potrzebnego.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

6 osób kupiło
10
Bractwo Nieśmiertelnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bractwo Nieśmiertelnych
Dostępny
345 szt.

Królewskie skarby, tajemnice i trupy. Dużo trupów. Co łączy zabójczy obłęd kolumbijskich partyzantów, średniowieczny spiski zamek i trzy pokolenia polskich uczonych? Malownicze krajobrazy Małopolski spłyną krwią nowego ukrzyżowania i rajdu morderców ? nieobliczalnych i nieśmiertelnych. W zacieśniającej się pętli zbrodniczej ambicji, naukowej pasji i narkotykowego szaleństwa kwestią życia i śmierci stanie się odpowiedź na pytania, co zawierała kopia kopii kilku sznurków i czy istniał oryginał zaginionego odpisu. Losy Rzeczypospolitej będą zależeć od przygotowania BOR-u na atak zombie, a przyszłość co najmniej jednego kontynentu od klątwy Inków. Agent specjalny Matt Pulaski powraca. Przed wami najgorętsze lato w historii Polski.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
11
Cyrkiel 209 zestaw 9 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 209 zestaw 9 elementów
Lorenz
Dostępny
5 szt.

Cyrkiel techniczny typu 200, cyrkiel precyzyjny, cyrkiel "kroczek", ramię przedłużające, zestaw do tuszu,końcówka do rapidografów, końcówka do tuszu, końcówka pomiarowa i zapas grafitów, produkcja LORENZ Włochy. Zestaw 9 elementów zapakowanych w plastikowe pudełko.

36,90 zł
32,84 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,06 zł

2 osoby kupiły
12
Błogosławiony, kto zaufał Panu. Modlitewnik, bordowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błogosławiony, kto zaufał Panu. Modlitewnik, bordowy
Dostępny
65 szt.

To najbardziej aktualny modlitewnik dla dorosłych na te czasy. Znajduje się w nim wiele pięknych modlitw i pieśni na różne okazje, między innymi: • wieczorny rachunek sumienia, • modlitwa pięciu palców papieża Franciszka, • litania do świętego Jana Pawła II, • telegram do Świętego Józefa. Modlitewnik będzie służyć pomocą każdemu, kto szuka spotkania z Panem Bogiem dzięki rozdziałom zajmującymi się następującymi tematami: • mały katechizm, • księga modlitw, • sakrament pokuty, • litanie, • nabożeństwa, • pieśni.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
13
Godzina w niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Godzina w niebie
Dostępny
3 szt.

Tandem literacki Sehnal-Uhlář od roku 2007 tworzy za naszą południową granicą, a dokładnie w Ostrawie, satyryczną serię Godzina w ... Każdą z części tego prozatorsko-poetyckiego cyklu można czytać niezależnie. Łączy je postać popadającego w bezustanne tarapaty bohatera, który wciąż ma pod górkę z kobietami i właściwie ze wszystkim... W Godzinie w niebie pewnego mroźnego, sylwestrowego wieczora, bohater trafia do zabitej dechami podgórskiej wioski, gdzie można napotkać tajemnicze Anioły i ludzkie indywidua o zachowaniu co najmniej oryginalnym. Bohater wchodzi w tę społeczność na prawach gościa, który nie tylko pragnie coś naprawić, ale też dowiedzieć się czegoś więcej o samym sobie. Są więc sprawy przeszłości i teraźniejszości, problemy damsko-męskie i kwestie trudności w porozumieniu z młodym pokoleniem. Przesyconą ironią prozę Sehnala miękko ilustruje poemat Uhlářa.

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
14
Znalezione nie kradzione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znalezione nie kradzione
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni. Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

38,50 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,70 zł

15
Przestań się przejadać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestań się przejadać
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.09

Wiele osób „zajada” kłopoty i boryka się z problemem tzw. jedzenia emocjonalnego. Na kompulsywne objadanie nie pomogą diety ani dobre chęci. Dr Jane McCartney wyjaśnia, że problem należy rozwiązać u jego podstaw, zaczynając od poprawy samopoczucia psychicznego. Zdaniem autorki nadwaga wynika przede wszystkim ze stanu umysłu. McCartney proponuje czterotygodniową terapię złożoną z ćwiczeń pomocnych w prawidłowej identyfikacji emocji, związków z innymi osobami i jedzeniem oraz walce ze stresem. Pomaga rozpoznać nawyki, przekonania, zanalizować konsekwencje wyborów i poznać sabotażystów. Przestań się przejadać to skuteczny poradnik jak zaakceptować samego siebie i odzyskać wysokie poczucie własnej wartości, a w efekcie definitywnie zerwać z kompulsywnym objadaniem.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

16
Jak to działa? Natura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to działa? Natura
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Gdzie raki zimują? Czemu morze jest słone? Dlaczego ziewamy? Jak powstaje tęcza? Jeśli nurtują Cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś. Książka ?Jak to działa? Natura? zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań z zakresu nauk przyrodniczych. W sposób jasny i prosty wyjaśniamy to, co z pozoru skomplikowane. Pomagają w tym zabawne ilustracje oraz propozycje doświadczeń łatwych do wykonania nawet w domowych warunkach. ?Jak to działa? Natura? to kopalnia odpowiedzi na arcytrudne pytania!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

17
George Clooney potrzebny od zaraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
George Clooney potrzebny od zaraz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.06

Czy George Clooney zagra tę rolę? Wioletka i jej przyjaciółka Febe biorą sprawy w swoje ręce. Gdy mama Wioletki, szukając prawdziwej miłości, zaczyna się spotykać z żałosnym Dickiem Matiasem (ksywa Śledzik), dziewczyny postanawiają wyswatać ją z... George’em Clooneyem. W końcu tata Wioletki jest hollywoodzkim reżyserem seriali telewizyjnych – czy dziewczynie uda się spotkać na planie filmowym ze sławnym aktorem? I jak przekonać go do randki z mamą? Szalona pomysłowość bohaterki, jej szczerość sprawiają, że trzymamy za nią kciuki.

32,00 zł
24,96 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

18
Ostatni tabor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni tabor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.01

Ostatni tabor to opowieść o polskich Romach i peerelowskim zakazie romskich wędrówek i końcu ich dawnego świata. W 1996 roku z Tarnowa wyruszył pierwszy Tabor Pamięci Romów, który miał nie tylko przypomnieć ten zakaz, ale też odwiedzić największe w Polsce, poza obozami koncentracyjnymi, miejsca kaźni Cyganów w czasie II wojny światowej. Na kanwie wędrówek z Taborem Pamięci autorka opowiada o odkrywaniu ?cygańskiego świata?. Sięga do wspomnień z dzieciństwa, odnajduje cygańskie wątki w dawnych lekturach, filmach i obrazach, wykorzystuje relacje świadków ostatnich lat taborowego życia polskich Romów, a także dokumenty peerelowskich urzędów i jednostek MSW zgromadzone w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Ostatni tabor to opowieść o romantycznym świecie taborów i o brutalnej ingerencji władz państwowych w tradycyjny styl życia Romów, która zepchnęła ich na margines życia społeczno-ekonomicznego.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

19
Włochy północne Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy północne Travelbook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.17

Niezliczone zabytki wszystkich epok Słynne galerie i wspaniałe muzea Lazurowe morze, klify i plaże Alpejskie szczyty, jeziora i miasteczka Włoska kuchnia i znakomite wina Włochy północne oszałamiają bogactwem zabytków i różnorodnością krajobrazów. Łagodne wzgórza Toskanii, malownicze plaże genueńskiego wybrzeża, ośnieżone alpejskie szczyty, a może błękitna laguna Wenecji? Trudno zdecydować, który zakątek kraju jest piękniejszy. Jeszcze trudniej byłoby wybrać najciekawsze budowle, rzeźby czy obrazy, lepiej więc pozwolić sobie na zachwyt pięknem włoskich pejzaży i miast, niespiesznie podziwiać działa sztuki, cieszyć się aromatem espresso i chłonąć atmosferę tego niezwykłego kraju. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, starannie dobrane zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

20
Ślub - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślub
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

Po prawie trzydziestu latach małżeństwa Wilson Lewis, zięć Allie i Noaha Calhounów, niezapomnianych bohaterów Pamiętnika, musi sam przed sobą przyznać, że z jego związku zniknęło to coś. W dużej mierze z jego własnej winy. Ale nie zamierza tak tego zostawić. Postanawia zrobić wszystko, aby żona zakochała się w nim na nowo. Kolejna – trzydziesta – rocznica ma być wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka właśnie w tym dniu postanawia wziąć swój ślub...

