hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Oczy czarno-białe, 100 sztuk (Craft with Fun), na drugim Ozdoba dekoracyjna. Oczy, 18 mm (24 sztuki) (Craft with Fun). Kolejny produkt to Poczwarka (Dorota Terakowska) oraz Czytamy bez mamy. Braciszek? Tylko nie to! (Mymi Doinet).
1
Oczy czarno-białe, 100 sztuk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczy czarno-białe, 100 sztuk
Craft with Fun
Dostępny438 szt.

Dekoracyjne, ruchome oczy idealnie nadają się do kreatywnego ozdabiania, scrapbookingu oraz innego rękodzieła. Oczy tworzą ciekawy efekt przy różnego rodzaju pracach plastycznych. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii „Craft with Fun”. W opakowaniu znajduje się 100 samoprzylepnych naklejek oczu. Oczy posiadają ruchome, czarne źrenice. Średnica produktu: 10.0 mm Wymiary opakowania: 10.0 x 14.0 cm

5,80 zł
4,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,81 zł

13 osób kupiło
2
Ozdoba dekoracyjna. Oczy, 18 mm (24 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Oczy, 18 mm (24 sztuki)
Craft with Fun
Dostępny242 szt.

Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych, do wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Przeznaczony jest do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Zestaw zawiera 24 elementy.

4,00 zł
2,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 1,01 zł

10 osób kupiło
3
Poczwarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczwarka
Dostępny32 szt.

Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci. Ewa – poprzez instynktowne poświęcenie – uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata. Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka – niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności – zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości.. Książka Terakowskiej to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak wiele – zbyt wiele – czasu trzeba często, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, i o tym, jak trudno zburzyć mur obcości, który wyrósł niepostrzeżenie między człowiekiem a jego własnym dzieciństwem.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
4
Czytamy bez mamy. Braciszek? Tylko nie to! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy bez mamy. Braciszek? Tylko nie to!
Dostępny23 szt.

Zabawna i poruszająca książka, która z perspektywy dziecka opisuje trudne wydarzenie, jakim jest pojawienie się na świecie rodzeństwa. Jest to idealna propozycja zarówno do pierwszej samodzielnej lektury, jak i do wspólnego czytania z rodzicami. Duże litery i piękne, kolorowe ilustracje na pewno pomogą w oswojeniu wszelkich wątpliwości związanych z nową życiową rolą, bo niełatwo jest być starszą siostrą czy starszym bratem, przynajmniej na początku.

10,60 zł
7,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

3 osoby kupiły
5
Biała Skała. W głąb krainy Inków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała Skała. W głąb krainy Inków
Dostępny35 szt.

Hugh Thomson po raz pierwszy pojechał do Peru w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Miał dwadzieścia lat i chciał odnaleźć inkaskie ruiny Llactapata, które już kiedyś odkryto, a potem znów ślad po nich zaginął. Zarosła je dżungla i od kilkudziesięciu lat nikt nie potrafił ich odnaleźć. Tak się zaczęła jego fascynacja kulturą Inków i historią Ameryki Południowej. W ciągu następnych lat wielokrotnie wracał na ten kontynent, przemierzał kolejne szlaki, poszukiwał zagubionych osad i starał się dociec, ile prawdy jest w powszechnych wyobrażeniach na temat cywilizacji Inków. Biała skała to także porywająca historia zdobywców i odkrywców, konkwistadorów, awanturników i podróżników, którzy próbowali poznać i opanować ten najbardziej dziki i niedostępny zakątek ziemi.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
6
Łódź plan miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź plan miasta
Dostępny60 szt.

Plan miasta w skali 1:21 000 linie komunikacyjne sygnalizacja świetlna wysokości wiaduktów szlaki turystyczne

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
7
Ozdoba dekoracyjna oczy, 7 mm (150 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna oczy, 7 mm (150 sztuk)
Craft with Fun
Dostępny330 szt.

Opakowanie zawiera małe oczy do dekoracji, 150 sztuk w opakowaniu.

4,80 zł
3,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
8
Zacisze Gosi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacisze Gosi
Dostępny141 szt.

Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń. Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury. Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila? „Zacisze Gosi” to kolejna – po bestsellerowym „Ogrodzie Kamili” – powieść z kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce „Przystań Julii”, następnej powieści w serii.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

2 osoby kupiły
9
Naklejki Sticker BOO silver Barbie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Sticker BOO silver Barbie
Dostępny97 szt.

Naklejki z postaciami Barbie, ozdobione srebrną obwódką.

4,99 zł
4 osoby kupiły
10
Prawo Millenium. Tom 1. Złodziejska magia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo Millenium. Tom 1. Złodziejska magia
Dostępny104 szt.

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia. W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella – niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów. Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. A nawet ludzie, którym ufają.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
11
Dziewczyny z Powstania. Prawdziwe historie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Powstania. Prawdziwe historie
Dostępny156 szt.

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: „Boże, spraw, abym wytrzymała tortury”. Matka, która urodziła tuż przed godziną „W”, kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. „Mamo, ja nie chcę umierać” – szeptała. Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: „Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić”. Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna. Usłyszmy głos dziewczyn z Powstania.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
12
Młodość Witolda Pileckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodość Witolda Pileckiego
Dostępny18 szt.

Krzysztof Tracki, Młodość Witolda Pileckiego Książka Krzysztofa Trackiego skupia się na mało znanej czytelnikom i badaczom części życia Witolda Pileckiego - jego młodości. Autor porządkuje obraz przeszłości bohatera i stawia między innymi pytania o rolę i związek historii rodowej z późniejszymi postawami "ochotnika do Auschwitz". Czy przeszłość rodowa i doświadczenia dzieciństwa odegrały tu jakąś istotną rolę? Dzieciństwo w karelskim Ołońcu (1901-1910), w tym katolickie praktyki religijne, odbywane niczym w katakumbach pierwszych chrześcijan; przybycie do rodzimego Wilna (1910); harcerstwo tworzone jeszcze w konspiracji; dorastanie w cieniu pierwszej wojny światowej i rewolucji bolszewickiej, w końcu walka o granice odrodzonej Polski – wszystko to nie mogło nie wywrzeć wpływu na postawy i zapatrywania późniejszej ofiary obu totalitaryzmów. Pilecki – jak zaznacza Autor – nie narodził się niczym Minerwa z głowy Zeusa. Zrodziła go przeszłość jego przodków – jego rodziny i jego kraju. Poczucie bezpośredniego związku losów osobistych z losami Ojczyzny stanowi zatem właściwy klucz do zrozumienia postawy Witolda Pileckiego. Krzysztof Tracki (ur. 1971 r. w Katowicach) - absolwent Instytutu Historii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w roku 2003 doktoryzował się w zakresie stanisławowskiej Rzeczypospolitej. Na kwerendę do badań naukowych na temat młodości Witolda Pileckiego otrzymał stypendium Narodowego Centrum Kultury. Publikuje artykuły naukowe, popularne i publicystyczne. Od lat współpracuje z pismem Polaków na Litwie "Nasz Czas"; w Wilnie ukazała się jego książka "Ostatni kanclerz litewski" (2007). Jest prezesem Fundacji Patriotycznej "Silesia Superior", przywracającej polską pamięć historyczną na Górnym Śląsku. Na co dzień wykłada w katowickich szkołach średnich.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
13
Naklejki Sticker BOO silver psy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Sticker BOO silver psy
Dostępny2672 szt.

Naklejki ze słodkimi pieskami. Idealne dla wszystkich miłośników zwierząt.

4,99 zł
1 osoba kupiła
14
Konflikty etniczne i wyznaniowe a problem bezpieczeństwa we współczesnym świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konflikty etniczne i wyznaniowe a problem bezpieczeństwa we współczesn...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.09

„W książce ukazano różne oblicza współczesnych konfliktów, wskazując ich źródła i przewidywane następstwa. Nie ulega wątpliwości, że konflikty zagrażają bezpieczeństwu w jego wymiarach lokalnym i globalnym. Są w nich zwycięzcy i przegrani, ofiary, którymi najczęściej stają się tzw. zwyczajni ludzie. Zastanawiająca jest łatwość, z jaką wybuchają i rozprzestrzeniają się konflikty, a także bezradność świata wobec nich, brak skutecznych działań zapobiegawczych i rozwiązań pozwalających na opanowanie sytuacji konfliktowych w zarodku. Zamieszczone w poszczególnych rozdziałach informacje, dotyczące źródeł omawianych konfliktów, pozwalają zrozumieć współcześnie występujące zjawiska i ich korzenie, sięgające niekiedy w głąb wieków. Konflikty mogą być efektem zmian, same też się do nich istotnie przyczyniają. Z lektury poszczególnych tekstów jasno wynika, że świat stoi w obliczu kolejnych wyzwań i radykalnych przeobrażeń.”Z recenzji prof. dr hab. Iwony Kabzińskiej

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
15
Czytamy bez mamy. Jak zostałam szpiegiem. II etap czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy bez mamy. Jak zostałam szpiegiem. II etap czytania
Dostępny5 szt.

Opowieść o niesfornej uczennicy szkoły podstawowej, która boryka się z trudami życia małej zołzy. Stefania jest najgorszą uczennicą w klasie, a bardzo chciałaby być najlepsza, dlatego w dość oryginalny sposób próbuje zapewnić sobie promocję do następnej klasy. Na szczęście, nie jest sama, ma wierną przyjaciółkę i cudowną ciocię-babcię, która po cichu czuwa nad swoją zbuntowaną siostrzenicą. Ta pełna poczucia humoru historia to idealna propozycja dla początkujących czytelników do samodzielnego czytania.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

1 osoba kupiła
16
Navigare Przewodnik dla poszukujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Navigare Przewodnik dla poszukujących
Dostępny7 szt.

