hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.01.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 12 stycznia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ja, inkwizytor. Tom 2. Młot na czarownice (Jacek Piekara), na drugim Angielski w tłumaczeniach. Czasy + kod (Adam Urban). Kolejny produkt to Zapiski Babci. Wspomnienia dla moich wnuków (Zakamarki) oraz Zapiski Dziadka. Wspomnienia dla moich wnuków (Zakamarki).
1
Ja, inkwizytor. Tom 2. Młot na czarownice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, inkwizytor. Tom 2. Młot na czarownice
Dostępny
1083 szt.

Oto on – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem żądzą inkwizytorzy. Starcia z wiedźmami, demonami, często gorszymi od nich heretykami i bluźniercami oraz złowrogą potęgą, która rodzi się w Watykanie. Czy do przetrwania wystarczy żarliwa wiara, stalowe nerwy i ostry niczym brzytwa umysł? Zwątpienie? Nie jest rzeczą ludzką – jest dziełem Szatana. Wątpisz? Już jesteś zgubiony.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8 osób kupiło
2
Angielski w tłumaczeniach. Czasy + kod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Czasy + kod
Dostępny
168 szt.

Przedstawiona publikacja to idealna książka dla tych, którzy w praktyczny i naturalny sposób chcą nauczyć się poprawnie mówić i myśleć po angielsku Z pomocą tej książki poznasz mechanizm działania czasów angielskich, w efektywny sposób je przećwiczysz oraz szybko i skutecznie je przyswoisz. Ponadto dzięki nowej metodzie nauki sprawdzisz swoją wiedzę, dowiesz się, gdzie popełniasz błędy i szybko je wyeliminujesz, zyskując tym samym swobodę w umiejętności mówienia. Książka podzielona jest na trzy części: czasy teraźniejsze, przeszłe i przyszłe. W każdej znajdziesz rozdziały dotyczące poszczególnych czasów. Każdy rozdział to zbiór zdań do tłumaczenia wraz z odpowiedziami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi użycia, oraz ćwiczenia uzupełniające. Dodatkowo w każdej części znajdziesz powtórkę. Kurs audio do pobrania pozwoli Ci ćwiczyć rozumienie ze słuchu, wymowę i umiejętność mówienia w każdej wolnej chwili. Książka ta to idealne narzędzie dla osób, którym czasy angielskie sprawiają trudność. Skorzystają z niej maturzyści, osoby przygotowujące się do egzaminów, jak również Ci, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę dotyczącą czasów angielskich i sprawdzić swoje umiejętności.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
3
Zapiski Babci. Wspomnienia dla moich wnuków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski Babci. Wspomnienia dla moich wnuków
Zakamarki
Dostępny
348 szt.

Masz babcię? Poproś ją, by w tej książce spisała dla ciebie swoje wspomnienia! Jesteś babcią? Dzięki tej książce będziesz mogła przekazać wnukom opowieść o swoim życiu. Być może już teraz lubią, kiedy opowiadasz im o swoim dzieciństwie, o dawnych czasach? Gdy dorosną, książka z twoimi wspomnieniami będzie dla nich bezcennym skarbem. Nie tylko pozwoli im dowiedzieć się, kim byłaś, jak żyłaś, jak myślałaś, ale także pomoże im poznać własne korzenie i zobaczyć swoje życie w szerszym kontekście. Od czego zacząć? Jak opowiada się o życiu? Ta książka pomoże ci uporządkować wspomnienia. Znajdziesz tu także miejsce na fotografie. Możesz po kolei odpowiadać na pytania lub wpisywać tylko to, co w danym momencie przychodzi ci do głowy. Jeśli któryś temat cię nie dotyczy, rozwiń w tym miejscu inny wątek. Nie musisz traktować dosłownie każdego hasła. Wystarczy, jeśli stanie się inspiracją do zapisania tego, co pamiętasz, co było ważne akurat dla ciebie. Kto wie, może zechcesz kontynuować zapiski w osobnym zeszycie?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
4
Zapiski Dziadka. Wspomnienia dla moich wnuków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski Dziadka. Wspomnienia dla moich wnuków
Zakamarki
Dostępny
159 szt.

Masz dziadka? Poproś go, by w tej książce spisał dla ciebie swoje wspomnienia! Jesteś dziadkiem? Dzięki tej książce będziesz mógł przekazać wnukom opowieść o swoim życiu. Być może już teraz lubią, kiedy opowiadasz im o swoim dzieciństwie, o dawnych czasach? Gdy dorosną, książka z twoimi wspomnieniami będzie dla nich bezcennym skarbem. Nie tylko pozwoli im dowiedzieć się, kim byłeś, jak żyłeś, jak myślałeś, ale także pomoże im poznać własne korzenie i zobaczyć swoje życie w szerszym kontekście. Od czego zacząć? Jak opowiada się o życiu? Ta książka pomoże ci uporządkować wspomnienia. Znajdziesz tu także miejsce na fotografie. Możesz po kolei odpowiadać na pytania lub wpisywać tylko to, co w danym momencie przychodzi ci do głowy. Jeśli któryś temat cię nie dotyczy, rozwiń w tym miejscu inny wątek. Nie musisz traktować dosłownie każdego hasła – wystarczy, jeśli stanie się inspiracją do zapisania tego, co pamiętasz, co było ważne akurat dla ciebie. Kto wie, może zechcesz kontynuować zapiski w osobnym zeszycie? Twarda, estetyczna oprawa, format 20.0 x 23.0 cm

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
5
Kroniki Bane'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Bane'a
Dostępny
387 szt.

Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców. Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
6
Dzień Creeperów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Creeperów
Dostępny
20 szt.

Josh, Andre i Suzy przemierzają niedostępny dla innych graczy świat Minecrafta, zamieszkany przez inteligentne, samodzielnie rozwijające się moby. Poszukują Herobrine'a, który przebywa tam już od ponad stu lat (czasu gry) i w każdej chwili może przejąć kontrolę nad całym Internetem. Docierają do kolejnego miasta i dowiadują się, że jest ono oblężone przez creepery. Starając się pomóc osadnikom, trójka bohaterów odkrywa straszną prawdę: ataki potworów są sterowane przez kogoś opętanego żądzą władzy.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
7
Szalone wakacje na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone wakacje na wsi
Dostępny
19 szt.

Szalone wakacje na wsi” to pełna zabawnych przygód książka skierowana do młodszych czytelników. Główny bohater Leonek niebawem rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, ale zanim to nastąpi przeżyje niezapomniane, pełne przygód wakacje. Wakacje spędzane u dziadków na wsi okażą się jedyne w swoim rodzaju. Perypetie Leonka rozpoczną się już w drodze do dziadków. Podróż samochodem wraz z tatą jest niezwykle przyjemna, ale czy ktoś mógł się spodziewać, że czeka ich tyle wrażeń. Pęknięta opona zdaje się żadnym problemem w przeciwności do zniszczonego motoru należącego do harleyowców. Leonek będzie musiał zaradzić sytuacji, bo właściciel motoru nie będzie zadowolony, a w ostateczności wcielić się w role kierowcy rajdowego. „Szalone wakacje na wsi” dopiero się zaczynają, a na Leonka czeka kolejna dawka atrakcji. Wraz z dziadkiem Leon spróbuje utrzeć nosa ciekawskiej sąsiadce, odnajdzie skarb na strychu, pozna nietypową wersję warcabów, i spróbuje ściągnąć latawiec z drzewa, co w efekcie finalnym skończy się wizytą u lekarza. Wszystkie, zabawne przygody możemy przeżyć wraz z Leonkiem sięgając po książkęSzalone wakacje na wsi” z serii pt. ”Przygody Leonka”.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
8
Portal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portal
Dostępny
29 szt.

