hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2014.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lego Star Wars. Potęga Imperium (praca zbiorowa), na drugim Notes Rzymski (Austeria). Kolejny produkt to Powrót króla (William Dalrymple) oraz Marysia jeździ na kucyku (Nadia Berkane).
1
Lego Star Wars. Potęga Imperium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Potęga Imperium
Dostępny
12 szt.

Dołącz do dzielnych Rebeliantów walczących z siłami złego Imperium! Poznaj niesamowite przygody bohaterów i złoczyńców z galaktyki LEGO® Star Wars™! W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niezwykłych pojazdach, rozmaitych typach broni, maszyn bojowych i statków kosmicznych. Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki!

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
2
Notes Rzymski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Rzymski
Austeria
Dostępny
15 szt.

Notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami Wojciecha Plewińskiego i zapiskami Jarosława Mikołajewskiego, w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

3 osoby kupiły
3
Powrót króla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót króla
Dostępny
13 szt.

Dzieje Wielkiej Gry, w której angielscy dyplomaci i szpiedzy ścierali się z rosyjskimi w walce o wpływy w dziewiętnastowiecznym Afganistanie. Autor dowodzi, że Zachód wciąż tak samo nie rozumie Afganistanu, a mimo to próbuje przekonać tamtejsze plemiona do swoich wyobrażeń o godziwym życiu, choć mentalność Afgańczyków w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła przez ostatnie sto kilkadziesiąt lat. Jest to zarazem książka o paranoi jako sile sprawczej w polityce: interesy Anglików w Afganistanie były całkowicie niezagrożone, póki nie doszli oni do wniosku, że zagraża im Rosja. William Dalrymple, ur. 1965 r. w Szkocji – pisarz, historyk i krytyk literacki, którego zdania w sprawie Afganistanu zasięgał prezydent Obama, napisał osiem książek, za które otrzymał liczne nagrody. Po polsku dotychczas ukazało się Dziewięć żywotów: na tropie świętości we współczesnych Indiach (nakładem wydawnictwa „Czarne”). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego, Królewskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Królewskiego Towarzystwa Azjatyckiego. Jest również jednym z fundatorów i organizatorów Festiwalu Literackiego w Dżajpurze. Pisze także scenariusze do audycji i filmów dokumentalnych.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
4
Marysia jeździ na kucyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia jeździ na kucyku
Dostępny
45 szt.

Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem. Razem z małą bohaterką przeżywamy typowe przygody kilkuletniej dziewczynki, razem z nią śmiejemy się, płaczemy i świetnie bawimy. tym razem Misia Marysia uczy się jeździć na kucyku. Spacerem, kłusem - to bardzo fajne… ale nie takie proste, gdy kucyk jest łakomczuchem! Ta ciepła, wesoła, wspaniale ilustrowana seria ma wielu oddanych fanów – warto do nich dołączyć!

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
5
Lego Star Wars. Wielkie bitwy Jedi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Wielkie bitwy Jedi
Dostępny
5 szt.

Dołącz do zmagań między armią Republiki a bezwzględnymi Separatystami! Poznaj generałów Jedi, dzielne klony, droidy bojowe Separatystów oraz złowrogich Sithów walczących o władzę w galaktyce LEGO® Star Wars™! W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niesamowitych pojazdach, maszynach bojowych, statkach kosmicznych i niezwykłej broni. Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
6
Labirynt Śniących Książek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt Śniących Książek
Dostępny
6 szt.

