hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.11.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 listopada 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Gry podróżne. Superfarmer (Granna), na drugim Parasol (Maria Konopnicka). Kolejny produkt to Oberki do końca świata (Wit Szostak) oraz Paddington. Klejące łapki (praca zbiorowa).
1
Gry podróżne. Superfarmer - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry podróżne. Superfarmer
Granna, od 7 lat
Dostępny634 szt.

Wersja podróżna Super Farmera W grze posługujemy się dwoma różnymi dwunastościennymi kostkami, na których znajdują się wizerunki różnych zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Wyrzucenie lisa lub wilka powoduje stratę zwierząt, przed czym uchronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta można zdobyć dzięki rzutom kostkami lub drogą wymiany ze stadem głównym. Wygra ten, kto pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt. Cechy gry: • Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka. • Urocza gra dla całej rodziny. Dzięki stałemu zagrożeniu ze strony drapieżników pełna niespodziewanych emocji. • Dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Kto nie umie liczyć nie wygra w Superfarmera! • Ćwiczy spostrzegawczość. • Nowe atrakcyjne pudełko! Zawartość opakowania: • 2 kostki • 128 kartoników z obrazkami • instrukcja

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

5 osób kupiło
2
Parasol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasol
Dostępny6 szt.

Wuj parasol sobie sprawił, ledwo w kątku go postawił, zaraz Julka, mały Janek Cap! Za niego, smyk! na ganek. Fragment książeczki dla najmłodszych dzieci.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
3
Oberki do końca świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oberki do końca świata
Dostępny1062 szt.

SPRZEDAŻ 28-11-2014! Odchodzący w zapomnienie świat wiejskich muzykantów. Książka napisana piękną frazą, w rytmie oberków, pełna melodii słów i magii muzyki wygrywanej na skrzypcach. To opowieść o życiu i śmierci, o miłości i o przemijaniu. To proza osadzona mocno w polskiej tradycji, sięgająca korzeni muzyki ludowej i zarazem bardzo nowoczesna, gęsta, niemalże transowa. Rodzimy realizm magiczny, nostalgiczna podróż do świata, który umarł, a któremu Wit Szostak podarował nieśmiertelność.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

2 osoby kupiły
4
Paddington. Klejące łapki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington. Klejące łapki
Dostępny1 szt.

Czas na fascynującą przygodę w towarzystwie bohaterów filmu „Paddington” W książce znajdziesz fantastyczne naklejki, które można wykorzystywać wielokrotnie. Dodatkowym wyzwaniem będą puzzle i zadania – rozwiązując je, poznasz historię Paddingtona i jego przyjaciół. Paddington uwielbia klejącą marmoladę, Twoje dziecko pokocha urocze naklejki!

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
5
Thorgal Kriss de Valnor 5. Czerwona jak Raheborg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal Kriss de Valnor 5. Czerwona jak Raheborg
Dostępny4 szt.

Piąty tom przygód jednej z najbardziej fascynujących kobiet ze świata Thorgala – Kriss de Valnor. Na ziemie Wikingów Północy nadciąga wielka armia cesarza Magnusa. Kriss de Valnor wraz ze świeżo poślubionym królem Taljarem Sologhonnem muszą przygotować swój lud do rozstrzygającej bitwy z najeźdźcą. Miejscem starcia będzie dolina rzeki Raheborg. Rzeki, której wody niebawem zabarwią się czerwienią przelanej krwi... Seria Thorgal: Kriss de Valnor jest tworzona przez belgijskiego scenarzystę Yves’a Sente’a (współautora m.in. Zemsty hrabiego Skarbka z rysunkami Grzegorza Rosińskiego) oraz włoskiego grafika Giulio De Vitę (znanego z cyklu James Healer do scenariusza Yves’a Swolfs’a).

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
6
Paddington. Opowieść filmowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington. Opowieść filmowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Opowieść filmowa ilustrowana pięknymi zdjęciami z filmu. Wspaniała lektura dla młodszych czytelników. Paddington to miś kochany przez dzieci i rozpoznawany przez dorosłych na całym świecie. Należy do kanonu najsławniejszych misiów z literatury dziecięcej.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
7
Brasyl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brasyl
Niedostępny
Brak

Nie istnieje chyba żaden współcześnie piszący twórca fantastyki naukowej, który mógłby równać się talentem, inteligencją i rozmachem z Ianem McDonaldem (…) i cieszyłby się równie wielkim uznaniem krytyków. "Brasyl" to klasyczny McDonald: imponująca szybkim tempem, choć pełna głębokich myśli, historia przygodowa, badająca kwantowy wszechświat, łącząca pełnokrwiste, wiarygodne postacie z hipnotycznym językiem i narracją. Powieść składa się z tryptyków, których kolejne rozdziały przeskakują między teraźniejszością, bliską przyszłością i XVIII wiekiem, a ich bohaterowie to: uzależniona od botoksu producentka reality TV – Marcelina Hoffman, playboy i kombinator, „człowiek interesu” – Edson oraz zakonnik Luis Quinn poszukujący w amazońskiej dżungli zbuntowanego kapłana. Cała trójka jednoczy się w walce o kształt samej rzeczywistości naszego świata. McDonald odmalowuje Brazylię – czy raczej: Brazylie – tej historii z właściwym sobie polotem i porywa czytelnika w podróż jak żaden inny autor.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

8
Obudź się i śnij / Tchorosty i inne wy-tchnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudź się i śnij / Tchorosty i inne wy-tchnienia
Niedostępny
Brak