28,50 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,70 zł

21
Na własną rękę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na własną rękę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.03

Czy Tatiana Pietrowna, słynna i niewygodna dla Kremla dziennikarka śledcza, sama wypadła z balonu swojego moskiewskiego mieszkania, czy ktoś jej w tym pomógł? I jak to się ma do zaszyfrowanego notesu tłumacza uczestniczącego w tajnych rozmowach handlowych? Arkadij Renko, moskiewski śledczy, uważa, że Tatianę zamordowano. Wbrew przełożonemu na własną rękę prowadzi dochodzenie. Pomaga mu zapijaczony, ale nieoceniony detektyw Wiktor Orłow oraz przybrany syn ? Żenia. Ślady prowadzą do rosyjskiej stolicy zbrodni ? Kaliningradu. Arkdij trafia tam w sam środek afery, w którą zamieszani są zarówno najwięksi rosyjscy gangsterzy, jak i ludzie z najwyższych kręgów władzy.

34,00 zł
27,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,80 zł

22
Rozedrganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozedrganie
Dostępny
3 szt.

Autor ma 45 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą i dotychczas pracował w instytucjach finansowych, jak również był i jest członkiem rad nadzorczych różnych spółek. Jest także współwłaścicielem firm zajmujących się dystrybucją map i przewodników oraz świadczeniem usług doradczych. Interesuje się historią starożytnego Egiptu, filozofią, teozofią, SF, matematyką i astronomią.Jest to jego trzecia książka po ?Świat (nie) dziecka? i ?Zatracenie?. Autor tworzy wiersze niedookreślone, zawierające w sobie różne możliwości konkretyzacji i interpretacji, co czyni je ciekawymi, bardziej estetycznymi literacko i pozwala przeżywać jego poezję na swój indywidualny sposób ? a liczba tych konkretyzacji jest nieograniczona, zależna od odbiorcy. Robert pisze wielowarstwowo, co charakterystyczne dla filozofii Ingardena, warstwa znaczeniowa jest tylko jedną z możliwych warstw ? autor stosuje pasaże od języka do zmysłów, a czytelnik sam dopowiada te elementy, które w utworach nie zostały przedstawione. Dzięki temu, że Robert pisze dla Czytelnika i z myślą o nim, jego poezja ożywa dopiero w trakcie czytania, a Czytelnik aktywnie ją współtworzy.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

23
System - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.05

Trzymający w napięciu, mroczny thriller osadzony w realiach stalinowskiej Rosji Według oficjalnej propagandy w idealnym społeczeństwie stworzonym przez państwo sowieckie morderstwa po prostu nie istnieją. Kiedy więc na torach kolejowych zostają znalezione zwłoki czteroletniego Arkadego, nikt nie ma wątpliwości, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Nikt – poza rodziną chłopca. Młody, ambitny funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, Lew Demidow, całym sercem oddany komunistycznej władzy, otrzymuje rozkaz zatuszowania sprawy i sumiennie się z niego wywiązuje. Niebawem jednak jego niezachwiana wiara w ideały rewolucji zostaje poddana poważnej próbie. Okazuje się również, że śmierć chłopca to nie odosobniony przypadek. Giną kolejne dzieci. Lew, ryzykując wszystko, rozpoczyna śledztwo na własną rękę, postanawiając za wszelką cenę odnaleźć sprawcę makabrycznych zbrodni. Nawet gdyby oznaczało to wystąpienie przeciwko Partii.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

24
Japoński. Fiszki do nauki pisania i czytania. 200 podstawowych znaków kanji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński. Fiszki do nauki pisania i czytania. 200 podstawowych znaków ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

Japoński. Fiszki do nauki pisania i czytania to zestaw ponad 200 eleganckich kart uczących najważniejszych ideogramów japońskich. Razem z podręcznikiem Japoński. Pisz i czytaj stanowią kompletny materiał do nauki pisania i czytania aż 203 podstawowych znaków kanji, z którego mogą korzystać zarówno początkujący japoniści, jak i wszystkie osoby zainteresowane japońskim pismem. Każda fiszka prezentuje ideogram, jego podstawowe znaczenie oraz sposób pisania znaku, w tym kierunek kreślenia poszczególnych linii, co jest szczególnie pomocne dla wszystkich osób chcących nauczyć się japońskiego pisma. Dodatkowo pokazuje wyraźnie odróżnione sposoby czytania: japońskie (kun) i sinojapońskie (on) oraz najważniejsze złożenia, w których występuje dany znak, co pozwala go łatwiej zapamiętać. Podręcznik (50 str.) zawiera lekcje wszystkich znaków, przydatne tabele oraz wprowadzenie do japońskich systemów pisma: hiragany, katakany i kanji. Japoński. Fiszki do nauki pisania i czytania. 200 podstawowych znaków kanji można także stosować jako rozszerzenie podręcznika Japoński. Mów, pisz i czytaj wyd. Edgard.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

25
Ostatnia piosenka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia piosenka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Ostatnia piosenka to ponadczasowa opowieść o miłości, nadziei, gniewie i wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na 1 miejscu list bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today” Opowieść o rodzinie, pierwszych miłościach i drugich szansach Ronnie została zmuszona do spędzenia wakacji w domu ojca, w odosobnionym morskim miasteczku w Karolinie Północnej. Dla zbuntowanej dziewczyny to ciężka próba: przyzwyczajona do zgiełku wielkiego miasta i jego nocnych klubów, musi wszystko zostawić i stawić czoła ojcu, do którego ciągle czuje żal po tym, jak opuścił rodzinę. Czy będą to najgorsze wakacje Ronnie? A może pozna kogoś, kto odmieni jej życie na dobre? W ekranizacji książki zagrały młode supergwiazdy kina: Miley Cyrus i Liam Hemsworth

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

26
Córka generała i piosenkarki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka generała i piosenkarki
Dostępny
13 szt.

Generał Władysław Anders wszedł do historii przede wszystkim jako twórca i dowódca Armii Polskiej w ZSRR oraz dowódca słynnego 2 Korpusu Polskiego, który walczył w krwawej bitwie o Monte Cassino. Ale fakty znane z podręczników i opracowań dotyczących II wojny światowej nie wystarczą. O życiu prywatnym generała, rodzinie, marzeniach, słabostkach, a także o walce o właściwą pamięć o nim opowiada w swej książce jego córka ? Anna Maria Andres. Obok wielu ciekawostek i fotografii z rodzinnego albumu Andersów "Córka generała i piosenkarki" ukazuje losy Polki, urodzonej po wojnie na emigracji, dziecka znanych rodziców, które dorasta i szuka własnej życiowej drogi w pędzącym wciąż naprzód świecie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

27
10 zasad mądrego wychowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 zasad mądrego wychowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Wychowanie zawsze było tematem trudnym, a dziś jest nim chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wobec wszechobecnego relatywizmu moralnego rodzice i nauczyciele skarżą się na małą skuteczność swoich dydaktycznych wysiłków. Równie zagubione i zmęczone powszechnym obecnie brakiem jakichkolwiek reguł są same dzieci i młodzież. José Ramón Ayllón proponuje nam 10 zasad, które próbują nieco ułatwić trudne zadanie wychowania, opierając je na solidnych podstawach a nie chaotycznych modach. Nie są to porady teoretyka, który pamięta szkołę jedynie z własnego dzieciństwa. Autor przez 15 lat pracował jako nauczyciel w szkole średniej, co pozwoliło mu zebrać bogaty materiał do przemyśleń. Sam autor tak mówi o książce: Strony te odpowiadają na pytanie o kluczowym znaczeniu: Co to znaczy wychowywać? U ich źródeł leżą wykłady, z którymi jeżdżę po Hiszpanii i Ameryce. Być może jakaś zaniepokojona matka lub bezsilny nauczyciel podsunie ją swojemu dziecku lub uczniowi, opatrując ją tym prostym komentarzem: "Uważam, że na tym polega wychowanie i właśnie to bym chciał zrobić dla ciebie." Starałem się napisać książkę prostą i bezpośrednią, która będzie praktyczną pomocą dla rodziców i nauczycieli. Poradnik dla osób, które nie mają wiele czasu. W Hiszpani książka ma już 8 wydań. José Ramón Ayllón (ur. 1955 w Cantabrii) - pisarz hiszpański. Mieszka w Burgos. Ukończył studia humanistyczne na uniwersytetach w Valladolid i Oviedo. Do 1996 roku pracował jako nauczyciel w szkole średniej. Potem poświęcił się działalności pisarskiej i publicystycznej. Obecnie prowadzi wykłady z antropologii na Uniwersytecie w Navarra. Popularność zapewniły mu cztery skierowane do szerokiej publiczności powieści: Palabras en la arena, Vigo es Vivaldi, Diario de Paula, Otono azul. Jest również autorem licznych artykułów i esejów o tematyce etycznej i filozoficznej. Jego praca pt. Desfile de modelos (Przegląd wzorców) została wyróżniona nagrodą Anagrama w kategorii eseju, a La buena vida (Dobre życie) nagrodą Martínez Roca.

32,00 zł
27,20 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

28
Rozmówki niemieckie ze słownikiem i gramatyką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki niemieckie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny
2 szt.

Seria rozmówek Lingea to niezawodny towarzysz podróży. Książka zawiera najbardziej potrzebne zwroty i wyrażenia, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych, oraz dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Dodatkowo znajduje się w niej zwięzłe kompendium gramatyczne. Niewątpliwą zaletą są praktyczne porady dotyczące różnych aspektów podróżowania za granicą, umieszczone na końcu książki oraz w tabelkach wkomponowanych w rozmówki. Dowiemy się z nich na przykład ile zapłacimy za taksówkę z lotniska do centrum miasta, jak również które miejsca warto zwiedzić.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

29
Rozmówki  francuskie ze słownikiem i gramatyką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki francuskie ze słownikiem i gramatyką
Dostępny
19 szt.

Seria rozmówek Lingea to niezawodny towarzysz podróży. Książka zawiera najbardziej potrzebne zwroty i wyrażenia, przejrzyście uporządkowane według kategorii tematycznych, oraz dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Dodatkowo znajduje się w niej zwięzłe kompendium gramatyczne. Niewątpliwą zaletą są praktyczne porady dotyczące różnych aspektów podróżowania za granicą, umieszczone na końcu książki oraz w tabelkach wkomponowanych w rozmówki. Dowiemy się z nich na przykład ile zapłacimy za taksówkę z lotniska do centrum miasta, jak również które miejsca warto zwiedzić.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

30
Anatomia bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia bezpieczeństwa
Dostępny
6 szt.

Na przełomie dwóch ostatnich dekad XX wieku w Europie zachodziły wydarzenia, które miały istotny wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa. Społeczność międzynarodowa wiązała z nimi nadzieje na szczęśliwsze i bezpieczniejsze życie. Okazało się jednak, że zarówno owe nadzieje, jak i początkowy zachwyt, wynikający z tempa zachodzących zmian, niekoniecznie znajdowały uzasadnienie. W państwach Europy Środkowej i Wschodniej nowe władze rządzące odziedziczyły dyspozycyjną wobec poprzednich reżimów administrację oraz cały aparat ucisku. Ten aparat i ta administracja ze swoimi nawykami i mentalnością nie dawały żadnych gwarancji zmian systemowych, wręcz przeciwnie ? robiono wiele dla zachowania status quo jak najdłużej. Bezpieczeństwo nie było wyjątkiem. W nowym otoczeniu bezpieczeństwa, tendencjach ograniczania znaczenia i rozmiaru sektora militarnego, a zwłaszcza sił zbrojnych, wiele funkcji również obronnych musiał przejąć sektor cywilny, stając się równoprawnym partnerem podsystemu militarnego w ramach systemu obronnego. To wymagało gruntownej modyfikacji podejścia do organizacji procesów bezpieczeństwa. Książka przedstawia nie tylko wnikliwą analizę zmian w sposobie traktowania tej organizacji i trudności związane z mentalnymi uwarunkowaniami elit odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale ukazuje także syntezę potencjału bezpieczeństwa oraz ranking priorytetów bezpieczeństwa.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

31
Autobusy z Sanoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobusy z Sanoka
Dostępny
17 szt.

Bogato ilustrowana książka poświęcona autobusom (a także przyczepom osobowym) produkowanym w latach 19502013 w sanockiej fabryce nazwanej początkowo Sanocką Fabryką Wagonów Sanowag, od roku 1958 noszącej nazwę Sanocka Fabryka Autobusów Autosan, a od roku 1991 Autosan S.A. Opisano zarówno pojazdy produkowane seryjnie, jak i prototypowe, których w omawianym okresie powstało łącznie w sanockiej fabryce prawie 110 tys.Odbiorcy: miłośnicy polskiej motoryzacji, hobbiści oraz wszyscy zainteresowani autobusami z Sanoka.

69,00 zł
53,13 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 15,87 zł

32
Zakopane - miasto cudów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakopane - miasto cudów
Dostępny
10 szt.

?Zakopane ? miasto cudów? to zbiór felietonów składających się na obraz współczesnego i historycznego Zakopanego. Autor spogląda na zakopiańską rzeczywistość okiem obserwatora oraz uczestnika. Raczy anegdotami i osobistymi wyznaniami, przybliżając wiele pozytywnych historii i nie szczędząc ciepłych słów. Z drugiej zaś strony obnaża wszelkie defekty codzienności. Autor nie przestaje zaskakiwać czytelnika. Oprócz znakomitych puent, cennych refleksji i subtelnych ironii znajdziemy tu mnóstwo literackich odniesień. To felietony, obok których nie można przejść obojętnie. Wojciech Mróz, ur. 1957 w Krakowie, dziennikarz i prozaik. Mieszka w Zakopanem. Współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny ?Tygodnika Podhalańskiego?. Autor reportaży i filmów dokumentalnych z Podhala, Spisza i Orawy. Redaktor cyklicznego programu ?Pod Tatrami? emitowanego w TVP Kraków i TVP POLONIA. Autor dwóch tomików wierszy: ?Wieczory rozkwitające? i ?Która jesteś? oraz bajki ?Przygody w Księstwie Nieśmiałości?. Autor powieści ?Zapach drzewa sandałowego w ostatnich dniach XX w.? (Novae Res, Gdynia 2011). Stały felietonista ?Tygodnika Podhalańskiego?. Organizator happeningów pod nazwą ?Jesienny Chart?. Dożywotni właściciel tytułu ?Rzeźnik z Zakopanego?.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

33
Teatr w Biblii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr w Biblii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.02

Teatr w Biblii omawia biblijne „instrukcje sceniczne” dotyczące czasu, przestrzeni, przemieszczeń bohaterów, kostiumów, rekwizytów, oświetlenia i innych elementów teatralnych, które zawarte są w tekście ksiąg i współtworzą ich treść. Książka zajmuje się także zagadnieniem „pozascenicznej” obecności Boga. Prezentując postaci Debory, Tamar, Rut, Estery, Elizeusza, Jonasza, Ezechiela, Mojżesza, Jehu oraz Dawida i Batszeby analizuje między innymi problematykę ciała kobiety, jako rekwizytu scenicznego (Nałożnica w Gabaa), „edukacyjnego” teatru Księgi Przysłów, i wiele innych. Prof. dr emeritus Uniwersytetu w Telawiwie, Szymon Levy wydał ponad dziesięć książek poświęconych utworom dramatycznym Samuela Becketta, dramatowi i teatrowi izraelskiemu oraz teorii chaosu. Jest autorem licznych artykułów i recenzji opublikowanych w języku hebrajskim, angielskim i niemieckim. Pełnił także funkcje dramaturga w telawiwskim Teatrze Habima i jerozolimskim Khan Theatre oraz przetłumaczył sto czterdzieści sztuk dramatycznych na język hebrajski. Levy był dyrektorem artystycznym festiwalu Izraelskiego Teatru Alternatywnego Acco, nadto członkiem wielu izraelskich rad artystycznych, w tym komisji Ministerstwa Kultury, powołanej na rzecz promocji teatru izraelskiego. Autor Teatru w Biblii jest także artystą teatru; reżyserował sztuki dla teatru i radia w Izraelu, Kanadzie i Europie. Kochanek Harolda Pintera w jego reżyserii wystawiany był w telawiwskim Cameri Theatre, a Ihre Haende auf der Schwelle w szwajcarskim Teatrze Miejskim w Brnie. Autorska sztuka Levy’ego Audition grana była na deskach Tmuna Theatre w Telawiwie.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

34
Ao No Exorcist. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ao No Exorcist. Tom 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2017.10.10

Kolega z liceum Rina nie wierzy w istnienie demonów... do momentu, w którym spotyka jednego z nich w szkole. Jakby tego było mało, Nieczysta Księżniczka, jedna z poddanych Nieczystego Króla, wraca do życia, a Mephisto zaprasza Rina na kolację...

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

35
Windows PowerShell 4.0 dla programistów .NET - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Windows PowerShell 4.0 dla programistów .NET
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.29

PowerShell to obiektowy język skryptowy i powłoka zadaniowa, a jednocześnie potężne narzędzie do automatyzacji zadań.PowerShell to — jak sama nazwa wskazuje — konsola z ogromem możliwości! Pozwala kontrolować system Windows oraz wiele innych aplikacji przeznaczonych dla serwerów, a także nimi zarządzać. Dzięki swym atutom jest szczególnie doceniana przez zaawansowanych użytkowników systemu Windows oraz administratorów tej platformy. Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać potencjał PowerShell, jesteś programistą platformy .NET i chciałbyś ułatwić sobie pracę, to trafiłeś na superksiążkę!Sięgnij po nią i poznaj podstawy Windows PowerShell! Gdy zaczniesz już swobodnie korzystać z nowych możliwości, będziesz mógł poznać najlepsze techniki pracy z plikami XML i modułami oraz zaznajomić się z obiektami COM i .NET. Następnie dowiesz się, jak administrować systemem Windows z wykorzystaniem możliwości PowerShell. Dzięki tej wiedzy większość zadań wykonasz zdecydowanie szybciej — i to bez myszki! Na sam koniec nauczysz się korzystać z zasobów sieciowych oraz narzędzi dla platformy TFS. Książka ta jest obowiązkową pozycją dla wszystkich użytkowników systemu Windows, chcących poznać zaawansowane możliwości zarządzania systemem... i nie tylko!Dzięki tej książce:Poznasz nowe funkcje dodane w konsoli Windows PowerShell 4.0Poznasz składnię i gramatykę PowerShell, np. potoków, pętli oraz obiektów roboczychDowiesz się, jak rozszerzać PowerShell przy użyciu narzędzi platformy .NET oraz technologii XML, WMI i COM+Nauczysz się pracować poprzez konsolę PowerShell z użytkownikami i grupami użytkowników oraz programami Windows Server, IIS i SQL ServerNauczysz się automatyzować za pomocą konsoli Windows PowerShell mechanizmy kontroli wersji na platformie Team Foundation ServerPoznasz techniki pracy w Windows PowerShell z technologiami internetowymi, takimi jak JSON, XML usługi sieciowe oraz aplikacje RESTfulAdministrowanie systemem Windows jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!

32,90 zł
23,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

36
Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami, A1-C2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami, A1-C2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Praktyczne repetytorium gramatyczne dla każdego! Przystępne omówienie wszystkich ważnych zagadnień, aż 400 ćwiczeń utrwalających oraz wyraziste przykłady użycia teorii w praktyce. Wielka gramatyka języka angielskiego z ćwiczeniami to: • wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych, • dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1), • informacja o poziomie każdego z zagadnień, • blisko 400 ćwiczeń sprawdzających z kluczem odpowiedzi, • rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce, • materiał wymagany do FCE, CAE, egzaminów i matury, • specjalne zadania podsumowujące, testy poziomujące oraz praktyczny indeks zagadnień. Podręcznik umożliwia poznanie i przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Książka przejrzyście i zrozumiale objaśnia najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce. Ponad 130 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, przedimki, przyimki, następstwo czasów, inwersję czasownika, zdania warunkowe mieszane, stronę bierną. Teoretyczne objaśnienia gramatyki ilustrują liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce. Obszerny zestaw blisko 400 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Dodatkowe zadania podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce, a testy poziomujące pomagają określić swój poziom i dopasować zagadnienia do stopnia znajomości języka.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

37
Tomek w krainie kangurów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w krainie kangurów. Audiobook
Alfred Szklarski, Muza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Tytułowy bohater podróżniczej serii Alfreda Szklarskiego, Tomek Wilmowski, uczeń warszawskiego gimnazjum i syn rewolucjonisty, zostaje wysłany do swojego przebywającego na emigracji ojca. Tak zaczynają się jego liczne podróże, a tym samym również fascynujące, nierzadko niebezpieczne przygody, które chłopiec przeżywa wraz z ojcem i przyjaciółmi: zabawnym i odważnym Bosmanem oraz sprytnym, inteligentnym Smugą. Kolejne książki z serii – za którą autor otrzymał w 1968 Roku nagrodę „Orlego Pióra”, a następnie w 1971 Roku „Order Uśmiechu” – nie tylko przybliżały młodym czytelnikom nieznane lądy, lecz także i historię Polski. W pierwszym tomie z cyklu, Tomku w krainie kangurów, chłopiec zwiedzi Australię. A wraz z nim zwiedzą ją słuchacze, w wersji audio prowadzeni przyjemnym głosem Artura Pontka.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

38
Angielski dla seniorów. Kurs początkowy + pliki mp3 do pobrania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla seniorów. Kurs początkowy + pliki mp3 do pobrania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.23

Przedstawiamy unikalny kurs do kompleksowej nauki języka angielskiego przygotowany z myślą o osobach powyżej 50. roku życia. Podręcznik i nagrania mp3 do pobrania online (kod do nagrań dostępny w książce) pomagają opanować słownictwo i gramatykę na poziomie podstawowym. Lekcje skoncentrowane są wokół takich tematów jak: rodzina, doświadczenia zawodowe, hobby i czas wolny. Zaletą kursu są nagrania dialogów i podstawowych zwrotów konwersacyjnych oraz napisany przystępnym językiem podręcznik. W kursie zastosowano szczególne udogodnienia dla osób starszych: • dużą czcionkę umożliwiającą swobodne czytanie, • tabele i ramki, w których wyodrębniono najważniejsze informacje, • wolniejsze tempo nagrań ułatwiające zrozumienie dialogów. Dzięki poradnikowi: • poznasz blisko 2000 niezbędnych słów i zwrotów, aby swobodnie mówić i rozumieć, • nauczysz się najważniejszych reguł gramatycznych, • sprawdzisz swoją wiedzę dzięki ćwiczeniom z kluczem odpowiedzi, • opanujesz gotowe zwroty konwersacyjne dzięki tłumaczeniom wszystkich dialogów. Uwaga. Książka nie zawiera płyty. Dostępny jest plik z nośnikami mp3 do pobrania.

30,90 zł
22,25 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,65 zł

39
Władca pierścieni. Drużyna pierścienia. Dwie wieże. Powrót króla. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca pierścieni. Drużyna pierścienia. Dwie wieże. Powrót króla. Audi...
J.R.R. Tolkien, Muza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.15

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: „Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie, możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opowieści jest czymś niezwykle ważnym”. Równie istotna jest przyjemność, jaką Czytelnik czerpie z odkrywania złożonego, ale logicznie skonstruowanego uniwersum tej opowieści. Umożliwiają to dołączone do książki mapy oraz obszerne dodatki. Przekład: Maria Skibniewska

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

40
Zdrowie na własne życzenie. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie na własne życzenie. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.15

O ile dwa pierwsze tomy Zdrowia na własne życzenie skupione są głównie na zdrowiu, to w trzecim tomie dominują choroby. Są tu opisane zarówno choroby wieku dziecięcego, jak i typowe choroby dorosłych, zwane chorobami cywilizacyjnymi. Przy każdej z chorób wieku dziecięcego zawarte są praktyczne porady postępowania z przechodzącymi je dziećmi, natomiast opisy chorób dorosłych zawierają praktyczne porady zapobiegania im i leczenia metodami naturalnymi. Trzeci tom Zdrowia na własne życzenie zawiera ponadto arcyważną Rozprawę o jedzeniu, z której czytelnik dowiaduje się konkretnie, ile razy dziennie powinno się jadać, co powinno się jadać i dlaczego. Są też konkretne przepisy.

29,00 zł
20,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

41
Stary człowiek i morze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stary człowiek i morze. Audiobook
Ernest Hemingway, Muza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Przedstawiamy piękną opowieść o heroizmie i sile ludzkiej woli Historia samotnego starca, żeglarza potrafiącego zmierzyć się z lękiem, słabością i wyznaczyć sobie cel godny podziwu – odmienić pechowy los, zawalczyć o szczęście. Santiago wyrusza daleko w morze, by spełnić swoje marzenie – złowić ogromną rybę. Jego spotkanie z olbrzymim merlinem jest walką ze sobą samym, ze zwątpieniem. To zręcznie ujęta przenośnia, która uzmysławia jak wiele zależy od nas samych. Ernest Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w Oak Park na przedmieściach Chicago. Wybitny pisarz amerykański, doskonały nowelista i autor opowiadań. W roku 1954 otrzymał Literacką Nagrodą Nobla. W wieku 62 lat popełnił samobójstwo. Całe życie poszukiwał przygody, był sanitariuszem w I wojnie światowej, uczestniczył w wojnie domowej w Hiszpanii, podczas II wojny światowej był korespondentem wojennym. Miłośnik polowań i corridy. W swojej twórczości przeszedł od rozczarowania czasami po I wojnie światowej, kiedy napisał manifest powojennego tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich po gloryfikację siły moralnej człowieka.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

42
Big Puzzle do kolorowania 24 elementy. Zou - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Puzzle do kolorowania 24 elementy. Zou
Alexander, 24 elementy
Dostępny
4 szt.

Opakowanie zawiera 2 układanki (puzzle) o wymiarach 67.0 x 47.0 cm. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej strony znajduje się konturowy rysunek do złożenia i kolorowania. Kolorowe puzzle są jednocześnie wzorem do rysowania (lub malowania) puzzli czarno-białych. W zestawie są kredki.

35,60 zł
30,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,63 zł

43
Fifty Shades of Grey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fifty Shades of Grey
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

When literature student Anastasia Steele interviews successful entrepreneur Christian Grey, she finds him very attractive and deeply intimidating. Convinced that their meeting went badly, she tries to put him out of her mind - until he turns up at the store where she works part-time, and invites her out.

36,50 zł
32,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,38 zł

44
Zbawienie w historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbawienie w historii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Początkowo chciałem przeanalizować problem historii zbawienia w myśli współczesnej teologii, szczególnie protestanckiej. W tym celu przestudiowałem nowsze dzieła poświęcone filozofii i teologii historii. Planowałem też pobieżnie zapoznać się z dziełem Akwinaty. Spodziewałem się znaleźć w jego teologii - która powszechnie uchodzi za niehistoryczną - interesujący kontrast z nowożytną myślą historyczną. Analiza tekstów świętego Tomasza pozwoliła najpierw dostrzec niektóre interesujące szczegóły, a z czasem doprowadziła do tak zaskakujących wyników, że zrezygnowałem z pierwotnego planu i skoncentrowałem uwagę jedynie na Tomaszu. Max Seckler Max Seckler (ur. w 1927 r.), wieloletni profesor uniwersytetu w Tybindze, emerytowany członek watykańskiej Papieskiej Akademii Teologicznej. Wybitny znawca teologii fundamentalnej, niestety wciąż praktycznie nieznany polskim czytelnikom. Jako naukowiec blisko współpracował z Josephem Ratzingerem, z którym łączy go też osobista przyjaźń. Jest m. in. współautorem podręcznika Handbuch der Fundamentaltheologie.

42,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
45
Bad Piggies. Bohaterowie ze Świńskiej Wyspy Świnie i piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Piggies. Bohaterowie ze Świńskiej Wyspy Świnie i piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.13

Seria dla miłośników Angry Birds i Bad Piggies. Dla dzieci 6+ (do samodzielnego czytania) oraz dla młodszych (do głośnego czytania przez dorosłych). Dla wszystkich fanów paskudnych prosiaków, którzy lubią gry, przygody i wspaniałą zabawę. Bohaterami tych niezwykłych opowieści są szalone świnie z popularnej gry Bad Piggies. Nikt tak jak one nie zna się na dobrej zabawie, a przede wszystkim - wpadaniu w kłopoty! W serii "Bohaterowie ze Świńskiej Wyspy" kryje się wiele ciekawych historyjek i postaci, m.in.: Król Świń, który chce wykraść wielki sekret Profesora Świni, Mistrz Chrumkuchni próbujący uratować swój ogród, a także okrutni chrumpiraci. Dzięki serii "Bohaterowie ze Świńskiej Wyspy" Twoje dziecko: - przeżyje wiele zwariowanych przygód razem z ulubionymi bohaterami Bad Piggies - częściej zamieni grę na książkę, a może nawet samo zacznie czytać. W tym tomie: Co wyniknie ze starcia Króla Świń z załogą pirackiego statku? Kim okaże się straszliwa zjawa, która o północy zakłóca spokój w Mieście Świń?

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Bad Piggies. Bohaterowie ze Świńskiej wyspy. Spadające świnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Piggies. Bohaterowie ze Świńskiej wyspy. Spadające świnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.15

Angry Birds – najgorętsza marka na świecie! To seria dla miłośników Angry Birds i Bad Piggies. Dla dzieci 6+ (do samodzielnego czytania) oraz dla młodszych (do głośnego czytania przez dorosłych). Dla wszystkich fanów paskudnych prosiaków, którzy lubią gry, przygody i wspaniałą zabawę. Bohaterami tych niezwykłych opowieści są szalone świnie z popularnej gry Bad Piggies. Nikt tak jak one nie zna się na dobrej zabawie, a przede wszystkim – wpadaniu w kłopoty! W serii kryje się wiele ciekawych historyjek i postaci, m.in.: Król Świń, który chce wykraść wielki sekret Profesora Świni, Mistrz Chrumkuchni próbujący uratować swój ogród, a także okrutni chrumpiraci. Dzięki serii „Bohaterowie ze Świńskiej wyspy” Twoje dziecko: • przeżyje wiele zwariowanych przygód razem z ulubionymi bohaterami Bad Piggies, • częściej zamieni grę na książkę, a może nawet samo zacznie czytać.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

47
50 maratonów w 50 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 maratonów w 50 dni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Dean Karnazes, wybitny biegacz i autor m.in. bestsellerowego Ultramaratończyka postawił sobie wyjątkowy cel. Postanowił przebiec w 50 dni 50 maratonów. Każdy w innym stanie USA. Książka ta jest zapisem tego wyjątkowego wyczynu. Autor zadaje pytania o granice ludzkiej wytrzymałości i udowadnia, że siła motywacji nie ma ograniczeń. Karnazes wyjaśnia sekret swojego sukcesu i udziela szeregu praktycznych porad, jak najefektywniej się regenerować, zapobiegać skurczom mięśni, korygować tempo i wzmacniać psychikę. Porady doświadczonego sportowca kierowane są nie tylko do czytelników aktywnych, którzy już uczestniczyli w maratonach, jak i takich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. „Opowieść ze szczerego serca”, rzadka okazja do zapoznania się z punktem widzenia sportowca ekstremalnego i jego motywami. – BookPage „Ożywcza lektura”, przeplatana poradami opowieść o tym, jak osiągnąć niemożliwe – Tucson Citizen

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

48
Mr House - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr House
Granna, od 10 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.18

Kto z nas nie myślał nigdy o budowie własnego domu? Teraz wymarzone lokum możemy wznieść z drewna i kartonu w grze Mr House. Emocje będą jednak takie same jak w rzeczywistości! Gracze muszą zarządzać budżetem i ekipami budowlanymi, kupować materiały na rynku i planować kolejność prac. A czas upływa! Gracz, który stworzy najpiękniejszy dom, zwycięży! Gra z serii Granna Expert, przeznaczona dla bardziej zaawansowanych graczy. Wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie. Zawartość pudełka: - dwustronna plansza - 40 dachów - 40 ścian - 12 drzwi - 24 okna - 16 kominów - 15 kart przywilejów - 28 kart pracowników - 12 kart pożyczek - 1 znacznik tury - 4 dwustronne plansze graczy - 20 znaczników ruchu (po 5 w każdym z czterech kolorów) - 4 żetony dokumentacji - 25 znaczników drewna - 25 znaczników stali - 20 znaczników cegieł - 20 znaczników cementu - 12 znaczników graczy (po 3 w czterech kolorach) - 6 znaczników cen - 20 żetonów monet - instrukcja

119,99 zł
113,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,00 zł

49
Babcia Franciszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babcia Franciszka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.19

Przeczytaj opowieść o niezwykłej kobiecie, która, jak twierdzi papież Franciszek, wywarła największy wpływ na jego życie. Rosa Vassallo Bergoglio doświadczyła w swoim życiu wielu porażek, cierpień i zmartwień. Jednak nigdy nie poddawała się i nie traciła nadziei. Ta drobna kobieta nauczyła się patrzeć złu prosto w oczy. Wierzyła, że chociaż zło jest potężne, to nie do niego należy ostatnie słowo. Przez swych bliskich nazywana wojowniczką, zawsze była pełną życia, silną i niezmiernie odważną kobietą. To ona nauczyła swego pierwszego i najbardziej ukochanego wnuka, który miała potem zostać papieżem, jak spotkać w życiu Jezusa. Nie jakiś abstrakcyjny i odległy absolut, ale żywego Boga, który staje się człowiekiem, aby być razem z ludźmi i pokazać swą bezwarunkową miłość. Rosa nie miała odpowiedniego wykształcenia, aby teologicznie wyjaśniać wnukom wiarę. Uczyła wiary przykładem własnego życia i prostym, głębokim językiem kogoś, kto żyje tym, co głosi. Być może właśnie dlatego Franciszek, zapytany o najważniejszą osobę w jego życiu, odpowiada bez wahania: ?Moja babcia?. W tej książce została opowiedziana historia życia tej niezłomnej kobiety. Historia, która na pierwszy rzut oka może wydać się zupełnie zwyczajna. Jednak przyglądając się jej bliżej, jak to uczyniła autorka, odkrywamy niezwykłość kogoś, kto był wierzący i żył w pełni swoją wiarą. Kto wplatał wiarę w Boga i Jego królestwo w nieustające następstwo dni i nocy. Kto może być dla nas przykładem, jak w autentyczny i spontaniczny sposób ewangelizować tych, którzy żyją wokół nas.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

50
Puzzle 96 elementów. Zou - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 96 elementów. Zou
Alexander, 96
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.15

Opakowanie zawiera dwie dwustronne układanki (puzzle) o wymiarach 33.0 x 22.0 cm. Każdy obrazek składa się z 48 elementów. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej stronie znajduje się konturowy obrazek do złożenia i pokolorowania. Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość, zdolność kojarzenia. W zestawie również kredki.

13,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

51
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO z przykładami i ćwiczeniami Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO z przykładami i ćwiczeniami Tom 2
Dostępny
21 szt.

Książka Packet Tracer 6 dla kursów CISCO Tom 2 ? Podstawy konfiguracji IOS dedykowana jest wszystkim osobom chcącym nauczyć się projektować i tworzyć nie tylko sieci lokalne, ale również zarządzać sprzętem spotykanym w sieciach rozległych. Nasza książka to idealny podręcznik uzupełniający wiedzę praktyczną podczas nauki w Akademiach CISCO oraz podczas przygotowań do egzaminów CCNA. Tom 2 poświęcony jest routerom i przełącznikom CISCO wyposażonym w system IOS, ale również pokazuje możliwości programu, pozwalające na ich podstawową konfigurację bez konieczności zagłębiania się w arkana IOS. Autorzy szczegółowo omawiają nie tylko sam sprzęt, ale również możliwości jego modyfikacji poprzez instalację opcjonalnych komponentów. Autorzy poruszając w książce zagadnienia routingu i przełączania w sieciach LAN, posługują się wieloma przykładami i ćwiczeniami, dlatego podręcznik idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sprzętem sieciowym CISCO. Korzyści z zakupu książki odczują również nauczyciele i instruktorzy, którzy na co dzień przekazują wiedzę o sieciach, ponieważ materiał został w taki sposób opracowany, by kolejnymi etapami można było zapoznawać uczniów lub kursantów z dotąd dla nich niezrozumiałymi zagadnieniami.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

52
Ormiańskie malarstwo miniaturowe w Rzeczypospolitej Obojga Narodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ormiańskie malarstwo miniaturowe w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.17

W kulturze ormiańskiej, której kształt zdeterminowało wczesne przyjęcie chrześcijaństwa jako religii państwowej (301r.) szczególnym kultem darzono księgi liturgiczne. Dlatego również w swoich koloniach na południowo-wschodnich terenach Rzeczypospolitej Ormianie zakładali skryptoria, w których według dawnych wzorców kopiowali i zdobyli manuskrypty. Celem książki jest określenie miejsca ormiańskiego malarstwa miniaturowego w polskiej i ormiańskiej sztuce, a także zbadanie ewolucji jego stylu i ikonografii. Ormiańskie iluminatorstwo świadczy o niezwykłym, wielokulturowym charakterze dawnej Polski i o głębokim przywiązaniu Ormian do ich rodzimych tradycji i kultury. Pokazuje również jak ważnym ośrodkiem w historii sztuki ormiańskiego miniatorstwa była Polska, a co najważniejsze, jest fascynującym świadectwem spotkania kultur Wschodu i Zachodu.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

53
Edukacja alternatywna na rzecz demokratyzacji procesu kształcenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja alternatywna na rzecz demokratyzacji procesu kształcenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Kolejny tom poświęcony alternatywności w edukacji wypełniają artykuły kilkudziesięciu autorów, reprezentujących nie tylko uznane ośrodki akademickie w Polsce i za granicą, lecz także różne szczeble oświaty, ośrodki doskonalenia nauczycieli, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz demokratyzacji edukacji. Znajdziemy tu zatem cały wachlarz problemów: od zagadnień teorii pedagogicznej do operacjonalizacji teoretycznych zagadnień w szkolnej codzienności, od edukacji formalnej do nieformalnych projektów edukacyjnych, od opisu zależności, w jakie uwikłana jest szkoła, do autonomicznego tworzenia i urzeczywistniania celów kształcenia i wychowania, od ideologicznych postulatów pedeutologicznych do propozycji zmian w przygotowaniu nauczyciela do pracy dydaktycznej i wychowawczej.

48,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

54
Pas de frontiere pour lamitié livre + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pas de frontiere pour lamitié livre + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Une collection de lectures authentiques et accessibles aux adolescents un choix de romans contemporains une segmentation par niveau selon les échelles de compétences du CECRL A1 A2 B1 Le livre et le cd audio L'ouvrage donne acces a l'essentiel du texte entrecoupé de passerelles destinées a faciliter la lecture. Pour aller au-dela des plaisirs de la lecture, un appareil pédagogique avec questions et activités sur chaque chapître et un lexique (mots difficiles expliqués) permettra d'en faire un outil d'apprentissage. Le CD audio inclus Pour travailler la compréhension orale et retrouver le plaisir d'écouter des histoires. A2 - Cet ouvrage est également disponible en e-book chez votre e-libraire habituel.

39,50 zł
37,13 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,37 zł

55
Wychowanie do szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie do szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.24

Jak zrozumieć i pokochać siebie, by móc zrozumieć i pokochać dziecko. Wychowanie dziecka to trudne wyzwanie - kto wie, czy nie najtrudniejsze w życiu człowieka. Wszystko, co może nam pomóc w realizacji tego zadania, jest ważne i potrzebne. Taka też jest ta książka, w której Iwona Majewska-Opiełka - psycholog, konsultantka i trenerka, a przede wszystkim matka - zawarła nieocenione rady na temat wychowania dziecka, aby było szczęśliwe i wyrosło na spełnionego i pewnego siebie, wartościowego człowieka. Ale jest to zarazem książka niezwykła, gdyż autorka nie pisze po prostu jak się zachowywać, aby osiągnąć lepsze rezultaty wychowawcze, lecz jak pomóc sobie w kontekście dobra dziecka. Inaczej mówiąc: tylko szczęśliwi ludzie mogą wychowywać szczęśliwe dzieci i tylko spełnieni nauczyciele mogą pomóc młodszym w rozwoju.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

56
Świadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadek
Niedostępny
Brak

Świadek to opowieść non-fiction o ucieczce ze szczególnego więzienia – więzienia dla mózgu. Autor, urodzony w rodzinie Świadków Jehowy, opowiada o podwójnym wykluczeniu: najpierw o społecznym wykluczeniu chłopca z „kociej wiary" w Polsce lat 90. Potem – o wykluczeniu z własnej grupy wyznaniowej i rodziny. Umiłowanie literatury, eksperymenty z ciałem, przyjaźń, seks – sprawiają, że w oczach innych Świadków, a przede wszystkim we własnych, staje się trędowatym. Takiemu nie podaje się ręki. Świadek przybliża hermetyczną wspólnotę Świadków Jehowy. Jest jednocześnie przewodnikiem po ich prawdach, które główny bohater Łukasz powoli odrzuca. Ta książka jest świadectwem, jakiego w Polsce jeszcze nie było...

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

57
Praktyka edukacyjna w warunkach zmiany kulturowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka edukacyjna w warunkach zmiany kulturowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.20

Jest to praca o społecznej praktyce edukacyjnej, w której nie można oddzielić teorii od praktyki (a tym bardziej nie można przeciwstawiać sobie poznania i działania), obejmującej ogół oddziaływań służących formowaniu się zdolności życiowych człowieka (...). Szczególną uwagę przywiązuję do odkrycia i ujawnienia (opisania, wyjaśnienia i zinterpretowania) tych uwarunkowań i skutków zmian edukacyjnych, które mają swoje zakorzenienie w zmianach kulturowych (zaistniałych w Polsce w XX wieku). T. Hejnicka-Bezwińska - ze Wstępu

89,00 zł
78,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

58
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO Z przykładami i ćwiczeniami Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Packet Tracer 6 dla kursów CISCO Z przykładami i ćwiczeniami Tom 1
Dostępny
21 szt.

Książka Paket Tracer 6 dla kursów CISCO dedykowana jest wszystkim osobom chcącym nauczyć się tworzyć sieci, zarządzać nimi, diagnozować uszkodzenia, a nawet je projektować. Tom I poświęcony jest podstawowym zagadnieniem, szczególnie poświęconym sieciom LAN, dlatego idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z sieciami. W książce znaleźć można również wiele przykładów oraz ćwiczeń z rozwiązaniami, które można wykorzystać jako narzędzie do sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności sieciowych oraz do usystematyzowania swojej wiedzy, na temat urządzeń, rodzajów przewodów i przede wszystkim konfiguracji i diagnostyki sieciowej. Przygotowane przez autora pliki przykładów i ćwiczeń dostępne są do pobrania z witryny naszego wydawnictwa pod adresem http://ksiazka.itstart.pl. Więcej na temat pobierania plików opisano we wstępie do książki. Książka nadaje się również jako idealny podręcznik uzupełniający wiedzę praktyczną podczas wszystkich początkowych semestrów kursów Akademii CISCO.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

59
Preparator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Preparator
Dostępny
10 szt.

Przebieracz i obmacywacz trupów, zimny doktor, preparator, czyli przygotowywanie zwłok przed pogrzebem. Pracy, którą para się bohater powieści Klimki-Dobrzanieckiego, nadano wiele dziwnych nazw, bo to zajęcie tabu. Ktoś musi to wykonywać, ale ludzie nie chcą o tym na co dzień pamiętać, brzydzą się. Bohater też to odczuwa, ta praca pogłębia jego osamotnienie i odciska piętno. W świecie, w którym żyje bohater, wszyscy są na siebie źli. Wycofany ojciec, zrzędliwa i wiecznie mająca pretensje matka, ambitna i apodyktyczna siostra, nieszczęśliwa w małżeństwie żona. Na życie składa się żal, poczucie straty, niezadowolenie. Gdzieś tam rodzi się zbrodnia...

39,95 zł
27,97 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,98 zł

60
Małe lisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe lisy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.15

Przedstawiamy opowieść o nożowniku z podwarszawskiego lasu. I o rozmarzonej matce i wygadanej singielce; o dzieciach, namiętnościach, snach; o zwykłym życiu, którego podskórnym nurtem są groteska i strach. Bez wątpienia to drapieżna proza, która surrealistycznie zakrzywia świat pod płaszczykiem opisu codzienności. Fenomenalną plastycznością języka i wyobraźni Bargielska potwierdza niekwestionowaną pozycję mistrzyni krótkiej formy.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

61
Polish Archaeology in the Mediterranean 23.2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish Archaeology in the Mediterranean 23.2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Ozdoby osobiste, te dawne i te dzisiejsze, postrzegane są najczęściej jako przedmioty dekoracyjne, służące jedynie upiększaniu stroju lub ciała. Niniejsza książka obala ten mit pokazując, że biżuteria niesie również wyraźny przekaz informujący o statusie społecznym i majątkowym, płci, tożsamości etnicznej lub wierzeniach użytkowników ozdób. Rozważania dotyczące funkcji i znaczenia ozdób osobistych podjęte zostały w 12 artykułach, które przedstawiają ten temat z perspektywy prahistorii i starożytności - od VI po I tysiąclecie p.n.e., na terenach od Egiptu, poprzez Bliski Wschód, Zatokę Perską aż po Kaukaz. Autorzy wywodzący się z kilku ośrodków naukowych z całego świata analizują różnorodne aspekty biżuterii zwracając szczególną uwagę na kontekst znalezisk. Takie ujęcie pozwala zrozumieć, kto i dlaczego używał biżuterii i pokazuje, jak wiele ważnych informacji o funkcjonowaniu dawnych społeczeństw może przynieść studium ozdób osobistych. Opublikowane artykuły są w większości efektem warsztatów pod tym samym tytułem zorganizowanych przez redaktorów niniejszego tomu podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Archeologii Bliskiego Wschodu (8 ICAANE), który odbył się na Uniwersytecie Warszawskim w 2012 roku.

80,00 zł
67,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,80 zł

62
Mazaki Coloritone 5 mm, 12 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazaki Coloritone 5 mm, 12 sztuk
FIBRACOLOR, 12 sztuk
Dostępny
12 szt.

Mazaki Coloritone 12 kolorów. Super odporna długotrwała stalówka. Wentylowana nasadka, końcówka niecofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. Zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania o temperaturze 40°C.

17,99 zł
63
Dziurkacz Mały 601 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz Mały 601
SPARK LINE
Dostępny
3 szt.

Mały, metalowy dziurkacz z przeciwpoślizgową nakładką z miękkiego tworzywa, wysuwany ogranicznik różnych formatów, znacznik środka strony. Rozstaw otworów 80 mm, średnica 6 mm. Blokada zacisku dla ochrony stempli oraz zmniejszenia gabarytu, dzielony pojemnik dla łatwego opróżniania, lekko dziurkuje do 20 kartek jednocześnie, seria SparkLine.  

18,99 zł
64
Pisaki Colorito 2,6mm 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Colorito 2,6mm 12 kolorów
FIBRACOLOR
Dostępny
1 szt.

estaw dwunastu mazaków Colorito z odporną, długotrwałą stalówką. Wentylowana nasadka, końcówka nie cofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania w temperaturze 40C

10,70 zł
8,77 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 1,93 zł

65
Mazaki I-deco Artist 6 kol. FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazaki I-deco Artist 6 kol. FIBRACOLOR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

6 wyselekcjonowanych kolorów do artystycznej dekoracji różnych powierzchni: płyt DVD/CD, ceramiki, metali, szkła, skór, granitów, marmurów, tworzyw sztucznych etc. Tusz z całkowicie kryjącym pigmentem. Zatyczki wentylacyjne. Mazaki trwałe na matowych powierzchniach. Z gładkich powierzchni narysowany wzór można skorygować zmoczoną szmatką. Nietoksyczne. Przechowywać w pozycji poziomej.    

26,00 zł
Powiadomienie
66
Długopis Pietro 0,7mm 4 kolory SPARK LINE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Pietro 0,7mm 4 kolory SPARK LINE
SPARK LINE
Dostępny
4 szt.

Długopis z niklowo-srebrną końcówką 0,7mm zakończoną kulką wolframową, tusz niebieski o niskiej zawartości wiskozy czyni pisanie wyjątkowo lekkim. 4 kolory w woreczku pcv.

5,99 zł
67
Pisaki Double Point 4 kol. w etui FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Double Point 4 kol. w etui FIBRACOLOR
Dostępny
8 szt.

Pisaki dwustronne bipunta, 4 kolory. Długi czas użytkowania, dwie trwałe końcówki, wentylowane zatyczki. Czyste, nasycone kolory, tusz na bazie wodnej, łatwo zmywalny. Zgodne z normą EN 71.

6,99 zł
68
Cyrkiel 103/S uchwyt uniwersalny z ołówkiem LORENZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 103/S uchwyt uniwersalny z ołówkiem LORENZ
Lorenz
Dostępny
6 szt.

