hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2014.06.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 9 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szachy dla dzieci. Część 3 (Mirosława Litmanowicz), na drugim Zasady rachunkowości sprawozdawczości i rewizji finansowej w funduszach inwestycyjnych (Szczepankiewicz Elżbieta Izabela). Kolejny produkt to Bałkany - terror kultury, wydanie II (Ivan Colović) oraz Bajki Baletowe. Don Kichot (Katarzyna K. Gardzina-Kubała, Tadeusz Rybicki).
1
Szachy dla dzieci. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy dla dzieci. Część 3
Dostępny
3 szt.

Spis treści podręcznika: -partia szachowa -centrum -lepsza-gorsza pozycja -rozpoczynamy partię -skoczki w grze -dzielne skoczki -grają gońce -gra wieżami -gra hetmanem -o pionach co nieco -król w akcji -pułapka -końcowa gra szachowa -ćwiczenia do gry z komputerem Książka zawiera ponadto 62 zadania i 23 ćwiczenia oraz ich rozwiązania. A na końcu czytelnika czeka sprawdzian.

33,60 zł
25,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
2
Zasady rachunkowości sprawozdawczości i rewizji finansowej w funduszach inwestycyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady rachunkowości sprawozdawczości i rewizji finansowej w funduszac...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

W książce zaprezentowano zagadnienia z zakresu organizacji systemu rachunkowości funduszy inwestycyjnych. Omówiono ogólne zasady rachunkowości wynikające z ustawy o rachunkowości, jak i szczególne wynikające z pozostałych przepisów, które dotyczą prowadzenia tego typu instytucji. Opisano zasady organizacji sprawozdawczości finansowej i okresowej oraz zaprezentowano poszczególne elementy sprawozdania finansowego funduszy.

48,00 zł
38,88 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,12 zł

1 osoba kupiła
3
Bałkany - terror kultury, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkany - terror kultury, wydanie II
Dostępny
37 szt.

Przedstawiona książka to autorski wybór dokonany specjalnie dla Wydawnictwa Czarnego z dorobku Ivana Čolovicia z lat 1997–2004 „Ivan Čolović, wybitny serbski intelektualista, w znakomitym tomie esejów pisze nie tylko o dramacie serbskiego postkomunizmu, gdzie marksizm-leninizm zastąpiła koszmarna mieszanka populizmu z nacjonalizmem etnicznym wzbogaconym o religię narodową. Na przykładzie serbskim szkicuje obraz zagrożenia wspólnego nam wszystkim: Serbom i Rosjanom, Chorwatom i Słowakom, Węgrom i Rumunom, Polakom i Albańczykom. Nie jest to więc choroba jedynie serbska. Wirus zarazy antydemokratycznej tkwi we wszystkich naszych organizmach duchowych. Dlatego tę książkę powinien przeczytać każdy polski inteligent, który chce żyć w wolnej Polsce i w demokratycznej Europie”. – Adam Michnik

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
4
Bajki Baletowe. Don Kichot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki Baletowe. Don Kichot
Dostępny
38 szt.

Książka przybliża dzieło baletowe pt. „Don Kichot – dziewiętnastowieczne baletowe divertissement” (wyjaśnienie tego i innych baletowych słów znajdziesz w słowniczku na końcu książki). Kitri i Basilio to zakochani z Barcelony, którzy dzięki błędnemu rycerzowi – Don Kichotowi – mogą być razem. A działo się to w Hiszpanii... Dzięki książce poznasz: – bajkę napisaną na podstawie libretta, – lekki esej opowiadający o dziele baletowym, epoce i jej zwyczajach, – Ludwig Minkus i Marius Petipa są przedstawieni w notach o twórcach baletu, – słowniczek pojęć baletowych, – tablice edukacyjne prezentują kostiumy tańców charakterystycznych.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
5
Z Warszawy do Równika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Warszawy do Równika
Dostępny
11 szt.

