hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.06.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 23 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wrocław. Przewodnik dla dużych i małych (Anna Wawrykowicz), na drugim Wierzenia Prasłowian (Jakub Zielina). Kolejny produkt to Kulturowe sprzeczności kapitalizmu (Daniel Bell) oraz Symbole Dalego (Zygmunt Korus).
1
Wrocław. Przewodnik dla dużych i małych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Przewodnik dla dużych i małych
Dostępny23 szt.

Oto nowy, zupełnie inny przewodnik po Wrocławiu, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice. Przewodnik zawiera między innymi: • 330 fotografii • 100 krasnali • 150 obiektów • ścieżkę kulturową • ścieżkę historyczną • szklany szlak Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

6 osób kupiło
2
Wierzenia Prasłowian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzenia Prasłowian
Dostępny61 szt.

Książka obejmuje zagadnienie rekonstrukcji obrazu prasłowiańskich wierzeń z wykorzystaniem źródeł historycznych, folklorystycznych oraz komparatystyki. I oto pojawia się na polskim rynku wydawniczym jedno z lepszych opracowań tematu. – Jak i w co wierzyli Prasłowianie? – Jakie były ich zwyczaje? – Co było w ich wierze najważniejsze? – Jakie obyczaje charakteryzowały ich kulturę i wierzenia? – W jaki sposób wiara oddziaływała na ich codzienne życie? Niezwykła książka, która wciąga czytelnika, którą czyta się jednym tchem. Mocno zakorzeniona w materiałach źródłowych i historycznych, jednak bez zbędnego aparatu naukowego. Językiem prostym, ale bez uproszczeń opisuje – opowiada – o wierze Prasłowian, przybliża świat prasłowiańskich wierzeń. Dlaczego mitologia Słowian jest tak mało obecna w naszej kulturze? Być może dlatego, że sukcesy uczonych zajmujących się jej rekonstrukcją nie trafiają do szerokiego odbiorcy. Jeśli tak, to oddana w państwa ręce książka jest próbą przełamania tego stanu rzeczy. A przecież warto, bo móc pochwalić się barwną tradycją w zjednoczonym świecie, to wielki powód do – pozytywnie rozumianej – dumy. Wydaje się, że w każdym pokoleniu, w każdym narodzie, grupie etnicznej czy plemieniu znajdą się ludzie, dla których baśń jest cenna – czasem ważniejsza niż przyziemny realizm dnia codziennego. To dzięki nim od tysięcy pokoleń pradawne baśnie i mity żyją gdzieś w uśpieniu na poboczu naszego stechnicyzowanego świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
3
Kulturowe sprzeczności kapitalizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulturowe sprzeczności kapitalizmu
Dostępny8 szt.

Daniel Bell (1919–2011, pierwotnie Bolotsky, z rodziny polskich emigrantów żydowskich w USA) jest klasykiem socjokulturowej diagnozy współczesności. Jako jeden z pierwszych pół wieku temu dostrzegł „kontrkulturę” i początki postmodernizmu/ponowoczesności. Należał do proroków epoki poprzemysłowej i społeczeństwa wiedzy. W 1967 roku przewidział czasy internetu, gdy mówił o połączeniu domowych i biurowych komputerów z centralnym źródłem „usług bibliotecznych i informacyjnych”. Kulturowe sprzeczności kapitalizmu (1976) stanowią dziś kanon myśli drugiej połowy XX wieku. „Times Literary Supplement” zaliczył tę publikację do stu najbardziej wpływowych książek powojennych. Bell wydobywa i uzasadnia bogatym opisem odnośnych zjawisk ze swojej epoki podstawowy konflikt wartości społeczeństwa postindustrialnego. Z jednej strony „purytański” kapitalizm nakazuje „opóźnienie gratyfikacji”, odsuwanie spożycia owoców pracy na bliżej nieokreśloną porę, a z drugiej kreowane przez ten sam kapitalizm kulturowa postawa konsumpcjonizmu i ideologia osobistej wolności każą jednostce już teraz „używać życia”. Polityka musi godzić sprzeczności między ekonomią a kulturą. Ideowo-polityczny wymiar rozważań Bella okazuje się dość złożony, ponieważ sam autor deklaruje się jako socjalista w gospodarce, liberał w polityce i konserwatysta w kulturze. Mimo swego liberalizmu ubolewa nad regresem „transcendentnej etyki”.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

3 osoby kupiły
4
Symbole Dalego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symbole Dalego
Dostępny5 szt.

