hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 29 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bullerbyn. Trzy opowiadania (Astrid Lindgren), na drugim Albert i potwór (Gunilla Bergstrom). Kolejny produkt to Babcia. Opowieść o zwycięstwie miłości nad śmiercią (Emilia Litwinko) oraz Czy jesteś tchórzem, Albercie? (Gunilla Bergstrom).
1
Bullerbyn. Trzy opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bullerbyn. Trzy opowiadania
Dostępny93 szt.

Trzy opowiadania o dzieciach z Bullerbyn z ilustracjami Ilon Wikland. Książka z płóciennym grzbietem, idealna na prezent. Zawiera opowiadania: Wiosna w Bullerbyn, Dzień Dziecka w Bullerbyn oraz Boże Narodzenie w Bullerbyn. Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją. Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku – bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach... Lasse, Bosse, Olle, Britta, Anna i Lisa urządzają Dzień Dziecka małej Kerstin, siostrzyczce Ollego. Chcą, żeby bawiła się tak dobrze, jak dzieci w Sztokholmie, o których Lasse przeczytał w gazecie. Dlatego sadzają ją na źrebaka, huśtają wysoko na huśtawce i spuszczają z okna na linie. Jednak Kerstin nie podobają się takie zabawy, ona woli świętować Dzień Dziecka na sposób bullerbyński. Czyli jak? Zbliża się Boże Narodzenie. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach. Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć cztery choinki – jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dziadziusia. W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest tak piękne i świąteczne, że aż brzuch może od tego rozboleć. I wreszcie nadchodzi Wigilia... Astrid Lindgren (1907-2002) – uwielbiana przez dzieci na całym świecie pisarka, której książki przetłumaczono na 90 języków. Genialna obserwatorka psychiki dziecka, potrafiąca rozśmieszyć do łez, ale też pisać o rzeczach trudnych. Ilon Wikland (ur. 1930 w Estonii) – od 14 roku życia mieszka w Szwecji. Od 1954 roku jest główną ilustratorką książek Astrid Lindgren, potrafiącą oddać zarówno idylliczny klimat ulicy Awanturników jak i grozę przeraźliwej Katli w Braciach Lwie Serce. Otrzymała wiele nagród, m.in. medal Elsy Beskow za całokształt twórczości.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

20 osób kupiło
2
Albert i potwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albert i potwór
Dostępny34 szt.

Albert nie może się bawić ani spać. Pod jego łóżkiem zamieszkał potwór. Pojawił się tego dnia, kiedy Albert uderzył na podwórku młodszego kolegę. Albert musi coś zrobić, żeby potwór wyprowadził się spod łóżka! Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

24,90 zł
15,99 zł

Rabat 35,8%
oszczędzasz 8,91 zł

9 osób kupiło
3
Babcia. Opowieść o zwycięstwie miłości nad śmiercią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babcia. Opowieść o zwycięstwie miłości nad śmiercią
Dostępny43 szt.

Mały Antoś bardzo kocha swoją babcię. Kiedy mama i tata są w pracy, albo zajęci setką innych spraw, babcia zawsze ma czas. Porozmawia, zaśpiewa, opowie bajkę albo po prostu będzie obok. Ale któregoś dnia babcię zabiera ambulans, a wszyscy dorośli stają się bardzo nerwowi. Antoś nie do końca rozumie, co się dzieje, i bardzo to przeżywa. Na szczęście babcia podarowała mu wcześniej pluszowego kotka, który zabiera go w niezwykłą podróż w świat Biblii. Każdej nocy chłopiec towarzyszy Świętej Rodzinie w jej codziennym życiu, a kolejne wydarzenia, które obserwuje, coraz jaśniej ukazują mu prawdę o Bogu, który jest wieczną miłością. Te specyficzne rekolekcje są przygotowaniem do przyjęcia największej tajemnicy: prawdy o Zmartwychwstaniu, które oznacza ostateczne zwycięstwo nad śmiercią. Dzięki niemu będziemy żyć wiecznie w Niebie, gdzie spotkamy się z naszymi ukochanymi bliskimi. To książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która w zrozumiały dla nich sposób ukazuje śmierć w perspektywie wiary chrześcijańskiej.

12,40 zł
8,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 3,41 zł

5 osób kupiło
4
Czy jesteś tchórzem, Albercie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Dostępny45 szt.

Na podwórku i w zerówce dzieci czasem się biją. Ale nie Albert! On od razu odchodzi albo się poddaje. Czy to znaczy, że Albert jest słaby? Czy to znaczy, że Albert nie umie się bić? A może Albert po prostu jest tchórzem? Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe. Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

4 osoby kupiły
5
Kuchnia polska według Pięciu Przemian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia polska według Pięciu Przemian
Dostępny58 szt.

Nasza wspaniała, polska kuchnia zgodna z filozofią chińskiej medycyny? Tak, to jest możliwe. Chcesz jeść zdrowo i smacznie? Poznaj już teraz tajemnice Pięciu Przemian i ciesz się zdrowiem oraz energią każdego dnia. Wszystkie książki na temat Pięciu Przemian są świetne, ale mają jedną wadę – nie uwzględniają polskiej kuchni, która towarzyszy nam na co dzień. Dlatego powstała ta książka – aby zmienić filozofię jedzenia i gotowania, nie zmieniając swoich dotychczasowych kulinarnych upodobań. Dowiedz się m.in.: • na czym polega filozofia Pięciu Przemian i jak ją stosować w codziennym gotowaniu, • jak różne smaki wpływają na Twój organizm, • co zrobić, aby Twoje życie było pełne harmonii i spokoju, • jak równoważyć smaki, zgodnie z Yin i Yang, • o jakich porach dnia należy przyjmować posiłki. Ponadto autorka pokazuję jak „przerobić” dowolną potrawę tak, aby była harmonijna i zgodna z tradycyjną chińską medycyną. Dowiesz się też, jak duże znaczenie ma pora dnia, pora roku (a jest ich pięć - tak, tak!) oraz kolejność dodawania pięciu smaków i... myślenie! Ale to nie wszystko! W publikacji znajdziesz także mnóstwo sprawdzonych, polskich przepisów, które autorka już za Ciebie „przerobiła” pod kątem Pięciu Przemian. Dzięki temu możesz jeść zdrowo i po polsku. Publikację polecamy osobom lubiącym szybkie, zdrowe i łatwe do przygotowania polskie potrawy, a także wszystkim otwartym na nowości i eksperymenty kulinarne. Zobacz, jakie to proste!

