hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 8 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak pokonać objadanie się (Christopher G. Fairburn), na drugim Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Koreański masaż dłoni (Georg Stefan Georgieff) oraz Pytania wiary (Gianfranco Ravasi).
1
Jak pokonać objadanie się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pokonać objadanie się
Dostępny183 szt.

Jeśli ktoś ma problem z kontrolą nad jedzeniem, ta książka jest właśnie dla niego – bez względu na wiek, płeć czy wagę Wybitny międzynarodowy autorytet, Christopher G. Fairburn, przedstawia tutaj wszelkie informacje konieczne do zrozumienia napadowego objadania się oraz uzyskania nad nim kontroli. Jego naukowy program samopomocy został sprawdzony w wielu badaniach klinicznych i uznany za główną formę leczenia problemów z napadowym objadaniem się. Znajdziemy tutaj szczegółowe opracowanie kwestii związanych z obrazem ciała oraz wzmocnionych strategii osiągania – i utrzymywania – odmiennego stosunku do jedzenia i własnego ciała. W części pierwszej, posługując się obrazowymi przykładami, autor w jasny sposób wyjaśnia kto ulega napadom objadania się i dlaczego, jaka jest różnica między napadowym objadaniem się a zwykłym przejadaniem się, czy napadowe objadanie się jest uzależnieniem, jakie są emocjonalne i fizyczne skutki napadowego objadania się oraz jakie terapie okazały się skuteczne. Część druga zawiera szczegółowe objaśnienie zastosowania programu Fairburna, zarówno we współpracy z terapeutą, jak i samodzielnie. Można tam znaleźć praktyczne narzędzia i rady, które pomogą dostosować do własnych potrzeb program prowadzący do przezwyciężenia pokusy objadania się, uzyskania kontroli nad tym, co i kiedy się je, uwolnienia się od rygorystycznej diety i innych zwyczajów, które mogą się przyczyniać do napadów objadania się, wprowadzenia stałych, zdrowych wzorców odżywiania, a także poprawy obrazu własnego ciała i ograniczenia ryzyka nawrotu zaburzenia. „Ten podręcznik samopomocy jest pełen określonych narzędzi, które mogą pomóc w pozbyciu się niezdrowych zwyczajów, od wielu lat trzymających nasze życie w garści. Dr Fairburn pomaga utrzymać regularne zwyczaje odżywiania, odciągnąć uwagę od łaknienia, pokonać emocjonalne jedzenie oraz rozwiązać problemy z obrazem własnego ciała”. – dr Robert L. Leahy, autor książki Lekarstwo na zmartwienia Christopher G. Fairburn, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Kieruje Centre for Research on Eating Disorders at Oxford (CREDO). Jest klinicystą i badaczem, który zwraca szczególną uwagę na globalne rozpowszechnienie skutecznych terapii psychologicznych.

45,14 zł
37,47 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,67 zł

9 osób kupiło
2
Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce
Dostępny21 szt.

Książka zawiera ćwiczenia z kultury języka polskiego i ich rozwiązania. Omawia najbardziej typowe i najczęstsze błędy językowe popełniane przez Polaków. Jest wykładnią normy językowej – wszystkie zamieszczone w niej rozstrzygnięcia normatywne są zgodne z przyjętymi w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją profesora Andrzeja Markowskiego. To książka dla wszystkich, którzy pragną rozwijać praktyczną umiejętność posługiwania się językiem ojczystym i pogłębiać wiedzę o nim. Oto w zespole dydaktycznym kultury języka warszawskiej polonistyki powstało pod kierunkiem dr Katarzyny Kłosińskiej dzieło, które trzeba uznać za imponujący praktyczny aneks do wielkiego słownika poprawnej polszczyzny. Praktyczny, a zarazem imponujący erudycyjnym zapleczem, naukowymi komentarzami dołączonymi do wszystkich ustaleń normatywnych, inwencją i filologicznym rozmachem, intelektualnym polotem i ogólnohumanistycznym formatem intelektualnym, jasnością i klarownością wywodu. Każdy nauczyciel kultury języka dostanie do ręki podstawowe narzędzie pracy, w którym znajdzie dosłownie wszystko, co istotę tego przedmiotu stanowi. Bo też w największym moim przekonaniu książka ta powinna stać się ogólnopolskim podręcznikiem, i to kanonicznym. Wypełnia ona dotkliwą lukę dydaktyczną, którą do tej pory zastępowano – mniej lub bardziej udanymi – surogatami ćwiczeniowymi, nieuchronnie skazanymi na aż nadto wyraźną wybiórczość i subiektywność ujęcia – prof. Jan Miodek, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

8 osób kupiło
3
Koreański masaż dłoni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koreański masaż dłoni
Dostępny87 szt.

Koreański masaż dłoni to prosta i skuteczna metoda dostępna dla każdego! Wielką zaletą tej metody jest szybkie i skuteczne działanie punktów umiejscowionych na dłoniach, które stanowią „miniatury” całego ciała, dzięki czemu „apteczkę pierwszej pomocy” masz zawsze przy sobie. Koreański masaż dłoni opiera się na fundamentalnych prawach tradycyjnej medycyny chińskiej i obejmuje wszystkie meridiany i punkty akupunktury. Korzystając z tej książki, możesz skutecznie wpłynąć na wiele powszechnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, pleców, migreny, bóle stawów, bóle brzucha oraz wiele innych zaburzeń. Metoda działa również odprężająco, jak zwykły masaż całego ciała. Dzięki czytelnym opisom i wskazówkom niniejsza publikacja nadaje się również dla początkujących. Dr med. Georg Stefan Georgieff, urodzony w Wiedniu w 1960 roku, z wykształcenia inżynier elektryk; pracował w elektrowni; ukończył szkołę medyczną (w Wiedniu i Kapsztadzie). Posiada dyplomy z dziedzin akupresury i zdrowia, od 2001 r. pracuje jako lekarz medycyny pracy. Autor od kilku lat organizuje także wykłady i kursy koreańskiego masażu dłoni.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

6 osób kupiło
4
Pytania wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pytania wiary
Dostępny6 szt.

Kardynał Gianfranco Ravasi stworzył swego rodzaju księgę pytań, z którymi zwracali się do niego różni ludzie, a które wydały mu się znaczące. Wszystkie poważne pytania w pewien sposób wyrażają zasadnicze pytanie o ostateczny sens istnienia, o decydujące wybory, o wartości, których należy poszukiwać. Bez kwiatu pytań nie ma potem owocu odpowiedzi wskazujących drogę czy cel życiowej wędrówki. Różnorodność poruszanych problemów sprawia, że lektura jest niezwykle zajmująca. W pięciu rozdziałach pogrupowane są pytania dotyczące różnych zagadnień: pytania o sprawy ostateczne (zło, grzech, śmierć, samobójstwo, życie po śmierci), pytania chrześcijańskie, laickie, hebrajskie czy dotyczące hermeneutyki, prawdy. Fundamentem gromadzonej wiedzy jest stałe zadawanie pytań, po których następują odpowiedzi dające możliwość zadania kolejnych pytań, i dopiero na tej ogromnej piramidzie możemy kontemplować coraz większe obszary rzeczywistości – do tego właśnie zachęca ta księga.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

2 osoby kupiły
5
Drugie spojrzenie na planetę Ksi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugie spojrzenie na planetę Ksi
Dostępny143 szt.

