Notes podróżny przygotowany we współpracy z "Zeszytami Literackimi" do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami i fragmentami utworów Zbigniewa Herberta, w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.
– Mamo, zapnij mi guziki! – Mamo, wciągnij mi buciki! – Mamo, zawiąż sznurowadło! – Mamo, podnieś, bo coś spadło! – Mamo, przynieś mi łyżeczkę! – Mamo, popraw poduszeczkę! We dnie, w nocy, wieczór, rano ciągle tylko: – Pomóż mamo! Za to beczeć umie sam... – Znasz takiego? Bo ja znam. Tak rozpoczyna się tomik wierszy Ireny Suchorzewskiej – jednej z najwspanialszych autorek poezji dla najmłodszych, doskonale znanej dzieciom z podręczników nauczania początkowego, a ich rodzicom i dziadkom ze starych numerów Świerszczyka, Misia i Płomyczka. Spod ręki pani Ireny wyszły nie tylko wiersze Mamo!, Na pewno nie, Przed lustrem, ale też ponadczasowy przebój wszystkich przedszkolaków Mam trzy latka. Wiersze dla dzieci (grzecznych i niegrzecznych) to zbiorek tryskający poczuciem humoru. W każdym, nawet najmniejszym tekście widać, jakim świetnym obserwatorem maluchów była jego autorka. Właściwie każdy utwór to pretekst do rozmowy z dzieckiem, przez co książka może stanowić rodzinny poradnik wychowawczy. Książkę zilustrowała Kasia Kołodziej – dzięki jej barwnym, żywiołowym ilustracjom postaci ożywają, tupią, brykają, grymaszą i wdzięczą się z każdej strony. Ilustratorka opowiada, że dzięki rozmowom z córką nieżyjącej już poetki, podczas pracy weszła w osobisty świat pani Ireny, ponieważ wiele utworów napisała ona specjalnie dla córeczki Dorotki). Książka ukazuje się w serii Portal Qlturka poleca. Wraz z ekspertami Portalu wybieramy do niej teksty i ilustracje, które koniecznie powinny zaistnieć na dziecięcych półkach.
Książeczka dla dzieci wyjaśnia prostym, ładnym językiem trudne i poważne słowo: wdzięczność Milusińscy dowiedzą się z tej sympatycznie zilustrowanej publikacji, że warto doceniać to, co się ma (zwłaszcza przyjaciół) i każdy ma jakieś obowiązki do spełnienia. A rodzicom może ona podpowiedzieć, że o skomplikowanych rzeczach można i należy rozmawiać z dziećmi, używając prostych słów i opisując codzienne, zwykłe sytuacje.
Książeczka dla dzieci wyjaśnia prostym, ładnym językiem trudne i poważne słowo: odpowiedzialność Milusińscy dowiedzą się z tej sympatycznie zilustrowanej publikacji, że warto doceniać to, co się ma (zwłaszcza przyjaciół) i każdy ma jakieś obowiązki do spełnienia. A rodzicom może ona podpowiedzieć, że o skomplikowanych rzeczach można i należy rozmawiać z dziećmi, używając prostych słów i opisując codzienne, zwykłe sytuacje.
Kiedy ćwierć wieku temu Piotr Adamczewski zaczął się bawić w pisanie o jedzeniu dla "Polityki", w której wówczas pracował jako sekretarz redakcji, nie spodziewał się, że to hobby stanie się sensem jego życia i radością dla tysięcy smakoszy. Mało kto tak pięknie i mądrze, inkrustując narrację anegdotami, z miłością do jedzenia, wiedzą i kulturą pisze po polsku o świecie jedzenia i kuchni. Smacznego czytania! - ze wstępu Marcina Mellera.
Małe, poręczne książeczki, a w każdej z nich trzy, pięknie ilustrowane, klasyczne historie, które pobudzą wyobraźnię i przeniosą dziecko w niesamowity, baśniowy świat. Ta kolekcja to zaproszenie do niezwykłej podróży po baśniowej krainie, w której działają czary i zaklęcia, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. Zawiera najbardziej znane baśnie z całego świata.
Małe, poręczne książeczki, a w każdej z nich trzy, pięknie ilustrowane, klasyczne historie, które pobudzą wyobraźnię i przeniosą dziecko w niesamowity, baśniowy świat. Ta kolekcja to zaproszenie do niezwykłej podróży po baśniowej krainie, w której działają czary i zaklęcia, a zwierzęta mówią ludzkim głosem. Zawiera najbardziej znane baśnie z całego świata.
Autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać. Format CD MP3.
Nowe wydanie wszystkich 14 encyklik Jana Pawła II w wersji elektronicznej. Publikacja polecana wszystkim, którzy pragną znać i zawsze mieć pod ręką najważniejsze dokumenty, jakie pozostawił światu nasz Ojciec Święty. Na płycie: Redemptor hominis, Dives in Misericordia, Laborem exercens, Slavorum Apostoli, Dominum et Vivificantem, Redemptoris Mater, Sollicitudo rei socialis, Redemptoris missio, Centesimus annus, Veritatis splendor, Evangelium Vitae, Ut unum sint, Fides et ratio, Ecclesia de Eucharistia. Trzy formaty dopasowane do urządzeń mobilnych: PDF, epub, mobi.
Plan miasta Szczecina w skali 1:25 000. Police 1:25 000 Plan centrum 1:11 000 Turystyczna mapa okolic 1:220 000
Plan miasta w skali 1:14 500. Mapa okolic 1:250 000 Kanał Elbląski - 4 schematy Żegluga Ostródzko-Elbląska
Mapa drogowa w skali 1:750 000. Szczegółowa sieć drog z pełną numeracją Plany przejazdów przez miasta Skorowidz miejscowości
Joanna Bator wraca w swoim pisarstwie do Japonii, której poświęciła swój debiutancki zbiór esejów Japoński wachlarz. Choć jest teraz znacznie bogatsza w doświadczenia i wiedzę o kraju oraz jego mieszkańcach, nie utraciła wrażliwości na głęboką odmienność kulturową. Autorka zabiera czytelnika do miejsc, o jakich nie można przeczytać w folderach biur podróży i przewodnikach turystycznych. Wraz z nią wkraczamy do lasu samobójców w Aokigaharze, wyprawiamy się do opuszczonego miasteczka Nichitsu będącego ulubionym celem eksploratorów ruin i wdzieramy się do Akihabary, twierdzy otaku, zamkniętych w sobie fanów japońskiej popkultury. Również parki, kaplice, herbaciarnie, małe bary w peryferyjnych dzielnicach i wielkie sklepy w ekskluzywnej Shibuyi stają się fascynującym tematem antropologicznych i filozoficznych dociekań. Prawdziwym tematem Rekina z parku Yoyogi zawsze są jednak ludzie – mieszkańcy Japonii z ich umiejętnością kontemplacji świata, wyjątkowo chłonną i twórczą kulturą oraz siłą, która pozwala im się podnieść nawet po tak dramatycznych wydarzeniach, jak trzęsienie ziemi u wybrzeży Honsiu w marcu 2011 roku.