hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.12.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 30 grudnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Papieski modlitewnik dla seniorów (praca zbiorowa), na drugim Mój zamek (Ingrid Brauer). Kolejny produkt to Terapia sokowa. Czas na juicing (Erin Quon, Briana Stockton) oraz Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe (Peter Brown).
1
Papieski modlitewnik dla seniorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieski modlitewnik dla seniorów
Dostępny
16 szt.

Modlitewnik przygotowany z uwzględnieniem potrzeb człowieka, pragnącego w jesieni swego życia nawiązać lub pogłębić więź z Bogiem. Zawiera teksty modlitw Jana Pawła II pomocne w różnych okolicznościach życia (m.in. rachunek sumienia, przygotowanie do spowiedzi generalnej, rozważania różańcowe i Drogi Krzyżowej, 30-dniowe rekolekcje) oraz tradycyjne modlitwy Kościoła: litanie i nowenny, błogosławieństwa i koronki, Godzinki i Gorzkie Żale. Modlitewnik jest bardzo starannie wydany: twarda oprawa ze złoceniami, dwie wstążki, duża czcionka oraz dwukolorowy druk.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

3 osoby kupiły
2
Mój zamek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój zamek
Dostępny
11 szt.

Wyobraź sobie, że jesteś małą księżniczką i właśnie wprowadzasz się do wymarzonego zamku. W tej wspanialej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by urządzić aż 14 zamków, a nawet wydać przyjęcie dla gości. Oto ponad 400 naklejek, a wśród nich mieszkańcy zamku i ich zwierzaki, meble do salonu i sali balowej, sprzęty kuchenne, zabawki i wiele, wiele więcej.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
3
Terapia sokowa. Czas na juicing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia sokowa. Czas na juicing
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Juicing – ta moda podbija świat! Świeżo wyciskane soki ze świeżych owoców i warzyw to jeden z najnowszych trendów kulinarnych. Są prawdziwą bombą witaminową, wzmacniają odporność, dodają energii i urody, oczyszczają organizm z toksyn, są niskokaloryczne i po prostu bardzo smaczne. A możliwości łączenia smaków jest nieskończenie wiele.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4
Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.01

Gdy Lusia Niedźwiedzińska znajduje w lesie ludzkie dziecko, jest zachwycona. Zabiera chłopca do domu i prosi mamę, aby pozwoliła jej go zatrzymać, choć stara i mądra niedźwiedzica ostrzega córeczkę: "Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe". Wkrótce Lusia odkryje, że mama miała rację. Ten mały samczyk człowieka okropnie rozrabia, a do tego w ogóle nie umie korzystać z kuwety…

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

5
Córki marionetek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki marionetek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może lub nie chce znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa. Trzydzieści lat później Mariana nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości. Maria Ernestam to jedna z najlepszych współczesnych szwedzkich autorek, a Córki marionetek to prawdziwy literacki majstersztyk.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

6
Festung Kustrin 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Festung Kustrin 1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Bitwa o Kostrzyn przybrała od początku niezwykle zażarty charakter i trwała dwa miesiące. Stała się częścią składową walk 1 Frontu Białoruskiego o przełamanie i zdobycie linii środkowej Odry. W hitlerowskich koncepcjach obrony doniosłą rolę odgrywały twierdze, które według goebbelsowskiej propagandy miały pełnić funkcję swego rodzaju "łamaczy fal". Zadaniem ich było związanie jak największej liczby nacierających wojsk radzieckich, a co za tym idzie zyskanie na czasie. W walkach o Kostrzyn brały udział wydzielone jednostki z trzech armii 1 Frontu Białoruskiego. Jako pierwsze zaatakowały miasto z marszu 30 stycznia 1945 r. oddziały 2 armii pancernej gwardii, lecz próba ta mimo początkowego sukcesu nie udała się. Kostrzyn leżał w pasie działania 5 armii uderzeniowej, toteż jej oddziały toczyły dalsze boje o zdobycie miasta. Natężone walki prowadzono w dniach 6-12 marca. Przyniosły one połowiczny sukces, ponieważ zdobyto tylko wschodnią część miasta - dzielnicę Nowe Miasto. Decydujący udział w bitwach o Stare Miasto i twierdzę miały wojska 8 armii gwardii, które 30 marca pokonały ostatni punkt oporu wroga i zdobyły Kostrzyn.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
7
Kobieta zmienną jest - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta zmienną jest
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Czy dawne mądrości ludowe i przysłowia mogą mieć coś wspólnego z psychologią? Okazuje się, że bardzo wiele, bo to właśnie w nich kryje się źródło wiedzy o społeczeństwie, uczuciach czy ludzkich nawykach. Profesor Wojciszke z humorem i szczyptą ironii przekłada tradycyjne porzekadła na współczesny język. Książka zabiera nas w wyjątkową, fascynującą podróż do krainy słów. Znane od zawsze prawdy nabiorą dzięki niej nowego znaczenia. Dowiemy się też między innymi, dlaczego: ? kobieta jest zmienna, ? miłość niejedno ma imię, ? a szczęśliwi czasu nie liczą. Przekonamy się również, że mamy wiele okazji do szczęścia, bo ?szczęście jest zapisane w gwiazdach?, ale i ?szczęście zależy od nas samych?.

