hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.01.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 stycznia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wytęż wzrok i pamięć. Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i nie tylko (Alicja Małasiewicz), na drugim Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela (Shlomo Sand). Kolejny produkt to Poznajemy zawody i miejsca pracy. Karty pracy (Joanna Bladowska, Aleksandra Szakiewicz) oraz Activity Go (Piatnik).
1
Wytęż wzrok i pamięć. Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i nie tylko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytęż wzrok i pamięć. Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i nie t...
Dostępny113 szt.

Prezentowane ćwiczenia usprawniają przede wszystkim pamięć bezpośrednią i rozpoznaw­czą, a także koncentrację uwagi uczniów. Zadania przeznaczone są dla dzieci mających w tym zakresie trudności. Wielu uczniów nie potrafi przywołać z pamięci posiadanej wiedzy i połą­czyć jej z nowymi treściami, co w konsekwencji prowadzi do miernych wyników w nauce. Ćwiczenia będą przydatnym materiałem na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, a tak­że w rewalidacji dziecka o obniżonej percepcji wzrokowej. Uczniowie mogą również pracować sami lub pod okiem rodzica.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

10 osób kupiło
2
Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela
Dostępny27 szt.

Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela to kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski, w której profesor Shlomo Sand rozwija zarysowane wcześniej wątki i daje wykład na temat historii Ziemi Izraela. Samo pojęcie „Ziemia Izraela” kryje w sobie pewną tajemnicę – za sprawą jakiej alchemii biblijna Ziemia Święta przekształciła się w nowożytną ojczyznę, z obywatelami, instytucjami politycznymi, granicami i armią służącą do ich obrony? Profesor Shlomo Sand zdekonstruował już mit wiecznego istnienia narodu żydowskiego, teraz zaś czyni to samo z legendami dławiącymi państwo Izrael, biorąc pod lupę tajemnicze, święte terytorium, ową Ziemię Obiecaną, do której Naród Wybrany ma mieć niezbywalne prawo. Czy pojęcie ojczyzny występuje już w Biblii i w Talmudzie? Czy wyznawcy religii mojżeszowej zawsze pragnęli żyć na Bliskim Wschodzie? Jak wyjaśnić fakt, że dziś większość ich potomków wcale nie ma ochoty tam mieszkać? I w końcu jak się ma sprawa z nieżydowskimi mieszkańcami tych ziem – mają prawo na niej żyć czy nie? Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie, urodził się w Linzu (Austria) w 1946 roku. Zajmuje się przede wszystkim historią idei oraz rolą myśli narodowej w budowie państw. W Polsce ukazały się dotychczas jego dwie najbardziej znane książki – Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski oraz Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka.

72,00 zł
61,92 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
3
Poznajemy zawody i miejsca pracy. Karty pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy zawody i miejsca pracy. Karty pracy
Dostępny40 szt.

Karty pracy przeznaczone są dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i mogą być wykorzystywane jako pomoc edukacyjna w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych, a także w domu jako propozycja zadań domowych. Publikacja zawiera zadania zróżnicowane pod względem poziomu trudności, tak by nauczyciel mógł indywidualizować pracę w grupie. Ćwiczenia znajdujące się na kartach pracy kształtują między innymi grafomotorykę, percepcję wzrokową, logiczne myślenie, zdolność tworzenia kategorii i abstrahowania. Zadania doskonalą również umiejętność etykietowania, czytania i pisania wyrazów oraz zdań, a także rozwijają podstawowe umiejętności matematyczne.

25,00 zł
20,75 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,25 zł

1 osoba kupiła
4
Activity Go - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Activity Go
Piatnik, od 12 lat
Dostępny23 szt.

Kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii „Activity”, tym razem w wersji „kieszonkowej”. Narysuj „pączek w maśle”, pokaż na migi „lep na muchy”, opisz „cuda na patyku”… nim upłynie czas! Gracze na zmianę losują hasła i próbują je przedstawić swojej drużynie na jeden z trzech sposobów: rysując, opisując słownie lub za pomocą pantomimy. Jeśli ktoś odgadnie hasło, pionek drużyny przesuwa się do przodu. Emocji dodają także „Otwarte rundy”, w których biorą udział wszystkie drużyny. Można grać już w 3 osoby, ale gra świetnie się sprawdza również w dużej grupie. Zawartość: • 55 kart z 990 hasłami, • klepsydra, • kostka, • instrukcja. Wymiary opakowania: 13,5 x 10,0 x 3,0 cm

