hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kim jestem? (Adamigo), na drugim Tajemnica zamku (Kukuryku). Kolejny produkt to Karty Edu Piotruś. Przeciwieństwa (Muduko) oraz Szkolny atlas geograficzny (praca zbiorowa).
1
Kim jestem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim jestem?
Adamigo, od 6 lat
Dostępny
1182 szt.

Każdy z graczy losuje po jednej karcie ze stosu i umieszcza ją na opasce osoby z prawej strony. Zadaniem każdego z graczy jest odgadnięcie kim się jest na podstawie zadawanych pytań i odpowiedzi reszty graczy. Podczas zabawy można udzielać jedynie odpowiedzi tak lub nie. Wygrywa ta osoba, która pierwsza odgadnie, co przedstawia jej karta.

51,40 zł
42,15 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,25 zł

22 osoby kupiły
2
Tajemnica zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica zamku
Kukuryku, od 7 lat
Dostępny
56 szt.

Przygodowa gra rodzinna, podczas której śmiałkowie odkrywają kolejne komnaty zamku w poszukiwaniu Księżniczki. Podczas wyprawy gracze mogą spotkać duchy, skrzaty i innych tajemniczych mieszkańców zamczyska... Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza pokona wszystkie smoki i uwolni Księżniczkę. Gra zawiera: – 60 elementów labiryntu, – 48 żetonów, – 4 pionki, – kostkę do gry, – instrukcję.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

14 osób kupiło
3
Karty Edu Piotruś. Przeciwieństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Edu Piotruś. Przeciwieństwa
Muduko
Dostępny
49 szt.

Edu-piotruś to nowa seria produktów, która w przyjemny sposób łączy naukę z zabawą. Na kartach najpopularniejszej gry karcianej w Polsce znajdują się atrakcyjne, kolorowe rysunki, które pomagają wprowadzić najmłodszych w meandry świata i języka polskiego. Przeciwieństwa to zestaw 12 par kart przedstawiających obrazki o przeciwnych znaczeniach. Zadaniem dziecka jest wskazanie jak największej liczby takich przeciwieństw. Dzień i noc, puste i pełne - to tylko niektóre z nich.

4,05 zł
3,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

12 osób kupiło
4
Szkolny atlas geograficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny atlas geograficzny
Dostępny
150 szt.

Szkolny atlas geograficzny zawiera aktualne informacje o świeci i Polsce, najnowsze dane statystyczne i charakterystyki społeczno-gospodarcze, obraz środowiska naturalnego i walory turystyczne, analizy przyrodnicze, gospodarcze i społeczne Polski kilkaset map wykonanych różnymi metodami prezentacji danych, skorowidz nazw.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

13 osób kupiło
5
Mądra mysz. Zuzia dostaje kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia dostaje kieszonkowe
Dostępny
76 szt.

Zuzia nareszcie zaczyna dostawać kieszonkowe. Każdy grosik wrzuca do swojej świnki-skarbonki. Za zaoszczędzone pieniądze chce sobie kupić kucyka z tajną skrytką. Zuzia liczy z mamą zebrane pieniądze, ogląda z dziadkiem zagraniczne monety, a nawet otwiera własne konto w banku.

8,80 zł
5,99 zł

Rabat 31,9%
oszczędzasz 2,81 zł

11 osób kupiło
6
Tangram. Gra logiczna dla całej rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tangram. Gra logiczna dla całej rodziny
Kukuryku, od 6 lat
Dostępny
21 szt.

„Tangram” to klasyczna chińska łamigłówka, która została wymyślona przez tybetańskich mnichów około 3000 lat temu. Składa się z siedmiu części zwanymi tanami. Gra polega na układaniu figur, przedstawionych na kartach, według określonych reguł. Zawartość: • 110 kart, • 4 tangramy, • klepsydra, • instrukcja.

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

11 osób kupiło
7
Czacha Dymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czacha Dymi
Adamigo, od 8 lat
Dostępny
115 szt.

Czacha Dymi” to nie tylko gra planszowa, ale też kopalnia ciekawych, zaskakujących i zabawnych informacji. Poza wiedzą, w grze przyda się odrobina szczęścia, taktyki i intuicji. Po drodze czekają na Ciebie roszady, przestoje i podchwytliwe pytania, od których czacha dymi! Prawda czy fałsz? To główne pytanie w grze. Gra „Czacha Dymi&” jest grą planszową z kartami. W trakcie kolejnych ruchów pionkiem, trafiamy na zadania. Aby przejść dalej musisz wykazać się intuicją, wiedzą i taktyką. Karty zawierają informację z wiedzy ogólnej oraz o świecie. Gracz musi określić, czy przeczytane zdanie przekazuje prawdę czy fałsz. Po drodze, na gracza czekają liczne roszady, przestoje i pytania od których aż „czacha dymi”. Gra rodzinna, która doskonale sprawdzi się również w gronie przyjaciół i znajomych. Rozmiar opakowania: 22.0 x 6.0 x 22.0 cm

61,70 zł
50,59 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,11 zł

10 osób kupiło
8
Prawda-fałsz. Karty Edu Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda-fałsz. Karty Edu Piotruś
Muduko
Dostępny
36 szt.

Edu - Piotruś to dobrze znana wszystkim polskim dzieciom gra, w ciekawym wydaniu łączącym zabawę z nauką. Wszystkie karty w tej talii zdobią ilustracje, które przedstawiają coś prawdziwego lub fałszywego. Tak jak w zwykłym Piotrusiu w grze bierze udział od 2 do 4-5 graczy, których zadaniem jest dobranie kart w pary i jak najszybsze pozbycie się swojego wachlarza. Aby zatrzymać dobraną kartę należy jednak wskazać prawidłowe rozwiązanie dla znajdującego się na niej obrazka. W talii, tradycyjnie, występuje też "Piotruś", czyli karta bez pary. Ten, kto zostanie z nią na koniec gry, przegrywa. Gra zapewnia dużą dawkę śmiechu, ćwiczy spostrzegawczość i wyobraźnię, a także rozwija umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia.

4,05 zł
3,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

9 osób kupiło
9
Homonimy. Karty Edu Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homonimy. Karty Edu Piotruś
Muduko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Homonimy - gra edu-piotruś. Edu-piotruś to dobrze znana wszystkim polskim dzieciom gra w ciekawym wydaniu, łączącym zabawę z nauką. W tej specjalnie zaprojektowanej talii wszystkie karty przedstawiają homonimy – słowa, które brzmią tak samo, a opisują coś zupełnie innego. Tak jak w zwykłym Piotrusiu w grze bierze udział od 2 do 4-5 graczy, których zadaniem jest dobranie kart w pary i najszybsze pozbycie się swojego wachlarza. Aby zatrzymać dobraną kartę należy jednak podać jedno słowo, trafnie opisujące oba obrazki z danej pary. W talii, tradycyjnie, występuje też "Piotruś", czyli karta bez pary. Ten, kto zostanie z nią na koniec gry, przegrywa. Gra zapewnia dużą dawkę śmiechu, ćwiczy spostrzegawczość i wyobraźnię, a także rozwija umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia.

4,05 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

9 osób kupiło
10
Dawniej i dziś. Karty Edu Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dawniej i dziś. Karty Edu Piotruś
Muduko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Dawniej i dziś - gra edukacyjna Piotruś. Edu-piotruś to nowa seria produktów, która w przyjemny sposób łączy naukę z zabawą. Na kartach najpopularniejszej gry karcianej w Polsce znajdują się atrakcyjne, kolorowe rysunki, które pomagają wprowadzić najmłodszych w meandry świata i języka polskiego. Dawniej i Dziś to 12 par ilustracji przedstawiających bliźniacze przedmioty. Obrazki różnią się jednak wyraźnie ze względu na czas, w którym powstały. Zadaniem dziecka jest wskazanie, które przedmioty łączy wspólne zastosowanie. Czy potrafisz wskazać, jak wyglądała lampa dawniej i dziś? Talia zawiera 25 kart.

4,05 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

6 osób kupiło
11
Jezus jest blisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus jest blisko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

„Strzegę wszystkich, którzy Mnie miłują. Niech ta obietnica Mojej czujnej opieki będzie dla ciebie pociechą – zwłaszcza w ciężkich chwilach. Składam ci ją dlatego, że Mnie miłujesz. (...) Zapewniam cię, że Ja zawsze cię strzegę, jak pasterz swojej trzody. Czasem możesz się czuć samotny i bezbronny. By przegnać te uczucia, uwierz, że przy tobie jestem, i zacznij ze Mną rozmawiać – otwórz przede Mną serce. Opowiedz mi wszystko bez lęku, a silniej poczujesz Moją czujną, pełną miłości obecność”. – fragment Sarah Young napisała książkę Jezus jest blisko w bardzo trudnym dla siebie czasie. Słowa płynące z Pisma Świętego i obecność Jezusa każdego dnia dodawały jej jednak sił i nadziei. Autorka dzieli się z czytelnikami tym, co przekazał jej w modlitwie sam Bóg, i wierzy, że dzięki tym słowom będą mogli zawierzyć Mu całym sercem. W życiu każdego człowieka zdarzają się ciężkie chwile. Książka Jezus jest blisko powstała, by pomóc nam się z nimi uporać. Pełne pokoju i miłości słowa dodają odwagi i pomagają zabliźniać rany, nawet te chowane najgłębiej w sercu. Poprzez karty tej książki Syn Boży zapewnia nas, że czuwa, i wypełnia dobrem wszystkie chwile naszego życia, a to, co może nam się w danym momencie wydawać nieszczęściem, ostatecznie prowadzi do Boga i oddaje Mu chwałę. Książka autorki Jezus mówi do Ciebie – światowego fenomenu i bestselleru, który sprzedano w ponad 10 milionach egzemplarzy, a w samej Polsce w kilkudziesięciu tysiącach! Kolejny modlitewnik Sary Young, Jezus jest blisko, został ogłoszony chrześcijańską książką roku 2013 przez ECPA w Stanach Zjednoczonych.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6 osób kupiło
12
Jedwabnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedwabnik
Dostępny
29 szt.

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike'owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine'a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał...

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
13
Rebusy kosmos. Karty Edu Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebusy kosmos. Karty Edu Piotruś
Muduko
Dostępny
2 szt.

Rebusy Kosmos-Gra Edu - Piotruś to dobrze znana wszystkim polskim dzieciom gra, w ciekawym wydaniu łączącym zabawę z nauką. Każda karta w tej talii to rebus o tematyce związanej z Kosmosem. Tak jak w zwykłym Piotrusiu w grze bierze udział od 2 do 4-5 graczy, których zadaniem jest dobranie kart w pary i jak najszybsze pozbycie się swojego wachlarza. W talii, tradycyjnie, występuje też "Piotruś", czyli karta bez pary. Ten, kto zostanie z nią na koniec gry, przegrywa. Gra zapewnia dużą dawkę śmiechu, ćwiczy spostrzegawczość i wyobraźnię, a także rozwija umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia. Talia zawiera 25 listków karcianych

4,05 zł
3,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

5 osób kupiło
14
9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów
Dostępny
37 szt.

Mark Gungor, znany z bestsellerowego i cenionego seminarium Przez śmiech do lepszego małżeństwa razem powraca jako autor bardzo sympatycznej książki 9 małżeńskich porad, a każda warta milion dolarów. Z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru pisze o relacjach małżeńskich, przytaczając barwne i niezwykle zabawne epizody z własnego życia. Tak więc zasady, które pokazuje, nie są radami jakiegoś tam doradcy czy terapeuty, który sam nie obronił swojego małżeństwa, ale radami szczęśliwego od ponad 38 lat męża, który wie, o czym pisze! Każdy, czytając tę książkę, będzie się doskonale bawić, a przy okazji pozna kilka tajemnic skutecznego wprowadzania trwałych, pozytywnych zmian w swojej relacji małżeńskiej! Budowanie wspólnego życia trwa latami. To nie dzieje się z dnia na dzień. Droga do spełnienia marzeń jest bardzo często długa i wędrujemy nią wiele, wiele lat. Jasne, niektórym z nas udaje się spełnić swe marzenia dość szybko, ale dla większości ich realizacja trwa bardzo, bardzo długo. Każda zmiana wymaga czasu. Ta prawda nierzadko jest wyzwaniem dla wielu kobiet, ponieważ to kobiety właśnie nieproporcjonalnie częściej chcą zmieniać swoich mężów. Mężczyznom taka koncepcja jest zazwyczaj obca. W dniu ślubu niejeden mężczyzna patrzy na swoją żonę i myśli: „Mam nadzieję, że nigdy się nie zmienisz”. Wiele kobiet tego samego dnia patrzy na swojego męża, myśląc: „Jesteś super, ale trochę ci jeszcze trzeba pomóc…”. Mam jednak dobrą wiadomość dla pań: Możecie zmienić swoich mężów! Musicie jednak traktować ich jako „projekt długoterminowy”. W końcu uda wam się zrobić z niego faceta, o jakim marzycie. Niestety, w wielu przypadkach, kiedy to się stanie, on będzie już jedną nogą na tamtym świecie. O tak... to trochę potrwa!

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
15
Pieczątki. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki. Pojazdy
Adamigo
Dostępny
77 szt.

Przedstawiamy zestaw 6 drewnianych pieczątek z pojazdami do kolorowania W pudełku, oprócz stempli, znajduje się zestaw 12 kredek oraz poduszka z tuszem. To kreatywny zestaw dla najmłodszych! Zawartość opakowania: • 6 dużych drewnianych stempli, • poduszka z tuszem, • 12 kredek.

47,30 zł
38,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,51 zł

3 osoby kupiły
16
Uczeń z dysleksją w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń z dysleksją w domu
Dostępny
37 szt.

Drodzy rodzice! Czy wiecie, że można skutecznie przeciwdziałać wystąpieniu objawów dysleksji lub z powodzeniem je łagodzić? Oto sprawdzone sposoby: • mądra zabawa z własnym dzieckiem od najwcześniejszych lat życia, • zdobycie podstawowej wiedzy, umożliwiającej zrozumienie trudności i potrzeb dziecka, • świadoma współpraca ze szkołą i poradnią psychologiczno-pedagogiczną, • systematyczna praca, codzienne czytanie.

56,10 zł
50,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,61 zł

3 osoby kupiły
17
Godziny. Karty Edu Piotruś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godziny. Karty Edu Piotruś
Muduko
Dostępny
1 szt.

Godziny - gra edu-piotruśEdu-piotruś to nowa seria produktów, która w przyjemny sposób łączy naukę z zabawą. Na kartach najpopularniejszej gry karcianej w Polsce znajdują się atrakcyjne, kolorowe rysunki, które pomagają wprowadzić najmłodszych w meandry świata i języka polskiego.Godziny to 12 par obrazków, które przedstawiają czynności wykonywane przez dzieci o różnych porach. Mimo identycznej godziny na zegarze, czynności różnią się w zależności od pory dnia lub nocy. Zadaniem dziecka jest dopasowanie do siebie kart wskazujących tę samą godzinę, jednak o różnej porze. O godzinie siódmej możemy więc jeść śniadanie lub kolację. Spróbuj znaleźć wszystkie pary! 

4,05 zł
3,99 zł

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,06 zł

2 osoby kupiły
18
Sposoby aktywizowania uczniów w szkole XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sposoby aktywizowania uczniów w szkole XXI wieku
Dostępny
9 szt.

Różnorodne techniki motywowania uczniów do uczenia się i pobudzania kreatywnego myślenia, inspirowanie i rozwijanie racjonalnego myślenia uczniów, neurodydaktyka i organizowanie procesu uczenia się, problem egalitaryzmu i elitaryzmu, praca zespołowa uczniów, uczenie odpowiedzialności i samodzielności, nowoczesne technologie w szkole – to tylko niektóre z zagadnień omówionych w tym poradniku. Autor przedstawił metody aktywizowania uczniów w procesie nauczania – uczenia się, podając wiele wartościowych przykładów z praktyki pedagogicznej swojej i uznanych autorytetów w tej dziedzinie. Przedstawione działania mogą być od razu wykorzystane w praktyce szkolnej. Każdy rozdział podsumowany jest dobrymi radami dla Czytelnika oraz pytaniami sprawdzającymi wraz z wykazem literatury pogłębiającej omawiane zagadnienia, co inspiruje do aktywnej pracy z poradnikiem.