29,90 zł
24,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

8
Nie rób drugiemu co tobie niemiłe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie rób drugiemu co tobie niemiłe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.21

Czy dawne mądrości ludowe i przysłowia mogą mieć coś wspólnego z psychologią? Okazuje się, że bardzo wiele, bo to właśnie w nich kryje się źródło wiedzy o społeczeństwie, uczuciach czy ludzkich nawykach. Profesor Wojciszke z humorem i szczyptą ironii przekłada tradycyjne porzekadła na współczesny język. Książka zabiera nas w wyjątkową, fascynującą podróż do krainy słów. Znane od zawsze prawdy nabiorą dzięki niej nowego znaczenia. Dowiemy się też między innymi, dlaczego: ? apetyt rośnie w miarę jedzenia, ? cierpienie uszlachetnia, ? a Polak jest zawsze mądry po szkodzie. Przekonamy się również, że każdą sentencję należy traktować z dużym dystansem, bo ?co za dużo, to niezdrowo?, chociaż czasem warto pamiętać, że ?im więcej, tym lepiej?.

29,90 zł
24,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

9
Komunikacja wizerunkowa w reklamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja wizerunkowa w reklamie
Dostępny
3 szt.

Książka Komunikacja wizerunkowa w reklamie autorstwa Antoniego Benedikta wprowadza nas w świat profesjonalnej, nowoczesnej reklamy. Autor wyjaśnia czym jest reklama, jej język, kim jest dyrektor kreatywny, jakie powinien mieć cechy. Wyjaśnia,kto powinien się zajmować reklamą w firmie. Co to są i jakie są narzędzia komunikowania w świecie reklamy. Kto i dlaczego pisze teksty reklamowe. Autor pisze,że reklama jest informacją połączoną z komunikatem perswazyjnym. Ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług. Może też namawiać do popierania określonych idei, marki,spraw itp. Reklama posługuje się swoim własnym językiem( język reklamy-language advertising),w nim powinna obiecywać określoną korzyść, jeśli wybierze się ten,a nie inny produkt. Czyni to za pomocą haseł, apelów, dyrektyw, dewiz, sentencji itd. Działaniami reklamowymi zajmują się specjaliści w dziedzinie zarządzania artystycznego ( zarządzanie artystyczne-art directing) posiadający umiejętności prowadzenia kompleksowych działań projektowych w dziedzinie reklamy, w dziedzinie komunikacji wizualnej (wydawnictwa, reklama, kampanie w internecie, rozwiązania multimedialne, media społecznościowe, projektowanie wydarzeń, eventów) zgodnie z koncepcją dyrektora zespołu kreatywnego. Niezbędną częścią reklamy jest (Copywriting). Copywriting to etap artystyczny w tworzeniu reklamy. Copywriter bierze udział w całym procesie jej kreowania, najczęściej pisząc teksty oraz scenariusze spotów dla telwwizji, radia,kreacji w sieci, itp.Copywriter powinien znać potrzeby klientów, sztukę perswazji. Współcześnie copywriting to już nie tylko tworzenie treści typowo reklamowych, scenariuszy itd. ? to również tworzenie tekstów dla powstających i już istniejących stron internetowych, tworzenie artykułów tematycznych a także pozycjonujących. Jak sam Czytelniku widzisz,to świetna pozycja do biblioteki menedżera. Zapraszam do lektury.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

10
Magia miłości. Jak zbudować harmonijny i szczęśliwy związek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia miłości. Jak zbudować harmonijny i szczęśliwy związek
Dostępny
4 szt.

