hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.10.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 października 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pamiętnik z Powstania Warszawskiego (Miron Białoszewski), na drugim Twierdza Aniołów (Małgorzata Nawrocka). Kolejny produkt to Oblężenie niebios (Louis Wohl) oraz Puzzle 120 elementów. Księżniczka i jej jednorożce (Castorland).
1
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego
Dostępny437 szt.

Od placu Żelaznej Bramy, od placu Bankowego, od Elektoralnej, Chłodną po naszej stronie pod murem lecieli i lecieli ludzie, kobiety, dzieci, wszyscy schyleni, szarzy, posypani czymś. Pamiętam, że zachodziło słońce. Paliło się. Ludzie lecieli i lecieli. Potokiem. Ze zbombardowanych domów. (fragment)

35,00 zł
22,05 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

15 osób kupiło
2
Twierdza Aniołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdza Aniołów
Dostępny38 szt.

Napisana z wielką wyobraźnią i humorem powieść angel-fiction (bo jaką inną może stworzyć o prawdziwym Niebie mieszkanka Ziemi?). Sięgną po nią czytelnicy w wieku 14–100.Główni bohaterowie – trzej kandydaci na aniołów – kończą właśnie sześćdziesiątą pierwszą klasę Anielskiej Akademii, której grono pedagogiczne stanowią sławni Święci. Profesorowie nie uczą tam jednak ani matematyki, ani języków obcych, ale np. dolatywania na czas, wiedzy o metodach kuszenia, itd. W szkole, w której kogut św. Piotra służy jako budzik, wszystko może się zdarzyć. I faktycznie – z każdą stroną powieści poznajemy nowe niespodzianki, nowe przygody anielskich adeptów. Jak każda dobra powieść, ta również ma walor edukacyjny oraz liczne odniesienia, które można zaaplikować do codziennego życia. Oczywiście, głównie w kwestii walki pomiędzy dobrem a złem. Dlatego nie bez kozery spotkamy postać nie fikcyjną: samego Świętego Michała Archanioła i będziemy mogli nauczyć się skutecznej do niego modlitwy.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

4 osoby kupiły
3
Oblężenie niebios - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblężenie niebios
Dostępny14 szt.

XIV wiek. Włochy i Francja. Młoda dziewczyna nie chce zamążpójścia. Chce odwrócić się od życia w świecie. Ale świat zwraca się do niej. Musi łagodzić konflikty między miastami. Musi wygaszać zarzewia wojen. Musi wyrwać papieża z niewoli... wygodnego życia w Awinionie i skłonić do powrotu do Rzymu. Dokonuje wszystkiego... choć żyje raptem trzydzieści trzy lata. To Caterina Benincasa ze Sieny... święta.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

4 osoby kupiły
4
Puzzle 120 elementów. Księżniczka i jej jednorożce - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 120 elementów. Księżniczka i jej jednorożce
Castorland, 120 elementów
Dostępny55 szt.

Puzzle 120-elementowe – klasyczne puzzle dziecięce Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe oraz dzikie zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • duże nasycenie kolorów, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie, • możliwość przyklejenia i powieszenia jako obraz. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 32.0 x 23.0 cm Rozmiar opakowania: 24.5 x 17.5 x 3.7 cm

12,19 zł
10,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 1,20 zł

3 osoby kupiły
5
Boża wojowniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boża wojowniczka
Dostępny11 szt.

XV wiek. Wojna stuletnia. Anglicy okupują szmat terytorium Francji. I ciągle wygrywają. Skromna nastoletnia wieśniaczka słyszy głosy. Każą jej walczyć z najeźdźcą. Dziewczyna rozkazuje dowódcom. Prowadzi wojska do boju. Wygrywa bitwy. Skłania też króla do walki. Francuzi przeganiają Anglików ze swej ojczyzny. A ona zostaje oskarżona i skazana... na śmierć w płomieniach stosu. To Jehanne d’Arc... święta.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

2 osoby kupiły
6
Orły imperium. Tom 8. Centurion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 8. Centurion
Dostępny9 szt.

Rzym i imperium Partów od dawna rywalizują ze sobą o królestwo Palmiry, położone pomiędzy dwoma mocarstwami. Choć Palmira została wcielona do prowincji syryjskiej, zamieszki na wschodnich rubieżach imperium rzymskiego przybierają na sile. Partowie atakują graniczny fort nad Eufratem, zabijając wszystkich Rzymian. Oficerowie rzymskiej armii, Macro i Katon, którzy mają za sobą niejedną niebezpieczną misję, werbują rekrutów w podbitej prowincji. Szkolą jednostki pomocnicze legionów wiedząc, że Partowie są mistrzami wojny podjazdowej. Aby utrzymać dla Rzymu strategiczne królestwo, wyruszają do Palmiry na czele dwóch kohort. Oblężeni przez przeważające siły nieprzyjaciół w głębi obcego terytorium, stoczą walkę, jakiej nigdy wcześniej nie przeżyli.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
7
Sepultura. Brazylijska furia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sepultura. Brazylijska furia
Dostępny7 szt.

Książka pt. Sepultura to historia zespołu, który zaczynał w Belo Horizonte, trzecim co do wielkości mieście w Brazylii, by potem zyskać sławę i uznanie na całym świecie. Autor opisuje młodość założycieli grupy, którzy zaczynali przygodę z muzyką w okresie, gdy ich kraj przechodził poważne zmiany społeczno-polityczne i z państwa rządzonego przez dyktaturę wojskową przekształcał się w nowoczesną demokrację. Następnie możemy śledzić zmiany stylu i składu zespołu, przypatrując się zarazem jego niezwykłej międzynarodowej karierze od debiutanckiego minialbumu Bestial Devastation, wydanego w roku 1985, aż po najnowszą płytę „Sepultury”, The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart. Całość uzupełniają liczne wkładki z unikatowymi zdjęciami oraz szczegółowa dyskografia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
8
100 najpopularniejszych samochodów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 najpopularniejszych samochodów
Dostępny17 szt.

Niniejsze opracowanie nie jest katalogiem najnowszych samochodów. Przedstawiono w nim modele pojazdów, najczęściej zakupionych w polskich salonach samochodowych, na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. A więc takich, które – w czasie opracowania tej książki – były lub w najbliższych latach będą w największej liczbie egzemplarzy użytkowane w Polsce – po prostu najpopularniejsze. Od tych wiekowych, np. sprowadzanych jako używane do Polski, mają nowocześniejszą konstrukcję z zakresu bezpieczeństwa, i stanowią mniejsze zagrożenie wypadkowe wynikające z niesprawności.?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
9
100 filmów konserwatywnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 filmów konserwatywnych
Dostępny27 szt.

Wybierając filmy do recenzji w „Najwyższym Czasie!” pod hasłem „100 filmów konserwatywnych” kierowałem się zawsze artystyczną i ideową rangą danego filmu, jego tematem oraz szansą dotarcia danego utworu do szerszej publiczności. Zależało mi zawsze aby naświetlić aktualny społeczny i kulturowy kontekst danego obrazu. Film nie jest bowiem tylko artystycznym dziełem samym w sobie (choć w pewnym sensie tym jest), lecz także – a nawet przeważnie – pewnym produktem medialnym, który zawsze istniał i cały czas istnieje w kulturze popularnej danego kraju oraz, co najważniejsze, funkcjonuje w płaszczyźnie uniwersalnej, symbolizowanej głównie przez kino hollywoodzkie. Tak traktowało zawsze kino większość światowych historyków i teoretyków kultury masowej. Będę się więc starał ukazać swój stosunek do mojej publicystycznej działalności na niwie krytyki filmowej, czym zajmuję się od przełomu lat 60 i 70. XX wieku, a więc ponad czterdzieści lat?

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

1 osoba kupiła
10
Klocki drewniane, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Klocki drewniane, mix wzorów
Tupiko
Dostępny2 szt.

Przedstawiamy zestaw drewnianych klocków, na których nadrukowany jest cały alfabet małych liter, dużych liter lub cyfr. Zestawy wybierane losowo. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

29,90 zł
19,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 10,46 zł

2 osoby kupiły
11
Głupia baba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głupia baba
Dostępny27 szt.

Zagadkowe morderstwo, zakazany romans, satyra na polską wieś, dowcip, trochę folkloru i odrobina pikanterii Niezbyt atrakcyjna, uwielbiająca słodycze Natalia nie może ułożyć sobie życia. Mieszka kątem u siostry we Wrocławiu, zajmuje się jej dziećmi i musi liczyć się z każdym groszem. Pisze pracę doktorską i ma nadzieję, że gdy już zdobędzie stopień doktora, łatwo znajdzie pracę i wszystko się zmieni. Do tych typowych dla naszych czasów rozterek dochodzi problem sercowy. Natalia ma romans ze swoim promotorem. On jednak nie zamierza porzucać rodziny i wiązać się z nią. Pewnego dnia siostra przedstawia Natalii propozycję nie do odrzucenia – ma wyjechać na dłuższy czas na wieś i opiekować się ciotką. Na wsi podobno straszy. Wkrótce dochodzi tam do tajemniczych zabójstw ludzi i zwierząt...

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
12
Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.15

Kolejna, długo oczekiwana książka Oliviera Lafay`a, autora bestsellerowego Treningu siłowego bez sprzętu. Jest to kompendium wiedzy na temat odżywiania w treningu i sporcie. Czytelnik znajdzie w niej teorię, ale i tabele, wyliczenia, jadłospisy i treningi żywieniowe oraz konkretne przepisy kulinarne. W książce między innymi: – twój profil energetyczny, – budowa masy mięśniowej, – redukcja tkanki tłuszczowej, – stabilizacja.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
13
Pan na Wisiołach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan na Wisiołach
Dostępny5 szt.

Trzecia część cyklu o demonicznej wiosce zamieszkałej przez starców; dalsze losy rodziny mieszczuchów, którzy odważyli się rozpocząć życie z dala od cywilizacji. Od krwawych wydarzeń w Wisiołach mija sześć lat. Tymoteusz, odrzucony przez rodzinę, przebywa w specjalnym ośrodku dla „bestii". Magda z dorastającym Czarkiem oraz pięcioletnią Anielką, chorą na progerię, znajdują schronienie w mieście w centrum Polski. Tymczasem przez kraj przetacza się fala niewyjaśnionych śmierci, a Czarek pchany dziwnym pragnieniem jedzie do ojca. Po spotkaniu Tymoteusz ucieka, uprowadzając terapeutkę. Pod nieobecność syna, w jego domu zagnieżdża się opętańcza siła i bierze we władanie mamę. Anielką interesuje się HUMANGEN, fundacja prowadząca badania nad starzeniem się. Do Bełchatowa, miejsca zamieszkania Anielki ściągają wszystkie złe siły i moce. Dlaczego? Co takiego kryje w sobie skazana na przedwczesne starzenie dziewczynka?

24,50 zł
18,99 zł

Rabat 22,5%
oszczędzasz 5,51 zł

14
Ale plama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale plama
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Pioteryk jest przybyszem z innej planety – Trezoru. Ląduje wraz z rodziną na Ziemi i chce tego czy nie, musi tu trochę pomieszkać. Niestety, koledzy z nowej klasy od razu się od niego odsuwają. Chłopak staje się odmieńcem, outsiderem, któremu trudno zawrzeć nowe przyjaźnie. Nie jest lubiany. Czy to dlatego, że wygląda inaczej niż wszyscy? Że ma jedno oko brązowe, drugie niebieskie i wygolone brwi? Czy jest przez to gorszy? A może źli i niesprawiedliwi są uczniowie, którzy mu z powodu tej inności dokuczają. Powieść o tolerancji. O szanowaniu i akceptowaniu ludzi bez względu na ich słabości, ułomności, kolor skóry czy narodowość.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

15
Rewolucja paranoiczno-krytyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja paranoiczno-krytyczna
Niedostępny
Brak

Salvador Dali perfekcyjnie sprzągł własną sztukę z oryginalnymi poglądami i stylem życia. Fascynował onirycznymi obrazami, publicznymi happeningami, lansowaną metodą paranoiczno-krytyczną – był fenomenem w dziejach sztuki. Jego metoda paranoiczno-krytyczna polegała na świadomym naśladowaniu przez artystę wizji ludzi obłąkanych, paranoików, za pomocą odpowiednich praktyk i ćwiczeń umysłowych. Była czymś w rodzaju symulacji stanu halucynacji, a następnie odzwierciedlania go. Metodę tę stosował w każdej dziedzinie sztuki, jaką uprawiał. Zapis eksperymentów twórczych, fantazji seksualnych, jego poglądy na sztukę, filozofię i swoisty manifest surrealizmu nie przestają intrygować i sprawiają, że zainteresowanie twórczością Dalego nie maleje, choć od jego śmierci minęło już 25 lat.

30,00 zł
22,20 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

16
Morderstwo w zaułku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo w zaułku. Audiobook
Agata Christie, Dolnośląskie
Niedostępny
Brak

Herkules Poirot jest bohaterem wszystkich czterech opowiadań tomu. Morderstwo w zaułku – mało wiarygodne samobójstwo, a może jednak morderstwo? Niewiarygodna kradzież – kto chciał skompromitować lorda, kradnąc dokumenty państwowe? Lustro nieboszczyka – kto zabił ekscentrycznego arystokratę? Trójkąt na Rodos – czemu służą wieloramienne trójkąty wielomałżeńskie? Wnioski są dwa. Pierwszy: nie ma faktów oczywistych. Drugi: każdy fakt może zyskać nową interpretację. A drwina z „małych szarych komórek” Herkulesa Poirot nikomu nie ujdzie na sucho.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

17
Morderstwo na plebanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo na plebanii
Niedostępny
Brak

Nikt nie lubi pułkownika Protheroe za jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Nawet ksiądz proboszcz, narrator opowieści, oświadcza, że ten, kto pozbawi pułkownika życia, wyświadczy światu przysługę... Nie spodziewa się, jak szybko złe licho wysłucha jego słów. Śledztwo napotyka wiele trudności i nie wiadomo, jaki byłby jego koniec, gdyby nie „kochany ksiądz proboszcz” i panna Marple, która może dotrzymać kroku nawet naczelnikowi policji.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

18
Kartki pocztowe Kubuś Puchatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartki pocztowe Kubuś Puchatek
Niedostępny
Brak

16 kartek na Święta Bożego Narodzenia i zimę z Kubusiem i innymi mieszkańcami Stuwiekowego Lasu. Pierwsze strony zawierają instrukcje, jak bawić się z pocztówkami, jak je ozdabiać, co można wykorzystać w dekorowaniu, jak zaadresować kartkę. Pozostałe zawierają 16 kartek do ozdobienia dla dzieci. Na odwrocie jest miejsce na wpisanie tekstu lub wstawienie rysunku, adres i znaczek, jak w standardowej karcie pocztowej. Kartki można wysłać lub zachować dla siebie.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

19
Graff. Jestem stąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graff. Jestem stąd
Niedostępny
Brak

Feministka na placu zabaw, niania w Nowym Jorku, intelektualistka wszędzie – a do tego działaczka Kongresu Kobiet i autorka Świata bez kobiet, książki przełomowej dla debaty o Polsce czasów transformacji. Agnieszka Graff, jedna z najbardziej wyrazistych publicystek ostatnich lat, opowiada historię polskiego ruchu kobiecego, pokazuje zderzenie amerykańskiego campusu z wschodnioeuropejskim „patriarchatem po Seksmisji”, rysuje mapę dylematów współczesnego feminizmu. Jestem stąd to historia dojrzewania od młodzieńczego katolicyzmu i antykomunizmu, przez liberalny indywidualizm aż po lewicowy projekt opiekuńczej Matczyzny wszystkich Polaków, Polek i nie tylko. Książka lekka i głęboka zarazem: o odkrywaniu i budowaniu tożsamości, o feminizmie i gender, o kruchym społeczeństwie obywatelskim, o Manifie i Kongresie Kobiet oraz o życiu ideowym i codziennym w czasach transformacji i patriarchatu. To nie tylko wywiad z jedną z najciekawszych intelektualistek polskich to ważny przyczynek do najnowszej historii Polski. Konieczna lektura dla wszystkich, którzy są „stąd”. Tych „nie stąd” też porwie – Magdalena Środa. W wywiadzie rzece z Agnieszką Graff po prostu się zaczytałem przez dwie noce i dzień pomiędzy nimi. Mówi ona o literaturze i humanistyce, o studiach gender, o światowym i polskim feminizmie i przede wszystkim o tożsamości — kobiety, Polki, matki, feministki. Z poruszającą szczerością Graff opowiada o tym, jak poznawała samą siebie, jak uczyła się nie bać oraz uwalniać własną siłę. Autorka pokazuje, jak kobiety polskie płacą cenę transformacji, i ostrzega, że zostało nam już niewiele czasu, by obronić własną podmiotowość oraz możliwość autonomicznych wyborów w najważniejszych sprawach życiowych – Wiktor Osiatyński.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

20
ECDL Podstawy pracy z komputerem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ECDL Podstawy pracy z komputerem
Dostępny60 szt.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence - ECDL) potwierdza zdobycie umiejętności w zakresie obsługi komputera i programów użytkowych po odbyciu międzynarodowego systemu szkoleń. W Polsce licencji na szkolenia udziela Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI), ono także wydaje certyfikaty. Korzyści dla posiadacza certyfikatu ECDL: ?potwierdzenie posiadanych kompetencji, ?wzrost pozycji na rynku pracy, ?większa pewność utrzymania zatrudnienia, ?wzrost mobilności, ?wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie. Egzaminy ECDL, począwszy od jesieni 2013 roku, są prowadzone według nowego syllabusa. Podstawę stanowią dwa moduły egzaminacyjne: dotyczący sprzętu i systemów operacyjnych oraz pracy w sieci. Umiejętności w tym zakresie stanowią bazę, na której można budować dalsze możliwości posługiwania się współczesnym sprzętem komputerowym. Podstawy pracy z komputerem to pierwszy z dwóch podstawowych modułów ECDL. Obejmuje on podstawy technik informacyjnych oraz zasady korzystania z komputera i systemu operacyjnego. Można wymienić tu następujące zagadnienia: * podstawy technologii informacyjnej i komunikacyjnej, * przegląd sprzętu i oprogramowania, * zasady pracy w systemie operacyjnym Windows, * narzędzia i aplikacje systemowe, * edycja i drukowanie dokumentów, * struktura zapisu informacji ? nośniki, foldery, pliki, * zarządzanie informacjami, * podstawy sieci komputerowych, * zasady bezpieczeństwa i ochrony danych, * higiena pracy i elementy ochrony środowiska. Książka rekomendowana przez PTI jako materiał szkoleniowy.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

21
Zasada Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada Oz
Niedostępny
Brak

Żadna firma nie może pozwolić sobie na brak odpowiedzialności! „Zasada Oz opisuje to, co wszyscy podejrzewaliśmy – że to nie tylko Ameryka przeżywa kryzys, ale kryzys przeżywa także amerykański charakter. Dobra wiadomość jest taka, że Connors, Smith i Hickman opisują także „żółtą brukowaną drogę” którą wszyscy musimy podążyć, aby odzyskać te cechy, które są wymagane do osiągnięcia sukcesu.” – STEPHEN R. COVEY, autor książki 7 nawyków skutecznego działania oraz Zasady skutecznego przywództwa „W książce Zasada Oz idee, które pojąć może każdy pracownik – odpowiedzialność, zaangażowanie pracowników, kontynuowanie wysiłków i wydajna realizacja. Zastosowanie wszystkich tych idei może przełożyć się bezpośrednio na zyski firmy. Polecam tę książkę każdemu, na każdym poziomie organizacji, kto szuka tego następnego kroku na drodze ku budowie doskonałych zespołów i osiągnięciu rezultatów.” – DAVID SCHLOTTERBECK, prezes i dyrektor naczelny ALARIS Medical Systems ROGER CONNORS oraz TOM SMITH są współzałożycielami firmy Partners In Leadership, Inc., znanej na całym świecie z prowadzenia szkoleń na temat odpowiedzialności. Mając ponad siedmiuset klientów w pięćdziesięciu sześciu krajach, każdego roku szkolą dziesiątki tysięcy osób, przekazując im wiedzę na temat sprawdzonych koncepcji odpowiedzialności zawartych w Zasadzie Oz. CRAIG HICKMAN jest współautorem międzynarodowych bestsellerów: Creating Excellence oraz Mind of a Manager, Soul of a Leader i wielu innych książek biznesowych.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

22
Terra Incognita Wybrzeże Szkieletów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terra Incognita Wybrzeże Szkieletów
Niedostępny
Brak

Seria „Terra Incognita” to przede wszystkim seria przygodowa, sięgająca do najlepszych przykładów powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży. Trzy elementy charakteryzujące serię: o Współczesna historia opowiadająca przygody polskich dzieci; znane realia, wiarygodni bohaterowie; o Walor edukacyjny: bohaterowie odwiedzają różne miejsca w Europie i Afryce; bogate opisy i odniesienia do geograficznych, kulturowych i historycznych faktów; o Przygoda i sensacja: zaskakujące wydarzenia, zagadki, tajemnice, szybkie zwroty akcji – wszystko to, co młody czytelnik lubi najbardziej w powieściach przygodowych. Aby książka przykuwała czytelnika nie tylko treścią, ale i formą edytorską, wewnątrz okładki pojawi się mapa, w środku zaś ilustracje czarno-białe. Taka oprawa graficzna przywodzi na myśl najlepsze powieści dla młodzieży (seria Alfreda Szklarskiego, książki Karola Maya) w nowoczesnej, współczesnej wersji, mogą nie tylko ułatwić dzieciom lekturę (mapy pozwolą śledzić trasę bohaterów, szkice przedstawiające zwierzęta, przyrodę czy napotkane plemiona – ułatwią dzieciom zapamiętanie wielu faktów), ale sprawią też, że książka wyróżni się na rynku. Reasumują, seria „Terra Incognita” to zagadka, tajemnica, egzotyka (dzikie zwierzęta, tropikalne puszcze, sawanny, rwące rzeki, dzikie plaże itd.). Do tego szereg złych bohaterów-przeciwników, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do odnalezienia matki (wśród nich poszukiwacze skarbów, kłusownicy itd.). Piękne krajobrazy i odrobina magii, niczym w filmie „Kopalnie króla Salomona”. Do tego prawdziwe historie, badania i odkrycia w tle – m.in. podróż i badania przyrodnicze, które w 2000 roku przeprowadził przyrodnik Mike Fay (w National Geographic ukazywał się cykl artykułów z tej wyprawy pt. „Megatransect”, Mike Fay przeszedł pieszo lasy Kamerunu, Gabonu i Konga).

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Mój niesforny szczeniak Urwis Gwiazdą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój niesforny szczeniak Urwis Gwiazdą
Niedostępny
Brak

Jack Russell terier: mały pies, WIELKI charakter! Chociaż te małe, żwawe psy wyhodowano jako rasę myśliwską, świetnie nadają się też na domowych ulubieńców. Są bardzo odważne i wierne, a przede wszystkim pragną być w centrum uwagi! Można je tresować i uczyć różnych sztuczek. Przekonasz się, że Twój pupil umie skakać wyżej niż dwa razy większe psy! Te psy są też bardzo wesołe, więc nigdy nie można się z nimi nudzić. Gdy Ela nadaje szczeniakowi imię Urwis, nie zdaje sobie sprawy, że trafiła w sedno – gdzie tylko pojawia się Urwis, zaczynają się kłopoty... Ela jest zachwycona, gdy jej przyjaciółka wygrywa casting na udział w reklamie telewizyjnej. Duży problem pojawia się wtedy, gdy Lucynka dowiaduje się, że ma wystąpić w reklamie karmy dla psów, bo bardzo się ich boi. Ela i Urwis chcą jej pomóc, by oswoiła się z psami. Jednak Urwis, to gwarancja niekończących się kłopotów…

14,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

24
Śnieżka opuszczona kotka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieżka opuszczona kotka
Niedostępny
Brak

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie „Cichy kąt”! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko „Cichy kąt” nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia się nowe zwierzę, które potrzebuje pomocy! Kiedy Ewa poznaje Julię i Jakuba, jest pewna, że okażą się idealnymi opiekunami dla Śnieżki, cudownej czarno-białej kotki znalezionej w opuszczonym domu. Jednak niedługo po przeprowadzce do nowych właścicieli Ewa zaczyna podejrzewać, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, a Śnieżce znów grozi niebezpieczeństwo...

14,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

25
Zdrowa rozmowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowa rozmowa
Dostępny12 szt.

Właściwa komunikacja jest jedną z podstawowych potrzeb i oczekiwań chorego i jego opiekunów nieformalnych oraz dopełnieniem leczenia, opieki pielęgnacyjnej, pracy socjalnej i innych czynności podejmowanych przez zespół pracowników i wolontariuszy. Podnoszenie umiejętności komunikacyjnych przez osoby profesjonalnie zajmujące się chorym może wpływać na ich stosunek do własnej aktywności zawodowej, ułatwiając współpracę z chorymi i motywując do respektowania zaleceń lekarskich i pielęgniarskich.?

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

26
Czerwony i Zielony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony i Zielony
Niedostępny
Brak

Czerwony i Zielony zgodnie czuwają nad naszym bezpieczeństwem i porządkiem na drodze. Do czasu. Co się stanie, gdy pewnego dnia pokłócą się o to, który z nich jest ważniejszy? Obrażony Zielony opuszcza domek przy skrzyżowaniu i wyrusza w miasto. Ogromny bałagan, jaki powstał na ulicach bez sygnalizacji świetlnej, to jeden z najmniejszych problemów…?

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

27
Na morzu i na lądzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na morzu i na lądzie
Dostępny33 szt.

Eugeniusz Daszkowski jest osobą nieprzeciętną. Jego literacki dorobek, oparty na 40-letniej karierze morskiej, jest niezwykły. Mając talent pisarski nie gorszy od sławnego Josepha Conrada Korzeniowskiego, Eugeniusz jest pierwszym prawdziwie polskim pisarzem marynistycznym…

28,00 zł
19,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

28
Prawa człowieka w państwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa człowieka w państwie
Dostępny15 szt.

Książka Prawa człowieka w Państwie jest dziełem zbiorowym. Autorami są w większości młodzi naukowcy wywodzący się z kręgu wybitnej polskiej filozof prawa Marii Szyszkowskiej. Żaden z autorów – jak to zwykle bywa w podobnych publikacjach – nie próbował uporać się całościowo z tytułowym problemem, wymagałoby to bowiem napisania odrębnej monumentalnej pracy. Wszyscy zaś próbowali ów wielki problem naświetlić w jakimś szczególe; patrząc nań ze swojej perspektywy badawczej (nie tylko zresztą opisowej, teoretycznej, ale również aksjologicznej). Wszystkie zatem artykuły wskazują na jakiś znaczący aspekt owego wielkiego zagadnienia.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

29
Flawia de Luce. Tom 5. Gdzie się cis nad grobem schyla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flawia de Luce. Tom 5. Gdzie się cis nad grobem schyla
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Zima odeszła w niepamięć, a wraz z nią ponure wydarzenia, które nawiedziły Bishops Lacey. Nastała wiosna, świat budzi się do życia, ćwierkają ptaki, a niektórzy snują plany matrymonialne, ale czy to znaczy, że Flawii grozi bezczynność? Niekoniecznie: nadchodzi Wielkanoc, zaginął organista i ciemne chmury zbierają się nad Buckshaw. Czy dojdzie do planowanej ekshumacji świętego Tankreda? Co kryje grobowiec? I czy to prawda, że sopranistki bywają narwane? Część odpowiedzi znajdziecie w książce, reszty poszukajcie sami.

35,90 zł
25,85 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

30
Śladami zapomnianych bohaterów. Tom III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami zapomnianych bohaterów. Tom III
Dostępny4 szt.

„Książki Mateusza Biskupa dotyczą między innymi losów Polaków rozsianych po świecie po zakończeniu II wojnie światowej. Stanowią one cenne źródło do badań historycznych na temat polskiej emigracji. Czyta się je z dużym zainteresowaniem. Autorowi dziękuję za wytrwałość w zbieraniu materiałów i wydaniu trzeciej książki o zapomnianych bohaterach”. – Krzysztof Alwast, inicjator upamiętnienia cichociemnych, żołnierzy AK, miłośnik Kresów, Komitet Historyczny Pamięć w Grodzisku Mazowieckim „Apollinaire powiedział: Nie wleczemy całe życie zmarłego ojca na plecach, ale wiemy, że leży pod ziemią, po której stąpamy. Dzięki historiom opowiadanym przez Mateusza Biskupa coraz lepiej poznaję, co kryje ziemia, po której stąpam. Ta książka to nie tylko rodzaj hołdu dla ludzi, którzy stworzyli tę ziemię, ale przede wszystkim wspaniała lektura!” – Monika Kupczyk, były oficer GROM „Piszę bloga, ponieważ uważam za smutny fakt, że dla młodego pokolenia autorytetami są celebryci, a postaci prawdziwych bohaterów pokrywa kurz zapomnienia”. – Mateusz „Biszop” Biskup Mateusz „Biszop” Biskup pochodzi z Poznania, ale od dziewięciu lat mieszka w Aberdeen w północnej Szkocji. Jest headhunterem i pracuje dla jednego z koncernów naftowych. Żona Marta pracuje jako Technical Assistant, a córka Hania (12 lat) chodzi do szóstej klasy. Historia to, obok pieszych wędrówek, jego największa pasja, której oddaje się, pisząc popularnego bloga „Zapiski z Granitowego Miasta”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

31
Siły specjalne w akcji. Operacje jednostek elitarnych 1991-2011 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siły specjalne w akcji. Operacje jednostek elitarnych 1991-2011
Niedostępny
Brak

Książka ta jest historią działań jednostek specjalnych od 1990 roku do chwili jej napisania. W związku z charakterem operacji specjalnym najnowsze wydarzenia są zarazem najmniej znane. Mielibyśmy powód do niepokoju, gdyby było inaczej. Nawet uzasadnienia wniosków orderowych dla żołnierzy brytyjskich jednostek specjalnych nie zawierają szczegółów i okoliczności czynu, za który odznaczenie to przyznano. Jednostki specjalne są w dzisiejszym rozumieniu tego określenia elitarną kadrą normalnie kojarzoną z konkretnym rodzajem sił zbrojnych - wojskami lądowymi, marynarką wojenną lub lotnictwem wojskowym - różnych państw. Każda z jednostek ma swoją odrębną historię, która w poszczególnych wypadkach, takich jak brytyjski SAS czy amerykańscy rangersi ma swój początek w trakcie II wojny światowej. Inne zostały sformowane w okresie powojennym i dzieje ich dokonań są krótsze.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

32
Kokos. Naturalny antybiotyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kokos. Naturalny antybiotyk
Dostępny25 szt.

W niniejszej książce autor przedstawia zalety orzecha kokosowego. Przybliża liczne działania na nasz organizm oleju, mąki, mleczka i wody kokosowej, a w szczególności skupia się na ich wyjątkowych właściwościach leczniczych. Kokos jest odżywczym pokarmem, a także działa jak antybiotyk i środek regulujący prawidłowe funkcjonowanie oraz odporność organizmu. Przywraca naturalną równowagę tkanek, dostarcza energii i jest odżywczy. Wspomaga również przyswajanie innych ważnych składników, na przykład witamin takich jak A, D, E i K oraz minerałów jak wapno, żelazo, magnez. Jednocześnie chroni organizm przed infekcjami wywoływanymi przez wirusy, bakterie, drożdże, grzyby, pierwotniaki i owady. Potwierdzono, że jest antybiotykiem, którego zakres działania przewyższa wszystkie inne środki zwalczające czynniki chorobotwórcze, a przy tym nie ma szkodliwych skutków ubocznych. Autor, znany jako "doktor Kokos", prezentuje wyniki wielu badań, które potwierdzają, że produkty z kokosa wzmacniają odporność i gwarantują szybszy powrót do zdrowia. Żywność zawierająca mąkę kokosową poprawia metabolizm i łagodzi objawy związane z zespołem jelita drażliwego. Z łatwością usuwa również pasożyty jelitowe oraz chroni przed rakiem jelita grubego. Olej kokosowy wspomaga leczenie przewlekłych chorób zwłaszcza Alzheimera.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

33
Naklejki dla maluchów. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dla maluchów. Pojazdy
Niedostępny
Brak

Koperta zawiera arkusiki z naklejkami oraz planszę z miejscami do ich przyklejenia. Na odwrocie znajdują się proste zagadki - po odgadnięciu dziecko ma odnaleźć właściwą naklejkę i odpowiednio ją wkleić. W tej serii: Pojazdy, Kocięta, Las, Wieś, Wesołych świąt

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

34
Zakręcone wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręcone wierszyki
Niedostępny
Brak

Ta publikacja to wspaniała książeczka edukacyjna! Bawi i uczy! „Żwawy wyżeł w piżamie w niżu tarzał się w chrzanie. Podczas wyżu w Paryżu, chyżo tarzał się w ryżu”. Tytuły w serii: Wierszyki do języka gimnastyki, Dźwięczące wierszyki, Zakręcone wierszyki, Rrrozbrykane wierszyki, Wierszyki tropiące byki, Szeleszczące wierszyki.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

35
Naklejki dla maluchów. Wieś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dla maluchów. Wieś
Niedostępny
Brak

Koperta zawiera arkusiki z naklejkami oraz planszę z miejscami do ich przyklejenia. Na odwrocie znajdują się proste zagadki - po odgadnięciu dziecko ma odnaleźć właściwą naklejkę i odpowiednio ją wkleić. W tej serii: Pojazdy, Kocięta, Las, Wieś, Wesołych świąt

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

36
Dźwięczące wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięczące wierszyki
Niedostępny
Brak

Dźwiękowe wierszyki to wspaniała książeczka edukacyjna! Bawi i uczy! Solidny w ramionkach i w pasie bąk brzdąkał w róż pąkach na basie. Tak brzdąkał, aż spłoszył dwa pazie, więc pazie czmychnęły na bazie. Tytuły w serii: Wierszyki do języka gimnastyki, Dźwięczące wierszyki, Zakręcone wierszyki, Rrrozbrykane wierszyki, Wierszyki tropiące byki, Szeleszczące wierszyki.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

37
Naklejki dla maluchów. Wesołych świąt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dla maluchów. Wesołych świąt
Dostępny196 szt.

Koperta zawiera arkusiki z naklejkami oraz planszę z miejscami do ich przyklejenia. Na odwrocie znajdują się proste zagadki – po odgadnięciu dziecko ma odnaleźć właściwą naklejkę i odpowiednio ją wkleić. W tej serii: Pojazdy, Kocięta, Las, Wieś, Wesołych świąt.

9,10 zł
7,99 zł

Rabat 12,2%
oszczędzasz 1,11 zł

38
Naklejki dla maluchów. Las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dla maluchów. Las
Niedostępny
Brak

Koperta zawiera arkusiki z naklejkami oraz planszę z miejscami do ich przyklejenia. Na odwrocie znajdują się proste zagadki - po odgadnięciu dziecko ma odnaleźć właściwą naklejkę i odpowiednio ją wkleić. W tej serii: Pojazdy, Kocięta, Las, Wieś, Wesołych świąt

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

39
Szeleszczące wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szeleszczące wierszyki
Niedostępny
Brak

Szeleszczące wierszyki to wspaniała książeczka edukacyjna! Bawi i uczy! Posłał suseł susełka po osełkę masełka. Teraz rośnie susełkom od masełka sadełko. Tytuły w serii: Wierszyki do języka gimnastyki, Dźwięczące wierszyki, Zakręcone wierszyki, Rrrozbrykane wierszyki, Wierszyki tropiące byki, Szeleszczące wierszyki.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

40
Rrrozbrykane wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rrrozbrykane wierszyki
Niedostępny
Brak

Rrrozbrykane wierszyki to wspaniała książeczka edukacyjna! Bawi i uczy! Krab w ogródeczku okrutnie broił, tarmosił groszek, brukselki kroił. Strasznie utrudził go nadmiar wrażeń, Więc teraz chrapie drań w rabarbarze. Tytuły w serii: Wierszyki do języka gimnastyki, Dźwięczące wierszyki, Zakręcone wierszyki, Rrrozbrykane wierszyki, Wierszyki tropiące byki, Szeleszczące wierszyki.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

41
Naklejki dla maluchów. Kocięta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki dla maluchów. Kocięta
Niedostępny
Brak

Koperta zawiera arkusiki z naklejkami oraz planszę z miejscami do ich przyklejenia. Na odwrocie znajdują się proste zagadki - po odgadnięciu dziecko ma odnaleźć właściwą naklejkę i odpowiednio ją wkleić. W tej serii: Pojazdy, Kocięta, Las, Wieś, Wesołych świąt

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

42
Mechaniczna pomarańcza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechaniczna pomarańcza
Niedostępny
Brak

Obok 1984 Orwella, Nowego wspaniałego świata Huxleya, czy My Zamiatina – najważniejsza współczesna antyutopia. I nie to jest w niej najokropniejsze, co jej bohaterowie wyczyniają, ale to, co się przy tym dzieje w ich tylko pozornie ludzkiej świadomości. Książka–legenda. Dodatkowo rozsławiona przez słynny film S. Kubricka. I jeszcze: jak to jest przetłumaczone! Anthony Burgess stworzył dla tej powieści osobny język. Przekład Roberta Stillera to nie tylko brawurowy popis wynalazczości językowej. To coś przerażająco realnego: istnieje szansa, że takim językiem Polacy będą rzeczywiście mówić! Akcja powieści toczy się w przyszłości nieokreślonej i w mieście też nie całkiem określonym. Tylko nieliczne realia wskazują, może niechcący, że to Anglia czy Stany Zjednoczone i poniekąd Londyn raczej niż Nowy Jork. W późniejszej o ćwierć wieku adaptacji scenicznej autor wyraźniej powiedział, że miejscem akcji jest „jakaś stolica w nieprzewidywalnej przyszłości”, umieszczając zaś nad wejściem do baru jego rosyjską nazwę cyrylicą stwierdził, że może się to dziać również za Żelazną Kurtyną, ale od razu dodał, że ta cyrylica może być po prostu kaprysem projektanta szyldu. Więc jakby science fiction w tej specyficznej i nadzwyczaj ważkiej odmianie zwanej dystopia: na krytyce politycznej i społecznej zbudowany, posępny, do katastrofizmu skłaniający się rodzaj utopii. Kolejne w szeregu imponujących dzieł, jakie stworzyli nie tylko George Orwell, bo i Zamiatin, Aldous Huxley, Ayn Rand, Karin Boye i wielu innych. A teraz Anthony Burgess! Ponad 50 tysiećy egzemplarzy sprzedanych w Polsce! Jednak niedaleka to przyszłość i pod niektórymi względami łatwo kojarząca się z dniem dzisiejszym. Ta przerażająca dystopia czyni chwilami wrażenie prawie rozhisteryzowane. Nie bardzo wiadomo: czy ganić jej plakatowe uproszczenia? Czy zachwycać się ich konstrukcją?

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

43
Bar starego Francuza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bar starego Francuza
Niedostępny
Brak

Celestin i Leila. Dzieciaki, które opuszczają swoje rodziny i spotykają się na środku pustyni w zadziwiającym barze prowadzonym przez francuskiego staruszka, który uwielbia opowiadać historyjki On ucieka ze swojej rodzinnej wioski w sercu Afryki, aby dotrzeć do Europy, którą wyobraża sobie pełną marzeń i magii. Ona bez żalu opuszcza Europę, w której się urodziła, a jej ucieczka doprowadzi ją do Maroka, kraju jej dziadków. Punktem ich spotkania, które wydaje się tak nieprawdopodobne, będzie zagubiony na pustyni bar z gliny, kilka porozrzucanych beczek paliwa i stary Francuz. Opowieści z Baru Starego Francuza tworzą niezwykłą, filozoficzną ale też i przygodową mozaikę, która dzięki fantastycznym rysunkom Stassena nabiera niezwykłej siły. Malarska wizja belgijskiego twórcy wprowadza czytelnika w świat Afryki subsaharyjskiej. Poprzez szerokie kontury, obszerną plamę barwną i skupienie się na emocjach bohaterów dostajemy ponadczasową opowieść. Wydanie zbiorcze dwóch tomów komiksu stworzonego przez Denisa Lapiere (na początku XXI wieku w Polsce ukazywała się seria jego autorstwa – Charly) i Jeana-Philippe'a Stassena (Deogratias, wyd. Egmont, 2009). Komiks otrzymał liczne nagrody: Nagrodę Canard na festiwalu w Sierre w Szwajcarii (czerwiec 92). Nagrodę dla Najlepszego albumu zagranicznego: na festiwalu w Bredzie w Holandii (wrzesień 92). Nagrodę dla komiksu Dwadzieścia Cztery Godziny Książki w Mans we Francji (październik 92). Alph'Art Coup de Coeur podczas Salonu w Angouleme we Francji (styczeń 93). Nagrodę Bloody Mary (nagrodę prasową) podczas Salonu w Angouleme we Francji (styczeń 93).

59,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 83,3%
oszczędzasz 49,91 zł

44
Puzzle Lumi Color 50 elementów. Jej Wysokość Zosia - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Lumi Color 50 elementów. Jej Wysokość Zosia
Trefl, 50
Niedostępny
Brak

Jej Wysokość Zosia - Puzzle Lumi Color Lumi Color to niepowtarzalne puzzle, które zmieniają kolor! Użyj pudełka jako podstawki do układania puzzli, a po ich ułożeniu wystaw je na działanie promieni słonecznych i zobacz, które fragmenty zmieniły swoją barwę! Zestaw 2 układanek 50 elementowych z bohaterami serialu "Jej Wysokość Zosia". Po ułożeniu powstaną obrazki o wymiarach 32,0 x 21,5 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

17,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,7%
oszczędzasz 1,91 zł

45
Witaminy, mój sposób na zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaminy, mój sposób na zdrowie
Dostępny68 szt.

Książka Witaminy, mój sposób na zdrowie jest innowacyjną lekturą dostarczającą wielu cennych informacji z zakresu naturalnej i odpowiednio dozowanej suplementacji, pomocnej w zapobieganiu różnym chorobom jak: atopowe zapalenie skóry, alergiom pokarmowym i wziewnym, chorobie Parkinsona i Alzheimera, cukrzycy, łuszczycy, chorobom układu krążenia, artrozie, stwardnieniu rozsianemu, chorobom nowotworowym czy chorobom autoimmunologicznym. Autorka wyraża swój pogląd w tematyce podwyższonego poziomu cholesterolu czy skutecznych badań, określających stan zdrowotny całego organizmu. Przedstawia także Koncept Medycyny Komórkowej dr. Matthiasa Ratha oraz cechy współczesnej chemioterapii podanej przez tego naukowca. Wprowadza także czytelnika w tematykę nowej gałęzi wiedzy - epigenetyki oraz zwraca uwagę na wpływ metali ciężkich na nasze zdrowie. Pragnieniem autorki jest pokazanie możliwości pomocy samemu sobie i zwrócenie uwagi na celowość stosowania naturalnej suplementacji i alternatywnych metod leczenia, które też sama na sobie od wielu lat z powodzeniem stosuje. „Witaminy, mój sposób na zdrowie jest fascynującą lekturą. Autorka omawia w niej poszczególne witaminy, ich rolę w organizmie, zapotrzebowanie na nie oraz objawy ich niedoboru. Porównuje witaminy naturalne z syntetycznymi, podkreślając zalety tych pierwszych i wskazując ich źródła występowania. Omawia diety dla pacjentów poszczególnych chorób jak: atopowego zapalenia skóry, dla chorych na Alzheimera i Parkinsona, na cukrzycę, łuszczycę, nadciśnienie, choroby układu krążenia, artrozę, alergie, SM oraz choroby nowotworowe. Autorka opisuje terapie antycholesterolowe, krytycznie oceniając leczenie statynami. Książka Beaty Peszko zdumiewa wszechstronnością i wnikliwością oceny witamin, minerałów i diety odpowiedniej dla zachowania zdrowia. Jest godna polecenia zarówno pacjentom, osobom zdrowym jak i lekarzom.”dr med. Barbara Patzer

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

46
Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami obliczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami...
Niedostępny
Brak

Książka zawiera zestaw zwięzłych i precyzyjnie opisanych algorytmów dotyczących zagadnień najczęściej spotykanych w projektowaniu konstrukcji żelbetowych. Skomentowane i wyjaśnione zostały problemy związane z jedoczesnym stosowaniem w Polsce dwóch systemów norm projektowania tych konstrukcji (PN-EN 1992-1-1: 2008 oraz PN-B-03264: 2002). Obliczenia, które należy wykonywać według Eurokodu zostały zilustrowane przykładami. Treść książki uporządkowana jest według zasady: krótki tekst dotyczący podstaw teoretycznych zagadnienia; tablice zawierające zestawienia danych i/lub współczynników potrzebnych do projektowania; wzory (algorytmy) i zasady konstruowania; przykłady obliczeń i stosowania zasad konstruowania. Książka przydatna projektantom i studentom budownictwa do obliczania konstrukcji żelbetowych na podstawie tej wiedzy, która jest zawarta we współczesnych normach projektowania stosowanych w Polsce.

89,00 zł
78,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

47
Podręczny słownik terminów AAC - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny słownik terminów AAC
Niedostępny
Brak

Podręczny słownik terminów AAC (komunikacji wspomagającej i alternatywnej) jest pierwszą w Polsce tego rodzaju publikacją, adresowaną do szerokiego grona zarówno specjalistów, jak i rodziców, opiekunów, przyjaciół ? osób dzielących codzienność z dziećmi i dorosłymi doświadczającymi trudności w porozumiewaniu się. Jest próbą opisania blisko 1600 pojęć odnoszących się do nowego obszaru w polskiej logopedii i pedagogice osób niepełnosprawnych, jakim jest zastosowanie alternatywnych i wspomagających sposobów porozumiewania się z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami mowy, języka i komunikacji. Sposoby AAC (augmentative and alternative communication) są procesami wielokrotnie złożonymi, obejmującymi różne komponenty dostosowane do potrzeb osób niemówiących. Na konferencjach poświęconych komunikacji wspomagającej zgłaszanych jest wiele problemów, z jakimi na co dzień borykają się nauczyciele, terapeuci udzielający pomocy dzieciom i dorosłym, którzy z różnych powodów nie są w stanie porozumieć się z innymi osobami. Problemy te często pozostają bez rozwiązań. W prowadzonych dyskusjach wymienia się m.in.: brak dostatecznej liczby wykształconych w tym kierunku specjalistów, problemy terminologiczne, zbyt późne podejmowanie decyzji o właściwej terapii w obszarze porozumiewania się, brak materiałów dydaktycznych, programów i opracowań metodycznych, niską świadomość społeczną dotyczącą możliwości kompensowania poważnych zaburzeń w porozumiewaniu się. Podkreśla się również konieczność prac teoretycznych i badań naukowych z tego zakresu oraz współpracy z naukowcami z wielu dziedzin nauki. Do tej pory nie podjęto prób określenia zakresu terminologicznego wspomagających i alternatywnych sposobów komunikacji, a jest to bardzo istotny krok dla rozwoju tej dziedziny. Prezentowana w niniejszej pracy terminologia jest próbą zmierzenia się z tym trudnym obszarem, ale wierzymy, że jest również wkładem w toczące się dyskusje dotyczące roli AAC w działaniach systemowych, które zapewniałyby wszystkim dzieciom i dorosłym dostęp do specjalistycznych oddziaływań, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Mamy nadzieję, że nasza praca poszerzy znajomość specyfiki prezentowanych haseł, a w efekcie podniesie jakość życia tych osób. Słownik powstawał kilka lat ? w tym czasie zbierano hasła, weryfikowano je i tworzono definicje odpowiednie dla polskiej nauki. Wiązało się z tym wiele problemów, przede wszystkim dlatego, że większość haseł zamieszczonych w publikacji wychodzi poza tradycyjnie definiowane w logopedii czy pedagogice terminy. Dobierając hasła, starłyśmy się wprowadzić tylko te, które ściśle wiążą się z koncepcjami i strategiami AAC, stąd też wiele terminów otrzymało nowe znaczenia, inne niż powszechnie stosowane, np. skanowanie, kodowanie. Inne, niemające swoich odpowiedników w języku polskim, występujące jako nazwy własne, albo takie, które już się przyjęły na gruncie polskiego AAC, zachowują oryginalne nazwy, np. ?GoTalk?, ?Bigmack? czy ?e-tran?.

74,17 zł
51,92 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,25 zł

48
12 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 kolorów
Niedostępny
Brak

Tęcza opasuje świat siedmioma kolorami. Żeby go opisać, trzeba co najmniej dwunastu. A w każdym z kolorowych wierszy wszystko może się zdarzyć. Zobaczcie sami. Dla każdego coś miłego! Do wyboru, do koloru!

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

49
Śnieg widmo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieg widmo
Niedostępny
Brak

Piotrek biegał w dzieciństwie po zamarzniętej rzece i wpadł tam na stół zastawiony kartami do gry. Wokół, nie wiadomo skąd, grała ciepła, stara muzyka. W popielniczce żarzył się jeszcze czyjś papieros. Już o tym nie pamięta, choć powinien. Teraz kocha kobietę, której nie potrafi uratować. O tym nie zapomina nigdy. Z każdym dniem jest jej coraz mniej, a on sam zaczyna ją częściej wspominać, niż faktycznie widzieć. Czy dałem z siebie wszystko? – pyta podczas mdłych, samotnych nocy. Zawsze tak samo. Sylaby są już starte od ciągłego używania, wyrazy sczepione ze sobą tylko na słowo honoru. Próbuje o tym nie myśleć, zasnąć, zignorować, ale wie, że nie może, tak jak tonący człowiek nie może sobie nagle wykształcić skrzeli. Czy dałem z siebie wszystko? – pyta, pluje sobie tym pytaniem w twarz. Jeszcze nie. Nie do końca. Gdzieś tam może być rozwiązanie. Szuka go, przemierzając ulice śpiącego miasta. Musi tylko pamiętać, że każdy budynek, każdy znak drogowy, pęknięcie w chodniku, kałuża, ulica, mgła, latarnia, że wszystko może kryć w sobie tajemnicę.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

50
One direction. Mój przewodnik. 100% nieoficjalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
One direction. Mój przewodnik. 100% nieoficjalny
Niedostępny
Brak

Każda fanka będzie zachwycona prowadzeniem własnego przewodnika – dziennika o swoich ulubionych gwiazdach. Książka podzielona jest na pięć części, oddzielonych specjalnymi zakładkami, z których każda poświęcona jest jednemu członkowi zespołu. Przewodnik łączy w sobie rolę osobistego dziennika z mnóstwem działań twórczych, takich jak: quizy, zagadki, gry. Do książki dołączono ponad 100 wystrzałowych nalepek z ulubionymi bohaterami.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

Wróć do góry