hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.11.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 16 listopada 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pysznie bez glutenu (Grażyna Bober-Bruijn, Gosia Wieruszewska), na drugim GREEN SCIENCE kalkulator z puszki (4M Industrial Development Inc.). Kolejny produkt to Gdybyś mogła cofnąć czas (Dorota Sobolewska-Bielecka) oraz Życie Najświętszej Maryi Panny. Według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich (Anna Katarzyna Emmerich).
1
Pysznie bez glutenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pysznie bez glutenu
Dostępny
6 szt.

Przepisy na łatwe do przygotowania, niezbyt czasochłonne i smaczne potrawy. „Dziś problem diety bezglutenowej dotyka coraz więcej osób. Glutenu muszą unikać chorzy na celiakię i cierpiący z powodu jego nietolerancji, wywołującej szereg uciążliwych dla życia dolegliwości. Coraz więcej ludzi decyduje się na rezygnację z glutenu, aby być zdrowszym i szczuplejszym”.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

6 osób kupiło
2
GREEN SCIENCE kalkulator z puszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GREEN SCIENCE kalkulator z puszki
4M Industrial Development Inc.
Dostępny
171 szt.

Baterie w Twoim kalkulatorze się wyczerpały?! Spokojnie! Puste puszki po napojach i dwa ołówki wytworzą wystarczająco dużo energii, aby kalkulator zadziałał. Wypełnij obie puszki słoną wodą (40 gram soli na około 400 ml. wody) do około 2/3 wysokości. Włóż ołówki do obu puszek. Upewnij się, że końcówki ołówków znajdują się w wodzie. Podłącz czerwony przewód z kalkulatora do śruby na ołówku po prawej stronie. Zrób to owijając na śrubie odsłoniętą część przewodu. Stworzysz w ten sposób dodatni biegun baterii, a podłączając czarny przewód z kalkulatora do śruby na uchwycie puszki po lewej stronie stworzysz ujemny biegun baterii. Jak to działa? Kalkulator działa, ponieważ metale w puszce i słona woda oddziaływują na siebie. To oddziaływanie nazywane jest reakcją chemiczną. Reakcja powoduje powstanie prądu elektrycznego w przewodach, które zasilają kalkulator. W bateriach zachodzi kilka reakcji, ale dwie najważniejsze to reakcje zachodzące na wewnętrznej powierzchni ścianek puszki i na końcach ołówków. Małe cząsteczki wody, zwane molekułami dzielą się na cząsteczki zwane jonami. Niektóre z tych jonów to jony wodorotlenku. Na wewnętrznej stronie ścianek puszki, aluminium łączy się z jonami wodorotlenku tworząc substancję o nazwie: wodorotlenek glinu. To uwalnia inne mikrocząsteczki, zwane elektronami, co z kolej powoduje powstawanie energii elektrycznej. Na końcach ołówków znajdujących się w słonej wodzie, tlen rozpuszczony w wodzie łączy się z wodą i elektronami grafitu, dzięki czemu powstają jony wodorotlenkuKażda z puszek staje się komórką produkującą prąd i te dwie komórki łączą się w baterię, wytwarzającą dość energii, aby zasilać kalkulator. Elektrony przepływają z pierwszej puszki wzdłuż grafitu ołówka do drugiej puszki, a z drugiej puszki, przez kalkulator, i z powrotem do grafitu ołówka w pierwszej puszce. Sól rozpuszczona w wodzie pozwala na przeniesienie elektronów z grafitu do wewnętrznych powierzchni puszki. Tlen rozpuszczony w wodzie pochodzi z powietrza. Dlatego ten rodzaj baterii nazywa się bateriami tlenowo-aluminiowymi. Potrzebne będą także, a nie są dołączone do zestawu: 2 puste, czyste puszki aluminiowe, temperówka, woda, sól, mały śrubokręt krzyżakowy.

47,50 zł
42,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,75 zł

3
Gdybyś mogła cofnąć czas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybyś mogła cofnąć czas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.05

Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zdobyć argumenty potrzebne w debatach nad prawem do życia.dr inż. Antoni Zięba[] Jedyny w swoim rodzaju w Polsce zbiór świadectw kobiet i mężczyzn, którzy obronili życie swoich nienarodzonych dzieci i tych, którzy przeżyli i przeżywają tragedię dokonanej aborcji.[] Jestem przekonany, że książka Gdybyś mogła cofnąć czas przyczyni się do budowania cywilizacji życia w naszej Ojczyźnie.dr inż. Antoni ZiębaPrezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, współorganizator Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych DzieciKomórkę jajową od momentu zapłodnienia nazywamy zarodkiem, ale nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek.prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan,specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologiiKażda osoba ma bardzo precyzyjnie określony początek, przy poczęciu.Jerome Lejeune,profesor genetyki na Uniwersytecie Kartezjusza w Paryżuoraz odkrywca wzoru chromosomów zespołu DownaWszystko będzie dobrze za każdym razem, kiedy słyszę to zdanie z ust męża, robi mi się niedobrze. Kiedyś, kilka lat temu, te słowa niosły dla mnie nadzieję. Teraz przypominają o koszmarze, o najgorszej decyzji, jaką w życiu podjęłam.Fragment jednego ze świadectw

26,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 33,1%
oszczędzasz 8,91 zł

4
Życie Najświętszej Maryi Panny. Według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Najświętszej Maryi Panny. Według objawień bł. Anny Katarzyny Emm...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.27

Anna Katarzyna Emmerich (ur. w 1774 r. w wiosce Flamschen koło Coesfeld w Westfalii, zm. w roku 1824), niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Beatyfikowana 3 października 2004 r. przez papieża Jana Pawła II. Zaczęto mówić o niej na całym świecie, gdy Mel Gibson nakręcił film Pasja na podstawie mistycznych objawień błogosławionej Anny Katarzyny.To jedyna w swoim rodzaju, niezwykła historia życia Maryi z Nazaretu, Matki Jezusa. Jak napisano w przedmowie do I wydania: "Katarzyna Emmerich przedstawia nam Matkę Odkupiciela i inne święte osoby w bliskich stosunkach z nią zostające na ziemi i opowiada o nich z tak świętą prostotą, a przede wszystkim z tak żywą wiarą, że zdaje się doprawdy, że widzisz przed sobą obraz żyjący i wpatrujesz się weń, z coraz większą czcią i miłością"

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

Wróć do góry