Ludzie zastanawiają się, czy potrafią stworzyć z kimś naprawdę szczęśliwy, pełen miłości związek. Jeraldine Saunders w książce Magia miłości podejmuje się znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie, sięgając do archetypu miłości opisanego w astrologii, numerologii, grafologii, chiromancji, kolorach miłości. Kobieta opisana w astrologii postrzegana jest niczym na obrazach impresjonistów ? zamglona i hipnotyzująca, zniewalająca swym wdziękiem jak narkotyk. Nikt, tak jak zakochana kobieta, nie jest zdolny do poświęceń w miłości. Mężczyzna z kolei jest tym, który intuicyjne potrafi znaleźć nić porozumienia z kobietą. Jego zadaniem jest wprowadzenie do związku względnej równowagi duchowej. Archetyp ten mówi o dobrych relacjach, o współpracy między kobietą i mężczyzną, o ich miłości i fascynacji wzajemnej, o niczym nie skażonej czystej nagości. I choć kobieta i mężczyzna to zupełnie inne energie, zupełnie inne psychiki, jest coś magicznego w tym, że razem mogą stworzyć JEDNOŚĆ. Dlaczego? Bo zakochani uczą się wzajemnie wchodzenia w relacje, pokazując sobie, w którą stronę biegnie nasza droga rozwoju w bliskości z drugim człowiekiem. Dzięki opisowi tych zagadnień książka staje się niezwykle ciekawym kompendium wiedzy ezoterycznej w kontekście partnerstwa, kobiety i mężczyzny, miłości i seksu. Autorka nie boi się sięgnąć do rozważań nie tylko z pogranicza czystej ezoteryki, ale i z pogranicza psychologii, budowania prawidłowych relacji między kobietą i mężczyzną, które wróżą szczęśliwe pożycie przez długie lata. Zapraszam do lektury.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

11
Alergia u dzieci i dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alergia u dzieci i dorosłych
Dostępny
12 szt.

Książka Barbary Jakimowicz-Klein kierowana jest do szerokiej rzeszy odbiorców zarówno dorosłych jak i dzieci, a zwłaszcza do rodziców borykających się z tym trudnym schorzeniem. To znakomite kompendium solidnej wiedzy podzielonej na dwie części. Pierwsza część książki dotyczy alergii u dorosłych, druga część dotyczy alergii u dzieci i kierowana jest do rodziców. Podział taki ma związek z tym, że alergia jest często dziedziczna i dotyczy zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Z książki ułożonej w pytania i odpowiedzi dowiecie się, skąd się bierze alergia, jak jej zapobiegać, jak leczyć, i jeśli już nas dotknie – jak z nią żyć. Z badań wynika, że w Polsce co trzecia osoba boryka się z różnymi przejawami alergii. Spowodowane jest to zmianami w środowisku naturalnym, nowoczesnymi kuracjami antybiotykowymi, sposobem odżywiania. Ogólnie alergia zarówno u dzieci jak i dorosłych, to rodzaj uczulenia, które charakteryzuje się specyficzną nadwrażliwością organizmu na zetknięcie z alergenem zwanym często antygenem. Jest to obcy, bioaktywny czynnik wywołujący niewłaściwą reakcję immunologiczną naszego organizmu. Istnieje wiele rodzajów alergii, które mogą przybrać postać wziewną, kontaktową, pokarmową. Alergeny znajdują się praktycznie wszędzie – w powietrzu, wodzie, pokarmie. Alergia atakuje nas niezależnie od wieku i płci i dotyczyć może każdego. Książka, którą trzymacie w ręce, za pomocą pytań i odpowiedzi wyjaśnia wiele zagadnień związanych z alergią u najmłodszych, zwłaszcza z najczęściej spotykaną u niemowląt alergią pokarmową. Chodzi o to, że układ trawienny dziecka nie jest jeszcze w pełni sprawny i nie radzi sobie ze wszystkimi składnikami pożywienia. Na uczulającą go substancję reaguje kolkami, wzdęciami, dolegliwościami układu oddechowego, a nawet atopowym zapaleniem skóry. Książka odpowiada też na zagadnienia alergii u dorosłych, kiedy osoba uczulona reaguje w sposób patologiczny na substancje, które u innych nie wywołują żadnych objawów. Działanie niepożądane naszego organizmu na alergeny objawiać się może katarem, atakami duszności, wykwitami na skórze, łzawieniem, a nawet wstrząsem anafilaktycznym.

24,50 zł
17,99 zł

Rabat 26,6%
oszczędzasz 6,51 zł

12
Na budowie Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na budowie Puzzle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.06

Książeczka z puzzlami przeznaczona dla dzieci w wieku 4-6 lat. Z jej kolorowych stron najmłodsi dowiedzą się jak wygląda plac budowy i praca budowlańców. Znajdą tu też realistyczne ilustracje oraz krótkie, popularnonaukowe teksty napisane zrozumiałym dla nich językiem.

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

13
Ptaki Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.24

Kompletna wiedza o ptakach, ptasim życiu, zwyczajach i charakterach. Pasjonujące opowieści dr. Andrzeja Kruszewicza wzbogacają aż dwie płyty CD z głosami ptaków, dołączone do obu tomów. „Ptaki Polski” to książki, które już dziś mają zapewnione miejsce w kanonie literatury przyrodniczej w Polsce. Dr Andrzej G. Kruszewicz – dyrektor warszawskiego zoo i niestrudzony popularyzator wiedzy o ptakach. Spis gatunków i głosów ptaków w tomie I: Łabędź niemy, Gęgawa, Krzyżówka, Cyranka, Gągoł, Głuszec, Cietrzew, Przepiórka, Perkozek, Perkoz rdzawoszyi, Perkoz dwuczuby, Kormoran, Czapla siwa, Bielik, Myszołów, Wodnik, Derkacz, Zielonka, Kropiatka, Łyska, Żuraw, Czajka, Słonka, Dubelt, Kszyk, Rycyk, Kulik wielki, Krwawodziób, Śmieszka, Rybitwa rzeczna, Rybitwa czarna, Grzywacz, Kukułka, Puchacz, Puszczyk, Sóweczka, Pójdźka, Włochatka, Lelek, Żołna, Krętogłów, Dzięcioł duży, Dzięcioł średni, Dzięciołek, Dzięcioł czarny, Dzięcioł zielony. Spis gatunków i głosów ptaków w tomie II: Dzierlatka, Lerka, Skowronek, Dymówka, Pliszka siwa, Świergotek drzewny, Strzyżyk, Pokrzywnica, Paszkot, Śpiewak, Kos, Rudzik, Słowik szary, Słowik rdzawy, Podróżniczek, Pleszka, Kopciuszek, Strumieniówka, Brzęczka, Wodniczka, Rokitniczka, Trzciniak, Łozówka, Zaganiacz, Piecuszek, Pierwiosnek, Świstunka leśna, Kapturka, Cierniówka, Jarzębatka, Mysikrólik, Muchołówka żałobna, Muchołówka białoszyja, Czarnogłówka, Sosnówka, Czubatka, Bogatka, Modraszka, Kowalik, Pełzacz leśny, Remiz, Szpak, Wilga, Sójka, Kruk, Zięba, Czyż, Szczygieł, Makolągwa, Dziwonia, Trznadel, Ortolan, Potrzos.

199,00 zł
145,27 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 53,73 zł

14
Wróć, jeśli pamiętasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróć, jeśli pamiętasz
Dostępny
11 szt.

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę… Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

15
Rosyjski w tłumaczeniach Gramatyka 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski w tłumaczeniach Gramatyka 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.07

Chcesz w krótkim czasie opanować podstawy języka rosyjskiego i przełamać barierę mówienia? Swobodnie radzić sobie w sytuacjach komunikacyjnych z zachowaniem poprawności gramatycznej? Jeżeli tak, podręcznik ten jest doskonałym wyborem. Rosyjski w tłumaczeniach, gramatyka poziom 1 zawiera: naukę pisania cyrylicą oraz zaznaczone akcenty wyrazowe, dzięki którym nauczysz się pisać i posługiwać językiem poprawnie i naturalnie; setki zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniowaniem trudności, które logicznie łączą się ze sobą; czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka rosyjskiego; płytę CD (mp3) z ponad 6-godzinnym kursem audio, pomagającym w utrwaleniu przyswojonej wiedzy, ćwiczeniu wymowy i dobrego konstruowania zdań. To książka wymarzona dla samouków i wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie podstawowym. Jest to też idealny suplement do regularnej nauki języka rosyjskiego. W prosty i jasny sposób przekazuje wiedzę na temat struktur gramatycznych i zachęca do ćwiczeń. Dzięki temu nauka języka rosyjskiego jest skuteczna i staje się czystą przyjemnością!

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Make Cooking Easier. Przepisy na cztery pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Make Cooking Easier. Przepisy na cztery pory roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Przepisy na cztery pory roku to autorska książka Zosi Cudny, założycielki jednego z najbardziej popularnych blogów kulinarnych w Polsce - Makecookingeasier.pl. Stronę codziennie odwiedzają tysiące czytelników w poszukiwaniu prostych, ale pysznych i opartych na naturalnych składnikach przepisów kulinarnych. Książka jest połączeniem doskonałej kuchni i fantastycznych zdjęć, które wyostrzają zmysły i pobudzają smaki. Została pomyślana tak, aby ilustrować poszczególne etapy gotowania i pieczenia. Autorka ukazuje przyjemność płynącą z jedzenia w gronie rodziny, pokazując, że atmosferę rodzinnego ciepła można budować samemu każdego dnia. Wystarczy trochę inspiracji. A z pewnością znajdziecie ją w tej wyjątkowej książce. Autorka w ciągu zaledwie 3 lat zdobyła kilkadziesiąt tysięcy fanów w Polsce i za granicą. Od 3 lat współpracuje z serwisem Onet.pl, współtworzy dział kulinarny na popularnym blogu Makelifeeasier.pl oraz realizuje sesje zdjęciowe swoich potraw dla popularnych czasopism. Mieszka z dwuletnią córeczką i mężem w Gdyni-Orłowie i na co dzień z ogromną przyjemnością publikuje autorskie przepisy na swoim blogu.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

17
Fortuna i namiętności. Klątwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fortuna i namiętności. Klątwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.01

Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii „Cukiernia Pod Amorem” oraz „Podróż do miasta świateł”! Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna oskarżona o czary. Przed śmiercią rzuca klątwę na winnych swojej krzywdy. Odtąd pech nie przestanie im towarzyszyć… Tymczasem w kraju zaczyna się gorący czas: śmierć króla Augusta II i wolna elekcja. Dwa przeciwne obozy zjeżdżają do Warszawy, by wybrać następcę. W tym barwnym okresie historycznym toczą się losy dwóch bohaterek: skromnej Zofii i namiętnej Cecylii. Która z nich skradnie serce zuchwałego infamisa?

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

18
Twoje listy chowam pod materacem. Korespondencja 1971–2002 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje listy chowam pod materacem. Korespondencja 1971–2002
Niedostępny
Brak

Najdroższa Astrid, (…) przyrzekłyśmy sobie nawzajem nie pokazywać tych listów nikomu! A teraz zostaną wydane w książce. (…) Każdy będzie mógł przeczytać wszystko, co było tylko między nami. Byłoby interesujące wiedzieć, co ty o tym sądzisz. Nie masz przecież żadnej szansy ich ocenzurować ani zredagować. Teraz stanie się tak, jak mówiliśmy w szkole biblijnej w Orsa: Wszystko na światło dzienne! Na początku lat 70. XX wieku trwała intensywna wymiana listów między Astrid a Sarą. Żadnej z nich nie przeszkadzało, że dzieliło je ponad pięćdziesiąt lat. Były dwiema „pokrewnymi duszami”, które rozmawiały o życiu, miłości i o tym, jak trudno być człowiekiem. Z czasem przerwy w korespondencji stawały się dłuższe, ale kontakt nie został zerwany aż do śmierci pisarki w 2002 roku. Dzięki tym unikatowym listom dostrzegamy mniej znane oblicze Astrid Lindgren. Przede wszystkim jednak pokazują one, jak wielkie znaczenie ma dla młodego człowieka to, by zostać dostrzeżonym i zaakceptowanym podczas najtrudniejszych lat życia.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