Zygmunt Korus – krytyk sztuki. dziennikarz. korzystający z różnych mediów i uprawiający rozmaite formy wypowiedzi; poeta, poliglota, podróżni, kozer, za komuny opozycjonista, po transformacji marszand – właściciel galerii. Tym razem swoją wiedzę politechniczną. wrażliwość i doświadczenie znakomicie połączył z historią sztuki dla pełnego oddania życiowej spuścizny Salvadora Dali – ponad wszelką wątpliwość Omnibusa. - Ilustrowana książka-katalog wyraźnie odróżniająca się kompetencją od innych popularnych edycji o sławnym Hiszpanie, - Najszersza prezentacja faktów biograficznych z życia Dalego i jego muzy Gali. - Omówienie naukowych pasji artysty, zwłaszcza z zakresu fizyki optycznej i jądrowej. - Odpowiedź na pytanie: dlaczego geniusz-heretyk stał się nawiedzonym mistykiem? - Dœlirium – neologizm utworzony przez autora – stawia w nowym świetle rewolucyjną metodę twórczą Katalończyka. - Jak Dali-ikona kreował się za życia z myślą o ekspansywnym micie po śmierci? - Wnikliwy słownik symboli z przykładami – wyczerpujący podręcznik surrealizmu! - Pogłębiona analiza treściowa i stylistyczno-formalna wybranych prac. Książka z ciekawym zestawem zdjęć, choć zapewne nie dla wszystkich, to praktycznie dla każdego, kogo interesują fenomeny kultury, a zwłaszcza dla czytelników „odkręconych” (o ile jeszcze tacy są?), bo poszukujących w bibliotece (a nie przed monitorem) przygody intelektualnej na własny rachunek. Dla osób z nieposkromioną wyobraźnią, pasjonatów sztuki, zawodowych plastyków i amatorów-zapaleńców, pragnących coś pod patrzeć u bulwersującego Mistrza; także dla speców od niekonwencjonalnego marketingu i w ogóle zwolenników ożywczego wykraczania poza kanony.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

2 osoby kupiły
5
PODHALE PIENINY ORAWA I SPISZ MAPA 1:75 000 FOLIOWANA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODHALE PIENINY ORAWA I SPISZ MAPA 1:75 000 FOLIOWANA
Dostępny33 szt.

"Mapa turystyczna w skali 1:75 000, w wersji wodoodpornej, obejmuje swym zasięgiem 5 krain geograficzno-historycznych południowej Małopolski, tj.: Podhale, Tatry, Pieniny, Orawa i Spisz. Zawiera bogatą treść turystyczną:

13,30 zł
9,99 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 3,31 zł

1 osoba kupiła
6
Kim byłbym bez ciebie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim byłbym bez ciebie?
Niedostępny
Brak

Kolejna znakomita powieść Guillaume Musso, autora niezapomnianego Potem, romantyczny kryminał, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantazją, a przestępstw dokonuje się z wdziękiem i w białych rękawiczkach. W życiu Gabrielle najważniejsi są dwaj mężczyźni – ojciec i ukochany. Jeden z nich jest złodziejem, drugi policjantem. Ojciec dziewczyny, Archibald, to przestępca starej daty – okrzyknięty najprzebieglejszym przestępcą wszech czasów, oczytany erudyta, który z niewymuszonym urokiem kradnie największe dzieła sztuki. Martin Beaumont zawodowo zajmuje się ściganiem ludzi pokroju Archibalda. Młody, obdarzony fantastycznym temperamentem, staje właśnie przed życiową szansą – pojmaniem legendarnego złodzieja. Żaden z nich nie wie, kim jest ten drugi...

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

7
Jutro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

„Emma mieszka w Nowym Jorku. Ma 32 lata i ciągle szuka tego właściwego mężczyzny. Matthew mieszka w Bostonie. Odkąd jego żona zginęła w wypadku, samotnie wychowuje czteroletnią córeczkę. Korespondencyjna znajomość rodzi potrzebę spotkania. Tego samego dnia, w tym samym czasie, otwierają drzwi restauracji... Ich drogi jednak się nie krzyżują. Gra kłamstw? Żart wyobraźni? Manipulacja? Musso ujawnia swoje mistrzostwo w kreowaniu atmosfery tajemnicy”. – Paris Match

34,30 zł
27,44 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,86 zł

8
Będziesz tam? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będziesz tam?
Niedostępny
Brak

Elliott Cooper jest znanym chirurgiem zmagającym się ze śmiertelną chorobą. Największą radością jego życia jest dorosła już córka Angie, największym pragnieniem – jeszcze raz ujrzeć ukochaną Ilenę, zmarłą tragicznie przed trzydziestoma laty. Jego marzenie może się spełnić – Elliott otrzymuje w prezencie kilka pigułek umożliwiających podróż w czasie. Przez ciekawość zażywa jedną z nich i wkracza na ścieżkę nieprawdopodobnej przygody – cofa się w przeszłość, po raz kolejny przeżywa młodość. Czy zdoła zmienić bieg wydarzeń i uratować życie ukochanej? Czas zawsze mija zbyt szybko...

