hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.01.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 stycznia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Choroba refluksowa przełyku (Beata Cieślowska, Marcin Majewski), na drugim Zioła w nalewkach leczniczych (Mateusz Emanuel Senderski). Kolejny produkt to Elementy metodyki rozprawy doktorskiej oraz Historia Polski 1795-1914 (Jerzy Zdrada).
1
Choroba refluksowa przełyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba refluksowa przełyku
Dostępny112 szt.

Czy wiesz, że 90% osób z chorobą refluksową przełyku, po zmodyfikowaniu diety, przestaje odczuwać dolegliwości? Autorzy poradnika wierzą, że Ty także jesteś w tej grupie i w prosty sposób, a więc poprzez zmianę diety, możesz w krótkim czasie odczuć pozytywną zmianę. Książka została napisana przez dwóch zawodowych dietetyków. • W jedno popołudnie dowiesz się, jakie są zalecenia dietetyczne w chorobie refluksowej przełyku. • Od razu nauczysz się dobierać produkty i układać indywidualne jadłospisy. • Poznasz tajniki równowagi kwasowo-zasadowej. Największą wartość poradnika stanowią: • zbiór kilkudziesięciu przepisów na śniadania, drugie śniadania, obiady, kolacje i przekąski, które uwzględniają wytyczne dla diety w chorobie refluksowej przełyku, • tabele produktów, w której oznaczono pH ? dzięki temu wiesz, co i w jakich ilościach możesz zjeść.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

16 osób kupiło
2
Zioła w nalewkach leczniczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w nalewkach leczniczych
Dostępny49 szt.

Od wieków natura była i jest źródłem czynnych substancji podtrzymujących zdrowie i życie człowieka. Już przed tysiącami lat - przekazywany z pokolenia na pokolenie zwyczaj wykorzystywania leczniczych właściwości ziół - upowszechnił się w znanych kulturach. Takie były początki ziołolecznictwa, które dla usuwania dolegliwości i przeciwdziałania chorobom używa naturalnych substancji biologicznie czynnych znajdujących się w surowcach zielarskich [...]. Ostatnio wraca moda na owocowe i ziołowe nalewki na alkoholu przygotowane własnoręcznie w domu. Spożywane z umiarem poprawiają nastrój, polepszają samopoczucie, ale co najważniejsze - posiadają też znakomite właściwości lecznicze [...]. W książce, którą oddajemy do rąk czytelników, znajdują się opisy najważniejszych nalewek o właściwościach zdrowotnych i leczniczych. Zawsze z opisem roślin, z których jest przygotowana nalewka, podaniem surowców i sposobu ich pozyskiwania [...].

46,70 zł
32,69 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,01 zł

5 osób kupiło
3
Elementy metodyki rozprawy doktorskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy metodyki rozprawy doktorskiej
Dostępny10 szt.

Każde ludzkie działanie ma swoją metodykę mówiącą, jak je efektywnie, a zarazem skutecznie przeprowadzić, pozostając w zgodzie z jego powszechnie przyjętymi procedurami. Znajomość metodyki jest szczególnie ważna, gdy zmierza się do przygotowania dzieła podlegającego formalnej ocenie według ściśle ustalonych kryteriów i mającego świadczyć o określonych kompetencjach jego autora, jak to ma miejsce w przypadku rozpraw doktorskich traktowanych jako narzędzie intelektualnej formacji doktora nauk. Metodyka ma wiele różnych wątków, z których najważniejsze przedstawia ta książka. Omówiono w niej te, które: • pomagają doktorantowi w określeniu jego tożsamości naukowej, co jest szczególnie ważne, a zarazem trudne, dla osób o wielorakiej proweniencji akademickiej, nie zawsze zgodnej ze specjalizacją nabywaną dzięki przygotowywanej pracy doktorskiej, • są pomocne przy wyborze i werbalizacji rozwiązywanego w tej dysertacji problemu badawczego, formułowaniu tezy doktorskiej i służących jej udowodnieniu hipotez badawczych, • pokazują, w jaki sposób podczas rozwiązywania podjętego problemu badawczego oraz dowodzenia słuszności postawionej tezy korzystać z istniejącej teorii, jak ją rozwijać bądź testować jej prawdziwość, • pozwalają właściwie korzystać z rekomendacji metodologicznych uzyskiwanych od doświadczonych badaczy, • uczulają na skutki indoktrynacji i archetypów oraz stereotypów myślowych, radząc, jak ich unikać, • zapewniają obiektywizm i replikatywność prowadzonego badania, • mówią, jak umiejętnie komunikować jego przebieg oraz wyniki w trakcie przygotowywania tekstu samej rozprawy i związanych z nią publikacji naukowych.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

4 osoby kupiły
4
Historia Polski 1795-1914 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski 1795-1914
Dostępny65 szt.

Najobszerniejsza synteza dziejów ziem polskich pod zaborami! Książka jest pierwszą publikacją z serii podręczników akademickich, zawierających syntezę dziejów Polski od czasów najdawniejszych do współczesności. Autor omawia historię Polski od utraty niepodległości w wyniku rozbiorów do wybuchu I wojny światowej. Praca uwzględnia najnowsze ustalenia i interpretacje źródłowe historiografii polskiej. Zwarta forma, przystępny język oraz struktura wykładu, wynikająca z długoletniego doświadczenia akademickiego autora, gwarantuje wysoki poziom merytoryczny podręcznika. Zaletą pracy jest jasna i płynna narracja oraz umiejętne połączenie tradycyjnego dziejopisarstwa z wymogami nowoczesnego podręcznika. Dodatkowo wykład wzbogacają mapy. Pozycja zawiera: klarowny wykład historii w układzie chronologiczno-rzeczowym; przekonujące wyjaśnienie procesów historycznych, politycznych koniunktur i motywów ludzkiego działania; nowe ustalenia i interpretacje wydarzeń historycznych; pełny obraz działań władz zaborczych wobec społeczeństwa polskiego; barwny opis historii ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej; refleksje nad problemami ideologii i myśli politycznej, polskich ruchów niepodległościowych, konspiracji i powstań narodowych. Ważna lektura dla studentów wydziałów humanistycznych, ambitnych uczniów oraz miłośników historii ojczystej.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

2 osoby kupiły
5
Miska Maksa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
6
Lwów. Część VII/3. Góra św. Jacka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lwów. Część VII/3. Góra św. Jacka
Dostępny1 szt.

