hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.02.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 25 lutego 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mit przedsiębiorczości (Michael Gerber), na drugim Przebłyski nieba. Prawdziwe historie, które pokazują, że śmierć jest drogą do nowego życia (Trudy Harris). Kolejny produkt to Ćwiczenia artykulacyjne głoski w f zeszyt 9 (Bożena Senkowska) oraz Oko Jelenia. Tom 6. Sfera Armilarna (Andrzej Pilipiuk).
1
Mit przedsiębiorczości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit przedsiębiorczości
Dostępny100 szt.

Mit przedsiębiorczości to mit, w który wierzy większość ludzi zakładających małe firmy. To tragiczne w skutkach łudzenie się, że jeśli ktoś zna się na pracy technicznej w firmie, może z powodzeniem prowadzić firmę wykonującą tę pracę. Ten fenomenalny bestseller rozwiewa powszechny mit o zakładaniu działalności gospodarczej. Michael E. Gerber jest autorem popularnej serii książek biznesowych E-Myth. W tej książce dzieli się wnioskami płynącymi z wieloletniego doświadczenia we współpracy z ponad dwudziestoma pięcioma tysiącami małych przedsiębiorców. Gerber pokazuje, w jaki sposób błędne, lecz jakże powszechne założenia i wiedza techniczna przeszkadzają w prowadzeniu własnej firmy. Autor przeprowadza nas przez wszystkie etapy cyklu życia firmy, od fazy zarodkowej do fazy rozkwitu i dojrzałości: światła w tunelu, które dane jest ujrzeć tylko najlepszym. Pokazuje, jak zastosować bogate doświadczenie sieci franczyzowych w każdym typie działalności (i niekoniecznie rozwijać firmę na zasadzie franczyzy). Co najważniejsze, Gerber uświadamia, czym różni się praca nad własną firmą od pracy we własnej firmie. Ta książka pomoże ci rozwijać firmę w sposób produktywny i pewny. Michael E. Gerber jest założycielem i dyrektorem zarządzającym firmy E-Myth Worldwide z siedzibą w Santa Rosa w Kalifornii, firmy, z której usług skorzystało już ponad 25 000 przedsiębiorców. Jest autorem bestsellerów biznesowych, takich jak The E-Myth Physician, The E-Myth Manager, The E-Myth Contractor oraz E-Myth Mastery. Jego warsztaty i seminaria z przedsiębiorczości przyciągają tysiące właścicieli i menedżerów małych firm na całym świecie.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

21 osób kupiło
2
Przebłyski nieba. Prawdziwe historie, które pokazują, że śmierć jest drogą do nowego życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebłyski nieba. Prawdziwe historie, które pokazują, że śmierć jest d...
Dostępny20 szt.

Trudy Harris przez ponad dwadzieścia lat pracy w hospicjum towarzyszyła w drodze do wieczności wielu swoim podopiecznym. Niektórzy z nich opowiadali jej o swoich spotkaniach z aniołami, zmarłymi wcześniej bliskimi czy doświadczeniach niebiańskiej rzeczywistości. Początkowo była wobec tych opowieści bardzo sceptyczna. Kiedy jednak takie same historie słyszała z ust setek kolejnych pacjentów, nie mogła nie uwierzyć, że rzeczywiście Bóg daje im w tych „przebłyskach nieba” doświadczyć przedsmaku tego, co czeka ich po tamtej stronie. W tej książce znajdziecie kilkadziesiąt takich historii pełnych znaków, świadczących o tym, że śmierć nie jest ostatecznym końcem naszego istnienia, a jedynie przejściem do innego świata. Książka ta może być inspiracją i wsparciem dla wszystkich, którzy stoją w obliczu śmierci – swojej lub swoich bliskich – ale także dla tych, którzy mają wątpliwości co do ciągłości naszego istnienia po odejściu z tego świata. Wszyscy czytelnicy mogą w niej zaś znaleźć niezwykłą dla współczesnego człowieka, pełną nadziei i pokoju, perspektywę na wydarzenie, które prędzej czy później stanie się udziałem każdego z nas. Książka Przebłyski nieba ukazuje w głęboki i poruszający sposób rzeczywistość życia po śmierci – życia wypełnionego Bożą miłością oraz radością spotkania z tymi, których mocno kochaliśmy w tym świecie. Bp John J. Snyder

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

4 osoby kupiły
3
Ćwiczenia artykulacyjne głoski w f zeszyt 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia artykulacyjne głoski w f zeszyt 9
Dostępny16 szt.

Ćwiczenia zawarte w 9 zeszycie przeznaczone są dla dzieci od piątego roku życia. Ich celem jest przede wszystkim utrwalanie prawidłowej wymowy, ale nie tylko. Sprzyjają one również stymulacji rozwoju wielu ważnych funkcji percepcyjno-motorycznych, których doskonalenie się przypada na wiek przedszkolny i młodszy wiek szkolny. Wiele z ćwiczeń kształtuje jednocześnie językową świadomość dziecka.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
4
Oko Jelenia. Tom 6. Sfera Armilarna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko Jelenia. Tom 6. Sfera Armilarna
Dostępny4 szt.

Wojna. Okaleczona, stojąca nad grobem Hanza jest jeszcze w stanie ująć i ukarać tego, kto złamał jej prawa. Maj, Anno Domini 1560. Gdańsk. Staszek czuwa nad śmiertelnie ranną Helą. Nie widzi zaciskającej się pętli. Niebawem kolejny wilczy ogon zaznaczy śmierć kolejnego przyjaciela. Pomoc nie nadejdzie – Marek strzeżony przez hanzeatyckich zabójców podejmuje desperacką decyzję... Już za późno na intrygi. Rozbitkowie z innych czasów są w tym świecie anomalią. Los się ich nie ima i nie będą mieli przyszłości. Uczepieni nadziei na przetrwanie desperacko poszukują mitycznego Oka Jelenia... Wstęgi ludzkich losów łączą się jak w sferze armilarnej: Ty trzymasz w ręce swój świat i ja trzymam świat w ręce. Jak mówi stare kozackie przysłowie – kto jest durniem, niech umrze jako niewolnik.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
5
Mrówka Zofia opowiada o kwiatach drzewach jagodach grzybach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mrówka Zofia opowiada o kwiatach drzewach jagodach grzybach
Dostępny38 szt.

