hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.07.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 11 lipca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dramaty wybrane Tom 2 (Schnitzler Arthur), na drugim Moje ścieżki partyzanckie (Korejwo Marian). Kolejny produkt to Aspekte neu Mittelstufe Deutsch Lehr- und Arbeitsbuch. Część 2. Poziom B1 plus (Ute Koithan, Helen Schmitz, Tanja Sieber) oraz Finis christianismi. Wybór pism (Franz Overbeck).
1
Dramaty wybrane Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dramaty wybrane Tom 2
Dostępny13 szt.

Dwutomowa antologia Dramatów wybranych, po raz pierwszy wydanych w Polsce, zawiera łącznie 22 sztuki, a wśród nich kultowy Korowód oraz nowe przekłady jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Nie tylko zgłębiał naturę afektów miłosnych i samobójstw, ale był też wnikliwym obserwatorem natury ludzkiej w szerszym kontekście (artysty, polityka, ofiary, oprawcy) i stawiał ważne diagnozy społeczne, piętnując mieszczańską hipokryzję i uprzedzenia rasowe. Arthur Schnitzler – austriacki prozaik, dramaturg i lekarz, który żył w Wiedniu w latach 1862–1931, jest uważany za jednego z najważniejszych przedstawicieli wiedeńskiego modernizmu. Prapremiera jego Korowodu w reżyserii Maxa Reinharda w 1921 wywołała skandal obyczajowy: szturmowano teatr, a setki demonstrantów wdarły się na widownię, demolując jego wnętrze. Przyszedł czas, by niewygodny skandalista na nowo wstrząsnął obyczajowością i posadami teatralnych scen!

50,00 zł
39,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

2 osoby kupiły
2
Moje ścieżki partyzanckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ścieżki partyzanckie
Dostępny19 szt.

Książka nie pretenduje do miana monografii czy historii 3. Brygady Partyzanckiej Armii Krajowej na Wileńszczyźnie, dowodzonej przez kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga-,,Szczerbca”. Są to wspomnienia zwykłego partyzanta, który był żołnierzem Brygady od początku jej istnienia aż do smutnego końca, który obserwował zdarzenia, w jakich ona uczestniczyła, zza swojego krzaka. Jak je zapamiętał (wspomnienia zostały utrwalone na papierze na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych), tak i zapisał. Słowo od Autora

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
3
Aspekte neu Mittelstufe Deutsch Lehr- und Arbeitsbuch. Część 2. Poziom B1 plus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte neu Mittelstufe Deutsch Lehr- und Arbeitsbuch. Część 2. Poziom...
Dostępny22 szt.

Aspekte neu, das Deutsch-Lehrwerk für die Mittelstufe, richtet sich an Lernende, die ihre Deutschkenntnisse ab dem Niveau B1 vertiefen wollen und führt sicher zum Niveau C1. Interessante Themen und Texte sowie das gezielte Training von Fertigkeiten unterstützen den Lernprozess.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
4
Finis christianismi. Wybór pism - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finis christianismi. Wybór pism
Dostępny22 szt.

Chrześcijaństwo stało się czymś innym, niż było pierwotnie. Bez względu na to, jak bardzo współczesność ceni je za usługi oddawane jej w dążeniu do ziemskich celów, takie chrześcijaństwo wtopione całkowicie w cele doczesności, chrześcijaństwo, z którym, jak sądzimy, dobrze nam na ziemi, nie jest już tym, czym było ono, gdy przepełniało nas życiem innego świata. Jednak to archetypalne chrześcijaństwo nie przetrwało długo. Pierwsi chrześcijanie sądzili bowiem, że tylko przez krótką chwilę będą musieli żyć wraz ze światem. Nie wyobrażali sobie, by ich żarliwa wiara mogła posłużyć za eliksir życia podtrzymujący istniejący świat. Franz Overbeck (1837-1905), teolog-agnostyk, wykładowca historii Kościoła na uniwersytecie w Bazylei, najbliższy chyba przyjaciel Nietzschego, pierwowzór Serenusa Zeitbloma z Doktora Faustusa Tomasza Manna, odkrywany jest dziś na nowo po dziesięcioleciach zapomnienia jako myśliciel niezwykle oryginalny i samodzielny. Jego tezy o zasadniczej wrogości między teologią a religią, apokaliptycznym horyzoncie wczesnego chrześcijaństwa i zbliżającym się finis christianismi, przez długi czas ignorowane, stały się w ostatnich latach przedmiotem ożywionej dyskusji w teologii – głównie protestanckiej – i filozofii religii.