Wydawnictwo Kresów Wschodnich poleca książki o wszystkich dzielnicach i ulicach Lwowa istniejących przed rokiem 1946. Ogółem planowane jest 40 tytułów dotyczących każdej dzielnicy Lwowa. W każdej z książek także relacje osób urodzonych we Lwowie, opisujące Lwów zapamiętany z dzieciństwa. VII/3 Lwów, Góra św. Jacka. Ulice: Tarnowskiego, ul. św. Jacka, Gimnazjum Urszulanek, ul. Krasińskiego, ul. Sierakowskiego, Sobińskiego, ul. Karpacka, Kordiana, Bursa Grunwaldzka, Sobińskiego, Stalamacha, Gaszyńskiego, W książce m.in., relacje lwowiaków m.in.: Teresy Grabowskiej- Janickiej ur. 1926, mniejszość niemiecka. Relacje lwowiaków; Lesław Krajniak ur. 1926, Alicja Heflich ur. 1930, Krystyna Ungeheuer- Mietelska ur. 1937, Jerzy Remisz ur. 1930, Barbara Czyżyk ur. 1930,. Aurelia Gąsowska, żołnierz AK, ur. 1919.Zbigniew Miga ur. 1933.

16,90 zł
7,77 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 9,13 zł

1 osoba kupiła
7
Lwów. Część XVIII. Wysoki zamek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów. Część XVIII. Wysoki zamek
Dostępny7 szt.

Wydawnictwo Kresów Wschodnich poleca książki o wszystkich dzielnicach i ulicach Lwowa istniejących przed rokiem 1946. Ogółem planowane jest 40 tytułów dotyczących każdej dzielnicy Lwowa. W każdej z książek także relacje osób urodzonych we Lwowie, opisujące Lwów zapamiętany z dzieciństwa. Ulice: Teatyńska, Kopcowa, Kąpielna, Na Kopiec, Spadzisya, Grzegorza z Sanoka, Paparówka, Stroma, Zamkowa, Kisielki, św. Wojciecha, Korso Północne, Sobieszczyzna. Obiekty: kościół św. Kazimierza, klasztor Teatynów, Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej, kościół św. Wojciecha, cmentarz na Paparówce. Relacje lwowiaków: Marta Stebnicka ur. 1925, prof. Tadeusz Kaźmierczak ur. 1932, Stanisław Czerny ur. 1927 – żołnierz AK.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
8
Press gang. Tom III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Press gang. Tom III
Dostępny4 szt.

Bruce Hawker zostaje wydalony z królewskiej marynarki i oczekuje na proces. W tym samym czasie w porcie pojawia się Press Gang - oddział werbowników z H.M.S. "Thunder", którzy urządzaja brutalne łapanki i siłą wcielają przypadkowych ludzi do załogi swojego okrętu.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
9
Jabłko Olgi, stopy Dawida. Eseje i jesienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jabłko Olgi, stopy Dawida. Eseje i jesienie
Dostępny14 szt.

Znakomity zbiór opowiadań i esejów laureata literackiej nagrody Nike. Bieńczyk w charakterystyczny dla siebie, refleksyjny sposób, opisuje życie od strony zachwytu, trochę niewinnego, dziecięcego, ale także z perspektywy doświadczeń dorosłego człowieka po przejściach. Obie optyki się mieszają, przenikają i uzupełniają. Wszystko zostało przepuszczone przez filtry kulturowe, ale bez zbędnego zadęcia - jest o gestach, które zachwycają, o aktorce, w której kochał się autor, trochę o Hopperze, trochę o Proustcie, który ciągle wraca; o ulubionej książce dzieciństwa, o futbolu, o słowach, których się już nie używa, o malarstwie i o grubych w literaturze.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
10
Masakra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masakra
Dostępny9 szt.

Powieść gorzko-satyryczna, monolog wewnętrzny mężczyzny w kryzysie wieku średniego – alkoholika, który przegrał życie, nawalił na każdym froncie, zmarnował wszystkie szanse. Jego myśli krążą tylko wokół alkoholu - rozpamiętuje przy tym swoją pierwszą miłość, niezrealizowane marzenia o karierze, porażki i zmarnowane szanse. W czasie swej wewnętrznej wędrówki w przeszłość spotyka alegoryczne postaci (Poeta, Doktor, Wiedźma), z którymi rozmawia, opowiada o swoim życiu. Te rozmowy pomagają mu zrozumieć konsekwencje jego decyzji.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
11
Cztery nowoczesności. Teksty o sztuce i architekturze polskiej XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery nowoczesności. Teksty o sztuce i architekturze polskiej XX wiek...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Tej wiosny ukaże się zbiór tekstów Andrzeja Szczerskiego. W książce przedstawione zostaną cztery interpretacje „nowoczesności” w sztuce polskiej XX wieku,które powstawały w różnych okresach najnowszej historii Polski, a więc przed I wojną światową, w II RP i PRL-u oraz w czasach nam współczesnych. Przeczytać będzie można m.in. o związkach pomiędzy esperanto a stylem narodowym, o polskiej fotografii reportażowej,o Władysławie Strzemińskim jako modernizatorze, o luksusie i hotelach w latach 70. oraz o zainteresowaniu pamięcią w malarstwie i rzeźbie po 1989 roku.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

12
Imperium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium
Dostępny2 szt.

"Imperium" jest wszystkim, czym powinna być dobra powieść historyczna. „Time” Zrealizowane z filmowym rozmachem, zniewalające dzieło. Dostojewski swoich czasów – w kasku robotniczym i kawałkiem żelastwa w dłoni. „The Village Voice” 1930 rok, Nowy Jork ogarnięty manią wznoszenia drapaczy chmur. W rekordowym tempie powstaje najwyższy z nich, Empire State Building – ikona miasta. Historia budowy kultowego wysokościowca posłużyła Thomasowi Kelly'emu za kanwę mrocznej opowieści o pogrążającym się w kryzysie mieście czasów prohibicji, rządzonym przez gangi i skorumpowanych polityków. Powieść dla fanów „Dawno temu w Ameryce” i „Gangów Nowego Jorku” wyreżyseruje Guy Ritchie.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

13
Bajki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Oto zbiór bajek jednego z największych polskich poetów piszących dla dzieci – Jana Brzechwy. Znalazły się w nim, znane pokoleniom, mistrzowsko rymowane historie: Jaś i Małgosia, Król i błazen, Opowiedział dzięcioł sowie, Pan Drops i jego trupa, Kruki i krowa, Bajka o królu. Pełne humoru ilustracje urozmaicą lekturę tej książki. To uniwersalny prezent na wszelkie okazje!

