hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2014.07.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 10 lipca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Klasyka angielskiego kryminału. Kwadratowy szmaragd (Wallace Edgar), na drugim Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich (Pawłowska Agnieszka, Gąsior-Niemiec Anna, Kołomycew Anna). Kolejny produkt to Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 r. oraz Klucz francuski.
1
Klasyka angielskiego kryminału. Kwadratowy szmaragd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka angielskiego kryminału. Kwadratowy szmaragd
Dostępny
7 szt.

Słynna powieść kryminalno-sensacyjna Edgara Wallace’a. Napisana w 1926 r., tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w 1931 r. 5. tom „Klasyki angielskiego kryminału” Młoda dziewczyna detektyw Scotland Yardu – Leslie Maughan – prowadzi dochodzenie, w którym świadkiem jest dziwnie zachowująca się Lady Raytham, „pilnowana” przez kamerdynera nazwiskiem Druze. W sprawę wmieszany jest również Peter Dawlish, który właśnie wyszedł z więzienia, gdzie odsiedział wyrok za podrobienie czeku. Leslie Maughan przypuszcza, że został skazany niesłusznie, a kilka lat w odosobnieniu spędził przez czyjąś skomplikowaną intrygę...

38,60 zł
27,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,81 zł

1 osoba kupiła
2
Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partnerstwa międzysektorowe na obszarach wiejskich
Dostępny
60 szt.

Praca, którą z dużym zainteresowaniem przeczytałam, wpisuje się w rozważania nad sposobami rozwoju obszarów wiejskich i nowego [...] sposobu/modelu tego rozwoju, określanego takimi przymiotnikami jak: zrównoważony, wielofunkcyjny, neoendogenny. […] stara się odpowiedzieć na pytanie, na ile nowe instytucje – trójsektorowe partnerstwa terytorialne – są w stanie sprostać wymaganiom współrządzenia (governance), czy idąc dalej – na ile lokalne społeczności są do tego gotowe, czyli na ile chcą uczestniczyć w rządzeniu, a na ile chcą być tylko dobrze rządzone. z recenzji prof. dr hab. Marii Halamskiej Praca posiada bardzo solidne umocowanie teoretyczne oraz doskonałe umiejscowienie tematyki badań w ustawodawstwie polskim i unijnym. [...] Autorki pokusiły się na – w mojej opinii udane – połączenie metod ilościowych i jakościowych. Efektem jest bardzo frapujące, bogate w treść oraz mnogość inspiracji dla kolejnych badań studium kondycji LGD [...] z recenzji dr. hab. Wojciecha Kniecia

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

3
Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 1909 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany przewodnik po Poznaniu i Wielkim Księstwie Poznańskim z 19...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Poznań i okolice w roku 1909. Słynny przewodnik po stolicy Wielkopolski i Wielkim Księstwie Poznańskim, napisany przez Konstantego Kościńskiego. Wznowiony po raz pierwszy. - ponad 20 rycin, głównie przedstawiających zabytki - opisy najciekawszych miast Wielkopolski - dokładne informacje dla podróżnych z 1909 r. - mapa Poznania - mapa Wielkiego Księstwa Poznańskiego - polsko-niemiecki słownik ulic Poznania - polsko-niemiecki słownik miast Wielkiego Księstwa Poznańskiego

35,90 zł
25,85 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

4
Klucz francuski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz francuski
Dostępny
13 szt.

Autorka tej książki została uwiedziona. Winowajca: słynny francuski styl, lecz Joanna Nojszewska znalazła innych „poszkodowanych” i razem rozpracowali, na czym on polega. O najważniejszym francuskim towarze eksportowym mówią Polacy zakochani we Francji i – dla kontrapunktu – Francuzi zakochani w Polsce. Gośćmi są między innymi: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Marek Bieńczyk, Paulina Młynarska oraz Maciej Zień. Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienności, nigdy niepublikowane wspomnienia i anegdoty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów, w przerwach zaś – frywolitki – mniej lub bardziej frywolne skojarzenia, które za bardzo nie odbiegają od tematu głównego (zostanie m.in. rozwiązana zagadka słynnych francuskich piżam). A dla praktycznych – praktyczne francuskie adresy.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5
Człowiek z Kimberley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Kimberley
Dostępny
12 szt.

14. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy. Polska, lata 30. XX w. Inspektor Bernard Żbik otrzymuje tajemniczy telefon. Osoba z drugiej strony wypowiada tylko dwa słowa. Detektyw szybko wydedukowuje, że musi chodzić o morderstwo. I rzeczywiście, zamordowany został doktor Wiesław Borzęcki, znany neurolog. Sytuacja się komplikuje, gdy portier kamienicy, w której mieszkał lekarz, utrzymuje, że widział go wychodzącego przed chwilą z bramy... Fragment książki: – Morderstwo – wycedził. – Idziemy, Adamie. Może pan też pójdzie, doktorze? Sędzia śledczy milczał przez długą chwilę. Wiadomość o morderstwie i surowy wyraz twarzy detektywa podziałały i na niego, i na aspiranta. Nie pytali jednak o nic. Czekali. Wreszcie sędzia przemówił pierwszy. – Nie mogę. Mam jeszcze dziś ważne przesłuchanie w biurze. Czemuś taki poważny, Bernardzie??

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

6
Twarz o zmroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarz o zmroku
Dostępny
17 szt.

Jedna z najbardziej znanych powieści kryminalnych Edgara Wallace’a. Napisana w 1924 r., tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w 1929 r. 6. tom Klasyki angielskiego kryminału! Po śmierci matki Audrey Bedford opuszcza wieś, w której wychowywała się od dzieciństwa i zajmowała kurami. Przenosi się do siostry w Londynie i od początku wplątuje się w przestępczy świat stolicy. Zostaje oskarżona w sprawie kradzieży naszyjnika finlandzkiej królowej i skazana na rok ciężkiego więzienia. Poszukując następnie zajęcia zatrudnia się jako sekretarka u niejakiego Malpasa – starca o paskudnej twarzy, mieszkającego w dziwnym domu pełnym zagadek technicznych, z którego mało kto wyszedł żywy...?

38,50 zł
27,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,78 zł

7
My Matura Success. Intermediate. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Matura Success. Intermediate. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD
Dostępny
5 szt.

Wydanie uaktualnione do matury 2015 - My Matura Success - pozwala skutecznie przygotować się do nowego formatu egzaminu. Rzetelne przygotowanie do nowego formatu egzaminu Regularne powtórki pomagają uczniom śledzić postępy w nauce i zawierają kolejne zadania maturalne oswajające ich z formatem egzaminu. Strategie maturalne oraz Bank funkcji językowych praktycznie wspierają przyszłych maturzystów. Ogromna ilość nagrań i ćwiczeń na rozumienie ze słuchu oraz lekcje Writing z zadaniami w formacie egzaminacyjnym krok po kroku przygotowują do matury. Wszystkie niezbędne na egzaminie słowa są zebrane w leksykalnych zestawieniach i utrwalane w zeszycie ćwiczeń.

58,90 zł
52,42 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,48 zł

8
Polskie statki ratownicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie statki ratownicze
Dostępny
12 szt.

Czytelniku, czy mówią Ci coś nazwy „Tajfun”, „Halny” lub „Elżunia”? Żeby je wyjaśnić, musimy cofnąć się w czasie do XIX wieku. Wtedy rozpoczęła się historia ratownictwa morskiego na polskim wybrzeżu. Jego podstawy ukształtowały odwaga i solidarność rybaków. Kiedyś wielu z nich nie wracało z połowów, dlatego narodziła się idea zorganizowanego ratownictwa morskiego, które początkowo funkcjonowało na zasadach dobrowolności i wzajemnej pomocy. Zawodowi ratownicy, członkowie załóg statków z krzyżem maltańskim oraz wolontariusze oddani tej służbie uratowali tysiące osób. Na obecnym wybrzeżu polskim stacje ratownictwa morskiego zakładane przez Niemieckie Stowarzyszenie Ratowania Rozbitków, zaczęły powstawać w połowie XIX wieku. Jednak dopiero od drugiej połowy XX wieku zaczęto w Polsce używać specjalistycznych statków ratowniczych. Historię tych niezwykłych jednostek pływających przybliża książka Polskie statki ratownicze Dariusza Konkola i Tomasza Perki, będąca hołdem dla wszystkich jednostek i załóg biorących udział w akcjach ratowania życia na morzu. Publikacja składa się z 15 rozdziałów zawierających szczegółowe informacje o specjalistycznych statkach zbudowanych dla polskich służb ratowniczych od połowy XX wieku do dziś. Każdy typ statku został dodatkowo opatrzony planem konstrukcyjnym. Całości dopełniają dokładne opisy samych akcji, wykaz wszystkich polskich statków wykorzystywanych do ratowania życia oraz unikatowe fotografie.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

9
Rawka. Przewodnik kajakowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rawka. Przewodnik kajakowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Wydawnictwo CM opublikowało pierwszy dokładny przewodnik kajakowy po Rawce i jej dopływach. Patronat nad przewodnikiem objęli: Magazyn Wiosło oraz Fundacja KiM. Dzięki pomiarom GPS przewodnik ma niespotykaną wcześniej dokładność opisów szlaków... Rawka, Białka, Chojnatka, Krzemionka, Rylka – przewodnik kajakowy. Nowa seria przewodników kajakowych Napiękniejsze szlaki wodne Polski (1). Najdokładniejszy przewodnik po Rawce, jaki kiedykolwiek powstał: • Niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS! • Opis wszystkich zabytków nad rzeką • Zaznaczone miejsca niebezpieczne • Informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać • Po raz pierwszy opisane spławne dopływy Rawki!?