Przewodnik dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Kardynał Gianfranco Ravasi podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka – zagubionego, poddawanego ideologicznym eksperymentom, doświadczającego pustki i kryzysu tożsamości, a jednocześnie spragnionego sensu i celu życia. Autor nie proponuje mu kolejnego skoku na bungee jako substytutu życia w pełni, ale zachęca do podjęcia trudu poszukiwania prawdziwych odpowiedzi na nurtujące go pytania. Nawiązując do św. Augustyna, zaprasza do przeżycia wielkiej przygody w postaci rejsu do źródeł wiary. Jest to jednak podróż wymagająca, bo choć okręt płynie pod chrześcijańską banderą, a jego busolą jest Biblia, na pokładzie spotykamy filozofów, pisarzy, artystów, poetów o różnorodnych poglądach, niekiedy obcych chrześcijaństwu, wobec których trzeba się określić. Cel tej podróży – symboliczne „miasto Boga” – przybliża się w toku prowadzonej dyskusji, autor daje nadzieję, że nie pozostaniemy bez odpowiedzi…

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
17
Lwów 1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów 1920
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wojna polsko-rosyjska 1919-1920 r. obfituje w wiele wydarzeń mogących stanowić temat licznych prac historycznych. Składają się na nie poszczególne kampanie, operacje czy bitwy. Wśród tych ostatnich godna wyeksponowania jest bitwa o Lwów. Co prawda los wojny polsko-rosyjskiej 1919-1920 r. przesądzony został podczas bitwy na przedpolach Warszawy w sierpniu 1920 r., Ale przyczyniło się do tego powstrzymanie ofensywy 1 Armii Konnej Budionnego pod Lwowem w tym samym czasie załamało plan Stalina przerzutu rewolucji bolszewickiej na Bałkany. O ile obrona Warszawy stanowiła narodowy symbol obrony przed nawałnicą bolszewicką, to w odniesieniu do dawnej Galicji takim miastem symbolem stał się Lwów. U wrót obu polskich miast załamał się plan sowietyzacji Polski. Nie oznaczało to zupełnego odsunięcia niebezpieczeństwa. Wojskom polskim walczącym w Galicji przyszło odpierać jeszcze kolejne szturmy.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

18
Kresy w ogniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy w ogniu
Niedostępny
Brak

• Diabelski pakt Hitlera ze Stalinem • Sytuacja wojenna Polski w połowie września 1939 roku • Wkroczenie Armii Czerwonej • Reakcja sojuszników Polski • Pierwszy impet rosyjskiego uderzenia • Ostatnie próby oporu Wkroczenie Armii Czerwonej we wrześniu 1939 roku na polskie Kresy Wschodnie miało szczególne dramatyczny przebieg. Po dzień dzisiejszy budzi ono wiele emocji w społeczeństwie polskim. W połowie września 1939 roku sytuacja militarna Polski była już zła. Dalsze prowadzenie wojny i jej pozytywny wynik zależał przynajmniej od dwóch elementów: ofensywy Sprzymierzonych za Zachodzie, możliwości zorganizowania dłuższego oporu na tzw. przedmościu rumuńskim. Inwazja ze wschodu zniweczyła wszelkie nadzieje.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

19
Ulysses Moore. Tom 13. Statek czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 13. Statek czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.14

Murray, Mina, Shane i Connor pewnego dnia trafiają na dziwny statek, który ugrzązł w pobliżu ich miasteczka. Wygląda jak drakkar, okręt wikingów, ma porwane żagle i nazwę zapisaną w nieznanym im języku. Na pokładzie, poza wieloma intrygującymi śladami, znajdują także dziwną kostkę pokrytą liczbami oraz notatnik należący do niejakiego Ulyssesa Moore'a. Czwórka przyjaciół postanawia wypłynąć w morze, a statek zabierze ich w miejsca, gdzie nie sięgała ich wyobraźnia.

24,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 5,01 zł

20
Busola snów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Busola snów
Dostępny11 szt.

Od kiedy rodzina Lilych zjawiła się w miasteczku, a było to na początku lata, Applecross stało się areną tajemniczych wydarzeń. Od pewnego czasu znikają owce i ktoś niszczy rybackie sieci. Finley i Aiby zaczynają podejrzewać, że to sprawka Leśnego Człowieka, który krąży po okolicy w poszukiwaniu magicznych dusz… Przyjaciele muszę odnaleźć kolejny niezwykły przedmiot – busolę z Sherwood. Nie wiedzą, że są osoby, które za wszelką cenę będą chciały im przeszkodzić. Po co przyjechał do miasteczka młody mężczyzna w lustrzanym płaszczu? I czego tak naprawdę pragnie dziwaczna Adele Babele? Jak pewnie się domyślacie, wszystko okazuje się bardziej magiczne, niż mogłoby się wydawać…

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

21
Dziewczynka z Szóstego Księżyca 5 Nina i Złota Liczba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z Szóstego Księżyca 5 Nina i Złota Liczba
Niedostępny
Brak

Nina i jej przyjaciele pokonali Karkona. Świat został uratowany. Pewnej nocy jednak mała alchemiczka zauważa, że gwiazda na jej prawej dłoni zmienia kolor. To początek nowej misji, podczas której dziewczynka stanie do walki o przywrócenie harmonii we Wszechświecie i spróbuje ponownie ułożyć czarodziejską Złotą Liczbę. Nina będzie musiała się zmierzyć nie tylko ze swoimi odwiecznymi wrogami, ale też z pierwszymi porywami serca...

