hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy (Wighard Strehlow), na drugim Kolorowanka dla chłopców. Kolejny produkt to Antykwariat pod Błękitnym Lustrem (Martin Widmark) oraz Życie jest piosenką (Jacek Cygan).
1
Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy
Dostępny43 szt.

Św. Hildegarda z Bingen była sławną uzdrowicielką, doktorem Kościoła katolickiego, a zgodnie z jej zaleceniami żywieniowymi funkcjonują w zdrowiu tysiące ludzi. Jednak ta średniowieczna mniszka to również wszechstronnie uzdolniona kompozytorka i... psychoterapeutka. Św. Hildegarda wierzyła, że ludzkie ciało i dusza są ze sobą ściśle połączone. Jeśli choruje ciało, choruje też nasza dusza. Tylko odpowiednia dieta i troska o ciało mogą skutecznie wspomóc zdrowie naszego ducha. Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach. Zdrowie ludzkiego ciała, każdego z organów, zwłaszcza tarczycy i śledziony, rzutuje na stan psychiki człowieka. Dr Wighard Strehlow, wybitny badacz nauki Świętej z Bingen, w trakcie swojej wieloletniej praktyki przystosował bezcenne mądrości mniszki do współczesnych czasów, wzbogacając je dodatkowo o wskazówki zarówno medyczne, jak i dietetyczne.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

24 osoby kupiły
2
Kolorowanka dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka dla chłopców
Dostępny304 szt.

32 strony kolorowanek adresowanych do chłopców

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

9 osób kupiło
3
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem
Dostępny51 szt.

Trzynastoletni Dawid pod nieobecność rodziców zamieszkuje u ich znajomego, Melchiora Rasmusena, właściciela Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem w podupadłej dzielnicy portowej. Pewnego ranka Melchior znika. Pozostawiona przez niego krótka wiadomość pozwala Dawidowi i jego nowej koleżance Larisie podjąć poszukiwania. Stopniowo zaczynają oni odkrywać dziwne okoliczności zaginięcia Melchiora. Wkrótce będą się musieli zmierzyć z niełatwymi pytaniami na temat ludzkiego życia. „Dawid i Larisa” to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań. „Dawid i Larisa” to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
4
Życie jest piosenką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jest piosenką
Dostępny277 szt.

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji. Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce. Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy. Książka Jacka Cygana jest więc przede wszystkim opowieścią o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3 osoby kupiły
5
Zasady zarządzania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady zarządzania
Dostępny28 szt.

Podręcznik Zasady zarządzania przygotowany został przez grono naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich uczonych z zakresu nauk o zarządzaniu, profesorem Andrzejem K. Koźmińskim na czele. Podejmowane w książce zagadnienia są równie silnie osadzone w praktyce, jak i w teorii. Gwarantuje to przyjęta w niej koncepcja metodyczna – każdy rozdział zbudowany jest według tej samej konwencji, która ułatwia nie tylko swobodne przyswojenie formułowanych treści merytorycznych, ale także ich odniesienie do implementacji rzeczywistej. Podręcznik odbiega więc od typowego wzorca takich opracowań spotykanego w literaturze polskiej i zagranicznej. Ambicją autorów jest „nie tylko zapoznanie czytelników ze sposobem myślenia leżącym u podstaw zarządzania, z siatką najważniejszych pojęć i z zestawem kluczowych koncepcji, reguł i teorii, którymi posługują się menedżerowie, ale przede wszystkim umożliwienie im zrozumienia, na czym polega zarządzanie, i rozbudzenie „apetytu” na głębsze poznanie bardziej szczegółowych zagadnień i subdyscyplin nauki zarządzania” [ze Wstępu]. Prof. dr hab. Bogdan Nogalski, Przewodniczący Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Gdański

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

2 osoby kupiły
6
Trzy zasady ludu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy zasady ludu
Dostępny13 szt.

"Trzy zasady ludu" w wersji, jaka była podstawą pierwszego polskiego tłumaczenia dzieła Sun Yat-sena (1866?1925, jeden z najwybitniejszych przywódców nowożytnych Chin), pochodzą z cyklu wykładów publicznych wygłoszonych przez Suna na uniwersytecie kantońskim w 1924 roku. Ten dokument programowy ? jeden z najważniejszych tekstów społeczno-politycznych w historii Chin ? był podstawą wychowania obywatelskiego w Republice Chińskiej w okresie rządów Kuomintangu (1928?1949). Bez wątpienia był również inspiracją dla programu polityki reform i demontażu ?koszarowego komunizmu? Mao zainicjowanej w 1978 roku przez Deng Xiaopinga. W "Trzech zasadach ludu" Sun Yat-sen zawarł, formułowany stopniowo od 1905 roku, całościowy program rozwoju pocesarskich Chin, odrodzenia państwa i narodu pogrążających się od połowy XIX wieku w chaosie i biedzie, kraju wyzyskiwanego i uciskanego przez obce mocarstwa. Roztaczał wizje modernizacji Chin i odbudowy ich mocarstwowej pozycji na świecie jako kraju demokratycznego, kierującego się konfucjańskimi ideami moralnymi. Trzy zasady ludu to zasada narodowa, zasada władzy ludu oraz dobrobytu ludu. Zasada narodowa rozumiana była jako odrodzenie państwa silnego, wolnego od nacisków obcych państw oraz obudzenie w narodzie uśpionych przez stulecia postaw patriotycznych. Zasada władzy ludu postulowała stworzenie ustroju opartego na wartościach demokratycznych, a zasada dobrobytu ? zapewnienie godnych warunków bytu społeczeństwa. Był to w istocie polityczny program rewolucyjnej przebudowy państwa i społeczeństwa, wprowadzenia takiego systemu, który bardziej odpowiadałby ówczesnym realiom świata, podpatrzonym przez Sun Yat-sena podczas jego ciągłych podróży i politycznej emigracji.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

2 osoby kupiły
7
Zioła siostry Marii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła siostry Marii
Dostępny56 szt.