Akcja książki rozpoczyna się w momencie, w którym otwierająca serię powieść Herobrine powstaje się kończy. Josh i Andre są zjednoczeni, w najbardziej niezwykły sposób, i przygotowują się do wkroczenia w świat Minecrafta, zaprojektowany na wzór prawdziwego świata. Ich cel? Powstrzymać Herobrine'a, zanim ten, w drodze do podboju naszego świata, podbije rzeczywistość Minecrafta.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
9
Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.23

Druga część serii do praktycznej nauki języka niemieckiego, dzięki której w krótkim czasie opanujesz język niemiecki i pokonasz barierę mówienia. Nauczysz się też radzić sobie w sytuacjach komunikacyjnych z zachowaniem poprawności gramatycznej. Niemiecki w tłumaczeniach, gramatyka poziom 2 zawiera: - setki zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniowaniem trudności, które logicznie łączą się ze sobą; - czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka niemieckiego; - płytę CD (mp3) z ponad 5-godzinnym kursem audio, pomagającym w utrwaleniu przyswojonej wiedzy, ćwiczeniu wymowy i dobrego konstruowania zdań; - jasny i przejrzysty układ stron, dzięki czemu nauka stanie się czystą przyjemnością. To książka wymarzona dla samouków i wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie podstawowym+ (A2). Jest to też idealny suplement do regularnej nauki języka niemieckiego. W prosty i jasny sposób przekazuje wiedzę na temat struktur gramatycznych i zachęca do ćwiczeń.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

10
Wyśmienite dania z ryżu i makaronu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyśmienite dania z ryżu i makaronu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.25

Ludzie dzielą się ponoć na tych, którzy uwielbiają ryż i tych, którzy bardziej cenią makaron. Jednak po wypróbowaniu dań z tej książki – decyzja może być naprawdę trudna. W publikacji znajdują się wyśmienite dania z ryżu i makaronu. To kilkadziesiąt znakomitych przepisów stworzonych i przetestowanych przez czytelników miesięcznika „Przyślij Przepis”! Orientalna zapiekanka z ryżem czy makaron słodko pikantny z sezamem? Risotto z groszkiem i parmezanem czy roladki z bakłażana i spaghetti? Odpowiedź musicie znaleźć sami...

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

11
Pizze, tosty, grzanki i zapiekanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pizze, tosty, grzanki i zapiekanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.10

Pizza margherita czy pepperoni? Tosty z szynką czy z serem? A może warto przygotować coś mniej standardowego? Pizze, tosty, zapiekanki to kilkadziesiąt znakomitych przepisów stworzonych i przetestowanych przez czytelników miesięcznika PRZYŚLIJ PRZEPIS! Grzanki prowansalskie z bakłażanem, pizza na francuskim cieście lub tosty z sosem truskawkowym bez wątpienia zachwycą zarówno domowników, jak i gości.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

12
Baron, Żydzi i naziści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baron, Żydzi i naziści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.23

Za mitem zamachu na Hitlera 20 lipca 1944 roku kryje się szczególny antysemityzm niemieckiej szlachty XIX i XX wieku. W kręgach arystokratycznych często uważano Żydów za „obcych rasowo”, za zagrażających szlacheckiej „czystości krwi”. Do 1945 roku nie mieli oni czego szukać na zamkach i w dobrach rycerskich. To rzekomo Żydzi ponosili winę za rewolucje, klęski wojenne, obalenie monarchii i stworzenie Republiki Weimarskiej. Nienawiść do Żydów manifestowano bez jakichkolwiek skrupułów. Po upadku muru berlińskiego Jutta Ditfurth jedzie do NRD, gdzie trafia na sprzeczności związane ze swoim pochodzeniem. Podąża śladami błyskotliwego ciotecznego pradziadka, barona Börriesa von Münchhausena, autora ballad, który wydawał się przyjacielem Żydów... „W mojej rodzinie zachowały się pozostałości języka nazistowskiego. Nas, dzieci, nazywano niekiedy Jungvolk, albo robiono coś aż do zagazowania. Kiedy później po raz pierwszy usłyszałam – nie pamiętam już, w jakich okolicznościach – o wymordowaniu Żydów europejskich, postanowiłam, że nigdy nikogo nie nazwę Żydem, a przede wszystkim żadnego Żyda, ich bowiem nie chciałam w żadnym wypadku urazić. Słowo Żyd było – tak wywnioskowałam ze sprzecznych uwag dorosłych osób – szczególnie złośliwym wyzwiskiem. Prababka Gertrud podziwiała swojego rosłego, pragermańskiego ojca Hermanna (…). Marzyła o czasach, kiedy ludzie jeszcze znali swoje miejsce, pokornie podporządkowywali się interesom obszarnika, ponieważ umysły ludu […] nie są jeszcze zatrute przez obcych rasowo: W Saksonii-Altenburgu żaden Żyd nie mógł przebywać dłużej niż dwanaście godzin.” Fragment Jutta Ditfurth, ur. w 1951 roku w Würzburgu, jest socjolożką, publicystką i działaczką polityczną. Pracowała między innymi jako reporterka w Wielkiej Brytanii, Związku Radzieckim i w Stanach Zjednoczonych. W latach osiemdziesiątych XX wieku była przewodniczącą Partii Zielonych, w 1991 roku wystąpiła z niej i w tym samym roku została współzałożycielką Lewicy Ekologicznej. Opublikowała kilkanaście książek, między innymi: Feuer in die Herzen, Gegen die Entwertung des Menschen (1997), Ulrike Meinhof. Die Biografie (2007) i Krieg, Atom, Armut. Was sie reden, was sie tun: Die Grünen (2011).

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

13
Na drugim brzegu Bosforu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na drugim brzegu Bosforu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.11

Powieść historyczna bestsellerowej autorki Białej wilczycy Listopad 1918. Stambuł znajduje się pod okupacją Aliantów, zwycięzców Wielkiej Wojny (I Wojny Światowej). Mieszkańcy obu brzegów Bosforu, żyjący między Zachodem a Orientem, są zmuszeni dokonywać bolesnych wyborów. Leyla Hanim to młoda małżonka Selima, sekretarza sułtana Mehmeta VI. Jej teściowa, czerkieska niewolnica uwolniona z sułtańskiego seraju, wymaga od niej, by żyła w poszanowaniu pradawnych tradycji. Jednak wkrótce odwieczny porządek legnie w gruzach. Rezydencja Leyli i Selima zostaje zarekwirowana przez francuskiego oficera z rodziną. Major Louis Grenelle ulega pokusom kosmopolitycznego miasta, do którego, uciekając przed rewolucją, napływa rosyjska arystokracja. Turcy, którzy nie zgadzają się na rozpad swojego państwa, zaczynają stawiać opór. Leyla, zachęcona przez brata, angażuje się w walkę, pomimo strachu przed nieznanym i na przekór pozycji własnego męża. Przełomowym momentem w jej życiu okaże się spotkanie z Hansem Kästnerem, berlińskim archeologiem i lojalnym zwolennikiem Mustafy Kemala Atatürka. Anatolia staje się sceną zakazanej miłości. Na drugim brzegu Bosforu to opowieść o młodej kobiecie, poznającej gorzki smak niezależności i swobody w zbuntowanej Turcji, która odradzając się z popiołów Imperium Osmańskiego, stoi u wrót nowoczesnego świata. Théresa Révay urodziła się w Paryżu. Studiowała literaturę na Sorbonie. Jest autorką przekładów z języka angielskiego i niemieckiego. Jej książki, przełożone na kilkanaście języków, to wyraz jej fascynacji historią XX-wiecznej Europy. Talent pisarski poparty solidną dokumentacją sprawiły, że Theresa Révay uznawana jest za jedną z najlepszych współczesnych autorek powieści historycznych. Nakładem Świata Książki ukazały się również: Biała wilczyca, Wszystkie marzenia świata i Ostatnie lato w Mayfair.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

14
Kucharka Himmlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kucharka Himmlera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.04

Wiek XX od kuchni Tylko trzy rzeczy mogą Cię uszczęśliwić: zemsta, seks i humor Przezabawna opowieść o Rose, kucharce, która nigdy niczego i nikogo się nie bała i która przeżyła okrucieństwa XX wieku (ludobójstwo w Armenii, dwie wojny światowe, Holocaust i rządy Mao) nie tracąc humoru, ochoty na seks i żądzy zemsty – na tych trzech filarach opiera się bowiem szczęście według życiowego motto bohaterki. Przeżywszy sto pięć lat, Rose niepodzielnie sprawuje rządy w swojej słynnej restauracji w Marsylii, nosi pistolet w kieszeni, a mijając interesującego mężczyznę, nie może opędzić się od kosmatych myśli. Rose niewątpliwie należy do grona wielkich postaci literackich, o których długo nie można zapomnieć.