Na planecie Ksi dochodzi do rewolucji. Potomkowie fanatyków od wielu lat rządzący kolonią walczą o przetrwanie. Czy przybyszom z Ziemi uda się cokolwiek zmienić? Komandor Sloth kończy swą misję na Ksi. Zostawia na planecie czterech ludzi, którzy mają pomóc zniewolonym kolonistom. Ziemianie są pełni zapału, lecz brak im doświadczenia. Każdy z nich ma własną wizję działań. Rozpoczyna się zasugerowana przez komandora gra w „żywe szachy”. Gra, w której nie ma reguł. Oprócz jednej – nikt z osadników nie może ucierpieć. Sloth powiedział to wyraźnie: „Dla dobra sprawy możecie łgać, mącić umysły, aranżować różne wydarzenia...” Ale wkrótce sytuacja się komplikuje. Niespodziewanie sami muszą walczyć o życie. Sloth zaś ponownie zostaje wysłany na Ksi. Jego wyprawa nie przebiega jednak zgodnie z planem. Oto Nowe spojrzenie na planetę Ksi! Ksi widziane oczyma Marcina Kowalczyka – laureata konkursu na dokończenie powieści Janusza A. Zajdla.

39,80 zł
30,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,15 zł

1 osoba kupiła
6
Krąg. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krąg. Audiobook
Bernard Minier, Rebis
Dostępny10 szt.

Bestsellerowy Krąg teraz w wersji do słuchania! Czyta Piotr Grabowski. Ponad 21 godzina nagrania. Zapierająca dech w piersi atmosfera. Thriller, który chwyta za gardło i ani na chwilę nie puszcza. Wystarczył jeden telefon i jeden enigmatyczny e-mail, aby komendant Martin Servaz został wciągnięty w wir mrocznego śledztwa, w którym musi stawić czoło demonom przeszłości i poczuć ból dawno zabliźnionych ran. W Marsac zostaje zamordowana jedna z wykładowczyń; kilka dni później ginie hodowca psów, rozszarpany przez własne zwierzęta. Co łączy te dwa zdarzenia? Kto i dlaczego rozpętał w tym cichym uniwersyteckim miasteczku szaleństwo śmierci? Czyżby to było dzieło zbiegłego przed dwoma laty seryjnego mordercy? Po ogromnym sukcesie przetłumaczonego na wiele języków Bielszego odcienia śmierci, Bernard Minier, specjalista od mrocznych, przytłaczających klimatów, po raz kolejny zmusza czytelnika, by skonfrontował się ze swymi ukrytymi lękami i zdał sobie sprawę, że pozornie spokojne życie może niespodziewanie zmienić się w prawdziwy koszmar. Bernard Minier urodził się w Béziers, a dorastał na południowym wschodzie Francji. Krąg to jego druga powieść po Bielszym odcieniu śmierci, który na festiwalu w Cognac zdobył Prix Polar za najlepszy kryminał roku 2011 we Francji. Drzwi, które się otwierają, by bardzo szybko zatrzasnąć nam się przed nosem. Autor rozdaje karty, ale kiedy już trzymamy je w ręku, odbiera je i tasuje, a nawet niektóre ukradkiem wyjmuje! Nagle zostajemy sami, gubimy się – skądinąd tak samo jak nasz detektyw – i zaczynamy poszukiwania od innego miejsca. Minier proponuje nam przewrotne puzzle: kiedy łączymy elementy układanki, on już jest z drugiej strony i znowu je rozrzuca. – Pascal Kneuss (...) Francuzi oszaleli na punkcie prozy Miniera – logicznej i eleganckiej, jak na autora znad Sekwany przystało. – Łukasz Orbitowski, „Książki. Magazyn do czytania”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
7
Poczytajki pomagajki. Arcybolek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytajki pomagajki. Arcybolek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.05

Specjalne oferty ! Książki za 9,99 zł Książki za 14,99 zł Kategorie Dla dzieci i młodzieży Historia Dom i ogród Kuchnia Literatura Polska kultura i tradycje Pomysł na prezent Poradniki - albumy Przewodniki Serie wydawnicze Wyprzedaż Audiobook Ebooki Newsletter Arcybolek Powiększ Arcybolek Joanna Olech Zobacz inne książki tego autora literatura Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych 13,30 zł -30% 18,99 zł Indeks: 978-83-7758-768-3 Ilość: Najtańszy koszt dostawy w naszej księgarni to:: 4,99 zł Sposób dostawy: Paczkomaty InPost Dostawa na terenie: Polska Darmowa dostawa od: 49,99 zł Opis Recenzje Komentarze Czytelników (0) "Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że: • każdy jest inny, • cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą, • sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili, • a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze. O czym poczytamy w tomie Witek chorowitek? o pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń. A przede wszystkim o tym, że zawsze warto próbować, bo… … podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, Chorowitek czy Gadulska, k a ż d y j e s t w a ż

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
8
Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara. Audiobook
Wojciech Witkowski, Bis
Dostępny44 szt.

Rabarbar w towarzystwie szczura pokładowego Apolla wyrusza w rejs dookoła świata. Sława Rabarbara sięga daleko, więc gdziekolwiek pirat przypłynie na swojej łajbie z żaglem pomalowanym w kwiaty, wszędzie witają go z nadzieją na pomoc w rozwiązaniu lokalnych konfliktów. Rabarbarowe pomysły bywają przyczyną wielu zabawnych sytuacji i powodują wybuchy niekontrolowanego śmiechu. Posłuchajcie! Książki o Rabarbarze, ilustrowane przez Edwarda Lutczyna, powstały w latach osiemdziesiątych, zdobywając niebywałą popularność, do czego przyczyniało się czytanie w radiu, adaptacje sceniczne i adaptacja telewizyjna. Zabawny, swojski pirat stał się postacią kultową, a dowcipne cytaty z książek weszły do codziennych rozmów. Jeśli jeszcze nie znacie Rabarbara, to najwyższy czas, aby zaprzyjaźnić się z tym niezwykle sympatycznym piratem. "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna w 1979. Po sukcesie książki powstały "Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara", które ukazały się w 1986 r. (wyróżnione w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile `Pier Paulo Vergerio` (Padwa 1987). "Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara" zostały napisane 1987 i zilustrowane, jednak książka wówczas nie została wydana. Czyta Modest Ruciński Patronat medialny: Polskie Radio Program Pierwszy, www.qlturka.pl, www.miastodzieci.pl, księgarnia dziecięca www.badet.pl, www.granice.pl Czyta: Modest Ruciński Czas trwania: 3 godz. 38 min.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
9
Dziennik. Dodruk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik. Dodruk
Dostępny6 szt.

Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata (w dużych fragmentach publikował go w „Przekroju“). Znany z brawurowo poprowadzonych powieści, zachwycający jako autor dramatów i scenariuszy, powszechnie czytany jako felietonista, tym razem pokazuje się nam jako memuarysta w sensie ścisłym. To nie zapiski z błahej codzienności, nie spis chorób i dolegliwości (choć znajdziemy zapis z poczekalni do neurologa), nie zestawienia wyróżnień i odznaczeń. Nie ma tu męczących i wydumanych autoanaliz i nieustającego narzekania na świat i bliźnich, co często można spotkać w ostatnio publikowanych dziennikach znanych pisarzy. „Dziennik“ Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, „Avatara“ i Joyce‘a, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu też szczere sprostowania narastających latami wokół autora nieporozumień: “Całymi latami marzyłem o byciu literackim urzędnikiem, a przyrosła mi cyganeryjna gęba lekkoducha, bankietowicza i Bóg wie kogo”. Są w “Dzienniku” takie rozbrajające wyznania jak to: “Ja wiem, że prawdziwy kibic stoi przy swoim klubie bez względu na wszystko. Dochodzę jednak do wniosku, że upór stania przy Cracovii jest uporem debila. Za stary jestem na być może szlachetne, ale psychiatryczne wytrwałości”. Jak zwykle u Pilcha – świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha – zniewalająca przyjemność czytania.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

10
Cinematography. Sztuka Operatorska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cinematography. Sztuka Operatorska
Dostępny13 szt.

Długo oczekiwane polskie wydanie jednego z najsłynniejszych podręczników dotyczących sztuki operatorskiej na świecie. Klasyka i ogromna porcja nowoczesnej wiedzy zarazem, gwarantowana osobą autora - cenionego w świecie filmowca. Książka jest tak bardzo znana w Polsce pod oryginalnym tytułem, że wydawnictwo zdecydowało się zachować go w polskiej wersji językowej. Kontynuacja linii programowej wydawnictwa, które publikując Cinematography. Sztukę operatorską, ściśle odpowiada na potrzeby rynku książki filmowej w Polsce.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

11
Czysty przypadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czysty przypadek
Niedostępny
Brak

Sylvie i Maggie mieszkają na przeciwległych wybrzeżach USA i właśnie wyprawiają z gniazda dorastające dzieci. Obie są po czterdziestce i obie mają mężów, którzy spędzają w podróży więcej czasu, niżby sobie tego życzyły. Nieodległa perspektywa życia w pustym domu budzi w nich niepokój i rodzi uczucie osamotnienia oraz potrzebę, by ich mężowie bywali teraz w domu częściej niż zwykle. Dopiero gdy Eve, córka Sylvie, zaprzyjaźnia się przypadkowo z córką Maggie, podobieństwa między tymi dwiema kobietami stają się zdumiewająco rzeczywiste. Wielka tajemnica przez lata pozostawała w ukryciu, a gdy teraz na jaw wychodzą mroczne sekrety z przeszłości, życie bohaterek rozpada się na kawałki. Czy te dwie kobiety nauczą się wybaczać? Dla dobra własnego, a przede wszystkim dla dobra dzieci? „Opowieść, która pozostaje w pamięci na długo po zamknięciu książki” - People „Nie sposób się oderwać.” - SheKnows.com „Pasjonująca.” - Booklist „Nie sposób się oderwać.” ‒ SheKnows.com

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

12
Profesor Stoner - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Stoner
Niedostępny
Brak

„To pewnie najbardziej fascynująca książka, na jaką się natknęliście”. – Tom Hanks Arcydzieło literatury światowej! Powieść na tyle uniwersalna, że stała się światowym bestsellerem 20 lat po śmierci autora! „Ta książka zasługuje na miano klasyki”. – „The Guardian” William Stoner urodził się u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, miast tego zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie, tak odmienne od dotychczasowej jałowości. Jednak to tylko chwilowy uśmiech losu. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z „odpowiednią” familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością. Błyskotliwa i głęboko poruszająca powieść Johna Williamsa to dzieło znakomitego stanu umysłu. William Stoner wyłania się z niego nie tylko jako archetyp Amerykanina, ale także jako nieprawdopodobnie egzystencjalny bohater.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

13
Osobowość i charakter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobowość i charakter
Dostępny38 szt.

Książka Profesora Stefana Szumana jest kompletnym, dotychczas niepublikowanym, spisanym w latach 40. ubiegłego wieku wykładem psychologii osobowości i charakterologii. Jest to głębokie studium filozoficzno-psychologiczne o kondycji człowieka. Publikacja odzwierciedla współczesny Autorowi dorobek tych nauk i jest zapisem refleksji nad naturą człowieka, strukturą i rozwojem jego osobowości, charakteru i związków ze społeczeństwem. Stefan Szuman porządkuje podstawowe pojęcia psychologii osobowości, szczegółowo analizuje wpływ czynników środowiskowych i aktywności własnej na kształtowanie się osobowości i charakteru człowieka. Zwieńczeniem pracy jest część poświęcona ostatecznym celom rozwoju osobowości.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

14
Smaki i dotyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki i dotyki
Niedostępny
Brak

Smaki i dotyki to zbiór wydanych już wcześniej opowiadań Ingi Iwasiów wzbogacony o kilka nowych tekstów. W każdym z nich do głosu dochodzi kobieta – zawsze inna, osadzona w innej rzeczywistości i realiach kulturowych, otoczona inną, ale zawsze w jakiś sposób bolesną codziennością. Znajdziemy tu między innymi relacje z życia: alkoholiczki, matki na oddziale położniczym, prostytutki, zdradzającej żony, siostry chorej na raka, kochanki oczekującej spełnienia w ramionach kochanej kobiety czy niekochanego mężczyzny. Każda z nich, uwięziona w jakiejś roli kulturowej i społecznej, jest ciągle w ruchu, w nieustającej psychicznej i fizycznej pogoni za spełnieniem, poszukiwaniem smaku prawdziwego życia i dotyku na swój sposób rozumianego szczęścia. Może je odnajdzie w miłości lesbijskiej, może w nowej relacji heteroseksualnej, przynoszącej chwilowy spokój w erotycznym uniesieniu. Może odnajdzie ciche miejsce gdzieś daleko w świecie, a może we własnym wnętrzu, może w rodzinie. A może kluczem okaże się akceptacja swojego losu? A może nic? Bardzo zmysłowo, bardzo emocjonalnie, bardzo refleksyjnie i bardzo analitycznie, ale bez dopowiedzeń – po prostu bardzo kobieco napisana książka.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

15
100% gramatyki jezyka francuskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100% gramatyki jezyka francuskiego
Dostępny38 szt.

Książka przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich, jak również dla studentów uczęszczających na lektorat z języka francuskiego. Ponadto mogą z niej korzystać wszystkie osoby, które pragną usystematyzować, powtórzyć lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu francuskiej gramatyki. Książka obejmuje materiał gramatyczny przewidziany programem nauczania dla szkół średnich. Okaże się z pewnością pomocna przed wszelkimi pisemnymi sprawdzianami. Omówione są w niej poszczególne części mowy, jak również tworzenie zdań we wszystkich czasach i trybach, w stronie czynnej i biernej, w mowie zależnej i niezależnej. Wszystkie wiadomości przedstawione są w przejrzysty i przystępny sposób, a ich przyswojenie dodatkowo ułatwi wesoła i żywa kolorystyka książki.

