hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.10.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 7 października 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dobór, adaptacja, motywowanie i rozwój pracowników (Daniecki Wojciech), na drugim Ostrożnie z marzeniami (Jeffrey Archer). Kolejny produkt to Oprogramowanie rzeczywistości społecznej oraz Kochana moja. Rozmowa przez ocean (Małgorzata Kalicińska).
1
Dobór, adaptacja, motywowanie i rozwój pracowników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobór, adaptacja, motywowanie i rozwój pracowników
Dostępny
11 szt.

Książka zawiera część teoretyczną i opis doświadczeń z programów konsultacyjno-szkoleniowych prowadzonych przez autora dla przedsiębiorstw i instytucji. Omówiono profesjonalne metody przyjmowania nowych pracowników i organizowania ich adaptacji, a następnie planowanie karier i tworzenie rezerwy kadrowej. To wszystko powinno być realizowane przy pomocy odpowiednich systemów ocen wyników aktualnych i spełniania kryteriów przyszłościowych. Omówiono bardzo dokładnie projektowanie i wdrażanie systemów motywacyjnych, zwracając szczególną uwagę na wspieranie twórczości. Jest też rozdział na temat wykwalifikowanego prowadzenia negocjacji oraz zarządzania swoim czasem i radzenia sobie ze stresem. Opisano także rolę konsultanta wspomagającego zarządzanie firmą/instytucją. Książka przeznaczona jest dla menedżerów i pracowników działów personalnych firm. Ponadto może być dobrze przyjęta przez psychologów pracy, którzy chcą pełnić role konsultantów. Powinna być przydatna studentom psychologii pracy.

57,00 zł
46,74 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,26 zł

2 osoby kupiły
2
Ostrożnie z marzeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostrożnie z marzeniami
Dostępny
18 szt.

Czwarty tom bestsellerowych Kronik Cliftonów! Po wiadomości o tragicznym wypadku samochodowym Harry Clifton i jego żona Emma śpieszą do szpitala, by zidentyfikować ciało swojego syna Sebastiana... Ross Buchanan jest zmuszony do ustąpienia z funkcji prezesa Spółki Żeglugowej Barringtona i Emma Clifton chce zająć jego miejsce. Jednakże Don Pedro Martinez zamierza wprowadzić tam swoją marionetkę po to, aby zniszczyć rodzinną firmę Barringtonów właśnie wtedy, kiedy planuje ona budowę nowego luksusowego statku pasażerskiego o nazwie Buckingham. Tymczasem w Londynie adoptowana córka Harry'ego i Emmy zdobywa stypendium Slade Academy of Art i zakochuje się. Wszystko zmierza do szczęśliwego finału, gdy pojawia się niespodziewany gość i zatruwa kielich weselny swoim szczególnym jadem. Potem, bez uprzedzenia, nikomu nieznany poczciwiec z Yorkshire zajmuje miejsce w radzie nadzorczej Spółki Żeglugowej Barringtona. Spowoduje to niespodziewane, całkowite odwrócenie sytuacji i zmieni życie wszystkich członków obydwu rodzin. W tej epickiej opowieści o miłości, zemście, ambicji i zdradzie Jeffrey Archer, mistrzowski gawędziarz, olśniewa swoim talentem, opisując, jak rodziny Cliftonów i Barringtonów wkraczają w lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku. Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i zbiory opowiadań: Córka marnotrawna, Stan czwarty, Więzień urodzenia, Synowie fortuny, Sprawa honoru, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko... Z jego najnowszego cyklu Kroniki Cliftonów ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony i Ostrożnie z marzeniami.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
3
Oprogramowanie rzeczywistości społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oprogramowanie rzeczywistości społecznej
Dostępny
2 szt.

Czy historia odkrywania morskiej drogi do Indii z dala od niebezpiecznych dla żeglarzy wybrzeży Afryki albo problemy z kurczącą się populacją małży w zatoce St. Brieuc mogą nam coś powiedzieć o kształcie współczesnego społeczeństwa? Co mówią o nim poliandryczne praktyki tybetańskiej ludności żyjącej w regionach Zanskar i Ladakh, gdzie jedna kobieta ma kilku mężów, zazwyczaj braci? Na te i inne pytania można odpowiedzieć przy pomocy różnorodnych teorii socjologicznych opisanych w tomie Oprogramowanie rzeczywistości społecznej. Autorzy i autorki przybliżają teorie, które mają duże znaczenie dla socjologii, proponują nowe sposoby klasyfikacji teorii i szkół, krytykują i podejmują wysiłek wskazania nowych obszarów refleksji teoretycznej. I choć teorii socjologicznej wielokrotnie grano już marsza żałobnego, dzięki ich pracy widać, że pogłoski o jej śmierci były mocno przesadzone. Wśród autorów znaleźli się: Maciej Gdula, Lech M. Nijakowski, Małgorzata Jacyno, Michał Kozłowski, Andrzej W. Nowak, Marek Kurowski, Marcin Miłkowski, Marta Bucholc, Karol Templewicz.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
4
Kochana moja. Rozmowa przez ocean - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochana moja. Rozmowa przez ocean
Dostępny
12 szt.

Matka i córka. Dwie kobiety, a między nimi ocean. Kochana Moja to szczera i wzruszająca rozmowa najbliższych sobie osób. Obie tęskniące kobiety, są tak daleko od siebie, mama w Polsce, a córka w Australii, a jednak tak blisko. Słowa są mocne, potrafią pokonać każdą odległość. Basiu, Kochana Moja, Mamo, Mamuś, Córeńko to piękne tytuły wspaniałych opowieści. O domu, patchworkach rodzinnych, miłości, tolerancji, pięknie i życiu w zgodzie z sobą. O rzeczach prostych i tych, trochę bardziej skomplikowanych. Jak to w życiu. Basia Grabowska: z mamą można rozmawiać o wszystkim. Tęsknię za nią. Zawsze miałyśmy tyle tematów do obgadania, a tu nagle ocean wyrósł miedzy nami, a wraz z nim różnica czasu. Co począć? Pisać? No to piszemy. Dużo i na każdy temat. Bo Sami zobaczycie. Małgorzata Kalicińska: Co za córę mam! Zawsze ceniłam Ją za mądrość, poczucie humoru i wrażliwość. To jest Piękny Człowiek. Tęsknię więc piszę - (trawestując Skaldów). To nasza rozmowa przez ocean.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

1 osoba kupiła
5
Cichociemna Generał Elżbieta Zawacka "Zo" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cichociemna Generał Elżbieta Zawacka "Zo"
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.09

Gen. bryg. prof. dr hab. Elżbieta Zawacka (19.03.1909 ? 10.01.2009) całe swoje życie poświęciła ojczyźnie i sprawom społecznym. We wrześniu 1939 r. brała udział w obronie Lwowa, a od 2 listopada 1939 r. była już zaprzysiężonym żołnierzem Służby Zwycięstwu Polski. Jako ?Zelma? organizowała struktury śląskiej SZP-ZWZ, organizowała wywiad, dowodziła łącznością w Sztabie Okręgu Śląskiego ZWZ. Od grudnia 1940 r. pod pseudonimem Zo służyła w Wydziale Łączności Zagranicznej KG ZWZ. Jako kurier setki razy przekraczała granice, przewożąc pieniądze dla ZWZ-AK, raporty i sprawozdania kierowane do Sztabu Naczelnego Wodza w Londynie, przygotowując trasy dla innych kurierów ? swoich podwładnych. Stworzyła w Katowicach placówkę przerzutową dla kurierów oraz była odpowiedzialna za funkcjonowanie wszystkich tras zachodnich, którymi poruszali się polscy kurierzy, udający się do Sztabu Naczelnego Wodza w Londynie. Zasłynęła z misji do Sztabu Naczelnego Wodza w Londynie w 1943 r., z której powróciła jako cichociemna do Polski. Brała udział w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku odbudowywała zerwaną łączność Kraju z Rządem Londyńskim. Po II wojnie światowej krótko działała w Zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość, a następnie powróciła do pracy nauczycielskiej. We wrześniu 1951 r. została aresztowana przez Służbę Bezpieczeństwa oraz skazana prawomocnym wyrokiem na 10 lat więzienia za szkodliwą działalność na rzecz państwa polskiego. Na wolność wyszła w lutym 1955 r. Po wielomiesięcznych próbach powrotu do zawodu nauczycielskiego podjęła pracę w szkole. Gen. Elżbieta Zawacka była odznaczona m.in. dwukrotnie Orderem Virtuti Militari (1942, 1943), pięciokrotnie Krzyżem Walecznych. W 1995 r. została uhonorowana Orderem Orła Białego, a w 2002 r. otrzymała tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

56,70 zł
39,69 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,01 zł

6
Echa polskich legend - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echa polskich legend
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.02

Oto oddajemy do rąk Czytelników przewodnik po miejscach pełnych tajemnic i legend, po zakątkach dzisiejszych i dawnych ziem polskich, gdzie ślady i echa minionych czasów mieszają się z dzisiejszymi. Gdzie kultura wschodnia sąsiaduje z zachodnią, a ludzie żyją obok siebie mimo różnic stroju i języka. Zapraszamy do odwiedzania miejsc pełnych, duchów, czarów, białych dam i niewyjaśnionych zjawisk. Czasem strasznych, a czasem zabawnych. Legendy z dalekich, zapomnianych zakątków zebrała, odtworzyła i ocaliła od niepamięci znana pisarka Marta Berowska. Życzymy udanych wycieczek i niezwykłych przeżyć na trasach polskich legend.

23,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

7
Polskie dziedzictwo Conrada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie dziedzictwo Conrada
Niedostępny
Brak

?W moim razie 'homo duplex' ma więcej niż jedno znaczenie?, pisał Conrad w jednym z listów do Kazimierza Waliszewskiego, starając się w tej zwięzłej formule doraźnie rozstrzygnąć problem swej narodowej przynależności. Zagadnienie polskości pisarza było zawsze i pozostaje nadal tematem wyjątkowo kontrowersyjnym, przez Kazimierza Wykę określanym mianem ?śliskiej i zdradliwej góry, z której niejeden interpretator szpetnie się ośliznął?. Prezentowana książka wpisuje się w ramy tej wciąż aktualnej i ponawianej dyskusji nad kształtem polskiej tożsamości Josepha Conrada-Korzeniowskiego współdecydującym o europejskim wymiarze jego twórczości. ?Polskie dziedzictwo Conrada? podejmuje kwestie polskiego zaplecza ?autora-rodaka? w dwóch wymiarach: biograficznym i ideowym. Rekonstruując z zachowanych dokumentów i wspomnień preferowany przez pisarza styl życia, śledząc implikacje idei honoru w jego biografii, podejmując interpretację wyrażonych w dziele Conrada przekonań politycznych, wreszcie poddając badaniu część jego dorobku publicystycznego książka zmierza do odpowiedzi na pytanie o zakres wpływu polskiego dziedzictwa kulturowego i metody jego artystycznej transpozycji decydujące o specyfice dorobku autora ?Lorda Jima?.

38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

8
Pakiet. Niemiecki. Krok po kroku, 2 x książka + 7 x CD + program multimedialny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Niemiecki. Krok po kroku, 2 x książka + 7 x CD + program multi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.17

Niemiecki. Krok po kroku to: • 6 godzin wysokiej jakości nagrań profesjonalnych lektorów • 4200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień • współczesne dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami • przystępnie objaśniona gramatyka • program multimedialny • ćwiczenia z odpowiedziami • różnorodne ciekawostki Niemiecki. Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka niemieckiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1–B1). Polecany jest wszystkim, którzy rozpoczynają naukę oraz tym, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 4200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, przystępnie objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami i rozumienia ze słuchu. Ilustrowane zdjęciami ciekawostki zapoznają z obyczajami oraz kulturą Niemiec. Książki zawierają zestawy słówek, ciekawe dialogi, interesujące ćwiczenia utrwalające, 31 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki, m.in. o jarmarkach bożonarodzeniowych, niemieckich trunkach czy podróżowaniu autostopem. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady oraz tabele odmian pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie opisanych zasad gramatycznych. Wysokiej jakości nagrania profesjonalnych lektorów (ponad 6 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy akcent. Słówka, zwroty oraz dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Niemiecki. Krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka – łączy naukę z podręcznikiem, słuchanie nagrań na płytach audio lub mp3 z pracą z programem komputerowym. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie. W skład pakietu Niemiecki. Krok po kroku wchodzą kursy: Niemiecki. Kurs podstawowy i Niemiecki. Krok dalej.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

9
Wielkie Bitwy o Światową Gospodarkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie Bitwy o Światową Gospodarkę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.08

O książce: Energetyka, telekomunikacja, przemysł ciężki, transport – kto powinien podejmować decyzje i odpowiadać za efektywność tych i innych branż kluczowych dla gospodarki państwa? Daniel Yergin i Joseph A. Stanislaw uważają, że ideologiczna wojna o to, jak de niować wolny rynek i ile wolności dopuścić dla sprawnego funkcjonowania państwa (oraz globalnego ładu), to oś najciekawszych wydarzeń w dziejach współczesnego świata. Główna bitwa toczy się o władzę nad kilkoma dziedzinami przemysłu, które już Włodzimierz Lenin nazywał kluczowymi sektorami gospodarki. Kto i jak powinien je kontrolować? W wielu miejscach globu ta kwestia pozostaje nierozstrzygnięta do dziś. Rekomendacje: Historia vitae magistra est – mówi Cyceron, a doświadczenie to potwierdza. Historia gospodarcza wciąż dopiero odkrywa przed nami mechanizmy, które kształtują życie nas wszystkich. W Polsce wciąż za mało doceniana i praktykowana, może nam pomóc lepiej wyznaczyć kurs na przyszłość. Yergin i Stanislaw dają nam do tego przyczynek i szerszy kontekst, także w odniesieniu do Europy i wyzwań stojących przed Unią Europejską. Wielkie bitwy o światową gospodarkę to obowiązkowa pozycja dla ekonomistów i historyków, dla zwolenników silnego państwa i obrońców wolnego rynku. Jerzy Buzek przewodniczący Parlamentu Europejskiego (2009–2012) prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej (1997–2001) Największy kryzys finansowy od ponad 80 lat sprawia, że jedno z ulubionych określeń Daniela Yergina legitimacy nabiera w świecie nowego znaczenia. My nazywamy to wiarygodnością władzy w gospodarce. Jan Krzysztof Bielecki przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej (1991) O serii: BIZNES HORYZONTY. Seria prezentująca światowej klasy biznesową literaturę faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką. Patronami medialnymi książki są: Newsweek Historia, Wyborcza.biz oraz TOK FM Sponsorem wydania jest: PKN ORLEN

65,00 zł
61,10 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,90 zł

10
Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.24

Mimo że film Lista Schindlera Stevena Spielberga odniósł światowy sukces, a zainteresowanie historią krakowskich Żydów nie słabnie, to o reakcjach i zachowaniach samych prześladowanych podczas drugiej wojny światowej wciąż wiemy stosunkowo niewiele. Andrea Löw i Markus Roth opisują przede wszystkim wyczerpująco historię i dzieje ludzi mieszkających w jednym z największych gett w Polsce. Korzystając z licznych wspomnień, pamiętników i dokumentów w języku polskim, niemieckim i angielskim tworzą naukowy, a zarazem plastyczny obraz życia Żydów w okupowanym Krakowie. W centrum ich zainteresowania stoi nie masa anonimowych i rzekomo biernych ofiar, lecz myślących, działających, czujących jednostek.

49,00 zł
35,77 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

11
Władcy świtu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy świtu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.26

Habitat Valios to prywatne piekło, w którym były lekarz Shoza Fogh odbywa karę za podjętą kiedyś trudną decyzję. Pozbawiony prawa wykonywania zawodu, z nędznym zasiłkiem orbituje między swoją norą a barem. Promykiem nadziei wydaje się wygrana wycieczka na Ortusa, planetę słynącą z rozgrywanych na niej igrzysk. Wyruszając w podróż między wszechświatami, która dla niego jest szansą odrodzenia, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, na co tak naprawdę się zdecydował. Istoty, które napotka, są wieczne, doskonale wiedzą o jego unikatowym darze adiunkcji i mają wobec niego konkretne plany. Wobec niego i całej ludzkości... Władcy świtu to powieść SF z zakresu social fiction, która mimo silnego sztafażu fantastycznego skupiona jest na aspektach socjologicznych i psychologicznych. Andrzej Zimniak (ur. 1946) to doktor nauk chemicznych i pisarz science fiction. Debiutował w 1980 roku opowiadaniem Pojedynek, pierwszą książkę zaś wydał w roku 1984. Do tej pory opublikował dwie powieści, osiem zbiorów opowiadań, zbiór esejów futurologicznych i zbiór fraszek – w sumie blisko osiemdziesiąt utworów.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

12
Normy moralne Próba systematyzacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Normy moralne Próba systematyzacji
Dostępny
22 szt.

- ogólne uwagi o wartościowaniu - normy moralne w obronie naszego biologicznego istnienia, w obronie godności, niezależności, prywatności - normy moralne służące potrzebie zaufania - normy moralne strzegące sprawiedliwości - normy moralne wobec konfliktów społecznych - cnoty miękkie na straży pokojowego współżycia - cnoty służące organizowaniu życia zbiorowego - cnoty osobiste, praktyczne - normy moralne dotyczące norm.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

13
Zaginiona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Po prawie 10 latach nowa część serii Kuzynki Kruszewskie ponownie zachwyca czytelniczki i czytelników Andrzeja Pilipiuka. Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety, a każda z nich pragnie tylko jednego - kreślonej na pergaminie XIX wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący się na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak - jakie kryje w sobie niebezpieczeństwo. Przekonają się o tym alchemiczka Stanisława, jej kuzynka Katarzyna i tajemnicza studentka Anna, droga do prawdy będzie jednak prawdziwym wyzwaniem.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

14
Hitler. Reportaż biograficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitler. Reportaż biograficzny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.18

Intrygująca, po mistrzowsku napisana, kompletna biografia Adolfa Hitlera, przywódcy III Rzeszy. W tej obszernie udokumentowanej, opartej na wieloletnich badaniach książce John Toland, zdobywca Nagrody Pulitzera, pomaga zrozumieć fenomen Adolfa Hitlera jako człowieka, jednocześnie wyznaczając nowe standardy biografiom postaci historycznych, na tle których należy oceniać inne prace poświęcone przywódcy III Rzeszy. Niezwykle odkrywcza... Bardzo szczegółowa... Zadziwiająco absorbująca... Należy ją uznać za jeden z najbardziej kompletnych wizerunków Hitlera The New York Times Zło ma nie tylko swoją banalną stronę, istnieje też coś takiego jak urok zła John Toland Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o Hitlerze i II wojnie światowej. Wolna od nużących analiz historycznych i ocen. Oparta na dokumentach źródłowych, nieopublikowanych wspomnieniach i wywiadach z 250 osobami, w tym z ludźmi z najbliższego otoczenia Führera, których Toland skłonił do przerwania milczenia... Czyta się ją jednym tchem. Newsweek Kim był człowiek, który przesądził o losach Europy XX wieku? Szaleniec odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, architekt fabryk śmierci Marzący o potędze niespełniony artysta, wielbiciel Wagnera i powieści Karola Maya Wytrawny polityk i kłamca Mężczyzna, z którego powodu co najmniej trzy kobiety targnęły się na swoje życie Charyzmatyczny przywódca, za którym podążył niemal cały naród Największy geniusz zła w historii Czytając o kulisach wydarzeń poprzedzających II wojnę światową, trudno ustrzec się przed porównaniami ze współczesności.

90,00 zł
72,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 18,00 zł

15
Pistolety i Rewolwery. Ilustrowana encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolety i Rewolwery. Ilustrowana encyklopedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Pistolety i rewolwery to obszerne kompendium wiedzy na temat rozwoju tej dziedziny działalności człowieka, która związana jest z wojną i sportami strzeleckimi. Na 208 stronach autor mjr Frederick Myatt podzielił się swoją wiedzą o historii broni krótkiej od XVI wieku do czasów współczesnych. Historia rozwoju pistoletów i rewolwerów na przestrzeni 450 lat. Ponad 300 typów broni w pełnym kolorze. 208 stron kompetentnego tekstu.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

16
Broń Strzelecka XIX Wieku. Ilustrowana encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń Strzelecka XIX Wieku. Ilustrowana encyklopedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.06

Sporty strzeleckie i myślistwo są pasją wielu ludzi na całym świecie. Różne ich rodzaje wymagają wielu, często wysoko wyspecjalizowanych typów broni, zazwyczaj daleko odbiegających konstrukcyjnie od pierwowzorów lub tworzonych specjalnie dla potrzeb poszczególnych dyscyplin. Zadaniem tej książki jest przedstawienie czytelnikowi szerokiej gamy broni, których ludzie spoza wąskiego kręgu jej użytkowników zwykle nie widują. Schematy i kolorowe przekroje broni. Ponad 220 barwnych i 150 czarno-białych zdjęć.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

17
W poszukiwaniu zapachu snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu zapachu snów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.21

Europa między Wschodem a Zachodem, początek burzliwych lat dziewięćdziesiątych. W Polsce zostaje obalona komuna, w Berlinie pada mur, droga do zjednoczenia Niemiec staje otworem. Na Bałkanach ziemia zaczyna nasiąkać bratnią krwią. Między Niemcami i Polską krąży niestrudzenie matka dziesięcioletniego Jana, która od lat wychowuje w Niemczech samotnie syna. Z zapartym tchem obserwuje dramatyczny rozwój wydarzeń i heroiczne wysiłki swojej polskiej rodziny, która chwyta się każdego sposobu, żeby uratować przed ostateczną zagładą podupadły majątek. W przypływie szaleńczej odwagi matka Jana spełnia marzenie swojego dzieciństwa i kupuje konia. Marzenia nie spełniają się jednak bezkarnie: Lukrecja okazuje się wierzchowcem wyjątkowo krnąbrnym, nad związkiem bohaterki z ukochanym Joshem coraz bardziej ciąży cień jego byłej żony, a niepokojące nocne telefony rabują jej resztki snu. Euforia zjednoczeniowa mija szybko, kwitnące krajobrazy w nowych Landach kwitną nie dla każdego i powoli powraca cicha tęsknota za dobrymi, starymi czasami.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

18
O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.07

Książki i artykuły Druckera przez kilkadziesiąt lat wywierały wpływ na przywódców instytucji państwowych, biznesowych i non profit, a jego podstawowe koncepcje pomagały w kierowaniu najlepszymi organizacjami na całym świecie. Jednak na kartach tej książki nawet najzagorzalsi miłośnicy Druckera znajdą coś nowego. Zbiór O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce. Niepublikowane wykłady Druckera w wyborze i opracowaniu Ricka Wartzmana zawiera trzydzieści trzy wykłady wygłaszane zarówno dla specjalistów z różnych dziedzin, jak i studentów. Pokazują one wybitnego myśliciela w akcji, jak pogłębia, cyzeluje i poddaje próbom swoje koncepcje. Wśród znakomitych mów wygłaszanych od II wojny światowej i początków telewizji po epokę internetu i wyrośnięcie Chin na potęgę gospodarczą znalazły się między innymi: - Problemy z utrzymaniem ciągłości i pełnego zatrudnienia (1957) - Zarządzanie wielką organizacją (1967) - Wpływ strukturalnych zmian społeczno-gospodarczych świata na amerykański biznes (1977) - Organizacja oparta na wiedzy (1987) - Pracownik wiedzy i społeczeństwo wiedzy (1994) - Globalizacja (2001) Czasami skromny, czasami władczy i stanowczy, Drucker zawsze potrafił przykuwać uwagę słuchaczy. Ta książka tak samo działa na czytelników. O zarządzaniu, społeczeństwie i gospodarce. Niepublikowane wykłady Druckera w wyborze i opracowaniu Ricka Wartzmana to nowy i ważny dodatek do dzieł człowieka, który położył fundamenty pod zarządzanie w znanym nam dzisiaj kształcie.

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

19
Studia nad żydofilią. Wydanie IV - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad żydofilią. Wydanie IV
Dostępny
22 szt.

Stanisław Michalkiewicz Studia nad żydofilią Sprawa zwrotu majątków, oskarżenia o antysemityzm powiązane z prześladowaniem osób i instytucji gospodarczych nieakceptujących tzw. poprawności politycznej. Działania pozaprawne i krucjata przeciwko swobodom gwarantowanym przez Konstytucję Rzeczypospolitej.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

20
UKLADANKA BELLA         SARA 12 / 40 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UKLADANKA BELLA SARA 12 / 40
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

10,99 zł
Powiadomienie
21
UKLADANKA BELLA           SARA 15 /1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UKLADANKA BELLA SARA 15 /1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

33,50 zł
Powiadomienie
22
Plus minus. Podręcznik do myślenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plus minus. Podręcznik do myślenia
Dostępny
19 szt.

„Janusz Kapusta swoją najnowszą książką dowodzi, że jest nie tylko rysownikiem, ale i pisarzem. I to pisarzem na miarę Stanisława Jerzego Leca, któremu do Myśli nieuczesanych rysunki potrzebne nie były. Kapuście – inaczej – rysunek przydaje się, bo jest on punktem wyjścia do spostrzeżeń, na jakie wpada co chwilę jego autoportret, myśląca figurka szachowa, która siedzi w pozycji Buddy. Doktor Kapusta pisze równania. Rysuje twierdzenia. Wiele tam mądrości jak gdyby ze Wschodu. Jedno ze spostrzeżeń przypomina Kalidasę, indyjskiego Szekspira: miłość jest ogniem, który gasi pragnienie. Rysunki Kapusty to literatura. Teza Nie istnieje światło samo w sobie wykracza poza fizykę. Przyjemnie jest mieć coś wspólnego z tą książką. Jej tytuł brzmiałby równie dobrze w wersji alternatywnej, asekuracyjnej: Niezręcznik do myślenia”. – Krzysztof Mroziewicz „Na pierwszy rzut oka, oglądania, czytania, czyli treści tu niewiele. Ale e s e n c j i? Spójrzmy uważniej, zsumujmy, co podpowiada rysunek, myśl – sentencja, paradoks, metafora poetycka albo i tzw. obiegowa prawda... Czy nie odsłaniają się nam zaskakujące kierunki, możliwości odkryć w przestrzeniach ile bardziej rozległych, skomplikowanych, niż dotąd się nam widziało? Piękne, subtelne profity z lektury tego podręcznika! Dzięki, i chapeaux bas za taką pedagogikę, panie J. K.” – Leszek Długosz „Janusz Kapusta ma własny, unikalny styl. Jego rysunkowe anegdoty odznaczają się wspaniałymi pomysłami i wyobraźnią, spektakularną inteligencją i wysublimowanym poczuciem estetyki. Choć czerpie inspirację z własnego doświadczenia i wykształcenia, potrafili swoją fantazję na temat życia przełożyć na symbolikę ogólnoludzką. Trafiając prosto do podświadomości odbiorcy, wywołuje emocje u każdego”. – Ryszard Horowitz

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

23
Na spokojnych wodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na spokojnych wodach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.31

Jest upalny lipcowy poranek na Sandhamn. Ciało mężczyzny oplątane w rybacką sieć wypływa na ląd przy wschodnio-zachodnim brzegu wyspy Archipelagu Sztokholmskiego. Tydzień później na wybrzeżu zostaje znalezione zmasakrowane ciało kobiety. Śledztwo prowadzi inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacka. Co łączy tych dwoje z Sandhamn? I jakie sekrety skrywa mała społeczność? Czy Thomas dręczony cierpieniem po stracie nowonarodzonego dziecka i rozpadzie małżeństwa podoła trudnej sprawie? Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu przyjaciółka z dzieciństwa Nora Linde, która spędza lato na wyspie. Policjanci pracują pod ogromną presją. Muszą odnaleźć sprawcę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii... Nowy szwedzki kryminał podbił serca czytelników. Pełen napięcia dramat, którego akcja rozgrywa się na archipelagu. – „Aftonbladet” Bardzo obiecujący debiut. Viveca Sten może dołączyć do licznego grona najlepszych szwedzkich autorów kryminałów. – „Dagbladet” Viveca Sten jest naczelną prawniczką szwedzkiej poczty Posten. Mieszka pod Sztokholmem razem z mężem i trójką dzieci. Od najmłodszych lat spędzała każde lato na wyspie Sandhamn, gdzie jej rodzina od kilku pokoleń ma dom. Jej debiut literacki Na spokojnych wodach stał się w Szwecji bestsellerem, a prawa wydawnicze zostały sprzedane do kilku krajów.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

24
Romans to moja praca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romans to moja praca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.20

Pamiętnik o znalezieniu prawdziwej miłości. Patience Bloom od zawsze kochała romanse. Wierzyła, że może być bohaterką własnej romantycznej historii. W końcu dostaje wymarzoną pracę – zostaje redaktorką w wydawnictwie Harlequin. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się (ponownie) Sam – starszy od niej chłopak, który wiele lat wcześniej opiekował się nią na balu licealnym, gdy jej partner zostawił ją na lodzie. W końcu, po perypetiach, Sam i Patience stają na ślubnym kobiercu. Życie zlewa się z romantycznymi powieściami.

35,00 zł
30,45 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

25
Zimowe bajeczki. Pierwszy śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe bajeczki. Pierwszy śnieg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Przedstawiamy opowiadanie dla dzieci, które idealnie sprawdzi się na święta. Piękne ilustracje dodają uroku. W serii znajdują się jeszcze następujące opowiadania: Zimowy szalik, Urodzinowy prezent, Pierwsze święta Reniferka.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Być kobietą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być kobietą
Dostępny
2 szt.

Kobiety nigdy się nie wyzwolą, próbując upodobnić się do mężczyzn. Inną, choć niełatwą drogą, mogą osiągnąć bardzo wiele. Kluczem do tego jest akceptacja naszej kobiecości, uświadomienie sobie, że jest ona czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Pewnemu mężczyźnie w sile wieku zadano pytanie: „Jaka jest tajemnica tego, że żyje pan w takiej zgodzie z samym sobą?”. Odparł bez wahania: „To proste: moja żona żyje w zgodzie z samą sobą”. Mąż może zaakceptować swoją męskość, jeśli żona zaakceptuje swoją kobiecość. Akceptacja własnej płci jest największym darem, jaki mogą sobie ofiarować małżonkowie. Jak mogłabym zaakceptować mojego partnera, jeśli nie zaakceptowałabym samej siebie? Nie mogę kochać swego partnera, jeśli nie kocham siebie.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

27
Puzzle 160 elementów. Kraina Lodu. Jazda na łyżwach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Kraina Lodu. Jazda na łyżwach
Trefl, 160
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

Przedstawiamy puzzle 160 elementów z bohaterami filmu animowanego Disneya „Kraina Lodu” Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.8 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

28
Kronos 2/2014 Mesjanizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 2/2014 Mesjanizm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Spis treści: • Prezentacje • Eseje • Archiwum filozofii polskiej • Antykwariat • Recenzje i polemiki • Kronos poleca • Summary • Noty o autorach Mesjanizm był filozofią historii. Chrystologią historyczną. W dziejach polskich XIX stulecia odegrał zasadniczą rolę w konstrukcji pojęcia – za którym poszła praktyka – narodu historycznego. Sarmaci szukali wzorów dla życia u autorów antycznych. Chcieli być greckimi albo rzymskimi Panami. Ich wspólnota polityczna, Rzeczpospolita, miała być ucieleśnieniem arystotelejskiej politei, łącząc zalety monarchii, oligarchii i demokracji. Starożytni autorzy, Arystoteles i Cyceron, nie znali jednak pojęcia „historii”. Logos był dla nich Naturą, a Natura – Logosem. Polscy mesjaniści musieli zatem dokonać zasadniczej przemiany: uczynić polską mowę, tutejszy Logos, językiem historycznym. Wpisać go w głębokie horyzonty przeszłości i przyszłości, w perspektywę radykalnego przeistoczenia. Udział poetów w tym przedsięwzięciu nie jest przypadkowy. To poeci sięgają bowiem do fundamentów mowy, wyzwalając jej nieznane jeszcze energie i pokazując jej nowe możliwości.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Wishes B2.1 Workbook Student's book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wishes B2.1 Workbook Student's book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wishes is a modular secondary-level course for learners of English at upper intermediate level (CEF level B2.1). The course combines active English learning with a variety of lively topics presented in themed modules and prepares students for the Cambridge ESOL FCE examination as well as other exams at this level.

55,00 zł
47,85 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,15 zł

30
Puzzle 8 elementów. My Little Pony. Rainbow Dash. Baby Fun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 8 elementów. My Little Pony. Rainbow Dash. Baby Fun
Trefl, 8 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.29

Przedstawiamy pierwsze puzzle dla najmłodszych dzieci! „Baby Fun” to układanka puzzlowa składająca się z dużych elementów wykonanych z grubej tektury. Pozwoli ona twojemu dziecku ułożyć w ramce ulubioną postać z bajki. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 21.3 x 21.3 cm

12,24 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 1,25 zł

31
Okolice Warszawy; papierowa mapa turystyczna 1:75 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okolice Warszawy; papierowa mapa turystyczna 1:75 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

Mapa turystyczna okolic Warszawy obejmująca obszar od Serocka na północy, po Tłuszcz na wschodzie, Górę Kalwarię na południu oraz Teresin i Kampinos na zachodzie. Mapa opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty. Skala 1:75 000 (1 cm – 750 m). Bogata treść turystyczna, m.in.: • szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, • odległości na szlakach, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • parkingi, końcowe przystanki autobusów, • poziomice pokazujące ukształtowanie terenu, • mapa zgodna z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Produkty z serii see you! in... to tradycyjne mapy papierowe. Dołączamy do nich plastikowe etui, które chroni publikację przed wilgocią i uszkodzeniem. Jakość w przystępnej cenie. Seria obejmuje zarówno mapy samochodowe oraz plany miast.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

32
Wishes B2.1 Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wishes B2.1 Student's Book
Dostępny
1 szt.

Wishes B2.1 is a modular secondary-level course for learners of English at upper intermediate level (CEF level B2.1). The course combines active English learning with a variety of lively topics presented in themed modules and prepares students for the Cambridge ESOL FCE examination as well as other exams at this level.

79,00 zł
68,73 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,27 zł

33
Apacze i Komancze. Gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apacze i Komancze. Gra planszowa
Egmont - gry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.22

Gracze są wodzami indiańskich plemion, które walczą ze sobą o dominację na prerii. Będą zdobywać cenne zasoby, które pozwolą im na budowę nowych tipi oraz czółen i umożliwią dalszą ekspansję. Wygra gracz, którego szczep zdobędzie terytoria dostarczające najwięcej bizonów, łososi i indyków. "Apacze i Komancze" to gra strategiczna wymagająca planowania i zarządzania zasobami. Nieustanna rywalizacja z innymi graczami o najmniejszy nawet fragment terytorium sprawia, że w każdym momencie gry trzeba bardzo uważnie dysponować swoimi indiańskimi wojownikami i przewidywać posunięcia rywali. Liczba graczy 2-4 Czas rozgrywki 60 min. Wiek10-110 lat

99,90 zł
74,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,97 zł

34
Jak wielbić króla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wielbić króla
Dostępny
10 szt.

Zostaliśmy stworzeni do głębokiej więzi z naszym Ojcem – Królem. Zostaliśmy odkupieni, aby – jako kapłani, mający bezpośredni dostęp do sali tronowej w Niebie – służyć Bogu oraz nieść Jego światło i chwałę światu pogrążonemu w ciemności i cierpieniu. To najbardziej zdumiewający przywilej, jaki kiedykolwiek został dany człowiekowi. A jednak... Prawdziwego uwielbienia trzeba się nauczyć, i jest to proces. Niestety prawda o nim jest słabo rozumiana w Kościele, a jego praktyka mocno zaniedbywana. Zbyt mało wierzących doświadcza tej radości nie do opisania i radykalnej przemiany, jaką niesie za sobą wejście w pełni w rolę kapłana. W swojej głębokiej, ale jednocześnie przystępnej książce pastor Zach Neese, lider uwielbienia i autor wielu pieśni, zachęca do wejścia w tę rolę, dając przy tym praktyczne, biblijne wskazówki, będące pomocą w tej podróży.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

35
Wishes B2.2 Workbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wishes B2.2 Workbook
Dostępny
3 szt.

Wishes B2.2 is a modular secondary-level course for learners of English at upper intermediate level (CEF level B2.2). The course combines active English learning with a variety of lively topics presented in themed modules and prepares students for the Cambridge ESOL FCE examination as well as other exams at this level.

55,00 zł
47,85 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,15 zł

36
Ojcowska miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ojcowska miłość
Dostępny
4 szt.

Tata, który jest dostępny, ma w sobie dużą otwartość, i który zadaje dzieciom pytania, rozwija wspólne zainteresowania, wkłada wysiłek w rozwój przyjaźni i dba o to, by rodzina wytworzyła wspólne tradycje, jest na dobrej drodze do tego, by przybliżać dzieciom obraz naszego Ojca w Niebie. Taki mężczyzna jest zarówno ojcem, jak i przyjacielem swoich dzieci. Taki ojciec daje swoim dzieciom coś więcej niż tylko przyjaźń. On uczy je, jak budować relacje, pokazuje im wzór zdrowej rodziny, jest ochroną przed niebezpiecznymi i szkodliwymi przyjaźniami. Przygotowuje swoje dzieci do wchodzenia w interakcje społeczne z rówieśnikami w okresie dojrzewania i w dorosłym życiu. Daje im przyjaźń, która pośród wielu wyzwań i przemian wieku dojrzewania zawsze będzie stałym elementem ich życia. Taki ojciec zachęca też dzieci do tego, by rozwijały przyjaźń ze swoim Ojcem w Niebie, z Bogiem. Książka zawiera dodatkowo listę 60 fajnych rzeczy, które tata może robić ze swoimi dziećmi. Oto kilka takich propozycji: 1) Raz na trzy miesiące wybierz się na "randkę z tatą" z każdym ze swoich dzieci. 2) Zorganizuj Niedzielny Rodzinny Maraton Gier Planszowych. 3) Na Święta Bożego Narodzenia weź dzieci na spacer po okolicy, żeby zobaczyć lampki. 4) Ugotujcie specjalny posiłek dla mamy. Niech dzieci przygotują menu i wspólnie zabawcie się w kelnerów i kelnerki (pamiętajcie, żeby potem wspólnie posprzątać!). 5) Pójdźcie razem na śniadanie do restauracji. Pozwól dzieciom zamówić jedzenie dla siebie. 6) Sklejcie razem model. Pozwól dziecku jak najwięcej samodzielnie montować. 7) Wyprawcie się na "łono przyrody". 8) Upieczcie całą masę czekoladowych ciasteczek, do podziału między przyjaciół twoich dzieci.

29,00 zł
15,66 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 13,34 zł

37
Zbawienne wątpliwości - medytacje biblijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbawienne wątpliwości - medytacje biblijne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.13

Droga Czytelniczko, Chrystus jet niezwykle wytrwałym Oblubieńcem. Nie uda Ci się zniechęcić Go ani zniszczyć w Nim zachwytu wobec Ciebie - Jego oblubienicy. Im trudniej będzie Cię zdobyć, im trudniej będzie Mu Ciebie w sobie rozkochać, tym bardziej będzie zdeterminowany, aby walczyć i nie ustępować ani na krok. Jego miłość jest przeogromna, a potwierdza ją nieustępliwa cierpliwość i miłosierdzie. Jednak kiedy rozpoznasz, że Twoje wątpliwości są zaproszeniem do nowego życia z Nim i uwierzysz w Jego ofiarną miłość, i pozwolisz swemu sercu rozkochać się w Nim, wtedy może stać się coś zdumiewającego. Możesz zostać niezmiernie obdarowana "Boskim spojrzeniem". Drogi Czytelniku, Zakochaj się w Biblii! Bez wątpienia jest ona kapryśną "oblubienicą". Jako jej miłośnik będziesz musiał wykazać się wielką wytrwałością i ogromną wręcz cierpliwością, aby zdobyć jej zaufanie i przekonać ją o swej miłości. Jednak kiedy uda Ci się ta trudna sztuka i "oblubienica" uwierzy w Twoją miłość, wtedy niezmiernie Cię obdaruje, uczyni z Ciebie, swojego oblubieńca, człowieka mądrego, czyli szczęśliwego. Będziesz musiał wciąż czuwać i strzec się, aby o swej oblubienicy nie zapomnieć albo, co gorsza, nie zdradzić jej dla łatwiejszej "miłości". Jest ona bowiem zazdrosną "oblubienicą", potrafi zdemaskować niewiernego pseudomiłośnika i srogo go ukarać utratą mądrości. Dlatego ten, kto zafascynuje się jej pięknem i nie zniechęci pozorną niedostępnością, doczeka się owego ogromnego obdarowania, obdarowania głębokim poczuciem sensu samego siebie, tego, kim jest, i tego, co czyni.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

38
Układanka klocki Bella Sara 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka klocki Bella Sara 9
Tupiko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

Układanka Bella Sara 9 to zestaw 9 klocków w kształcie sześcianów. Na każdej ściance klocka naklejony jest inny fragment układanki z motywem magicznych koników. Dziecko układając klocki ćwiczy zdolności manulane, pamięć a także wyobraźnię.

20,30 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,5%
oszczędzasz 1,31 zł

39
Szepty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szepty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.21

ON WRÓCIŁ Co znaczy śmiertelny lęk, Hilary Thomas dowiedział się jako dziecko, jednak nigdy nie bał się tak, jak teraz. ON WRÓCIŁ Poluje na nią napędzany żądzą bardziej przerażającą niż wszelka nienawiść. I oto znów znalazł się w jej domu. ON WRÓCIŁ Wchodzi po schodach i nie można go powstrzymać. Hilary zabił go już kiedyś, lecz on wciąż powraca. Raz za razem. ON WRÓCIŁ I już stoi pod drzwiami jej sypialni. „Niesamowita, przerażająca książka”, Publishers Weekly

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

40
Realizm magiczny przewodnik (praktyczny) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realizm magiczny przewodnik (praktyczny)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.29

Realizm magiczny – przewodnik (praktyczny) to książka, która w przystępny sposób omawia bodaj najbardziej znany nurt latynoamerykańskiej prozy, który tak wielką karierę zrobił w XX wieku. Co łączy takie książki jak Sto lat samotności Garcíi Márqueza czy Królestwo z tego świata Carpentiera – i co różni je od opowiadań Borgesa czy Cortazara? Jak magiczna wizja świata, właściwa społeczeństwom plemiennym, wkroczyła do wielkiej literatury – i co z tego wynikło? I dlaczego współcześni prozaicy latynoscy odcinają się tak zapamiętale od realizmu magicznego? Realizm magiczny – przewodnik (praktyczny) zawiera krótkie omówienie historii nurtu i debaty na jego temat, przedstawia definicję (praktyczną, oczywiście) realizmu magicznego, a także pokazuje jego obecność – lub nieobecność – na przykładach powieści takich jak przywołane dzieła Garcíi Márqueza i Carpentiera, ale też Juana Rulfo, Patricka Süskinda, Olgi Tokarczuk i Andrzeja Stasiuka. Książka adresowana jest do czytelników zainteresowanych literaturą i ma charakter popularyzatorski.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

41
Dyrygent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrygent
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.31

Powieść o wybitnym kompozytorze Dymitrze Szostakowiczu i dramatycznym oblężeniu Leningradu w czerwcu 1941 roku, gdy armia niemiecka starała się nalotami bombowymi i głodem skłonić mieszkańców miasta do poddania się. Większość kulturalnej elity miasta została ewakuowana, ale Dymitr Szostakowicz pozostał, by bronić miasta. Muzycy, którzy mają wykonać jego VII Symfonię, głodują, ale przez pięć przeraźliwie zimnych miesięcy uparty dyrygent Eliasberg stara się doprowadzić ich grę do perfekcji. Walka o wirtuozowskie wykonanie symfonii przeradza się w walkę o życie. Poruszająca powieść mieszkającej w Berlinie nowozelandzkiej pisarki, absolwentki Oksfordu, o niezłomności ludzkiego ducha i sile wybitnej muzyki. Dyrygent był najlepiej sprzedającą się powieścią w Nowej Zelandii w 2011 roku.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42
Prawo rodzinne i opiekuńcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rodzinne i opiekuńcze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.10

Seria „Skrypty Becka” przeznaczona jest dla studentów wydziałów prawa i aplikantów. Książki z tej serii zawierają najistotniejsze wiadomości z określonej dziedziny prawa oraz pozwalają na szybka i efektywna naukę. W Skrypcie „Prawo rodzinne i opiekuńcze” przedstawiono zagadnienia objęte uniwersyteckim kursem tego przedmiotu, zawarte w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz pozakodeksowych przepisach dotyczących funkcjonowania rodziny.

55,00 zł
45,65 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,35 zł

43
Career Paths. Insurance. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Insurance. Student's Book
Dostępny
4 szt.

Career Paths: Insurance is a new educational resource for insurance industry professionals who want to improve their English communication in a work environment. Incorporating career-specific vocabulary and contexts, each unit offers step-by-step instruction that immerses students in the four key language components: reading, speaking, and writing.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

44
Career Paths Science - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths Science
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Career Paths: Science is a new educational resource for scientific professionals who want to improve their English communication in a work environment. Incorporating career-specific vocabulary and contexts, each unit offers step-by-step instruction that immerses students in the four key language components: reading, speaking, and writing.

59,00 zł
51,33 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,67 zł

45
Career Paths. Logistics. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Logistics. Student's Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.08

Publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub zawodowo zajmujących się logistyką, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową.

59,00 zł
51,33 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,67 zł

46
Rok w rozmowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w rozmowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.02

Sensowna rozmowa jest sztuką. Sensowna rozmowa z pisarzem jest sztuką do potęgi drugiej. Prawie każdy autor tworzy medialnego awatara na potrzeby kontaktów z dziennikarzami czy krytykami literackimi. Trudno go ominąć, nie jest łatwo dotrzeć do człowieka w pisarzu. A Jarosławowi Czechowiczowi się to udało. Może dlatego, że postawił na szczerość. I udowodnił, że rozmowa z pisarzem jest sztuką. Robert Ostaszewski

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

47
Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.09

Ubierz się w kolor to niezwykła książka, która wprowadzi Cię w fascynujący świat koloru, znany jedynie specjalistom. Od dziś możesz zapoznać się z analizą opartą na 12 typach kolorystycznych i świadomie wykorzystywać barwy. Możesz nosić każdy kolor. Kluczowy jest jednak jego odcień. Źle dobrany postarza, ukazuje niedoskonałości skóry, gasi jej naturalny odcień, uwypukla cienie pod oczami. Natomiast dobrze dobrany - potrafi zdziałać cuda.

37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

48
Prawo ochrony środowiska Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo ochrony środowiska Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Komentarz do ustawy Prawo ochrony środowiska stanowi wyczerpujące opracowanie do ustawy z 27.4.2001 r. – Prawo ochrony środowiska. W sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny niniejsza książka pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.: ochrony jakości i ograniczeń w korzystaniu ze środowiska, pozwoleń na wprowadzanie do środowiska substancji lub energii, poważnych awarii, opłat za korzystanie ze środowiska, administracyjnych kar pieniężnych, odpowiedzialności w ochronie środowiska, organów administracji i instytucji ochrony środowiska: ich zadań i właściwości w poszczególnych sprawach, a także procedur kontrolnych. Niniejsze, 2. wydanie, bazujące na tekście jednolitym z 26.8.2013 r. (Dz. U. poz. 1232) uwzględnia najnowsze zmiany ustawodawcze, w tym także projektowane, dotyczące m.in.: nowelizacji z 4.3.2011 r., której celem było doprecyzowanie przepisów określających formę prawną wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, nowelizacji z 28.4.2011 r. dotyczącej zmiany przepisów o emisji gazów cieplarnianych i dostosowania ich do ustawy o systemie handlu, nowelizacji z 15.4.2011 r., w której dostosowano przepisy Prawa ochrony środowiska do nowej ustawy o efektywności energetycznej, której celem jest stworzenie ram prawnych dla działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej kraju, nowelizacji z 13.4.2012, której celem jest dostosowanie przepisów ustawy do prawa Unii Europejskiej poprzez transponowanie do polskiego porządku prawnego przepisów w zakresie oceny i zarządzania jakością powietrza zawartych dyrektywie 2008/50/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, nowelizacji 14.12.2012 r., której przepisy Prawa ochrony środowiska dostosowano do regulacji wprowadzonych nową ustawą o odpadach, implementacji postanowienia dyrektywy 2010/75/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych; celem dyrektywy IED jest ujednolicenie i konsolidacja obowiązujących przepisów wspólnotowych dotyczących emisji przemysłowych, tak aby usprawnić system zapobiegania zanieczyszczeniom powodowanym przez działalność przemysłową oraz ich kontroli; (Druk Sejmowy Nr 2162). Oprócz zaprezentowania zmian legislacyjnych Komentarza przywołuje również aktualne piśmiennictwo z komentowanej dziedziny i dziedzin pokrewnych oraz przedstawia – poza wcześniej zamieszczonym i wciąż aktualnym – najnowsze orzecznictwo przedmiotowe. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień. Niniejsza pozycja to nieodzowna pomoc dla praktyków, w szczególności sędziów, referendarzy sądowych, radców prawnych, adwokatów, stanowi ona również nieocenioną bazę wiedzy dla doktorantów, aplikantów zawodów prawniczych i studentów.

349,00 zł
289,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 59,33 zł

49
Puzzle 100 elementów. Kraina Lodu. Anna i Elsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Kraina Lodu. Anna i Elsa
Trefl, 100
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.23

Przedstawiamy puzzle z bohaterkami filmu animowanego Disneya „Kraina Lodu”. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.8 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

50
Nasz teatrzyk. Scenariusze teatralne na każdą porę roku + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz teatrzyk. Scenariusze teatralne na każdą porę roku + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Zbiór scenariuszy dla przedszkolaków na każdą okazję, do wykorzystania w przedszkolach, szkołach i w świetlicach. Znajdziesz tu scenariusze: 1. Czas na wiosnę 2. Wielkanocna przygoda 3. Warsztat Mikołaja 4. Na choince 5. Jasełka 6. Bajkowa Babcia

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

51
Zimowe bajeczki. Zimowy szalik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe bajeczki. Zimowy szalik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

„Pierwszy śnieg”, „Zimowy szalik”, „Urodzinowy prezent” i „Pierwsze święta Reniferka” to krótkie, zimowe opowiadania dla najmłodszych, którym uroku dodały przecudne, kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

52
Zimowe bajeczki. Urodzinowy prezent - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe bajeczki. Urodzinowy prezent
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

„Pierwszy śnieg”, „Zimowy szalik”, „Urodzinowy prezent” i „Pierwsze święta Reniferka” to krótkie, zimowe opowiadania dla najmłodszych, którym uroku dodały przecudne, kolorowe ilustracje.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

53
Zimowe bajeczki. Święta reniferka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe bajeczki. Święta reniferka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.11

„Pierwszy śnieg”, „Zimowy szalik”, „Urodzinowy prezent” i „Pierwsze święta Reniferka” to krótkie, zimowe opowiadania dla najmłodszych, którym uroku dodały przecudne, kolorowe ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

54
Archiwum Ringelbluma Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy Tom 14, Kolekcja Hersza Wassera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archiwum Ringelbluma Konspiracyjne Archiwum Getta Warszawy Tom 14, Kol...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Kolekcja Wassera, której poświęcono ten tom, to zespół dokumentów przekazanych po wojnie do YIVO Institute for Jewish Research w Nowym Jorku przez Hersza Wassera, sekretarza grupy Oneg Szabat. Jest to jedyny, poza Żydowskim Instytutem Historycznym, zbiór dokumentów z Archiwum Ringelbluma i świadectwo nie tylko niezwykłego dzieła jakim były prace Oneg Szabat, ale też powojennych losów, jakie stały się udziałem tych, którzy w tym przedsięwzięciu uczestniczyli. Na tom składają się dokumenty wyłączone w 1946 r. z pierwszej części Archiwum przez Hersza Wassera oraz niepublikowane dotąd dokumenty spoza ARG, tworzone głównie na potrzeby Delegatury Rządu na Kraj.

44,00 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,04 zł

55
Inżynierowie. tajna armia Hitlera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynierowie. tajna armia Hitlera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Wieloletnią dominację na arenie międzynarodowej nazistowskie Niemcy zawdzięczały potędze gospodarczej i militarnej. Talent technokratów i budowniczych nie tylko wspierał reżim Hitlera, ale także pozwolił mu przetrwać dłużej, niż się spodziewano. Bohaterami tej bogato ilustrowanej publikacji są Fritz Todt i Albert Speer, dwaj najważniejsi inżynierowie Hitlera. Blaine Taylor opisuje, w jaki sposób osiągnięcia na polu techniki, na równi z tymi na polu walki, pozwoliły III Rzeszy przetrwać aż sześć wojennych lat. Dr Todt był budowniczym pierwszej na świecie sieci superautostrad (Autobahnen), które funkcjonują do dziś, a także niemieckiego Wału Zachodniego (Westwall), czyli systemu fortyfikacji, którego powstanie poprzedziło budowę Wału Atlantyckiego i Wschodniego. Ten twórca wojennych „kwater Führera” oraz schronów dla U-Bootów zginął w katastrofie lotniczej, z którą wiąże się wiele tajemnic. Na stanowisku niemieckiego ministra uzbrojenia i produkcji wojennej Todta zastąpił długoletni architekt Hitlera Albert Speer. Określany przez Hitlera mianem geniusza, zaprojektował i nadzorował budowę monumentalnych trybun w Norymberdze, gdzie odbywały się zjazdy partii nazistowskiej, a których fragmenty przetrwały do dzisiaj. Pomimo nieustannych alianckich bombardowań i radzieckiej ofensywy ze wschodu Speer zdołał utrzymać funkcjonowanie niemieckiej machiny przemysłowej aż do wiosny 1945 roku. Dbał też o finansowanie wznoszenia fortyfikacji i budowy rakiet – broni V. Speer skazany za zbrodnie wojenne w Norymberdze odsiedział 20-letni wyrok w więzieniu Spandau. Po wyjściu na wolność zyskał rozgłos jako autor bestsellerowych wspomnień. Książka Blaine’a Taylora to pierwsza rozprawa, w której przeanalizowano rolę, jaką obaj technokraci odegrali w najstraszliwszej wojnie w dziejach ludzkości.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry