hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.11.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 listopada 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szata (Lioyd C. Douglas), na drugim Dźwięki natury. Ptaki, CD (różni). Kolejny produkt to Razem uczymy się mowić (Elaine Weitzman, Janice Greenberg) oraz Dźwięki natury. Raj, CD (różni).
1
Szata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szata
Dostępny111 szt.

Na życzenie czytelników po raz kolejny wznawiamy Szatę Lloyda C. Douglasa. Powieść ta od ponad pół wieku cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie, a w ostatnich latach stała się bestsellerem także w Polsce. Tłem powieści, tematycznie zbliżonej do Sienkiewiczowskiego Quo vadis, jest Rzym i Jerozolima za czasów Chrystusa i sprawy ludzi, którzy na swe drodze spotkali Chrystusa – tak jak trybun rzymski Marcellus Gallio, posiadacz szaty Ukrzyżowanego, którą wygrał w kości i która odmieniła jego życie.

28,35 zł
18,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,36 zł

9 osób kupiło
2
Dźwięki natury. Ptaki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięki natury. Ptaki, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny10 szt.

Tracklista: 1. Powroty II 2. Drozdy śpiewaki I 3. Szczygły, kulczyki, pleszki, pokrzewki 4. Żaby europejskie 5. Leśny poranek 6. Dzwońce, jaskółki, strzyżyki, zięby 7. Słowiki 8. Powroty-solo 9. Ku brzegowi morza 10. One też lubią śpiewać 11. Mewy srebrzyste, mewy śmieszki 12. Sejmik kawek 13. Powroty I 14. Kukułka 15. Dzięcioły 16. Kawki, sroki, wrony, żaby jadalne 17. Sikorki i inne ptaki 18. Na skraju lasu 19. Ptaki i żaby 20. Drozdy śpiewaki II 21. Bliżej skraju lasu 22. Sowa, sówki, sóweczki 23. Ptaki i żaby przed zmierzchem 24. Ptaki i żaby - miłosne euforie

15,99 zł
3 osoby kupiły
3
Razem uczymy się mowić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Razem uczymy się mowić
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Potrzeby emocjonalne i społeczne dzieci z tej samej grupy wiekowej mogą być skrajnie różne, podobnie jak ich zaangażowanie w interakcje z wychowawcą i rówieśnikami. Z tego powodu praca opiekuna w żłobku czy nauczyciela edukacji przedszkolnej, sama w sobie będąca wielkim wyzwaniem, staje się jeszcze trudniejsza. Publikacja Razem uczymy się mówić powstała z myślą o pedagogach, którzy chcą zapewnić każdemu ze swoich podopiecznych najlepsze warunki do nauki, oraz rodzicach dzieci nieśmiałych i wycofanych, słabo komunikujących się i dotkniętych opóźnieniami rozwoju mowy. W niniejszej książce, przedstawiającej opracowany w Hanen Centre w Kanadzie program „Learning Language and Loving It”, opisano skuteczne strategie wspierania rozwoju mowy dziecka. Autorki – Elaine Weitzman i Janice Greenberg – tłumaczą, w jaki sposób: • stymulować rozwój językowy dziecka podczas codziennych aktywności i zabawy, • zwracać uwagę na zainteresowania dziecka, by przejmowało ono inicjatywę w interakcjach, • przystosowywać sposób mówienia do możliwości komunikacyjnych dzieci, • wspierać samodzielność dziecka w kontaktach z rówieśnikami, • używać języka w zabawach w udawanie, • zachęcać dziecko do czytania i pisania.

56,00 zł
44,24 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
4
Dźwięki natury. Raj, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięki natury. Raj, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Tracklista: 1. Głosy z nad wody 2. Powab nimf 3. Pod powierzchnią morza 4. Koncert na dzioby solo 5. Naprzemiennie 6. Morskie powiewy 7. Przy mokradłach 8. Przed koncertem 9. Pośród gór 10. Leśny poranek 11. One też lubią śpiewać 12. Ku brzegowi 13. W stronę morza 14. Spełnienie chmur

15,99 zł
2 osoby kupiły
5
Marketing. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing. Podręcznik
Dostępny20 szt.

Podręcznik może być wykorzystywany w realizacji treści dotyczących marketingu, występujących wpodstawach programowych z 2012, 2017 i 2019 roku. W podręczniku omówione są zagadnienia występujące wpodstawach programowych z 2019roku dla następujących zawodów: sprzedawca, technik administracji, technik agrobiznesu, technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik księgarstwa, technik organizacji turystyki, technik prac biurowych, technik reklamy, technik spedytor, technik turystyki na obszarach wiejskich, technik usług kelnerskich, technik usług pocztowych i finansowych, technik żywienia i usług gastronomicznych. Dużą zaletą podręcznika jest wzbogacenie treści teoretycznych licznymi przykładami, które przybliżają uczniom omawiane zagadnienia. Podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej iwpisany do wykazu MEN pod numerem 31/97.

25,20 zł
21,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
6
Success and Change - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Success and Change
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Czy wiesz, że tylko 2% Ciebie w pełni decyduje o jakości Twojego życia? Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, kontrola nad własnym życiem, dobre emocje, strategia samodzielnego motywowania się… Do osiągnięcia tego wszystkiego brakuje Ci… aż 2%! Aż? Tak, bo te 2% decydują o wszystkim — tyle waży Twój mózg. Nadszedł czas, abyś w pełni wykorzystał jego potencjał. Proponuję Ci zmianę. To będzie podróż od powtarzających się błędów, ograniczeń, nerwów i frustracji do świadomego życia, wolności emocjonalnej, stabilnych relacji i realizacji Twoich najważniejszych celów. Po pierwsze… bądź bardziej świadomy! Zajrzyj trochę głębiej i odszukaj w sobie to, co najlepsze. Odkryj własne ograniczenia i blokady, by zerwać z nimi raz na zawsze. Porzuć stare przeświadczenia, problematyczne relacje, męczące nawyki i zacznij świadomie zarządzać swoim życiem. Po drugie… wpłyń na bieg wydarzeń! Success and Change to Twój prywatny trening umysłu. Nareszcie dowiesz się, jak skutecznie wpływać na zdarzenia, by bez przeszkód realizować plany i układać życie na własnych warunkach.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
7
Kolędy i pastorałki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy i pastorałki, CD
Krzysztof Krawczyk, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny5 szt.

Krzysztof Krawczyk ur. 8 września 1946 roku w Katowicach - polski piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Wokalista zespołu Trubadurzy (1963-1973), artysta solowy od 1973 r. Wylansował wiele znanych przebojów. Od maja 2010 r. prowadzi firmę zajmującą się organizowaniem imprez okolicznościowych. Płyta zawiera dziewięć najpopularniejszych kolęd i trzy pastorałki nagrane z towarzyszeniem Chóru PRiTV we Wrocławiu, Orkiestry PRiTV w Łodzi oraz Zespołu Kameralnego pod dyrekcją Ryszarda Kniata, kompozytora pastorałek. Tracklista: 1. Co dzieje się w Betlejem? 2. Wśród nocnej ciszy 3. Przybieżeli do Betlejem 4. Pójdźmy wszyscy do stajenki 5. Zobacz, gwiazda spadła już 6. W żłobie leży 7. Wesołych świąt z gwiazdkowych kart 8. Gdy się Chrystus rodzi 9. Dzisiaj w Betlejem 10. Anioł pasterzom mówił 11. Lulajże, Jezuniu 12. Bóg się rodzi

21,70 zł
20,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

1 osoba kupiła
8
Słownik medyczny polsko-rosyjski ? rosyjsko-polski + definicje haseł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-rosyjski ? rosyjsko-polski + definicje haseł
Dostępny2 szt.

