hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.08.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 8 sierpnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Prawo rzymskie Instytucje (Wołodkiewicz Witold, Zabłocka Maria), na drugim Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie (David Weber). Kolejny produkt to Direkt 2A Deutsch hautnah neu. Podręcznik z ćwiczeniami do języka niemieckiego z płytą CD. Zakres rozszerzony (Giorgio Motta) oraz Charakterystyka antropologiczna przedrolniczych społeczności na ziemiach polskich (Wanda Kozak-Zychman).
1
Prawo rzymskie Instytucje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rzymskie Instytucje
Dostępny63 szt.

Podręcznik Prawo rzysmkie. Instytucje obejmuje pełny program nauczania prawa rzymskiego realizowany na wydziałach prawa w Polsce. Książka nawiązuje do sytematyki Instytucji Gaiusa i Justyniana. Składa się z 11 rozdziałów, w których zostały przedstawione następujące zagadnienia: znaczenie prawa rzymskiego w dziejach Europy, rzymskie definicje prawa, źródła prawa; prawo osobowe, prawo rodzinne, prawo rzeczowe, prawo spadkowe, zobowiązania, proces; zarys pojustyniańskich dziejów prawa rzymskiego i jego wpływ na współczesne kodyfikacje i praktykę prawną.

55,00 zł
45,65 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,35 zł

1 osoba kupiła
2
Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie
Dostępny2 szt.

Szósty tom cyklu „Schronienie” Wojna domowa z religijnymi fanatykami, głód i chaos – jak zapobiec upadkowi republiki? Kościół Boga Oczekiwanego panował niepodzielnie nad wszystkimi domenami Schronienia. Po wielu stuleciach zastoju wyspiarskie królestwo Charisu zaczęło kwestionować edykty Kościoła Matki – zachęcane do tego przez tajemniczego mnicha-wojownika Merlina Athrawesa. Ogłoszenie przez Charis deklaracji niepodległości wywołuje krwawy konflikt, a Republika Siddarmarku pogrąża się w chaosie. Bunt przeciw Lordowi Protektorowi doprowadza do wojny domowej. Cesarz Cayleb z Charisu, jego żona Sharleyan i zaufany Merlin Athrawes próbują ocalić dawną republikę od głodu, posyłając z transportami żywności kolejne oddziały wojska, mające pokonać „ochotników” przybywających do Siddarmarku z sąsiednich Ziem Świątynnych. Sytuacja wewnątrz Świątyni jest równie skomplikowana. Z jednej strony buntowników wychwala się za twardą postawę wobec schizmy, z drugiej podnosi się coraz więcej głosów krytyki ze strony tych, którzy pamiętają, że istnienie Kościoła Matki zależy w dużym stopniu od danin pobieranych w bogatej ongiś republice… i którzy zaczynają się zastanawiać, do czego doprowadzi głód panujący na tamtych ziemiach. David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (Honor Harrington, Starfire) i rewelacyjnej space opery Schronienie. Łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy, aż 22 tytuły trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

3
Direkt 2A Deutsch hautnah neu. Podręcznik z ćwiczeniami do języka niemieckiego z płytą CD. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Direkt 2A Deutsch hautnah neu. Podręcznik z ćwiczeniami do języka niem...
Niedostępny
Brak

Seria Direkt Deutsch hautnah neu jest doskonałym wyborem przy przygotowaniu do matury na poziomie rozszerzonym. Seria "Direkt Deutsch hautnah neu": w wydaniu semestralnym po dwa tomy na pierwszy i drugi rok nauki oraz tom łączony na ostatni rok nauki, realizuje wymagania ESOKJ na poziomie B2, przygotowuje do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, zawiera zadania maturalne na egzamin ustny opracowane zgodnie z nową formułą egzaminu.

35,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

4
Charakterystyka antropologiczna przedrolniczych społeczności na ziemiach polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charakterystyka antropologiczna przedrolniczych społeczności na ziemia...
Dostępny2 szt.