33,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

9
Koszty i opłaty sądowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

10
Sekrety osobistej efektywności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety osobistej efektywności
Dostępny4 szt.

Przejdź na System Doskonałej Wydajności Prowadzisz intensywne życie zawodowe? Masz mnóstwo obowiązków poza pracą, zajmujące hobby i kilka ambitnych celów do zrealizowania? Zastanawiasz się, jak to wszystko pogodzić i nie umrzeć z przepracowania? Potrzebujesz skutecznego i nowoczesnego rozwiązania, które pomoże Ci zarządzać czasem i odzyskać władzę nad swoim życiem! Praktyczna wiedza zawarta w tej książce pozwoli Ci zwiększyć wydajność tak, żebyś mógł osiągnąć cele, które dotąd były poza Twoim zasięgiem. Odkryje przed Tobą taktyki, strategie i sekrety pozwalające na zarządzanie uwagą, opanowanie chaosu wokół siebie i osiągnięcie niebywałej skuteczności podczas wykonywania różnego typu zadań. W książce znajdziesz również mnóstwo praktycznych wskazówek na temat tego, jak umiejętnie organizować pracę i życie osobiste z wykorzystaniem najnowszych technologii. Przekonaj się, czego jesteś w stanie dokonać, gdy ujarzmisz czas, przejmiesz kontrolę nad swoją uwagą, a w konsekwencji nad całym życiem!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

11
Przyjaźń. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przyjaźń. Audiobook
Robert Nęcek, Jerzy Trela, Paweł Piotrowski, Petrus
Dostępny5 szt.

Przyjaźń nie polega na „przytakiwaniu” koleżance w jej złym postępowaniu, by kontakty między nimi się nie popsuły. Przyjaźń nie polega na celebrowaniu bólu, jaki spotyka koleżankę i wpisywaniu się w jej zachowanie i postępowanie na miarę jej oczekiwań i we wspólnym narzekaniu na rzeczywistość. W końcu przyjaźń nie polega na uspokajaniu sumienia poprzez pozorne „akty miłości” wobec wszystkich dokoła, by zagłuszyć głos sumienia, który jest wewnętrznym głosem człowieka, mówiącym mu serdecznie, że tak czynić nie należy. Przyjaźń to odpowiedzialność. Prawdziwa przyjaźń jest wielkością człowieka, która potrafi przeciwstawić się złu i nazwać je po imieniu. Przyjaźń jest szczera, niezakłamana, stoi na straży Dobra i Prawdy, broni wartości, gdy te są zagrożone i płaczu dziecka, gdy dzieje mu się krzywda. Prawdziwa przyjaźń nie broni interesów przyjaciela, ale stoi po stronie Prawdy, napomina, przywołuje, nie krzywdzi. Wiele rodzin się rozpadło i wiele dzieci i mężów płakało przez „przyjaźnie” żon. Wiele osób zranionych, bo zaufało przyjaciółkom, które nimi nie były... Trudno dziś, proszę państwa, o szczerą i otwartą, niezakłamaną przyjaźń, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po tę książeczkę, by zobaczyć naszą „nieprzyjaźń” względem przyjaciela, by stanąć w prawdzie i zrozumieć, że to, co nazywamy przyjaźnią – przyjaźnią czasem nie jest; by zobaczyć, ile w nas pychy; by spojrzeć na nasze przyjaźni przez pryzmat życia i konsekwencji naszych zachowań dawnych i niedawnych i zobaczyć, jak bardzo to, co nazywamy przyjaźnią jest pseudoprzyjaźnią; jak bardzo ona rani i krzywdzi. Może wtedy coś więcej zrozumiemy z życia, choć bez spojrzenia na przyjaźń przez pryzmat Chrystusowego kazania na Górze, schowania własnej pychy i posłuchania wewnętrznego głosu mówiącego „to czyń, bo dobre, ale tamtego unikaj, bo złe” będzie ciężko.

25,00 zł
13,25 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 11,75 zł

12
Psia wcale nie tragedia (opowiadanie) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Psia wcale nie tragedia (opowiadanie)
Dostępny4 szt.

Piękne opowiadanie o rannym psie, którego potrącił samochód oraz o wrażliwości chłopców na ból i cierpienie zwierząt. To opowiadanie, które pozwala zachwycić się pięknem wieloma wartościami takimi, jak koleżeństwo, przyjaźń, wrażliwością na cierpienie, odpowiedzialność a nade wszystko Dobrem, Pięknem i Prawdą. Wszystkie bajki i opowiadania winny sprowadzać się do dydaktycznej i pedagogicznej formuły "bycia dobrym" i choć dotykają różnych spraw i mówią o nim z różnych stron i perspektyw - bo czasem dociera się do DOBRA różnymi szlakam - to własnie ten element "bycia dobrym" jest w nich piękny i najwartościowszy. Fenomenem opowiadania i tego rodzaju opowiadań jest niezwykły ładunek dydaktyczny, z którego garściami winniśmy czerpać, by lepiej zrozumieć siebie, świat dziecka i być wrażliwym na Dobro, Piękno i Prawdę.