Opracowanie obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają polskie definicje. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie.

69,30 zł
49,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,40 zł

1 osoba kupiła
9
Scrum O zwinnym zarządzaniu projektami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scrum O zwinnym zarządzaniu projektami
Niedostępny
Brak

Zwinny jak łasica i szybki jak wiatr ? od dziś bądź taki dzięki metodzie Scrum! Współczesny świat w dużej mierze przeniósł się do wnętrza komputerów. Nie chodzi tylko o internet, ale także o bazy danych najrozmaitszych firm i urzędów, programy do obsługi maszyn i sprzętów AGD, skomplikowane systemy logistyczne, magazynowe, handlowe i wszelkie inne. Bez odpowiedniego oprogramowania żaden z tych elementów rzeczywistości nie będzie właściwie działał, a to może być przyczyną małych kłopotów lub wielkich zagrożeń. Jednak stworzenie takiego oprogramowania nie jest rzeczą prostą, tym bardziej, że w trakcie pracy nad nim zawsze trzeba liczyć się z modyfikacją pierwotnych założeń. Odpowiedzią na to wyzwanie jest właśnie Scrum. Scrum to metoda pozwalająca tak zorganizować pracę nad projektem, by możliwe było szybkie i bezbolesne wprowadzanie do niego zmian. Z tej książki, napisanej przez praktyka i wybitnego specjalistę, dowiesz się, jak to działa. Na konkretnych przykładach, okraszonych odwołaniami do popularnych filmów czy książek, prześledzisz cały proces tworzenia oprogramowania i zrozumiesz, do czego powinieneś dążyć w swoich własnych projektach z użyciem metody Scrum. Zobaczysz, jak tworzyć zespół i przydzielać role, zarządzać wymaganiami, planować i szacować projekty oraz przeprowadzać sprinty. Jeśli chcesz dogłębnie poznać Scruma i korzystać z niego na co dzień, nie możesz przegapić tej książki! Lekcje pływania ? o zwinnym zarządzaniu projektami Kontrabasista ? nowe role i obowiązki Ława przysięgłych ? o hodowaniu zwinnych zespołów projektowych Platon, idee i ryby ? jak zwinnie zarządzać wymaganiami? Lizanie znaczków i chirurgia mózgu ? szacowanie projektów w Scrumie O żeglowaniu i obieraniu cebuli ? planowanie projektów w Scrumie Biegnij, Forrest, biegnij ? sprint W pokoju sztabowym ? codzienne scrumy Myślodsiewnia ? retrospektywa na koniec sprintu Wspólny rejs ? historia z morza wzięta Scrum ? sprawdź sam, jak to działa!

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

10
Pożyczalscy na wyspie. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożyczalscy na wyspie. Tom 3
Niedostępny
Brak

Trzeci tom klasycznej serii o przygodach miniaturowych ludzików zwanych Pożyczalskimi. Już się wydawało, że Pożyczalscy – Strączek, Dominika i Arietta – po wielu przygodach znaleźli wreszcie bezpieczne schronienie, a tu znów muszą się przeprowadzić. Wybór pada na Mały Potok – miniaturowe miasteczko, o którym dotąd tylko słyszeli. By się tam dostać, podróżują kanałem odpływowym i zatrzymują się w starym czajniku. Ale podczas ulewy wzbiera pobliska rzeka i czajnik – z całą rodziną w środku – zostaje porwany przez nurt… Czy Pożyczalscy i tym razem wybrną z tarapatów? Mary Norton (1903-1992) – brytyjska autorka książek dla dzieci. Wcześniej była aktorką teatralną. Zaczęła pisać, gdy została mamą. Oprócz serii o Pożyczalskich napisała między innymi popularną powieść Gałka od łóżka.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

11
Na rozdrożu Żydowskość i krytyka syjonizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na rozdrożu Żydowskość i krytyka syjonizmu
Niedostępny
Brak

W jednym ze swoich esejów z ?London Review of Books? Judith Butler pytała: ?Co mamy zrobić z Żydami, którzy nie identyfikują się z Izraelem, a przynajmniej z izraelskim państwem??. Książka Na rozdrożu: żydowskość i krytyka syjonizmu jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Zarówno poszukiwaniem pozycji, z których Żydzi mogą krytykować politykę swojego państwa wobec Palestyny, jak i osobistym świadectwem autorki wypisania się z poparcia dla poczynań Izraela. Równocześnie jest też czymś więcej. Zapisem uważnej lektury Emmanuela Levinasa, Waltera Benjamina i Hannah Arendt, angażującą dyskusją z Edwardem Saidem i Primo Levim, a także prezentacją, tego jak filozofia pozwala zrozumieć teraźniejszość i wyobrazić sobie przyszłość konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

12
LEXICUS Słownik prawniczy i ekonomiczny polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEXICUS Słownik prawniczy i ekonomiczny polsko-angielski
Dostępny8 szt.

Niniejszy słownik stanowi wyjątkową publikację na polskim rynku wydawniczym, jest bowiem największym z dotychczas opublikowanych, polsko-angielskim zbiorem haseł z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i karnego, ekonomii, finansów, bankowości, obrotu giełdowego, marketingu, ubezpieczeń, informatyki, statystyki, transportu oraz terminów związanych z Unią Europejską. zawierającym także nazwy unijnych instytucji i programów. Opracowanie uwzględnia różnice pomiędzy brytyjskiem i amerykańskim słownictwem. Całość liczy około 48000 uporządkowanych alfabetycznie haseł i jest niezbędnym źródłem trudnego i specyficznego języka jakim jest angielski język prawniczy i gospodarczy, stanowi także znakomite narzędzie dla tłumaczy oraz osób zajmujących się pisaniem i tworzeniem pism urzędowych w firmach i instytucjach. ? Największy dotychczas wydany w Polsce polsko-angielski zbiór haseł, zwrotów i zdań niezbędnych w posługiwaniu się językiem angielskim w zakresie prawa, gospodarki, ekonomii, polityki, Unii Europejskiej, marketingu i biznesu. ? Około 48000 zaktualizowanych haseł z różnych dziedzin prawa i gospodarki. ? Znakomite narzędzie dla tłumaczy angielskiego języka prawniczego i gospodarczego. ? Publikacja adresowana do tłumaczy, pracowników kancelarii prawniczych, przedsiębiorców, nauczycieli specjalistycznego języka angielskiego, studentów filologii, prawa i ekonomii.