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

14
SuperNAUKA. Jak działa kolejka górska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperNAUKA. Jak działa kolejka górska
Niedostępny
Brak

Seria składająca się z niezwykłych przewodników odkrywających tajemnice nauki, techniki i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień. Do każdej książki dołączony jest trójwymiarowy model do samodzielnego złożenia, np. globus, model kolejki górskiej.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

15
SuperNAUKA. Planeta Ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperNAUKA. Planeta Ziemia
Niedostępny
Brak

Seria składająca się z niezwykłych przewodników odkrywających tajemnice nauki, techniki i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień. Do każdej książki dołączony jest trójwymiarowy model do samodzielnego złożenia, np. globus, model kolejki górskiej.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

16
Regina zamyka drzwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regina zamyka drzwi
Dostępny2 szt.

Powieść psychologiczno-obyczajowa. Historia bardzo silnej, twardej i bezkompromisowej kobiety, która wbrew wszystkim i wszystkiemu chciała zajść dalej i zdobyć więcej. Ku frustracji i krytyki otoczenia, nie chciała się dostosować do szarej rzeczywistości, nie akceptowała ograniczeń i hipokryzji. Historia jej barwnego, często dramatycznego życia została opowiedziana na tle PRL-u i Wiednia ostatnich trzech dekad.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

17
Kulminacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulminacje
Niedostępny
Brak

Zbiór opowiadań, który składa się z tekstów Wiśniewskiego i 8 polskich autorek (Pauliny Holtz, Małgorzaty Wardy, Izy Sowy, Magdaleny Witkiewicz, Anny Klary Majewskiej, Manuli Kalickiej, Agnieszki Niezgody i Mariki Krajniewskiej). Wszystkie opowiadania krążą wokół tematu kobiecości, dojrzewania do niej, płodności. Polskie autorki piszą teksty, które są odpowiedzią na męskie spojrzenia autora na temat kwintesencji kobiecości.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

18
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej. Tom 2. Katowice i województwo śląskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej. Tom 2. K...
Niedostępny
Brak

W świadomości społecznej architektura II Rzeczypospolitej rzadko uchodzi za zabytkową. Często pomijana, szufladkowana razem z powojenną jako spuścizna okresu błędów i wypaczeń, powoli rozpada się na naszych oczach. Serią Modernizmy przypominamy genezę, monumentalizm i rozmach ówczesnych założeń architektonicznych. Po odzyskaniu niepodległości polskie władze stanęły przed wyzwaniem zaprojektowania nowego państwa i zbudowania go od podstaw. Należało się skomunikować, zelektryfikować, uzbroić i uniezależnić gospodarczo od państw ościennych. Skala podjętych wówczas działań budzi podziw – w ciągu kilku lat powstały nowe miasta, osiedla, centra przemysłu i rozrywki. Drugi tom serii opowiada o przedwojennym województwie śląskim. Autorzy publikacji szczegółowo omawiają zagadnienia związane z architekturą mieszkaniową Katowic, a także budownictwem szkolnym i wojskowym. Obszerny tekst przybliża architekturę przemysłową, która stanowiła nie tylko ważny element rozwoju ekonomicznego państwa, ale również koronny argument za nowoczesnością II RP. Niejako na drugim biegunie znajduje się prezentacja luksusowej willi prezydenta Mościckiego, tak zwanego zameczku, w Wiśle. Pejzaż architektoniczny województwa dopełniają teksty o architekturze Śląska Cieszyńskiego oraz refleksje nad różnymi nurtami stylistycznymi w architekturze Katowic. Całość ilustrują liczne fotografie, zarówno współczesne, jak i archiwalne.

95,00 zł
66,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,50 zł

19
Wybór Crossa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór Crossa
Niedostępny
Brak

Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii „Dotyk Crossa”. Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mnie demony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi. Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością. Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości. W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić jako niemożliwe do spełnienia marzenie...

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

20
Tato, gdzie jesteś? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tato, gdzie jesteś?
Dostępny1 szt.

Afrykańskie przysłowie mówi, ze do wychowania dziecka potrzebne są dwa kolana. Przywołuje prawdę dobrze znaną, chociaż czasem zapominaną, że zarówno matka, jak i ojciec, maja istotne znaczenie w kształtowaniu domu, życia rodzinnego, charakteru dziecka i wzajemnych relacji, które rządzą ich życiem. Ojcowie nieobecni w domu są bardzo często zapracowani, poszukujący pracy poza granicami kraju, zdesperowani w swych działaniach, uciekający w wirtualny świat Internetu czy używek. Rozwody, kohabitacje, rodziny sztucznie „pozszywane” z kawałków związków, które się rozsypały, czy choroba albo śmierć w efekcie zawsze przynoszą nową sytuacje rodziny „bez ojca”. Jak go przywrócić rodzinie? Ile troski trzeba włożyć, by ojcowie na nowo podjęli swe obowiązki domowe i wychowawcze? Zależy to od bardzo wielu czynników, które wpierw trzeba sobie uświadomić, aby na nowo funkcjonować w rodzinie. Aby dziecko uzyskało „drugie kolano”, na którym będzie mogło być wychowywane.