15,00 zł
7,95 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 7,05 zł

13
Szczawnica i Pieniny. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczawnica i Pieniny. Przewodnik
Dostępny3 szt.

Kieszonkowy przewodnik po zabytkach i atrakcjach Szczawnicy oraz najpiękniejszych miejscach Pienin. Bogato ilustrowany, zawiera dużo kolorowych zdjęć, mapy i profile wysokościowe oraz propozycje wycieczek. Pierwsza część przewodnika, poświęcona Szczawnicy, przedstawia jej historię, uzdrowiskowy charakter oraz opis najciekawszych miejsc, w postaci trzech proponowanych tras wycieczkowych po mieście. Druga część przewodnika przedstawia propozycje wycieczek w Pieniny oraz opisy miejscowości z okolic Szczawnicy i Jeziora Czorsztyńskiego. Ponadto, na końcu przewodnika, znajduje się informator turystyczny zawierający zestawienie telefonów alarmowych oraz wykaz ważnych służ, instytucji i placówek wraz z numerami telefonów, a także wykaz kościołów i kaplic z opisywanego regionu, z podanymi godzinami niedzielnych i świątecznych mszy świętych.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

14
SZCZAWNICA PLAN MIASTA 1:7000 I PIENINY MAPA TURYSTYCZNA 1:70 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SZCZAWNICA PLAN MIASTA 1:7000 I PIENINY MAPA TURYSTYCZNA 1:70 000
Dostępny39 szt.

Mapa wodoodporna. * plan Jaworek i Szlachtowej * mapa przełomu Dunajca * numeracja budynków * szlaki turystyczne.

8,60 zł
6,99 zł

Rabat 18,7%
oszczędzasz 1,61 zł

15
PODHALE TATRY PIENINY ORAWA I SPISZ MAPA 1:75 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PODHALE TATRY PIENINY ORAWA I SPISZ MAPA 1:75 000
Dostępny26 szt.

"Mapa turystyczna w skali 1:75 000 obejmuje swym zasięgiem 5 krain geograficzno-historycznych południowej Małopolski, tj.: Podhale, Tatry, Pieniny, Orawa i Spisz. Zawiera bogatą treść turystyczną:

7,00 zł
4,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,01 zł

16
Tajemnice świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice świata
Dostępny5 szt.

Pojawianie się zjaw, manifestacje poltergeistów, przeloty UFO, rzucanie klątw i praktykowanie magii. Rozmaite domniemane cuda i zdarzenia paranormalne. Wreszcie niezwykłe odkrycia nauki, wykraczające poza dotychczasowe granice wiedzy. Do zajść takich dochodzi każdego miesiąca w wielu miejscach kuli ziemskiej. Także w Polsce. Rzadko jednak takie fakty są prezentowane przez krajowe media, bo te - zwyczajowo - uwagę skupiają na wydarzeniach z kręgu polityki, na aferach, wynikach zawodów sportowych oraz plotkach o ludziach sławnych i bogatych. Książka ta prezentuje informacje w większości w naszym kraju przemilczane, które przekazywane były przez światowe agencje i czasopisma, takie jak: BBC, CNN, Reuter, AFP, "Nature" czy "New Scientist". Tylko nieliczne podała Polska Agencja Prasowa oraz Telewizyjna Agencja Informacyjna. Nie kryję, że fakty dobrałem subiektywnie. Jednak rosnąca ich liczba wskazuje, jak bardzo zmienił się świat w ostatnich latach. Zajścia te dowodzą, że Nieznane, Tajemnica, wniknęły w nasze życie; że nie stoją już u progu rzeczywistości lecz towarzyszą nam każdego dnia.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

17
Poszukiwany Colin Firth. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwany Colin Firth. Audiobook
Mia March, Świat Książki
Niedostępny
Brak

Kolejna powieść autorki bestsellerowego Klubu filmowego Meryl Streep opowiada o mieszkańcach małej nadmorskiej miejscowości w Maine, których elektryzuje wiadomość o planach nakręcenia w ich okolicy filmu z Colinem Firthem w roli głównej. Dziennikarka Gemma Hendricks, która straciła pracę i rozstała się z mężem, jest święcie przekonana, że przeprowadzenie wywiadu z aktorem uratuje jej karierę i małżeństwo. Jednak to chwytająca za serce historia dwóch miejscowych kobiet pochłonie ją bez reszty. Bea Crane przybywa do miasteczka po tym, jak dowiedziała się, że była adoptowanym dzieckiem. Z ukrycia obserwuje swoją biologiczną matkę, Veronicę Russo, z którą nie jest jeszcze gotowa się spotkać. Veronica, trafiając w końcu na plan filmowy jako statystka, zmuszona zostaje do przeanalizowania całego swojego życia

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

18
Słowa na start. Klasa 6. Część 1. Podręcznik do kształcenia językowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa na start. Klasa 6. Część 1. Podręcznik do kształcenia językowego
Dostępny5 szt.

Nr dopuszczenia: 338/6/2014 Jeden temat z podręcznika odpowiada jednej godzinie lekcyjnej. Funkcjonalne ujęcie treści językowych umożliwia uczniom wykorzystanie zdobytych umiejętności w naturalnych sytuacjach komunikacyjnych. Rozdziały „Jak się porozumiewać?” i „Jak tworzyć wypowiedzi?” kształcą umiejętności porozumiewania się w mowie i piśmie. „Ćwiczenia na start” otwierające każdy rozdział pobudzają do twórczego myślenia. Moduły „Czy już wiesz?”, „Czy już potrafisz?” ułatwiają sprawdzanie wiedzy i umiejętności po każdym rozdziale.

15,00 zł
13,99 zł

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

19
Ponieważ Cię kocham - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponieważ Cię kocham
Niedostępny
Brak

Czy można zrozumieć przeznaczenie? Czy można przed nim uciec? W Orange County na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Załamani tragedią rodzice: szanowany psycholog i znakomita skrzypaczka, obwiniają się wzajemnie i rozstają. Mark dosłownie ląduje na ulicy, jego żona zaś rzuca się w wir pracy. Pięć lat później ścieżki obojga znowu się krzyżują. Mark ratuje życie wracającej po koncercie do domu żonie, zaatakowanej przez szaleńca z nożem. Niedługo potem Layla pojawia się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Co działo się z dziewczynką przez pięć lat? Niezwykły powrót córki to nie jedyna niespodzianka, jaką los zgotował bohaterom...

31,60 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,32 zł

20
Czego się nie robi dla mężczyzny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego się nie robi dla mężczyzny. Audiobook
Gilles Legardinier, Sonia Draga
Niedostępny
Brak

Zabawna, wzruszająca i pełna optymizmu powieść, która zdobyła już serca francuskich czytelniczek, a teraz szturmem podbija kolejne światowe rynki. Julie popełniła w życiu niejedno głupstwo. Godzinami można by opowiadać o tym, jak to wkładała sweter, zbiegając pędem po schodach, albo jak naprawiała wtyczkę elektryczną, trzymając kable w ustach, albo jeszcze, jak obudziła się w niej obsesja na punkcie nowego sąsiada, wskutek czego jej dłoń zaklinowała się w skrzynce na listy... To wszystko jednak jest niczym w porównaniu z absurdalnymi pomysłami, które zacznie realizować, chcąc za wszelką cenę zbliżyć się do tajemniczego mężczyzny. Bez wahania rzuci pracę i zmieni tryb życia, wprawiając w zdumienie najbliższych. Julie będzie miała jednak przed oczyma tylko jeden cel… Tylko dla kogo tak naprawdę zdecydowała się popełnić największe głupstwo swojego życia? I ile ją to będzie kosztować? Czyta znana z komediowego talentu i charyzmy aktorka, Małgorzata Lewińska!

33,90 zł
25,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

21
Mały artysta Stemplowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały artysta Stemplowanie
Niedostępny
Brak

Mnóstwo zabawnych pomysłów dla najmłodszych artystów. Szczegółowe instrukcje i kolorowe ilustracje sprawią, że z wykonaniem przedstawionych projektów poradzi sobie każde dziecko.

5,20 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

22
Poznaję cyferki. Książka przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję cyferki. Książka przedszkolaka
Niedostępny
Brak

Poznaję cyferki. Książka przedszkolaka. Zapraszamy wszystkie dzieci do pierwszych zabaw z liczbami. Poznaję cyferki. Książka przedszkolaka zawiera staranne zilustrowane i ciekawe zadania, które sprawiają, że poznawanie liczb zamienia się w prawdziwą przyjemność. Dzieci znajdą tu wyraźne wzory do pisania cyfr i liczb oraz proste działania matematyczne. Dodatkową atrakcją są tekturowe karty z matematyczną grą memory. Jak grać w matematyczne memory? Wytnij karty do gry i dokładnie obejrzyj. Poukładaj je w pary składające się z liczby i obrazka z odpowiednią liczbą elementów. Zaproś do gry jedną lub więcej osób. Potasuj karty i rozłóż na stole, tak by nie było wiadomo, co przedstawiają. Każdy gracz odwraca dwie karty. Jeśli udaje mu się znaleźć parę, zabiera ją. Jeśli nie, odwraca karty i zostawia w tym samym miejscu.Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej par.

7,30 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,9%
oszczędzasz 1,31 zł

23
Literki klauna Bimboma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki klauna Bimboma
Niedostępny
Brak

Dla dzieci 5- i 6-letnich proponujemy książeczkę przygotowującą do szkoły - "Literki klauna Bimboma", która w zabawny sposób pozwala dzieciom ćwiczyć rysowanie i pisanie liter po śladzie. Dodatkową atrakcją są nowe zadania z wykorzystaniem kolorowych naklejek. A na końcu zeszytu na dzieci czeka kolorowy dyplom od Bimboma za wspaniałe literki. Przypominamy rodzicom, że tego typu ćwiczenia wzmacniają mięśnie palców, co w przyszłości zapewni łatwość pisania, a także ćwiczą sprawność układu ręka-oko. Wszelkie zabawy graficzne wprowadzane w wieku przedszkolnym pomogą dzieciom osiągnąć sukces w szkole.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Starsze harcerstwo a instruktorzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starsze harcerstwo a instruktorzy
Niedostępny
Brak

Zagadnienie „starszego harcerstwa“) wysunięto u nas przed trzema laty. Zakrojono je na szeroki i silny ruch, pierwotnie nawet poza właściwym ruchem harcerskim (patrz „Ustawa Związku Starszych Harcerzy“, wydana przez Główną Kwaterę Z.?H.?P.), rokując sobie po nim wielkie nadzieje i spodziewając się, że zasadniczo wpłynie na dalszy rozwój harcerstwa. Zbytecznem dodawać, że stworzenie nowego typu „starszego harcerza“ było potrzebnem i koniecznem ze względu na mnogie rzesze wychowanków drużyn harcerskich, którzy z rozmaitych względów w pracy harcerskiej, jako wychowawcy, instruktorowie, dalej brać udziału nie mogli, czy nie chcieli.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

25
Odkrywamy na nowo. Matematyka. Zbiór zadań część 2 dla zasadniczej szkoły zawodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Matematyka. Zbiór zadań część 2 dla zasadniczej szk...
Niedostępny
Brak

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Zbiór zadań z matematyki, część 2 jest przeznaczony dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych (zarówno dwu-, jak i trzyletnich). To drugi z dwóch tomów zbiorów, które stanowią uzupełnienie podręczników do matematyki opublikowanych przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Uniwersalny charakter zbioru pozwala korzystać z niego niezależnie od wybranego przez nauczyciela programu nauczania i podręcznika. Zawarte w zbiorze zadania obejmują zagadnienia ujęte w czterech działach: • Trygonometria, • Funkcja kwadratowa, • Stereometria, • Elementy statystyki opisowej Każdy rozdział ma powtarzalną strukturę, w której na końcu wyróżniają się „Zadania powtórzeniowe” oraz „Test”.

38,10 zł
34,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,81 zł

26
Wolne harcerstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolne harcerstwo
Niedostępny
Brak

1 Wolny harcerz (harcerka) jest to członek wielkiego braterstwa skautowego, który pozostając już poza ramami istniejących organizacyj harcerskich, pragnie w dalszym ciągu służyć całem swem życiem wielkim harcerskim ideałom prawdy, piękna i dobra, sposobami, które on sam uzna za stosowne i zmierzające do tego celu. 2 Wolnymi harcerzami mogą być dopiero ci, wobec których organizacja harcerska swe zadania wychowawcze już właściwie ukończyła. Są to więc t. zw. starsi harcerze; w istniejących skupieniach starszych harcerzy często niema jednak dla nich miejsca, skupienia te bowiem bez zastrzeżeń podporządkowują się przyjętej przez związek harcerski interpretacji i sformułowaniom ideologji harcerskiej, nawet w drobnych szczegółach, a również przyjmują od tego związku ścisłe ramy organizacyjne. Jednak dla zostania wolnym harcerzem nie może być ustanowiona żadna granica wieku; jedynem kryterium jest wystarczający rozwój indywidualny. Właściwą nazwą wolnych harcerzy byłyby dwa określenia: „starsi“ i „samotni“ harcerze. Że jednak rozumie się już pod niemi inne ustosunkowanie organizacyjne, przeto nie mogą one być tu użyte. 3. Wolny harcerz nie uznaje więzów organizacyjnych. Wolne harcerstwo nie tworzy nowego zrzeszenia ani związku, nie obleka się w żadne nowe formy zewnętrzne. Niema żadnych ustaw, ani regulaminów. Wszyscy wolni harcerze należą do wolnego harcerstwa na zasadzie współrzędności; wolne harcerstwo nie uznaje w swem gronie stopni pod- i nadrzędnych. Niema żadnej egzekutywy, żadnej upełnomocnionej reprezentacji. Istnieje tylko jeden rodzaj odpowiedzialności: przed samym sobą. 4. Wolne harcerstwo nie przeciwstawia się istniejącej już organizacji i nie jest dla niej instytucją konkurencyjną. Owszem, w myśl mądrej maksymy wroga: „Getrennt marschieren, vereint schlagen“, poczuwa się nawet do pewnej łączności z nią, wobec tego, że cele i ideały są wspólne. Jest natomiast koniecznem uzupełnieniem obecnie istniejącego zrzeszenia; ma przedewszystkiem skupić tych wszystkich, którzy w oficjalnym związku nie widzą dla siebie miejsca. Sądzimy, iż sam fakt podniesienia innego sztandaru obok dotychczasowego wprowadzi ożywienie i ruch w kostniejące w formalistycznej martwocie zrzeszenie oficjalne. Może nawet nadejść czas, że wolne harcerstwo spłynie się w całość z urzędowym związkiem. 5. Przynależność do wolnego harcerstwa rozpoczyna się z momentem stwierdzenia w sobie chęci kontynuowania służby ideałom harcerskim w myśl wyłuszczonych w tym programie zasad, a kończy się w chwili zdania sobie sprawy z tego, iż zasady te nie odpowiadają już nadal osobistym przekonaniom wolnego harcerza.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

27
Obóz harcerski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obóz harcerski
Niedostępny
Brak

Słońce promienne wysłało gońce na szczyty gór, rozświetlając śnieżne wierzchołki — w naszą dolinę zagląda nieco spóźnione — ale zdążyło nieco przygrzać rosę poranną — namioty dymią, jak kurne chaty naszych sąsiadów — górali. Szumi wartki potok górski, z kamienia na kamień skacząc żwawo. Jego srebrzysty nurt wije się wśród drzew i skał — obchodząc przeszkody, których pokonać nie może — tworząc tu i ówdzie, w zagłębieniach koryta głębsze studzienki — umywalnie skautów. Oto już cała czereda wybiegła z namiotów na głos trąbki porannej. „Mgły opadają“ — woła nasz znawca pogody urzędowo odpowiedzialny za deszcz, „będzie ładnie“. Parę minut upływa i wszyscy zbierają się w „kapliczce“. Pod pięknym świerkiem umieszczono ołtarzyk z Matką Boską Częstochowską — klomb z kwiatami. — Tu modlimy się codziennie rano i wieczorem. W niedzielę i święta idziemy na Mszę do kościołka w pobliskiej wsi. Po modlitwie — cześć sztandarowi! Wznosi się na maszt wysoko chorągiew biało-czerwona, godło i symbol Rzeczypospolitej. Pozdrawiamy ją podnosząc rękę prawą w wielkim ukłonie harcerskim. Zaraz zaczyna się gimnastyka. Chudy Wilk każe nam wytrząsać się na sposób „shimmy“, potem następują różne krucze chody, skłony, biegi, zamachy — jako uczy stary Ling i nowocześni jego potomkowie i nasz druh, zasłużony profesor Piasecki. Potem biegiem do strumyka. Ten i ów zwolennik komfortu ma swe stałe miejsce z różnemi ulepszeniami — wieszadłem na ręcznik, większym kamieniem — podstawką na mydło i t. d.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Nowe horyzonty harcerstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe horyzonty harcerstwa
Niedostępny
Brak

Długi okres wojny dał nam w swych rezultatach olbrzymie zmęczenie, stępienie uczuć i myśli, przygnębienie, z którego nic — zda się — ocknąć nas przez długi czas nie zdoła. Objawia się ono we wszystkich dziedzinach życia. Poczynając od ruchów socjalnych, które, zdało się, że doprowadzą do kolosalnych kataklizmów w całym świecie, a które utknęły naraz niedociągnięte i zapewne na to dociągnięcie, na postawienie kropki nad i, czekać będą stulecie, aż do nowego huraganu dziejowego, skończywszy na sztuce, która ma jeno dreszcze przeczucia, bole przedporodowe nowego jakiegoś misterjum, i któż wie, jak długo na pojawienie się gigantów nowego ducha czekać będzie musiała, — wszędy znużenie, osłabienie, niechęć, nawet nuda. Nie dziwimy się, gdy ten potężny prąd opadniętych rąk przebiega wartko społeczeństwa starsze; ale — i w tem tkwi cała groza tego zjawiska — młodzież, nerw życiodajny wszystkich nowych poczynań, chorąży nowych haseł, zarażona jest tym samym starczym uwiądem, marazmem ducha. To już nie pesymizm, nie Weltschmerz, nie dekadentyzm — boć tam kryły się wulkany uczuć, oceany myśli — ale jałowa pustynia, bezbarwne zgoła szkiełka, pustka lub odarty ze skóry „koń na wzgórzu“... Dzisiejsza młodzież, a więc mówię nie o kimś poza nami stojącym, ale o nas samych — zgasiła w swych oczach błyski piorunne, grające w nich niegdyś; zwolniła i zmięszała rytm marsza młodych serc, przepomniała śpiewu, radości, wesela, ale przepomniała nawet i smutku, żalu, tęsknoty, porywów w nieznane dale.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Kurjerki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurjerki
Niedostępny
Brak

Było nas sześciu chłopców, urwisów z pod ciemnej gwiazdy, wyrzutków o ile nie społeczeństwa, to już przynajmniej kilku szkół. Uczyliśmy się, rzecz prosta, ohydnie w całem słowa tego znaczeniu. Ulubionym naszym sportem było: w lecie obieranie sąsiednich ogrodów z jabłek i wogóle owoców, w zimie zaś „podjeżdżanie“ bliźnich na sankach w ten sposób, by zwalać ich z nóg, oczywiście zawsze niechcący. Staliśmy się plagą miasta, a nawet przedmieść. Nasze temperamenty doskonale znała nawet leniwa policja rosyjska, na nasz widok „izwoszczyki“ zaciskali w grubych dłoniach biczyska, wcale niedwuznaczne rzucając w naszym kierunku spojrzenia. Włócące się zdziczałe psy mijały nas w promieniu rzutu kamieniem, powarkując groźnie, żydziaki uciekały z krzykiem, a stare, brodate żydy spluwały w naszą stronę, szepcąc jakoweś, zapewne o pomstę do nieba wołające, przekleństwa. My, jakkolwiek zapisani byliśmy do ksiąg ludności jako katolicy, a temsamem jako Polacy, uważaliśmy się zawsze za indjan, a czasem za tatarów, rzadko i tylko w kościele za prawowiernych rzymskich katolików. Sługiwaliśmy od czasu do czasu do niedzielnej Mszy świętej, co oczywiście nie przeszkadzało nam ani odrobinki w robieniu dobrodusznemu proboszczowi miłych psikusów w chwili, gdy odprawiał sumę, a kościelny miast pilnować księżego ogrodu szykował kadzielnicę. Raz, pamiętam, obraliśmy doszczętnie w pół godziny wszystkie porzeczki, a było tego dość sporo. Mnóstwo jeszcze nasuwa mi się podobnych przykładów naszego beztroskiego żywota młodych apaszów, lecz nie chcąc nużyć Szanownych Czytelników, pominę je milczeniem.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

30
Szlaczki klauna Bimboma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki klauna Bimboma
Niedostępny
Brak

Dla dzieci 5- i 6-letnich proponujemy książeczkę przygotowującą do szkoły - "Szlaczki klauna Bimboma", która w zabawny sposób pozwala dzieciom ćwiczyć rysowanie szlaczków i pisanie po śladzie. Dodatkową atrakcją są nowe zadania z wykorzystaniem kolorowych naklejek. A na końcu zeszytu na dzieci czeka kolorowy dyplom od Bimboma za wspaniałą pracę. Przypominamy rodzicom, że tego typu ćwiczenia wzmacniają mięśnie palców, co w przyszłości zapewni łatwość pisania, a także ćwiczą sprawność układu ręka-oko. Wszelkie zabawy graficzne wprowadzane w wieku przedszkolnym pomogą dzieciom osiągnąć sukces w szkole.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Słówka klauna Bimboma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słówka klauna Bimboma
Dostępny16 szt.

Dla dzieci 5- i 6-letnich proponujemy książeczkę przygotowującą do szkoły - "Słówka klauna Bimboma", która w zabawny sposób pozwala dzieciom ćwiczyć pisanie liter i słów po śladzie. Dodatkową atrakcją są nowe zadania z wykorzystaniem kolorowych naklejek. A na końcu zeszytu na dzieci czeka kolorowy dyplom od Bimboma za wspaniałą pracę. Przypominamy rodzicom, że tego typu ćwiczenia wzmacniają mięśnie palców, co w przyszłości zapewni łatwość pisania, a także ćwiczą sprawność układu ręka-oko. Wszelkie zabawy graficzne wprowadzane w wieku przedszkolnym pomogą dzieciom osiągnąć sukces w szkole.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

32
Bawię się w kształty i kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się w kształty i kolory
Niedostępny
Brak

Bawię się w… to zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 4-6-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem przedszkolnego i wczesnoszkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

33
Gram w mnożenie i dzielenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gram w mnożenie i dzielenie
Niedostępny
Brak

Gram w… to zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 7-9-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

Wróć do góry