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

13
Sprawozdanie finansowe za 2014 rok - państwowych i samorządowych jednostek budżetowych - samorządowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdanie finansowe za 2014 rok - państwowych i samorządowych jedno...
Niedostępny
Brak

Sprawozdanie finansowe za 2014 rok jednostek sfery budżetowej ? praktyczny instruktaż sporządzenia bilansu, rachunku zysków i strat oraz zestawienia zmian w funduszu jednostki. Najnowsze wydanie uzupełnione zostało o nowe komentarze i interpretacje, ze szczególnym uwzględnieniem opisu związków sprawozdań finansowych ze sprawozdaniami budżetowymi. Komentarze te dotyczą odniesień i porównań sprawozdań finansowych do przepisów i zasad rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. poz. 119) oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 marca 2010 r. w sprawie sprawozdań jednostek sektora finansów publicznych w zakresie operacji finansowych (Dz.U. Nr 43, poz. 247). Autor, doświadczony praktyk: omawia procedury zamknięcia ksiąg rachunkowych ? od czynności ewidencyjnych prowadzonych w ramach zamknięcia ksiąg rachunkowych (wraz ze schematami ewidencji) po inwentaryzację (zasady, przebieg, rozliczenie), szczegółowo charakteryzuje poszczególne części sprawozdania, wzbogacając komentarz podpowiedziami z praktyki, przykładami liczbowymi, schematami ewidencji, omawia sporządzanie sprawozdań finansowych łącznych dla sektora państwowego i jednostek samorządu terytorialnego oraz zasady sporządzania bilansu skonsolidowanego jednostki samorządu terytorialnego. Szczególną uwagę poświęcono aspektom praktycznym procedur księgowych obowiązujących przy sporządzaniu sprawozdań, więc różne zagadnienia związane z ewidencją i sprawozdawczością ilustrowane są przykładami liczbowymi i przykładami ewidencji na schematach teowych kont. Uwaga! Dodatkowo interpretację niektórych zagadnień wzmocniono odniesieniem do zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Pożyteczne było również pokazanie różnic w prezentacji niektórych kategorii finansowych w sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniach budżetowych.

189,00 zł
177,66 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,34 zł

14
Rozmówki polsko-duńskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-duńskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Książka przeznaczona jest nie tylko dla osób, które wyjeżdżają do Danii w celach turystycznych lub zawodowych, lecz także dla wszystkich, którzy uczą się języka duńskiego. Szczególnie godna polecenia jest studentom skandynawistyki, ponieważ opracowano w niej słownictwo potrzebne w różnych fazach nauki języka obcego. Wypowiedziom w języku duńskim towarzyszy zawsze zapis fonetyczny, a szczegółowe zasady duńskiej wymowy przedstawione są w rozdziale wstępnym. Książka obejmuje zwroty potoczne, pytania i odpowiedzi, które ułatwiają komunikację w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np.: w podróży, w hotelu, w restauracji, w sklepie, u fryzjera, u lekarza, w aptece, w banku czy na poczcie. Przyswojenie wszelkich potrzebnych terminów i zwrotów z pewnością ułatwi wesoła i żywa kolorystyka książki.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

15
Od stalówki do laptopa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od stalówki do laptopa
Dostępny50 szt.

"To pasjonująca lektura.To opowieść o dziennikarstwie lat, które nie pozostawiły po sobie wiarygodnych dokumentów, a wiarygodnych tekstów dziennikarzy tyle, ile udało się przepchnąć przez cenzurę. [?] Krystyna Tarasiewicz przeszła w Warszawie redakcje najlepsze, czasem też o charakterze fenomenów kulturowych jak na czasopisma po tej stronie Łaby ? "Świat", który starał się być polskim "Life'm", "Dookoła świata", pierwsze pismo dla młodzieży, które zwróciło się ku zainteresowaniom nastolatków. Niektóre z tych gazet w polskim życiu publicznym odgrywały niekiedy role przywódcze ? jak "Po prostu", ale Krysia nie miała temperamentu polityka, w szczytowym punkcie wpływów "Po prostu" przeszła do pisma mniej znanego, mniej dziś pamiętanego, ale również wielkiej roli ? "Radaru" Karola Laszeckiego. Skromny z pozoru miesięcznik był swoistym prasowym uniwersytetem polskiej młodzieży inteligenckiej. Krysia opowiada pasjonująco o pasjonujących ludziach, których sama przyciągała do współpracy z "Radarem". [Ta lista jest bardzo długa, m.in. Marek Hłasko, Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Wanda Warska, Józef Szajna, Piotr Skrzynecki ? red.] Wyprawa Autorki na Pacyfik na Wyspę Robinsona czy wywiad z walczącym o prawa swojego plemienia wodzem puszczańskich Indian brazylijskich są relacjami równie przykuwającymi". (Z Wstępu Stefana Bratkowskiego). Książka zawiera ponad sto zdjęć z prywatnego archiwum autorki, dowód jej drugiej pasji ? pasji fotografowania. Zdjęć unikatowych z prywatnych i publicznych spotkań z wielkimi postaciami polskiej literatury, teatru, sztuki i muzyki, a także zdjęć z podróży do Ameryki Południowej.

39,90 zł
32,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,18 zł

16
Ossowski z perspektywy półwiecza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ossowski z perspektywy półwiecza
Dostępny16 szt.

Stanisław Ossowski (1897-1963) dla jednych, już nielicznych socjologów polskich jest wciąż Nauczycielem, dla innych bohaterem przekazanej im legendy, a dla większości - autorem ważnych książek, czytanych lub coraz częściej tylko znanych. Ważniejsze niż miejsce, które Ossowski zajmuje w intelektualnych autobiografiach socjologów i w ich zbiorowej wyobraźni, jest jego miejsce w samej socjologii. Jego koncepcje i wpływy obecne są w dzisiejszym zasobie wiedzy i idei socjologicznych, w języku i myśleniu socjologów oraz w pojmowaniu granic, standardów, powołania i etosu nauki o społeczeństwie. O tym jest ta książka, przygotowana przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego w pięćdziesiątą rocznicę śmierci Ossowskiego. Antoni Sułek

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

17
Testowanie w procesie Scrum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testowanie w procesie Scrum
Dostępny11 szt.

Styl programowania zwinnego obiecuje wyższą jakość oprogramowania, krótszy czas dotarcia z produktem na rynek oraz lepsze nastawienie na potrzeby klientów. Coraz więcej projektów związanych z tworzeniem oprogramowania wykorzystuje metody zwinne takie jak Scrum. Jednakże przejście na programowanie zwinne i efektywne z niego korzystanie nie zawsze jest łatwe. Testowanie oprogramowania i zarządzanie jakością są istotnymi czynnikami dla powodzenia wprowadzenia i wykorzystania metodyk zwinnych na dłuższą metę. Ta książka omawia metodyki zwinne z perspektywy testowania oprogramowania i zarządzania jakością oprogramowania. Pokazuje, jak działa testowanie zwinne i przedstawia sytuacje, w których tradycyjne techniki testowania są nadal konieczne w ramach podejścia zwinnego. Menedżerowie oprogramowania, menedżerowie projektu i menedżerowie zarządzania jakością uzyskają wskazówki i porady, jak organizować testowanie i zarządzanie jakością, aby w pełni wykorzystać potencjał metodyk zwinnych. Certyfikowani testerzy i eksperci od zarządzania jakością dowiedzą się, jak skutecznie pracować w zespołach zwinnych i jak najlepiej zintegrować swoje doświadczenie. Do omawianych tematów należą: – podejścia zwinne a tradycyjne, – planowanie testów w projektach zwinnych, – testy jednostkowe i podejście sterowane testami, – testy integracyjne i ciągła integracja, – testy systemowe i testy non-stop, – zwinne zarządzanie jakością. Książka wykorzystuje też sześć studiów przypadku z dziedziny produkcji, sieciowego handlu oraz wytwarzania oprogramowania, a także ćwiczenia testowe do samodzielnego sprawdzania wiedzy. Książka ta obejmuje zagadnienia z programu ISTQB Foundation Level Extension Syllabus „Agile Tester” i jest odpowiednim źródłem dla wszystkich kursantów, którzy planują uzyskać ten certyfikat ISTQB.

69,30 zł
51,98 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,32 zł

18
Galimatias - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galimatias
Dostępny140 szt.

Nowoczesność jest rozdarta, uwikłana w sprzeczności. Próbując wyrwać się z zamętu świata, odwołaliśmy się do autorytetu rozumu. Dziś świetnie już wiemy, że zamęt związany może być także z rozumem. Optymistyczne przesłanie Wieku Świateł załamało się. Symbolika Oświecenia to symbolika dobroczynnej iluminacji. Już rewolucja francuska stawia nam jednak przed oczami obraz parkosyzmów ludzkiego szaleństwa. A dzisiaj? Ze wszystkich stron wkrada się wieloznaczność i niepewność. Czy jesteśmy racjonalni? Żyjemy w gmatwaninie prawd ułomnych, mających krótki żywot. Mówimy o demokracji, z pewnością nie wypada nam już jednak mówić o rządach rozumu. Przed bezradnością bronimy się, uciekając do krainy mitów. W mętnych wodach popkultury rodzą się nowe mitologie. Walczymy z nimi orężem utopii. Obraz Miasta Słońca zastąpiła dziś utopia rozumu komunikacyjnego. Powstaje galimatias. Czy potrafimy się z nim zmierzyć? Racjonalność terroru (obrona rewolucji przed jej wrogami, zagrożenie obleganej przez nieprzyjaciół ojczyzny) ma charakter pozorny. W istocie bowiem najważniejsza jest sama furia sponiewierania i zastraszenia, która niweczy wszelkie wymagania rozumu. Jakże inaczej mielibyśmy bowiem oceniać samą formułę obwinienia, którą przyjmowano, tworząc prawne podstawy machiny śmierci. Zgodnie z dekretem z 22 prairiala (10 czerwca) 1794 roku Trybunał Rewolucyjny mógł wydać tylko dwa wyroki ? uniewinnienie lub śmierć. Na żadne niuanse nie ma miejsca. Rewolucyjny ?wymiar sprawiedliwości? stanowi w istocie świadectwo manichejskiej obsesji, która sens działania odnajduje w pragnieniu oczyszczenia, dokonującego się poprzez śmierć, poprzez unicestwienie tego, co ?nieczyste?.

33,60 zł
29,57 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,03 zł

19
Czy wiara ma sens? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiara ma sens?
Niedostępny
Brak

Książka powstała na podstawie spotkań ze studentami z duszpasterstwa akademickiego. Biskup Ryś błyskotliwie i głęboko odpowiada na bardzo aktualne pytania młodych ludzi o Kościół, miłość, życie. W jaki sposób Bóg okazywał swoje miłosierdzie w Starym Testamencie? Na czym polega nieomylność papieża? W jaki sposób powinno się traktować relikwie? Gdzie jest granica pomiędzy tolerowaniem naszych bliskich trwających w grzechu, a koniecznością ich upominania? Jak się modlić, aby Bóg nas wysłuchał? W jaki sposób odczytywać, rozeznawać to, czego Bóg chce ode mnie? Jak poznać, że to, co słyszę w swoim sercu to głos Boży a nie mój? Jak znaleźć dobrą żonę, dobrego męża?

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

20
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 5 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarza` (MEN) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 5 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementa...
Dostępny423 szt.

Pierwsze tygodnie i miesiące szkoły potrafią wywrzeć istotny wpływ na przyszły stosunek dziecka do nauki. Dlatego warto przygotować się na ten okres życia, zapoznać z tym, co przyszły pierwszoklasista ma umieć i znać. Zeszyty ćwiczeń są dokładnie dostosowane do najnowszego darmowego podręcznika MEN dla klasy I. 1/ w tej samej kolejności realizują tematy 2/ realizują zadania tylko zasygnalizowane w podręczniku, a zwyczajowo związane z zeszytami ćwiczeń (czyli rozwijające umiejętności manualne, utrwalające wiedzę i sprawdzające jej opanowanie) 3/ realizują podstawę programową MEN dla kl. 1 4/ działają dokładnie tak, jak zeszyty ćwiczeń, które realizowane będą w szkole, ale będą stanowić uzupełnienie edukacji, a nie jej powtarzanie. 5/ zagwarantują więc pomoc w lepszym opanowaniu materiału uczniom mającym problemy lub dodatkowe zadania dzieciom zdolnym, wymagającym większej liczby zadań. Seria zawiera zeszyty: Jestem uczniem - zeszyt 1 Już się uczę - zeszyt 2 Poznaję litery i liczby - zeszyt 3 Piszę i liczę - zeszyt 4 Uczeń na szóstkę - zeszyty 5-8.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

21
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 7 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarza` (MEN) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 7 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementa...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Pierwsze tygodnie i miesiące szkoły potrafią wywrzeć istotny wpływ na przyszły stosunek dziecka do nauki. Dlatego warto przygotować się na ten okres życia, zapoznać z tym, co przyszły pierwszoklasista ma umieć i znać. Zeszyty ćwiczeń są dokładnie dostosowane do najnowszego darmowego podręcznika MEN dla klasy I. 1/ w tej samej kolejności realizują tematy 2/ realizują zadania tylko zasygnalizowane w podręczniku, a zwyczajowo związane z zeszytami ćwiczeń (czyli rozwijające umiejętności manualne, utrwalające wiedzę i sprawdzające jej opanowanie) 3/ realizują podstawę programową MEN dla kl. 1 4/ działają dokładnie tak, jak zeszyty ćwiczeń, które realizowane będą w szkole, ale będą stanowić uzupełnienie edukacji, a nie jej powtarzanie. 5/ zagwarantują więc pomoc w lepszym opanowaniu materiału uczniom mającym problemy lub dodatkowe zadania dzieciom zdolnym, wymagającym większej liczby zadań. Seria zawiera zeszyty: Jestem uczniem - zeszyt 1 Już się uczę - zeszyt 2 Poznaję litery i liczby - zeszyt 3 Piszę i liczę - zeszyt 4 Uczeń na szóstkę - zeszyty 5-8.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

22
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 6 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarza` (MEN) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 6 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementa...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Pierwsze tygodnie i miesiące szkoły potrafią wywrzeć istotny wpływ na przyszły stosunek dziecka do nauki. Dlatego warto przygotować się na ten okres życia, zapoznać z tym, co przyszły pierwszoklasista ma umieć i znać. Zeszyty ćwiczeń są dokładnie dostosowane do najnowszego darmowego podręcznika MEN dla klasy I. 1/ w tej samej kolejności realizują tematy 2/ realizują zadania tylko zasygnalizowane w podręczniku, a zwyczajowo związane z zeszytami ćwiczeń (czyli rozwijające umiejętności manualne, utrwalające wiedzę i sprawdzające jej opanowanie) 3/ realizują podstawę programową MEN dla kl. 1 4/ działają dokładnie tak, jak zeszyty ćwiczeń, które realizowane będą w szkole, ale będą stanowić uzupełnienie edukacji, a nie jej powtarzanie. 5/ zagwarantują więc pomoc w lepszym opanowaniu materiału uczniom mającym problemy lub dodatkowe zadania dzieciom zdolnym, wymagającym większej liczby zadań. Seria zawiera zeszyty: Jestem uczniem - zeszyt 1 Już się uczę - zeszyt 2 Poznaję litery i liczby - zeszyt 3 Piszę i liczę - zeszyt 4 Uczeń na szóstkę - zeszyty 5-8.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

23
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 8 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementarza` (MEN) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Uczeń na szóstkę. Zeszyt 8 dla klasy 1. Ćwiczenia do `Naszego Elementa...
Dostępny1 szt.