Ludność przedrolnicza to społeczności zbieracko-łowieckie, których egzystencja oparta była na gospodarce ekstensywnej, czyli przyswajalnej – przede wszystkim na polowaniu, rybołówstwie i zbieractwie. Poprzedzała ona często chronologicznie, a niekiedy egzystowała równolegle z grupami, których gospodarka miała charakter intensywny, tj. wytwórczy. Jej podstawę stanowiła uprawa roli i (lub) hodowla zwierząt, głównie bydła i trzody chlewnej. Gospodarka ekstensywna właściwa była grupom ludzkim z paleolitu, mezolitu i tzw. paraneolitu (subneolitu), intensywna zaś –z neolitu i okresów następnych. Głównym celem niniejszej publikacji jest prezentacja i analiza materiałów antropologicznych należących do społeczności przedrolniczych z kręgu „Homo sapiens”, odkrytych dotychczas na ziemiach polskich. Ideą przewodnią była próba całościowego spojrzenia na dzieje oraz biologię tych właśnie grup ludzkich zasiedlających ziemie polskie już w górnym paleolicie. Zebrane i przedstawione w opracowaniu wyniki badań szczątków kostnych z 39 stanowisk uzupełnione zostały o przykłady odkrytych tam także artefaktów archeologicznych i o dokonane na ich podstawie rekonstrukcje obrzędu pogrzebowego.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

5
Teacher Education in Ukraine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teacher Education in Ukraine
Dostępny3 szt.

The referred collection is aimed at awareness of the problems of theory and practice of training teachers of professional activities at different types of educational establishments in Ukraine [.,..] Among the valuable things for pedagogical science is the formation of teacher's pedagogical skill in pedagogical view of Ukraine, the use of innovative technologies, psychologicaly-pedagogical fundamentals of training teachers. The collection is topical and innovative in many respects. The collection will be useful for teaching employees of different types of educational establishments, researchers in the field of pedagogy, everyone who is interested in the problems of education, theory and practice of teachers training and the problems of bringing up the rising generation. Prof. dr hab. Olha Kobriy (an excerpt from the review)

31,50 zł
24,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,61 zł

6
W kręgu integralnego nacjonalizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu integralnego nacjonalizmu
Niedostępny
Brak

Naród w ujęciu Dmytra Doncowa i Romana Dmowskiego był organizmem żywym i uzewnętrzniającym swoje samoistne trwanie tylko w drodze permanentnej aktywności, dążenia do rozwoju i poszerzania wpływów. Uosabiające go nacjonalizmy obaj ideolodzy przedstawiali natomiast jako zbiór idei najlepiej odzwierciedlających pragnienie "duszy" danego narodu. Definiując je, zazwyczaj odwoływali się do tych samych wartości. "Czynny nacjonalizm" Doncowa i "myśli nowoczesne" Dmowskiego zawierały jednak nie tylko wiele punktów wspólnych, ale też pewne różnice. Charakter obydwu koncepcji radykalnego nacjonalizmu (we współczesnej literaturze na ogół określanego mianem nacjonalizmu integralnego) uzależniony był bowiem od wielu czynników, przede wszystkim jednak od struktury wewnętrznej reprezentowanej wspólnoty, jej życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego. Paradoksem przy tym było, że obaj myśliciele uważali się za reprezentantów cywilizacji Zachodu i jednocześnie głosili walkę z utożsamianymi z nią ideami demokracji, liberalizmu, egalitaryzmu i humanizmu.

48,30 zł
38,16 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,14 zł

7
Starszy pan musi umrzeć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starszy pan musi umrzeć
Dostępny292 szt.

Drugi tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej i roztrzepanej adeptce medycyny sądowej. Połączenie kryminału, powieści obyczajowej i romansu. Dowcipne i nietuzinkowe. Życie Alice Allevi nie jest usłane różami. Co prawda poradziła sobie jakoś z nieprzychylnymi jej kolegami i rozwiązała kryminalną zagadkę, ale właśnie koło nosa przeszedł jej staż w Paryżu, gdzie mieszka jej ukochany Arthur. Kiedy jeden ze starszych kolegów po fachu proponuje jej współpracę przy dziwnym i trudnym przypadku, Alice rzuca się w wir pracy. Sprawa dotyczy samobójstwa sędziwego Konrada Azaisa, pisarza węgierskiego pochodzenia od lat mieszkającego wraz z liczną rodziną nieopodal Rzymu. Inspektor Calligaris podejrzewa, że staruszek nie rozstał się z tym światem dobrowolnie, a wcześniejsza diagnoza o jego niepoczytalności była wyssana z palca. Wydaje się, że jedyną osobą, która może pomóc w rozwikłaniu zagadki jest piętnastoletnia wnuczka Azisa, Clara, która była bardzo związana z dziadkiem. Dziewczyna jednak zamknęła się w sobie i by skłonić ją do współpracy, Alice będzie musiała zaczerpnąć z najgłębszych pokładów cierpliwości...

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

8
Emerytalne systemy ubezpieczeniowe we Włoszech i w Polsce - studium porównawcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emerytalne systemy ubezpieczeniowe we Włoszech i w Polsce - studium po...
Dostępny6 szt.

Książka ?Emerytalne systemy ubezpieczeniowe we Włoszech i w Polsce ? studium porównawcze? powstała na bazie rozprawy doktorskiej pod tym samym tytułem, która została obroniona w Instytucie Polityki Społecznej na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w 2010 roku. Promotorem pracy był prof. dr hab. Julian Auleytner, recenzentami ? prof. UW dr hab. Gertuda Uścińska z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr hab. Tadeusz Szumlicz ze Szkoły Głównej Handlowej. Tematyka poruszana w niniejszej publikacji jest swoistego rodzaju kontynuacją tematyki podjętej w innej książce mojego autorstwa pt. ?Reformy emerytalne we Włoszech w latach 90. XX wieku?, która powstała na bazie pracy magisterskiej, także obronionej w Instytucie Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Analizując system emerytalny we Włoszech, dostrzegłam kilka analogii do polskiego systemu emerytalnego. Uznałam, że temat jest na tyle ciekawy, że warto byłoby zbadać, na ile oba systemy są zbieżne, w jakich obszarach można mówić o podobieństwie, czy Polacy mogliby czerpać inspirację z rozwiązań włoskich. Tej tematyce postanowiłam poświęcić swoją rozprawę doktorską, a w konsekwencji ? niniejszą publikację. Z uwagi na fakt, iż rozprawa doktorska została obroniona w 2010 r., dokonałam aktualizacji oraz uzupełnienia o informacje poświęcone reformom systemów emerytalnych w obu krajach /stan na maj 2014 r./. Joanna Plak

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

9
Prenatal and Postnatal Care - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prenatal and Postnatal Care
Niedostępny
Brak

Prenatal and Postnatal Care: A Woman-Centered Approach is a comprehensive resource for the care of the pregnant woman before and after birth. Ideal as a graduate text for newly-qualified adult nurses, family and women?s health practitioners, and midwives, the book can also be used as an in-depth reference for antenatal and postpartum care for those already in practice. Beginning by outlining the physiological foundations of prenatal and postnatal care, and then presenting these at an advanced practice level, the book moves on to discuss preconception and prenatal care, the management of common health problems during pregnancy, and postnatal care. Each chapter includes quick-reference definitions of relevant terminology and statistics on current trends in prenatal and postnatal care, together with cultural considerations to offer comprehensive management of individual patient needs. Written by experts in the field, Prenatal and Postnatal Care: AWoman-Centered Approach, deftly combines the physiological foundation of prenatal and postnatal care with practical application for a comprehensive, holistic approach applicable to a variety of clinical settings.

379,38 zł
265,57 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 113,81 zł

10
Towar jako przedmiot handlu. Prowadzenie sprzedaży. Tom 1. Podręcznik. Technik handlowiec. Sprzedawca. Technik księgarstwa. Kwalifikacja A.18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towar jako przedmiot handlu. Prowadzenie sprzedaży. Tom 1. Podręcznik....
Dostępny129 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodach sprzedawca, technik handlowiec i technik księgarstwa. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji A.18. (Prowadzenie sprzedaży). W publikacji dokładnie omówiono towary żywnościowe – zwrócono uwagę na informacje istotne dla konsumenta. Zaprezentowano wybrane grupy towarów nieżywnościowych oraz zasady dotyczące transportu i magazynowania. Wskazano najważniejsze akty prawne związane z jakością produktów i bezpieczeństwem klienta. Opisano procedurę przyjęcia towarów, ich kontroli jakościowej i ilościowej. Zwrócono uwagę na BHP i techniki ergonomicznej pracy na stanowisku sprzedawcy. Szczególny nacisk położono na ochronę praw konsumenta, uczciwość i odpowiedzialność sprzedawcy. Pytania kontrolne pomogą uczniowi sprawdzić poziom wiedzy. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela. Numer dopuszczenia MEN: 87/2013

46,60 zł
41,47 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,13 zł

11
604 zagadki o Wrocławiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
604 zagadki o Wrocławiu
Niedostępny
Brak

W ostatnich kilku latach na fali ponownego zainteresowania historią Wrocławia, wiele miejsca poświęca się nieznanym dziejom miasta. Szczególnie cieszy coraz bogatsza grupa pamiętników, dzienników i wspomnień dawnych i obecnych mieszkańców Wrocławia oraz wydawnictw encyklopedycznych. Jednak nadal odczuwamy brak literatury dydaktycznej, która wykorzystując sposoby ze szkolnych podręczników, byłaby nieocenioną pomocą w nauce o dziejach Wrocławia. Lukę tę poniekąd wypełnia poniższe wydawnictwo, będące swoistą kontynuacją książek „500 zagadek o Wrocławiu” Tadeusza Szumskiego (1971) oraz „434 zagadki o Wrocławiu” Andrzeja Konarskiego (1999), na których wyrosły już dwa pokolenia miłośników historii Dolnego Śląska. Jestem pełen podziwu dla pracy, jaką autor włożył w opracowanie tego wydawnictwa. Ułożenie pytań i dopasowanie do nich odpowiedzi bez wątpienia nie było zajęciem prostym. Powstała publikacja cenna i ważna, która mam nadzieję znajdzie się w większości wrocławskich szkół i domów. dr Maciej Łagiewski

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

12
Układanka logiczna Zero +1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka logiczna Zero +1
Quercetti
Niedostępny
Brak

Proste, ale pomysłowe narzędzie, które w zabawny i intuicyjny sposób wprowadzi dzieci w świat liczb. Pierwszy bieg w prawo oznacza jednostki 1-10, drugi bieg dziesiątki, a trzeci setki. Obracając pierwszym biegiem 10 kliknięć, drugi bieg przesuwa się o jedną jednostkę, i tak dalej. W ten sposób można dodawać i odejmować. Szczegółowa instrukcja znajduje się wewnątrz opakowania. Przeznaczone dla dzieci powyżej 4 lat.

75,80 zł
68,98 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,82 zł

13
Łódzka prasa codzienna w okresie stalinowskim... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódzka prasa codzienna w okresie stalinowskim...
Dostępny11 szt.

Dlaczego w ówczesnej prasie nie można było drukować przepisu na bigos? Jaką rolę pełniło ,,świeże oko" w redakcji? Z powodu jakiego słowa ,,bezpieka" skonfiskowała cały nakład gazety? Gdzie trafiały gazety, które robotnik kupował w ramach obowiązkowej prenumeraty? Która z łódzkich redakcji najlepiej radziła sobie we współzawodnictwie pracy na największą liczbę napisanych artykułów? Jaki był wówczas status materialny i pozycja społeczna dziennikarza? To tylko nieliczne z pytań, na które autor Grzegorz Mnich stara się odpowiedzieć w książce Łódzka prasa codzienna w okresie stalinowskim (1948-1956). Czytelnik pozna świat ,,bikiniarzy, sabotażystów, szkodników społecznych i kułaków". Dowie się, co naprawdę znaczyła kreatywna księgowość i przecinanie wstęg na budowach istniejących tylko na papierze.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

14
Czepek silikonowy Ryba zielony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czepek silikonowy Ryba zielony
Niedostępny
Brak

Czepek silikonowy Przeznaczony dla najmłodszych. Wykonany z najwyższej jakości 100% silikonu, zapewnia komfort dopasowując się do głowy, a podwyższona odporność na chlor daje gwarancję długiego użytkowania. Wizerunek płynącej rybki. Parametry: - Materiał: silikon - Zwiększona odporność na chlor - Grafika: rybka

10,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry