hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.07.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 28 lipca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kobieta z pazurem (Anna Kleiber), na drugim Manga. Podręcznik rysowania (Sonia Leong). Kolejny produkt to Niezbędnik narodowca (praca zbiorowa) oraz Menedżer jako coach (Andrew Gilbert, Jenny Rogers, Karen Whittleworth).
1
Kobieta z pazurem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta z pazurem
Dostępny3 szt.

Dowcipny romans z wątkiem kryminalnym. Justyna, świeżo po trzydziestce, jest samotna i nie potrafi w nikim się zakochać. Staje się samotna jeszcze bardziej, gdy jej ojciec wyprowadza się do kobiety, z którą właśnie się związał. W dodatku Justyna traci pracę. Na szczęście wkrótce znajduje zatrudnienie w nieco dziwnym biurze matrymonialnym, które otworzył jej szkolny kolega. Tymczasem w okolicy dochodzi do tajemniczego morderstwa, którego ofiarą jest znajomy mieszkającej po sąsiedzku pani Eugenii. Donosząc Justynie o tym, pani Eugenia prosi ją jednocześnie, by zaopiekowała się młodym księdzem, który przyjechał do swego wuja, innego sąsiada, na dłuższy urlop zdrowotny. Justyna ma opory, tym bardziej że ksiądz wygląda jak obiekt jest snów, przystaje jednak na tę propozycję, by wprowadzić w błąd niechcianego adoratora… „To, co się wydarzyło, zostało zorganizowane, aby pomścić śmierć Kazimierza – emeryta, którego rozbuchana chuć oraz starcza buta doprowadziły do utraty życia. I nie byłoby w tym nic zajmującego, gdyby splot wypadków nie spowodował, że spotkałam księcia z moich marzeń.”(…)

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
2
Manga. Podręcznik rysowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga. Podręcznik rysowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Książka ma nowatorski charakter, stanowi połączenie tradycyjnego podręcznika z fascynującą serią lekcji online. Lektura pozwala zdobywać wiedzę na temat podstawowych technik, a filmy instruktażowe pokazują ich zastosowanie w praktyce. Można uczyć się mobilnie, korzystając ze smartfona lub laptopa, dostęp do treści umożliwiają wydrukowane w książce kody QR i adresy stron WWW. Jest to zupełnie nowa metoda nauczania! Poczuj się tak, jakby profesjonalny artysta, rysownik mangi, siedział tuż obok ciebie! Znajdziesz tu: • przejrzyste instrukcje oparte na tradycyjnych technikach rysunku i kolorowania oraz informacje o tym, jak korzystać z narzędzi cyfrowych, • techniki rysowania postaci od podstawowych kształtów, przez doskonalenie anatomii, po dodawanie zasadniczych elementów charakteryzujących postać, • rady pomagające w tworzeniu własnych stron komiksowych do publikacji w druku lub online.

79,00 zł
58,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

2 osoby kupiły
3
Niezbędnik narodowca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik narodowca
Dostępny27 szt.

Ruch Narodowy to ponad stuletnia tradycja polityczna i ideowa, czerpiąca z najdawniejszych tradycji historycznych i politycznych Polski, począwszy od pierwszych Piastów, zakorzeniona w słowiańskim i chrześcijańskim dziedzictwie naszych przodków. To idea osadzona głęboko w tradycji antycznej Grecji, starożytnego Rzymu oraz pismach ojców Kościoła rzymskokatolickiego.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
4
Menedżer jako coach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menedżer jako coach
Niedostępny
Brak

Najnowsza książka autorki bestsellera „Coaching. Podstawy umiejętności”! • Zastanawiasz się czasami, co zrobić, aby być lepszym menedżerem? • Czy mimo starań masz poczucie, że nie dogadujesz się z podwładnymi? • A może czujesz, że twoja wiedza jest niewystarczająca, aby dobrze i efektywnie kierować zespołem? • Czy uważasz, że dzięki wymaganiom i stanowczości osiągniesz lepsze wyniki? Autorzy książkiMenedżer jako coach. Nowoczesny styl zarządzania” prezentują zupełnie nowe podejście do roli menedżera. Opiera się ono na umiejętnym stosowaniu zasady złotego środka: zarządzaj i motywuj. Dobry menedżer jest nie tylko wymagającym przełożonym, ale również godnym zaufania mentorem. Jenny Rogers, Karen Whittleworth i Andrew Gilbert w przystępny sposób tłumaczą, jak przełożyć podstawowe zasady coachingu na relacje przełożony – podwładny. Dzięki temu nie tylko poprawisz wyniki firmy i staniesz się skuteczniejszym liderem, ale także pozytywnie wpłyniesz na swoich pracowników, zyskując ich szacunek i zaangażowanie w pracę.

39,90 zł
35,51 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

5
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
Niedostępny
Brak

W ostatnich latach coraz częściej poruszany jest temat wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Warto zwrócić na to uwagę, tym bardziej że problem ten nie jest nowy – w przeszłości jednak podejście do niego było bardzo zróżnicowane i zależne od wielu czynników, między innymi kultury i wzorców wychowania. Mimo zmian, które już nastąpiły, dorobek literatury i badań poświęconych temu zagadnieniu jest niewystarczający. Wielu specjalistów, w tym również autorka, stara się to zmienić. Magdalena Czub, opierając się na swoim doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystywanymi seksualnie i z ich rodzinami, a także na wnioskach z badań własnych, poszukuje odpowiedzi na pytanie o wpływ wykorzystania na rozwój i ogólne funkcjonowanie młodego człowieka. Szczegółowo opisuje naturę zjawiska wykorzystywania seksualnego i mechanizmy powstawania konsekwencji takiego doświadczenia. Omawia definicje i formy molestowania, jego możliwe następstwa i zróżnicowane reakcje na nie. Wszystkie rozważania odnosi do aktualnie prężnie się rozwijającej dyscypliny – psychopatologii rozwojowej. Dodatkowo podpowiada, jak rozpoznać symptomy wykorzystywania seksualnego, jak postępować w przypadku podejrzenia, że dziecko zostało wykorzystane, jakie kroki podjąć, aby pomóc dziecku i rodzinie, oraz jak poradzić sobie z pojawiającymi się każdego dnia dylematami. Książka stanowi cenną pomoc dla profesjonalistów, którzy dzięki niej poszerzą wiedzę oraz kompetencje w dziedzinie diagnozy, terapii i organizacji wsparcia społecznego dla dzieci wykorzystywanych seksualnie.