Pierwsze tygodnie i miesiące szkoły potrafią wywrzeć istotny wpływ na przyszły stosunek dziecka do nauki. Dlatego warto przygotować się na ten okres życia, zapoznać z tym, co przyszły pierwszoklasista ma umieć i znać. Zeszyty ćwiczeń są dokładnie dostosowane do najnowszego darmowego podręcznika MEN dla klasy I. 1/ w tej samej kolejności realizują tematy 2/ realizują zadania tylko zasygnalizowane w podręczniku, a zwyczajowo związane z zeszytami ćwiczeń (czyli rozwijające umiejętności manualne, utrwalające wiedzę i sprawdzające jej opanowanie) 3/ realizują podstawę programową MEN dla kl. 1 4/ działają dokładnie tak, jak zeszyty ćwiczeń, które realizowane będą w szkole, ale będą stanowić uzupełnienie edukacji, a nie jej powtarzanie. 5/ zagwarantują więc pomoc w lepszym opanowaniu materiału uczniom mającym problemy lub dodatkowe zadania dzieciom zdolnym, wymagającym większej liczby zadań. Seria zawiera zeszyty: Jestem uczniem - zeszyt 1 Już się uczę - zeszyt 2 Poznaję litery i liczby - zeszyt 3 Piszę i liczę - zeszyt 4 Uczeń na szóstkę - zeszyty 5-8.

8,90 zł
4,81 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 4,09 zł

24
Próby ognia. Więzień labiryntu. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próby ognia. Więzień labiryntu. Tom 2
Niedostępny
Brak

Światowy bestseller! Przeczytaj książkę zanim obejrzysz jej ekranizację w kinach we wrześniu 2015 roku! Próby Ognia to drugi tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera. To jedna z najciekawszych i nieustannie trzymających w napięciu serii książkowych, która trafia do miłośników takich pozycji jak Igrzyska Śmierci czy Niezgodna. Więzień Labiryntu czyli pierwszy tom opowieści skończył się niezwykle emocjonującym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii natychmiast sięgną po Próby Ognia. Prawa do trylogii Więzień Labiryntu zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, a wytwórnia Twentieth Century Fox pracuje aktualnie nad adaptacją filmową całej serii. Niedawno na ekrany wszedł film Więzień Labiryntu, a ekranizacja książki Próby Ognia będzie miała swą premierę w kinach we wrześniu 2015 roku. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie i wspomnienia. W Labiryncie życie było łatwe. Mieli jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu. Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą. Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek.

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

25
Decoupage. Wiejskie klimaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decoupage. Wiejskie klimaty
Niedostępny
Brak

Rustykalne wnętrza kojarzą się z ciepłem domowego ogniska. Dominują w nich naturalne, czyste barwy i łagodne formy. Niewiele trzeba, by taki nastrój stworzyć w nowoczesnej kuchni, salonie lub sypialni. Decoupage w stylu rustykalnym połączony z malarstwem dekoracyjnym doskonale nadaje się do zdobienia przedmiotów z drewna, blachy, ceramiki oraz mebli. Z książki dowiesz się, jak ozdobić tacę, dzban, donicę, używając serwetek z motywem owoców, kwiatów, liści. Papierowe misie lub króliczki naklejone na pudełka bądź tarczę zegara będą idealną dekoracją dziecięcego pokoju. Serwetkami z motywem florystycznym możesz ozdobić meble, np. krzesło lub komodę. W książce podano również propozycje świątecznych dekoracji zrobionych techniką decoupage'u i malowanych. Omówiono w niej podstawowe techniki i materiały wykorzystywane w tej sztuce dekoratorskiej. Książka idealna dla każdego miłośnika decoupage'u!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

26
Westie. Poradnik opiekuna. Wyd. 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Westie. Poradnik opiekuna. Wyd. 2
Niedostępny
Brak

Mały westik ze swoim zabawnym wyrazem pyszczka i silnie zaznaczoną samoświadomością jest wyjątkowym psem. Pierwotnie używany do polowań na łasice i lisy, dziś jest przede wszystkim przyjacielskim psem do towarzystwa. W życiu rodzinnym jest idealnym kompanem zabaw zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

27
Mój sekret. 10 kroków do prawdziwego szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój sekret. 10 kroków do prawdziwego szczęścia
Niedostępny
Brak

Poświęciłaś wiele, żeby zrobić karierę i osiągnąć sukces, ale czujesz, że nie możesz wyrwać się z wyścigu szczurów? A może jest wręcz przeciwnie: masz wszystko, czego potrzeba do szczęścia - dom, kochającego męża, wspaniałe dzieci - ale mimo to wiesz, że czegoś ci brakuje? Ta książka jest właśnie dla ciebie! Bogactwo, uznanie, sława, które często utożsamiamy ze szczęściem, mogą stać się przyczyną życiowych tragedii, o czym przekonała się już niejedna gwiazda. Tymczasem prawdziwa tajemnica życia i sukcesu jest bliżej, niż myślisz. Tkwi w Tobie. Sztuką jest jej odkrycie. Wsłuchaj się głęboko w siebie, zaufaj wewnętrznemu głosowi. Podpowie Ci on, jak wykorzystać swoje umiejętności, atuty i uzdolnienia do tego, by nie tylko osiągnąć sukces, lecz także znaleźć wewnętrzny spokój, harmonię i zadowolenie. Oceń, co jest dla Ciebie dobre i najważniejsze. Stawiaj przed sobą drobne cele, by stopniowo osiągać te większe. Odkryj swoje przeznaczenie. Poznaj swój sekret... Melissa Leone towarzyszy Ci w drodze do poznawania siebie samej i dzieli się z Tobą przemyśleniami, które pomogą Ci w poznaniu własnej tajemnicy szczęścia i sukcesu.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Mama i ja. Nad wodą. Książeczka kąpielowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama i ja. Nad wodą. Książeczka kąpielowa
Niedostępny
Brak

Mięciutkie, kolorowe książeczki kąpielowe dla maluszków. Miłe w dotyku, leciutkie, trwałe i bezpieczne dla małych rączek a także buzi. Można się nimi bawić podczas kąpieli i w łóżeczku. Wyraźne, bardzo kolorowe ilustracje koncentrują uwagę maleństwa, pomagają w poznawaniu i wypowiadaniu pierwszych słów, a wmontowane w książeczki grzechotki prowokują do śmiechu i zabawy.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

29
Polifonia tradycji. Filozofia praktyczna i teoretyczna Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

30
111. Alarm dla Warszawy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111. Alarm dla Warszawy
IPN, od 10 lat
Niedostępny
Brak