39,90 zł
21,55 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 18,35 zł

21
Siedem kamyków wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem kamyków wiary
Niedostępny
Brak

Stajesz się tym, co czytasz? A czytać można wszystko: poezję i prozę, dramat i esej, dzieła klasyczne i dziełka brukowe. Pamiętniki, ogłoszenia i anonse. Romans wampiryczny i kryminał polityczny? Literacki zawrót głowy! Wydaje się, iż cały ten literacki galimatias posiada jeden jedyny cel: oddalić człowieka od Księgi, która daje życie? Od Tego, który jest Autorem prawdziwego szczęścia? I dlatego właśnie teologia literatury, to znaczy czytanie tekstów literackich z wiarą w sercu. Z pamięcią o dewizie teologa: "Wiara dyskretna: tak. Wiara wstydliwa: nie". W niniejszym tomie pomieszczono cztery szkice z teologii literatury, rozważanie drogi krzyżowej, humoreskę o acedii oraz scenariusz sztuki apokryficzno-parafialnej. Idziemy na spotkanie z wielkimi mistrzami (Badeni, Bryll, Hartwig, Herbert, Kierkegaard, Knabit, Stachura, Wencel, Wojtyła), tymczasem - pomimo naszego bełkotu niewiary i ciemności rozpaczy - naprzeciw nam wychodzi Ten, który jest Dawcą wiary. I tylko Jego słowo ma moc?

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

22
Quartier D'affaires 2. Poziom B1. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quartier D'affaires 2. Poziom B1. Podręcznik
Dostępny7 szt.

Quartier d'affaires, méthode de français professionnel et des affaires, s'adresse a des étudiants grands adolescents ou adultes ayant acquis le niveau A2 du Cadre européen de référence pour les langues (CECRL). Elle répond aux besoins des cours de français sur objectifs spécifiques (FOS) et aux objectifs de ceux qui souhaitent améliorer leur français en contexte professionnel ou de recherche d'emploi dans un environnement francophone. Communicative, actionnelle, claire et structurée, cette méthode aborde les aspects culturels francophones de maniere globale et non stéréotypée. Quartier d'affaires 2couvre le niveau B1 du CECRL et permet d'aborder le niveau B2 avec des bases solides. Un entraînement au DELF Pro B1 et au diplôme de français professionnel de la Chambre de commerce et d'industrie Paris Ile-de-France permet d'enrichir et de compléter son profil professionnel. La vidéo de Quartier d'affaires 2 présente 5 scenes de la vie professionnelle tournées en décors authentiques. La matériel Quartier d'affaires 2 : Livre de l'étudiant avec DVD-Rom audio et vidéo inclus Cahier d'activités Guide pédagogique Versions numériques

140,90 zł
126,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,09 zł

23
Quartier D'affaires 2 poziom B1 ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quartier D'affaires 2 poziom B1 ćwiczenia
Dostępny2 szt.

Quartier d'affaires, méthode de français professionnel et des affaires, s'adresse a des étudiants grands adolescents ou adultes ayant acquis le niveau A2 du Cadre européen de référence pour les langues (CECRL). Elle répond aux besoins des cours de français sur objectifs spécifiques (FOS) et aux objectifs de ceux qui souhaitent améliorer leur français en contexte professionnel ou de recherche d'emploi dans un environnement francophone. Communicative, actionnelle, claire et structurée, cette méthode aborde les aspects culturels francophones de maniere globale et non stéréotypée. Quartier d'affaires 2 couvre le niveau B1 du CECRL et permet d'aborder le niveau B2 avec des bases solides. Un entraînement au DELF Pro B1 et au diplôme de français professionnel de la Chambre de commerce et d'industrie Paris Ile-de-France permet d'enrichir et de compléter son profil professionnel. La vidéo de Quartier d'affaires 2 présente 5 scenes de la vie professionnelle tournées en décors authentiques. La matériel Quartier d'affaires 2: Livre de l'étudiant avec DVD-Rom audio et vidéo inclus Cahier d'activités Guide pédagogique Versions numériques

73,30 zł
65,97 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,33 zł

24
Zarządzanie hotelem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie hotelem
Dostępny9 szt.

Książka stanowi swoiste kompendium wiedzy, z którą można się spotkać w postaci rozproszonej w wielu branżowych podręcznikach. W publikacji, będącej podręcznikiem akademickim, zebrano najistotniejsze informacje z zakresu omawianej tematyki. Innowacyjnym zabiegiem podczas tworzenia publikacji było zaproszenie do podzielenia się doświadczeniem hotelarzy praktyków z prestiżowych sieci hotelowych, którzy stali się współautorami podręcznika. Opracowanie jest adresowane do studentów kierunków mających w swych programach zagadnienia związane z branżą noclegową, ze szczególnym uwzględnieniem hotelarstwa. Absolwenci tych kierunków będą stanowić kadrę zarządzającą w hotelach. Autorzy zakładają znajomość podstawowych zagadnień praktycznych, dotyczących pracy w hotelu na poziomie technika hotelowego, kierując niniejsze opracowanie do poziomu menedżerskiego. W podręczniku zaprezentowano wybrane zagadnienia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem hotelowym w świetle współczesnych tendencji i trendów.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

25
Miki i przyjaciele Pocztówki Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miki i przyjaciele Pocztówki Disney
Niedostępny
Brak

16 kartek z Myszką Miki I przyjaciółmi nie tylko na walentynki! Pierwsze strony zawierają instrukcje, jak bawić się z pocztówkami, jak je ozdabiać, co można wykorzystać w dekorowaniu, jak zaadresować kartkę, Walentynowy komiks. Pozostałe to 16 kartek do ozdobienia. Na odwrocie jest miejsce na wpisanie tekstu lub wstawienie rysunku, adres i znaczek, jak w standardowej karcie pocztowej. Kartki można wysłać lub zachować dla siebie. Postaci Mikiego i przyjaciół w ?miłosnej? oprawie spodobają się także starszym odbiorcom

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Minnie Dekoracje i ozdoby Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie Dekoracje i ozdoby Disney
Niedostępny
Brak

