hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Konopnicka dla dzieci, na drugim Tangram. Gra podróżna (Granna). Kolejny produkt to Techniki terapii psychodynamicznej (Karen J. Maroda) oraz Diagnoza rozwoju dziecka przedszkolnego przed rozpoczęciem nauki w szkole. Karty pracy (Alicja Tanajewska, Renata Naprawa, Dorota Kołodziejska).
1
Konopnicka dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konopnicka dla dzieci
Dostępny39 szt.

Wiersze Marii Konopnickiej są doskonałe do czytania i słuchania, rozbudzają wrażliwość estetyczną dzieci. W niniejszej książeczce prezentujemy m.in. takie utwory, jak Stefek Burczymucha, Pranie, Czytanie oraz Tęcza.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

7 osób kupiło
2
Tangram. Gra podróżna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tangram. Gra podróżna
Granna, od 7 lat
Dostępny344 szt.

Tradycyjna chińska układanka, która została wymyślona trzy tysiące lat temu, ale wciąż zaskakuje i wciąga! Tysiące zagadek trzeba rozwiązać za pomocą tylko siedmiu klocków. Zawartość: - 7 klocków - instrukcja

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

7 osób kupiło
3
Techniki terapii psychodynamicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki terapii psychodynamicznej
Dostępny75 szt.

Przystępnie napisana książka Karen J. Marody wypełnia lukę na rynku wydawniczym w zakresie technik terapii psychodynamicznej. Autorka nie tylko skupia się na zagadnieniach praktycznych, ale także przedstawia opisy przypadków klinicznych będących przykładami zalecanej przez nią szczerości emocjonalnej. Tę pozycję z chęcią wpiszę na listę lektur absolwentów psychologii klinicznej. Dr Nancy McWilliams, członkini American Board of Professional Psychology, Graduate School of Applied and Professional Psychology, Rutgers, The State University of New Jersey Książka przedstawia praktyczne wskazówki kliniczne i pomaga terapeutom poruszać się w świecie zawiłych interakcji emocjonalnych z klientami. Karen J. Maroda – wprawna klinicystka – wzbogaca literaturę psychodynamiczną o ważny element, wnikając w rolę doznań emocjonalnych zarówno klientów, jak i terapeutów w procesie terapeutycznym. Przedstawia, jak lepiej dostroić się do własnego doświadczania klientów, jak przekazywać bezpośrednią informację zwrotną i stosować odsłonięcie się oraz jak sobie radzić z silnymi uczuciami i konfliktem w związku. Konkretne techniki są ilustrowane barwnymi opisami przypadków. W tym szczerym i pouczającym przewodniku Maroda wyraźnie odróżnia sposoby radzenia sobie z emocjami, które mają działanie terapeutyczne, od tych, które są go pozbawione. Autorka udziela też porad dotyczących: • tworzenia związku opartego na współpracy, • rozpoznawania regresji i zarządzania nią, • stosowania bezpośredniej informacji zwrotnej i odsłonięcia się, aby osiągnąć cele leczenia, • zarządzania afektem, m.in. wprowadzania na sesję emocji, jeśli ich brakuje, • rozpoznawania, kiedy wyrazy seksualnego i miłosnego zainteresowania mają działanie terapeutyczne, a kiedy nie, • produktywnego stosowania konfrontacji, • oceniania skuteczności interwencji. Książka jest interesującą lekturą dla szerokiego kręgu profesjonalistów, w tym absolwentów psychiatrii i psychologii, psychologów klinicznych, psychiatrów, doradców i pracowników społecznych.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

6 osób kupiło
4
Diagnoza rozwoju dziecka przedszkolnego przed rozpoczęciem nauki w szkole. Karty pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza rozwoju dziecka przedszkolnego przed rozpoczęciem nauki w szk...
Dostępny38 szt.

Jest to jedna z trzech publikacji, które tworzą komplet materiałów koniecznych do przeprowadzenia diagnozy rozwoju dziecka przedszkolnego przed rozpoczęciem nauki w szkole. W teczce znajdują się karty pracy przeznaczone dla dzieci oraz instrukcja i tabela z punktacją dla nauczyciela będąca informacją o stopniu opanowania przez dziecko wiadomości i umiejętności wynikających z realizacji podstawy programowej. Tematyka kart pracy jest zgodna z treściami nauczania zawartymi w podstawie programowej z zakresu kompetencji i oczekiwanych osiągnięć dziecka przedszkolnego przed rozpoczęciem nauki w szkole dotyczących: wychowania zdrowotnego, wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną, edukacji przyrodniczej i edukacji plastycznej. Karty pracy zostały opracowane zgodnie z obecnie funkcjonującym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014 roku (Dz.U. z 2014 r. poz. 803). Publikacja z pewnością będzie pomocna w codziennej pracy: • nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach uczących dzieci pięcio- lub sześcioletnie; • nauczycieli specjalistów: terapeutów, logopedów, oligofrenopedagogów; • pedagogów, psychologów. Może być w pełni wykorzystana podczas tworzenia: • programu zajęć korekcyjno-kompensacyjnych; • programu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych; • indywidualnego programu wspomagania i korygowania rozwoju dziecka pięcio-, sześcioletniego; • zakresu dostosowania wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania wychowania przedszkolnego do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dziecka; • planu działań wspierających. Niniejsza publikacja umożliwi nauczycielom: • dokonanie diagnozy skali gotowości rozwoju dziecka oraz określenie stopnia opanowania danej umiejętności z zakresu: rozwoju społecznego, rozwoju umysłowego, umiejętności szkolnych oraz sprawności motorycznej, • ułatwi przekazanie rodzicom informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej według określonego wzoru, aby mogli je w osiąganiu tej gotowości, odpowiednio do potrzeb, wspomagać.

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

5 osób kupiło
5
Inteligencja (wersja podróżna) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligencja (wersja podróżna)
Granna, od 8 lat
Dostępny164 szt.