„111” jest planszową grą historyczną przeznaczoną dla dwóch osób. Jej akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r. i odtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m.in. 111 eskadra myśliwska. Niemieckie Luftwaffe atakuje stolicę Polski – Warszawę. Zadaniem lotnictwa polskiego jest strącenie niemieckich bombowców, zanim dotrą nad miasto. Z pomocą Polakom przychodzi artyleria przeciwlotnicza i ukryte przed wzrokiem Niemców lotniska polowe. Również chmury mogą wprowadzić wiele emocji podczas powietrznych pojedynków. Gra „111” nieprzypadkowo nawiązuje do innej planszowej gry historycznej – „303”. W rocznicę 1 września 1939 roku polscy piloci, latający w barwach 111 eskadry myśliwskiej, rozpoczęli walkę w słynnym Dywizjonie 303. To właśnie oni zadecydowali o alianckim zwycięstwie w Bitwie o Anglię. Zawartość opakowania: • planszę do gry wzorowaną na polskiej mapie sztabowej, • 9 dwustronnych żetonów z samolotami, • żeton polskiej artylerii przeciwlotniczej, • 3 żetony maskujące, • 3 kości strzału, • wskaźnik zużycia paliwa, • 10 znaczników strzału, • broszurę z instrukcją i opracowaniem historycznym. Wymiary opakowania: 22.5 x 15.0 cm

15,60 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,61 zł

31
Język hiszpański. Rozmówki & słowniczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język hiszpański. Rozmówki & słowniczek
Niedostępny
Brak

Rozmówki zawierają użyteczne zwroty z zakresu: podróży samochodem, samolotem, statkiem, transportu publicznego, wizyty w biurze podróży, wakacji, pobytu w hotelu, rodziny, mieszkania, restauracji i menu, banku, telefonu, szukania pracy, system szkolnego, zdrowia, kultury, sportu, czasu, pór roku, liczebników, wag i miar. Znajdziemy tu również wymowę poszczególnych słówek oraz słowniczek polsko-hiszpański i hiszpańsko-polski.

10,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,2%
oszczędzasz 1,61 zł

32
Nieludzka ziemia w oczach dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieludzka ziemia w oczach dziecka
Dostępny13 szt.

W dniu 31 sierpnia 1939 r. wieczorem rodzina Cisków – Stanisław z żoną Anielą, kilkuletnią córką Bronią i niespełna rocznym synkiem Andrzejem wprowadzili się do swojego nowo wybudowanego domu na kolonii Daszyńskiego w Pszczynie. Następnego dnia po południu nie było już w nim nikogo – wojna wygoniła ich wszystkich, jak tysiące innych, aż na nieludzką ziemię. Ta książka to niezwykła relacja z życia jednej rodziny spośród setek tysięcy Polaków deportowanych w głąb Rosji. Jest zapisem wspomnień Andrzeja Ciska ukazanych z perspektywy małego dziecka. Daje to przejmujący i autentyczny obraz, w którym rzeczy okrutne i pełne grozy oglądamy jako zwykłą codzienność, i to dopiero jest straszne. Książka uzupełniona jest o krótki opis losów Ojca, który przeżył jeszcze gehennę łagrów oraz koleje życia wielu spotkanych po drodze zesłańców, aż po czasy współczesne. To rzecz o ludziach rzadko spotykanego już formatu.

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Crayola nożyczki 3 wzorki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crayola nożyczki 3 wzorki
Crayola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Wraz ze swoim maluchem szukacie nożyczek? Co powiecie na to? Oto zestaw trzech par plastikowych nożyczek powstałych z myślą o dzieciach. Co ciekawe, każda z par posiada inny kolor (zielony, niebieski i czerwony) i tnie w odmienny sposób: według linii prostej, tworząc wzorek zygzaka lub wzorek fali! Nożyczki są bezpieczne dla maluchów, ale jednocześnie skutecznie można nimi ciąć np. papier. Takie oryginalne nożyczki powinny spodobać się Twojemu dziecku!

18,99 zł
Powiadomienie
34
Dekoracja ścienna Lisek Littlest Pet Shop - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna Lisek Littlest Pet Shop
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Naklejka dekoracyjna z gąbki. Może być używana na ścianie, lustrze, oknie. Dla dzieci w wieku powyżej 3 lat.

3,99 zł
Powiadomienie
35
Michał Bajor dla dzieci, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał Bajor dla dzieci, CD
Michał Bajor, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Tracklista: 1. Mucha 2. Leń 3. Jeż 4. Bambo 5. Na straganie 6. Kokoszka Smakoszka 7. Pomidor 8. Stonoga 9. Żuk 10. Tańcowała igła z nitką 11. Lokomotywa 12. Siedmiomilowe buty 13. Żuraw i czapla

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

36
Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty, 2 CD
Michał Bajor, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

CD 1: 1. Niepewność 2. Tango Anawa 3. Miłość 4. Historia pewnej podróży 5. Serce 6. Będziesz moją panią 7. Mieć taki deszcz, gdy świeci słońce 8. Muza pomyślności 9. Ocalić od zapomnienia 10. Nie dokazuj 11. Dni, których jeszcze nie znamy 12. Wiosna, ach to ty 13. Korowód 14. Jestem w innym świecie CD 2: 1. Kwiat jednej nocy 2. Nieobecni 3. Samba przed rozstaniem 4. Podróżą każda miłość jest 5. Wakacje z blondynką 6. Trzeba marzyć 7. Pamiętajcie o ogrodach 8. Serce mi pęka 9. Deszcz na jeziorach 10. Walc szczęście 11. Jej portret 12. Popołudnie

53,90 zł
51,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,69 zł

37
Za ostatni grosz, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za ostatni grosz, CD
Budka Suflera, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.21

Pod koniec lat 70. Budka Suflera borykała się z poważnymi problemami personalnymi. Zespół opuścił długoletni wokalista Krzysztof Cugowski. W 1980 roku do zespołu trafił Romuald Czystaw. Za ostatni grosz - jest zdecydowanie najpopularniejszą płytą nagraną z jego udziałem. Trzeba przyznać, że bardziej komercyjne brzmienie wyszło zespołowi bardzo elegancko. Płyta dosłownie naszpikowana jest hitami z tamtych lat: Za ostatni grosz, Memu miastu na do widzenia i wieloma innymi. Pomimo upływu ponad 20 lat nagrania zachowały swój klimat i słucha się ich równie dobrze jak w 1982 roku. No i ta niepowtarzalna gitara Jana Borysewicza. Tracklista: 1. Nie taki znów wolny 2. Kto zrobił mi ten żart 3. Wszystko to widział świat 4. Teraz rób, co chcesz 5. Za ostatni grosz 6. Memu miastu na do widzenia 7. Rok dwóch żywiołów 8. Rock'n'Roll na dobry początek

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

38
Od zera do bohatera (komiks + CD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od zera do bohatera (komiks + CD)
Niedostępny
Brak

Kiedy będziesz słuchać tych konferencji, Jezus będzie chciał uwolnić Cię od rzeczywistości, które tylko Ty znasz, których tylko Ty doświadczasz i które, choć mogą się wydawać bliskie innym, są tak naprawdę nieprzekazywalne. Podobnie Jezus będzie Cię zapraszał do indywidualnej i niepowtarzalnej relacji ze sobą, której nie da się zbudować na wzór relacji innych osób z Bogiem – tylko Ty możesz to zrobić, tylko na Twój sposób, bo tylko do Ciebie zostanie skierowane takie, a nie inne zaproszenie. Słuchaj więc z ciągłą uwagą zadając sobie pytanie o czym mówi Ci Jezus, czego chce dotknąć, do czego zaprosić? Tylko Ty możesz to usłyszeć. A kiedy już usłyszysz i poczujesz dotyk, pamiętaj: „Uważaj, nie mów nikomu!”. – Adam Szustak OP Album zawiera książeczkę i płytę CD z zapisem Akademickich Rekolekcji Wielkopostnych zarejestrowanych w kościele św. Stanisława Kostki w Poznaniu w dniach 23?26 marca 2014 roku.