Obudź się i śnij Jest rok 1940 i Hollywood zostało zdominowane przez emotyki, filmy wykorzystujące tajemnicze pole Bechmeira do przekazywania uczuć i wrażeń bezpośrednio do umysłu widza. Clark Gable, były gwiazdor, zmuszony do podjęcia pracy prywatnego detektywa, zostaje wynajęty przez April Lamotte, która zleca mu na jeden dzień, by podszył się pod jej męża, scenarzystę-samotnika, który ma sprzedać scenariusz biograficznego filmu, opowiadającego o wynalazcy pola Bechmeira. Po podpisaniu kontraktu, ktoś próbuje zabić Gable'a i upozorować jego samobójstwo. Detektyw wszczyna samodzielne dochodzenie, pozwalające mu odkryć spisek, w który zamieszane są osoby należące do hollywoodzkiej elity, często ginące w tajemniczych okolicznościach. Wszystkie wątki prowadzą do czegoś o nazwie Thrasis, sekretu wartego ludzkiego życia. MacLeod ze znawstwem uderza we wszystkie właściwe nuty, tworząc mroczną, fascynującą, dziwną opowieść, pełną melancholii spod znaku noir, wrażliwości na szczegóły i wielu błyskotliwych dialogów. Tchorosty i inne wy-tchnienia Siedem długich opowiadań i nowel (pierwotnie publikowanych od 1996 do 2001 w czasopismach SF/F), które składają się na tę ambitną kolekcję utworów brytyjskiego autora Iana R MacLeoda. W tytułowej noweli dziewczyna imieniem Dżalila wychowuje się na Habarze, planecie zaludnionej niemal wyłącznie przez kobiety. Bohaterka osadzonej w czasach drugiej wojny światowej „fatalnej laluni” nosi swoje przezwisko, ponieważ piloci, którzy z nią tańczą, giną na polu walki. Walt Williams, złoty chłopiec brytyjskich sił powietrznych, uosobienie szczęścia, odnajduje ją z powodów zarazem prostych i złożonych, a fatalna lalunia dowiaduje się, czy naprawdę powoduje śmierć żołnierzy, czy po prostu przyciąga tych, którzy stracili nadzieję. W większości tekstów z tego zbioru, wyraźnie zarysowany bohater staje przed pewnego rodzaju wyzwaniem bądź zadaniem, przechodzi przez moment straty bądź doznaje traumy, a doświadczenia te pozwalają mu się rozwinąć. MacLeod z wielką wrażliwością rozpoznaje kondycję ludzką.

55,00 zł
44,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

9
Laguna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laguna
Niedostępny
Brak

Troje nieznajomych, a każde z nich ma swoje problemy. Biolog morski Adaora. Słynny w całej Afryce raper Anthony. Udręczony żołnierz Agu. Kiedy wędrują po plaży Bar Beach w Lagos, legendarnej nigeryjskiej metropolii, są bardziej samotni niż kiedykolwiek. Kiedy jednak coś podobnego do meteorytu wpada do oceanu, troje ludzi zabranych przez falę zostaje ze sobą związanych na wiele trudnych do zrozumienia sposobów. Wraz z Ayodele, gościem z gwiazd, przebijają się przez Lagos i walczą z czasem, by ocalić miasto, świat... i samych siebie. „Nie było czasu na ucieczkę. Nie było czasu na odwrót. Nie było czasu na krzyk. I nie było też bólu. Przypominało to wyrzucenie w gwiazdy”.

37,00 zł
29,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,40 zł

10
Szary kolor nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szary kolor nadziei
Dostępny7 szt.

Wspomnienia Iriny Ratuszynskiej z lat spędzonych w więzieniu i w obozie o obostrzonym reżimie dla szczególnie niebezpiecznych przestępców w Mordowii (1983-1986) zostały napisane w 1987 roku i po raz pierwszy opublikowane w Londynie w 1989 roku. Przetłumaczono je na angielski, francuski, niemiecki, szwedzki, fiński, duński, norweski, włoski, holenderski, japoński. Po polsku ukazują się po raz pierwszy. Wspomnienia odsłaniają wciąż mało znany świat radzieckich obozów dla więźniów politycznych z lat osiemdziesiątych XX wieku. Ten ważny dokument historyczny jest jednocześnie przejmującym, głęboko osobistym świadectwem ludzkiej solidarności i niezłomności moralnej w nieludzkich warunkach. Walory poznawcze wspomnień dopełniają ich żywe, bogate i obrazowe język i stylistyka, a dramatyzm wydarzeń, jakie opisują, sprawia, że jest to lektura przykuwająca i fascynująca. Więźniarki ? zwykle kryminalne (poza nią do niekryminalnych należała tylko Tatiana Wielikanowa) ? słuchały jej wierszy i opowieści, a nawet zwalniały z ciężkich prac, byleby tylko mogła opowiadać. Tytuł książki odnosi się do koloru więziennego uniformu. Autorka pisze w Epilogu: ?Ja tymczasem żyję i jest to zapewne niesprawiedliwe. Przechowuję nikomu tutaj niepotrzebny więzienny uniform roboty pani Lidy. Czasami do owej obozowej skóry, która tyle widziała, przyciskam policzek. Mój szary kolor! Kolor nadziei! Jak długo jeszcze na mojej ziemi będą stały owe obozy? Jak będę mogła dzisiaj zasnąć, kiedy wciąż tam stoją??.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

11
Lata przez mękę Rosja 1917-1925 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lata przez mękę Rosja 1917-1925
Dostępny9 szt.

