hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 19 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nauka pisania metodą płynnego ruchu (Julian Brudzewski), na drugim Czytam sobie. Poziom 2. Mur (Rafał Witek, Dorota Łoskot-Cichocka). Kolejny produkt to Czytam sobie. Kacper i Plaster. Poziom 1 (Zofia Stanecka, Agnieszka Żelewska) oraz Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich (Monika Śliwińska).
1
Nauka pisania metodą płynnego ruchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania metodą płynnego ruchu
Dostępny
98 szt.

Publikacja służy nauce wprawnego, płynnego i estetycznego pisania, opartej na metodzie szczegółowo przedstawionej w podręczniku pt. "Nauka pisania metodą płynnego ruchu". Ćwiczenia przedstawione w niniejszym zeszycie nazwano koniczynowymi, ponieważ do powstania każdej litery prowadzi określony ruch pióra wzdłuż figury nazwanej koniczyną kaligraficzną. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Powstała także z myślą o osobach dorosłych - nauczycielach edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz rodzicach, którzy dbają o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

18 osób kupiło
2
Czytam sobie. Poziom 2. Mur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Mur
Dostępny
96 szt.

Jest rok 1989. Lili mieszka z rodzicami w Berlinie Zachodnim. Nie może zrozumieć, dlaczego miasto jest podzielone. Tata zaczyna opowiadać historię... „Składam zdania”, drugi poziom serii „Czytam sobie”, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

15 osób kupiło
3
Czytam sobie. Kacper i Plaster. Poziom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Kacper i Plaster. Poziom 1
Dostępny
46 szt.

Pewnego dnia Kacper zabiera do szkoły swoją fretkę – Plastra. Choć zwierzątko jest nieduże, wynikną z tego całkiem spore kłopoty… „Czytam sobie” to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

12,99 zł
9,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

14 osób kupiło
4
Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich
Dostępny
125 szt.

Trzy siostry: Maria, Zofia i Eliza Pareńskie. Trzy muzy Stanisława Wyspiańskiego. Maryna i Zosia, pod własnymi imionami, zostały sportretowane przez niego w Weselu, prapremiera dramatu w marcu 1901 roku przerodziła się w wielki skandal towarzyski w Krakowie. Wesele dało Wyspiańskiemu nieoficjalny przydomek czwartego wieszcza, a siostrom Pareńskim literacką nieśmiertelność. Maria, Maryna, wielka miłość i muza Witolda Wojtkiewicza, portretowana także przez Wyspiańskiego, została żoną Jana Raczyńskiego, zapomnianego dzisiaj pediatry, który jako pierwszy wykazał doświadczalnie związek krzywicy z niedoborem światła słonecznego. Z trzecim mężem, Janem Grekiem, i szwagrem, Tadeuszem Boyem-Żeleńskim, zginęła w egzekucji profesorów lwowskich w pierwszych dniach niemieckiej inwazji na ZSRR. Zofia, Fusia, Boyowa, została żoną Tadeusza Żeleńskiego. Jej portret z synem autorstwa Stanisława Wyspiańskiego jest jednym z najpiękniejszych pasteli z serii Macierzyństwo. Przyjaźniła się z mężem, choć obydwoje szukali miłości poza małżeństwem. „Dobra, rozumna i miła towarzyszka pracy” – napisał o niej Boy. Eliza, Lizka, najmłodsza z sióstr, najmniej znana, choć najczęściej portretowana, była żoną młodopolskiego poety Edwarda Leszczyńskiego. W swoim krótkim życiu zmagała się z problemami emocjonalnymi, uzależnieniem od alkoholu i opiatów. Popełniła samobójstwo, mając trzydzieści pięć lat.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

12 osób kupiło
5
Magnetyczne cyferki na lodówkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczne cyferki na lodówkę
Alexander
Dostępny
75 szt.

Magnetyczne kolorowe cyferki, które możesz przyczepić do lodówki, pralki, okapu i niemal każdej innej metalowej powierzchni. Można układać z nich dowolne działania matematyczne. Zawartość opakowania: – 60 cyfr, – 40 działań. Rozmiar opakowania: 19.5 x 18.5 x 5.5 cm

22,90 zł
19,99 zł

Rabat 12,7%
oszczędzasz 2,91 zł

6 osób kupiło
6
Flamastry do rysowania po szkle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry do rysowania po szkle
Crayola
Dostępny
73 szt.

Zestaw kreatywny z serii CRAYOLA CORE - przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Specjalne markery, o żywych, jaskrawych kolorach, którymi możesz rysować po szklanych powierzchniach drzwi, okien i luster! Można je z łatwością zmyć lub zetrzeć. Kredki te są całkowicie bezpieczne, wspomagają rozwój umiejętności manualnych i ekspresji. Użyj ich by poczuć się artystą! 8 zmywalnych flamastrów w kolorach: białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, brązowym, szarym, niebieskim i zielonym. Dla dzieci od 3. roku życia.

26,90 zł
2 osoby kupiły
7
Sumienie Polski i inne szkice kresowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sumienie Polski i inne szkice kresowe
Dostępny
19 szt.

Sumienie Polski i inne szkice kresowe to zbiór trzydziestu czterech znakomitych, a przy tym mało znanych tekstów Michała Kryspina Pawlikowskiego poświęconych Wilnu, Mińskowi, krajobrazom Białorusi, z humorem opowiadających o młodzieńczych przygodach autora, o jego pasjach myśliwskich, kulinarnych i podróżniczych. Część z publikowanych w tym tomie szkiców autor zebrał w wydanym w 1971 zbiorze Brudne niebo (wcześniej ukazywały się one w Wiadomościach), pozostałe drukowane były w londyńskim tygodniku „Lwów i Wilno” oraz jako osobna broszura pt. „Sumienie Polski”.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
8
Czytam sobie. Poziom 3. ŚwiĄty Mikołaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. ŚwiĄty Mikołaj
Dostępny
1 szt.

Tonia wcale nie jest zadowolona, że wyjeżdża na święta do wujostwa. Wolałaby zostać w domu i piec z mamą pierniczki. Ten wyjazd jednak ją zaskoczy... „Połykam strony”, trzeci poziom serii „Czytam sobie” to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
9
Czytam sobie. Poziom 1.Teoria Pana Alberta. O Albercie Einsteinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1.Teoria Pana Alberta. O Albercie Einsteinie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Czytam sobie” to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
10
Multi Truck. Straż pożarna 32170 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multi Truck. Straż pożarna 32170
Wader
Dostępny
21 szt.

Multi Truck Straż pożarna firmy Wader to świetny wóz strażacki z ruchomymi elementami w konstrukcji, m.in. wysuwaną drabiną o łącznej długości 77 cm i podłączonym do niej wężem, z którego może lecieć woda po naciśnięciu pompki. Zabawka w sposób rzeczywisty oddaje wygląd i przeznaczenie prawdziwego wozu strażackiego. Posiada drabinę, zbiorniczek na wodę, pompkę oraz wąż, a w tylnej części pojazdu znajdują się podpory robocze stabilizujące wóz, a wysuwane na czas pracy wozu. Zabawka idealnie nadaje się zarówno do zabawy w domu, jak i na zewnątrz. Ruchome, funkcjonalne elementy pozwolą maluchowi przenieść się w wyobraźni na teren akcji strażackiej. Zabawa Multi Truck Straż pożarna pomoże rozwinąć umiejętności zręcznościowe, pobudzi wyobraźnię i kreatywność dziecka oraz rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Odgrywanie pracy strażaków podczas zabawy to również doskonały moment dla najmłodszych by poznać pracę strażaka, porozmawiać o odwadze, ostrożności i odpowiedzialności. Dyskusja może być bardzo ciekawa, zabawna i pouczająca, zwłaszcza gdy będzie odbywała się w grupie. Cechy produktu: • Multi Truck Straż pożarna to bezpieczna zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. Całość wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa; • Duży drabiniasty wóz strażacki (dł. 43 cm) realistycznie odwzorowujący prawdziwy pojazd; • Posiada drabinę, zbiorniczek na wodę, pompkę oraz wąż, a w tylnej części pojazdu znajdują się podpory robocze; • Wykonany z lekkiego, trwałego i wytrzymałego na warunki atmosferyczne tworzywa, bezpieczny, wyprodukowany zgodnie z normami unijnymi; • Umożliwia zabawę w grupie oraz w pojedynkę. Zabawa z wykorzystaniem Multi Truck Straż Pożarna pobudza wyobraźnię kreatywność dziecka, rozwija jego umiejętności zręcznościowe i koordynację wzrokowo-ruchową.

54,90 zł
50,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,39 zł

1 osoba kupiła
11
Czy kapitalizm jest moralny? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy kapitalizm jest moralny?
Dostępny
15 szt.

Mimo swych niewątpliwych sukcesów i osiągnięć odczuwanych niemal przez każdego z nas, kapitalizm nie cieszy się wzięciem. Żaden inny ustrój, na czele z socjalizmem, który miał być optymalnym rozwiązaniem problemów materialnych ludzkości, nie jest w stanie równie tanio, z równą obfitością i bez jakiejkolwiek dyskryminacji dostarcza ludziom żywności, odzieży, dachu nad głową, elementarnych i wyszukanych usług, przyczyniających się do duchowego i fizycznego rozwoju człowieka. Na tytułowe pytanie odpowiadają w tej interesującej książce pod redakcją Toma G. Palmera intelektualiści, pisarze, uczeni z całego globu – od Chin po Peru, od Południowej Afryki po Stany Zjednoczone -wśród nich laureaci Nagrody Nobla: Vernon Smith (ekonomia), Mario Llosa Vargas (literatura).