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

15
Na zakręcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zakręcie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Miles Ryan, prowincjonalny szeryf, samotnie wychowuje dziewięcioletniego syna Jonaha. Jego życiową obsesją jest schwytanie człowieka, który przed dwoma laty potrącił samochodem jego żonę i uciekł z miejsca wypadku. Od śmierci Missy dręczą go wspomnienia: pochłonięty pracą i synem nie odczuwa potrzeby zbliżenia się do innej kobiety. Romans z Sarą Andrews, która po nieudanym małżeństwie próbuje odbudować swoje życie, powoduje serię dramatycznych wydarzeń. Wzajemne wyobrażenia obojga zakochanych miłości, lojalności i zaufaniu do partnera zostają wystawione na ciężką próbę...

33,60 zł
26,88 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,72 zł

16
Czerwony alert - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony alert
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

Prawdziwa historia o wielkich pieniądzach, zbrodni i samotnej walce o sprawiedliwość. Oparty na faktach thriller polityczny o perypetiach amerykańskiego finansisty na rosyjskim Dzikim Wschodzie, o skrytobójczej śmierci współpracującego z nim młodego prawnika oraz jego niebezpiecznej misji, której celem jest demaskowanie korupcji wśród najwyższych urzędników państwowych. Akcja opowieści Billa Browdera ma swój początek w jednej z południowych dzielnic Chicago, potem toczy się na wydziale zarządzania Uniwersytetu Stanforda by przenieść się do bezwzględnego świata funduszy inwestycyjnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Swój dalszy ciąg znajduje w Moskwie, gdzie Browder zbił fortunę kierując jednym z największych funduszy inwestycyjnych działających w Rosji po upadku komunizmu. Gdy jednak zdemaskował korupcję oligarchów okradających spółki, w które inwestował, Władimir Putin zwrócił się przeciwko niemu i w 2005 roku doprowadził do jego wydalenia z Rosji. W 2007 roku grupa funkcjonariuszy organów ścigania wkroczyła do moskiewskiego biura Browdera i zagarnęła 230 milionów dolarów, które współpracujące z jego funduszem spółki przeznaczyły na podatek dla rosyjskich władz. Adwokat Browdera, Siergiej Magnitski, zaczął badać to zajście i wpadł na trop grupy przestępczej o daleko sięgających powiązaniach. Miesiąc po złożeniu zeznań przeciwko zamieszanym w tę aferę urzędnikom Siergiej został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym, gdzie przez rok poddawano go torturom. Ostatecznie 16 listopada 2009 roku zaprowadzono go do izolatki, przykuto kajdankami do ramy łóżka i ośmiu strażników więziennych w pełnym rynsztunku bojowym zatłukło go na śmierć. Browder ujrzał jądro ciemności i to doświadczenie całkowicie odmieniło jego życie. Chcąc oddać sprawiedliwość Siergiejowi przystąpił do uporczywych poszukiwań i wpadł na trop potężnego spisku, który prowadził prosto do Putina. Ta odsłaniająca kulisy afer finansowych, tajemniczych zbrodni i politycznych rozgrywek powieść to historia człowieka, który podjął nierówną walkę, by zmienić świat.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

17
Gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.25

Kontrowersyjna, przejmująca i przewrotna (choć niekoniecznie poprawna politycznie) Gra jest obrazem dekadenckiej społeczności w szponach szaleństwa. Spowiedź Straussa, w której pojawiają się m.in. Paris Hilton, Tom Cruise i Courtney Love, jest nie tylko zwariowaną (i autentyczną) historią, ale też najbardziej niekonwencjonalnym poradnikiem dla mężczyzn (i kobiet). Neil Strauss, amerykański dziennikarz, krytyk muzyczny i pisarz. Pisze dla „The New York Timesa” i „Rolling Stone”. Jest autorem i współautorem kilku książek, m.in.: The Long Hard Road Out Of Hell o Marylinie Masonie, Zasady gry, How To Make Love Like a Pornstar z Jenną Jameson. Mieszka w Los Angeles.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

18
Panda Bonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panda Bonia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.30

Opowieść o małej pandzie Boni, która nie umiała chodzić po drzewach i choć cała rodzina namawiała ją do podejmowania prób i ćwiczeń, Bonia uznała, że się tego nie nauczy. - Wszystkie PANDY chodzą po drzewach! Mama chodzi, Tata chodzi i ja chodzę po drzewach! Uwielbiamy chodzić po drzewach! - Ale ja nie jestem WSZYSTKIE PANDY ? oburza się Bonia. - Ja jestem Panda Bonia! I wszystko toczyłoby się jak zwykle, gdyby Bonia nie zaprzyjaźniła się ze Szczekuszką, która potrzebowała pomocy. A żeby pomóc, trzeba było wejść na drzewo? Opowieść terapeutyczna motywująca dzieci w trakcie rehabilitacji oraz pokonywania rozmaitych życiowych barier. Panda Bonia to książka dla dzieci, ale i dla rodziców, którzy kochają swoje dziecko tak bardzo, że w momencie zagrożenia niepełnosprawnością podejmują wspólnie z nim walkę o jak najpełniejszą sprawność fizyczną i umysłową. Rehabilitacja to nie tylko sprawa codziennych fizycznych zmagań dziecka. Panda Bonia pokazuje wyraźnie, że w walce o jak najlepsze funkcjonowanie współpracuje cała rodzina. Nie zapomina się o zabawie, byciu ze sobą w pełnym kontakcie zgodnym z potrzebami każdego członka rodziny. Książka daje nadzieję, że w pewnym momencie żmudnej rehabilitacji samo ćwiczące dziecko zauważy potrzebę wytężonej pracy. Dzięki ciepłemu i pełnemu zrozumienia wsparciu rodziny, towarzyszącemu czule a zarazem stanowczo, zdecydowanie i z pełną wiarą w codziennych zmaganiach, dziecko osiągnie zwycięstwo: uzyska maksymalną samodzielność przy swoim optymalnym rozwoju i zaakceptuje siebie takim, jakie jest, bo otoczone akceptacją bliskich wygrywa i przegrywa z pełną samoakceptacją obu stanów i idzie szczęśliwe w nowy świat. Jeszcze jedno przesłanie ukazuje nam Panda Bonia ? najważniejsze być sobą i pozwolić innym wybierać moment na dojrzewanie do samostanowienia. Rodzice, rodzeństwo wspomagają proces rehabilitacji - swoją postawą cierpliwości i wyrozumiałości pozostawiają osobie ćwiczącej przestrzeń i czas na podjęcie decyzji: do startu? Mirella Kozakiewicz, fizjoterapeuta, i Anna Mirny, psycholog, zajmujące się terapią dzieci wymagających rehabilitacji

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

19
Konopnicka dzieciom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konopnicka dzieciom
Niedostępny
Brak

Płyta CD AUDIO zawiera jedenaście utworów Marii Konopnickiej, doskonałych do słuchania w domu czy podróży. Znajdziesz tu następujące historie: Na jagody, Stefek Burczymucha, Pranie. Pucu! Pucu!, Muchy samochwały, Bocian, Pszczółki, Czy to bajka, czy nie bajka, Kukułeczka, Sposób na laleczkę, Parasol, Zamiary Stasia.