40,40 zł
35,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,85 zł

1 osoba kupiła
5
1000 łamigłówek. Zagadki, nauka, zabawa... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 łamigłówek. Zagadki, nauka, zabawa...
Niedostępny
Brak

Zagadki, nauka, zabawa... `1000 łamigłówek` to gigantyczny zbiór zadań edukacyjnych dla każdego bystrego malucha! Dziecko znajdzie w nim: łamigłówki, kolorowanki oraz wiele innych zadań, których rozwiązywanie sprawi mu frajdę i mnóstwo zabawy. Pozycja obowiązkowa dla każdego żądnego wyzwań dziecka!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

6
Dziewczyny z Portofino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Portofino
Niedostępny
Brak

Uniwersalna opowieść o kobiecej sile, przyjaźni i lojalności Są koleżanki z jednego warszawskiego blokowiska lat 70., razem chodzą do szkoły i razem dorastają. Nie są grzecznymi dziewczynkami. Mają swoje sekrety, bunty, kłopoty. Spotykają je bolesne rozczarowania i zdrady. Przeżywają pierwsze doświadczenia seksualne i bardzo pragną miłości. Żyją swoim życiem, ale trzymają się razem.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

7
Second Hand - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Second Hand
Niedostępny
Brak

Znajome polskie piekiełko, zapita, zabita dechami wieś, gdzie życie toczy się, jakby czas się zatrzymał, a inny świat nie istniał. Magiczną granicą przestrzeni jest Manhattan, jedyny dziesięciopiętrowy blok w okolicy. Miłość, czułość, troska o bliskich to puste pojęcia, ludzie nie potrafią się do siebie zbliżyć, bo nikt nigdy nie nauczył ich bliskości. W takim miejscu dorastają Femi i jej przyjaciółka Jovanka. Femi nie wie nic o swojej matce, wychowują ją dwie ciotki: karlica Edzia, alkoholiczka, i Cecylia – niedoszła śpiewaczka, niegdyś cudownie uleczona z gangreny przez czarownicę. W domu pełnym bolesnych tajemnic życie toczy się sennym rytmem, ale przeszłość jest ciągle obecna. Co się wydarzy, gdy strzeżone od lat sekrety ujrzą światło dzienne? Brutalna rzeczywistość Polski B, świat odarty z sacrum i kruche ludzkie życie w konfrontacji ze złem przybierającym najrozmaitsze postaci. Przejmujący portret trzech pokoleń kobiet oraz historie ludzi, których spotykały na swojej drodze. A wszystko to przedstawione nie tylko z nieprawdopodobną energią i gorzkim poczuciem humoru, lecz także z niezwykłą wrażliwością.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

8
Borussia 54/2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borussia 54/2014
Niedostępny
Brak

Spis treści: Geopoetyka Poezja Światologia Miejsca - nie-miejsca Światowanie Atlantyda Mendelsohna Węgrzy Portrety Debata Recenzje

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

9
Grammar for Business with CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grammar for Business with CD
Niedostępny
Brak

Grammar for Business with CD (Gramatyka dla firm z CD) Grammar for Business ist a must-have for business students and anyone using English in the workplace.

109,00 zł
98,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

10
Co widzi Nana? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co widzi Nana?
Dostępny29 szt.

Co widzi Nana? to pierwsza część serii książeczek motywacyjnych. Wspomoże w akceptacji korekcji i rehabilitacji wzroku, a bohater bliski dziecku z problemami ocznymi umili mu codzienną niełatwą terapię. Co widzi Nana? Jakie to ma kolory? Jakie ma kształty? Potrafisz je policzyć? Czy są takie same, czy się różnią? Gdzie Nana ma oko? Gdzie są jej okulary? Zobacz! Nana ćwiczy oczka tak jak Ty!?

24,00 zł
19,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 4,01 zł

11
Market Leader 3Ed Intermediate SB +DVD +MyEngL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Leader 3Ed Intermediate SB +DVD +MyEngL
Dostępny271 szt.

Market Leader 3Ed Intermediate SB +DVD +MyEngL ( Lider rynku) Business English Cource Book with MyEnglishLab Market Leader 3rd Edition Has been completely updated to reflect the fast-changing world of business using authoritative and authentic business sources such as the Financial Times.