39,65 zł
28,55 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,10 zł

1 osoba kupiła
12
Tango - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tango
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Wydając Tango w nowej szacie graficznej chcieliśmy przypomnieć, że ten dramat to nie tylko bardziej lub mniej lubiana lektura szkolna, ale najbardziej znany i najważniejszy utwór Sławomira Mrożka o społecznych zagrożeniach. Warto go poznać, warto do niego wracać – mamy nadzieję, że to nowe wydanie będzie do tego zachęcać. W 2009 r. w Teatrze Narodowym Jerzy Jarocki po raz kolejny wystawił „Tango”. Okazało się, że choć od napisania tego tekstu minęło ponad 40 lat, wciąż mówi on o nas. Tak pisała o tej premierze Aneta Kyzioł w „Polityce” (nr 46, 14 listopada 2009): Jak dojrzeć w kulturze, która promuje cechy dziecka: radosność, otwartość, bezrefleksyjność. Gdzie pragnienie powagi jest obciachem, a dojrzałość, podobnie jak starość – obelgą. Wydaje się, że młodzi ludzie mają problem z rzeczywistością, którą wywalczyli także dla nich ich rodzice. Powodzenie książek i filmów o II wojnie światowej i tłumy w Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko wyraz patriotyzmu młodych. Stoi za tym także zazdrość o czas, w którym wojna, walka wyznaczały prostą cezurę między czasem dzieciństwa a dorosłością. Chłopcy stawali się mężczyznami, dziewczynki – kobietami. Coś tracili, ale zyskiwali rodzaj powagi, której próżno szukać w dzisiejszym fajnym świecie. Pytanie, czy podobnie jak Artur nie jesteśmy tylko płaczliwymi dziećmi, które chciałyby dorosnąć, ale ciężaru dorosłości nie są w stanie udźwignąć. Okazuje się, że prawie pół wieku od napisania Tango wciąż idealnie opisuje nasze czasy.

22,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
13
Poezje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje
Dostępny
37 szt.

"Pytasz, co w moim życiu z wszystkich rzeczą główną, Powiem ci: śmierć i miłość - obydwie zarówno. Jednej oczu się czarnych, drugiej - modrych boję. Te dwie są me miłości i dwie śmierci moje." Jan Lechoń (1899–1956) Wybór wierszy jednego z najznakomitszych poetów polskich XX wieku.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
14
Wyprawa skrytobójcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa skrytobójcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.24

Królestwo Sześciu Księstw upada pod rządami zamozwańczego władcy, wciąż atakowane przez najeźdzców z Wysp Zewnętrznych. Młody skrytobójca Bastard wyrusza na poszukiwanie króla Szczerego, który powinien objąć tron. Posłuszny nieubłaganemu przeznaczeniu podąża trudnymi ścieżkami do krainy Najstarszych, gdzie od pokoleń nie postała ludzka stopa. Poznaje, co znaczy poświęcenie, lojalność i odwaga - za tę naukę przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę.

59,00 zł
47,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

15
Faktotum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faktotum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Faktotum w zupelnie nowym wydaniu! Faktotum to powieść złożona z krótkich rozdziałów wypełnionych przygodami tytułowego "totumfackiego", który nieustannie poszukuje zajęcia, a do kwestionariuszy kolejnych pośredniaków wpisuje nieodmiennie: "dwa lata college'u, specjalność: dziennikarstwo i sztuki piękne". W tej książce fascynuje niezwykła, niemal magiczna realność. Sytuacje i zdarzenia, które opowiada nam Bukowski, mają fantastyczną moc: są prawdziwe, nawet jeśli się nie wydarzyły.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

16
Upadłe serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadłe serca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych "Kwiatów na poddaszu". Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w Winnerow. Poślubia swoją dawną miłość, Logana Stonewalla i z nadzieją patrzy w przyszłość. Niestety Heaven, ulegając Loganowi, zgadza się, aby przyjęli zaproszenie Tony'ego Tattertona i spędzili swój miesiąc miodowy w Farthy. Na wspaniałym weselnym przyjęciu Tony zwodzi Logana perspektywą zamieszkania w okazałej rezydencji i podjęcia lukratywnej pracy w Fabryce Zabawek Tattertonów. Upiorna przeszłość po raz kolejny upomina się o Heaven, przejmując władzę nad jej losem i niszcząc z trudem wywalczone, kruche szczęście. Heaven musi zmagać się z demonami grzechu i zdrady, walczyć o własną niezależność. Nie poddaje się, ale czy wystarczy jej sił?

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

17
Potęga słowa dlaczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga słowa dlaczego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.01

Książka, która zmienia reguły gry… Chcesz uciec swoim rywalom? Na dzisiejszym, niezwykle konkurencyjnym rynku to nie lada wyzwanie. Nie brakuje homogenicznych firm, które wychodzą do nas, klientów, z takim samym produktem i identyczną ofertą. A klient wymaga — coraz więcej i coraz bardziej. Jeśli chcesz zyskać jego uwagę, przychylność i uśmiech, musisz zadać sobie kilka kluczowych pytań: w jaki sposób możesz doprowadzić do tego, by wybór Twojej firmy był dla klienta oczywisty? Jak się rozwijać? Jak zapewnić ciągłą skuteczność stosowanych metod rozwoju? Poznaj sekret rozwoju w biznesie Oddajemy w Twoje ręce nowy, rewolucyjny podręcznik w dziedzinie rozwoju biznesu. Pokaże Ci on, jak zwiększyć wydajność biznesową — bez względu na to, czy jesteś jeszcze płotką czy już rekinem. Zaproponuje skuteczne strategie, które pomogą Ci się rozwijać nawet w najtrudniejszych warunkach rynkowych. Wyjaśni też, dlaczego najważniejszą wartością Twojej działalności jest klient i dlaczego to właśnie na nim powinieneś skupić uwagę zarówno podczas działań marketingowych, jak i sprzedażowych. Zastosuj zawarte w tej książce wskazówki i strategie, a klienci szybko dostrzegą Twoją wyjątkowość i zaczną Cię postrzegać jako najlepszego gracza na rynku — bez względu na to, gdzie prowadzisz swoją działalność i jakie produkty oferujesz.

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

18
AngularJS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AngularJS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.12

Poznaj możliwości AngularJS! AngularJS to hit ostatnich miesięcy w aplikacjach internetowych, wniósł bowiem do kodu JavaScript powiew świeżości oraz najlepsze praktyki znane z innych języków programowania. Architektura MVC, wstrzykiwane zależności, wiązanie danych to tylko niektóre z cech AngularJS. Jeżeli zaintrygowały Cię jego możliwości i chciałbyś zgłębić potencjał tego rozwiązania, to trafiłeś na doskonałą książkę! Napisana przez inżynierów Google, pracujących na co dzień przy AngularJS, zawiera najświeższe informacje z pierwszej ręki. Sięgnij po nią i przekonaj się, jak szybko stworzyć łatwą w utrzymaniu aplikację, korzystającą z nowoczesnych wzorców, komunikującą się wydajnie z serwerem oraz pokrytą automatycznymi testami. Zdobędziesz wiedzę na temat dyrektyw, kontrolerów oraz szablonów. Ponadto przekonasz się, jak tworzyć aplikacje wspierające wiele języków narodowych oraz w jaki sposób radzić sobie z ciasteczkami (cookies). Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich osób chcących dzięki AngularJS zmienić swoje podejście do tworzonego kodu JavaScript. Dzięki tej książce: poznasz technikę wiązania danych wykorzystasz architekturę MVC w języku JavaScript poznasz dostępne zasięgi w AngularJS opanujesz komunikację z serwerami swobodnie wykorzystasz możliwości AngularJS Twój przewodnik po świecie AngularJS!

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

19
Międzynarodowe Standardy Rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowe Standardy Rachunkowości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.01

Zrozumieć przyczyny, znaleźć rozwiązania Niniejsza książka traktuje o międzynarodowych standardach rachunkowości jako pewnej idei oraz kierunku, w którym powinna zmierzać ta dziedzina. Traktuje również o Międzynarodowych Standardach Rachunkowości i Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej jako źródłach prawa (obowiązującego niektóre podmioty prowadzące działalność w Polsce). Adresowana jest do ludzi, którzy pracują w rachunkowości, oraz dla tych, którzy się tą dziedziną po prostu interesują. Jest to jednak książka zupełnie inna, niż się Czytelnik spodziewa. Międzynarodowe Standardy Rachunkowości wprowadzane zostały po to, by uprościć i ujednolicić działanie firmy na wielu rynkach oraz ułatwić współpracę działów księgowości i controllingu w różnych krajach. W teorii wszystko ma być prostsze, bardziej spójne, łatwo przeliczalne. W praktyce jednak okazuje się to często niemożliwe. Ludzie w różnych częściach świata myślą i żyją inaczej, inne rzeczy są dla nich istotne, mają różną mentalność i odmienne podejścia do pieniędzy i biznesu. Dlatego w tej książce obok twardych danych, wzorów i tabel Czytelnik znajdzie sporo przykładów z życia wziętych oraz zagadnień z zakresu psychologii. Wszystko po to, by móc najpierw zrozumieć ludzi, z którymi przychodzi nam pracować, potem zaś przyjąć wspólne rozwiązania, czyli standardy rachunkowości, działające jako ewidencja stanu faktycznego i wzorzec postępowania. Ta książka jest wyjątkowa także z innych względów. Można dziś znaleźć na rynku kilka pozycji o Międzynarodowych Standardach Rachunkowości, napisanych przez zagranicznych ekspertów. Jednak każda taka książka ma istotną wadę — nie w każdym aspekcie przystaje do naszej rodzimej rzeczywistości. Natomiast niniejsza pozycja została napisana z punktu widzenia doradcy polskich przedsiębiorstw i zawiera szereg przykładów z naszego podwórka. Jest adresowana do naszych biznesmenów i księgowych oraz oparta na standardowych problemach, z którymi właśnie oni najczęściej się stykają.