Młody Czytelniku, czy masz ochotę na fascynującą wyprawę w przyrodę? Czy chcesz poznać razem z sympatyczną mrówką Zofią krainę pięknych kwiatów, przepysznych leśnych owoców, niebotycznych drzew i wspaniałych grzybów? Mrówka Zofia wprowadzi Cię w leśny świat inaczej niż zwykłe przewodniki. To oprócz solidnej wiedzy, mnóstwo świetnej zabawy i urzekających rysunków z wielką precyzją oddających otaczającą nas naturę. Ruszaj z mrówką Zofią na wyprawę do lasu! Razem odkryjecie zadziwiające tajemnice przyrody.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
6
Niezła pani domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezła pani domu
Dostępny8 szt.

Nie musisz być perfekcyjna, wystarczy, że będziesz niezła! Niezła pani domu to poradnik dla wszystkich, którzy lubią mieć porządek i przytulne wnętrze, nie poświęcając dużo czasu na sprzątanie. Autorka przedstawia sprytne pomysły i sprawdzone porady na uciążliwe plamy i kłopotliwe codzienne przypadki. Jak wyczyścić przypaloną patelnię, zamiast kupować nową? Jak zapanować nad nieporządkiem w szufladzie? Co zrobić, by upieczone mięso było zawsze soczyste? Doświadczona pani domu radzi, jak się zorganizować, aby mieć pod ręką wyprasowany obrus i wyjaśnia, czy jest ci potrzebny garnek rzymski. Nie pozwól, aby bałagan zapanował nad tobą, to ty zapanuj nad bałaganem! Przeczytaj i odkryj, jak pogodzić utrzymanie porządku z mnóstwem wolnego czasu na przyjemności.

14,90 zł
12,99 zł

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
7
Jeden jest zawsze ostrzem. Inna nowoczesność Zygmunta Haupta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeden jest zawsze ostrzem. Inna nowoczesność Zygmunta Haupta
Dostępny5 szt.

Książka poświęcona twórczości prozatorskiej Zygmunta Haupta jest próbą jej usytuowania na tle polskiej nowoczesności literackiej i zdefiniowaniu jej odrębnego miejsca jako "manierystycznej" manifestacji "nienachalnej misterności", kwestionującej wszelką jednostronność światopoglądową oraz totalizujące ambicje koncepcji artystycznych na rzecz dyskretnej gloryfikacji sztuki, która nie chce być ani absolutnym i jedynym punktem odniesienia, ani też wyłącznie wirtuozerską grą konwencjami literackimi i szablonami językowymi. Haupt nie jest pisarzem, którego należałoby bezkolizyjnie wkomponować w obraz nowoczesności, lecz kimś, kto komplikuje i tak już zawiły obraz XX-wiecznych problemów, a także - kwestionując różnego rodzaju gotowe recepty ich rozwiązania lub wyjścia poza mich obręb - zaciera granice pomiędzy literackim rewolucjonizmem i konserwatyzmem.

46,20 zł
36,50 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,70 zł

1 osoba kupiła
8
Moje pierwsze niemieckie słowa Ubrania i pogoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze niemieckie słowa Ubrania i pogoda
Dostępny70 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka niemieckiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka niemieckiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
9
Echo z Afryki. Pamiętniki z wyprawy przez Saharę do jeziora Czad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo z Afryki. Pamiętniki z wyprawy przez Saharę do jeziora Czad
Dostępny35 szt.

Książka przybliża czasy podboju Afryki Północnej przez wojska francuskie w XIX wieku i opisuje dzieje krajów tego regionu, oraz początki rodzącego się kolonializmu. Dzięki Aleksandrowi Boruckiemu i Prosperowi Hallerowi stajemy się świadkami przebycia Sahary, co w roku 1898 było dla Europejczyków nie lada wyzwaniem. Publikacja jest reporterskim zapisem dziejących się wydarzeń i to stanowi, że jest cennym źródłem historycznym. Książka ilustrowana grafikami Tomasza Bohajedyna. Patronat medialny nad książką objęły: Le Monde diplomatique, Kwartalnik ALBO albo. Problemy psychologii i kultury, Fragile i Rita Baum.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
10
Bajki dla małych i dużych. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki dla małych i dużych. Tom 2
Dostępny40 szt.

Nowa piękna książka Waldemara Łysiaka, mająca tytuł: BAJKI , to rzecz istotnie przeznaczona dla kilkuletnich dzieci, skrząca się kunsztownym językiem kierowanym ku pięciolatkom oraz dziesięciolatkom, ale i czytający te bajki potomstwu tatusiowie będą mieć sporo frajdy dzięki nieabsorbowalnym przez dziatwę aluzjom i metaforom.

55,20 zł
39,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,46 zł

1 osoba kupiła
11
Moje pierwsze angielskie słowa Dom rodzina i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słowa Dom rodzina i przyjaciele
Dostępny100 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka angielskiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka angielskiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
12
Polska dywizja w tajgach Syberii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska dywizja w tajgach Syberii
Dostępny3 szt.

V Dywizja Strzelców Polskich walczyła na Syberii w latach 1919–1920. Książka opisuje dramatyczne dzieje Polaków na Syberii oraz ich próbę powrotu do wolnej Polski w czasie wojny domowej w Rosji i konfliktu polsko-bolszewickiego. Józef Birkenmajer (1897–1939), znakomity polski slawista i historyk literatury. W czasie I wojny światowej dostał się do niewoli rosyjskiej. Podczas pobytu na Syberii redagował dla Sybiraków czasopismo "Żołnierz Polski". Publikację ilustrują grafiki Tomka Bohajedyna.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
13
Ropa naftowa a wzrost gospodarczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ropa naftowa a wzrost gospodarczy
Dostępny11 szt.

