hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.10.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 października 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytanie ze zrozumieniem (Marta Kurdziel), na drugim Pupy, ogonki i kuperki (Mikołaj Golachowski, Mroux). Kolejny produkt to Osobliwy dom pani Peregrine. Miasto cieni (Ransom Riggs) oraz Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Piszę abc... (praca zbiorowa).
1
Czytanie ze zrozumieniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem
Dostępny
569 szt.

Książka Czytanie ze zrozumieniem powstała z myślą o uczniach pierwszych trzech klas szkoły podstawowej, którzy potrafią już czytać, ale mają problemy ze zrozumieniem i zapamiętaniem treści tego, co przeczytali. Wbrew pozorom przejście od „technicznego” procesu czytania do skupienia się na sensie czytanego tekstu dla wielu dzieci jest bardzo trudne. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń, które pokazują, w jaki sposób analizować czytanki i na co zwracać uwagę. Zadania oparte są na prostych tekstach, na znanych i popularnych utworach literackich (baśniach i wierszach) oraz na codziennych sytuacjach, dzięki czemu dzieci będą miały okazję zapoznać się ze znaczeniem pocztówki z wakacji czy plakatu teatralnego i przekonać się w praktyce, że umiejętność rozumienia tego, co czytają, jest potrzebna i przydatna na co dzień. Część zadań przedstawiona jest w formie obrazkowej, co sprawia, że książka staje się przyjemniejsza i zabawniejsza dla małego odbiorcy. Autorka książki jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnią praktyką, co gwarantuje dostosowanie zadań do możliwości percepcyjnych dziecka oraz głębokie zrozumienie, co może sprawiać dziecku trudność i jak temu zaradzić. Polecamy Czytanie ze zrozumieniem każdemu dziecku, które ma problem z analizowaniem przeczytanego tekstu!

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

39 osób kupiło
2
Pupy, ogonki i kuperki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pupy, ogonki i kuperki
Dostępny
2726 szt.

Odkryj fascynujące tajemnice ukryte w pupach zwierząt! Czy hipopotam ma naprawdę tam helikopterek, a pingwin armatę? Dlaczego pawian ma czerwony zadek, a tasiemiec nie ma go wcale? Czemu psy stale się obwąchują, a koty ciągle się myją? I po co sarna pokazuje wszystkim biały talerz? W tej książce znajdziesz trzydzieści niezwykłych historii o zadkach, ogonkach i kuperkach. Poznaj zwierzątka od pupy strony! Mikołaj Golachowski – jest przyrodnikiem, podróżnikiem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Kiedy nie siedzi wśród śniegów i lodów, mieszka w Warszawie. Pisze wówczas o zwierzętach i ochronie przyrody. Zajmuje się też swoimi dwoma kotami, żółwiem i dwuletnią córką. Mroux (Maria Bulikowska) – ilustruje książki i pisma nie tylko dla dzieci. W wolnym czasie trenuje capoeirę i maluje ściany w warszawskiej lodziarni Jednorożec. Autorka Małej książki o gwarze warszawskiej oraz jej kontynuacji Jak bum cyk-cyk! Powiedzonka warszawskie.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

9 osób kupiło
3
Osobliwy dom pani Peregrine. Miasto cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobliwy dom pani Peregrine. Miasto cieni
Dostępny
26 szt.

Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników. Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody. Hollow city to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4 osoby kupiły
4
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Piszę abc... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Piszę abc...
Dostępny
122 szt.

Peppa uczy się literek: a, b, c... Przyłącz się do małej świnki i poznaj świat alfabetu. Ćwicz razem z Peppą pisanie liter i rozwiązuj wesołe zadania. "Ćwiczę z Peppą" to seria książek, które mają wspomóc naukę pisania, liczenia, poznawania figur i kształtów oraz spostrzegawczości.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
5
Potrzebuję mojego potwora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrzebuję mojego potwora
Dostępny
55 szt.

Ta pełna zabawnych sytuacji książka może pomóc dzieciom wkraczającym w świat wyobraźni zamienić potwora w przyjaciela. Gorąco polecam wszystkim, którzy mierzą się z nocnymi strachami. Marta Żysko-Pałuba – psycholog dziecięcy, bajkoterapeuta Ignaś ma problem z zasypianiem – po prostu musi mieć potwora pod łóżkiem. Niestety Gab, jego stały potwór, wybrał się na ryby i planuje wrócić za tydzień. W zamian za niego pojawia się cała menażeria bajecznie kolorowych stworów, ale czy wśród nich znajdzie się taki, który wystraszy Ignasia? A może go tylko rozbawi? Doskonała równowaga chichotów i dreszczy sprawia, że nie ma się ochoty wyściubić nosa spod kołdry, jednocześnie pokazuje jak potężna jest siła śmiechu w konfrontacji z własnymi lękami.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
6
Sekrety życia. Baśnie hinduskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety życia. Baśnie hinduskie
Dostępny
10 szt.

Kolejna pozycja z popularnej serii przenosi nas do dawnych Indii. Jest to zbiór opowieści o radżach i braminach, zaklętych księżniczkach i książętach zamienionych w zwierzęta. Nie brakuje tu hinduskich wierzeń, opowieści o duchach i demonach, a także o dobrych bóstwach, które czuwały nad swoimi wyznawcami.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
7
Arcydzieła Malarstwa. Pinakoteka Brera w Mediolanie etui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła Malarstwa. Pinakoteka Brera w Mediolanie etui
Dostępny
12 szt.

Pinakoteka Brera w Mediolanie gromadzi dzieła malarstwa tworzone od XIII do XX wieku. Powstała obok Akademii Sztuk Pięknych, założonej w 1776 roku, by kolekcjonować prace wielkich mistrzów włoskich. W 1806 roku sekretarz Akademii Giuseppe Bossi opracował pierwszy katalog Brery, zatytułowany Notizia delle Opere di Disegno pubblicamente esposte nella Raeale Accademia di Milano nel maggio dell`anno 1806. 15 sierpnia 1809 roku, w dzień urodzin Napoleona, dokonano uroczystego otwarcia nowych sal Pinakoteki, Gdzie można było podziwiać setki obrazów? W pałacu Brera, oprócz pierwotnego zalążka zbiorów, który pochodził z napoleońskich konfiskat majątku kościelnego, nieustannie gromadzono nowe obrazy. W 1811 roku do zbiorów galerii włączono dzieła z bolońskiej kolekcji Sampieriego oraz z arcybiskupstwa Mediolanu, zapisane przez kardynała Cesare Montiego. W 1813 roku dyrekcja Pinakoteki wymieniła szereg obrazów między innymi na dzieła z Musee Napoleon w Paryżu. W 1855 roku Brera wzbogaciła się o dzieła z legatu Oggioniego, jak też o freski zdjęte ze ścian w klasztorach i kościołach lombardzkich. W 1882 roku Pinakoteka stała się placówką niezależną od Akademii. Oprócz rożnych darowizn i zakupów, do Berry dołączyły obrazy namalowane w XX wieku z kolekcji Emilia i Marii Jesich oraz z legatu Vitalego, prace takich artystów, jak Boccioni, Bonnard, Carra, de Pisis, Morandi. Modigliani, Scipione, Sironi, Braque, Picasso. Książka, którą oddajemy do rąk czytelnika, prezentuje dzieła artystów tworzących na przestrzeni ośmiu wieków. Ukazuje obrazy z kolekcji Jesich i Vitalego, a także nowe nabytki, między innymi portrety ze zbiorów Zavattiniego oraz ostatnie darowizny. Tekst przedstawia wyniki najnowszych studiów nad kolekcjami i malowidłami oraz informacje, których dostarczyły niedawne prace restauratorskie. Podaje nazwiska zleceniodawców, pochodzenie obrazów, jak również okoliczności włączenia ich do zbiorów Brery i dane techniczne. Pogłębia wiedzę o dziejach Pinakoteki oraz o prezentowanych dziełach. Liczne ilustracje zachęcają do porównań, poszukiwań oraz do wizyty w Brerze.

239,00 zł
176,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 62,14 zł

1 osoba kupiła
8
Okruchy wieczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okruchy wieczności
Dostępny
2 szt.

Książka objętościowo wydaje się nieduża, ale to tylko pozory, gdyż jest bogata w głębokie treści o życiu, duchowości, przemijaniu, przyszłości... Stawia pytania egzystencjalne o sens tego, jak na co dzień żyjemy. Czytelnik znajdzie tu pewne sugestie, próby odpowiedzi na kwestie nurtujące ludzkość od zawsze, z którymi i tak każdy musi się zmierzyć osobiście. Książka nie pozostawia czytelnika obojętnym, zaprasza go do zaangażowania się i odkrywania tego, czego jeszcze o sobie nie wie. Jest to swoista podróż w głąb siebie. Pomaga w tym niezwykłe urozmaicenie gatunkowe. Zaskakują celne aforyzmy, błyskotliwe anegdoty i bogate duchowe doświadczenie, którym autor hojnie się dzieli. Książka jest żywa, zaprasza do życia w pełni, harmonii i jedności. Emanuje pozytywną energią.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
9
Przewodnik po Kresach. Ukraina, Białoruś Litwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po Kresach. Ukraina, Białoruś Litwa
Dostępny
9 szt.