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

2 osoby kupiły
19
Karty SKAT. Wzór tradycyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty SKAT. Wzór tradycyjny
Muduko
Dostępny
29 szt.

Komplet kart do gry. W talii znajdują się 32 listki. Skat, nazywany też śląskim brydżem, to modna gra karciana dla trójki graczy. Wymyślona została w XIX wieku w Niemczech i rozpowszechniona zwłaszcza na Śląsku i Kaszubach. Na 32 kartach umieszczono kolory typowe dla talii niemieckiej, specjalne wizerunki figur.

7,26 zł
6,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,27 zł

2 osoby kupiły
20
Tajemnice różańcowe. Komplet 20 tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice różańcowe. Komplet 20 tajemnic
Dostępny
5 szt.

Różaniec nie może być przedmiotem, który się jedynie z szacunkiem ogląda. Nie może być jakimś magicznym amuletem, który się nosi przy sobie, ale bardzo rzadko się na nim modli. Trzeba mu koniecznie przywrócić dawną świeżość i powszechność. Są w Polsce takie rodziny, które się gromadzą wieczorem i odmawiają różaniec w intencji Ojczyzny. Czy jest wśród nich moja rodzina? Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, Nasze smutki, radości i blaski. A Ty Bogu je zanieś połączone w Różaniec, Święta Panno Maryjo, pełna łaski. s. Magdalena

4,60 zł
3,99 zł

Rabat 13,3%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
21
Pieczątki motywujące - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki motywujące
Adamigo
Dostępny
109 szt.

Pieczątki z ocenami to znakomita pomoc dydaktyczna, która świetnie sprawdzi się nie tylko w szkole i przedszkolu, ale także w domu. Docenianie wysiłku dziecka w nabywaniu nowych umiejętności jest ważne i motywujące dziecko do dalszego działania! Zawartość: – 6 drewnianych stempli z ocenami, – poduszka z tuszem.

47,30 zł
38,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,51 zł

1 osoba kupiła
22
Zdam maturę 2015. Język hiszpański. Poziom podstawowy pisemny + CD audio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdam maturę 2015. Język hiszpański. Poziom podstawowy pisemny + CD aud...
Dostępny
4 szt.

Jedyna publikacja, która przygotowuje do części pisemnej egzaminu maturalnego od 2015 roku na poziomie podstawowym! Nowe wydanie trzech tomów, opracowane w związku ze zmianami, które zostaną wprowadzone w 2015 r. Seria Zdam Maturę! – Język hiszpański składa się ze zbiorów ćwiczeń przeznaczonych dla: - uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego; - nauczycieli, którzy znajdą w nich przydatny materiał ćwiczeniowy. Poszczególne tomy: - uwzględniają wszystkie zmiany w formule egzaminu maturalnego wprowadzone od 2015 roku – nowe umiejętności oraz nowe zadania; - opisują strukturę zadań egzaminacyjnych; - obejmują wszystkie umiejętności językowe oceniane na egzaminie ustnym oraz na egzaminie pisemnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym; - pomagają uczniom w samodzielnym, stopniowym przygotowaniu do egzaminu maturalnego; - nauczycielom dają możliwość indywidualizacji pracy z uczniami chcącymi przystąpić do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego, niezależnie od realizowanego w klasie programu nauczania.

39,50 zł
34,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,74 zł

1 osoba kupiła
23
Cisza w Pradze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza w Pradze
Dostępny
35 szt.

Muzyka jest ucieczką, bywa atakiem albo oddechem- mówią bohaterowie Ciszy w Pradze. To również bicie serca w rytmie techno, tło dla seksu, podróży, rozmów i rozstań. Nie ma absolutnej ciszy- powtarzają niezależnie od siebie Petr, Vanda, Hana i Vladimír- zawsze coś gdzieś słychać. To przeszkadza, odrywa nas od samych siebie i dlatego Vladimír nosi przy sobie ostre nożyczki: jest gotów podarować innym szansę na wolność. Hana odkrywa zmysłowość i zmienia szpilki na rozdeptane trampki. Zza szyb kabiny motorniczego Petr ogląda dziewczyny, złodziei i śmierdzącą Pragę: miasto-muzeum w stanie rozkładu. Vanda po raz pierwszy smakuje gorycz rozczarowania, maskuje żal tatuażem, działką białego proszku i szybkim seksem. Na ekranach telewizorów rozgrywa się wojna, bez jednego krzyku, zupełnie niema. Jaroslav Rudiš gra na wielu emocjach, z niezwykłą wrażliwością odkrywa świat, który uznajemy za własny: szybki, hałaśliwy, pełen jazgotu i pusty zarazem. Co delikatnego w nas pozostało? Książka została wydana przez wydawnictwo Książkowe Klimaty wraz z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
24
Świat Lodu i Ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Lodu i Ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.23

Pozycja obowiązkowa dla fanów prozy George’a R.R. Martina i serialu „Gra o Tron”! Zanim lord Eddard Stark wyruszył do Królewskiej Przystani, by zostać namiestnikiem… Zanim po śmierci Roberta Baratheona, Pierwszego Tego Imienia, rozpoczęła się walka o Żelazny Tron… Zanim Daenerys Zrodzona z Burzy została sprzedana khalowi Drogo… „Świat Lodu i Ognia” to bogato ilustrowana historia Westeros, opowieść o starożytnych cywilizacjach i tajemniczych krainach leżących na sąsiednich kontynentach, o ludach, dynastiach i legendarnych bohaterach. To opisane z rozmachem wielkie wojny, intrygi, zdrady i walki bratobójcze, rzucające cień na wydarzenia opowiedziane w kultowej sadze. Monumentalna kronika świata Lodu i Ognia czerpiąca z wiedzy maestrów i septonów, zbierająca podania, pieśni, spekulacje i legendy. To pasjonująca powieść autorstwa George’a R.R. Martina, ukazująca całe bogactwo stworzonego przezeń świata.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

25
W kuchni z miłością. Najlepsze włoskie przepisy Sophii Loren - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kuchni z miłością. Najlepsze włoskie przepisy Sophii Loren
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.28

Od czasu swojej premiery w 1971 roku książka kucharska autorstwa Sophii Loren sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy, zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Wciąż pozostaje niezwykle aktualna, zachowując przy tym urok czasów, w których została napisana. Czasów, w których ludzie cenili sobie to, co oryginalne i świeże, choć na scenę wkraczały już produkty coraz bardziej przetworzone. Czasów, w których wyzwolone kobiety prosiły mężów, by oni też założyli fartuchy i spróbowali swoich sił w kuchni. Czasów, w których nawyk palenia przy stole był wciąż silnie zakorzeniony, ale zaczynał już lekko irytować. Ta pozycja to coś więcej niż książka kucharska. To prawdziwa księga kobiety współczesnej i nowoczesnej, a także symbol Włoch i tego, co włoskie. Przyjmij zaproszenie do kuchni Sophii Loren i odkryj skarbnicę wiedzy i nieocenioną pomoc w przygotowywaniu potraw – nie tylko tych włoskich! W książce znajdziesz ponad 300 przepisów na przystawki, zupy, makarony, mięsa, ryby, warzywa, słodycze, a także przekąski. Sophia Loren (ur. 20 września 1934 w Rzymie) – włoska aktorka filmowa, jedna z największych gwiazd światowego kina. Laureatka Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Matka i córka – jako druga Włoszka w historii.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

26
Barca życie, pasja, ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barca życie, pasja, ludzie
Niedostępny
Brak

Najlepsza książka o FC Barcelonie jaka kiedykolwiek powstała! Nieomal rozszarpana siatka w bramce Sampdorii Genua. Piłkarz, który miał stać się legendą, podpisujący po pijanemu kontrakt, w swoim mniemaniu ? z Realem Madryt. Bramkarz uciekający z Hiszpanii w przebraniu i prezydent klubu rozstrzelany przez frankistów. Zmiażdżone i stopione trofea po uderzeniu bomby w klubowy budynek. Wiceprezydent klubu skaczący do Tamizy i kibice wygwizdujący swoją drużynę mimo prowadzenia w Gran Derbi? Tętniąca emocjami historia Barcy. Historia klubu, piłkarzy, kibiców i Katalonii. Historia najpiękniejszej piłkarskiej wspólnoty na świecie! Fantastyczna. Świetnie udokumentowana i fantastycznie napisana historia piłkarskiego fenomenu. Daily Telegraph

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

27
Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy słonie boją się myszy? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Dostępny
25 szt.