Lubisz otaczać się pięknymi przedmiotami? Kolekcjonujesz i uwielbiasz kupować nowe drobiazgi i bibeloty? Dbasz o to, aby Twój pokój był zawsze ozdobiony niebanalnymi dodatkami, by panowała w nim wyjątkowa atmosfera? Konicznie zainspiruj się Minnie i wykonaj samodzielnie i z łatwo dostępnych materiałów mnóstwo wyjątkowych ozdób i drobiazgów. Twój pokój będzie wyglądał pięknie! Projekty możesz wykorzystać również jako inspiracje na wyjątkowe prezenty dla przyjaciółki, mamy, babci czy siostry. Poznaj podpowiedzi i rady Minnie, jak wykonać: wyjątkowe kubki, filiżanki, ramki, pudełeczka, lampiony, wieszaki na ubrania i wiele, wiele innych. Zaproś koleżanki i razem pobawcie się w projektantki. Będzie to na pewno świetna okazja do wspaniałej zabawy. A kreatywne spędzanie czasu z przyjaciółkami, to doskonały pomysł na wolne popołudnie. Zaproś też do zabawy starszą siostrę albo mamę.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

27
Violetta Pomysły na prezenty i ozdoby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violetta Pomysły na prezenty i ozdoby
Niedostępny
Brak

W tej książce znajdziesz mnóstwo pomysłów na oryginalne ozdoby i dekoracje do Twojego pokoju. Dzięki nim w Twoim pokoju zapanuje wyjątkowa, niepowtarzalna atmosfera i na pewno z przyjemnością będziesz spędzać tam czas. Jeśli brakuje Ci pomysłów na prezenty dla najbliższych (mamy, taty, siostry, przyjaciółki czy kolegi) koniecznie sięgnij po tę książkę. Twoi bliscy będą zachwyceni, jeśli otrzymają niepowtarzalny podarunek wykonany samodzielnie przez Ciebie! Wszystkie projekty inspirowane serialem Violetta. Przy każdym projekcie znajdziesz doskonałe zdjęcia obrazujące kolejne etapy powstawania - przejrzyste instrukcje ?krok po kroku?. Wykaż się kreatywnością i zaskocz przyjaciółki niezwykłym, filmowym wystrojem pokoju! Podaruj najbliższym najpiękniejsze prezenty!

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Ćwiczę i koloruję z naklejkami z Zosią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczę i koloruję z naklejkami z Zosią
Niedostępny
Brak

Książka przeznaczona jest dla dzieci w kategorii wiekowej 4-6. Z pewnością pomoże w rodzinnym, efektywnym nauczaniu języka obcego. Wstęp do książki zawiera profesjonalne porady dla rodziców jak uczyć dziecko poprzez zabawę, a ćwiczenia w książce są lekkie i przyjemnie, mają za zadanie zachęcić dziecko do nauki.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

29
Ćwiczę i koloruję z naklejkami z Zygzakiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczę i koloruję z naklejkami z Zygzakiem
Niedostępny
Brak

Książka przeznaczona jest dla dzieci w kategorii wiekowej 4-6. Z pewnością pomoże w rodzinnym, efektywnym nauczaniu języka obcego. Wstęp do książki zawiera profesjonalne porady dla rodziców jak uczyć dziecko poprzez zabawę, a ćwiczenia w książce są lekkie i przyjemnie, mają za zadanie zachęcić dziecko do nauki. .

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

30
Najgłębsze, spokojne morskie dno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgłębsze, spokojne morskie dno
Dostępny18 szt.

„Jest tu mowa o człowieku, stąd w tytule przymiotnik »antropologiczne«. Można spotkać pogląd, że przy szerokim rozumieniu tego terminu wszelkie dziedziny poznawcze są »antropologiczne«. Biologia, psychologia, socjologia, pedagogika czy historia – to oczywiste; ale także matematyka, chemia bądź fizyka – dyscypliny nie tyle zwrócone ku człowiekowi, co od niego wychodzące. Barbara Skarga widzi szczególną cechę kultury europejskiej właśnie w tym, że łączy ona intelektualizm z antropocentryzmem: »Albowiem to człowiek poznaje świat, człowiek pragnie ten świat zrozumieć« . Gdybym miał tak szerokie pojęcie antropologii zawęzić, wskazać kontekst, w jakim używane jest w poniższych tekstach, sądzę, że kontekst egzystencjalny byłby może najbardziej stosowny. Określenie tych tekstów mianem prób nie bierze się ze skłonności minoderyjnych. Są próbami w takim sensie, w jakim używa się tego słowa jako ekwiwalentu »eseju«. Chodzi o formę »otwartą«, bywa, że »prowizoryczną«, taką w każdym razie, która jest odwrotnością domykającej (finis) »definicji«. »Dobrze napisany esej nie musi posiadać zakończenia w postaci efektownej pointy, przejrzystego morału, zgrabnego aforyzmu«. […] Dobrze napisany esej… Próbowałem oczywiście układać zdania dające do myślenia. Jednak najbardziej chodziło mi o próbę uchwycenia zawartości kilku ważnych dla mnie pojęć”. Andrzej C. Leszczyński Andrzej C. Leszczyński – wykładowca akademicki, autor wielu tekstów z zakresu antropologii teatru, etyki i filozofii człowieka. Prowadzi warsztaty teatralne (drama, trening komunikacji i ekspresji) w kraju i za granicą. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyżem Solidarności Walczącej. Wydał ostatnio: Ojciec człowieka. Szkice afiniczne i Owoc tamtego grzechu.

