Reguł i praktyk stosowanych w metodyce Scrum - prostym procesie stosowanym do zarządzania skomplikowanymi projektami - jest mało, są one proste i łatwe do nauczenia się. Jednak sama prostota tej metody - brak przygotowanych rozwiązań - może okazać się rozbrajająca i spowodować, że ludzie rozpoczynający korzystanie z niej mają skłonność do powracania do starych nawyków i narzędzi zarządzania, uzyskując przez to gorsze rezultaty. W tej pouczającej serii studiów przypadków współtwórca metodyki Scrum Ken Schwaber przedstawia wykłady oparte na przykładach wziętych z życia, ich sukcesy i porażki, wybrane z jego wieloletniej praktyki jako instruktora w uczeniu firm sprawnego zarządzania projektami. Dzięki nim zrozumiemy, jak wykorzystać metodykę Scrum do rozwiązywania skomplikowanych problemów i uzyskiwać lepsze wyniki przy jednoczesnym szybszym dostarczaniu wartościowego oprogramowania. Zdobądź podstawy teorii i praktyki Scrum, których potrzebujesz, aby: - kierować najbardziej złożonymi, trudnymi projektami - efektywnie zarządzać nieznanymi i zmieniającymi się wymaganiami produktowymi - uprościć kierowanie projektem poprzez wprowadzenie samozarządzających się zespołów - otrzymywać od klientów jaśniejsze specyfikacje i informacje zwrotne - skrócić czas planowania projektu i zmniejszyć ilość wymaganych narzędzi - kompilować i dostarczać klientom produkty w 30-dniowych cyklach, tak by stosunkowo wcześnie otrzymywali wersje robocze - unikać błędnych posunięć poprzez regularne przeprowadzanie inspekcji, wykonywanie raportów i dostrajanie projektów - obsługiwać wiele zespołów, pracujących w wielu lokalizacjach geograficznych nad projektem o dużym zasięgu - maksymalizować zyski z inwestycji
Niniejsze opracowanie jest przeznaczone głównie dla modelarzy wykonujących modele polskiego sprzętu pancernego używanego przez Wojsko Polskie podczas kampanii wrześniowej (1939).
Wyboru haseł słownika dokonano kierując się częstością występowania wyrazów i ich przydatnością zarówno dla osób rozpoczynających naukę, jak i zaawansowanych językowo. Słownik ma charakter popularny, obejmuje więc wyrazy z różnych odmian języka, także potoczne i wulgarne. Uwzględniono również wyrazy, które pojawiły się stosunkowo niedawno, np. z dziedziny informatyki czy medycyny. Słownik zawiera 90 000 znaczeń, w większości haseł podano przynajmniej jeden przykład ilustrujący użycie.