Ziemia jest regularną kulą? A w Kosmosie panuje idealna pustka? Kiedy robisz zeza, oczy mogą tak zostać na zawsze? Dżdżownice lubią deszcz? Ilość kropek zdradza wiek biedronki? Keczup wymyślono w Ameryce? Tak się powszechnie sądzi, ale czy to prawda? Ależ skąd! Okazuje się, że to wcale nie jest prawda. Borys i Marek znajdują rannego kruka i zanoszą go do weterynarza. Tam dowiadują się, jak należy postępować z pisklętami. Weterynarz tłumaczy im również, że wbrew obiegowej opinii kruki są bardzo troskliwymi rodzicami. Antoś uwielbia frytki i mało się rusza, stając się obiektem kpin kolegów w klasie. Czy frytki rzeczywiście są niezdrowe? Paulina i jej przyjaciółki bawią się w piratów i urządzają fascynujące wyścigi na tratwach. Ale - ojej! - zapomniały o fladze z trupią czaszką. Przecież każdy szanujący się statek piracki musi mieć taką flagę - a może to nieprawda? A na filmie Indianie galopują za wikingami na koniach - tylko skąd je wzięli, kiedy w owych czasach w Ameryce nie było koni i dopiero Europejczycy po odkryciu jej przez Kolumba sprowadzili te zwierzęta na amerykański kontynent. Książka zawiera bardzo pomysłowe historyjki wyjaśniające i prostujące najbardziej popularne stereotypy, obiegowe opinie i powszechne poglądy, bawiąc i dostarczając dociekliwym czytelnikom solidnej porcji frapującej wiedzy.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

28
What Katie Ate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Katie Ate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.02

Kuchnia Katie Quinn Davies, autorki cieszącego się niezwykłą popularnością bloga, jest nieskomplikowana, sezonowa, a przepisy, które prezentuje w swojej pierwszej książce idealnie się nadają na wspólne biesiadowanie z przyjaciółmi czy rodzinny obiad. Prawdziwa uczta dla zmysłów.

70,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

29
Maks jedzie do babci i dziadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks jedzie do babci i dziadka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.22

Maks jedzie na weekend do babci i dziadka. Będzie pomagał dziadkowi w warsztacie samochodowym i gotował z babcią spaghetti. Noc spędzi w dawnym pokoju jego mamy! A rodzice przyjadą po niego zdecydowanie za szybko!

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

30
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę baletnicę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę baletnicę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.18

„Mądra Mysz” to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…” oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy”. Julianna towarzyszy swojej przyjaciółce Marysi w operze. Marysia jest baletnicą. Dziś odbywa się próba. Jak wygląda ten piękny świat baletu? Ta sztuka wymaga ciężkiej pracy. A i za kulisami jest dużo do zrobienia dla krawców, muzyków, oświetleniowców.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

31
Maks nocuje u Pauliny. Mądra Mysz. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks nocuje u Pauliny. Mądra Mysz.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Hurra! Maks może pierwszy raz spać u Pauliny. Szybko pakuje swoje rzeczy: pidżamę, szczoteczkę do zębów i oczywiście latarkę. Czeka go sporo przeżyć - indiański piknik, wspólne mycie zębów z Pauliną i czytanie na dobranoc. Ale czy uda mu się zasnąć bez buziaka mamy na dobranoc?

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

32
Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Do lekarza weterynarii trafiają różne zwierzęta - jest piesek i królik, a na wyjazdach owieczka i konik. Niestety, jeż znowu nie opłacił składki i nie będzie leczony. A dlaczego królikom trzeba obcinać pazurki? Jak należy leczyć zapalenie łapy u psa? Co to właściwie jest szczepienie? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w tej książce.

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

33
Bezpieczeństwo funkcjonalne państw regionu Europy Północnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo funkcjonalne państw regionu Europy Północnej
Dostępny
8 szt.

W czasach współczesnych większość państw przywiązuje dużą wagę nie tylko do bezpieczeństwa własnego terytorium, zachowania integralności terytorialnej, suwerenności, lecz także - a może nawet zwłaszcza - do szeroko rozumianego bezpieczeństwa swoich mieszkańców. Zabezpieczenie potrzeb egzystencjalnych ludzi, działania transportu publicznego, zachowanie możliwości komunikacji, w tym także komunikacji drogą elektroniczną, zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii - to tylko najważniejsze przykłady żywotnych funkcji które państwo i społeczeństwo muszą wypełniać, by móc harmonijnie funkcjonować nawet w przypadku pojawienia się zagrożenia, np. klęską żywiołową bądź wypadkiem spowodowanym działalnością człowieka. Z drugiej strony zachodzi konieczność budowania odporności społeczeństw na zagrożenia, redukowania ich wrażliwości na nie. Uznanie tego obszaru zapewniania bezpieczeństwa za istotny jest szczególnie widoczne w przypadku państw szeroko pojętego regionu Europy Północnej, można również zaobserwować zwiększające się zainteresowanie Unii Europejskiej problematyką ochrony ludności, dóbr i środowiska naturalnego. Zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonalnego (functional security) jest obecnie jednym z priorytetów dla państw regionu Europy Północnej oraz staje się jednym z kluczowych zadań dla UE.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

34
Kaukaz Północny: elity władzy i życie polityczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaukaz Północny: elity władzy i życie polityczne
Dostępny
2 szt.

"Doniosłość podniesionej w książce tematyki, merytoryczny poziom poszczególnych tekstów, skład kolektywu autorskiego - co ważne, o charakterze międzynarodowym - i wreszcie osoba redaktora naukowego tomu oraz całej serii gwarantują, że mamy do czynienia z poważną, zasługującą na uważną lekturę pracą. Książka - co istotne - stanowi kompleksowe i zarazem szczegółowe studium poświęcone elitom polityczno-religijnym i przywództwu politycznemu Kaukazu Północnego. W ten sposób autorzy zmierzyli się bodajże z najważniejszym zagadnieniem rzutującym na współczesną politykę tego regionu świata, w dużym stopniu objaśniającą etiologię wszystkich bez mała procesów politycznych, a zwłaszcza transformacji i demokratyzacji, jakie mają miejsce w obszarze Kaukazu. Z tych też powodów książką pod redakcją Profesora Tadeusza Bodio jest godna polecenia wszystkim zainteresowanym zmianami politycznymi zachodzącymi w strefie państw poradzieckich." dr hab., prof. UW Jarosław Szymanek (Uniwersytet Warszawski) Tom 9. serii "Władza - Elity - Przywództwo" wydawanej wspólnie z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

35
Kaukaz Północny: elity, reżimy, etnopolityka, bezpieczeństwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaukaz Północny: elity, reżimy, etnopolityka, bezpieczeństwo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

"Międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem prof. Tadeusza Bodio przygotował kolejny tom poświęcony transformacji elit politycznych Kaukazu. Tym razem przedmiotem zainteresowania stała się północna część regionu, zaliczana do najmniej stabilnych na świecie. Oceniane dzieło godne jest polecenia specjalistom współczesnych stosunków międzynarodowych zainteresowanych Kaukazem. Jest ono cenne także dla elitologów - zawarte w części pierwszej rozważania nad metodologią elit politycznych wskazują na istotne uwarunkowania, instrumenty, pułapki i determinanty tego rodzaju studiów. Praca jest również cenną lekturą dla studentów kierunków społecznych nie tylko w Polsce, jej części są publikowane w językach angielskim i rosyjskim. Ponadto należy zauważyć że wysoką jakość książki gwarantuje doświadczenie i wiedza poparte twórczością redaktora naukowego, który jest jednym z najbardziej znanych i uznanych badaczy problemów obszaru poradzieckiego." prof. dr hab. Tadeusz Wallas (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) Tom 8. serii "Władza - Elity - Przywództwo" wydawanej wspólnie z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