Zioła Siostry Marii to wyjątkowa pozycja, która jest połączeniem zielnika z książką kucharską. Znajdują się w niej nie tylko pięknie ilustrowane opisy ziół, ale również sprawdzone przepisy na różnego rodzaju domowe kuracje ziołowe i pyszne dania z wykorzystaniem ziół. To prawdziwa skarbnica wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
8
Instalacje wodociągowe i kanalizacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instalacje wodociągowe i kanalizacyjne
Dostępny2 szt.

Omówienie w sposób ogólny zagadnień dotyczących gospodarki wodnej i odprowadzania ścieków, a przede wszystkim omówienie rodzajów wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz stosowanych materiałów i technologii wykonywania tych instalacji stanowią treść tej książki. Książka adresowana jest do wykonawców instalacji wodno-kanalizacyjnych. Może być także pomocna uczniom odpowiednich szkół zawodowych.

62,00 zł
1 osoba kupiła
9
Funky Koval. Wydanie kolekcjonerskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funky Koval. Wydanie kolekcjonerskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.21

Legendarny komiks z rysunkami Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka to dla czytelników pamiętających lata 80. możliwość powrotu do lektur młodości, a dla młodszych możliwość odkrycia jednej z najbardziej fascynujących opowieści w historii polskiego komiksu. Kosmiczny detektyw Funky Koval z pomocą przyjaciół i prywatnej agencji detektywistycznej Universs tropi afery polityczne, w które mieszają się przybysze z obcych planet. A wszystko to w towarzystwie pięknych kobiet i z licznymi odniesieniami do polskiej polityki. „Funky Koval bezsprzecznie zasługuje na miano najważniejszego polskiego bohatera komiksowego – drugiego takiego uroczego drania ze świecą szukać”. – Katarzyna Nowakowska, „Dziennik Gazeta Prawna”

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
10
Prawo konstytucyjne Diagramy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne Diagramy
Niedostępny
Brak

Książka jest pierwszym na rynku wydawniczym podręcznikiem, który prezentuje całokształt zagadnień prawa konstytucyjnego w formie tabel oraz diagramów. Prosty i czytelny układ treści ułatwia dotarcie do poszukiwanych informacji, pozwalając nie tylko na szybkie przyswojenie materiału, ale również na dostrzeżenie wewnętrznych powiązań pomiędzy analizowanymi tematami. Zawarto w niej także wybór najważniejszych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego odnoszących się do omawianej dziedziny.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

11
Panoramy gór Polski. Album - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panoramy gór Polski. Album
Niedostępny
Brak

Panoramy gór Polski to fascynujący album, z którym można poznawać góry bez wyruszania z domu – planować wycieczki i wybierać widoki, które chciałoby się zobaczyć na własne oczy. Ten imponujący zbiór szczegółowo opisanych panoramicznych fotografii prezentuje wszystkie polskie pasma górskie: od Gór Izerskich aż po Bieszczady, w tym te najbardziej fotogeniczne: Tatry, Pieniny, Karkonosze, Góry Stołowe, Masyw Śnieżnika, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. Rzetelnie opracowany i elegancko wydany album oprócz zdjęć panoramicznych zawiera także mapy, plastyczne modele terenu, teksty wprowadzające oraz opisy poszczególnych ujęć. Fotografie nie tylko ukazują różnorodność krajobrazową polskich gór, lecz także wyróżniają się bogactwem treści. Inaczej niż w tradycyjnych albumach, wszystkie szczyty widoczne na zdjęciach zostały szczegółowo opisane. Plastyczne modele terenu wiernie oddają ukształtowanie każdego z pasm i, co istotne, pokazują miejsca wykonania panoram. Jedno spojrzenie na model pozwala szybko ocenić charakter prezentowanych gór. Teksty w przystępny sposób informują o charakterystyce poszczególnych pasm. Rzetelna wiedza, ciekawostki, mało znane fakty, opisy niecodziennych atrakcji – wszystko w jednej, niezwykłej publikacji. Panoramy gór Polski – nowe spojrzenie na góry. Nagrody: - Wyróżnienie dla „Panoram gór Polski” w kategorii „album” - Konkurs „Najlepsze publikacje turystyczne 2010 roku” organizowany przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIŻKI”

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

12
AntArktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AntArktyka
Niedostępny
Brak

Bartosz wchodzi w osobistą relację z fotografowanym światem, co umożliwia mu uchwycenie wyjątkowo rzadkich momentów (…). Trzymacie Państwo w swoich rękach prawdziwy skarb, efekt miłości do natury i wodnych stworzeń, fotografie oddające duszę i rytm tych tak wrażliwych obszarów naszej planety Arktyki i Antarktyki. Ernie Brooks Przekazuję w Państwa ręce opowieść o fascynacji nurkowaniem, przygodzie, poszukiwaniu nowej drogi życia, ale przede wszystkim o pasji fotografowania w miejscach odległych, niedostępnych, w warunkach skrajnie trudnych i surowych. Dzielę się z Państwem efektem pięciu lat pracy, przebycia stu pięćdziesięciu tysięcy kilometrów, dziesiątek godzin spędzonych w najmniej przyjaznych wodach naszej planety, trzydziestu pięciu tysięcy wykonanych zdjęć w bliskim kontakcie z najbardziej fascynującymi i rzadkimi gatunkami zwierząt. Dalej i zimniej już się nie da. Jestem przekonany, że kiedy coś widzimy, to lepiej to rozumiemy i bardziej doceniamy. Arktyka i Antarktyka mają wielu zagorzałych ambasadorów, których stosunek do tych unikalnych terenów często jest rezultatem odbytych podróży. Mówi się, że jeśli ktoś choć raz w zobaczy to piękno, pozostanie z nim na zawsze. Z tym przeświadczeniem zapraszam Państwa na wyjątkową subiektywną podróż fotograficzną w najdalsze i najzimniejsze wody naszego globu.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

13
Prawie jak gwiazda rocka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawie jak gwiazda rocka
Niedostępny
Brak

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu! "Prawie jak gwiazda rocka" - jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka - to książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

14
Wzorzec zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzorzec zbrodni
Niedostępny
Brak

Tylko szaleniec może stawić czoła szaleńcowi To miała być zwykła akcja nowojorskiej policji. Kiedy jednak ginie partner Tallowa, a on sam odkrywa niepokojącą kolekcję broni w mieszkaniu A3 w starej kamienicy przy Pearl Street, otwiera się puszka Pandory... Każdy pistolet i każdy karabin jest inny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Z każdej broni zabito jedną osobę, a z braku dowodów kolejne sprawy szybko umarzano. Teraz wszystkie zostają momentalnie wznowione, a zadanie ich rozwikłania spada na Johna Tallowa, głównego sprawcę chaosu. Intryga nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że makabryczna kolekcja zdaje się układać w przemyślany wzór... "Wzorzec zbrodni" to kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Na myśl przywodzi głośną produkcję Davida Finchera "Siedem". Książka Warrena Ellisa jest jednak przesiąknięta specyficznym czarnym humorem.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

15
Sons of Anarchy. Synowie Anarchii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sons of Anarchy. Synowie Anarchii
Niedostępny
Brak

...ryzykujemy wojnę ze wszystkimi na północ od Oakland. Wybiją nas jak kaczki. Córka Hermana Kozika, dawnego druha Synów Anarchii, ucieka do Charming. Tylko tam może znaleźć ludzi, którzy jej pomogą. Tig - prześladowany dramatyczną śmiercią swojej ukochanej Dawn oraz kierowany solidarnością wobec starego przyjaciela - bierze na siebie odpowiedzialność i postanawia za wszelką cenę wydostać dziewczynę z tarapatów. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy wychodzi na jaw, kto pociąga za sznurki. Jeśli SAMCRO chcą utrzymać siebie i dziewczynę z dala od grobu, muszą ponownie wkroczyć na wojenną ścieżkę. Jax i Bobby staną przed koniecznością renegocjacji sojuszy. Happy pokaże, kto jest największym twardzielem, a Chibs popisze się celnym okiem. Czy przeszłość Claya ponownie zaważy na losie klubu? Synowie Anarchii to sześć pierwszych zeszytów otwierających serię komiksów, której wydarzenia podążają za wątkami z 4. sezonu serialu telewizyjnego Kurta Suttera, a akcja biegnie równolegle do 5.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

16
Okup krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okup krwi
Niedostępny
Brak

Herbert wiedzie spokojne życie w jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie nikt nie zna jego mrocznej przeszłości. Nawet przed ukochaną kobietą skrzętnie skrywa, kim jest naprawdę. Bycie skromnym krawcem z Podkowy Leśnej jest spełnieniem jego marzeń. Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Melania zostaje uprowadzona i jej życie zależy tylko od tego czy Herbert zdąży na czas dostarczyć tajemniczą przesyłkę do Warszawy. Miasta w którym jego moce nie działają, gdyż magia w stolicy jest od bardzo dawna nieobecna. Pokonanie 30 kilometrów w kilka godzin nie wydaje się być wielkim wyzwaniem. Staje się nim jednak kiedy jego tropem ruszają: magowie, przedstawiciele tajemniczego „Bractwa Miast”, wyznawcy Bazyliszka, najemnicy i policja. Przeszkody piętrzą się na każdym kroku i tylko poznani przypadkowo sojusznicy oraz niespodziewanie budząca się do życia magia dają szanse na ocalenie ukochanej. Warszawa nie miała do tej pory swojego maga, a Herbert Kruk jest idealnym kandydatem!

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

17
Córka ognia i krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka ognia i krwi
Niedostępny
Brak

Nina od zawsze czuła, że coś jest nie tak. I miała rację. Wyspa Księżniczki Kamili huczy od plotek i urywanych rozmów. Kolejne osoby zarządzające sierocińcem św. Hildegardy robią, co w ich mocy, by położyć temu kres. W tym czasie współczesne wampiry szykują się do bezpardonowej wojny mającej przypomnieć światu ich prawdziwą moc i przeznaczenie. Gromadzą sojuszników, spiskują, uwodzą. Ale czy poradzą sobie ze swoim największym wrogiem – wewnętrzną, chciwą i nienasyconą Bestią? W świecie magii i mistycznych sekretów pewna dziewczyna o włosach czerwonych jak krew stara się poradzić sama ze sobą, swoim darem i tym, co oznacza dla jej bliskich. A nie ma zbyt wiele czasu – już wkrótce podchody się skończą i będzie musiała zdecydować, za co chce walczyć. Ulexia Faust (ur. 1999 r.) – przeciętna 14-letnia gimnazjalistka o nieprzeciętnych zainteresowaniach. Najtrudniej pogodzić jej rolę uczennicy z licznymi pasjami. Ma bzika na punkcie wszelkiego rodzaju mitologii i kontrowersyjnych postaci historycznych, z których czerpie inspiracje. Kinomanka i fanka muzyki klasycznej.

34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

18
Pirlo. Myślę, więc gram - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirlo. Myślę, więc gram
Niedostępny
Brak

Książka arcydzieło. Brutalnie szczera, prowokująca, zabawna, wzruszająca. Napisana z niesamowitą erudycją i wyjątkowym zmysłem autoironii. Fascynujące wspomnienia, tysiące anegdot, wstydliwe sekrety kolegów z szatni. Jego wielkie kluby (Inter, Milan, Juventus) i te, w których ostatecznie nie zagrał (kulisy negocjacji z Barceloną, Realem, Chelsea, szejkami). Przyjaźń z Nestą, szaleństwa Gattuso i Gilardino, łzy Del Piero, inteligencja Buffona. Przeklęte 3:3 z Liverpoolem, karny w finale MŚ i kpiny ze Złotej Piłki. Cassano miał 700 kobiet, ale trener przestał powoływać go do reprezentacji. Czy więc faktycznie jest szczęśliwym człowiekiem? ... tak na życie może patrzeć tylko Andrea Pirlo.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
Maryja. Biografia Matki Bożej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryja. Biografia Matki Bożej
Niedostępny
Brak

Kim była młoda dziewczyna, której Bóg powierzył najważniejszą w dziejach świata misję? Dlaczego właśnie Ona została nie tylko Matką Zbawiciela, ale również Matką wszystkich wierzących? Jak wyglądało codzienne życie Świętej Rodziny w Nazarecie? Pawłowi F. Nowakowskiemu udaje się prześledzić losy Maryi - Jej dzieciństwo oraz dorosłe życie na ziemi, a także kult, który rozpoczął się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa i trwa do dziś. Autor odkrywa przed czytelnikiem historyczne fakty i nieznane wydarzenia, opierając się na wiarygodnych źródłach. Ukazuje, jak Maryję postrzegają różne kultury, religie i narodowości. "Biografia Matki Bożej" to opowieść o życiu niezwykłej kobiety, która doświadczyła radości Zwiastowania, bólu śmierci własnego Dziecka, a w końcu chwały Wniebowzięcia. To historia najlepszej Nauczycielki wiary, która na każdym kroku mówiła Bogu "tak".

29,90 zł
23,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

20
Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek
Dostępny414 szt.

Młody Tischner o dojrzewaniu, miłości i odkrywaniu powołania Dziennik Tischnera jest zjawiskiem wyjątkowym. Rzadko mamy okazję poznać wybitnego myśliciela w momencie rodzenia się jego zainteresowań i fascynacji. W chwili, gdy dopiero kształtuje się jego powołanie. Józef Tischner - późniejszy kapłan, filozof i autorytet - prowadzi dziennik jako uczeń szkoły podstawowej i licealista. Obdarzony poczuciem humoru i literackim talentem opisuje pierwsze miłości i religijne rozterki, kreśli w nim sugestywne portrety nauczycieli i kolegów. Opisuje niepowtarzalny klimat gór, miejsc z którymi był związany od najmłodszych lat. Obrazuje ówczesną rzeczywistość: walkę nowych władz z Kościołem i dylematy młodych ludzi, rozdartych między chęcią zdobywania wiedzy a kompromisami, jakie się z tym wiążą. W swoim dzienniku kilkunastoletni Józek stworzył barwny portret pokolenia, które dorastało w latach powojennych, a zarazem przejmującą opowieść o młodości, dojrzewaniu, buncie i szukaniu dróg do odpowiedzi na ważne pytania.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

21
Pobawimy się? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pobawimy się?
Dostępny38 szt.

Tola siedzi w domu i wycina swoimi nowymi nożyczkami. Nagle ktoś puka do drzwi tarasu. O nie, tylko nie Benia! - myśli Tola. - Cześć, pobawimy się? - mówi Benia. Benia chce pokazać Toli zwierzęta, które mieszkają pod kamieniem. Na pewno zmyśla, podejrzewa Tola. I w dodatku przyszła w spodniach przeciwdeszczowych, chociaż nie pada. Tola zatrzaskuje jej drzwi przed nosem. Ale Benia wraca. - Pobawimy się? Dwoje dzieci, z których każde inaczej odczuwa potrzebę bycia z kimś i bycia samemu. Jedno spędza cały czas na dworze, drugie zamyka się w domu. Czy potrafią się spotkać? Czy mimo wszystko potrafią się razem bawić, wykraczając poza granice swojego świata, tego co znane i oswojone? Po raz kolejny Pija Lindenbaum udowadnia, że posiada genialny zmysł dostrzegania dziecięcych emocji wszelkiego kalibru i relacji zachodzących w dziecięcym świecie. I co równie ważne - potrafi o nich prawdziwie i przekonująco opowiedzieć zarówno słowem, jak i obrazem.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

22
W poszukiwaniu włoskiego dolce vita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu włoskiego dolce vita
Niedostępny
Brak

W najnowszej książce z serii: Podróże małe i duże autorka opisała trzy nieco odległe w czasie podróże do Włoch, podczas których chciała poczuć jak smakuje słynne włoskie dolce vita. Czy ono istnieje? Podczas pierwszej podróży przeszła niesamowitą zachodnią inicjację. Druga podróż pozwoliła jej odkryć tajemnicę Sycylii. Podczas trzeciej podróży odkryła, że Włochy to europejski Meksyk. Włochy to kraj bardzo zróżnicowany pod wieloma względami. To kraj tylko pozornie łatwy dla podróżników. Włoskie dolce vita za każdym razem smakuje inaczej. W książce oprócz opisu podróży znajduje się Włoskie ABC, w którym wyjaśnione zostały ważne pojęcia dla zainteresowanych tym krajem.

31,50 zł
22,05 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

23
250 ćwiczeń. Włoski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
250 ćwiczeń. Włoski
Niedostępny
Brak

Gramatyka zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych z ćwiczeniami, które pozwolą Ci zrozumieć gramatykę. Zawiera przegląd najważniejszych aspektów gramatycznych wraz z poradami dotyczącymi ich poprawnego stosowania. Czytelne oznaczenia treści pozwala na wybranie odpowiednich dla Ciebie ćwiczeń pod względem poziomu zaawansowania - od A1 po B2. Dołączony słowniczek pozwoli Ci na zapamiętanie słówek użytych w ćwiczeniach.

18,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

24
Ósmy dzień Teatru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ósmy dzień Teatru
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

To będzie o przyjaźni i o fascynacji. I życiu wolnym niewolę pokonującym. I o zdradzie... O odstępstwie od ideałów, a może o weryfikacji marzeń, oraz konfrontacji obietnicy z realnością. O czymś więcej niż teatr... To będzie sprawdzian z moralności (niekoniecznie z doskonałości warsztatu). Więc będzie to także o mnie (ze wstępu do książki).

63,00 zł
56,07 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,93 zł

25
Kolorowanka Zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Zabawki
Dostępny65 szt.

32 strony kolorowanek o tematyce zabawki

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Kondukt umarłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kondukt umarłych
Niedostępny
Brak

Zagubiony wśród mazowieckich lasów kościółek staje się centrum tajemniczych zdarzeń. Ofiarą padają rzeźby świętych… ukryty w gąszczu dawny cmentarz. Okoliczni mieszkańcy coraz częściej opowiadają o krwiożerczej bestii.

39,00 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

27
Tożsamość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tożsamość
Dostępny25 szt.

Pytanie na co komu tożsamość? przypomina pytanie na co komu Bóg? Budzi też podobny spór o swoją dorzeczność, spór rozpięty między bezwarunkową afirmacją i kategorycznym zaprzeczeniem. Dla jednych tożsamość jest palącą kwestią naszych czasów, a jej rozpoznawanie naszym głównym zajęciem. Inni gniewnie rozprawią się z zawartym w tym pojęciu złudzeniem sensu i wyzwolenia. W rzeczywistości nie oddajemy się namiętnie rozważaniom o naszej tożsamości. I tylko czasem, wytrąceni z rutyny, wzburzeni siłą nieprzewidywalnego, na chwilę przerywamy codzienną krzątaninę, by wsłuchać się w mowę ciała i głosy naszej natury, w których raczej wyczujemy, niż usłyszymy pytania - kim jestem i jakie jest moje miejsce. Bo nie możemy cofnąć czasu, by przeżyć na nowo. Bo czujemy się przytłoczeni samowystarczalnością świata. Chcemy zatem zrozumieć, kim jesteśmy, bo jesteśmy ciekawi, co z nami będzie. Ciekawość ta wyraża intuicyjną, nie zawsze uświadomioną ufność w ontologiczną ciągłość naszego życia, na przekór pokusie sprowadzenia go do ciągu nieskojarzonych wydarzeń i rozpraszania świadomości na bezładny zbiór stanów wiedzy i ducha. Książka jest oparta na wykładzie Roberta Kaczmarka o socjologii tożsamości w porządku handlowym, prowadzonym w latach 2006-2012 na wydziałach Zarządzania i Humanistycznym AGH. Powstała we współpracy Roberta Kaczmarka, profesora fizyki stosowanej we francuskiej wyższej szkole elektrycznej Supélec, ze studentką socjologii AGH Bożeną Mieszkowską.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

28
Relatos 1 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relatos 1 + CD
Niedostępny
Brak

Seria opowiadań dla poziomów A1 do C1, materiały do zastosowania dla stosowania przed, w trakcie i po czytaniach. Całkowicie w języku hiszpańskim. CD audio zawiera kompletny do każdego z opowiadań.

65,00 zł
57,20 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

29
Relatos 2 ksiażka + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relatos 2 ksiażka + CD
Dostępny2 szt.

Seria opowiadań dla poziomów A1 do C1, materiały do zastosowania dla stosowania przed, w trakcie i po czytaniach. Całkowicie w języku hiszpańskim. CD audio zawiera kompletny do każdego z opowiadań.

72,50 zł
63,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,70 zł

30
Więzień labiryntu. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więzień labiryntu. Tom 1
Niedostępny
Brak

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu. Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice. Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej. Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie? Jaka jest ich rola? Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę? Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście? Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi? Szansa jest tylko jedna: Znajdź wyjście albo giń.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

31
Dandys - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dandys
Dostępny4 szt.

Pewnego czerwcowego dnia 1901 roku dwóch młodych, eleganckich dżentelmenów przybywa do okazałego zamku w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii. Jednym z nich jest lord Albert, który powraca ze studiów inżynierskich w Dreźnie, by zostać głową rodu i trzynastym earlem Manningham. Drugi z mężczyzn to Sverre. Postanowili spędzić razem życie. Upłynęło wiele lat od czasu, gdy Sverre i jego bracia, Lauritz i Oscar, dorastali w biednej rybackiej rodzinie w Vestland w Norwegii. Dzięki niezwykłym zdolnościom technicznym – a także pomocy pewnej organizacji dobroczynnej i stypendiom – zdobyli najlepsze na ówczesne czasy wykształcenie: dyplomy inżynierskie uniwersytetu w Dreźnie. Lauritz powrócił do Norwegii, Oscar zniknął w Niemieckiej Afryce Wschodniej - zaś Sverre ze swym ukochanym lordem wyjechał do Anglii. Jednak pierwsza wojna światowa burzy całe życie starszych braci, Lauritza i Oscara, a teraz dotyka również Sverrego i Alberta. Trzej bracia, podobnie jak miliony innych Europejczyków, muszą zacząć wszystko od początku i zbudować sobie nowe życie gdzieś indziej… Kontynuacja losów bohaterów Braci z Vestland. „Wspaniała kronika rodowa… Siłą Jana Guillou jako narratora jest zdolność przedstawiania różnych środowisk i oddawanie ducha czasów… czysta radość dla czytelnika.” YUKIKO DUKE, TIDNINGEN VI

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

32
Głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos
Niedostępny
Brak

Opowieść o wędrówce Małego Wodnika w poszukiwaniu własnego głosu Może tego jeszcze nie wiecie, ale istnieje świat poza naszym. Żyją w nim głosy. Najróżniejsze: niskie, cienkie, leniwe, piskliwe, donośne, ciche, miłe, szorstkie i wiele, wiele innych. Wszystkie czekają, aż zostaną przydzielone do jakiejś istoty lub rzeczy. Codziennie Wielki Rozsyłacz Głosów szykuje kolejne głosy do podróży. Zdarza się jednak, że głos się zagubi.

25,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

33
Szum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szum
Niedostępny
Brak

Najnowsza powieść jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje. To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. Autorka odkrywa w niej uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej, w którą wpisany jest pierwiastek obcości, niedostosowania, a także dojmująca potrzeba wzajemnego zrozumienia i wybaczenia.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

34
Możesz uzdrowić swoje serce. Skuteczna pomoc dla zranionej duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możesz uzdrowić swoje serce. Skuteczna pomoc dla zranionej duszy
Niedostępny
Brak

Nikt nie może lepiej pomóc udręczonej duszy niż znawczyni sztuki samorozwoju i ceniony ekspert od radzenia sobie ze smutkiem i stratą, którzy połączyli swoje siły w tej wyjątkowej publikacji. Analizują oni emocje i myśli, które pojawiają się w momencie rozpadu związku i złamania czyjegoś serca, rozwodu lub śmierci ukochanej osoby bądź zwierzęcia. Louise L. Hay wnosi w tę dyskusję swoje delikatne afirmacje oraz przekonania o potędze każdej pojawiającej się w umyśle myśli. David Kessler z kolei opiera się na wieloletnim doświadczeniu pracy nad żałobą. Ta publikacja ukaże Ci nowe oblicze życia po doznaniu straty, poprzez rozwijanie większej samoświadomości i współczucia. Dzięki niej odnajdziesz wyjątkowe źródło rozwoju i harmonii. Odnajdź spokój i przygotuj się na szczęście!

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

35
Niebieski nosek - Szynszyla Snugs 25 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieski nosek - Szynszyla Snugs 25 cm
Dostępny60 szt.

Przyjaciel misia może być Twoim już dzisiaj! Każdy zna mięciutkiego misia Tatty Teddy. Niedźwiadek ten posiada łatkę i niebieski nosek. Ma także wielu towarzyszy, którzy należą do klubu Przyjaciół Niebieskiego Noska. Razem z nimi spędza czas, pomaga im, pociesza gdy są smutni. Teraz i Ty możesz zostać jego przyjacielem! Poznaj nowych przyjaciół misia z kolekcjonerskiej serii „My Blue Nose Friends”. Tym razem misie są większe, jeszcze bardziej miękkie, mają proste nóżki, ale można je również posadzić, a co najważniejsze mogą Ci posłużyć jako poduszka, której każdy Ci pozazdrości. Dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia.

54,10 zł
48,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,41 zł

36
Endgame. Wezwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Endgame. Wezwanie
Niedostępny
Brak

Książka? Nie, to przyszłość rozrywki! Projekt Endgame to multimedialne doświadczenie, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją. Trzy powieści, jedna gra dla miliardów graczy. No i 3 000 000 $ nagrody! Przybyli przed dwunastoma tysiącami lat. Zeszli z gwiazd pośród dymu i ognia, stworzyli ludzkość i pokazali nam, jak żyć. Pragnęli złota i zbudowali pierwsze cywilizacje, aby im go dostarczyły. A kiedy dostali już to, czego chcieli, opuścili nas. Odchodząc, obiecali, że któregoś dnia powrócą, a gdy tak się stanie, rozpocznie się gra. Gra, która zadecyduje o naszej przyszłości. Przez dziesięć tysięcy lat żyli w ukryciu. Dwanaście starożytnych ludów. Każdy z nich musiał wybrać swojego Gracza. Szkolono ich z pokolenia na pokolenie, pokazano, jak posługiwać się bronią, językami, historią, taktyką, kamuflażem. Jak zabijać. Razem Gracze reprezentują sobą wszystko. Przyszłość nie została jeszcze określona. Dopiero Endgame ją zweryfikuje. W Ziemię uderza seria meteorytów. Tylko garstka jest świadoma tego, co to oznacza… W ich żyłach płynie krew starożytnych cywilizacji. W ich umysłach odzywa się głośne wezwanie. W ich rękach znajduje się los świata. Nie mają nadprzyrodzonych zdolności. Nie potrafią latać, nie posługują się magią. Od dziecka szkolono ich, by stali się zabójcami idealnymi. Nadszedł czas. Usłyszeli wezwanie. Rozpoczyna się Endgame!

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

37
Język angielski. Ćwiczenia. Kraina Lodu - Disney English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Ćwiczenia. Kraina Lodu - Disney English
Niedostępny
Brak

Dobrze jest uczyć dziecko języka już od najmłodszych lat. Seria Disney English daje Państwu tę możliwość! Od teraz nauka angielskiego w towarzystwie ulubionych bohaterów Twojego dziecka będzie już tylko radością i przyjemnością! Książka przeznaczona jest dla dzieci w kategorii wiekowej 7-9 i z pewnością pomoże w rodzinnym, efektywnym nauczaniu języka obcego. W każdym z tytułów nauka miesza się z zabawą. Dziecko znajdzie tam kolorów. Wiek czytelnika: 7-9 lat

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Ciekawi świata. Przyroda 6 podręcznik + Atlas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,40 zł
37,26 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,14 zł

39
Kolorowanka dla dziewczynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka dla dziewczynek
Dostępny140 szt.

32 strony kolorowanek adresowanych do dziewczynek.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

40
ABC mówienia czytania i pisania. Umiem mówić czytać i pisać. Zeszyt do rewalidacji dla dzieci z wadą słuchu oraz problemami w nauce mówienia, czytania i pisania. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC mówienia czytania i pisania. Umiem mówić czytać i pisać. Zeszyt do...
Dostępny57 szt.

Publikacje z serii „ABC mówienia, czytania i pisania” powstały przede wszystkim z myślą o nauczaniu dzieci z wadą słuchu. Pomoce te służą rozwijaniu świadomości językowej, nauce odczytywania mowy z ust, usprawnianiu słuchu fonemowego, poznawaniu i utrwalaniu liter, nauce czytania ze zrozumieniem oraz doskonaleniu sprawności manualnej. Książki te mogą być wskazówką dla nauczycieli oraz rodziców, w jaki sposób pracować z dziećmi, które z różnych przyczyn (często niełatwych do zdiagnozowania) mają trudności z nauką czytania ze zrozumieniem, samodzielnym układaniem zdań czy opanowaniem mowy dźwiękowej umożliwiającej komunikację z otoczeniem. Zeszyty ćwiczeń Umiem mówić, czytać i pisać umożliwiają wieloaspektowe nauczanie dzieci z wadą słuchu: rozwijanie świadomości językowej, naukę odczytywania mowy z ust, utrwalanie poznanych liter i wyrazów, naukę czytania ze zrozumieniem, rozwijanie słuchu fonemowego oraz doskonalenie sprawności manualnej. Zaproponowane ćwiczenia mogą być wskazówką dla nauczycieli oraz rodziców, w jaki sposób pracować z dziećmi, które z różnych przyczyn (często niełatwych do zdiagnozowania) mają trudności z nauką czytania ze zrozumieniem, samodzielnym układaniem zdań czy opanowaniem mowy dźwiękowej umożliwiającej komunikację z otoczeniem.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

41
Rozmówki angielskie dla wyjeżdzajacych do pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki angielskie dla wyjeżdzajacych do pracy
Niedostępny
Brak

Doskonała pomoc dla osób podejmujących pracę za granicą, a nieznających języka obcego. Rozmówki PONS zawierają wyrażenia i słownictwo, używane w najpopularniejszych branżach i zawodach. Znaleźć w nich można również przykładowe rozmowy z pracodawcami, ułatwiające komunikację w wielu dziedzinach. Uproszczony zapis wymowy sprawi, że łatwo można wypowiadać słowa i zwroty w języku obcym. Dodany podręczny słownik pozwoli na szybkie odnalezienie szukanego tłumaczenia

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

42
Radiologia Diagnostyka obrazowa rtg tk usg i mr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radiologia Diagnostyka obrazowa rtg tk usg i mr
Niedostępny
Brak

Diagnostyka obrazowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny. Nowe wydanie podręcznika uwzględnia najnowsze metody badań obrazowych i charakteryzuje się nowoczesnym podejściem do poszczególnych działów klinicznej diagnostyki obrazowej. Ogromną wartość dydaktyczną stanowi bardzo obszerny materiał ilustracyjny (około 1600 rycin). Jest on niezbędny do zdobywania umiejętności interpretowania wyników badań obrazowych. Podręcznik składa się z 2 części. Część I – ogólna - zawiera omówienie podstaw metodycznych poszczególnych technik obrazowania. Część II – szczegółowa - dotyczy diagnostyki obrazowej narządów, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań do badań, patomorfologii i diagnostyki różnicowej. Podręcznik adresowany jest do studentów medycyny. Będzie również przydatny w codziennej praktyce lekarskiej, a także podczas przygotowywania się do egzaminu specjalizacyjnego.

219,00 zł
203,67 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 15,33 zł

43
Zrozumieć fizykę 3. Maturalne karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć fizykę 3. Maturalne karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych...
Dostępny62 szt.