26,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

39
Kolory muzyki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory muzyki, CD
Kombi, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Gdańska grupa pop-rockowa utworzona przez Sławomira Łosowskiego - kbrd, lidera zespołu Akcenty, który w 1975 zaprosił do współpracy perkusistę tego zespołu Jana Plutę oraz Grzegorza Skawińskiego - g, voc - i Waldemara Tkaczyka - bg (muzyków zespołu Horoskop). W 1976 zadebiutowała na koncercie "Bałtyckie forum muzyczne" zorganizowanym przez Rozgłośnię PR w Gdańsku. W 1983 r. miejsce J. Pluty zajął Jerzy Piotrowski, który współpracował z zespołem do 1987 r. Od tamtej pory grupa występowała bez perkusisty (z wyjątkiem koncertu z okazji 15-lecia zespołu w 1991 i rok później podczas ostatniej trasy koncertowej, kiedy to na perkusji grał syn lidera, Tomasz Łosowski. Brała udział w wielu prestiżowych imprezach rockowych i festiwalach, m.in. w latach 1976-77 w Pop Session, w 1978 w Muzyce Młodej Generacji i Festiwalu Interwizji w Sopocie, w 1979 w Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, w 1980 w FMR w Jarocinie i Rockowisku w Łodzi. W 1981 trafiła na listę promocyjną PAA Pagart. Koncertowała i nagrywała za granicą, m.in. w Szwecji, Holandii, NRD, Danii, Czechosłowacji, RFN, Maroku, Bułgarii, ZSRR, Anglii, we Włoszech i na Węgrzech oraz kilkakrotnie w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Dokonała wspólnych nagrań z Marylą Rodowicz (Przytul mnie), Hanną Banaszak (Sen o wodzie) oraz brytyjską wokalistką Tracey Ackerman. Piosenki zespołu (i grupy Siekiera) są ilustracją muzyczną filmu ...jestem przeciw (reż. A. Trzos-Rastawiecki). Jest laureatem nagrody publiczności na KFPP Opole '84 za piosenkę Słodkiego, miłego życia oraz Nagrody Artystycznej Młodych im. S. Wyspiańskiego za całokształt działalności estradowej i twórczy rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. LP Królowie życia, Nowy rozdział, Kombi 4, The Best of Kombi - Live otrzymały tytuły złotej płyty. Teledysk do piosenki Black and white (reż. J. Machulski) zdobył tytuł teledysku roku 1985. Zrealizowała wiele recitali telewizyjnych, m.in.: Salon piękności, Arlekin na szczudłach, Przeboje Kombi, 10 lat Kombi, Bez próby - Kombi, Królowie życia i Kombi - 15 lat. Tracklista: 1. Hotel twoich snów 2. Słodkiego, miłego życia 3. Tabu - obcy ląd 4. Taniec w słońcu 5. Black and white 6. Przytul mnie 7. Bez szans 8. Kochać cię – za późno 9. Pamiętaj mnie 10. Matka noc 11. Królowie życia 12. Nasze randez-vous 13. Czekam wciąż 14. Wspomnienia z pleneru 15. Jej wspomnienie 16. Nietykalni – skamieniałe zło 17. Nie ma zysku 18. Za ciosem cios

32,90 zł
31,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

40
Piosenki W. Wysockiego, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki W. Wysockiego, CD
Projekt Volodia, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny5 szt.

Pięciu muzyków zafascynowanych twórczością Władymira Wysockiego prezentuje własne wersje wybranych jego 16 kompozycji. Płyta zawiera dodatkowo teledysk nakręcony do piosenki „Moskwa-Odessa”. Tracklista: 1. Tatuaż 2. Magadan 3. Stary dom 4. Pieśń o przyjacielu 5. Dusza towarzystwa 6. Sen 7. Pieśń o przyjaźni 8. Moskwa - Odessa 9. Nie lubię 10. Protokół milicyjny 11. Okręty 12. Satyra na kiepski kryminał 13. Miejski romans 14. Mam Was już dosyć 15. Dialog przed telewizorem 16. Szpital

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

41
Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I
Dostępny2 szt.

Obserwatorzy to trzymająca w napięciu opowieść o niestrudzonych zmaganiach szpiegów, kryptografów i oszustów, pragnących uchronić królową przed niebezpieczeństwem, nieustannie śledzących linię brzegową kraju i dyskretnie nadzorujących katolickie seminaria i rzesze poddanych. Stawka była nie byle jaka – księży, przybywających potajemnie do Anglii, wyłapywano i zabijano, a spiski – prawdziwe i wyimaginowane – i tak wyrastały wszędzie jak grzyby po deszczu. Opierając się na tajnych aktach i dokumentach, Stephen Alford ożywia na nowo ten tajemniczy świat, gdzie nikomu nie można było ufać i gdzie jeden drobny błąd mógł nieodwracalnie zmienić historię Anglii. Świat, w którym szpiegów werbowano, nie dbając o zasady i nie wnikając w ich przeszłość, w którym tajni agenci nie mogli mieć gwarancji na szczęśliwą przyszłość, a zdemaskowanym szpiegom nie okazywano współczucia. Liczyła się tylko ich użyteczność. Świat, w którym złamanie nieznanego dotąd kodu wymagało umiejętności matematycznych, wielkiej cierpliwości oraz dogłębnej znajomości łaciny i wszystkich głównych języków europejskich. Niniejsza książka ukazuje, w jaki sposób monarchia okresu elżbietańskiego, w której lojalność wobec królowej była tożsama z lojalnością względem Kościoła anglikańskiego, walczyła o swoje przetrwanie w sensie politycznym i zachowanie podstaw moralnych. Nie bez znaczenia była też wiara w Opatrzność, która według ówczesnych publicystów miała czuwać nad królową i jej krajem. Pragnąc jednak dobrze poznać sposób myślenia nieprzyjaciół Elżbiety, musimy zdawać sobie sprawę z istnienia poglądów przeciwstawnych wobec wizji wspaniałego kraju rozkwitającego pod rządami królowej, do której przywykliśmy. Wszyscy pragnący czerpać pewne nauki z dawnych dziejów mogą zauważyć, jak potężny i zarazem przerażający mógł być potencjał ówczesnej elity, jak niebezpiecznym narzędziem była polityka i siła sugestii biorąca górę nad faktami. Niepiękna to historia, ale z pewnością fascynująca.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

42
Kruszenie odmieńca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kruszenie odmieńca
Niedostępny
Brak

Kruszenie odmieńca” to przejmujący dramat, który nakaże nam mierzyć się z przeciwnościami losu i własnymi słabościami. Poznając historię żołnierza wplątanego we współpracę z tajnymi służbami PRL-u, dobitnie uświadamiamy sobie, że najtrudniejszą walkę najczęściej trzeba stoczyć ze samym sobą. Życie nigdy nie rozpieszczało Marka Kabackiego, który ma za sobą trudne dzieciństwo, nadal tkwi w nieudanym związku małżeńskim, i bezustannie martwi się o chorego na hemofilię syna. Los zamierza postawić na drodze Marka kolejne przeszkody, ponieważ trafi do Wietnamu Południowego jako członek polskiej delegacji międzynarodowej komisji, którą powołano w roku 1945 na mocy porozumień zawartych w Genewie. Wyjazd jest doskonałą okazją, by w samotności przemyśleć piętrzące się problemy osobiste, ale poznanie pięknej Lan sprawi, że świat znów zawiruje. Kiełkujące uczucie będzie musiało sprostać grze jaką oboje przed sobą prowadzą. Marek ma plan, którego nikt nie może poznać, a Lan nie przez przypadek znalazła się u jego boku.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