5,99 zł
Powiadomienie
20
Życie seksualne lemingów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie seksualne lemingów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.20

Starotestamentowemu faraonowi, kto pamięta, śniło się było siedem krów tłustych i siedem krów chudych, co mu Józef wytłumaczył w ten sposób, że w ciągu siedmiu lat hossy trzeba zrobić zapasy na siedem lat bessy. Myśmy zyski z hossy pozwolili wyprowadzić za granicę. A jak przyjdzie bessa, to kasa będzie z nas drenowana jeszcze bardziej, bo tam na Zachodzie też mają bessę i spółki–matki, żeby ratować poziom konsumpcji w krajach macierzystych, będą zmuszone wyciskać ze spółek córek już nie, jak dotąd, ile się tylko da, ale jeszcze więcej. Tak zwana III Rzeczpospolita jest bytem pozbawionym przyszłości, przegniłą i wypróchniałą łódką, która będzie utrzymywać się na falach tylko tak długo, jak długo jest dobra pogoda. Jak się zaczną większe fale – pójdzie w drzazgi. Można z tego wyciągać różne wnioski, ale wielu wyciąga taki, że trzeba imprezować, póki jest okazja. Zwłaszcza, jeśli można za darmo. W rosyjskich głowach to się nie mieści. Co znaczy, że Polacy coś chcieli? Co znaczy, że Ukraińcy mieli dość postkomunistycznego feudalizmu i samowładztwa w cieniu posowieckich pomników Lenina? Jak mogą ludzie chcieć czegoś sami – od tego jest władza!

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

21
Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze. U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej. Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Otrzymywali prestiżowe wyróżnienia, niektórzy wielokrotnie byli nominowani do Nagrody Nobla, byli zapraszani na światowe konferencje, występowali w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Ich dzieła przetrwały i wciąż są cenione. O kolei transandyjskiej, wielkim dziele Ernesta Malinowskiego słyszał prawie każdy, ale o tym, że firma budująca mosty, założona w Chicago przez Rudolfa Modrzejewskiego działa do dzisiaj, już wie niewiele osób. A przecież mosty zbudowane przez niego w USA wciąż uznawane są za nowoczesne. O tym, że genialny kompozytor z Leszna Roman Maciejewski, autor słynnego „ Requiem”, był przez pewien czas dyrektorem muzycznym Metro Goldwyn Mayer, wiedzą już tylko jednostki. To tylko dwa przykłady z wielu prezentowanych w tej publikacji. Nieznane historie tych wielkich Polaków ilustrują unikatowe zdjęcia archiwalne.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

22
System Victorii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Victorii
Dostępny
7 szt.

na: Victoria De Winter, kierownik Działu Personalnego w międzynarodowej korporacji, kobieta prawicy łamiąca prawa rynku, przeskakująca z jednego miejsca globu na drugi, aby negocjować, restrukturyzować, przenosić, a przy tym łączyć pracę z cielesną przyjemnością? On: David Kolski, były architekt a obecny kierownik budowy Uranusa, najwyższego paryskiego drapacza chmur, idealista i marzyciel walczący z wiatrakami, by za wszelką cenę dotrzymać nierealnych terminów? On spotyka Ją w centrum handlowymi i pod wpływem zupełnie niezrozumiałego impulsu nie potrafi jej pozwolić odejść? Tak rozpoczyna się fascynująca historia płomiennego uczucia, które rozkwitnie pomiędzy luksusowymi hotelami i pełnymi namiętnościami SMS-ami wysyłanymi z BlackBerry?ego. Tak zaczyna się pisać mroczna i do bólu intymna kronika zapowiadanej śmierci. Bo ta kobieta o wielu twarzach, nieprzyzwoicie wręcz wyzwolona, z góry skazana jest na porażkę? ?Powieść społeczna, kryminał i historia miłości, która nie wymawia swego imienia. Dwoje bohaterów zamkniętych w świecie złudzeń i pretekstów, które wywracają do góry nogami wszystko, co wiemy o uczuciach?. Marianne

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

23
Angielski na poziomie. Nowe wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski na poziomie. Nowe wydanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Z Lingo uczysz się na poziomie! Nowe wydanie kompletnego kursu dla wszystkich, którzy chcą utrwalić i udoskonalić znajomość języka angielskiego: - Książka (256 str.) + CD MP3 (100 minut nagrań z udziałem profesjonalnych lektorów) - Funkcje komunikacyjne i gramatyka - Ćwiczenia i lekcje powtórkowe - Informacje praktyczne, ciekawostki, słowniczek - Nagrania wszystkich dialogów i słownictwa z tłumaczeniami - Rozumienie ze słuchu - Żywy, współczesny język - Konsultacja językowa brytyjskich lektorów uczących w Polsce i w Wielkiej Brytanii - Poziomy A2, B1 i B2 według klasyfikacji ESOKJ Rady Europy Potrafisz posługiwać się językiem angielskim tylko w prostych sytuacjach i nie chcesz na tym poprzestać? Twoim celem jest udoskonalenie umiejętności, poszerzenie wiedzy, nabranie językowej pewności siebie i płynności? Kurs Lingo jest właśnie dla Ciebie! "Angielski na poziomie" w nowym wydaniu jest kontynuacją popularnego kursu Lingo "Angielski raz a dobrze", a także świetną powtórką dla wszystkich tych, którzy mają już opanowane podstawy języka angielskiego. - Książka (256 str.) + CD MP3 (100 minut nagrań z udziałem profesjonalnych lektorów) - Funkcje komunikacyjne i gramatyka - Ćwiczenia i lekcje powtórkowe - Informacje praktyczne, ciekawostki, słowniczek - Nagrania wszystkich dialogów i słownictwa z tłumaczeniami - Rozumienie ze słuchu - Żywy, współczesny język - Konsultacja językowa brytyjskich lektorów uczących w Polsce i w Wielkiej Brytanii - Poziomy A2, B1 i B2 według klasyfikacji ESOKJ Rady Europy

39,90 zł
28,33 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

24
Minecraft Przygody 6 Nieśmiertelny zombi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft Przygody 6 Nieśmiertelny zombi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Josh, Andre i Suzy przemierzają niedostępny dla innych graczy świat Minecrafta, zamieszkany przez inteligentne, samodzielnie rozwijające się moby. Po dramatycznych wydarzeniach w mrocznej świątyni zostają rozdzieleni. Josh i Andre udają się wraz z Larissą na poszukiwanie Dylana, by wydobyć z niego informacje o pochodzeniu smoków. Suzy natomiast podróżuje z Herobrine?em. Niespodziewanie bliźniacy trafiają do miejsca, w którym już wcześniej byli. Okazuje się, że kryje ono więcej tajemnic, niż mogliby przypuszczać. Czy trójka dziesięciolatków dokona właściwego wyboru? Czy uda im się powstrzymać wrogą siłę, która z poziomu świata Minecrafta pragnie zawładnąć naszą rzeczywistością? Do cyklu Minecraft Przygody należą: Jesień 2014: Herobrine powstaje Portal Dzień Creeperów Kraina smoków Mroczna świątynia Wiosna 2015: Przeniesione królestwo Zapomniany restart Zniszczyć Withera

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

25
Pieluszka Maksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieluszka Maksa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Maks ma pieluszkę. Na pupie. Ale nie ma to jak siusiać na podłogę! Za to piesek ? bardzo chętnie posiusia w pieluszkę. Tylko co na to mama? Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek ? jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji. Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje. Tekst Barbro Lindgren ? w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka ? to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia! Autorka, znana w Polsce również z książek o Bolusiu, otrzymała w 2014 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA).

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

26
Ciastko Maksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastko Maksa
Dostępny
14 szt.

Maks ma ciastko. Pyszne. Niestety pieski też lubią ciastka... No i Maks nie ma już ciastka! Głupi piesek! Całe szczęście w pobliżu jest mama. Maks dostaje nowe ciastko, a piesek burę i jeszcze coś... Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek ? jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji. Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje. Tekst Barbro Lindgren ? w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka ? to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia! Autorka, znana w Polsce również z książek o Bolusiu, otrzymała w 2014 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA).

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

27
Auto Maksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Maksa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.02

Maks ma auto. Czerwone. A Lisa nie ma auta? Bitwa o auto kończy się płaczem. Całe szczęście do akcji wkracza mama. Niesie coś zielonego? Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek ? jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji. Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje. Tekst Barbro Lindgren ? w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka ? to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia! Autorka, znana w Polsce również z książek o Bolusiu, otrzymała w 2014 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA).

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

28
Miś Maksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Maksa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.25

Maks ma misia. Ukochanego. Jak wyrazić mu swoje uczucia? Można dać mu buzi. A może polizać go albo ugryźć? Nagle ? miś wpada do nocnika! Całe szczęście w pobliżu jest piesek, który biegnie mu na ratunek. Czy jednak bohaterski piesek też aby trochę nie nabroił...? Każda książeczka o Maksie to pełne dramatyzmu zdarzenie z życia małego chłopca. Towarzyszy mu piesek, który raz pomaga Maksowi wyjść z opresji, raz mu się psoci, a kiedy indziej broi razem z nim. W trudnych momentach pojawia się mama, która wie, kiedy utulić, a kiedy skarcić. Maks ma swój charakterek ? jak każde dziecko potrafi się złościć i dochodzić swoich racji. Pełne humoru i szelmowskiego uroku ilustracje Evy Eriksson spełniają warunek prostoty i przejrzystości koniecznej dla odbioru ich przez dziecko, a jednocześnie potrafią po mistrzowsku pokazać dziecięce uczucia i nastroje. Tekst Barbro Lindgren ? w zamyśle jak najprostszy, bo jak najbliższy językowi dziecka ? to dobry punkt wyjścia do aktywnego czytania i oglądania książeczek z dziećmi. A zabawa jest przy tym przednia! Autorka, znana w Polsce również z książek o Bolusiu, otrzymała w 2014 roku prestiżową Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA).

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

29
Kartki z kalendarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartki z kalendarza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Kartki, które cyklicznie zrywamy z kalendarza dla Stanisława Smoleńskiego stały się symbolem upływającego czasu. Pozycja „Kartki z kalendarza”, stanowiąca zbiór wierszy powstała w wyniku przemyśleń autora, gromadzonych na przestrzeni kilku lat. Każda chwila jest bezcenna i każdą chcielibyśmy zatrzymać, niestety czas bezpowrotnie zaciera wspomnienia… Stanisław Smoleński spróbował uchwycić niepowtarzalne momenty, myśli i przemyślenia. W tomiku znajdziemy utwory lekkie, dowcipne, trafne aforyzmy, a także nostalgie, zadumę, czy ból. Końcowa część pozycji zawiera bowiem bardzo osobiste utwory odnoszące się do trudnej dla autora tematyki, jaką jest strata ukochanego syna.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

30
Ekstrawagantki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ekstrawagantki
Dostępny
1 szt.

Powieść „Ekstrawagantki”, autorstwa publicystki internetowego wydania dziennika „Rzeczpospolita”- Anny Kozickiej- Kołaczkowskiej, łączy w jedną, porywającą całość sensację- awanturniczą, kryminał i wątki historyczne. Pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść przenosi nas na współczesny Dolny Śląsk. Dzięki retrospekcją odbędziemy literacką podróż w czasie, by przyjrzeć się jak na owym terenie wyglądało życie, ponad trzysta lat temu. Sensacyjny oraz przygodowy charakter książki wzbogaca i utrzymuje w ciągłym napięciu akcje. Wątki historyczne sprawiają natomiast, że „Ekstrawagantki”, stają się powieścią o zapomnianych przez Polaków śląskich władcach, i dramatycznej historii Dolnego Śląska.

37,50 zł
18,75 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,75 zł

31
Wszystkie świństwa świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie świństwa świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

Brutalne morderstwo, części poćwiartowanego ciała pojawiające się w stołecznych parkach, strach w mieście. Policja czy telewizja - kto pierwszy poinformuje o postępach śledztwa? Znany prezenter stacji telewizyjnej nie zjawia się w pracy. Atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa jednak nikt nie podejrzewa najgorszego. Kilka dni po zaginięciu Aleksandra Rawskiego przypadkowi przechodnie w warszawskich parkach dokonują makabrycznych odkryć ? jakiś szaleniec rozrzuca po mieście kawałki ludzkiego ciała. Kryminalistyczne ekspertyzy dowodzą, że są to szczątki zaginionej gwiazdy telewizji informacyjnej. Kiedy śledztwo przenosi się za kulisy telewizji, okazuje się, że po drugiej stronie ekranu znajdziemy dosłownie wszystkie świństwa świata? Znakomity polski kryminał, z mocnymi elementami thrillera, bogatą warstwą psychologiczną i obyczajową.

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

32
Pięćdziesiąt twarzy Greya (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięćdziesiąt twarzy Greya (wydanie filmowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.04

Ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie! Kiedy studentka literatury Anastasia Steele przychodzi, by przeprowadzić wywiad z Christianem Greyem, spotyka mężczyznę pięknego, błyskotliwego i onieśmielającego. Naiwna i niewinna Ana z przerażeniem uświadamia sobie, że pragnie tego mężczyzny. Pomimo zagadkowego dystansu, Ana odkrywa, że rozpaczliwie chce się do niego zbliżyć. Nie potrafiąc oprzeć się delikatnej urodzie Any, jej inteligencji i niespokojnemu duchowi, Grey przyznaje, że także jej pragnie? aczkolwiek na własnych warunkach. Zaszokowana, choć podekscytowana osobliwym gustem erotycznym Greya, Ana się waha. Pomimo jego autentycznych sukcesów- międzynarodowych interesów, ogromnego bogactwa i kochającej rodziny ? Greya dręczą demony oraz nieposkromiona potrzeba sprawowania kontroli. Kiedy para rozpoczyna fizycznie śmiały i namiętny romans, Ana odkrywa tajemnice Christiana Greya i zgłębia swoje własne mroczne żądze.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea
Dostępny
2 szt.

Urzekający debiut komediowy: powieść o fałszywym fakirze, który wyrusza w podróż z Indii do Francji po to, aby zrobić zakupy w sklepie IKEA. Podróż, która w wyniku szalonego zbiegu okoliczności przekształca się w bezprecedensową wyprawę po Europie. Trochę humoru rodem z filmów Braci Marx, trochę przemyśleń na temat społeczeństwa niczym z Kandyda. Kawał dobrej rozrywki z europejskimi krajobrazami w tle przyprawiony śmiechem, miłością i refleksją na temat odkupienia win. w austriackim cyrku. Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea to literacki debiut Puértolasa, który po długiej serii odrzuconych maszynopisów, został opublikowany we wrześniu 2013. Książkę przetłumaczono na 35 języków i otrzymała Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne?a. "Komiczna i ujmująca podróż fałszywego/szemranego fakira ku odkupieniu win i samopoznaniu. Cudowne". The Times "Książka jest tak zwariowana jak jej tytuł, ale dzięki energii i dobrodusznej prostocie chwyta za serce". The Mail on Sunday

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

34
Zgadywanki z księżniczkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

35
Kolorowe cyferki i liczby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe cyferki i liczby
Dostępny
12 szt.

Książka edukacyjna z naklejkami

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

36
Geniusz w rodzinie. Pamięć i koncentracja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz w rodzinie. Pamięć i koncentracja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.01.16

Na nudę, odpoczynek i dobrą zabawę… Książka Geniusz w rodzinie. Pamięć i koncentracja sprawdzi się w każdej sytuacji. Niemal 50 łamigłówek, zagadek i zadań, przy których trzeba ruszyć głową. Z tą książką myślenie nie boli, a staje się pasjonującą przygodą. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Geniusz w rodzinie stanowi doskonałe wsparcie procesu edukacji. Obszerny zbiór ciekawych zadań o różnym poziomie trudności kształtuje wiadomości i umiejętności poznawcze oraz uczy radzenia sobie z trudnościami. To prawdziwa szkoła logicznego myślenia.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Geniusz w rodzinie. Zadania z matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz w rodzinie. Zadania z matematyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.25

Na nudę, odpoczynek i dobrą zabawę… Książka Geniusz w rodzinie. Matematyka sprawdzi się w każdej sytuacji. Niemal 50 łamigłówek, zagadek i zadań, przy których trzeba ruszyć głową. Z tą książką myślenie nie boli, a staje się pasjonującą przygodą. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Geniusz w rodzinie stanowi doskonałe wsparcie procesu edukacji. Obszerny zbiór ciekawych zadań matematycznych o różnym poziomie trudności kształtuje wiadomości i umiejętności poznawcze oraz uczy radzenia sobie z trudnościami. To prawdziwa szkoła logicznego myślenia.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

38
Tabele kalorii. Dobra kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabele kalorii. Dobra kuchnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Diety bazujące na liczeniu kalorii cieszą się ogromną popularnością. Nieocenioną pomocą dla zwolenników tych diet są alfabetyczne tabele kaloryczne, które w swej podstawowej wersji obok nazwy produktów wskazują liczbę kalorii odpowiadającą konkretnej wadze lub objętości danego produktu. Na ich podstawie można policzyć, jaka jest łączna wartość energetyczna wszystkich posiłków spożytych w ciągu dnia, a także skomponować niskokaloryczny jadłospis. Oprócz podstawowej tabeli kalorycznej niniejsza broszura zawiera także inne przydatne zestawienia, dotyczące m.in. norm dziennego zapotrzebowania na kalorie, spalania kalorii, największych bomb kalorycznych. Uzupełnieniem są informacje o dietach oraz wiele przydatnych porad dietetycznych do natychmiastowego wprowadzenia w życie.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

39
Miary i miarki niezbędne w kuchni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miary i miarki niezbędne w kuchni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.17

Odliczanie, odmierzanie, ważenie – bez tych czynności trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek działania w kuchni. Nawet geniusz kulinarny nie poradziłby sobie z przyrządzeniem jakiejkolwiek potrawy, gdyby stosował wyłącznie metodę „na oko”. Na szczęście przepisy, z których korzystamy, zawierają precyzyjne wskazówki dotyczące ilości poszczególnych składników potrawy. I tu nierzadko zaczyna się kłopot: jedne receptury podają wielkości w łyżkach i szklankach, inne w litrach, jeszcze inne w kilogramach... Uciążliwości pojawiają się również, gdy korzystamy z oryginalnych przepisów krajów stosujących inne jednostki, a także kiedy sięgamy po tradycyjne receptury z dawnych książek kucharskich.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

40
Dieta oczyszczająca. Dobra kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta oczyszczająca. Dobra kuchnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.08.02

Dieta oczyszczająca nie tylko pozwala wyeliminować szkodliwe substancje z organizmu, ale również jest jednym ze sposobów na polepszenie swojego samopoczucia i sprawności psychofizycznej. Nasza codzienna dieta powinna być zrównoważona. To proste zalecenie nie jest jednak realizowane. Jemy dużo i niezdrowo. Używamy za dużo cukru i soli. Koniecznym stało się więc oczyszczanie organizmu z zalegających go toksyn. Najważniejszymi składnikami pozwalającymi osiągnąć ten cel są woda oraz surowe warzywa i owoce. Prezentowany poradnik pomaga w zapoznaniu się z rożnymi rodzajami diet oczyszczających oraz przygotowaniu właściwych potraw.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

41
Dieta bezglutenowa dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta bezglutenowa dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.19

Dieta bezglutenowa to zbiór przepisów na łatwe do przyrządzenia, apetyczne dania – śniadania, obiady, kolacje i desery – które z pewnością przypadną do smaku zarówno dzieciom, jak i dorosłym domownikom. Coraz więcej dzieci wykazuje nietolerancję na gluten, co wymaga stosowania wobec nich diety, której podstawową zasadą jest eliminacja produktów zawierających białko glutenowe. Niedozwolone są zatem m.in. zboża takie jak pszenica, żyto, orkisz czy jęczmień. Dieta bezglutenowa oznacza oczywiście pewne ograniczenia, pocieszający jest jednak fakt, że można się do nich łatwo przyzwyczaić, zmieniając nieco nawyki żywieniowe.

5,70 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

42
Dieta bez węglowodanów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta bez węglowodanów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.25

Jedzenie nie musi być nudne, a wyeliminowanie któregoś ze składników nie musi oznaczać jednostajności. Dieta bez węglowodanów to propozycja dla osób, które chcą lub powinny wyeliminować węglowodany ze swojej diety. Książka zawiera propozycje smacznych i różnorodnych przepisów na potrawy pozbawione węglowodanów. Węglowodany zwane cukrami lub sacharydami, to związki chemiczne, które dostarczają organizmowi niezbędnej dawki energii, przyspieszają przemianę materii, utrzymują korzystną florę bakteryjną w jelitach, regulują odczucia sytości i głodu. Wszystko to jednak pod warunkiem, że spożywane są w ilościach nie większych niż dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu. Węglowodany oczyszczone spożywane w nadmiernych ilościach mogą być przyczyną wielu chorób. Dieta eliminująca te związki pomaga w łagodzeniu objawów cukrzycy i jest skuteczną bronią w walce z otyłością.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

43
Dobra kuchnia. Dania z ryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra kuchnia. Dania z ryb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.12

Ryby pojawiły się w menu naszych przodków już wiele tysięcy lat temu. Ich mięso jest doskonałym źródłem składników mineralnych, przede wszystkim żelaza, wapnia, fosforu i jodu. Warto pamiętać, że ryby powinny zajmować stałe miejsce w naszym menu, ponieważ ich spożywanie bardzo korzystnie wpływa na organizm. W mięsie i tłuszczu ryb znajdują się również witaminy B, A i D. Duże znaczenie ma witamina D, występująca jedynie w niektórych produktach pochodzenia zwierzęcego i to w małych ilościach. W zależności od upodobań, ryby można gotować na parze, w wywarze z warzyw, można je smażyć, dusić, piec, grillować, przyrządzać w galarecie. Wystarczy posypać je solą i pieprzem, ale jeśli ponad wszystko cenimy aromat ziół i przypraw, warto sięgnąć po anyż, gałkę muszkatołową, rozmaryn, tymianek, kolendrę, oregano lub ostrą paprykę. Do ryb delikatnych oraz pieczonych w folii aluminiowej doskonałym dodatkiem jest białe wytrawne wino.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

44
Puzzle edukacyjne 21 elementów. Lokomotywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle edukacyjne 21 elementów. Lokomotywa
Castorland, 21 elementów
Dostępny
22 szt.

Castorland Education to seria edukacyjnych układanek, które poprzez zabawę pozwolą dzieciom na poznanie alfabetu oraz poszerzenie słownictwa języka polskiego i angielskiego. Wprowadzą je do magicznego świata cyfr i działań arytmetycznych, pomogą w zdobyciu umiejętności posługiwania się zegarem oraz rozwinięciu zdolności kojarzenia. Produkty te zostały opracowane zgodnie z aktualną wiedzą dydaktyczną, uwzględniającą poziom rozwoju psychofizycznego oraz możliwości percepcyjne i manualne małych „naukowców”. Pociąg połącz lokomotywę z wagonami Licz zwierzątka i dołączaj kolejne wagony od 1 -10 Długość pociągu: 117.0 cm, liczba elementów: 21

32,19 zł
25,11 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,08 zł

45
Puzzle edukacyjne. Liczenie na farmie. 25 elementów + 73 sztuki kafli edukacyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle edukacyjne. Liczenie na farmie. 25 elementów + 73 sztuki kafli ...
Castorland
Niedostępny
Brak

Liczenie na farmie Układanka: 25 elementów+ 73 sztuki kafli edukacyjnych Wiek: 5+ Ułóż układankę odszukaj i policz zwierzątka na obrazku Pogrupuj zwierzątka i połącz z odpowiednimi liczbami rozwiąż proste zadania matematyczne

26,61 zł
20,76 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,85 zł

46
Patofizjologia człowieka I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patofizjologia człowieka I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

Podręcznik ten stanowi doskonałe wprowadzenie do problemów klinicznych. Jest w pełni nowoczesny, zgodny z aktualnym, obowiązującym na uczelniach medycznych programem nauczania. Składa się z dwóch części: patofizjologii ogólnej i narządowej. Uwagę czytelnika kieruje się na kliniczne aspekty zagadnień teoretycznych, traktując patofizjologię jako wstęp do nauk klinicznych. W części ogólnej omówiono badanie podstawowych odpowiedzi komórek i tkanek na bodźce patologiczne. W części szczegółowej natomiast opisano zmiany i zaburzenia w pracy poszczególnych narządów i układów organizmu, będące wynikiem choroby. Każdy z rozdziałów obejmuje zagadnienia związane z patomechanizmem zaburzenia, kliniczną oceną chorego, obrazem klinicznym, a także ? w wybranych przypadkach ? z leczeniem. Rozdziały w tej części odpowiadają poszczególnym działom włączonym do programu nauczania patofizjologii. Na końcu rozdziałów zamieszczono pytania kontrolne oraz opisy przypadków klinicznych.

179,00 zł
166,47 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

47
Lalka bobas 25 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 25 cm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.13

Lalka bobas z miękkiego materiału i winylową twarzą. Rozmiar 25cm. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

30,80 zł
29,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

48
Państwo Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo Hitlera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

Sensacyjne nowe ujęcie okresu narodowego socjalizmu. Christian Esch, Berliner Zeitung Gotz Aly - urodzony w 1947 roku w Heidelbergu, dziennikarz i historyk, autor licznych publikacji dotyczących dziejów nazizmu.

49,00 zł
40,18 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

49
Podwodna wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwodna wojna
Dostępny
37 szt.

Zbiór niezwykłych epizodów podwodnej wojny, które zdarzyły się w pierwszej i drugiej wojnie światowej. Poruszające historie największych "pogromców U-bootów" w obu wojnach: Gordona Campbella i Johna Walkera. Życie codzienne na U-boocie widziane oczyma służącego na nim marynarza. Historia patrolu Hardegena, jednego z najwybitniejszych dowódców niemieckich U-bootów. A wszystko to opowiedziane w zbeletryzowany sposób, dzięki czemu książkę czyta się jak najlepszą powieść sensacyjną.

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

50
Zan Ostatni z rodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zan Ostatni z rodu
Dostępny
20 szt.

Książka jest zapisem rozmów z Tomaszem Zanem, urodzonym w 1902 roku na Wileńszczyźnie Jego życiorys wpisał się w wielką historię Polski XX wieku, a jednocześnie zamknął się w historii ostatniego pokolenia Polaków, żyjącego na Kresach. To także opowieść o ziemiańskich rodach kresowych Zanów, Dowgiałłów czy Broel-Platerów, którzy przetrwali w pamięci bohatera opowieści.

45,40 zł
32,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,71 zł

51
Lalka. Bolesław Prus. Opracowanie powieści. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka. Bolesław Prus. Opracowanie powieści. Audiobook
Andrzej Kordela, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Lalka Bolesława Prusa, opracowanie powieści Andrzej I. Kordela W zestawie: - opracowanie powieści Lalka na płycie CD/mp3 (czas trwania 91 min 30 sek) - kalendarium życia i twórczości oraz biografia Bolesława Prusa - charakterystyka epoki pozytywizmu - omówienie i streszczenie treści powieści Lalka - geneza i budowa powieści Lalka - charakterystyka głównych bohaterów utworu - omówienie najważniejszych problemów powieści Lalka - przykładowe tematy do wykorzystania w szkole - wybór najważniejszych cytatów z powieści - bibliografia - wybrana literatura przedmiotowa - książeczka z tekstem opracowania powieści Lalkai z ilustracjami

6,99 zł
Powiadomienie
52
Życie Anny Walentynowicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Anny Walentynowicz
Dostępny
52 szt.

„W swoich relacjach Pani Ania nie kłamie, nie potrafi kłamać. Nie znaczy to, że wszystko, co tu powiedziała jest do końca prawdą. To osobiste i emocjonalne spojrzenie kobiety, która niezwykle ciężko doświadczył los. Która rzucił temu losowi wyzwanie, przegrała i wygrała zarazem. Sama mówi o sobie, że nie jest, nie chce, nie potrafi być politykiem. (…) Życie Anny Walentynowicz, które opowiedziała mi od roku 1984, było jak okrutna baśń. Tak je przeżyła i tak o nim opowiadała. Baśnie nie starzeją się i można do nich wracać po latach. Tej baśni na dodatek życie dopisało finał, jak grom z jasnego nieba”.

32,90 zł
31,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

53
Kot w butach. Piosenki ze spektaklu, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w butach. Piosenki ze spektaklu, CD
Aktorzy Teatru Syrena, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
5 szt.

„Kot w butach”, czyli znane przedstawienie o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń, w reżyserii Jacka Bończyka można oglądać od 2010 roku. Muzykę do przedstawienia skomponował Zbigniew Krzywański - współzałożyciel (wraz z Grzegorzem Ciechowskim) legendarnej Republiki. Przygody małego chłopca i jego przyjaciela - niesfornego kocura w kapeluszu i czerwonych butach, w wykonaniu aktorów Teatru Syrena to opowieść pełna porywającej muzyki. Po album powinien sięgnąć każdy, kto chce zafundować swojemu dziecku wyjątkową, pełną przygód muzyczną podróż. Tracklista: 1. Piosenka o bajkach, cz. 1 2. Piosenka o drodze 3. Piosenka o butach 4. Piosenka Królewny 5. Piosenka o przyjaźni 6. Kołysanka 7. Śpiewka Trenera 8. Piosenka o uczeniu się z przyjemnością 9. Piosenka o bajkach, cz. 2 10. Piosenka Młodego i Królewny 11. Kosiarze - Żniwiarze 12. Piosenka Złego Czarodzieja 13. Piosenka na koniec

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

54
Bitwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa
Dostępny
34 szt.

Bitwa, napisana w stylu Szuańskiej ballady Waldemara Łysiaka, to opowieść o jednym z epizodów wojen napoleońskich - o bitwie pod Essling, która kończyła się w przeddzień Wagram, wielkiej victorii Napoleona. Kapitalny obraz psychologiczny postaci z kręgu Cesarza oraz wartka, wielowątkowa akcja powieści sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Autor znakomicie oddaje realia epoki, ukazując całe okrucieństwo wojny, widzianej oczyma zarówno marszałków, jak i prostych żołnierz... To perła literatury francuskiej, bo przecież nie przez przypadek, to właśnie za Bitwę autor otrzymał francuskiego oskara w kategorii powieści - nagrodę Goncourtów w 1997 roku.