40,00 zł
29,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

31
Tomek Łebski ma chrapkę na smakołyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski ma chrapkę na smakołyki
Niedostępny
Brak

Nadeszła zima. Spadło tyle śniegu, że w szkole popsuło się ogrzewanie i dzieci mają wolne. Tomek jest przeszczęśliwy, dopóki nie okazuje się, że musi spędzić całe popołudnie z najbardziej wkurzającym go kolegą, Markiem. W dodatku na głowę zwalają się też wujostwo z braćmi stryjecznymi. Planują portret rodzinny – prezent z okazji 50. rocznicy ślubu Wapniaków, czyli dziadków. Tomek nie jest zachwycony, Danka jeszcze mniej. W dodatku do sąsiedniego domu wprowadza się dziewczynka, która wiecznie stroi głupie miny do Tomka. Tymczasem Tomek stara się odrabiać na czas wszystkie prace domowe, bo bardzo chce zasłużyć na odznakę wzorowego ucznia. Niestety nie jest to łatwe zadanie, kiedy trudno skupić się na lekcjach, a jedynym ukochanym zajęciem jest rysowanie.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

32
Toto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toto
Dostępny8 szt.

Powieść Małgorzaty Gwiazdy-Elmerych to historia samotności. Renata, której życie obserwujemy od lat dziecinnych, określana mianem ?Toto?, ?Coś? albo ?Głupek?, skazana jest na życie na uboczu. Po traumie domu rodzinnego, przestrzenią w której żyje bohaterka są dworce, pociągi i pustostany. Fatum ciążące nad nią, co jakiś czas daje o sobie znać i tylko całkowity brak nadziei pozwala jej dalej żyć.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

33
Chimera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chimera
Dostępny17 szt.

Utwory Lenca charakteryzuje niepoślednia dbałość o szczegóły i misterne wykończenie frazy, zarówno w płaszczyźnie stylistycznej, jak kompozycyjnej. To proza gęsto utkana, bogata w aluzje biblijne, filozoficzne i mitologiczne. Ważną jej cechą jest intertekstualność, a nawet swoisty recykling różnych tropów kulturowych. Pan Bóg z Czeremchy Chi Kropla Chimera Patchwork Dwie książki Oblicze chwały Doktor V.St. Trzech na Skyros Wieża. Dyptyk babiloński Piąta Księga Sen w Konstantynopolu Pielgrzym Sześć kryształowych rzek Plac Różany Murren

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

34
1000 pomysłów na nudę. Kolorowanie, czytanie, zabawa... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 pomysłów na nudę. Kolorowanie, czytanie, zabawa...
Niedostępny
Brak

1000 pomysłów na nudę to gigantyczny zbiór zadań edukacyjnych dla każdego bystrego malucha! Dziecko znajdzie w nim łamigłówki, kolorowanki oraz wiele innych zadań, których rozwiązywanie sprawi mu frajdę i mnóstwo zabawy. Pozycja obowiązkowa dla każdego żądnego wyzwań dziecka!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Służąca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służąca
Niedostępny
Brak

Bestseller „New York Timesa" Jedna z najlepszych książek 2013 roku w rankingu goodreads Osadzona w XIX-wiecznej Wirginii i współczesnym Nowym Jorku, barwna opowieść o miłości, historii i sztuce, splatająca losy dwóch niezwykłych kobiet Lina Sparrow, młoda i ambitna prawniczka zatrudniona w znanej kancelarii na Manhattanie, otrzymuje zadanie, które może ją wywindować na szczyty palestry: ma przygotować zbiorowy pozew o wielomilionowe odszkodowania dla potomków amerykańskich niewolników. Podczas zbierania materiałów, Lina natrafia na ślad Lu Anne Bell, XIX-wiecznej malarki. Czy jej obrazy mogły być dziełem ciemnoskórej służącej, siedemnastoletniej Josephine? Jej potomek byłby idealnym powodem w procesie. Lina postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na temat losów młodej służącej i odkrywa kolejne sekrety, dotyczące również jej własnej rodziny... W sto sześćdziesiątą rocznicę zniesienia niewolnictwa w USA „Służąca" jawi się jako literackie upamiętnienie setek tysięcy niewolników poddanych wyzyskowi w południowych stanach, a także jako pełna uroku medytacja nad zagadką więzi rodzinnych, nadziejami i cierpieniami ludzkiej egzystencji, i odwiecznym pragnieniem wolności. – Corban Addison, autor Wędrówki przez słońce Powieściowy debiut Tary Conklin to sugestywny fresk, od którego nie można się oderwać, przepełniony historią, utraconą miłością i pilnie strzeżonymi tajemnicami rodzinnymi. Conklin po mistrzowsku splata losy dwóch kobiet żyjących w różnych czasach, skłaniając nas do refleksji nad istotą prawdy i sprawiedliwości. – Amy Greene, autorka Bloodroot Mądry, poruszający i dojrzały debiut Tary Conklin. Od pierwszej strony dałam się porwać urokowi zmysłowej prozy „Służącej" i czytałam w zapamiętaniu do samego przejmującego końca. – Maria Semple, autorka Gdzie jesteś, Bernadette Tara Conklin uzyskała stopień licencjata historii na Uniwersytecie Yale, magistra prawa i dyplomacji na Tufts University i tytuł doktora praw na Uniwersytecie Nowego Jorku. Pracowała w nowojorskim i londyńskim oddziale kancelarii prawniczej. Mieszka w Seattle, w stanie Washington. Służąca to jej pierwsza powieść.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

36
Listy 1946-1968 część 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy 1946-1968 część 1-2
Dostępny9 szt.

Jerzy Giedroyc i Teodor Parnicki w latach 19461968 wymienili łącznie 625 listów. Dokumentują one niemal cały okres pobytu autora ?Nowej baśni? w Meksyku.Stanowią nieocenione źródło nie tylko dla badaczy jego życia i twórczości , ale też dla wzrastającego w ostatnim czasie kręgu jego czytelników. Jednocześnie są kopalnią wiadomości do przyszłego monograficznego opracowania historii Instytutu Literackiego w Maisons Laffitte. Na ich podstawie można z dość dużą skrupulatnością zrekonstruować strategię, jaką Giedroyc stosował w swoich politycznych grach tak z ośrodkami opiniotwórczymi emigracji, jak i z władzami komunistycznymi w kraju dla poszerzenia swobód kulturalnych w Polsce w latach 50. i 60. XX stulecia. Z listów wyłania się ciekawy portret Teodora Parnickiego ? człowieka i pisarza, postaci o bardzo skomplikowanej genealogii duchowej.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

