hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.03.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 10 marca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lego Star Wars. Czas Rebelii (praca zbiorowa), na drugim Stalingrad (Antony Beevor). Kolejny produkt to Galeria Narodowa w Londynie. Arcydziała Malarstwa (Augusto Gentili) oraz Zosia (Stanisław Balbus).
1
Lego Star Wars. Czas Rebelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Czas Rebelii
Dostępny
13 szt.

Tyraniczne rządy Imperium Galaktycznego doprowadziły do powstania silnego ruchu oporu w całej galaktyce. Działający potajemnie Rebelianci z wielu odległych światów zjednoczyli się, by walczyć ze złym Imperatorem. Poznaj nowe, niesamowite przygody Luke'a Skywalkera, księżniczki Lei, Hana Solo i wielu innych dzielnych Rebeliantów, którzy chcą przywrócić wolność we wszechświecie! Książka, oprócz nowych, pasjonujących opowiadań Ace'a Landersa, zawiera mnóstwo interesujących ciekawostek ze świata Gwiezdnych wojen oraz quiz o Rebelii.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
2
Stalingrad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalingrad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Pełen dramatyzmu, wciągający i trzymający w napięciu obraz najdłuższej bitwy II wojny światowej. Na kartach książki Beevora bohaterstwo i poświęcenie zwykłych żołnierzy splata się z bezwzględnością nazistowskich i komunistycznych decydentów. Stalingrad pozwala spojrzeć na ówczesne wydarzenia z wielu perspektyw: przeżywających rozterki dowódców, doświadczających potwornej tragedii mieszkańców miasta, skazanych na zagładę niemieckich żołnierzy. Autor w pasjonujący sposób maluje zarówno manewry milionowych armii przeprowadzane na ciągnącym się setki kilometrów stepie, jak i klaustrofobiczne obrazy walki wręcz w ruinach miasta. Beevor przytacza nieznane historykom fakty o bitwie i rewiduje wiele narosłych wokół niej mitów, a jednocześnie tworzy barwną opowieść o sensacyjnej fabule, od której nie sposób się oderwać. „Stalingrad” Beevora został opublikowany w 26 krajach, zdobywając uznanie czytelników na całym świecie i stając się międzynarodowym bestsellerem. Książkę uhonorowano prestiżowymi nagrodami: Samuel Johnson Prize, Wolfson Prize for History oraz Hawthornden Prize for Literature.

64,90 zł
49,97 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,93 zł

3 osoby kupiły
3
Galeria Narodowa w Londynie. Arcydziała Malarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria Narodowa w Londynie. Arcydziała Malarstwa
Dostępny
20 szt.

Galeria Narodowa w Londynie, założona została w 1824 roku. Powstała po to, by szerokiej publiczności dać możliwość studiowania i podziwiania arcydzieł malarstwa. Reprodukowane w tym albumie obrazy stanowią punkty zwrotne w dziejach malarstwa europejskiego od czasów średniowiecza do końca XIX wieku. Bogato ilustrowana (ponad 550 fotografii barwnych) Galeria Narodowa w Londynie. Arcydzieła malarstwa jest nieocenionym źródłem wiedzy dla badaczy i miłośników sztuki.

239,00 zł
176,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 62,14 zł

2 osoby kupiły
4
Zosia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia
Dostępny
5 szt.

Zastanawiałem się, jak jednym słowem określić największą zaletę Zosi? Niezawodność. Była niezawodna tam, gdzie trzeba było komuś pomóc. Niezwykle wiele pomagała mojej mamie i trwało to latami. Była więc też wytrwała. Niczego nie chciała w zamian. Bezinteresowność też była jej ważną cechą. Pomaganie było u niej jak oddychanie. Dlatego nigdy nie czułem się jej dłużnikiem, którym na pewno zawsze byłem, jestem i będę. Moi rodzice przyjaźnili się z Tadeuszem Nowakiem i z jego żoną Zosią. W jakimś sensie dostałem ich w spadku. [...] Po śmierci Tadeusza (w 1991 roku) żyją jego niezwykłe wiersze. Zosia wiele zrobiła, by o nich pamiętano. Po latach związała się z profesorem UJ Staszkiem Balbusem, przyjacielem domu i wielkim znawcą poezji Nowaka. Teraz on nie pozwala, abyśmy o nim – i o niej – zapomnieli. Tomasz Jastrun

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
5
Lwów. Część V/2. Sykstuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lwów. Część V/2. Sykstuska
Dostępny
6 szt.

Wydawnictwo Kresów Wschodnich poleca książki o wszystkich dzielnicach i ulicach Lwowa istniejących przed rokiem 1946. Ogółem planowane jest 40 tytułów dotyczących każdej dzielnicy Lwowa. W każdej z książek także relacje osób urodzonych we Lwowie, opisujące Lwów zapamiętany z dzieciństwa. V/2. Lwów, Sykstuska. Ulica Sykstuska z przecznicami. Sykstuska, pasaż Hausmana, Szajnochy, Seminarium Greko-Katolickie, Kleinowska, Kraszewskiego, Kotlarewskiego, pl. Szaszkiewicza, Ukraińskie Towarzystwo Muzyczne.

16,90 zł
11,15 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 5,75 zł

1 osoba kupiła
6
Tam, gdzie nie sięga już cień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie nie sięga już cień
Dostępny
10 szt.

Najdłuższy cień zostawiają ci, których kochaliśmy najmocniej. Tej książki nie można czytać obojętnie! Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje.Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych. Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach? Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć. To opowieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi. Wyraziści bohaterowie, ich sekrety i duża dawka namiętności, które nie podlegają chłodnej kalkulacji – wszystko to tworzy wnikliwy portret pokolenia niezobowiązujących związków, które nie bardzo potrafi kochać, ale jednocześnie nie przestaje tęsknić za miłością i jej szukać… Mimo że autorka podejmuje trudne tematy, miłość i namiętność splata ze śmiercią, utratą, nienawiścią czy odrzuceniem, książka jest pełna ciepła i humoru.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
7
Berlin 1945. Upadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlin 1945. Upadek
Dostępny
3 szt.

Przez pół wieku radzieckie archiwa skrywały prawdę o wydarzeniach ostatnich miesięcy istnienia III Rzeszy. Do faktów, o których świadkowie woleli zapomnieć, dociera Antony Beevor i na ich podstawie dokonuje pasjonującej retrospekcji ostatecznego starcia dwóch totalitaryzmów. "Berlin 1945. Upadek" opowiada o fanatyzmie i odwadze, poświęceniu i żądzy zemsty. Przywołuje dni bezpardonowej walki, kiedy droga marszu zwycięskiej Armii Czerwonej spłynęła krwią ludności cywilnej, a szalone rozkazy zamkniętego w bunkrze Hitlera skazywały nawet czternastoletnich chłopców na pewną śmierć pod gąsienicami radzieckich czołgów. Beevor wyjaśnia motywy Stalina gotowego poświęcić każdą liczbę żołnierzy, by zdobyć Berlin przed zachodnimi aliantami. Historia upadku miasta, której czytelnik staje się świadkiem, pokazuje, jak bardzo życie milionów ludzi zależało od decyzji polityki i dowódców.

64,90 zł
49,97 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,93 zł

1 osoba kupiła
8
Chrum, chrum, Bolusiu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrum, chrum, Bolusiu!
Dostępny
36 szt.

Boluś chce wyjść na dwór. Ma już dość siedzenia w domu. Braciszek też chce wyjść. On też ma dość siedzenia w domu. – Uważaj, żeby braciszek nie wpadł do sadzawki – mówi mama Bolusia. – Chrum, chrum – odpowiada Boluś. A potem idą prosto nad sadzawkę. Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA) z 2014 roku, którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landström niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka. Trylogia o Bolusiu: „Ależ, Bolusiu!” „Ładnie, Bolusiu!” „Chrum, chrum, Bolusiu!

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

1 osoba kupiła
9
Liberalizm polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liberalizm polski
Dostępny
3 szt.