34,00 zł
27,88 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,12 zł

55
Karol Szalony Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karol Szalony Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.29

Powieść z gatunku płaszcza i szpady, pełna namiętnych uczuć i romansów, intryg politycznych i skandali. Wszystko to umieszczone w scenerii Francji przełomu XIV i XV wieku, za czasów panowania Karola VI Szalonego i jego żony, Izabeli Bawarskiej. Niezależna i bogata Francja popada w konflikty wewnętrzne, wojnę domową, a w końcu w zależność od Anglii.

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

56
Znak 716 1/2015 Wolność od religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 716 1/2015 Wolność od religii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

TEMAT MIESICA Wolność od religii Religia to nakaz czy wybór? Jak pogodzić interesy osób wierzących i niewierzących? Czy od religii można się uwolnić? Kim są wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti? DEBATY Tatry słowackie dziesięć lat po wielkiej katastrofie. Co pozostało ze stuletniego lasu? Czy Arabska Wiosna utorowała drogę terrorystom? IDEE Futbol z gwiazdą Dawida w tle ? jaką sławę cieszyły się żydowskie kluby piłkarskie? KULTURA Komu zawdzięczamy sprowadzenie ?Muminków? do Polski? O Teresie Chłapowskiej pisze Krystyna Kornas

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

57
Czas pracy 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas pracy 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Książka ?Czas pracy 2015? została napisana m.in. przez specjalistów z inspekcji pracy i ministerstwa pracy oraz praktyków na co dzień rozwiązujących problemy związane z rozliczaniem czasu pracy. Zawiera też liczne wyroki sądowe oraz stanowiska urzędowe. Dlatego można jej zaufać. Komentarz w przystępny sposób wyjaśnia duże zmiany w zakresie czasu pracy, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach. W książce ?Czas pracy 2015? można znaleźć m.in.: ? omówienie zmian w czasie pracy z ostatnich miesięcy; ? gotowe harmonogramy czasu pracy na kolejne miesiące 2015 roku i różne okresy rozliczeniowe; ? godziny i dni pracy w poszczególnych okresach 2015 r., wszystkie obowiązujące limity, wysokości dodatków oraz wskaźniki potrzebne do rozliczenia czasu pracy; ? najważniejsze wyroki sądów, a także stanowiska inspekcji pracy i ministerstwa pracy.

68,30 zł
57,37 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

58
Materialiści, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materialiści, CD
Mama Selita, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
15 szt.

Mama Selita to formacja znana z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzykę, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Po wydaniu bardzo dobrze przyjętego albumu „3,2,1…! ” (produkcja Marcin Bors) promowanego przez utwór „Brudne Bomby”, zespół zarejestrował kolejne wydawnictwo, które ukaże się na rynku 6 października 2014, nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ. Utwory zapowiadające płytę „Materialiści” to: „Godzillove”, „Na pół” oraz „Maratończyk”. Nowy album jest bardziej surowy oraz mocniejszy lirycznie i muzycznie niż debiutancki krążek „3,2,1…!”. Został charakterny groove, jednak muzyka grupy stała się impulsywna i emocjonalna, co znalazło swoje odbicie w tekstach. Dużo w nowej Selicie wkładania palca w rany, zadawania niewygodnych pytań i szukania na nie odpowiedzi. Cała płyta jest utrzymana w brudnym, garażowym stylu. Tak ją nagrywaliśmy. Sam sposób realizacji jaki przyjęliśmy, czyli zamknięcie się w starej stodole i granie na setki, wymusiło takie, a nie inne brzmienie. Płyta jest intensywna, rockowa, zadziorna. Zaskakująca dla tych, którzy odbierali nas przez pryzmat pierwszej płyty i klimatów rageowo-redhotowych. To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań – mówią o nowym materiale Mama Selita. Za produkcję muzyczną płyty „Materialiści” odpowiedzialny jest Olo Mothashipp, znany z nagrań Mariki i Vavamuffin. Grupa ma za sobą kilkaset koncertów w Polsce, w tym na festiwalu Woodstock i warszawskich Ursynaliach, a także na imprezach takich jak PKO London Live naWembley Arena, Rock for People w Hradec Kralove, Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Hanna Art Festival na Słowacji. Ponadto zespół wygrał polską edycję konkursu Hard Rock Rising, dotarł do półfinału programu Must Be The Music oraz wystąpił na gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki. Zespół Mama Selita tworzą: Herbert Makuch – bas Grzegorz Stańczyk – gitara Igor Seider – wokal Mikołaj Stefański – perkusja Tracklista: 1. Revolta 2. Safari 3. Na pół 4. Maratończyk 5. Jim Beam 6. Just do id 7. Godzilove 8. Materialiści 9. One man army 10. Tango 11. Miejsca 12. Black box 13. Koledzy

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

59
Disciplina Arcani w chrześcijaństwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disciplina Arcani w chrześcijaństwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

Książka obejmuje 12 przyczynków naukowych napisanych przez specjalistów na temat fenomenu wtajemniczenia obecnego w chrześcijaństwie od jego zarania aż po dzień dzisiejszy. Publikowane artykuły zgromadzone zostały w trzech blokach: nowotestamentowym, chrześcijaństwa starożytnego i chrześcijaństwa nowożytnego.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

60
Kultura osobista (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura osobista (DVD)
Dariusz Fedorowicz, 2015
Dostępny
3 szt.

Kultura osobista i przestrzeganie jej zasad definiuje każdego człowieka. Jednak czy te zasady są istotne i stanowią nieodzowny element relacji międzyludzkich? Jak rozumieją ją dorośli, a co na jej temat mają do powiedzenia młodzi ludzie? Filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! adresowane są przede wszystkim do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich. Pokazują problemy współczesnego świata, z którym spotykamy się na co dzień. Filmy są doskonałą pomocą dydaktyczną dla wychowawców w szkole, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

61
Ilustrowany Atlas Roślin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany Atlas Roślin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.05

Ilustrowany atlas roślin to wspaniały przewodnik po świecie flory. W książce zostało scharakteryzowanych 180 gatunków, dobranych w taki sposób, aby zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również na inne aspekty ich życia. Dlatego znalazły się w nim: ? rośliny występujące w warunkach naturalnych, czyli ukształtowane przez naturę, a nie przez człowieka, ? rośliny o ciekawej, często nietypowej biologii i ekologii, fascynujące z uwagi na budowę, sposób rozmnażania i odżywiania, interakcje z innymi organizmami, przystosowanie do różnorodnych warunków środowiska, ? rośliny występujące w Polsce i Europie, jak również w innych częściach świata, w tym rośliny prawnie chronione na terenie Polski. Dowiemy się między innymi, jaką wysokość osiągają najwyższe drzewa świata, które z nich mają najpotężniejszy pień, a które najdłużej żyją, czy liście potrafią wytrzymać ciężar dorosłego człowieka, czy roślina kwiatowa może być tak mała jak ziarenko piasku, czy są rośliny aż tak niebezpieczne, że już samo przebywanie w ich pobliżu grozi poważnym zatruciem. Poznamy rośliny o największych kwiatach i kwiatostanach. Przeczytamy, ile waży najcięższa dynia świata, dlaczego szafran jest najdroższą przyprawą, jaka jest masa najcięższego drewna i jakie są najstarsze drzewa w Polsce. Czytelnicy znajdą tu także fascynujące storczyki czy rośliny niewytwarzające kwiatów, do których należą paprocie, skrzypy i widłaki. Ilustrowany atlas roślin, dzięki pięknej, kolorowej szacie graficznej, rzetelnej wiedzy, różnorodności informacji i faktów, jest doskonałą lekturą dla całej rodziny, dla nauczycieli oraz dla wszystkich osób, które pragną lepiej poznać przyrodę. Doskonale nadaje się na prezent. Może nam towarzyszyć podczas wycieczek za miasto czy spacerów w parku jako pomoc w rozpoznawaniu roślin rzadkich i chronionych, leczniczych i trujących, jak również tych zupełnie pospolitych. Bo tylko poznając przyrodę, możemy docenić jej wartość.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

Wróć do góry