Państwo, miasto, rzeka... Wyszukuj należące do różnych kategorii słowa, które zaczynają się na wylosowaną literę i jak najszybciej je zapisuj. Wybieraj wyrazy, których nie wymyślą Twoi przeciwnicy! Zawartość opakowania: • plansza ze strzałką, • bloczek do gry, • 2 ołówki, • instrukcja.

15,99 zł
4 osoby kupiły
6
Statki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statki
Granna
Dostępny147 szt.

Kultowa gra dla dwóch osób. Rozplanuj położenie swojej floty tak, by przeciwnik jej nie odnalazł. Kto pierwszy zatopi okręty przeciwnika – wygrywa. Cel! Pal! Trafisz czy spudłujesz? Zawartość: • 2 bloczki do gry, • 2 ołówki, • instrukcja.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
7
Jan Karski - człowiek, któremu powiedziałam prawdę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Karski - człowiek, któremu powiedziałam prawdę
Dostępny9 szt.

Kolejna książka Kai Mireckiej-Ploss, tym razem swoiste życiowe resume 90-letniej ikony Polonii amerykańskiej. Niczym dramat w trzech odsłonach, zdradza nam wiele nieznanych dotąd szczegółów z jej śląskiego dzieciństwa, przypadającego na lata wojny, a potem nieujawniane dotychczas dramatyczne fakty z pobytu w obozie. Mamy też arcyciekawą opowieść o powojennej emigracyjnej tułaczce w poszukiwaniu celu i sensu oraz własnego miejsca. W następnej odsłonie jawi się nam realistyczna aż do bólu wersja „amerykańskiego snu”, gdzie nie może zabraknąć mocnego wątku sensacyjnego rodem z Hollywood. Finalna odsłona zdradza nam kulisy ostatnich 20-30 lat dziejów zawiłych relacji wewnątrzpolonijnych, roli Polonii w amerykańskim życiu politycznym i społecznym, a także jej silnych związków z krajem ojczystym. Jest to również opowieść o wieloletniej, głębokiej przyjaźni autorki z Janem Karskim, zapomnianym nieco bohaterem polskiego podziemia i najwytrwalszym bodaj kustoszem pamięci szoah. Poznajemy go tutaj w aspekcie bardzo osobistym – jako kruchego, wrażliwego, lecz stanowczego człowieka, który z determinacją pełni swą misję do końca, mimo życiowych tragedii. To doprawdy wyjątkowo cenne uzupełnienie wizerunku Karskiego, nie bardzo znanego od prywatnej strony. Dynamiczna narracja całości sprawia, że książkę czyta się z wypiekami na twarzy.

39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

2 osoby kupiły
8
Pentomino - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pentomino
Granna, od 7 lat
Dostępny189 szt.

Jedna z najciekawszych łamigłówek geometrycznych. Można w nią grać samemu lub z przeciwnikiem. Rozwija umiejętność logicznego myślenia. Zawartość opakowania: • plansza-szachownica, • 12 klocków, • instrukcja.

14,99 zł
2 osoby kupiły
9
Uwagi o barwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwagi o barwach
Dostępny19 szt.

Ludwig Wittgenstein (1889–1951), austriacki filozof analityczny znany głównie z dwóch dzieł: wczesnego „Tractatus logico-philosophicus” (1921, jedyna jego książka wydana za życia) i późnych „Dociekań filozoficznych” (1953), w ostatnich miesiącach przed śmiercią wiele pisał i część prac pozostawił niedokończonych. Do tego okresu należą: tom „O pewności” (Wydawnictwo Aletheia, Warszawa 2014) i niniejsze uwagi o barwach spisywane prawdopodobnie w latach 1950–1951. Wittgenstein w typowej dla siebie formie krótkich notatek i w nawiązaniu do „Farbenlehre” Goethego rozważa po trosze fenomenologicznie szczególne zjawisko barw i ukazuje ich zaskakującą dla nas, biegłych w komputerowych formatach RGB i CMYK, problematyczność. Nic tu nie jest jasne ani oczywiste: jak rozpoznajemy barwy, co oznaczają ich własności? Dlaczego na przykład biel nie jest przezroczysta, a czerwień uznajemy za ciemniejszą od żółci, choć nie jest ona od niej „czarniejsza”? Dlaczego bywa biały żar, ale nie szary lub brązowy? Te ciekawostki są pretekstem do podstawowej dla późnego Wittgensteina kwestii gier językowych jako naszego podejścia do świata. Jak gramy w barwy? Jak je rozpoznajemy – czy ucząc się pewnego języka? W tych rozważaniach nie chodzi o psychologię postrzegania, lecz o logikę języka barw – dobre ćwiczenie umysłowe także dla tych, którzy barwy chłoną wyłącznie zmysłami.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

1 osoba kupiła
10
Farby do malowania palcami Primo 6 kolorów 50 g - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby do malowania palcami Primo 6 kolorów 50 g
Dostępny5 szt.

Gotowe do użycia farby do malowania palcami. Nie wymagają rozcieńczania z wodą. Nadają się do kontaktu ze skórą. Łatwo rozprowadzają się na różnych powierzchniach, pozostawiając żywe i trwałe kolory. Nakładane grubą warstwą wysychają bez pęknięć. Można je nanosić nie tylko palcami, ale również pędzlem lub gąbką. Idealne dla małych dzieci, np. do robienia odbitek dłoni i stóp. Zmywalne ze skóry i większości tkanin. Opakowanie zawiera 6 zakręcanych plastikowych słoiczków po 50 gram. Kolory: biały, żółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny. Produkt dla dzieci od 3 lat.

37,40 zł
1 osoba kupiła
11
Moje pierwsze angielskie słówka. Ubrania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słówka. Ubrania
Dostępny28 szt.

Seria „Moje Pierwsze Angielskie Słówka” to zbiór książeczek edukacyjnych, dzięki którym dziecko od najmłodszych lat oswaja się z językiem angielskim. Z uwagi na duże kłopoty naszych milusińskich z "czytaniem" klasycznego zapisu fonetycznego zastosowaliśmy jego uproszczoną postać, coraz bardziej popularną. Każde hasło zostało zilustrowane zabawnym rysunkiem.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

1 osoba kupiła
12
Pies. Rasy z całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies. Rasy z całego świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Zakres pełnionych przez psy funkcji znacznie się poszerzył, pozwalając stać się im towarzyszami i przyjaciółmi ludzi. Prezentowana książka pozwoli usystematyzować fachową wiedzę na temat wybranych ras. Zachwycające zdjęcia sylwetek zwierząt, obszerne opisy, mnóstwo ciekawostek to tylko kilka z wielu atutów tego niezwykłego wydania.