Z Warszawy do Równika jest zapisem pierwszej wyprawy Józefa Siemiradzkiego do Ameryki Południowej, odbytej w latach 1882-83. Siemiradzki wraz ze swym kompanem, zoologiem Janem Sztolcmanem odwiedzili Ekwador, gdzie założyli bazę w Guayaquil. Stamtąd eksplorowali Andy, które stały się pasją Siemiradzkiego. W Ekwadorze spotkali również słynnego polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego. Zarówno Siemiradzki, jak i Sztolcman, zaliczani są do najbardziej zasłużonych badaczy Ameryki Południowej. Pamiątką po ich wspólnej pierwszej wyprawie jest właśnie ta książka.?

34,60 zł
24,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,69 zł

6
Za imperium III Fortuna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za imperium III Fortuna
Dostępny
33 szt.

Finałowy tom trylogii Za Imperium. Jeśli dotychczas Bastien Vives prezentował swój ilustratorski i narracyjny talent raczej w krótkich historiach, to tym razem udowodnił, w liczącej 3 tomy, współpracy z Merwanem, że posiada spektakularny warsztat. Bastien Vives żyje i pracuje w Paryżu. Merwan rozpoczął karierę jako projektant gier wideo i rysownik storyboardów. Następnie od 2002 produkował filmy animowane, m.in. film Clichés de soirée. Jako rysownik komiksów zyskał uznanie dzięki książce L’or et le sang.?

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

7
Poczekajka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczekajka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.01

Urzekająca opowieść o miłości, magii i sile marzeń Poczekajka to książka niezwykła. To właśnie nią debiutowała Katarzyna Michalak, dziś autorka ponad dwudziestu bestsellerów. To „Poczekajkę” czytelniczki wskazały jako najlepszą książkę pisarki. Do dziś, choć minęło sześć lat od tego debiutu opowieść o romantycznej, pozytywnie zakręconej pani doktor wzrusza, rozśmiesza, ale i inspiruje tysiące czytelniczek. Perypetie Patrycji w ogrodzie zoologicznym z jej egzotycznymi pacjentami, są perełkami tej opowieści. Patrycja, młoda i urocza doktor weterynarii, ma dwie pasje: jedną jest niesienie pomocy wszystkim stworzeniom dużym i małym, drugą zaś… magia, która wypełnia maleńką, wynajmowaną kawalerkę i pozwala zapomnieć o samotności. Tak, tak, bo Patrycja marzy o Miłości, takiej przez duże M, ale gdzie taką znaleźć? Spotkanie z kręgiem czarownic na pewnym sabacie przynosi odpowiedź: „Znajdź małą, żółtą chatkę gdzieś na krańcu świata, a spotkasz Jego”. Patrycja, kierując się słowami „Bądź wierna. Idź”, wyrusza w pogoń za marzeniem, nie wiedząc, co ją czeka podczas tej przygody, kogo spotka w cichej, spokojnej wsi zwanej Poczekajką, kto okaże się jej przyjacielem, a kto wrogiem i jaką cenę przyjdzie jej zapłacić na końcu drogi… Poczekajka, pierwszy tom słonecznej trylogii, do której należą też Zachcianek i Zmyślona, powraca w nowej słonecznej okładce, by nadal dawać wiarę w to, że marzenia się spełniają, a po najczarniejszej nawet nocy wstaje nowy, pełen nadziei dzień. Tak o „Poczekajce” piszą czytelniczki: „Poczekajka... Nie czytajcie!... Uciekajcie!... Bo was wciągnie, wessie, uzależni i jak to mówią "już po potokach"! Będziecie musieli czytać te książki i potem pisać do autorki: Pisz Kasiu, pisz :)”. – Ewa M. „Poczekajka cóż... pokazała, że nawet po najciemniejszej nocy wschodzi słońce, że trzeba wierzyć i pozwoli to spełnić marzenia i znaleźć swoje miejsce na ziemi. W bardzo ciężkim dla mnie czasie nie pozwoliła mi stracić nadziei”. – Ola O „Bądź wierna – Idź, chwytałam się tych słów za każdym razem kiedy wątpiłam, że marzenia można spełniać, że mają magiczną moc materializowania się. Kiedy wątpiłam, chwytałam jedną z Twoich książek (Poczekajka była tą pierwszą, która była jak światełko w tunelu) :) i za każdym razem Twoje książki dają zastrzyk energii do działania, wiary, miłości i nadziei – tak jest do dziś…”. – Klaudia

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

8
Zakochać się - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochać się
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami… Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość.

