hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.02.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 18 lutego 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Susza (Darek Foks), na drugim Zabawy oddechowe na wesoło (Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński). Kolejny produkt to Państwo Islamskie (Patrick Cockburn) oraz Moja pierwsza Biblia z naklejkami.
1
Susza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Susza
Dostępny
9 szt.

W 2012 roku Darek Foks po wieloletniej pracy nad finalnym kształtem powieści Kebab Meister i totalną redukcją materiału, która się z tym wiązała, skompromitował model powieści historycznej. Dwa lata później nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza ukazuje się Susza, nowa powieść, która kontynuuje wyznaczony kierunek. Foks rozwija doświadczenia narracyjne i fabularne, zdobyte podczas prac nad poprzednimi prozami. Jest w tym wyczuwalna intuicja, że literatura z obrazem nie ma wielkich szans, skoro powieść Foksa jest nie tylko osobliwą satyrą na polskie społeczeństwo, ale również krytyką narodowych narracji, które się u nas realizują w tekście i na ekranie. Bo i jest co punktować.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
2
Zabawy oddechowe na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy oddechowe na wesoło
Dostępny
30 szt.

Mówienie jest ściśle związane z oddychaniem, a poprawny sposób oddychania ma ogromny wpływ na prawidłowe kształtowanie mowy. Dlatego ćwiczenia oddechowe odgrywają zasadniczą rolę w profilaktyce i terapii logopedycznej. Stanowią ważny etap w terapii dzieci z dyslalią, dysartrią, mową bezdźwięczną, jąkaniem oraz opóźnionym rozwojem mowy. Proponowane zabawy są uniwersalne, można je wykorzystywać nie tylko w pracy indywidualnej, ale także z grupą dzieci podczas zajęć w przedszkolu, szkole czy w terapii pedagogicznej. Publikacja skierowana jest nie tylko do logopedów, ale również nauczycieli, terapeutów oraz rodziców, którzy pragną wspierać prawidłowy rozwój mowy swojego dziecka. Teczka zawiera 26 plansz (13 dwu­stronnych kart) – ćwiczeń oddechowych zróżnicowanych pod wzglę­dem formy, przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz 5 kart zawierających elementy do wycięcia, które należy wykorzystać w zabawach oddechowych.

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
3
Państwo Islamskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo Islamskie
Dostępny
79 szt.

W ciągu zaledwie stu dni lata 2014 roku, Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIS – Islamic State of Iraq and Sham) przekształciło sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie. Książka opisuje wzrastające znaczenie ugrupowań ekstremistycznych zbliżonych do al-Kaidy, ignorowanych w dużej mierze przez zachodnie media, polityków i opinię publiczną. Przedstawia czynniki, które złożyły się na gwałtowny rozwój Państwa Islamskiego i nieskuteczność władz w zwalczaniu nowej rewolucji. Autor opisując sytuację w Syrii skupia się na podkreślaniu, że tamtejsza opozycja została zdominowana przez dżihadystów, a wspierani przez zachód umiarkowani reformatorzy nie mają praktycznie żadnych wpływów. To, co jeszcze na początku 2013 roku mogło uchodzić za odosobnioną opinię, zostało potwierdzone, gdy Państwo Islamskie przejęło kontrolę nad Mosulem i ogłosiło powstanie Kalifatu, rozciągającego się po obu stronach iracko-syryjskiej granicy. Państwo Islamskie wydaje się być oszołomione własnymi sukcesami. Ale wojna trwa dopóki wciąż istnieją linie frontu, a nieprzepadające za sobą kraje, takie jak Stany Zjednoczone i Iran, łączą się w lęku przed fundamentalistami. Wiele stron zaangażowanych w konflikt w Iraku i Syrii słynie z tego, że potrafią sprawiać paskudne niespodzianki swoim przeciwnikom.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

1 osoba kupiła
4
Moja pierwsza Biblia z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza Biblia z naklejkami
Dostępny
7 szt.

Moja pierwsza Biblia z naklejkami to przepięknie wydana książka z doskonałymi ilustracjami i ciekawie opracowanym tekstem. Dodatkową atrakcją jest zestaw ponad 120 naklejek, które należy umieścić w brakujących miejscach na ilustracjach. Książka poprzez zabawę zachęci więc dzieci do czytania historii biblijnych. Gdy wszystkie naklejki trafią już na miejsce, dziecko poczuje się prawdziwym właścicielem swojej Biblii i będzie mogło czytać ją nadal przez kolejne lata. Moja pierwsza Biblia z naklejkami jest również przeznaczona do używania przez rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów. Uczy ona, jak przystępnie, a zarazem rzetelnie przybliżać dzieciom Boga i dzieje zbawienia. Pomogą w tym bogate ilustracje wspaniale obrazujące wydarzenia i postaci biblijne, które na długo zostaną w pamięci i wyobraźni dzieci.

49,99 zł
36,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,00 zł

1 osoba kupiła
5
Peryferie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peryferie
Dostępny
12 szt.

„Casado miażdży realizmem” – takie opinie można było przeczytać po wydaniu Pieniędzy, jego pierwszej przetłumaczonej w Polsce książki poetyckiej. Pod koniec 2014 nakładem Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza niepostrzeżenie ukazał się jego debiut z 1997 roku. Czy równie mocny?