49,90 zł
44,41 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

6
Budowanie relacji w firmie. Jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zespół? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowanie relacji w firmie. Jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zes...
Niedostępny
Brak

Nie od dziś wiadomo, że silne relacje międzyludzkie opierają się przede wszystkim na dobrej komunikacji. Nie inaczej jest w środowisku zawodowym. Atmosfera w miejscu pracy często przekłada się na wyniki i wizerunek firmy. W szczególności relacja przełożony – podwładny jest relacją skomplikowaną i trzeba nad nią pracować, aby opierała się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i wspólnym dążeniu do celu. Pierwsze pytanie, jakie powinien zadać sobie dobry menedżer, może się wydawać banalnie proste: „Czego potrzebują moi podwładni?”. Okazuje się jednak, że potrzeby pracowników są przez przełożonych spychane na dalszy plan, co według Terry’ego R. Bacona jest poważnym błędem. Jego książka pomoże Ci zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące pracy z grupą i stworzyć zespół, który będzie chciał razem działać na rzecz firmy. Dzięki wskazówkom Bacona dowiesz się, co robić, aby stać się autorytetem i partnerem dla podwładnych. Jeśli zmienisz swoje dotychczasowe nawyki i zastosujesz się do jego rad, przekonasz się, o ile lżej pracuje się Tobie i Twoim pracownikom.

39,90 zł
35,51 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

7
Konie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konie
Niedostępny
Brak

Konie mają różne oblicza: wiosną są jakby rozmarzone, latem nieco leniwe, jesienią zadumane, a zimą rozbrykane. Uchwycone w obiektywie o różnych porach roku zdradzają sekrety swojej natury. Autorski album Edyty Trojańskiej-Koch pokazuje urodę i wdzięk tych dostojnych zwierząt.

50,00 zł
36,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

8
500 roślin doniczkowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
500 roślin doniczkowych
Niedostępny
Brak

Rośliny oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, uspokajają, wspaniale aranżują przestrzeń i przede wszystkim zachwycają swoim zapachem i kształtem. Warto stworzyć sobie w domu lub na balkonie miniaturę ogrodu. Książka 500 roślin doniczkowych prezentuje najpiękniejsze i najbardziej popularne rośliny ozdobne do uprawy w domu. Szczegółowe porady i kolorowe zdjęcia pomogą wybrać najlepszy gatunek.

40,00 zł
29,20 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

9
Egzamin 70-411: Administrowanie systemem Windows Server 2012 R2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin 70-411: Administrowanie systemem Windows Server 2012 R2
Dostępny3 szt.

Przygotuj się do egzaminu Microsoft 70-411 i z łatwością zademonstruj biegłość w administrowaniu systemem Windows Server 2012 R2 w świecie rzeczywistym. Podręcznik egzaminacyjny przeznaczony dla doświadczonych profesjonalistów IT, którzy chcą umocnić swoją pozycję zawodową, skupia się na krytycznym myśleniu i wnikliwym podejmowaniu decyzji, czyli umiejętnościach niezbędnych do osiągnięcia sukcesu na poziomie MCSA. Zagadnienia sprawdzane na egzaminie: Wdrażanie i utrzymywanie serwerów oraz zarządzanie nimi Konfigurowanie usług plików i wydruku Konfigurowanie usług sieciowych i dostępu Konfigurowanie infrastruktury serwera zasad sieciowych (NPS) Konfigurowanie usługi Active Directory i zarządzanie nią Konfigurowanie zasad grupy i zarządzanie nimi Ten podręcznik do egzaminu Microsoft: Porządkuje wiadomości zgodnie z zagadnieniami egzaminacyjnymi. Zawiera strategicznie, praktyczne scenariusze zmuszające do myślenia. Jest przeznaczony dla osób mających doświadczenie w administrowaniu podstawową infrastrukturą systemu Windows Server 2012 R2 W pełni uaktualniony dla wydania Windows Server 2012 R2! O tym egzaminie Egzamin 70-411 sprawdza umiejętności dotyczące administrowania i utrzymywania infrastruktury Windows Server 2012 R2. Zdany egzamin wlicza się do ścieżki certyfikacyjnej MCSA: Windows Server 2012 oraz wielu ścieżek certyfikacyjnych MCSE. Certyfikaty firmy Microsoft Certyfikaty Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) potwierdzają podstawowe umiejętności techniczne wymagane do budowania stabilnej kariery w branży IT. Ścieżka certyfikacyjna MCSA dotycząca systemu Windows Server 2012 wymaga zdania trzech egzaminów— 70-410, 70-411 i 70-412— i może prowadzić w kierunku zdobycia certyfikatu Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) w specjalnościach dotyczących infrastruktury serwerów, infrastruktury komputerów stacjonarnych i chmury prywatnej. Pełne informacje znajdują się na stronie: microsoft.com/learning/certification O autorze Charlie Russel jest dyrektorem ds. IT oraz konsultantem, który napisał ponad 30 książek na temat systemów operacyjnych i środowisk informatycznych w przedsiębiorstwach. Ma tytuł Microsoft MVP w zakresie Windows PowerShell.

79,80 zł
59,85 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,95 zł

10
Lekcje rysowania Piraci Wikingowie i Starożytne Cywilizacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje rysowania Piraci Wikingowie i Starożytne Cywilizacje
Dostępny14 szt.

Szczegółowe instrukcje, jak rysować postacie z przeszłości, mitycznych bohaterów, tajemnicze potwory… Budzący postrach piraci i wikingowie, dzikie bestie, potwory i fascynujący bohaterowie starożytnych cywilizacji – w tej książce znajdziesz niezliczone historie, intrygi i przygody! Dzieci z zachwytem poznają legendy i mity, pogłębią swoją wiedzę, ucząc się rysowania fantastycznych i historycznych postaci, zwierząt epoki lodowej, łodzi wikingów, średniowiecznych zamków. A po drodze odnajdą ciekawostki, interesujące anegdoty i pomocne wskazówki dotyczące rysowania, które sprawią, że będzie to wyjątkowo angażujące i twórcze doświadczenie. Ta książka wypełniona łatwymi do zastosowania instrukcjami, pięknymi ilustracjami i licznymi projektami idealnie nadaje się dla każdego zainteresowanego rysowaniem dziecka.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

11
O trudnym szczęściu bycia sławnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O trudnym szczęściu bycia sławnym
Niedostępny
Brak

Borwin Bandelow, światowej sławy psychoterapeuta, zdaje się potwierdzać tezę, że niewiele dzieli geniusza od szaleńca. Właśnie pod tym kątem analizuje gwiazdy – ikony naszych czasów, które zawładnęły masową wyobraźnią, czasem płacąc za to niewspółmiernie wysoką cenę. Wśród omawianych przezeń zaburzeń, na które cierpią opisywani celebryci, są narcyzm, borderline i seksoholizm, a także fobie, uzależnienia i perwersje. Poznajemy je nie na anonimowych przypadkach pana X czy Z, tylko na przykładzie Marilyn Monroe, Klausa Kinskiego, Michaela Jacksona, Jenis Joplin, Elvisa Presleya i innych. Wszystkie szczegóły z życia gwiazd pochodzą z ich autoryzowanych biografii. Ta pasjonująca książka zaintryguje nie tylko psychiatrów i terapeutów, ale również szerokie grono czytelników.

39,95 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,19 zł

12
Zaatakuj swój dzień zanim on zaatakuje Ciebie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaatakuj swój dzień zanim on zaatakuje Ciebie!
Niedostępny
Brak

Nie bój się jutra, niech jutro boi się Ciebie! Jesteś wiecznie zabiegany? Masz milion spraw na głowie? Myślisz, że nawet gdybyś miał podręczny wehikuł czasu, to i tak nie udałoby Ci się zrobić wszystkiego w terminie? Nie trać ducha, kawaleria już nadciąga z odsieczą! To właśnie z myślą o ludziach takich jak Ty powstał ten innowacyjny i praktyczny poradnik, dzięki któremu odzyskasz swoje życie! Sprytne zarządzanie czasem — naucz się planować swój dzień tak, by móc skoncentrować się na działaniach, które są dla Ciebie naprawdę ważne. Sztuka gromadzenia energii osobistej — dowiedz się, jak utrzymywać siły witalne na optymalnym poziomie przez cały dzień. Realizacja pragnień i wykorzystanie pełni możliwości — przekonaj się, jak wybierać mądrze, rezygnować z tego, czego nie potrzebujesz, i być asertywnym. Dzięki tej książce poznasz szybkie, elastyczne i łatwe w stosowaniu metody zarządzania czasem, staniesz się bardziej produktywny i szczęśliwszy! Zorganizuj się i czerp z życia pełnymi garściami!

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

13
ESB Magistrala usług korporacyjnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ESB Magistrala usług korporacyjnych
Niedostępny
Brak

Integracja systemów dla praktyków! Integracja systemów oraz zapewnienie komunikacji między różnymi ich komponentami to ogromne wyzwanie. Podczas tworzenia własnych rozwiązań prawdopodobnie natkniesz się na dziesiątki problemów. Dlatego warto rozważyć możliwość wykorzystania sprawdzonych narzędzi. Należy do nich magistrala ESB (skrót od ang. Enterprise Service Bus). Magistrala taka zapewnia inteligentne zarządzanie ruchem, transformację danych, przesyłanie komunikatów i nie tylko. Brzmi obiecująco? Przekonaj się sam! Sięgnij po tę książkę i poznaj interesujące strategie wykorzystania ESB. Na początku znajdziesz podstawy — właściwości magistrali, jej historię oraz formaty wymiany komunikatów. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się, jak skutecznie integrować usługi, wywoływać komunikaty oraz korzystać z niestandardowych adapterów. Ponadto skupisz się na aspektach związanych z bezpieczeństwem magistrali oraz jej konfiguracją. Nauczysz się również radzić sobie w przypadku wystąpienia problemów z przepustowością magistrali oraz opóźnieniami transferu. Książka ta jest unikalną pozycją, poświęconą interesującym zagadnieniom związanym z magistralą ESB. Jest to Twoja lektura obowiązkowa!

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

14
Responsive Web Design Nowoczesne strony WWW na przykładach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Responsive Web Design Nowoczesne strony WWW na przykładach
Dostępny1 szt.

Nowoczesne witryny WWW są w Twoim zasięgu! Responsywne strony WWW to dziś standard, do którego dążą wszyscy projektanci stron. W świecie smartfonów, tabletów, laptopów, telewizorów z dostępem do sieci oraz komputerów stacjonarnych stworzenie strony, która będzie dobrze się prezentowała i zachowa swoją funkcjonalność na każdym z urządzeń, to klucz do sukcesu! Ta książka to doskonałe źródło informacji na temat responsywnych stron internetowych — zacznij je projektować już teraz! W trakcie lektury poznasz zalety i wady trzech najlepszych szkieletów do błyskawicznego tworzenia stron WWW. To Bootstrap, Skeleton oraz Foundation Zurb. Dodatkowo zapoznasz się z preprocesorami CSS oraz zaznajomisz się z nowościami wprowadzonymi w CSS3. Po opanowaniu wiedzy zawartej w kolejnych rozdziałach z łatwością zbudujesz przykładową witrynę produktu na podstawie szkieletu Bootstrap, portfolio na podstawie Skeletona oraz responsywną stronę firmową na podstawie Foundation Zurb. Dzięki praktycznemu podejściu do tematu błyskawicznie przyswoisz cenną wiedzę na temat tworzenia responsywnych stron WWW. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich projektantów oraz pasjonatów tworzenia stron WWW! Sięgnij po książkę i dowiedz się, jak: tworzyć elastyczne arkusze stylów CSS za pomocą preprocesorów zbudować responsywną stronę produktu za pomocą szkieletu Bootstrap wykorzystać możliwości Foundation Zurb stworzyć nowoczesną stronę, prezentującą się idealnie na różnych urządzeniach Buduj nowoczesne, responsywne strony WWW!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

15
Sprytny biznes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytny biznes
Niedostępny
Brak

Początkujący przedsiębiorco! Skoro sięgasz po tę książkę, pewnie prowadzisz już firmę bądź intensywnie zastanawiasz się nad tym, JAK ZACZĆ. Przedsiębiorczość jest dziś w cenie, a uruchomienie własnego biznesu może dać Ci wiele więcej niż praca na etacie. To prawda, że zbudowanie własnej firmy od podstaw wymaga dużego wysiłku i zaangażowania, ale w zamian masz szansę zdobyć ciekawe doświadczenia i duże pieniądze. Własna firma może dać Ci ogromną satysfakcję oraz większe poczucie własnej wartości. Marcin Pietraszek, były pracownik, a dziś właściciel własnej firmy, podpowie Ci, jak stworzyć tytułowy sprytny biznes. Jak działać sprytnie? Wcale nie chodzi tu o kombinowanie i nieuczciwe praktyki. Sprytny biznes to taki, który wykorzystuje szanse i minimalizuje ryzyko. Spryciarz w biznesie nie musi dysponować wielkim kapitałem na starcie. Stara się natomiast osiągnąć jak najwięcej i ponieść jak najmniejsze koszty. Mądry przedsiębiorca korzysta z elastycznych form zatrudnienia, chętnie sięga po nisko oprocentowane pożyczki, nie zatrudnia pracowników do zrobienia tego, co potrafi dobrze wykonać sam, używa internetu, traktuje wirtualną pajęczynę jako oczywiste narzędzie pracy, a przy tym działa legalnie i etycznie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak założyć i prowadzić sprytny biznes w Polsce, ta książka jest właśnie dla Ciebie!