Zaintrygowany zagadkowym listem Hildegunst powraca do Księgogrodu. Odbudowane z przepychem miasto przeistoczyło się w tętniącą życiem metropolię literacką i mekkę księgarstwa, pełną wszelkiej maści zbzikowanych pasjonatów książek. Podążając tropem tajemniczej przesyłki, Rzeźbiarz Mitów zostaje wciągnięty w wir przygód, ledwo przekroczy granice miasta. Spotyka dawnych znajomych, m.in. kolegę po piórze, Owidiosa, któremu udało się osiągnąć Orma, eydetę Hachmeda Ben Kibicera i przeraźnicę Inaceę Anacaci. Natyka się też na wielu nowych mieszkańców, fenomeny i cuda; tajemniczych librinautów, osławionych lalalistów, a przede wszystkim poznaje najmłodszą i zarazem najpotężniejszą z atrakcji Księgogrodu – Lalacircus Maximus oraz jego Niewidziany Teatr, w którym skonfrontowany zostaje z własną historią.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
7
Na wojnie nie ma niewinnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wojnie nie ma niewinnych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

6 tom serii o Dorze Wilk. Nucąc „Burn, burn, burn” Dora podpali świat, by przysmażyć tych, którzy zasłużyli na poznanie ciemnej strony panny Wilk. Gdy dawni sprzymierzeńcy pokazują prawdziwą twarz, liczyć można tylko na aroganckiego księcia wampirów... Dora Wilk robi co może, by przestrzegać zasad. Jednak kiedy ktoś uderza w to, co dla niej najcenniejsze, wówczas zapomina o regułach i odbezpiecza broń. Bo tylko idiota nie wie, że dla przyjaciół Dora jest w stanie zrobić wszystko. Varg w niewoli, Fany w tarapatach, a Bruno dostanie to, na co zasłużył. Naprawdę gorący finał przebojowej serii.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

8
Zima świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima świata
Dostępny
1015 szt.

Akcja książki rozpoczyna się w momencie dojścia Hitlera do władzy w 1933 roku, kilka lat po wydarzeniach opisanych w Upadku gigantów Pojawiają się tu postacie, których losy składały się na fabułę tamtej książki, a także ich dorastające i dorosłe dzieci. W Niemczech mnożą się akty przemocy wobec Żydów, represje wobec politycznych przeciwników partii nazistowskiej. Rodziny von Ulrichów i Francków czynnie przeciwstawiają się nazistom i płacą za to najwyższą cenę. Wołodia, syn Grigorija Peszkowa, attache przy ambasadzie radzieckiej w Berlinie, prowadzi działalność wywiadowczą, werbując niemieckich informatorów. Jednym z nich jest Werner Franck. Drugi z braci Peszkowów, Lew, realizuje swoje marzenie – emigruje do Ameryki i zdobywa fortunę. Jego córka Daisy przyjeżdża do Londynu, gdzie poznaje sympatyzującą z faszystami rodzinę hrabiego Fitzherberta. Uwodzi syna hrabiego, zostaje jego żoną. Na uroczystym balu w Cambridge poznaje Lloyda Williamsa, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Daisy nie odwzajemnia jego uczucia. Zrozpaczony Lloyd wyjeżdża do Hiszpanii i zgłasza się jako ochotnik do brygad międzynarodowych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej los ponownie zetknie go z Daisy...

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

9
Czarny horyzont - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny horyzont
Dostępny
12 szt.

Ostatnia Rzeczpospolita wciąż walczy – na miecze i bomby, runy i satelity, relikwie i karabiny. W niedalekiej przyszłości złowrogie istoty z innej rzeczywistości, korzystające z magii i niezwykłych technologii, atakują nasz świat. Błyskawicznie podbijają kolejne państwa. Jednym z ostatnich bastionów zjednoczonych sił ludzi i elfów staje się Królestwo Polski. Kajetan Kłobucki – tajny wysłannik hetmana wielkiego koronnego do zadań specjalnych – rusza na kontrolowane przez najeźdźców terytorium, by przedrzeć się przez czarne horyzonty zdarzeń i zdobyć bezcenne informacje wywiadowcze. Mocna dawka fantasy, science fiction i historii Polski w doskonale napisanej powieści z niezwykłego uniwersum Ostatniej Rzeczpospolitej.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

10
Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy
Dostępny
26 szt.