37
Wena do polityki. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wena do polityki. Pakiet
Dostępny33 szt.

Historyczna, literaturoznawcza i politologiczna książka A. St. Kowalczyka opowiada o początkach i rozkwitaniu ?Kultury?, autor łączy dwa poziomy zazwyczaj rozbieżnych relacji - poziom historycznoliterackiego wywodu, niezwykle precyzyjnego, źródłowego, i poziom pamiętnika, listu, nieledwie wyznania, rekon?struowanego świadectwa. Książka ta, poświęcona ludziom i przyjaźni, mianowicie przyjaźni Jerzego Giedroycia i jego najwierniejszego publicysty, Juliusza Mieroszewskiego, buduje obraz tak wielowymiarowy, że - chce się rzec - literacki, a więcej, niemal powieściowy w sugestywności i wciągającej narracji.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

38
Francais. com Niveau intermediaire ćwiczenia + klucz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francais. com Niveau intermediaire ćwiczenia + klucz
Niedostępny
Brak

Drugie wydanie cenionej serii adresowanej do osób chcących posługiwać się językiem francuskim w sytuacjach zawodowych (w firmie lub biurze). Tematyka związana jest z takimi sytuacjami jak umawianie się na spotkanie, redagowanie e-maili, rozmowy telefoniczne czy układanie planu zajęć. Jednocześnie są rozwijane umiejętności słuchania, czytania, pisania, mówienia, słownictwo i struktury gramatyczne. W zeszycie ćwiczeń znalazły się materiały przygotowujące do egzaminów Diplôme de français professionnel (DFP) de la Chambre de commerce et d'industrie de Paris (CCIP) i DELF Pro, transkrypcja nagrań i rozwiązania zadań.

69,90 zł
62,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

39
Francais com Niveau debutant ćwiczenia + klucz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francais com Niveau debutant ćwiczenia + klucz
Niedostępny
Brak

Drugie wydanie cenionej serii adresowanej do osób chcących posługiwać się językiem francuskim w sytuacjach zawodowych (w firmie lub biurze). Tematyka związana jest z takimi sytuacjami jak umawianie się na spotkanie, redagowanie e-maili, rozmowy telefoniczne czy układanie planu zajęć. Jednocześnie są rozwijane umiejętności słuchania, czytania, pisania, mówienia, słownictwo i struktury gramatyczne. W zeszycie ćwiczeń znalazły się materiały przygotowujące do egzaminów Diplôme de français professionnel (DFP) de la Chambre de commerce et d'industrie de Paris (CCIP) i DELF Pro, transkrypcja nagrań i rozwiązania zadań.

58,00 zł
52,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,80 zł

40
Francais. com Niveau debutant. Podręcznik z płytą DVD + guide communication - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francais. com Niveau debutant. Podręcznik z płytą DVD + guide communic...
Niedostępny
Brak

Drugie wydanie cenionej serii podręczników adresowanych do osób chcących posługiwać się językiem francuskim w sytuacjach zawodowych (w firmie lub biurze). Tematyka książki związana jest z takimi sytuacjami jak umawianie się na spotkanie, redagowanie e-maili, rozmowy telefoniczne czy układanie planu zajęć. Jednocześnie, jak w klasycznym podręczniku do nauki języka, są rozwijane umiejętności słuchania, czytania, pisania, mówienia, słownictwo i struktury gramatyczne. Nowa edycja została wzbogacona o płytę DVD-ROM, zawierającą 80 interaktywnych ćwiczeń do wykorzystania z tablicą multimedialną oraz wszystkie nagrania audio z podręcznika. Do książki dołączono specjalnie opracowany dodatek Guide de la communication w formie czarno-białej książeczki, z użytecznymi zwrotami i wyrażeniami z poszczególnych rozdziałów książki. W nowym wydaniu uaktualniono dane statystyczne i liczbowe. Na końcu podręcznika zamieszczono transkrypcje nagrań. Spis treści: - PREMIERES CONTACTS - OBJETS - EMPLOI DE TEMPS - VOYAGE - TRAVAIL - PROBLEMES - TRANCHES DE VIE - DOSSIERS D'ACTIVITES - PRECIS GRAMMATICAL - TABLEAUX DES CONJUGAISONS - TRANSCRIPTIONS DES ENREGISTREMENTS

105,00 zł
94,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,50 zł

41
Rozważania o gospodarce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania o gospodarce
Niedostępny
Brak

...Choć poruszone w przygotowanej publikacji zagadnienia są znacząco różne i dotyczą często odległych tematów, to wątkiem nadrzędnym spajającym wszystkie rozdziały jest gospodarowanie rozumiane zarówno z perspektywy systemu gospodarczego, jak i poszczególnych funkcji zarządzania przedsiębiorstwem. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono wybrane, specjalistyczne tematy odnoszące się do kwestii makroekonomicznych, energetycznych, funkcjonowania rolnictwa, systemów bankowych, pomiaru efektywności zasobów ludzkich i kategorii szczęścia, działań filantropijnych, prognozowania przyszłości, pomiaru technologii i poszczególnych etapów zarządzania zmianą. Największą zaletą publikacji jest szczegółowa analiza poszczególnych zagadnień, poparta rzetelnym przeglądem literatury i wzbogacona o wyniki badań lub przykłady praktyczne. Niezaprzeczalnym walorem prowadzonych dyskusji jest także aktualność podejmowanych przez Autorów tematów - wszystkie poruszane problemy dotyczą kluczowych zagadnień kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz współczesnych wyzwań przedsiębiorstw. Tego typu opracowania stanowią bardzo pozytywny przykład służby nauki praktyce gospodarczej oraz bliskich związków między pracą badawczą a realnymi wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorstwami i państwem. Opracowanie to może także służyć jako wskazówka dla habilitantów czy innych badaczy przygotowujących ważne wystąpienia. Materiał zawarty w publikacji posiada nie tylko znaczne walory poznawcze, ale także odnosi się do możliwości aplikacyjności dorobku badawczego na potrzeby prowadzonej polityki gospodarczej i zarządzania przedsiębiorstwem... Z recenzji dr hab. prof. SGH M. Aluchny

46,00 zł
37,26 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,74 zł

42
Bolesław Prus. Opowiadania. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław Prus. Opowiadania. Audiobook
Bolesław Prus, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Zbiór opowiadań Bolesława Prusa, których bohaterami są zubożali przedstawiciele wszystkich warstw społeczeństwa polskiego. Na płycie znajdują się: Antek,Katarynka, Kamizelka, Cienie, Grzechy dzieciństwa, Z legend dawnego Egiptu, Pieśń świata.