Wspomnienia Walentina Płatonowicza Zubowa, twórcy Instytutu Historii Sztuk, jednej z najważniejszych placówek naukowych i kulturalnych w przed- i porewolucyjnym Petersburgu, napisany już na emigracji (autor opuścił ZSRR w 1925 roku), zostały po raz pierwszy opublikowane w 1968 r. w Monachium. Postać Zubowa, podobnie jak sam stworzony przez niego od podstaw i przez niego finansowany Instytut z siedzibą w jego rodzinnym pałacu przy Soborze Isaakijewskim, gdzie mieści się do dziś, kontynuując znakomite tradycje z lat 1912?1930, jest w Polsce ? w przeciwieństwie do humanistyki zachodnioeuropejskiej i atlantyckiej ? całkowicie nieznana. Z ogromnym poczuciem humoru i talentem literackim Zubow przedstawia dzieje powstania i obrony niezawisłości Instytutu, kreśląc przy okazji barwne portrety głównych działaczy politycznych (Kierenskiego, Łunaczarskiego) i elity artystycznej (Gumilowa, Achmatowej, Meyerholda) oraz wybitnych uczonych (barona Wrangla, rosyjskich formalistów). Wspomnienia przedstawiają ludyczną, karnawałową (wręcz kabaretową) stronę historii, wolne od martyrologii i nekrografii cechującej liczne pamiętniki rosyjskie z tych lat. Poprzestają na opowieści o lokalnej mikrohistorii, ale odwołują się do historiozofii szekspirowskiego teatru świata, której patos pozostaje ukryty pod groteskowymi anegdotami. Tekst książki uzupełniają liczne fotografie z archiwum rodzinnego grafów Zubowych.

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

12
Paddington. Księga gier i zabaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington. Księga gier i zabaw
Niedostępny
Brak

Baw się i ucz z bohaterami filmu „Paddington”. Ciekawostki, fakty, zagadki i gry edukacyjne tematycznie związane z filmowym misiem i jego przyjaciółmi, wzbogacone mnóstwem zdjęć. Książka zawiera: • ciekawostki i fakty z życia bohaterów, • zadania dydaktyczne, • zabawy plastyczne, • gry rodzinne (planszowe, ruchowe), • przewodnik po ciekawych miejscach w Londynie, odwiedzanych przez misia, • anagramy, krzyżówki, wykreślanki, labirynty, • ciekawostki historyczne, przyrodnicze i geograficzne, • quizy, • gry towarzyskie, • przepisy kulinarne, • klucz odpowiedzi.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

13
Paddington - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington
Niedostępny
Brak

Wzruszająca fabuła filmu PADDINGTON opowiedziana przez uznaną brytyjską pisarkę JEANNE WILLIS. Paddington to miś kochany przez dzieci i rozpoznawany przez dorosłych na całym świecie. Należy do kanonu najsławniejszych misiów z literatury dziecięcej.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

14
Świat bez końca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez końca
Dostępny384 szt.

W 1989 Ken Follett opublikował swoją najsłynniejszą książkę – powieść historyczną Filary Ziemi, której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry Kingsbridge w XII-wiecznej Anglii. Akcja Świata bez końca zaczyna się 200 lat później, w roku 1327. Spotykamy tu potomków Jacka i Toma, bohaterów tamtej sagi. Na tle barwnej panoramy średniowiecza w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy, o tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary, w której ludzkie emocje – miłość, nienawiść, pragnienie zemsty – odgrywają wiodącą rolę. Caris jest córką zamożnego kupca Edmunda Woolera, handlującego wełną. Zakochany w niej Merthin, uzdolniony architekt i budowniczy – synem zubożałego szlachcica. Caris, kobieta wyemancypowana, pragnie leczyć ludzi, a nie realizować się jako matka i żona. Choć kocha Merthina, nie chce go poślubić. Zostaje posądzona o czary i grozi jej stryczek. Godwyn, zakonnik, siostrzeniec Woolera, za pomocą podstępów i intryg zostaje przeorem klasztoru w Kingsbridge i zaczyna samowolne, okrutne rządy. W pędzie ku władzy nie zawaha się zdradzić tych, którzy pokładali w nim zaufanie. Gwenda, córka bezrolnego chłopa, walczy o zdobycie ukochanego mężczyzny, Wulfrica, próbującego odzyskać ziemię ojca. Wulfric staje się obiektem nienawiści brata Merthina, Ralpha, zwyrodnialca i mordercy, z czasem zdobywającego wielką władzę.

50,10 zł
40,08 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,02 zł

15
Moment krytyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moment krytyczny
Niedostępny
Brak

Autor, traktując dziennikarstwo jako misję, zajmuje się analizowaniem problemów korupcji, sieci klientelistycznych, działalności zorganizowanych grup przestępczych, służb specjalnych, a także procesów politycznych, społecznych i ekonomicznych. Szczególne zainteresowanie ogniskuje na zjawiskach globalizacji oraz geopolityki. Jest zwolennikiem głębokiej przebudowy (moralnej, społecznej oraz instytucjonalnej) polskiego państwa. W książce wskazuje determinanty złej, nierzadko patologicznej sytuacji oraz stawia diagnozę realnego stanu spraw. Próbuje ponadto znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, a między innymi: Dlaczego demokracja w Polsce po 25 latach transformacji rdzewieje, zacina się, jest dysfunkcjonalna? Dlaczego politycy lekceważą wyborców, a wyborcy polityków? Dlaczego słowo polityk w mowie potocznej przyjmuje podobne znaczenie jak wyraz prostytutka?...

39,00 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

16
Podstawy termodynamiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy termodynamiki
Dostępny5 szt.

Książka przeznaczona jest dla studentów wyższych uczelni technicznych oraz dla specjalistów zajmujących się techniką cieplną. Omówiono w niej w sposób przystępny, zwięzły i logiczny zasady termodynamiki - ogólne prawa obowiązujące we wszystkich typach układów i wszelkich przemianach fizycznych i chemicznych. Przedstawiono przemiany gazów doskonałych i pół-doskonałych, zasady przepływu ciepła oraz termodynamikę przepływów, obiegi porównawcze silników cieplnych i urządzeń chłodniczych. Zaletą książki jest poparcie teorii odpowiednimi przykładami rachunkowymi, w których uwzględniono najczęściej spotykane w praktyce inżynierskiej procesy i urządzenia. Do książki dołączono: - wykres "i-s" entalpia-entropia dla pary wodnej do 1000 stopni Celsjusza i 95 MPa - wykres "i=x" Molliera dla powietrza wilgotnego

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

17
Telefonem w klienta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telefonem w klienta
Dostępny4 szt.

Książka Telefonem w klienta. Wstęp do telemarketingu jest praktycznym przewodnikiem po jednostkach organizacyjnych obsługi telefonicznej (call center). Telefon, jako narzędzie wspomagania biznesu, stał się najbardziej powszechnym urządzeniem do kontaktu z klientami. Wiedza o efektywnej pracy z nim jest coraz większa, jednak nadal niepełna. Ta publikacja pomoże zrozumieć czytelnikowi, dlaczego tak wiele czynników ma wpływ na skuteczne tworzenie sprawnie działających struktur telemarketingowych.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

18
Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach karnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach karnych
Niedostępny
Brak

Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach karnych to publikacja podejmująca niezwykle ważną i zarazem interesującą problematykę działalności podejmowanej przez adwokata i radcy prawnego jako profesjonalnego obrońcy oraz pełnomocnika, a także oskarżyciela posiłkowego. W niniejszym 2. wydaniu, zaktualizowano i uzupełniono komentarz oraz wzory pism procesowych uwzględniając najnowsze nowelizacje Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego, Prawa o adwokaturze oraz ustawy o radcach prawnych. Publikacja uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 27.9.2013 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r. poz. 1247), które wchodzą w życie 1.7.2015 r. dotyczące: rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do występowania w charakterze obrońcy w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe o radców prawnych, tym samym zrównując pozycję adwokata i radcy prawnego w postępowaniu karnym ? dlatego też w kolejnym wydaniu rozszerzono zakres podmiotowy publikacji o radcę prawnego; postępowania dowodowego ? inicjatywa w zakresie wprowadzania dowodów do procesu jest odmiennie ukształtowana w postępowaniu przygotowawczym i postępowaniu sądowym, a także w sposób uwzględniający to, czy postępowanie wszczęte zostało z inicjatywy strony, czy z urzędu, także sposób przeprowadzania dowodu został ukształtowany różnie, w zależności od wyżej wskazanych czynników; apelacji i postępowania apelacyjnego, m.in.: każdy odwołujący się, nie zaś jedynie adwokat lub radca prawny, wnoszący środek odwoławczy, będzie zobowiązany do wskazania w treści tego środka zarzutów stawianych zaskarżanemu rozstrzygnięciu; sąd odwoławczy będzie mógł niejako ?przymusić? sąd a quo do sporządzenia uzasadnienia w tych wypadkach, w których sąd pierwszej instancji, korzystając z możliwości przewidzianych przez ustawę, odstąpił w pewnym zakresie od sporządzenia uzasadnienia. Niezwykle funkcjonalnym atutem publikacji jest przegląd orzecznictwa, który znajduje się na końcu każdego rozdziału ? są to najistotniejsze orzeczenia, mające dużą doniosłość dla praktyki adwokackiej i radcowskiej. W niniejszej publikacji omówione zostały takie zagadnienia jak: adwokat i radca prawny w postępowaniu karnym jako pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, prywatnego, powoda cywilnego, subsydiarny akt oskarżenia; prawne aspekty obrony i występowania w charakterze obrońcy w sprawie karnej; wpis na listę adwokatów i radców prawnych; powstanie i ustanie stosunku obrony, a także jej odmowa; obowiązki obrońcy w postępowaniu przygotowawczym oraz w trakcie stosowania środków zapobiegawczych; klauzula ?ściśle tajne?; warunkowe umorzenie postępowania karnego; udział w czynnościach po zamknięciu postępowania przygotowawczego, a przed rozpoczęciem przewodu sądowego przed sądem pierwszej instancji; udział obrońcy w rozprawie głównej (tj.: przesłuchanie oskarżonych, świadków i biegłych, a także eksperyment procesowy); udział obrońcy w postępowaniu apelacyjnym przed sądem II instancji oraz w postępowaniu kasacyjnym; wznowienie postępowania karnego; udział obrońcy w postępowaniu wykonawczym; warunkowe przedterminowe zwolnienie. Prezentowana publikacja jest skierowana przede wszystkim do młodych adeptów zawodu prawniczego ? adwokatów i radców prawnych, którzy na jej podstawie mogą uporządkować posiadaną przez siebie wiedzę, zrewidować poglądy na stosowane przez siebie techniki pracy i reprezentacji klientów. Jest to także pozycja bardzo przydatna dla aplikantów adwokackich i radcowskich, którzy przed praktycznym wykonywaniem przyszłego zawodu powinni zdobyć wiedzę na temat charakteru podejmowanej działalności, a także sporządzania poszczególnych pism procesowych w sprawach karnych i zagadnień ogólnych dotyczących reprezentacji klienta na sali sądowej. Będzie również przydatna dla stron i innych uczestników postępowania karnego.

159,00 zł
131,97 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

19
Obcy Bogowie. Ukryte bożki życia codziennego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy Bogowie. Ukryte bożki życia codziennego
Niedostępny
Brak

Wielu współczesnym chrześcijanom wydaje się, że zawarty w pierwszym przykazaniu Dekalogu zakaz oddawania czci cudzym czy obcym bogom zupełnie ich nie dotyczy. Przecież nie jesteśmy bałwochwalcami, nie budujemy posągów Baala ani Asztarte, nie składamy im ofiar. Takie myślenie sprawia, że znajdujemy się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nie zauważamy bowiem, że w rzeczywistości każdego dnia oddajemy cześć bożkom, które oddalają nas od prawdziwego Boga o wiele skuteczniej niż pogańskie idole. Jesteśmy dzisiaj w gorszej sytuacji niż starożytni Izraelici, bo nie rozpoznajemy panów, którym bijemy pokłony. Celem tej książki jest pomóc Ci pozbyć się bożków, które stoją między Tobą i Bogiem. Demaskuje ona najgroźniejsze z nich. Pokazuje, jak to się dzieje, że zwyczajne idee stają się gargantuicznymi bałwanami. Wyjaśnia, jak utrudniają nam one kontakt z Bogiem i dlaczego tak bardzo cenią sobie nasz egocentryzm. Opowiada o czyhających na nas pułapkach, które oddalają nas od Stwórcy oraz sprawiają, że czujemy się zagubieni.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

20
Barcelona czy Werona. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barcelona czy Werona. Gra planszowa
Granna, od 10 lat
Niedostępny
Brak

Sprawdź, jak dobrze znasz Europę. Zobacz, czy wiesz, gdzie leży Uppsala, a gdzie Odessa. Gra polega na układaniu w odpowiedniej kolejności i miejscu kart symbolizujących europejskie metropolie i znane miejscowości. Czy i Tobie uda się bezpiecznie dotrzeć do celu? Liczba graczy: 2-6

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

21
Globus 250 fizyczny podświetlany - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globus 250 fizyczny podświetlany
Zachem
Dostępny55 szt.

Globus 250mm, mapa fizyczna podświetlana.

96,10 zł
22
Thorgal Kriss de Valnor 5. Czerwona jak Raheborg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal Kriss de Valnor 5. Czerwona jak Raheborg
Dostępny16 szt.

Piąty tom przygód jednej z najbardziej fascynujących kobiet ze świata Thorgala – Kriss de Valnor. Na ziemie Wikingów Północy nadciąga wielka armia cesarza Magnusa. Kriss de Valnor wraz ze świeżo poślubionym królem Taljarem Sologhonnem muszą przygotować swój lud do rozstrzygającej bitwy z najeźdźcą. Miejscem starcia będzie dolina rzeki Raheborg. Rzeki, której wody niebawem zabarwią się czerwienią przelanej krwi... Seria Thorgal: Kriss de Valnor jest tworzona przez belgijskiego scenarzystę Yves’a Sente’a (współautora m.in. Zemsty hrabiego Skarbka z rysunkami Grzegorza Rosińskiego) oraz włoskiego grafika Giulio De Vitę (znanego z cyklu James Healer do scenariusza Yves’a Swolfs’a).

29,99 zł
23,09 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

23
Teczka A4 z gumką My Little Pony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką My Little Pony
Niedostępny
Brak

Teczka w formacie A4 wykonana z kartonu o gramaturze 300 g/m2. Wyposażona w gumkę oraz wewnętrzne klapki chroniące zawartość przed wypadnięciem. Wzornictwo ozdobne wykorzystujące najbardziej aktualne motywy licencyjne. Nabłyszczana powierzchnia nadaje jej unikalny i bardzo atrakcyjny wygląd. Gramatura - 300 g/m2 Format - A4 Licencja -My Little Pony

5,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

24
W stajence. Obrazki dla maluchów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stajence. Obrazki dla maluchów
Dostępny6 szt.

Przedstawiamy kolejną książeczkę z edukacyjnego cyklu "Obrazki dla maluchów". Tym razem na bajecznie kolorowych kartach książki dzieci poznają historię przyjścia na świat Jezusa. Na końcu książeczki znalazła się prosta zgadywanka utrwalająca zdobytą przez maluchy wiedzę. Seria "Obrazki dla maluchów" już trzykrotnie została nagrodzona I miejscem w plebiscycie "Najlepszy produkt dla dziecka" . Nagrodę przyznają czytelnicy miesięcznika "Dziecko". W tej kolekcji ukazały się m.in. tytuły: Owoce, Dzikie zwierzęta, Pojazdy, Wieś, Boże Narodzenie, Krok po kroku, Zwierzęta i ich dzieci, Kolory, Boże Narodzenie, Góry, Morze, Warzywa, Ciało, Przyroda.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

25
Anioł stróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł stróż
Niedostępny
Brak

Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w który Jim obiecuje jej, że bedzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent – niemieckiego doga. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę – pomimo że ukochany pies go nie akceptuje. Wielką przyjaźnią darzy natomiast Mike’a – najlepszego przyjaciela zmarłego męża. Gdy w zachowaniu jednego z mężczyzn Julie odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza jej życie zamienia się w koszmar...

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

26
Atlas cytologii psów i kotów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas cytologii psów i kotów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Atlas cytologii psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne to przejrzysta i napisana łatwym językiem prezentacja możliwości, jakie daje mikroskopowe badanie komórek pobranych od pacjentów lecznic weterynaryjnych. W pierwszej części opracowania zaprezentowano ogólne informacje dotyczące wskazań do przeprowadzenia badania cytologicznego, metod pobierania materiału, wykonywania rozmazów i przygotowywania preparatów do obserwacji mikroskopowej. Przedstawiono także przykłady obrazów mikroskopowych, które obserwuje się w przebiegu powszechnie występujących różnorodnych stanów zapalnych i rozrostów nowotworowych. W drugiej części w oparciu o bogatą ikonografię zaprezentowano przypadki kliniczne, w których badanie cytopatologiczne umożliwiło postawienie precyzyjnego rozpoznania lub rozpoznanie takie znacznie ułatwiło. Książka co prawda nie wyczerpuje obszernych zagadnień z zakresu cytologii klinicznej, bez wątpienia dowodzi przydatności omawianej metody diagnostycznej w codziennej pracy lekarza weterynarii, szczególnie w przypadkach chorób skóry i guzów nowotworowych. Z uwagi na fakt, że pacjenci z problemami dermatologicznymi i onkologicznymi stanowią dużą grupę pacjentów, znajomość cytopatologii staje się nieodzowną częścią warsztatu każdej lecznicy dla zwierząt.