Wybór poezji Charlesa Bukowskiego, opracowany przez Tadeusza Nyczka, który swój wstęp do tej książki zatytułował „Poezje starego świntucha”. Gratka dla miłośników Bukowskiego, tego lirycznego „literackiego rozrabiaki”.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

11
Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobiografia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka Pułapka na myszy to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie. Autobiografia, opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki, ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie... Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska – porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. Na okładce anglojęzycznego wydania Autobiografii można przeczytać: „to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała”. Nie bez racji.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

12
Druga osoba liczby pojedynczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga osoba liczby pojedynczej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

Proza Kashui pozwala spojrzeć na stosunki izraelsko-palestyńskie oczami Arabów mieszkających w Jerozolimie, próbujących łączyć swą palestyńską tożsamość ze statusem obywateli Izraela. To historia romansu, którego być może nie było. Metodyczne adwokackie śledztwo i obsesyjne pragnienie zemsty. Ton opowieści daleki jest od skupionej powagi, a losy głównych bohaterów przeplatają się z cierpkim, ironicznym humorem narratora. Proza Kashui oddaje emocje i kompleksy arabskiej społeczności Jerozolimy, ale nie oszczędza ciętych przytyków żadnej ze stron najbardziej uporczywego konfliktu Bliskiego Wschodu.

36,00 zł
27,36 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,64 zł

13
Zimowe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe łamigłówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

W książce znajduje się 100 zadań matematycznych i logicznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 5 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Polegają one m.in. na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy.

13,44 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,45 zł

14
Apteka domowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apteka domowa
Dostępny
1 szt.

Naturalne piękno, naturalne zdrowie Aptekarz to utalentowany rzemieślnik, który łączy mieszanki ziół, mające korzystny wpływ na zdrowie i piękno. Nie daj się zwieść współczesnemu marketingowi i szkodliwym substancjom chemicznym i stwórz własne produkty lecznicze i pielęgnacyjne. Są świeże, bezpieczne i niezwykle skuteczne, przygotowane z pełnowartościowych składników, które zazwyczaj możemy znaleźć w naszej kuchni lub ogródku. Książka, którą trzymasz w ręku zawiera: informacje dotyczące pielęgnacji skóry: jak przygotować kosmetyki oczyszczające, peelingi, kremy, balsamy i toniki do cery tłustej, suchej, wrażliwej i mieszanej; jak przeprowadzić zabiegi dla cery trądzikowej lub samemu zrobić balsamy do opalania, balsamy do ust i wiele więcej; przepisy na kosmetyki do pielęgnacji ciała: domowej roboty peelingi, olejki do masażu, proszki do ciała i pasty do zębów; leki na różne dolegliwości, łącznie z syropami na kaszel, kompresami, herbatami i nalewkami; przepisy na kosmetyki do pielęgnacji włosów suchych, normalnych i tłustych, nadające połysku, pomagające w pozbyciu się łupieżu, wspomagające kontrolę objętości i układanie włosów; przepisy na produkty dla domu: płyn do czyszczenia zlewu, odświeżacz do szuflad i środek odstraszający owady; przepisy na produkty i kosmetyki sezonowe, dla których inspiracją może być zwykła wyprawa na targ!

49,00 zł
24,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,50 zł

15
Marysia piecze ciasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia piecze ciasto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.24

Dobrze znana dzieciom rezolutna dziewczynka wkracza do akcji tym razem w… kuchni. Babcia i dziadek zapowiedzieli się z wizytą. Jak im sprawić miłą niespodziankę? Misia Marysia upiecze dla nich ciasto. Sama! Czy się uda? Kto posprząta bałagan w kuchni? I jak będzie smakował poczęstunek? Mali czytelnicy na pewno wysłuchają całej opowieści z zapartym tchem.