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
6
Znowu poznaję świat. Posiłki – Śniadania i kolacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znowu poznaję świat. Posiłki – Śniadania i kolacje
Dostępny17 szt.

Publikacja ta powstała z myślą przede wszystkim o osobach dorosłych dotkniętych afazją, czyli częściową lub całkowitą utratą zdolności posługiwania się mową. Książka składa się ze zbioru kolorowych zdjęć podpisanych za pomocą niedokończonych zdań, które pacjent uzupełnia, wymawiając nazwy produktów, potraw i napojów spożywanych na śniadanie i kolację. Wybrano takie fotografie, na których produkty lub potrawy przedstawiono w różnych kontekstach sytuacyjnych. Dzięki temu pacjent nie tylko uczy się nowych słów i wielokrotnie je powtarza, ale poznaje także rozmaite okoliczności ich użycia. W książce zróżnicowano poziom trudności poleceń po to, by materiały można było wykorzystać w terapii różnego rodzaju i stopnia zaburzeń afatycznych. Książka została zrecenzowana przez dr Annę Walencik-Topiłko.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
7
Człowiek z Wysokiego Zamku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Wysokiego Zamku. Audiobook
Philip K. Dick, Rebis
Dostępny4 szt.

Stany Zjednoczone, rok 1962. W San Francisco I Cing, chińska księga wróżebna, jest równie często używana jak książka telefoniczna, pod Golden Gate swobodnie przepływają japońskie lotniskowce, a w porcie lotniczym lądują rakiety pasażerskie Lufthansy. Wkrótce minie 20 lat, odkąd państwa Osi wygrały wojnę i Amerykanów zajmuje głównie to, kto zostanie kanclerzem Rzeszy po Bormannie... Czy to jednak nie jest jakaś ułuda, rzeczywistość na poły tylko spełniona albo jedna z wielu?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
8
Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis
Niedostępny
Brak

Satyryczne felietony mojej przyjaciółki Hanny Bakuły do „Playboya” to rezultat obserwacji erotycznych obyczajów nowobogackiej Polski. Jej pełen słodkiej trucizny język obnaża naszą żałosną dekadencję. ISTNY SATIRICON BAKULLINIEGO. Kora Głównym obiektem jadowitej napaści Hanny Bakuły jest typowy polski mężczyzna końca tysiąclecia: lekko spasiony, średnio rozgarnięty seksualny nieborak. Ponieważ jestem zapasionym, mało rozgarniętym seksualnym nieborakiem czytam (na domiar złego świetnie napisane) felietony Bakuły z wściekłością i życzę jej najgorzej. Życzę jej na przykład, żeby choć na krótko zakochała się zwierzęco w jakimś mało bystrym spaślaku, a potem, kiedy on odejdzie, żeby długo i boleśnie łkała na widok jego zostawionych na środku pokoju kapci w kratkę. Jerzy Pilch Bakuła powinna się rozmnażać. Bakuły są inteligentne, zadziorne i wesołe! Więcej Bakuły! Wojtek Jagielski Bezlitośnie ukazana fizyczność seksu śmieszy i przeraża. Rodzi się myśl o głębokiej, szlachetnej, bezcielesnej miłości. Ta idea przyświeca zapewne Bakule. Ale niewyraźnie. Jerzy Bralczyk Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna”. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

9
Kobiety, które wstrząsnęły światem mody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które wstrząsnęły światem mody
Niedostępny
Brak

Moda jest kobietą! Wbrew pozorom jednak świat haute couture nie był dla kobiet łatwo dostępny i przyjazny. Coco Chanel, Vivienne Westwood, Nina Ricci, Elsa Schiaparelli, Sonia Rykiel, Miuccia Prada, Róża Bertin, Jeanne Paquin, Jeanne Lanvin, Madeleine Vionnet, Madame Gres, Carven. Każda z nich rzuciła wyzwanie modzie swoich czasów i wytyczyła jej nowe szlaki, tworząc wyjątkowy styl i własną markę. Niepokorne, nieszablonowe, nieprzeciętne. Silne. Genialne projektantki, wybitne kreatorki, błyskotliwe stylistki, sprawne menedżerki. Przełamywały tabu i śmiało dyktowały własne pomysły, które szybko stawały się nowym kanonem mody. Ich losy to pasmo szalonych namiętności, osobistych dramatów i zawodowej rywalizacji. Ich kreacje, ale też ich osobowość, niezmiennie inspirują miliony kobiet. Bertrand Meyer-Stabley, wieloletni dziennikarz „Elle”, zabiera nas w podróż po najsłynniejszych domach kobiecej mody, zapraszając do odwiedzenia kreatorek, które zostawiły trwały ślad w historii stylu. „Szyk i styl to marzenie każdej kobiety. Poznajcie historie tych, które potrafiły je kształtować. Polecam!” Beata Tyszkiewicz

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

10
Głowa anioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głowa anioła
Niedostępny
Brak

Romans, sensacja i zaskakujące zwroty akcji, zresztą jak to zwykle w powieściach Hanny Cygler, która nie lubi się nudzić w jednym gatunku i dostarcza czytelniczkom sporą dawkę dobrej zabawy. Julia Sarnowska przyjęła zlecenie na renowację zabytkowego pałacyku Hemmerlingów i po wielu latach wraca do rodzinnej miejscowości. Wszystko wokół wydaje się dziwne. Zmienili się też dawni przyjaciele. Tymczasem ktoś próbuje przeszkodzić Julii w pracy. Może to sprawka jej nowego ukochanego? Julia próbuje uporządkować swoją przeszłość, gdy nagle teraźniejszość staje się śmiertelnie niebezpieczna. Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści (nie tylko dla kobiet). Dom Wydawniczy Rebis opublikował następujące książki tej autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu i Grecka mozaika.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

11
Franuś gdzie ty masz głowę i inne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franuś gdzie ty masz głowę i inne opowiadania
Niedostępny
Brak

Świat małego dziecka jest prostszy od świata dorosłych. Smutek jest smutkiem, i nikt się wtedy nie uśmiecha. Jest zapał i energia, finezja i fantazja. I zaufanie, że będzie dobrze, że ludzie są uczciwi, że dobro zwycięża. Beata Ostrowicka doskonale odnajduje się w świecie oglądanym z perspektywy malca. Jej opowiadania dla najmłodszych są emocjonujące, wszak dziecięcy świat to głównie emocje. Mali czytelnicy ją lubią i rozumieją. To dla nich jest ten zbiór.

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

12
Samoloty gotowe do lotu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty gotowe do lotu
Niedostępny
Brak

Każdy model został stworzony na wzór prawdziwego samolotu, którego historia zawiera mnóstwo fascynujących faktów. Ta pełna informacji na temat lotnictwa książka jest marzeniem wszystkich miłośników samolotów! Samoloty z tej książki są łatwe do wykonania i naprawdę latają! Naciśnięte palcem kartonowe elementy same wyskakują ze stronic – wystarczy odrobina kleju i już po chwili cieszysz wzrok widokiem lecącego samolotu.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

13
Stewia. 151 słodkich przepisów bez cukru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stewia. 151 słodkich przepisów bez cukru
Niedostępny
Brak

Z książki dowiesz się wszystkiego o stewii – w jakiej postaci występuje na rynku, do czego się nadaje, a do czego nie (bo, wbrew pozorom, nie nadaje się do wszystkiego), w jaki sposób uprawiać tę roślinę, a także, jak samodzielnie dozować stewię w zależności od posiadanej postaci. W publikacji znajdziesz 151 przepisów, które podzielono na 13 kategorii: • ciasta, • torty, • tarty, • ciasta (bez pieczenia), • dania z owoców, • słodkie obiady, • chłodniki i zupy owocowe, • naleśniki, racuchy i omlety, • desery, • lody, • sałatki owocowe, • napoje bezalkoholowe, • napoje wyskokowe. Uwaga. Nasze przepisy uwzględniają stewię w różnych postaciach (płyn, proszek, tabletki, liście). Jesteś cukrzykiem i musisz uważać na cukier? Dbasz o linię, ale chcesz jeść słodkości? Chcesz jeść zdrowo, ale cenisz sobie słodkie wypieki? Sprawdź nasze przepisy!

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

14
Lampa Nr 1-2 2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampa Nr 1-2 2014
Niedostępny
Brak

1 MACIEJ SIEŃCZYK Agron 10 PAWEŁ DUNIN WSOWICZ Alternatywna geografia Polski 19 MACIEJ CZERWIŃSKI wiersze 24 Nie piszę, gdy nie mam nic do powiedzenia - rozmowa z PIOTREM MACIERZYŃSKIM 27 PIOTR MACIERZYŃSKI Warszawa 28 PIOTR MATEUSIAK Obraz Monitorowany 29 SONIA GRODEK Takie rzeczy się dzieją 36 PIOTR MATEUSIAK Rodzina 38 Lubię pustkę, lubię kiedy nie widać lądu - rozmowa z GRZEGORZEM KAŹMIERCZAKIEM 45 GRZEGORZ KAŹMIERCZAK wiersze 46 Dwie półkule Mózgu - rozmowa ze SŁAWKIEM JANICKIM 48 PAWEŁ KOŃJO KONNAK Exodus - rzecz o Robercie Brylewskim 68 Punkowy drogowskaz - rozmowa z REMIGIUSZEM KASPRZYCKIM 75 KRZYSZTOF JASTRZĘBSKI Antykwariat na Żoliborzu 80 Trochę kwasu, trochę lukru - rozmowa z WDOW 86 KAROL BOSEK Guma za dziesięć groszy 87 JULIUSZ STRACHOTA Dotykanie cudzych dzieci 88 ANNA MARCHEWKA Mrówka 89 ANNA WIECH Nieśmiertelność ręcznika 91 KONRAD T. LEWANDOWSKI Drugi cud nad Wisłą 97 JULIUSZ STRACHOTA Coś nie tak poszło z margaryną 100 MARCIN PRYT Łódź. Poland 101 MICHAŁ TABACZYŃSKI Będzie jeszcze mówić przez proroków? 107 PIOTR MATEUSIAK Zjednoczenie 108 POLSKA BIBLIOTEKA WIDMOWA 111 IWONA SIWEK-FRONT Dziennik telewizyjny 112 RECENZJE 142 CZASOPISMA 145 MARCIN PRYT Last minute ?

14,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 4,01 zł

15
Gucek i Roch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gucek i Roch
Niedostępny
Brak

Gucek i Roch – wyjątkowe wydanie dwóch opowieści Janusza Christy z przełomu lat 70. i 80. XX wieku – Tajemniczy rejs i Kurs na półwysep Jork. Tajemniczy rejs W Gdańsku w tajemniczych okolicznościach nieznani osobnicy porywają profesora Mixtura, twórcę maszyny o nazwie „Psychograj”. Aparat ten może zwiększyć lub odebrać odwagę osobie poddanej jego działaniu. Gucek i Roch, przyjaciele i marynarze z drobnicowca „Wodołaz”, ruszają śladami porywaczy. Trop zaprowadzi ich najpierw do Lizbony, a finalnie do Ameryki Południowej, gdzie będą musieli się zmierzyć z groźną szajką przestępców. Na miejscu okaże się jednak, że mogą liczyć na „uroczą” pomoc… Kurs na półwysep Jork Tym razem, płynąc z Japonii do wybrzeży Australii, drobnicowiec „Wodołaz” zatrzymuje się na krótko na jednej z wysp archipelagu malajskiego. Marynarze Gucek i Roch stają się tam świadkami dziwnych wydarzeń. Nie wiedzą jednak jeszcze, że czekają ich niespodzianki znacznie groźniejsze niż nadchodzący właśnie tajfun. Statek zostaje porwany przez gang przemytników narkotyków. Przestępcy zmuszają Gucka do nurkowania w niebezpiecznym kraterze… Po dziesięciu latach od wydania albumu Kajtek, Koko i inni, w którym znalazły się przygody marynarzy w wersji czarno-białej, prezentujemy komiksy w postaci pokolorowane

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

16
Wiśniewscy Moja zabawna rodzinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiśniewscy Moja zabawna rodzinka
Dostępny12 szt.

Czy można wyhodować w szafce na ubrania krzaczki pomidorów? Czy od nadmiaru zmartwień mózg może się zmienić w spaghetti i poplątać jak długi makaron na talerzu? Dlaczego wujek Wezuwiusz przez cały czas wypuszcza niby-dym z długopisu? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań znajdziecie w ciepłej, pełnej humoru opowieści o perypetiach sympatycznej piątki rodzeństwa: Matyldy, Dudusia, eM, Stefana i Anki.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

17
Skarga Utraconych Ziem. Gwinea Lord. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarga Utraconych Ziem. Gwinea Lord. Tom 2
Niedostępny
Brak

Skarga Utraconych Ziem, Rycerze Łaski – to bestsellerowy cykl fantasy opowiadający o przeszłości bohaterów znanych z serii autorstwa Grzegorza Rosińskiego. W drugim tomie kolejna odsłona walki z potężnymi czarownicami. Jedna z Morigan, dotknięta Łaską, przeszła na stronę Światłości. Wędruje teraz przez kraj jako Czarodziejka Sanctus. Pozostałe czarownice ruszają jej śladem. Chcą zapobiec ujawnieniu ludziom tajemnic czarnej magii. Wzywają na pomoc niezwyciężonego wojownika diabła, Gwineę Lorda. Kto pierwszy odnajdzie oświeconą Moriganę – ciemny Lord czy Rycerze Łaski, pośród których jest nowicjusz Seamus, przyszły wychowawca Sioban?

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

18
Mój tata jest olbrzymem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój tata jest olbrzymem
Niedostępny
Brak

Tata bardzo lubi spędzać z Miśkiem czas. Razem podejmują nowe wyzwania, odkrywają, zdobywają – jak prawdziwi bohaterowie. Czasem coś nie wychodzi i są z tego kłopoty, albo mama krzyczy, że znów robią głupoty. Tacie jest przykro, że synek musi tego słuchać. Ale dla Miśka to nie problem, przecież jest mądry i wie, że jego tata jest najlepszy. Najodważniejszy. Najmądrzejszy. Że jest olbrzymem.

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

19
Jak przygotować przyjęcie Violetta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przygotować przyjęcie Violetta
Niedostępny
Brak

Krok po kroku: jak przygotować idealne przyjęcie z Violettą I jej przyjaciółmi. Książka zawiera rady, gry, naklejki i zaproszenia – wszystko, co potrzebne do zorganizowania imprezy. Dzieci mogą także pisać i rysować w książce. Pozycja pomocna także dla rodziców przy planowaniu na przykład urodzin dziecka. Pozycja pomocna także dla rodziców przy planowaniu na przykład urodzin dziecka. Ta książka sprawi, ze każda dziewczyna poczuje się jak gwiazda serialu, a jej przyjęcie będzie takie, jak z planu filmowego.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

20
Nie powinnam tego jeść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie powinnam tego jeść
Dostępny12 szt.

Jeśli chcesz wreszcie poczuć pełnię zdrowia, powinnaś wreszcie przestać TO jeść! Co? To, co sprawia, że twoje ciało choruje, a ty czujesz się po prostu źle. Nie tylko fast foody i wysokoprzetworzone jedzenie są szkodliwe, również produkty, które uważane są za zdrowe mogą szkodzić. Maria Cross, dyplomowana dietetyczka, podczas swojej praktyki zawodowej zauważyła 20 symptomów, na które najczęściej skarżyli się jej pacjenci i na ich podstawie opracowała listę typowych przypadłości powodowanych przez spożywanie szkodliwych produktów. Pisząc Nie powinnam tego jeść stworzyła łatwe w użyciu narzędzie do autodiagnozy i indywidualnego dobrania odpowiedniej diety. Jak to działa? Wybierasz z listy powszechnych objawów te, które zaobserwowałaś u siebie i sprawdzasz, dla którego problemu zdrowotnego taki właśnie zestaw symptomów jest typowy. Znajdziesz wówczas zarówno opis przypadłości, jak i listę pokarmów, które możesz wyeliminować ze swojej diety, by czuć się lepiej. Autorka podaje również możliwe zastępniki produktów, które ci szkodzą oraz propozycje posiłków, jakie możesz spożywać. Brak energii, częste przeziębienia, łagodna depresja, słaba pamięć i koncentracja, huśtawki nastrojów, wysypki skórne, sucha skóra lub oczy, zaburzenia odżywiania, wzdęcia, zespół napięcia przedmiesiączkowego - zaobserwowałaś u siebie któryś z tych symptomów? Ta publikacja, niczym profesjonalna konsultacja terapeuty żywieniowego, krok po kroku pomoże ci zidentyfikować przyczynę problemu z dietetycznej perspektywy i sposób, na jego uzdrowienie. Dowiedz się, co szkodzi twojemu ciału i wkrocz na ścieżkę prowadzącą do pełni zdrowia, dokonując prostych zmian w swoim jadłospisie.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

21
Bajki do poduszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki do poduszki
Niedostępny
Brak

Wspaniałe, ulubione przez wszystkie dzieci utwory idealne do czytania i oglądania pięknych ilustracji. Najpiękniejsze baśnie nie tylko wzruszają i bawią, ale również rozwijają dziecięcą wyobraźnię i są lekcją uniwersalnych wartości o tym, że dobro zwycięża zło. Zapraszamy do magicznego świata baśni stworzonego przez ulubionych przez dzieci pisarzy. Czytanie i oglądanie tej książki sprawi radość każdemu dziecku dzięki niezwykłym opowieściom, wspaniałym ilustracjom i ciekawej szacie graficznej.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

22
Baśnie z całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie z całego świata
Niedostępny
Brak

To wspaniały zbiór zarówno klasycznych baśni, takich jak Kopciuszek, Brzydkie kaczątko, O smoku wawelskim, Księżniczka na ziarnku grochu, a także niezwykle pięknych, mądrych, ale mniej znanych baśni z różnych stron świata. Przeczytaj o niezwykłych przygodach księcia Ahmeda, o mówiącym ptaku czy o Krainie Trzech Krzywych Cytryn. Dzięki tej książce dzieci przypomną sobie baśni o ulubionych bohaterach, a także odkryją egzotyczne, odległe krainy zamieszkane przez niezwykłe postaci. Czytanie i oglądanie tej książki sprawi radość każdemu dziecku dzięki niezwykłym opowieściom, wspaniałym ilustracjom i ciekawej szacie graficznej.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

23
Co jeść przy alergiach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co jeść przy alergiach
Niedostępny
Brak

Przepisy zawarte w tej książce czerpią z bogactwa i mądrości tradycyjnej kuchni polskiej oraz kuchni europejskich, zwłaszcza śródziemnomorskich. Zostały ułożone według pór roku i skomponowane w taki sposób, by potrawy nie tylko odżywiały, ale też pozostawały w harmonii ze zmieniającym się zapotrzebowaniem termicznym ciała. Niniejsza książka pokazuje, że odżywianie dla zdrowia może być proste i niedrogie, a dania - smakowite, różnorodne i kolorowe.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

24
Wkład do długopisu Zenith, czarny, cena za szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do długopisu Zenith, czarny, cena za szt
Hasta
Niedostępny
Brak

Cechy produktu: • wielkopojemny, mosiężny wkład do długopisów Zenith, • długość linii pisania 3500 m • grubość końcówki 0.8 mm

2,99 zł
Powiadomienie
25
Czas zapłaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas zapłaty
Niedostępny
Brak

SPRZEDAŻ OD 30-04-2014! Bohaterem książki jest młody adwokat Jake Brigance, ten sam, który trzy lata wcześniej bronił z powodzeniem Carla Lee Haileya, co zostało opisane w książce Grishama Czas zabijania. Jake prowadzi jednoosobową kancelarię prawniczą i ledwo wiąże koniec z końcem. Któregoś poniedziałku dostaje pocztą list od bogatego przedsiębiorcy Setha Hubbarda, a w nim odręcznie napisany testament i instrukcję, że Jake ma się zająć jego uwierzytelnieniem. Okazuje się, że Hubbard jest śmiertelnie chory na raka i w niedzielę - dwa dni po napisaniu testamentu a dzień przed jego dostarczeniem przez pocztę - popełnia samobójstwo. W testamencie Hubbard wydziedzicza całą najbliższą rodzinę - dwoje dorosłych dzieci z rozwiedzioną żoną i ich dzieci a swoje wnuki - i niemal cały majątek zapisuje swojej czarnoskórej gosposi, Lettie Lang. Testamentem tym unieważnia spisany rok wcześniej formalny testament, w którym dzielił swój majątek między dzieci i wnuki i który jest przechowywany w kancelarii adwokackiej w Tupelo. Zaczyna się walka o uwierzytelnienie lub odrzucenie odręcznego testamentu, o tyle zawzięta, że majątek Hubbarda jest szacowany na 20 milionów dolarów.

39,20 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,84 zł

26
Guvnors - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guvnors
Dostępny167 szt.

Guvnors" to nazwa grupy chuliganów Manchesteru City, dowodzonej przez Mickey'a Francisa. KsiążkaGuvnors" to historia młodego chłopca, dorastającego na ulicach najbiedniejszej dzielnicy Manchesteru. To historia chuligana, stojącego w pierwszej linii podczas bójek na stadionach w Manchesterze, Liverpoolu, Londynie, Leeds i w innych angielskich miastach. To również historia więźnia, odsiadującego kilkuletni wyrok w angielskich zakładach karnych, jak również opowieść ochroniarza, pracującego w najbardziej niebezpiecznych klubach nocnych w Manchesterze.

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

27
Zdjąć Polskę z krzyża. Janusz Palikot w rozmowie z Cezarym Michalskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdjąć Polskę z krzyża. Janusz Palikot w rozmowie z Cezarym Michalskim
Niedostępny
Brak

Rozmowa Cezarego Michalskiego z Januszem Palikotem – najbardziej kontrowersyjnym polskim politykiem, o jego religijności dziecięcej, młodzieńczej i wieku dojrzałego, o jego faktycznym i pragmatycznym stosunku do Kościoła w okresie, kiedy wydawał tygodnik „Ozon” (gdzie teksty zamieszczali najbardziej konserwatywni, prawicowi publicyści żarliwie broniący Kościoła, m.in. Grzegorz Górny, Robert Tekieli, Tomasz Terlikowski, Joanna Lichocka, Piotr Semka); o jego współpracy z przedstawicielami polskiego Kościoła (m.in. abp. Józefem Życińskim i o. Maciejem Ziębą) w okresie działalności w Platformie Obywatelskiej; o deklarowanym i faktycznym stosunku do religii i do Kościoła czołowych polskich polityków (m.in. Donalda Tuska, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Kazimierza Kutza, Jarosława Gowina...), dziennikarzy, artystów i innych osób publicznych; o kulisach odejścia Janusza Palikota z Kościoła oraz pragmatycznych i ideowych przyczynach jego decyzji (po katastrofie smoleńskiej); o stworzeniu w Polsce pierwszej konsekwentnie antyklerykalnej partii, która weszła do Sejmu.

39,90 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

28
Miasteczko Ostatnich Westchnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Ostatnich Westchnień
Niedostępny
Brak

Miasteczko Ostatnich Westchnień to kraina umarłych zwierząt, magiczny azyl za Rzeką. Pewnego dnia jego mieszkańcy ratują od śmierci ludzkie niemowlę. Postanawiają zaopiekować się dzieckiem, chociaż same zaznały z rąk człowieka wiele cierpień. Przewodnikiem malca zostaje Raben, okaleczony przez właściciela pitbull. Chłopiec szybko dorasta i zaczyna zadawać niewygodne pytania. Wkrótce przekona się, że jest inny niż wszyscy, których zna i kocha. Zapragnie przeprawić się przez Rzekę – do świata ludzi i prawdziwego życia. W tej niebezpiecznej wędrówce towarzyszyć mu będzie Raben, który zapłaci za to najwyższą cenę. Przeobrazi się w człowieka, bo tylko w takiej postaci zwierzę może wrócić na drugi brzeg. Razem zmierzą się z ludzkim okrucieństwem i mrocznymi cieniami własnej przeszłości. Pełna zaskoczeń i zwrotów akcji fabuła oraz przejmująca wymowa powieści pozostają na długo w pamięci.

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Dziedzictwo von Becków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo von Becków
Niedostępny
Brak

Pełna napięcia historia dwojga ludzi, których los zetknął ze sobą tuż przed wojną. Książka opowiada o zawiłych losach polskiej nauczycielki i niemieckiego oficera SS oraz ich potomków. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni niemal osiemdziesięciu lat, przenosząc czytelnika z przedwojennego Wolnego Miasta Gdańsk i pruskiej arystokratycznej posiadłości w Szlezwiku-Holsztynie do wojennego Krakowa i Olkusza, powojennego Berlina Wschodniego i Warszawy, następnie do prowansalskiej wsi i Paryża lat sześćdziesiątych, aż wreszcie do Polski po roku 1989. Barwnie kreśląc postacie i umiejętnie dawkując tajemnice, autorka stworzyła wzruszającą opowieść o wybaczaniu, miłości, trudnych wyborach i dylematach moralnych, nienawiści, żądzy zemsty, chciwości i skomplikowanych relacjach rodzinnych

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

30
Rozmowy w Awinionie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy w Awinionie
Dostępny11 szt.

Założyciel organizacji „Lekarze bez granic” Bernard Kouchner i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik w fascynującej rozmowie o dojrzewaniu intelektualnym i walce o wartości. Ich historia rozwija się na tle opowieści o narodzinach nowej Europy, wyrosłej na popiołach szaleństwa II wojny światowej i Holokaustu. Europy, w której oni i garstka im podobnych przez dziesięciolecia pisali swym życiem, czym naprawdę jest braterstwo, solidarność, wolność i godność człowieka. Adam Michnik: „Wspólnym mianownikiem naszych dążeń było poczucie, że „póki ten świat jest taki, jaki jest, to nie mamy ochoty umierać we własnym łóżku”. Bernard Kouchner: „Krytykowano nas, bo w 1968 roku nie sięgnęliśmy po władzę. Mogliśmy to zrobić, ministerstwa były opustoszałe. Jednak nikogo nie interesowało przejęcie władzy. Ważniejszy był bunt”. Stronami tego polsko-francuskiego dialogu są dwaj ludzie emblematyczni dla swoich środowisk i swojego pokolenia. Obaj– każdy na swój sposób i zgodnie ze swoistością najnowszej historii własnego kraju – przeszli przez wydarzenia 1968 roku, które doprowadziły do zerwania pępowiny łączącej ówczesnych kontestatorów ze Wschodu i z Zachodu z ideologicznymi obietnicami komunizmu. Niezależnie od tego, jak bardzo spłowiała dziś czerwień lewicowych sztandarów, a nawet od tego, czy powinna ona jeszcze bardziej zblaknąć, buntownicy z ’68 roku nie mają powodu wstydzić się lewicowego rodowodu. Lewicowa młodość kombatantów roku ’68 zapewniła im szczepionkę uodparniającą przeciwko dzisiejszemu świństwu. Jeśli nawet oni sami jej nie doceniają, to ja za nich cenię błogosławiony wpływ tej szczepionki na ich obecną kondycję moralną.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

31
Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem. Audiobook
Hanna Bakuła, Słowne
Dostępny210 szt.

Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem to przezabawna książka o facetach dla kobiet w każdym wieku. Księga rodzajów przybliża nam męskie typy i uczy czujności. Sztuka uwodzenia to zbiór swoistych przepisów życiowych, ze specjalnym akcentem na przyprawy i gadżety konieczne w dobrej kuchni. Szkoła przetrwania podpowie, jak korzystać z kobiecej intuicji i nie przejmować się porażkami. Zawsze będzie istniał Tarzan – samiec alfa i krucha popiskująca Jane. Literatura ustaliła, co kto ma robić, do tego doszło wychowanie i mamy macho i lalunię. W tym świecie zmian nie będzie, bo dwa razy młodsze od swoich partnerów sprytne analfabetki akceptują swoją rolę. Piszę o naiwności kobiet w każdym wieku i sprycie facetów, też w każdym, choć gdy trafia się infantylny samiec alfa, łatwo z niego zrobić wiatrak. Polecam skoncentrowanie się na pogodnym miliarderze i bezpłodnym sierotce, a ideałem jest połączenie obu. Może istnieje tak jak kwiat paproci. Szukajmy nie rozmieniając się na ambitnych viagruszków i kutwy, które kupią nam portfelik z łatek. Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna”. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

32
10 sposobów na zołzę w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 sposobów na zołzę w pracy
Niedostępny
Brak

10 sposobów na zołzę w pracy to poradnik dla kobiet, które chcą się dowiedzieć, jak uzdrowić relacje zawodowe, pokonać konflikty, komunikować się bez uprzedzeń i skutecznie ze sobą współpracować. Autorki podają receptę na zachowania, które utrudniają codzienne funkcjonowanie w firmie: plotkowanie, niezdrową rywalizację, sabotowanie wspólnych projektów czy krytykowanie za plecami. Przekonują, że w przypadku płci pięknej na kontakty zawodowe zbyt często nakładają się emocje, wzajemne żale, zazdrość, pretensje czy osobiste uprzedzenia. Tłumaczą jednocześnie, jak sobie z tym radzić i w jaki sposób przekształcić toksyczne relacje w takie, które będą korzystne dla obu stron.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

33
Superman. Tom 3. U kresu dni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Tom 3. U kresu dni
Dostępny5 szt.

Vyndktvx to czarnoksiężnik z innej rzeczywistości, mistrz międzywymiarowych intryg. Potrafi uderzyć w każdym momencie życia Supermana, zakrzywiając czas i przestrzeń w niekończący się dzień zagłady. Jego imię oznacza zemstę. Człowiek ze Stali jeszcze nigdy nie miał do czynienia z kimś takim. Po raz pierwszy musi walczyć w zmieniających się światach i czasach. By przetrwać, zmobilizuje wszystkie swoje siły i umiejętności, skorzysta z pomocy przyjaciół oraz... niektórych zaprzysięgłych wrogów. Zwycięstwo nad Vyndktvxem zdaje się jednak niewyobrażalne. A kiedy szanse spadają do zera, Superman ma tylko jedną możliwość – dokonać niemożliwego…

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

34
Gorzkie ciastka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzkie ciastka
Niedostępny
Brak

W niniejszym tomie znajdują się opowiadania pisane na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX w. Tylko trzy zostały opublikowane już wówczas (Polskie Radio i ?Życie Literackie?) a jedno z nich zostało zamieszczone w antologii współczesnych opowiadań polskich wydanej w RFN (Stuttgart 1975). Akcja większości owych opowiadań rozgrywa się w Tarnowie ale motywem przewodnim nie jest tu miasto lecz człowiek: człowiek w relacji do innego człowieka oraz człowiek wobec świata i swego losu. Często budowane są one wokół problemu: dziecięce i młodzieńcze wyobrażenia o świecie i ich konfrontacja z brutalną rzeczywistością. Są to więc opowiadania, w których znaczącą rolę odgrywają rozmaite refleksje i przemyślenia natury ogólnej, głównie o charakterze filozoficznym, psychologicznym i religioznawczym.

35,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

35
Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusy i łakocie. Niezbyt grzeczna rzecz o miłości
Dostępny3 szt.

Poznajcie Claire. Claire to dwudziestokilkuletnia matka małego człowieka, który urodził się w wyniku (nie)szczęśliwego zbiegu okoliczności. Czteroletni Gavin jest bowiem owocem pierwszej nocy spędzonej przez jego matkę z mężczyzną. Nieznanym mężczyzną, dodajmy… I nie chodzi tu o to, że Claire spędziła z nim noc pod przymusem, anonimowo. Tatuś Gavina nie uciekł od jego mamusi nad ranem, przerażony swoim czynem. Wręcz przeciwnie. Po prostu pewnej upojnej nocy w akademiku dwoje nietrzeźwych młodych ludzi zapałało do siebie niespodziewanym i gwałtownym uczuciem. Claire obudziła się pierwsza i to ona zwiała ze wspólnego łoża w obawie przed konsekwencjami — wiecie, miłość, związek, te sprawy… W efekcie nasza młoda bohaterka została sama z rosnącym brzuchem. Przerwała wielce obiecujące studia, zatrudniła się w barze jako kelnerka i postanowiła przeistoczyć się w matkę, choć predyspozycji do tego zajęcia nie posiadała żadnych. Claire ma jednak wierną przyjaciółkę Liz z gotowym pomysłem na pewien seksowny biznes i jedno marzenie — własny sklep ze słodkościami. A w tyle głowy kołacze jej mocne postanowienie, by gdzieś, kiedyś odnaleźć swego jednonocnego księcia, który raczył dostarczyć połowę genów małemu Gavinowi…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

36
Mistrzowie wyobraźni: Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie wyobraźni: Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita. Audiobook
Anna Czerwińska-Rydel, Wydawnictwo Buka
Niedostępny
Brak

Czy wynalazca termometru – Daniel Gabriel Fahrenheit rzeczywiście został otruty? Posłuchaj frapującej historii życia słynnego w świecie gdańszczanina i dowiedz się prawdy! Jakie Fatum wisiało nad rodziną Fahrenheitów? Czy do tragicznej śmierci konstruktora termometru doprowadziły złe zamysły ludzi czy pasja naukowa? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w publikacji Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita to opowieść, z której, jak z czarodziejskiego kuferka, wydobywają się kolejne sekrety biografii młodego gdańszczanina. Spowiedź umierającego naukowca prowokuje haskiego prawnika do wyjaśnienia tytułowej zagadki, ukrytej w bujnym życiorysie Daniela Gabriela. Autorka zabiera młodego czytelnika w fascynującą podróż przez pogranicze sensacji, historii i nauki. Mistrzowska interpretacja aktorska Adama Ferencego ożywia dla nas historię sprzed dwóch wieków. Całości dopełnia tajemnicza, przykuwająca uwagę muzyka. Jest ona czymś więcej, niż tylko tłem, jako pełnoprawny składnik opowieści konstruuje ją dla naszej fantazji. Na publikację składają się 2 płyty audio plus książeczka Dodatek Młodego Naukowca. To niezwykle ciekawa oferta dla naszych milusińskich. Dzięki niej nawet ośmiolatek poszerzy swoją wiedzę z fizyki, a w kuchni i łazience może się poczuć jak młodszy brat naukowca, eksperymentując z temperaturą. Propozycja wydawnicza BUKA jest więc nie tylko radością słuchania i przeżywania. Dla dzieci, ale także dla rodziców to szansa na wspólną, pełną emocji, a zarazem rozwijającą intelektualnie i poznawczo przygodę. Wspólna recepcja pomoże odkryć, że historia zbiega się ze współczesnością, a nauka może być świetną zabawą.

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

37
Repetytorium maturalne. Matura 2015. Język angielski. Podręcznik. Poziom podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium maturalne. Matura 2015. Język angielski. Podręcznik. Pozi...
Niedostępny
Brak

Nowe Repetytorium maturalne Longmana na poziomie podstawowym jest w 100% zgodne z formatem matury obowiązującym od 2015 roku. Zachowuje sprawdzoną metodykę oraz cenione przez nauczycieli cechy poprzedniej, bestsellerowej edycji. Nowe repetytoria do matury 2015 zachowują cenione przez nauczycieli i uczniów cechy poprzedniej, bestsellerowej serii: podział na część referencyjną, tematyczną i gramatyczną, treningi maturalne przygotowujące do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, tematyczne listy słów z transkrypcją, nagrane w formacie MP3, lekcje o kulturze krajów anglojęzycznych, nowoczesne oprogramowanie do tablic interaktywnych.

74,90 zł
66,66 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,24 zł

38
Tatulo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatulo
Niedostępny
Brak

Uporządkowany świat Dinah rozpada się na kawałki, gdy z parkingu przy centrum handlowym mężczyzna uprowadza jej ukochanego synka, Robbiego. Pedofil więzi chłopca, lecz matka nie ustępuje w poszukiwaniach. Wstrząsająca historia od której nie można się oderwać.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

39
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik handlowiec, sprzedawca, technik księgarstwa. Kwalifikacja A.18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik handlowiec, sprz...
Dostępny9 szt.

Testy i zadania praktyczne dla zawodów technik handlowiec, sprzedawca, technik księgarstwa. Realizują treści z kwalifikacji A.18. (Prowadzenie sprzedaży). Podręcznik zawiera 5 zestawów egzaminacyjnych. Każdy zestaw składa się z 40 pytań zamkniętych oraz 5 zadań praktycznych wraz z przykładowymi rozwiązaniami oraz wskazówkami. Na końcu publikacji zamieszczono klucz odpowiedzi do testów. Podręcznik autorka opracowała zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych oraz obecną strukturą egzaminu z kwalifikacji. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela.

38,10 zł
33,91 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,19 zł

40
Hotelarstwo. Tom 1. Marketing usług hotelarskich. Technik hotelarstwa. Kwalifikacja T.11. Podręcznik, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotelarstwo. Tom 1. Marketing usług hotelarskich. Technik hotelarstwa....
Dostępny30 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji T.11. (Planowanie i realizacja usług w recepcji). W publikacji rzetelnie i przystępnie omówiono podstawowe pojęcia z marketingu, koncentrując się szczególnie na rynku usług hotelarskich. Przeprowadzono dokładną analizę strategii sprzedaży realizowanych w konkretnych hotelach. Dodano załącznik z materiałami marketingowymi z prawdziwych hoteli, w którym przedstawiono szczegółowy plan i strategię sprzedażową. Liczne pytania kontrolne pomogą uczniowi sprawdzić stan jego wiedzy. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela. Numer dopuszczenia MEN: 42/2013

56,80 zł
50,55 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,25 zł

Wróć do góry