79,90 zł
Powiadomienie
27
Badanie danych Raport z pierwszej linii działań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie danych Raport z pierwszej linii działań
Niedostępny
Brak

Unikalne wprowadzenie do nauki o danych! W dzisiejszych czasach najcenniejszym dobrem jest informacja. Ogromne ilości danych są przechowywane w przepastnych bazach danych, a kluczem do sukcesu jest ich umiejętna analiza i wyciąganie wniosków. To dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, w której do tej pory brakowało solidnych podręczników, pozwalających na dogłębne poznanie tego obszaru. Na szczęście to się zmieniło! To unikalna książka, w której badacze z największych firm branży IT dzielą się skutecznymi technikami analizy danych. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się, czym jest nauka o danych, model danych oraz test A/B. Ponadto zdobędziesz wiedzę na temat wnioskowania statystycznego, algorytmów, języka R oraz wizualizacji danych. Sięgnij po tę książkę, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak wykrywać oszustwa, korzystać z MapReduce oraz badać przyczynowość. To obowiązkowa pozycja na półce czytelników zainteresowanych badaniem danych. Wśród tematów poruszonych w książce odnajdziesz: Wnioskowanie statystyczne, eksploracyjną analizę danych i proces (metodologię) nauki o danych Algorytmy Filtry spamu, naiwny algorytm Bayesa i wstępną obróbkę danych Regresję logistyczną Modelowanie finansowe Mechanizmy rekomendacji i przyczynowość Wizualizowanie danych Sieci społecznościowe i dziennikarstwo danych Inżynierię danych, systemy MapReduce, Pregel i Hadoop Wyciągnij wartościowe wnioski z posiadanych informacji!

54,92 zł
38,44 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,48 zł

28
Rozmówki portowe polsko-angielskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki portowe polsko-angielskie
Niedostępny
Brak

Osoby nie znające dobrze języka angielskiego przeważnie odczuwają strach przed używaniem go. Rozmowa po angielsku jest konieczna w portach, trzeba przejąć jacht, załatwić coś w bosmanacie, oddać żagiel do naprawy, sprawdzić prognozę pogody, znaleźć kafejkę internetową, zrobić zakupy, czy choćby wyjść do restauracji na obiad. Książka ta ma za zadanie ułatwić komunikowanie się w tego typu sytuacjach. Dla wygody użytkowania przy wyrażeniach angielskich umieszczono zapis fonetyczny. Atutem książki jest niewielki format umożliwiający posiadanie jej przy sobie cały czas.

11,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,01 zł

29
Czy wiesz dlaczego? Ważne pytania i odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiesz dlaczego? Ważne pytania i odpowiedzi
Niedostępny
Brak

Ważne pytania i odpowiedzi. Dlaczego wielbłąd ma garb? Dlaczego istnieje wszechświat? Dlaczego piramidy są w Egipcie? I wiele innych ważnych pytań z dziedziny nauki, historii, kultury, medycyny, geografii itp.

46,20 zł
33,26 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

30
Platforma Android. Nowe wyzwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platforma Android. Nowe wyzwania
Niedostępny
Brak

Profesjonalne programowanie w systemie Android! Android to lider wśród systemów operacyjnych dla telefonów i tabletów. Spotkasz go w większości tego typu urządzeń. Ciągły rozwój Androida sprawił, że jego obecne wersje zapewniają niesamowite możliwości, a przy tym są przyjazne dla programistów. Jeżeli poznałeś już ten system i marzysz o stworzeniu bardziej zaawansowanej aplikacji, to trafiłeś na doskonałą książkę. W trakcie jej lektury wzbogacisz swoją wiedzę o cenne informacje. Dowiesz się, jak skonfigurować środowisko programistyczne oraz efektywnie wykorzystać język Java do tworzenia aplikacji. Po tym wstępie zaczniesz poznawać bardziej zaawansowane elementy platformy. Nauczysz się korzystać z zasobów, projektować interfejs użytkownika, tworzyć usługi i zadania pracujące w tle oraz odbierać komunikaty i dokonywać zmiany w konfiguracji. Ponadto twoją ciekawość powinny przykuć rozdziały poświęcone testom automatycznym, geolokalizacji oraz bezpieczeństwu tworzonych aplikacji. Na sam koniec został gwóźdź programu – hakowanie platformy Android oraz wykorzystanie ukrytego API. Brzmi intrygująco? I tak właśnie jest!

67,00 zł
46,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,10 zł

31
Jak zostałem europejczykiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostałem europejczykiem
Dostępny5 szt.

Nie wiem, czy mamy jeszcze na to czas. Być może pojednanie Europejczyków z Europą jest już niemożliwe, tak bardzo bowiem jej polityka jest uboga, a instytucje przestarzałe, ale ja nie zgadzam się z tym stanem rzeczy i nie mam zamiaru opuszczać rąk. Taki właśnie jest cel tej książki. Choćby nie wiem jak bardzo żałosny był stan Unii, jestem przekonany, że jej narody miałyby wszystko do stracenia, gdyby teraz powróciły do narodowych granic i dawnej waluty. Moim najgłębszym przeświadczeniem jest to, że mogą one jedynie zyskać, jeśli przestaną utożsamiać ambicje z rozgoryczeniem i jeśli będą starać się potwierdzać jedność, zamiast odwracać się od niej tylko dlatego, że jest to trudne, że Unia nie działa tak, jak powinna i że na tej drodze jest tak wiele przeszkód. (?) w imię pewnego sposobu postrzegania świata, a także ze względu na to, co dane mi było przeżyć, występuję w obronie europejskiej ambicji. Bronić będę tej sprawy nie tylko jako analityk zajmujący się międzynarodowym układem sił, ale również i przede wszystkim jako człowiek, który dorastał zaraz po wojnie i jednocześnie jako świadek tak wielu historycznych przemian uznawanych za niewyobrażalne, że zdążyłem się już nauczyć, iż nic nie jest niemożliwe, jeśli się tego naprawdę chce. Tymi właśnie przemyśleniami chciałbym się z wami podzielić i opowiedzieć o tej drodze, która już ponad ćwierć wieku temu, w momencie upadku muru berlińskiego, uczyniła ze mnie Europejczyka, który żarliwie pragnie nie dopuścić do tego, aby nasz kontynent zaczął się cofać; chciałbym dążyć do wzmacniania jego narodów, budując, wbrew i na przekór wszystkiemu, ich polityczną jedność. Bernard Guetta

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

32
Kubeczkowy zamek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubeczkowy zamek
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dziecko ma do dyspozycji 11 elementów o różnej wielkości i kolorach, każdy oznaczony cyferką. Maluch może ułożyć z kubeczków wieżę, której wysokość to aż 73 cm! Dzięki temu, że kubeczki są ponumerowane, dziecko układa je po kolei i uczy się liczyć. Dodatkowo podstawa wieży ma kształt zamku, który może służyć jako pojemnik do przechowywania klocków. Nakładka na zamek ma otwory o różnych kształtach, dzięki czemu maluch może dopasowywać klocki kształtem. Kubeczki mogą służyć również jako zabawka do piaskownicy. Zabawka wpływa na kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, zdolności motorycznych, uczy dopasowywania kształtów oraz uczy liczb. Wymiary opakowania: 17.7 x 17.9 x 24.3 cm

50,90 zł
44,79 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,11 zł

33
Zakazana historia. Tom 10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazana historia. Tom 10
Niedostępny
Brak

To jubileuszowy, 10. tom zbioru esejów i artykułów znanego historyka dr. Leszka Pietrzaka. Minęło zaledwie trzy lata od kiedy wydaliśmy pierwszy zbiór tekstów. Sukces wydawnictwa okazał się ogromny, jak na warunki polskiego rynku książki. Dlatego powstają kolejne tomy. Dr Leszek Pietrzak nie jest zwykłym historykiem publicystą. To specjalista od historii najnowszej. Były pracownik Urzędu Ochrony Państwa i weryfikator Wojskowych Służb Informacyjnych. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego był odpowiedzialny między innymi za demaskowanie kłamstw rosyjskiej propagandy. Porusza tematy, które są albo mało znane, albo omijane przez ostrożnych historyków w myśl zasady: Prawda nie tu, nie teraz i nie w tej chwili. W tym zbiorze można przeczytać między innymi odważny tekst o tajnych komandach mordujących ludzi niewygodnych dla sowieckich namiestników Polski ("Szwadrony śmierci Jaruzelskiego"), o najgroźniejszym szpiegu Stalina czy o kulisach powstania PRL. Polska historia XX w. wymaga odkłamania i napisania jej od nowa. Czyni to mozolnie dr Pietrzak. Dopóki nasi politycy będą dyskutować o tym, czy pomnik okupantów sowieckich ma prawo być w centrum Warszawy, dopóty ta praca będzie konieczna. Przy skali sowieckiego bestialstwa i wobec faktów historczych to, że taki temat w ogóle jest przedmiotem debaty, musi porażać. Przecież nikt nie honorowałby jednego z dwu bandytów, którzy napadli na jego dom, tylko dlatego, że bił trochę słabiej i w końcu pozwolił egzystować tym, którzy ocaleli. Nie dość, że po najeździe na Polskę w 1939 r. Sowieci terroryzowali i mordowali Polaków w stopniu nie mniejszym, niż Niemcy, to wymagali aplauzu dla swojej działalności. To stara azjatycka zasada, która zdradę nazywa mądrością, tchórzostwo – rozsądkiem, a obłudę – cnotą. Historia magistra vitae est (historia jest nauczycielką życia) mawiali starożytni Rzymianie. Dlatego dzisiaj, chcąc zrozumieć politykę Rosji wobec Ukrainy, a także Polski, musimy wiedzieć, co Sowieci robili w Polsce i o co walczyli. Seria "Zakazana historia" ma na celu uświadomienie kłamstw, którymi propaganda rosyjska i niemiecka , ale także anglosaska karmi nie tylko swoich obywateli, lecz i naszych. Ma także na celu podejmowanie tematów niewygodnych dla polskich elit, które nie lubią, jak im się przypomina, że nie doszliby do władzy, gdyby nie sowiecka okupacja.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

34
Oskarżenie na zamówienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżenie na zamówienie
Niedostępny
Brak

Autorka odsłania ten aspekt medializacji polityki, jakim jest swoista ?spółka? mediów i polityków w instrumentalnym posługiwaniu się problematyką przestępczości zorganizowanej (jako pretekstem i narzędziem rozgrywek prowadzonych niekoniecznie w interesie ogólnospołecznym). Tytułowy ?układ medialno-polityczny? interpretowany jest jednak nie w kategoriach teorii spiskowych, lecz jako zbieżność interesów powodująca synchronizację lub nieprzypadkowe następstwo działań. Z recenzji dr. hab. Mirosława Karwata

35,00 zł
24,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

35
Burza nad Atlantykiem tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza nad Atlantykiem tom 1
Niedostępny
Brak

Burza nad Atlantykiem to opis działań podczas II wojny światowej na Oceanie Atlantyckim i morzach przyległych. Książka, poza rzetelnie przedstawionymi faktami, zawiera liczne osobiste wspomnienia uczestników ciężkich zmagań walczących stron.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

36
Zarządzanie marzeniami Poezja motywacyjna dla dzieci 3-5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie marzeniami Poezja motywacyjna dla dzieci 3-5 lat
Niedostępny
Brak

?Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci? to lekcja życiowego uśmiechu, wiary we własne możliwości, swoje marzenia i siły do ich spełniania. Publikacja zawiera wiersze, mapy marzeń, grę rodzinną i zakładki motywacyjne, które nauczą cierpliwego osiągania celów. Książka zaprasza dzieci do wypełniania codziennych obowiązków oraz nauki nowych rzeczy. Michał Zawadka łączy zabawę z systemem zarządzania własnymi planami, dając dzieciom prosty klucz w postaci wierszy, do zrozumienia ważnych życiowych prawd i sposób na życie pełne radości i spełnionych marzeń. Wszystko dostosowane jest do wieku małych marzycieli. Publikacja dostępna dla dzieci w wieku 3-5 lat i 6-10 lat, do książki są również dostępne uzupełniające zestawy motywacyjne.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

37
Zarządzanie marzeniami Zestaw motywacyjny 6-10 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie marzeniami Zestaw motywacyjny 6-10 lat
Niedostępny
Brak

Zestaw motywacyjny do książki "Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci." Zestaw zawiera grę rodzinną.

