hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.05.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 maja 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tablice czasowników niemieckich (Krzysztof Tkaczyk), na drugim Dymna (Elżbieta Baniewicz). Kolejny produkt to Szkoła na miarę. Matematyka Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 3 (Bogusława Lankiewicz, Krystyna Sawicka, Ewa Swoboda) oraz Dzielny wóz strażacki (Anna Wiśniewska).
1
Tablice czasowników niemieckich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice czasowników niemieckich
Dostępny43 szt.

Publikacja zawiera: 222 przejrzyste tablice odmiany czasowników niemieckich, uwzględniające odmianę czasowników regularnych i nieregularnych, rozdzielnie i nierozdzielnie złożonych, które służą jako wzorce odmiany dla czasowników zebranych w indeksie; rekcję ponad 200 popularnych czasowników niemieckich zebranych w kolejności alfabetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w języku niemieckim rządzą innym przypadkiem niż ich odpowiedniki w języku polskim, wraz z przykładami w zdaniach; indeks ponad 1800 czasowników wraz z ich odpowiednikami polskimi i odsyłaczami do odpowiedniej tablicy odmiany czasownika. Tablice czasowników niemieckich: stanowią doskonałą pomoc dla wszystkich uczących się języka niemieckiego: gimnazjalistów, licealistów, studentów i uczestników kursów językowych; w sposób klarowny i przystępny wyjaśniają trudne zagadnienia odmiany i użycia czasowników niemieckich; znakomicie ułatwiają praktyczne stosowanie czasowników i pomagają osiągnąć sukces w nauce języka niemieckiego.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

2 osoby kupiły
2
Dymna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dymna
Dostępny44 szt.

Przejmująca biografia znakomitej aktorki i szlachetnego Człowieka Fascynujący portret jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych, znanej z wielu znaczących ról, a zarazem osoby wyjątkowo oddanej innym, szczególnie chorym i niepełnosprawnym, dla których założyła Fundację „Mimo Wszystko” i działa w niej jako Pierwsza Wolontariuszka. Była żoną nieżyjącego już Wiesława Dymnego, legendarnego współtwórcy Piwnicy pod Baranami. Życie nie szczędziło jej ani wspaniałych chwil i wielkich wzruszeń, ani tragicznych doświadczeń. Jej zmaganie zahartowały ją i nauczyły nie tylko cenić życie, ale i służyć innym, słabszym, bezbronnym. Książka Elżbiety Baniewicz pozwala poznać życie prywatne i karierę aktorki, ale też przyjrzeć się, jak kształtowała się jej szlachetna postawa wobec innych, co zaowocowało stworzeniem fundacji i cyklem telewizyjnych przejmujących programów telewizyjnych „Spotkajmy się”. Niezwykła droga kariery, wielkie postaci teatru i filmu, które ją kształtowały; dramatyczne życie i umiejętne dążenie do odnalezienia harmonii i sensu w służeniu innym – to Anna Dymna. Książka – bardzo bogato ilustrowana – daje też doskonały obraz epoki: najlepszych lat polskiego teatru i jego wybitnego ośrodka, jakim od lat jest Stary Teatr w Krakowie (z którym przez całe zawodowe życie jest związana) oraz Teatru Telewizji, dzięki któremu do dziś możemy oglądać wybitne role Anny Dymnej. Elżbieta Baniewicz, absolwentka UW i PWST w Warszawie, jest autorką m.in. monografii o Kazimierzu Kutzu i Januszu Gajosie (wydana przez Marginesy w tej samej serii co Dymna biografia pt. Gajos otrzymała w 2013 roku „Pióro Fredry”). Pracuje w miesięczniku „Twórczość”.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
3
Szkoła na miarę. Matematyka Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na miarę. Matematyka Plus. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 3
Dostępny9 szt.

Matematyka jest wszędzie – w szkole, w sklepie i w urzędzie! Matematyka Plus to ćwiczenia dla uczniów, którzy chcieliby swobodnie poruszać się w fascynującym świecie liczb, bawić się w rozwiązywanie i konstruowanie zadań i łamigłówek oraz rozwijać posiadane umiejętności i nabywać nowe. Zadania rozwijają wyobraźnię i kształtują myślenie matematyczne, poprawiają sprawność liczenia i ćwiczą wytrwałość w poszukiwaniu dróg dochodzenia do rozwiązania problemu. Umiejętność logicznego, matematycznego myślenia pomaga lepiej uzasadniać własne zdanie i pokonywać nieprzewidziane trudności, a także wspiera twórczy rozwój w innych dziedzinach.

16,90 zł
13,39 zł

Rabat 20,8%
oszczędzasz 3,51 zł

2 osoby kupiły
4
Dzielny wóz strażacki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzielny wóz strażacki
Dostępny6 szt.

W remizie strażackiej dzwoni telefon: – Pali się! Przyjeżdżajcie ugasić ogień! Alarm! Dzielny wóz strażacki jest gotowy do wyjazdu. Syrena głośno wyje: IJO-IJO!

5,20 zł
4,99 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
5
Dusza los przeznaczenie. Zmień swoją przyszłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusza los przeznaczenie. Zmień swoją przyszłość
Dostępny11 szt.

W każdym z nas są kompleksy dzieciństwa. Wywierają one nacisk na psychikę, a nacisk ten z biegiem lat staje się coraz większy. Niniejsza książka zawiera praktyki korekcji negatywnych programów przedurodzeniowych, które pomogą naprawić nieświadome kompleksy okresu prenatalnego, co odkryje przed nami nowe możliwości, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Uwolnienie się od nich otwiera przed tobą drogę osobistego rozwoju oraz neutralizuje mnóstwo barier powstałych w czasie rozwoju płodowego. To, co dawniej wydawało się nieosiągalne, dziś staje się realne. Neutralizacja programów przedurodzeniowych, szczególnie zaś konfliktu narodzin, pozwala uzyskać wewnętrzną wolność oraz iść przez życie lekko i radośnie.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
6
Zdrada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrada
Dostępny905 szt.

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki. Jednak zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa, gdy w rzeczywistości czuje jedynie apatię. Wszystko zmienia się, kiedy spotyka swojego byłego chłopaka. Jakub jest znanym politykiem, z którym przeprowadza wywiad. Podczas spotkania budzi się w niej dawno zapomniane uczucie – pożądanie. Wbrew wszystkiemu postanawia zdobyć dawną miłość. Chcąc osiągnąć swój cel, musi sięgnąć dna ludzkich uczuć, by na koniec odnaleźć szczęście. „Lepiej nie żyć wcale niż nie kochać” – Paulo Coelho

37,90 zł
29,94 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,96 zł

2 osoby kupiły
7
Opowieści z Kapciuchowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Kapciuchowa
Dostępny5 szt.

Kapciuchowo to niezwykły świat zwykłych przedmiotów, które ożywają – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – gdy spuścimy je z oka choćby na sekundę. Wtedy okazuje się, że to indywidualiści, którzy mają własne upodobania, ulubione zabawy, kłócą się, chorują, przeżywają gorsze lub lepsze dni, a przede wszystkim potrzebują ciepła i czułości. Pomponiuszki wyruszają więc na poszukiwania zastępczej babci, puchacze-szuracze i chodaki-tupaki urządzają bitwę, a pantofelek Felek zakochuje się w łyżce Miszce. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem Papucia Mądrusia. Co się jednak stanie, gdy do Kapciuchowa zawita tajemnicza kapciownica?

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
8
Nordic walking - ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nordic walking - ćwiczenia
Dostępny151 szt.

Praktyczny, bogato ilustrowany poradnik zawierający zestaw ćwiczeń Nordic Walking czyli całorocznej formy aktywności ruchowej w terenie. Przy każdym ćwiczeniu znajdziesz określenie stopnia trudności , jak wygląda pozycja wyjściowa oraz jaki ruch wykonujemy. Zestaw ćwiczeń został podzielony na te, które należą do rozgrzewki, ćwiczeń zasadniczych oraz ćwiczeń końcowych. Bogaty materiał zdjęciowy, każdy ruch oraz pozycja została zilustrowana odpowiednim zdjęciem, co z pewnością pozwoli na poprawne wykonanie ćwiczenia i zwrócenie uwagi na najistotniejsze elementy w danym ćwiczeniu. Opracowany przez doświadczoną instruktorkę Nordic Walking.

3,99 zł
1 osoba kupiła
9
Pierwsza wojna światowa 1914-1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza wojna światowa 1914-1918
Dostępny43 szt.

Znakomite połączenie opisu bezpośrednich działań zbrojnych z prezentacją działań o charakterze strategicznym i dyplomatycznym Sytuacja na frontach, w sztabach i w salonach polityków przedstawiona z ogromnym wyczuciem i głęboką znajomością tematu Ciekawe rozważania na temat możliwych wariantów przebiegu wojny, straconych szans lub niewykorzystanych sytuacji Przedstawienie bezmiaru tragedii, jaką - przed hekatombą II wojny światowej - była "Wielka Wojna 1914-1918".

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

1 osoba kupiła
10
Uzdrowienie i pełnia poprzez Wieczerzę Pańską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrowienie i pełnia poprzez Wieczerzę Pańską
Dostępny4 szt.

