hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2014.08.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 12 sierpnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Terapia depresji skoncentrowana na emocjach (Leslie S. Greenberg, Jeanne C. Watson), na drugim Tryptyk oksytański (Adam Wodnicki). Kolejny produkt to Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli (Ałbena Grabowska) oraz Wiosna, lato, jesień, zima... (Małgorzata Strzałkowska).
1
Terapia depresji skoncentrowana na emocjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia depresji skoncentrowana na emocjach
Dostępny
54 szt.

W niniejszej książce autorzy, Leslie S. Greenberg i Jeanne C. Watson, eksperci w dziedzinie terapii skoncentrowanej na emocjach (emotion-focused therapy – EFT), opisują zastosowanie tej techniki u pacjentów z depresją. Greenberg i Watson przytaczają wyniki badań, w których EFT porównano z terapią poznawczo-behawioralną i terapią skoncentrowaną na kliencie oraz wskazują, w jaki sposób pokierować leczeniem EFT, by było ono skuteczne u pacjentów depresyjnych. W publikacji omówiono naturę depresji oraz różnorakie metody jej leczenia, a także rolę emocji w tym procesie. Terapia depresji skoncentrowana na emocjach ma wymiar przede wszystkim praktyczny, choć rozważania mają solidne podstawy teoretyczne. Konkretnym narzędziom terapeutycznym towarzyszą opisy przypadków, tzn. zapisy z sesji oraz omówienie leczenia. Książka stanowi doskonałe wprowadzenie do EFT dla wszystkich, którzy chcieliby stosować tę technikę w leczeniu pacjentów z depresją.

66,00 zł
52,14 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,86 zł

3 osoby kupiły
2
Tryptyk oksytański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tryptyk oksytański
Dostępny
35 szt.

Tryptyk oksytański to zebrane w jednym tomie trzy książki Adama Wodnickiego: Notatki z Prowansji, Obrazki z krainy d'Oc i Arelate. Obrazki z niemiejsca w nowym wydaniu – poprawionym, poszerzonym, uzupełnionym nowymi fragmentami. Złączone w jednym tomie, zyskują nową tożsamość. Opisy, obrazy ukazują w nim pełniejszy obraz kraju, który – choć zbudowany z mitów i marzeń – jest bardziej rzeczywisty niż rzeczywistość. Tryptyk oksytański „to wyznanie miłosne i erudycyjny esej, portret kreślony z wyjątkową wrażliwością na barwy, zapach, dźwięki – i medytacja o kulturze. A także – jak wszystkie wybitne dzieła podróżopisarstwa – traktat o samopoznaniu” – Tomasz Fiałkowski (Lektor), Czas i słowo, „Tygodnik Powszechny”, nr 37 (3349), 15 września 2013. „(Ta książka) jest gęsta niczym fioletowe cienie, którymi ogromne platany plamią resztki starych bruków w Arles. Każda zmiana oświetlenia zmienia kontury, lada podmuch wprawia je w ruch, a cała wibrująca siatka obrazów, znaczeń, mitów i snów tworzy z mojej głowy „magiczną latarnię”, aż sam już nie wiem, czyje iryzacje oglądam? Bo choć nigdy nie byłem w Prowansji, czytając Adama Wodnickiego, mam dziwne wrażenie, jakbym powracał do krainy dobrze mi znanej z dzieciństwa, do krainy, o której nieraz wcześniej śniłem, tyle że po przebudzeniu nie potrafiłem jej nigdzie umiejscowić, a teraz, dzięki jego wspaniałej prozie, wiem już, gdzie to jest” – Mariusz Wilk, Chylę czoła, „Zeszyty Literackie”, nr 121/2013.

89,00 zł
64,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

4 osoby kupiły
3
Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli
Dostępny
39 szt.

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Ci, którzy przeżyli. Tom pierwszy sagi: Czerwiec 1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny, ojciec nowonarodzonych dziewczynek, opłakuje ukochaną żonę, patrząc z lękiem w przyszłość – ma bowiem pod opieką nie tylko bliźniaczki, ale również dwóch synków. Bracia Stanisława oraz jego rodzice, Bronisława i Antoni, jednoczą swoje siły w obliczu tragedii. Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia – pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna... Długie lata I wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt, które niesie ze sobą dwudziestolecie międzywojenne, chociaż przewrotny los nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym niepokojem obserwują, jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha. Ałbena Grabowska – lekarz neurolog-epileptolog (obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, pełni także funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Epileptologii). Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi książkę o Bułgarii Tam, gdzie urodził się Orfeusz, cykl powieści dla dzieci oraz powieść Lot nisko nad ziemią (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014).

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

2 osoby kupiły
4
Wiosna, lato, jesień, zima... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna, lato, jesień, zima...
Dostępny
159 szt.

Książeczka kartonowa dla najmłodszych dzieci z unikalnej na rynku serii "Bajeczki dla maluszka". Pięknie ilustrowana, wesoła opowiastka o tym, jak zmieniają się pory roku. Rytmiczny wierszyk znakomicie ćwiczy pamięć, a pełne kolorów i ciepłego humoru obrazki, namalowane na płótnie, zapraszają do zabawy w "czytanie".

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
5
60 nowych eksperymentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60 nowych eksperymentów
Dostępny
36 szt.

Kolejne, 60 doświadczeń dla najmłodszych – tym razem dotyczących ludzkiego ciała, roślin, przestrzeni kosmicznej, konstrukcji, dźwięków oraz powietrza. Opatrzone zabawnymi rysunkami czytelne instrukcje z pewnością wzbudzą ciekawość świata w każdym początkującym „naukowcu”.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
6
Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Więcej niż książka kucharska, więcej niż rozmowa! Piąty smak jest niczym szósty zmysł. Wykracza ponad doznania zarezerwowane dla podniebienia. Jest trudny do nazwania i dla wielu osób nieosiągalny. Niektórzy po prostu go mają. To z nimi rozmawia Łukasz Modelski - o kuchni, smakowaniu, piciu, literaturze, historii, miłości, przypadku i zmysłach. Celowo nie ma wśród nich absolwentów szkół kucharskich. To na swój sposób amatorzy, którzy przerośli niejednego mistrza: restauratorka i dziennikarka Agnieszka Kręglicka; laureatka Pulitzera, prywatnie żona Radosława Sikorskiego – Anne Applebaum; twórca międzynarodowego ruchu Slow Food Carlo Petrini; Patricia Atkinson – Angielka, która osiadła we Francji, by produkować wino; autorka Jedz, módl się, kochaj Elizabeth Gilbert; kucharz i bibliofil - Grzegorz Łapanowski; koneser wina Tomasz Kolecki-Majewicz i smakosz whisky Charles MacLean; osobista kucharka Mitterranda Daniele Mazet-Delpeuch oraz Michel - prawnuk Auguste Escoffiera, najsłynniejszego francuskiego kucharza XX wieku, który przed laty wspominał o istnieniu "piątego smaku". Poza słodkim, słonym, kwaśnym i gorzkim podejrzewał, że czujemy coś jeszcze. Zgodnie z językiem epoki nazywał to "wyśmienitością". Sto lat później japońskim naukowcom udało się odszukać i zbadać receptory piątego smaku. Według nich "umami"jest smakiem "pełnym", "domykającym" inne smaki. Piękne, barwne wydanie okraszone starymi rycinami i przepisami kulinarnymi na ulubione dania niektórych rozmówców.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7
Smok w powidłach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smok w powidłach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.08

Na śniadanie serwujemy powidła śliwkowe od druhny ciotuni i inne przysmaki z dzieciństwa. Do tego króciutkie zabawne wierszyki. I harce z Wronką do południa! W porze obiadu mądre opowiadanie, a na deser Placek Zgody i Pogody. Po południu – grzybobranie zakończone odwiedzinami u liska Maciusia, posiadacza najpiękniejszego ogona na świecie! Na kolację opowieść o zgubionej piątej klepce… Kotek kończy już swoje mleczko, a wy posłuchajcie Kołysanki smoków i Piosenki śpiocha. Smacznego czytania! Zbiór tekstów Joanny Papuzińskiej – od lat chętnie czytanej przez kolejne pokolenia dzieciaków. Autorki ciepłej, pogodnej, ale jednocześnie energicznej i pełnej fantazji, znającej doskonale prosty dziecięcy świat marzeń i emocji.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

8
Dziennik. Tom 2 i 3. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik. Tom 2 i 3. Audiobook
Witold Gombrowicz, Wydawnictwo Literackie
Dostępny
4 szt.

Drugi i trzeci tom Dziennika, obejmujący lata 1957-1969, Opus Magnum Witolda Gombrowicza w porywającej interpretacji Mariusza Bonaszewskiego! Wyjątkowe, nie znajdujące porównania w polskiej literaturze dzieło, które od półwiecza nie straciło na aktualności. Z osobistych utarczek Witolda Gombrowicza z całym światem powstał dziennik, który przekracza wszystkie możliwe granice, wywołuje tematy przemilczane i te, którymi żył i nadal żyje świat. Wydanie zawiera dwie płyty CD.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

9
Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Julita Bator zmieniła nawyki żywieniowe Polaków. Pokazała jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. Teraz przedstawia książkę pełną prostych i praktycznych przepisów sprawdzonych na własnej rodzinie. Autorka myślała, że nie ma rady na choroby jej dzieci. Wystarczyła jednak zmiana sposobu żywienia. Teraz sama piecze bułki orkiszowe i przyrządza domowy jogurt bez chemicznych dodatków. Małymi krokami wprowadziła rewolucyjne zmiany i nie martwi się już antybiotykami ani wizytami u lekarzy. Odpowiadając na potrzeby czytelników proponuje praktyczną książkę złożoną z 80 nowych przepisów na dania bez polepszaczy i sztucznych barwników. W książce znajdziesz proste i niedrogie pomysły na: - własne pieczywo, - drugie śniadanie do pracy i szkoły, - nietypowe potrawy na przyjęcia dla dzieci, - desery dla łasuchów, - dania świąteczne.

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

10
Odpływ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpływ
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

I. Funder zwany Chaplinem ma 15 lat, właśnie wyjechał z matką na wakacje. Jest lipiec 1969 roku, za kilkanaście dni Neil Armstrong stanie na powierzchni Księżyca. Funder chce napisać o tym wiersz, ale nie uda mu się stworzyć niczego poza tytułem. II. Kiedy w amerykańskim miasteczku Karmack liczba nieszczęśliwych wypadków wzrosła o 18 procent, szeryf postanawia zatrudnić pośrednika, który będzie przekazywał tragiczne wieści rodzinom poszkodowanych. Posadę otrzymuje Frank Farelli. Niektórzy twierdzą, że Farelli przynosi nie tylko wiadomości o nieszczęściach, ale również same nieszczęścia. III. Funder jest już po pięćdziesiątce, właśnie opuścił ośrodek terapeutyczny w stanie Maryland. Jest cenionym pisarzem, ale po śmierci ojca przeżył załamanie nerwowe. „Najpierw straciłem ojca, potem straciłem powieść, a na koniec straciłem rozum" – mówi. Te trzy historie, misternie połączone na bardzo wielu poziomach, składają się na Odpływ, nową powieść Larsa Saabye Christensena, autora niezapomnianego Półbrata i głównego norweskiego pretendenta do Literackiej Nagrody Nobla. W najnowszej książce norweski pisarz powraca do swoich ulubionych wątków i tematów: relacji dziecko-rodzice, dojrzewania i drobnych niedoskonałości fizycznych, które definiują osobowość. Znakiem rozpoznawczym Saabye Christensena są też postaci kobiet: świetliste, tajemnicze i emanujące swoistą melancholią. Książka została uznana przez prasę za arcydzieło i jest uważana za najlepszą powieść autora. Ostry, zabawny i wstrząsający Odpływ to propozycja dla wszystkich, którzy kochają filmy braci Coen i nie mogą się uwolnić od chłodnego czaru prozy Karla Ove Knausgarda. Saabye Christensen hipnotyzuje tak samo, ale czułość, z jaką opisuje swoich niedoskonałych bohaterów, sprawia, że Odpływ emanuje niezwykłym ciepłem. Od tej książki nie sposób się uwolnić. Zaczyna się jak echo, a kończy jak niewątpliwe arcydzieło. – „Aftenposten” Czuła i smutna opowieść o śmierci, winie i pojednaniu. Najlepsza powieść Christensena od czasu Półbrata. –„ Adresseavisen” „Odpływ” jest zabawny, a jego zakończenie – intensywne, szczere i tak piękne, że rozłożyło mnie na łopatki. – „Dagbladet” Nowa powieść Christensena przerosła nasze – wygórowane – oczekiwania. Autor nigdy nie był w tak znakomitej formie. – Norsk Rikskringkasting (norweska telewizja publiczna)

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

11
Księgi biblijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi biblijne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.17

Tom Księgi biblijne gromadzi przekłady wszystkich ksiąg biblijnych tłumaczonych i wydawanych osobno przez noblistę: Księgę Psalmów, Księgę Hioba, Księgi Pięciu Megilot, Księgę Mądrości, Ewangelię według Marka, Apokalipsę. W opinii ks. Józefa Sadzika księgi Starego Testamentu w tłumaczeniu poety są „niezwykle wierne" w stosunku do oryginału, a jego język „odważny, hieratyczny i twórczo sięgający do rdzennej polszczyzny". W Przypisie po latach, otwierającym tom, poeta wspomina pierwsze chwile pracy z wyjątkowymi tekstami: „Moje zwrócenie się do Biblii można rozmaicie wyjaśniać, choć naprawdę zbiegły się tutaj różne przyczyny. Rozmyślałem dużo nad nowymi wersjami tekstów liturgicznych i potrzebą sakralizacji mowy, i to była jedna z przyczyn. Spotkały mnie osobiste nieszczęścia, m.in długotrwała choroba mojej żony, Janki, i to zapewne była druga z przyczyn. Wreszcie namowy księdza Józefa Sadzika, wskutek których, przygotowując się do zadania, nauczyłem się hebrajskiego i greki. Uważałem, że nie wystarcza, jak to zwykle działo się w Polsce, przekład z łaciny. [...] Przekłady biblijne dały mi sporo korzyści przez instynktowne sięgnięcie do źródeł polszczyzny, dzięki rozmyślaniu o moich poprzednikach, począwszy od Psałterza puławskiego. Mimo anglojęzycznego otoczenia nie odczuwałem nigdy wahań w moim polskim i posługiwałem się angielskim prawie wyłącznie w przedmiotach odległych od samej poezji". [Kraków, 2003] Księgi biblijne trafią do księgarń 28 sierpnia. To kolejny tom serii „Dzieła zebrane".

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

12
Wierzę w Kościół. Religia. Karty pracy dla 6 klasy szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę w Kościół. Religia. Karty pracy dla 6 klasy szkoły podstawowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.26

Karty pracy do religii do 6 klasy szkoły podstawowej AZ-23-01/10-LU-2/14  Teczka pracy do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczona dla klasy 6 szkoły podstawowej, może być stosowana jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-23-01/10-LU-2/14 pod redakcją ks. Waldemara Janigi. Karty pracy przygotowane zostały z myślą o uczniach, aby dzięki zaproponowanym tu zadaniom, mogli powtórzyć i utrwalić treści poznawane na katechezie. Ćwiczenia są różnorodne, dzięki czemu nie nudzą, zmuszają do myślenia i kreatywności.

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

Wróć do góry