12,10 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,11 zł

43
Disco. Classics, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco. Classics, 3 CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

„Disco Classics” to trzypłytowa składanka, na której znajdziemy wybór największych przebojów muzyki disco, hity wspaniałych wykonawców jak Diana Ross, Hot Chocolate, Chic a także wiele innych znanych artystów muzyki tanecznej. Styl znany pod nazwą disco, rozwinął się początkowo w Stanach Zjednoczonych pośród społeczności afroamerykańskich i hiszpańskich. Od połowy lat siedemdziesiątych muzyka disco stawała się coraz bardziej popularna. Disco stało się obecne w mediach a także w filmie. Powstały wielkie dyskoteki, wydawane były czasopisma dyskotekowe, istniały liczne stacje radiowe nadające ten gatunek całą dobę. Muzyka disco opanowała niemal cały świat. Tracklista: CD 1 1. KC and the Sunshine Band - That's the way (I like it) 2. Earth, Wind and Fire - September 3. Hot Chocolate - You sexy thing 4. Kool and the Gang - Ladies night 5. Patrice Rushen - Forget me nots 6. Jimmy Bo Home - Dance across the floor 7. Gloria Gaynor - How hight the moon 8. Quincy Jones - Ai no corrida 9. A Taste of honey - Boogie oogie oogie 10. Chic - Everybody dance 11. Sister Sledge - Thinking of you 12. Donna Summer - Last dance 13. Candi Staton - Young hearts run free 14. Tavares - More than a woman 15. Leo Syer - You makes me feel like dancing 16. Diana Ross - I'm coming out CD 2 1. Eruption - One way ticket 2. Noney M - Rasputin 3. Amanda Lear - Enigma (Give a bit of mmh to me) 4. Gibson Brothers - Que sera mi vida (if you should go) 5. Baccara - Yes sir, I can boogie 6. La Bionda - One for you, one for me 7. Lipps inc. - Funkytown 8. Grace Jones - I need a man 9. Chic - La freak 10. Hot Chocolate - Every 1's a winner 11. KC and the Sunshine Band - Get down tonight 12. Jimmy Bo Home - You get me hot 13. The Trammps - That's where the happy people go 14. Stacy Lattisaw - Jump to the beat 15. Diana Ross - Love hangover 16. Gloria Gaynor - Never can say goodbye CD 3 1. Eart, Wind and Fire - Boogie wonderland 2. Tavares - Heaven must be missing an angel 3. Chaka Khan - I'm every woman 4. Chic - I want your love 5. Pointer Sisters - I'm so excited 6. Gibson Brothers - Cuba 7. KC and the Sunshine Band - (Shake, shake, shake) Shake your booty 8. The Trammps - Disco inferno 9. Hot Chocolate - So you win again 10. Leo Sayer - Thunder in my heart 11. George McCrae - Rock your baby 12. Rose Royce - Love don't live here anymore 13. Forst Choice - Armed and extremely dangerous 14. Sister Sledge - We are family 15. Thelma Houston - Don't leave me this way 16. Barry White - Let the music play

53,90 zł
51,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,69 zł

44
Live Kombi. Łosowski, CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Kombi. Łosowski, CD + DVD
Kombi, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

Tracklista: 1 CD: 1. Niebo 2. Pekin 3. Miłość 4. Biała perła 5. Bez ograniczeń energii 6. Słodkiego miłego życia 7. Kochać cię za późno 8. Czekam wciąż 9. Wspomnienia z pleneru 10. Casablanca 11. Nietykalni 12. Nowe narodziny 13. Czerwień i czerń 14. Taniec w słońcu 15. Przytul mnie 16. Za ciosem cios DVD: 1. Zaczarowane miasto 2. Skórne 3. Siódme żebro 4. Komputerowe serce 5. Walka światów 6. Krawędź przestrzeni 7. Opowieści Korga 8. Droga czasu 9. Szóste żebro DVD Kamerą fanów – DVD: 1. Czekam wciąż 2. Solo Tomek 3. Pekin 4. Przytul mnie 5. Niebo 6. Wspomnienia z pleneru 7. Miłość 8. Taniec w słońcu 9. Czerwień i czerń 10. Casablanca - Ramadan 11. Nietykalni, skamieniałe zło 12. Za ciosem cios 13. Nowe narodziny 14. Bez ograniczeń energii 15. Biała Perła

60,90 zł
57,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,04 zł

45
Chopin's music stories by Kayo. Fantazja dźwięków, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin's music stories by Kayo. Fantazja dźwięków, CD
Kayo Nishumzu, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Nokturn H-Dur Op. 9 nr 3 2. Fantazja F-Moll Op. 49 3. Polonez-Fantazja As-Dur Op. 61 4. Wariacje B-Dur Op. 12 5. Kołysanka Des-Dur Op. 57 6. Fantaisie-Impromptu 7. Rondo Es-Dur Op. 16

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

46
Cubeworld. Opowieści z Minecrafta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cubeworld. Opowieści z Minecrafta
Dostępny1 szt.

Bestsellerowa powieść, której akcja rozgrywa się w dwóch światach - tym rzeczywistym i w Cubeworldzie - tylko z pozoru jest zbeletryzowną instrukcją obsługi Minecrafta. Tylko z pozoru i jedynie na początku. Nawet jeśli nie jesteś graczem, wir zdarzeń wciągnie Cię i wyrzuci na brzeg Kresu, skąd nie ma powrotu. A może jest? Karl Olsberg jest autorem 10 innych książek z dziedziny fan fiction, posiada doktorat ze sztucznej inteligencji i pracuje jako konsultant e-commerce oraz trener. Jest twórcą gier komputerowych i założycielem trzech firm typu start-up. Książka polecana dla młodzieży od 12 roku życia i wszystkich fanów Minecrafta, niezależnie od wieku.

14,90 zł
7,90 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 7,00 zł

Wróć do góry