Błędne rozumienie Wieczerzy Pańskiej okrada wielu wierzących z możliwości wejścia na tę ważną drogę do uzdrowienia i pełni zdrowia, jaką wyznaczył Bóg. Ta praktyczna i budująca wiarę książeczka wyjaśnia, w jaki sposób krew Jezusa przynosi nam przebaczenie grzechów, a Jego ciało zapewnia nam uzdrowienie. Odnosi się ona również do tych kwestii, które sprawiają, że chrześcijanie unikają udziału w społeczności Stołu Pańskiego. Tę pozycję musi przeczytać każdy, kto pragnie poznać wyznaczoną przez Boga drogę do uzdrowienia i pełni życia.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
11
Przystanek Dakar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek Dakar
Niedostępny
Brak

O największym rajdzie świata opowiadało już wielu. Przystanek Dakar. Rajd okiem fotografa jest historią jakże różną od pozostałych, bo widzianą oczyma artysty. Autor zdradza często niedostrzegane kulisy Dakaru. Opowiada o ludziach drugiego planu o których media milczą, choć bez nich nie byłoby tego rajdu. Dzięki wyjątkowym fotografiom i niepozbawionym humoru opisom zabiera nas w nieprawdopodobną podróż po wspaniałych krajobrazach Ameryki Południowej, często niedostępnych dla zwykłych zjadaczy chleba. Opowieść okraszona komentarzami polskich zawodników jest także doskonałym podręcznikiem dla wszystkich podglądających rzeczywistość przez wizjer aparatu fotograficznego. Jacek Bonecki, kontynuując cykl, który rozpoczęła jego pierwsza książka Fotograf w podróży, zdradza pasjonatom tajemnice swojego warsztatu i zwraca uwagę na techniczne aspekty fotografii rajdowej. Jacek Bonecki, urodzony w 1969 r., fotograf uniwersalny i popularyzator fotografii, z wykształcenia operator filmowy, producent telewizyjny, dziennikarz. Ma na swoim koncie nie tylko kilkaset produkcji telewizyjnych, ale także wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Wykładał w wielu szkołach fotograficznych w Polsce. Prowadzi warsztaty fotograficzne, które cieszą się dużym uznaniem wśród uczestników. Realizując swoją pasję podróżowania, odwiedził ponad sześćdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Wspomnienia z podróży umieścił w swoim portfolio fotograficznym.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

12
Nordic walking dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nordic walking dla każdego
Niedostępny
Brak

Dobra kondycja i zdrowie są na wyciągnięcie ręki, a raczej… kija Autor książki, pasjonat, popularyzator i jeden z najlepszych polskich instruktorów nordic walkingu przekonuje w swoim pierwszym autorskim poradniku, że marsze z kijami to nie tylko nowa moda i pomysł na niedzielny spacer, ale skuteczny i niedrogi sposób na poprawę sprawności fizycznej, a w konsekwencji jakości życia. Nordic walking to według niego najlepsze lekarstwo na trapiące nas choroby cywilizacyjne, aktywność fizyczna dla każdego i w każdym wieku, sport, który można uprawiać o każdej porze roku, samodzielnie i w miłym towarzystwie, a co najważniejsze – w naturze i na świeżym powietrzu. W przystępnie i atrakcyjnie opracowanym kompendium Aleksander Wilanowski dzieli się całą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, przedstawiając prawidłową technikę marszu z kijami i proponując ponad 150 urozmaiconych ćwiczeń: rozgrzewających, wzmacniających i rozciągających. Każdy element techniczny i każde ćwiczenie zostały opisane i sfotografowane. Całość tworzy żywo napisany i jasny przekaz, który niezdecydowanych zachęci do rozpoczęcia marszów z kijami, a tym, którzy już poznali zalety nordic walkingu, pomoże trenować z największą korzyścią dla zdrowia, zgrabnej sylwetki i dobrego nastroju. Autorski poradnik jednego z pierwszych polskich instruktorów nordic walkingu Historia i fenomen marszów z kijami Dobry sprzęt i prawidłowa technika Ponad 150 ćwiczeń z kijami, dla początkujących i zaawansowanych Ponad 330 kolorowych zdjęć Najpiękniejsze trasy i najlepsi polscy instruktorzy

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

13
Niemiecki. Rozmówki z wymową i słowniczkiem. Mów śmiało! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Rozmówki z wymową i słowniczkiem. Mów śmiało!
Niedostępny
Brak

Mów śmiało! Z najnowszą serią rozmówek Lingo stanie się to proste i wygodne. Dzięki naszym praktycznym rozmówkom bez trudu dogadasz się z rodowitymi Niemcami. Rozmówki Lingo pomogą Ci, kiedy: – wybierasz się do Niemiec, Austrii, Szwajcarii – podróżujesz w interesach bądź turystycznie – szukasz pracy – robisz zakupy, zamawiasz jedzenie – rezerwujesz hotel –potrzebujesz pomocy w nagłym wypadku Ponadto w książce znajdziesz: – wymowę w wygodnym dla użytkownika zapisie fonetycznym – przykładowe konwersacje – tablice z najczęściej poszukiwanymi słowami i informacjami – zarys gramatyki – słowniczek polsko-niemiecki

