hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.02.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 9 lutego 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Orły imperium. Tom 9. Gladiator (Simon Scarrow), na drugim Złudzenia, które pozwalają żyć. Kolejny produkt to Źródła monastyczne. Klasztor w Mayo w kontekście wczesnego chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich (Wojciech Bedyński) oraz A ja wolę moją mamę, CD (Majka Jeżowska).
1
Orły imperium. Tom 9. Gladiator - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 9. Gladiator
Dostępny18 szt.

Macro i Katon wracają z wyczerpującej kampanii przeciw Partom. Gdy ich statek rozbija się w pobliżu Krety zniszczonej trzęsieniem ziemi, z trudem udaje im się dotrzeć na ląd. Wyspa pogrążona jest w chaosie – kataklizm zrównał z ziemią większość domostw, wielu mieszkańców zginęło, a pozostali przy życiu nie mogą się otrząsnąć po katastrofie. Pozbawieni nadzoru niewolnicy wykorzystują szansę na ucieczkę i planują zemstę na okrutnych zarządcach. Namiestnik prowincji, nie mogąc liczyć na zdziesiątkowane garnizony, wzywa na pomoc obu centurionów. Macro i Katon muszą zdławić bunt, zanim ogarnie on całą wyspę i zagrozi rzymskiemu imperium. Mają jednak godnego przeciwnika: niewolnikom przewodzi gladiator Ajaks, który zrobi wszystko, by on i jego ludzie odzyskali wolność.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
2
Złudzenia, które pozwalają żyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złudzenia, które pozwalają żyć
Dostępny61 szt.

Praca zbiorowa poświęcona ważnym problemom psychologii społecznej. Stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, jak pewne "odchylenia od obiektywności" różnych funkcji psychicznych wpływają na zdrowie psychiczne i funkcjonowanie człowieka. Autorzy na podstawie przeprowadzonych badań społecznych analizują m.in. problem racjonalności człowieka, źródeł kształtowania się sądów (samospełniające się proroctwa) i percepcji innych ludzi, a także próbują wyjaśnić, dlaczego ludzie sami siebie oszukują i jak radzą sobie z sytuacjami, na które nie ma rady. Inspirująca lektura dla wszystkich szukających odpowiedzi na pytanie o rolę złudzeń w ich własnym życiu.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

2 osoby kupiły
3
Źródła monastyczne. Klasztor w Mayo w kontekście wczesnego chrześcijaństwa na Wyspach Brytyjskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła monastyczne. Klasztor w Mayo w kontekście wczesnego chrześcijań...
Dostępny22 szt.

Aby zrozumieć istnienie w VIII w. na samym zachodzie Irlandii angielskiego klasztoru, w którym mnisi hołdowali zwyczajom Kościoła celtyckiego, w przeciwieństwie do większości swoich braci w wierze w samej Irlandii, nie wystarczy znajomość chronologii wydarzeń. Potrzebne jest wniknięcie w kulturę i religijność VII-wiecznej Northumbrii, gdzie ścierały się ze sobą wpływy celtyckiej i rzymskiej misji. Ale nie tylko, gdyż należy także znać specyfikę klasztorów kolumbańskich powiązanych z Ioną i wiedzieć, że sama Irlandia nie była pod względem religijnym jednolita. Klasztor w Mayo zdecydowanie jest wyjątkowy, unikalny zarówno w kontekście Irlandii, jak i w Europie. Początkowo był jedynym anglosaskim klasztorem na mniejszej z wysp brytyjskich w epoce, gdy to Irlandczycy pielgrzymowali pro Christi amore do wielu miejsc w Europie. Przez długie lata zachował ten oryginalny charakter. Później powoli, w miarę biegu kolejnych wieków coraz bardziej „integrował się” z Irlandią i jej historią. W końcu została jedynie pamięć tkwiąca w nazwie „Mayo Sasów”, a także w świadomości ludzi, a tam – do pewnego stopnia – istnieje do dziś. Lokalność bowiem, podobnie jak i tożsamość, zawsze potrzebuje wsparcia i uzasadnienia w historii.

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

2 osoby kupiły
4
A ja wolę moją mamę, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A ja wolę moją mamę, CD
Majka Jeżowska, Tonpress
Dostępny14 szt.

Tracklista: 1. A ja wolę moją mamę 2. Ta lalka jest moja! 3. Gdyby tak Guliwer... 4. Komiksy - magiczne obrazki 5. Na Wojtusia 6. Z "Donaldem" w kieszeni 7. Kto przeżywa 8. Raczej 9. Ufo - Buffo

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
5
Rywalki. Dziennik kreatywny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rywalki. Dziennik kreatywny
Dostępny1 szt.

Pełen inspiracji dziennik oparty na bestsellerowej serii „Rywalki”, w którym możecie notować najskrytsze myśli i marzenia. Dzięki specjalnej konstrukcji, książka sprawia, że fanki na co dzień mogą obcować ze światem ich ulubionych bohaterów. Mogą tworzyć rysunki, kolaże, sporządzać listy… a następnie udostępniać zawartość wszystkim przyjaciołom!

34,90 zł
9,07 zł

Rabat 74,0%
oszczędzasz 25,83 zł

1 osoba kupiła
6
Wiśniewscy Mają talent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiśniewscy Mają talent
Niedostępny
Brak

Zbliżają się urodziny mamusi, a Matylda nie ma pieniędzy i co gorsza, nie ma nawet pomysłu na prezent! Jak zwykle Matylda zaczyna się martwić. Na szczęście rezolutnej dziewięciolatce na pomoc przychodzi jej zabawna rodzinka i najlepsza przyjaciółka Lucynka ? razem zorganizują pokaz talentów. Taki pokaz to duża odpowiedzialność i bardzo dużo pracy, więc Matylda wraz z przyjaciółmi i rodziną rzuca się w wir przygotowań. Czy pokaz okaże się sukcesem? Czy uda się go utrzymać w tajemnicy przed mamusią? I jakie talenty posiadają Wiśniewscy? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce ? miłego czytania!

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

7
Mercedes Thompson. Tom 6. Piętno rzeki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mercedes Thompson. Tom 6. Piętno rzeki
Niedostępny
Brak

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada w kłopoty po uszy. Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku. Aż do teraz. Zło mieszka w dorzeczu rzeki Kolumbia – tylko jeden człowiek może mu stawić czoła. Mercy i jej towarzysz Wilkołak alfa, będą potrzebować jego pomocy. Jeśli chcą przeżyć...

37,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

8
Butik na Astor Place - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butik na Astor Place
Niedostępny
Brak

Nowy Jork z przełomu XIX i XX wieku. Historia dwóch kobiet, które dzieli stulecie, lecz łączą dążenie do niezależności, talent do interesów oraz wyzwania, jakie stawia przed kobietą każda epoka. Amanda Rosebloom jest właścicielką butiku z ubraniami vintage "Astor Place". Pewnego dnia spotyka się ze starszą zamożną damą, która chce wycenić i sprzedać swoje dawne suknie. W jej mieszkaniu w kufrze ze strojami przypadkiem znajduje zaszyty w mufce dziennik. To zapiski Olive Westcott, młodej kobiety, która w 1907 roku zamieszkała na Manhattanie. Chociaż Olive żyła przed stu laty, Amanda wkrótce pojmuje, że łączy je ze sobą niezwykle silna więź.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

9
Czerwona królowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona królowa
Niedostępny
Brak

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

10
Listy i zapomniane wywiady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy i zapomniane wywiady
Niedostępny
Brak

Wybór listów, wywiadów i zapomnianych wypowiedzi Jerzego Nowosielskiego, pieczołowicie dobrany przez jego biografkę Krystynę Czerni. Korespondencja i rozmowy artysty z przyjaciółmi, a zarazem współtowarzyszami w filozoficznych i artystycznych poszukiwaniach (m.in.: z Tadeuszem Różewiczem, ks. Jerzym Klingerem, Jerzym Turowiczem, Ryszardem Przybylskim czy księdzem Henrykiem Paprockim), ukazują podstawy, na których opiera się kunszt myśli filozoficznej Jerzego Nowosielskiego. Listy wymieniane z żoną Zofią przez dziesięciolecia pozwalają zobaczyć mistrza w prywatnej odsłonie. Z odnalezionych rozmów i po raz pierwszy publikowanych listów wyłania się obraz człowieka głębokiej wiary, wrażliwego artysty i dociekliwego obserwatora rzeczywistości. Lektura listów zawsze wydaje się kusząca, stwarza zwykle wrażenie bliskości i dopuszczenia do konfidencji, zaś w przypadku tak niebanalnych przyjaźni – lektura staje się ucztą duchową. Wymiana myśli z przyjaciółmi to wymiana olśnień i inspiracji, lecz także wątpliwości i niepokojów; sprawozdanie z lektur, podróży, problemy codzienne, ale i kwestie zasadnicze, dotyczące rozwoju duchowego i ideowych wyborów. (ze wstępu Krystyny Czerni)

59,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

11
Tartuffe, Don Juan, Mizantrop - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tartuffe, Don Juan, Mizantrop
Niedostępny
Brak

Don Juan Kłamca i cyniczny kochanek, czy może zagubiony i głęboko nieszczęśliwy człowiek, który nie może znaleźć miejsca w świecie pozorów? Tartuffe Najsłynniejszy łgarz i obłudnik, niebezpieczny fanatyk, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Jego historia już zawsze będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy zechcą narzędziem oszustwa uczynić wiarę i religię. Mizantrop Zabawny, a zarazem żałosny w swojej bezkompromisowości i krytycznym stosunku do ludzi. Szaleniec niezdolny do funkcjonowania w prawdziwym świecie, zakochany w kobiecie, która jest ucieleśnieniem wszelkich wad.

32,90 zł
25,33 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

12
Ocalony. Ćpunk w Kościele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalony. Ćpunk w Kościele
Niedostępny
Brak

Nieustanna zabawa, alkohol i przypadkowe kontakty seksualne, coraz mocniejsze narkotyki, kolejne przekręty i kradzieże – tak wyglądało życie Andrzeja Sowy. A wszystko zaczęło się od momentu, w którym będąc w niższym seminarium duchownym, jako 14-latek po raz pierwszy zapalił marihuanę. W międzyczasie wraz z zespołem Maria Nefeli wygrał festiwal w Jarocinie i zyskał szacunek punkowej sceny muzycznej, by jednak po zaledwie kilku latach na własne życzenie wszystko stracić. Narkotyki okazały się ważniejsze. Gdy myślał, że nie ma już ratunku, że nikt już o nim nie pamięta, Bóg nieoczekiwanie wyciągnął do niego rękę. To niezwykle poruszające świadectwo daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno by zawrócić, a Bóg zawsze czeka by dać człowiekowi drugą szansę.

27,90 zł
21,48 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,42 zł

13
Leksykon polskich świętych, błogosławionych i sług bożych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon polskich świętych, błogosławionych i sług bożych
Niedostępny
Brak

Nowe, znacznie poszerzone i zaktualizowane, cieszącego się wielkim uznaniem leksykonu. Książka zawiera sylwetki 39 świętych, 222 błogosławionych oraz 298 sług Bożych, urodzonych w Polsce bądź w różny sposób z naszym krajem związanych, wrośniętych przez wieki w naszą historię i tradycję. Opisy biograficzne wzbogacono fragmentami rozważań św. Jana Pawła II. Fotografie w większości autorstwa Adama Bujaka.

62,00 zł
45,26 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,74 zł

14
Dowód na istnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowód na istnienie
Dostępny6 szt.

Autorka monografii rozważa problematykę egzystencjalną w poezji Julii Hartwig, której niezbywalny aspekt stanowią wychylenie w kierunku metafizyki oraz refleksja nad sztuką jako równoprawną płaszczyzną istnienia. Kluczami do interpretacji tych zagadnień są kategorie bytu, epifanii, apokatastazy, a następnie pamięci i doświadczenia. Umieszczenie dociekań w kręgu hermeneutyki Gadamera oraz filozofii podmiotu pozwoliło uwypuklić główne zręby poetyckiego światopoglądu Hartwig. Widzi ona egzystencję jako projekt rodzący się we wciąż ponawianych pytaniach o autentyczność i sens bycia. Konstytutywna dla podmiotu okazuje się jego wola uczestnictwa w świecie oraz sensotwórcza aktywność. Flakowicz-Szczyrba koncentruje się na obecności swoistej dyspozycji metafizycznej owego podmiotu oraz nowoczesnej świadomości języka. W twórczości Julii Hartwig język stanowi instrument poznawania rzeczywistości, a podmiot naznaczony jest świadomością jego konwencjonalizującej i pośredniczącej funkcji. Świat jawi się jako zawsze uwikłany w tekstową reprezentację. Założenia te spaja przekonanie o uprzywilejowaniu w liryce Hartwig wizualnej percepcji bytu.

30,00 zł
29,40 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

15
Graj jak Kasparow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graj jak Kasparow
Niedostępny
Brak

Książka autorstwa Garriego Kasparowa, najlepszego szachisty świata, wprowadza młodych czytelników w tajniki gry w szachy. Przedstawia szachowe bierki, sposoby ich poruszania się i wartości. Omawia metody ataku i obrony, zasady bicia oraz wykonywania specjalnych ruchów – takich jak roszada. Garri Kasparow uczy sposobu zapisywania ruchów, zastawiania zasadzki na przeciwnika i tego, jak dać szacha i mata. Przygotowuje do stoczenia pierwszej szachowej bitwy. „Graj jak Kasparow. Lekcje z arcymistrzem”: • to doskonały przewodnik po szachach dla początkujących • omawia najważniejsze zasady i cele gry • prezentuje wszystkie aspekty szachowej rozgrywki Garri Kasparow zapisał się w historii jako najmłodszy szachowy mistrz świata, a jego osiągnięcia turniejowe nie mają sobie równych. Oprócz tego Kasparow nieustannie zajmuje się promowaniem szachów. Nikt bardziej niż on nie przyczynił się do popularyzacji królewskiej gry we współczesnym świecie.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

16
Cierpliwy snajper - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cierpliwy snajper
Niedostępny
Brak

Madryt, Lizbona, Werona, Neapol – kolejne miasta stają się polami bitwy. To wojna, w której prawo walczy z wolnością. Konflikt, w którym street art mierzy się ze Sztuką. Spór, w którym miejska partyzantka ściera się z publicznym porządkiem. Pościg trwa, znaczony nowymi graffiti i śmiertelnym zagrożeniem. Każda ściana to pole do demonstracji, każdy wpis to szansa na przebudzenie zastygłych w letargu ludzi. Za tym wszystkim stoi On. Cierpliwy Snajper. Nikt nie widział jego twarzy, nikt nie wie, jaki będzie jego kolejny krok. Bóg graffiti jest chroniony przez armię lojalnych wyznawców, gotowych złożyć mu najwyższą ofiarę. To jego szuka Alejandra Varela – Lex. Na czyje zlecenie działa ta dziewczyna? Czyżby Snajper był teraz na celowniku?

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

17
Matematyka. Powtórka przed maturą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Powtórka przed maturą
Niedostępny
Brak

Powtórka przed maturą z matematyki obejmuje 10 rozdziałów i 25 zestawów zadań. Każdy z rozdziałów zawiera przypomnienie podstawowych wiadomości, na które składają się najważniejsze wzory, definicje i twierdzenia przydatne w rozwiązywaniu zadań. Poza powtórką treści do każdego rozdziału zostało przygotowanych kilka zestawów po 20 zadań. Zadania są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Odpowiedzi do zadań można znaleźć na końcu książki.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

18
Pewnego razu w Nibylandii. We mgle. Tom 4. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu w Nibylandii. We mgle. Tom 4.
Niedostępny
Brak

Nad Przystanią Elfów zawisła gęsta mgła. Z mgły wyłaniają się mgliste konie, a one są zawsze oznaką wielkich przygód. Kate wskakuje na grzbiet jednej z klaczy i wyrusza w podróż. Wróżki obawiają się jednak przesądu, o którym opowiada pradawna legenda. Kiedy mgła w końcu opadnie, czy koń porwie dziewczynkę na zawsze i znikną razem we mgle?

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

19
Pewnego razu w Nibylandii. Szczęśliwy dmuchawiec. Tom 3. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu w Nibylandii. Szczęśliwy dmuchawiec. Tom 3.
Niedostępny
Brak

Gdy dziewczynki chcą przenieść się do Nibylandii, wystarczy że przejdą przez dziurę w drewnianym płocie w ogrodzie Mii. Ale co się stanie, jeśli pewnego dnia ktoś go naprawi i Gabi zostanie w Przystani Elfów, a Wróżka Różyczka w realnym świecie? Czy istnieje jeszcze inne przejście do świata Wróżek?

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

20
Upiorny lunapark. Naukowe śledztwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upiorny lunapark. Naukowe śledztwo
Niedostępny
Brak

Zostań bohaterem! Stwórz własną przygodę i schwytaj potwory! Upiorna przygoda w świecie fizyki! W upiornym lunaparku Ferdynanda dzieją się dziwne rzeczy. Na wolność wydostaje się pięć przerażających potworów i to Twoim zadaniem jest ich powstrzymanie. Czy stawisz czoła siłom działającym w lunaparku? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

21
Zagubieni w kosmosie. Naukowe śledztwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubieni w kosmosie. Naukowe śledztwo
Niedostępny
Brak

Zostań bohaterem! Stwórz własną przygodę i zakończ misję! Niesamowita przygoda w kosmosie! Kiedy kontrola naziemna zleca Ci trudną misję, z chęcią podejmujesz wyzwanie. Czy dasz radę przebrnąć przez Układ Słoneczny, rozwiązując po drodze kosmiczne zagadki? Czy uda Ci się uratować profesora Eurekę i schwytać złoczyńców? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Sekretna formuła. Naukowe śledztwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna formuła. Naukowe śledztwo
Niedostępny
Brak

Zostań bohaterem! Stwórz własną przygodę i uratuj fabrykę czekolady! Wciągająca przygoda z chemią! W fabryce Babuni powstaje najlepsza czekolada pod słońcem. Ale kiedy włamują się do niej złodzieje, to Ty dostajesz zadanie uratowania jej. Czy zdołasz sporządzać mikstury i przeprowadzać reakcje, aby nie dopuścić do chemicznej katastrofy? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

23
Amazońska misja. Naukowe śledztwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazońska misja. Naukowe śledztwo
Niedostępny
Brak

Zostań bohaterem! Stwórz własną przygodę i rozwiąż amazońską zagadkę. Pasjonująca przygoda z biologią! Minęło wiele lat, odkąd Twój prawuj zaginął w Amazonii, ale teraz postanawiasz go odnaleźć. Czy stawisz czoła zagadkom lasów deszczowych i biologicznym łamigłówkom i przedrzesz się przez dżunglę? Użyj swojej wiedzy, by zakończyć tę mrożącą krew w żyłach przygodę i sam zdecyduj, jak się potoczy. Zrealizuj misję i zostań mistrzem nauki!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

24
Masa solna dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa solna dla dzieci
Dostępny81 szt.

Praktyczny poradnik, który uczy lepienia z masy solnej. Autorka wyjaśnia w prosty sposób oraz przedstawia na licznych zdjęciach, jak zrobić 27 różnych figurek, m.in. jaszczurkę, kota, świecznik, misia czy rybkę. Na początku został podany wykaz materiałów niezbędnych do lepienia oraz instrukcja, jak przygotować odpowiednią masę solną oraz jak wypiekać gotowe prace.

14,99 zł
25
Pamiętnik Złote myśli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Złote myśli
Niedostępny
Brak

Superpamiętnik w atrakcyjnej szacie graficznej ? na zapiski dziewczynek i ich przyjaciół. Na każdej stronie również miejsce na portret lub zdjęcie, ramka na zrobienie rysunku dla właścicielki pamiętnika oraz możliwość umieszczenia ?sekretu?. Świetna zabawa gwarantowana!

4,99 zł
Powiadomienie
26
Hot Wheels. Star Wars. Samochód 501st Clone Trooper - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. Star Wars. Samochód 501st Clone Trooper
Hot Wheels, Mattel
Dostępny3 szt.

Samochodziki Hot Wheels odzwierciedlają ulubionych bohaterów świata „Gwiezdnych Wojen”! Każdy z wykonanych w skali 1:64 pojazdów został zaprojektowany, aby jak najlepiej oddać Moc postaci znanych ze świata „Gwiezdnych Wojen” i ekscytować wyścigami samochodzików. Wyślij je z prędkością światła na tor albo zobacz, jak prezentują się jako część Twojej gwiezdnej kolekcji. Przed Tobą galaktyka wyborów – zbierz wszystkie samochodziki! Wymiary: 14.0 x 16.5 x 4.5 cm

31,60 zł
27,81 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,79 zł

27
Księga Karpackich Zbójników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Karpackich Zbójników
Niedostępny
Brak

Księga karpackich zbójników to propozycja dla wszystkich zainteresowanych fenomenem dawnego zbójnictwa oraz karpackim folklorem.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

28
Historia języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia języka polskiego
Dostępny27 szt.

Historia języka polskiego Zenona Klemensiewicza jest - jak dotąd - najobszerniejszym i najwszechstronniej opracowanym dziełem prezentującym dzieje języka polskiego od czasów kształtowania się jego zaczątków w łonie prasłowiańszczyzny do przełomu spowodowanego najazdem hitlerowskim na Polskę. Historia polszczyzny ukazana jest na tle historycznokulturalnym. Widzimy, jak dzieje narodu splatają się z dziejami języka, jak na przekształcenia języka wpływa życie polityczne, religijne i kulturalne, jaką rolę odgrywa język w danej epoce. Autor przypomina też najważniejsze dla rozwoju języka zabytki, dzieła, postacie i fakty. Czytelnicy zainteresowani tematem ewolucji poszczególnych form znajdą zwięzłe omówienie przemian językowych - od historii ortografii po historię słownictwa. Bardziej wnikliwi odbiorcy mogą skorzystać z licznych przypisów zawierających charakterystyczne cytaty z tekstów, uwagi polemiczne, próbki stylów itp. Przystępny, jasny tok wykładu ułatwia korzystanie z dzieła, a uzupełnieniem jego jest bibliografia historii języka polskiego, ilustracje i tablice synchronistyczne, zestawiające w porządku chronologicznym odnośne fakty oraz zjawiska polityczne i kulturalne.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

29
Wataha. Przekleństwo mgły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wataha. Przekleństwo mgły
Dostępny8 szt.

Seria książek. Thriller z wilkiem autorstwa Krzysztofa Oremusa to pasjonujące chwile z tajemniczą fabułą, pełną zwrotów akcji, napięcia i nieoczekiwanych zakończeń. Autor w realistyczny sposób zagłębia się w ludzką naturę, wydobywa z niej zarówno dobre, jak i mroczne strony, a całość historii osadza w otoczeniu żywiołów przyrody, co jeszcze potęguje towarzyszącą lekturze atmosferę strachu i oczekiwania na pomyślny finał. Bohater, Eryk Jarvi, jest reporterem prasowym, tzw. wolnym strzelcem. Pewnego dnia ze snu wyrywa go telefon – dzwoni jego informator z policji i zachęca, aby wybrał się do małej wioski Manamasalo otoczonej jeziorami i bagnami, gdzie właśnie w otaczających wieś lasach znaleziono ludzką kość. Jarvi decyduje się na wyjazd. Dojeżdża do wioski i trafia do motelu, w którym postanawia zatrzymać się na dłużej. Ma pecha, bo przyjeżdża w momencie, w którym od kilku dni wioska spowita jest gęstą mgłą. Bohater już podczas pierwszej nocy przeżywa horror, kiedy do zajazdu wpada nieznany mężczyzna z krzykiem, że potrącił na drodze dziecko. Kolejne dni okazują się dla Eryka Jarvi bogate w doznania – zakochuje się w córce właściciela motelu i dociera do osoby, która znalazła w lesie kość. W miarę rozwoju wydarzeń na jaw wychodzi dramatyczna historia, która zdarzyła się dwadzieścia lat wcześniej. Bohater powieści usiłuje zrozumieć, jaki ma to związek ze znalezioną obecnie częścią szkieletu... W rozwiązaniu zagadki bohaterowi raz pomaga, raz szkodzi tajemnicza mgła, która otacza wioskę od momentu, gdy w lesie znaleziono ludzkie kości. Mgła wyzwala też w bohaterze wizje, przez które traci on poczucie rzeczywistości. Już nie wie, co jest snem, a co jawą.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

30
Odkrywamy na nowo. Matematyka 2. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Matematyka 2. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalny...
Dostępny2 szt.

Numer dopuszczenia: 652/2/2015 Podręcznik został przygotowany z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych przygotowujących się do obowiązkowej matury z matematyki. Publikacja została przygotowana w taki sposób, aby ułatwić uczniom zdobywanie wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu maturalnego. Układ podręcznika tworzy przejrzystą i uporządkowaną strukturę. Jego treść podzielona jest na pięć działów: • Potęgi i logarytmy, • Równania wymierne, • Ciągi, • Elementy geometrii płaszczyzny, • Geometria analityczna. Każdy dział kończy szereg zadań utrwalających oraz prace kontrolne, przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do zadań. Oprócz zasadniczych treści, które wyjaśniają poszczególne zagadnienia, zawarte są także liczne przykłady i ćwiczenia ułatwiające zrozumienie poruszanych tematów. Opanowanie materiału ułatwiają wyodrębnione graficznie twierdzenia, definicje i wnioski.

42,60 zł
38,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,26 zł

31
Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej
Dostępny42 szt.

Publikacja niezbędna w codziennej praktyce pielęgniarskiej. Książka została napisana przez zespół specjalistów – lekarzy, pielęgniarek i psychologów – zajmujących się tą tematyką. Prezentuje ona aktualny stan wiedzy z dziedziny pielęgniarstwa w opiece długoterminowej. Podręcznik składa się z dwóch części: ogólnej i szczegółowej. Część ogólna zawiera podstawowe wiadomości dotyczące organizacji systemu ochrony zdrowia i pomocy społecznej w Polsce z uwzględnieniem opieki długoterminowej. W części szczegółowej opisano zagadnienia dotyczące wybranych problemów zdrowotnych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, psychologicznych i społecznych osób przewlekle chorych. Podręcznik adresowany jest do studentów pielęgniarstwa i pracujących pielęgniarek. Może być też doskonałą pomocą dla opiekunów medycznych, asystentów osób niepełnosprawnych i pracowników socjalnych.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

32
World of number ones 1960. Część 1, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of number ones 1960. Część 1, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Kolejne z serii wydawnictw prezentujących największe przeboje odnotowane na listach prestiżowego magazynu Billboard - w USA i Wielkiej Brytanii - począwszy od 1955. Układ nagrań i opisy do nich są dziełem Bogdana Fabiańskiego. Tracklista: 1. El Paso / Marty Robbins 2. Running Bear / Johnny Preston 3. Teen Angel / Mark Dinning 4. Theme from A Summer Place / Percy Faith 5. Stuck on You / Elvis Presley 6. Cathy's Clown / Everly Brothers 7. Everybody's Somebody's Fool / Connie Francis 8. Alley-oop / The Hollywood Argyles 9. I'm Sorry / Brenda Lee 10. Itsy Bitsy Tennie Weenie Yellow Polka Dot Bikini / Brian Hyland 11. It,s Now or Never / Elvis Presley 12. The Twist / Chubby Checker 13. My Heart Has a Mind od Its Own / Connie Francis 14. Mr. Custer / Larry Verne 15. Save The Last Dance for Me / The Drifters 16. I Want to be Wanted / Brenda Lee

31,20 zł
29,64 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,56 zł

33
World of number ones 1958, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of number ones 1958, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny6 szt.

Tracklista: 1. At the top - Danny and the Juniors 2. Don't - Elvis Presley 3. I beg of you - Elvis Presley 4. Tequila - The Champs 5. Twilight time - The Platters 6. Witch doctor - David Seville 7. All I have to do is dream - Everly Brothers 8. Claudette - Everly Brothers 9. The purple people eater - Sheb Wooley 10. Hard headed woman - Elvis Presley 11. Poor little fool - Rocky Nelson 12. Volare - Domenico Modugno 13. Little star - The Elegants 14. It's all in the game - Tommy Edwards 15. It's only make believe - Conway Twitty 16. Tom Dooley - The Kingston Trio 17. To know him is to love him - The Teddy Bears 18. The Chipmunk song - The Chipmunks with David Seville 19. Great balls of fire - Jerry Lee Lewis 20. Jailhouse rock - Elvis Presley 21. The story of my life - Michael Holliday 22. Magic moments - Perry Como 23. Whole lotta woman - Marvin Rainwater 24. Who's sorry now - Connie Francis 25. On the street where you live - Vic Damone 26. When - The Kalin Twins 27. Carolina moon - Connie Francis 28. Stupid cupid - Connie Francis 29. Hoots mon - Lary Rockingham's XI

31,20 zł
29,64 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,56 zł

34
Piosenka o radości, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenka o radości, CD
Domowe Przedszkole, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny17 szt.

Wykonują: Radiowe Nutki - Ewelina Jaślar, Natalia Kaim, Marta Radwan, Kasia Smoczyńska, Julia Wolska, Kasia Albrecht, Ania i Adaś Dymek, Karolina Erol, Dorota Marczyk, Dominika i Patrycja Woy-Wojciechowskie, Jerzy Kryszak (2,7,21), Marek Stefankiewicz - instr. klawiszowe, Marek Bliziński - gitara, Henryk Miśkiewicz - saksofon sopranowy i altowy, Wojciech Kowalewski - perkusja. Tracklista: 1. Piosenka o radości 2. Ludzie - cuda w tej budzie 3. Słyszysz, słyszysz 4. Urodziny Krysi 5. Wróżka siostrzyczka 6. Felek - kumpelek 7. Tato, rzuć palenie 8. Pośród lalek stu 9. Zima przedszkolaczek 10. Podróże przez podwórze 11. Czasem noc bywa zła 12. A ja patrzę, a ja słucham 13. Podajmy sobie ręce 14. Piosenka z niespodzianką 15. Pychotka smakotka 16. Zielona modelka 17. Najłatwiejsze ciasto w świecie 18. Piosenka z zagadkami 19. Deszczowy tramwaj 20. Na podwórku koło bramy 21. Mama, tata, babcia, dziadzia 22. O czym marzą dzieci

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

35
Coś mi nie pasuje, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś mi nie pasuje, CD
Michael Lonstar, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Michał Łuszczyński – występujący pod pseudonimem Lonstar, jest chyba najbardziej znanym propagatorem i wykonawcą country w Polsce. Trzeba przyznać, że gdyby nie teksty w języku polskim, trudno byłoby zgadnąć, że tę muzykę stworzył słowianin, a nie rodowity Amerykanin z Nashville. Jest to trzeci album dyskografii tego muzyka i tak samo dobry jak poprzednie. Lista utworów: 1. Coś mi nie pasuje 2. Cały świat, ona i ja 3. Byłem chmurą 4. Tocz się, wielka rzeko 5. Dla kierowców ze stu tysięcy szos 6. Zmysły pod kontrolą 7. Legenda europejskiego kowboja 8. Tym, co nie zasnęli 9. Odległe wizje 10. Radio 11. Jadę na południe

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

36
Myśmy rebelianci, DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśmy rebelianci, DVD
De Press, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

DVD Myśmy rebelianci jest zapisem niezwykłego koncertu De Press, jaki grupa zagrała w Muzeum Powstania Warszawskiego w hołdzie żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego. Podczas tego niezwykłego widowiska muzyczno-historycznego zespół zaprezentował własne rockowe, przejmujące interpretacje partyzanckich pieśni i wiersze, powstałych na żołnierskich biwakach, podczas oblężeń, w obozach jenieckich. Utwory te pochodzą z płyty pod tym samym tytułem (Myśmy rebelianci) poświęconej Żołnierzom Wyklętym. Ich historia nie została do tej pory szerzej udokumentowana, a przez dziesiątki lat istnienia PRL była wręcz tematem tabu. W warstwie wizualnej koncert został uzupełniony pokazami multimedialnymi złożonymi z archiwalnych fotografii i nagrań filmowych oraz inscenizowanych scen fabularnych, zaś w przerwach między utworami zaprezentowano wspomnienia świadków tamtych czasów oraz wywiady z potomkami i członkami rodzin Żołnierzy Wyklętych. Koncert poprowadził Maciej Chmiel, materiał został nagrany w muzeum Powstania Warszawskiego na zlecenie TVP 2. Materiał koncertowy uzupełnia teledysk do utworu Myśmy rebelianci. Lista utworów: 1. Czerwona zaraza 2. Piosenka ludzi bez domu 3. Myśmy rebelianci 4. Marsz oddziału Zapory 5. Wicher od Turbacza 6. Wiernie iść... 7. Patrol 8. Bij bolszewika 9. Niech się pani pomodli 10. Wilki

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

37
Dzieci Hioba, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Hioba, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

Jacek Bończyk, Sylwia Najah, Klementyna Umer oraz Kameleon Quartet wykonują utwory ze spektaklu muzycznego pt. Dzieci Hioba do scenariusza i reżyserii Jacka Bończyka. Tracklista: 1. Hiob 2. Miasteczko Bełz 3. Ballada o spalonej synagodze 4. Rodzynki i migdały 5. Zmartwychwstanie Mandelsztama 6. Lata dziecięce 7. Czerwony autobus 8. Oddział chorych na raka a la Polonaise A.D. 2002 9. Pieśń o złotej krainie 10. Opowieść pewnego emigranta 11. Ucisz serce 12. Kredka Kramsztyka, część I 13. Kołysanka 14. Kredka Kramsztyka, część II 15. Papierosy 16. Kredka Kramsztyka, część III 17. Nazbyt mocno cię kochałam 18. Źródło wszelkiego zła 19. Dzieci Hioba

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

38
Zagadki logiczne do utraty tchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki logiczne do utraty tchu
Niedostępny
Brak

Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą ? pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze! W książce znajdziesz 66 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wnioskowania, wyszukiwania, przyporządkowywania przedmiotów, porównywania.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

39
Biżuteria. Przewodnik kreatywnej dziewczyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biżuteria. Przewodnik kreatywnej dziewczyny
Niedostępny
Brak

Każda dziewczynka lubi biżuterię i każda z pewnością chciałaby spróbować tworzyć ozdoby własnoręcznie. Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny to książka pełna oryginalnych pomysłów, które z pewnością zachwycą młode artystki. Dzięki szczegółowym instrukcjom wykonanie żadnej z pięćdziesięciu ozdób prezentowanych na kartach przewodnika – naszyjników, bransolet, kolczyków, pierścionków, spinek do włosów czy innych potrzebnych dziewczynom dodatków – nie powinno nastręczać trudności. Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny to książka, dzięki której młode elegantki poznają szeroki wachlarz technik tworzenia pięknych ozdób z metalu, sznurka, nici, korka, plastiku, modeliny czy filcu. Podany przy każdym projekcie czas wykonania oraz ikona określająca poziom trudności pozwolą im ocenić, czy zdołają podjąć się pracy same, czy powinny poprosić o pomoc osobę dorosłą. Każdy z projektów został przedstawiony za pomocą szczegółowych opisów i zdjęć dokładnie ilustrujących kolejne etapy pracy. Bardziej skomplikowane instrukcje wzbogacono schematycznymi rysunkami mającymi ułatwić dziecku pracę. Na końcu zamieszczono dużą fotografię prezentującą ostateczny wygląd ozdoby.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

40
Św. Hildegarda leczy alergie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Hildegarda leczy alergie
Niedostępny
Brak

Codziennie do naszego organizmu dostają się ogromne ilości szkodliwych substancji. Toksyny są w naszym jedzeniu i w ubraniach, w domach i w otaczającym nas powietrzu. Powodują choroby cywilizacyjne, w tym coraz częstsze alergie. Oparte na naturalnych składnikach zalecenia żywieniowe i zdrowotne św. Hildegardy z Bingen, średniowiecznej mniszki, uważa się za najskuteczniejszą metodę oczyszczania zatrutego organizmu, a co za tym idzie – walki z alergiami. W książce znajdziesz: • listę alergii i chorób środowiskowych od A do Z i sposoby radzenia sobie z nimi, • spis szkodliwych czynników i substancji, • naturalne terapie odczulające opracowane przez św. Hildegardę, • niezawodne sposoby oczyszczania i odtruwania organizmu. Prof. dr n. med. Claus Schulte-Übbing – to jeden z najwybitniejszych znawców spuścizny Świętej z Bingen. W swojej książce przedstawia niezwykłe nauki medyczne św. Hildegardy, które okazują się wyjątkowo skuteczne w walce ze współczesnymi schorzeniami.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

41
Już się uczę. Zabawy edukacyjne 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już się uczę. Zabawy edukacyjne 3-latka
Niedostępny
Brak

Zabawy edukacyjne 2-latka i Zabawy edukacyjne 3-latka to kontynuacja serii edukacyjnej „Już się uczę” przygotowanej z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Kolejne książki zawierają różnorodne zadania, które przybliżają dzieciom otaczający je świat, a jednocześnie mają na celu rozwijanie sprawności manualnych i spostrzegawczości, kształcenie umiejętności logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi. Książki zawierają duże, proste, a jednocześnie urocze, dziecinne ilustracje z grubym obrysem oraz naklejki, które uatrakcyjnią zadania. A para sympatycznych bohaterów zachęcą dzieci do wykonywania ćwiczeń. Książki zostały opracowane w oparciu o aktualną podstawę programową wychowania przedszkolnego (oprócz 2-latka, którego nie obejmuje podstawa) oraz doświadczenia autorki w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

42
Zabawy edukacyjne 2-latka. Już się uczę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy edukacyjne 2-latka. Już się uczę
Niedostępny
Brak

Zabawy edukacyjne 2-latka i Zabawy edukacyjne 3-latka to kontynuacja serii edukacyjnej „Już się uczę!” przygotowanej z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Kolejne książki zawierają różnorodne zadania, które przybliżają dzieciom otaczający je świat, a jednocześnie mają na celu rozwijanie sprawności manualnych i spostrzegawczości, kształcenie umiejętności logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi. Książki zawierają duże, proste, a jednocześnie urocze, dziecinne ilustracje z grubym obrysem oraz naklejki, które uatrakcyjnią zadania. A para sympatycznych bohaterów zachęcą dzieci do wykonywania ćwiczeń. Książki zostały opracowane w oparciu o aktualną podstawę programową wychowania przedszkolnego (oprócz 2-latka, którego nie obejmuje podstawa) oraz doświadczenia autorki w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

Wróć do góry