19
Sennik Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sennik Classic
Dostępny
5 szt.

Każdemu z nas zdarza się śnić. I jeśli nawet odnosimy się z dystansem do przepowiedni i wróżb, to w przypadku snów zastanawiamy się, czym są – ułudą czy wskazówką. Mówią o naszych marzeniach? Szansie na ich spełnienie? Wyjaśnienie tego dylematu nie jest takie trudne! Nasze sny to po prostu skarbnica wiedzy o nas samych. Opowiedz mi o czym śnisz, a powiem Ci, kim jesteś, czego się lękasz i o czym marzysz! Sennik klasyczny jest książką wyjątkową, może bowiem każdemu z nas dać niezwykłą wiedzę i władzę – zdolność wyjaśniania konkretnych marzeń sennych. Autorka przedstawiła w niej różne interpretacje rozmaitych symboli, sformułowane już przez starożytnych Greków, Rzymian, Egipcjan czy Słowian. W książce ciekawej, ale i poważnej, omówione są teorie snu Zygmunta Freuda czy Carla Gustava Junga. Treść urozmaicona jest odnośnikami do szeroko rozumianej kultury – literatury, malarstwa, muzyki. To pozycja wyjątkowa. Zapraszam do lektury.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

20
Księga imion Classic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Księga imion Classic
Dostępny
1 szt.

Imię nadane człowiekowi tuż po jego narodzinach jest jednym z elementów służących do stworzenia tak zwanego indywidualnego portretu numerologicznego. Czy to jest prawda? Wielu znawców tematu twierdzi, że tak. A jeśli tak jest w istocie, warto zastanowić się bardzo dokładnie jakie imię nadać swojemu dziecku. Bo raz nadane będzie rzutowało na jego przyszły los. Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć, co niesie z sobą energia Twojego imienia, zapraszam do ciekawej lektury książki Księga imion. Zawarte są w niej dokładne informacje na temat znaczenia poszczególnych imion, ich pochodzenia, brzmienia w różnych językach, przypisywanych ich posiadaczom cech, zainteresowań, szczęśliwych dni, kolorów. Ale to nie wszystko! Autorka, Krauze Anna-Maria, dane te uzupełniła szczegółowym wykazem dat imienin, nazwisk znanych i cenionych imienników oraz odpowiednio dobranymi mottami. Można zatem dowiedzieć czegoś o tym, co ludzi od zawsze intryguje, czyli o magii, symbolice, historii czy wpływie na osobowość. Dla wielu ludzi odkrywanie tajemnic własnego imienia to fascynująca podróż w głąb siebie. Zapraszam do lektury.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

21
Sara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sara
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.09

Pełna erotyzmu powieść z zaskakującą puentą. Odważna książka, która odsłania kulisy pracy w wielkiej korporacji. Czy można być równocześnie w dwóch związkach z tym samym facetem? Bohaterka tej historii chyba nie miała wyboru. Los przeznaczył jej mężczyznę o dwóch twarzach. Jednego kocha, drugiego nienawidzi. Na dodatek Sara współistnieje w dwóch światach: korporacyjnym ? pełnym stresu i zakłamania oraz prywatnym ? pełnym marzeń i tęsknoty. W jednym walczy o miłość, w drugim o pozostanie sobą. ?Sara? to opowieść o miłości, nadziei, namiętności, trudnych wyborach i samotnej walce o ideały.??

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

22
SałatLove. Zdrowe sałatki na każdy dzień roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SałatLove. Zdrowe sałatki na każdy dzień roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.03

To nie jest zwykła książka kucharska, a jej autor nie jest żadnym słynnym szefem kuchni. SałatLove jest formą protestu – wobec byle jakich obiadów zjadanych w pośpiechu, szybkich dań na wynos, zupek w proszku, niezdrowych przekąsek. Dla mięsożerców, wegetarian, wegan... i witarian. Dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Autor książki – David Bez – jest młodym projektantem, który pewnego dnia po prostu postanowił odżywiać się zdrowo. Jego blog saladpride.blogspot.com bije rekordy popularności na całym świecie.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

23
Mmmmm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mmmmm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.08

Mmmmm – pomyślał Miś! Oooooooooo? – pomyśleli rodzice. Oho! – wykrzyknęliśmy i zabraliśmy się do rysowania. To jest książka o BOBOMowym Miśku –kolorowym, miodowym łasuchu – i o jego pomysłowości.Zilustrowaliśmy misiowe przygody w sposób, który lubimy najbardziej. Przed Wami BOBOMowa ANIMACJA POKLATKOWA! Prosta, sprytna, zachwycająca! Rodzice, pokażcie swoim Bąblom tajniki animacji, ruchu, kina, strona po stronie, w prawo i w lewo, tam i z powrotem...

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

Wróć do góry