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
6
Pomysłowy indyk. Wykrojnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomysłowy indyk. Wykrojnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Nowe książeczki z popularnej serii dla najmłodszych; tym razem dzieci poznają zabawne, rymowane historyjki o krówce, śwince, indyku i owieczce - zwierzętach, które można zobaczyć na wsi. Z każdej historii płynie morał. Doskonała lektura dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

7
Wykrojnik. Mała owieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykrojnik. Mała owieczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.23

Nowa książeczka z popularnej serii dla najmłodszych: zabawna, rymowana historyjka o owieczce. Z każdej historii płynie morał. Doskonała lektura dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

8
Modna świnka. Wykrojnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modna świnka. Wykrojnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.01

Nowe książeczki z popularnej serii dla najmłodszych; tym razem dzieci poznają zabawne, rymowane historyjki o krówce, śwince, indyku i owieczce - zwierzętach, które można zobaczyć na wsi. Z każdej historii płynie morał. Doskonała lektura dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

9
Ciekawska krówka. Wykrojnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawska krówka. Wykrojnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.27

Nowe książeczki z popularnej serii dla najmłodszych; tym razem dzieci poznają zabawne, rymowane historyjki o krówce, śwince, indyku i owieczce zwierzętach, które można zobaczyć na wsi. Z każdej historii płynie morał. Doskonała lektura dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

10
Koleżanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koleżanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.20

Książka ta powstała z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze, by uzupełnić istniejące już relacje o Agnieszce Osieckiej o wspomnienia osób, które dotychczas nie wypowiadały się na jej temat. Po drugie, by zebrać w jednym miejscu wspomnienia o Agnieszce Osieckiej opublikowane w tytułach niestanowiących pozycji w całości poświęconych poetce i przez to nie zawsze oczywistych oraz dostępnych dla miłośników autorki Szpetnych czterdziestoletnich. Takimi wspomnieniami są: fragmenty Lwów STS-u – autobiografii Jarosława Abramowa, fragmenty Uciekiniera – autobiografii Henryka Grynberga, fragment Niech żyje bal – autobiografii Maryli Rodowicz, fragment Cacka – autobiografii Krystyny Sienkiewicz, fragment Przedmowy do Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listów na wyczerpanym papierze napisanej przez Magdę Umer, fragmenty Passy – wywiadu-rzeki z Danielem Passentem, fragment Końcówki – wywiadu-rzeki z Henrykiem Berezą; fragment dzienników Mieczysława F. Rakowskiego, fragment dzienników Krzysztofa Mętraka; poświęcone Agnieszce Osieckiej rozdziały z książek (zwykle wspomnieniowych lub autobiograficznych) Jerzego Urbana, Ryszarda Matuszewskiego, Ireny Szymańskiej, Janusza Andermana, Olgi Lipińskiej; artykuły Henryka Grynberga i Adama Michnika poświęcone Agnieszce Osieckiej i jej dziennikom; wypowiedzi na temat poetki udzielone w różnych mediach przez Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Wróblewskiego, Jacka Kuronia, Juliana Włodarczyka, Jeremiego Przyborę, Franciszkę Leszczyńską i Wojciecha Młynarskiego oraz fragment z listu Marka Hłaski do Agnieszki Osieckiej. Zebrany materiał uzupełniają wypowiedzi stworzone specjalnie do tej książki (Jan Wyganowski, Jan Borkowski, Adam Sławiński, Anna Szałapak) oraz rozmowy, jakie autorka przeprowadził na potrzeby niniejszej publikacji (stanowią je wywiady z Teresą Deszczak, Barbarą Katarzyną Radecką i Krystyną Sienkiewicz, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Lasotą, Katarzyną Ważyk, Maciejem Małeckim, Andrzejem Zielińskim, Zygmuntem Koniecznym, Agatą Passent, Stanem Borysem, Jackiem Mikułą, Ewą Błaszczyk, Zuzanną Łapicką-Olbrychską, Magdą Czapińską). Do książki zostały włączone również dedykowane Osieckiej, tudzież inspirowane jej twórczością czy osobą wiersze Stana Borysa, Wojciecha Młynarskiego i Barbary Katarzyny Radeckiej. Ostatnią grupę tekstów stanowią fragmenty wywiadów prasowych (rzadziej całe rozmowy) z Agnieszką Osiecką.

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

11
Liniaki. Ptaszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liniaki. Ptaszki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

Seria książek dla młodszych dzieci, które lubią rysować, wymyślać zabawne stworki i kolorować. W środku pomysły, podpowiedzi, porady i wskazówki, jak rysować, dobierać kolory, projektować i tworzyć.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

12
Moja ulubiona książka. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ulubiona książka. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.28

Seria książek edukacyjnych dla młodszych dzieci. Tworzą ją cztery niezwykłe przewodniki odkrywające tajemnice kosmosu i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Moja ulubiona książka. Witajcie nie świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ulubiona książka. Witajcie nie świecie
Dostępny
2 szt.

Seria książek edukacyjnych dla młodszych dzieci. Tworzą ją cztery niezwykłe przewodniki odkrywające tajemnice kosmosu i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

14
Zwierzęta w zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta w zoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

15
Koloraki. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloraki. Zabawki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.08

Seria książek dla młodszych dzieci, które lubią rysować, wymyślać zabawne stworki i kolorować. W środku pomysły, podpowiedzi, porady i wskazówki, jak rysować, dobierać kolory, projektować i tworzyć.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

16
Koloraki. Zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloraki. Zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.14

Seria książek dla młodszych dzieci, które lubią rysować, wymyślać zabawne stworki i kolorować. W środku pomysły, podpowiedzi, porady i wskazówki, jak rysować, dobierać kolory, projektować i tworzyć.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

17
Liniaki. Zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liniaki. Zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.29

Seria książek dla młodszych dzieci, które lubią rysować, wymyślać zabawne stworki i kolorować. W środku pomysły, podpowiedzi, porady i wskazówki, jak rysować, dobierać kolory, projektować i tworzyć.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

18
Moja ulubiona książka.Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ulubiona książka.Kosmos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.10.26

Seria książek edukacyjnych dla młodszych dzieci. Tworzą ją cztery niezwykłe przewodniki odkrywające tajemnice kosmosu i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

19
Samochwała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochwała
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.03

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

20
Na wyspach Bergamutach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wyspach Bergamutach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.25

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

4,99 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

21
Kwoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwoka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.11

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

22
Na straganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na straganie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Seria książeczek z wierszami Jana Brzechwy. Klasyka polskiej poezji dziecięcej z pięknymi ilustracjami.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

23
Komunikowanie śmiercią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikowanie śmiercią
Dostępny
60 szt.

Nowatorskie studium poświęcone medialnym procesom, które towarzyszą śmierci przedstawicieli najwyższej władzy. Autor, w przystępnej i barwnej narracji wskazuje, dlaczego w niektórych przypadkach tworzy się pośmiertna legenda lub kult, a w innych nie. Wielokrotnie odnosi się także do świata show-biznesu, znajdując podobieństwa i różnice w kontekście śmierci celebrytów obydwu sfer. Omawiając fenomen postaci takich jak Lenin czy Che Guevara, wprowadza wiele nieznanych na gruncie polskiej nauki pojęć i modeli teoretycznych.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

24
Peter and Jacob, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Peter and Jacob, CD
Peter and Jacob, Agora - multimedia
Dostępny
1 szt.

Peter and Jacob, czyli gitarzysta Piotr Szumlas i wokalista Jacob Zaborski, to zwycięzcy piątej edycji programu Must be the Music. Podbili publiczność pięknymi melodiami, pasją i szczerymi tekstami. Ich muzyka z debiutanckiej płyty to delikatne nastrojowe ballady, którymi zjednali sobie widzów Must be the Music. Utwór W spokoju to pierwszy singiel zwiastujący płytę. Lista utworów: 1. Nature 2. W ciszy 3. I Live To Be Killed 4. Miss You 5. Emotions 6. Hear To My Voices 7. Miss You (instrumental) 8. Best Part Of You 9. W spokoju 10. Personal Angel 11. Serenity

39,99 zł
20,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,99 zł

25
Teologia nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia nauki
Dostępny
13 szt.

Czy warto projektować nową dyscyplinę teologiczną – teologię nauki? A może lepiej pozostawić wątki, którymi ta dyscyplina miałaby się zajmować, rozproszone po różnych działach teologii i filozofii? „Ustanowienie nowej dyscypliny mogłoby zaktywizować badania i przyczynić się do postępu w ważnych bądź co bądź kwestiach. Ale nie musi tak być. Nauka często woli kierować się własnym dynamizmem niż jakimiś wytycznymi z zewnątrz. Przyszłość pokaże. Idea została rzucona. Jeżeli znajdą się myśliciele, którzy będą tę problematykę rozwijać i zrobią to na tyle dobrze, że problematyka się skonsoliduje, to teologia nauki – czy pod tą nazwą, czy pod jakąś inną – stanie się nowym rozdziałem teologicznej myśli. Jeżeli nie, to na nic przydadzą się wydumane projekty. Jedno jest pewne – zagadnienia pozostaną i nadal będą prowokować do myślenia”. – Michał Heller Autorzy książki podejmują próbę doprecyzowania programu teologii nauki oraz oceny współczesnych wysiłków naukowych z teologicznego punktu widzenia, a także ich wpływu na treść nowych teorii teologicznych. Oprócz refleksji teologicznej w kontekście nauki tom zawiera zagadnienia związane z metodologią nauki i teologii oraz relacją pomiędzy różnymi dyscyplinami naukowymi i teologią.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

26
Różne oblicza starości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne oblicza starości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

Badania zaprezentowane w książce pokazały, że zdrowi neurologicznie seniorzy w wieku około 80 lat różnią się profilami neuropsychologicznymi i że można w tych profilach wyróżnić osłabione oraz zachowane wymiary poznawcze. Mocną stroną funkcjonowania tych osób okazało się też rozumienie i zapamiętywanie dyskursu narracyjnego. W neuropsychologii starzenia się dostrzegalny jest brak prac naukowych, w których pokazuje się nie tylko deficyty, ale też obszary, gdzie nie zachodzą zmiany skojarzone z wiekiem. Wyniki badań opisanych w niniejszej książce wypełniają ową lukę. Książka sytuuje się we współczesnych trendach teoretyczno-badawczych z dziedziny neuropsychogeriatrii, której przedmiot obejmuje problemy neurobiologicznego procesu starzenia się organizmu człowieka wraz z jego następstwami w sferze psychicznej, społecznej, cywilizacyjnej. [...?] Przeanalizowano związki między stanem mózgu, poziomem funkcjonowania poznawczego mierzonego w próbach neuropsychologicznych i strukturą wypowiedzi, analizowanych zgodnie z zasadami modelu dyskursu. [...?]. Profile neuropsychologiczne seniorów opisane w pracy mogą mieć znaczenie w przyszłych badaniach z zakresu neuropsychologii klinicznej. prof. dr hab. Anna Herzyk Badania opisane w książce są jednymi z pierwszych w Polsce badań nad funkcjonowaniem poznawczym i komunikacyjnym seniorów w 8-9 dekadzie życia - potwierdzających istnienie zdrowego lub nawet pomyślnego starzenia się, co ma szczególne znaczenie w kontekście zmian demograficznych określanych jako zjawisko "siwienia społeczeństw" w krajach rozwiniętych. prof. dr hab. Danuta Kądzielawa

29,00 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

27
Historie pisane przez wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie pisane przez wojnę
Dostępny
16 szt.

Artykuły zawarte w zbiorze tworzą trzy grupy tematyczne: tragiczne losy ludzi przesiedlonych z Kresów na ziemie zachodnie i ich dawnych mieszkańców, opowieści o bohaterskich żołnierzach z AK, walczących z hitlerowskim okupantem, oraz sylwetki żołnierzy wyklętych, którzy stanęli do nierównego boju z sowieckimi "oswobodzicielami". Bohaterami tych historii są - obok takich postaci jak Baczyński, Krahelska czy Fieldorf - także mniej znani bojownicy o wolność ojczyzny, a nawet ci całkowicie chyba zapomniani bądź skazani przez komunistyczny system na banicję ze świadomości Polaków. Ukazywani niegdyś w krzywym zwierciadle, zasługują przecież nie tylko na godne miejsce na cmentarzach bohaterów wojennych, ale także na wdzięczną pamięć rodaków.

34,30 zł
24,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,60 zł

28
Wśród lwowskich Orląt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wśród lwowskich Orląt
Dostępny
8 szt.

"Wśród lwowskich Orląt" to napisane na podstawie dziennika wspomnienie o obronie Lwowa i jej bohaterach. Autor ? uczestnik walk ? ukazuje przed Czytelnikiem obraz zrazu spontanicznej, potem coraz bardziej uporządkowanej batalii o utrzymanie miasta, w której biorą udział i starzy, doświadczeni żołnierze frontów I wojny światowej, wracający już do domów, i młodzi ludzie, często mieszkańcy tych terenów, studenci, dzieci, nienawykłe do trudów boju. A obraz to wyważony, obiektywny, prawdziwy, ale też niepozbawiony humoru. Sam autor pisze: ?Podkreślić ten koloryt, oddać jak najbardziej wiernie charakter, psychikę oraz nastrój bohatersko walczącego miasta i jego obrońców stało się moim zamierzeniem, a czy się z tego wywiązałem, nie do mnie należy sąd?.

28,30 zł
20,38 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,92 zł

29
Źółty Szatan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źółty Szatan
Dostępny
17 szt.

Warszawa, lata 30. XX wieku W stolicy dochodzi do podpisania niezwykle ważnego traktatu pomiędzy dwoma mocarstwami. Strony ustalają by zrobić trzy kopie aktu, w tym dwie fałszywe. Niedługo potem zamordowany zostaje w nieznanych okolicznościach ambasador van Bergen. Jego pracownik, Mac Laren, jedzie do Gdyni z drugą kopią traktatu, lecz, jak się okazuje, nie dojeżdża na miejsce. Równocześnie w Warszawie pojawia się japoński agent Yoshimura, znany jako „Żółty Szatan”. Po drugiej stronie barykady staje Jerzy Snarski, Polak z Londynu, były detektyw Scotland Yardu...

41,30 zł
29,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,56 zł

30
Gród Szatana. Unikaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gród Szatana. Unikaty
Dostępny
56 szt.

Theopolis – miasto powstałe z wizji, powstałe z niczego, marzenie jednego człowieka, które stało się rzeczywistością. Miasto Boga, które nie wie, co to zbrodnia ani nędza, a ludzie żyją w wiecznej szczęśliwości. Miasto odcięte od świata, by zbrodnia nigdy do niego nie dotarła? Co jednak się stanie, gdy pewien mieszkaniec Theopolis przypadkiem pozna słowo „zabić”? Dziesiątki lat później Theopolis, zwane już powszechnie Grodem Szatana, przesiąknięte do cna zbrodnią i występkiem, staje w obliczu nowego, nieznanego dotąd zagrożenia – Związku Tysiąca, którego tajemniczy przywódca chce przejąć władzę nad miastem. Prokurator Ralf Fingal oraz major policji Murphy podejmują nierówną walkę z szatanem Theopolis w obronie sprawiedliwości. Czy jednak zdołają ocalić wyniszczone miasto przed całkowitym upadkiem?

35,60 zł
25,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Edito B2. Podręcznik + CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito B2. Podręcznik + CD + DVD
Dostępny
14 szt.

– Une démarche structurée qui place l'authenticité au coeur de l'apprentissage. – Une grande liberté et une souplesse d'utilisation. – Un entraînement spécifique a la grammaire du discours et aux champs lexicaux. – Une perspective actionnelle, au gré des activités, qui favorise l'autonomie. – Des pages stratégies et une préparation complete au DELF. Le livre de l'éleve (CD mp3 et DVD inclus) se compose de 12 unités thématiques.

108,20 zł
101,71 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,49 zł

32
Iglaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iglaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Idealny ogród to taki, którego pięknem można się cieszyć cały rok. Nie byłoby to możliwe bez gęstych iglaków, pozwalających wyczarować zielony, także i zimą azyl, gdzie można się schronić przed ciekawskim okiem sąsiada czy przechodnia. Ale to nie jedyne ich zalety ? iglaki tłumią też hałas, ograniczają zanieczyszczenia powietrza i działanie silnych wiatrów. W niniejszej publikacji przedstawiono najpopularniejsze i najbardziej atrakcyjne spośród drzew i krzewów iglastych nadających się do uprawy w ogrodzie. Każdy opis zawiera informacje dotyczące wymagań glebowych, warunków uprawy i pielęgnacji tych efektownych roślin oraz ich zastosowania.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

33
Krzewy i drzewa ozdobne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzewy i drzewa ozdobne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.20

Idealny ogród to taki, w którym oprócz kwiatów i drzew ? ozdobnych i owocowych ? rosną rozmaite krzewy, niezbędne dla uzyskania atrakcyjnego efektu wielopiętrowości. Gęste krzewy i drzewa zapewniają kameralność, znakomicie chronią przed zgiełkiem ulicy, zanieczyszczeniami i silnymi wiatrami. Wiele gatunków daje schronienie ptakom, inne zapewniają im także pokarm. Przede wszystkim jednak są ozdobą ogrodu. Przedstawione w tej publikacji gatunki drzew i krzewów ozdobnych pełnią wszystkie te funkcje. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące wyboru, uprawy i pielęgnacji.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

34
Kwiaty ozdobne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty ozdobne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.08

Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów ? roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Mali Mistrzowie futbolu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Mistrzowie futbolu
Dostępny
122 szt.

Dzięki tym książeczkom najmłodsi poznają różne dyscypliny sportu. Jak co tydzień w sobotnie popołudnie Marek i jego przyjaciele spotykają się na stadionie. Uwielbiają piłkę nożną i nigdy nie opuszczają treningu. Wszyscy marzą, aby zostać mistrzami... Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie Pytania Małych Mistrzów oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia - teraz i On może grać w piłkę z Markiem! W tej serii: Mali Mistrzowie koszykówki, Mali Mistrzowie futbolu

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

36
JAK ZWYKŁY JACK WELCH STAŁ SIĘ WIELKIM JACKIEM WELCHEM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

37
Continuum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Continuum
Dostępny
20 szt.

Continuum to powieść o tym jak może zmienić się życie, gdy czas staje się tylko zwykłym rzeczownikiem Jacek, trzydziestoparoletni prawnik, prowadzi harmonijne życie. Każdy kolejny dzień dzieli pomiędzy żonę i dwójkę dzieci a przynoszącą satysfakcję pracę w międzynarodowej korporacji. Wydaje się spełniony. W głębi serca jednak wciąż chowa bolesne wspomnienia z przeszłości, z którymi nigdy się nie pogodził. Nigdy ich nie zaakceptował. W wyniku splotu okoliczności, a może celowego działania, otrzymuje możliwość cofnięcia się w przeszłość i zmiany dowolnego momentu w życiu. Z dnia na dzień może stać się reżyserem losów zarówno świata, jak i każdego człowieka z osobna. Czy decyzje Jacka będą słuszne? Czy uda mu się zmienić przeszłość według własnego planu? Jak ona będzie wyglądać?

25,00 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,01 zł

38
Wiersze polskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze polskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

Dzieci, ich rodzice, babcie i dziadkowie pokochają tę książkę od pierwszego... otworzenia. Na jej kartach spotkamy bohaterów najpiękniejszych, najzabawniejszych i najciekawszych polskich wierszy dla małych czytelników. Znajdziemy tu znane i lubiane utwory mistrzów gatunku: Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza i Wandy Chotomskiej. Niespodzianką będą wesołe i pełne uroku wierszyki autorów nieco mniej znanych, których twórczość z pewnością warto przypomnieć. Wiersze polskie bawią, wzruszają i zachwycają także szatą graficzną. Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią niezwykłość przepięknych ilustracji autorstwa Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Marcina Minora i Tomasza Pląskowskiego.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

39
Cech piekarzy i handel chlebem w Krakowie w okresie nowożytnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cech piekarzy i handel chlebem w Krakowie w okresie nowożytnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.11

Autor przedmiotem swojej monografi i uczynił dzieje krakowskiego cechu piekarzy, przedstawionego w kontekście handlu chlebem w całej krakowskiej aglomeracji. Jest to dzieło bardzo interesujące. Ujęcie problematyki sprawiło, że praca dobrze wpisuje się w bogatą historiografi ę krakowskiej wytwórczości rzemieślniczej, wyróżnia się również na tle dotychczasowych publikacji o miejskim rzemiośle w miastach polskich. (…) Monografi a oparta została na szerokiej podstawie źródłowej. (…) Ramy chronologiczne pracy obejmują stulecia od XVI do XVIII, chociaż dla pełnego obrazu krakowskiego piekarstwa sięgał Autor do informacji z późnego średniowiecza, a także z wieku XIX. Z recenzji prof. dr. hab. Ryszarda Szczygła

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

40
W mieście. Maluszkowo z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W mieście. Maluszkowo z puzzlami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.17

„Maluszkowo z puzzlami” to rozwinięcie znanej i lubianej serii „Maluszkowo”. Dzieci słuchają historyjek znanych im z codziennego życia, oglądają obrazki i układają puzzle. To książki, które rozwijają u najmłodszego dziecka różne umiejętności.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

41
Brzydkie kaczątko. Bajeczkowo z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie kaczątko. Bajeczkowo z puzzlami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.19

Seria klasycznych bajek dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka, w wersji z puzzlami. Krótkie historyjki, idealne dla najmłodszych dzieci. Seria „Bajeczkowo z puzzlami” to wspaniała zabawa. W każdej książce znajdziesz cztery komplety puzzli. Kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do układania obrazków. Każda układanka składa się z dziewięciu elementów. Pod układankami obrys, który dziecko może pokolorować.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

42
Lord morski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lord morski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.22

Lord morski to doskonały thriller osadzony w realiach końca XX wieku. Główny bohater, John Rossendale, jest dwudziestym ósmym hrabią Stowey. Poznajemy go w chwili, gdy powraca do rodzinnej Anglii po czterech latach nieobecności w kraju i żeglowania po odległych morzach. W drodze do domu snuje wspomnienia, dzięki czemu dowiadujemy się, jak śmierć jego ojca sprowadziła kłopoty finansowe na rodzinę. Rodzina stanęła w obliczu wyboru sprzedania rodzinnej posiadłości lub jedynego skarbu, jaki jeszcze posiadała: „Słoneczników” Van Gogha. Zadecydowano o zachowaniu rezydencji. W przeddzień zawarcia transakcji sprzedaży obrazu doszło do kradzieży. Tego samego dnia John opuścił kraj. Dowody o poszlakowym charakterze sugerują, że sprawcą zniknięcia obrazu był właśnie on. Jak dramatyczna drogę musi przejść John, by odkryć sprawcę tajemniczego zniknięcia obrazu i czy sprawdzona przyjaźń może ulec żądzy wielkich pieniędzy – dowiemy się z tej trzymającej czytelnika w napięciu historii.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

43
Śpiąca Królewna. Bajeczkowo z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiąca Królewna. Bajeczkowo z puzzlami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.11

Seria klasycznych bajek dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka, w wersji z puzzlami. Krótkie historyjki, idealne dla najmłodszych dzieci. Seria „Bajeczkowo z puzzlami” to wspaniała zabawa. W każdej książce znajdziesz cztery komplety puzzli. Kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do układania obrazków. Każda układanka składa się z dziewięciu elementów. Pod układankami obrys, który dziecko może pokolorować.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

44
Kopciuszek. Bajeczkowo z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek. Bajeczkowo z puzzlami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.10.15

Seria klasycznych bajek dla dzieci z kolorowymi i wesołymi ilustracjami Marcina Południaka, w wersji z puzzlami. Krótkie historyjki, idealne dla najmłodszych dzieci. Seria „Bajeczkowo z puzzlami” to wspaniała zabawa. W każdej książce znajdziesz cztery komplety puzzli. Kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do układania obrazków. Każda układanka składa się z dziewięciu elementów. Pod układankami obrys, który dziecko może pokolorować.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

45
Tomcio Paluszek i inne baśnie z całego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomcio Paluszek i inne baśnie z całego świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.21

Przenieś się w bajkowy świat, gdzie na odważnych młodzieńców i rycerzy co krok czekają niezwykłe przygody. Poznaj baśniowe opowieści z całego świata. Przekonaj się, jak Tomcio Paluszek zdołał uratować się z rąk olbrzyma. Przeczytaj o niezwykłej przyjaźni ubogiej kobiety z syreną oraz o tym, czy kot i żaba mogą wziąć ślub i co może z tego wyniknąć. Odkryj, jak to się stało, że Pan Twardowski siedzi na księżycu.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

46
Zwierzęta Egzotyczne. Świat Zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Egzotyczne. Świat Zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.08

Bogato ilustrowane seria książek, która pozwala młodym czytelnikom wkroczyć w wyjątkowy, niesamowity i niezwykle różnorodny świat zwierząt i odkryć część jego tajemnic. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, poznają wyjątkowych mieszkańców Polski, przeczytają o przeróżnych rekordzistach w świecie zwierząt i zobaczą, co potrafią ptasi władcy przestworzy. Każda książka prezentuje portrety znanych i mniej znanych zwierząt, zarówno małych, jak i olbrzymich, drapieżnych i całkowicie niegroźnych, zwinnych i powolnych, delikatnych i masywnych. Poszczególne strony, bogate w zdjęcia i przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie, zawierają mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Przy każdym zwierzęciu znajduje się też „Kącik Omnibusa” z dodatkowymi informacjami dla rządnych wiedzy. A na końcu każdej książki młody czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując „Test omnibusa”.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

47
Ptaki. Świat Zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki. Świat Zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.04

Bogato ilustrowane seria książek, która pozwala młodym czytelnikom wkroczyć w wyjątkowy, niesamowity i niezwykle różnorodny świat zwierząt i odkryć część jego tajemnic. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, poznają wyjątkowych mieszkańców Polski, przeczytają o przeróżnych rekordzistach w świecie zwierząt i zobaczą, co potrafią ptasi władcy przestworzy. Każda książka prezentuje portrety znanych i mniej znanych zwierząt, zarówno małych, jak i olbrzymich, drapieżnych i całkowicie niegroźnych, zwinnych i powolnych, delikatnych i masywnych. Poszczególne strony, bogate w zdjęcia i przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie, zawierają mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Przy każdym zwierzęciu znajduje się też „Kącik Omnibusa” z dodatkowymi informacjami dla rządnych wiedzy. A na końcu każdej książki młody czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując „Test omnibusa”.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Zwierzęta Wodne. Świat Zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Wodne. Świat Zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.30

Bogato ilustrowane seria książek, która pozwala młodym czytelnikom wkroczyć w wyjątkowy, niesamowity i niezwykle różnorodny świat zwierząt i odkryć część jego tajemnic. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, poznają wyjątkowych mieszkańców Polski, przeczytają o przeróżnych rekordzistach w świecie zwierząt i zobaczą, co potrafią ptasi władcy przestworzy. Każda książka prezentuje portrety znanych i mniej znanych zwierząt, zarówno małych, jak i olbrzymich, drapieżnych i całkowicie niegroźnych, zwinnych i powolnych, delikatnych i masywnych. Poszczególne strony, bogate w zdjęcia i przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie, zawierają mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Przy każdym zwierzęciu znajduje się też „Kącik Omnibusa” z dodatkowymi informacjami dla rządnych wiedzy. A na końcu każdej książki młody czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując „Test omnibusa”.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

49
Zwierzęta Polski. Świat Zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Polski. Świat Zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.03

Bogato ilustrowane seria książek, która pozwala młodym czytelnikom wkroczyć w wyjątkowy, niesamowity i niezwykle różnorodny świat zwierząt i odkryć część jego tajemnic. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, poznają wyjątkowych mieszkańców Polski, przeczytają o przeróżnych rekordzistach w świecie zwierząt i zobaczą, co potrafią ptasi władcy przestworzy. Każda książka prezentuje portrety znanych i mniej znanych zwierząt, zarówno małych, jak i olbrzymich, drapieżnych i całkowicie niegroźnych, zwinnych i powolnych, delikatnych i masywnych. Poszczególne strony, bogate w zdjęcia i przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie, zawierają mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Przy każdym zwierzęciu znajduje się też „Kącik Omnibusa” z dodatkowymi informacjami dla rządnych wiedzy. A na końcu każdej książki młody czytelnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując „Test omnibusa”.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

50
Credo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Credo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.20

Książka ta zrodziła się z ducha nowej ewangelizacji. Jest artystycznym przedstawieniem prawd wiary katolickiej. Piękną fotografię wspomaga mądre słowo. Artyści od wieków wykazując się wielką kreatywnością, pędzlem i dłutem próbowali zgłębić zawarte w Credo Boże tajemnice. Inny wybitny artysta, fotografik Adam Bujak, tak kierował swój obiektyw, tak kadrował i oświetlał, że wydobył nawet te niezauważalne dla niewprawnego oka walory w setkach zachwycających dzieł sztuki wyobrażających np.Trójcę Świętą, Baranka, Tajemnicę Cierpienia Jezusa, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, Zwycięstwo Chrystusa, Chwałę i Uwielbienie. W zrozumieniu fundamentalnych zasad wiary pomaga pióro znakomitego biblisty, teologa i pisarza ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Dzięki niemu album „Credo. Podstawowe prawdy wiary” fascynuje nie tylko urodą obrazu, ale i głębią słowa. Przewodnikiem po sakralnych dziełach rzeźby i malarstwa jest ceniony bernardyński historyk sztuki, o. dr Cyprian Moryc, którego komentarze do poszczególnych zdjęć to swoiste majstersztyki pozwalające w pełni zrozumieć zamysły i interpretacje twórców.

99,00 zł
72,27 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

51
Złota skóra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota skóra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Wiedeń, 1904 rok. Społecznością stolicy cesarstwa wstrząsa seria bestialskich morderstw. Ofiarami są modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta. Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci... Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest zjawiskowa Ines, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę. Carla Montero, hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, jednak od zawsze uwielbiała pisać. Jej debiutancka bestsellerowa powieść Wiedeńska gra otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. Szmaragdowa Tablica, jej druga powieść, także okazała się bestsellerem.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

52
Gra. Szkolny Omnibus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Szkolny Omnibus
Zielona Sowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.13

Zestaw edukacyjny dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, łączący zabawę z nauką i systematyzacją wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej. Pakiet jest świetnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie sprawdzianem przygotowującym do trzecioteściku. Zadania zawarte w książce i grze zostały opracowane zgodne z podstawą programową i dotyczą 5 edukacji: polonistycznej,przyrodniczej, matematycznej, społecznej i muzycznej.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

53
Gra. Poznaję zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Poznaję zwierzęta
Zielona Sowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.05.24

Poznaję zwierzęta to zestaw edukacyjny przeznaczony dla dzieci 4-6-letnich. Składa się z książki z ćwiczeniami, będącymi uzupełnieniem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oraz gry tematycznej. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość. Doskonałe w edukacji domowej. W Poznaję zwierzęta dziecko razem z sympatycznymi bohaterami, Krzysiem i wróbelkiem Felkiem, wybiera się do zoo i tam poznaje różne zwierzęta - ich budowę, zwyczaje. Podczas ćwiczeń wykorzystuje umiejętności z różnych dziedzin - liczenia, czytania, pisania, spostrzegawczości, logicznego myślenia. Choć książka zawiera ćwiczenia, to dzięki ciekawej narracji nie ma ona charakteru stricte szkolnego, co ułatwia naukę przez zabawę.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

54
Gra. Poznaję zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Poznaję zegar
Zielona Sowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.12

Poznaję… to kolejny, po "Gram w…" zestaw edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

55
Stay Focused cz.4. Disney English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stay Focused cz.4. Disney English
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Skup się na języku angielskim! Czy Twoje dziecko z trudnością uczy się języka angielskiego lub bardzo chętnie zgłębia wiedzę poznaną w szkole? Jeśli tak, to koniecznie sięgnij po Stay focused! Wzbudzające zaufanie postaci Disneya, a także pięknie zaprezentowana i perfekcyjnie zrównoważona wiedza, zainteresuje Twoje dziecko językiem angielskim i zachęci do poznania jego ciekawostek.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

56
Stay Focused cz.3. Disney English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stay Focused cz.3. Disney English
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.02

Idealnie uporządkowana książka z różnymi postaciami Disneya, prezentującymi wiedzę z języka angielskiego. Każda książka zawiera inne tematy i inne postaci. W środku znajduje się plakat edukacyjny z naklejkami i propozycje zabaw.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

57
Stay Focused cz.2. Disney English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stay Focused cz.2. Disney English
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.25

Idealnie uporządkowana książka z różnymi postaciami Disneya, prezentującymi wiedzę z języka angielskiego. Każda książka zawiera inne tematy i inne postaci. W środku znajduje się plakat edukacyjny z naklejkami i propozycje zabaw.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

58
Stay Focused cz.1. Disney English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stay Focused cz.1. Disney English
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.04.08

Idealnie uporządkowana książka z różnymi postaciami Disneya, prezentującymi wiedzę z języka angielskiego. Każda książka zawiera inne tematy i inne postaci. W środku znajduje się plakat edukacyjny z naklejkami i propozycje zabaw.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

59
Dino. Kubuś Puchatek. Puzzle 2w1, 66 elementów + karty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dino. Kubuś Puchatek. Puzzle 2w1, 66 elementów + karty
Dino Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.03

Niespotykany SET 2 w 1. Puzzle dla dzieci licencja Disney Kubuś Puchatek (66 elementów) oraz talia kart do gry w Memo!

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

60
Gruzy czyli obrazy zwycięstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruzy czyli obrazy zwycięstwa
Dostępny
3 szt.

Kolejna po Warstwy czyli obrazy miasta część niezwykle magicznej opowieści o mieście. Tym razem jednak jest ona bardziej sentymentalna, czasami wręcz mistyczna, pozostawiająca na długo w sercu słowa wypowiadane przez bohaterów historie ich zwykłego życia. Akcja książki toczy się w Warszawie, w czasie II wojny światowej. Normalne, codzienne życie jest światem, w którym proste wydawałoby się zajęcia, urastają do rangi rytuału, tajemniczego obrzędu. Większą część opowieści autor umiejscowił w getcie warszawskim. Zastosowanie hebrajskich słów czy dat pisanych wg kalendarza żydowskiego niezwykle mocno podkreśla judaistyczny charakter opisywanych zdarzeń. Miasto jest ważnym elementem opowieści. Jest spoiwem, które łączy poszczególne historie, postacie, przedmioty. Książka nie jest jednak pesymistycznym obrazem, który zostawia Czytelnika z pustką. Ostatnie wersy, słowa dają nadzieję...

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

61
Oczami Bożej miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczami Bożej miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Carver Alan Ames w opowieściach, które zapisał na podstawie prywatnych objawień, pokazuje, z jak wielką miłością patrzy na nas Trójca Święta, Matka Boża i nasi święci patroni. Te historie potrafią przemienić ludzkie serca i wzbudzić pragnienie głębokiego oddania się Bogu. Każdego poruszają w inny sposób, jednych zasmucają, innych radują. Nikt jednak wobec nich nie zostaje obojętny. Te słowa niosą ze sobą pewność wielkiej miłości Boga do człowieka. "Oczami Bożej miłości" jest jej największym świadectwem.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

62
Polina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Współczesna, czarno-biała opowieść o rosyjskiej baletnicy, Poulinie Oulinov. Podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Cannes ogłoszono przygotowania do filmowej adaptacji tego komiksu...

79,00 zł
56,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

63
Michael Jordan - Nadchodzi Byk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michael Jordan - Nadchodzi Byk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.30

Ekscytująca, pełna dynamiki biografia Michaela "Air" Jordana, największego koszykarza wszechczasów i najbardziej wpływowego sportowca w historii, stworzona przez artystę, który doskonale opanował wizualizację sportu w komiksie. Santiago stara się opisać publiczne, ale i prywatne życie MJ'a, a jednocześnie nie ukrywa swojej fascynacji tym niezwykłym sportowcem.?

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

64
Sztuka Europy Wschodniej Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka Europy Wschodniej Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Tom III rocznika przynosi rezultaty Sympozjum Polskich i Rosyjskich Historyków Sztuki Polscy i rosyjscy artyści i architekci w koloniach artystycznych zagranicą i na emigracji politycznej 1815?1990, zorganizowanego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu w dniach 27?28 czerwca 2013 roku.?

45,00 zł
32,85 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

65
Ostatnia gra Yoshimury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia gra Yoshimury
Dostępny
22 szt.

Warszawa, lata 30. XX wieku. Dalsza część przygód detektywa Scotland Yardu Jerzego Snarskiego w walce z Yoshimurą. Cały czas pozostają nieznane okoliczności śmierci ambasadora van Bergena i inżyniera Rylskiego. Wszystko zmierza do oskarżenia o zabójstwo aktorki Hanki Orsini. Tymczasem Snarski i Yoshimura spotykają się w kanałach pod Warszawą. W dalszym ciągu nieznana jest rola agentki M. L. - 13, która swoje niezaspokojone żądze przenosi teraz na detektywa. Czy Snarskiemu uda się wyjść cało z tych opresji i pokonać Yoshimurę? Czy uda się rozwikłać zagadkę śmierci ambasadora i odzyskać bezcenne traktaty?

41,30 zł
29,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,56 zł

66
Kierowca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierowca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.08

Kierowca, żołnierz, strażak, lekarz, górnik, a może policjant? Każdy z tych zawodów wydaje się interesujący. Który z nich wybrać? Kim zostać w przyszłości? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania pomogą Ci książki wydawnictwa Damidos, prezentujące najpopularniejsze zawody. Znajdziesz w nich rzeczowe informacje, zaskakujące fakty, ciekawostki i zdjęcia ? być może dzięki nim w przyszłości zostaniesz kierowcą. Czy wiesz, że kierowca prowadzi nie tylko samochody, ale również pociągi i tramwaje, skomplikowane maszyny budowlane, rolnicze oraz inne urządzenia? Kto może wykonywać ten zawód? Jakimi cechami powinien się wyróżniać dobry kierowca? Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się wszystkiego.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

67
Zbuduj swój sukces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbuduj swój sukces
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Książka została napisana przez kilkudziesięciu najlepszych amerykańskich specjalistów sprzedaży bezpośredniej, którzy są nie tylko wieloletnimi praktykami w branży, ekspertami i twórcami setek publikacji, ale też profesjonalnie zajmują się szkoleniami konsultantów, ich motywowaniem, rozwijaniem ich potencjału i wspieraniem biznesu. Jest to pozycja niezwykle różnorodna, obiektywna i uniwersalna dotykająca absolutnie każdego aspektu tego przedsięwzięcia. Przedstawia ona nie tylko ogólny obraz biznesu sprzedaży bezpośredniej oraz perspektyw jego rozwoju, ale przede wszystkim zawiera setki doskonałych praktycznych wskazówek, jak założyć i rozwijać działalność gospodarczą w dziedzinie marketingu sieciowego i prezentacji domowych. Została ona przygotowana specjalnie dla praktykujących konsultantek, tak by w skuteczny sposób doradzić im, co powinny zmienić, by zrewolucjonizować swój biznes i łatwiej odnosić większe sukcesy. Skorzystają z niego także kobiety, które dopiero rozważają rozpoczęcie działalności gospodarczej i nie bardzo wiedzą, jak to zrobić.?

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

68
Wszystko o cudach świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o cudach świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

Niniejsza książka zawiera opisy wspaniałych obiektów, a także wielu zabytków, stworzonych dzięki wspaniałosci mysli i talentu ludzkiego. Opisano w niej stare i nowe cuda swiata, a także inne zadziwiające budowle Europy, Azji, Afryki, Australii, Ameryki Północnej i Południowe?

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

Wróć do góry