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

16
Marysia i psotny kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i psotny kotek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.07

Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem. Razem z małą bohaterką przeżywamy typowe przygody kilkuletniej dziewczynki, razem z nią śmiejemy się, płaczemy i świetnie bawimy. Ta ciepła, wesoła, wspaniale ilustrowana seria ma wielu oddanych fanów – warto do nich dołączyć!

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

17
Pomorze 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomorze 1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.30

Operacją pomorską określa się walki na froncie wschodnim w lutym i marcu 1945 r. na terenie Pomorza Zachodniego i Gdańskiego. Starły się tu oddziały radzieckie (1 i 2 Fronty Białoruskie), wspierane przez 1 Armię Wojska Polskiego, z niemieckimi oddziałami Wehrmachtu i Waffen SS. Zasadniczym celem ofensywy radzieckiej było oczyszczenie północnej flanki przed planowaną ofensywą na Berlin. Dowództwo niemieckie z kolei pragnęło zachować strategiczny nawis nad znajdującymi się już na Odrze Sowietami, a także, z przyczyn gospodarczych i prestiżowych, nie dopuścić do utraty zamieszkanych głównie przez Niemców terenów nad Bałtykiem. Niemcy bronili się zawzięcie, polegając na systemie miast-twierdz, a także na przedwojennym systemie umocnień, Wale Pomorskim, mieszczącym się na dawnej granicy polsko-niemieckiej, teraz pośpiesznie odnowionym.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

18
Ród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ród
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Książka, która zwala z nóg niczym apateja! Gdzieś w naszej lub nie naszej rzeczywistości istnieje Miasto, które z pozoru tętni życiem. Bezimienni bohaterowie zmagają się z codziennością skrywającą całkowity rozkład społeczeństwa i moralności. Zdegenerowane miasto jednak upomina się o każdego z nich i zmusza do dokonania najistotniejszych wyborów. Wolna wola zdaje się być jednak iluzją, a jedynym ratunkiem jest wyciszenie, ucieczka w stan beznamiętnej konsumpcji rzeczywistości. Ale czy takie życie warte jest kontynuowania? Być czy trwać? „To wspaniale, że nareszcie doczekaliśmy się na kogoś takiego, jak Strzeszewski. Świetne pióro, odważne i oryginalne pomysły, punkowa zadziorność – Ród to brawurowa i bezwzględna literatura” – Paweł Majka, autor bestsellerowego Metro 2033: Dzielnica obiecana i Pokój światów. „Romans z Rodem Emila rozpoczął się banalnie – od uwiedzenia. Zostałem uwiedziony. I chociaż wydawałoby się, że za stary jestem na miłość od pierwszego wejrzenia, to jednak dałem się zauroczyć tej historii od pierwszych akapitów” – Marcin Jamiołkowski, autor Okupu krwi.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

19
Kurtyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurtyna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Stary i zniedołężniały Herkules Poirot wzywa na pomoc do Styles swojego Watsona, kapitana Hastingsa. Kiedyś właśnie tutaj zaczynali swoją karierę, teraz znakomity detektyw chce rozwiązać swoją ostatnią zagadkę morderstwa … które dopiero ma zostać popełnione. Książka, którą można czytać jako wciągający kryminał oraz jako przypowieść wykraczającą daleko poza zobowiązania powieści detektywistycznej. Najlepiej spuścić kurtynę na codzienność i przy filiżance dobrej kawy lub herbaty zagłębić się w lekturze. Prawdziwa uczta dla miłośników dobrej lektury!

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

20
Zobaczyć więcej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobaczyć więcej
Dostępny
49 szt.

Zbudowana wokół niezwykłych historii siedmiu osób, które, nie z własnej woli, odwiedziły świat duchowy, książka &Zobaczyć więcej bada tematy reinkarnacji, związku pomiędzy karmą a przeznaczeniem, rozdzielenia religii od duchowości, zadań ludzkości w tworzeniu i wyłanianiu się nowej zachodniej duchowości, prowadzącej nas do następnego etapu ewolucji świadomości. W Zobaczyć więcej, autor, Garry Gilfoy, ujawnia swoje własne duchowe doświadczenia oraz opowiada nam historie innych, jak na przykład Joy, która została odesłana z królestwa ducha bez swojego męża, po tragicznym wypadku, Trish, która "umarła" wiele razy zanim nauczyła się odwiedzać kosmiczną szkołę na życzenie, Helen, która przeżyła ponownie koszmar holokaustu zanim jej oczy nie otworzyły się na starożytny Egipt, i Kelly, która została cudownie ocalona przez znajomą postać, Obserwatora. Gilfoy pomaga nam rozważać głębsze znaczenia i wyregulowuje na nowo soczewki, przez które oglądamy świat. „Zobaczyć więcej” prowadzi nas do rozważenia niezwykłych możliwości, które mogą dostarczyć nowego punktu odniesienia dla naszych ziemskich myśli i czynów.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

21
Stroje wróżek. Torebka projektantki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stroje wróżek. Torebka projektantki
Dostępny
3 szt.

Zabaw się w projektantkę i stwórz niepowtarzalne stroje dla Wróżek! W torebce znajdziesz mnóstwo naklejek, szkice, szablony, wzory materiałów, a także wiele ciekawych wskazówek i praktycznych porad, czyli wszystko, czego potrzebujesz do świetnej zabawy!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

22
Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" w Parczewie 5 lutego 1946 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" w ...
Dostępny
15 szt.

Książka Mariusza Bechty to wyczerpujące, wnikliwe, pełne niuansów studium najazdu niepodległościowych partyzantów z antykomunistycznej organizacji Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” na podlaski Parczew 5 lutego 1946 roku. Akcja ta, choć miała stosunkowo łagodny przebieg, wywołała panikę i wymusiła opuszczenie miasta przez niemal całą ludność żydowską. Autor dogłębnie opisał złożone tło operacji, osadzając ją w szerokim i skomplikowanym kontekście społecznym, ekonomicznym, politycznym, militarnym i kulturowym. Zdaniem Mariusza Bechty celem najazdu było ukaranie ludności żydowskiej za kolaborację z komunistami. Parczewscy Żydzi wprawdzie w większości komunistami nie byli, wielu z nich potrafiło jednak zręcznie wyzyskać system sowieckiej okupacji do zdominowania życia miasta i okolic, faworyzując swoją grupę etniczno-religijną lub współpracując z okupacyjnym reżimem. Wydarzenia w Parczewie ukazują ważny aspekt stosunków polsko-żydowskich po Zagładzie w mikroskali. Opracowanie to jest zachętą do odważnej debaty nad kontrowersyjnymi tematami w naszej historii oraz przykładem tego, jak rozmaite są interpretacje zjawisk kolaboracji, dostosowania i oporu.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

23
Tomek Łebski. Tom 5. Wymiata (prawie zawsze) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 5. Wymiata (prawie zawsze)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.29

Piąta część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego Tomka Łebskiego. Tym razem Tomek nie może się doczekać wycieczki szkolnej, tylko – jak zwykle – zapomina wypełnić formularz, a potem jeszcze nie może go znaleźć. Gdy uda mu się jednak pojechać na wycieczkę, będzie zajęty mnóstwem fantastycznych rzeczy: budowaniem tratwy, nocnym podjadaniem ukochanych wafelków i polowaniem na różne dziwne stwory. A wszystko zabawnie opisane i zilustrowane. Wiek czytelnika: 7-9 lat

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

24
Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Kolejna, po książkach Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął gwiazd oraz Odkrywcy grobu faraona pozycja dla dzieci 7-9-letnich o wielkich odkryciach ważnych dla dziejów świata. Tym razem poznajemy historię największych odkryć geograficznych dokonywanych pod żaglami. Opowieść o Marco Polo, Vasco da Gamie, Krzysztofie Kolumbie, Ferdynandzie Magellanie, Jamesie Cooku i wielu innych, którzy ryzykując własne życie, nie bacząc na niedogodności, odkrywają nowe szlaki i kontynenty.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

25
Pierwszy bilans po apokalipsie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy bilans po apokalipsie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

E-booki, audiobooki, teksty w Wordzie i pdf-y… Czy książka papierowa przetrwa? A może koszmarny świat przyszłości opisany w powieści Raya Bradbury’ego 451° Fahrenheita z wolna zaczyna się urzeczywistniać? Frédéric Beigbeder uważa, że w tych niebezpiecznych czasach powinien bronić swoich kolegów po piórze, twórców – jak nazywa tradycyjne książki – „papierowych tygrysów”. Najpierw, w 2002 roku, w tomie Dernier inventaire avant liquidation (Ostatni inwentarz przed likwidacją) ustosunkował się do wyników przeprowadzonego przez „Le Monde” i Fnac plebiscytu, w którym francuscy czytelnicy wybrali pięćdziesiąt najważniejszych, ich zdaniem, dzieł literackich XX wieku. Obecnie postanowił stworzyć własny wykaz. I tak otrzymaliśmy listę jego „stu ulubionych książek, które trzeba przeczytać na papierze, zanim będzie za późno”. Czytelnicy znający twórczość Beigbedera z pewnością się domyślają, że tak niespokojny duch jak on nie mógł nam zaserwować przykładnego, tradycyjnego katalogu szacownych klasyków. Kryteria, jakimi się posłużył przy porządkowaniu swojego spisu, obejmującego książki powstałe w XX i na początku XXI wieku, mogą wzbudzić ironiczne uśmieszki – jeśli nie wręcz dreszcz grozy – u literackich ortodoksów. Żeby nie psuć czytelnikom przyjemności, możemy jedynie zdradzić, że pierwszym warunkiem był… wygląd autora. W efekcie otrzymaliśmy frapujący miszmasz, w którym niemal pomnikowi pisarze w rodzaju Hemingwaya, Fitzgeralda, Apollinaire’a czy Gide’a sąsiadują z twórcami, o których wielu z nas być może nigdy nawet nie słyszało. Dowcipną i erudycyjną książkę Beigbedera można potraktować jako nieco zwariowany przewodnik po zaskakującym i przebogatym świecie literatury niepokornej.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

26
Gniew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Prestiżowy „Publisher’s Weekly” w recenzji Uwikłania napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor – równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle – obwieścił koniec przygód swojego bohatera! 25 listopada 2013 prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

44,99 zł
39,14 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

27
Franklin na tropie nowego kolegi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin na tropie nowego kolegi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

Zielony żółwik i jego grupa superdetektywów znajdują tajemniczy rysunek i mają do rozwiązania interesującą zagadkę. Krok po kroku tropią nieznanego kolegę, aż w końcu… Mali czytelnicy na pewno dadzą się wciągnąć w śledztwo i chętnie poznają wyjaśnienie tajemnicy. Z Franklinem nikt się nigdy nie nudzi – ani jego przyjaciele, ani tym bardziej wielbiciele!

8,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,41 zł

28
Franklin i stare radio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i stare radio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

Mały żółw pozbywa się niechcianej rzeczy, ale gdy widzi ją odnowioną i sprawną, zaczyna żałować. Czy nie znamy takich sytuacji z własnego podwórka? Dzieci wraz ze swoim ulubionym bohaterem dowiedzą się z tej historyjki, że czasem dla dobra przyjaźni trzeba z czegoś zrezygnować. Coś przemyśleć. Komuś sprawić radość. Franklin uczy nas, że naprawdę warto!

8,40 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,41 zł

29
Czarownica i zimowe szaleństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica i zimowe szaleństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Kategoria wiekowa: 3–5 Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę – mali przyjaciele sprawiają, że wiedźma jest pełna energii... Zjeżdża więc z dachu na własnoręcznie skonstruowanych nartach, w łyżwach zrobionych ze starych łyżek wyrusza na podbój lodowiska, a w swoim kotle zjeżdża z górki jak na sankach. Jak zakończą się zimowe szaleństwa czarownicy? Przeczytaj i dowiedz się już dziś! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę – Alicję Karczmarską-Strzebońską.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

30
Czarownica i pierniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica i pierniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Kategoria wiekowa: 3 – 5 Jesienna wichura i błyskawice sprawiają, że czarownica i kociaki z przerażenia ukrywają się pod grubą kołdrą. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Przeczytaj koniecznie i dowiedz się, jakim sposobem zwierzaki zapomniały o burzy i dzięki czemu stara krzywa chatka czarownicy zmieniła się nie do poznania! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

31
50 mitów o ateizmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 mitów o ateizmie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

„Ateizm jest odpowiedzialny za zbrodnie Stalina, Hitlera i Pol Pota. Ateiści nie uznają żadnych wartości. Ateizm to po prostu inna religia…” Na pewno słyszałeś takie rzeczy o ateizmie i ateistach, a jeśli nie takie, to bardzo podobne. Twierdzenia te są, rzecz jasna, fałszywe, ale to nie przeszkadza, by powtarzano je od lat. Tego typu ataki na ateizm często wyrastają z silnych emocji, pewnie dlatego, że zagraża on wartościom kojarzonym z religią (przy-najmniej w mniemaniu tych, którzy czują się w obowiązku jej bronić). Gdy ktoś przyzna się do ateizmu, natychmiast zostaje zarzucony gradem (dyżurnych, chciałoby się rzec) pytań: * Co zostaje z moralności, jeśli odrzucimy boga? * Jaki jest cel życia, jeśli nie ma boga? * Jeśli nie wierzysz w boga, jak w ogóle możesz być czegokolwiek pewien? * Do kogo człowiek ma zwrócić się w kłopotach, jeśli bóg nie istnieje? * Kto nagrodzi dobro i ukarze zło, skoro nie ma nic po śmierci? * Jak bez boga oprzeć się ateistycznemu komunizmowi? * Co z przyrodzoną godnością człowieka i świętością ludzkiego życia, jeśli nie stoi za nimi bóg? * Jak bez boga człowiek może osiągnąć szczęście? [z „Wprowadzenia”]. 50 mitów o ateizmie to książka, która pokazuje, jak na takie (absurdalne w większości) pytania logicznie i rzeczowo odpowiadać.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

32
Lux 2. Onyks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lux 2. Onyks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie, co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić, muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Tak jakby to było w ogóle możliwe. Ale wtedy wszystko się zmienia... Widziałam kogoś, kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, nawet jeśli wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie? Nikt nie jest tym na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw...

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Dobra dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra dziewczyna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Późna jesień, Sztokholm, ulice powoli zasypuje śnieg. W bogatej dzielnicy miasta matka znajduje zwłoki córki. To była taka dobra dziewczyna. Dlaczego więc morderca napisał na lustrze słowo ZDZIRA? Zabił z wielką brutalnością. Jak straszny musiał być powód takiej gwałtownej zbrodni? Jakie tajemnice skrywała ta dziewczyna z wyższych sfer? Komisarz Axel Haake, miłośnik sztuki i wyścigów konnych, przejmuje śledztwo. Wszyscy są podejrzani. Mieszkańcy najlepszej dzielnicy Sztokholmu okazują się zdumiewająco bezwzględni, chronią siebie nawzajem. Za fasadami pięknych domów bogaczy kryje się zło. Morderca uderza ponownie...

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

34
Whittle Analiza chodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whittle Analiza chodu
Dostępny
150 szt.

Whittle. Analiza chodu, autorstwa międzynarodowej sławy ekspertów, to pierwsza dostępna w Polsce publikacja poświęcona temu zagadnieniu. W poszczególnych rozdziałach omówiono m.in. anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka, przedstawiono opis lokomocji prawidłowej oraz jej zmiany w przebiegu różnych chorób, metody diagnostyczne wykorzystywane w celach badawczych i praktyce klinicznej. Książka jest przeznaczona dla fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów, neurologów i rehabilitacji medycznej. W publikacji: anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka omówienie chodu prawidłowego i patologicznego metody oceny lokomocji, od prostych do bardzo złożonych kliniczne zastosowanie analizy chodu omówienie najczęściej występujacych zaburzeń lokomocji w chorobach neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego zasady postępowania protetycznego i ortezy ponad 180 ilustracji

69,00 zł
35
Pokonać śmierć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonać śmierć
Dostępny
47 szt.

Dziwny tytuł tej książki bez wątpienia zasugeruje tym, którym wpadnie ona w ręce przypadkiem, by jej nie czytać. Stwierdzą, że nie można pokonać śmierci. Któż jednak wie, jak jest naprawdę? Autorka tej pracy odkryła prawo, zgodnie z którym można pokonać śmierć i zapragnęła przedstawić, jak doszła do tego przekonania, które zasługuje na głęboką rozwagę wszystkich ludzi. Pytanie o to, czy można pokonać śmierć, większości ludzi wyda się zapewne głupie, tak jak będą mieli za głupca kogoś, kto próbuje zadawać je poważnie i spodziewa się poważnej odpowiedzi. A jednak to pytanie jak najbardziej poważnie zadawały sobie największe umysły. Jeden z nich, ceniony najwyżej w świecie chrześcijańskim, odpowiedział na nie twierdząco i absolutnie wprost. Święty Paweł powiedział: „Ostatni wróg, jaki zostanie pokonany, to śmierć.” Mówił, że kiedy człowiek pokona wszystkich swoich wrogów pozna prawa błyskawicy i obejmie nad nimi kontrolę, a wichry i fale staną się jego sługami i będą wypełniały jego rozkazy.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

36
Bloki techniczne A4 10 kartek Animal Planet , 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloki techniczne A4 10 kartek Animal Planet , 1 szt
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.30

Blok techniczny z 10 białymi kartkami, ozdobiony wizerunkami bohaterów Animal Planet. 20 bloków w opakowaniu zbiorczym.

2,99 zł
Powiadomienie
37
Matematyka w otaczającym nas świecie. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,20 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,5%
oszczędzasz 1,21 zł

38
Psychospołeczne korelaty gotowości do uczenia się i rozwoju pracowników wykwalifikowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychospołeczne korelaty gotowości do uczenia się i rozwoju pracownikó...
Dostępny
5 szt.

Publikacja ta jest niezwykle aktualna. Dotyczy newralgicznego dla gospodarki problemu „uczenia się przez całe życie”, ze szczególnym uwzględnieniem uczenia się pracowników wykwalifikowanych. Autor skupia się na analizie rozwoju i adaptacji edukacyjno-zawodowej uczniów i pracowników – na tym tle przedstawia człowieka dorosłego „w sytuacji kształcenia”.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

39
Edukacja geometryczna dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja geometryczna dzieci
Dostępny
3 szt.

Głównym celem niniejszego opracowania jest próba poszerzenia przestrzeni dyskusyjnej oraz praktycznych rozwiązań metodycznych o zakres edukacji geometrycznej. Doskonaląc praktykę kształcenia geometrycznego dzieci i młodzieży, warto sięgnąć do tradycji pedagogicznych i jednocześnie promować nowe, innowacyjne rozwiązania metodyczne, sprawdzone metody i formy pracy oraz przydatne środki dydaktyczne. Opracowanie to próbuje dążyć do realizacji tych celów. Opiera się na założeniu, że w kształceniu geometrycznym powinno dominować podejście całościowe, oparte na teoriach psychopedagogicznych i matematycznych. Dlatego też znaczną jego część poświęcono teoretycznym aspektom rozwijania intuicji geometrycznej.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

Wróć do góry