Maturalne karty pracy to publikacja ułatwiająca systematyczne przygotowania do matury. • Ułatwia utrwalanie i systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy dzięki zróżnicowanym zadaniom maturalnym różnego typu pogrupowanym w działy, podobnie jak w podręczniku. • Umożliwia samodzielną pracę dzięki „Przykładom”, wskazówkom do zadań, odpowiedziom do wybranych zadań i arkuszowi maturalnemu z odpowiedziami oraz schematem punktowania. • Zapewnia skuteczne przygotowanie do matury poprzez możliwość bieżącej pracy ze wszystkimi rodzajami zadań występującymi na egzaminie.

23,50 zł
21,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,35 zł

44
Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach 1 Wiara + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach 1 Wiara + DVD
Dostępny7 szt.

Krótko i na temat. Trochę żartem, a trochę na poważnie. Tak o wierze i moralności rozmawiają dwaj franciszkanie, ojciec Leonard Bielecki i ojciec Krzysztof Chodkowski, znani z popularnej wśród młodzieży, internetowej serii filmów Bez Sloganu. Mówią szczerze, wnikliwie, zrozumiałym językiem. A tematy rozmów podsuwają im młodzi ludzie. Pakiet książka + DVD zawiera filmy oraz dodatkowe materiały do każdego z nich (wyimki z Biblii, katechizmu, wyjaśnienia niektórych pojęć, anegdoty, apoftegmaty), które uzupełniają wypowiedź ojców Franciszka i Leonarda i będą przydatne podczas rozmowy z uczniami, inspirowanej treścią filmu.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

45
Po prostu Lucynka P. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu Lucynka P.
Dostępny1 szt.

Lucyna z niecierpliwością czeka na upragniony czas pomaturalnego szaleństwa - swoje pierwsze dorosłe wakacje. Czy to nie pech, że akurat teraz ktoś podrzucił jej niemowlę?! Zanim zagadka zostanie rozwiązana wydarzy się mnóstwo zabawnych omyłek i nieporozumień, które wywołują uśmiech nie tylko na twarzach bohaterów.

25,99 zł
12,22 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 13,77 zł

46
Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach 2 Modlitwa + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo krótkie rozmowy o bardzo ważnych sprawach 2 Modlitwa + DVD
Dostępny6 szt.

Krótko i na temat. Trochę żartem, a trochę na poważnie. Tak o wierze i moralności rozmawiają dwaj franciszkanie, ojciec Leonard Bielecki i ojciec Krzysztof Chodkowski, znani z popularnej wśród młodzieży, internetowej serii filmów Bez Sloganu. Mówią szczerze, wnikliwie, zrozumiałym językiem. A tematy rozmów podsuwają im młodzi ludzie. Pakiet książka + DVD zawiera filmy oraz dodatkowe materiały do każdego z nich (wyimki z Biblii, katechizmu, wyjaśnienia niektórych pojęć, anegdoty, apoftegmaty), które uzupełniają wypowiedź ojców Franciszka i Leonarda i będą przydatne podczas rozmowy z uczniami, inspirowanej treścią filmu.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

47
Analiza. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza. Część 1
Dostępny22 szt.

Książka jest wznowieniem piątego zmienionego wydania pierwszej części trylogii prof. Krzysztofa Maurina Analiza, które ukazało się nakładem PWN w 1991 roku jako tom 69 Biblioteki Matematycznej. Część I ma charakter podręcznika. Dominującym obiektem w tej części jest pochodna i jej zastosowania. Autor zaczyna wykład od pojęć i zagadnień elementarnych i dochodzi, poprzez fakty z analizy klasycznej, do problemów i teorii będącej przedmiotem badań współczesnej matematyki. Prostota i jasność wykładu, zwięzły styl, wszelkie niezbędne definicje, liczne przykłady i komentarze ułatwiają czytelnikowi - nawet o skromnej wiedzy matematycznej - przyswojenie materiału.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

48
Podstawowe izolacje budowlane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawowe izolacje budowlane
Niedostępny
Brak

W książce omówiono podstawowe rodzaje izolacji w budownictwie oraz stosowane środki i technologie ich praktycznej realizacji. Adresatami książki są osoby zatrudnione w budownictwie – dozorze i bezpośrednim wykonawstwie – oraz uczniowie szkół budowlanych średnich i zasadniczych.

28,00 zł
Powiadomienie
49
Oto historia 6. Historia i społeczeństwo. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto historia 6. Historia i społeczeństwo. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny2 szt.

Zeszyt ćwiczeń Oto historia jest zbudowany z rozdziałów odpowiadających rozdziałom w podręczniku. Zawiera zróżnicowane pytania i polecenia (uzupełnij, połącz, narysuj, wyobraź sobie, itd.), które mają ułatwić zapamiętywanie wiadomości z lekcji. Starannie dobrana szata graficzna (zdjęcia, ilustracje, rysunki, osie czasu, mapy, itd.) przyciąga uwagę ucznia oraz stanowi cenne źródło informacji.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

50
Oto historia 6. Historia i społeczeństwo. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto historia 6. Historia i społeczeństwo. Podręcznik
Dostępny1 szt.

Podręcznik podzielony na rozdziały i podrozdziały, numerowane i zatytułowane. Tekst jest konsekwentnie dzielony na małe fragmenty, a tytuły pełnią funkcję informacyjną i orientującą w zawartości każdej strony. Podręcznik przygotowuje do pracy z tekstami źródłowymi.

25,00 zł
24,50 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,50 zł

Wróć do góry