Liberalizm polski to antologia publicystyki i dokumentów związanych z działalnością Kongresu Liberalno-Demokratycznego, publikowanych na łamach „Przeglądu Politycznego” (od 1987 do 2012 roku), poprzedzona wstępem prof. Ireneusza Krzemińskiego, autora wyboru. Zawiera najciekawsze teksty ze współczesnej polskiej myśli liberalnej reprezentowanej przez gdańskie środowisko tego nurtu oraz jego zwięzłą historię od czasów karnawału „Solidarności” w 1980 roku do zjednoczenia Kongresu Liberalno-Demokratycznego z Unią Wolności w 1994 roku. Pokazuje rodzenie się myślenia liberalnego w społeczeństwie polskim w schyłkowym okresie PRL-u oraz dążenie jego wyrazicieli do powiązania indywidualnej wolności i swobód obywatelskich z wolnością narodowo-obywatelską, z niepodległym państwem. Teksty ponad 50 autorów zawarte w antologii dotyczą pytań o polską tożsamość i stosunek do innych, do tradycji w całej jej różnorodności kulturowo-etniczno-religijnej, o współczesny patriotyzm, o granice swobody działalności gospodarczej, wolności osobistej i zbiorowej. Niemniej nawet tak obszerny wybór nie może wyczerpać wszystkich tematów dyskursu liberalnego. Intencją autora wyboru jest pokazanie Czytelnikowi, że stereotypowy i dominujący w debacie publicznej obraz polskiego liberalizmu i liberała jest dalece uproszczony i nie oddaje zarówno wielowątkowości tego nurtu polskiego życia ideowo-politycznego ostatnich 30 lat, jak i praktyki politycznej czerpiącej z jego wartości. Przedstawione w antologii teksty pozwolą Czytelnikowi na własną ocenę oraz umożliwią bliższe poznanie jednego ze współczesnych polskich nurtów ideowych wzbudzających skrajne emocje i oceny w debacie publicznej.

65,00 zł
48,10 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,90 zł

2 osoby kupiły
10
Księga matematycznych tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga matematycznych tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Po bestsellerowym Gabinecie matematycznych zagadek przyszedł czas na „księgę” z łamigłówkami, anegdotami i ciekawostkami ze świata matematyki. Ian Stewart w przystępny, bardzo ciekawy i nierzadko zabawny sposób opowiada o dziedzinie, która zdaje się być niezbadaną tajemnicą. W tym tomie waszym przewodnikiem po fascynującym świecie matematyki będzie niezbyt genialny detektyw Hemlock Soames i jego pomocnik doktor John Watsup! Przygotujcie się na sporą dawkę ożywczej gimnastyki dla szarych komórek i świetną zabawę. Dowiecie się m.in. jaki kształt ma skórka pomarańczy, dlaczego urodziny są zdrowe, co to są liczby narcystyczne i… jak wygrać na loterii.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

11
Nadchodzi ogień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzi ogień
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Międzynarodowe spiski, egzotyczne miejsca, kryminalno-przygodowe perypetie, zaskakujące zwroty akcji, przełomowe odkrycia, porywający, ale i zaskakująco niebezpieczny świat współczesnej nauki – wszystko to będzie stanowiło wybuchową mieszankę w wykonaniu gwiazdy kultowego Z Archiwum X. Gillian Anderson, od dawna myślała o pisaniu, lecz dopiero teraz zdecydowała się chwycić za pióro. Wpływ na tę decyzję miał Jeff Rovin — autor bestsellerowych powieści, który zachęcił Gillian, by wykorzystała swój potencjał, pomysły i wyobraźnię, i by razem stworzyli porywającą sagę sci-fi. Z zainteresowań autorki tematami paranormalnymi oraz szeroko pojętą duchowością narodziła się fantastyczna seria Saga końca ziemi. Pierwszy tom cyklu — Nadchodzi ogień — opisuje przygody Caitlin O’Hary, światowej sławy psychologa dziecięcego, która zajmuje się leczeniem traum, powstałych w wyniku wojen i klęsk żywiołowych. To silna kobieta i matka, ma mocny charakter i ugruntowaną pozycję zawodową, jednak całe jej doświadczenie i wiedza o świecie stają pod znakiem zapytania, gdy zaczyna pracować z młodą dziewczyną o wyjątkowych zaburzeniach. Próbując jej pomóc, Caitlin zaczyna dostrzegać, że za problemami dziewczyny kryją się o wiele potężniejsze siły niż te, które jest w stanie objąć ludzki umysł… itlinagnozowach zaburzeniach…

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

12
Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Ciekawostki o zwierzętach dla ciekawskich dzieci. Kto pierwszy pozna odpowiedzi na te pytania? Dzieci, czy rodzice? • Dlaczego pies macha ogonem, a komary gryzą? • Po co jeżowi kolce, a słoniowi trąba? • Dlaczego jaszczurka gubi ogon? • Czy kot zawsze spada na cztery łapy? • Ile kropek ma biedronka? • A gdzie raki zimują? Udzielenie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest prostą sprawą. Tajemnice zwierząt, tych dużych i małych, biegających, pełzających, pływających i skrzydlatych, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska, która o zwierzakach wie wszystko. Znana z licznych książek i programów w telewizji autorka w lekki i zabawny sposób podzieli się swoją wiedzą, nauczy jak obserwować zwierzęta i rozbudzi w Was ciekawość świata. Pouczająca i pięknie ilustrowana książeczka do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców. Dzięki dużym literom dzieci mogą ją czytać także samodzielnie.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

13
Resortowe dzieci. Służby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resortowe dzieci. Służby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP. Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Ogromna władza, dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze. Poczucie bezkarności, znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje, haki na każdego i lewe interesy. „Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi. Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów. Nie zapomnieli pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba. Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL- u i III RP. Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku, spore wrażenie. To co jest niewykonalne dla badaczy, okazuje się możliwe dla trojga publicystów z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”, tym szerszy margines naszej wolności, bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb.dr hab. Sławomir Cenckiewicz

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

14
Wszystko jest cudowne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko jest cudowne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Sigrid Rausing prowadziła na przełomie lat 1993/1994 terenowe badania antropologiczne na półwyspie Naorootsi, w byłej radzieckiej strefie przygranicznej w Estonii. Porzucone wieżyczki obserwacyjne pstrzą tam linię wybrzeża, a ogromne pola kołchozu im. Lenina leżą odłogiem i czekają aż upomną się o nie byli właściciele, którzy uciekli z kraju przed wojną, przed radziecką i hitlerowską okupacją. Rausing rozmawiała z mieszkańcami tamtego rejonu o wielu sprawach: o biedzie dominującej postsowiecką rzeczywistość; o ich zachłyśnięciu się lawiną produktów z Zachodu i o szwedzkich korzeniach wielu z tych ludzi. We Wszystko jest cudowne Rausing opowiada o historii, politycznych represjach i losach szwedzkiej mniejszości narodowej, zamieszkującej tamte okolice. Żyła i pracowała wśród tych ludzi, była świadkiem procesu ich przechodzenia od represji do wolności, od sowieckiego zacofania do postsowieckiej siermiężności. Sigrid Rausing jest wydawcą „Granty”, ale jednocześnie to laureatka wielu nagród za działalność filantropijną i na rzecz praw człowieka. Wchodzi w skład koalicyjnego zespołu doradców Międzynarodowego Trybunału Karnego, jest zasłużoną, emerytowaną członkinią międzynarodowej rady Human Rights Watch.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

15
Wszyscy na Zanzibarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy na Zanzibarze
Niedostępny
Brak

Na Ziemi na początku XXI wieku tłoczy się ponad siedem miliardów ludzi. Jest to epoka inteligentnych komputerów, psychodelicznych narkotyków w wolnej sprzedaży, polityki uprawianej za pomocą zabójstw i naukowców obłaskawiających wulkany poprzez palenie kadzideł… Histeria niebezpiecznie przeludnionego świata przedstawiona w olśniewająco nowatorskim stylu.