Niniejszy przewodnik pomoże przygotować się do podróży na Kresy – znajdujące się obecnie w granicach Ukrainy, Białorusi i Litwy. Turystom indywidualnym czy też podróżującym w małych grupkach pozwoli zaplanować najlepszą trasę. Turystom, którzy jadą na wycieczkę zorganizowaną, przybliży miejsca, które będą zwiedzać. Również osoby, które z różnych powodów nie mogą podróżować, znajdą w przewodniku pożyteczną lekturę: ilustrowane źródło wiedzy o zabytkach, pamiątkach historycznych i bogactwie kultury na Kresach. Przewodnik podzielony został na trzy części: Ukraina, Białoruś i Litwa. Część pierwsza, Ukraina, ze względu na duży obszar tego państwa, została dodatkowo podzielona na cztery podrozdziały: ziemia lwowska, Podole, Wołyń i Huculszczyzna.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

1 osoba kupiła
10
Rzeź wołyńska. Pamięć piekła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeź wołyńska. Pamięć piekła
Dostępny
6 szt.

Czy pamięć o dokonanym dawno temu ludobójstwie pozwoli dziś ułożyć relacje z ukraińskimi sąsiadami? Czy nie stanie się przeszkodą w pomocy tym, których przodkowie pomagali Polakom? Czy wystarczy wspomnienie tych, którzy zapłacili za to własnym życiem? II wojna światowa. Józef, syn polskiego legionisty, kończy gimnazjum, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze nadzieje. Jednak wojna i narastające nastroje nacjonalistyczne nie sprzyjają realizacji młodzieńczych planów. Romantyczna sceneria zmysłowej inicjacji dwojga młodych kochanków myli – w tle rozgrywa się bowiem rzeź wołyńska. Mordy na mieszkańcach polskich wiosek dokonywane przez bandy UPA, odwetowe akcje Armii Krajowej, tragiczny pochód przez Ziemię Wołyńską – wszystko to na zawsze naznaczy losy głównego bohatera, który dziś, prowokowany do zwierzeń, snuje swą przynoszącą ulgę opowieść.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
11
Mózg polityczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg polityczny
Dostępny
38 szt.

Mózg polityczny to przełomowa analiza roli emocji w życiu politycznym. Autor stawia pytania rzadko zadawane przez komentatorów politycznych czy politologów: W jaki sposób kandydaci na urzędy publiczne prowadziliby swoje kampanie, gdyby kierowali się tym, jak naprawdę działają umysły i mózgi wyborców? Jak formułowaliby hasła i obietnice wyborcze, gdyby wiedzieli, co i jak ludzie mówią, robią i czują? Ze współczesnych badań neurobiologicznych, w tym badań rezonansem magnetycznym przeprowadzonych przez zespół naukowców pod kierunkiem Westena wynika, że w wyborze polityków nie jesteśmy racjonalni. Nie analizujemy programów i obietnic wyborczych, tylko kierujemy się emocjami i dajemy się uwieść zagrywkom speców od public relations. Pragnienia, strach i wyznawane wartości to trzy główne motywy podejmowania decyzji politycznych, a dla każdego z nich kluczową rolę odgrywają emocje. Jeśli ktoś tego nie zrozumie – podkreśla Westen – przegra wybory.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

2 osoby kupiły
12
Maks zimą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks zimą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Hurra, spadł śnieg! Maks cieszy się, że zbliżają się ferie zimowe. Wreszcie będzie mógł pojeździć na nartach, wypróbować swoje nowe sanki, ulepić z tatą bałwana i wybudować igloo z Pauliną i Feliksem!

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

13
Orfeusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orfeusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Najbardziej emocjonalna książka Richarda Powersa, zdobywcy National Book Award za książkę The Echo Maker. Richard Powers z niesamowitą wrażliwością pisze o złożoności tego świata i zgłębia takie dziedziny jak muzyka, sztuka, literatura i technika. W Orfeuszu Powers opowiada historię mężczyzny, który rozpaczliwie uciekając przed teraźniejszością, wyrusza w podróż we własną przeszłość. Kompozytor Peter Els pewnego wieczoru zastaje na swym progu policję. Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zainteresował się domowym laboratorium mikrobiologicznym Elsa, najnowszym z prowadzonych przez niego od dawna eksperymentów mających na celu odkrycie muzyki w najmniej spodziewanych rejonach. Els, panikując po wizycie policji, postanawia zniknąć. Kiedy wybucha podsycana przez Internet histeria, Els – nazywany Bachem bioterroryzmu – odwiedza swoich bliskich, którzy uformowali go jako muzyka. Przy pomocy byłej żony, córki i wieloletniego współpracownika obmyśla plan, który przemieni jego niefortunną przygodę ze służbami bezpieczeństwa w dzieło sztuki przypominające ludziom o otaczających ich dźwiękach. Efektem jest powieść wznosząca się na wyżyny ducha i języka autorstwa pisarza, który zdaniem Kevina Bergera z „San Francisco Chronicle” jest być może najambitniejszym amerykańskim literatem. Książka nominowana do Nagrody Bookera 2014.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

14
Kuchnia bez mleka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia bez mleka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.18

Już co trzeci Polak cierpi na nietolerancję laktozy. U wielu osób stwierdza się też pewien stopień nietolerancji mleka i jego pochodnych. Badania naukowe potwierdzają wpływ białka mleka – kazeiny – na rozwój nowotworów i chorób autoimmunologicznych. Istnieją również dowody na to, że z wiekiem ciało człowieka traci zdolność produkcji enzymów niezbędnych do trawienia mleka, a bogata w nabiał dieta naraża nas na alergie oraz inne dolegliwości związane z układem odpornościowym i trawiennym. Kuchnia bez mleka prezentuje 100 przepisów na pyszne potrawy z alternatywnych dla mleka produktów, takich jak mleko migdałowe, sojowe, kokosowe, z brązowego ryżu czy nasion konopi.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

15
J. D. Salinger. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
J. D. Salinger. Biografia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Ta „mówiona” biografia, skonstruowana jak rasowy thriller, po raz pierwszy odsłania prywatność pisarza głosami tych, którzy znali go najbliżej: jego towarzyszy broni, rodziny, przyjaciół, ukochanych i kochanek, kolegów szkolnych, wydawców, członków zespołu redakcyjnego „New Yorkera”, doradców duchowych i ludzi, z którymi utrzymywał kontakty w sekrecie nawet przed najbliższymi. Ich osobiste wspomnienia uzupełnia wybór ponad 175 fotografii (w tym wielu nigdy nie publikowanych), fragmentów dzienników, nagrań przeplatanych dokumentacją z prywatnego archiwum. Poza tym publikowane są tu po raz pierwszy odnalezione „zagubione listy” Salingera – korespondencja prowadzona od lat 40. do 2008 roku, w której znaleźć można jego poglądy na temat miłości, religii, wojny i śmierci. Składa się to na szczery i odkrywczy autoportret pisarza.

79,00 zł
60,83 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

16
Cud Terapii Gersona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud Terapii Gersona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Terapia Gersona to opracowana w 1928 roku rewolucyjna kuracja oparta na diecie, która w ciągu ostatnich 80 lat pomogłatysiącom pacjentów pokonać raka oraz inne choroby cywilizacyjne, diagnozowane jako przewlekłe lub nieuleczalne. Typowe metody leczenia nowotworów opierają się wyłącznie na niszczeniu skutków choroby, kuracja stworzona przez dr. Maxa Gersona zajmuje się jej przyczyną – osłabionym układem odpornościowym i toksycznymi substancjami wywołującymi zmiany chorobowe. „Cud Terapii Gersona” to najbardziej aktualna publikacja kompleksowo opisująca zasady tej sprawdzonej terapii. Znajdziesz w niej: – Gotowe przepisy na soki i inne zdrowe posiłki, – Programy żywienia skuteczne w leczeniu chorób takich jak: czerniak, alergie skórne, rozedma płuc, artretyzm, migreny, choroby serca i in., – Warianty terapii możliwe do stosowania na różnych etapach choroby, – Szczegółowy opis suplementacji i jej naukowe uzasadnienie, – Specjalnie opracowaną metodę detoksyfikacji organizmu za pomocą lewatyw, – Dokładne omówienie mechanizmu działania terapii i jej podwaliny teoretyczne, znajdujące uzasadnienie w wynikach badań naukowych, – Historie osób, które przedłużyły swoje życie nawet o 45 lat stosując się do zaleceń doktora Gersona. Specjalnie opracowana dieta, polegająca na spożywaniu organicznych owoców i warzyw oraz wypijaniu świeżo wyciśniętych soków, pomaga przywrócić prawidłową pracę narządów i pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, nie wywołując przy tym skutków ubocznych. „Nadszedł czas, abyśmy zrozumieli, że sposób odżywiania jest potężnym sojusznikiem procesu uzdrawiania”.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

17
Noc ciemnych kłamstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc ciemnych kłamstw
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Richard Krauz i Jozef Fischer zwany Chose, detektywi z wydziału zabójstw, znani są już czytelnikowi polskiemu z powieści Czerwony Kapitan. Tym razem wbrew swej woli i poniekąd wbrew prawu zostają wplątani w mroczną aferę kryminalno-polityczną z wyborami prezydenckimi w tle. Nowobogacka willa, zamordowana prostytutka. Jej towarzyszka ledwie uchodzi z życiem i znika, wysoki urzędnik państwowy utrudnia śledztwo. Kariera obu detektywów wisi na włosku, ale pomoc przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Postacie z półświatka czasem postępują szlachetniej od prominentnych polityków.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

18
Złota skóra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota skóra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.23

Autorka bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy powraca z kolejną fascynującą powieścią! Wiedeń 1904 rok. Społecznością stolicy cesarstwa wstrząsa seria bestialskich morderstw. Ofiarami są modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta. Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci… Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest zjawiskowa Ines, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę. Carla Montero – hiszpańska pisarka, jest absolwentką prawa i zarządzania w biznesie, jednak od zawsze uwielbiała pisać. Jej debiutancka bestsellerowa powieść Wiedeńska gra otrzymała nagrodę Círcule de Lectores. Szmaragdowa Tablica, jej druga powieść, także okazała się bestsellerem.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

19
Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałości
Dostępny
13 szt.

Autor bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej tym razem wprowadza czytelników w zagadnienia związane z uwagą. Są to bowiem kluczowe umiejętności, do których zwykle przywiązujemy niewielką wagę, a które w rzeczywistości odgrywają dużą rolę w operacjach umysłowych takich jak rozumienie treści, pamięć, uczenie się, rozpoznanie własnych uczuć czy płynne wchodzenie w interakcje oraz w spełnionym życiu. Wydanie w twardej oprawie

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

20
Malowane dziewczęta Degasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowane dziewczęta Degasa
Dostępny
60 szt.

Porywająca historia o przeznaczeniu, zszarganej ambicji i siostrzanej miłości. Eteryczna baletnica, którą przedstawia sławna rzeźba Degas zatytułowana Mała czternastoletnia tancerka, ożywa w tej powieści. 1878 rok, Paryż Gdy umiera ojciec, siostry van Goethem stają w obliczu odmienionej rzeczywistości. Bez jego dochodów eksmisja z wynajmowanego przez nie pokoju wydaje się nieunikniona. Marie zostaje wysłana do Opery Paryskiej, gdzie otrzymuje niewielkie wynagrodzenie w wysokości siedemdziesięciu franków miesięcznie w zamian za uczestniczenie w zajęciach, dzięki którym może zyskać możliwość dołączenia do słynnego zespołu baletowego. Wkrótce zaczyna także pozować dla Edgara Degas, który uwiecznia jej postać. Z kolei jej starsza siostra Antoinette próbuje sił na deskach teatru. Niestety, kiedy demoralizuje się pod wpływem niebezpiecznego Émile'a Abadiego, musi dokonać wyboru między uczciwą pracą a znacznie bardziej dochodowymi możliwościami dostępnymi dla młodej kobiety w paryskim półświatku. Malowane dziewczęta Degasa to opowieść osadzona w realiach głębokich zmian artystycznych, kulturowych i obyczajowych. Przedstawia losy dwóch niezwykłych sióstr wyjątkowo narażonych na mroczniejsze pragnienia „cywilizowanego społeczeństwa”.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

21
Matematyka 2015. Zbiór zadań z pełnymi rozwiązaniami. Poziom podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 2015. Zbiór zadań z pełnymi rozwiązaniami. Poziom podstawow...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.06

Matematyka 2015 zadań z pełnymi rozwiązaniami i komentarzami to kolejna odsłona popularnego wśród maturzystów i nauczycieli zbioru zadań, opracowanego przez znanego i cenionego autora książek z matematyki dr inż. Artura Nowoświata. Zbiór został zmieniony i dostosowany do nowej podstawy maturalnej od 2015 roku. Książka w znakomity sposób przygotuje każdego maturzystę do egzaminu maturalnego. Zawiera aż 2015 zadań, podzielonych na dwa tomy. Tom I przeznaczony do obowiązkowej matury na poziomie podstawowym zawiera 1127 zadań. Tom II posiada 888 zadań i przeznaczony jest dla zdających matematykę na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo tom 1 zawiera w postaci dodatkowej książeczki formatu A6, oficjalny zestaw wzorów opracowany przez CKE.

57,00 zł
50,16 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,84 zł

22
Tajemnicze dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze dziecko
Dostępny
1183 szt.

Kolejna klasyczna pozycja w nowej, odświeżonej oprawie i nowym znakomitym tłumaczeniu. Niedoceniona w Polsce baśń, w niektórych krajach jest tak popularna jak "Dziadek do Orzechów". Uważa się, że tytułowe tajemnicze dziecko jest pierwowzorem takich postaci jak Pippi Langstrumpf czy E.T.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

23
Pomyleni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomyleni
Dostępny
120 szt.

Uczymy się normalnie traktować niepełnosprawnych – jeżdżących na wózku czy niewidomych. Gorzej z tymi, których niepełnosprawność nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, którzy mogą zachowywać się dziwnie, a nie mają na twarzy wypisanej diagnozy. Chorzy na pląsawicę Huntingtona czy miastenię bywają brani za alkoholików, a dzieci z zespołem Pradera-Williego – wyśmiewane z powodu obżarstwa. Narkoleptycy unikają silnych uczuć, tłumią porywy pasji, gdyż – bardzo rozemocjonowani – mogą zapaść znienacka w sen. Jak ktokolwiek mógłby zrozumieć, co oznacza utrata propriocepcji, skoro większość ludzi nie ma nawet pojęcia, że ją ma? A czy osoba cierpiąca na szczególnie silną fobię może umrzeć ze strachu? Jak czuje się człowiek, któremu brak sił, by unieść powieki, przełknąć jedzenie, oddychać? Irena Cieślińska rozmawia z ludźmi borykającymi się ze schorzeniami neurologicznymi, z opiekunami i lekarzami. Pokazuje, jak choroba – czasem niezwykle dziwna, rzadko spotykana, pozornie nie do wyobrażenia – zmienia sposób postrzegania świata i życie. Przybliża „normalnym” tych „nie całkiem normalnych”. Żeby zrozumieli.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

24
Indie. Spółka z o.o. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie. Spółka z o.o.
Dostępny
162 szt.

Indie stoją w rozkroku między XXI wiekiem a głębokim średniowieczem. Są krajem wielkich ambicji i groźnych frustracji. Gandhi jest nadal wielkim autorytetem, ale do głosu dochodzą ci, dla których ważniejszy jest – rządzący dziś Gudźaratem idol klasy średniej – Narendra Modi. To właśnie nowa klasa średnia jest przyszłością Indii – na razie to tylko 25 procent społeczeństwa, ale do 2025 roku jej szeregi wzrosną do 600 milionów. Już teraz przeciętny Hindus to żądny dobrobytu 25-ciolatek, który chce się szybko wzbogacić. O czym marzy? Na co wydaje zarobione pieniądze? Czy jest religijny? Na kogo zagłosuje w najbliższych wyborach? Kim dla niego jest kobieta i jaką powinna pełnić rolę? A to właśnie głos kobiet jest teraz w Indiach tak wyraźnie słyszalny! Hinduski kształtują oblicze współczesnych Indii prowokując zmiany, sięgają po władzę polityczną, anulują zaaranżowane jeszcze w kołysce małżeństwo. W ten sposób wykorzystują postawę milczącego posłuszeństwa. Autorka przemawia głosem samych Hindusów, pokazuje zmiany i nadejście nowej ery.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

25
Minuty. Reportaże o starości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minuty. Reportaże o starości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Wszyscy się zestarzejemy. A przynajmniej ten, kto dożyje starości... Każdy ma w swojej rodzinie starsze osoby, które wymagają opieki. Kochamy naszych bliskich, ale niejednokrotnie bardzo ciężko jest nam zrozumieć, czy też przyjąć do wiadomości, że ich energia słabnie, zdrowie podupada, umysł nie pracuje już tak sprawnie, jak kiedyś i nie zawsze bliscy będą dla nas kochani, czy wyrozumiali, ponieważ sami nie za bardzo potrafią poradzić sobie z postępującym niedołężnieniem. I często zdarza się wówczas, że opieka nad nimi wymaga od nas sporej dawki cierpliwości. Pozwala zrozumieć, jak nasi bliscy przeżywają własne starzenie się, czym jest dla nich starość, czym może się stać, jak się z nią oswoić, jak na nią przygotować i jak pomóc starzejącym się osobom.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

26
Miłość pisana na maszynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość pisana na maszynie
Dostępny
80 szt.

Romans osadzony w realiach Anglii przełomu XIX i XX wieku z nutą feministyczną Kariera Betsey Dobson jako urzędniczki zostaje gwałtownie zaprzepaszczona po tym, jak dziewczyna wdaje się w romans z rozwiązłym kolegą z pracy. Ląduje na bruku bez referencji, bez pieniędzy i bez perspektyw. Postanawia jednak wziąć sprawy w swoje ręce, wsiada do pociągu i wyrusza z Londynu do nadmorskiej miejscowości, mając mglistą nadzieję na otrzymanie tam pracy. Szczęśliwym trafem John Jones, walijski inżynier pracujący dla kurortu turystycznego, zatrudnia ją do pracy jako organizatorkę wyjazdĂłw turystycznych. Betsy okazuje się bystrą i zręczną businesswoman. Pomiędzy nią a Johnem nawiązuje się nić porozumienia.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

27
Krople miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krople miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Książka jest historią mojego przyjaciela. Mężczyzny, którego poznałam pracując w Berlinie jako psycholog zachowań klinicznych. Po zapoznaniu się już z kilkoma pierwszymi stronami może się ona Wam wydać dziwna, wręcz brudna. To historia kobiet tak mocno dotkniętych uzależnieniem afektywnym, że nigdy wcześniej w mojej karierze nie spotkałam się z czymś podobnym. Wszystkie one były związane z jednym mężczyzną. Poświęciłam naprawdę wiele czasu i energii, aby go odnaleźć. Tę książkę pisałam używając jego języka. Wszelkie najbardziej bulwersujące treści, opisy wykraczające poza granice dobrego smaku, to wszystko zostało opisane przez niego. W rozmowach otwarcie zapewniał, że torturuje tylko Niemki, Dunki lub Szwedki. Były to zawsze kobiety pochodzące z najlepszych środowisk. Jego partnerka, z którą współtworzyłam epilog, powiedziała kiedyś, że Francuzom smakuje najlepiej niemiecki ból. „Niemcy to burdel Europy, Niemki to kochają” – podsumowała. Mnie też próbował uwieść. Tych kilka spotkań było dla niego zabawą i próbą odarcia kobiety z jej profesjonalizmu. Wizja pani psycholog, która nie może się oprzeć pacjentowi, jest fantazją wielu z nich. Ale ja wiedziałam, jak wygląda jego świat. Nazywam go swoim przyjacielem, bo jeżeli miałabym prawo oczekiwać od Czytelnika chociaż jednej rzeczy, to byłoby to głębokie przekonanie, że po przeczytaniu tej książki nie będzie nikogo oceniać. Ani jego, ani również żadnej z nich.

33,60 zł
24,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,41 zł

28
Śmierć i zmartwychwstanie ciała człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć i zmartwychwstanie ciała człowieka
Dostępny
2 szt.

Książka stanowi cenny przyczynek do współczesnej debaty o człowieku. Czytelnik znajdzie w niej wnikliwą, a zarazem dostępną analizę zjawiska umierania i koncepcji duszy. Subtelnym przewodnikiem i inspiracją prezentowanych tez jest krakowski profesor filozofii przyrody ks. Tadeusz Wojciechowski. Lektura książki pozwala szybko zorientować się, jak niegdyś kontrowersyjne poglądy prof. Wojciechowskiego, nabierają dzisiaj znaczenia w świetle postępującej wiedzy naukowej, filozoficznej i teologicznej." Z recenzji wydawniczej ks prof. Roberta Woźniaka

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

29
Ojcze nasz. Rekolekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz. Rekolekcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.31

Co mają wspólnego św. Cyryl i Metody z islamistami i przywożeniem morskiej wody w głąb kontynentu? Jak rozpoznać, co jest wolą Boga a co nie? W jaki sposób przebaczyć żyjąc w koszmarnych czasach? Jak radził sobie z pokusami Mistrz z Nazaretu? Te i inne pytania pojawiają się w medytacjach szukających skuteczności modlitwy, której Jezus nauczył swoich uczniów. Są tacy, których te rozważania doprowadziły do odkrycia ożywczej mocy bijącej z Modlitwy Pańskiej.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

30
Dziewiąte życie czarnoksiężnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewiąte życie czarnoksiężnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.31

Cztery wieki po wielkiej wojnie nad królestwem Estremarchii zaczyna panować zabójcza dla ludzi ciemność. Towarzyszy jej seria makabrycznych i niewyjaśnionych zbrodni. Ich tropem podąża Charles Errington, bystry i męski mimo siwizny mag, a jednocześnie oficer tajnej policji. Co łączy z pozoru odległe wątki kapitana Charlesa, żonglerki Lili i kata Fahrida? Ciemność zagarnia kolejne miasta. Czas się kończy, a wciąż nikt nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie zagrożenie zawisło nad ich światem. Czy można jeszcze zapobiec katastrofie?

34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

31
Dobry cukier. Słodzimy naturalnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry cukier. Słodzimy naturalnie
Dostępny
7 szt.

Naturalna słodycz bez cienia goryczy Ludzki organizm potrzebuje węglowodanów we krwi w ilości równej zaledwie dwóm łyżeczkom cukru. Ta potrzeba może zostać zaspokojona poprzez strawienie węglowodanów złożonych, niekoniecznie nawet zawartych w owocach, lecz również w innych produktach spożywczych. Nie należy lekceważyć problemów zdrowotnych powodowanych przez cukier rafinowany: obciąża on metabolizm, zaburza procesy trawienne i sieje spustoszenie w mózgu. Uznaje się go za przyczynę wielu dolegliwości, począwszy od próchnicy, otyłości i cukrzycy po zapalenie stawów i nowotwory. Słodycz z pewnością stanowi przyjemną część życia, rzecz w tym, by nie przerodziła się w gorycz. Dlatego warto wiedzieć, który cukier jest dobry, unikać niebezpiecznych dla zdrowia sztucznych słodzików i sięgać po naturalne słodkości pełne witamin i minerałów – miód i syrop klonowy to tylko niektóre z nich.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

32
Wybór wojowniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór wojowniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.24

Kolejny po dłuższej przerwie tom cyklu pełnej rozmachu epickiej fantasy „Przygody Bahzella Bahnaksona” (Przysięga Mieczy, Zaprzysiężony Bogu Wojny, Przysięga Wietrznego Jeźdźca) HRADAŃSKI KSIŻĘ, PIERWSZY WIETRZNY JEŹDZIEC W HISTORII POWRACA W NAJNOWSZEJ ODSŁONIE SWYCH PASJONUJCYCH PRZYGÓD! Diabeł tkwi w szczegółach… Jeśli Bogowie Mroku podbiją Norfressę, zdobędą panowanie nad całym wszechświatem. Czarnoksięscy władcy Kontovaru poświęcili tysiąc dwieście lat na przygotowania do tej rozgrywki i szala zdaje się przechylać na ich stronę. Jest tylko kilka drobnych szczegółów, które mogą stanąć im na przeszkodzie. Zalicza się do nich między innymi pewna niezależna i niekonwencjonalnie myśląca wojowniczka Leeana Hanathafressa, która oprócz tego, że nie zawaha się poświęcić życia w obronie Światłości, to na dodatek zagięła parol na samego księcia Bahnaksona. Czy Bahzell zdoła się przeciwstawić potężnym sługom Mroku, jakich nie widziano na ziemi od tysiąca lat? Czy oprze się zakochanej wojowniczce…? „(…) zabawna powieść przygodowa, pełna szlachetnych rumaków, charakternych wojowniczek, mrocznych czarów, poważnych bitew i żartobliwych potyczek słownych” - „Locus” „(…) dynamiczna akcja, świat przedstawiony skrzy się klasycznymi elementami fantasy – wdzięczna proza, którą fani fantasy uznają za nieodparcie przyciągającą ucztę” - „Publishers Weekly” David Weber, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”, podbija czytelników powieścią fantasy z domieszką przygód spod znaku płaszcza i szpady i uroczego humoru. Aż 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Unieważnienie przetargu nieograniczonego na zamówienie publiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unieważnienie przetargu nieograniczonego na zamówienie publiczne
Niedostępny
Brak

W publikacji kompleksowo przedstawiono tematykę dotyczącą unieważnienia przetargu nieograniczonego - podstawowego trybu udzielania zamówień. Unieważnienie przetargu zostało uregulowane w polskim prawie zamówień publicznych w sposób ramowy i mało precyz

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

34
Ostatnia posługa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia posługa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Ciało nie jest dla Theo niczym nadzwyczajnym, ponieważ jest lekarzem. A martwe ciało tym bardziej, ponieważ prowadzi on zakład pogrzebowy. Jednak śmierć starszej kobiety, Anny, którą znaleziono zamarzniętą na plaży nad Łabą, budzi jego podejrzenia. Policja zamyka sprawę, a Theo wszczyna prywatne dochodzenie. Odkrywa przy tym straszliwą zbrodnię, sięgającą czasów drugiej wojny światowej – i zbrodniarza, który oficjalnie nie żyje od kilkudziesięciu lat.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

35
Muminek i księżycowa przygoda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminek i księżycowa przygoda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.02

Pi-huu! To wspaniały dzień na przygodę! Wyszło słońce i Muminek jest uradowany – popłyną całą rodziną na Samotną Wyspę, aby szukać skarbu! Ale kiedy wreszcie są gotowi do drogi, zapada noc. Czy uda im się znaleźć skarb przy świetle księżyca?

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

36
Powiastki filozoficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiastki filozoficzne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

Voltaire, a właściwie François-Marie Arouet, syn notariusza, urodził się w Paryżu 21 XI 1694 r. i - po długim, burzliwym życiu - zmarł tamże 30 V 1778 r. Wolter był nie tylko wszechstronnym pisarzem - poetą, dramaturgiem, historykiem, filozofem, publicystą. Był czołową postacią całego XVIII w., uosobieniem dążeń epoki i zachodzących w niej przemian, jej - by tak rzec - oświe­conym głosem. W dziedzinie powiastki filozoficznej pozostał Wolter mi­strzem aż do dziś i do dziś można go czytać z przyjemnością nie mniejszą od pożytku. Zawarte w niniejszym tomie cztery opo­wiastki: Zadig (1747), Tak toczy się światek (1748), Kandyd (1759) i Prostaczek (1767), należą do najcelniejszych, a Kandyd uchodzi wręcz za arcydzieło. Z posłowia Akcja Powiastek filozoficznych toczy się w krajach Wschodu: Babi­lonii, Persji, Indiach, Afganistanie lub w krainach zgoła fantastycznych; bohaterami są Scytowie, Chaldejczy­cy, Arabowie, Persowie, Hindusi czy nawet mieszkańcy planet. Nietrudno jednak domyślić się, że jest to chwyt literacki umożliwiający Wolterowi, w dobie ostrych prześla­dowań postępowych pisarzy przez cenzurę, śmiałą krytykę Francji okre­su rozkładającego się feudalizmu, jej instytucji i obyczajów.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

37
Business English. Nowa Edycja + kod - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Business English. Nowa Edycja + kod
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.01

Kurs Business English uczy nowoczesnego języka biznesu. Adresowany jest do osób, które na codzień w pracy posługują się językiem angielskim, a także studentów marketingu, zarządzania i ekonomii. Pakiet przeznaczony jest dla osób na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (poziomy B1-C1 wg klasyfikacji Rady Europy). Business English uczy specjalistycznego słownictwa, doskonali rozumienie ze słuchu i kształci umiejętność komunikowania się w sytuacjach biznesowych, zarówno w kontaktach formalnych, jak i mniej oficjalnych. Każdy z 13 rozdziałów Business English składa się z 5 części: Reading, Listening, Writing, vocabulary, Intresting Facts. W poszczególnych działach zamieszczono: teksty poruszające aktualne tematy, słowniczki, ćwiczenia sprawdzające umijętność czytania i słuchania ze zrozumieniem, wzory dokumentów i listów z komentarzami oraz ciekawostki. W Nowej Edycji dodano 10 przykładowych testów - po dwa z każdego poziomu oraz aktualne artykuły dotyczące nowinek biznesowo-technicznych omawiające takie tematy jak: motoryzacja, finanse, marketing i zarządzanie. Książka przygotowuje do egzaminu LCCI (London Chamber of Commerce and Industry) English for Business. Zawiera informacje o egzaminie i przykładowe testy do wszystkich pięciu poziomów. Tematyka oraz słowmictwo odpowiadają w pełni wymaganiom egzaminacyjnym LCCI.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

38
Czerwona ofensywa. Tom 2. Kontrrewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ofensywa. Tom 2. Kontrrewolucja
Dostępny
185 szt.

śmierć jednego człowieka to śmierć, a śmierć dwóch milionów to tylko statystyka. Józef Stalin Gdy zostanie nam narzucona wojna, jedyną alternatywą jest zastosowanie wszystkich możliwych środków, by ją doprowadzić do szybkiego końca. W wojnie chodzi o zwycięstwo. Gen. Douglas MacArthur Wszyscy myśleli, że II Wojna światowa się skończyła... Tymczasem Armia Czerwona rusza na zachód, tłamsząc po drodze opór amerykańskich i brytyjskich dywizji. Wydaje się, że nawet bunt Ludowego Wojska Polskiego walczącego teraz ramię w ramię z żołnierzami Andersa nie jest wstanie jej zatrzymać. Patton i Anders bronią południa Europy, lecz muszą poznać plany wroga i skoncentrować swoje siły we właściwym miejscu. Polskich komandosów oraz amerykańską 101 DPD czeka trudne zadanie...

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

39
Maszyny. Książeczka z puzzlami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny. Książeczka z puzzlami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.04

W tej książeczce znajdziesz duże, łatwe do ułożenia puzzle, odpowiednie nawet dla maluszków. Każda karta tej niezwykłej książki to nowa, 4-elementowa układanka dla dziecka oraz piękne, barwne ilustracje. Z tej samej serii polecamy również książeczkę `Ciężarówki`.

15,60 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,61 zł

40
Dinozaury. Ciasteczka 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury. Ciasteczka 3D
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Zestaw zawiera książeczkę z przepisami na pyszne ciasteczka i pomysły na ich dekorację, oraz specjalne foremki dzięki którym z upieczonych ciasteczek złożysz ciasteczkowego dinozaura. Całośc zapakowana w kolorowe pudełko zamykane na magnes.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

41
Ciasteczka Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasteczka Księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Zestaw zawiera książeczkę z przepisami na pyszne ciasteczka i pomysły na ich dekorację, oraz specjalne foremki dzięki którym z upieczonych ciasteczek złożysz karetę dla księżniczki. Całość zapakowana w kolorowe pudełko zamykane na magnes.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

42
Ciasteczka na Gwiazdkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasteczka na Gwiazdkę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Zestaw zawiera książeczkę z przepisami na pyszne ciasteczka i pomysły na ich dekorację, oraz specjalne foremki dzięki którym upieczesz śliczne, a przy tym smakowite ozdoby na choinkę. Całość zapakowana w kolorowe pudełko zamykane na magnes.

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

43
Ciasteczkowa układanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasteczkowa układanka
Dostępny
358 szt.

Zestaw zawiera książeczkę z przepisami na pyszne ciasteczka i pomysły na ich dekorację, oraz specjalne foremki dzięki którym upieczesz ciasteczka w kształcie puzzli. Całośc zapakowana w kolorowe pudełko zamykane na magnes

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

44
Słownik medyczny polsko-francuski francusko-polski + definicje haseł + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-francuski francusko-polski + definicje haseł +...
Dostępny
5 szt.

Słownik obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają definicje w języku polskim. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie. Na płycie CD znajduje się słownik w wersji elektronicznej. Program jest uruchamiany w przeglądarce internetowej off-line (bez konieczności połączenia z Internetem.

89,25 zł
64,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,99 zł

45
Uczę się alfabetu. Świnka Peppa + Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się alfabetu. Świnka Peppa + Puzzle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.06

A jak... autobus, B jak... balon! Baw się i ucz alfabetu razem z Peppą. Zestaw zawiera: - książkę - 26 puzzli z literami

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

46
Muminek i pierwszy śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminek i pierwszy śnieg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.08

– Nie chcę śniegu, jeśli śnieg oznacza, że nie będzie Włóczykija. Do Doliny Muminków przyszła zima i przyjaciel Muminka musi wyruszyć na południe. Muminek martwi się, czy Włóczykij będzie za nim tęsknił równie mocno, jak on za Włóczykijem. A jeśli nawet, jak się o tym dowie?

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

47
Muminek i mały duch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminek i mały duch
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

– Pi-huu – wyszeptał Muminek, aby dodać sobie odwagi, ale nic to nie pomogło. Cała rodzina spędza wakacje w Latarni Morskiej na Samotnej Wyspie i Muminek nie może spać. Jego łóżko nie jest tak wygodne jak to w domu i z ciemności dobiega tupot małych stóp...

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

48
Kruche więzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kruche więzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.18

Maggie i Jones mieszkają z nastoletnim synem Rickiem w The Hollows, opodal Nowego Jorku. Przytulną małomiasteczkową atmosferę zakłóca nagłe zaginięcie dziewczyny Ricka, Charlene. Śledztwo prowadzi Jones. Maggie będąca zarazem matką i doświadczonym psychologiem, czuje że stąpa po kruchym lodzie, którego pęknięcia mogą zachwiać w posadach jej rodziną. Zdeterminowana, by odkryć prawdę, Maggie włącza się w poszukiwania Charlene, narażając się tym samym na odkrycie dawnych sekretów, które mogą zmienić w jej życiu wszystko.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

49
Św. Ojciec Pio i św. Michał Archanioł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Ojciec Pio i św. Michał Archanioł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.02

Książka o św. Michale Archaniele (w sposób szczególny czczonym w jednym z najstarszych sanktuariów świata na górze Gargano) oraz o św. Ojcu Pio (z klasztoru w San Giovanni Rotondo, położonego u stóp Gargano i Góry św. Michała). Św. Ojciec Pio był wielkim czcicielem św. Michała Archanioła. Ludzi, którzy przychodzili do niego, często zachęcał do odwiedzenia Groty Archanioła: „Idźcie pozdrowić św. Michała”. A tych, którzy udawali się na Monte Sant’Angelo prosił, aby pomodlili się także za niego. Również dzisiaj Ojciec Pio kieruje wezwanie do wierzących, aby nigdy nie zapominali o obowiązku zwalczania mocy zła za wstawiennictwem św. Michała, który zawsze nas chroni. Książka ks. Stanzione prezentuje katolickie nauczanie o św. Michale i aniołach. Przedstawia również historię sanktuarium świętego Michała Archanioła w Gargano oraz te wątki z życia św. Ojca Pio, które dotyczą jego nabożeństwa i czci dla św. Michała. W książce znajdziemy również modlitwy do świętego Michała Archanioła, do Matki Bożej oraz do aniołów, które wypraszają ich wstawiennictwo za naszymi zmarłymi oraz szczególne wsparcie w obliczu prób i pokus (m.in. Modlitwa za bliskich zmarłych do Maryi Królowej Aniołów, Akt zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi, modlitwy do Anioła Stróża, Litania do św. Michała Archanioła i inne).

14,99 zł
Powiadomienie
50
Kazanie na pogrzebie wielebnego ojca księdza Piotra Skargi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazanie na pogrzebie wielebnego ojca księdza Piotra Skargi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.09

Odszedł od nas kapłan prześwietny, który czasów swoich podstawił mocne ramiona swoje pod te filary wielkie Kościoła Pańskiego. (...) Odszedł ten, który urząd pracowity kaznodziejski przez lat 50 i więcej odprawując, trzymał na sobie wielki i pierwszy ciężar urzędu biskupiego. Zgasł przed oczyma naszymi wizerunk kaznodziejski, z którego wzór radzi więc brali ci, których Bóg na katedrę powoływał. F. Birkowski, Kazanie na pogrzebie wielebnego ojca księdza Piotra Skargi Edycja, którą oddaję do rąk czytelników jako pokłosie Roku Skargowskiego, przynosi pełny, rzadko przywoływany tekst kazania na pogrzebie królewskiego kaznodziei. Mam nadzieję, że uprzystępnienie tego szczególnego utworu w kompletnej i zgodnej z ostatnią wolą autorską postaci pozwoli w pełni docenić znaczenie kazania Birkowskiego w kształtowaniu pośmiertnego wizerunku Piotra Skargi. Fragment Wstępu

29,40 zł
24,40 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,00 zł

51
W bogactwie miłości 3/4. Podręcznik do religii dla klasy 3 liceum i 4 technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W bogactwie miłości 3/4. Podręcznik do religii dla klasy 3 liceum i 4 ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Podręcznik nr AZ-43-03/12-KI-1/14 zgodny z programem nauczania nr AZ-4-01/12 i nr AZ-4-03/12. Podręcznik obejmuje 48 tematów zgrupowanych w czterech rozdziałach. Klasa III liceum i IV technikum tematyką wkracza w rodzące się u młodych, w tej grupie wiekowej, uczucia: tęsknotę za sympatią, przyjaźnią, miłością. Jest to okres burzliwy i trudny ze względu na zwiększoną młodzieńczą wrażliwość. Przekazywane treści służą ukazaniu chrześcijańskiej wizji człowieka, który nie jest i nie może być poddany ślepym siłom uczuć i zmysłów. W chrześcijańskim ujęciu człowiek rodzi się w rodzinie, w niej się wychowuje i przygotowuje do życia oraz do założenia własnej rodziny, na fundamencie szczerej, prawdziwej miłości, stanowiącej podstawową wartość każdego małżeństwa i rodziny. Podręcznik pomaga sprostać narzucającym się w tym okresie pytaniom, w konfrontacji z rzeczywistością otaczającego świata oraz ukazać piękno życia wiodącego ku pełnemu zjednoczeniu z Bogiem-Miłością. Ograniczenia w tej perspektywie ukazane są raczej jako przestrzeń do roztropnego zagospodarowania w oparciu o zasady chrześcijańskiej moralności. Przejrzysty układ graficzny wspomaga odbiór treści a odpowiednio dobrane ilustracje i fotografie wzmacniają oddziaływanie rozważanych treści.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

52
Przekładaniec nr 25/2011 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekładaniec nr 25/2011
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

Materiały układają się w całość, którą określić można jako „Ameryka Miłosza" lub „Miłosz w Ameryce" - z rozmaitymi światowymi przyległościami. (...) Temat ten okazał się nadzwyczaj inspirujący - większość artykułów reprezentuje poziom zdecydowanie nieprzeciętny, a nawet wybitny, wnosząc nieznane lub przynajmniej interesujące motywy do wiedzy o twórczości Czesława Miłosza (...). Miłosz, jakim go widzimy przez pryzmat najciekawszych tekstów, to, po pierwsze - poeta dużo silniej związany z literaturą światową, niż zazwyczaj się u nas sądzi, po drugie - zafascynowany krytyk Zachodu, po trzecie - nieufny i namiętny czytelnik poezji amerykańskiej, po czwarte - poeta do gruntu niejednoznaczny, być może złakniony jednoznaczności, lecz w istocie wymykający się jednostronnym opisom, po piąte - twórca należący do obu światów (pośredniczący między nimi, absorbowany przez nie). Imponuje produktywność spojrzenia od strony amerykanistycznej. (...) W podejściu do noblisty przeważa chęć odnowienia portretu, niewiele za to znajdujemy ceremonii bezkrytycznego podziwu, które po części opanowały refleksję o poecie. Dzięki temu dobremu gatunkowi uznania dla Miłosza czytelnik w licznych tekstach znajdzie powody do namysłu, sporu czy samodzielnych studiów. Z recenzji wydawniczej

29,00 zł
24,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

53
Przekładaniec nr 27/2013 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekładaniec nr 27/2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.12

W numerze m.in.: Tłumacząc Schulza – zapis dyskusji panelowej, która odbyła się podczas międzynarodowego festiwalu literackiego we Wrocławiu w 2012 roku Gabriel Borowski, Pół roku Schulza: o pierwszej fali recepcji brazylijskiego przekładu prozy zebranej Zofia Ziemann, Heretycki i występny eksperyment z materią Autentyku czy cenna oddolna inicjatywa popularyzatorska? Przekład opowiadań Brunona Schulza online autorstwa Johna Currana Davisa Jan Rybicki, Stylometryczna niewidzialność tłumacza Eliza Pieciul-Karmińska, Polskie adaptacje Dziadka do Orzechów i Króla Myszy E.T.A. Hoffmanna Marta Mamet-Michalkiewicz, Metamorfozy Szeherezady. Studium porównawcze angielskich przekładów Księgi tysiąca i jednej nocy Tomasz Markiewka, Między wersetami. Przekład prozy Salmana Rushdiego w kontekście postkolonialnej teorii translacji Małgorzata Jokiel, Obcość i niekonwencjonalność prozy a przekład. Arno Schmidt i Reinhard Jirgl Kinga Rozwadowska, Tłumacz wobec tabu. Polskie przekłady Otchłani Leonida Andrejewa Joanna Rzepa, Sól ziemi Józefa Wittlina: w kręgu recepcji „pozapolskiej” powieści Piotr de Bończa Bukowski, Niełatwy dialog. O korespondencji Karla Dedeciusa i Czesława Miłosza Anna Rogulska, Przekład terminów naukowych w powieści popularnej – o polskim przekładzie Small World Davida Lodge’a Małgorzata Gaszyńska-Magiera, Tłumacz u boku konkwistadora Agata Sadza, Narratologia Mieke Bal

29,00 zł
24,07 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

54
Parnicki Malewska i długie trwanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parnicki Malewska i długie trwanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.18

Praca Parnicki, Malewska i długie trwanie bez wątpienia jest wartościową i oryginalną rozprawą naukową na temat antyku w polskiej powieści historycznej XX wieku, opartą na przykładach z twórczości Parnickiego i Malewskiej. Autor demonstruje w pełni nowoczesne podejście do podjętego zagadnienia. Nie naśladując ani nie powtarzając tradycyjnych analiz historyczno- czy teoretycznoliterackich sprzed kilku czy nawet kilkudziesięciu lat, stara się odkryć głębokie znaczenie omawianych dzieł, a przede wszystkim ich funkcję w świadomości współczesnego społeczeństwa – z recenzji prof. zw. dr. hab. Stanisława Stabryły.

37,80 zł
31,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,43 zł

55
De iure publico Z dziejów prawa publicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
De iure publico Z dziejów prawa publicznego
Dostępny
3 szt.

Niniejszy tom jest już szóstym z serii „Z dziejów prawa”. Młodzi badacze tym razem skupiają się na dziedzinie obecnej w życiu każdego człowieka i ingerującej w niemal każdy aspekt ludzkiego bytu. Prawo publiczne, czy ściślej – administracyjne i ustrojowe, jest nierozerwalnie związane z istnieniem i funkcjonowaniem organizmów państwowych. Trudno się nie zgodzić z tezą, że im bardziej państwo ingeruje w przestrzeń relacji międzyludzkich, tym więcej powstaje odnoszących się do nich regulacji. Oddając w ręce Czytelników niniejszą książkę, chcemy pokazać, że prawo publiczne było obecne w życiu człowieka od czasów najdawniejszych, a wraz z rozwojem cywilizacyjnym dotykało coraz to nowych sfer. Różnorodność tematów prac zamieszczonych w publikacji, pozornie z sobą niezwiązanych, paradoksalnie udowadnia, że ich wspólnym mianownikiem staje się obecność państwa w życiu człowieka i społeczności. Ze Wstępu

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

56
Uroczysko Imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uroczysko Imperium
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.11

Trzecia część niezwykłej serii fantasy dla młodych czytelników. Uroczysko to wspaniała uczta dla wszystkich, którzy chcą wierzyć, że gdzieś tam istnieje inna, magiczna rzeczywistość. Colin Meloy, mistrzowsko posługując się schematem znanym z Opowieści z Narnii, pozwala przemieszczać się swoim bohaterom między światem zwykłym a fantastycznym.

50,00 zł
37,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

57
Matematyka z plusem 2. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem 2. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.18

Podręcznik M+ ułatwia uczniom zrozumienie matematyki dzięki czytelnym wprowadzeniom do tematów i wielu przykładom, bardzo często odwołującym się do codziennych sytuacji. Ukazaniu związków matematyki ze światem służą też zamieszczone na końcu każdego rozdziału prace badawcze. Książka pomaga w przygotowaniu licealistów do egzaminu maturalnego – na końcu każdego tematu zamieszczony jest blok zadań testowych, a ponadto w podręczniku można znaleźć sporo zadań na dowodzenie. Do powtórek przed klasówką warto wykorzystać znajdujące się na końcu każdego działu podręcznika zadania powtórzeniowe. Treści wynikające z rozszerzenia są wprowadzane stopniowo, tak aby uczniowie mogli przyzwyczaić się do nowych wymagań i coraz wyższego poziomu trudności zadań. Numer dopuszczenia MEN: 628/2/2014

35,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

58
Złota księga łamigłówek Poszukiwacze skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga łamigłówek Poszukiwacze skarbów
Dostępny
150 szt.

Zbiór różnorodnych łamigłówek, rebusów,krzyżówek, wykreślanek i innych zadań edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wszystkie zadania wiążą się z tematyką poszukiwania skarbów.

9,99 zł
59
Le Nouveau Taxi 1 Zeszyt ćwiczeń + Zdaję maturę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Nouveau Taxi 1 Zeszyt ćwiczeń + Zdaję maturę
Dostępny
361 szt.

Zeszyt ćwiczeń Le Nouveau Taxi ! 1 wpisuje się w organizację i progresję leksykalno-gramatyczną książki ucznia. Jego zadaniem jest uzupełnienie i wspieranie pracy językowej ucznia poprzez liczne ćwiczenia i zadania systematyzujące w zakresie: - gramatyki, - odmiany czasowników, - słownictwa, - fonetyki i pisowni, - elementów kulturowych. Zawiera także ćwiczenia na rozumienie tekstu oraz wypowiedzi pisemnej, a także ćwiczenia typowe dla egzaminu DELF. Polska edycja zeszytu ma za zadanie wzmocnienie autonomii ucznia. Na początku każdej lekcji znajduje się słowniczek francusko-polski oraz komentarz gramatyczny. Dodano również ćwiczenia gramatyczne i leksykalne w części "Pour les infatigables" oraz informacje cywilizacyjne do poszerzenia kompetencji interkulturowej. Część "La cle de la reussite - strategies" jest okazją do odnalezienia właściwych metod pracy nad treściami językowymi oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Ćwiczenia, które wpisują się w standardy wymagań maturalnych zostały oznaczone jako "Destination MATURA", aby uczeń od samego początku mógł świadomie przygotowywać się do egzaminu maturalnego. Zestaw ćwiczeń Zdaję maturę. Zeszyt dla ucznia umożliwia uczniom lepsze przygotowanie się do ustnego egzaminu maturalnego z języka francuskiego. Układ zadań oraz ich tematyka pozwolą na zapoznanie się z nową formą egzaminu, a także zachęcą do konstruowania prostych wypowiedzi, które z czasem będą coraz bogatsze w słowa i struktury. Część pierwsza to "Uwagi dla ucznia", czyli krótki opis przebiegu egzaminu zgodnie z zasadami obowiązującymi od 2012 r. wraz z cennym komentarzem. Część druga "Rozmowa wstępna" to lista pytań, które uczeń może usłyszeć na początku egzaminu. Część trzecia to zestawy egzaminacyjnych skłądające sie z 3 zadań: rozmowa z odgrywaniem ról rozmowa na podstawie ilustracji (opis ilustracji) rozmowa na podstawie materiału stymulującego (wybór i odrzucenie zdjęcia z podaniem argumentów) Zadania dotyczą 10 zagadnień tematycznych: szkoła, kultura, praca, moda, czas wolny, dom, zdrowie, rodzina, sport, wiedza.

42,20 zł
37,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

60
World Quest 2 Student's Book +MultiROM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World Quest 2 Student's Book +MultiROM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Your students will be enchanted by award winning author, Paul Shipton's episodic story at the beginning of each unit and they will want to know what happens next. Written especially for the course, the story introduces key vocabulary at the start of each unit as well as capturing students' attention. Read the stories aloud in class or listen to them on the class audio CDs. Give your students the vocabulary, grammar and practice they need to progress quickly in English. When students use English in the real world they are most likely to want to talk about their own lives and interests, World Quest provides them with the vocabulary and grammar to do this as well as plenty of practice.

78,70 zł
70,83 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,87 zł

61
Galeria możliwości. Wyprawka, klasa 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria możliwości. Wyprawka, klasa 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018 Teczka z wyprawką zawiera ponad 40 różnorodnych pomocy dydaktycznych: elementów do manipulowania i innych materiałów dydaktycznych z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, technicznej i muzycznej. Karty w wyprawce zostały dobrane w taki sposób, by mogli z nich korzystać wszyscy uczniowie, niezależnie od podręcznika, z którym pracują w klasie pierwszej.

19,70 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,71 zł

62
Ani śladu Elizabeth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ani śladu Elizabeth
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.23

Elizabeth zniknęła. Ta myśl nie daje Maud spokoju. Maud ma już swoje lata i coraz gorzej u niej z pamięcią. Właściwie jest fatalnie. Chce jej się pić, ale nie pamięta, że już kilka razy zostawiła nietkniętą filiżankę herbaty. W sklepie zawsze wydaje jej się, że potrzebuje ananasów w syropie, chociaż puszki już wysypują się z jej kuchennych szafek. Dzwoni do kogoś, ale gdy rozmówca odbiera telefon, już nie pamięta, z kim i o czym miała rozmawiać. Ale to jedno Maud pamięta dobrze. Jej przyjaciółka Elisabeth zniknęła. Nagle, bez uprzedzenia. Tak jak kilkadziesiąt lat temu przepadła jej ukochana siostra. Mimo przeszkód, jakie stawia przed nią jej własny, dotknięty demencją umysł, Maud spróbuje odnaleźć przyjaciółkę, a przy okazji, jeszcze raz wróci do tajemniczych wydarzeń sprzed lat, by wreszcie zrozumieć najtragiczniejszą historię w swoim życiu. Ten udany, wytrawny eksperyment literacki to prawdziwy fenomen, zważywszy, że wyszedł spod pióra debiutantki. Autorce udało się stworzyć spójną i trzymającą w napięciu fabułę z lekko kryminalnym zacięciem, mimo iż narratorka ma problemy z przywołaniem wydarzeń sprzed pięciu minut. Sama Maud natomiast jest tak uroczą, mądrą i niezwykłą postacią, że nie sposób nie pokochać jej od pierwszego akapitu.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

63
Pytania które się nie kończą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pytania które się nie kończą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.18

Rozmowy Tadeusza Sobolewskiego z Mają Komorowską to rodzaj medytacji nad istotą gry, istotą teatru, nad życiem. Maja Komorowska ma niezwykłą zdolność dotykania ciemnych stron życia i prześwietlania ich wewnętrzną jasnością. Skąd ją czerpie? Z własnej natury? Z rodzinnego domu? Z teatru Jerzego Grotowskiego, Krystiana Lupy? Czasem trzeba maski, żeby zobaczyć prawdziwą twarz. Trzeba absurdu, żeby zobaczyć dobro i sens. Winnie w „Szczęśliwych dniach” Becketta, Sarah Bernhardt w „Mimo wszystko” Murrella – w tych rolach, o których mowa jest w książce, możemy jeszcze Maję Komorowską zobaczyć.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

64
Znak 713 10/2014 Jak wiara zmienia Biblię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 713 10/2014 Jak wiara zmienia Biblię
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

TEMAT MIESICA: JAK WIARA ZMIENIA BIBLIĘ? W jaki sposób wiara lub niewiara tłumacza wpływa na przekład Biblii? Dlaczego translacja miałaby być aktem wiary? Czy możliwy jest prawdziwy przekład ekumeniczny? Przekład – akt wiary, Piotr Blumczyński Zdumienie nad wielkością mrówki, ks. Wojciech Węgrzyniak Słowo Boże nie ma wyznania, Z ks. Romanem Prackim rozmawia Dominika Kozłowska Biblii nie napisał Jezus. Badanie Nowego Testamentu jako dokumentacji historycznej, Dariusz Kot Biblia w cieniu teologii?, Renata Jasnos DEBATY W kinie w Rangunie, Paweł Słoń Kultura Głuchych, Franciszek Czech, Elżbieta Wiącek Teologia – po co to komu? Część 1: Zostań teologiem, Robert M. Rynkowski IDEE Jak umierać?, Debata o eutanazji z udziałem ks. Jana Kaczkowskiego, Michała Królikowskiego, Pawła Łukowa. Prowadzenie: Dominika Kozłowska Bardziej słucham ludzi, Z Weroniką Chańską rozmawia Anna Mateja Grzech wyobcowania z „sakramentu chwili”, Fryderyk Hunia Religia w dobie skrajnego indywidualizmu, Z Benjaminem Beit-Hallahmim rozmawia Agnieszka Krzysztof-Świderska LUDZIE – KSIŻKI – ZDARZENIA Pisarz nie jest glamour, Artur Madaliński Nikt z nich nie stał się cynikiem, Z Jerzym Illgiem rozmawia Agnieszka Rzonca Miłosz za Wielką Wodą, Łukasz Tischner Polemika z Andrzejem Romanowskim, Marcin Król Przenikliwy głos pani Lavezzoli, Anna Arno Odzyskiwanie sąsiedztwa, Marta Duch-Dyngosz Ćwiczenie z wyobraźni historycznej, Jakub Muchowski Romantyczność, wojna i tryper, Krzysztof Wołodźko STAŁE RUBRYKI Józefa Hennelowa: Coraz bliżej albo coraz mniej Justyna Bargielska: Z pułapki w pułapkę Janusz Poniewierski: Ogrody pamięci Jerzy Illg: Mój przyjaciel wiersz DODATEK SPECJALNY Łukasz Orbitowski, Klawo jak cholera. Dziennik z Kopenhagi - część 1

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

65
Awantura w Niekłaju (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awantura w Niekłaju (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
44 szt.

Wydanie Awantury w Niekłaju kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Podobno w starym ogrodzie w Niekłaju zakopane zostały skrzynie pełne skarbów! Koniecznie trzeba dowiedzieć się od Bosmana, gdzie dokładnie się znajdują! Poszukiwania ukrytego złota trwają i z pewnością mogą poróżnić wielu... Jednak okazuje się, że jest coś ważniejszego od tych sporów – niebezpieczni osobnicy planują wysadzić w powietrze fabrykę! Gdy trzeba uniemożliwić zamach i złapać złodziei cennego wynalazku, konflikty idą w niepamięć, a Piraci, Koloniści i Jaszczurki przestają walczyć o Ogród i działają ramię w ramię. Efekty ich wysiłków są doprawdy zaskakujące, także dla nich samych! Kto wie, może nawet uda się bitwa pod Grunwaldem...? Przedstawiamy lekturowe wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Edmunda Niziurskiego – znanego i kochanego od pokoleń pisarza młodzieżowego! Starannie przygotowane i dopracowane pod względem merytorycznym opracowanie ułatwi pracę na lekcjach języka polskiego, a piękne czarno-białe ilustracje dodatkowo uprzyjemnią lekturę. Od 2014 roku Wydawnictwo GREG jest wyłącznym wydawcą książek Edmunda Niziurskiego przez okres pięciu lat.

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

66
Czepek kąpielowy Furby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czepek kąpielowy Furby
Niedostępny
Brak

Wysoka elastyczność oraz anatomiczny kształt daje bardzo dobre dopasowanie i zabezpiecza twoje włosy podczas pływania. Każdorazowo po pływaniu należy wypłukać czepek w czystej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Nie wolno suszyć czepka za pomocą grzejnika, suszarki lub innych źródeł ciepła. Materiał: 100% silikon Rozmiar: uniwersalny

29,60 zł
Powiadomienie
67
Kask narciarski Monster High, rozmiar M, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Monster High, rozmiar M, czarny
Vision One
Niedostępny
Brak

Kask narciarski z grafiką Monster High w rozmiarze M • Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 10 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. • Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. • Wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. • Posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. • Rozmiar: M (54–58 cm)

165,60 zł
Powiadomienie
68
Rolki Polly Pocket rozmiar 33-37 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rolki Polly Pocket rozmiar 33-37
Vision One
Niedostępny
Brak

Łyżworolki regulowane. But półmiękki Wiązania: klamry zabezpieczające Płoza wykonana ze wzmacnianego PP Koła 82A PCV 70mm Łożyska ABEC ? 3 Carbon

239,95 zł
Powiadomienie
69
Kask narciarski Minnie M Czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Minnie M Czerwony
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z PC posiada 14 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: M(54-58) Waga: 460-480g Kask posiada certyfikat CE, EN 1077

139,06 zł
Powiadomienie
70
Kask narciarski Transformers S czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Transformers S czerwony
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 10 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: S(48-54 cm) Waga: S- 500-540g Kask posiada certyfikat CE EN 1077

130,10 zł
Powiadomienie
71
Kask narciarski Polly Pocket M Zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Polly Pocket M Zielony
Vision One
Niedostępny
Brak

Kask ochronny wykonany z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Trzypunktowy system zapięć. Wydajny system wentylacji - 11 otworów. Wyjmowana miękka wkładka. Regulowany pierścień regulacyjny. Rozmiar M (55-59 cm)

165,60 zł
Powiadomienie
72
Kask narciarski Scooby-Doo M Biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Scooby-Doo M Biały
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 10 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: M(54-58) Waga: 590-630g Kask posiada certyfikat CE EN 1077

139,06 zł
Powiadomienie
73
Kask narciarski Monster High S Czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Monster High S Czarny
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 10 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: S(48-54) Waga: S- 500-540g Kask posiada certyfikat CE EN 1077

132,40 zł
Powiadomienie
74
Kask narciarski Polly Pocket M Zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Polly Pocket M Zielony
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 14 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: M(54-58) Waga: 590-630g Kask posiada certyfikat CE EN 1077

130,10 zł
Powiadomienie
75
Kask narciarski Minnie M Czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kask narciarski Minnie M Czerwony
Vision One
Niedostępny
Brak

Skorupa zewnętrzna wykonana z ABS posiada 14 otworów wentylacyjnych z regulacją przepływu powietrza, wewnętrzny materiał absorbujący wykonany z EPS. Kaski posiadają wewnętrzny pierścień płynnej regulacji rozmiaru. Wewnątrz zastosowano wyjmowaną delikatną wyściółkę, oraz demontowane nauszniki. Kask wyposażony jest w pasek podbródkowy z miękką nakładką i zapięciem typu quick-release. Kask posiada klamrę zabezpieczającą do gogli. Dostępne w rozmiarach: M(54-58) Waga: 590-630g Kask posiada certyfikat CE EN 1077

182,10 zł
Powiadomienie
76
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Rysuję kształty i figury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Rysuję kształty i figury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.11

Peppa rysuje kształty i figury. Przyłącz się do małej świnki i poznaj świat kształtów i figur. Ćwicz razem z Peppą rysowanie figur i szukaj znajomych kształtów w przedmiotach.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

77
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Liczę 1,2,3... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Ćwiczę z Peppą. Liczę 1,2,3...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Peppa dzielnie liczy: 1, 2, 3... Przyłącz się do małej świnki i poznaj świat liczb od 1 do 10. Ćwicz razem z Peppą pisanie cyfr, licz i rozwiązuj wesołe zadania. „Ćwiczę z Peppą” to seria książek, które mają wspomóc naukę pisania, liczenia, poznawania figur i kształtów oraz spostrzegawczości.

9,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

78
Lalaloopsy - Wyprawa po skarb! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalaloopsy - Wyprawa po skarb!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

NOWA seria książek z ulubionymi lalkami LALALOOPSY dla dzieci już w sprzedaży! Każda z bohaterek została wykonana ze starych materiałów i ma pochodzącą od nich osobowość. W kolorowym i radosnym świecie laleczki mają swoje zwierzątka i ulubione przedmioty. Dziewczynki oprócz zabaw, opowiadań i kolorowanek znajdą też naklejki! Zamieszczone w książce zadania dzieci mogą wykonać same lub z rodzicami. W pierwszej znajduje się zakładka do samodzielnego wykonania.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

79
Rozmowy o rozwoju osobowym Od koncentracji na sobie i swoich do otwartości na świat i altruizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy o rozwoju osobowym Od koncentracji na sobie i swoich do otwart...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.03

Rozmowy to rozważania, a zarazem sposób na podzielenie się myślami na temat właściwości psychiki człowieka, które wyznaczają to, kim jest, oraz to, kim i jakim stać się może w relacjach z innymi ludźmi. Autorki przedstawiają przemyślenia powiązane głównie z badaniami w dziedzinie psychologii osobowości i psychologii społecznej, prowadzonymi na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, począwszy od lat 70. ubiegłego wieku. Formułowane tezy bazują więc na studiach z określonego miejsca i czasu. Autorki mają jednak nadzieję, że odwołania do szerszej literatury zilustrują też po części ogólny stan wiedzy psychologicznej i dadzą więcej przesłanek do refleksji nad kwestiami, które podejmują. Rozważania dotyczą tego, jak rozwija się człowiek – jego umysł (o którym ma niewielką wiedzę i nad którym ma ograniczoną władzę) oraz on sam jako świadomy siebie i świata podmiot. Odwołują się do pojęcia rozwoju osobowego, by uwypuklić znaczenie aktywnego i zdolnego do refleksji podmiotu, mającego wpływ na przemiany samego siebie w różnych fazach życia.

39,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

Wróć do góry