* cyrkiel metalowy z końcówką w postaci uniwersalnego uchwytu o średnicy 10 mm* komplet z zapasowymi grafitami,* produkcja LORENZ Włochy.

12,50 zł
11,99 zł

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

69
Zakreślacz FluoClip 7000 5 kol. w etui HI-TEXT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz FluoClip 7000 5 kol. w etui HI-TEXT
FIBRACOLOR
Dostępny
5 szt.

Zakreślacze Fluo Clip 7000, 5 kolorów fluorescencyjnych w etui. Do papieru zwykłego, faksowego i fotokopii.   

12,99 zł
70
Gąbka do tablic 15F filcowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gąbka do tablic 15F filcowa
FAIBO
Dostępny
6 szt.

Gąbka typ F do tablic szkolnych i suchościeralnych z wkładem filcowym wielokrotnego użytku , wygodny uchwyt z wytrzymałego tworzywa. 

7,60 zł
6,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,61 zł

71
Mazaki Colormaxi 12 kol. FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazaki Colormaxi 12 kol. FIBRACOLOR
Dostępny
7 szt.

Super odporna długotrwała stalówka.Wentylowana nasadka, końcówka nie cofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. Zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania o temperaturze 40C.

23,10 zł
72
Cyrkiel 101/M w pudełku z linijką LORENZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 101/M w pudełku z linijką LORENZ
Lorenz
Dostępny
14 szt.

Cyrkiel metalowy z wymienną końcówką, niklowany w plastikowym pudełku z linijką, produkcja LORENZ Włochy.

8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

73
Gąbka do tablic 15M z obwolutą FAIBO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gąbka do tablic 15M z obwolutą FAIBO
FAIBO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.13

Gąbka typ 15M do tablic szkolnych i suchościeralnych oraz fipchartów z obwolutą materialową , wygodny uchwyt z wytrzymałego tworzywa, w zapasie 5 szt. obwolut.

12,50 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,51 zł

74
Cyrkiel 101/L w etui zgrzewka (10szt) LORENZ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 101/L w etui zgrzewka (10szt) LORENZ
Lorenz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.21

Cyrkiel metalowy, niklowany w etui z zawieszką, jednostka sprzedaży - zgrzewka = 10 etui, produkcja LORENZ Włochy.

49,70 zł
44,23 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,47 zł

75
Zszywacz 2463 Duży SPARK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz 2463 Duży SPARK
SPARK LINE
Dostępny
3 szt.

Duży metalowy zszywacz 2463 z przeciwpoślizgową nakładką z miękkiego tworzywa, zszywki 24/6 lub 26/6, zszywa do 20 kartek papieru jednocześnie, zasięg zszywania do 90mm, kolory: niebieski i srebrny, seria SparkLine. 

17,99 zł
76
Długopis Carlo 0,7mm niebieski (12szt) SPARK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Carlo 0,7mm niebieski (12szt) SPARK
SPARK LINE
Dostępny
4 szt.

Wysokiej klasy długopis z niklowo-srebrną końcówką 0,7mm zakończoną kulką wolframową, tusz niebieski o niskiej zawartości wiskozy czyni pisanie wyjątkowo lekkim, wygodny grip ułatwia trzymanie w dłoni, indywidualny kod kreskowy, firmowe pudełko 12 sztuk, seria: SparkLine, wyprodukowano w Indiach.

9,99 zł
77
Mazaki Colorito maxi, 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazaki Colorito maxi, 12 kolorów
FIBRACOLOR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Mazaki Colorito 12 kolorów. Super odporna długotrwała stalówka.Wentylowana nasadka, końcówka nie cofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. Zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania o temperaturze 40C.

17,99 zł
Powiadomienie
78
Cyrkiel 104/C 4 elementy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 104/C 4 elementy
Lorenz
Dostępny
7 szt.

Cyrkiel typu 101 lakierowany z zapasem grafitów i kompletem do tuszu, produkcja LORENZ Włochy.

12,70 zł
11,99 zł

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,71 zł

79
Gumki 36-F Goolinho (4 szt) woreczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumki 36-F Goolinho (4 szt) woreczek
Factis
Dostępny
3 szt.

Guma syntetyczna z nadrukami piłkarskimi, wymiary: 40 x 24 x 9,5 mm, woreczek- 4 sztuki

6,99 zł
80
Cyrkiel 209/M zestaw 9 el. z ołówkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel 209/M zestaw 9 el. z ołówkiem
Lorenz
Dostępny
3 szt.

Cyrkiel techniczny typu 200, cyrkiel precyzyjny, ołówek automatyczny 0,5 mm, zestaw do tuszu, końcówka do rapidografów, końcówka do tuszu, końcówka pomiarowa, zapasy grafitów do cyrkla i ołówka, produkcja LORENZ Włochy. Zapakowane w plastikowe, zamykane pudełko.

33,50 zł
29,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,68 zł

81
Pisaki Colorito 2,6mm 24 kol. FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Colorito 2,6mm 24 kol. FIBRACOLOR
Dostępny
6 szt.

Pisaki Colorito Fibracolor, 24 kolory. Super odporna długotrwała stalówka.Wentylowana nasadka, końcówka nie cofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. Zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania o temperaturze 40C.

18,99 zł
82
Długopis Carlo 0,7mm 4 kolory SPARK LINE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Carlo 0,7mm 4 kolory SPARK LINE
SPARK LINE
Dostępny
15 szt.

Wysokiej klasy długopis z niklowo-srebrną końcówką 0,7mm zakończoną kulką wolframową, tusz o niskiej zawartości wiskozy czyni pisanie wyjątkowo lekkim, wygodny grip ułatwia trzymanie w dłoni. 4 kolorowy w woreczku pcv.

5,99 zł
83
Pisaki Colorito 2,6mm 18 kol. FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Colorito 2,6mm 18 kol. FIBRACOLOR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Pisaki Colorito Fibracolor 18 kolorów. Super odporna długotrwała stalówka.Wentylowana nasadka, końcówka nie cofająca się, korek zabezpieczający. Bezpieczne atramenty wodne. Zmywalne ze skóry wodą z mydłem. Spierające się z tkanin w pralce w normalnym cyklu prania o temperaturze 40C. 

16,99 zł
Powiadomienie
84
Pisaki 539 4 kol. w etui FIBRACOLOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki 539 4 kol. w etui FIBRACOLOR
FIBRACOLOR
Dostępny
8 szt.

Pisaki łatwo zmywalne, 4 kolory w etui  

5,99 zł
85
Dziurkacz 602 Średni SPARK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz 602 Średni SPARK
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Średni, metalowy dziurkacz z przeciwpoślizgową nakładką z miękkiego tworzywa, wysuwany ogranicznik różnych formatów, znacznik środka strony. Rozstaw otworów 80 mm, średnica 6 mm. Blokada zacisku dla ochrony stempli oraz zmniejszenia gabarytu, dzielony pojemnik dla łatwego opróżniania, lekko dziurkuje do 30 kartek jednocześnie, seria SparkLine.  

19,99 zł
Powiadomienie
86
Mazaki Zig Zac ząbki 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazaki Zig Zac ząbki 10 kolorów
FIBRACOLOR
Niedostępny
Brak

Mazaki Fibracolor Zig Zac z ząbkami, 10 kolorów. Wielokrotna linia rysunku, wspaniałe kolory. Nie cofająca się końcówka, wentylowana nasadka, zatyczka zabezpieczająca. Tusz na bazie wody spełniający normy EN/71/3/9

16,99 zł
Powiadomienie
87
Rośliny wydm klifów solnisk i aluwiów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rośliny wydm klifów solnisk i aluwiów
Dostępny
11 szt.

"Kolejny już tom z popularnonaukowej serii ?Flora Polski?. Prezentowany w tej książce zestaw gatunków jest, w porównaniu z pozostałymi tomami, chyba najbardziej zróżnicowany. Obejmuje rośliny z czterech typów siedlisk, takich jak: wydmy, klify, aluwia i solniska. Są to siedliska specyficzne lub stosunkowo rzadkie na terenie Polski, albo ograniczone do określonych regionów. Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie. Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Łącznie w książce zamieszczono 232 szczegółowe portrety roślin. Wśród przedstawianych roślin jest spora grupa gatunków chronionych, rzadkich lub ginących, zamieszczonych w Polskiej czerwonej księdze roślin oraz na lokalnych czerwonych listach. "

89,00 zł
64,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

Wróć do góry