49,00 zł
39,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

16
Trawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trawa
Niedostępny
Brak

Wiele pokoleń temu ludzie uciekli na kosmiczną anomalię zwaną Trawą. Jednakże, zanim tam przybyli, inny gatunek uznał planetę za swój dom i zbudował na niej swoją kulturę... Teraz śmiercionośna zaraza rozprzestrzenia się pośród gwiazd, nie omijając żadnego świata poza Trawą. Okazuje się, że za tajemnicą odporności planety kryje się prawda tak wstrząsająca, że może oznaczać koniec wszelkiego życia. „Sheri S. Tepper podejmuje umysłowe ryzyko, które stanowi siłę napędową science fiction i każdego gatunku literackiej fikcji”. – Ursula K. Le Guin „Tepper to mądra i subtelna artystka. Udają się jej rzeczy, których inni pisarze nawet nie powinni próbować”. – Washington Post

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

17
Cudowne tu i teraz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowne tu i teraz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.02

Czy życie chwilą ma sens? Sutter Keely to zabawowy gość, który rozrusza największego sztywniaka. W szkole nie jest orłem, kończy właśnie liceum, ale nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne dziewczyn, a dzięki alkoholowi życie potrafi być absolutnie fantastyczne. Poza tym napędza go wielkie pragnienie, by pomagać wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Jak każdy, o kim mówią „prawdziwa dusza towarzystwa”, Sutter jest też niezwykle czarujący. Ma tyle zalet, że łatwo przegapić fakt, ile i jak często pije. Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Okazuje się jednak, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć... Szczera, prawdziwa, pełna humoru powieść wciąga tak, że czytelnik nie zdaje sobie nawet sprawy, jak głęboko zanurza się w świat Suttera. Otrzeźwienie i refleksja przychodzą dopiero z zamknięciem książki. W ekranizacji Cudownego tu i teraz Aimee i Suttera zagrali Shailene Woodley (m.in. „Gwiazd naszych wina”) i nagrodzony za tę rolę Miles Teller (m.in. „Whiplash”). Był to jeden z goręcej dyskutowanych filmów Festiwalu Sundance 2013 Powieść z naszej nowej serii wydawniczej „Myślnik” Inteligentna, świetnie napisana powieść. (...) Czytelnicy będą jednocześnie zachwyceni i wściekli na Suttera, którego głos trzyma ich w niewoli i prowadzi do wszechmocnego Teraz. – „Publishers Weekly” Nietuzinkowa powieść Tima Tharpa to echo tragikomicznej walki, którą stacza wielu nastolatków stojących u progu niebezpiecznego świata dorosłych. – „School Library Journal”

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

18
I jak tu nie jeść! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I jak tu nie jeść!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.02

Beata Sadowska, znana dziennikarka i wielbicielka zdrowego stylu życia, namawia do jedzenia… smacznie i zdrowo. Zupy, kasze, pasty, koktajle i słodycze bez cukru to coś dla tych, którzy potrzebują energii, nie znoszą spędzania długich godzin w kuchni i zwykle nie liczą kalorii. Dla najmłodszych autorka proponuje przysmaki sprawdzone przez jej syna Tytusa, a dietetycznych porad udziela prof. Hanna Kunachowicz, wieloletnia dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. Ta książka to jednocześnie poradnik, zbiór przepisów i apetycznych zdjęć, a także ogromna doza motywacji do zmiany kulinarnych przyzwyczajeń. Po lekturze każdy będzie mógł powtórzyć za Beatą: „kocham jeść!”.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
Kuchnia na walizkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia na walizkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.17

Historia blogerki kulinarnej, która zerwała zaręczyny, odeszła z pracy marzeń i poleciała za szczęściem na inny kontynent Po studiach Luisa Weiss pracowała w nowojorskim wydawnictwie. Pewnego dnia postanowiła przekopać się przez kolekcję przepisów, które latami wycinała z gazet. Żeby udokumentować swoją przygodę z gotowaniem, założyła blog The Wednesday Chef, który w oszałamiającym tempie zdobył wiernych czytelników. Ale Luisa wciąż tęskniła za Berlinem, miastem, w którym się urodziła. Po miesiącach sercowych rozterek i rozstaniu z narzeczonym zdecydowała się na skok na głęboką wodę i wróciła do miasta dzieciństwa. Dziś twierdzi, że Paryż może i posiada pewien charme, ale jeżeli chodzi o prawdziwą inspirację w kuchni ? jak i w życiu ? nie ma to jak Berlin. Każdy, komu podobała się Julie i Julia, chętnie będzie gotował z Luisą, która postawiła wszystko na jedną kartę i odnalazła miłość tam, gdzie spodziewała się jej najmniej. Luisa oczaruje czytelnika opowieściami o szukaniu z nowym chłopakiem mieszkania w Berlinie, zmaganiach z białymi szparagami, organizacji Święta Dziękczynienia dla trzech naburmuszonych rodzin i oswajaniu nowego życia za pomocą masowej produkcji arcytrudnych do wykonania pierniczków. Mama Włoszka, amerykański tata, wujek z Sycylii i dzieciństwo w Berlinie ? Luisa Weiss wie, co to znaczy być obywatelką świata Wycieczka do nowej kulinarnej mekki ? Berlina. która dowodzi, że niemiecka kuchnia to nie tylko Wurst i Sauerkraut Poprawiające humor love story dla ekspatów poszukujących domu w smakach i zapachach dzieciństwa ?Po części dziennik kulinarny, a po części opowieść o miłości. To zapis (często) niełatwych poszukiwań swojego miejsca na świecie. Luisa Weiss stworzyła książkę, której nie da się zapomnieć?. Heidi Swanson ?Kuchnia na walizkach to naprawdę niezwykła książka; wrażliwa, szczera, wypełniona emocjami ? i smakami ? przynależącymi do życia rozpiętego między trzema kulturami i tradycjami kulinarnymi. Tej książki nie sposób odłożyć, chyba że po to, by przygotować którąś z nęcących potraw?. David Lebovitz ?Wonna kronika miłości, gotowania i budowania domu. Luisa inspirująco i wzruszająco szuka uczucia i domowego ogniska; to jakby zyskać nową przyjaciółkę?. Debra Weiner

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

20
Następca tronu. Powieść o Franciszku Ferdynandzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następca tronu. Powieść o Franciszku Ferdynandzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.16

Pasjonująca historia konfliktu między cesarzem Franciszkiem Józefem a jego bratankiem Franciszkiem Ferdynandem, który został następcą tronu tylko dzięki zbiegowi szczęśliwych dla siebie przypadków. Zniedołężniały władca i schlebiające mu dworskie koterie nie potrafią zrozumieć narastających w kraju i w Europie konfliktów. Nie podejmują też żadnych działań, aby zapobiec katastrofie. Następca tronu to jednak przede wszystkim książka o ludzkich namiętnościach: chorobliwej ambicji, żądzy władzy, miłości, nienawiści i zwykłej podłości, nie pozbawiona akcentów dramatycznych, a niekiedy wręcz sensacyjnych. Przejrzysta kompozycja, wartka fabuła, plastycznie zarysowane postacie, piękny styl - oto literackie walory dzieła.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

21
Zielona kuchnia 24/7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona kuchnia 24/7
Dostępny
16 szt.

Odkryj i pokochaj zieleninę! Jeżeli próbujesz wprowadzić do swojej diety więcej zieleniny, lecz na widok sałaty uciekasz gdzie pieprz rośnie, książka "Zielona kuchnia 24/7" pomoże ci przemycić pyszne i zdrowe zielone warzywa do każdego posiłku w ciągu dnia - od śniadania po deser. Naleśniki ze szpinakiem? Chleb kukurydziany z jarmużem? A żebyś wiedział! Oto zbiór ponad stu zachęcających, nowatorskich wegańskich przepisów, które za pomocą ponad 40 zielonych warzyw, dadzą ci "energetycznego kopa". Wśród nich znajdują się klasyczne brokuły czy cukinia, niezwykle wartościowe dla zdrowia botwina czy brukselka, ale także rzadko spotykana zielenina, jak spirulina czy algi morskie. Wśród przepisów znajdziesz: - Czekoladowe smoothie - Samosy i burritos z groszkiem - Frytki z polenty z pesto z pikantnym sosem aioli - Ciasto z cytryny i pietruszki na bazie oliwy z oliwek - Bolognese z makaronem z cukinii - Tort czekoladowy z orzechami i awokado Dzięki przepisom z "Zielonej kuchni 24/7" możesz jeść zdrowo i lekko, nie rezygnując przy tym ze słodyczy!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

22
Damy z Grace Adieu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy z Grace Adieu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.29

Susanna Clarke powraca z tomem nowych opowiadań fantasy. Pełen magii, melancholijny, mroczny świat Anglii minionych epok, zamieszkany przez elfy i ludzi. W opowiadaniach składających się na ten tom pojawiają się bohaterowie znani polskim czytelnikom z debiutanckiej powieści Susanny Clarke Jonathan Strange i pan Norrell. Rekomendowana przez Neila Gaimana.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

23
Godzina Prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godzina Prawdy
Dostępny
2173 szt.

Moi goście są naprawdę szczerzy. Tak jak Gepard, który opowiada o tym, że zło rządziło jego życiem, jak Monika Kuszyńska, która zaakceptowała swoją niepełnosprawność, czy jak Władek Kozakiewicz, który cierpiał z powodu swojego ojca. Zawsze staram się rozmawiać o rzeczach ważnych, na bzdury nie ma zgody. Bo taka jest godzina prawdy. Czy to wystarczy? Siłą ?Godziny prawdy? są nie tylko znakomici rozmówcy i ich ciekawe, często dramatyczne historie, ale również osoba Michała. To Michał, jak mało który dziennikarz, potrafi słuchać, ma w sobie empatię oraz ciekawość, którą nazwałabym ciekawością dziecka. Jego bezpretensjonalny styl bycia i sposób prowadzenia rozmowy otwierają najbardziej zamkniętych. Michał potrafi dotknąć sedna sprawy, nie dotykając rozmówcy. Magda Jethon

36,00 zł
28,44 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

24
Henryk Prawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henryk Prawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Henryk Prawy bywał przedstawiany z lutnią lub jako rycerz odbierający nagrodę z rąk damy na zwycięskim turnieju. Myliłby się jednak ten, kto uważałby go za władcę oddanego wyłącznie dworskiej kulturze średniowiecznej Europy. Ten zmarły stosunkowo młodo – w wieku 32 lat - książę był świetnym zarządcą swego śląskiego państwa, dzielnym wojownikiem i wytrawnym politykiem. Początkowo uważany był za propagatora obcych wpływów, poświęcił jednak sporo wysiłku na próbę restauracji Królestwa Polskiego. Objęcie władzy w księstwie krakowskim przybliżyło mu wizję korony, ale przedwczesna śmierć, prawdopodobnie zadana ręką truciciela, realizację tego ambitnego planu uniemożliwiła. Dla jego następców na krakowskim tronie królewska korona stała się rzeczywistością…

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

25
Marysia i wielkanocne jajka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i wielkanocne jajka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Zbliża się Wielkanoc, najwyższy czas na malowanie pisanek. Misia Marysia nie może się już doczekać świątecznego poszukiwania czekoladowych jajeczek. Kto ich uzbiera najwięcej? A kto pechowo trafi na surowe jajko?

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

26
Muzyka filmowa na skrzypce (lub flet) i fortepian 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka filmowa na skrzypce (lub flet) i fortepian 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.31

Nowe opracowania muzyki filmowej Wojciecha Kilara na skrzypce (lub flet) i fortepian. Idealne do muzykowania w domu, szkole i grywania na spotkaniach towarzyskich. W dwóch zeszytach znajdą Państwo najpopularniejsze transkrypcje tematów i utworów filmowych z produkcji polskich i zagranicznych takich jak: Dracula, Pianista czy Pan Tadeusz. Wojciecha Kilara raczej przedstawiać nie trzeba. Współpracował z Krzysztofem Zanussim, Romanem Polańskim, Andrzejem Wajdą, Francisem Fordem Coppolą i wieloma innymi reżyserami. Jego muzyka wciąż żyje, wciąż zachwyca i wzrusza. Dzięki łatwym opracowaniom przygotowanym przez Michała Jakuba Paparę, muzyka filmowa Kilara może być w zasięgu Państwa ręki i interpretacji. Życzymy przyjemności z muzykowania.

32,00 zł
24,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,36 zł

27
Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz
Dostępny
2 szt.

Prezentowany Komentarz pod redakcją wybitnego specjalisty w zakresie prawa administracyjnego, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. zw. dr hab. Romana Hausera oraz niekwestionowanego eksperta w poruszanej tematyce radcy prawnego, kierownika Katedry Prsawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Warszawskiego ? prof. zw. dr hab. Marka Wierzbowskiego stanowi wyczerpujące omówienie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Jest to drugie wydanie Komentarza, które prezentuje w sposób wszechstronny dorobek doktryny i judykatury oraz obejmuje najnowsze orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sądów Apelacyjnych i Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. Ponadto zostało uwzględnione aktualne piśmiennictwo z komentowanej dziedziny. Komentarz w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.: ?właściwości organów; ?wszczęcia i zawieszenia postępowania administracyjnego; ?ugody, decyzji administracyjnej; ?przepisów szczególnych w sprawach ubezpieczeń społecznych; ?opłat i kosztów postępowania. Niniejsze wydanie, uwzględnia stan prawny na dzień 15.2.2015 r. Komentarz szczegółowo omawia nowelizację z 10.1.2014 r., o której Autorzy wspomnieli ogólnie w poprzednim wydaniu, gdy była jeszcze w trakcie prac legislacyjnych. Zmiana ma na celu usprawnienie funkcjonowania e-administracji poprzez: rozszerzenia przedmiotu zgody strony lub innego uczestnika postępowania na komunikowanie się za pomocą środków komunikacji elektronicznej; rozszerzenie dostępu strony do akt sprawy drogą elektroniczną; dopuszczenie formy elektronicznej dla czynności, dla których aktualnie zastrzeżona jest forma pisemna, np. wezwania na rozprawę, sporządzenia przez urzędnika adnotacji, ustanowienia pełnomocnictwa, składania zeznań i wyjaśnień czy dopuszczenia stosowania elektronicznych kopii dokumentów papierowych uwierzytelnionych przez wnoszącego pismo jako jego załączników. Zmaina weszła w życie 11.5.2014 r. Ponadto Komentarz uwzględnia nowelę z 11.7.2014 r. dotyczącą prawa do składania petycji, która zacznie obowiązywać 6.9.2015 r. W drugim wydaniu uwzględniono również zmianę wynikającą z ustawy z 28.11.2014 r. i dotyczącą upoważnienia pracowników jednostek administracyjnych do załatwiania spraw w imieniu organu jednostki administracyjnej. Zmiana wejdzie w życie 1.4.2015 r. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz zawiera szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień. Niniejsza pozycja to nieodzowna pomoc dla praktyków, w szczególności sędziów, referendarzy sądowych, radców prawnych, adwokatów, urzędników państwowych oraz stron i innych uczestników postępowania w sprawach administracyjnych. Stanowi ona również nieocenioną bazę wiedzy dla doktorantów, aplikantów zawodów prawniczych w trakcie odbywania aplikacji i tych przygotowujących się do egzaminu końcowego, a także studentów.

349,00 zł
289,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 59,33 zł

28
Blaze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

POWIEŚĆ STEPHENA KINGA WYDANA POD PSEUDONIMEM CZARNY KRYMINAŁ, KTÓRY 30 LAT PRZELEŻAŁ W SZUFLADZIE, ZANIM TRAFIŁ DO KSIĘGARNI Jeśli podobał ci się Pan Mercedes, będziesz zachwycony Blaze! Porwanie, które miało być przestępstwem stulecia, zmienia się w dramatyczną ucieczkę. Sprawca przestępstwa czy ofiara? Blaze, mało rozgarnięty olbrzym, żyje z drobnych kradzieży. Dopiero przyjaźń z George'em Rackleyem dodaje jego poczynaniom finezji. To przebiegły George jest mózgiem podejmowanych wspólnie akcji i to on wpada na pomysł porwania sześciomiesięcznego dziedzica wielkiej fortuny. Blaze ze swoją ponadprzeciętną siłą fizyczną jest dla niego doskonałym narzędziem, którym można łatwo manipulować i niczym więcej. Starannie zaplanowane porwanie komplikuje się, jeszcze zanim się zaczyna. George ginie, a Blaze jest wprawdzie opóźniony w rozwoju, ale wie, że sam sobie nie poradzi. I wtedy niespodziewanie otrzymuje pomoc od zmarłego kumpla.

32,00 zł
25,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

29
Skutery chińskie, tajwańskie i koreańskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skutery chińskie, tajwańskie i koreańskie
Dostępny
7 szt.

Bogato ilustrowany praktyczny poradnik poświęcony obsłudze i naprawie skuterów chińskich, tajwańskich i koreańskich różnych marek i typów. Opis zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas obsługi technicznej, opis czynności wchodzących w zakres obsługi i napraw poszczególnych zespołów i układów skuterów. Ponad 1100 fotografii i rysunków przedstawiających przebieg poszczególnych czynności z zakresu obsługi i naprawy silnika, podwozia, nadwozia oraz instalacji elektrycznej. Szczegółowe dane techniczne kilkudziesięciu skuterów rożnych marek. W drugim wydaniu dodano m.in. osobny rozdział dot. obsługi i naprawy 4-suwowych silników o pojemności 125 i 150 cm3, uzupełnienie rozdziału dotyczącego naprawy układu napędowego, 3 schematy instalacji elektrycznej (modeli z silnikami 4-suwowymi 50 i 125/150 cm3 oraz 2-suwowym 50 cm3), dane techniczne 4 nowych modeli skuterów. Odbiorcy: użytkownicy skuterów samodzielnie obsługujący i naprawiający swoje jednoślady oraz pracownicy warsztatów motocyklowych.

84,00 zł
64,68 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,32 zł

30
Lego Minifigures Zadanie: naklejanie. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Minifigures Zadanie: naklejanie.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.28

Starożytni wojownicy przygotowują się do bitwy, Święty Mikołaj rozdaje prezenty, przybysze z kosmosu kolonizują nową planetę, a tajemniczy ninja przemierza mroczny labirynt? A wszystko to w jednej książce! Przygotuj się na przygodę z niesamowitymi minifigurkami! W książce znajdziesz wiele zadań i łamigłówek do rozwiązywania oraz mnóstwo fantastycznych naklejek.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

31
Radarowa penetracja gruntu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radarowa penetracja gruntu
Dostępny
8 szt.

W książce z serii „Współczesne technologie radarowe” przedstawiono najważniejsze aspekty techniki radarowej penetracji gruntu (ang. Ground Penetrating Radar). Opisano w niej zjawiska fizyczne towarzyszące propagacji fal elektromagnetycznych w strukturze gleby i wynikające z ich charakteru techniczne cechy aparatury GPR. Podano również informacje o budowie jej typowych podzespołów oraz o podstawowych algorytmach przetwarzania sygnałów georadarowych, a także wiele informacji dotyczących zastosowań techniki GPR i nowoczesnych rozwiązań urządzeń, nad którymi pracuje się w światowych laboratoriach i które są dostępne na rynku. Monografia zainteresuje osoby, dla których radar penetracji gruntu stanowi lub może stanowić użyteczne narzędzie pracy.

52,50 zł
40,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,07 zł

32
Auta Zadania do zmazywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta Zadania do zmazywania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.07

Zygzak i jego przyjaciele zabiorą Cię w podróż, jakiej się nie spodziewasz! Przed Tobą szybkie samochody, pasjonujące wyścigi, tajemniczy agenci i wiele zadań dla prawdziwego fana. Gotowy na szyfrowanie, kodowanie, rysowanie, a nawet projektowanie karoserii? Na pewno tak! Do książki dołączony jest ścieralny mazak ? niezbędne wyposażenie podczas każdej przygody. Dzięki niemu zawsze możesz zmazać wszystkie odpowiedzi i zacząć zabawę od początku! Startujemy!

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

33
Autoportret z samowarem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoportret z samowarem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Znany autor powieści kryminalnych na tropie jednej z największych zagadek pierwszej połowy XX wieku. W trakcie czytania tej książki trzeba zachować ostrożność – powieściowa akcja może wciągnąć jak nurt rwącej rzeki i zmusić do lektury jednym tchem – Leszek Bugajski. Wiosna 1938 roku. Antek przygotowuje się do matury w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Batorego w Warszawie. Nie wie jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać, choć wiele osób przekonuje go, że ma talent aktorski. Pewnego dnia Antek wraz z kolegami postanawia odwiedzić dom schadzek. Niestety, na podejrzany przybytek rozkoszy ma miejsce nalot policji, co pociąga za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Od tej chwili w życiu bohatera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jego ojciec zostaje aresztowany pod zarzutem działalności antypaństwowej, a sąsiedzi z kamienicy przestają odpowiadać na pozdrowienia. Wreszcie ktoś uniemożliwia chłopcu wyjście na egzamin maturalny... Komu zawinił skromny urzędnik i jego syn? By dotrzeć do prawdy, bohater będzie musiał zawrzeć sojusz z artystą-ekscentrykiem, Maksymilianem Winterem, w którym czytelnik z łatwością dostrzeże rysy pewnego znanego, polskiego twórcy. Wkrótce okaże się, że sprawa ma drugie, a nawet i trzecie dno, i jest konsekwencją wydarzeń, do których doszło ponad dwadzieścia lat wcześniej w Rosji ogarniętej gorączką rewolucji lutowej i październikowej.

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

34
Sobowtór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sobowtór
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.10

Przed domem doktor Maury Isles zostają odnalezione zwłoki zastrzelonej kobiety – bliźniaczo do niej podobnej kobiety i, jak się okazuje, posiadającej tę samą grupę krwi i datę urodzenia. Badanie DNA wykazuje, że Anna Leoni jest jej siostrą. Obie zostały kiedyś adoptowane. śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Tymczasem Maura próbuje dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Trafia do wynajmowanego przez Annę domu, który kryje straszną tajemnicę. Domniemana prawdziwa matka obydwu sióstr odbywa karę więzienia za brutalne zabójstwo dwóch kobiet.

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

35
Już liczę. 1,2,3... Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już liczę. 1,2,3... Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.08

Książeczki dla maluchów z rozkładanymi stronami i ruchomymi obrazkami. Zabawa w szukanie wybranych elementów zachęci do nauki liczenia wszystkie dzieci! W serii: 1,2,3... Start, 1,2,3... Na wsi.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

36
Już liczę. 1,2,3... Start - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już liczę. 1,2,3... Start
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.25

Książeczki dla maluchów z rozkładanymi stronami i ruchomymi obrazkami. Zabawa w szukanie wybranych elementów zachęci do nauki liczenia wszystkie dzieci! W serii: 1,2,3... Start, 1,2,3... Na wsi.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

37
Niemiecki. Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.25

Jako Polacy - uczący się niemieckiego - nic na to nie poradzimy. Wszyscy obcokrajowcy uczący się niemieckiego robią różne błędy. Niektóre są wprawdzie te same albo podobne, ale inne zupełnie specyficzne, charakterystyczne dla swojego danego WYJŚCIOWEGO, ojczystego języka. W tej książce pokażemy Wam błędy typowe dla Polaków, które nasi uczniowie robią dzień w dzień. Aby zapamiętać nowe słowo lub jakąś regułę gramatyczną, trzeba ją usłyszeć i użyć jej praktycznie kilka do kilkunastu razy (a niektórzy nawet kilkadziesiąt razy, każdy ma swoje indywidualne tempo i przyswajalność nowych informacji). Zanim sobie coś utrwalimy raz a dobrze - robimy więc błędy. Ale czy naprawdę wszystkie błędy musimy zrobić samemu? Można to trochę ograniczyć, jeśli przyjrzymy się krytycznie i analitycznie właśnie typowym błędom popełnianym przez innych. Krótko mówiąc: ucz się na błędach - ale nie (tylko) swoich własnych! Początkujących zapraszamy do poważnej nauki, zaawansowanych do wesołej lektury chwilami wręcz jak humor zeszytów szkolnych. Ale absolutnie nie śmiejemy się z Was, drodzy uczniowie! Śmiejemy i cieszymy się razem z Wami, że Wy już więcej takich błędów nie zrobicie! Jak mówią niemieckie przysłowia: "Aus Fehlern wird man klug" ("człowiek uczy się na błędach") i "Eines anderen Fehler sind ein guter Lehrer" ("błędy innych są dobrym nauczycielem").

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

38
Drażliwe tematy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drażliwe tematy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

Nowy zbiór opowiadań autora Amerykańskich bogów i Nigdziebądź. Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. Drażliwe tematy, pełne grozy, niespodzianek i dobrej zabawy, to skarbnica literackich perełek, które zajmują umysł, poruszają serce i wstrząsają duszą.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

39
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.02

Najlepszy podarunek na Pierwszą Komunię Świętą! Dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. Pełne uczestnictwo w Mszy Świętej i uroczyste spotkanie z bliskimi to olbrzymia radość, którą zapamiętuje się na zawsze! Warto ofiarować z tej okazji pamiątkę. Ta książeczka została stworzona z myślą o tym, że obdarowany będzie do niej wracał. Jest kolorowa i elegancko ilustrowana. Zawiera zaskakujące wypowiedzi dzieci na temat Boga, wiary i Komunii, miejsce na pamiątkowe zdjęcie, a także piękne życzenia z dedykacją.

23,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,5%
oszczędzasz 4,91 zł

40
Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.05

„Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich zupełnie co innego niż to, po co się pojechało" – Nicolas Bouvier. Piotr Milewski dotarł do Japonii w roku Królika. Akurat zaczęła się pora deszczowa i nad Wyspami na półtora miesiąca zawisła szara zasłona z chmur. W powietrzu unosił się gorzki zapach gnijących wodorostów. Japończycy uznają ten okres za piątą porę roku o nazwie tsuyu, co znaczy – śliwkowy deszcz. Bogowie są wtedy bliżej, ale czy sprzyjają wędrowcom? Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem. Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy – mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką. Dzienniki japońskie to nie tylko zapis zdarzeń czy spotkań, ale i opowieść o podróżowaniu jako takim: o jego filozofii i sensie, a także piętnie, jakie odciska na świadomości wędrowca.

37,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

41
Przymierze miłosierdzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przymierze miłosierdzia
Dostępny
1 szt.

Rozmowa z charyzmatycznymi kapłanami o. Antonello Cadeddu oraz o. Henrique Porcu przez których Bóg objawia swą moc. Charyzmatycy ojciec Antonello Cadeddu i ojciec Enrique Porcu ze Wspólnoty "Przymierze Miłosierdzia" są coraz bardziej znani nie tylko w Polsce. W rozmowie z Agnieszką Gracz i Mieczysławem Pabisem opowiadają o darach Ducha Świętego - między innymi o spoczynku w Duchu Świętym i o darze języków - oraz o wyproszonych u Pana Boga łaskach i cudach. Mówią też o swoim powołaniu i odkrywaniu drogi, którą wyznaczył im Pan. Kapłani urzekli nas swoim ciepłem, humorem i głębią. Krok po kroku poznawaliśmy ich historię, która wypełniona jest cudownymi znakami z nieba. (...) pracują z młodzieżą, pośród ubogich w brazylijskich fawelach, ale też prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne i charyzmatyczne, Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie dla osób świeckich, duchownych, grup charyzmatycznych wszędzie tam, gdzie są zapraszani. Przyjeżdżają często także do Polski. W różnych diecezjach naszego kraju prowadzą rekolekcje i spotkania.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

42
Drzwi do szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzwi do szczęścia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.26

Chcesz coś zmienić w życiu, ale nie wiesz, jak zacząć? Idea czworga drzwi pomoże ci odnaleźć własną drogę do szczęścia. Czworo drzwi to cztery proste zasady, które pokażą ci, że nawet drobne czynności mogą być początkiem wielkiej zmiany, a tym, co najbardziej nas ogranicza, jest nasz sposób myślenia i brak wiary we własne możliwości. Richard Paul Evans odkrył znaczenie tych zasad, gdy sam stanął na życiowym rozdrożu. Dziś jest autorem bestsellerów i znanym mówcą motywacyjnym, który przemawiał w Białym Domu i w szkolnych salach, przed zwykłymi ludźmi i politycznymi liderami. Jego książki zainspirowały miliony ludzi do zmian. Uwierz, że każdy z nas może osiągnąć szczęście i spełnienie. Wystarczy tylko otworzyć im drzwi.

32,90 zł
25,33 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

43
Czytając - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytając
Dostępny
267 szt.

Obszerny wybór esejów, recenzji krytycznoliterackich, sylwetek pisarzy drukowanych na przestrzeni niemal czterdziestu lat na łamach „Orła Białego” czy paryskiej „Kultury”. Rozległy wachlarz zainteresowań Józefa Czapskiego, od Norwida po Miłosza i innych współczesnych mu znakomitych pisarzy emigracyjnych, uzupełniony jest o wątki dotyczące literatury zagranicznej. Józef Czapski prezentuje sylwetki twórców francuskich (Mauriac, Proust, Valery) i rosyjskich (Dostojewski, Tołstoj). Niezwykle osobisty ton, pełna swobody narracja dopełniona erudycją i ogromną wiedzą autora, czyni z Czytając znakomitą lekturę dla miłośników literatury i sztuki.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

44
Po zmierzchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po zmierzchu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.13

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie. Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

45
We władzy pozoru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We władzy pozoru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Pod potężną władzę pozoru w znacznej mierze oddał nas gest odtrącenia. Odtrąceni przez syty i zadowolony z siebie Zachód znaleźliśmy się w dwudziestowiecznym piekle, którego dno mościły wspólnie totalitaryzm nazistowski i sowiecki. Tej próbie niewielu udało się sprostać. Jedni starali się demonizm totalitaryzmu intelektualnie okiełznać, szukając w przeszłości historycznej źródeł kulturowej katastrofy, która go zrodziła, inni odprawiali nad nim egzorcyzmy, jeszcze inni próbowali znaleźć z nim jakiś modus vivendi albo wykorzystać do własnych, zwykle niecnych, celów. Ale kiedyś odtrąceni odtrącamy – w znakomitej większości – wszelką odpowiedzialność za drążący Europę kryzys. Uznajemy się za integralną część Europy, gdy mowa o wspólnym, choć rozmaicie rozumianym dziedzictwie, przestajemy nią być, gdy chodzi o współodpowiedzialność za jego zagrożenie i upadek. [...] Dlatego w bardzo małym stopniu dochodzi do rachunku sumienia za żywe w dwudziestoleciu, zwłaszcza u jego schyłku, sympatie dla faszyzmu, brak rozliczenia z totalitarnymi elementami w polityce Polski sanacyjnej czy stosunkiem Polaków do Zagłady. Zepchnięte głęboko w podświadomość poczucie współwiny pogrąża świadomość zbiorową we mgle pozoru. Stąd brak rzetelnego rozliczenia się ze współtworzeniem systemu totalitarnego. Stąd zastanawiająca nostalgia za PRL, a także bezradność wobec słabnącej wagi polskiego katolicyzmu czy gubienie się w rzeczywistości rządzonej przez majaki konsumpcji. Wszystkim tym zjawiskom wymowne świadectwo dają powojenna literatura piękna i wspomnieniowa, publicystyka i epistolografia. Świadectwo tym cenniejsze, że nie tylko nieograniczające się do suchych cyfr statystyk, doraźnych politycznych rachub, zbyt pospiesznych generalizacji czy historycznych hipotez, lecz także zanurzone w doświadczeniu osobistym, najbardziej prywatnym, poparte niejednokrotnie bolesnymi rozterkami i moralnymi dramatami. Świadectwo, które nierzadko przekazuje więcej, niż autor, tworząc dzieło, zamierzał powiedzieć. Stanowiące rodzaj demaskacji zabiegów odsuwających poczucie współodpowiedzialności za losy Europy, ale także autodemaskacji, bo lektura wielu analizowanych tutaj tekstów odsłania w nich po latach te treści, które zostały albo niezauważone, albo przemilczane, albo celowo pominięte. ze "Wstępu"

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

46
Polska dramatyczna 3. Antologiaeku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska dramatyczna 3. Antologiaeku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Publikując zbiór dramatów, które stanowią materialne punkty odniesienia dla rozważań w poprzednich tomach, nie chodzi nam jednak o prostą konfrontację dwóch różnych perspektyw patrzenia na historię dramatu i dramatyzacji. Jak już wyjaśniałem, powiązania pomiędzy dramatami a tekstami analitycznymi mają charakter cząstkowy i pretekstowy. Trzeci tom Polski dramatycznej stać się zatem winien zaproszeniem do lektury dramatów oraz przywołanych w drugiej części wstępu materiałów historycznych, tworzących archiwum, do którego sięgali także autorzy dwóch wcześniejszych tomów. Antologia staje się tym samym rodzajem tropu, który zostawiamy czytelnikom, zachęcając ich, żeby zwrócili się w stronę materialnego archiwum. W. Baluch

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

47
Jak zwalczyć alergię w 7 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zwalczyć alergię w 7 dni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.25

Esencja dwudziestoczteroletniej praktyki klinicznej przedstawiona w formie przystępnego planu skutecznej eliminacji objawów alergii. Dzięki lekturze tej książki rozpoczniesz życie od nowa - pozwalając organizmowi na to, by sam się uleczył. Z desperackiej walki matki o uratowanie syna wyłonił się kompleksowy program, który pomaga ludziom z różnymi alergiami wrócić do zdrowia przy pomocy naturalnych metod. Obecnie doktor Susanne Bennett zajmuje się wyłącznie naturalnym leczeniem alergii. Ma na koncie ponad dziewięćdziesiąt tysięcy wizyt, a co tydzień.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

48
Szczęście na dzień dobry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście na dzień dobry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

To nie Francuzki wymyśliły szczęście, ale to Francuzki wiedzą najlepiej, jak cieszyć się życiem. Potrafią przywiązywać wagę do każdej chwili przyjemności! Historia Amerykanki Jamie Cat Callan to pogodna opowieść o tym, ile tracisz, ciągle się spiesząc! Jako młoda dziewczyna Cat Callan była zauroczona swoją francuską babką, która, chociaż nie miała zbyt wiele pieniędzy, odżywiała się dobrze, ubierała się dobrze i cieszyła się codziennymi przyjemnościami. Kiedy już jako dorosła kobieta Jamie podróżowała po Francji, udało jej się lepiej zrozumieć, co różni Francuzki od Amerykanek.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

49
TYLKO DOBRE MYŚLI O SZCZĘŚCIU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

50
Terapia logopedyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia logopedyczna
Niedostępny
Brak

Pozwalamy sobie polecić tę pozycję wszystkim zainteresowanym profesjonalistom ? teoretykom i praktykom ? zajmującym się kwestią terapeutycznych aspektów w pracy pedagogicznej i psychologicznej, nieprofesjonalistom zainteresowanym problematyką terapii stosowanej wobec ludzkiej niepełnosprawności, zaburzeń i dysfunkcji występujących w każdym wieku oraz osobom, które chcą zgłębiać powyższe zagadnienia. Ditta Baczała Jacek J. Błeszyński

40,00 zł
Powiadomienie
51
Cud na wzgórzu voodoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud na wzgórzu voodoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Megan Boudreaux miała uporządkowane życie: pracę, którą lubiła, przyjaciół, swoje miejsce na ziemi w Luizjanie. Ale Bóg wezwał ją, by porzuciła to wszystko i wyjechała sama na Haiti, by pomagać cierpiącym dzieciom. Posłuchała tego wezwania, choć nie znała tam nikogo, ani nawet miejscowego języka, nie miała żadnego planu. Ale wierzyła, że Bóg go ma. Na drodze stawali jej handlarze dziećmi, kapłani voodoo i brutalni właściciele małych niewolników. Jednak ona miała tajną broń: wielbienie Boga i modlitwę. Wszystkie problemy oddawała Bogu, który w niezwykły sposób prowadził ją i czynił prawdziwe cuda, by mógł się zrealizować Jego plan wyrwania z mocy ciemności setek dzieci. Obdarzył ją na przykład darem znajomości języka kreolskiego, uzdrawiał nieuleczalne obrażenia, opóźnił samolot, by mogła zdobyć potrzebne w danej chwili pieniądze. Cud na wzgórzu voodoo to prawdziwa historia młodej chrześcijanki, która miała odwagę być szaloną dla Chrystusa. To pełna znaków mocy Ducha Świętego opowieść o tym, jak Bóg pomaga tym, którzy Mu ufają. To wspaniała lekcja wiary dla każdego chrześcijanina. Ta książka to wspaniałe świadectwo tego, jak wielkich rzeczy może dokonać przez chrześcijan Duch Święty, jeśli tylko pozwolą Mu się prowadzić. To dowód na to, że żywy Bóg działa z mocą tu i teraz, aby uzdrawiać i uwalniać swoje dzieci z mocy zła. o. Piotr Różański SP, Pijar, duszpasterz grupy Odnowy w Duchu Świętym KANA

36,90 zł
26,57 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

52
Astrologia współczesna. Tom IX. Bieg w Czasie. Część 3. Matryca 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astrologia współczesna. Tom IX. Bieg w Czasie. Część 3. Matryca 1
Dostępny
12 szt.

Matryca, swoisty sposób astrologicznych obliczeń, który wykorzystuje właściwości realnego i symbolicznego władcy domów urodzeniowego horoskopu. Występuje kilka różnych matrycowych rysunków ujawniających zarówno plan karmiczny, jak i plan duchowych poszukiwań człowieka. Proponowana w tej książce metoda pomaga zajrzeć w przeszłość i przyszłość Duszy wcielonej, pozwala głębiej wniknąć w bieżący moment Czasu i wyjaśnić przyczynę i sens tego, co dzieje się wokół człowieka. Czytelnik znajdzie w tej pozycji szczegółowy opis budowania i interpretowania tabel Matrycy.

27,50 zł
19,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 7,51 zł

53
Z krwi i kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z krwi i kości
Dostępny
6 szt.

Życie Kyle?a Byrne?a legło w gruzach w chwili, gdy w wieku dwunastu lat w stracił ojca, wziętego filadelfijskiego prawnika. Brak ojca odcisnął na jego życiu bolesne piętno. Kyle pracę raczej miewa, niż ma. Dni spędza przy grach wideo, wieczorami zaś przesiaduje w barze. Ta bezproduktywna, ale przynajmniej spokojna egzystencja kończy się, gdy w brutalny sposób zostaje zamordowany były wspólnik ojca Kyle?a. Młody Byrne rozpoczyna własne śledztwo. Zaskakujące tropy prowadzą go ku najwyższym kręgom politycznego establishmentu. Zadający niewygodne pytania i rozdrapujący stare rany Kyle ściąga na siebie gniew ludzi, którzy nie zawahają się przed niczym, żeby zachować bogactwo i władzę. William Lashner jest autorem thrillerów regularnie goszczących na liście bestsellerów The New York Times. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków. Zanim całkowicie poświęcił się karierze literackiej, przez wiele lat pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ma żonę i troje dzieci, mieszka w okolicach Filadelfii.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

54
Historia Polski w obrazach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski w obrazach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.26

Album prezentuje historię Polski od chrztu po wstąpienie do Unii Europejskiej. Dzięki obrazowemu streszczeniu ponad tysiącletnich dziejów politycznych narodu polskiego czytelnik będzie mógł przyjrzeć się historii Polski z nieco innej perspektywy. Historia Polski, pełna spektakularnych bitew i wydarzeń godnych kronikarskich opisów, stała się inspiracją dla wielu artystów. Wielkie i ważne wydarzenia z dziejów Polski były prezentowane na płótnie, te mniej spektakularne, ale propagandowo istotne, na plakatach i ulotkach. Za pomocą obrazu twórcy dokumentowali i komentowali wcześniejsze lub aktualne wydarzenia. Często, działając na rzecz zleceniodawcy, propagowali wybrane idee społeczne i polityczne, tym samym pozostawiając

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

55
Przygód kilka owcy i wilka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygód kilka owcy i wilka
Dostępny
2 szt.

Dlaczego warto kupić tę książkę? – bo autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić – między owieczką i wilkiem, – bo jest to historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń, w której wszystko jest możliwe, – bo podczas czytania dzieci i dorośli świetnie się bawią, – bo Daniel de Latour zilustrował ją tak wyjątkowo i z takim poczuciem humoru, że każda kartka to graficzna przygoda, – bo skoro już trzeba ćwiczyć czytanie, to lepiej to robić na naprawdę wciągającej lekturze.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

56
Siwz bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siwz bez tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia to jeden z najważniejszych etapów całej procedury przetargowej. Zebrane w praktycznym kompendium porady wskazówki i wyjaśnienia pomogą każdemu specjaliście zminimalizować ryzyko popełnianych błędów. Skorzystać z niej mogą zarówno zamawiający, którzy chcą przygotować specyfikacje istotnych warunków zamówienia zgodnie z przepisami ustawy Pzp, jak również wykonawcy, którzy chcą wziąć udział w przetargu i przygotować jak najlepszą ofertę. Książka podzielona jest na części: - ?Specyfikacja istotnych warunków zamówienia ? jak ją sporządzić? ? poświęcona jest problemom, jaki w swojej pracy zawodowej spotykają specjaliście pracujący po stronie zamawiającego - ?Praktyczne porady dla wykonawców chcących wziąć udział w przetargu? - omówione zostały w niej wszystkie wyzwania dotyczące siwz, jakie może spotkać przedsiębiorca startujący w przetargu - ?Wzory siwz?? kompletne przykłady wszystkich części dokumentacji dotyczącej siwz - zaczerpnięte z prawdziwych postępowań Publikację szczególnie polecamy specjalistom, którzy na co dzień mają do czynienia z opracowywaniem siwz albo przygotowywaniem ofert i poszukują szczegółowych wyjaśnień, jak również osobom, które zaczynają dopiero swoje pierwsze kroki w zamówieniach publicznych.

99,00 zł
83,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

57
Autoterapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoterapia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najefektywniejszych i najpopularniejszych metod psychoterapii. Jej narzędzia pozwalają odzyskać równowagę psychiczną oraz znaleźć rozwiązanie własnych problemów. Poradnik w przystępny sposób omawia skuteczne sposoby radzenia sobie z takimi trudnościami jak: lęk, zamartwianie się, depresja, złość, niepowodzenia, stres, niska samoocena oraz problemy w relacjach z innymi. Liczne przykłady, testy pozwolą określić swoje trudności, a konkretne ćwiczenia ułatwią samodzielną pracę nad trwałą zmianą własnych nawyków, postaw i zachowań, które zakłócają spokój wewnętrzny, a nawet codzienne funkcjonowanie. Dzięki sprawdzonym technikom opracowanym przez doświadczonego psychologa zrozumiesz, jak myślenie wpływa na emocje i działania, oraz nauczysz się pracować z własnymi przekonaniami. Dowiedz się, jak możesz sam sobie pomóc, i zacznij czerpać radość z życia już dziś! Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? • podpowiada, jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do podniesienia jakości swojego życia, • zawiera praktyczne i konkretne rozwiązania, jak uwolnić się od negatywnego myślenia oraz osiągnąć wewnętrzną równowagę, • wyjaśnia, czym są myśli automatyczne, przekonania kluczowe i pośredniczące, zniekształcenia poznawcze, oraz podpowiada, jak nad nimi zapanować, • odpowiada na pytania dotyczące skuteczności psychoterapii i samopomocy, • przedstawia rzetelną wiedzę na temat terapii poznawczo-behawioralnej. Magdalena Staniek – psycholog, psychoterapeutka, członkini stowarzyszenia „Intro”. Autorka książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą z serii „Samo Sedno”. Prowadzi psychoterapię w nurcie CBT, treningi umiejętności społecznych oraz warsztaty rozwijające kompetencje miękkie.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

58
Trampolina trzylatka. Zabawy z Trampolinkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trampolina trzylatka. Zabawy z Trampolinkiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Trampolinek to bohater serii „Trampolina” – kompletnego programu wychowania przedszkolnego. Maluchy, które korzystają z podstawowej wersji wydawnictwa, doskonale go znają. To przyjaciel, który towarzyszy przedszkolakom podczas poznawania świata. W wydaniu Zabawy z Trampolinkiem ulubiony kolega z półki z zabawkami zaprasza dzieci do rozwiązywania dodatkowych, zabawnych zagadek. To publikacja rozszerzająca wydanie Trampolina trzylatka. Zabawy z Trampolinkiem: • to aż 10 dodatkowych kart z materiałami dydaktycznymi, które ubogacą zajęcia przedszkolne, • są przeznaczone zarówno do pracy grupowej, jak i indywidualnej, • prezentują ćwiczenia ukierunkowane na wszechstronny rozwój młodego człowieka – wsparcie jego kompetencji manualnych, logicznego myślenia, umiejętności opowiadania, a także koncentracji. Sięgnij po wciągające gry, które mogą być wykorzystane w dowolnym momencie jako urozmaicenie zajęć. W tym wydaniu znajdują się gry takie jak: • memo, • puzzle, • historie obrazkowe, • liczmany, • nalepki z Trampolinkiem. Każda z zabaw została opracowana z myślą o wielozmysłowym zaangażowaniu dziecka i połączeniu walorów dydaktycznych z doskonałą zabawą. Właśnie dlatego materiały dydaktyczne z tej serii cieszą się dużą popularnością wśród nauczycieli przedszkolnych. Jeśli potrzebujesz dodatkowych materiałów dydaktycznych uzupełniających serię „Trampolina”, sprawdź również publikacje z cyklu „Trampolina +”. Dostarczą wiele inspiracji przedszkolakom i ich nauczycielom.

11,80 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,9%
oszczędzasz 0,81 zł

59
Dobra kuchnia. Gotowanie w kombiwarze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra kuchnia. Gotowanie w kombiwarze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

W obecnych czasach, naznaczonych chorobami cywilizacyjnymi i oraz większym skażeniem środowiska, coraz więcej osób stara się przestrzegać zasad zdrowego trybu życia. Ważną ich częścią jest odpowiednie żywienie. Zaczęliśmy dostrzegać zalety potraw z naturalnych składników o wysokich wartościach odżywczych. Trudno je przyrządzać tradycyjnymi sposobami, dlatego warto bliżej poznać zalety gotowania na parze i w kombiwarze, dzięki którym możemy otrzymać lżejsze i zdrowsze wersje tradycyjnych przysmaków.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

60
Zapomniany ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany ogród
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości. Rok 1913. Porzucona przez nieznajomą kobietę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Nell O'Connor dowiaduje się od przybranego ojca, że jest podrzutkiem. Wiele lat później powraca do Anglii, by odkryć prawdę o swoim pochodzeniu, o matce, której nie pamięta. W 2005 roku w podobną podróż – do odległej Kornwalii, krainy intryg, miłości i zdrady – wyrusza jej wnuczka Cassandra. Dzięki zapiskom babci odsłania kolejne fragmenty mrocznej układanki, poznaje losy kobiet, które połączył pakt milczenia. Klucz do przeszłości leży w wybudowanej na szczycie klifu starej chatce, otaczającym ją sekretnym ogrodzie, wiekowym dworze należącym do arystokratycznej rodziny Mountrachet i tajemniczym labiryncie. Kryją go także pełne grozy baśnie, napisane przez zaginioną pisarkę Elizę Makepeace oraz niesamowite ilustracje słynnego portrecisty Nathaniela Walkera.

36,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,20 zł

61
Dobra kuchnia. Kuchnia polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra kuchnia. Kuchnia polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.03

Publikacja ta to skarbnica przepisów na dania, których rozmaite smaki są w stanie zaspokoić zarówno tradycjonalistów, jak i osoby lubiące poeksperymentować w kuchni Zebrane przepisy na zupy i dania główne sprawią, że problem z obmyśleniem menu, zarówno na wykwintne przyjęcie, jak i codzienny posiłek, przejdzie do przeszłości.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

62
Ukochany z piekła rodem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochany z piekła rodem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

Nowa seria książek kryminalnych! Popularna autorka romansów podczas wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Szybko zostają parą. Pisarka, przeżywa u boku sporo młodszego kochanka upojne chwile. Jest pewna, że spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie, że jej ukochany nie ma czystych intencji i… szybko spotka go za to kara! Ukochany z piekła rodem to początek serii kryminałów, których bohaterkami są: Joanna, znana romansopisarka, i jej menedżerka Betty. Już jesienią ukaże się kolejna książka o ich przygodach Morderstwo na Korfu.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

63
Kochając - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochając
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Kochając (Loving, 1945) to najbardziej znana powieść angielskiego pisarza Henry'ego Greena. Zwierciadło satyry społecznej zostało ustawione w irlandzkim zamku w czasie drugiej wojny światowej. Nie śledzimy jednak akcji wojskowych, lecz walki podjazdowe lokajów i pokojówek pozostawionych na zamku przez właścicieli. Skrząca dowcipem narracja, slangowy i niemal pozbawiony interpunkcji język Greena, a także celne ostrze satyry – to wszystko sprawia, że czytelnik z łatwością przenosi się w świat służących sprzed 70 lat.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

64
Muzyka filmowa na skrzypce (flet) i fortepian. Zeszyt 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka filmowa na skrzypce (flet) i fortepian. Zeszyt 2
Dostępny
6 szt.

Nowe opracowania muzyki filmowej Wojciecha Kilara na skrzypce (lub flet) i fortepian. Idealne do muzykowania w domu, szkole i grywania na spotkaniach towarzyskich. W dwóch zeszytach znajdą Państwo najpopularniejsze transkrypcje tematów i utworów filmowych z produkcji polskich i zagranicznych takich jak: „Dracula”, „Pianista” czy „Pan Tadeusz”. Wojciecha Kilara raczej przedstawiać nie trzeba. Współpracował z Krzysztofem Zanussim, Romanem Polańskim, Andrzejem Wajdą, Francisem Fordem Coppolą i wieloma innymi reżyserami. Jego muzyka wciąż żyje, wciąż zachwyca i wzrusza. Dzięki łatwym opracowaniom przygotowanym przez Michała Jakuba Paparę, muzyka filmowa Kilara może być w zasięgu Państwa „ręki i interpretacji”. Życzymy przyjemności z muzykowania. Zawiera: Polonez z filmu „Pan Tadeusz”, Temat z filmu „Bilans kwartalny”, Temat z serialu TV „Rodzina Połanieckich”, W stepie szerokim z filmu „Przygody pana Michała”, Walc z filmu „Trędowata”.

32,00 zł
24,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,36 zł

65
33 dni prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33 dni prawdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Thriller kryminalny w amerykańskim stylu Gdy Dona Jonson – mieszkanka spokojnego osiedla w Cleveland – wraca do domu i otwiera drzwi, strach paraliżuje jej ciało. Nie jest w stanie zrobić kroku. To, co widzi, budzi w niej demony przeszłości. Rozpoznając za oknem sylwetkę mężczyzny, barykaduje się i próbuje wezwać pomoc.Dwa dni później policja znajduje jej ciało w wannie. Jedynym śladem mogącym rzucić światło na okoliczności jej śmierci staje się dwudziestoletnia fotografia, na której ta sama kobieta stoi w zakonnym habicie pośrodku grupki małych dzieci. Trop prowadzi do sierocińca, w którym pracowała przed wieloma laty. W czasie trwania śledztwa, zaczynają ginąć kolejne osoby. Początkowo prosta sprawa z czasem komplikuje się i na światło dzienne wychodzą przerażające fakty. Dwaj detektywi z wydziału zabójstw – James Adams i David Ross - szybko uświadamiają sobie, że ostateczna prawda została przed nimi ukryta znacznie głębiej, niż na początku sądzili.

39,00 zł
27,69 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

Wróć do góry