Współczesna cywilizacja jest oparta na ropie naftowej. Nic więc dziwnego, że wszystko to, co jest związane z rynkiem ropy naftowej budzi zrozumiałe zainteresowanie. O ropie naftowej i jej miejscu w codzienności pisze się wiele. Każda nowa publikacja musi na wstępie udowodnić swoją celowość, przydatność do zrozumienia otaczającego nas świata. Książka Wojciecha Potockiego z powodzeniem przechodzi test jej przydatności. Jest to bardzo profesjonalny opis wiedzy o czynnikach wpływających na ceny ropy naftowej. Tytuł sugeruje makroekonomiczny krąg wyjaśnień, jednak książka zawiera także rozważania metaekonomiczne o roli ropy naftowej dla przyszłości Zachodniej Cywilizacji. Publikacja jest przeznaczona dla analityków rynków oraz szeroko rozumianych ekonomistów, praktyków i studentów. Monografia zasługuje na monumentalne potraktowanie, gdyż będzie źródłem dla wielu pokoleń analityków rynkowych.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
14
Big Data. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Data. Audiobook
Niedostępny
Brak

Big Data dane zmieniają się w złoto Otaczają nas o ogromne ilości danych, których analiza prowadzi do nowej wiedzy. Dane są wszędzie, w niespotykanych ilościach. Tylko pozornie, tworzą szum informacyjny. - Google przetwarza codziennie niewyobrażalną liczbę ponad 24 petabajtów danych, - Facebook co godzinę dostaje do przetworzenia ponad 10 milionów nowych fotografii, a jego użytkownicy każdego dnia klikają na przycisk ?lubię to? lub komentują coś prawie trzy miliardy razy, informując mimowolnie świat o swoich preferencjach, - 800 milionów użytkowników serwisu YouTube co sekundę dodaje godzinę nowych filmów, - liczba wiadomości na Twitterze rośnie co roku o około 200 procent. Autorzy Big Daty pokazują, że wystarczy mieć wiedzę i odpowiednie narzędzia, by móc poddać dane analizie, zbadać korelacje między nimi i dowiedzieć się wszystkiego o wszystkim. Dane mogą wtedy pomóc zmieniać świat, a także ? same zmienić się w złoto. W dzisiejszych czasach zamiast z fusów można wróżyć z dostępnych wszędzie informacji. Różnica jest taka, że wróżby z danych się sprawdzają.

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

15
Wredny typ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wredny typ
Dostępny5 szt.

Były agent CIA Lemuel Gunn zszedł z pola walki w Afganistanie na przyspieszoną emeryturę na pustyni w Nowym Meksyku, gdzie pracuje jako prywatny detektyw w wygodnej, na tyle, na ile to możliwe, przyczepie kempingowej. W jego życie wkracza Ornella Neppi, trzydziestoparoletnia kobieta siejąca zamęt w firmie poręczeniowej swojego stryja. Sprawca jej kłopotów, Emilio Gava, został aresztowany za handel kokainą. Ornella ma powody, by sądzić, że uwolniony za kaucją zniknął i nie zamierza stawić się na rozprawę. Jeżeli go nie odnajdzie, jej stryj straci 125 000 dolarów. Za 95 dolarów za dzień plus wydatki (nie wspominając o przyjemności przebywania w jej towarzystwie) Gunn zgadza się pomóc Ornelli w wytropieniu podejrzanego. O dziwo, wydaje się, że nie istnieją żadne zdjęcia Emilio Gavy. Gdy Gunn urządza swoją obławę, zaczyna się zastanawiać, czy sam Gava w ogóle istnieje. Robert Littell cieszy się powszechnym uznaniem jako jeden z najlepszych współczesnych autorów powieści szpiegowskich. Teraz użył swoich wielkich umiejętności w powieści kryminalnej, którą recenzent „Le Monde” pochwalił jako „jedną z tych ekscytujących opowieści detektywistycznych, które sprawiają wrażenie klasyki. (...) Chandlerowska powieść noir, zachwycająca i pełna napięcia”. Jeden z tych pisarzy, którzy, podobnie jak Elmore Leonard, wykraczają poza ramy gatunku. (...) Bezsprzecznie jeden z najbardziej utalentowanych i najbardziej oryginalnych głosów w obecnej amerykańskiej beletrystyce. – „Washington Post” Ciekawe psychologicznie dreszczowce, które poziomem napięcia i konstrukcją fabuły dorównują najlepszym dziełom Johna le Carré. – „Chicago Tribune” Amerykański mistrz powieści szpiegowskiej. – „The Independent” Wśród pisarzy Ameryki to on najbardziej przypomina swą twórczością Johna le Carré. – „Birmingham Post” Littell ugruntowuje swoją pozycję jako jeden z najbardziej ambitnych twórców intryg szpiegowskich w literaturze. – „Sunday Business Post”

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

16
Stolarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolarz
Niedostępny
Brak

Autor bestsellerów Jon Gordon powraca z jak dotąd najbardziej inspirującą książką, pełną ważnych życiowych lekcji oraz najwspanialszych strategii sukcesu. Michael budzi się w szpitalu z bandażem na głowie i z lękiem w sercu. Stres związany z tworzeniem wraz z żoną Sarah rozrastającej się firmy doprowadził go do chwilowej utraty przytomności podczas porannej przebieżki. Gdy Michael odkrywa, że człowiek, który ocalił mu życie jest stolarzem, składa mu wizytę, aby wkrótce przekonać się, że ma do czynienia z kimś więcej niż tylko ze zwykłym rzemieślnikiem ? lecz z budowniczym ludzkiego życia, kariery i zespołów. W miarę jak stolarz dzieli się z nim swoją mądrością, Michael podejmuje próbę ocalenia swojej firmy w obliczu przeciwności, odrzucenia, lęku i porażki. Z biegiem czasu uczy się, że prawdziwego sukcesu nie da się osiągnąć z dnia na dzień, a także dowiaduje się o istnieniu ponadczasowych zasad, które pomagają wybijać się, wyróżniać oraz wpływać na życie ludzi i świat. Czerpiąc z doświadczenia pracy z niezliczonymi liderami, sprzedawcami, sportowcami profesjonalistami i amatorami, organizacjami typu non-profit i szkołami, Jon Gordon snuje zabawną i pouczająca historię, która zainspiruje cię do budowania lepszego życia, kariery i zespołu dzięki najlepszym na świcie strategiom sukcesu. Jeśli jesteś gotów stworzyć swoje arcydzieło, przeczytaj Stolarza i już dziś rozpocznij proces budowy.