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Tam, gdzie żyją dzikie stwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie żyją dzikie stwory
Niedostępny
Brak

Pierwsze polskie wydanie jednej z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku. Gdy niegrzeczny Max zostaje odesłany do łóżka bez kolacji, jego pokój zamienia się w las. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa chłopca do krainy dzikich stworów... Pięćdziesiąt lat po amerykańskiej premierze kultowa książka Maurice’a Sendaka wreszcie ukazuje się w Polsce. Teraz i my możemy wyruszyć do krainy dzikich stworów, by wyprawiać w niej dzikie harce, zatęsknić za domem i... wrócić. Bo przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło: dzikie stwory czasem muszą być straszne i złe – ale zawsze wracają do domu na kolację. Tam gdzie żyją dzikie stwory to absolutna klasyka światowej literatury dziecięcej. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki.

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

23
Co wypanda, a co nie wypanda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co wypanda, a co nie wypanda
Niedostępny
Brak

Rozbrajający poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych. Każda panda dobrze wie, co wypanda, a co nie. Najwyższy czas, by dowiedziały się tego także ludzkie dzieci. Pomoże im w tym ta pouczająca książeczka, której kartonowe strony przetrwają każdą, nawet najmniej elegancką lekturę.

22,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

24
RE//MIX performans i dokumentacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RE//MIX performans i dokumentacja
Niedostępny
Brak

Cztery sezony, kilkadziesiąt premier zrealizowanych przez najciekawszych twórców różnych gatunków sztuk performatywnych, od reżyserów teatralnych, przez tancerzy, aż po kompozytorów i muzyków. Projekt RE//MIX stał się doświadczeniem unikatowym. Po pierwsze, pobudził dyskusję na temat stworzenia nowego alternatywnego kanonu, zestawu ikonicznych dokonań z historii teatru awangardowego, tańca współczesnego, performance art i okolic. Po drugie, RE//MIX-y zintensyfikowały refleksję na temat dokumentowania performansu, były świetnym pretekstem, aby wrócić do elementarnych pytań: czy performans można zachować i ponownie go ożywić, w jaki sposób, na jakich zasadach? Wreszcie po trzecie i może najważniejsze miały RE//MIX-y wymiar bardzo praktyczny: kreowały nowe środowisko, kojarzyły ze sobą ludzi, tworzyły przestrzeń, gdzie możliwe stało się porównanie rozmaitych twórczych strategii. Aż tyle udało się wydobyć z prostego pomysłu: żeby namówić kilku młodych artystów, by zechcieli zrobić coś ze swoimi ulubionymi performansami. Książka RE//MIX to podsumowanie projektu prowadzonego w latach 2010-2014 przez komunę// warszawa, jedną z najistotniejszych alternatywnych grup twórczych w Polsce. Zredagowany przez Dorotę Sajewską oraz pomysłodawcę cyklu Tomasza Platę tom gromadzi dokumentację całego przedsięwzięcia, zestaw głośnych esejów dotyczących problemu archiwizowania performansu, a także teksty klasyków performance art. Wśród autorówm.in. Yvonne Rainer, Carolee Schneemann, Paweł Demirski, Wojtek Ziemilski, Rebecca Schneider, Philip Auslander, Amelia Jones, Mary Richards, Carrie Lambert.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

25
Fotogrametria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotogrametria
Niedostępny
Brak

Nowoczesna i aktualna książka poświęcona współczesnej fotogrametrii cyfrowej. Jest podzielona na trzy części dotyczące: ˇpozyskiwania danych fotogrametrycznych za pomocą kamer analogowych i cyfrowych, realizacji lotów fotogrametrycznych, obrazowania lotniczego i satelitarnego przy użyciu mikrofal i promieniowania laserowego; ˇmetod opracowania zdjęć i obrazów, w tym transformacji geometrycznych, pomiaru współrzędnych tłowych, stereoskopii, dopasowania obrazów, opracowania zdjęć analogowych na instrumentach fotogrametrycznych; ˇnajważniejszych cyfrowych technologii fotogrametrycznych: aerotriangulacji, numerycznego modelu terenu, wykonywania ortofotomap oraz tzw. prawdziwych ortofotomap zarówno ze zdjęć lotniczych, jak i obrazów satelitarnych. Publikacja zawiera liczne odniesienia do obecnych krajowych i europejskich uwarunkowań technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych prowadzenia prac fotogrametrycznych. Książka adresowana jest do studentów geodezji i kartografii oraz specjalistów zajmujących się wytwarzaniem produktów fotogrametrycznych i korzystających z gotowych opracowań fotogrametrycznych znajdujących się w państwowym zasobie geodezyjnym (m.in. pracownicy właściwych urzędów rządowych i samorządowych). Skorzysta z niej również szerokie grono użytkowników tych produktów.