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

1 osoba kupiła
5
Star Carrier. Tom 5. Ciemna materia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Carrier. Tom 5. Ciemna materia
Dostępny10 szt.

Lotniskowcowa grupa bojowa pod dowództwem Trevora „Piachu” Graya wyrusza do Czarnej Rozety, aby ustalić, w jakich okolicznościach został zniszczony okręt „Endeavor” i jego eskorta. Odkrywają oznaki działania cywilizacji tak potężnej, że jest w stanie kształtować nie tylko poszczególne planety, słońca czy galaktyki, ale całe wszechświaty. Tymczasem na Ziemi trwa wojna Stanów Zjednoczonych Ameryki z Konfederacją. Wojna nie tylko o przejęcie podnoszonych z ruin terenów zamieszkanych przez prymów, ale przede wszystkim mająca na celu zmuszenie USNA do podjęcia wraz z rządem w Genewie rozmów z Sojuszem Sh’daar. I to rozmów, które uczynić mają z ludzkości kolejną rasę podległą prastarej cywilizacji. Prezydent Koenig, sprzymierzony z Hegemonią Chińską, Północnymi Indiami, Rosją i Teokracją Islamską, nie chce się zgodzić na podobne rozwiązanie. Na pewno nie po tym, jak zniszczono stolicę USNA atakiem nanodekonstrukcyjnym, zabronionym wszelkimi konwencjami. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a wracający z wyprawy do Czarnej Rozety admirał Gray znajduje w okolicach Saturna ślady ataku floty Konfederacji na amerykańską stację kosmiczną. W dodatku siły wroga wspierane są przez jednostkę kosmiczną nieznanego pochodzenia. Co w takim położeniu powinien uczynić prezydent USNA? Jaką rolę odegra w wydarzeniach admirał Gray? Tego czytelnik dowie się na stronach piątej części cyklu Star Carrier. Ian Douglas umiejętnie stopniuje napięcie, sprawiając, że trudno się oderwać od lektury. Znakomite opisy zmagań kosmicznych są firmowym znakiem tego autora, a świetnie poprowadzona intryga pobudza tylko dodatkowo ciekawość odbiorcy.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
6
Kaduceus polski. Myśl polityczna konserwatystów krakowskich 1866-1934 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaduceus polski. Myśl polityczna konserwatystów krakowskich 1866-1934
Dostępny3 szt.

Kaduceus polski – 95. pozycja w serii Biblioteka Myśli Politycznej - to książka o fenomenie konserwatyzmu krakowskiego, jednego z najważniejszych zjawisk w dziejach polskiej myśli politycznej. O jego znaczeniu przesądziła dojrzałość intelektualna rozważań czołowych myślicieli nurtu: Józefa Szujskiego, Stanisława Koźmiana, Michała Bobrzyńskiego, Władysława Leopolda Jaworskiego, czy Stanisława Estreichera. Konserwatyzm krakowski był również zjawiskiem stabilnym w czasie, odgrywającym dużą rolę w polityce polskiej drugiej połowy XIX i początków XX wieku. Do jego wyjątkowej na tle innych doktryn epoki recepcji przyczyniły się także sztuka i literatura. To one przez osoby Jana Matejki i Stanisława Wyspiańskiego (choć nie tylko) wpisały konserwatystów krakowskich w świadomość Polaków w postaci słowa–znaku, którym stała się nazwa „stańczycy”, do dziś budząca emocje i często przywoływana jako jedno z najważniejszych odniesień w dyskusjach o polskiej tradycji politycznej. Owych dyskusji nie sposób bowiem prowadzić pomijając rozważania konserwatystów krakowskich na temat narodu, państwa, władzy i wielu innych kluczowych zagadnień, poddanych w niniejszej książce gruntownej analizie.

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

1 osoba kupiła
7
Poszukiwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwanie
Dostępny15 szt.