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

14
Japoński. Rozmówki z wymową i słowniczkiem. Mów śmiało! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński. Rozmówki z wymową i słowniczkiem. Mów śmiało!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Mów śmiało! Z najnowszą serią rozmówek Lingo stanie się to proste i wygodne. Dzięki naszym praktycznym rozmówkom bez trudu dogadasz się z rodowitymi Japończykami. Rozmówki Lingo pomogą Ci, kiedy: • podróżujesz po Japonii • jedziesz w interesach, zwiedzasz • interesuje cię anime, manga, teatr kabuki, sztuki walki • robisz zakupy, zamawiasz jedzenie • rezerwujesz hotel • potrzebujesz pomocy w nagłym wypadku Ponadto w książce znajdziesz: • wymowę w wygodnym dla użytkownika zapisie fonetycznym • przykładowe konwersacje • tablice z najczęściej poszukiwanymi słowami i informacjami • zarys gramatyki • słowniczek polsko-japoński

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

15
Victor Valdes. Samotność bramkarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Victor Valdes. Samotność bramkarza
Niedostępny
Brak

Paraliżujący lęk przed każdym meczem. Koszmarna presja ze strony kolegów z drużyny, trenerów, kibiców, mediów. Świadomość, że błędy są nieuniknione. Zawodowa kariera taka sama jak każda inna - z wyrachowania, nie z miłości do piłki. Pozwól się zaskoczyć tej książce. Daj się jej zainspirować. Poznaj autorską "metodę", która uczyniła Víctora Valdésa niepokonanym w bramce i w życiu. Wykorzystaj ją, aby realizować Twoje własne cele. Najmocniej krytykowany i najbardziej utytułowany bramkarz w historii FC Barcelony na pożegnanie z Katalonią zdradza źródła swoich niewyobrażalnych sukcesów.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

16
Ekonomia kapitału ludzkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia kapitału ludzkiego
Dostępny27 szt.

Prezentowana publikacja zawiera obszerne fragmenty dzieł Schultza, które pozwalają na prześledzenie drogi naukowej tego wybitnego autora. Wśród zamieszczonych opracowań Czytelnik znajdzie: - analizę zagadek ekonomicznych związanych z ubóstwem, - rozważania na temat konieczności inwestowania w umiejętności i wiedzę, głównie za pomocą upowszechniania edukacji, będącej podstawą budowania kapitału ludzkiego, - ocenę roli tego kapitału w tworzeniu nowoczesnej przedsiębiorczości. Autor poświęca wiele uwagi roli kobiet, młodzieży i osób starszych jako ważnych i wymagających docenienia uczestników rynku pracy, a także roli systemu edukacji i samoorganizującej się przedsiębiorczości.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

17
Kosmobiologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmobiologia
Dostępny25 szt.

Doktor Jerzy Alojzy Sikora urodził się w 1930 roku w Cieszynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma szeroki wachlarz zainteresowań, szczególnie fascynuje go wiedza z pogranicza nauk empirycznych; uważa, że dla dobra ludzkości trzeba bezustannie przesuwać granice poznania. Jego program komputerowy – służący do sporządzenia wydruku rocznego biodiagramu, z wyprzedzeniem sygnalizujący dni, w które szczególnie grozi niepowodzenie, oraz wahania kondycji fizycznej, psychicznej i intelektualnej, a ponadto umożliwia ustalenie biopowinowactwa z partnerem – jest do ściągnięcia bezpłatnie z internetu: www.kos.com.pl. J.A. Sikora nazywany bywa ojcem biorytmiki polskiej. Niniejsza książka jest plonem wieloletnich dociekań związanych z wykorzystaniem znajomości wpływu kosmobiologii na osobiste doskonalenie się. Aby Czytelnikowi przybliżyć praktyczną znajomość jego własnych, wrodzonych właściwości kosmobiologicznych oraz dać impuls do robienia z nich użytku w celu osiągnięcia powodzenia w życiu, podjąłem się określenia charakterystycznych cech osób z ich zodiaku z uwzględnieniem właściwego im ascendentu. Autor

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

18
Kreatorzy zmiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatorzy zmiany
Dostępny10 szt.

Książka jest apelem do kreowania zmian w życiu jednostki, które są podstawą do wszelkich społecznych przemian. Jest zaproszeniem do tworzenia oddolnego ruchu ludzi dobrej woli, kreujących pozytywną zmianę w otoczeniu. One dzieją się już na świecie w wielu dziedzinach życia. Książka składa się z 3 części: Część pierwsza ? jest formą przesłania do współczesnych kobiet, których budzący się potencjał jest coraz bardziej widoczny na zewnątrz (i dostrzegany przez nie same, szczególnie młode pokolenie) i potrzebuje nadania mu kierunku, obudzenia wewnętrznej motywacji. Do tego potrzebne są Mentorki, starsze doświadczeniem i młode duchem, które same przeszły tę drogę, rozumiejąc sens zmian w szerszym kontekście, nie tylko osobistym, ale w szerszej skali, w kierunku kreowania równowagi ? społecznej harmonii. Część druga ? ukazuje pewne humanistyczne i etyczne aspekty życia, dotyczące każdego, ujawniające społeczne trendy, czy systemy wymagające zmiany, artykułując te potrzeby w szerszej skali (także globalnej). W części trzeciej ? zawarto niektóre przykłady tworzonych od lat inicjatyw (na świecie i w Polsce), pokazując podwaliny i kierunek cywilizacyjnych zmian. Stanowią one przyczynek do refleksji, gdzie jesteśmy teraz jako jednostki i inspiracje do dokonania stosownego wyboru: kreowania pozytywnej przyszłości siebie i świata lub jego zagłady. Abyśmy wszyscy wykorzystali tę szansę, która jest nam dana właśnie teraz.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

19
Liczę do 100 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczę do 100
Dostępny156 szt.

Jeszcze nigdy nauka liczenia nie była tak zabawna! Do świata liczb zabiorą nas sympatyczne misie, z którymi wybierzemy się w zwariowaną podróż od 1 do 100.

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

20
Józef Balsamo Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Balsamo Tom 1
Dostępny29 szt.

Józef Balsamo – powieść historyczna stanowiącą pierwszą z pięciu części słynnego cyklu Pamiętniki lekarza. Książka inspirowana jest życiem hrabiego Cagliostro (właśc. Giuseppe Balsamo). Opowiada o losach masona Józefa Balsamo i jego dążeniach do obalenia monarchii francuskiej. Opowiada historię rodziny Taverney i ich młodego parobka, Honoriusza Gilberta, późniejszego ucznia Balsamo. Obok wątków fikcyjnych ma też wątki historyczne, jak romans Ludwika XV z hrabiną du Barry oraz początek nieszczęśliwego związku Marii Antoniny z Ludwikiem XVI. Czyta Joanna Lissner

30,50 zł
21,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,54 zł

21
Notatnik Slim Azure w linie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik Slim Azure w linie
Paperblanks
Niedostępny
Brak

Notatnik ekskluzywnej marki Paperblanks, format Slim, kartki w linię. Wymiary 90 x 180 mm, 208 stron.

54,20 zł
Powiadomienie
22
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1
Niedostępny
Brak

Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni – opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy; Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy; Camille Desmoulins: wspaniały mówca, przystojniak pełen uroku, a zarazem człowiek zmienny i niegodny zaufania. Po tym jak zaznają oni uzależniającej rozkoszy władzy, rewolucja pokaże swoją ciemną stronę, a wywołany tym koszmar dotknie całą ich trójkę. „Wspaniała lektura... Była to najlepsza i najgorsza z epok [cytat z Opowieści o dwóch miastach Karola Dickensa]. Hilary Mantel udało się uchwycić jedno i drugie – „Time Out”. „Ambitna i genialna... Skrząca się typowym dla tej autorki czarnym humorem” – „Sunday Telegraph”.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

23
19 razy Katherine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19 razy Katherine
Niedostępny
Brak

Miliony sprzedanych egzemplarzy, adaptacja filmowa, nagrody i rzesze wiernych fanów – popularność Johna Greena już dawno wyszła poza USA i stale rośnie! Ambitna literatura młodzieżowa dla myślących Katherine V uważała, że chłopcy są odrażający. Katherine X chciała się tylko przyjaźnić. Katherine XVIII rzuciła go drogą mailową. K-19 złamała mu serce Colin Singleton gustuje wyłącznie w dziewczętach o imieniu Katherine. A te zawsze go rzucają. Gwoli ścisłości, stało się tak już dziewiętnaście razy. Ten uwielbiający anagramy, zmęczony życiem cudowny dzieciak wyrusza w podróż po Ameryce ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem, wielbicielem reality show Sędzia Judy. Chłopcy mają w kieszeni dziesięć tysięcy dolarów, goni ich krwiożercza dzika świnia, ale za to nie towarzyszy im ani jedna Katherine. Colin rozpoczyna pracę nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności Katherine, za pomocą którego ma nadzieję przepowiedzieć przyszłość każdego związku, pomścić Porzuconych tego świata i w końcu zdobyć tę jedyną. Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę w tej przezabawnej, wielowarstwowej powieści o poszukiwaniu samego siebie. To już czwarta powieść Johna Greena, która trafia do rąk polskich czytelników (kolejność ukazywania się niechronologiczna)

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

24
Vademecum astrologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum astrologii
Niedostępny
Brak

Podręcznik pozwoli Ci określić swoje cechy osobowości oraz różne możliwości ich wykorzystania. Nauczysz się szybko obliczać oraz fachowo interpretować swój horoskop astrologiczny. Poznasz tajniki przewidywania zdarzeń, które będą miały największy wpływ na Twoje życie. Unikniesz niepomyślnych sytuacji, które zapewne stanęłyby Ci na drodze, a każdy dzień uda Ci się zaplanować zgodnie z energią, którą otrzymujesz z kosmosu.

44,40 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

25
Z [politycznym] fasonem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z [politycznym] fasonem
Dostępny9 szt.

Václav Havel powiedział kiedyś, że w kraju totalitarnym polityką jest właściwie wszystko, nawet koncert rockowy. Polityczna była również moda, szczególnie młodzieżowa, przybyła do krajów socjalistycznych z Zachodu. Władze komunistyczne starały się z nią walczyć albo proponowały dla niej socjalistyczną alternatywę. Wszystko bez skutku. Młodzież zafascynowana muzyką, zachowaniem i ubiorem zachodnich rówieśników naśladowała ich styl. Nie inaczej było w NRD i w PRL. Okazuje się, że w tym najbardziej indywidualnym zjawisku, jakim jest ubiór, odzwierciedlał się polityczny dyskurs obu krajów, ich tradycja, mentalność, a nawet stosunek do własnej historii.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

26
Tangram kolisty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tangram kolisty
Epideixis, od 3 lat
Dostępny16 szt.

Tangram kolisty” jest jedną z form klasycznej, liczącej sobie ponad 3 tys. lat układanki logicznej, wywodzącej się z Chin. Kształt podstawowy stanowi tu koło podzielone na 10 części, wśród których znajdują się 4 trójkąty i 6 wycinków koła. Można z nich tworzyć różne wzory. Prezentujemy kilkanaście możliwych ułożeń przedstawiających zwierzęta, rośliny, postaci ludzkie czy znane wszystkim przedmioty. Każdy może tworzyć również własne wzory. Gra ma kształt kwadratu podzielonego na 7 elementów (tzw. tanów) – figur geometrycznych, z których – przy zachowaniu określonych zasad – tworzy się obrazy przedstawiające postacie ludzi, zwierząt, rośliny, przedmioty, często zgodnie z załączonymi wzorami. Zasady, których należy przestrzegać układając tangram: • za każdym razem należy wykorzystać wszystkie elementy, • wszystkie elementy muszą leżeć obok siebie i przylegać do siebie, ale nie mogą na siebie zachodzić. Dzięki swojej prostocie i uniwersalności tangram może być świetną rozrywką i dla dzieci, i dla dorosłych. Wymaga spostrzegawczości, skupienia, cierpliwości, zaangażowania wyobraźni. Układanie figur pomaga rozwijać zdolność kreatywnego myślenia oraz tzw. wyobraźnię geometryczną.

60,00 zł
51,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,00 zł

27
Uzdrowienie jak żyć w nadturalnej mocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrowienie jak żyć w nadturalnej mocy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Czy kiedykolwiek myślałeś: Wierzę, że Bóg uzdrawia ludzi. Ale służba uzdrawiania? To coś dla… Tych stojących na mównicy? Kogoś szczególnie uduchowionego? Tych, którzy mają poukładane życie? W książce Uzdrowienie. Jak żyć w nadnaturalnej mocy Chris Gore obala mity dotyczące Bożej nadzwyczajnej mocy, pokazując, jak możesz zdobyć niezbędną wiedzę, zostać skutecznie wyposażony i wprowadzony w życie pełne mocy uzdrawiania i czynienia cudów. Bądź gotowy, aby: - położyć solidne fundamenty pod służbę uzdrawiania przez poznanie charakteru Boga, który jest dobry; - pokonać wątpliwości i urazę, które stanowią przeszkodę w życiu pełnym mocy; - poznać zachwycające i inspirujące historie, będące świadectwem działania Bożej mocy na co dzień; - polegać na Jego łasce – bo w tym wszystkim nie chodzi o ciebie, ale o Niego.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Greta Garbo - moja miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greta Garbo - moja miłość
Niedostępny
Brak

A ja mówiłam, że była całkiem zwyczajną dziewczyną z Söder, że była wspaniała, inna niż wszyscy, tajemnicza, jak ptak z innego wymiaru, zimna i samotna gwiazda, że żyła dla swojej sztuki, że lubiła narty, uwielbiała śledzie i ziemniaki, że Hollywood ani trochę jej nie zmieniło, że była bezgranicznie melancholijna, że była ciepła, zimna, samotna, jak każdy, uwielbiała chodzić do wesołego miasteczka w Gröna Lund, że w jej oczach dało się dostrzec smutek całego świata, cokolwiek mówiłam, było prawdą, wierzyli mi we wszystko. Nikt nie zna Grety Garbo tak dobrze jak Vendela Berg, dziewczyna, którą na tyle zainteresowała się wycofana i chorobliwie wstydliwa gwiazda, że zatrudniła ją jako sekretarkę i towarzyszkę w Hollywood. Vendela chroni Gretę przed ciekawskimi reporterami, pomaga jej wynajmować domy, w których znajdzie spokój, podpisywać kontrakty z wytwórnią filmową i inwestować pieniądze. Mieszkają, pracują i podróżują razem, razem rozmawiają o scenariuszu planowanego filmu o królowej Krystynie. Kilka lat wokół lat trzydziestych, okresu największych sukcesów Grety Garbo. Ale ona, podobnie jak królowa Krystyna, okazała się więźniem własnej sławy. Marzyła o prywatności i chwili wytchnienia. Opisując Gretę Garbo widzianą oczami Vendeli, Ellen Mattson stworzyła sugestywny i porywający portret podwójny dwóch młodych kobiet. Bliżej Garbo, ikony kina, nie był nikt inny.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

29
Cud jest w twoich ustach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud jest w twoich ustach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Sposób postrzegania Boga decyduje o tym, co od Niego otrzymujesz. Zobacz Boga takim, jakim jest naprawdę poprzez dwie ekscytujące starotestamentowe historie na temat potężnych prawd Nowego Przymierza. Kiedy zobaczysz łaskawego Boga pośród niedoskonałego ludu i miłość Chrystusa w Jego doskonałej ofierze, z twego serca wypłynie wiara, aby wypowiadać słowa i oglądać cuda. Joseph Prince jest wiodącym głosem proklamującym ewangelię łaski na całym świecie. Jest pastorem przełożonym New Creation Church w Singapurze, żywego i dynamicznego kościoła gromadzącego ponad 30 tysięcy uczestników. Osobiście kieruje też służbą Joseph Prince Ministries Inc, jedną z najszybciej rozwijających się stacji telewizyjnych na świecie. Jego kazania są transmitowane w programach telewizyjnych ponad 50 stacji na całym świecie i docierają do milionów ludzi z poselstwem łaski. Joseph jest również autorem bestsellerów New York Timesa i chętnie zapraszanym mówcą konferencyjnym.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

30
Szybki radiowóz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybki radiowóz
Dostępny2412 szt.

Policjanci mają dziś dużo pracy. Ich szybki radiowóz często wyjeżdża z garażu na sygnale. Głośno wyje syrena policyjna. Ijo-ijo!

5,20 zł
4,99 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

31
Pielęgniarstwo internistyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgniarstwo internistyczne
Dostępny27 szt.

Obszerny podręcznik pielęgniarstwa internistycznego. Omówiono w nim pielęgnowanie w chorobach układu pokarmowego, moczowego, endokrynologicznych, sercowo-naczyniowych, układu oddechowego, alergicznych, hematologicznych i reumatologicznych. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów kierunku pielęgniarstwo oraz pielęgniarek pracujących na oddziałach o profilu internistycznym. Może być jednak przydatna również dla opiekunów medycznych, pracowników socjalnych i asystentów osób przewlekle chorych.

179,00 zł
166,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

32
Globalizacja w teorii i praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Globalizacja w teorii i praktyce
Dostępny4 szt.

Celem opracowania pozostaje analiza procesów globalizacji ze szczególnym uwzględnieniem kwestii polityczno-ekonomicznych, zdefiniowanie globalizacji oraz określenie współzależności między postrzeganiem globalizacji w obszarze stricte ekonomicznym i politycznym. Niniejsza praca będzie pomocna dla naukowców i badaczy stosunków międzynarodowych, politologii, ekonomii, historii gospodarczej, politycznej, studentów politologii, administracji, ekonomii, stosunków międzynarodowych i wielu innych kierunków studiów, pracowników środowiska ekonomicznego, politologicznego oraz wszystkich zainteresowanych problematyką szeroko pojętej globalizacji. Autorka ma nadzieję, że posłuży ona w zgłębieniu dociekań z tej tematyki, które dynamicznie się rozwija i nie jest zbadana do końca.

71,00 zł
26,27 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 44,73 zł

33
30 minut. Burn-out. Syndrom wypalenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 minut. Burn-out. Syndrom wypalenia
Dostępny26 szt.

Wyeksploatowany, umysłowo wyjałowiony, wypalony – każdego roku tysiące ludzi na kierowniczych stanowiskach, menadżerów i przedsiębiorców przeżywa takie załamanie swoich możliwości działania. Przeczytaj: – po jakich objawach rozpoznać wypalenie, – jak wypalenie powstaje, – dlaczego stres nie jest główną przyczyną, – jakie istnieją środki zaradcze. Frank H. Berndt jest dyplomowanym coachem psychologii indywidualnej w Instytucie Terapeutycznej Opieki Psychicznej, a także doradcą i trenerem kadr kierowniczych w firmach i organizacjach non-profit. Prowadzi seminaria na temat syndromu wypalenia i jest autorem rozlicznych publikacji.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

34
Legendy śląskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy śląskie
Niedostępny
Brak

Książka powstała z myślą o spopularyzowaniu wśród dzieci legend, gawęd i podań powtarzanych na terenie Górnego Śląska od wieków. Opowieści te odzwierciedlają ludową mądrość Ślązaków, uczą morałem, pokazują ważne w życiu wartości. Współczesne opracowanie literackie i piękne ilustracje sprawiają, że legendy śląskie zainteresują każde dziecko.

25,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

35
Studia Romanica Posnaniensia XLI/1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Romanica Posnaniensia XLI/1
Niedostępny
Brak

Studia Romanica Posnaniensia jest specjalistycznym czasopismem naukowym poznańskiego środowiska romanistycznego. Ukazuje się regularnie w cyklu rocznym od 1971 roku w Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W piśmie publikowane są artykuły naukowe z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa, traduktologii i dydaktyki języków romańskich. Teksty drukowane są w głównych językach romańskich: francuskim, hiszpańskim, włoskim, rumuńskim, portugalskim i katalońskim. Łamy czasopisma otwarte są dla wszystkich badaczy związanych zawodowo z romańskim obszarem językowym.

24,00 zł
Powiadomienie
36
Rycerz Mike 8. Przygody ze smokami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz Mike 8. Przygody ze smokami
Niedostępny
Brak

Nowa seria książek z naklejkami przeznaczona zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Powstała w oparciu o film o tym samym tytule, emitowany obecnie na kanale MiniMini+. Książka przenosi najmłodszych widzów w czasy Średniowiecza pełne magicznych przygód, nieustraszonych rycerzy, bajkowych zamków, pięknych księżniczek, a także smoków, Wikingów i troli. W książce znajdą się opowiadania oraz wiele ciekawych aktywności dla fanów małego rycerza m.in. kolorowanki, labirynty, zagadki.

7,70 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,71 zł

37
Znak 708 5/2014 Wyobrazić sobie Boga dzisiaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 708 5/2014 Wyobrazić sobie Boga dzisiaj
Dostępny95 szt.

Temat miesiąca: Wyobrazić sobie Boga dzisiaj Debaty Idee Ludzie - Ksiązki - Zdarzenia Dodatek specjalny: Andrzej Muszyński - Bagatela

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

38
Violetta. Modne dodatki. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violetta. Modne dodatki.
Dostępny4 szt.

Poradnik "Violetta. Modne dodatki" pokaże jak wykonać mnóstwo wspaniałych i oryginalnych dodatków w stylu ulubionych bohaterek serialu. Do romantycznego wizerunku Violetty idealnie pasują na przykład kołnierzyki, które są bardzo dziewczęce i urocze. Własnoręcznie wykonane dodatki mogą odmienić i dodać uroku zwykłej bluzce czy sukience. Można je ozdabiać najróżniejszymi materiałami: sztucznymi perełkami, cekinami, kwiatami z materiału, koronkami. Dzięki czytelnym i przejrzystym instrukcjom "krok po kroku" można zaprojektować i stworzyć kołnierzyki, opaski do włosów, pierścionki, torebki, kolczyki oraz mnóstwo innych ozdób. Przy każdym projekcie znajdują się : doskonałe zdjęcia obrazujące kolejne etapy tworzenia; instrukcje; informacje o stopniu trudności, cenie materiałów i czasie wykonania.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

39
Wróżki. Jak przygotować przyjęcie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżki. Jak przygotować przyjęcie?
Niedostępny
Brak

Krok po kroku: jak przygotować idealne przyjecie z Dzwoneczkiem i jej przyjaciółkami. Książka zawiera rady, gry, naklejki i szablony do wypychania – wszystko, co potrzebne do zorganizowania imprezy. Pozycja pomocna dla rodziców przy planowaniu na przykład urodzin dziecka.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

Wróć do góry