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

10
Muzeum miejsce które zwróciło Warszawie duszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum miejsce które zwróciło Warszawie duszę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Przez jednych stawiane za wzór, przez innych mocno krytykowane, ale nikomu nie obojętne. Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce, które powstańcom oddało należną cześć, połączyło rocka z patriotyzmem i na dobre zmieniło oblicze miasta. Szef i współtwórca muzeum, Jan Ołdakowski, w rozmowie z dziennikarzem Faktów TVN Maciejem Mazurem zdradza, jak przekonał prezydenta Lecha Kaczyńskiego do punka, co wspólnego z Powstaniem mają wieloryby z Winnipeg i któremu światowemu przywódcy weterani Batalionu Zośka chcieli pokazać cztery litery. Ten wywiad jest trochę jak samo muzeum. Iskrzy, prowokuje, zadaje pytania i zmusza do myślenia.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

11
Wstrzyknięcia śródskórne, podskórne, domięśniowe i dożylne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstrzyknięcia śródskórne, podskórne, domięśniowe i dożylne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

W podręczniku zawarto wiadomości na temat zasad i procedur wykonywania wstrzyknięć. Omówiono zagadnienia teoretyczne – uregulowania prawne dotyczące tych zabiegów, uprawnienia pracowników służby zdrowia do ich wykonywania oraz przedstawiono opis używanego do nich sprzętu. Szczegółowo, w postaci algorytmu, omówiono sposoby pozajelitowego podawania leków, płynów odżywczych i szczepionek, pobierania krwi do badań laboratoryjnych, a także przetaczania krwi i preparatów krwiopochodnych. Walory dydaktyczne książki to celnie dobrane ilustracje i zamieszczony na końcu zestaw pytań sprawdzających poziom przyswojonej wiedzy.

84,00 zł
78,12 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

12
Bidon. My little friend, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon. My little friend, mix wzorów
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.02

Praktyczna butelka na napoje zimne i ciepłe z motywem licencyjnym, wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Bidon zakończony jest korkiem dozującym i jednocześnie zabezpieczającym przed wylaniem napoju. Idealny do szkoły, na rower czy wycieczkę. Licencja – My Little Friend Pojemność – 480 ml Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

7,99 zł
Powiadomienie
13
Paluszkowe obrazki dla chłopców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paluszkowe obrazki dla chłopców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.19

Stwórz niezwykłe prace plastyczne z kolorowymi odciskami palców! Zestaw zawiera książeczkę pełną pomysłów na paluszkowe obrazki i dwa kolorowe tusze. Umocz paluszek w tuszu, odciśnij go na papierze, a następnie dorysuj szczegóły, aby powstał: ufoludek, strażak, kowboj, helikopter.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

14
Środowiska kulturotwórcze czasów oświecenia i romantyzmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Środowiska kulturotwórcze czasów oświecenia i romantyzmu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.15

Tom niniejszy zrodził się z przekonania, że aktualny stan wiedzy o oświeceniu i romantyzmie zarówno zachęca do podjęcia nowych kwestii z obszaru kulturalnego i kulturowego kontekstu literatury, jak też skłania do powrotu do spraw, które dawno już przestały razić jako białe plamy na mapie potrzeb badawczych. Gromadzi on prace o lepiej rozpoznanych środowiskach kulturotwórczych, ogniskach elitarnej kultury towarzyskiej i ciągłej działalności twórczej (dwór królewski, i arystokratyczny, salon), ale też o środowiskach rozwijających aktywność raczej nie profesjonalną, lecz amatorską lub popularyzatorską, aktywność niesystematyczną, rozproszoną, lepiej może służącą rozwijaniu zdolności recepcyjnych niż tworzeniu wysokich wartości sztuki i intelektu. Jedne i drugie są niezastąpione; ani jednych, ani drugich nie może braknąć w obrazie kultury polskiej XIX wieku. Ze „Wstępu”

35,00 zł
29,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

15
Map&guide. Gdańsk, Gdynia, Sopot. Laminowany przewodnik i mapa, wersja rosyjska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Map&guide. Gdańsk, Gdynia, Sopot. Laminowany przewodnik i mapa, wersja...
Dostępny
2 szt.

Spacer Traktem Królewskim w Gdańsku, zwiedzanie okrętu ORP Błyskawica w Gdyni, a może wizyta w sopockim Krzywym Domku? Comfort! map&guide Gdańsk, Gdynia, Sopot pomoże dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków Trójmiasta. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne na krótki wyjazd. Praktycznie i treściwie – coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: • mapy w skalach użytecznych dla turystów (1:26 000, centrum Gdańska 1:13 000), • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • zajmujące opisy 40 najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, • podpowiedzi, co zjeść i wypić oraz dokąd wybrać się na zakupy, • kalendarium imprez cyklicznych.

19,90 zł
10,75 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 9,15 zł

16
Poematy narracyjne Cypriana Norwida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poematy narracyjne Cypriana Norwida
Dostępny
4 szt.

Monografia nie tylko opisuje mniej znane i prawie zupełnie nieznane utwory: Wesele, Ziemia, Pompeja, Epimedes, Wędrowny sztukmistrz, ale także wytwarza wspólną dla tych tekstów przestrzeń badawczą. […] Monografia zawiera znakomite interpretacje poematów Norwida, najeżonych trudnościami odbiorczymi (szkicowa fabuła, dygresyjność, eliptyczność, paraboliczność), niejednoznacznych, wymykających się zabiegom poszukującym sensu. Książka przeznaczona jest zwłaszcza dla czytelnika wykształconego, ale zrozumie ją każdy kto wnikliwie czyta teksty tego artysty. […] Nie odzierając poety z jego tajemnic i strzegąc granic jego intymności autorka wnika w sam tekst, który ujawnia człowieka-twórcę i jego bogate w sensy dzieło.

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

17
Ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicach z 1891 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicach z 1891 r.
Dostępny
33 szt.

Kraków w roku 1891 – słynny przewodnik dr. Józefa Rostafińskiego. Najdokładniejszy opis miasta z końca XIX w. Niezwykle cenne źródło informacji. Wznowiony po raz pierwszy. • ponad 60 rycin, głównie przedstawiających pomieszczenia i zabytki • panorama miasta z XVIII wieku • mapa miasta z XIX wieku • dodatkowo opis najbliższych okolic

42,60 zł
30,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,93 zł

18
Paluszkowe obrazki dla dziewczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paluszkowe obrazki dla dziewczynek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.21

Stwórz niezwykłe prace plastyczne z kolorowymi odciskami palców! Zestaw zawiera książeczkę pełną pomysłów na paluszkowe obrazki i dwa kolorowe tusze. Umocz paluszek w tuszu, odciśnij go na papierze, a następnie dorysuj szczegóły, aby powstały: baletnica, księżniczka, motyl, biedronka.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

19
Gdy nadciągała wielka woda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Gdy nadciągała wielka woda
Dostępny
1 szt.

Woda jest wciąż jednym z najniebezpieczniejszych żywiołów. Mimo to ludzie wznosili od niemal zawsze swoje siedziby w pobliżu rzek, które ich karmiły i stanowiły drogę komunikacyjną, a często też miały znaczenie obronne. Bywało jednak często i tak, że dobrodziejstwo takiego sąsiedztwa przeradzało się tragedię - jedną z częstszych klęsk dotykających ludzkość - w klęskę powodzi. O takich klęskach i próbach zaradzenia im traktuje niniejszy tom.

40,00 zł
21,60 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 18,40 zł

20
Pióro Easy Clic Standard, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro Easy Clic Standard, mix kolorów
BIC
Dostępny
168 szt.

To pióro sprawdzi się w szkole i w biurze. Ma unikalny boczny system napełniania. Kauczukowy trójkątny uchwyt. 4 kolory korpusu (różowy, niebieski, zielony, czerwony). Idealne dla prawo i leworęcznych. Średnia stalowa stalówka. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,00 zł
25,65 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,35 zł

21
Pióro Easy Clic, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro Easy Clic, mix wzorów
BIC
Dostępny
76 szt.

To pióro idealnie sprawdzi się w szkole. Ma unikalny boczny system napełniania i kauczukowy trójkątny uchwyt. Jest idealne dla prawo i leworęcznych. Średnia stalowa stalówka. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

22
My Matura Success. Intermediate. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Matura Success. Intermediate. Podręcznik
Dostępny
1 szt.

Wydanie uaktualnione do matury 2015 - My Matura Success - pozwala skutecznie przygotować się do nowego formatu egzaminu. W związku ze zmianami w egzaminie maturalnym obowiązującym od 2015 roku, wszystkie sekcje maturalne w nowym wydaniu My Matura Success Pre-Intermediate i Intermediate zostały uaktualnione i zawierają: * wskazówki maturalne pomocne na nowym egzaminie, * typy zadań, które pojawią się na maturze w 2015 roku, * modelowe wypowiedzi oraz język przydatny w tworzeniu wypowiedzi w nowych formach, takich jak wpis na blogu czy rozprawka. Numer dopuszczenia MEN: 691/1/2014

83,90 zł
53,00 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 30,90 zł

Wróć do góry