197,90 zł
176,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,77 zł

12
Niewidzialne środowisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne środowisko
Niedostępny
Brak

To druga odsłona zaproszenia do dyskusji, po tomie autora Przełom dwoistości w pedagogice polskiej, (L. Witkowski, 2013), wydobywająca na światło dzienne niezwykły fenomen polskiej międzywojennej pedagogiki, reprezentowanej przez Wielkie Pokolenie postaci urodzonych w latach 70./80. XIX wieku, które tworzyło zręby odrodzonej państwowości polskiej lat 1918-1939, a którego rola i znaczenie zostały de facto zdławione w PRL. Obecnie skupia uwagę autora wybitne dokonanie Heleny Radlińskiej, widziane zarówno przez pryzmat zjawisk jej czasu twórczego – w tym tych, których nie była świadoma – jak i z perspektywy znacznie późniejszej w humanistyce, wręcz najnowszej. Radlińska jest czytana jako pedagog „kompletny”, intuicyjnie wyczuwający wiele z tropów myślowych dopiero przebijających się w latach 20. po 40. na świecie, jak myślenie cybernetyczne, rozumienie ekologiczne, społeczne o kulturze i kulturowe o zjawiskach społecznych czy „komunitaryzm”. Splecione, szersze konteksty historyczne i porównawcze analizy pozwalają lepiej rozumieć to, co się w owym czasie twórczym działo. Pokazuję, że dokonanie to było i jest światowego formatu, a jego idee, związane z „przełomem dwoistości” znacznie bardziej fundamentalne i uniwersalne niż tylko reprezentujące wąsko kojarzony „punkt widzenia pedagogiki społecznej” czy filozofię wychowania. Mamy tu program dla całej pedagogiki, dramatycznie aktualny i potrzebny, jak ośmielam się sądzić, śledząc stan dyskursu pedagogicznego w jego rozmaitych odsłonach i zakresach. Wiem, że narażę się tu części zainteresowanych. Książka jest też kolejną próbą uwolnienia myśli pedagogicznej w Polsce od gorsetu PRL-u, w tym od spłyceń, wypaczeń, zaniechań i marginalizacji, który ustanowiły w pedagogice własne wzorce i ideały twórcze, oraz autorytety, które dużą część wysiłku pokolenia Radlińskiej przemilczały, nie doczytały, zastąpiły spłyceniami rozmaitej proweniencji, a to marksistowskiej, a to katolickiej, a to szatkującej myślenie pedagogiczne na kawałki niezdolne do troski o pełnię i głębię odpowiedzialności specjalistycznej. Jest to książka historyczna i teoretyczna zarazem, w której współczesność i przeszłość, a także pedagogika i inne obszary myśli humanistycznej czy społecznej uwikłane są w sploty dla jej autora nie do rozcięcia, jako żywiące się sobą.

80,00 zł
56,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 24,00 zł

13
Status spółek osobowych w międzynarodowym prawie podatkowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Status spółek osobowych w międzynarodowym prawie podatkowym
Niedostępny
Brak

Praca zawiera rozważania na temat statusu spółek osobowych w międzynarodowym prawie podatkowym. Ukazuje ona polską i międzynarodową regulację dotyczącą tej kwestii. W sposób przystępny dla czytelnika przedstawiono w niej przyczyny powstania problemów zwiazanych z opodatkowaniem spółek osobowych. W publikacji omówiono m.in. takie zagadnienia jak: opodatkowanie spółek osobowych na gruncie międzynarodowym, kwalifikacja podatkowo-prawna korporacyjnych podmiotów zagranicznych, eliminowanie podwójnego opodatkowania spółek osobowych w skali krajowej i międzynarodowej, przyczyny powstawania problemów związanych z opodatkowaniem tych spółek, optymalizacja podatkowa a stosowanie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania do spółek osobowych. Monografia skierowana jest do praktyków (doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych) zajmujących się na co dzień optymalizacja podatkową, jak i studentów.

99,00 zł
82,17 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

14
Market Leader 3Ed Elementary SB +DVD +MyEngLab - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Leader 3Ed Elementary SB +DVD +MyEngLab
Dostępny409 szt.

Market Leader 3Ed Elementary SB +DVD +MyEngLab Business English Course Book with MyEnglishLab Market Leader 3rd Edition Has been completely updated to reflect the fast-changing world of business using authoritative and authentic business sources such as the Financial Times.

197,90 zł
176,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,77 zł

15
10 zalet wybitnych przywódców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 zalet wybitnych przywódców
Niedostępny
Brak

Autorzy niniejszej publikacji twierdzą, że prawdziwe przywództwo nie jest zagadnieniem jedynie z pogranicza socjologii, politologii, zarządzania czy teorii organizacji. Wierzą, że jest przede wszystkim przedsięwzięciem etycznym. W takim też kontekście prezentują sylwetki wybitnych przywódców, wskazują i omawiają najważniejsze zalety i cnoty decydujące o wybitnym przywództwie, a także analizują zagadnienie etyki w biznesie. Przedstawiając wzory etycznego postępowania, oferują przydatne narzędzie, które może wspomóc daną organizację w dążeniu do doskonałości.

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

16
Market Leader 3Ed Uppr-Intermed SB +DVD +MyEng - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Leader 3Ed Uppr-Intermed SB +DVD +MyEng
Dostępny116 szt.

Market Leader 3Ed Uppr-Intermed SB +DVD +MyEng Business English Course Book with MyEnglishLab Market Leader 3rd Edition Has been completely updated to reflect the fast-changing world of business using authoritative and authentic business sources such as the Financial Times.

197,90 zł
176,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,77 zł

17
Market Leader 3Ed Pre-Intermed SB +DVD +MyEngL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Market Leader 3Ed Pre-Intermed SB +DVD +MyEngL
Dostępny108 szt.

Market Leader 3Ed Pre-Intermed SB +DVD +MyEngL (Lider rynku) Busines English Course Book with MyEnglishLab Market Leader 3rd Edition has been complletely updated to reflect the fast-changing world of business using authoritative and authentic business sources such as the Financial Times.

197,90 zł
176,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,77 zł

18
Intelligent Business Elementary CB +CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intelligent Business Elementary CB +CD
Dostępny9 szt.

Kurs biznesu - podstawowy Książka ćwiczeń z płytą CD

124,90 zł
111,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,74 zł

19
English for International Tourism New Edition Upp-Int SB +DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for International Tourism New Edition Upp-Int SB +DVD
Dostępny294 szt.

English for International Tourism New Edition Upp-Int SB +DVD To kolejna edycja popularnego kursu, opracowanego z myślą o osobach pracujących w branży turystycznej oraz studentach kierunków turystycznych i hotelarskich. English For International Tourism New Editon to także: - systematyczny rozwój sprawności mówienia i pisania, - utrwalenie słownictwa z zakresu specjalistycznej terminologii, - przybliżenie różnych zagadnień z tematyki branży turystycznej, - praktyka nabytych umiejętności językowych w realnych sytuacjach tzw. Case Studies

118,90 zł
105,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,08 zł

20
Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie
Dostępny4 szt.

?Jest wiele opowieści o warszawskiej Syrenie, ale prawdziwa jest tylko ta, którą swym szumem opowiadają fale Wisły??. Legenda "Bogumiła, czyli opowieść o Warszawskiej Syrenie" zaczyna i kończy się właśnie tymi słowami. Pomiędzy nimi ukryta jest wzruszająca i nieznana opowieść o warszawskiej Syrenie. Przepięknie ilustrowana książeczka z Bogumiłą o twarzy Krystyny Krahelskiej zadedykowana jest dziewczętom Powstania Warszawskiego.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

21
Co robi Fifi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi Fifi?
Dostępny50 szt.

Co robi Fifi? to druga część serii książeczek motywacyjnych. Wspomoże w akceptacji korekcji i rehabilitacji wzroku, a bohater bliski dziecku z problemami ocznymi umili mu codzienną niełatwą terapię. Co robi Fifi? Siedzi czy stoi? Czy potrafisz zrobić to co Fifi? Czy potrafisz złapać się za uszy? Zamknij jedno oczko, a potem drugie. Fifi ma serduszko, a gdzie jest Twoje serce? Zobacz! Fifi ćwiczy oczka tak jak Ty!?

24,00 zł
19,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 4,01 zł

22
Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet/e-booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
Powiadomienie
23
Minirozmówki niderlandzkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minirozmówki niderlandzkie
Dostępny3 szt.

Rozmówki przeznaczone są dla turystów polskich wyjeżdżających na krótki pobyt do Holandii lub Belgii. Zawierają podstawowy zasób pytań, odpowiedzi, zwrotów i wyrażeń umożliwiajacych porozumiewanie się w elementarnym zakresie w typowych sytuacjach za granicą. Będą stanowiły także pomoć dorażną w wielu innych sytuacjach, wymagających elementarnego kontaktu z językiem nidelandzkim.

16,80 zł
11,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,81 zł

24
Zdasz maturę z geografii   Geografia ekonomiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdasz maturę z geografii Geografia ekonomiczna
Niedostępny
Brak

Książka obejmuje podstawowe treści z geografii ekonomicznej ogólnej - materiał faktograficzny, pojęcia, klasyfikację, prawidłowości i tendencje rozwojowe. Zakres treści jest rozszerzony o materiał wymagany na egzaminach na wyższe uczelnie.

22,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,7%
oszczędzasz 2,91 zł

Wróć do góry