Przez wieki ludzie w starożytnych kulturach wyruszali na obrzędy przejścia, by zyskać wejście do duchowych sfer i zdobyć wiedzę o sobie. Teraz międzynarodowa mówczyni i uzdrowicielka Denise Linn, razem z pisarką i nauczycielką Meadow Linn sięgają do swoich indiańskich korzeni i mądrości innych kultur, by stworzyć starannie przygotowany program dla każdego, kto pragnie doświadczyć wycofania lub wyjątkowego osobistego Poszukiwania samodzielnie. Ta praktyczna, wciągająca książka pokaże ci, jak: – odkryć cel życia, – odnaleźć tajemnicę w samym sercu życia, – pozbyć się ograniczających przekonań dotyczących siebie oraz uzdrowić emocjonalne rany, – przywołać wizję, – wykorzystać moc świętego kręgu, – uwolnić się od lęków i zyskać spokój umysłu. Ta książka dostarcza ci niezbędnych narzędzi, by przygotować się do Poszukiwania Wizji, które zabierze cię do środka twojej duszy. Denise Linn, autorka 17 książek, m. in. Sacred Space i Soul Coaching, 28 dni na odkrycie swojego prawdziwego „ja” jest międzynarodową mówczynią, uzdrowicielką i popularną gospodynią radiowych talk-show. Jest założycielką Międzynarodowego Instytutu Soul Coachingu®, profesjonalnego kursu, a także twórczynią Wewnętrznego Wyrównania®. Denise prowadzi seminaria na pięciu kontynentach i pojawia się w programach radiowych i telewizyjnych na całym świecie. Meadow Linn zdobyła tytuł licencjata w Williams College i tytuł magistra na Uniwersytecie Columbia, jest współautorką The Mystic Cookbook. Meadow prowadzi rubrykę poświęconą jedzeniu i stylowi życia w gazecie w Seattle.

26,30 zł
19,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,31 zł

8
Powstanie warszawskie. Nieznane fotografie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie warszawskie. Nieznane fotografie
Dostępny7 szt.

Po cieszącej się powodzeniem wśród czytelników serii „Przedwojenne najpiękniejsze fotografie” w albumowej ofercie Wydawnictwa RM pojawią się tytuły poruszające nową tematykę. „Powstanie warszawskie. Najważniejsze fotografie”, wydane w 70 rocznicę wydarzenia, będzie okazją do przyjrzenia się walkom o Warszawę oczami tych, którzy dokumentowali je osobiście, nierzadko ryzykując życie. Flaga III Rzeszy powiewająca na budynku przy ul. Koszykowej i z drugiej strony flaga polska niesiona przez powstańców na podwórzu śródmiejskiej kamienicy. Płonący budynek PASTy przy Zielnej i powstańcze stanowisko karabinu maszynowego w Klasztorze Sióstr Zmartwychwstanek, zbombardowane domy przy ul. Mickiewicza i placu Wilsona – to tylko niektóre zapadające w pamięć ujęcia z albumu Grzegorza Jasińskiego. W książce znajdzie się około 100 zdjęć z okresu powstania warszawskiego, przedstawiających jego przebieg od pierwszych dni sierpnia i początkowego entuzjazmu aż do kapitulacji, po porażające obrazy ruin okaleczonego miasta. Niektóre z fotografii stały się rozpoznawalnymi symbolami wydarzenia, inne – mniej znane – pozwolą dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądała walcząca Warszawa w 1944 roku. O autorze: Dr Grzegorz Jasiński – historyk wojskowości, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 r. obronił dysertację doktorską. Od 2010 r. kieruje Wojskowym Biurem Badań Historycznych Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest redaktorem naczelnym Przeglądu Historyczno-Wojskowego” i „Kroniki Wojska Polskiego”. Specjalizuje się w tematyce Polskiego Państwa Podziemnego oraz historii wojskowości Hiszpanii XX w. Jest autorem takich publikacji, jak: Przewodnik po Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa 2007 (współautor); Żoliborz 1944. Dzieje militarne II Obwodu Okręgu Warszawa AK w Powstaniu Warszawskim, Pruszków 2009; Żoliborz walczący Kalendarium Powstania Warszawskiego 1944 roku, Wilczyska 2009; Armia Krajowa 1939–1945, Warszawa 2011 (współautor).

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

9
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego
Niedostępny
Brak

Dzieło to prezentuje w prosty i interesujący spo­sób całość orędzia chrześcijańskiego, ukazując zagadnienia wiary chrześcijańskiej przezna­czone współczesnego człowieka. Kompendium z odwagą podejmuje wielkie pro­blemy współczesności, odwołując się do roz­woju nauk, roli sumienia oraz praw człowieka. Dzieło jawi się jako aktualny, pewny i solidny sposób ukazania wiary chrześcijańskiej dzisiaj, przyjmując formę dialogu między mistrzem a uczniem. Zawiera 15 pięknych reprodukcji dzieł sztuki, pochodzących z różnych epok i stylów sztuki chrześcijańskiej, opatrzonych komentarzami, które stanowią swoiste introdukcje do poszcze­gólnych części dzieła.

13,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,11 zł

10
Zdobycze i iluzje postępu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobycze i iluzje postępu
Dostępny3 szt.

Wybór pism konserwatywnego myśliciela, analizującego kluczowe zjawiska drugiej połowy XIX i początku XX wieku: procesy demokratyzacyjne, rozwój nacjonalizmów, rosnące znaczenie kwestii robotniczej i wzrost współzależności gospodarczej w skali świata. Jego myśl ewoluowała od zdecydowanego konserwatyzmu, podkreślającego rolę tradycyjnych elit, ku idei szerokiego ugrupowania jednoczącego różne środowiska pod hasłami: narodowości, religii i własności. Tym m.in. zagadnieniom są poświęcone zaprezentowane w tym tomie najważniejsze prace Milewskiego.

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

11
Umarłych pogrzebać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umarłych pogrzebać
Dostępny46 szt.

Książka podejmuje problem pochówku dzieci poronionych i martwo urodzonych. Praca ta została obroniona na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Autorka jest doktorantką na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.?

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

12
W cieniu życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu życia
Dostępny29 szt.

Nazywam się Krystyna Maria Ring, mieszkam w Warszawie. W latach mojego dzieciństwa mama zawsze wspominała o swoich i taty przeżyciach z lat młodzieńczych, szczególnie z okresu II wojny światowej, kiedy pod osłoną nocy musieli uciekać z własnego domu ratując życie przed okrucieństwem zbrodni.?

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

13
Magia z supermarketu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia z supermarketu
Dostępny2 szt.

Do praktykowania magii możemy używać najprostszych przedmiotów, które znajdziemy w większości domów i na półkach praktycznie każdego sklepu. W tej książce znajdziesz dokładne instrukcje jak wykonywać proste, a zarazem niezwykle skuteczne rytuały z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Autor wprowadzi Cię w podstawy magii, a także powiązanej z nią etyki, medytacji, chronometrażu stosowanego podczas rzucania zaklęć oraz technik ładowania przedmiotów intencją. Dzięki opisanym przez niego rytuałom możesz zapewnić sobie harmonię, zdrowie, miłość, ochronę, wzmocnić zdolności metapsychiczne i wykonywać oczyszczenie. Poznasz również zaklęcia wprowadzające zapewniające szczęście i finansowy dobrobyt. Magia jest bliżej niż myślisz.

34,30 zł
24,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,29 zł

14
Ciekawi świata. Zajęcia artystyczne. Przedmiot uzupełniający. Zajęcia z copywritingu. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Zajęcia artystyczne. Przedmiot uzupełniający. Zajęcia ...
Niedostępny
Brak

Niniejsza publikacja to kompendium wiedzy i zbiór praktycznych ćwiczeń, które przybliżają specyfikę pracy copywritera. • Rozdział I poświęcony jest zagadnieniom związanym z rozwijaniem umiejętności twórczego myślenia. Przedstawione są tu techniki kreatywne, przydatne w codziennej pracy koncepcyjnej. • W rozdziale II omówiono różnice i podobieństwa między komunikacją pisaną a mówioną, a także wyjaśniono, dlaczego ulotka jest czymś innym niż plakat czy broszura. • Szczegółowe reguły copywritingu przedstawiono w rozdziale III, z którego można dowiedzieć się, na czym polega język korzyści i obrazowanie oraz bezpośrednie zwracanie się do odbiorcy. • Rozdział IV przybliża znaczenie pojęć, które na co dzień funkcjonują w branży reklamowej, takich jak: deadline, brief czy USP. • Rozdział V to lekcja analizy briefu krok po kroku, połączona z selekcją informacji i wyciąganiem wniosków. • Rozdział VI to czas na kreację – zbiór praktycznych ćwiczeń pozwalających zastosować całą zdobytą wiedzę w praktyce, w trakcie wykonywania ćwiczeń odzwierciedlających realne zadania, z jakimi w pracy zawodowej spotyka się copywriter. Wygodna forma publikacji i liczne ciekawe ćwiczenia sprawiają, że jest on źródłem zarówno solidnej wiedzy, jak i dobrej zabawy oraz inspiracji dla osób chcących rozwijać swoją kreatywność.

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

15
Siła męstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła męstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W 1959 roku ukazała się w Nowym Jorku książka, która pozostała niezauważona przez czasopisma polskie na emigracji, choć z wielu względów warta jest ona odnotowania. Są to pamiętniki ukraińskiego generała, a byłego oficera Wojsk Polskich, Pawło Szandruka. Obejmują one okres obu wojen światowych, oraz wojnę polsko-rosyjską roku 1920 – zarówno w tej ostatniej, jak i w kampanii wrześniowej autor walczył ramię w ramię z żołnierzem polskim.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

16
Garłuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garłuch
Dostępny18 szt.

Stanowiska wyczekiwania oddziału znajdowały się głównie w prywatnych mieszkaniach lewobrzeżnej Warszawy, a 1 sierpnia 1944 roku “Bateria Kuby” znalazła się na podstawach wyjściowych do natarcia na lotnisko, w rejonie wsi Zbarż i Zagościniec. Stawiło się około 180 żołnierzy – niemal pełny stan oddziału. Uzbrojenie: 6 pm, 3 kb typu Mauser, kilkadziesiąt krótkich pistoletów i około 400 granatów, a więc równie słabe, jak i w innych jednostkach “Garłucha”/”Gołębnika” (fragment książki)

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

17
Pamiętniki partyzanta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki partyzanta
Niedostępny
Brak

Pamiętniki Partyzanta, hubalczyka, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego, który wszedł w skład NSZ, a później dołączył do 25. pp AK Czas upływa. Coraz mniej jest naocznych świadków drugiej wojny światowej. Wiele epizodów z dziejów armii podziemnej nie poczekało się jeszcze źródłowych opracowań ze szkodą nie tylko dla jej żołnierzy, ale również – i przede wszystkim – dla przyszłych pokoleń… Fragm. przedmowy Autora

36,90 zł
26,57 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

18
Kosynierzy warszawscy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosynierzy warszawscy
Dostępny5 szt.

Nie jest na pewno błędem ani przesadą, że książkę tę nazwałem Historią 303 Dywizjonu – jest ona bowiem przede wszystkim zbiorem dokumentów dotyczących życia i działalności bojowej Dywizjonu, zwanego często Dywizjonem Kosynierów, dokumentów zebranych z akt Dywizjonu, z jego kronik, a także prasy. Na całość składają się sprawozdania z działalności bojowej pilotów, ich zwycięstw i strat, opisy alk powietrznych i pracy personelu naziemnego i różnych – nie tylko historycznych – wydarzeń codziennego życia w lotnictwie, sprawozdania także z wrażeń, nastojów i myśli. Ze Wstępu

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

19
W burzy dziejowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W burzy dziejowej
Dostępny11 szt.

Lubiłem akcje podstępne i tym razem chciałem użyć do tego celu Ślązaków z samochodami. To wyglądałoby bardziej naturalnie i byłoby bezpieczniejsze. Niestety, ich udział nie był pewny. Było jeszcze widno, gdy wysłałem po Ślązaków wozem taborowym „Toma” – Józefa Lubaszko i dwóch innych. Drużyna gospodarcza i konie pozostały w Sadym Krzu, a ja z oddziałem pod osłoną lasu podciągnąłem na pozycję wyjściową do cmentarza, gdzie był wyznaczony punkt zborny i sanitarny. Tam wyznaczyłem zadania dla drużyn i broni maszynowej. (fragment książki)

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

20
1 Wileńska Brygada AK Juranda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1 Wileńska Brygada AK Juranda
Dostępny20 szt.

Akcja pod Majerańcami była pierwsza większą potyczką 1. Wileńskiej Brygady AK ,,Juranda”. Została przeprowadzona 1 marca 1944 roku i podjęta była w celu zlikwidowania groźnej, dobrze uzbrojonej bandy rabunkowej, składającej się w większości z sowieckich kryminalistów, dowodzonych przez znanego z okrucieństwa i bezwzględności “Borodkę” (fragment książki)

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

21
Jastrzębiacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jastrzębiacy
Dostępny26 szt.

Tymczasem mordy nadal nie ustawały. Codziennie niemal dochodziły z różnych stron ponure wieści o zagładzie kolejnych polskich wsi i osiedli. Por. „Jastrząb” postanowił ewakuować do Zasmyk mieszkańców Bud Ossowskich, wśród których spędził sporo czasu przed odejściem do Kowla. Z grupą swych żołnierzy udał się tam pod osłona nocy i zaproponował ludności zabieranie wszystkiego co możliwe na fury i wyjazd z zagrożonej wsi. (fragment książki)

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

22
Poradnictwo wolontariackie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnictwo wolontariackie
Niedostępny
Brak

Książka Poradnictwo wolontariackie jest prezentacją owych zdecentralizowanych, autonomicznych przejawów poradnictwa. Powstała w oparciu o wyniki trzech dużych projektów badawczych oraz kilku „małych" badań jakościowych i ilościowych prowadzonych w latach 2009–2013. Monografia prezentuje relacje doradca–radzący się w bezpośrednim nawiązaniu do otoczenia społecznego, w którym się ono odbywa. Wchodząc w świat badany - środowisko wolontariackie, pokazano potencjał tkwiący w tego rodzaju działalności, uwypuklając możliwości tkwiące w aktywności społecznie użytecznej i związane z nimi szanse dla poradnictwa.

44,80 zł
43,01 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,79 zł

Wróć do góry