29,90 zł
25,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

17
Mania, mała ogrodniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania, mała ogrodniczka
Niedostępny
Brak

Maja Popielarska znana jest chyba w każdym polskim domu. Jej program telewizyjny Maja w ogrodzie niejednego zachęcił do urządzenia własnego ogrodu. Nic dziwnego, że doszła do wniosku, że najwyższy czas zainteresować tym tematem dzieci, pokazać im, że każdy może zostać małym ogrodnikiem i wyhodować własne warzywa, kwiaty i zioła (nawet na balkonie). Napisała więc historię o przeprowadzce do nowego domu Mani, Jasia i ich rodziców. Sąsiadka, pani Rozalia, pokazuje rodzince, jak siać i sadzić, czym się różnią nasiona od sadzonek, kiedy które rośliny zaczynają rosnąć i jak o nie dbać. A przecież ogród to nie tylko rośliny, także zwierzęta! W książce znajdziecie opowieść o Mani, plan ogrodu, schematy wzrostu roślin, porady, mnóstwo zdjęć i ciekawostek.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

18
Wybierz siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybierz siebie
Niedostępny
Brak

Świat się zmienia. Rynki się załamują. Miejsca pracy znikają jedno po drugim. Branże przeżywają kryzys i zmieniają się na naszych oczach. Wszystkie nasze zabiegi, które miały nam zapewnić różne "zabezpieczenia", wszystko, co miało nam dawać "bezpieczeństwo", nagle straciło na znaczeniu studia, zatrudnienie, emerytura. Nikt nam już nie proponuje pracy, nie inwestuje w nasze firmy, nie chce z nami podpisywać umowy, nie chce nas wybrać. Musisz zatem podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: musisz wybrać siebie. Ta książka podpowie ci, jak to zrobić. Przytaczając dziesiątki analiz, wywiadów i przykładów w tym między innymi chwytającą za serce i inspirującą historię inwestora i przedsiębiorcy, a zarazem autora tej książki Jamesa Altuchera. Wybierz siebie podpowiada, jak wytyczyć indywidualną drogę do wspaniałego nowego świata, który powstanie na gruzach starej rzeczywistości. James Altucher odniósł sukces jako przedsiębiorca, inwestor, pisarz i szachista. Założył i prowadził ponad dwadzieścia firm, z których kilka sprzedał z dużym zyskiem. W swojej karierze prowadził między innymi fundusze inwestycyjne typu venture i fundusze hedgingowe, był też aniołem biznesu. Obecnie zasiada w zarządach kilku firm. Jego teksty pojawiały się na łamach i antenach prestiżowych mediów, takich jak "Wall Street Journal", ABC, "Financial Times", Tech Crunch, "Forbes" czy CNBC. Od 2010 roku prowadzi bloga, który zyskał sobie już ponad 10 milionów czytelników. Wybierz siebie to jego jedenasta książka. Świat się zmienia. Rynki się załamują. Miejsca pracy znikają jedno po drugim. Branże przeżywają kryzys i zmieniają się na naszych oczach. Wszystkie nasze zabiegi, które miały nam zapewnić różne "zabezpieczenia", wszystko, co miało nam dawać "bezpieczeństwo", nagle straciło na znaczeniu studia, zatrudnienie, emerytura. Nikt nam już nie proponuje pracy, nie inwestuje w nasze firmy, nie chce z nami podpisywać umowy, nie chce nas wybrać. Musisz zatem podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: musisz wybrać siebie. Ta książka podpowie ci, jak to zrobić. Przytaczając dziesiątki analiz, wywiadów i przykładów ? w tym między innymi chwytającą za serce i inspirującą historię inwestora i przedsiębiorcy, a zarazem autora tej książki Jamesa Altuchera. Wybierz siebie podpowiada, jak wytyczyć indywidualną drogę do wspaniałego nowego świata, który powstanie na gruzach starej rzeczywistości. James Altucher odniósł sukces jako przedsiębiorca, inwestor, pisarz i szachista. Założył i prowadził ponad dwadzieścia firm, z których kilka sprzedał z dużym zyskiem. W swojej karierze prowadził między innymi fundusze inwestycyjne typu venture i fundusze hedgingowe, był też aniołem biznesu. Obecnie zasiada w zarządach kilku firm. Jego teksty pojawiały się na łamach i antenach prestiżowych mediów, takich jak "Wall Street Journal", ABC, "Financial Times", Tech Crunch, "Forbes" czy CNBC. Od 2010 roku prowadzi bloga, który zyskał sobie już ponad 10 milionów czytelników. Wybierz siebie to jego jedenasta książka.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

19
Przywództwo. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywództwo. Audiobook
Brian Tracy, MT Biznes
Niedostępny
Brak

Specjalista od zagadnień związanych z dążeniem do sukcesu, Brian Tracy, pomógł tysiącom ludzi stać się wyjątkowymi liderami, a teraz ujawnia w tej zwięzłej, ale bardzo treściwej książce, jak można: pozyskiwać zaufanie ludzi i cieszyć się ich lojalnością, budzić w organizacji poczucie celu, myśleć strategicznie i mieć w głowie ogólny obraz sytuacji, przekształcać trudności w okazje do wykorzystania,podejmować właściwe ryzyko, jasno mówić o celach i strategiach oraz zdobywać poparcie dla nich, tworzyć zwycięskie zespoły,pomagać zwykłym ludziom w osiąganiu nadzwyczajnych wyników, pielęgnować wartościowe relacje i wykorzystywać prawo wzajemności, stać się naturalnym kandydatem na przywódcę, który poprowadzi organizację do zwycięstwa. Wybitne przywództwo jest umiejętnością, której można się nauczyć. Ta niezastąpiona, mała książeczka, wypełniona po brzegi opisami wypróbowanych metod, pomoże ci odblokować twój potencjał przywódcy. Brian Tracy jest jednym z najlepszych profesjonalnych mówców na świecie. Otworzył, zbudował, zarządzał i kierował 22 biznesami z różnych branż. Co roku prowadzi konsultacje dla ponad 250 000 osób w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Azji.

29,90 zł
25,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

20
Warszawski Lutosławski, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawski Lutosławski, CD
Magda Navarrete, Piotr Steczek, Agora - multimedia
Dostępny14 szt.

Płyta Warszawski Lutosławski to pomysł Magdy Navarrete i Piotra Steczka. Artyści zafascynowani twórczością Witolda Lutosławskiego postanowili dać drugie życie wspaniałym piosenkom tego genialnego kompozytora, który pisząc owe fokstroty, walce czy tanga, ukrywał się pod pseudonimem Derwid. Piotr Steczek napisał nowe aranżacje na kwintet smyczkowy i orkiestrę, a Magda Navarrete zinterpretowała piosenki, dając swój "retro latynoski" swing. Dzięki realizacji nawiązującej do lat 50. i 60., w której prym wiodły skrzypce, wiolonczele i altówki, powstały niezapomniane melodie z tekstami opowiadającymi o miłości i radości z codziennych spraw, przyziemnymi, a jednak bardzo głębokimi. Prawdziwa perełka! Lista utworów: 1. Nie oczekuję dziś nikogo 2. Z lat dziecinnych 3. Na co czekasz 4. Nie dla nas już 5. Złote pantofelki 6. Moje ptaki 7. Plamy na słońcu 8. Serce na wietrze 9. Jeden przystanek dalej 10. Tabu

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

21
Noc ślepowrona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc ślepowrona
Niedostępny
Brak

Li Huasheng, więzień 5995 zwany Fistaszkiem, po dwudziestu latach odsiadki ucieka z obozu karnego. Przedziera się przez pustynne tereny północno-wschodnich Chin i dociera do Pekinu. Dwadzieścia lat wcześniej szpiegował dla brytyjskiego wywiadu; teraz, aby przetrwać, musi nawiązać kontakt ze swoimi dawnymi mocodawcami. Musi się wtopić w tłum, bo wszystkie ulice Pekinu najeżone są kamerami i bacznie obserwowane przez stróżów prawa. Fistaszek, zdecydowany na wszystko, poprzez niezależnego dziennikarza Philipa Mangana, dociera do ludzi z MI6 i składa im propozycję nie do odrzucenia – dostarczy tajne informacje w zamian za pomoc w wydostaniu się z Chin. Dokumenty, które są w posiadaniu Fistaszka, okazują się warte znacznie więcej niż Mangan i on sam mogliby kiedykolwiek podejrzewać. SAS, CIA, Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego ChRL – właściwie kto kogo śledzi? Adam Brookes studiował sinologię w School of Oriental and African Studies w Londynie. Był wieloletnim korespondentem zagranicznym dla stacji British Broadcasting Corporation. Szefostwo BBC dwukrotnie wysyłało go na placówkę w Chinach, a także do Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Relacjonował również wydarzenia w Afganistanie, Iraku, Korei Północnej oraz w wielu innych państwach w Azji i na Bliskim Wschodzie. Mieszka z rodziną w Takoma Park, w stanie Maryland

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

22
Auta. Kolorowanka z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak

Auta. Kolorowanka z naklejkami przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Znajdują się w niej duże rysunki, proste ćwiczenia doskonalące umiejętności manualne dziecka oraz mnóstwo naklejek. Polecamy!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

23
Usunęłam. Wyznania aborcjonistek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usunęłam. Wyznania aborcjonistek
Dostępny7 szt.

Pozycja ta to rozmowy Darii Głowackiej z kobietami, które usunęły ciążę. Inteligentne, wykształcone, atrakcyjne, dlaczego więc zdecydowały się na tak desperacki czyn? Co skłoniło je do podjęcia takiej decyzji? Czy nie miały wsparcia ze strony najbliższych? Czy bały się konsekwencji? Czy kiedykolwiek żałowały swojej decyzji? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w naszej książce. Poznacie kobiety, które już zawsze będą żyły z piętnem popełnionej zbrodni. O trudnym wyborze, mającym wpływ na dalsze życie bohaterek, dziennikarka rozmawia szczerze z kilkoma kobietami, które powierzyły jej swoje tajemnice.?

15,50 zł
10,99 zł

Rabat 29,1%
oszczędzasz 4,51 zł

24
Podatek katastralny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatek katastralny
Niedostępny
Brak

Pomimo trwającej już ponad 20 lat debaty w środowisku naukowym na temat szans i zagrożeń wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce, nie przeprowadzono szczegółowych analiz ani obliczeń w zakresie skutków gospodarczych tej operacji. Tymczasem zmiany podatkowe mają istotny wpływ na sytuację gospodarczą kraju, w tym zwłaszcza stan finansów gmin i możliwości rozwoju poszczególnych regionów. Autorzy podjęli próbę uporządkowania tej problematyki i wskazania mocnych i słabych stron przewidywanej reformy. Książkę rozpoczyna omówienie podatku od nieruchomości w ujęciu systemowym (istota i geneza opodatkowania nieruchomości, elementy systemu, fiskalne i pozafiskalne znaczenie podatku od nieruchomości). Następnie przedstawiono ekonomiczne skutki reform opodatkowania nieruchomości w kontekście zagospodarowania przestrzennego i dochodów gmin oraz obciążeń dla właścicieli. W kolejnym rozdziale zaprezentowano systemowe rozwiązania przyjęte w krajach OECD (wycena nieruchomości na potrzeby opodatkowania, stawki, ulgi i zwolnienia podatkowe, dochody z podatku od nieruchomości). Na tym tle Autorzy poddali ocenie funkcjonujący obecnie system opodatkowania nieruchomości w Polsce (konstrukcję podatku, dochody z podatku od nieruchomości) pod kątem utrwalających się wad i zagrożeń. Na podstawie własnych badań oraz symulacji przewidywanych zmian (opracowanych w formie przykładów z praktyki) przedstawili diagnozę skutków ekonomicznych reform systemu podatkowania nieruchomości, ocenę wpływu nowych rozwiązań na zagospodarowanie przestrzenne, dochody gmin oraz na obciążenia podatkowe właścicieli nieruchomości. Podstawową grupą odbiorców książki są rzeczoznawcy majątkowi, pracownicy banków oraz zarządcy nieruchomości. Adresowana jest też do wszystkich zainteresowanych uzyskaniem kredytu na budowę, zakup lub eksploatację nieruchomości oraz na inne cele, gdzie nieruchomość stanowi zabezpieczenie dla banku: inwestorów, deweloperów, właścicieli nieruchomości, zarządów spółdzielni i wspólnot, kadry menedżerskiej i kierowniczej obiektów biurowych i handlowych. Ponadto powinna być polecana jako podręcznik studentom kierunków związanych z gospodarką nieruchomościami oraz słuchaczom studiów podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami i wyceny.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

25
W drodze na Golgotę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze na Golgotę
Dostępny15 szt.

Od początku istnienia Katolickiego Radia Podlasie w okresie Wielkiego Postu na antenie rozgłośni prowadzone są rozważania drogi krzyżowej. Teksty rozważań przygotowują słuchacze, przyjaciele, zaprzyjaźnione z radiem grupy modlitewne, grupy młodzieżowe, szkolne oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Radia. Interesujących tekstów było jednak znacznie więcej, stąd pomysł publikacji w której przedstawiamy Państwu najbardziej przejmujące, głębokie w treści, osobiste i najciekawsze autorskie teksty rozważań stacji drogi krzyżowej, nadesłane na konkurs.

13,70 zł
9,99 zł

Rabat 27,1%
oszczędzasz 3,71 zł

26
Księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki
Dostępny49 szt.

Kolorowanka dla dziewczynek z naklejkami

5,20 zł
3,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

27
Kasia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasia
Dostępny36 szt.

Kolorowanka dla dziewczynek z naklejkami

5,20 zł
3,99 zł

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

28
Wielkanoc. Ponad 300 naklejek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanoc. Ponad 300 naklejek
Niedostępny
Brak

Seria książeczek edukacyjnych z naklejkami. Dzieci czytając opowiadanie, poznają przyrodę, zjawiska, przedmioty, zwyczaje itp. Związane z wiosną lub z Wielkanocą. Podczas lektury mogą uzupełniać ilustracje załączonymi elementami do naklejenia. Książki uczą, a jednocześnie gwarantują dobrą zabawę. W każdej książce jest ponad 300 naklejek, które można wykorzystać także do przygotowania tematycznych prac plastycznych, np. o wiośnie.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

29
Krew aniołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew aniołów
Niedostępny
Brak

Orvo od dziecka interesował się pszczołami. To była jego pasja, którą przejął po swoim dziadku i która starał się przekazać synowi. Dlatego gdy w jednym z uli znajduje tylko martwą matkę, a rój znika bez śladu, zaczyna się poważnie niepokoić. Tym bardziej że media informują o katastrofie ekologicznej i masowo ginących owadach w Stanach Zjednoczonych. Jednak pewnego dnia, na poddaszu starej szopy, Orvo odkrywa prawdziwy powód znikania pszczół… Proza Sinisalo, choć subtelna i poetycka, stanowi ważny głos w debacie na temat ochrony środowiska i kryzysu ekologicznego.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

30
Żyć pełnią życia. Fenomen Siostry Elviry. Świadectwa osób wyzwolonych z uzależnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć pełnią życia. Fenomen Siostry Elviry. Świadectwa osób wyzwolonych ...
Dostępny7 szt.

Książka ta ukazuje Wspólnotę Cenacolo (Wieczernik) i postać jej założycielki, siostry Elviry. Wspólnota, skupiająca osoby walczące z różnymi uzależnieniami, ma krótką historię, ale zyskała już międzynarodowy rozgłos i uznanie. Lokalne wspólnoty Cenacolo powstają na całym świecie, w tym również w Polsce. Dzięki nim setki ludzi uwolniły się z ciężkich nałogów. W książce obok historii i opisu funkcjonowania Cenacolo, jak również duchowej biografii siostry Elviry oraz jej myśli i wskazówek, znajdują się świadectwa osób uwolnionych we Wspólnocie od uzależnień. Książka ta niesie nadzieję wszystkim tym ludziom młodym i całkiem już dorosłym – którzy ulegli pokusie «radzenia sobie» z życiem poprzez sięganie po substancje zdradliwe. Publikacja o wspólnotach Cenacolo ukazuje konkretnych ludzi, którzy wyszli ze szponów śmiertelnego nałogu czy innych słabości. Pokazuje też drogę, jaką ci ludzie przeszli, by odzyskać wolność. Warto podkreślić fakt, że niniejsza książka potrzebna jest nie tylko ludziom uzależnionym oraz tym, którzy udzielają im pomocy. Niezwykle cenne są wskazania dla rodziców zawarte w piątym rozdziale tej książki. Siostra Elvira jest realistką i dlatego przypomina o tym, że jeśli młodzi ludzie przeżywają dotkliwy kryzys, to zwykle także ich rodzice powinni dokonać rewizji swego dotychczasowego życia.Z pewnością publikacja, która jest podsumowaniem dotychczasowej historii wspólnoty Cenacolo, zainteresuje każdego, kto pragnie wypływać na głębię tajemnicy człowieka, po to by formować bogate człowieczeństwo w sobie oraz w innych ludziach”. Ks. Marek Dziewiecki, z przedmowy do polskiego wydania

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

31
Krucjata wyklętych. Z bronią w ręku przeciw komunie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucjata wyklętych. Z bronią w ręku przeciw komunie
Dostępny7 szt.

Głównymi bohaterami książki są walczący z pojałtańskim porządkiem partyzanci nazywani Żołnierzami Niezłomnymi lub Wyklętymi. Nie zapomniano również o bojownikach prowadzących wieloletnią walkę w obronie polskości Kresów, anektowanych przez sowieckiego sąsiada. Autor przypomina, że opór zbrojny w Polsce nie wygasł w 1947, ani nawet w 1963 roku. Swoją opowieścią obejmuje także akcje partyzantki miejskiej, aktywnej jeszcze w latach 80. Opisuje też działania partyzanckie w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, poddanych sowietyzacji. W książce sporo miejsca poświęcono polskim żołnierzom-tułaczom, walczącym przeciw komunizmowi na czterech kontynentach. Występują w niej np. piloci wykonujący tajne, podniebne misje nad górami Albanii i Tybetu czy ochotnicy Legii Cudzoziemskiej zaangażowani w bój w dżunglach Indochin. Autor nie ukrywa, że jego sympatie leżą po stronie Wyklętych, ale nie lukruje historii. Opowiada także o zdradzie i kolaboracji osób o nieraz chwalebnej przeszłości. Nie omija spraw mrocznych, jak przypadki dobijania rannych kolegów, aby ci nie wpadli w ręce oprawców z UB.

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

32
Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia
Niedostępny
Brak

Błogosławiona Maria Bolognesi (1924 - 1980) była mistyczką i stygmatyczką, doświadczoną licznymi cierpieniami zarówno duchowymi, jak i fizycznymi. Pochodziła z ubogiej, patologicznej rodziny, musiała ciężko pracować fizycznie od najmłodszych lat. W młodości doświadczyła tajemniczego diabelskiego opętania. W 1954 roku została obdarzona stygmatami. Przez niemal całe życie zmagała się z licznymi chorobami. Mimo to bezustannie niosła pomoc innym. Opiekowała się dziećmi z ubogich rodzin i sierotami, odwiedzała chorych, czuwając przy nich nocami. Służyła także każdemu potrzebującemu pomocą duchową. Mimo iż jej edukacja skończyła się na kilku klasach szkoły podstawowej, jej duchowe porady i wskazówki zmieniły życie wielu ludzi. Pierwszą wizję Chrystusa miała w roku 1942 i od tego momentu mistyczne spotkania i rozmowy z Nim stają się nieodłączną częścią jej życia. Jej zapiski z tych doświadczeń obejmują prawie dwa tysiące stron. Mimo swych mistycznych darów błogosławiona Maria zachowywała niezwykłą pokorę. Prowadziła proste życie wypełnione pomaganiem innym. Nie miała wielkiej wiedzy religijnej, znała tylko najprostsze modlitwy. Ale potrafiła w piękny sposób zwracać się do Boga własnymi słowami. Modlitwą dla niej stawały się też zwyczajne, codzienne czynności, które wykonywała z pełnym oddaniem. Całe jej życie było niezwykłym świadectwem umiłowania Boga i bliźniego. Została beatyfikowana przez papieża Franciszka 2 maja 2013 roku. Książka ukazuje życie i duchowość zwyczajnej, a przecież tak niezwykłej kobiety.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

33
Zabawa w rysowanie dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w rysowanie dla chłopców
Niedostępny
Brak

Mnóstwo rysunków dla chłopaków w każdym wieku. Tu nabazgrz dinozaura, tam nagryzmol piratów, a obok nasmaruj kosmitów. Świetna, prosta i twórcza zabawa, a co najlepsze ? nie wymaga specjalnych umiejętności.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

34
Wielka księga rysunków do uzupełniania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga rysunków do uzupełniania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Ponad 200 obrazków do narysowania. Łatwe, zabawne, odlotowe. Nie musisz umieć rysować!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Zabawa w rysowanie dla dziewczyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa w rysowanie dla dziewczyn
Niedostępny
Brak

Mnóstwo rysunków dla młodych artystek. Tu narysuj delfiny, tam ? pingwiny, a obok ? damy w opałach. Świetna, prosta i twórcza zabawa, a co najważniejsze ? nie wymaga specjalnych umiejętności.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

36
Moje pierwsze hiszpańskie słowa Ubrania i pogoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze hiszpańskie słowa Ubrania i pogoda
Dostępny29 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka hiszpańskiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka hiszpańskiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

37
Moje pierwsze hiszpańskie słowa. Dom, rodzina i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze hiszpańskie słowa. Dom, rodzina i przyjaciele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka hiszpańskiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka hiszpańskiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

38
Rodzinny świat Czesława Miłosza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinny świat Czesława Miłosza
Niedostępny
Brak

W oddanym do rąk Czytelnika tomie znalazły się teksty wielu wybitnych znawców Miłosza o międzynarodowej renomie, którzy rozważają "światowy" - wielokulturowy i wielojęzyczny - wymiar życia i dzieła pisarza. Autorzy reprezentujący Stany Zjednoczone, Francję, Polskę, Rumunię i Włochy tworzą prawdziwą mozaikę "szkół" krytycznych i punktów widzenia. Książka ta została pomyślana jako wielogłos i seria dialogów, dotyczących nieraz tych samych lub też pokrewnych tematów ukazujących egzystencjalną i twórczą podróż autora Rodzinnej Europy - pisarza z Polski i z Litwy, twórcy europejskiego i amerykańskiego, lokalnego i globalnego zarazem.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

39
Życie w biegu Janusz Drzewucki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie w biegu Janusz Drzewucki
Niedostępny
Brak

Poeta, krytyk literacki, dziennikarz i wydawca. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziennikarz: ?ITD?, ?Nowej Europy?, ?Rzeczpospolitej?. Autor cyklicznego felietonu ?Półka z poezją? w dodatku do ?Rzeczpospolitej? ? ?Rzecz o Książkach?. Od 2000 roku jest stałym współpracownikiem magazynu literackiego ?Książki?, a od 2011 kwartalnika ?Wyspa?. W latach 2005?2012 był redaktorem naczelnym Spółdzielni Wydawniczej ?Czytelnik?. Od roku 1983 publikuje regularnie na łamach miesięcznika ?Twórczość?, a od 1996 roku jest redaktorem działu poezji ?Twórczości?. Od 2013 roku pracuje także na rzecz Zakładu Rękopisów Biblioteki Narodowej.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

40
Moje pierwsze angielskie słowa Zwierzęta wokół nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słowa Zwierzęta wokół nas
Dostępny98 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka angielskiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka angielskiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

41
Moje pierwsze angielskie słowa Owoce i warzywa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słowa Owoce i warzywa
Dostępny2 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka angielskiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka angielskiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

42
Star Wars Rebelianci. Zadanie: naklejanie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Rebelianci. Zadanie: naklejanie!
Dostępny65 szt.