79,00 zł
69,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

26
W krainie czarów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie czarów
Niedostępny
Brak

Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kątem oka widzę kadr, zielono i coś pomarańczowego obok. Działka. Leżak. Widoczki. On. Brakujący widok w moim życiu Jestem jak Alicja. Tylko z deficytem czarów. Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kiedy i od kogo uczymy się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak radzić sobie ze sobą? Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe. We wspaniałym literackim stylu, pisarka odkrywa przed czytelnikiem pulsujący obraz codzienności, który ani przez chwilę nie jest zwyczajny i nie przestaje zaskakiwać.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

27
Soc, sex i historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soc, sex i historia
Niedostępny
Brak

Ta książka to świadectwo historycznego, a tym samym i politycznego, zwrotu, który można było obserwować w polskim teatrze, kinie i sztukach wizualnych ostatnich lat: rozliczeniach przeszłości, lustracyjnych zapędach i narcystycznych, mitologizujących praktykach. Soc, sex i historia to oryginalna próba syntezy przemian kulturowych, świadomościowych i obyczajowych pierwszej dekady XXI wieku, w których sztuka odgrywała nieraz rolę sprawczą jako pole walki i terytorium publicznych gier. Duniec i Krakowska przedstawiają przemiany świadomości i identyfikacji, bogato korzystając z dzieł literackich, teatralnych, filmowych. Sztuka interesuje autorki właśnie w takim aspekcie: jako odzwierciedlenie przemian mentalnych i społecznych, a zarazem rozsadnik rewolucji: wywrotowych idei, przekroczeń i eksperymentów. A ich książka sama stara się być takim eksperymentem.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

28
Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Gang dowcipnisiów. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola 3 etap czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Gang dowcipnisiów. Wszystkie śle...
Dostępny34 szt.

Historia chłopca, który po przeprowadzce do innego miasta zaczyna naukę w nowej szkole. Dzieją się tam dziwne rzeczy i tylko Anatol, prawnuk słynnego detektywa, może odkryć kto stoi za serią tajemniczych, głupich dowcipów. To cudowna i wciągająca historia o przyjaźni, zetknięciu z ciężką chorobą, głupich dowcipach i wielkich problemach niezbyt wielkich ludzi. A wszystko to napisane z ujmującym poczuciem humoru.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

29
Wiersze Jan Brzechwa - seria kolekcjonerska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze Jan Brzechwa - seria kolekcjonerska
Niedostępny
Brak

Znane i mniej znane wiersze Jana Brzechwy dla dzieci, dzięki którym można poznać Kaczkę-dziwaczkę, wybrać się na Wyspy Bergamuta, dowiedzieć się, jak rozmawiać trzeba z psem. Oryginalne i zabawne ilustracje wprowadzają w kolorowy, bajkowy świat.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

30
Wiersze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze
Niedostępny
Brak

Zbiór wierszy Wandy Chotomskiej, zawierający teksty zarówno starsze jak i najnowsze. Dzieci dowiedzą się o perypetiach 10 bałwanków, problemach z dziurą w moście, odwiedzą Piegozbyt. Oryginalne i zabawne ilustracje wprowadzają w kolorowy, bajkowy świat.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

31
Niebezpieczne związki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne związki
Niedostępny
Brak

Wiek XVIII to we Francji czas oświecenia, zwycięstwa rozumu nad przesądami, a zarazem czas zabawy, rozrywek i rozluźnienia norm obyczajowych. W tej epoce de Laclos napisał swą powieść – od początku towarzyszyła jej aura skandalu obyczajowego i opinia książki niemoralnej. Intryga pięknej urażonej markizy i jej wyrafinowanego dawnego kochanka od pokoleń zdobywa miliony czytelników, powieść była też przenoszona na ekrany.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

32
Minnie Mouse. Kartki pocztowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie Mouse. Kartki pocztowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

15 kartek z Minnie Mouse i Daisy. Pierwsze strony zawierają instrukcje, jak bawić się z pocztówkami, jak je ozdabiać, co można wykorzystać w dekorowaniu, jak zaadresować kartkę. Pozostałe zawierają 15 kartek do ozdobienia. Na odwrocie jest miejsce na wpisanie tekstu lub wstawienie rysunku, adres i znaczek, jak w standardowej karcie pocztowej

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

33
Białe walce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe walce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

„Jest to historia piątki emerytów, którzy jadą do Ciechocinka pociągiem Tanich Linii Kolejowych. Spędzają tam szalony miesiąc. Później już nie wracają do domu, tylko idą w stronę horyzontu”. Tak o swojej książce mówi Jan Nowicki, wybitny aktor i autor wydanej już przez Bellonę książki Mężczyzna i one. Nowa publikacja, pełen uroku tekst z pogranicza eseistyki i beletrystyki obyczajowej, nosi cechy wcześniejszego pisarstwa Jana Nowickiego – zaduma nad człowiekiem, ciepło, humor, dobre pióro. Lektura obowiązkowa dla miłośników ciekawej literatury, a także miłośników – i miłośniczek – Jana Nowickiego.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

34
Jak uszczęśliwić psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uszczęśliwić psa
Niedostępny
Brak

Bestsellerowy autor, najbardziej znany psi behawiorysta, Cesar Millan po raz kolejny odkrywa przed tobą tajniki swojej wiedzy. Jak uszczęśliwić psa to łatwe w użyciu narzędzie, które pomoże ci z miłością i szacunkiem skorygować nieodpowiednie zachowanie twojego pupila. Światowej sławy autor zawarł w nim 98 wskazówek, które wyjaśnią m.in. jak spokojnie asertywnie wyznaczać granice niepokornemu psu, pomóc pupilowi, którego czeka przeprowadzka albo poznanie nowego członka rodziny, a przede wszystkim – jak stać się mądrym przywódcą szczęśliwego stada! Oto prawdziwe kompendium wiedzy o wychowaniu psów, prezentujące „Metodę treningową Cesara” – wskazówki i techniki są podzielone według konkretnych problemów, co sprawia, że korzystanie z nich jest proste. Niezależnie od tego, jak długo jesteś właścicielem psa, dzięki tej książce zrozumiesz różnice w sposobie postrzegania świata pomiędzy psami a ludźmi, i sprawisz, że twoje życie z pupilem stanie się szczęśliwsze. Znajdziesz tu informacje dotyczące: • Podstaw psiej psychologii; • Zachowań instynktownych; • Osiągania stanu równowagi i wyznaczania granic; • Radzenia sobie z najczęstszymi złymi zachowaniami; • Wyboru psa odpowiedniego dla twojej rodziny; • Pomagania twojemu psu w przystosowywaniu się do zmian życiowych. To błyskotliwa, łatwa w użyciu i pełna niezwykłych spostrzeżeń dotyczących zachowania ludzi i psów książka, która zainspiruje do zmiany każdego, kto chciałby, aby jego czworonóg żył tak, jak żyłby w przyrodzie – znając swoje miejsce w stadzie i będąc szczęśliwym. Poznasz dzięki niej inspirujące historie psów i ich właścicieli, którym pomógł autor w trakcie swojej praktyki oraz nowego programu – Przywódca stada, w którym Cesar rehabilituje psy ze schronisk i pomaga im znajdować nowe domy. Poznaj metodę treningową Cesara Millana i spraw, by twój pies był mądry i szczęśliwy!

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

35
Psychiatria. Podręcznik dla studentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychiatria. Podręcznik dla studentów
Dostępny18 szt.

Podręcznik składa się z 21 rozdziałów obejmujących całokształt propedeutyki psychiatrii oraz psychiatrii klinicznej. Na końcu podręcznika umieszczono sto pytań testowych dotyczących poszczególnych rozdziałów wraz z odpowiedziami, podsumowanie psychiatrycznych klasyfikacji ICD-10 oraz DSM-IV-TR, opis historii choroby oraz oceny stanu psychicznego, jak również słownik terminów. Książka przeznaczona jest dla studentów i młodych lekarzy, specjalizujących się w psychiatrii. • Szczegółowy słownik terminów stosowanych w podręczniku. • Opisy typowych przypadków i zaburzeń psychicznych. • Dydaktyczne ryciny. • Podsumowania najważniejszych zagadnień. • Pytania wraz z odpowiedziami zamieszczone na końcu podręcznika.

59,00 zł
36
Opowieści Dengbeżów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści Dengbeżów
Dostępny34 szt.

Snuj się, bajko, dzieciom, a pokój niech spłynie na rodziców słuchaczy. Pewnego razu był sobie padyszach, który miał trzech synów. Miał także wspaniały ogród, który niezwykle lubił i o który bardzo dbał, ale z jakiegoś powodu drzewa w nim nie kwitły i nie wydawały owoców. Padyszach długo szukał na to rady. W końcu ktoś rzekł mu: – Jeśli w twoim ogrodzie zaśpiewałby ptak o imieniu Szarur Bilbil, na pewno pojawiłyby się w nim kwiaty i owoce. – A któż wie, gdzie szukać tego Szarur Bilbila? Nie znam nikogo, kto by wiedział o miejscu, gdzie mieszka ów ptak – zasmucił się padyszach. Władca zasępił się na dobre. Czy to dzień, czy noc, śniadanie czy wieczerza twarz władcy nie rozpogadzała się ani na chwilę...

69,90 zł
58,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,18 zł

37
Echo winy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo winy. Audiobook
Charlotte Link, Sonia Draga
Dostępny10 szt.

W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju którego mają posiadłość. Wraz z pojawieniem się tajemniczej pary cudzoziemców z miasteczka zaczynają nagle znikać małe dziewczynki, które policja odnajduje po czasie martwe i zgwałcone. Na mieszkańców pada strach. Ale do Virginii, matki kilkuletniej dziewczynki, wydaje się nie docierać groza sytuacji i niebezpieczeństwo czyhające na jej córeczkę. Całą jej uwagę pochłania Nathan, którym jest coraz to bardziej zafascynowana...

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

38
Walec wojny w południowej Polsce 1944-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walec wojny w południowej Polsce 1944-1945
Dostępny19 szt.

Praca „Walec wojny w południowej Polsce 1944-1945” poświęcona jest działaniom wojennym toczonym przez 1 Front Ukraiński przeciwko niemieckiej Grupie Armii „Północna Ukraina”, a później Grupie Armii „A” i „Środek”. W wyniku tych operacji prawie cała południowa Polska wraz z Zagłębiem Dąbrowskim, Górnym Śląskiem i Opolszczyzną została uwolniona od Niemców. Rozważania autora koncentrują się głównie na planach stron walczących oraz ich realizacji na polu walki. Pokazują proces przygotowania i zabezpieczenia operacji pod względem logistycznym, medycznym i sanitarnym. Ukazują także proces przejmowania przez polską administrację od Armii Czerwonej ziem, które po wojnie stały się częścią województwa śląsko-dąbrowskiego.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

39
Podatki 2014/6 Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podatki 2014/6 Część 3
Niedostępny
Brak

Ustawa obowiązująca od 1.04.2014 Akty wykonawcze Broszura MF

19,99 zł
Powiadomienie
40
Zakażenia na oddziale intensywnej terapii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakażenia na oddziale intensywnej terapii
Dostępny150 szt.

Stale narastającym problemem intensywnej terapii są częste zakażenia szpitalne, które komplikują przebieg choroby i zagrażają 20-30 % chorych. Poprawić rokowania i zmniejszyć częstość zakażeń szpitalnych można dzięki skrupulatnemu przestrzeganiu zasad higieny szpitalnej i konsekwentnej profilaktyce zakażeń oraz szybkiemu ich rozpoznaniu i właściwemu leczeniu. W podręczniku zaprezentowano zbiór najważniejszych informacji opartych na dowodach dotyczących profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia ciężkich zakażeń szpitalnych. Podstawą skutecznej terapii zakażeń jest gruntowna wiedza nie tylko z zakresu intensywnej terapii, ale także mikrobiologii, immunologii, zakażeń i higieny szpitalnej. Te wszystkie wiadomości znajdują się w tej pozycji będącej swoistym przewodnikiem w leczeniu zakażeń szpitalnych. W publikacji: Zbiór najważniejszych informacji opartych na dowodach dotyczących profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia ciężkich zakażeń szpitalnych.

29,00 zł
41
Księga wrześniowych walk pułków wielkopolskich. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga wrześniowych walk pułków wielkopolskich. Tom 1
Niedostępny
Brak

W niniejszej pracy podjęto próbę omówienia historii walk w kampanii wrześniowej 1939 roku tych oddziałów Wojska Polskiego, które wywodzą swoją tradycję z Wielkopolski Przedstawiono wrześniowe dzieje wszystkich oddziałów, które zostały utworzone przez Wielkopolan dla potrzeb walki o wyzwolenie spod pruskiego zaborcy podczas Powstania Wielkopolskiego oraz tych, które utworzono w chwili zagrożenia Polski sowieckim najazdem 1920 roku. Dodatkowo przedstawiono w pracy wrześniowe walki oddziałów, które zostały utworzone w okresie międzywojennym w wyniku działań reorganizacyjnych w Wojsku Polskim, a które stacjonowały następnie w garnizonach wielkopolskich.

85,00 zł
65,45 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,55 zł

42
Prawa zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa zwierząt
Niedostępny
Brak

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta. Kontekstem jego rozważań są nasze zwyczaje żywieniowe, ogrody zoologiczne i doświadczenia naukowe. W ramach tak zwanego szowinizmu gatunkowego (speciesism) nauczyliśmy się usprawiedliwiać krzywdę zwierząt względami ekonomii. Hodowane przemysłowo zwierzęta doznają ogromnych cierpień tylko dlatego, że tak jest taniej. W tym kontekście zawarta w książce dyskusja nad moralnym statusem zwierząt staje się niezwykle istotna.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

43
Samotność duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotność duszy
Dostępny22 szt.

Autor przedstawia historyczne i filozoficzne tło, na którym toczyły się ubiegłowieczne spory o kondycję cywilizacji europejskiej doby nowoczesności. W tym kontekście analizuje główne wątki dyskusji między zwolennikami ?wiary a obrońcami ?rozumu. Stara się ukazać mocne i słabe strony obu tych stanowisk, inspiracje, jakie niosą, i zawarte w nich ograniczenia. Krzysztof Tyszka stara się odpowiedzieć na pytania: Czy w czasach zwątpienia w przewodnie idee i wielkie narracje spór o wiarę i rozum ma jeszcze sens? Czy w warunkach ?płynnej rzeczywistości warto podejmować dyskusje nad kondycją świata

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

44
Dietetyka kliniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dietetyka kliniczna
Dostępny37 szt.

"Dietetyka kliniczna" to wypełniony aktualną wiedzą zwięzły, kieszonkowy przewodnik, który dietetycy moga wykorzystywać w swojej codziennej praktyce. Książka może być również przydatna studentom medycyny zainteresowanym tematem odżywiania oraz lekarzom pracującym w szpitalu czy domach opieki. Praktyczny, przejrzysty układ książki i niewielki format to atuty, które zachęcają do regularnego korzystania z podręcznika. W pierwszej części omówiono sposób oceny zapotrzebowania u różnych osób na różnych etapach życia (np. u kobiet w ciąży, osób starszych, dzieci) oraz u specyficznych pacjentów np. po amputacjach czy urazach rdzenia kręgowego. Część druga opisuje zagadnienie odżywiania w licznych schorzeniach, jak : choroby nowotworowe, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, choroby przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, nerek i układu oddechowego. Wszystkie rozdziały dotyczące grupy schorzeń mają jednolity format, a w obrębie każdego z nich opisano zwięźle przebieg choroby, leczenie, rodzaj interwencji dietetycznej, a także omówiono zagadnienia edukacji pacjenta. W ramach rozdziału przewidziano także miejsca na notatki użytkownika. Na końcu książki znajdują się przydatne dodatki na temat interakcji żywności z lekami i interpretacji badań laboratoryjnych.

90,00 zł
45
Długa historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długa historia
Dostępny4 szt.

Długa historia” właściwie nie jest długa. Długi jest główny bohater i długa jest jego nieobecność w domu pewnej rodziny. Peregrynacja gada jest dla autorki pretekstem do tego, by podejrzeć relacje rodzinne w dramatycznej sytuacji. Martwią się wszyscy, bo uciekł i nie wraca. Szuka… Czego? Kogo? Znajdzie? Kiedy i czy wróci? Takie pytania sobie wszyscy zadają. Anna Karolina Kaczmarczyk studiowała malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, aktualnie studiuje ilustrację w Lipsku, jej „Długa historia” jest także grą w zgaduj-zgadulę: w rozpoznawanie klasycznych, przemianowanych na kadry, obrazów.

36,70 zł
26,42 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,28 zł

46
Praca przymusowa cudzoziemców w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca przymusowa cudzoziemców w Polsce
Dostępny14 szt.

Problematyka podjęta przez autora pozostaje jedną za najmniej rozpoznanych w literaturze przedmiotu zajmującej się procesami migracyjnymi. Dlatego też można unać ją za nowatorską. Stanowi studium analizy mechanizmów zaistnienia pracy przymusowej w Polsce. Pomimo tego, że Polska pozostaje krajem mało atrakcyjnym dla imigrantów, obecne są przypadki wykorzystywania cudzoziemców, które noszą znamiona pracy przymusowej, i niewskazane jest traktowanie pracy przymusowej w Polsce jako zjawiska egzotycznego. Ze względu na interdyscyplinarny charakter książka zainteresuje nie tylko prawników, ale także socjologów, a nawet psychologów i dziennikarzy. Jest to pozycja, po którą mogą sięgnąć zarówno teoretycy zajmujący się problemem pracy przymusowej, jak też praktycy, w tym w szczególności urzędnicy państwowi i pracownicy organizacji pozarządowych zajmujący się pomocą ofiarom pracy przymusowej, policjanci, prokuratorzy i sędziowie. Jest to pierwsze tak kompleksowe i interdyscyplinarne opracowanie dotyczące problemu pracy przymusowej cudzoziemców w Polsce i jedno z niewielu o tej tematyce.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

47
Kształtowanie poczucia sukcesu nauczycieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształtowanie poczucia sukcesu nauczycieli
Niedostępny
Brak

W związku z rosnącym zainteresowaniem w obrębie nauk pedagogicznych zarówno kategorią sukcesu nauczyciela, rolą nauczyciela i jej osobliwościami, i jednocześnie niewielką ilością dociekań badawczych w tym zakresie, podejmowana przez Izabelę Labudę problematyka badawcza może stanowić ważny przyczynek do rozwoju wiedzy o pracy nauczyciela i jej uwikłaniach. Dogłębne zapoznanie się z poruszaną w recenzowanej pracy problematyką badawczą ma również znaczenie praktyczne. Książka może spotkać się z zainteresowaniem nie tylko naukowców zajmujących się szeroko rozumianą problematyką nauczyciela i jego zawodu, ale także pedagogów-praktyków, nauczycieli i przedstawicieli zawodów pokrewnych. Może także okazać się przydatna studentom studiów pedagogicznych w procesie studiowania. Z recenzji dr hab. Joanny Madalińskiej-Michalak, prof. UŁ

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

48
Walkin' Butterfly 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walkin' Butterfly 3
Niedostępny
Brak

Tago zamyka agencję modelek. Od tej pory Michiko musi sobie radzić na własną rękę. Zamierza wziąć udział w pokazie Mihary i wyznać senpaiowi swoje uczucia. Kolejne zlecenia okażą się próbą jej charakteru. Pozna również kogoś, kto zaoferuje jej szansę dalszego rozwoju. Tylko czy jego intencje na pewno są czyste?

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

49
555 łamigłówek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
555 łamigłówek
Dostępny6 szt.

Książka dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Zawiera 555 różnorodnych zagadek, począwszy od prostych, bazujących na odwzorowywaniu, skończywszy na trudnych, wymagających umiejętności logicznego myślenia.

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

50
Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Część 4. Zakres podstawowy i...
Niedostępny
Brak

Numer dopuszczenia 514/4/2013 Co wyróżnia tę serię? Dynamizm Atrakcyjne elementy graficzne Nowoczesna forma Ćwiczenia zachęcające do współpracy, aktywności i kreatywności.

39,20 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,92 zł

Wróć do góry