35,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
13
Pas de Bleme! słownik slangu i potocznego języka francuskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pas de Bleme! słownik slangu i potocznego języka francuskiego
Dostępny7 szt.

Podstawą tego słownika jest współczesny, powszechnie używany slang i potoczny język francuski, z którym możemy spotkać się na co dzień w Internecie, filmie, prasie i środkach masowego przekazu.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
14
Meandry wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Meandry wojny
Dostępny1 szt.

Wojna, miłość i przyjaźń – te tematy od zawsze budzą emocje czytelników i chętnie są podejmowane przez pisarzy. Oba połączył w swojej książce Jan Krzysztof Drozdowski, a zrobił to po mistrzowsku. Fabuła wpleciona w historyczne realia sprzed stu lat sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Równocześnie „Meandry wojny Bieszczadem naznaczone” to coś więcej niż powieść obyczajowa czy przygodowa. To próba odtworzenia dylematów, z jakimi mierzyli się nasi rodacy na początku kształtowania się niepodległej Rzeczypospolitej, a przy tym doskonała lekcja historii. Krzysztof Jan Drozdowski jest z wykształcenia historykiem. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim wiele lat pracował jako dziennikarz i tłumacz, również książek z zakresu psychologii. Jego zainteresowanie historią po raz pierwszy znalazło odzwierciedlenie w pracy „Brygada spod Arnhem”. Jest autorem m.in. pokaźnego zbioru rozmów z przedstawicielami polskiej arystokracji i ludzi wojska przechowywanego w Archiwum Historii Mówionej.

29,90 zł
16,74 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 13,16 zł

1 osoba kupiła
15
Rysiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysiek
Dostępny20 szt.

Drugie wydanie „Ryśka” – nadal jedynej biografii Ryszarda Riedla! – jest w praktyce zupełnie nową, dwukrotnie obszerniejszą książką. I nie chodzi tylko o to, że nawet po śmierci bohater był – jak na wielkiego artystę przystało – sprawcą całego szeregu zdarzeń. Oto przez piętnaście lat, które minęły od pierwszego wydania, autorowi udało się zdobyć mnóstwo nowych informacji, dotrzeć do wielu kolejnych świadków tamtych wydarzeń, pozyskać szereg zdjęć z epoki. Tak naprawdę bez zmiany pozostały tylko magia i tragizm ostatniego hipisa naszych czasów.

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

1 osoba kupiła
16
Polski wir I wojny 1914-1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polski wir I wojny 1914-1918
Dostępny2 szt.

„W stulecie wybuchu I wojny światowej przedstawiamy poruszający obraz polskich lat 1914–18, zasadniczych dla następującego po nich wieku. To zestawiona chronologicznie ze świadectw źródłowych barwna i wielowątkowa opowieść o drodze Polaków do Niepodległej. Polskie doświadczenie lat I wojny widziane oczami głównych aktorów zdarzeń (takich jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski), uznanych diarystów (Zofia Nałkowska, Maria Dąbrowska), ale i szeregowych żołnierzy oraz zwykłych obserwatorów z różnych regionów i warstw społecznych. Książka, która pozwala zrozumieć, co sprawiło, że rozbite i podległe trzem zaborcom społeczeństwo u progu roku 1914, odzyskało wraz z końcem 1918 roku podmiotowość i własne państwo. Po raz pierwszy: pełen obraz – przegrywanej co roku wojny – która okazała się zwycięska”.

34,00 zł
17,68 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 16,32 zł

1 osoba kupiła
17
Chińczyk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Chińczyk
Granna, od 5 lat
Dostępny15 szt.

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody! To popularne powiedzenie można odnieść również do Chińczyka. Choć jest to jedna z najstarszych gier na świecie, wciąż emocjonuje i zapewnia wspaniałą zabawę. Aby wygrać, spróbuj jako pierwszy wprowadzić wszystkie swoje pionki do domku. Zawartość: • plansza, • 16 pionków, • instrukcja.

26,95 zł
16,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 10,51 zł

2 osoby kupiły
18
Warcaby. Gra podróżna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warcaby. Gra podróżna
Granna, od 6 lat
Dostępny167 szt.

Proste zasady, wiele emocji! Przedstawiamy klasyczną grę strategiczną, która rozwija myślenie strategiczne i taktyczne. Wykaż się umiejętnością przewidywania: zbij wszystkie piony przeciwnika lub pozbaw go możliwości wykonania ruchu, blokując piony, które pozostały na planszy. Zawartość: • plansza, • 24 piony, • instrukcja.

14,99 zł
1 osoba kupiła
19
Firma z duszą. Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i z zasadami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firma z duszą. Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i z zasada...
Dostępny7 szt.

Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i zasadami? Autor, właściciel potężnej firmy rodzinnej, zatrudniającej ponad 5 tys. pracowników na całym świecie, dzieli się swoim doświadczeniem, jak w biznesie osiągnąć sukces w wymiarze finansowym, społecznym i duchowym. „Większość osób, które znam, chce zmieniać świat – pisze autor we wstępie. – Chcą odnaleźć radość, sens, spełnienie i satysfakcję z pracy. Sposobem, który sprawdził się w moim przypadku, okazało się pragnienie poczucia sukcesu dzięki byciu najlepszym w tym, co robię. Sukces w biznesie oznacza dla mnie wysokodochodową działalność oraz rozwijanie jej, na ile to tylko możliwe. Jednocześnie jestem przekonany, że sukces oznacza dla mnie także bezkompromisowe łączenie wiary w Boga z pracą moich rąk. W głębi serca wiem, że jestem „biznesmenem z duszą” i że chcę budować „firmę z duszą”, jako naturalną kontynuację samego siebie. (...) Choć Biblia nie mówi nic o hamulcach czy silniczkach wycieraczek, mówi o Jezusie i o tym, jak Jego koncepcja przywództwa zmieniła świat na ponad dwa tysiące lat. Biblia oraz mój związek z Jezusem dają mi poczucie celu i sensu w biznesie oraz w życiu osobistym. Bycie jednocześnie przywódcą i sługą, tak jak Jezus Chrystus, stało się wzorem dla mnie oraz dla mojej firmy. Jestem pewien, że Bóg znacząco wpływa na nasze życie i że posiada dla każdego z nas plan spełnienia oraz celowe ukierunkowanie, którego pragniemy niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy.” Książka stanowi rodzaj poradnika dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć sens i satysfakcję z pracy, a także dla tych, którzy prowadzą albo zamierzają prowadzić własną działalność gospodarczą. Dotyczy to szczególnie osób, dla których jest to działalność rodzinna, co w naszym kraju po dwudziestu latach transformacji wcale nie jest już dziś rzadkością. Uważna lektura może być także cenną inspiracją dla osób pracujących w innych firmach, jeśli utożsamiają się z misją danego przedsiębiorstwa. Autor w zarządzaniu własnym przedsiębiorstwem stara się realizować model tzw. przywództwa służebnego, opartego na Biblii, który od wielu lat jest propagowany i praktykowany w Stanach Zjednoczonych, a od kilkunastu lat powoli dociera także do naszego kraju. Jego podstawą jest zarówno odkrycie i jasne sprecyzowanie własnej misji życiowej, jak również wybór najbardziej odpowiednich środków do jej realizacji. Nade wszystko jednak dbałość o to, aby praca, którą wykonujemy, była spójna z naszym poglądem na świat oraz systemem wartości, jaki przyjmujemy. Tylko wtedy – jak twierdzi autor – w naszej pracy dodatni będzie nie tylko bilans ekonomiczny, ale także społeczny i duchowy. Autor w swoich podpowiedziach nie ogranicza się tylko do podawania suchej teorii zarządzania, ale odwołuje się także do bogatego osobistego doświadczenia. I choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że amerykańskie realia nie przystają do naszej rzeczywistości, to jednak podstawowe zasady i wartości, jakie mogą prowadzić do sukcesu w biznesie, są niezmienne bez względu na to, w jakich szerokościach geograficznych jest on prowadzony.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
20
Łowca snów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca snów
Dostępny163 szt.

Dawno temu czterech chłopców dokonało w Derry, w Maine bohaterskiego czynu. To, co zrobili, odmieniło ich w sposób, którego nie byli w stanie pojąć. Ćwierć wieku później, już jako mężczyźni, spotykają się jak co roku na wyprawie łowieckiej. Choć ich drogi się rozeszły wiąż łączy ich niezwykła więź. Nie wiedzą jednak, że ten wypad do lasu, na polowanie będzie inny niż zwykle. Kiedy w okolice ich chatki dotrze zagubiony mężczyzna, mamroczący bez ładu i składu o światłach na niebie, więzy ich przyjaźni zostaną raz na zawsze zerwane, w brutalny sposób. Już wkrótce czwórka przyjaciół zostanie zmuszona, aby stawić czoła niezwykłemu wrogowi, a nitki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jak w Indiańskim talizmanie zwanym Łapaczem Snów zostaną splątane ze sobą, tworząc jedność za sprawą niezwykłego chłopca, posiadającego nadzwyczajne umiejętności, odtąd jednak nic już nie będzie takie samo.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

21
Nutria i Nerwus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nutria i Nerwus
Niedostępny
Brak

Nutria, piękny rudzielec z temperamentem, wyrusza na wakacje. Nieroztropnie zabiera ze sobą siostrzenice: Pyzę i Tygryska. Połączenie tych trzech osobowości nie może przynieść nic dobrego. A już na pewno ich przygody nie otrą się o nudę (już przedsiębiorczy Tygrysek o to zadba). Kolejny tom Jeżycjady, zahacza o... kryminał. Cierpliwość dobrej ciotki zostaje wystawiona na próbę, nie obędzie się też bez przygody miłosnej.

27,90 zł
21,76 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,14 zł

22
Bohater - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohater
Niedostępny
Brak

To jest historia o tym, dlaczego znalazłeś się na Ziemi Wyobraź sobie, że istnieje mapa, która pokazuje Ci, jak przejść z Twojego obecnego miejsca na Ziemi do najwspanialszego, najbogatszego, najbardziej spełnionego życia, jakie potrafisz sobie wyobrazić. Wyobraź sobie, że mapa ta prowadzi Cię krok po kroku w stronę takiego właśnie życia, że wskazuje Ci, jak pokonać przeszkody, stawić czoło przeciwnościom, że uzmysławia Ci, iż posiadasz wszelkie niezbędne przymioty do tego, by odnieść sukces. Trzymasz tę mapę w rękach. To jest mapa Twojego życia. Ona powiedzie Cię ku wielkości. Dwanaścioro ludzi, którzy odnieśli życiowy sukces, przeszło ów szlak wytyczony na mapie. Ludzie ci dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, dowodzą, że każdy z nas urodził się wyposażony w zdolności umożliwiające nam spełnienie najgłębszych marzeń. Dzięki ich wskazaniom urzeczywistnimy naszą misję, odnajdziemy trwałe szczęście i w sposób istotny zmienimy świat. Po to znalazłeś się na Ziemi. Rhonda Byrne. Podróż Rhondy Byrne rozpoczęła się od filmu „Sekret”, który obejrzało miliony ludzi na całym świecie. Następnie ukazała się książka pod tym samym tytułem, która stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na 50 języków i której łączny nakład przekroczył 25 milionów egzemplarzy. „Sekret” gościł na listach bestellerów „New York Timesa” przez ponad 200 tygodni. Gazeta „USA Today” zaliczyła niedawno „Sekret” do 20 największych bestsellerów ostatniego piętnastolecia. Rhonda Byrne kontynuowała swoje dzieło, pisząc w roku 2010 Siłę, a w 2012 The Magic. Obie te książki trafiły na listę bestellerów „New York Timesa”. To książka poświęcona specjalnie Tobie. Książka o tym, że urodziłeś się po to, by żyć i działać w sposób właściwy tylko dla siebie – inaczej niż siedem miliardów ludzi na świecie. O życiu, które masz przeżyć właśnie Ty, i o podróży, którą masz podjąć. To książka o tej podróży. Dwanaścioro ludzi, którzy odnieśli największy możliwy sukces, dzieli się nieprawdopodobnymi historiami swego życia i pokazuje Ci, że Ty też urodziłeś się ze wszystkim, co potrzebne, byś mógł urzeczywistnić swoje największe marzenie – a dzięki temu wypełnić swoją misję i wręcz zmienić świat. Po prostu – był sobie bohater. Więcej informacji o „Bohaterze” – thesecret.tv

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

23
Zakochany duch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochany duch
Niedostępny
Brak

Skye nie jest zwykłą nastolatką. Potrafi porozumiewać się z duchami i jako medium pomaga im przejść na drugą stronę. Randkowanie z duchem to kiepski pomysł, ale prawdziwe problemy zaczynają się, gdy Owen, zauroczony Skye postanawia zostać w świecie żywych. W dodatku względy dziewczyny próbuje odzyskać jej były chłopak, Nico, należący do starożytnego stowarzyszenia Salomonarian. Czy Owen znajdzie sposób, aby zostać przy ukochanej? I kogo wybierze Skye?

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

24
Zaliczenie z tragedii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaliczenie z tragedii
Niedostępny
Brak

Duncan wraca po wakacjach do Szkoły Irvinga. Ma przed sobą trudne zadanie: tradycyjnie zadawany uczniom ostatniej klasy referat o tragedii. Pisząc pracę zaliczeniową, pod okiem ekscentrycznego pana Simona, Duncan przesłuchuje nagrania zostawione dla niego przez absolwenta Irvinga, Tima. Opowieść Tima odkrywa pewne tajemnice z życia uczniów i ujawnia kulisy tragedii, która zdarzyła się w ostatnim roku. Pełna napięcia i emocji opowieść o nastolatkach wkraczających w świat dorosłości.

34,00 zł
26,52 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,48 zł

25
Polsko-angielski słownik eksportera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsko-angielski słownik eksportera
Niedostępny
Brak

Słownik zawiera 22 000 terminów obejmujących terminologię z zakresu: organizacji i techniki handlu zagranicznego, makroekonomii, mikroekonomii, prawa, transportu i spedycji, ubezpieczeń i rozliczeń w handlu zagranicznym, zwyczajów w handlu zagranicznym, badań rynków zagranicznych, ceł , podatków oraz dziedzin pokrewnych. Słownik przeznaczony jest dla pracowników handlu zagranicznego, spedytorów, przewoźników, tłumaczy, studentów oraz pracowników naukowych.

79,00 zł
Powiadomienie
26
I popłynie krew Saga o Walhalli Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I popłynie krew Saga o Walhalli Tom 2
Niedostępny
Brak

Kontynuacja Mieczy dobrych ludzi, pierwszej części ?Sagi o Walhalli? Rok 996, zachodnia Norwegia Ulfar i Audun uszli z życiem z bitwy o Stenvik, ale stracili to, co czyniło ich ludźmi: śmiertelność. Ulfar zmierza do domu, a Audun wyrusza na południe. Obaj jednak szybko pojmują, że nie da się uciec od samych siebie i od przeznaczenia ? każde miejsce, do którego docierają, spływa krwią. Po zdobyciu Stenviku król Olaf rusza na północ, aby kontynuować swoje podboje. Podstępny zielarz Valgard chce wykorzystać tę okazję i odnaleźć źródło prastarej mocy wikingów. A przez cały ten czas ktoś bacznie obserwuje rozwój wypadków i czeka na odpowiedni moment, aby zrealizować własne plany? Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Rejkiawiku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa. Od 2005 roku mieszka w Londynie. Miecze dobrych ludzi, pierwszy tom ?Sagi o Walhalli?, były jego debiutem literackim. Cykl opowiada o wikingach, więc można w nim napotkać wielu brodaczy i umiarkowane przekleństwa. Więcej o autorze na stronie: snorrikristjansson.com.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

27
Maigret i zabójca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maigret i zabójca
Niedostępny
Brak

Maigret prowadzi śledztwa wśród przeciętnych ludzi, których okoliczności zmuszają do „przekroczenia samych siebie”... Jacek Szczerba, „Gazeta Wyborcza” W ten wczesnowiosenny, ulewny wieczór Maigret znalazł się na miejscu morderstwa przez przypadek. Kilka ciosów nożem w plecy pozbawiło życia Antoine’a Batille - syna bogatego producenta perfum. A nasuwający się motyw tej zbrodni mógł wynikać z niecodziennego hobby chłopaka. Odwiedzał on wiele, często podejrzanych miejsc i nagrywał tam z ukrycia różne rozmowy. Jedna z nich - odsłuchana z taśmy znalezionej przy ofierze - wydaje się szybko prowadzić do rozwiązania sprawy. Ale komisarz Maigret podejmuje ten wątek śledztwa bez przekonania, jakby niektóre jego elementy były od początku fałszywe... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. „Maigret i zabójca” to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

19,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

28
Monument 14 Wściekły wiatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monument 14 Wściekły wiatr
Niedostępny
Brak

KILKANAŚCIORO DZIECI. JEDEN SUPERMARKET. MILION RZECZY, KTÓRE MOG PÓJŚĆ ŹLE. ZOSTAŃCIE NA MIEJSCU. ALBO UCIEKAJCIE DO DENVER. Ostatni, bardzo emocjonujący tom nowej serii dla młodzieży ?Monument 14? trzyma w napięciu do samego końca. Jak grupka zżytych ze sobą dzieciaków przetrwa koszmar świata po apokalipsie? Czy powiedzie im się kolejna próba ocalenia? TO KONIEC. Dean, Alex i inni w ostatniej chwili opuszczają przeznaczoną do zniszczenia strefę i lądują w obozie dla uchodźców w Kanadzie. Niektórzy odnajdują tam rodziny. Wszyscy cieszą się względnym spokojem po strasznych przejściach. Wtedy Niko natrafia w gazecie na zdjęcie Josie. Dziewczyna żyje! A MOŻE? Jej los jest jednak tragiczny. Razem z nowymi towarzyszami o grupie krwi zero przebywa w obozie-więzieniu na terenie Stanów. Zakochany Niko jest zdecydowany ją stamtąd wyciągnąć. Postanawia po nią jechać. Dołączają do niego Dean, Jake i Astrid, której ciążą i nienarodzonym dzieckiem interesuje się wojsko. Chcą ją poddać tajemniczym eksperymentom, musi więc zniknąć. ?Monument 14? to intrygujące połączenie ?Władcy much? z filmem ?Pojutrze?. ?Autorka zręcznie przemienia to, co mogło być kolejną postapokaliptyczną książką dla młodzieży, w pełen napięcia, przerażająco prawdziwy thriller? - ?Publishers Weekly? ?Mocny początek, a potem niesamowicie realistyczna historia przetrwania bohaterów z krwi i kości, której zakończenie budzi autentyczny dreszcz? - ?Booklist? Emmy Laybourne jest pisarką i aktorką, jako artystka komediowa współpracowała m.in. z Comedy Central i MTV. Seria ?Monument 14? to jej bardzo udany debiut powieściowy.

33,90 zł
25,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

29
Metallica. Tom I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metallica. Tom I
Niedostępny
Brak

„Metallica” to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło na szczyt amerykańskiej listy przebojów „Billboard”. Ale historia „Metallici” to coś więcej niż komercyjny sukces i pochwały krytyków – ich droga od obskurnych garażów w Los Angeles na najsłynniejsze stadiony świata naznaczona była bólem i dramatami. Paul Brannigan i Ian Winwood opisują, jak „Metallice” udało się wyprzedzić swoją konkurencję. Tom pierwszy (obejmujący mniej więcej połowę tej epickiej historii) koncentruje się na drodze zespołu do międzynarodowej sławy, aż do wydania przełomowego, „Czarnego Albumu”. Paul Brannigan i Ian Winwood to dwaj czołowi, brytyjscy autorzy piszący o muzyce. Brannigan, który napisał Oto moje (po)wołanie: życie na rock’n’Grohlowo, udziela się w magazynach „Rolling Stone”, „Classic Rock”, „Q” i „Metal Hamme”.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

30
Konkurs matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkurs matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej
Niedostępny
Brak

Zbiór zawiera około 250 zadań (z rozwiązaniami) z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego z lat 2004–2014. Znajdują się tu pełne zestawy zadań z konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Większość zadań nie wykracza poza szkolny program nauczania matematyki, choć obecnie już nie wszystkie treści są zawarte w aktualnej podstawie programowej. Dla uczniów dociekliwych, lubiących matematyczne zmagania, zadania będą stanowiły dobry materiał do pracy samodzielnej, zwłaszcza że do każdego zadania są podane wskazówki dotyczące rozwiązania i odpowiedź. Zbiór świetnie się nadaje do pracy z uczniami na zajęciach kół matematycznych w szkole podstawowej. Może być pomocą dla uczniów przygotowujących się do kolejnych konkursów matematycznych.

18,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 4,01 zł

31
Drogi rozwoju osobowości dzieci i młodzieży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi rozwoju osobowości dzieci i młodzieży
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy trzeci tom serii wydawniczej „Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny” Autorzy prezentują różne konteksty, w których można rozważać rozwój osobowości w okresie dzieciństwa i dorastania, i omawiają wybrane czynniki sprzyjające prawidłowemu rozwojowi oraz prowadzące do zakłóceń jego przebiegu. W ośmiu rozdziałach tomu mowa jest o znaczeniu związków między naturą a kulturą, o roli przemian cywilizacyjnych w dalekiej przeszłości i we współczesnym świecie, o uwarunkowaniach rozwoju zdolności rozumienia własnych zachowań i działań innych ludzi, zagrożeniach związanych z wczesną utratą rodzica i z występowaniem u rodziców zaburzeń osobowości, mechanizmach kształtowania się specyficznego stylu motywacyjnego u dzieci z ADHD, a także o rozwoju cech psychopatycznych u dzieci i młodzieży.

25,20 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,21 zł

32
Is' Was? słownik slangu i potocznego języka niemieckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Is' Was? słownik slangu i potocznego języka niemieckiego
Niedostępny
Brak

Podstawą tego słownika jest współczesny, powszechnie używany slang i potoczny język niemiecki, z którym możemy spotkać się na co dzień w Internecie, filmie, prasie i środkach masowego przekazu.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

33
Moje pierwsze angielskie słówka Zwierzątka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słówka Zwierzątka
Niedostępny
Brak

Seria Moje Pierwsze Angielskie Słówka to zbiór książeczek edukacyjnych, dzięki którym dziecko od najmłodszych lat oswaja się z językiem angielskim. Z uwagi na duże kłopoty naszych milusińskich z "czytaniem" klasycznego zapisu fonetycznego zastosowaliśmy jego uproszczoną postać, coraz bardziej popularną. Każde hasło zostało zilustrowane zabawnym rysunkiem.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

34
Kot w butach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w butach
Dostępny19 szt.

Za sprawą przygód barwnych bohaterów dzieci poznają różne wartości, dlatego bajki są nieocenionym źródłem mądrości. Zapewniają najmłodszym rozrywkę i trwale zapisują się w pamięci.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

35
Moje pierwsze angielskie słówka Mój świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze angielskie słówka Mój świat
Niedostępny
Brak

Seria Moje Pierwsze Angielskie Słówka to zbiór książeczek edukacyjnych, dzięki którym dziecko od najmłodszych lat oswaja się z językiem angielskim. Z uwagi na duże kłopoty naszych milusińskich z "czytaniem" klasycznego zapisu fonetycznego zastosowaliśmy jego uproszczoną postać, coraz bardziej popularną. Każde hasło zostało zilustrowane zabawnym rysunkiem.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

36
Pinokio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
Niedostępny
Brak

Za sprawą przygód barwnych bohaterów dzieci poznają różne wartości, dlatego bajki są nieocenionym źródłem mądrości. Zapewniają najmłodszym rozrywkę i trwale zapisują się w pamięci.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

37
Trzy małe świnki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy małe świnki
Niedostępny
Brak

Za sprawą przygód barwnych bohaterów dzieci poznają różne wartości, dlatego bajki są nieocenionym źródłem mądrości. Zapewniają najmłodszym rozrywkę i trwale zapisują się w pamięci.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

38
Różaniec z papieżem Franciszkiem. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec z papieżem Franciszkiem.
Niedostępny
Brak

Książka zawiera rozważania tajemnic różańcowych oraz modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, które zostały wygłoszone podczas pontyfikatu papieża Franciszka.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

39
Czerwony Kapturek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek
Niedostępny
Brak

Klasyczna historia o Czerwonym Kapturku, dzięki dydaktycznemu wymiarowi zachwyci każdego, a piękne ilustracje pomogą rozwinąć wyobraźnię dziecka.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

40
Tajemnice Paryża t.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Paryża t.1
Niedostępny
Brak

?Tajemnice Paryża" to powieść sensacyjna o świecie podziemnym francuskiej stolicy. Autor, Eugeniusz Sue zyskał dzięki niej znaczne powodzenie i dobrobyt, gdyż była to jedna z pierwszych powieści drukowanych w prasie w odcinkach. Porównywana do ?Nędzników? Wiktora Hugo, przestawia obraz miejskiej biedoty, jej społecznego zmarginalizowania i staczania się w świat przestępczy, nie oszczędza też jednak świata bogatej arystokracji, zepsutej i zdemoralizowanej. Powieść została sfilmowana w 1962 roku w koprodukcji francusko-włoskiej. Czyta Joanna Lissner MP3

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

41
Calineczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Calineczka
Niedostępny
Brak

Seria ta posiada kolorowe ilustracje, które zainteresują niejedno dziecko.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

42
Hektor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hektor
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy pięknie ilustrowaną wierszowaną historię o małym hipopotamie w czarno-białe paski, z którego inne zwierzęta natrząsały się z powodu jego wyglądu. Ale Hektor dzięki przyjaźni odkrywa swoją siłę i odwagę. Opowieść pomaga dzieciom odkryć i budować poczucie własnej wartości. Tytułowy bohater, jest inny niż pozostałe zwierzęta. Jego niezwykłe czarno-białe paski sprawiają, że jest obiektem kpin ze strony innych. Przypadkowe spotkanie otwiera oczy Hektora na prawdziwą przyjaźń. Zaczyna dostrzegać i doceniać własne cechy charakteru, z których istnienia nie zdawał sobie sprawy. Kiedy niebezpieczne okoliczności wystawiają go na próbę jest dzielny i odważny jak lew, chociaż nim nie jest! Wzruszająca i mądra opowieść, pięknie ilustrowana wspaniałymi akwarelami opowiada o tym co w życiu jest naprawdę ważne. Nadzwyczajna i niepospolita historia małego zwierzątka uczy i podkreśla wartość przebaczenia, szacunku i tolerancji dla odmienności oraz potrzebę spojrzenia poza zewnętrzne pozory! Każde dziecko powinno poznać tę historię i zaprzyjaźnić się z Hektorem – małym, wielkim bohaterem!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

43
Wieże Bois-Maury 6. Sigurd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieże Bois-Maury 6. Sigurd
Niedostępny
Brak

Jeśli ktoś szuka ciekawej alternatywy dla „Thorgala"(...) powinien sięgnąć po cykl „Wieże Bois-Maury". – Sebastian Frąckiewicz, „Polityka” Aymar, rycerz o nieprzeciętnym męstwie i wielkim honorze, przemierza gościńce i bezdroża średniowiecznej Europy. Pozbawiony domu, poszukuje szansy na odzyskanie rodzinnych ziem i możliwości ponownego zobaczenia wież Bois-Maury, które są „najpiękniejsze i najwyższe w całym świecie chrześcijańskim"... Przybywającemu na ziemie pana Landri Aymarowi objawia się biały rumak z klejnotem na czole. Okazuje się, że mieszkańcy normandzkiego zamku skrywają tajemnicę, która związana jest z sięgającą kilkaset lat wstecz rodową klątwą. To jedyny w serii album pełen magii i fantasmagorycznych obrazów. Hermann Huppen, światowej sławy twórca takich bestsellerów jak „Jeremiah" i „Comanche" w 1984 rozpoczął cykl „Wieże Bois-Maury" – dzieło, które dzięki niezwykle plastycznej wizji średniowiecza zyskało status jednej z najważniejszych serii komiksowych w historii.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

44
Niedokończone opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedokończone opowieści
Niedostępny
Brak

Charlotte Brontë jest bez wątpienia autorką trzech niezwykłych książek: Jane Eyre, Shirley i Villette. Do dziś nie wyjaśniono, czy pozostałe powieści sygnowane nazwiskiem Brontë (Wichrowe Wzgórza, Agnes Grey oraz Lokatorka Wildfell Hall) wyszły spod jej pióra, czy też rzeczywiście całe rodzeństwo było na równi utalentowane i mamy do czynienia z twórczością trzech sióstr. Niewątpliwe jest również to, że Charlotte zostawiła w swoich papierach cztery Niedokończone opowieści. Jest to równie niezwykła proza, jak wszystko co wyszło spod jej pióra. Dlatego też dziś proponujemy czytelnikom i miłośnikom geniuszu Brontë te cztery niedokończone utwory, wierząc, że dalsze ich wątki rozwinie Wasza wyobraźnia. „Sekretu osobowości autorki Charlotte Brontë nie sposób do końca wytłumaczyć, można jedynie snuć przypuszczenia. Obserwując jej życie, decyzje i drogę twórczą, trudno nie zauważyć, że Brontë kapitulowała przed samą sobą. Rozwój jej talentu wyznacza właściwie dążenie do samopoznania. Jego eskalację odzwierciedla zaledwie rozpoczęta powieść, Emma, urywająca się po dwóch rozdziałach. Tu można postawić pytanie: dlaczego Charlotte odłożyła tę pracę, skoro nie zadecydowały o tym żadne gwałtowne okoliczności? Może dlatego właśnie, że przeczuwała, iż dojdzie w niej do samookreślenia?” – Eryk Ostrowski

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

45
Pan Tadeusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tadeusz
Dostępny13 szt.

Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, wydany po raz pierwszy w 1834 roku w Paryżu, to arcydzieło polszczyzny, epos narodowy, który stał się dla wielu pokoleń niewyczerpanym źródłem natchnień, fundamentem patriotycznych wzorów i przywołań pięknych, starodawnych szlacheckich tradycji. Można w nim jak w wiecznie żywym zwierciadle zobaczyć dawne gusta i obyczaje, stroje, zabawy i popularne potrawy, podziały stanowe, rytuały i sposoby rozumienia świata. Prawdopodobnie w końcu roku 1833 Autor donosił Klaudynie Potockiej, że kończy swoje, najmłodsze dziecko, które jako najmłodsze najbardziej teraz lubi, a w lutym 1834 pisał do swego przyjaciela, Antoniego Odyńca: „Tadeusza wczoraj skończyłem. Pieśni ogromnych dwanaście. Wiele marności, wiele też dobrego: będziesz czytał. Co tam najlepsze to obrazki z natury kreślone naszego kraju i naszych obyczajów domowych”. Niniejsza edycja poematu, wzbogacona pięknymi ilustracjami Michała Elwiro Andriollego, oparta została na wydaniu przygotowanym wg rękopisu i pierwszych dwu wydań (w tym korekty doń wykonanej przez samego Autora) opracowanym przez zespół naukowy kierowany przez prof. Konrada Górskiego dla Zakładu Naukowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

46
Nowa fizyka i nowa teologia. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa fizyka i nowa teologia.
Niedostępny
Brak

Jaki jest bilans kilku wieków współistnienia Kościoła i nauk przyrodniczych? Dlaczego Wielkie Pytanie nie powoduje, że inne pytania są małe? W jaki sposób los człowieka jest złączony z losem Wszechświata? Nie chciałbym stwarzać wrażenia, iż uważam, że głównym zadaniem Kościoła jest patronowanie nauce czy też penetrowanie środowisk naukowych przez odpowiednio wykształconych duchownych. Sądzę natomiast, że uczestniczenie w życiu naukowym współczesności i rozumienie jej przejawów, w stopniu większym niż obecnie, jest jednym z elementów misji Kościoła. Nawet brak wystarczającej liczby duchownych nie powinien usprawiedliwiać rezygnacji z wypełniania tej misji. fragment książki

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

47
Nie pytajcie dlaczego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pytajcie dlaczego
Niedostępny
Brak

Poruszająca historia głodu, tęsknoty i konfliktów sumienia Maria Mierzyńska (z domu Heller) zdawała właśnie maturę, gdy we wrześniu 1939 roku wybuchła wojna. Wtedy rozpoczęła się wojenna tułaczka rodziny Hellerów: najpierw na zatłoczonych uciekinierami drogach wschodniej Rzeczypospolitej, potem był Lwów i wywózka na Sybir do Jakucji. Wszystkie te wydarzenia głęboko zapadły w pamięć dziewczyny. Chcąc walczyć z Niemcami mogła to zrobić tylko u boku Armii Czerwonej, współodpowiedzialnej za zagładę jej przedwojennego świata. Książka została napisana na podstawie notatek robionych na bieżąco, które przetrwały wojnę i okres Polski Ludowej. Opowieść o osobistych przeżyciach Marii Hellerówny splata się z opowieścią o wydarzeniach historycznych. Warunkiem przeżycia – zdaniem Autorki – było nie pytać „dlaczego". W tym ustroju kłamią wszyscy. Kłamią, czy potrzeba, czy nie. Przecież od samego początku naszego pobytu stawiamy im pytania, dlaczego tę i tamtą rzecz robi się w taki pokrętny sposób, jeśli można ją wykonać po prostu, zupełnie zwyczajnie – można powiedzieć: po ludzku. A odpowiedź jest zawsze taka sama: Nie pytajcie dlaczego. Tak jest, tak ma być i tak jest dobrze. /fragment książki/

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

48
Ewolucja i stworzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja i stworzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Doktryna stworzona przez Darwina od początku była zapowiedzią filozoficznych emocji. Jej powstanie stawiało pod znakiem zapytania ustalone od wieków metafizyczne dogmaty. Zadrżały bezpieczne podstawy niezmiennego porządku rzeczy. Doszło do zgorszenia artystotelików i purytańskiej Anglii. Czy nie ma ucieczki od tragicznej historii ewolucji? A może gdzieś pod jej powierzchnią tli się światełko nadziei? W swojej książce Ernan McMullin dowodzi, że traktowanie ewolucji i stworzenia jako dwóch wykluczających się idei jest wyrazem niezrozumienia tych pojęć. Głębokość historycznej refleksji, rzeczowość i szerokość spojrzenia Autora sprawiają, że każdy Czytelnik da się porwać tej filozoficznej odysei.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

49
Peter Pan. Piotruś Pan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Pan. Piotruś Pan
Niedostępny
Brak

Czytamy w Oryginale to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Peter Pan. Piotruś Pan” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego. Na stronie www.44.pl dostępne są dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej (EPUB i MOBI)

14,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

50
Dolina mgieł i róż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina mgieł i róż
Niedostępny
Brak

Historia, która brzmi jak z bajki ale przecież mogłaby się wydarzyć... Pewnego wieczoru pod koniec lata Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą” Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się sympatyczna Mila Mossakowska, a jego gośćmi – ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru. Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy. Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która stworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę, Julinkę. Sabina znalazła więcej, niż mogła by marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

Wróć do góry