17,90 zł
12,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 4,91 zł

16
Pollyanna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pollyanna
Niedostępny
Brak

Czytamy w Oryginale to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Pollyanna” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego. Na stronie www.44.pl dostępne są dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej (EPUB i MOBI)

14,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

17
Sense and Sensibility. Rozważna i romantyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sense and Sensibility. Rozważna i romantyczna
Niedostępny
Brak

Czytamy w Oryginale to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Sense and Sensibility. Rozważna i romantyczna” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego. Na stronie www.44.pl dostępne są dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej (EPUB i MOBI) Spis treści: I. The Affairs of the Family of Dashwood / Sprawy rodziny Dashwood II. In Devonshire / W Devonshire III. The Visitors / Goście IV. Great Disappointments / Wielkie rozczarowania V. More Shocking Discoveries / Dalsze szokujące odkrycia VI. Even More Shocking Discoveries / Jeszcze bardziej szokujące odkrycia VII. Explanations / Wyjaśnienia Afterward / Potem

14,70 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,4%
oszczędzasz 2,71 zł

18
Kiedy rozum krzyczy NIE, a intuicja mówi TAK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy rozum krzyczy NIE, a intuicja mówi TAK
Dostępny3 szt.

Zdumiewająca historia człowieka, którego przez życie prowadziła głęboka wiara. Są takie chwile, kiedy stajemy na rozstaju dróg, pełni wątpliwości i obaw. Zastanawiamy się wtedy: „Co dalej?”. Z lękiem wypatrujemy światła w tunelu. Gdy rozsądek zmaga się z rozterkami, powinniśmy docenić dojrzałość intuicji. To właśnie jest opowieść o człowieku, który znalazł się na życiowym rozdrożu, którego los niejednokrotnie wystawiał na najcięższe próby. Nie uląkł się śmierci ani w czasie wojny, ani później. Niestrudzenie podążał własną drogą dzięki wiedzy i głębokiej wierze, pokonując niepewność, ludzką słabość i wątpliwości. Historia mojego dziadka prowadziła mnie przez życie i nieraz stawała się cudownym źródłem natchnienia, także w najtrudniejszych chwilach. Pozwoliła mi zrozumieć, jak odnaleźć mądrość i siłę, która ma większą moc niż logika. Jestem głęboko przekonany, że każdy, kto zdecyduje się podążać tą ścieżką, odnajdzie odwagę, inspirację duchową, a więc i wiarę w swoje nieograniczone możliwości. I tym samym zdoła przemienić ciemność w niewysłowioną radość życia. Vtec (Witold) Januś urodził się w Krakowie, od 1988 roku mieszka na stałe w Australii. W swej debiutującej, prawdziwej opowieści przedstawia wspomnienia swojego Dziadka, które są przeplatane przeżyciami z okresu drugiej wojny światowej. Opisuje, jak zwykły człowiek noszący w sercu i umyśle tylko to, czym obdarował go Bóg, wystarczyło by osiągnąć pragnienia, które wydawały się niemożliwe. Ożywiając wyobraźnię czytelnika, porusza jego serce, inspirując go do zrozumienia i tworzenia własnego świata.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

19
Mimo drzwi zamkniętych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mimo drzwi zamkniętych
Dostępny5 szt.

Po kilkuletniej przerwie ukazuje się kolejny tom opowiadań sercańskiego prozaika ks. Józefa Lacha, oddającego się pracy duszpastersko-rekolekcyjnej. Tom zawiera dziesięć opowiadań: Mimo drzwi zamkniętych, Narodziny matki, Powabne twarze zła, "Bo Pan przyrzekł", Rekolekcje, Do domu Ojca, Droga ku prawdzie, Bojowaniem jest żywot człowieka, Gość wigilijny, Wigilia.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

20
Miłość i szacunek w rodzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i szacunek w rodzinie
Niedostępny
Brak

Dzieci potrzebują miłości. Rodzice potrzebują szacunku. Dr Eggerichs wierzy, że dobre funkcjonowanie każdej rodziny powinno opierać się na tych dwóch krótkich założeniach. W swoim bestsellerze Miłość i szacunek w rodzinie autor wyjaśnia, że zwykle konflikty rodzinne narastają z powodu „rodzinnego błędnego koła”, czyli wtedy, gdy dzieci nie respektują swoich matek i ojców, a rodzice nie okazują dzieciom wystarczająco dużo miłości. Dzięki poradom dr Eggerichsa, psychologa i chrześcijańskiego doradcy rodzinnego, autora bestsellerów (Miłość i szacunek, Język miłości i szacunku), nauczysz się m.in.: – jak zatrzymać „rodzinne błędne koło” – jak nie krzyczeć na dzieci za to, że krzyczą – jak odpowiadać mądrze na niemądre słowa dzieci oraz spokojnie reagować na ich złość i płacz – jak okazywać dzieciom miłość, by czuły się naprawdę kochane – jak zmotywować swoje pociechy do okazywania szacunku rodzicom – jak unikać zachowań, które prowokują dzieci do agresji i oskarżeń. Dr Eggerichs wierzy, że Bóg zawarł w Piśmie Świętym dokładną instrukcję dotyczącą tego, jak mądrze wychowywać dzieci. Dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami, autor Miłości i szacunku w rodzinie przybliża nam te biblijne zasady i zachęca, byśmy nie wahali się wprowadzać we własnych domach nowych rozwiązań wychowawczych.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Profesor Astrokot. Profesor Astrokot odkrywa kosmos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Astrokot. Profesor Astrokot odkrywa kosmos
Niedostępny
Brak

Pierwsza część bestsellerowej serii edukacyjnej przetłumaczonej na 16 języków. Odkrywanie kosmosu jest pasjonujące! Zwłaszcza, jeśli naszym przewodnikiem jest profesor Astrokot. Jest on tak mądry, że ma stopień naukowy w niemal każdej dyscyplinie pod słońcem! A skoro mowa o Słońcu… profesor Astrokot jest specjalistą również w tej dziedzinie. W tej książce opowie Wam o wielu fascynujących tajemnicach Wszechświata. Co wspólnego ma Ziemia z owsianką Złotowłosej? Gdzie w kosmosie można znaleźć diamenty? Czy na innych planetach istnieje życie? O tym dowiecie się od profesora Astrokota – najmądrzejszego kota na świecie! Duża dawka wiedzy z dziedziny astrofizyki podana w lekki, przystępny i zabawny sposób – imponujący album do wspólnego, rodzinnego czytania. Dominic Walliman – doktor fizyki (specjalizuje się w fizyce urządzeń kwantowych), naukowiec i wykładowca uniwersytecki. Mieszka w Vancouver, gdzie na co dzień zajmuje się programowaniem komputerów kwantowych. Ben Newman – utalentowany, wielokrotnie nagradzany ilustrator i autor komiksów. Mieszka i pracuje w Londynie.

57,00 zł
41,04 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,96 zł

22
Reklama Google AdWords w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reklama Google AdWords w praktyce
Niedostępny
Brak

Stwórz skuteczną kampanię reklamową w Google AdWords i spraw, by przyniosła realne korzyści. To jest prostsze, niż się wydaje! Poradnik w przejrzysty i przystępny sposób objaśnia zasady korzystania z najpopularniejszego systemu reklamowego w sieci! Dowiesz się, jakich użyć słów kluczowych i jak napisać chwytliwe teksty reklamowe, by liczba kliknięć i konwersji osiągnęła zamierzony poziom. Zoptymalizujesz reklamę i przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów, a twoja reklama znajdzie się na wysokich pozycjach wyszukiwania. Poznasz zalety połączenia konta AdWords z Google Analytics i zmierzysz skuteczność reklamy oraz skontrolujesz wydatki. Ponad 40 zrzutów ekranowych ułatwi ci poruszanie się po systemie Google AdWords! Dzięki poradnikowi: • utworzysz swoją pierwszą kampanię reklamową, • dobierzesz odpowiednie słowa kluczowe i dowiesz się, jak wybrać rodzaj dopadowania, • odkryjesz zalety narzędzia Keyword Insertion Tool, • poznasz znaczenie ważnych pojęć, jak konwersja, ROI, CPA, CPM, • lepiej określisz i wykorzystasz budżet na reklamę, • odkryjesz możliwości Google AdWords, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś. Dawid Wydra – specjalista Google AdWords z ponad ośmioletnim doświadczeniem w prowadzeniu kampanii w wyszukiwarkach. Prowadzi agencję marketingu online VOLE, ukierunkowaną na prowadzenie skutecznych działań reklamowych oraz testy marketingowe.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

23
Dziedziczki Soplicowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedziczki Soplicowa
Niedostępny
Brak

W 180 rocznicę pierwszego wydania Pana Tadeusza Adama Mickiewicza warto powrócić do miejsc związanych z Soplicowem i naszym Wieszczem. Modrzewiowy dwór w Czombrowie był dworem niezwykłym, ponieważ w ciągu dwóch wieków swej historii był świadkiem wielu ważnych wydarzeń, przemarszu wojsk napoleońskich, szlacheckich zajazdów, powstań i dwóch wojen światowych. Ocalone dawne dworskie archiwum oraz rekonstrukcja wydarzeń na podstawie rodzinnych archiwaliów pozwoliły odtworzyć życie codzienne w dworze szlacheckim na przestrzeni kilku stuleci. Historię majątku poznajemy poprzez losy trzech kobiet, które rządziły w czombrowskim dworze i miały swój udział w tym, że przetrwał on wiele trudnych chwil. Dwór zapisał się także w historii literatury, bowiem jedna z bohaterek, Aniela Uzłowska, była matką chrzestną Adama Mickiewicza, a zaprzyjaźnionym ekonomem był wówczas jego dziadek, częstym gościem musiał być więc wtedy sam przyszły Wieszcz. A kto był wówczas apteczkową? Nie przez przypadek zatem w 1928 roku Ryszard Ordyński wybrał Czombrów, odbierany powszechnie jako pierwowzór Soplicowa, do kręcenia plenerowych scen Pana Tadeusza. W rolach statystów wystąpili nawet jego mieszkańcy, jak powiedział sam reżyser „wnukowie mickiewiczowskich bohaterów”. Autorką książki jest prawnuczka ostatnich właścicieli, a bohaterki to prapraprababka Benedykta z Haciskich Karpowiczowa, praprababka Aniela Uzłowska i prababka Maria z Popławskich Karpowiczowa.

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

24
W Straszydłowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Straszydłowie
Niedostępny
Brak

"Kryją się w szufladach biurka, do lodówki dają nurka, siedzą w wannie i w piwnicy, w starym kapciu i w donicy, i na szafie, i pod szafą – wszędzie zmory wleźć potrafią! A najwięcej bestii bryka w zamieszczonych tu wierszykach. Wystarczy zgasić światło i chwilę poczekać, żeby wypełzły z kątów i kącików i zamieniły pokój w prawdziwe Starszydłowo, prawda? Albo zastanowić się, dlaczego akurat dzisiaj nic się nie chce. Albo dlaczego lekcje nie chcą się same odrobić. To wszystko jest sprawką potworów i straszydeł, ale… na szczęście Agnieszka Frączek śmieje się z nich w głos. GRZMOTOTŁUK TORNADEK, UTYTŁAK PLAMISTY, SALMONELKA DESEROWA, KANALIA WODNA, WŚCIEKLICA FURIATKA, SKUNKSIOR CEBULASTY, BLIŹNIAKI NIECHCEMISIE ZWŁASZCZADZISIE, DLAMNIETEŻKA ŻARŁOCZNA, WSZYSTKOMÓJEK CHCIWY, TRUTKA MARUDKA, BOJKA STRACHLIWA, CHRAPACZ SUSEŁKO, JEŁOPELLO NIEUKUS – oto bohaterowie jej książki! Za kolorowe portrety tego zwariowanego stadka odpowiada Elżbieta Śmietanka-Combik. Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji."

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

25
Poczytajki pomagajki. Chorowitek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytajki pomagajki. Chorowitek
Niedostępny
Brak

"Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że: • każdy jest inny, • cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą, • sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili, • a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze. O czym poczytamy w tomie Witek chorowitek? o pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń. A przede wszystkim o tym, że zawsze warto próbować, bo… … podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, Chorowitek czy Gadulska, k a ż d y j e s t w a ż n y! Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.

18,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

26
Dino Superzaury. Naklejkozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dino Superzaury. Naklejkozaury
Dostępny10 szt.

Badabum! Dino Jorkowi grozi niebezpieczeństwo! Złośliwe złowrogozaury planują zniszczyć miasto kosmicznym laserem, a na ich drodze mogą stanąć tylko bohaterskie superzaury - oczywiście, z twoją pomocą! W książce znajdziesz siedem niesamowitych wielkich scen, które możesz wzbogacić ponad 80 naklejkami.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

27
Mali Czytelnicy. Kochane zwierzaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Czytelnicy. Kochane zwierzaki
Dostępny63 szt.

Kolorowe, zabawnie ilustrowane książki wspomagające naukę czytania - dzieci przyglądają się obrazkom i uzupełniają tekst historyjki brakującymi wyrazami. Bawiąc się, ćwiczą spostrzegawczość i wzbogacają słownictwo.

16,99 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

28
W pustyni i w puszczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy
Niedostępny
Brak

Staś i Nel – dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski – zostają porwani. Dzięki sprytowi i odwadze Stasia, udaje im się uciec. Przed nimi długa i trudna wędrówka po pustynnych bezdrożach. Będą musieli zmierzyć się z własnym strachem i dziką afrykańską przyrodą. Przeżyją dramatyczną walkę z febrą i spotkanie z groźnymi tubylcami. Czy Staś ochroni Nel przed dalszym niebezpieczeństwem? Kto udzieli im pomocy? Czy uda im się odnaleźć drogę do domu?

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

29
Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu
Niedostępny
Brak

Nowe wydanie w zmienionej okładce! Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. A oni muszą ocalić Filipa, któremu magia kazała zakochać się w niewłaściwej dziewczynie... Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i cudowna kotka Latte! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmów, nagrodzonego EMMY - telewizyjnym Oskarem.

29,90 zł
23,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

30
Kurier z Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurier z Warszawy
Niedostępny
Brak

Jego historia nie zaczyna się i nie kończy w czasie II wojny światowej. Jest 1920 rok. Mały chłopiec siedzi na kolanach ojca. Huk sowieckich dział przeplata się z błagalnymi modlitwami uczestników procesji. Żeby tylko bolszewicy nie zdobyli Warszawy... A potem służba w polskiej armii. Wojna i niemiecka niewola. Ucieczka z transportu i powrót do okupowanej stolicy. Jan Nowak (właśc. Zdzisław Jeziorański) wie, czym ryzykuje. Wie też, o co walczy. Aktywnie działa w podziemiu. Zostaje tajnym emisariuszem AK. Groźba śmierci towarzyszy mu stale w jego misjach w okupowanej Europie. W Londynie rozmawia z Winstonem Churchillem. Jako ostatni emisariusz dociera do Warszawy tuż przed wybuchem Powstania. W przeddzień kapitulacji ratuje z płonącej stolicy bezcenne dokumenty. „Kuriera z Warszawy” czyta się z zapartym tchem! To nie tylko wielka opowieść o Polskim Państwie Podziemnym. To fascynująca, świetnie napisana książka. Zanim oficjalnie trafiła do naszego kraju, była najczęściej przemycanym przez Polaków tytułem. Teraz każdy z nas może ją mieć na półce. I powinien!

59,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

31
Dłonie, stopy, ciało. Część 1. Technik usług kosmetycznych. Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dłonie, stopy, ciało. Część 1. Technik usług kosmetycznych. Kosmetyka ...
Dostępny165 szt.

Podręcznik Dłonie, stopy, ciało opisuje wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Przygotowuje do kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych. Ponadto: • zawiera zakres treści określony w podstawie programowej jako AU.62. – wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni, stóp, • prezentuje treści w sposób obrazowy, co ułatwia opanowanie kolej­ności działań oraz przygotowa­nie do zabiegu. Graficzne sche­maty („mapy mentalne”) po­stępowania przy wykonywaniu konkretnych zabiegów przedstawiane są z po­działem na procesy, czynności, materiały i aparaturę, • przedstawia zabiegi pielęgnacyjne za pomocą zdjęć sekwencyjnych ukazu­jących kolejne etapy i czynno­ści, • ułatwia korzystanie z treści dzięki intuicyjnej nawigacji. Poszczególne działy mają własne spisy treści, zostały także wyróżnione ko­lorystycznie. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pyta­nia kontrolne i ćwiczenia. Wyróżnienia w tekście, ramki, wykresy, schematy, przekro­je, liczne fotografie aparatury, akcesoriów, materiałów i pre­paratów kosmetycznych pomagają opanować treść oraz wstępnie poznać środowisko pracy kosmetyczki, • uczy zawodu w praktyczny sposób. W podręczniku zastosowano uni­katowe rozwiązanie: dokładne algorytmy przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, opisane krok po kroku, z przydatnymi wskazówkami praktycznymi oraz wskaza­niami i przeciwwskazaniami do danego zabiegu, • zawiera gotowe karty klienta, dzięki czemu uczy przeprowa­dzania wstępnego wywiadu z klientem przed rozpoczęciem zabiegu kosmetycznego, • przygotowuje do funkcjo­nowaniu na rynku pracy w Unii Europejskiej – na końcu podręcznika znajduje się słowniczek polsko-angielsko-niemiecki zawierający terminy i nazwy składników kosmetycznych, • umożliwia sprawdzenie stopnia opanowania treści dzięki licznym pytaniom kontrolnym, • przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje. Wy­mienione w punktach cele każdego rozdziału odpo­wiadają wymaganiom egza­minacyjnym potwierdzającym kwalifikację AU.62.

45,50 zł
40,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,55 zł

32
Lewa ręka Boga 3. Trzepotanie jego skrzydeł (audiobook) - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewa ręka Boga 3. Trzepotanie jego skrzydeł (audiobook)
Paul Hoffman, Albatros
Niedostępny
Brak

Trzeci i ostatni tom trylogii fantasy (Lewa ręka Boga cz. I i II oraz Trzepotanie jego skrzydeł) o młodym akolicie Powieszonego Odkupiciela. Thomas Cale staje na czele armii w ostatecznym starciu z papieżem Bosco, który konsekwentnie realizuje swój plan sprowadzenia na ludzkość Apokalipsy. Sprzedany przez rodziców do Sanktuarium Odkupicieli, przeszedł tam szkolenie mające go zamienić w maszynę do zabijania, Anioła Śmierci, którego celem jest naprawienie boskiej pomyłki ? zniszczenie ludzkości. Thomas Cale długo przymykał oczy na prawdę o sobie. W końcu dociera do niego, że nie jest tylko pozbawionym ludzkich uczuć, dobrze wyszkolonym narzędziem do zadawania śmierci. Czuje się coraz słabszy, jego dusza umiera, a ekscentryczna lekarka na wyspie Cypr próbuje mu pomóc. Tymczasem w pościg za nim ruszają fanatyczni wyznawcy Jedynej Prawdziwej Wiary, przeciwko którym się zbuntował. Chwila wyrównania rachunków zbliża się nieubłaganie. Nie chcąc jej odsuwać, wciąż nieuzdrowiony Cale wyrusza do Memphis, by zmierzyć się ze znienawidzonym papieżem Bosco. Los ludzkości leży teraz wyłącznie w rękach Thomasa Cale’a. Pisarzy takich jak Hoffman jest zbyt mało. Ta wspaniała książka zachwyciła mnie od pierwszego rozdziału. – Conn Iggulden, autor Artemisa Fowla Czyta Wiktor Zborowski Czas trwania: 18 godz. 54 min

35,90 zł
28,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

33
Prosto do matury 3. Podręcznik do matematyki dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,50 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,35 zł

34
Słownik francuski, francusko-polski i polsko-francuski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik francuski, francusko-polski i polsko-francuski
Dostępny1840 szt.

Słownik zawiera około 33 000 haseł i zwrotów, a także: • współczesne słownictwo, • podstawową terminologię z wielu dziedzin, • wyrażenia idiomatyczne i potoczne, • fonetyczny zapis wymowy, • listę czasowników nieregularnych, • nazwy geograficzne, • przewodnik kulinarny.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

35
Sport w polskim kinie 1944-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sport w polskim kinie 1944-1939
Niedostępny
Brak

"Książka Dominika Wierskiego dotycząca motywów sportowych w kinie polskim w latach 1944-1989 to napisana z rozmachem praca, lokująca się na skrzyżowaniu tradycyjnie pojętego filmoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Autor, korzystając z imponującej filmografii uwzględniającej zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne, powszechnie znane i niszowe, pokazuje uwikłanie sportu w kulturę Polski Ludowej oraz jego istotną i wielokształtną rolę. [...] Nie mam wątpliwości, że książka ta znajdzie trwałe miejsce w polskim filmoznawstwie (zwłaszcza tym o nachyleniu historycznym)". prof. Mariusz Czubaj

50,00 zł
35,50 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

36
Słownik hiszpański, hiszpańsko-polski i polsko-hiszpański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik hiszpański, hiszpańsko-polski i polsko-hiszpański
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Słownik zawiera około 33 000 haseł i zwrotów, oferując: • współczesne słownictwo, • podstawową terminologię z wielu dziedzin, • wyrażenia idiomatyczne i potoczne, • zasady wymowy języka hiszpańskiego, • nazwy geograficzne, • przewodnik kulinarny (kuchnia hiszpańska i polska).

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

37
W Rzymie jak w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Rzymie jak w domu
Niedostępny
Brak

„Rzym jest jak morze. Im dalej, tym głębiej. Życia nie starczy, żeby to wszystko poznać” – mówi jeden z rzymskich znajomych Rosity Steenbeek. Autorka po dziesięciu latach wraca do Rzymu i opowiada o wiecznym mieście, a także na nowo się w nim zakochuje. Bywa w miejscach, o których turysta zaczytany w standardowych przewodnikach nie wie, mimo że ma je na wyciągnięcie ręki. Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we własnej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca nad Rzymem, ruiny świątyni Wenus – to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów i złodziei. Oraz wnuka Lugiego Pirandella, który – chcąc pozostać wolnym – mieszka na ulicy. „Rosita Steenbeek w atrakcyjny sposób łączy świat antyczny ze światem współczesnym” – „Haagsche Courant”. „Rzym jest cudowny dzięki lekkiemu i zabawnemu stylowi, jakim Steenbeek opisuje miasto” – „Algemeen Dagblad”. „Nieskrywana deklaracja miłości do Rzymu” – „PZC”. Rosita Steenbeek (ur. 1957) – holenderska pisarka, tłumaczka i aktorka. Studiowała kilka lat filologię klasyczną oraz teologię. Chciała kontynuować rodzinną tradycję i zostać pastorem. Zmieniła jednak zdanie i przeniosła się na wydział literatury holenderskiej i współczesnej na Uniwersytecie w Amsterdamie. Podczas studiów grała zarówno na scenie, jak i w filmach. Zadebiutowała w 1994 roku powieścią De laatste vrouw i od tego czasu opublikowała ponad dziesięć książek. Od prawie trzydziestu lat mieszka na zmianę w Amsterdamie i Rzymie.

36,90 zł
26,57 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

38
Matematyka. Zadania powtórkowe przed maturą. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zadania powtórkowe przed maturą. Zakres podstawowy
Dostępny34 szt.

Zbiór Zadania powtórkowe... pomoże uczniom w przygotowaniu się do matury z matematyki w zakresie podstawowym. Zadania dotyczą wszystkich treści nauczania, których znajomość będzie sprawdzana na egzaminie od roku 2015. Książka składa się z 9 skomponowanych tematycznie rozdziałów. Każdy rozdział zawiera: – krótkie przypomnienie teoretyczne, – zadania zamknięte, – zadania otwarte krótkiej odpowiedzi, – zadania otwarte rozszerzonej odpowiedzi. Na końcu są zebrane odpowiedzi i wskazówki do zadań. Staranne rozwiązanie zadań ze zbioru ułatwi radzenie sobie z mniej typowymi zadaniami w trakcie egzaminu. Do zbioru załączono zestaw wzorów matematycznych przydatnych na maturze oraz do rozwiązywania zadań w tym zbiorze.

22,00 zł
19,99 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 2,01 zł

39
Farby wodne w pastylkach 12 kolorów + pędzelek paletka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby wodne w pastylkach 12 kolorów + pędzelek paletka
Dostępny51 szt.

Farby wodne w pastylkach o wysokiej zawartości pigmentu, co umożliwia uzyskanie żywych, intensywnych kolorów. Kolory można ze sobą mieszać oraz rozcieńczać z wodą w celu stworzenia różnych odcieni. Barwnik zawarty w farbie wnika w papier i po wyschnięciu powstaje jednolita warstwa. Zmywalne ze skóry i ubrań za pomocą mydła i ciepłej wody. Plastikowa owalna paletka zawiera 12 kolorów farb w pastylkach o średnicy 25mm oraz pędzelek. Zdejmowane zamknięcie służy jednocześnie jako paletka do mieszania kolorów. Produkt dla dzieci od 3 lat.

18,99 zł
40
Testy kliniczne w badaniu kości, stawów i mięśni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy kliniczne w badaniu kości, stawów i mięśni
Niedostępny
Brak

Testy kliniczne to praktyczny przewodnik do szybkiego i prostego rozpoznania zaburzeń czynnościowych układu mięśniowo-szkieletowego. Badanie kliniczne, przeprowadzone w oparciu o zawarte w książce materiały, umożliwia sprawne diagnozowanie różnicowe. Nowe wydanie zawiera: – opis charakterystycznych objawów, – zestaw najważniejszych testów klinicznych do rozpoznawania chorób narządu ruchu, układu nerwowego i naczyniowego, – dokładny opis testów, sposób ich wykonania i zastosowania, – nowe, dodatkowe materiały – 18 testów i 65 ilustracji służących do utrwalenia wiadomości.

109,00 zł
101,37 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

41
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Dalsze losy trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej: Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy; Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy; Camille Desmoulins: wspaniały mówca, przystojniak pełen uroku, a zarazem człowiek zmienny i niegodny zaufania. Po tym jak zaznają oni uzależniającej rozkoszy władzy, Rewolucja pokaże swoją ciemną stronę, a wywołany tym koszmar dotknie całą ich trójkę. „Wspaniała lektura. Była to najlepsza i najgorsza z epok, a Hilary Mantel udało się uchwycić jedno i drugie” – „Time Out”.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

42
Dietoterapia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dietoterapia
Dostępny150 szt.

Nowoczesna publikacja dotycząca podstaw żywienia człowieka, a także żywienia w różnych schorzeniach z uwzględnieniem dietoprofilaktyki. W książce uwzględniono aktualny stan wiedzy dotyczącej zapotrzebowania energetycznego, roli węglowodanów, białka, tłuszczów, witamin i mikroskładników w żywieniu człowieka oraz ich znaczenie w terapii chorób. Omówiono również aktualnie rekomendowane zasady dietoterapii w takich schorzeniach, jak: otyłość, cukrzyca, dna moczanowa, choroby związane z rozwojem miażdżycy, nadciśnienie tętnicze, przewlekła choroba nerek, kamice układu moczowego, niedokrwistość, celiakia, fenyloketonuria, alergie pokarmowe, choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego i przewlekłe zapalenie trzustki. Publikacja będzie doskonałym źródłem praktycznej wiedzy z zakresu dietoterapii dla osób profesjonalnie zajmujących się dietetyką, studentów dietetyki i pielęgniarstwa oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

119,00 zł
110,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,33 zł

43
Farby wodne w pastylkach 12 kolorów + pędzelek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby wodne w pastylkach 12 kolorów + pędzelek
Dostępny87 szt.

Farby wodne w pastylkach o wysokiej zawartości pigmentu, co umożliwia uzyskanie żywych, intensywnych kolorów. Kolory można ze sobą mieszać oraz rozcieńczać z wodą w celu stworzenia różnych odcieni. Barwnik zawarty w farbie wnika w papier i po wyschnięciu powstaje jednolita warstwa. Zmywalne ze skóry i ubrań za pomocą mydła i ciepłej wody. Plastikowa paletka z zawieszką zawiera 12 kolorów farb w pastylkach o średnicy 30mm oraz pędzelek. Produkt dla dzieci od 3 lat.

18,99 zł
44
Maryja. Matka Jezusa w Nowym Testamencie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maryja. Matka Jezusa w Nowym Testamencie
Dostępny4 szt.

Odkrycie judaizmu zaprowadziło Franza Mussnera w jego teologicznej drodze do napisania Traktatu o Żydach przetłumaczonego na sześć języków, w tym także na język polski. Szczegółowe omówienie relacji Jezus – judaizm – Kościół naprowadziło wybitnego niemieckiego biblistę do zajęcia się tematem Maryi w środowisku Izraela i wczesnego Kościoła. Jako cel swojej pracy Franz Mussner postawił sobie nie tylko opracowanie biblijnych podstaw mariologii i kultu Maryi, ale również jeszcze większe włączenie Maryi w dialog ekumeniczny. Jego koncepcja dialogu ekumenicznego polega na biblijnym spojrzeniu na Maryję jako Żydówkę. Jest to ubogacające i jednoczące w badaniach egzegetycznych zarówno dla protestantyzmu, jak i katolicyzmu, i może zbliżyć te Kościoły w nauczaniu o Maryi, Matce Jezusa. Każdy, kto stawia sobie pytanie, czy pobożność maryjna jest słuszna, znajdzie w tej książce, jak pisze w przedmowie do wydania polskiego ks. Waldemar Chrostowski, rzetelną i kompetentną odpowiedź. Udzielając tej odpowiedzi, autor porusza tematy nawiązujące do wersetów Łk 1, 48 n. i Łk 11, 27 n. Mówi o początkach kultu we wczesnym Kościele, o wierze Maryi w świetle Listu do Rzymian, o „semantycznym wszechświecie” perykopy o Zwiastowania (Łk 1, 26-38), omawia maryjne tytuły Matka wierzących i Królowa Proroków, czyni uwagi do prorockiego charakteru Magnificat i przechodzi do omówienia 12 rozdziału Apokalipsy, traktując o Niewieście obleczonej w słońce i smoku. Ukoronowaniem tych rozważań jest artykuł Franza Mussnera Żydowskość Maryi – Maryi żydówki dołączony do wydania polskiego.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

45
Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki
Dostępny2 szt.

Słownik niemiecki, niemiecko-polski, polsko-niemiecki zawiera: • około 33 000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo, • podstawowa terminologia z wielu dziedzin, • wyrażenia idiomatyczne i potoczne, • zasady wymowy języka niemieckiego, • lista czasowników nieregularnych, • nazwy geograficzne, • przewodnik kulinarny.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

46
Słownik angielski. Angielsko-polski i polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik angielski. Angielsko-polski i polsko-angielski
Niedostępny
Brak

Słownik zawiera: • około 33 000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo, • podstawowa terminologia z wielu dziedzin, • wyrażenia idiomatyczne i potoczne, • fonetyczny zapis wymowy, • lista czasowników nieregularnych, • nazwy geograficzne, • przewodnik kulinarny.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

47
Najlepsza oferta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsza oferta
Dostępny6 szt.

Ta niezwykła książka to autorski szkic scenariusza filmu „Koneser” (noszącego w oryginale tytuł „Najlepsza oferta”), opatrzony komentarzem znakomitego polskiego reżysera Janusza Majewskiego, wzbogacony o znakomite zdjęcia z planu filmowego. To również bogactwo wiedzy o procesach powstawania filmu i o jego reżyserze. „Zanim opowiem swoją historię – opowiada we wstępie Tornatore – najczęściej noszę ją w sobie długo, nawet przez całe lata, i dopiero wtedy, kiedy sam siebie przekonam, że jest już dostatecznie solidnie zbudowana i uzyskała dobrą dramaturgię, gotów jestem opowiedzieć ją pierwszemu producentowi, który mnie zapyta, czy mam w głowie jakiś pomysł do zrealizowania. Przy Najlepszej ofercie sprawa potoczyła się w jeszcze bardziej skomplikowany sposób. Film ma więc prawdziwie niecodzienne początki. W moich notatkach pojawiała się już w połowie lat osiemdziesiątych – w różnych projektach scenariuszowych i innego rodzaju zamysłach – postać dziewczyny bardzo w sobie zamkniętej, która na skutek wielu poważnych problemów psychicznych izolowała się w domu, bała się wychodzić na ulicę i przebywać między ludźmi. Tę postać podsunął mi pewien konkretny, znany z życia przypadek. Pociągał mnie pomysł, żeby taką postać wykorzystać: zajmowałem się nim co prawda sporadycznie, ale chętnie. Szkicowałem sobie osobowość tej dziewczyny, wydarzenia z jej życia, i próbowałem ułożyć z nich jakąś historię, w której ona wzięłaby udział. Chciałem wyobrazić sobie również inne postacie, które mogłyby mieć do czynienia z tą wymyśloną dziewczyną, ale nie umiałem wpaść na takie, które by mnie zadowoliły, a przede wszystkim nie znajdowałem żadnego zakończenia dla tak obmyślanej gmatwaniny. Dziewczyna przez wiele lat była więc nie tylko uwięziona we własnym domu, ale również w szufladzie mojego biurka. I wreszcie pewnego dnia natknąłem się na inną postać, również zagubioną na tej czyśćcowej górze nagromadzonych notatek i również czekającą na wzięcie udziału w jakiejś odpowiedniej dla niej historii. Była to z kolei postać mężczyzny. Człowieka obracającego się w świecie sztuki i kolekcji antykwarycznych, w tych kręgach, które zawsze mnie pociągały. O takiej postaci też już od dłuższego czasu myślałem. Pamiętam chwilę, gdy zdecydowałem się zrobić z niego eksperta prowadzącego aukcje sztuki i gdy zacząłem przypisywać mu manię noszenia rękawiczek. Ale i w tym wypadku wydarzenia wymyślane w związku z tą postacią wciąż mnie nie zadowalały. Cała historia dość dobrze się rozwijała i nawet się rozpędzała, ale nie miałem dla niej takiego zakończenia, na jakie mógłbym się zgodzić”.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

48
Anatomia człowieka tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia człowieka tom 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie IV omówiono ośrodkowy układ nerwowy.

149,00 zł
138,57 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,43 zł

49
Gastronomia. Tom 3. Działalność gospodarcza w gastronomii. Technik żywienia i usług gastronomicznych. Kucharz. Podręcznik, wydanie 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gastronomia. Tom 3. Działalność gospodarcza w gastronomii. Technik żyw...
Dostępny139 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodach kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizuje treści z zakresu PDG w branży gastronomicznej. Podręcznik prezentuje wiedzę niezbędną do opanowania umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze gastronomicznym. Zdjęcia oraz rysunki ułatwiają zrozumienie zgromadzonej w książce treści, szybkie kojarzenie informacji i zapamiętywanie ich. Natomiast pytania i ćwiczenia do wykonania w praktyce stanowią wsparcie w przygotowaniu do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowym atutem są liczne ciekawostki, które wzbogacają wiedzę ucznia i pozwalają mu lepiej orientować się w tematyce podręcznika. Numer dopuszczenia MEN: 1/2014

62,80 zł
55,89 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,91 zł

50
W głąb lawendowych uliczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głąb lawendowych uliczek
Dostępny14 szt.

W głąb lawendowych uliczek Klaudii Kopiasz, to niezwykła, trochę magiczna, pełna zmysłowości opowieść o szukaniu tego, co w życiu jest najważniejsze, lecz z czego czasami zbyt późno zdajemy sobie sprawę. Miłości. Bohater powieści, Oliver Blake poznaje pewnego dnia Giovanniego, właściciela księgarni. Między mężczyznami rodzi się przyjaźń. Księgarz wręcza Oliverowi powieść, dzięki której młody nowojorczyk przewartościuje swoje życie i będzie chciał mu nadać prawdziwy sens.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

Wróć do góry