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

9
Agresywne szachy Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agresywne szachy Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

Jacob Aagaard (ur. 1973) to duński arcymistrz mieszkający w Szkocji. Uważany za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy i trenerów szachowych. Uczeń „guru” szachowych trenerów Marka Dworeckiego. Trenuje z sukcesami zarówno amatorów, jak i arcymistrzów. Jego największym sukcesem było zdobycie w 2007 r. mistrzostwa Wielkiej Brytanii. „Agresywne szachy 2. Podręcznik walki” – to drugi tom światowego bestsellera poświęconego zagadnieniu ataku w szachach. W tym tomie Aagaard pokazuje typową grę figurową przy ataku, typową grę pionkami (tworzenie słabości, ofiary pionków, szturmy), a także intuicyjny atak – zagadnienie, które przy obecnym, co raz krótszym czasie do namysłu dla szachistów, jest kluczowe dla odniesienia sukcesów w szachach. „Każda strona w książce zawiera interesujący materiał. Wręcz pożera się go wzrokiem. To nie jest tylko moja opinia. Książka zasłużenie uważana jest za kandydata do nagrody „Książka roku” przyznawanej przez Brytyjską Szachową Federację.” Sean Marsh, „Chess magazine” Aagaard ma swoje zdanie. Czasem jego opinie są kontrowersyjne, ale co ważniejsze, znalazł on oryginalne idée, które pozwalają zrozumieć atakującą grę. To jest ten wypadek, w którym komputerowe programy zostały użyte po to, aby wydobyć piękno z gry. Aagaard nie jest jednak niewolnikiem komputera, gdy jest taka potrzeba potrafi mieć inne zdanie niż maszyna. Krótko mówiąc: gratulacje dla Aagaarda i wydawcy. Arcymistrz Daniel King i Ronan Bennett, przyznając „Agresywnym Szachom 2” tytuł książki roku Guardian Book. „Agresywne szachy 2” zawierają dużo dobrych ćwiczeń, ale nie tylko. Książka jest również znakomitą rozrywką. Aagaard jest dobry w znajdowaniu nowego materiału, a więc praktycznie nie ma w tej książce przykładów znanych z innych publikacji. Największą wartość książka ma dla tych, którzy chcą zrozumieć sytuację, w których atak jest niepowstrzymany, a także te, w których decyduje dynamika. Trudno znaleźć coś co można byłoby w tej książce krytykować. No może poziom trudności zadań, z których części nie mogłem rozwiązać. Najlepsza książka Aagaarda! Arcymistrz Peter Heine Nielsen, Skakbladet

