hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.05.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 17 maja 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najsłynniejsze legendy europejskie (Dimiter Inkiow), na drugim Za jakie grzechy? (Anna Karpińska). Kolejny produkt to Niezwykły modlitewnik dla chorych (Stanisław Mrozek SJ) oraz Święta i obyczaje żydowskie (Ninel Kameraz-Kos).
1
Najsłynniejsze legendy europejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsze legendy europejskie
Dostępny
22 szt.

Każdy naród ma swoje legendy. Należą. do niego jak kraj, jak góry i doliny, w których żyje. Kiedyś legendy nie były zapisywane, przetrwały dzięki temu, że z pokolenia na pokolenie były opowiadane. Często rzeczywistość wydawała się gawędziarzom nudna, dlatego ubarwiali swoje opowieści, a bohaterom przypisywali niesamowite siły. Tyle już pokoleń chętnie słucha opowieści o Robin Hoodzie, Wilhelmie Tellu, o Rolandzie czy o założeniu Rymu. Książka dowcipnie ilustrowana.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

2
Za jakie grzechy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za jakie grzechy?
Dostępny
26 szt.

Historia kobiety, która na życiowym zakręcie musi poradzić sobie z przeciwnościami losu i stawić czoło przeszłości i teraźniejszości. By zawalczyć o siebie i swoje życie. Dwudziestodziewięcioletnia Alina razem z przyjaciółką Moniką prowadzi gabinet psychoterapeutyczny. Od pięciu lat, kiedy jej narzeczony Miłosz uciekł sprzed ołtarza i zostawił pannę młodą dla jej siostry Aldony, bohaterka nie potrafi ułożyć sobie relacji z mężczyznami. Kiedy tylko dochodzi do rozmów o ślubie, zrywa z kolejnymi chłopakami. Właśnie rozstała się z Szymonem. Umiera bliski jej sercu wuj, który zostawia w testamencie pokaźny majątek: drukarnię, dom, pieniądze. Alina musi podzielić się spadkiem z Tomaszem, mężczyzną spowinowaconym z ciotką. W międzyczasie w gabinecie psychoterapeutycznym pojawia się pacjent Piotr, który ma problem podobny do problemu Aliny – ucieka sprzed ołtarza... Żaden z mężczyzn nie jest jej obojętny. Czy starania Tomasza nie są ukierunkowane na przejęcie majątku? Czy Piotr ze swoim problemem pojawił się w gabinecie przypadkowo? A może Alina zdecyduje się na inny życiowy scenariusz, w którym nie znajdzie się miejsce na żadnego z nich? Anna Karpińska (ur. 1959) – studiowała politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, potem przez dziesięć lat była asystentką na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po urlopie (1988–1992) była dziennikarką w bydgoskim oddziale „Gazety Wyborczej", a następnie ponownie pracowała na UMK. Pływa po Mazurach i lubi wypoczynek na południu Europy, głównie na Bałkanach. Ma troje dorosłych dzieci. Do tej pory opublikowała trzy powieści: Chorwacką przystań, Pozwól się uwieść i To wszystko przez ciebie.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3
Niezwykły modlitewnik dla chorych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykły modlitewnik dla chorych
Dostępny
3 szt.

Tym, co pomaga nam przetrwać bolesne doświadczenia, jest modlitwa. Jej skuteczność nie zależy od jej długości. Nie powinna się też ona ograniczać do powtarzania wyuczonych tekstów, lecz angażować nasz umysł i serce. Niezwykły modlitewnik dla chorych uczy, jak polecać siebie i bliźnich wstawiennictwu świętych i ufać Jezusowi każdego dnia. Pomoże każdemu cierpiącemu i jego bliskim nawiązać bliską relację z Bogiem i w niej znaleźć pociechę.

19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

4
Święta i obyczaje żydowskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta i obyczaje żydowskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Tradycja wielu świąt i obyczajów żydowskich sięga zamierzchłych czasów przed biblijnych. Ale większość z nich to święta upamiętniające wydarzenia opisane w Starym Testamencie, w których Żydzi doznali objawienia i doświadczyli Boskiej opieki. Autorka omawia rodowód i znaczenie żydowskich świąt oraz związane z nimi obrzędy i rytuały, skupiając się głównie na obyczajach rozpowszechnionych wśród Żydów polskich z czasów przed Zagładą. Książka, napisana w sposób barwny i przystępny, wzbogaci każdego czytelnika zainteresowanego żydowską religią, tradycją i dziedzictwem kulturowym.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

5
Przygoda z pisaniem. Zapraszamy na słówko. Klasa 6. Część 1. Język polski. Szkoła podstawowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z pisaniem. Zapraszamy na słówko. Klasa 6. Część 1. Język pol...
Dostępny
23 szt.

Podręcznik z ćwiczeniami do kształcenia językowego i literacko-kulturowego. Podręcznik jest konsekwentny i przemyślany pod względem dydaktycznym. Ćwiczenia są łatwe i celowe. Służą, co ważne, nie tylko utrwalaniu wiedzy, lecz także jej uzyskiwaniu. Autorzy dążą nie tylko do przekazania samej wiedzy gramatycznej, lecz także do tego, by uczniowie posługiwali się językiem świadomie i celowo. Za przydatne uważam wprowadzenie treści związanych z etykietą językową (np. sposobów zwracania się do innych w rozmowie telefonicznej). dr Anna Cegieła, rzeczoznawca MEN

17,00 zł
14,99 zł

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,01 zł

6
Alles Klar. Neu. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami. Szkoły ponadgimnazjalne. Część 3. Zakres podstawowy. Kurs dla początkujących i kontynuujących naukę z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alles Klar. Neu. Język niemiecki. Podręcznik z ćwiczeniami. Szkoły pon...
Dostępny
4 szt.

Ciekawy podręcznik, napisany z humorem, ceniony za skuteczność w nauce języka. Przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. W aktualnym wydaniu wszystkie zadania maturalne zostały dostosowane do nowych wymagań, opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Informatorze o Egzaminie Maturalnym z języka niemieckiego od roku szkolnego 2014/2015. W podręczniku umieszczono także przykładowy arkusz maturalny do egzaminu ustnego. Część ćwiczeniowa podręcznika służy usystematyzowaniu i utrwaleniu materiału zrealizowanego w części podręcznikowej. Po każdym rozdziale znajduje się zestawienie słownictwa przewidzianego do aktywnego opanowania oraz test ewaluacyjny z kluczem odpowiedzi. W podręczniku znajduje się kod dostępu do elektronicznej wersji ćwiczeń na WSiPnet.pl. Po zalogowaniu się na stronie WSiPnet.pl można – w trybie treningu – rozwiązywać ćwiczenia online. System sprawdza je automatycznie i od razu pokazuje wyniki. Elektroniczne ćwiczenia motywują do systematycznej pracy i poprawiania swoich rezultatów, czyli nauka staje się bardziej skuteczna. Dzięki ćwiczeniom w podręczniku i w wersji elektronicznej przygotowanie do lekcji, odrabianie pracy domowej, powtórki przed sprawdzianami i maturą stają się łatwiejsze. Każdy może pracować tak, jak lubi. Z książką albo przy komputerze.

43,10 zł
38,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,74 zł

Wróć do góry