9,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

38
QUIZY KSIĘŻNICZKI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
Powiadomienie
39
Hematologia weterynaryjna. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
109,00 zł
40
my little BABY born? SuperSoft with Sleeping B - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
Powiadomienie
41
CLEMMY PLUS 30 BLOCKS SET - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
Powiadomienie
42
ŚWIAT KRYSZTAŁÓW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,00 zł
Powiadomienie
43
Naukowa zabawa. Hodowla Triopsów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukowa zabawa. Hodowla Triopsów
Clementoni
Niedostępny
Brak

Cofnij czas i wyhoduj prehistoryczne Triopsy we własnym akwarium! Triopsy to gatunek skorupiaków, które pojawiły się w epoce dinozaurów. Przetrwały w niezmienionej formie ponad 200 milionów lat. To prawdziwy cud natury. Z tym zestawem możesz hodować archaiczne stworki we własnym domu. Umieść triopsy w różnych środowiskach. Podnoś i opuszczaj przegródki w akwarium, aby odizolować triopsy. Z ilustrowanej instrukcji dowiesz się jak założyć hodowlę Triopsów, jak je pielęgnować, a także poznasz mnóstwo faktów i ciekawostek o tych żyjątkach. Nazwa triopsów pochodzi z języka greckiego i oznacza „zwierzę o trojgu oczach”. Trzecie oko znajduje się na szczycie głowy skorupiaka i jest bardzo wrażliwe na światło, działa jak kompas.Triopsy znajdują się w nieustannych ruchu w poszukiwaniu pożywienia. Dorosłe żyjątka osiągają rozmiar 4-5 cm. Zapewnij odpowiednie warunki swoim triopsom, zapewnij im ciepło, karm je regularnie i patrz jak rosną. Zestaw rozwija zdolności poznawcze dziecka, ciekawość oraz wprowadza je w fascynujący świat nauki. Niezastąpiona pomoc naukowa dla małego ucznia. Zestaw zawiera: • akwarium, • opakowanie jajeczek triopsów, • saszetkę z pożywieniem dla żyjątek, • pipetę, • łyżeczkę, • termometr, • plastikowy pojemnik, • ilustrowaną instrukcję. Zabawka wyprodukowana we Włoszech. Wymiary opakowania: 15.0 x 21.0 x 6.0 cm.

28,90 zł
25,43 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,47 zł

44
Dlaczego Bóg nie uzdrawia swoich przyjaciół? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego Bóg nie uzdrawia swoich przyjaciół?
Niedostępny
Brak

Czy Bóg ma prawo uzdrawiać tych, których chce, i dlaczego nie zawsze uzdrawia tych, którzy wiernie Mu służą? Dlaczego nie uzdrowił Mojżesza z jąkania? Albo Pawła, który trzykrotnie błagał, żeby Bóg uzdrowił go z ciernia w ciele? Przez trzy lata swej posługi Jezus sprawił, że słońce uzdrowienia zabłysło zarówno nad sprawiedliwymi, jak i nad grzesznikami. Dziś czyni to nadal. Uzdrawia wielu; uwalnia od ucisku innych, ale ileż razy nie robi tego w stosunku do tych spośród nas, którzy gościli Go w Betanii swych serc. Stajemy wobec tajemnicy Jego wolności. Bóg jest miłosierny dla tych, dla których chce, i nie waży naszych zasług ani dobrych uczynków.Jos H. Prado Flores biblista, założyciel Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja, która działa obecnie w 82 krajach. Jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących duchowości katolickiej i Nowej Ewangelizacji, m.in. bestsellera Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji, w którym podsumowuje 40 lat swojego doświadczenia ewangelizacyjnego.Publikacja w serii Metanoia.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

45
Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka
Dostępny2 szt.

istoryjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to zestaw opowiadanych wierszem historyjek, najczęściej o egzotycznych dla polskiego dziecka zwierzętach. Spotkamy się więc z fenkiem, zwierzątkiem przypominającym małego pieska. Fenki żyją na pustyni i są aktywne nocą, posiadają też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się im przy budowie norek. W swoisty sposób autorka opisuje też bardziej znanych przedstawicieli afrykańskiej fauny: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy, czy kameleony. Wiersze są pełne przyjaznego ciepła, wynikającego nie tylko z osadzenia ich w afrykańskim klimacie. Ale w tomiku znajdziemy również poetyckie opisy polskiej fauny i flory. Jesień jest pełna kolorów i zapachu owoców, wiosna z kolei lśni od promieni słońca i kusi zmysły barwami oraz aromatem kwiatów. Są też i polskie zwierzęta: łoś, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, kret, wrony, pszczoły i trzmiele. Jest też krótka historia o rodzącej się przyjaźni między polską sarenką, a afrykańską gazelą.Autorka tych wierszy jest Polką mieszkającą od wielu lat w Tunezji. Gdyby Historyjki saharyjskie ukazały się w dwóch językach, z pewnością dostarczyłyby niezwykłych wrażeń nie tylko polskim, ale i arabskim dzieciom. Oraz, oczywiście, ich rodzicom.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

46
Drewniana kukiełka Sacha - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniana kukiełka Sacha
Djeco
Niedostępny
Brak

Piękny kolorowy "pajacyk" od marki Djeco, który zainteresuje każdego Malucha.

48,10 zł
44,25 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,85 zł

Wróć do góry