W galaktyce nastały mroczne czasy. Siły potężnego Galaktycznego Imperium zajęły jedną z odległych planet i wprowadziły rządy żelaznej ręki, rujnując życie mieszkańców. Sprytni członkowie załogi statku kosmicznego Duch jako nieliczni odważyli się przeciwstawić Imperium... Przygotuj się na nową przygodę wraz z galaktycznymi Rebeliantami! W tej książce znajdziesz wiele zadań i łamigłówek do rozwiązania oraz fantastyczne naklejki.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

43
Głodni zmiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodni zmiany
Niedostępny
Brak

Twoje zdrowie jest w twoich rękach „Złakniony zmiany rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące odżywiania, propagując bardzo prostą ideę. Nasze organizmy zostały stworzone do posilania się prawdziwym jedzeniem, a zdrowie jest naszym naturalnym stanem. Mam nadzieję, że Głodni zmiany stanie się początkiem prawdziwej rewolucji żywieniowej”. – Dr n. med. Mark Hyman, autor Koniec z cukrzycą i otyłością W książce wypowiadają się: dr Alejandro Junger, dr Christine Northrup, Kris Carr, David Wolfe, dr Joseph Mercola, Mike Adams, Joe Cross, Jon Gabriel, Harvey Diamond, Daniel Vitalis i wielu innych! Głodni zmiany dostarczy ci wszystkiego, co powinieneś wiedzieć, na temat spożywanego jedzenia i dobrego samopoczucia. W książce tej znajdziesz koncepcje światowych sławy pionierów w dziedzinie zdrowia i ponad 100 łatwych przepisów. To niesamowite źródło informacji wzmocni cię, byś pokrzepił swoje ciało i przejął kontrolę nad swoim zdrowiem. „Wszyscy chcemy być zdrowi, ale niestety powtarzamy zachowania i naśladujemy wzorce, które nam to uniemożliwiają. Głodni zmiany dowodzi, że niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji, możesz zyskać zdrowie i witalność. Ta książka cię zainspiruje i dostarczy sprawdzonych rozwiązań, które przyniosą długotrwałe rezultaty”. – Tony Robbins, światowej sławy mówca motywacyjny

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

44
Moje pierwsze niemieckie słowa Jedzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze niemieckie słowa Jedzenie
Dostępny75 szt.

To doskonały materiał pomocniczy dla dzieci rozpoczynających naukę języka niemieckiego w pierwszych latach szkoły podstawowej. Treści zawarte w serii książek pomogą dzieciom opanować i przyswoić podstawy języka niemieckiego w zakresie prezentowania własnej tożsamości, zdefiniowaniu otoczenia, wyrażania preferencji dotyczących tego, co dzieci lubią najbardziej.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

45
Duchowy rozwój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowy rozwój
Niedostępny
Brak

Książka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych rozwojem życia duchowego, nakreślonym przez św. Ignacego. Poleca się ją szczególnie osobom, które przygotowują się do odprawiania rekolekcji ignacjańskich z pełnym milczeniem oraz z prowadzeniem indywidualnym. Intelektualny trud związany z poznawaniem kolejnych etapów życia duchowego, nakreślonych przez Autora, może stanowić doskonałe przygotowanie do wysiłku duchowego w czasie Ćwiczeń, który jest konieczny do dobrego ich odprawienia.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

46
W dżunglach Afryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dżunglach Afryki
Niedostępny
Brak

Książka jest dokumentalną relacją polskiej wyprawy do Afryki w latach 1882–1890. Autor – Leopold Janikowski (1855–1942) – to jeden z uczestników ekspedycji Stefana Rogozińskiego. Publikacja opisuje między innymi próbę założenia polskiej koloni w Kamerunie (była to głośna inicjatywa, w którą zaangażowani byli czołowi intelektualiści polscy, jak Henryk Sienkiewicz i Bolesław Prus). Relacja ta przybliża literacko utalentowanym piórem Afrykę, pełną tajemnic i fascynującej egzotyki z czasów, zanim stała się wyrzutem sumienia Europy. Należałoby jeszcze podkreślić, że talent literacki autora docenił sam Henryk Sienkiewicz. Książkę ilustrują oryginalne fotografie z wyprawy i współczesne grafiki Tomka Bohajedyna.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

47
Czas bibuły 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,00 zł
21,84 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,16 zł

48
Książeczki kontrastowe. Zwierzęta wokół nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczki kontrastowe. Zwierzęta wokół nas
Niedostępny
Brak

„Książeczki kontrastowe" to seria przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia. Świat widziany oczami maluszka jest dwuwymiarowy i nieostry i dlatego pierwsze książeczki są oparte na biało-czarnym kontraście. Wystarczy pokazać dziecku obrazek i opowiedzieć mu o świecie, który je otacza. Starsze zaś dzieci mogą odgadywać nazwy narysowanych przedmiotów i zwierząt.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

49
Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki. 8-10 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania i łamigłówki dla logicznie myślącej główki. 8-10 lat
Niedostępny
Brak

Książeczki z tej serii polecamy uczniom klas I-III, którzy: - chcą doskonalić i poszerzać swoje matematyczne umiejętności - lubią rozwiązywać zadania, zagadki, łamigłówki, układanki - lubią poszukiwać, odkrywać i wykonywać różne obliczenia. Ćwiczenie umiejętności wykonywania czterech działań arytmetycznych w zakresie 100, analizowanie sytuacji problemowych w zadaniach, sprawdzanie rozwiązań, ocenianie, wnioskowanie i uzasadnianie.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

50
ZADANIA I ŁAMIGŁÓWKI 7-9 LAT PRYZMAT 9788363735128 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry