Skąd pochodzą węże? Czy wypełzły z morza? Czy były to gady ryjące w ziemi? Jak wszystkie żyjące stworzenia, węże powstały dzięki ewolucji, która umożliwia gatunkom dostosowanie ich ciał i zwyczajów do otaczającego środowiska. Tylko najlepiej przystosowane osobniki mogą przetrwać. Większość naukowców uważa, że węże wyewoluowały z jaszczurek ponad 270 milionów lat temu, niektórzy sądzą jednak, że były one stworzeniami morskimi. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii „Odkrywanie świata”: Owady i pająki, Koty i kocięta, Świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, Samochody, Rekordziści wśród zwierząt, Samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i wynalazki, Opowieści biblijne. Nowy Testament, Opowieści biblijne. Stary Testament.
Ponad tysiąc lat temu grupa ludności z krajów skandynawskich, takich jak Dania, Szwecja i Norwegia, zaczęła odkrywać świat. Byli to wielcy wojownicy przemierzający morza i podbijali obce lądy. Wikingowie pustoszyli ziemie w poszukiwaniu bogactw, niewolników i miejsc, gdzie mogliby się osiedlić. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.
Świat roślin jest niezwykle różnorodny, a przez to bardzo ciekawy i wart tego, aby go podziwiać i poznawać. Oto w ręce młodych czytelników trafia niezwykła książka serii Poznaj ... rośliny rekordowe, która zabierze ich w podróż po bajecznie kolorowym królestwie roślin. Na jej stronach zapoznamy się z wybranymi gatunkami roślin, zasługujące na miano rekordzistów. Przedstawiamy gatunki największych, najbardziej niecodziennych, najwyższych, najstarszych, etc. roślin zielnych i drzewiastych, występujące na różnych kontynentach. Nasza seria Poznaj ... posiada bogatą szatą graficzną. Każdy opisany okaz został przedstawiony na fotografii. Choć książka przeznaczona jest dla dzieci, z pewnością chętnie sięgną po nią członkowie całej rodziny, a także nauczyciele przyrody, którzy znajdą w niej wiele ciekawych wiadomości.
Na początku nie było niczego: ani słońca, ani ziemi, ani zwierząt, ani ludzi. Czy potrafisz sobie to wyobrazić? Wtedy Bóg stworzył niebo i ziemię. Uczynił światło, oddzielił wodę od suchego lądu i pokrył ziemię pięknymi kwiatami, drzewami i śliczną zieloną trawą. Wypełnił morze ogromnymi wielorybami i błyszczącymi rybami, a niebo pięknymi ptakami. Następnie stworzył zwierzęta we wszelkich kształtach i rozmiarach a na końcu stworzył mężczyznę i kobietę i nakazał im, by dbali o ten wspaniały świat. Ta bogato ilustrowana seria z pewnością zachwyci młodych czytelników. Ciekawie opracowane informacje, ciekawostki i fascynujące fakty przybliżą wiele zagadnień dotyczących otaczającego nas świata. Czytaj i odkrywaj kolejne tajemnice. W serii "Odkrywanie świata": Owady i pająki, Koty i kocięta, świat dinozaurów, Psy i szczenięta, Zwierzęta zagrożone wyginięciem, Mój pierwszy atlas, Konie i kuce, Ludzkie ciało, Rekiny, Ziemia, Młode zwierzęta, Zwierzęta hodowlana, Kosmos, Wieloryby, Rekordy sportowe, Leksykon zwierząt, samochody, Rekordziści wśród zwierząt, samoloty bojowe, Piraci i rabusie, Siedem cudów świata, Węże, Wikingowie, Wulkany i trzęsienia Ziemi, Wielkie budowle i pojazdy, Huragany i tornada, Odkrycia i Wynalazki, Opowieści biblijne: Nowy Testament, Opowieści biblijne: Stary Testament.
Poznaj historię starożytnego Egiptu, wielkiej cywilizacji, która pozostawiła po sobie wiele nierozwiązanych zagadek. Dowiedz się, dlaczego budowano piramidy, którzy faraoni byli najpotężniejsi i jak to możliwe, że niektóre mumie przetrwały do dziś w świetnym stanie. W książce znajdziesz najważniejsze informacje, zaskakujące fakty oraz ilustracje ukazujące życie starożytnych Egipcjan. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.
Epidemia tajemniczej choroby zbiera krwawe żniwo. Nad znalezieniem jej przyczyny oraz skutecznego lekarstwa pracuje profesor Le Djaz (czyli wspak Zajdel- aluzja do nieżyjącego słynnego pisarza SF) wraz z asystentami - Janem i Hanną. W poszukiwaniu źródła epidemii wyruszają oni do odległego układu planetarnego KG-14, w którym odnajdują złowrogą PLANETĘ ROBOTÓW... Scenariusz komiksu napisał Maciej Parowski - pisarz i redaktor od lat związany z fantastyką, scenarzysta "Funky Kovala". Oprawę graficzną stworzył Jacek Skrzydlewski, autor kilku albumów komiksowych dla dzieci i młodzieży. Owocem ich współpracy jest komiks zabawny, uniwersalny, mocno osadzony w świecie przyszłości, a jednak odwołujący się również do świata realnego. Kolekcjonerskie wydanie "Planety Robotów" zostanie wzbogacone o 24 dodatkowe strony, zawierające: wspomnienia scenarzysty związane z powstaniem albumu, szkice postaci, szkice plansz, ilustracje, a także wstępną, czarno-białą wersję 14 plansz z drugiej części cyklu, zatytułowanej "Inwazja z Planety Robotów".
Chciwy i przebiegły książę Gonzaga planuje zamordować swojego przyjaciela i przejąć jego majątek. Na jego drodze staje Henryk de Lagardere, młody szlachcic, człowiek honoru o niezłomnym charakterze oraz mistrz w posługiwaniu się szpadą. Pierwowzorem komiksu jest wielokrotnie wznawiana powieść Paula Fevala, która doczekała się również kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych. Kolekcjonerska wersja albumu zawiera 24 dodatkowe strony, na których sa m.in. szkice plansz i okładki, sceny usunięte, pierwotne wersje plansz przed zmianami, projekty okładki, ilustracje oraz kulisy powstania albumu opowiedziane przez autorów. Numerowane egzemplarze z autografami autorów
Po raz pierwszy w Polsce pełne wydanie ocalałego Dziennika Dawida Sierakowiaka. To niezwykły dokument: opowiada o Łodzi pod nazistowską okupacją, o rządach Chaima Rumkowskiego, kontrowersyjnego Przełożonego Starszeństwa Żydów, o wywózce mieszkańców getta do Auschwitz, ale przede wszystkim o walce o przetrwanie – szukaniu pracy, zdobywaniu jedzenia, patrzeniu na śmierć sąsiadów i powolnym traceniu sił. „Wieczorem musiałem przygotować i ugotować kolację, co wyczerpało mnie zupełnie. Z polityki kompletnie nic nowego. Czuję, że znów poczynam dostawać melancholii z niecierpliwości. Doprawdy nie ma dla nas wyjścia z...”. To ostatni wpis Dawida. Wkrótce potem umarł z powodu wycieńczenia, niedożywienia i zapalenia płuc. Po wyzwoleniu getta znaleziono stertę zapisanych zeszytów. Ktoś nimi palił pod kuchnią, część była podarta. W tej stercie leżało między innymi pięć brulionów ze szczegółowymi zapiskami na temat życia w niewoli: skrupulatny rejestr faktów spisywanych codziennie przez nastoletniego autora, osieroconego w wyniku wojny i samemu ledwie trzymającego się życia. Dziennik opisuje szlachetne strony ludzkiej natury niszczone przez najgorsze instynkty, którymi potrafią kierować się ludzie: znęcanie się nad innymi, wyzyskiwanie, prześladowanie, mordowanie. Każda strona to walka między dobrem a złem, między życiem a unicestwieniem.