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

10
Mapucze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapucze
Dostępny
10 szt.

Jana jest córką ludu Mapucze. Udało jej się przetrwać kryzys w latach 2001–2002, teraz jest rzeźbiarką, mieszka w Buenos Aires w opuszczonym budynku dworca kolejowego. Rubén Calderón także należy do tych, którzy przetrwali – jako jeden z niewielu „wywrotowców” wyszedł cało z tajnych kazamatów ESMA, Szkoły Mechanicznej Marynarki Wojennej, gdzie zginęli jego ojciec i młodsza siostra. Minęło trzydzieści lat od przywrócenia demokracji w Argentynie. Rubén prowadzi agencję detektywistyczną, pracując dla stowarzyszenia Babcie z Plaza de Mayo: wciąż poszukuje dzieci adoptowanych przez prominentów w czasie rządów junty wojskowej – dzieci osób, które uprowadzono, następnie zlikwidowano, zacierając wszelkie ślady. Ściga także ich oprawców... Ścieżki Jany i Rubéna nigdy nie powinny były się przeciąć, dzieli ich bowiem wszystko. Kiedy w starym porcie stolicy znalezione zostaje ciało transwestyty, Jana wraz ze swoją jedyną przyjaciółką Paulą, też transwestytą szukają morderców na własną rękę. Równocześnie Rubén poszukuje zaginionej fotograficzki, córki jednego z najbardziej wpływowych ludzi w kraju. Okazuje się, że te dwie sprawy są ze sobą powiązane – mimo prowadzonej od dziesięciu lat polityki zgodnej z prawami człowieka widmo przeszłości wciąż wisi nad Argentyną…

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

11
Powstanie Warszawskie 1944. Gloria Victis + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie Warszawskie 1944. Gloria Victis + CD
Dostępny
8 szt.

70 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie – wielki zryw do walki o wolność Stolicy i całego narodu. Książka wprowadza nas w rzeczywistość Powstania – począwszy od przygotowań i nastrojów przed jego wybuchem. Autorka opisuje pierwsze zwycięskie walki Powstańców, najważniejsze boje z wojskami okupanta, kreśli sylwetki bohaterów Powstania. Zwraca uwagę na zmieniające się nastroje żołnierzy prowadzących nierówną, samotną walkę z wrogiem przy braku pomocy ze strony aliantów. Przedstawia dramat mieszkańców Warszawy skazanych wraz ze swym miastem na całkowita zagładę. Choć miasto legło w gruzach, a Powstańcy ulegli przytłaczającej sile nieprzyjaciela, pozostali niezłomnymi bohaterami, gotowymi poświecić dla Ojczyzny to, co najdroższe.

44,90 zł
42,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

12
Inny słownik języka polskiego PWN tom 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny słownik języka polskiego PWN tom 1-2
Dostępny
61 szt.

Całkowicie nowy w Polsce typ słownika, łączący najlepsze tradycje leksykografii z osiągnięciami współczesnego językoznawstwa. Obejmuje 100 000 znaczeń i ilu­struje ich użycie za pomocą 150 000 przykładów zaczerpniętych z Korpusu Języka Polskiego PWN. Bogaty w informacje, a przy tym niezwykle przystępny. Zawiera kontekstowe definicje, które angażują czytelnika i ukazują sposób użycia objaśnia­nego słowa. Pojęcia złożone rozbija na prostsze, podaje synonimy i antonimy, okreś­la cechy gramatyczne każdego słowa. Jego lekki styl przekazuje nie wprost zaskakująco dużo informacji. W słowniku tym rzeczy trudne okazują się łatwe, a proste stają się jeszcze prostsze.

159,00 zł
139,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,08 zł

13
Wielki słownik angielsko-polski. Tom 1 i 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki słownik angielsko-polski. Tom 1 i 2
Dostępny
15 szt.

"Wielki słownik angielsko-polski", opracowany przez zespół pod red. dr. hab. Dariusza Jemielniaka i dr. hab. Marcina Miłkowskiego, zawiera 1,8 miliona wyrazów, opisujących kilkaset tysięcy znaczeń (objaśnień, idiomów i przykładów użycia, w tym skrótów, synonimów i wyrazów przeciwstawnych) w ramach ponad dwustu tysięcy definicji. Jest największym na świecie słownikiem angielsko-polskim opracowanym przez zespół językoznawców. To także pierwszy słownik opracowany w XXI wieku na podstawie badań rzeczywistego użycia języka angielskiego (gigantycznych korpusów angielszczyzny amerykańskiej, brytyjskiej i kanadyjskiej), obejmujący nie tylko słownictwo ogólne, ale też terminologie i idiomy typowe dla biznesu, finansów, prawa, medycyny, różnych obszarów techniki i nauki, obejmujących łącznie ponad 150 dziedzin! Jako pierwszy odnotowuje choćby wyrazy takie jak QWERTY, screenager, smartphone, tablet czy boccia, wraz z ich poprawną angielską wymową.

283,40 zł
198,38 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 85,02 zł

14
Odkrywamy bezwzględny świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy bezwzględny świat
Dostępny
13 szt.

Są wokół nas siły tak potężne, że nawet myślenie o nich może przyprawić o gęsią skórkę! Czy jesteś gotowy na chwile grozy? Ta książka pokazuje, jak bezwzględny może być nasz świat – sama natura i w równym stopniu zamieszkujący ją ludzie. Niszczące siły czyhają na nas w miejscach, które tylko z pozoru wydają się być bezpieczne… Sześć porażających działów (potęga ziemi, zabójcza przyroda, niebezpieczna nauka, maszyny nie do zdarcia, groźne okolice, krwawe bitwy), które zmrożą krew w żyłach nawet największym twardzielom. Jeśli jeszcze się nie boisz, to znaczy, że nie wiesz, co cię czeka… Odkryj z nami bezwzględny świat! Bezwzględność zjawisk i faktów zamieszczonych w książce potwierdza Discovery Chanel. Odbiorcy: – wszyscy ci, którzy nie boją się stanąć oko w oko z bezwzględnym światem. – pasjonujący się wieloma dziedzinami wiedzy, interesujący się naukowymi odkryciami. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – zawiera tysiące zaskakujących i przyprawiających o dreszczyk emocji, ale zawsze rzetelnych i naukowo potwierdzonych faktów, zebranych w sześć intrygujących działów. – każde opisywane groźne i niebezpieczne zjawisko ilustrują nieprawdopodobnie precyzyjne fotografie, co sprawia, że lektura tej książki staje się więcej niż wyjątkowa. – opracowana we współpracy z Discovery Chanel.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

15
Londyn plan miasta 1:15 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,9%
oszczędzasz 6,91 zł

16
Szukać i znajdować Boga we wszystkim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukać i znajdować Boga we wszystkim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.30

Szukanie i znajdowanie Boga w każdym człowieku i otaczającym nas świecie stanowi podstawę wszelkich praktyk i postaw duchowych. Życzę Ci, aby lektura książki wytrąciła Cię z równowagi. Może nawet pewne sprawy w swym życiu będziesz musiał "postawić na głowie", aby przywrócić im właściwe miejsce i sens. Nie bój się zatem rodzących się w Twoim umyśle i sercu uczuć, które będą towarzyszyć Ci podczas czytania kolejnych stronic. Odważnie odnoś do siebie to, co przeczytasz. Pozwól, by treści, które Ci ofiaruję, budziły w Tobie prawdziwe życie. Od Autora

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

17
Terminarz Nauczyciela 2018/2019, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz Nauczyciela 2018/2019, mix kolorów
Dostępny
1 szt.

Praktyczny układ kalendarium Więcej miejsca na notatki Przydatne adresy i linki Aktualne akty prawne dotyczące oświaty Kalendarze dostępne są w 4 kolorach. Zgniła zieleń, pomarańcz, granat i niebieskie.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

18
Szajka Zgrozy Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szajka Zgrozy Tom 4
Dostępny
19 szt.

Clay Shelton jest znanym w świecie genialnym złodziejem okradającym banki. W Londynie prawie nie ma banku, którego by nie okradł. Pewnego razu zostaje zatrzymany na gorącym uczynku przez Betchera Longa, zdolnego detektywa ze Scotland Yardu. Shelton zostaje osadzony w więzieniu i skazany na śmierć za morderstwa, jakich dokonał. Zapowiada zemstę... po śmierci. Rzeczywiście, po wykonaniu wyroku zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a życie Longa i bankierów jeszcze nigdy nie było tak zagrożone...?

33,20 zł
23,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,30 zł

Wróć do góry