67,00 zł
49,58 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,42 zł

20
Kody QR zabijają małe kotki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kody QR zabijają małe kotki!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Czy można zautomatyzować autentyczność? Fotokody na produktach, w gazetach, na samochodach. Szybkie wpisy na Twitterze. Teksty naszpikowane hashtagami. Newslettery wysyłane coraz częściej do coraz większej grupy odbiorców. Mobilne narzędzia marketingowe kuszą wszystkich właścicieli firm. Są stosunkowo tanie, proste w użyciu i pozornie pozwalają na dotarcie do mnóstwa ludzi. Szkoda tylko, że zamiast działać – wkurzają. A czasem nawet zabijają małe kotki! Mobilny marketing ma ogromny potencjał. Problem w tym, że zepsuliśmy go, zanim zdążyliśmy się o tym przekonać. Jest wykorzystywany nachalnie, błędnie i bez opamiętania. Nie zajdziesz daleko, jeśli będziesz robić właściwie kilka rzeczy, a niewłaściwie całą resztę. Nie skanuj kodu QR, tylko sięgnij po tę książkę. To pozycja obrazkowa dla tych, którzy tekstu mają już powyżej uszu. Dowiedz się, czego nie należy robić, i przeczytaj kilka bystrych uwag na temat błędów, których możesz uniknąć. Nie pozwól, by Twoje decyzje zabijały małe kotki. Unikaj takich wpadek, jak: wykorzystywanie kodów i QR innych kuszących, nowoczesnych technologii tylko dlatego, że jest to możliwe, a nie dlatego, że przynosi to firmie korzyści; zachowywanie się jak własny autoresponder; obrażanie, lekceważenie i unikanie „nieznośnych” klientów; próby czerpania zysków z katastrof i wydarzeń wstrząsających opinią publiczną oraz stosowanie innych egoistycznych praktyk, znanych z mediów społecznościowych; koncentrowanie się na przyszłości i zaniedbywanie teraźniejszości… oraz inne przerażające błędy oceny. Pozwól kotkom żyć!

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

21
Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.25

Operacja „praca” — od planu do realizacji Kilka lat temu wielu aktywnych zawodowo ludzi wyjechało z kraju, tymczasem wskaźniki gospodarcze szły ostro w górę, firmy się rozwijały i pilnie potrzebowały nowych kadr. Dzięki temu szukający pracy trafiał na „rynek pracownika”. O pracę na miarę naszych oczekiwań było stosunkowo łatwo — wystarczyło wykazać trochę chęci, czasem także umiejętności i już: etat w kieszeni. Potem szkolenie, wdrożenie do wykonywania powierzonych zadań i nawet osoba z niewielkim doświadczeniem jakoś sobie radziła. Bez wielkiej filozofii, planowania, wyznaczania celów i konsekwentnego do nich dochodzenia. Dziś jest inaczej — recesja, przystosowanie firm do niedoboru wykwalifikowanych kadr, powstanie nowych zawodów. Żeby dziś znaleźć dobrą pracę, trzeba się nieźle natrudzić, mieć skuteczną strategię i konsekwentnie realizować jej założenia. Płaca minimalna? Wysokie C? Pierwsze wrażenie? Każda praca? Wąska specjalizacja? Znajomości? Bycie zawsze krok przed innymi? A może obrałeś strategię jajka sadzonego, czyli gruntowną znajomość własnego zawodu? Niezależnie od drogi, którą wybierzesz, musisz dobrze ją zaplanować, by przyniosła pożądany efekt — Twoją nową pracę!

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

22
Samba 4 Przewodnik administratora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samba 4 Przewodnik administratora
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Usługi katalogowe na Twoje zawołanie! Usługa Active Directory jest implementacją protokołu LDAP i została wprowadzona na rynek wraz z premierą systemu Windows 2000. Stanowi ona kluczowy element organizacji usług w firmach. Dzięki niej można przechowywać informacje o komputerach, użytkownikach i innych urządzeniach w ramach organizacji. Jednym z kluczowych zadań Active Directory jest uwierzytelnianie elementów podłączonych do domeny. Jeżeli chcesz wdrożyć w Twojej firmie usługę Active Directory, możesz wykorzystać płatne rozwiązania giganta z Redmond lub pokusić się o wdrożenie darmowej alternatywy. Samba doskonale sprawdza się w roli kontrolera domeny. W trakcie lektury tej książki zdobędziesz dogłębną wiedzę na temat jej stosowania. Na samym początku odkryjesz, jak zainstalować serwer Samba 4 oraz nim zarządzać. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się, jak zastąpić istniejący kontroler domeny współpracujący z systemem Windows przez system z Sambą 4. Ponadto w tej wspaniałej książce znajdziesz szczegółowe informacje na temat aktualizacji Samby, rozbudowy schematu Active Directory oraz implementacji rozproszonego serwera plików o wysokiej dostępności. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla administratorów i pasjonatów, chcących wdrożyć usługę Active Directory z użyciem darmowych rozwiązań. Dzięki tej książce: poznasz możliwości usługi Active Directory wdrożysz tę usługę z wykorzystaniem Samby zastąpisz kontroler domeny współpracujący z systemem Windows uruchomisz serwer plików i wydruków Poznaj potencjał serwera Samba!

44,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

23
Wyręka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyręka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Ponad pięćdziesiąt nowych wierszy Jarosława Mikołajewskiego - jednego z najbardziej cenionych polskich poetów współczesnych Przyszłość zapisaną w przeszłości można znaleźć nie tylko w dziełach sztuki, ona tkwi w codziennych zdarzeniach. Wszystko zależy od tego, kto tę przeszłość czyta. Jarosław Mikołajewski umie przeszłość odnaleźć w epizodach, gestach z pozoru błahych. Sen ojca, oderwane skrzydło motyla mogą mieć dla zrozumienia własnego losu i istnienia - jak pokazuje autor - zasadnicze znaczenie. Nowy tom Wyręka niesie ogromny ładunek emocji - od rozpaczy do beztroski, od pobłażliwego uśmiechu po grymas przerażenia - nieraz w jednym niedługim tekście. Poeta w sobie tylko znany sposób łączy głębię refleksji z naturalnym, mocnym językiem, stapiając te elementy we frazy, od których trudno się uwolnić. Jarosław Mikołajewski to poeta, który staje się przewodnikiem prowadzącym przez filozoficzne pytania i myśli tak, że nie czujemy ich ciężaru, traktujemy je jak swoje, pierwsze. Świetnie, że jest ktoś, kto kontynuuje tradycję poezji kojarzoną u nas z Wisławą Szymborską, poezji czystej, ale błyskotliwej i autoironicznej; świadomej, ale niehermetycznej.

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

24
Nowy patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.14

Od tysiąca lat Inni utrzymują trudny rozejm, chroniący ich samych oraz Zmrok, równoległy świat, który kryje się w cieniu naszego. Ale walka między siłami Światła i Ciemności o przejęcie kontroli nad światem jest daleka od zakończenia... Tym razem starszy i jeszcze mocniejszy mag Światła Anton Gorodecki staje na czele Nocnego Patrolu. Jego dziesięcioletnia córka może stać się najpotężniejszym ze wszystkich magów. Gdy Anton słyszy krzyk chłopca na lotnisku, ostrzegający przed katastrofą samolotu, podejrzewa, że chłopiec jest prorokiem – rzadkim typem Innego, który ma zdolność przewidywania. Jeśli Anton ma rację, to chłopiec obudził straszliwe niebezpieczeństwo – bestię o wielu obliczach, istniejącą po to, by nie dopuścić do spełniania się przepowiedni. Gdy życie wszystkich jest zagrożone, a czas ucieka, Anton musi znaleźć sposób, by ochronić swą córkę i uratować świat Zmroku.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

25
Masa o pieniądzach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa o pieniądzach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmow...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich mafiozów. Jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii? Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn. Wystawne przyjęcia, które nigdy się nie kończyły. I przekupny świat polityki, który od samego początku towarzyszył polskiej mafii. Na czym zarabiano najwięcej? Jakich interesów dobijano na europejskim rynku? Jakimi pieniędzmi obracała polska mafia? Grupa pruszkowska zbiła taki majątek, że przeciętnemu zjadaczowi chleba po prostu trudno to sobie wyobrazić. Rzeka pieniędzy płynęła do kieszeni szefów Pruszkowa każdego dnia. To była codzienność Masy, bohatera tej książki, oraz jego kompanów. Dziś tego świata już nie ma, ale wciąż budzi on wielkie namiętności: jedni go przeklinają, inni żałują, że nie mieli do niego wstępu. Są też tacy, którzy powątpiewają, że kiedykolwiek istniał. Istniał, zapewniamy, że istniał... Artur Górski

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

26
Asembler dla procesorów ARM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asembler dla procesorów ARM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.03

Przewodnik programisty! Jeszcze do niedawna mało kto zdawał sobie sprawę z istnienia takich rozwiązań, jak procesory ARM. Ten stan rzeczy zmieniła inwazja urządzeń mobilnych: tabletów, smartfonów oraz platform takich jak Raspberry Pi. Przed profesjonalnymi programistami pojawiło się nowe wyzwanie — poznanie asemblera platformy ARM. Jeżeli należysz do tej grupy, trafiłeś na świetną książkę poświęconą temu tematowi. W trakcie lektury zaznajomisz się ze sposobami reprezentacji liczb i znaków oraz modelem programowania ARM7TDMI. Następnie stworzysz swój pierwszy program z wykorzystaniem asemblera oraz poznasz dyrektywy tego języka. Dalsze rozdziały to kolejne elementy programowania w języku asembler. Adresowanie, ładowanie danych, operacje logiczne i arytmetyczne, pętle i instrukcje warunkowe to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Dzięki tej książce zdobędziesz też cenną wiedzę o urządzeniach peryferyjnych oraz obsłudze wyjątków. Książka jest doskonałą lekturą dla wszystkich programistów tworzących oprogramowanie dla procesorów ARM. Dzięki tej książce: poznasz język asembler dla architektury ARM opanujesz dyrektywy i zasady korzystania z asemblera wykonasz typowe operacje logiczne i arytmetyczne z łatwością wykorzystasz typowe konstrukcje języka Odkryj tajniki języka asembler dla procesorów ARM!

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

27
Mój pies – paradoks wcielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pies – paradoks wcielony
Niedostępny
Brak

Miłośnicy wszystkich psów — łączmy się! Masz wrażenie, że skądś znasz miłego bohatera tej zabawnej książeczki i dobrze kojarzysz jego niewytłumaczalne, paradoksalne zachowania? Strach przed odkurzaczem i nieustraszoną odwagę w obliczu niedźwiedzia grizzly? Dziką sympatię w stosunku do bezdomnych i potężną niechęć do eleganckich panienek? Jedzenie kupy, wymiotowanie nią, jedzenie wymiotów i ponowne robienie kupy? Jeśli tak, może spotkałeś się wcześniej z dowcipnymi komiksami z serii „The Oatmeal”. Albo po prostu kochałeś kiedyś psa. Psie paradoksy to upominkowe wydanie komiksu, który trafił do serc setek tysięcy fanów Oatmeala. Rambo i jego pan znani są psiarzom na całym świecie — zarówno dzięki internetowym obrazkom, jak i historyjkom w magazynach. Teraz masz świetną okazję, by mieć na półce swych ulubieńców w postaci książkowej. Podaruj egzemplarz w prezencie także przyjacielowi! Niekoniecznie czworonożnemu. To humorystyczna opowieść. Postaraj się nie płakać.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

28
Grumpy Cat. Książeczka rasowego marudy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grumpy Cat. Książeczka rasowego marudy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Zrzędź, marudź, narzekaj — zobaczysz, jakie to fajne! Nie znosisz sąsiadów? Wkurzają Cię znajomi? Nienawidzisz „sweet foci” kotów i dzieci? Mdli Cię na samą myśl o słonecznej pogodzie i uśmiechniętych ludziach? Codziennie masz gorszy humor, a sarkazm to Twoje drugie imię? Chciałbyś nauczyć się niszczyć dobre samopoczucie wszystkich wokół? Doskonale! Mamy coś, co sprawi, że będzie im jeszcze gorzej. I to dzięki Tobie! Grumpy Cat pojawił się na świecie całkiem niedawno, ale szybko go znienawidził i zdążył już zdobyć szerokie grono zrzędliwych fanów. Jeśli nie trawisz otoczenia równie mocno jak on, sprawdź, co możesz zrobić, aby doprowadzić swoją gburowatość do perfekcji. Naucz się dostrzegać we wszystkim ciemną stronę i wyciągać w pełni negatywne wnioski. Zostań mistrzem marudzenia i dobij bliskich czarną wizją świata. Bądź jak Grumpy Cat!

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Listy do Adama Mickiewicza. Tom 1-5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do Adama Mickiewicza. Tom 1-5
Dostępny
9 szt.

Obecna edycja jest pierwszym na tę skalę przedsięwzięciem, przedstawiającym wszystkie znane listy do Mickiewicza; została przygotowana w Instytucie Badań Literackich PAN. Zawiera 1379 listów, z czego ogłaszanych po raz pierwszy blisko 100. Edycja nawiązuje do wydania rocznicowego Dzieł Adama Mickiewicza („Czytelnik”, t. I-XVII, 1993-2005) i podobnie dąży do zachowania równowagi między charakterem krytycznym a popularnym, między szczegółową informacją o tekście a jej przydatnością dla czytelnika. Listy ułożone są w bloki autorskie w układzie alfabetycznym, a w ich obrębie chronologicznie. Każdy blok listów poprzedzony jest biogramem nadawcy, starano się także przedstawić szerszy kontekst poszczególnych listów, cytując często odpowiednie fragmenty korespondencji Mickiewicza. Tak jak w wydaniu rocznicowym opracowanie listu obejmuje dane o jego powstaniu i ewentualnych wcześniejszych przedrukach, a także przypisy rzeczowe i językowe. Pisownię i interpunkcję zmodernizowano. Tom V zawiera indeks osób, odnoszący się do całości edycji.

191,30 zł
137,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 53,56 zł

30
Polsko-angielski słownik podatkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-angielski słownik podatkowy
Niedostępny
Brak

Słownik zawiera 20 000 haseł i związków frazeologicznych z zakresu podatków u zywanych w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii. Słownik oprócz haseł ogolnoekonomicznych związanych z prawem podatkowym zawiera terminologię stosowaną tak w najnowszych aktach prawnych, jak i specjalistycznych publikacji poświęconym problemom podatkowym.

99,00 zł
Powiadomienie
31
Zatańczą ci, co drżeli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańczą ci, co drżeli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.15

Fascynująca opowieść o grupie najbardziej znanych dziś polskich artystów, którzy wchodzili w świat sztuki na początku lat 90. Zbigniew Libera, Katarzyna Kozyra, Paweł Althamer, Artur Żmijewski, Piotr Uklański to czołowe nazwiska sztuki współczesnej, a zarazem bohaterowie głośnych skandali, którzy świadomie uciekali się do estetyki szoku i sięgali po tematy objęte społecznym tabu. Karol Sienkiewicz w porywający sposób opowiada o ich artystycznej działalności, pokazując nie tylko postawy i twórczość, ale też realia społeczne i obyczajowe zmieniającej się w oka mgnieniu Polski. Książka jest swoistą kroniką ostatnich dwudziestu lat widzianych przez pryzmat działań nonkonformistycznych artystów. Autora bardziej od zbioru obiektów, dzieł sztuki interesują wydarzenia, których sztuka była bohaterem lub sprawcą i sposób, w jaki artyści określali się wobec rzeczywistości i kształtowali dyskusję. Dlatego równie ważne w tej historii są instytucje kultury, takie jak Zachęta czy CSW, ale też Kościół i politycy – wytaczający artystom procesy za obrazę uczuć religijnych i publicznej moralności. Co zresztą trwa do dziś. Po książkę Sienkiewicza powinien sięgnąć każdy, kto chciałby poznać kulisy słynnej szarży Daniela Olbrychskiego na pracę Piotra Uklańskiego Naziści albo dowiedzieć się, jak doszło do powstania Piramidy zwierząt Katarzyny Kozyry. Zatańczą ci, co drżeli to jednak znacznie więcej niż inteligentne wprowadzenie do polskiej sztuki współczesnej. Ta subiektywna opowieść, prowadzona ze swadą, dowcipem i prawdziwym talentem literackim, zachowuje nerw i rytm czasu zmian.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

32
Sygnał i szum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sygnał i szum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.09

Sztuka rozróżniania sygnałów od szumu Żyjemy w erze dominacji technologii i zalewu informacjami. W obecnych warunkach formułowanie trafnych prognoz jest niebywale skomplikowane, a przecież od tego często zależy przyszłość nie tylko pojedynczych ludzi, ale i całych narodów. Czy da się trafnie przewidzieć, co może się wydarzyć, czy jednak jesteśmy skazani na działanie po omacku? Przeczytaj i dowiedz się z pierwszej ręki! To książka na temat rozwoju technologii i postępu naukowego. Z niej dowiesz się, dlaczego jesteśmy mądrzejsi niż najlepszy komputer. Poznasz także spektakularne błędy, które są w stanie popełnić tylko ludzie. Autor zaprasza w podróż po zakamarkach umysłu i sztuce podejmowania decyzji w obliczu tysięcy danych, którymi jesteśmy codziennie atakowani. Znajdziesz tu również fascynujące rozważania na temat umiejętności i nieumiejętności prognozowania przyszłości w dziedzinie finansów, sportu, polityki, pogody, gier hazardowych i nie tylko… Sygnał jest prawdą. Szumem jest wszystko to, co odciąga od niego naszą uwagę. Oto książka o jednym i drugim.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

33
O Polsce i Polakach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Polsce i Polakach
Dostępny
602 szt.

Książka to opowieść o dziejach Polski i Polaków - społeczności, która przez wieki szukała sobie miejsca wśród innych ludów i narodów nie tylko "ogniem i mieczem", o wykorzystywanych i straconych szansach. Jak przystało na felietonistę, rzecz jest napisana barwnie, czasem z uśmiechem, czasem z powagą. Autor nie unika własnych opinii, ale nasze dzieje potrzebują pewnej dawki światłocienia, w którym Polacy mogą zobaczyć je wyraziściej. Opowieści towarzyszy wyczerpujące kalendarium polskiej historii oraz bogata oprawa ikonograficzna: obrazy zdjęcia, sztychy, rysunki, mapy dokumenty... Będąc już w Europie, popatrzmy za siebie. Naprawdę jest na co.

89,00 zł
71,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,80 zł

34
John Vachon. Trzy razy Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
John Vachon. Trzy razy Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.14

Ponad 120 nieznanych w Polsce, znakomitych zdjęć, amerykańskiego fotoreportera Johna Vachona, który w latach 1946, 1956 i 1963 odwiedził nasz kraj. Pochodzą one z archiwów amerykańskich: Biblioteki Kongresu USA, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz prywatnych zbiorów Ann Vachon. Vachon po raz pierwszy przyjechał do naszego kraju tuż po wojnie na zlecenie rządu amerykańskiego. Dokumentował pomoc udzielaną Polsce po II wojnie światowej w ramach United Nations Relief and Rehabilitation Administration (UNRRA). W ciągu pół roku pobytu w Polsce Vachon wykonał kilkaset zdjęć. Fotografował kraj zniszczony wojną i ludzi ciężko doświadczonych przez los. Poza Warszawą odwiedził także wiele innych miast, jak: Gdańsk, Katowice, Wrocław, Kraków, a także wiele mniejszych miast i wsi, gdzie widział zniszczenia, ruiny i niewyobrażalną biedę spowodowane przez okupanta i działania wojenne. Patrzył, jak Polacy z wielkim wysiłkiem, zaangażowaniem, energią urządzają w ruinach swoje domy i warsztaty pracy, odbudowują szkoły, szpitale, fabryki, sklepy, porty, lotniska, jak powracają z robót przymusowych z Niemiec i zesłania na Syberii. Vachon był także świadkiem zmian, jakie dokonywały się w Polsce. Dokumentował atmosferę kraju w warunkach rodzącego się nowego reżimu narzuconego przez komunistów. Kolejne dwie wizyty Vachona w Polsce, w 1956 i 1963 roku wiązały się z jego pracą dla nowojorskiego magazynu ilustrowanego „Look”. Opublikowane tam artykuły przybliżały amerykańskim czytelnikom realia naszego kraju. Vachon powrócił w miejsca, gdzie był podczas pierwszej, wizyty, szukał podobnych klimatów. Zdjęcia z 1956, ukazują zniszczoną po wojnie Warszawę i jej mieszkańców podejmujących trud odbudowy życia. Liczne ruiny w stolicy przypominają o tym, że zaledwie przed kilkunastu laty kraj przeżył kataklizm. Vachon fotografował m.in. w FSO, szkołach, szpitalach, teatrach, kawiarniach, muzeach, na zjazdach związków zawodowych i w Sejmie. Szczególnie fascynował go Pałac Kultury i Nauki, symbol zachodzących zmian, który uchwycił w wielu kadrach – górujący nad Warszawą, lśniący bielą kamiennych ścian monumentalny budynek – w miejscu, gdzie kilka lat wcześniej znajdowało się gruzowisko i nieliczne ocalałe kamienice. Podczas kolejnego pobytu w Polsce fotograf wykonał dla magazynu "Look" serię kolorowych slajdów. Rzecz unikatowa, jak na okres, kiedy powstał ten materiał. Prawdopodobnie to jedne z nielicznych zdjęć Warszawy z pierwszej połowy lat 60. wykonanych i zachowanych w kolorze. Gomułkowska mała stabilizacja w pełnym rozkwicie. Widać wprawdzie ruiny, ale także bardziej przypomina nowoczesną, odbudowaną stolicę – są już prywatne taksówki, dobrze skrojone garnitury, kolorowo ubrana młodzież, w klubach studenckich słucha się jazzu, na staromiejskim murze zawisły awangardowe obrazy socjalistycznych artystów. Sekwencją zasługującą na uwagę jest m.in. seria zdjęć 25-letniej wówczas aktorki Beaty Tyszkiewicz, wschodzącej gwiazdy polskiego kina. Album zawiera teksty w języku polskim i angielskim.