W bożonarodzeniowy wieczór Śmierć odwiedza Chaplina w jego szwajcarskim domu. Wielki aktor i reżyser przekroczył już osiemdziesiątkę, ma małego syna i chce żyć jak najdłużej, by jego dziecko mogło przy nim dorastać. Zdobywa się na odwagę i proponuje Starej Pani umowę: jeśli uda mu się ją rozbawić, zyska rok życia. Tak zaczyna się osobliwy taniec artysty ze Śmiercią; tej nocy od śmierci uratuje go nie tyle doskonałe aktorstwo, lecz mimowolny komizm wynikający z dolegliwościami podeszłego wieku. Wykonanie wyroku zostanie jednak odroczone. W oczekiwaniu na ostateczne spotkanie Chaplin pisze do syna długi, pełen pasji list. Pragnie mu opowiedzieć swoją prawdziwą historię, której nikt dotąd nie słyszał. Słowa listu obrazują brawurową przygodę, jaką było jego życie, i rewolucyjną epokę, w której urodził się, dorastał i robił karierę. Ubogie dzieciństwo w Wielkiej Brytanii, ojciec alkoholik i niespełna rozumu matka; debiut na scenie u boku brata, cyrk i wodewil; pierwsze sukcesy i przybycie do Stanów Zjednoczonych, gdzie jako młody chłopak był drukarzem, bokserem, balsamistą. I podróżował z jednego wybrzeża na drugie. W tych latach wszystko ulega zmianom, snop światła rzucony na biały ekran poruszył wyobraźnię całego narodu. Ameryka przegląda się w lustrze pierwszych filmów – romantyczna i drżąca ze wzruszenia, utopijna i zdolna wykonać każdy czyn, od najbardziej altruistycznego po najbardziej podły. Bywa powabna jak woltyżerka Ester, która oczarowała Europę, a zarazem ponura i gotowa do gwałtu jak Ku Klux Klan. Amerykańska młodość Charliego kończy się, gdy ma dwadzieścia pięć lat i szczęśliwy zbieg okoliczności pozwala Chaplinowi stworzyć charakterystyczną postać (niepewny chód, laseczka i zakurzony melonik, maniery lorda w ubraniu żebraka). Dawny Charlie Chaplin przestaje istnieć. Rodzi się Włóczęga. I odtąd zmienia się cały świat Chaplina. Pochodzący z Sycylii Fabio Stassi mieszka w Viterbo i pracuje w Rzymie jako bibliotekarz. Jest autorem trzech powieści: Fumisteria (Dowcipkowanie, 2006; nagroda im. Vittoriniego za najlepszy debiut), El finito il nostro carnevale (Nasz karnawał się skończył, 2007) i La rivincita di Capablanca (Odwet Capablanki, 2008; Nagroda Palmi 2009, Nagroda Coni 2009). Napisał ponadto Holden, Lolita, Zivago i inni. Piccola enciclopedia dei personaggi letterari (1946–1999) (Holden, Lolita, Żywago i inni. Mała encyklopedia postaci literackich, 2010). Wraz z innymi opracował dla wydawnictwa Sellerio antologię Articolo I. Racconti sul lavoro (Paragraf I. Opowiadania o pracy, 2009).
Poszukiwanie idealnego partnera narażają na rozczarowania i cierpienie, ponieważ w prawdziwym życiu książęta to jedynie pełni wad mężczyźni, a księżniczki to spragnione miłości kobiety, które wielokrotnie stawiają wygórowane wymagania, i ślepo podążają za nierealnymi wyobrażeniami. Książka „Księżniczka i książęta czyli polowanie na tego jedynego” ukazuje „poszukiwania” młodej kobiety, która głęboko wierzy, że w końcu odnajdzie Księcia. Mężczyznę, który obdarzy ją prawdziwym uczuciem i zabierze z dysfunkcyjnego domu. Spełnianie marzeń niestety okazuje się prawdziwym wyzwaniem, a po czasie zamiast satysfakcjonującego związku pozostają nieprzyjemne wspomnienia. „Księżniczka i książęta czyli polowanie na tego jedynego” to autobiograficzna opowieść, która wielu kobietom z pewności pozwoli ”odnaleźć” własne problemy. Mężczyźni brutale, alkoholicy, seksoholicy, nieudacznicy, czy niedojrzałe chłystki, to „książęta”, których napotkała na swej drodze autorka, która dzięki wsparciu psychoterapeutycznemu i woli walki dziś jest wstanie udzielać innym empatycznych porad.
Maria Skłodowska-Curie i skandal obyczajowy? W 1910 roku romans niedawno owdowiałej Marii Curie i Paula Langevina wstrząsnął Francją. Ona – laureatka Nagrody Nobla. On – wybitny fizyk, ale mężczyzna żonaty i ojciec czworga dzieci. Skandal – podsycany przez nacjonalistyczną prasę, która opublikowała prywatne listy Marii – przerodził się w ogólnonarodową awanturę, stał się przyczyną ulicznych demonstracji i kilku pojedynków. Niektórzy postulowali o wyrzucenie Marii z Francji. Inni, jak choćby Albert Einstein, bronili ją przed nagonką. Komisja noblowska, gdy Marii Skłodowskiej-Curie przyznano drugą Nagrodę Nobla, zasugerowała, by laureatka nie pojawiła się na uroczystości. Jean Perrin, świadek i uczestnik tamtych zajść, także wybitny fizyk i laureat Nagrody Nobla, wspomina po latach minione zdarzenia, a te dają mu podstawę do rozważań o wyjątkowości ludzkich losów i – jakże aktualnej – refleksji o granicach ingerencji opinii publicznej w intymne życie sławnych ludzi. Opowiada o swojej przyjaźni z rodziną Curie, o tragicznej śmierci Piotra pod kołami powozu oraz wsparciu, jakiego udzielał zarówno Marii, jak i Paulowi, w trudnych chwilach. Powieść Macieja Karpińskiego nie tylko opisuje ten dramatyczny i mało znany epizod z życia sławnej uczonej, ale i opowiada o wielkiej, namiętnej miłości.