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

16
Zgadywanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadywanki
Niedostępny
Brak

Zgadywanki. Wierszyki dla dzieci to zbiór wesołych wierszyków-zagadek przygotowany z myślą o maluchach, które uwielbiają rozwiązywać zagadki. Każdy wierszyk można czytać na dwa sposoby: czytaj wierszyki z pięknymi ilustracjami lub zasłoń obrazek i zadaj dziecku zagadkę.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

17
Poświęcenie hetmana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poświęcenie hetmana
Niedostępny
Brak

Opowiadania Lajosa Grendela przybierają formę rejestru różnych aspektów rzeczywistości. Do realistycznego opisu autor często wplata elementy surrealistyczne, posługując się jednakże językiem prostym, niewyszukanym. Bohaterowie zazwyczaj znajdują się w prozaicznej, zdawałoby się, sytuacji, która jednak okazuje się osobliwa – stawia przed ważnym wyborem, odkrywa przeszłość, służy samopoznaniu. Brak tu jednoznacznej odpowiedzi, czy kołem Fortuny kręci przypadek, czy jednak los, i na ile człowiek sam kształtuje swoje życie. "Poświęcenie hetmana" w tłumaczeniu Miłosza Waligórskiego to pierwsza książka Lajosa Grendela przełożona na język polski.

37,00 zł
26,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

18
Sojusze międzynarodowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sojusze międzynarodowe
Niedostępny
Brak

Książka Sojusze międzynarodowe wypełnia poważną lukę w krajowej literaturze fachowej. Erudycja Autora, dyscyplina metodologiczna, samodzielność i oryginalność myślenia, połączona z krytycznym podejściem do własnej pracy i badanego przedmiotu stawia ją w jednym szeregu z klasycznymi zagranicznymi pracami z dziedziny teorii sojuszy. Praca dr. Andrzeja Dybczyńskiego powinna wzbogacić podręczne biblioteczki studentów i badaczy oraz praktyków polityki, dyplomacji, spraw bezpieczeństwa międzynarodowego oraz dziennikarzy. dr hab. Robert Kupiecki ? wiceminister obrony narodowej, b. Ambasador RP w Waszyngtonie

43,10 zł
37,93 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,17 zł

19
Płacz po Warszawie Powstanie Warszawskie 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płacz po Warszawie Powstanie Warszawskie 1944
Dostępny47 szt.

Czy można przez 63 dni żyć złudną nadzieją zwycięstwa obserwując śmierć, doświadczając strachu i cierpienia? Czy bohaterstwo może iść w parze z tchórzostwem, a poświęcenie z egoizmem? Próbę odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w zamieszczonych w tym tomiku zapiskach kobiet, które przeżyły powstanie warszawskie. Jedna z nich Wiktoria Śliwowska, w 1944 r. trzynastoletnia Wisia Załęska, ocalona z getta warszawskiego, a dziś wybitny historyk, rozlicza się po latach ze „swoim powstaniem”, opowiadając historię jednej z warszawskich rodzin. Ci, którzy spodziewają się jednowymiarowego, wyłącznie heroicznego obrazu z akademii rocznicowych, przeżyją rozczarowanie. To raczej opowieść o czyśćcu. Nie kończy się on w dniu zakończenia walk powstańczych, przeciągając się na długie miesiące niewoli i poniewierki.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

20
Wikingi z Wolina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wikingi z Wolina
Niedostępny
Brak

Ów poemat stworzony został przez człowieka, który nie był zaznajomiony ze specyfiką sag i nie miał dostępu do twórczości średniowiecznych Skandynawów, ale był autentycznie zachwycony barwną i dramatyczną opowieścią...

15,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,01 zł

21
Ilustrowany słownik niemiecko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik niemiecko-polski
Niedostępny
Brak

Doskonały sposób na zapamiętanie niemieckich słówek. Pełna gama scenek z życia codziennego. Łatwy w użyciu, ze szczegółowym indeksem. Idealny dla uczniów, studentów, turystów

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

22
Ilustrowany słownik angielsko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik angielsko-polski
Dostępny2 szt.

Doskonały sposób na zapamiętanie angielskich słówek. Pełna gama scenek z życia codziennego. Łatwy w użyciu, ze szczegółowym indeksem. Idealny dla uczniów, studentów, turystów

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

23
Ilustrowany słownik włosko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik włosko-polski
Dostępny224 szt.

Doskonały sposób na zapamiętanie włoskich słówek. Pełna gama scenek z życia codziennego. Łatwy w użyciu, ze szczegółowym indeksem. Idealny dla uczniów, studentów, turystów.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

24
Ilustrowany słownik francusko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik francusko-polski
Dostępny84 szt.

Doskonały sposób na zapamiętanie francuskich słówek. Pełna gama scenek z życia codziennego. Łatwy w użyciu, ze szczegółowym indeksem. Idealny dla uczniów, studentów, turystów

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

25
A Book of Prayers. Through the Intercession of Saint John Paul II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Book of Prayers. Through the Intercession of Saint John Paul II
Niedostępny
Brak

Przygotowany z okazji kanonizacji Jana Pawła II, pierwszy modlitewnik, w którym zamieszczono modlitwy za wstawiennictwem nowego Świętego. Modlitewnik wstępem opatrzył kard. Stanisław Dziwisz. Do ich napisania zaproszono wiele znakomitych osobistości, m.in.: ks bpa Grzegorza Rysia, ks. bpa Józefa Zawitkowskiego, ks. Henryka Romanika, ks. Leszka Smolińskiego i innych. W modlitewniku znalazły się: różaniec z Janem Pawłem II, litania za wstawiennictwem Świętego, droga krzyżowa z Janem Pawłem II, rachunek sumienia według nauczania Jana Pawła II, modlitwy okolicznościowe na różne okazje i wiele innych modlitw.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

26
Oraciones por intercesion de San Juan Pablo II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oraciones por intercesion de San Juan Pablo II
Niedostępny
Brak

Przygotowany z okazji kanonizacji Jana Pawła II, pierwszy modlitewnik, w którym zamieszczono modlitwy za wstawiennictwem nowego Świętego. Modlitewnik wstępem opatrzył kard. Stanisław Dziwisz. Do ich napisania zaproszono wiele znakomitych osobistości, m.in.: ks bpa Grzegorza Rysia, ks. bpa Józefa Zawitkowskiego, ks. Henryka Romanika, ks. Leszka Smolińskiego i innych. W modlitewniku znalazły się: różaniec z Janem Pawłem II, litania za wstawiennictwem Świętego, droga krzyżowa z Janem Pawłem II, rachunek sumienia według nauczania Jana Pawła II, modlitwy okolicznościowe na różne okazje i wiele innych modlitw.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

27
Stroiciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stroiciel
Niedostępny
Brak

Tylko ty możesz ocalić świat przed zagładą. Tylko ty jesteś w stanie pokonać zło od wieków panujące na ziemi. Tylko ty... Zdania, które przeczytałeś przed sekundą, brzmią jak wstęp do gry komputerowej. Co zrobisz, kiedy okaże się, że tak nie jest? Co zrobisz, gdy zrozumiesz, że to, co się dzieje, nie jest snem? Jak postąpisz, gdy odkryjesz prawdę o sobie? Niezwykła książka o współczesnym, nie do końca idealnym świecie, i o konieczności podjęcia walki o jego ocalenie.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

28
Pieniądze albo kasa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze albo kasa
Niedostępny
Brak

Czas to pieniądz. Akurat! Piętnaście lat życia to kawał czasu, a kieszeń Staszka Tondery świeci pustkami. Pieniądze nie śmierdzą. Może i prawda, ale Staszek wolałby sam powąchać i sprawdzić. Pieniądze szczęścia nie dają. Zapewne, ale Staszek nieraz już się przekonał, że ich brak daje go jeszcze mniej. Pieniądze nie lecą z nieba. Logiczne, tylko skąd u Mieszka i innych kolegów z gimnazjum tyle kasy w portfelu? Kiedy wreszcie los uśmiecha się do Staszka Tondery, sprawa wygląda bardzo podejrzanie. Lepiej podjąć ryzyko czy zachować ostrożność? – oto jest pytanie.Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, wiadomo, że chodzi o pieniądze.Albo kasę.

23,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

29
Nauki ścisłe a filozofia i inne pisma filozoficzne (1933–1939) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauki ścisłe a filozofia i inne pisma filozoficzne (1933–1939)
Niedostępny
Brak

Tom zawiera wszystkie wydane oraz zachowane w rękopisie prace filozoficzne Stanisława Ignacego Witkiewicza z lat 1933–1939. To okres jego wzmożonego zainteresowania filozofią, którego rezultatem było wiele rozpraw pogłębiających i precyzujących wcześniejsze ustalenia. W tomie znalazły się też niedrukowane prace polemiczne, m.in. obszerna [Krytyka pracy Joachima Metallmanna o Alfredzie North Whiteheadzie] oraz jedna z ważniejszych rozpraw, tj. opublikowany po raz pierwszy w całości Traktat o Bycie samym w sobie i dla siebie

60,00 zł
44,40 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

30
Moja rodzina. Wierszyki dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja rodzina. Wierszyki dla dzieci
Niedostępny
Brak

Siostra mamy to ciocia, brat taty to stryjek, córka cioci to kuzynka. Jak się w tym wszystkim połapać? Jak to zrozumieć? Pomoże ci nasza wesoła książeczka! Znajdziesz w niej mnóstwo zabawnych wierszyków o Zuzi i jej rodzinie. Są tam starszy brat Zuzi Tomek, mama Katarzyna, tata Jacek, stryjek Leon, ciocia Zosia, wujek Ryszard i ich córeczka Dorotka, a także babcie Gosia i Celina oraz dziadkowie Stasiek i Jurek. Poznaj zwariowaną rodzinkę Zuzi!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

31
Lotto zwierzęta z farmy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotto zwierzęta z farmy
Dostępny74 szt.

Wybierz kartę i znajdź na swej planszy Lotto odpowiadający jej obrazek. Liczy się szybkość – inni także mają na to chrapkę! Wygrywa osoba, która jako pierwsza zapełni swą planszę. Doskonali umiejętność sprawnego poruszania się po świecie kolorów i kształtów! Klasyczna gra, która zawsze wciąga! Wysokiej jakości komponenty gwarantują trwałość produktu. Zawartość: 4 plansze, 36 kart instrukcja. Wiek graczy: 3+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 15 minut

48,50 zł
39,77 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,73 zł

32
Die Sache mit Tom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Die Sache mit Tom
Niedostępny
Brak

Deutschland, 1974: Seit bald dreißig Jahren ist das Land geteilt. 1961 hat sich mit dem Mauerbau der ťEiserne VorhangŤ endgültig zwischen der DDR und der Bundesrepublik gesenkt. Doch der Drang der Menschen, aus der Unfreiheit des östlichen in die Freiheit des westlichen deutschen Staates zu gelangen, ist ungebrochen. Die Zeitungen sind voll in jenen Tagen von Berichten über gescheiterte Fluchtversuche und abgeurteilte Flüchtlinge und Fluchthelfer. In diesem Sommer wollen Rüdiger von Fritsch und sein Bruder Burkhard ihrem Vetter Thomas und dessen Freunden zur Flucht in die Bundesrepublik verhelfen. Doch der Fluchtversuch scheitert an einem banalen technischen Detail. Die Fünf beschließen, es noch einmal zu versuchen, vierzehn Tage später. Was sie nicht ahnen können: Inzwischen treibt die Zypern-Krise vom Juli 1974 ihrem dramatischen Höhepunkt entgegen. Zwischen der Türkei und Griechenland, den Ziel- und Durchgangsländern der fünf jungen Männer, droht ein Krieg auszubrechen…

36,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,92 zł

33
Burza uczuć. Tom 9. Przebudzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza uczuć. Tom 9. Przebudzenie
Niedostępny
Brak

Burza uczuć, czyli codzienność pięciogwiazdkowego hotelu, w którym splatają się ludzkie losy i spotykają najrozmaitsze historie. To wciągająca opowieść o wielkiej miłości i prawdziwym życiu, które przynosi zarówno radości, jak i rozczarowania, ale przede wszystkim nieustannie zaskakuje i na nowo fascynuje. Saga oparta jest na scenariuszu znanego serialu TV pod tym samym tytułem (tytuł oryginału: „Sturm der Liebe”).

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

34
Od patriotyzmu do nacjonalizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od patriotyzmu do nacjonalizmu
Niedostępny
Brak

Książka jest rozbudowaną antologią dotyczącą ważnego zjawiska w dziejach Prus i Niemiec. Chodzi o tworzenie Korpusu Ochotniczego Adolfa von Lützowa w Sobótce i Rogowie Sobóckim. W ten sposób dolnośląskie miasteczko stało się widownią wydarzeń o zasięgu ogólnoniemieckim i europejskim. Z kompleksem tzw. wojen antynapoleońskich związany jest także kult feldmarszałka Blüchera na Śląsku oraz komersy studenckie w Sobótce. Książka po raz pierwszy ukazuje w takiej rozciągłości te, jakże ważne dla europejskiej historii początków XIX stulecia, procesy.

39,00 zł
30,42 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

35
Mikrobiologia dla stomatologów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrobiologia dla stomatologów
Dostępny150 szt.

Przedstawiamy najnowsze wydanie tej cieszącej się niezwykłym powodzeniem książki. Oferuje ona czytelnikom wszystko, co niezbędne do pełnego zrozumienia mikrobiologii, jako że jest ona ściśle powiązana z nowoczesną praktyką stomatologiczną. Czytelnie napisana, w pełni kolorowa książka w wyjątkowy sposób przedstawia mikrobiologię w postaci sześciu działów. Odnosi się do licznych aspektów mikrobiologii i jej powiązań z praktyką dentystyczną w sposób logiczny i łatwy do zrozumienia. W pierwszej części książki omówiono ogólne zasady mikrobiologii, jak również przejrzyście przedstawiono podstawy immunologii. Następne rozdziały to prezentacja mechanizmów chorób, ze szczególnym uwzględnieniem mikroorganizmów, które są istotne z punktu widzenia stomatologa. Książka kończy się praktyczną dyskusją na temat przekazywania zakażeń i zapobiegania temu zjawisku. Połączenie łatwego w odbiorze tekstu oraz bogactwa rycin sprawia ,że podręcznik ten na całym świecie stanowi pierwszy wybór studentów stomatologii w omawianej dziedzinie. W publikacji : zrozumiałe przedstawienie przedmiotu sprawia, że podręcznik jest przydatny na każdym etapie kształcenia blisko 300 tabel i ilustracji, na których przedstawiono informacje kliniczne, diagnostyczne i praktyczne w łatwy i zrozumiały sposób przydatne boksy omawiające kluczowe fakty to użyteczne przypomnienie wiedzy na końcu każdego rozdziału jest cześć umożliwiające sprawdzenie stopnia przyswojenia informacji oraz zrozumienia istotnych faktów informacje zawarte w podręczniku ściśle korelują z potrzebami dentystów (np. omówiono jedynie najistotniejsze bakterie, w skrócie przedstawiono wiedzę o wirusach i grzybach) szczegółowy słowniczek i lista skrótów najnowsza nomenklatura mikroorganizmów, najnowsze informacje w odniesieniu do bakterii niehodowlanych i nowych technik molekularnych rozbudowany dział na temat biofilmów jamy ustnej i ich związku z chorobami ogólnoustrojowymi jak choroba serca, cukrzyca, powikłana ciąża i szpitalne zapalenie płuc całkowicie nowy rozdział na temat mikrobiologii w odniesieniu do zapalenia błony śluzowej dookoła implantu (periimplantitis)

79,00 zł
36
Im Anfang war das Wort II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Im Anfang war das Wort II
Niedostępny
Brak

W dziewiątym tomie w serii zaprezentowano m.in. teksty: Józefa Jarosza „Stilfiguren der Umstellung in deutschen Grabinschriften”, Anny Małgorzewicz „Zwischen Wort und Konzept – Überlegungen zu ausgewälten polnischen und deutschen Übersetzungen des Neuen Testaments“, Stanisława Prędoty „Deutsche euphemistische Phraseologismen und ihre polnischen Äquivalente“.

42,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

37
Bohater końca XX wieku w prozie Władimira Makanina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohater końca XX wieku w prozie Władimira Makanina
Niedostępny
Brak

Bardzo odpowiedzialna refleksja nad ważnym elementem współczesnej rosyjskiej rzeczywistości literackiej. Autorka książki nad wyraz trafnie zrekonstruowała model bohatera literackiego prozy Władimira Makanina, zawierając jednocześnie w tym opisie jego interpretację wizji człowieka końca wieku XX. W twórczości Makanina autorkę interesuje przede wszystkim problem kondycji człowieka i człowieczeństwa na przełomie tysiącleci. Rozważania zawarte w książce służą odpowiedzi na pytanie, jaka jest rola myślącej i świadomej jednostki, inteligenta, pisarza w kształtowaniu przemian społecznych i mentalnych we współczesnym świecie.

32,00 zł
24,96 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

38
Sama z sobą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sama z sobą
Niedostępny
Brak

Na taką poezję z pewnością wielu czytelników czekało, zmęczonych tak częstym dziś nieudanym lingwizmem i quasi-undergroundową formą. Nienarzucające się „ja” liryczne wierszy Magdaleny Stawowy-Żegalskiej, subtelny, nieco wycofany głos mówi rzeczowo i rozsądnie o świecie, o ludziach – ich codziennym życiu, lękach, odrzuceniu, starości, marzeniach i wyborach. Na zbiór złożyły się wiersze narracyjne, wiersze refleksyjne, a także wiersze-obrazki, w których malowany słowem obraz poznawany jest wszystkimi zmysłami. Znakami rozpoznawczymi tej poezji są: spokój podszyty smutkiem, uważna obserwacja, współodczuwanie, namysł, refleksja, delikatna trzeźwość, sensualizm i metafora.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

39
Marketing polityczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing polityczny
Dostępny23 szt.

Książka traktuje o mechanizmach zdobycia władzy we współczesnej kampanii wyborczej. Przedstawione w niej fascynujące i rzadko, jak dotąd, badane zjawisko marketingu politycznego, analizowanego jako element komunikowania politycznego, na podstawie kampanii prezydenckich w USA i Polsce. Podstawowy walor tego opracowania to połączenie teorii marketingu politycznego z praktyką. Z jednej strony, książka ta służyć więc może jako podręcznik akademicki, z drugiej - stanowi wyczerpujący przegląd technik i metod stosowanych w kampanii wyborczej, ułatwiających kształtowanie postaw wyborców i zdobywanie ich głosów. Tak więc, książka ta będzie przydatna i zainteresuje zarówno studentów kierunków humanistycznych oraz zarządzania i marketingu, specjalistów zajmujących się marketingiem, reklamą czy public relations, jak i polityków oraz osoby zainteresowane mechanizmami rywalizacji wyborczej.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

40
Kultura masowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura masowa
Dostępny23 szt.

Książka jest klasyczną pracą z socjologii kultury analizującą powstanie i rozwój tytułowej "kultury masowej". Autorka definiuje przedmiot oraz opisuje rozwój tego zjawiska w Polsce i na świecie w kontekście szerszych rozważań na temat zmian zachodzących w kulturze i społeczeństwie. Analiza zaskakuje trafnością spostrzeżeń dotyczących mechanizmów kultury masowej i przewidywań jej dalszego rozwoju. Szczególnie dziś, kiedy kultura masowa odgrywa coraz większą rolę, warto przyjrzeć się jej przez pryzmat naukowej refleksji. O wartości Kultury masowej, jednego z dzieł, które przyczyniło się do ugruntowania pozycji Antoniny Kłoskowskiej w świecie naukowym, świadczy to, iż mimo upływu wielu lat od ukończenia tej pracy, jest ona nadal aktualną analizą mechanizmów tak szybko rozwijającego się zjawiska. Książka ta jest nie tylko niezbędnym podręcznikiem dla socjologów i innych osób zajmujących się problematyką kultury, ale może być także inspirującą lekturą dla tych, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem i publikowaniem tekstów ważnych dla szeroko pojętej kultury- wydawców, redaktorów, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, literatów oraz studentów kierunków społecznych i humanistycznych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

41
Treasure Island. Level 3 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Treasure Island. Level 3 + CD
Dostępny4 szt.

Jim Hawkins to młody chłopak pracujący w rodzinnej gospodzie. Kiedy tajemniczy gość zwany Kapitanem umiera, Jim w skrzyni zmarłego odkrywa mapę skarbów i rozpoczyna się jego przygoda. Interesujące opowiadanie oparte na klasycznej historii, znanej czytelnikom na całym świecie. Odpowiednie dobrane słownictwo i gramatyka dostosowane do poziomu językowego CEFR dla nastolatków i młodzieży. Czytając rozwijamy wszystkie umiejętności językowe, w tym szczególnie wzbogacamy swój zasób słownictwa w język angielskim. Książeczka ma dodatkową część z ćwiczeniami oraz słowniczek. Jest doskonała do samodzielnego uczenia się. Zawiera e-book z treścią książki, który ucz wymowy oraz słuchania ze zrozumieniem.

31,00 zł
26,35 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,65 zł

42
Potencjał innowacyjności sektora administracji publicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potencjał innowacyjności sektora administracji publicznej
Dostępny20 szt.

W książce podjęto się wyjaśnienia powodów sukcesywnego spadku pozycji Polski w międzynarodowym rankingu innowacyjności sektora e-government, który cyklicznie jest opracowywany przez ONZ. Wykazano, że aby wyjaśnić te przyczyny, należy się skupić na funkcjonowaniu sektora administracji publicznej na szczeblu gmin. Wraz z rozwojem idei e-government pojawiła się w ekonomii nowa szkoła myślenia, którą nazwano wikinomią. Jednym z walorów książki jest właśnie odwołanie się do tej nowej szkoły myślenia ekonomicznego.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

43
Ani bezrobocie, ani opieka społeczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ani bezrobocie, ani opieka społeczna
Dostępny27 szt.

Jeżeli bezrobocie jest postrzegane jako stan nieunikniony, to postulowanie istnienia społeczeństwa bez bezrobocia może być wyrazem naiwności i skłonności do utopii, o ile oczywiście nie wykaże się, że taka propozycja jest wykonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Taką tezę stawia przed sobą autor książki, prof. Jules Gazon, poszukując odpowiedzi na zasadnicze pytania stawiane przed polityką społeczną współczesnego świata. Czy bezrobocie uznawane przez teorię ekonomii za nieuniknione, można tolerować z etycznego punktu widzenia? Czy można godzić się z tym, by dzieci rodziły się i wzrastały pozbawione jakiejkolwiek innej perspektywy niż wykluczenie ze świata pracy? Czy efektywne jest płacenie bezrobotnym zasiłków, których wysokość stanowi około 90% kosztu przywrócenia ich do pracy? Autor odpowiada na te pytania w sposób równie radykalny, co konkretny. Swoje rozważania rozpoczyna od refleksji etycznej, która opiera się jednak na szczegółowej i ścisłej analizie ekonomicznej. Jakie rozwiązania proponuje? Zainteresowanych zachęcamy do lektury.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

44
Relacje inwestorskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacje inwestorskie
Dostępny22 szt.

Kompleksowe i usystematyzowane opracowanie na temat relacji inwestorskich w Polsce. W książce ujęto definicje i klasyfikacje dotyczące relacji inwestorskich (z dużą liczbą uniwersalnych schematów), opisano zasady, formy i narzędzia ich stosowania oraz zaprezentowano miejsce relacji inwestorskich w działalności współczesnego przedsiębiorstwa - spółki giełdowej, uwzględniając szerszą perspektywę ekonomiczną oraz tło międzynarodowe. Publikacja zawiera również zróżnicowane i aktualne studia przypadków oraz wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w latach 2009-2010 na: spółkach giełdowych, reprezentatywnej próbie polskiego społeczeństwa oraz inwestorach i analitykach giełdowych. Książka jest przeznaczona zarówno dla teoretyków, jak i praktyków rynku kapitałowego oraz dla słuchaczy studiów podyplomowych i wyższych lat studiów na kierunkach ekonomia, zarządzanie oraz finanse i rachunkowość.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

45
Metody wielowymiarowej analizy porównawczej na rynku kapitałowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody wielowymiarowej analizy porównawczej na rynku kapitałowym
Dostępny9 szt.

Kompleksowe przedstawienie zastosowania metod wielowymiarowej analizy porównawczej w inwestycjach giełdowych. Wszystkie rozważania są zilustrowane przykładami z polskiego rynku kapitałowego wraz z prezentacją pełnej procedury analitycznej i obliczeniowej.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

46
Jezus prowadzi i zbawia. Zeszyt ucznia do religii dla 1 klasy liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus prowadzi i zbawia. Zeszyt ucznia do religii dla 1 klasy liceum i...
Dostępny83 szt.

Zeszyt ucznia Jezus działa i zbawia stanowi integralną część podręcznika dla ucznia. Obejmuje tematy objaśniające istotę chrześcijańskiego rozumienia i wyrażania w życiu odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie. Książka pełni podwójną funkcję: • ćwiczeń – poszczególne zadania mogą być rozwiązywane podczas lekcji lub indywidualnej pracy ucznia z wykorzystaniem podręcznika, • notatnika – w zeszycie ucznia jest miejsce na sporządzanie notatek. Dołączona zostaje również płyta DVD multimedialną wersją katechizmu. Ćwiczenia zawarte w zeszycie ucznia objaśniają potrzebę ludzkiego wysiłku do rozwijania w sobie Bożego życia, które Jezus Chrystus ofiarowuje człowiekowi za pośrednictwem Kościoła i jego sakramentów. Ponieważ sam rozwój życia opartego na zasadach wiary może przyjmować bardzo różne postaci, zostają młodzieży podane charakterystyczne jego rysy, które nakreślił przed ludźmi w Modlitwie Pańskiej sam Jezus Chrystus.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

47
W głowie Brunona Schulza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W głowie Brunona Schulza
Dostępny6 szt.

Jest ciepły listopad 1938 roku. Bruno Schulz, drobny, niepozorny nauczyciel rysunku próbuje napisać uniżony list do Tomasza Manna i zawiadomić go o rzeczy niesłychanej. Do Drohobycza zawitał człowiek podający się za Manna we własnej osobie. Człowiek ten nie tylko nieładnie pachnie i dziwnie wygląda, ale też zachowuje się w sposób niegodny noblisty. Początkowo z ociąganiem, a potem z narastającą furią batoży płaszczących się przed nim obywateli miasteczka, a paniom podszczypuje pośladki. Dla Schulza jest jasne – podszywający się pod wielkiego myśliciela hochsztapler ma na celu szpiegowanie ludności żydowskiej, w czym najpewniej pomaga mu ubrany w czarny błyszczący skórzany płaszcz mężczyzna. Kiedy okazuje się, że tajemniczy samozwaniec zamierza wyjechać, mieszkańcy miasteczka wpadają w panikę. W końcu, jeśli Europę zaczynają opuszczać intelektualiści i możni, klęska jest pewna. Maxim Biller stworzył perełkę. Książka jest napisana z finezją, która łączy w sobie niemal staroświecki sentymentalizm z bolesną oschłością. To subtelne, a zarazem gorzkie oskarżenie ikony niemieckiej literatury, czyli tego, co dumnie zwało się duchowością, a co w ostatecznym rozrachunku boleśnie zawiodło.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

48
Plecak szkolny Myszka Miki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Myszka Miki
Niedostępny
Brak

Duży, szkolny plecak. Posiada dwie duże komory główne, dodatkowo plecak ma mniejszą kieszeń na froncie rónież zapinaną na zamek. Po bokach są dwie kieszonki wykonane z siatki, które świetnie się sprawdzą do przenoszenia np: butelki. Plecak ma usztywniane i profilowane plecy oraz szelki, które pokryte są siatką. Materiał Polyester 420D/PVC Rozmiar 39x30x24 Waga 550g

93,50 zł
Powiadomienie
49
Marksizm a socjologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marksizm a socjologia
Dostępny6 szt.

Kazimierz Kelles-Kraus był nietuzinkową postacią na polskiej scenie politycznej końca XIX wieku. Marksista i patriota, naukowiec i polityk, zwolennik niepodległości Polski oraz idei socjalizmu, autor koncepcji, która godziła potrzeby narodu z międzynarodowym socjalizmem. Jego prace, choć z ducha marksistowskie, łączyły wątki pochodzące z teorii niemieckich idealistów, francuskiego pozytywizmu, a także współczesnej mu socjologii – "psychologii społecznej", tworzącej mosty między badaniem zachowań pojedynczych jednostek i całościowych systemów społecznych. Najbardziej oryginalny w myśli Kelles-Krauza wydaje się fakt, że w swojej analizie społeczeństwa konsekwentnie wychodził poza dogmaty marksizmu, czerpiąc interpretację z innych szkół myśli. W jego pracach bez trudu odnaleźć można oryginalne rozważania na temat powiązań materializmu ekonomicznego z koncepcjami Giambattisty Vica, Auguste'a Comte'a, Jean-Jacquesa Rousseau, nie mówiąc o Immanuelu Kancie czy wreszcie Georgu Wilhelmie Friedrichu Heglu. Niewątpliwie za jego szczytowe osiągnięcie możemy uznać prawo określające rolę przeszłości w formowaniu nowych idei społecznych. Intuicja socjologiczna kierowała go także w stronę innych tematów – kreowania wyobraźni narodowej dla odgórnie przyjętych celów, konstrukcji tradycji w imię potrzeb teraźniejszości, kwestii normy i odchylenia w porządku społecznym – które doczekały się rozwinięcia w socjologii dopiero wiele lat, a czasem nawet wiele dekad, później.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

50
Wheeler Budowa zębów, fizjologia i okluzja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wheeler Budowa zębów, fizjologia i okluzja
Dostępny150 szt.

Obecne wydanie podręcznika jest w pełni kolorowe, a prezentacja tekstu zyskała nowy wymiar. Zakres zagadnień to podstawy stomatologii – anatomia, fizjologia i okluzja. Wśród omawianych tematów znalazły się rozważania kliniczne na temat formowania zębów, tworzenia miazgi i kolejności wyrzynania. Oprócz szczegółowych zagadnień morfologii makroskopowej zębów w książce prezentowana jest wiedza na temat uzębienia poparta EBM . Cechy książki: Umożliwia zrozumienie podstaw formowania zębów i zastosowania wiedzy w warunkach klinicznych Rozdziały na temat stawu skroniowo-żuchwowego oraz schorzeń mięśni koncentrują się na ich funkcji oraz wpływie na estetykę Przedstawia zwięzły przegląd rozwoju uzębienia od życia płodowego do dorosłości w dodatkowej części dotyczącej morfologii zębów Wszystkie ryciny i zdjęcia są kolorowe i doskonałej jakości Specjalnie przygotowane 64 karty ułatwiają naukę oznaczeń i cech charakterystycznych zębów oraz będą pomocne w przygotowaniu do egzaminów

59,00 zł
Wróć do góry