59,00 zł
41,89 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

35
Arteterapia. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia. Część 1
Dostępny
8 szt.

„Arteterapia to jeden z najpiękniejszych problemów współczesnej psychiatrii, całej medycyny, ale też szerzej – zaangażowanych społecznie nauk społecznych. Nie da się jej uprawiać, będąc specjalistą tylko w jednej dziedzinie. W medycynie arteterapia jest klasyfikowana jako część rehabilitacji, ale równocześnie ciągle okazuje się, że jest zbyt duża i zbyt niezależna na tego typu poddaństwo. Czerpiąc wzorce z nauk medycznych, arteterapia przenika i inspiruje takie kierunki, jak pedagogika, pedagogika specjalna i edukacja artystyczna. O arteterapii można mówić poprzez podobieństwo do psychoterapii. Psychoterapia jest częścią psychiatrii, metodą leczenia zaburzeń psychicznych za pomocą szczególnych technik – osobistych oddziaływań terapeuty. W przypadku arteterapii medycznej też mówimy o leczeniu za pomocą szczególnych technik – przy wykorzystaniu środków artystycznych. Z arteterapią jest też podobny kłopot jak z psychoterapią – wykracza poza oddziaływania medyczne. Przy wykorzystaniu jej metod możliwa jest zmiana postaw psychologicznych, socjologicznych czy kulturowych. W tym kontekście określenie terapia staje się mylące, a powinno wyraźnie dyscyplinować. I jeszcze jedno podobieństwo do psychoterapii – arteterapia nie posiada krytycznej sumy badań empirycznych potwierdzających tak lub nie wskazania i efektywność stosowania. To nie zarzut, lecz raczej wyzwanie dla naukowców i praktyków. Dlaczego więc arteterapia? Ani terapeuci, ani przede wszystkim pacjenci nie chcą rezygnować ze szczególnej postawy arteterapeutycznej, która pozwala przezwyciężać niemoc innych metod leczenia. Nie chcą rezygnować z postawy, która wyzwala akt twórczy – udostępnia im energię życiową i poczucie sprawstwa we własnym życiu, a zwłaszcza w chwili próby – w chorobie. Upowszechnienie i emancypacja arteterapii powodują, że nieuchronne stają się procesy standaryzacji. Ten podręcznik jest także tego wyrazem. To obrastanie przepisami budzi niechęć artystów, ale jest gwarancją bezpieczeństwa dla pacjentów. Ustalenie reguł stwarza podstawy do dalszego wzrostu wiedzy i praktyki. Przekazujemy Państwu pierwszy tom monografii poświęconej arteterapii. To podróż od teorii, przez praktykę kliniczną, do wielkich projektów autorskich. – z Wprowadzenia (od Redaktorów)

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

36
Leczymy żurawiną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leczymy żurawiną
Dostępny
4 szt.

Żurawina - potężna, choć malutka Żurawina już wieki temu zapobiegała i leczyła dolegliwości i choroby – o wiele wcześniej, niż zaczęła się wdzięczyć na stole obok indyka. W rzeczywistości żurawina jest tak skutecznym lekarstwem, że zarówno medycyna zachodnia, jak i naturalna zaleca ją i polega na jej dobroczynnym działaniu. Swoje pretensje do sławy żurawina zawdzięcza zdolności zapobiegania zakażeniom dróg moczowych i leczenia ich; jednakże jest również przydatna w leczeniu takich dolegliwości jak: zapach amoniaku w moczu, moczenie łóżka, drożdżyca, dna moczanowa, zespół napięcia przedmiesiączkowego czy zapalenie gruczołu krokowego. Możemy dużo zyskać, ucząc się na temat żurawiny. Zastępuje ona długoterminowe kuracje antybiotykowe, zapobiega chorobom i daje nadzieję wielu ludziom. Ta odżywcza jagoda zaczyna cieszyć się powszechnym powodzeniem – i to nie bez powodu. Warto spożywać jej więcej, urozmaicając również nasz codzienny jadłospis.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

37
Operacje utrzymania i wymuszania pokoju w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacje utrzymania i wymuszania pokoju w systemie bezpieczeństwa międ...
Dostępny
3 szt.

Operacje utrzymania i wymuszania pokoju należy uznać za wyjątkowo ważny instrument rozwiązywania nawet najbardziej złożonych konfliktów zbrojnych zarówno wewnętrznych, jak i międzypaństwowych. W bliższej i średniej perspektywie czasowej operacje te staną się głównym przedmiotem zaangażowania sił zbrojnych państw ceniących wolność, demokrację i ochronę praw człowieka. Jednym z głównych wykonawców, szczególnie operacji wymuszania pokoju jest i pozostanie Sojusz Północnoatlantycki. Prezentowana książka stanowi ukoronowanie kilkuletnich badań naukowych poświęconych operacjom wsparcia pokoju, a przede wszystkim utrzymania oraz wymuszania pokoju. Książka ta oprócz solidnie przeprowadzonego studium przypadków najważniejszych operacji utrzymania pokoju, a także operacji wymuszania pokoju w okresie zimnej wojny oraz po jej zakończeniu obejmuje także prognozę wymienionych operacji w bliższej i średniej perspektywie czasowej.

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

38
Czytam sobie. Poziom 1. Franek i miotła motorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Franek i miotła motorowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Franek i miotła motorowa to prosta i zabawna historia o zwariowanym ptaku Franku, który lata po mieście na... miotle. Jego szalone przygody wprowadzają niezłe zamieszanie – w końcu „psotny Franek plus motorowa miotła to pewne tarapaty!”. Tekst napisała Agnieszka Frączek, poetka, językoznawczyni, autorka książek logopedycznych dla dzieci. Trzypoziomowy program „Czytam sobie” to kolekcja wspierających naukę czytania książek przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–7 lat. Na poziomie pierwszym, Składam słowa, znajdziemy krótkie, proste zdania, 150–200 wyrazów, a historie napisane są z pominięciem trudniejszych głosek, takich jak „sz” czy „ż”. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie. Wybrane słowa zostały również przeliterowane i umieszczone w ramkach, dzięki czemu dzieci mogą ćwiczyć głoskowanie. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje Joanny Rusinek, znanej rysowniczki, wspierają rozumienie tekstu i przyciągają uwagę dzieci, a na końcu książki znajdują się zabawne naklejki. Nauka czytania z tą serią to prawdziwa przyjemność. Książki z serii „Czytam sobie” zostały opracowane na podstawie zaleceń metodyków.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

39
Basia i narty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i narty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.12

Basia razem z całą rodziną wyjeżdża w góry. Tata ma ją nauczyć jeździć na nartach. To zadanie z pozoru wydaje się bardzo łatwe… Kolejna mądra książeczka o przygodach Basi. Każdy przedszkolak powinien ją przeczytać!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

40
Lego Star Wars. Tajne misje Yody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Tajne misje Yody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

Mroczne siły knują intrygi, by przejąć kontrolę w Republice Galaktycznej. Jednak dopóki dzielny i mądry mistrz Yoda stoi na straży pokoju w galaktyce, Republika jest bezpieczna. Poznaj niesamowite przygody Mistrza Yody w książce z serii Lego Star Wars. Tajne misje Yody.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

41
Littlest Pet Shop. Wredna winda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Littlest Pet Shop. Wredna winda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Uruchom wyobraźnię i wejdź do świata Littlest Pet Shop! Przeczytaj o przygodach zwariowanych zwierzaków, a następnie rozwiąż zadania ze swoimi ulubionymi bohaterami w rolach głównych. Udanej zabawy!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

42
Informator Prawniczy 2015 LexisNexis format A5 Granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informator Prawniczy 2015 LexisNexis format A5 Granat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.07

Informator Prawniczy LexisNexis 2015, z kalendarium dzień na jednej stronie w okładce granatowej, A5

65,00 zł
58,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

43
LEGO Legends of Chima Kraina lodu i ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Legends of Chima Kraina lodu i ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.08

Nowe niesamowite przygody dzielnych wojowników z krainy Chima! Okrutni lodowi wojownicy atakują Chimę, zamrażając wszystko, co stanie na ich drodze. Plemiona Chimy stawiają zacięty opór, ale dysponujący niezwykłą mocą najeźdźcy są niepokonani. Grupa przyjaciół wyrusza więc na niebezpieczną wyprawę, aby znaleźć sposób na ocalenie krainy od zguby… Książka oprócz pasjonujących opowiadań autorstwa Grega Farshteya pełna jest zadziwiających ciekawostek na temat plemion z legendarnej krainy Chima.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

44
Mindfulness. Trening uważności (książka + CD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfulness. Trening uważności (książka + CD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Mindfulness to metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami. • Poznaj sprawdzony ośmiotygodniowy program, nawiązujący do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), wykorzystywanej z sukcesami m.in. w leczeniu depresji. • Odzyskaj radość życia i naucz się, jak radzić sobie w walce ze stresem oraz rozdrażnieniem, w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu. • Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z medytacjami, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz „tu i teraz”. • Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności – Daniel Goleman, autor bestsellera Inteligencja emocjonalna. „Spokój w świecie zewnętrznym jest możliwy pod warunkiem, że odczuwamy spokój wewnętrzny. Książka Marka Williamsa i Dannyego Penmana pozwala ten stan osiągnąć” – Goldie Hawn, amerykańska aktorka. „Książka godna polecenia. Przedstawia praktykę uważności, dzięki której możemy doświadczać pełni życia, tu i teraz” – Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka, socjolog, autorka książek. Mark Williams – profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Jeden z twórców terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT). Danny Penman – doktor biochemii, dziennikarz „Daily Mail”, współpracujący również z „The Independent” oraz telewizją BBC. Współautor i autor poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness.

46,90 zł
33,77 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

45
Smaczne życie Charlotte Lavigne 2. Bąbelki szampana i sucre à la crème - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaczne życie Charlotte Lavigne 2. Bąbelki szampana i sucre à la crème
Niedostępny
Brak

Zwariowanych przygód radosnej i uroczej Charlotte Lavigne ciąg dalszy. Pamiętacie, co się wydarzyło na ostatnich stronach pierwszego tomu Smacznego życia Charlotte Lavigne? Tak, Maxou wreszcie oświadczył się naszej uroczej bohaterce. I na dodatek poprosił ją, by zamieszkali w Paryżu. Charlotte jest w siódmym niebie. Będą żyli długo i szczęśliwie w najpiękniejszym mieście na świecie. Oczywiście z gromadką ślicznych dzieci. Tylko teraz musi zaplanować ślub. Trochę się tym denerwuje, bo najważniejsze wydarzenie w jej życiu musi przebiec bez zakłóceń, a sami pamiętacie, jak skończyła się słynna kolacja z Maxou. Tym razem nie będzie pożaru, pogorzelców w biustonoszu z różową koronką, kieliszka wina za dużo i strąków edamame, którymi można się udławić. Będzie idealnie! Znajdziecie w tej powieści śmiech i łzy, a wszystko doprawione szczyptą optymizmu. – „Naj” Pełna humoru oraz wybornych przepisów historia niepokornej trzydziestolatki wytrwale poszukującej szczęścia i rzecz jasna - miłości. "Grazia" Pozycja idealna dla smakoszy – sporo tu ciekawych przepisów kulinarnych. "Pani" Nasza rada: nie zabierajcie się za tę lekturę z pustym żołądkiem! "Flesz" Przepyszna historia nie tylko o miłości. "Świat i ludzie"

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

46
Mały konstruktor. Myśliwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Myśliwiec
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

„Mały Konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: – 162 elementy zabawki, – narzędzia do montażu, – instrukcja. Rozmiar opakowania: 34.0 x 30.5 x 2.1 cm

18,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

47
Mały Konstruktor. Ciężarówka HDS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Ciężarówka HDS
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Przedstawiamy zabawkę z serii produktów do samodzielnego montażu, rozwijającą zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 156 elementy zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 34.0 x 30.5 x 2.1 cm

18,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

48
Mały konstruktor. Wyścigówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Wyścigówka
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 166 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

49
Mały konstruktor. Motor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Motor
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.18

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 125 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

18,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

50
Mały Konstruktor. Łazik Explorer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Łazik Explorer
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: – 124 elementy zabawki, – narzędzia do montażu, – instrukcja. Rozmiar opakowania: 34.0 x 30.5 x 2.1 cm

21,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,00 zł

51
Mały konstruktor. Dżip - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Dżip
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 152 elementy zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

52
Mały Konstruktor II. Wózek widłowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor II. Wózek widłowy
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.19

Przedstawiamy zabawkę do samodzielnego montażu, rozwijającą zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 143 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

19,99 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

53
Mały konstruktor II. Spychacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor II. Spychacz
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Mały konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 138 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

24,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,12 zł

54
Mały Konstruktor. Helikopter Raptor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Helikopter Raptor
Alexander
Dostępny
4 szt.

Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: – 145 elementów zabawki, – narzędzia do montażu, – instrukcja.

24,00 zł
20,88 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,12 zł

55
Mały Konstruktor. Walec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor. Walec
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.26

Przedstawiamy zabawkę z serii do samodzielnego montażu, rozwijającą zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. Zawartość opakowania: • 138 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

56
Mały Konstruktor II. Grasper, chwytak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Konstruktor II. Grasper, chwytak
Alexander
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Przedstawiamy pojazd z serii „Mały Konstruktor”. To zabawka do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi, można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zawartość opakowania: • 135 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja.

24,00 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,12 zł

57
Kuchnia na jesień. Smaczne i proste dania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia na jesień. Smaczne i proste dania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.30

Przepisy na niebanalne potrawy z takich jesiennych produktów, jak: dynia, ziemniaki, grzyby, jabłka czy gruszki. Znajdziesz tu dania zimne i gorące oraz ciasta i desery. Ponadto zdradzamy pomysły na smakowite przetwory, gdyż jesień to także czas szykowania zapasów na zimę.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

58
PRL od kuchni. Smaczne i proste dania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRL od kuchni. Smaczne i proste dania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.27

Zapraszamy w nostalgiczną podróż kulinarną do czasów PRL-u. Przypominamy sztandarowe dania minionej epoki. Znajdziesz tu takie legendarne specjały jak śledzie po japońsku, a także nieco zapomniane przysmaki, m.in. ozorki w sosie chrzanowym.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

59
Tanie gotowanie. Smaczne i proste dania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tanie gotowanie. Smaczne i proste dania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przepisy te usatysfakcjonują wszystkich, którym zależy na oszczędnym, ale jednocześnie smacznym gotowaniu. Znajdziesz tu pomysł na wartościowe odżywczo potrawy, zaskakujące niskim kosztem przygotowania. Są to propozycje na śniadania, obiady i kolacje.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

60
Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznania hieny. Jak to się robi w brukowcu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

„Ryje” to znani politycy i celebryci. Polują na nich „paparuchy”, czyli fotografowie robiący zdjęcia z ukrycia. Chcą zdobyć „mordochwyty”, czyli kompromitujące fotki. Wszystko to opisują „hieny”, czyli pracownicy brukowców, a w postaci kolorowej medialnej papki spożywacie to Wy – czytelnicy, choć tak naprawdę jesteście dla nich tylko „targetami”. Wulgarna, brudna i cyniczna książka dziennikarza, który przez 7 lat pracował w „Fakcie”. Wielka polityka, mali politycy, dziennikarskie hieny, morze alkoholu i ani kropli moralnych zasad. Ta książka demaskuje prasę brukową. A przy okazji ludzi z pierwszych stron tabloidów.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

61
Lego Friends. Legendy dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Friends. Legendy dżungli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Poznaj nowe przygody pięciu przyjaciółek z Heartlake City! Dołącz do Olivii, Stephanie, Mii, Andrei i Emmy i ruszaj na poszukiwanie przygód w samym sercu dżungli! Sprawdź, czy uda się przekonać niesforną małpkę do oddania cennego klejnotu i czy spełni się pewna tajemnicza legenda. Na koniec rozwiąż quizy i dowiedz się, jak patrzysz na świat i czy jesteś gotowa na niezwykłą wyprawę! W Heartlake City wśród przyjaciół zawsze możesz liczyć na świetną zabawę.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

62
Framework i JavaScript - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Framework i JavaScript
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.16

Komponuj zjawiskowe animacje w JavaScripcie! • Najlepsze „ściągawki” dla JavaScriptu, czyli wszystko o frameworkach, bibliotekach i platformach programistycznych • Zastosowanie gotowych fragmentów kodu — kontrolek, przycisków, galerii fotografii i formularzy kontaktowych • Sposoby tworzenia animacji i efektów specjalnych Stworzenie od zera kodu zaawansowanej aplikacji czy strony WWW jest dziś praktycznie niemożliwe — nie mówiąc już o tym, że niepotrzebne i zdecydowanie zbyt czasochłonne. Znacznie lepiej jest skorzystać z fragmentów gotowego kodu o określonym działaniu. W erze dominacji animowanych, interaktywnych i dynamicznych witryn internetowych oraz wymagających użytkowników warto poszerzać swoją wiedzę na temat animacji i efektów możliwych do uzyskania dzięki różnym frameworkom, bibliotekom i platformom programistycznym. W tej książce znajdziesz mnóstwo cennych wiadomości o wykorzystaniu najlepszych, najbardziej innowacyjnych źródeł gotowego kodu dla JavaScriptu. Składa się ona z sześciu rozdziałów — każdy z nich traktuje o wykorzystaniu jednego z tych źródeł w zakresie: transformacji 2D i 3D elementów HTML, sortowania, przeciągania lub przemieszczania elementów HTML wzdłuż osi lub po ścieżce (krzywej) ruchu, a także symulowania ruchu jednostajnego lub zmiennego. Oprócz tego opisano tu sterowanie procesem odtwarzania animacji poprzez kontrolowanie czasu jej trwania i manipulowanie kolejnością wykonywania poszczególnych sekwencji. Jeśli chcesz tworzyć piękne animacje, zacznij czytać już dziś! Projektuj animacje i wizualne efekty specjalne z bibliotekami: • CreateJS • Dojo Toolkit • Script.aculo.us Web 2.0 • MooTools • GreenSock Animation Platform JavaScript • Yahoo! User Interface (YUI) Zostań mistrzem interaktywnych stron WWW!

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

63
HTML5. Wszystko, co powinniście wiedzieć o programowaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HTML5. Wszystko, co powinniście wiedzieć o programowaniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Prawda i tylko prawda o HTML5! Dzięki nowym możliwościom HTML5 pozwala projektantom tworzyć lepsze, bardziej funkcjonalne strony WWW. Usługi geolokalizacyjne, przechowywanie danych w przeglądarce, zaawansowane wsparcie dla multimediów to tylko niektóre z nowości wprowadzonych w piątej wersji tego języka. Zastanawiasz się, jak wykorzystać ten potencjał? Ta książka doskonale Ci to zademonstruje! Na początek poznasz krótką historię języka HTML i zobaczysz, z jakimi problemami jeszcze niedawno borykali się projektanci stron WWW. Następnie poznasz strukturę nowoczesnej strony WWW oraz elementy strukturalne HTML5. Niezwykle istotnym komponentem składni, pozwalającym na jeszcze lepsze indeksowanie witryn, są mikroformaty dostarczające cennych informacji wyszukiwarkom — rozdział piąty przedstawi Ci dogłębnie to zagadnienie. W dalszej części nauczysz się tworzyć atrakcyjne formularze oraz korzystać z potencjału nowego znacznika < canvas >. Na koniec poznasz format SVG oraz możliwości zastosowania HTML5 w rozwiązaniach mobilnych. Książka ta jest obowiązkową lekturą każdego projektanta stron WWW, który chce być na bieżąco z nowościami w sieci! Dzięki tej książce: • poznasz historię języka HTML • właściwie zastosujesz elementy strukturalne HTML5 • zbudujesz funkcjonalny formularz • poznasz format SVG i jego możliwości • wykorzystasz potencjał HTML5 w Twoich projektach Twórz nowoczesne witryny WWW dzięki HTML5!

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

64
Przemysł tytoniowy w Polsce w okresie pierwszego planu pięcioletniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

65
Klątwa gruzińskiego tortu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwa gruzińskiego tortu
Dostępny
16 szt.

Góry, wino, śpiew! Gruzini wierzą, że kraj podarował im Bóg. Gdy Stwórca dzielił ziemię między narody, oni przyszli ostatni. — Spóźniliście się — rzekł do nich z wyrzutem Pan. — Przepraszamy, ale piliśmy wino za Twoje zdrowie — tłumaczyli Gruzini. — Cóż mam z wami począć, nie mam już ziemi, wszystko rozdałem — zatroskał się Pan Bóg. Gruzini pokornie pochylili głowy i trwali w milczeniu. Bóg pogładził swoją długą, siwą brodę, uśmiechnął się i rzekł: — Weźcie więc tę część, którą przygotowałem dla siebie. I tak Gruzini dostali we władanie maleńki kawałeczek ziemi, wciśnięty między brzeg Morza Czarnego a góry Kaukazu. Gruzja — mały, piękny kraj leżący u stóp Kaukazu. Niemal azjatycki, a jednak bardzo europejski. Kraj ludzi i wilków, któremu przed wiekami powierzono rolę obrońcy chrześcijaństwa przed zagrożeniem ze strony Persów, Arabów i Turków. Nie bez racji: Gruzini, jako drugi naród po Ormianach, już w VI wieku przyjęli chrześcijaństwo jako religię państwową. Ich średniowieczny król, Dawid Budowniczy tytułował się „Mieczem Mesjasza”. Dzieje tego dzielnego i niezależnego kraju to historia wojen z sąsiadami oraz najeźdźcami ze wschodu i zachodu, walki o niepodległość i własną tożsamość. Może pewne podobieństwo losów jest jednym z powodów, dla których Gruzini mają tak wiele sympatii dla Polaków? Jednak my sami niewiele wiemy o Gruzji i Gruzinach. Warto to zmienić, zwłaszcza, że ten kaukaski kraj staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych wyjazdów. A przecież wstyd nie znać zwyczajów, jakie panują w domu gospodarza… Zatem: Salami! Witajcie w Gruzji!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

66
Responsywne strony WWW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Responsywne strony WWW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Strony WWW dla każdego urządzenia! Responsywne strony WWW potrafią dopasowywać się do rozmiaru ekranu użytkownika. Niezależnie od tego, czy korzysta on ze stacjonarnego komputera z dużym monitorem, laptopa czy smartfona, zawsze może bez utraty kluczowej zawartości przeglądać ulubione witryny. Responsywność była do niedawna tylko dodatkiem do tworzonych stron — miała po prostu miło zaskoczyć klientów. Obecnie to standard usług WWW. Z tej unikalnej książki dowiesz się, jak sprawnie tworzyć responsywne serwisy. Nauczysz się stosować płynne siatki oraz korzystać z tych gotowych: 960 Grid System, 320 and Up oraz Bootstrap. Zrozumiesz, w jaki sposób działają responsywne strony, które nie tylko dostosowują swój układ do rozmiaru ekranu, lecz także adaptują dostarczane materiały multimedialne, głównie zdjęcia. W kolejnych rozdziałach znajdziesz obszerne omówienie tych zagadnień. W końcu dowiesz się, jak stworzyć własny elastyczny szablon oraz jakie są dostępne gotowe rozwiązania. Ta książka jest obowiązkową lekturą każdego dewelopera stron WWW, który chce być na czasie oraz korzystać z dobrodziejstw responsywnych stron! Dzięki tej książce: • poznasz potencjał responsywnych stron WWW • stworzysz własną płynną siatkę • zaserwujesz użytkownikowi pliki multimedialne dostosowane do jego urządzenia • poznasz szablony — Bootstrap, Foundation, Skeleton i inne • zbudujesz responsywną stronę Obowiązkowa lektura każdego dewelopera stron WWW!

32,90 zł
23,03 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

67
Java. Zaawansowane zastosowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Java. Zaawansowane zastosowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Twój przewodnik wgłąb języka Java! Czy wiesz, jaki język programowania wybierany jest jako podstawa najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych projektów IT? Tak, to Java! Sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie wymagane są najwyższa wydajność, pełne bezpieczeństwo oraz realizacja skomplikowanych reguł biznesowych. Jeżeli chcesz zapoznać się z nietypowym i sprytnym wykorzystaniem tego języka, to trafiłeś na doskonałą książkę. W trakcie lektury będziesz mieć niepowtarzalną okazję, by przygotować zaawansowane algorytmy oraz zaimplementować je z użyciem języka Java. Ponadto dogłębnie poznasz listy, stosy i kolejki oraz dowiesz się, jak efektywnie na nich operować. W kolejnych rozdziałach zaznajomisz się z technikami sortowania danych oraz generowania liczb losowych. Co jeszcze? Operacje na plikach, drzewa binarne oraz haszowanie to tylko niektóre z poruszanych tu tematów. Książka jest doskonałą lekturą dla wszystkich programistów języka Java, chcących wycisnąć z niego jeszcze więcej! Dzięki tej książce: • poznasz i zaimplementujesz zaawansowane algorytmy • wygenerujesz liczby losowe • poznasz zaawansowane metody sortowania danych • zaznajomisz się z tematem rekurencji • poznasz niuanse języka Java Poznaj zaawansowane możliwości języka Java!

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

68
Lego Star Wars. Tajne misje Vadera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Tajne misje Vadera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Czas pokoju w galaktyce dawno minął. Coraz więcej planet ulega potężnemu Imperium. Jednak rządzenie galaktyką wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać… nawet jeśli jest się mrocznym Lordem Sithów. Poznaj niesamowite przygody Lorda Vadera w książce z serii LEGOŽ Star Wars™: „Tajne misje Vadera”.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

69
Tip Top 1. Język francuski. Poziom A1.1. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tip Top 1. Język francuski. Poziom A1.1. Podręcznik
Dostępny
14 szt.

Nowy, dwuczęściowy podręcznik dla dzieci od 9 do 11 lat. Podejście zadaniowe pozwala na wykorzystanie nabytych umiejętności, a gry i zabawy językowe przygotowują do egzaminu DELF Prim. Przygody grupy dzieci towarzyszą uczniom w poznawaniu języka przez dialogi i piosenki. Gry językowe i prace projektowe pozwalają na utrwalenie umiejętności. Dużym atutem kursu jest pakiet multimedialny. Jest to podręcznik, zeszyt ćwiczeń i płyta CD w postaci elektronicznej, do wykorzystania z tablicą interaktywną lub rzutnikiem multimedialnym.

65,10 zł
61,19 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,91 zł

70
Tip Top 2. Język francuski. Poziom A1.2. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tip Top 2. Język francuski. Poziom A1.2. Podręcznik
Dostępny
21 szt.

Dwuczęściowy podręcznik dla dzieci w wieku 9–11 lat. Podejście zadaniowe pozwala na wykorzystanie nabytych umiejętności, a gry i zabawy językowe przygotowują do egzaminu DELF Prim. Przygody grupy dzieci towarzyszą uczniom w poznawaniu języka przez dialogi i piosenki. Gry językowe i prace projektowe pozwalają na utrwalenie umiejętności. Dużym atutem kursu jest pakiet multimedialny. Jest to podręcznik, zeszyt ćwiczeń i płyta CD w postaci elektronicznej, do wykorzystania z tablicą interaktywną lub rzutnikiem multimedialnym.

65,10 zł
61,19 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,91 zł

71
Tip Top 1. Język francuski. Poziom A1.1. Cahier d'activites - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tip Top 1. Język francuski. Poziom A1.1. Cahier d'activites
Dostępny
7 szt.

Zeszyt ćwiczeń do pierwszej części podręcznika „Tip Top!”. Zawiera propozycje ćwiczeń i gier językowych, m. in. w postaci materiałów do kolorowania i wycinania. Po każdym rozdziale następuje ocena zdobytych umiejętności językowych, przygotowanie do egzaminu DELF Prim oraz strona przeznaczona na portfolio. Na końcu zeszytu ćwiczeń znajduje się słowniczek do samodzielnego wypełniania przez ucznia, co pozwala na aktywną naukę słownictwa.

54,60 zł
51,32 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,28 zł

72
Cappuccino. Gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cappuccino. Gra planszowa
Egmont - gry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.02

Delektuj się wyśmienitą rozgrywką! Wybierz swój kolor i umieść kubki na stole. Przemieszczaj swoje kubki na sąsiednie, tworząc coraz wyższe stosy. Postaraj się, by Twój kubek był na szczycie najwyższego stosu i wygraj grę! Wiek graczy: 8+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 15 minut

99,90 zł
74,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,97 zł

73
Feynmana wykłady z fizyki 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feynmana wykłady z fizyki 3
Niedostępny
Brak

Wznawiamy po wielu latach najbardziej niezwykły podręcznik fizyki, jaki został kiedykolwiek napisany. Niezwykłość wykładów Feynmana, światowej sławy fizyka XX wieku, laureata nagrody Nobla, polega nie tylko na nietradycyjnym doborze materiału i niekonwencjonalnym porządku jego wyłożenia. Autor ukazuje fizykę niejako in statu nascendi, wciąga Czytelnika w odkrywanie prawidłowości rządzących przyrodą. Na kartach książki Feynmana fizyka przestaje być zbiorem praw o bloczkach, dźwigniach i pryzmatach, a staje się tym, czym jest w rzeczywistości: fascynującą opowieścią i pięknie praw przyrody.

59,90 zł
52,71 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

74
Aula Internacional 3. Curso de Espanol. Nueva Edicion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aula Internacional 3. Curso de Espanol. Nueva Edicion
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Nowe wydanie podręcznika „Aula Internacional” charakteryzuje się: • różnorodnością proponowanych ćwiczeń, • równowagą pomiędzy ćwiczeniami na rozumienie tekstu, wypowiedź własną i interakcję, • jasnym opracowaniem reguł gramatycznych, • atrakcyjną szatą graficzną, • materiałami audio i wideo do każdego tomu, • dodatkowymi ćwiczeniami w internecie.

155,00 zł
139,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,50 zł

75
Aspekte neu Lehr und Arbeitsbuch. Część 1. Poziom B1 plus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte neu Lehr und Arbeitsbuch. Część 1. Poziom B1 plus
Dostępny
21 szt.

Modularer und linearer Unterricht Hohe Lernermotivation durch authentische Filme Vorbereitung auf das "Zertifikat B1" und "Zertifikat Deutsch" Festigung und Erweiterung von Strukturen und Training von Fertigkeiten und Strategien Festigung der Kenntnisse auf B1-Niveau und Vorbereitung auf das Niveau B2 Attraktive Auftaktseiten und spannende landeskundliche Portrats im Lehrbuch Niveaugerechte Ausspracheschulung im Arbeitsbuch Vielfaltige Ubungsmoglichkeiten im Arbeitsbuch und im Intensivtrainer Das komplette Lehrwerk digital mit interaktiven Tafelbildern im Lehrerhandbuch.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

76
Aspekte Neu B1plus. Lehrbuch + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte Neu B1plus. Lehrbuch + DVD
Dostępny
10 szt.

Modularer und linearer Unterricht Hohe Lernermotivation durch authentische Filme Vorbereitung auf das "Zertifikat B1" und "Zertifikat Deutsch" Festigung und Erweiterung von Strukturen und Training von Fertigkeiten und Strategien Festigung der Kenntnisse auf B1-Niveau und Vorbereitung auf das Niveau B2 Attraktive Auftaktseiten und spannende landeskundliche Portrats im Lehrbuch Niveaugerechte Ausspracheschulung im Arbeitsbuch Vielfaltige Ubungsmoglichkeiten im Arbeitsbuch und im Intensivtrainer Das komplette Lehrwerk digital mit interaktiven Tafelbildern im Lehrerhandbuch.

114,00 zł
102,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,40 zł

77
Yankes na dworze króla Artura. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yankes na dworze króla Artura. Audiobook
Mark Twain, Lissner Studio
Dostępny
8 szt.

Powieść zaliczana do kanonu literatury fantastycznej. W sposób dowcipny przedstawia autor historię Amerykanina, przeniesionego z XIX wieku w odległe czasy feudalne wieku VI. Tam, na ówczesnym gruncie, usiłuje on zaszczepić zdobycze współczesnej cywilizacji. Czyta: Andrzej Szopa

30,50 zł
21,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,54 zł

78
Adrenalyn XL Klaser T mobile Ekstraklasa Blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL Klaser T mobile Ekstraklasa Blister
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Format A4 Zawiera: 26 plastikowych stron z kieszonkami na karty.

23,60 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,60 zł

79
Przebiegłe wielbłądy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebiegłe wielbłądy
Lucrum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.15

PRZEBIEGŁE WIELBŁDY to szybka i niesamowita gra rodzinna. Zagrasz raz i od razu będziesz chcieć jeszcze raz. I jeszcze raz. Do startu, gotowi… GARB! Trwa szalony wyścig wielbłądów wokół piramidy! Gonitwa garb w garb, łeb w łeb! Kopyta aż dymią! To ściągnięte do Egiptu przez arabskiego szejka NAJSZYBSZE WIELBŁDY ŚWIATA! Bardzo biegłe w bieganiu i przebiegłe w wyprzedzaniu! W pudełku: 1 plansza • 1 piramida 3D do rzucania kośćmi • 5 drewnianych wielbłądów • 5 drewnianych kostek • 40 kart do gry • 15 kafelków typowania • 5 kafelków piramidy • 8 kafelków pustyni • 20 banknotów • 50 monet •1 znacznik gracza rozpoczynającego •1 instrukcja po polsku. Wiek graczy: 8+ Liczba graczy: 2-8

120,00 zł
111,60 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,40 zł

80
Grammatik & Konversation 2. Arbeitsblätter für den Deutschunterricht - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grammatik & Konversation 2. Arbeitsblätter für den Deutschunterricht
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.16

Zbiór ćwiczeń gramatycznych, które mogą stanowić uzupełnienie podręcznika.

108,00 zł
97,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,80 zł

81
Trasy narciarskie i snowboardowe Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trasy narciarskie i snowboardowe Europy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.14

Odkryj zimowe kurorty Europy! Ośrodki narciarskie Austrii, francuskie lodowce, szwajcarskie kurorty, włoskie Dolomity, znakomite tereny wypoczynkowe po słowackiej stronie Tatr - to wszystko w Twoim zasięgu! Tysiące tras narciarskich i snowboardowych, wyciągów i kolejek linowych, liczne atrakcje turystyczne, odkrycia kulinarne i wspaniały wypoczynek - zima może być wspaniała! Najlepszy przewodnik po Europie dla miłośników białego szaleństwa

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

82
Career Paths. Roads & Highways. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Roads & Highways. Student's Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

Career Paths: Construction II - Roads & Highways is a new educational resource for construction professionals who want to improve their English communication in a work environment. Incorporating career-specific vocabulary and contexts, each unit offers step-by-step instruction that immerses students in the four key language components: reading, listening, speaking and writing. Career Paths: Construction II - Roads & Highways addresses topics including types of roads, parts of a highway, measurements, earthworks, pavements, curbs, bridges, traffic control and site safety. The series is organized into three levels of difficulty and offers a minimum of 400 vocabulary terms and phrases. Every unit includes a test of reading comprehension, vocabulary and listening skills and leads students through written and oral production. Included Features A variety of realistic reading passages Career-specific dialogues 45 reading and listening comprehension checks Over 400 vocabulary terms and phrases Guided speaking and writing exercises Complete glossary of terms and phrases The Teacher´s book contains a full answer key and audio scripts. The audio CDs contain all recorded material in American English and British English. Books 1-3 of Career Paths: Construction II - Roads & Highways are rated for the Common European Framework of Reference for Languages at A1, A2 and B1 respectively.

74,00 zł
64,38 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,62 zł

83
Career Paths. Computing. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Computing. Student's Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.08

Computing z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w branży informatycznej, a także dla wszystkich, dla których komputer jest narzędziem pracy. Książka ucznia (Student's Book) składa się z trzech części (Books 1–3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek angielsko-angielski zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów. Przykładowe tematy to: sprzęt komputerowy, popularne oprogramowanie, systemy operacyjne, komunikacja online, chmura obliczeniowa (cloud computing). Poziom biegłości językowej wg CEF: A1–B1 Opis serii Career Paths: Career Paths to seria publikacji dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową.

64,00 zł
55,68 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,32 zł

84
Poznaję świat ze zwierzętami - Litery ABC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję świat ze zwierzętami - Litery ABC
Niedostępny
Brak

Seria 4 książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda książka zawiera ponad 100 kolorowych ilustracji zwierząt, które zachęcają dzieci do poznawania ogromnego i różnorodnego świata zwierząt, a także zdobywania wiedzy. Dzięki tym książkom dzieci poznają pierwsze litery i cyfry, stawiają pierwsze kroki w nauce liczenia, poznają kolory oraz przeciwieństwa i różnice, które występują nie tylko w świecie zwierząt.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

85
Korespondencja i papiery polityczne Jana Gwalberta Pawlikowskiego z lat 1904-1914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korespondencja i papiery polityczne Jana Gwalberta Pawlikowskiego z la...
Dostępny
15 szt.

W Korespondencji i papierach… znajduje się 580 dokumentów różnej proweniencji: memoriałów politycznych, manifestów, deklaracji, programów, sprawozdań, rezolucji, ulotek wyborczych i agitacyjnych, rachunków finansowych, projektów ordynacji wyborczych, spisów działaczy Stronnictwa Demokratyczno–Narodowego. Niejako odrębną część stanowi bogata korespondencja z wybitnymi reprezentantami galicyjskich elit politycznych i intelektualnych, ale także działaczy, księży, urzędników, etc. Zgromadzone tutaj listy, telegramy, karty pocztowe są nie tylko interesującym świadectwem minionych czasów. Czytelnik będzie miał okazję zapoznać się niejako „od kuchni”: z procesem budowy struktur Stronnictwa Demokratyczno-Narodowego, poszerzaniem politycznych wpływów, rywalizacją na galicyjskiej scenie politycznej, agitacją wśród wszystkich warstw społecznych (ziemian, chłopów, mieszczan), procesem budowy organizacji społecznych, gospodarczych, oświatowych i akademickich, wewnętrznymi dyskusjami, jakie toczyły się w środowiskach narodowych. Ponadto, równie bogaty materiał dotyczy życia społeczno-politycznego Galicji, aktywności w Sejmie Krajowym, wiedeńskiej Radzie Państwa i Kole Polskim. […] Przygotowana monografia źródłowa jest przede wszystkim pasjonującą opowieścią o nierzadko zapomnianych postaciach i wydarzeniach, o postawach, zjawiskach społecznych i politycznych, o różnorodnych punktach widzenia, wreszcie również o dylematach, jakie towarzyszyły polskim elitom. Słowem jest to książka, w której konkret przeplata się z heglowskim „duchem czasów”, w której constans zmienia się w historię ożywioną, w której czytelnik, nawet ten mniej wytrawny wyczuje stan panujących wówczas nastrojów – swoisty „klimat epoki” […] Dla polskiej epistolografii początku XX wieku Korespondencja i papiery polityczne Jana Gwalberta Pawlikowskiego z lat 1904-1914 stanowią bez wątpienia źródło bezcenne, swoiste galicyjskie opus magnum.

72,40 zł
52,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,27 zł

Wróć do góry