59,00 zł
48,97 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

36
Dziedzictwo utracone - dziedzictwo odzyskane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo utracone - dziedzictwo odzyskane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Oddajemy do rąk Czytelników interdyscyplinarny tom studiów poświęcony różnym aspektom działalności na rzecz przywrócenia, zachowania i ochrony polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego. Powstał jako efekt wielodziedzinowych badań monograficznych prowadzonych - w kraju i za granicą - przez pracowników uniwersytetów, archiwów, bibliotek, muzeów, a także Komendy Głównej Policji oraz Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Problematyka kradzieży, poszukiwania, odnajdywania i zabezpieczania księgozbiorów, kolekcji muzealnych, zbiorów archeologicznych i zasobów archiwalnych, kwestie wniosków rewindykacyjnych, analiza obowiązujących aktów normatywnych, przeciwdziałanie nielegalnemu handlowi obiektami zabytkowymi na rynku antykwarycznym i w Internecie stały się przedmiotem zainteresowania 32 autorów, reprezentujących różne dyscypliny i środowiska naukowe oraz różnorodny warsztat metodologiczny. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

69,00 zł
57,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

37
Zdam maturę 2015 język francuski poziom podstawowy pisemny + CD audio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdam maturę 2015 język francuski poziom podstawowy pisemny + CD audio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Jedyna publikacja, która przygotowuje do części pisemnej egzaminu maturalnego od 2015 roku na poziomie podstawowym! Nowe wydanie trzech tomów, opracowane w związku ze zmianami, które zostaną wprowadzone w 2015 r. Seria Zdam Maturę! – Język francuski składa się ze zbiorów ćwiczeń przeznaczonych dla: - uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka francuskiego; - nauczycieli, którzy znajdą w nich przydatny materiał ćwiczeniowy. Poszczególne tomy: - uwzględniają wszystkie zmiany w formule egzaminu maturalnego wprowadzone od 2015 roku – nowe umiejętności oraz nowe zadania; - opisują strukturę zadań egzaminacyjnych; - obejmują wszystkie umiejętności językowe oceniane na egzaminie ustnym oraz na egzaminie pisemnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym; - pomagają uczniom w samodzielnym, stopniowym przygotowaniu do egzaminu maturalnego; - nauczycielom dają możliwość indywidualizacji pracy z uczniami chcącymi przystąpić do egzaminu maturalnego z języka francuskiego, niezależnie od realizowanego w klasie programu nauczania.

39,50 zł
34,76 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,74 zł

38
Zdam maturę 2015 język hiszpański poziom rozszerzony pisemny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdam maturę 2015 język hiszpański poziom rozszerzony pisemny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

Jedyna publikacja, która przygotowuje do części pisemnej egzaminu maturalnego od 2015 roku na poziomie rozszerzonym! Nowe wydanie trzech tomów, opracowane w związku ze zmianami, które zostaną wprowadzone w 2015 r. Seria Zdam Maturę! ? Język hiszpański składa się ze zbiorów ćwiczeń przeznaczonych dla: - uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego; - nauczycieli, którzy znajdą w nich przydatny materiał ćwiczeniowy. Poszczególne tomy: - uwzględniają wszystkie zmiany w formule egzaminu maturalnego wprowadzone od 2015 roku ? nowe umiejętności oraz nowe zadania; - opisują strukturę zadań egzaminacyjnych; - obejmują wszystkie umiejętności językowe oceniane na egzaminie ustnym oraz na egzaminie pisemnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym; - pomagają uczniom w samodzielnym, stopniowym przygotowaniu do egzaminu maturalnego; - nauczycielom dają możliwość indywidualizacji pracy z uczniami chcącymi przystąpić do egzaminu maturalnego z języka hiszpańskiego, niezależnie od realizowanego w klasie programu nauczania.

39,50 zł
34,76 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,74 zł

39
Wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.23

Kiedy kilka lat temu, uczestnicząc w Grand Jury podczas konkursu win z Roussillon, poznałem Andre Domine, nie przypuszczałem, że kiedyś będę brał udział w redakcji jego książki, w dodatku tej, którą parę miesięcy przed tym spotkaniem miałem okazję przeczytać w wersji francuskiej. Nie ukrywam, że wywarła na mnie wówczas spore wrażenie, przede wszystkim ze względu na ogrom zawartego w niej materiału i erudycję autora, a właściwie autorów, bo do tej gigantycznej pracy Andre zaprosił kilku równie kompetentnych współpracowników. Myślałem już wtedy o polskiej edycji, próbowałem zainteresować tematem kilka wydawnictw, także te, które książki o winach miały już w swoim dorobku, reakcja jednak była raczej niechętna. I tak temat - jak mi się wydawało - upadł. Powrócił dopiero teraz dzięki Wydawnictwu Olesiejuk, które postanowiło zaryzykować i udostępnić tę monumentalną książkę polskim czytelnikom. Jest to z pewnością pierwsza tak obszerna pozycja poświęcona winom na rynku polskim. Znacznie obszerniejsza niż Atlas win świata Hugh Johnsona i Jancis Robinson, zawierająca ogromną ilość informacji, czasami bardzo szczegółowych. fragment Wstępu

120,00 zł
94,80 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 25,20 zł

40
O dzielnym krawczyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O dzielnym krawczyku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.25

Seria klasycznych bajek z pięknymi ilustracjami.

6,90 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 1,91 zł

41
Puzzle maxi 20 elementów. Przygody Koziołka Matołka. Wakacje nad morzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 20 elementów. Przygody Koziołka Matołka. Wakacje nad morze...
Alexander, 20
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.18

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia.

19,60 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,2%
oszczędzasz 1,61 zł

42
Puzzle gigant 36 elementów. Przygody Koziołka Matołka. Konna wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle gigant 36 elementów. Przygody Koziołka Matołka. Konna wyprawa
Alexander, 36
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.15

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu.

31,00 zł
26,97 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,03 zł

43
Liczbowe obrazki maxi. Jak wytresować smoka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczbowe obrazki maxi. Jak wytresować smoka 2
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.01.10

Maluj wraz z bohaterami filmu „Jak wytresować Smoka 2”. W zestawie: – 2 tekturowe obrazki do kolorowania, – pędzel, – komplet 6 farb, – podstawka do ich mieszania, – instrukcja.

5,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

44
Domino maxi. Jak wytresować smoka 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino maxi. Jak wytresować smoka 2
Alexander, od 4 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2017.02.06

Kolorowa, obrazkowa wersja domina. W trakcie gry każdy jej uczestnik stara się dołożyć jeden ze swoich elementów do układu leżącego na stole. Elementy dokłada się dopasowując ze sobą ich obrazki. Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy pozbędzie się swojej puli elementów. Zawartość opakowania: – 28 elementów domina, – instrukcja.

20,30 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,4%
oszczędzasz 2,31 zł

45
Dora poznaje świat. Magiczne mozaiki. Wyspa skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dora poznaje świat. Magiczne mozaiki. Wyspa skarbów
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.25

Przedstawiamy zabawkę kreatywną dla dziewczynek. To plansza z mnóstwem otworów oraz 8 ilustracji przedstawiających Dorę i jej przyjaciół. Łącząc różnej wielkości elementy i ilustracje układajcie pełną tajemnic wyspę skarbów. Po wykonaniu ilustracji wystarczy, że wyjmiecie elementy i możecie zacząć od nowa. Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 32 inspiracje. Zabawa ćwiczy kreatywność i wyobraźnię, umiejętność sprowadzenia obrazów do najważniejszych cech. Zawartość opakowania: • plansza, • 8 ilustracji, • 420 małych elementów, • 310 średnich elementów, • 70 dużych elementów, • album z inspiracjami.

48,30 zł
42,02 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,28 zł

46
Puzzle 160 elementów. Dora poznaje świat. Biegnijmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Dora poznaje świat. Biegnijmy
Alexander, 160
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.14

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Wymiary obrazka po ułożeniu: 47 x 21 cm.

12,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,71 zł

47
Puzzle 160 elementów. Dora poznaje świat. Wesoły spacer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Dora poznaje świat. Wesoły spacer
Alexander, 160
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.08.20

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. Z 160 elementów układanki można ułożyć obrazek o wymiarach 47 x 21 cm.

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

48
Puzzle Gigant 36 elementów. Dora poznaje świat. Nasz przyjaciel jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Gigant 36 elementów. Dora poznaje świat. Nasz przyjaciel jednor...
Alexander, 36
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.07.17

"Puzzle Alexander" rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. Z 36 elementów układanki można ułożyć obrazek o wymiarach 97 x 66 cm.

32,20 zł
28,01 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

49
Puzzle gigant 36 elementów. Dora poznaje świat. Buju-Buju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle gigant 36 elementów. Dora poznaje świat. Buju-Buju
Alexander, 36
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.10.09

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia.

32,20 zł
28,01 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,19 zł

50
Pamięć. Dora poznaje świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć. Dora poznaje świat
Alexander, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.28

W grze „Pamięć. Dora poznaje świat” wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie par takich samych obrazków, odkrytych na chwilę spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry. Gra skierowana jednocześnie dla dzieci i dorosłych jest doskonałym treningiem pamięci i spostrzegawczości. Zapewnia dużo dobrej zabawy i emocji w towarzystwie mądrej i ciekawej Dory. Zawartość pudełka: – 40 ilustrowanych tabliczek, – instrukcja.

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

51
Dora poznaje świat. Big Puzzle do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dora poznaje świat. Big Puzzle do kolorowania
Alexander, 24
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.12.14

Opakowanie zawiera 2 układanki (puzzle) o wymiarach 47x67 cm. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej strony znajduje się konturowy rysunek do złożenia i kolorowania. Kolorowe puzzle są jednocześnie wzorem do rysowania (lub malowania) puzzli czarno-białych.

37,10 zł
32,28 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,82 zł

52
Dora poznaje świat. Liczby. Puzzle obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dora poznaje świat. Liczby. Puzzle obrazkowe
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.08.29

Ucz się liczyć wraz z Dorą. Puzzle obrazkowe składają się z 30 par puzzli, które należy połączyć ze sobą według wskazanego klucza. To gra, w której dzieci mają za zadanie odnaleźć jak najwięcej pasujących do siebie par puzzli, w których podana liczba zgadza się z liczbą ptaków przedstawionych na drugim puzzlu. Po połączeniu właściwych puzzli gracz głośno wymawia liczbę ptaków widocznych na obrazku. Wygrywa ten, kto ułoży najwięcej puzzli i prawidłowo poda znajdujące się na nich liczby. Zawartość opakowania: • 60puzzli, • instrukcja.

16,50 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,51 zł

53
Dora poznaje świat. Karty Piotruś / Pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dora poznaje świat. Karty Piotruś / Pamięć
Alexander, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.01.08

Przedstawiamy grę „Piotruś”, która rozwija spostrzegawczość i zapewnia dużo dobrej zabawy jej uczestnikom. Kartami można również grać w „Pamięć”. W opakowaniu znajduje się 25 kart.

3,40 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,41 zł

54
SKARBY POLSKI NATURA I ARCHITEKTURA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SKARBY POLSKI NATURA I ARCHITEKTURA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.04.18

Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących miejsc w Polsce. To ekscytująca podróż przez wszystkie regiony naszego kraju, dostarczająca wiele emocji i wrażeń estetycznych, ale także wiedzy o fascynujących, a czasem mało znanych malowniczych polskich zakątkach. I chociaż Polska nie jest dużym państwem, to mało jest w Europie krajów o tak zróżnicowanym krajobrazie i takim bogactwie pamiątek kultury materialnej.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

55
Angry Birds Rio. Liczbowe obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Birds Rio. Liczbowe obrazki
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.02

Maluj wraz z Angry Birds Rio. Weź do ręki pędzel, sięgnij po farby i wypełni kontury według zaznaczonych na obrazku liczb. W zestawie znajdziesz dwa tekturowe obrazki do kolorowania, pędzel, komplet sześciu farb oraz podstawkę do ich mieszania, a także instrukcję pokazującą jak pokolorować obie ilustracje. Skończony obrazek opraw w ramkę i powieś na ścianie lub podaruj najbliższym. Zawartość opakowania: • 2 konturowe obrazki o wymiarach 14,9 x 19,6 cm, • komplet sześciu farb, • pędzel, • plastikowa paleta do mieszania kolorów, • instrukcja.

12,10 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,11 zł

56
Angry Birds Rio. Liczby – gra, puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Birds Rio. Liczby – gra, puzzle
Alexander
Niedostępny
Brak

Ucz się liczyć wraz z Angry Birds Rio. Puzzle obrazkowe „Liczby” składają się z 30 par puzzli, które należy połączyć ze sobą według wskazanego klucza. To gra, w której dzieci mają za zadanie odnaleźć jak najwięcej pasujących do siebie par puzzli, w których podana liczba zgadza się z liczbą ptaków przedstawionych na drugim puzzlu. Po połączeniu właściwych puzzli gracz głośno wymawia liczbę ptaków widocznych na obrazku. Wygrywa ten, kto ułoży najwięcej puzzli i prawidłowo poda znajdujące się na nich liczby. Zawartość opakowania: • 60 puzzli, • instrukcja.

19,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,6%
oszczędzasz 2,01 zł

57
Zwierzchnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzchnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.19

Tajemnicza historia z czasów zimnej wojny i współczesne wydarzenia: Rosja atakuje Ukrainę, świat staje na krawędzi wielkiego konfliktu. Okoliczności szybkiego i niespodziewanego dojścia do władzy nowego prezydenta Rosji owiane są tajemnicą. Terror i zastraszanie to metody powstrzymywania wrogów przed poznaniem prawdy. Okazuje się, że jest jedna osoba, która może znać mroczny sekret rosyjskiego magnata – obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, były agent CIA Jack Ryan.

49,99 zł
43,49 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

58
Puzzle 160 elementów Angry Birds Rio. Lecimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów Angry Birds Rio. Lecimy
Alexander, 160
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2016.05.31

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. Ze 160 elementów układanki można ułożyć obrazek o wymiarach 47 x 21 cm.

12,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,6%
oszczędzasz 0,71 zł

59
Magiczne mozaiki. Angry Birds Rio. Na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne mozaiki. Angry Birds Rio. Na plaży
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.26

Kreatywna zabawa edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do Waszej dyspozycji oddana zostaje plansza z mnóstwem otworów i 6 ilustracji przedstawiających Angry Birds. Łącząc różnej wielkości elementy i ilustracje możecie układać plaże, statki i egzotyczne zwierzęta. Po wykonaniu ilustracji wystarczy, że wyjmiecie elementy i możecie zacząć od nowa. Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 32 inspiracje. Zabawa ćwiczy kreatywność i wyobraźnię, umiejętność sprowadzenia obrazów do najważniejszych cech. Wymiary tabliczki: 19.6 x 14.3 cm Zawartość opakowania: – plansza, – 6 ilustracji, – 190 średnich elementów, – 40 dużych elementów, – album z inspiracjami.

26,70 zł
23,23 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,47 zł

60
Angry Birds Rio. Smakowita wyprawa. Magiczne mozaiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Birds Rio. Smakowita wyprawa. Magiczne mozaiki
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.23

"Magiczne Mozaiki Angry Birds Rio Smakowita wyprawa" to kreatywna zabawa edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do Waszej dyspozycji oddana zostaje plansza z mnóstwem otworów i 4 ilustracje przedstawiające Angry Birds. Łącząc różnej wielkości elementy i ilustracje układajcie smakowite owoce i warzywa. Po wykonaniu ilustracji wystarczy, że wyjmiecie elementy i możecie zacząć od nowa. Do zestawu dołączony jest album zawierający ponad 32 inspiracje. Zabawa ćwiczy kreatywność i wyobraźnię, umiejętność sprowadzenia obrazów do najważniejszych cech. Wymiary tabliczki: 13,2/14,3 cm. Zawartość opakowani: plansza, 4 ilustracje, 80 średnich elementów, 20 dużych elementów, album z inspiracjami.

17,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,01 zł

61
Ostatnia wola Sonji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia wola Sonji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Wiele rzeczy można było powiedzieć o Sonji, ale na pewno nie to, że była zwyczajną kobietą. Gdy umiera, pozostawiając po sobie dość sporą sumę pieniędzy, jej testament również znacząco odbiega od przyjętych norm. Swoim trzem przyjaciółkom zapisuje wprawdzie dość sporą sumę pieniędzy, ale pod jednym warunkiem – muszą wykonać ściśle określone zadania, o których mówi dokument. Zadania, które nie będą należały do najłatwiejszych, ale które pozwolą Susanne, Rebece i Maggan przewartościować swoje dotychczasowe życie. „Ostatnia wola Soni” to ciepła i pełna humoru książka, która podbije serce każdej kobiety.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

62
Studia Regionalne i Lokalne 1 (55) 2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Regionalne i Lokalne 1 (55) 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

W numerze [Contents] Robert Pyka: Bieguny metropolitalne we Francji. W poszukiwaniu narzędzi wzmacniania współpracy i rozwijania powiązań funkcjonalnych między francuskimi obszarami metropolitalnymi [Metropolitan Poles in France. In search of tools to enhance cooperation and develop functional relationships between French metropolitan regions] Joanna Kusiak: Porządki chaosu. ?Chaos? jako pojęcie i zjawisko empiryczne w Warszawie po 1989 r. [The orders of chaos. ?Chaos? in post-socialist Warsaw as a concept and as an empirical phenomenon], s. 28?50; Dawid Soszyński, Monika Bielak: Zasady ochrony i kształtowania krajobrazu osiedli wiejskich w dokumentach planistycznych ? na przykładzie gminy Godziszów (województwo lubelskie) [The principles of protection and shaping of rural settlement landscape detailed in planning documentation, with the Godziszów commune (Lublin voivodeship) as a case in point ]. Katarzyna Sadowy: Godność życia jako miernik rozwoju społeczno-gospodarczego miast [Life dignity as a measure of socio-economic development of cities], Tomasz Skica, Agnieszka Bem: Rola samorządu terytorialnego w procesach stymulowania przedsiębiorczości [The role of local governments in entrepreneurship stimulation], Joanna Wiśniewska: Globalizacja obszarów wiejskich ? na przykładzie MSP w Wielkopolsce [The globalization of rural areas on the example of SMEs in Wielkopolska], Recenzje Grzegorz Gorzelak: Enrico Moretti, 2013, The New Geography of Jobs, Roman Szul: Antoni Kukliński, 2013, In Search of New Paradigms (Selected papers 2001?2011), Marek W. Kozak: Andrzej Raczyk, Sylwia Dołzbłasz, Małgorzata Leśniak-Johann, 2012, Relacje współpracy i konkurencji na pograniczu polsko-niemieckim, Anna Tucholska: Dariusz Czaja (wybór, redakcja i wstęp), 2013, Inne przestrzenie, inne miejsca. Mapy i terytoria, Mariusz Chudak: Janusz Słodczyk, 2012, Historia planowania i budowy miast.

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

63
Rysuj i zmazuj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuj i zmazuj
Adamigo
Dostępny
27 szt.

Rysuj i zmazuj to zestaw tablic suchościeralnych z mazakiem i 48 zabawnymi zadaniami z pszczółką, które przygotowują dzieci do nauki pisania, pomagają w koncentracji, zachęcają je do pracy oraz uczą precyzji.

29,70 zł
24,35 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,35 zł

64
Ciekawi świata. Język polski 5. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Język polski 5. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnyc...
Dostępny
2 szt.

Numer dopuszczenia: 514/5/2014/2017 Podręcznik przeznaczony do kształcenia ogólnego do nauczania języka polskiego na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.

48,70 zł
43,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,87 zł

65
Kubek Nie mów że masz problem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Nie mów że masz problem
deon.pl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.29

Już niedługo picie porannej kawy będzie miało zupełnie nową jakość. Oddajemy w Wasze ręce nasz najnowszy produkt. Jest to prawdopodobnie najbardziej pozytywny i motywujący kubek do picia kawy na świecie (oczywiście jeśli ktoś nie lubi kawy, to może być do herbaty, coli, wody, soku albo do popijania yerba mate, jak to robi niejaki papież Franciszek). Jest piękny, praktyczny i ma jeszcze dodatkowo „to coś”. Wszyscy doskonale wiemy, jak trudno jest czasem wystartować i od samego rana mierzyć się z naszymi powszednimi – większymi i mniejszymi – problemami. Nasz kubek ma nam pomóc właśnie w tych momentach – kiedy zatrzymujemy się na chwilę i próbujemy złapać oddech i nabrać energii. To doskonały moment, żeby przypomnieć sobie, że nigdy z naszymi problemami nie jesteśmy sami.

29,00 zł
25,81 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

66
Żona złotnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona złotnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

Wspaniała i zaskakująca powieść historyczna, idealna dla fanów Tracy Chevalier. Londyn, zima 1792 rok. Miasto śpi, a stróż nocny bacznie kontroluje ulice i ciemne zaułki. Pewnej pamiętnej nocy znajduje ciało złotnika Pierre’a Renarda, który leży ograbiony z podciętym gardłem. Mogłoby się wydawać, że to zwyczajne morderstwo na tle rabunkowym, ale wkrótce, kiedy wieść o śmierci się rozchodzi, okazuje się, ze Renard miał wielu wrogów i przynajmniej tyle samo tajemnic. Nagle w centrum historii znajduje się żona złotnika, Mary. Choć z pozoru wydawali się szczęśliwą parą, ich małżeństwo było mroczne, burzliwe i pełne okrucieństwa. Mary jest słabą i zamkniętą w sobie kobietą, którą prześladuje jej przeszłość, prawie doprowadzoną do szaleństwa przez poczucie winy. Czy doczeka się odkupienia i czy naprawdę go potrzebuje? Bogata, pełna zawiłości, pięknie napisana historia o morderstwie, miłości i głęboko skrywanych sekretach.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

67
Uczeń Czarnoksiężnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń Czarnoksiężnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2016.11.30

Gran Teatre del Liceu to jeden z największych teatrów operowych na świecie. W trakcie sylwestrowego seansu „Nowy Rok z Rossinim” jego scena staje w płomieniach, a w pożarze giną dyrygent i wiolonczelista. Czy to wypadek, czy może ktoś jest odpowiedzialny za tak tragiczny koniec jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w roku? Tę zagadkę postanawia rozwikłać dawny uczeń jednego ze zmarłych tragicznie muzyków, któremu wiele lat temu wiolonczelista złożył pewną nietypową obietnicę…

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

68
Hobbit, czyli tam i z powrotem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hobbit, czyli tam i z powrotem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Światowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) był profesorem filologii angielskiej na uniwersytecie w Leeds oraz profesorem literatury średniowiecznej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, staronordyckiego, starogermańskiego oraz gockiego. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w 1937 roku, publikując Hobbita, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie. W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniem i prośbami oczarowanych czytelników, Tolkien powrócił do historii Bilbo Bagginsa, pisząc Trylogię Władca Pierścieni, kontynuację Hobbita. Zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi skandynawskich mitów i staroangielskich legend, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy. Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat powieści niezmiennie zachwyca kolejne pokolenia czytelników. Przełożyła Maria Skibniewska.

29,90 zł
23,89 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 6,01 zł

69
Agresja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agresja
Dostępny
6 szt.

AGRESJA ? PRZEMOC ? ASERTYWNOŚĆ książka (40 stron): agresja agresja, złość, przemoc formy przemocy szkolnej skutki przemocy cyberprzemoc asertywność płyta dvd ? Tematyka filmu: Przemoc w środowisku szkolnym. Czas trwania filmu: 25 minut.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

70
Etnolingwistyka tom 26 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etnolingwistyka tom 26
Dostępny
1 szt.

Spis treści: Rozprawy i analizy Recenzje i omówienia Z życia naukowego Noty o książkach Książki i czasopisma nadesłane Noty o autorach

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

71
Żar miłości do Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żar miłości do Jezusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Bez względu na nasze poprzednie upadki i niezależnie od naszego naturalnego temperamentu czy osobowości Bóg jest w nas zakochany. W tym nowym wydaniu bestsellera Mike'a Bickle możemy odkryć: - jaką Bóg ma osobowość, - wolność do bycia sobą w Bogu, - siedem pragnień ludzkiego serca, - jak przemiana umysłowej wiedzy o Bogu w żarliwą miłość do Boga uwalnia nas od niepewności i lęku przed ludźmi, jak chroni naszą duszę i leczy wewnętrzne rany serca. Aby doświadczyć trwałego przebudzenia i wolności, musimy więcej wiedzieć o tym, co Bóg czuje wobec nas i musimy zachwycić się Nim, Jego pięknem i miłością do nas. Podobnie jak król Dawid, odkryjemy te same prawdy o Bożym sercu i zaczniemy żyć tak, jak żył Dawid, wypełniając powołanie Boże dla naszego pokolenia.