43
Michał Bajor. Największe przeboje live, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał Bajor. Największe przeboje live, 2 CD
Michał Bajor, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

CD 1: 1. Siemionowna (01:30) 2. Oddaj mi samotność (03:28) 3. Flamandowie (02:32) 4. Naszych matek maleńkie mieszkanka (05:04) 5. Ogrzej mnie (04:38) 6. A kto ciebie, ty wierzbino (03:32) 7. Popołudnie (04:04) 8. Do trzech cnót (03:30) 9. Chciałbym (03:16) 10. Nasza niebezpieczna miłość (04:37) 11. Błędny rycerz (04:03) 12. Mandalay (02:33) 13. Nie opuszczaj mnie (04:45) 14. Ja wbity w kąt (03:52) CD 2: 1. Nie ma już nic (03:57) 2. Buffo (03:33) 3. Pali się (07:36) 4. Edith (06:21) 5. W lesie, w lesie (02:53) 6. Nie chcę więcej (03:48) 7. Femme fatale - Madame (03:11) 8. Moja miłość największa (04:42) 9. Zapominam (03:11)

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

44
Moje podróże, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje podróże, CD
Michał Bajor, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny10 szt.

Tracklista: 1. Jak wygrać w San Remo (03:14) 2. Mała ojczyzna (05:02) 3. W Monte Carlo, czy w Las Vegas (03:16) 4. Warszawa w czasach debiutu (03:49) 5. To może się zdarzyć wszędzie (03:25) 6. Londyńska mgła (03:34) 7. Wszystkie kolory Argentyny (04:08) 8. Smutny jak Fado (04:18) 9. Mapa drogowa (03:39) 10. Paryż mój (03:47) 11. Man, Man, Manhattan (03:34) 12. Ja jestem Bliźniak (04:06) 13. Los to flamenco (02:46)

46,90 zł
44,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,34 zł

45
Biesiada dla teściowej. Kusząca teściowa, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biesiada dla teściowej. Kusząca teściowa, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

Lista utworów: 1. I to i owo 2. Teściowo, teściowo 3. Balbina 4. Wesoły twist 5. No to siup 6. Lubię mężatki 7. Tata 8. Bojowa teściowa 9. Ciotka Parkotka 10. Za wodą 11. Tango dla teściowej 12. No to siup 13. Kusząca teściowa 14. Jestem kawalerem 15. Co za rodzina 16. Podrywacz oblatywacz 17. Wiązanka o teściowej 18. Jak tu mężem być

12,30 zł
11,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,31 zł

46
Od Piaf do Garou, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Piaf do Garou, 2 CD
Michał Bajor, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Tracklista: CD 1: 1. Nathalie 2. Tłum (La Faule) 3. Życie na różowo (La Vie En Rose) 4. Cyganeria (La Boheme) 5. Czekanie me to ty (Je N'Attendais Que Vous) 6. Piosenka o Marysi (Marinette) 7. Nic oprócz miłości (Que Reste-T-Il-De Nos Amours?) 8. Ja wbity w kąt (Et Moi Dans Mon Coin) 9. C'est Si Bon 10. Bez miłości nie ma nic (La Goualante Du Pauvre Jean) 11. Lato 42 (L'Ete 42) 12. Już widziałem, jak... (Je M'Voyais Deja) CD 2: 1. Kobieta i mężczyzna (Un Homme Et Une Femme) 2. Jest fantastycznie (For me, Formidable) 3. Panienka na huśtawce (Une Demoiselle Sur Une Balancoire) 4. Ty (Tous Les Visages De L'Amour) 5. Flirt (Pour Un Flirt) 6. Tu czas i wiek nie ma znaczenia (Le Temps Ne Fait Rien A L'Affaire) 7. Odmieńmy tylko rytm (Les Plaisirs Demodes) 8. Jeśli nie istniałbyś (Et Si Tu N'Existais Pas) 9. Jef 10. Co teraz (Et Maintenant) 11. Martwe liście (Les Feuilles Mortes) 12. Nie opuszczaj mnie (Ne Me Quitte Pas) 13. Non, Je Ne Regrette Rien

66,40 zł
63,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,32 zł

47
Kiedy wiosna nie nadchodzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy wiosna nie nadchodzi
Dostępny8 szt.

Świetnie napisana obyczajowa powieść, którą z całą pewnością możemy zaliczyć do działu literatury kobiecej. Anna Wysocka- Kalkowska fenomenalnie opisuje wszystkie stany emocjonalne, które przeżywa zakochana kobieta. Panie z reguły cechują się niebywale rozbudowanym światem przeżyć wewnętrznych, który przepełniony jest wielobarwnymi uczuciami. KsiążkaKiedy wiosna nie nadchodzi” doskonale obrazuje całą paletę „emocjonalnych barw”. Dosłownie wnikniemy w psychikę zakochanej kobiety, by dostrzec w jaki sposób kochają panie, które przecież potrafią zapomnieć o całym świecie, przeboleć upokorzenie, czy karmić się nadzieją. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że książka opowiada o różnych obliczach uczucia, które zwykliśmy jednoznacznie nazywać miłością.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

48
Kolory muzyki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory muzyki, CD
Babsztyl, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

Płyta zespołu Babsztyl ukaże się w ramach najnowszej serii wydawniczej Wytwórni Muzycznej MTJ o nazwie Kolory muzyki. Seria prezentuje dorobek wybranych wykonawców, którzy zapisali się w historii polskiej muzyki. Każda płyta to zbiór starannie wybranych utworów danego artysty, jego największych hitów i sentymentalnych powrotów do nagrań na żywo. Kolekcję zapoczątkowały płyty zespołów Klincz oraz sztywny Pal Azji. 4 listopada na rynku ukażą się kolejne wydawnictwa z tej serii: Babsztyl, The Bill, Leszcze, Felicjan Andrzejczak oraz Kombi.

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

49
Wampiry z Morganville. Księga 5. Miasto widmo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampiry z Morganville. Księga 5. Miasto widmo
Niedostępny
Brak

Morganville ogarnia tajemnicze szaleństwo. Tylko śmiertelna siedemnastolatka może znów uczynić miasto bezpiecznym – dla ludzi i wampirów... Claire wróciła do Morganville, lecz złamała obowiązujące tu prawo. Musi ponieść karę i na rozkaz nieśmiertelnej królowej miasta przeprowadzić ryzykowny eksperyment. Jego skutek okaże się fatalny: śmiertelni i nieśmiertelni mieszkańcy zaczynają tracić pamięć i zmieniają się w istoty, których lepiej nie spotkać po zmroku. Claire musi działać szybko – zanim zapomni, że musi uratować Morganville i siebie samą...

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

50
Historyjki na raz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki na raz
Niedostępny
Brak

Historyjki na raz. Co to takiego? To zabawne opowiastki, które szybko się kończą. O czym opowiadają? O tym, co prawdziwe, i o tym, co zmyślone. I o tym, że rzeczy całkiem przyziemne mogą stać się najbardziej niezwykłe. Historyjki na raz możesz szybko schrupać jak cukierka albo pozwolić im się wolno rozpuszczać na języku. To zależy tylko od Ciebie.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry