hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 29 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zabawki naukowe. Zwielokrotnione odbicia (Ranok-Creative), na drugim Fabryka czekolady (Ranok-Creative). Kolejny produkt to Zabawki naukowe. Magiczne kryształy (Ranok-Creative) oraz Kule do kąpieli z solą morską Cytrusowe orzeźwienie.
1
Zabawki naukowe. Zwielokrotnione odbicia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Zwielokrotnione odbicia
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Zestawy eksperymentów chemicznych, które otworzą przed dzieckiem tajemnice przyrody! W zestawie: • świeczka, • 2 lusterka, • taśma klejąca, • tekturowy szablon.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

2 osoby kupiły
2
Fabryka czekolady - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka czekolady
Ranok-Creative
Dostępny18 szt.

Jako dziecko każdy marzył o tym, aby odwiedzić prawdziwą fabrykę czekolady i zobaczyć jak powstają czekoladki. Teraz masz możliwość zrobić czekoladowe arcydzieła samodzielnie! Przekonasz się, że to wcale nie jest trudne! Stwórz w swoim domu własną fabrykę czekolady! Zawartość opakowania: • mała encyklopedia historii czekolady (z przepisami), • foremka do czekoladek, • sreberko do dekoracji czekoladowych monet, • szablony pudełek na podarunki, • wstążeczki do dekoracji czekoladowych dzieł, • papierki do pakowania (4 kolory), • marszczona bibułka, • patyczki do lizaków. Zabawka dla dzieci w wieku od 7 lat.

41,80 zł
37,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,18 zł

2 osoby kupiły
3
Zabawki naukowe. Magiczne kryształy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Magiczne kryształy
Ranok-Creative
Dostępny4 szt.

„Zabawki naukowe” to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: • siarczan miedzi, • zlewka, • kij drewniany, • kapronowy wątek, • bandaż.

33,20 zł
29,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,32 zł

1 osoba kupiła
4
Kule do kąpieli z solą morską Cytrusowe orzeźwienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kule do kąpieli z solą morską Cytrusowe orzeźwienie
Dostępny6 szt.

Kule do kąpieli to niezwykłe kosmetyki. Zmiękczają wodę, pielęgnują, skórę i wprawiają w dobry nastrój. Po wrzuceniu do wody musują, powodując powstanie przyjemnych bąbelków. Są też niezwykle aromatyczne. W zestawie: - soda oczyszczona - kwasek cytrynowy - olejek o zapachu pomarańczy - sól morska - barwnik spożywczy - foremki - plastikowa łyżeczka - jednorazowe rękawiczki - szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 9 lat.

55,30 zł
49,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,53 zł

1 osoba kupiła
5
Na krawędzi cienia (wydanie 3) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na krawędzi cienia (wydanie 3)
Niedostępny
Brak

Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara nie żyją. Przyjacielem był Logan Gyre – następca cenaryjskiego tronu. Jednak niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie. Kiedy jednak dowiaduje się, że Logan może żyć – uwięziony, w ukryciu – staje przed najcięższym wyborem. Może na zawsze porzucić drogę cienia i odnaleźć spokój w nowej rodzinie. Może też wykorzystać swój niszczycielski talent i lata ćwiczeń, żeby ratować przyjaciela i kraj, jednak wtedy straci to, co dla niego najcenniejsze... Książka oczarowała mnie od początku do końca. Niezapomniani bohaterowie, fabuła, która ciągle zmuszała mnie zgadywania, nieustanna akcja i wnikliwość historii. To wszystko budzi mój podziw dla autora. – Terry Brooks

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

6
Dziedzictwo. Jak twoje geny wpływają na ciebie i jak ty wpływasz na swoje geny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo. Jak twoje geny wpływają na ciebie i jak ty wpływasz na sw...
Niedostępny
Brak

Potoczna wiedza podpowiada, że nasze genetyczne przeznaczenie jest ustalone w chwili poczęcia. Jednak odkrywcza książka dr. Moalema pokazuje, że genom człowieka jest o wiele bardziej płynny i fascynujący niż obraz, jaki przekazałby nauczyciel biologii uczniom pod koniec gimnazjalnej edukacji. Przedstawiając swych wyjątkowych pacjentów o skomplikowanej historii medycznej, w sposób mistrzowski demonstruje, czego uczą rzadkie, genetyczne zaburzenia na temat naszego zdrowia i dobrostanu. W tym nowym, wspaniałym świecie, do którego dynamicznie wkraczamy, wiedza genetyczna stała się wyjątkowo ważna. Dziedzictwo jest swoistym planem, niezbędnym w tej podróży, która uświadomi ci: • dlaczego, nawet jeśli sądzisz, że doszedłeś do siebie po psychicznej traumie spowodowanej przez doświadczanie przemocy w dzieciństwie, twoje geny mogły po niej doznać trwałych uszkodzeń; • że fruktoza jest cukrem, który nadaje owocom słodki smak – lecz jeśli masz określone geny, spożywanie jej może sprowadzić śmiertelnie niebezpieczne; • czemu zażywanie powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych może być podobne do regularnego aplikowania sobie morfiny, gdy masz określony zestaw genów; • jak firmy ubezpieczeniowe legalnie wykorzystują osobiste, genetyczne dane, by przewidzieć ryzyko niepełnosprawności twojej i twoich dzieci – i jak to wpływa na wysokość kosztów ubezpieczenia twojej rodziny; • w jaki sposób poprowadzić tę jedną, najważniejszą rozmowę ze swoim lekarzem – rozmowę, która może uratować ci życie. I na koniec: • dlaczego osoby cierpiące na rzadkie, genetyczne wady mają klucze do rozwiązania medycznych problemów dotyczących milionów ludzi.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7
Jak wysłać psa na wakacje. Felietony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wysłać psa na wakacje. Felietony
Dostępny140 szt.

To książka na styku gatunków: poradnika, humoru, felietonu, a nawet leksykonu. Każdy rozdział to w sferze dosłownej próba odpowiedzi na problem, z którym się zetkniemy lub pytania, które każdemu wcześniej czy później przyjdą do głowy. Jak zwabić do domu solidnego rzemieślnika i sprawić, by naprawił cieknący kran? Jak znaleźć idealną opiekunkę do dziecka? Jak znaleźć miłość lub okazję życia? A może idealnie przygotować się do rozmowy o pracę, dać sobie powróżyć przez internet wyhodować na poczekaniu mięśnie brzucha? Świat, który nas otacza, oferuje na każdym kroku drogę na skróty i kusi jej dostępnością. Wszak słynny amerykański twórca poradników uczących, jak ćwiczyć dwie minuty dziennie i wyrobić sobie silne mięśnie, niestety musiał zapłacić setki tysięcy odszkodowań, gdy okazało się, że dwie minuty jednak nie wystarczą. To książka, która próbuje ten świat oswoić i dać się z niego pośmiać.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

8
Świat poza jQuery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat poza jQuery
Dostępny27 szt.

jQuery jest wprawdzie dominującą technologią w budowaniu nowoczesnych portali internetowych, ale nie jedyną. W książce przedstawiono alternatywne biblioteki skryptowe, dość powszechnie już używane w nowych projektach, których znajomość jest coraz częściej poszukiwana na rynku pracy. Publikacja jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chcą się rozwijać i wiedzieć coraz więcej o rozwiązaniach webowych. Niewątpliwą zaletą książki jest aktualność i praktyczne podejście, które przejawia się projektami przygotowanymi specjalnie na potrzeby książki - od zera do gotowego projektu. Dowiesz się •jakie masz możliwości rozwoju, gdy czujesz, że jQuery to za mało •jakie biblioteki skryptowe są teraz popularne •jak poprawić tworzony do tej pory kod •jak tworzyć strony typu Single Page App Powinieneś znać •HTML (najlepiej HTML5) •Java Script i jQuery

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

9
Blaski i nędze życia w PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaski i nędze życia w PRL
Niedostępny
Brak

Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać, gdy zapoznajemy się z tą książką... Niewątpliwie jest to najlepsza satyra, jaka ukazała się na temat PRL w formie książkowej, ale satyra jakże smutna, co widać już na samej dramatycznej okładce. Zapewne znajdą się tacy, którzy powiedzą, że przecież w PRL-u toczyło się też inne życie, były i radosne momenty – ano czasem były, ale jakoś się nie utrwaliły. Wbrew potężnej propagandzie ogólny obraz jest właśnie taki, jak na tych blisko 300 zdjęciach. Blasków było mało, co nie dotyczyło oczywiście żyjących w swych enklawach elit partyjnych. Nędza zaś dotknęła w końcu niemal wszystkich. Wacław Klag ponad pół wieku pracował jako fotoreporter prasowy. Zaczynał w drugiej połowie lat 60., doznając po drodze wszelkich PRL-owskich „dobrodziejstw”, poczynając od aresztu po tzw. wydarzeniach marcowych w 1968 r. Jest człowiekiem wrażliwym, świetnym obserwatorem, artystą (absolwent ASP, także malarz), co dostrzec można na każdym jego zdjęciu. Zgromadził przez te lata kapitalne archiwum, czego wyrazem jest ta książka, którą fantastycznie podsumował prof. Andrzej Nowak w swym mądrym i zarazem wzruszającym wstępie: Każdy wrażliwy człowiek znajdzie tutaj także okazję do zachwytu poetycką metaforą ludzkiego losu, jego młodzieńczych nadziei i dojrzałych rozczarowań, jakie odtwarzają zdjęcia-obrazy Wacława Klaga. To ich największa, ponadczasowa, ponadustrojowa, humanistyczna wartość, ludzkie po prostu piękno. Dla niego warto na pewno tę książkę otworzyć – i się nią zachwycić. Nie PRL-em! Ale życiem i jego bogactwem, nawet na dnie upodlenia.

72,50 zł
52,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 19,57 zł

10
Afera podsłuchowa. Taśmy „Wprost” - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afera podsłuchowa. Taśmy „Wprost”
Dostępny61 szt.

Sylwester Latkowski i Michał Majewski ujawniają kulisy największego politycznego skandalu od czasu afery Rywina! Nieustraszeni dziennikarze tygodnika „Wprost” pokazali całemu światu, jak funkcjonuje władza w Polsce. Dzięki nim powstała książka niepowtarzalna, bezkompromisowa, która obnaża kulisy afery taśmowej, czyli wstrząsających nagrań rozmów ministrów i biznesmenów w kilku polskich restauracjach. W rolach głównych: polityczne deale i układy, łamanie konstytucji, brudne sekrety politycznej kuchni oraz manipulacja i hipokryzja jako codzienne narzędzie pracy wątpliwej klasy wpływowych osobistości. Kto obawiał się nagrań? Dlaczego inne redakcje nie podjęły tematu? Jak próbowano zamieść aferę „pod dywan”? Jak przebiegał zamach na wolność prasy? Jak doszło do największej kompromitacji służb specjalnych w historii wolnej Polski? Czy rzeczywiście państwo polskie „istnieje tylko teoretycznie, a praktycznie nie istnieje”? Książka pokazuje prawdę, która nie jest łatwa i przyjemna. Tym bardziej nie można jej lekceważyć i zapomnieć!

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

11
Magia spojrzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia spojrzenia
Niedostępny
Brak

Podkreśl swoje oczy zgodnie z profesjonalnymi wskazówkami Bobbi Brown! Kiedy chcesz, aby twoje oczy wyglądały pięknie, ważne są nie tylko kosmetyki, jakie zastosujesz, ale też odpowiednie narzędzia i techniki aplikacji. Od czego zacząć? Światowej sławy makijażystka – Bobbi Brown w tym obowiązkowym minipodręczniku pokaże ci jak wykonać idealny makijaż oczu. Odkryj, jaki makijaż pasuje do kształtu i koloru twoich oczu. Dzięki instrukcjom krok po kroku dowiesz się, jak pomalować oczy w stylu nude czy smoky eyes, wykonać połyskujący makijaż oraz taki, który sprawdzi się zarówno rano jak i wieczorem. A to jeszcze nie koniec. Znana z noszenia charakterystycznych okularów Bobbi doradza jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery, a także jaki makijaż do nich pasuje. Ta pełna inspirujących zdjęć i szczegółowych wskazówek książka stanie się twoim przewodnikiem po świecie makijażu oczu. Bobbi Brown to światowej sławy makijażystka, autorka bestsellerowych książek, twórczyni marki Bobbi Brown Cosmetics oraz własnej linii okularów – Bobbi Brown Eyewear. Jej kosmetyki do makijażu i pielęgnacji sprzedawane są na całym świecie.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

12
Straszyć nie jest łatwo Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straszyć nie jest łatwo Audiobook
Marcin Pałasz, Bis
Dostępny18 szt.

W opuszczonym dworze mieszka czwórka duchów. W obejściu są też wilkołak, wampir i strzyga, nie ma jednak ludzi, których stare zjawy mogłyby straszyć. Gdy więc pojawia się ekipa remontowa, a w ślad za nią nowi mieszkańcy, duchy mają okazję sprawdzić, czy nie wyszły z wprawy. Okazuje się jednak, że gdy się ma do czynienia z tak malowniczą rodzinką jak przybysze, straszyć nie jest łatwo. Czyta Waldemar Barwiński Patronat medialny: Badet.pl; KUMPEL; Dzieciaki na Luzie; miastodzieci,pl, qlturka.pl; granice.pl

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

13
Piersi. Historia naturalna i nienaturalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piersi. Historia naturalna i nienaturalna
Niedostępny
Brak

Kogo nie interesują piersi? Mężczyzn fascynują. Kobiety - ciekawią, z wielu względów. Ale dlaczego kobiety w ogóle mają piersi? Jak pisze Florence Williams, biust to o wiele więcej niż tylko męska przytulanka, źródło mleka dla dzieci czy główny zabójca kobiet. Gdyby nie piersi, nie mielibyśmy szczęśliwego dzieciństwa. I nie umielibyśmy mówić, bo usta wykształciły się, żeby ssać pierś. Nie nauczylibyśmy się też - niby szczegół, ale jaki! - całować. To piersi, obok mózgu i dwunożności, zdecydowały o tym, kim jesteśmy. Każda kobieta (mężczyźni też!) powinna przeczytać tę książkę! "Guardian" Florence Williams jest dziennikarką piszącą o nauce, środowisku naturalnym i zdrowiu. W 2013 roku otrzymała za "Piersi" nagrodę literacką dziennika "Los Angeles Times" (w kategorii nauka i technologie)."New York Times" umieścił "Piersi" wśród setki najważniejszych książek roku 2012. Autorka mieszka z rodziną w Waszyngtonie. Pisze m.in. do "New York Timesa", "New York Times Magazine", "The New YorkReview of Books".

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

14
Kieszonkowy słownik hiszpańsko-polski, polsko-hiszpański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowy słownik hiszpańsko-polski, polsko-hiszpański
Niedostępny
Brak

Nie tylko dla turysty! - 30 000 haseł i zwrotów umożliwi Ci swobodne porozumiewanie się na podstawowe tematy - Bez problemów odnajdziesz w nim poszukiwane hasło dzięki niebieskim wyróżnieniom tekstu - Zawarte w słowniku mini rozmówki pomogą Ci nawiązać proste konwersacje - Plastikowa okładka zapewni trwałość słownika w czasie wakacyjnych podróży

21,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,9%
oszczędzasz 3,91 zł

15
Maratończyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maratończyk
Niedostępny
Brak

Legendarny długodystansowiec dzieli się wspomnieniami z historycznego triumfu w maratonie bostońskim w 1975 roku, który przyczynił się do rozkwitu współczesnej mody na bieganie. W ciągu dwóch godzin i dziewięciu minut Bill Rodgers z nieznanego biegacza stał się legendą; z Billa Rodgersa – „Billym z Bostonu”. W jednej chwili został ulubieńcem tłumów i wzorem ujmującego długodystansowca z lat 70. Rodgers, czterokrotny zwycięzca maratonów w Bostonie i Nowym Jorku, jest jedynym maratończykiem, którego zdjęcie dwa razy ukazało się na okładce „Sports Illustrated”. Rekordowa wygrana w najsłynniejszym z biegów zmieniła jego losy na zawsze. Przełomowe osiągnięcie Billa Rodgersa w Bostonie miało także wpływ na życie wielu innych amerykańskich biegaczy, którzy uwierzyli, że mogą pójść w jego ślady, a tysiące zwykłych ludzi zasznurowało buty biegowe i ruszyło w pogoń za marzeniami. Rok przed wygraną Rodgersa w zawodach bostońskich w 1975, liczba uczestników wszystkich organizowanych w USA maratonach nie przekroczyła 20 tysięcy. W roku 2009 liczba zawodników biegów maratońskich wzrosła do niemal pół miliona. Trzydzieści siedem lat po pamiętnym maratonie 1975 roku Bill Rodgers nadal urzeka postawą kordialnego lekkoducha, która zapewniła mu miejsce w panteonie najbardziej uwielbianych amerykańskich sportowców. W książce Maratończyk Rodgers po raz pierwszy opisuje kulisy swego historycznego zwycięstwa i wydarzenia, które do niego doprowadziły.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

16
Bezpieczne narciarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczne narciarstwo
Niedostępny
Brak

Bezpieczne narciarstwo” to kompleksowy poradnik dla organizatorów wyjazdów narciarskich, instruktorów i nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów sportów zimowych, studentów medycyny i fizjoterapii, lekarzy i psychologów sportowych oraz szerokiej rzeszy narciarzy amatorów i ich opiekunów. Poruszana w nim tematyka jest bardzo aktualna. To praktyczny zbiór porad związanych z zagrożeniami zdrowotnymi w narciarstwie. Szeroko omówiono kwestie bezpieczeństwa, okoliczności i przyczyny urazów, obrażeń ciała i wypadków oraz zadania, jakie spoczywają na organizatorach i uczestnikach imprez sportowych.

55,00 zł
Powiadomienie
17
Rodzina i Ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina i Ty
Dostępny15 szt.

Książka omawia wewnętrzne związki w rodzinie, która jest ważnym miejscem realizacji indywidualności. Tematem analiz autorki, są kulturowo-społeczne uwarunkowania współczesnej rodziny, jej struktura i funkcje, stadia rozwoju rodziny i cykl życia człowieka rozumiany jako modyfikacja bliskich więzi. Opierając się na teoriach psychoanalitycznych, autorka opisuje różne formy wiązania, które utrudniają samorealizację i zakłócają relacje miedzy członkami rodziny bądź czynią je dojrzałymi (wiązanie przez id, wiązanie przez superego wiązanie przez ego). Wnikliwe obserwacje z praktyki terapeutycznej i psychiatrycznej autorki zawarte w książce mogą przydać się nie tylko specjalistom, zajmującym się dziećmi, młodzieżą czy terapią rodzinną (psychologowie, pedagodzy, terapeuci, lekarze rodzinni), ale także dorosłym, którzy potrzebują wyjaśnienia trudnych problemów, na jakie trafiają w życiu własnym i swoich bliskich.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

18
Bruce J. Hawker. Potępieńcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruce J. Hawker. Potępieńcy
Dostępny7 szt.

Kapitan Bruce J. Hawker oraz kilku oficerów z H.M.S. `Lark` zostają schwytani przez Hiszpanów i skazani na galery. Zamknięci w ładowni, płyną statkiem do miejsca, w którym ich kara ma się rozpocząć. Jednak nie zamierzają poddać się bez walki i próbują ucieczki.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
19
Martwa strefa. Wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwa strefa. Wydanie kieszonkowe
Niedostępny
Brak

Młody nauczyciel angielskiego Johnny Smith uważa się za człowieka szczęśliwego. Ma ukochaną dziewczynę, jest lubiany przez uczniów i jest przekonany, że w życiu nie spotka go nic złego. Jednak pewnego dnia w wyniku groźnego wypadku samochodowego zapada w śpiączkę. Kiedy budzi się po prawie pięciu latach, z niepokojem odkrywa w sobie niezwykły dar - widzi przeszłość i przyszłość innych ludzi. Johnny potrafi przewidzieć dosłownie wszystko, niekiedy więcej, niżby sobie życzył... Niezwykły talent staje się dla niego przekleństwem...

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

20
Dinozaury Twarzą w twarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury Twarzą w twarz
Niedostępny
Brak

Zabieramy Was w fascynujący i tajemniczy świat dinozaurów

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

21
Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej
Dostępny4 szt.

Historia młodej Królewny Śnieżki i jej strasznej macochy – Złej Królowej jest powszechnie wszystkim znana. Pomijając kilka wątków, które były opowiedziane, historia pozostaje ta sama. Królowa była zazdrosna o urodę Śnieżki, co przekładało się na to, jak była ona traktowana przez swoją macochę. Opowieści o Złej Królowej było tak dużo, że nie jesteśmy w stanie ich zliczyć. Nikt wcześniej nie dowiedział się, dlaczego stała się okrutna względem innych osób. Ta książka przedstawia wersję historii Wiedźmy, która wydaje się być najprawdziwszą. To historia tragicznej miłości, przeplatana magią. Poznajcie prawdziwą historię Złej Królowej...

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

22
Romanse wszech czasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romanse wszech czasów
Dostępny21 szt.

Każda epoka miała swoich miłosnych wywrotowców, którzy postępowali wbrew regułom i nie zważając na cenę schodzili na złą drogę. To właśnie ich śladem postanowiła podążyć autorka – tropem literackich cudzołożników, kochanków, uwodzicieli, femmes fatales, nieszczęśliwie zakochanych, by sprawdzić, jak pisarze i intelektualiści reagowali na ewolucje i rewolucje obyczajowe, w jaki sposób przekładali na język powieści pragnienia, uniesienia i namiętności współczesnych sobie lub odległych historycznie, lecz wciąż fascynujących ludzi. Opowiadając o ich losach prześledzimy zmiany w postrzeganiu miłości i seksualności, tworzeniu się stereotypów i mitów na ten temat, definiowaniu obszarów tabu i próbach wybrnięcia z konfliktu między chrześcijańską doktryną a świecką namiętnością. Moralność religijną realizowano w małżeństwie, a erotyzm – poza nim. Tak narodziła się instytucja romansu – lekarstwa na rozpalone zmysły i dojmujący brak miłości. Piszącemu o wielkich romansach nie wolno ulec pokusie ich idealizacji. Musi pamiętać o mrocznej stronie takich związków – losie porzuconych, zdradzonych i odrzuconych małżonków, oszukanych rodziców. Szczęście kochanków było często ich nieszczęściem. Kim byli mężowie Anny Kareniny i pani Bovary? Jakimi motywacjami kierowali się rodzice Romea i Julii? Czy cierpieli lub czuli się zranieni? Temat zdrady to jeden z lejtmotywów naszego życia. Miłość, seks i śmierć – wielka literatura karmi się takimi historiami i bohaterami.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

23
101 bajek. Zwierzęta, moi przyjaciele. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 bajek. Zwierzęta, moi przyjaciele.
Niedostępny
Brak

Krótkie, opatrzone realistycznymi ilustracjami spotkania ze zwierzętami hodowanymi przez człowieka. Urocza książeczka z serii „101 bajek” przeniesie małego czytelnika do cudownego świata przyrody. Seria składa się ze 101 różnych bajek i historyjek dla dzieci młodszych (od 2 do 5 lat). Są to należące do klasyki światowej bajki takich autorów, jak Hans Christian Andersen, Charles Perrault, bracia Grimm, Lewis Carroll, Ezop, bajki różnych narodów, bajki należące do klasyki polskiej, bajki współczesne i opowiastki o zwierzętach.

3,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

24
Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga
Niedostępny
Brak

Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” – mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno. Trudno pisać o kimś takim, zwłaszcza, że na każdym kroku słyszeliśmy przestrogi: Musicie go pokazać w dobrym świetle, opisać zalety, pomijać wady, nie wolno szargać imienia... Byłoby to łatwe, bo profesor dał się lubić. Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót. Z góry ostrzegamy tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny... Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

25
Skarpetkowa maskotka. Kotek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpetkowa maskotka. Kotek
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Na całym świecie coraz bardziej popularne jest tworzenie ciekawych i oryginalnych zabawek. Chcielibyście stać się prawdziwymi twórcami maskotek? Jeśli tak, ten zestaw jest dla Was! Przy odrobinie chęci i pracy samodzielnie uszyjecie zabawnego kociaka! W zestawie: • dzianinowa skarpetka, • wypełnienie, • koraliki, • satynowa wstążeczka, • nici (2 kolory), • igła, • oczy, • klej, • szczegółowa instrukcja.

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

26
Kieszonkowy słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowy słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki
Dostępny21 szt.

– 30 000 haseł i zwrotów umożliwi Ci swobodne porozumiewanie się na podstawowe tematy – Bez problemów odnajdziesz w nim poszukiwane hasło dzięki niebieskim wyróżnieniom tekstu – Zawarte w słowniku minirozmówki pomogą Ci nawiązać proste konwersacje – Plastikowa okładka zapewni trwałość słownika w czasie wakacyjnych podróży

21,90 zł
17,99 zł

Rabat 17,9%
oszczędzasz 3,91 zł

27
Alfabet na magnesach - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet na magnesach
Ranok-Creative
Dostępny2 szt.

Zestaw, który Państwu oferujemy, w ciekawy i interesujący sposób pomoże dzieciom w nauce polskiego i angielskiego alfabetu. Poznawanie literek i układanie wyrazów będzie wesołą zabawą. Dzięki magnesom z zestawu każde dziecko w łatwy i szybki sposób nauczy się literek zarówno polskiego, jak i angielskiego alfabetu. Jest to bardzo uniwersalna pomoc wizualna, ponieważ płaskie magnesy przyczepić można do każdej metalowej powierzchni, np. do drzwi lodówki. W zestawie: • 56 płaskich magnesów, • 2 języki: polski + angielski!

51,70 zł
46,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,17 zł

28
Zabawki naukowe. Niebieskie kryształy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Niebieskie kryształy
Ranok-Creative
Dostępny12 szt.

„Zabawki naukowe” to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: • diwodorofosforan amonu, • barwnik spożywczy, • zlewka, • plastikowe kubki, • łyżeczka, • wątek wełniany, • ręcznik papierowy, • żwir.

33,20 zł
29,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,32 zł

29
Zabawki naukowe. Żółte kryształy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Żółte kryształy
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„Zabawki naukowe” to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: • diwodorofosforan amonu, • barwnik spożywczy, • zlewka, • plastikowe kubki, • łyżeczka, • wątek wełniany, • ręcznik papierowy, • żwir.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

30
Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie 3. Podręcznik dla szkół ponadg...
Niedostępny
Brak

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. W podręczniku omawiane są następujące tematy: • Stosunki międzynarodowe i problemy współczesnego świata, • Światowy system bezpieczeństwa i współpracy, • Unia Europejska.

50,10 zł
45,09 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

31
Wrebbit 3D Sidney Opera House - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrebbit 3D Sidney Opera House
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Wrebbit puzzle 3D to coś w sam raz dla ciebie! Jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie i ekstra nagrodę. Zawiera szczegółową instrukcję pokazującą, jak ułożyć puzzle! Przedstawia słynne budowle świata oraz podaje ich rozmiary! Wygoda i najwyższa jakość! Puzzle te poza wartością estetyczną, mogą służyć jako makiety do wielu gier bitewnych.

224,00 zł
197,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,88 zł

32
Zrób to sam! Warzywa i owoce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Warzywa i owoce
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Praca z gipsem – to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych rzeźb zestaw magnesów i gipsowe owoce i warzywa stają się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich! W zestawie: • 2 formy, • gips, • farby, • taśma magnetyczna, • pędzelek, • instrukcja.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

33
Zrób to sam! Puzderko - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Puzderko
Ranok-Creative
Dostępny4 szt.

W tych zestawach dziecko może odlać skrzynkę lub ramkę z gipsu na lusterko i ozdobić je według własnego uznania. W zestawie: • forma do odlewu, • farby akrylowe, • pędzelek, • brokat, • gips, • kryształki, • klej, • instrukcję.

34,40 zł
30,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

34
Zrób to sam! Zwierzęta świata - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Zwierzęta świata
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Praca z gipsem – to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych rzeźb zestaw magnesów i zwierzątka stają się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich! W zestawie: • 2 formy, • gips, • farby, • taśma magnetyczna, • pędzelek, • instrukcja.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

35
Powrót Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Chrystusa
Niedostępny
Brak

Esej poświęcony Apocalypsis cum figuris, ostatniemu przedstawieniu Jerzego Grotowskiego przed jego "wyjściem z teatru" został powszechnie uznany za najdoskonalszy opis tego słynnego dzieła. W znacznym stopniu wyznaczył nowy kierunek interpretowania prac teatralnych Grotowskiego, był także przełomem w myśleniu samego Puzyny, wyzbywającego się w olśniewającej formie swojego dotychczasowego sceptycyzmu.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

36
Zabawki naukowe. Fantastyczny ogród - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Fantastyczny ogród
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Zabawki naukowe to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: • siarczan miedzi, • siarczan niklu, • siarczan magnezu, • chlorek kobaltu, • szkło wodne, • zlewka. Zabawka dla dzieci w wieku od 8 lat pod nadzorem osoby dorosłej.

24,60 zł
22,14 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,46 zł

37
Piaskowe obrazki. Rybka i żyrafa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Rybka i żyrafa
Ranok-Creative
Dostępny3 szt.

Wspaniała zabawa dla małych dzieci! Dziecko razem z rodzicami może wykonać obrazek z piasku. Wystarczy wypełnić odpowiednim kolorem piasku pokryte klejem miejsca na szablonie obrazka. W zestawie: • 2 szablony samoprzylepne, • kolorowy piasek, • brokat.

30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

38
Magiczne sztuczki. Tajemniczy wazonik - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne sztuczki. Tajemniczy wazonik
Ranok-Creative
Dostępny10 szt.

„Niezbędnik iluzjonisty” to seria niesamowitych i spektakularnych magicznych trików. Dzięki nim Twoje dziecko pozna tajniki magii i poczuje się jak prawdziwy czarodziej. Zestawy są bardzo proste i poręczne. Można je zabierać ze sobą na wycieczki lub idąc w odwiedziny do przyjaciół. Dla małego iluzjonisty każde takie spotkanie będzie okazją do zaprezentowania nowych magicznych sztuczek oraz pochwalenia się swoimi umiejętnościami.

22,10 zł
19,99 zł

Rabat 9,5%
oszczędzasz 2,11 zł

39
Zrób to sam! Zwierzęta gospodarskie i dzikie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Zwierzęta gospodarskie i dzikie
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Praca z gipsem – to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych zwierzątek zestaw magnesów i gipsowa rzeźba staje się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich! W zestawie: • gips, • farby, • taśma magnetyczna, • pędzelek, • instrukcja.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

40
Piaskowe obrazki Miś i jeżyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki Miś i jeżyk
Dostępny4 szt.

Wspaniała zabawa dla małych dzieci! Dziecko razem z rodzicami może wykonać obrazek z piasku. Wystarczy wypełnić odpowiednim kolorem piasku pokryte klejem miejsca na szablonie obrazka. W zestawie: - 2 szablony samoprzylepne - kolorowy piasek - brokat Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat.

30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

41
Skrzynia-skarbonka. Zrób to sam - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzynia-skarbonka. Zrób to sam
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Oszczędzasz pieniądze, a nie masz gdzie ich przechowywać? W tym zestawie jest wszystko, abyś mógł stworzyć swój pierwszy "bank". Kolorowa skrzynia stanie się bezpiecznym miejscem dla Twoich oszczędności, a przy okazji pięknie ozdobi Twój pokój i wprowadzi w nim bajeczny klimat. W zestawie: - ceramiczna skrzynia-skarbonka - pędzelek - farby akrylowe (4 kolory) - klej - kryształki (4 rodzaje) - brokat (2 rodzaje) - instrukcja

46,40 zł
41,76 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,64 zł

42
Kryształowe drzewko - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowe drzewko
Ranok-Creative
Dostępny2 szt.

„Zabawki naukowe” to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: • barwnik spożywczy, • sól kuchenna, • drewniany patyczek, • modelina, • kubek z podziałką, • kamyczki. Zabawka dla dzieci w wieku od 10 lat pod nadzorem osoby dorosłej.

33,20 zł
29,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,32 zł

43
Zrób to sam! Morskie stworzenia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Morskie stworzenia
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Praca z gipsem – to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych rzeźb zestaw magnesów i morskie zwierzątka stają się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich! W zestawie: • 2 formy, • gips, • farby, • taśma magnetyczna, • pędzelek, • instrukcja.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

44
Skarpetkowa maskotka Króliczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpetkowa maskotka Króliczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Na całym świecie coraz bardziej popularne jest tworzenie ciekawych i oryginalnych zabawek. Chcielibyście stać się prawdziwymi twórcami maskotek? Jeśli tak, ten zestaw jest dla Was! Przy odrobinie chęci i pracy samodzielnie uszyjecie zabawnego króliczka! W zestawie: • dzianinowa skarpetka • wypełnienie • koraliki • satynowa wstążeczka • nici (2 kolory) • igła • oczy • klej • szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 6 lat.

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

45
Światła i kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Światła i kolory
Dostępny1 szt.

"Światła i kolory" to zestaw, który daje dziecku możliwość samodzielnego przeprowadzenia niektórych doświadczeń fizycznych w domu. Nawet niedoświadczony eksperymentator będzie potrafił rozświetlić kropelki wody, stworzyć tęczę, zbudować peryskop i poznać prawo rozchodzenia się światła. Wyjaśniona krok po kroku procedura eksperymentalna sprawi, że dziecko uniknie zniechęcających niepowodzeń. W zestawie: - Latarka - Kolorowe filtry - Lusterka - Drewniane patyczki - Silikonowa rurka - Gliceryna - Kartka z czerwonym punktem - Kolorowy okrąg - Plastikowe rurki - Gumka recepturka - Tekturowy szablon peryskopu - Tekturowy ekran - Podstawka na ekran - Zalecenia i instrukcje wyjaśniające krok po kroku sposoby wykonania doświadczeń. 13 ciekawych eksperymentów fizycznych: • prostoliniowe rozchodzenie się światła • cień i półcień • prawo odbicia światła • właściwości soczewki • załamanie swiatła • zabawy kolorami • współczynnik załamania • bańki mydlane • kolorowe punkty • kolorowy bączek • tęcza • peryskop Zabawka dla dzieci w wieku od 10 lat pod nadzorem osoby dorosłej.

56,80 zł
37,49 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 19,31 zł

46
Zrób to sam! Owady i robaczki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam! Owady i robaczki
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Praca z gipsem – to zawsze ekscytujące przeżycie dla dziecka, ponieważ czuje się jak prawdziwy twórca. Produkty malarskie uzyskane z zestawienia kolorów powodują, że dziecko staje się artystą. Ale to nie wszystko! Dołączyć do gipsowych rzeźb zestaw magnesów i gipsowe owady i robaczki stają się prawdziwym prezentem dla przyjaciół i bliskich! W zestawie: • 2 formy, • gips, • farby, • taśma magnetyczna, • pędzelek, • instrukcja.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

47
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. Średniowiecze. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. ...
Niedostępny
Brak

Numer dopuszczenia: 665/2013 Zgodnie z założeniami reformy programowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdecydowali się wybrać kształcenie w zakresie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, kontynuują kurs historii w obrębie przedmiotu uzupełniającego historia i społeczeństwo. Prezentowana publikacja jest propozycją realizacji dziewięciu wątków tematycznych w ramach epoki średniowiecza zawartych w podstawie programowej. Tematyka drugiej części podręcznika obejmuje zagadnienia dotyczące średniowiecza: zakres władzy cesarza, papieża i króla, koncepcje polityczne Piastów, grupy językowe w Europie, etos rycerski, koncepcję wojny sprawiedliwej i niesprawiedliwej, powstanie i strukturę uniwersytetów, gospodarkę, kształtowanie się samorządu miejskiego, wpływy kultury arabskiej i prowansalskiej na cywilizację europejską, pojęcie „swojskości” i „obcości” w kontekście wypraw krzyżowych, korzenie antyjudaizmu oraz cechy świata feudalnego.

29,70 zł
26,73 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,97 zł

48
Adaptacja pracowników do przekształceń w przedsiębiorstwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adaptacja pracowników do przekształceń w przedsiębiorstwach
Dostępny162 szt.

W książce przedstawiono proces adaptacji pracowników do przekształceń własnościowo-strukturalnych w czterech byłych przedsiębiorstwach państwowych, przekształconych w spółki prawa handlowego, oraz stan ich adaptacji na etapie realizowanych przez autorkę badań.

50,00 zł
46,00 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,00 zł

49
Piaskowe obrazki. Dżip i tygrysek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Dżip i tygrysek
Ranok-Creative
Niedostępny
Brak

Wspaniała zabawa dla małych dzieci! Dziecko razem z rodzicami może wykonać obrazek z piasku. Wystarczy wypełnić odpowiednim kolorem piasku pokryte klejem miejsca na szablonie obrazka. W zestawie: • 2 szablony samoprzylepne, • kolorowy piasek, • brokat.

28,40 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,84 zł

50
Żywot człowieka gwałtownego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot człowieka gwałtownego
Dostępny19 szt.

Józef Łobodowski – Poeta skazany na „niebyt” „Józef Łobodowski (1909-1988) należy wciąż do autorów mało u nas znanych. Po wojnie wiedza o literaturze polskiej w kraju, poddana naciskom ideologii, podobna była do wiedzy o księżycu sprzed lotów kosmicznych. Widać było stale tę samą stronę. A jeśli nawet przyznawano, że coś istnieje po stronie drugiej, określano to jako nieważne, bez znaczenia. Ujmując rzecz konkretniej: to tak jak z postaciami znanych bolszewików, znikających z historycznych zdjęć trybuny honorowej po procesach moskiewskich”. – Ze wstępu Jacka Trznadla „Słyszałam charakterystyczną anegdotkę opowiedzianą przez Jana Kotta (człowieka partii i jednego z filarów umysłowych ustroju). Na jakimś odczycie w Żaganiu czy w innym miasteczku w dyskusji ktoś ze słuchaczy zapytał, co dzieje się z poetą Łobodowskim. „Przypadkiem wiem - odpowiedział Kott. - Jest w Hiszpanii Frankistowskiej i przez radio wygłasza paszkwil na Polskę demokratyczną”. Na to w sali odezwały się dwa głosy pytając: „O której godzinie?” – Maria Dąbrowska Dzienniki Józef Łobodowski (1909-1988) poeta, publicysta. Dzieciństwo i młodość spędza w Lublinie, poza okresem pobytu na terenie Rosji, gdzie zastaje go rewolucja bolszewicka. Od 1922 roku w kraju. W tym okresie zaczyna pisać, komunizuje. Od 1931 student KUL; relegowany z uczelni za „pornografię i bluźnierstwa”. Za wyroki polityczne wyrzucony z podchorążówki. W 1935 roku nielegalnie przekracza granicę Związku Sowieckiego, wędruje po Wołyniu i Ukrainie; wraca jako zdeklarowany antykomunista. Żołnierz września, internowany na Węgrzech ucieka do Francji. Aresztowany i więziony w Tuluzie. Po uwolnieniu przedostaje się do Hiszpanii, w której spędza resztę życia. Tworzy Audycję Polską Radia Madryt (1947-1975), pisze, redaguje, tłumaczy. Umiera w Madrycie. Urna z prochami, dzięki łańcuchowi ludzi „dobrej woli”, via Londyn trafia do Lublina i zostaje złożona w grobie matki - zgodnie z pragnieniem Poety. Wspomnienia zostały spisane przez poetę na zamówienie wydawnictwa Editions Spotkania. Pisane były do ostatnich chwil życia. Ostatnie fragmenty zostały wyjęte z maszyny do pisania dzień po śmierci autora. Stanowią wspaniałą kopalnię wiadomości na temat środowiska literackiego przedwojennej Polski i tak znaczących jego postaci, jak Tuwim, Wierzyński, Iłłakowiczówna, Gałczyński, Piętak, Czechowicz...

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

Wróć do góry