29,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

72
Młyny czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młyny czasu
Dostępny
5 szt.

Pułkownik lekarz Jan Boroń jest jednym z wielu zamordowanych przez NKWD oficerów Wojska Polskiego. Poznajemy go w momencie, kiedy z samozaparciem zaczyna realizować fragment swoistego, rodzinnego biznesplanu. Dzięki pomocy rodzeństwa kończy najpierw gimnazjum w Przemyślu, a następnie wydział medyczny Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Jest lekarzem o duszy naukowca, człowiekiem o szerokich zainteresowaniach w sferze literatury i kultury. Poddany "młynom czasu" zostaje wezwany do służby wojskowej i pozostaje w niej do końca. Przedstawiamy go na tle najtrudniejszych wydarzeń dwudziestego wieku: walki Polaków o niepodległość oraz zderzenia z dwoma totalitaryzmami. Przetrzymywany przez NKWD w obozie specjalnym w Starobielsku, ginie zamordowany w Charkowie. Publikacja, przez kontekst wykraczający poza ramy jednej rodziny, stanowi dokument historii społecznej i kulturalnej lat I wojny światowej, okresu międzywojennego i początku II wojny światowej. Pozwala na pokazanie zagłady polskich oficerów zarówno w wymiarze doświadczenia ludzkiego jak i narodowego. Będąc bogatym źródłem biograficznym w planie prywatnym jest zarazem świadectwem drogi przebytej przez wielu Polaków. Przybliżając losy jednego z zamordowanych polskich oficerów, pozostaje jednocześnie częścią kodu pamięci grupowej, który stanowi o naszej tożsamości.

40,90 zł
32,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,18 zł

73
Angloteścik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angloteścik
Dostępny
20 szt.

Angloteścik. Testy kompetencji dla uczniów kończących I etap edukacyjny. Zgodne z nową Podstawą programową kształcenia ogólnego.Ma na celu powtórzenie, sprawdzenie oraz poszerzenie określonych umiejetności wprowadzanych na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III.    

20,00 zł
18,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 1,01 zł

74
W pielgrzymce wiary, nadziei, miłości. Rozważania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pielgrzymce wiary, nadziei, miłości. Rozważania
Dostępny
2 szt.

Zwiążmy myśli, usta i dłonie nasze różańcem świętym, napełnijmy domostwa i wioski nasze szeptem modlitewnych Pozdrowień Maryjnych, przekazując jedni drugim uporczywe wołanie: Zdrowaś Maryjo! (kard. Stefan Wyszyński)Tekst rozważań różańcowych wzbogacony został myślami naszych wielkich Prymasów i Papieży. To okazja do głębszej refleksji nad aktualnymi problemami i zachęta do wytrwałej modlitwy, gdyż jak powiedziała siostra Łucja z Fatimy: Nie ma w życiu problemu, którego by nie można rozwiązać z pomocą Różańca.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

75
Plan miasta. Zielona Góra, Nowa Sól, Sulechów. Skala 1:12 500 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan miasta. Zielona Góra, Nowa Sól, Sulechów. Skala 1:12 500
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Plan miasta skala 1:12 500 GPS Dodatkowo zawiera plany miast: Nowa Sól, Sulechów plan centrum w skali 1:10 000, mapa okolic w skali 1:200 000

9,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

76
Plan miasta. Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan miasta. Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój,...
Dostępny
14 szt.

Plan miasta Kłodzko skala 1:12 000 Plan centrum w skali 1:10 000 Mapa okolic - Kudowa Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój Turystyczna mapa okolic Kłodzka 1:280 000

9,40 zł
6,99 zł

Rabat 25,6%
oszczędzasz 2,41 zł

77
Akcje i reakcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcje i reakcje
Adamigo, od 8 lat
Dostępny
21 szt.

Poczuj się jak prawdziwy giełdowy rekin i zagraj w „Akcje i reakcje”! Sam zdecydujesz, w akcje jakich firm będziesz inwestował, a ile pieniędzy przeznaczysz na bezpieczną lokatę. Uważaj! Giełda jest zmienna i nie wszystkie wzrosty i spadki wartości akcji można przewidzieć. Wygra ten z graczy, który będzie trzymał mocno giełdowego byka za rogi i zgromadzi największy majątek.

82,40 zł
67,57 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,83 zł

78
Angry Birds Rio. Magiczne Mozaiki. Na ratunek! 800 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Birds Rio. Magiczne Mozaiki. Na ratunek! 800 elementów
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2016.12.14

Przedstawiamy kreatywną zabawę edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych Do Waszej dyspozycji oddana zostaje plansza z mnóstwem otworów, w których należy umieścić różnej wielkości kolorowe elementy, by stworzyć rozmaite wzory i obrazy. Istnieje niemal nieskończona ilość kombinacji, a po wykonaniu ilustracji wystarczy, że wyjmiecie elementy i możecie zacząć od nowa.W zestawie znajduje się 800 elementów – 420 małych (wysokość 1.5 cm), 310 średnich (wysokość 2.3 cm) i 70 dużych (wysokość 3.0 cm) oraz 8 wpinanych ilustracji przedstawiających Angry Birds. Wymiary opakowania: 30.5 x 24.5 x 4.9 cm

49,30 zł
42,89 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,41 zł

79
Zadania z rysowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania z rysowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.16

Zadania z rysowania to zestaw tablic suchościeralnych z mazakiem i 48 zabawnymi zadaniami, które przygotowują dzieci do nauki pisania, pomagają w koncentracji, zachęcają je do pracy oraz uczą precyzji. Zawartość: – 24 dwustronne tablice o wymiarach 11.5 x 16.3 cm, – suchościeralny pisak, – ściereczka. Rozmiar opakowania: 28.0 x 18.5 cm

29,70 zł
24,35 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,35 zł

80
Jak dawniej leczono, czyli plomby z mchu i inne historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak dawniej leczono, czyli plomby z mchu i inne historie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.14

Na ból zębów historyk Pliniusz Starszy zalecał nacieranie ust lewym zębem hipopotama i jadanie popiołu ze spalonego wilczego łba. Jan z Gaddesden, doktor nauk medycznych z Oksfordu, zawieszał łebki kukułek na szyjach epileptyków. Osiemnastowieczni studenci medycyny z Nowego Jorku zwykli rzucać z okien odciętymi kończynami pacjentów, a na publiczne sekcje zwłok sprzedawano bilety… Od starożytnej Grecji niemal do drugiej wojny światowej medycyna wyrządzała ludziom więcej złego niż dobrego, bardziej szkodząc, niż pomagając. Historyk David Wootton stwierdził: „Od 2400 lat chorzy uważają, że lekarze postępują właściwie; przez 2300 lat było to błędne mniemanie.” Dopiero w XX wieku medycyna poniekąd odzyskała rozsądek – zbyt późno dla wielu cierpiących. Hipokrates zapewne byłby tym przerażony. Ta skrząca się czarnym humorem książka w pasjonujący sposób opisuje najdziwniejsze i najbardziej przerażające koncepcje medyczne od starożytności do XX wieku. Wspomina również o tych lekarzach, uczonych i myślicielach, którzy nieświadomie przyczynili się do zacofania w zakresie teorii i praktyki medycznej, zwalczając schorzenia wraz z… pacjentami, z niemal komicznym zapałem i łatwymi do przewidzenia rezultatami. Przeraża fakt, że wszyscy „specjaliści”, o których mowa, w swoich czasach należeli do czołowych autorytetów w dziedzinie medycyny.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

81
Piaskowe malowanki maxi Looney Tunes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe malowanki maxi Looney Tunes
Niedostępny
Brak

Artystyczna zabawa malowania piaskiem polega na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak by odkryć klejącą powierzchnię wybranego fragmentu. Każdy odsłonięty fragment posypuje się piaskiem w kolorze zgodnym ze wzorem obrazka zamieszczonym w instrukcji i na pudełku. Zawartość pudełka: obrazek do kolorowania, patyczek, 8 woreczków z kolorowym piaskiem, instrukcja. Zabawka dla dzieci w wieku od 6 lat.

20,05 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,3%
oszczędzasz 2,06 zł

Wróć do góry