hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Farby plakatowe w tubie 30 ml, 12 kolorów (Astra), na drugim Farby fluorescencyjne, 6 kolorów (Astra). Kolejny produkt to Farby akwarelowe, 12 kolorów (Astra) oraz Książeczka do nabożeństwa (praca zbiorowa).
1
Farby plakatowe w tubie 30 ml, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe w tubie 30 ml, 12 kolorów
Astra, 12 sztuk
Dostępny110 szt.

Farby plakatowe są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Ze względu na znakomitą przyczepność, nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb, oraz technologii produkcji. Każda tuba ma pojemność 30 ml.

38,50 zł
36,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,92 zł

11 osób kupiło
2
Farby fluorescencyjne, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby fluorescencyjne, 6 kolorów
Astra, 6 kostek
Dostępny80 szt.

Plakatowe farby fluoroscencyjne w 6 kubeczkach o pojemności 10 ml każdy. Pozwalają one użytkownikowi wyjść poza tradycyjną skalę barw. Farby fluorescencyjne świecą w świetle UV. Doskonałe do celów dekoracyjnych oraz do wykańczania prac plastycznych.

14,00 zł
13,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

3 osoby kupiły
3
Farby akwarelowe, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Farby akwarelowe, 12 kolorów
Astra, 12 guziczków
Dostępny29 szt.

Farby akwarelowe to farby wodne służące do malowania na papierze. Mają one postać suchych guziczków, z których po zwilżeniu wodą niemal natychmiast uzyskuje się gotowe do użycia farby. Akwarele szkolne składają się z wysokiej jakości drobno roztartych pigmentów, połączonych rozpuszczalnym w wodzie spoiwem. Oprócz pigmentów i spoiw akwarele szkolne zawierają pewne ilości wypełniaczy, które sprawiają, że farba wysychając matowieje. Dzięki temu nakładając farbę grubiej można malować technikami zbliżonymi do gwaszu, a w większych rozcieńczeniach technikami charakterystycznymi dla akwareli. Akwarele Astry przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczynającej edukację plastyczną. Nadają się one doskonale do nauki malowania w szkołach i przedszkolach. Dzięki swej postaci mogą być łatwo przenoszone np. w uczniowskich tornistrach oraz przechowywane bez obawy zmiany właściwości przez długi czas. Wymiary opakowania: 8.5 x 20.5 x cm.

11,99 zł
8,75 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,24 zł

2 osoby kupiły
4
Książeczka do nabożeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka do nabożeństwa
Dostępny129 szt.

Modlitwa jest rozmową z Bogiem, słuchaniem Go i zwracaniem się do Niego, czasem nawet i bez słów. W niektórych okresach naszego życia przychodzi ona nam łatwiej, a niekiedy jest czymś niezmiernie trudnym. Już od najmłodszych lat poznajemy proste formy dialogu z Panem Bogiem. Do nich też najczęściej i najchętniej powracamy w całym późniejszym życiu. Modlitewnik, który oddajemy do rąk osób wiernych ma pomagać w odnalezieniu stosownej formy modlenia się w różnych okolicznościach życia, stąd jest on jednym z najobszerniejszych zbiorów modlitw. Mamy nadzieję, że każdy, kto będzie chciał rozmawiać z Bogiem odnajdzie w nim swoją ulubioną modlitwę.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
5
Dzieje Pawła z Tarsu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Pawła z Tarsu
Dostępny15 szt.

"Dzieje Pawła z Tarsu" są dziełem wielkiego erudyty, który nawet skomplikowane sprawy potrafił przedstawiać w sposób prosty, jasny, zrozumiały. ks. Roman Bartnicki Paweł z Tarsu, prześladowca chrześcijan, nawraca się w drodze do Damaszku. Co sprawia, że faryzeusz, człowiek wykształcony w Jerozolimie, przyjmuje chrzest, by ruszyć w podróż, która odmienia losy świata i Kościoła? Ks. Eugeniusz Dąbrowski, biblista i tłumacz Nowego Testamentu, przez długi czas był jedynym Polakiem posiadającym stopień doktora nauk biblijnych, który otrzymał z rąk kard. Eugenio Pacelliego, przyszłego Pius XII. W „Dziejach Pawła z Tarsu”, które były codzienną lekturą prymasa Stefana Wyszyńskiego w czasie jego internowania, ks. Dąbrowski autora listów do Rzymian pokazuje w świetle licznych odniesień do źródeł powstałych w trakcie życia Apostoła. Otrzymujemy w ten sposób opowieść o człowieku, Kościele, historii, polityce i literaturze. Opowieść o tym, jak wszystkie te elementy oddziaływają na siebie i wzajemnie się uzupełniają.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

1 osoba kupiła
6
My, Żydzi z Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My, Żydzi z Polski
Dostępny7 szt.

Polska uchodzi za kraj bez Żydów. Trzydzieści lat temu stwierdzenie to było prawdziwe. Dziś prawdziwe już nie jest. Co stało się w międzyczasie? Książka My, Żydzi z Polski stara się na to pytanie odpowiedzieć. Dla Żydów stanowi rodzaj afirmacji obecności. Jesteśmy tu, na tej ziemi, w tej przestrzeni, ze wszystkimi niedogodnościami, jakie to ze sobą niesie. W tych wywiadach możemy przejrzeć się jak w lustrze – oto jacy jesteśmy. Oto czego się boimy, o czym marzymy, jak rozumiemy naszą przynależność. Ostatnio pojęcie coming-outu, tradycyjnie odnoszące się do gejów, zaczęto stosować również do Żydów. Można powiedzieć, że My, Żydzi z Polski to taki generalny coming-out, w tym sensie że dotyczy całej społeczności.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
7
Nauka o konstytucji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o konstytucji
Dostępny25 szt.

To znaczące, że w momencie, kiedy Schmitt decyduje się wydać swoją „Naukę o konstytucji”, jednocześnie stwierdza dobitnie w jednym z listów, że konstruowanie i opisywanie ogólnych zasad nauki o państwie nie ma we współczesnym świecie większego sensu, ponieważ państwa de facto już nie ma. Ma przy tym na myśli tradycyjne, nowożytne państwo, które powstaje w Europie Zachodniej jako specyficzny typ politycznej organizacji na przestrzeni XVI i XVII wieku. Ten typ scentralizowanej, terytorialnej władzy odchodzi jego zdaniem w przeszłość. Jednak nadal pozostaje jedność polityczna jako realne zjawisko zachowujące pierwszorzędne znaczenie. Niezależnie bowiem od dalszych losów tradycyjnego, nowożytnego państwa ludzie, zdaniem Schmitta, wciąż organizują się i będą organizować według kryterium politycznego. – prof. Marek A. Cichocki, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
8
Farby plakatowe w tubie, 6 kolorów 30 ml - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe w tubie, 6 kolorów 30 ml
Astra
Dostępny34 szt.

Farby plakatowe są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Ze względu na znakomitą przyczepność, nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb, oraz technologii produkcji. W opakowaniu 6 kolorów po 30 ml

25,50 zł
24,23 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,27 zł

1 osoba kupiła
9
Kroniki Wardstone. Tom 11. Wijec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kroniki Wardstone. Tom 11. Wijec
Dostępny3 szt.

Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa, jedna z istot ciemności, Slither, żyje od setek lat, łaknąc krwi... Ze stworzeniami Mroku można zawrzeć pakt. I tak właśnie uczynił umierający ojciec. Slither ma bezpiecznie zaprowadzić do mieszkającej na południu rodziny dwie z jego córek. Wtedy trzecia, najstarsza, imieniem Nessa, będzie należeć do niego. Ojciec umiera w spokoju, ale dla Nessy koszmar dopiero się zaczyna. A gdy ścieżka jej i Slithera skrzyżuje się ze ścieżką wiedźmy-zabójczyni Grimalkin, obydwoje zostają mimo woli wplątani w walkę ze Złym...

32,90 zł
17,11 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 15,79 zł

1 osoba kupiła
10
Deyna, czyli obcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deyna, czyli obcy
Niedostępny
Brak

Historia polskiej piłki nożnej przez dziesiątki lat była zakłamana. Jedyną z legendarnych postaci futbolu nad Wisłą jest Kazimierz Deyna, który znalazł tragiczną śmierć na autostradzie w San Diego. Czy oficer Ludowego Wojska Polskiego może grać w Realu Madryt, hołubionym przez generała Franco? Jednocześnie Deyna jest pełen serwilizmu w stosunku do władzy komunistycznej, co najbardziej uwidacznia wywiad dla Stefana Szczepłka z 1977 roku. Komu potrzebne były takie słowa Deyny - na pytanie o najważniejsze wyróżnienie? - zapisane przez jego biografa: „Jestem kapitanem reprezentacji Polski. Jako jeden z nielicznych sportowców otrzymałem od I sekretarza KC PZPR, towarzysza Edwarda Gierka, list gratulacyjny. Taki sam list dostałem po meczu w Kopenhadze dla drużyny, jako kapitan. To coś więcej niż tylko sport”. Dopiero po trzydziestce Deyna może wyjechać na wymarzony Zachód. Wcześniej popada w konflikt z Kazimierzem Górskim, a wyzwanie rzuca mu młody Zbigniew Boniek... Deyna trafia do Anglii, a później USA, ale nie znajduje tam ani piłkarskiego, ani życiowego szczęścia.

39,00 zł
30,81 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

11
Cienie na jeziorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienie na jeziorze
Niedostępny
Brak

W górach nad jeziorem Como, podczas prac budowlanych przy wytyczaniu nowej drogi i tunelu prowadzących do przejścia granicznego między Włochami a Szwajcarią znaleziono szczątki ludzkie. Kim był zmarły? Jak ustalić tożsamość mężczyzny, na którego ślad naprowadza jedynie monogram K.D. na srebrnej papierośnicy? Co może z tym mieć wspólnego wpływowa rodzina Cappellettich, właścicieli tych terenów, strzegąca swojej prywatności w otoczonej parkiem zabytkowej willi nad jeziorem? Dochodzenie w tej sprawie powierzono komisarz Stefanii Valenti - czterdziestopięcioletniej rozwiedzionej policjantce, matce jedenastoletniej córki - której sam fakt,że jest kobietą utrudnia sprawne działanie, mimo że jest zdecydowanie bardziej stanowcza i zaradna od swoich kolegów. W śledztwie następują kolejne zwroty, w rytmie nadciągających co jakiś czas znad jeziora powiewów wiatru breva. Dociekanie sięga coraz głębiej w przeszłość, w lata, kiedy pod koniec wojny nad brzegami jeziora przemieszczali się nielegalnie przemytnicy, dezerterzy, partyzanci, uciekający do Szwajcarii Żydzi, a także usiłujący umknąć sprawiedliwości funkcjonariusze gestapo, mający przy sobie cenne obrazy, wartościowe przedmioty i wielkie sumy pieniędzy. Niewątpliwie właśnie w tamtych latach należy szukać rozwiązania zagadek, które przynosi śledztwo... A jest to śledztwo dwojakie. Z jednej strony odsłania skrywanie aspekty teraźniejszości, w której łączą się intrygi rodzinne i powracające wspomnienia, z drugiej dotyczy przełomowego okresu historii Włoch.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

12
Piotruś Pan i Wanda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotruś Pan i Wanda
Niedostępny
Brak

Piotruś Pan, chłopiec, który postanowił nigdy nie dorosnąć i który potrafi latać, zabiera Wandę i jej dwóch braci Michasia i Jasia w magiczną podróż do krainy z dziecięcych snów – Nigdylandii. To miejsce, gdzie spełniają się wszystkie marzenia. Rodzeństwo przeżyje tam wiele radosnych, ekscytujących przygód w towarzystwie wróżki Brzęczynki i grupki zagubionych chłopców, którym przewodzi Piotruś. Poznają też Indian, syreny i wiele niezwykłych istot. Jednak Nigdylandia pełna jest też niebezpieczeństw. Największym z nich jest banda piratów pod przywództwem okrutnego kapitana Jakuba Haka, który chce schwytać Piotrusia. Piotruś Pan i Wanda to utwór, który zapewnił jego twórcy, szkockiemu pisarzowi Jamesowi Matthew Barriemu, literacką nieśmiertelność. Już od stu lat kolejne pokolenia czytelników dają się uwieść magii tej opowieści. Młodsi znajdują w niej barwne i pełne radosnej beztroski przygody, zaś starsi przypominają sobie, dlaczego sami kiedyś nie chcieli dorosnąć i odnajdują w sobie na nowo ukryte dziecko. Ta mądra, pełna ciepła i jedyna w swoim rodzaju historia pozostanie na zawsze w sercu każdego, kto po nią sięgnie.

29,90 zł
23,62 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

13
Okopy Świętej Trójcy. Rozmowy o ludziach i życiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okopy Świętej Trójcy. Rozmowy o ludziach i życiu
Niedostępny
Brak

Okopy Świętej Trójcy to dwadzieścia jeden rozmów, jakie przeprowadził z Markiem Nowakowskim Krzysztof Świątek. Książkę kończy rozmowa Nowakowskiego z Grzegorzem Eberhardtem, będąca swoistym alfabetem autora Benka kwiaciarza. Okopy... to nostalgiczna opowieść o tym, co minęło, o wędrówkach po zmieniających się ulicach, o przystankach w Warszawie, których już dziś nie ma dla niego. Te przystanki to niepowtarzalne miejsca, w których żyli niepowtarzalni ludzie. Znika ta uroda miasta, która była tkanką jego opowiadań. Dziś w coraz bardziej anonimowej architekturze zamieszkuje społeczeństwo nomadów, pozbawione sentymentów, zasad, zachłyśnięte gadżetami. Wolność myślenia ogranicza także komercjalizacja. Wszystko wiąże się z dobrami materialnymi, zapewnieniem wygody, przyjemnością. Byle życie wypełnić po pracy uciechą. Wtedy wszelkie dociekania, dyskusje nie są potrzebne, bo psują nastrój, odbierają dobre samopoczucie. Dlatego o wspomnianych ludziach z moich Włoch mówię tak romantycznie, bo kojarzą mi się z pięknym obrazem – jak to na Agorze w Atenach przechadzał się Sokrates, a za nim słuchacze. Rozważali, dociekali. I tylko pozornie nie miało to znaczenia dla bieżącego życia. Niezwykle cenne w tej książce są mistrzowskie portrety znajomych i przyjaciół pisarza, takich jak Stefana Kisielewskiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Janusza Szpotańskiego, Jana Józefa Szczepańskiego.

32,00 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
To tylko dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To tylko dziecko
Niedostępny
Brak

Siedmioletni Alex Andersson bezustannie sprawia problemy w szkole. Agresywny wobec kolegów i nauczycieli, to wdaje się w bójki, to znów popada w apatię. Pewnego dnia jego wychowawczyni uświadamia sobie, co kryje się za dziwnym zachowaniem dziecka. Sprawą zajmują się pomoc społeczna oraz policja, jednak to Sophia Weber, sztokholmska prawniczka wyznaczona na kuratorkę Alexa, zdaje się najbardziej przejmować losem chłopca. Podważając zasadność systemowych rozwiązań w opiece nad małoletnimi, stara się chronić swojego małego klienta. Czy uda jej się pomóc Alexowi i wyjaśnić jego rodzinne tajemnice?

36,99 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

15
Przybij Piątkę! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybij Piątkę!
Niedostępny
Brak

Paweł, Bartek, Mikołaj i Nikola, czyli ananasy z drugiej klasy, wciągają czytelnika w rozmowę o rzeczach ważnych i poważnych, jak rytuały szkolne, typy stereo, czyli stereotypy, a także w zabawę z czarownicą, która miotłą z gałęzi chce posprzątać cały świat. Bo przecież „świat jest nasz, i cześć!". Uwaga! W książce możesz zapisać lub narysować swoje własne pomysły, marzenia...

16,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

16
Broad Peak Niebo i Piekło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broad Peak Niebo i Piekło
Dostępny2 szt.

Pierwsza książka o tragedii na Broad Peak. Czy wraz z dramatycznymi wydarzeniami na Broad Peak w 2013 roku skończył się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polskiej wyprawy w 2013 roku. Przeprowadzają przejmujące rozmowy ze świadkami wydarzeń, przyjaciółmi tragicznie zmarłych i ich rodzinami. Dokonują wiwisekcji etyki polskiego himalaizmu. Piszą też o granicach pasji, zastanawiają się, czy wspinaczka jest hymnem wolności, czy też raczej najwyższe góry powinniśmy nazywać Himalajami egoizmu? Książkę polecają: Martyna Wojciechowska: W tej książce nie znajdziecie spekulacji i sensacji. To rzetelna relacja z dokonań ?Lodowych Wojowników?, porywająca opowieść o wyjątkowych ludziach, którzy przesunęli granicę naszych możliwości i na zawsze przejdą do historii. Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął robiąc to, co kochał najbardziej i nie nam, którzy pozostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać ?Broad Peak. Niebo i piekło? i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić. Roman Paszke: ?Sztuka cierpienia? ? określenie to dotyczy nie tylko tych, ?co zamknięci pomiędzy himalajskimi ścianami?. Ci co zostają w domu niewyobrażalnie cierpią. Pełni obaw, czy skalne i lodowe ściany wypuszczą ich bliskich żywych. Kiedyś marzyłem, by zostać wspinaczem wysokogórskim. Chłonąłem książki o tych, którzy poczuli szczyty pod stopami. Czy pomiędzy ścianami fal można poczuć się tak samo jak oni? Nie wiem... Jak jest naprawdę w górach ??? przeczytajcie. Marek Kamiński: Niezwykła książka pokazująca od kulis nie tylko przebieg tragedii na Broad Peaku. To także retrospekcja i spojrzenie na sprawę z dzisiejszej perspektywy. Dzięki książce bliżej poznałem ludzi, z których wielu znałem osobiście, w tym Tomka Kowalskiego, który chciał wybrać się na Bieguny Ziemi. Wydaje mi się, że ścieżka osądzania i szukania winnych jest łatwiejszą drogą. Dużo trudniejsza jest próba zrozumienia skomplikowanego życia ludzkiego, które jak w soczewce skupiło się na Broad Peaku 5 marca 2013 roku. Warto przerobić lekcję, która płynie z tej tragedii. Autorzy: Bartek Dobroch i Przemysław Wilczyński są dziennikarzami ?Tygodnika Powszechnego?. W roku 2013 otrzymali przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za cykl tekstów na temat wyprawy na Broad Peak. Przemysław Wilczyński prywatnie jest synem himalaisty Ludwika Wilczyńskiego, pierwszego polskiego zdobywcy ? wraz z Wojciechem Kurtyką ? ośmiotysięcznika Dhaulagiri. Bartek Dobroch jest przewodnikiem tatrzańskim, międzynarodowy przewodnikiem górski UIMLA oraz alpinistą.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Karambol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karambol
Niedostępny
Brak

Siódma książka w serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w Maardam. Pijany kierowca powoduje wypadek, w wyniku którego ginie młody chłopak. Sprawca pod osłoną deszczu i ciemności ucieka z miejsca przestępstwa. W wyniku wypadku jego życie radykalnie się zmienia. Musi podejmować coraz to bardziej ryzykowne decyzje, zacierać ślady... Kłamstwa rodzą jednak kolejne kłamstwa... Wydaje się, że jego życiem powoduje jakaś perwersyjna, złowroga logika, która prędzej czy później doprowadzi go do zguby... Pytanie tylko kiedy, i jak wiele zła zdoła jeszcze wyrządzić. Komisarz Reinhart, policja Maardam i, oczywiście, detektyw Van Veeteren muszą temu zapobiec - rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę, od której wyjaśnienia może zależeć życie...

33,00 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

18
Radość seksu analnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radość seksu analnego
Niedostępny
Brak

Odbyt, przez lata będący obiektem strachu i obrzydzenia, stanowi w rzeczywistości jedną z najbardziej zadziwiających części ludzkiego ciała – jest elegancki, wydajny, a wreszcie bardzo silnie unerwiony. Stres i niewiedza mogą jednak przemienić odbyt ze źródła rozkoszy w bolesny ośrodek bólu. Potrzeba tu instrukcji obsługi – a oto i ona! Wraz z terapeutą i seksuologiem doktorem Jackiem Morinem dowiedz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć na temat odbytu. Informacje i ćwiczenie pozwolą odnaleźć ci nowe źródła przyjemności i satysfakcji. Oduczysz się nawyków, które prowadzić mogą do hemoroidów i chronicznego bólu miednicy a także, jeśli tylko zapragniesz, nauczysz się nowych sposobów osiągnięcia rozkoszy solo oraz z partnerem. „Biblia wiedzy na temat seksu analnego, pełna nowych pomysłów i informacji”. – Susie Bright, autorka, wydawca i dziennikarka

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

19
Grób rodzinny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grób rodzinny
Niedostępny
Brak

Niemal pół miliona Szwedów przeczytało poprzednią książkę Katariny Mazetti "Facet z grobu obok". W "Grobie rodzinnym" dowiecie się, jak potoczyły się dalsze losy dwójki bohaterów, drobnego farmera Benny'ego i Desiree, przywykłej do życia w mieście młodej bibliotekarki.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

20
Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945
Niedostępny
Brak

Mało która wojna była taka jak ta. Mało która była tak krwawa, miała tak daleko idące następstwa i zostawiła w pamięci tak głębokie ślady jak ta, którą od 1941 do 1945 roku toczyły ze sobą hitlerowskie Niemcy i stalinowski Związek Radziecki. Chodzi nie tylko o to, że wszystko w tej wojnie było na wielką skalę: teatr działań, czas jej trwania, liczba uczestników oraz liczba ofiar. Także o to, że napadając na Związek Radziecki, Hitler rozpętał dokładnie taką wojnę, jakiej rzeczywiście chciał – bezlitosną wojnę zaborczą, wojnę na unicestwienie, w wyniku której – jak obiecywał sobie – on, führer, niczym starożytny wódz stworzy wielkogermańskie imperium, zniszczy przeciwników ideologicznych, a całe narody zamieni w niewolników albo po prostu wytępi. Już choćby dlatego wojna ta od samego początku była walką o „być albo nie być” każdej ze stron. Obie toczyły ją z największą zaciekłością, wiedziały bowiem, że są przyparte do muru. Christian Hartmann przybliżając czytelnikowi wojnę niemiecko-radziecką dokonał rzadkiej sztuki: przytaczając liczne relacje naocznych świadków, stworzył obraz nie tylko fascynujący, lecz także głęboko przejmujący, niemożliwy do przekazania w zwykłym opisie. Zwięzła, oparta na najnowszym stanie badań analiza pozwala czytelnikowi zachować orientację w teatrze działań wojennych prowadzonych nawet na taką skalę.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Trzeci głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzeci głos
Niedostępny
Brak

W podmiejskim parku w Marsylii ryjące tam dziki wykopują z ziemi poćwiartowane ciało kobiety. Policja ustala, że ofiara przed laty pracowała w cyrku jako żywa tarcza dla rzucającego nożami. Wiadomość o okrutnym morderstwie okazuje się wstrząsem dla Abbasa el Fassi, bliskiego przyjaciela byłego policjanta Toma Stiltona. Postanawiają wspólnie wyjaśnić to morderstwo. W tym samym czasie w podsztokholmskiej miejscowości Rotebro policja bada sprawę samobójczej śmierci Bengta Shlmana, który powiesił się we własnym domu. Szybko ustala, że w istocie chodzi o zabójstwo, które może mieć związek z kradzieżą partii narkotyków z magazynów urzędu celnego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi pani komisarz Mette Olsäter z międzynarodowego zespołu prowadzącego operację przeciwko handlowi narkotyków w internecie. Początkująca policjantka Olivia Rönning, znajoma rodziny Sahlmanów, idzie innym tropem, który nieoczekiwanie łączy się z ustaleniami poczynionymi w Marsylii przez Stiltona i Abbasa el Fassi. Stilton i Rönning łączą siły, aby rozwiązać obie sprawy. Trzeci głos to pasjonująca kontynuacja Przypływu, debiutanckiej powieści małżeństwa Cilli i Rolfa Börjlindów, która stała się prawdziwym przebojem na szwedzkim rynku czytelniczym.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

22
Poland for everyone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poland for everyone
Niedostępny
Brak

Nie bez kozery nasz album o Polsce został zadedykowany „dla każdego”! Zawarte w nim różnorodne zagadnienia pozwolą wybrać coś interesującego nawet wybrednemu odbiorcy. Trochę historii i geografii, ciut folkloru i odrobina aromatu tradycyjnej kuchni polskiej — to dobry początek do dalszej degustacji... Zapraszamy do zwiedzenia miast i miasteczek, kurortów i uzdrowisk, tajemniczych zamków, wykwintnych pałaców i ziemiańskich dworów. Na naszym szlaku odwiedzimy kościoły i sanktuaria, pomniki historii i obiekty z listy UNESCO, wejdziemy na szczyty i zejdziemy pod ziemię, odkryjemy różne ciekawostki i sobliwości, zobaczymy, co można zrobić z drewna. A więc: „ad operam”!

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

23
Wśród dymu i ognia. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wśród dymu i ognia. Tom 1
Niedostępny
Brak

Zainteresowanie, z jakim u czytelników, głównie zaś wśród profesjonalnych historyków oraz miłośników szeroko rozumianej historii wojskowej, cieszy się artyleria spowodowało, że grupa pięciu autorów, w tym także piszący te słowa i jednocześnie redaktor całego tomu, podjęła się zadania przygotowania poświęconej jej publikacji. W efekcie tego pod osąd środowiska naukowego oraz wszystkich zainteresowanych dziejami artylerii, zarówno rodzimej jak i obcej, oddajemy tom studiów dotyczących tej złożonej i nadal niedostatecznie przebadanej tematyki.

63,00 zł
48,51 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

24
1806: Jena-Auerstädt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1806: Jena-Auerstädt
Niedostępny
Brak

Pierwsze, całościowe opracowanie dwóch z najwspanialszych bitew epoki napoleońskiej, jednego z najlepszych historyków młodego pokolenia. Autor korzystał w szerokim stopniu z materiałów francuskich oraz niemieckich. Wartości publikacji dodają 43 bardzo dokładne mapy.

70,00 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

25
Moja droga z kosmoenergetyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja droga z kosmoenergetyką
Niedostępny
Brak

Niniejsza książka jest uzupełnieniem i rozwinięciem książki moich nauczycieli Swietłany i Tadeusza Siców Kosmoenergetyka, od lektury której proponuję rozpocząć przygodę z kosmoenergetyką. Moja publikacja jest niejako opisem osobistych doświadczeń, dodatkowo zawarłem w niej wiedzę na temat zasad, jakimi powinien kierować się człowiek chcący dostąpić rozwoju duchowego. Kosmoenergetyka jest nauką wyuczoną, to znaczy, że każdy, kto ma ochotę ją posiąść, ma taką szansę. Jest to jedna z niewielu nauk ezoterycznych, która prowadzi człowieka „za rękę” od punktu do punktu i nie ma w niej nic tajemniczego. Jest tylko zgłębienie zasad rządzących światem i bytem człowieka. Drogi Czytelniku, jeżeli jesteś zainteresowany doskonałym zdrowiem i samopoczuciem, stabilizacją finansową, pomocą innym czy rozwojem duchowym, to ta książka jest dla Ciebie, opisuje bowiem drogę, która prowadzi do wybranego celu. Zawiera ona opisy realnych przeżyć, jakie stały się moim udziałem, a także technik wykorzystanych w celu pomocy sobie, rodzinie i innym ludziom. Krok po kroku przedstawia zmiany w życiu człowieka, jakie zachodzą, gdy jest on w kontakcie z energiami kosmicznymi. Czytelniku, Ty również możesz doświadczyć pozytywnych zmian w życiu, zgłaszając się do terapeuty kosmoenergetyki po pomoc lub uczestnicząc w kursie Terapeuty Kosmoenergetyki, który oferuje moja Szkoła Kosmoenergetyki. Napisz do mnie za pośrednictwem strony www.kosmoenergetyka.org, chętnie udzielę wskazówek, co dalej robić i do kogo się zwrócić.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

26
W galerii uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W galerii uczuć
Dostępny87 szt.

Książka o ludzkich rozterkach, nadziejach i poszukiwaniu spełnionej miłości. Patryk Wolski – trzydziestosześcioletni lekarz pediatra, mężczyzna o nietuzinkowej urodzie, podczas urlopu w Świnoujściu dostrzega na plaży kobietę, która swoim intrygującym zachowaniem wzbudza nie tylko jego ciekawość, ale i głębsze zainteresowanie. Jest nią Karolina Karwowska-Banish, niewiasta o niezwykłej urodzie, która każdego dnia przychodzi na plażę sama i siedząc na gorącym piasku, godzinami wpatruje się w morze, jakby tam szukała ukojenia. Już na pierwszy rzut oka widać, że kobieta cierpi, że przeżywa jakieś wewnętrzne rozterki, a może nawet dramat. Patryk, znany z dużej swobody w zawieraniu znajomości damsko-męskich, tym razem traci dotychczasową pewność siebie. Intuicja podpowiada mu, że ma do czynienia z kimś niezwykłym, eterycznym, subtelnym, kogo łatwo dotknąć, zranić… Co dręczy tajemniczą kobietę, czego wypatruje w morskim bezkresie, kim jest i dlaczego unika okazji do zawierania znajomości? Te pytania odbierają Patrykowi spokój. Książka pełna zaskakujących zdarzeń, zjawisk z pogranicza światów, przygód z odległą przeszłością, życiowych niepowodzeń i konsekwentnych dążeń ku szczęściu.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

27
Chwyć bajeczkę! Auta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyć bajeczkę! Auta
Niedostępny
Brak

Chwyć bajeczkę! – w tej książce nie tylko poznasz nowe przygody Zygzaka McQueen, ale możesz także rozwiązywać zadania ze swoimi ulubionymi bohaterami w roli głównej. Wesołej zabawy z twoimi przyjaciółmi!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

28
Chwyć bajeczkę! Jej Wysokość Zosia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyć bajeczkę! Jej Wysokość Zosia
Niedostępny
Brak

Uruchom wyobraźnię i wejdź do świata filmów Disneya! Przeczytaj o przygodach Jej Wysokość Zosi, a następnie rozwiąż zadania ze swoimi ulubionymi bohaterami w roli głównej. Wesołej zabawy.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

29
Wrocław i okolice na rowerze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław i okolice na rowerze
Niedostępny
Brak

Wskakuj na bajka i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie!

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

30
Pascal bajk. Warszawa i okolice na rowerze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal bajk. Warszawa i okolice na rowerze
Niedostępny
Brak

Wskakuj na bajka i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie! Centrum: tu wciąż coś się dzieje i zmienia, a życie gna w zawrotnym tempie. Na rowerze można zwolnić. Na północ: Kampinoski Park Narodowy, Lasek Bielański, Jezioro Zegrzyńskie. Na południe: Las Kabacki, Wilanów, górka… Śmieciara. Zawady (nie zawadzi!). Rozkosz odwiedzin Pałacu Rozkosz. Na wschód: Mazurski Park Krajobrazowy. Północna Warszawa 3xB: Bielany, Babice, Bemowo. Wzdłuż Wisły, przez Pragę do centrum.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

31
Pascal Bajk. Trójmiasto i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Bajk. Trójmiasto i okolice
Niedostępny
Brak

Wskakuj na bajka i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie! • Trójmiasto – Nie tylko Długi Targ, molo oraz port w Gdyni. Rezerwaty: Kacze Łęgi, Kępa Redłowska, Wąwóz Huzarów i Zajęcze Wzgórze. • Nadmorskie wyprawy – Welcome to Hel. To i owo: Mechowo i Wejherowo. Żarnowiec. • Szwajcaria Kaszubska – Jedyna Szwajcaria w Polsce! • Żuławy Wiślane – „Mała Holandia”, czyli szczęśliwie w depresji. • Zalew Wiślany – Jezioro i zatoka morska w jednym. • Dolne Powiśle – Malbork, Kwidzyn, Gniew, Pelplin i Sztum.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

32
Pascal Bajk. Beskidy i Śląsk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Bajk. Beskidy i Śląsk
Niedostępny
Brak

Wskakuj na bajka i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie! • Beskid Śląski i Beskid Mały. • Przełęcze, doliny, szczyty. • Bielsko-Biała jak Wiedeń. • Rowerowy SUW: Szczyrk, Ustroń, Wisła. • Pod górkę na Magurkę i z Żarem do Porąbki. Górny Śląsk – jeden z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo regionów w Polsce! Miasta aglomeracji, jeziora, lasy – często w ramach jednej wycieczki. Park Śląski, gliwicka palmiarnia, zabytkowe drewniane kościoły, Katowice, czyli… rezerwaty oraz Dolina Trzech Stawów, a także pałac w Pszczynie. Strumieniem do Goczałkowic-Zdroju.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

33
Kraków i okolice na rowerze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków i okolice na rowerze
Niedostępny
Brak

Wskakuj na bajka i poczuj świat wszystkimi zmysłami. Rower jest niezależny, szybki, zdrowy, tani i demokratyczny. Górski, szosowy, crossowy i trekkingowy. Rower po prostu sprawia przyjemność! Z Pascalem będzie ona jeszcze większa. Tego przewodnika się nie czyta, (z) tym przewodnikiem się jedzie! Na zachód – zamki, klasztory i tajemnicze budowle. Alwernia i Diabelski Most. Doliny i forty. Lasy i puszcze. Myślenice – tu zaczynają się Beskidy. Diabli Kamień, Trupielec! Kalwaria Zebrzydowska – dla każdego! Północne rubieże – wspaniałe widoki, rowerowa lekcja pokory. Forty 44 i 45. Jaskinie: Mamutowa i Nietoperzowa. Ojców i Pieskowa Skała. Na południowy wschód – senne wioski i płaski krajobraz. Wieliczka! Twierdza Kraków zdobyta na rowerze miejskim.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

34
100 bajek na każdą okazję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 bajek na każdą okazję
Niedostępny
Brak

100 bajek na każdą okazję to zbiór fantastycznych i mądrych opowieści do czytania przed snem lub o poranku, w samochodzie, w pociągu albo na ławce w parku. Bohaterowie znani z klasycznych filmów Disneya, ich niezwykłe przygody oraz pełne uroku ilustracje zapewniają niezapomniane chwile z książką zarówno dla Czytającego, jak i Małego Słuchacza.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

35
Farby plakatowe, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe, 12 kolorów
Astra, 12 sztuk
Dostępny54 szt.

Farby plakatowe są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Ze względu na znakomitą przyczepność nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb oraz technologii produkcji. Opakowanie zawiera 12 kolorów. Pojemność kubeczka: 20 ml

32,70 zł
18,97 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 13,73 zł

36
Kredki świecowe Super Jumbo, 8 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe Super Jumbo, 8 kolorów
Astra, 8 sztuk
Niedostępny
Brak

Kredki świecowe należą do najbardziej lubianych produktów plastycznych. Mają wiele zalet: żywe i intensywne kolory oraz doskonałe właściwości kryjące. Są proste w użyciu, odporne na złamania, nie wymagają temperowania, nie pylą, nie kruszą się i nie brudzą rąk. Kredki wytwarzane są na bazie wysokiej jakości pigmentów i wosków.

8,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

37
Akademia Malucha. Maluchy, kolorowanka z naklejkami. 2-3 lata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Malucha. Maluchy, kolorowanka z naklejkami. 2-3 lata
Dostępny16 szt.

Kochani Rodzice, przed Wami edukacyjna książeczka do kolorowani a z naklejkami przeznaczona dla dzieci 2-3 letnich. Nalepiając naklejki i kolorując elementy obrazków, dziecko będzie ćwiczyć logiczne myślenie, spostrzegawczość i koncentrację. Wszystkie zawarte w książeczce ilustracje są czytelne, z wyraźnym konturem, co ułatwia dziecku kolorowanie. Mamy nadzieję, że książeczka Maluchy. Kolorowanka sprawi radość Waszemu dziecku, stanie się ważnym elementem jego wczesnego kształcenia i pozwoli Wam miło i ciekawie wspólnie spędzić czas. Inne książeczki z tej serii: Cyfry Linie, Kolory, Kolorowanka, Przeciwieństwa, Zadania, Zabawki, Szlaczki, Wiejskie zwierzątka, Małe zwierzątka.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

38
Krótko mówiąc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótko mówiąc
Niedostępny
Brak

Piętnaście historii charakteryzujących się typowymi dla Jeffreya Archera dowcipem i przewrotnością. Każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie – od wzruszającej opowieści o miłości od pierwszego wejrzenia na stacji metra do historii pomysłowych oszustw przeprowadzanych bezpośrednio na oczach policji, od sztuczek stosowanych przez sprytnych prawników do finansowych matactw brytyjskich dyplomatów. Historia zamieszczona na końcu tego zbioru, Szczęściarze, jest być może najbardziej poruszającym i zapadającym w pamięć opowiadaniem, jakie Archer kiedykolwiek napisał. Archer jest niesamowitym pisarzem, z powodzeniem zdaje u czytelnika najważniejszy egzamin – wzbudza w nim chęć przewrócenia kartki, by się dowiedzieć, co będzie dalej. – „The Sunday Times" Zręczne, dowcipne i wciągające. Jeffrey Archer ma naturalny talent do pisania opowiadań. – „The Times” Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Na podstawie obu książek nakręcono seriale telewizyjne. Jego sławę ugruntowały następne powieści i zbiory opowiadań: Córka marnotrawna, Stan czwarty, Więzień urodzenia, Synowie fortuny, Sprawa honoru, Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko. Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów" Dom Wydawniczy REBIS opublikował Czas pokaże, Za grzechy ojca i Sekret najpilniej strzeżony.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

39
Oko Jelenia. Triumf Lisa Reinicke, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko Jelenia. Triumf Lisa Reinicke, wydanie 2
Niedostępny
Brak

Uniknąć zabójców. Zmylić trop niczym lis, a potem wyśledzić, odnaleźć i zgładzić. Bo jeśli oni pierwsi odnajdą... Marzec, Anno Domini 1560. Gdańsk. Port, jeden z największych w Europie. Marek, Hela, Staszek i Maksym. Nareszcie razem. Żyją, ale śmierć znowu zaplata na nich śmiertelne sidła. Wokół giną ludzie. Miejsca zbrodni znaczą wilcze ogony. I jest tylko jeden wspólny element łączący wszystkie zabójstwa. Marek. Gdzieś pośród kamieniczek i zaułków Gdańska ukrywa się szajka bezwzględnych morderców. Gdzieś tu, jak cierń w stopie tkwią śmiertelnie niebezpieczni intruzi z przyszłości. I jest jeszcze ktoś. Królewski justycjariusz, który by przejrzeć sekrety Hanzy nie cofnie się przed niczym.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

40
Chwyć bajeczkę! Kubuś Puchatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyć bajeczkę! Kubuś Puchatek
Niedostępny
Brak

Uruchom wyobraźnię i wejdź do świata filmów Disneya! Chwyć bajeczkę! W tej książce nie tylko poznasz nowe przygody Kubusia i jego przyjaciół, ale możesz rozwiązać zadania wspólnie z bohaterami. Udanej zabawy!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

41
Wojny Jagiellonów z wschodnimi i południowymi sąsiadami Królestwa Polskiego w XV wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny Jagiellonów z wschodnimi i południowymi sąsiadami Królestwa Pols...
Niedostępny
Brak

Wiek piętnasty zapisał się w dziejach Polski szybkim rozwojem staropolskiej sztuki wojennej. W powszechnym odczuciu, jak i w opinii znacznej części historyków, wojny Jagiellonów na wschodniej i południowej rubieży Królestwa Polskiego pozostawały w cieniu wielkiego konfliktu z Zakonem Krzyżackim na północy. Racją stanu w polityce monarchii jagiellońskiej stało się bowiem odzyskanie Pomorza Gdańskiego i ostateczna likwidacja zagrożenia krzyżackiego. Stąd też zagadnienia ekspansywnej polityki dynastycznej Jagiellonów na terenie Czech, Węgier i Mołdawii oraz obrona Rusi i Podola schodziły na drugi plan w działaniach polityczno-militarnych i nie cieszyły się popularnością w społeczeństwie szlacheckim. Można zaryzykować twierdzenie, że poglądy piętnastowiecznej szlachty paradoksalnie podzielała powojenna historiografia eksponując – nie tylko ze względów naukowych – walkę z „germańskim naporem”. W tej sytuacji i historycy wojskowi skupiali swe wysiłki na opracowywaniu wojen krzyżackich, zbyt zaniedbując studia nad walkami z południowymi i wschodnimi sąsiadami Królestwa Polskiego. A przecież nie ulega wątpliwości, że wydarzenia militarne, które rozegrały się w XV w. na terenach Rusi, Mołdawii, Węgier, Czech i południowo-wschodniej Polski, miały istotne znaczenie w kształtowaniu się przyszłości politycznej Europy Środkowej i Wschodniej.

65,00 zł
50,05 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

42
Koziorożec. Tom 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec. Tom 13
Dostępny85 szt.

Kontynuując swoją podróż Koziorożec spotyka w górach społeczność żyjącą w ciszy i obawie przed lawiną. Wzajemne poznawanie się ludzi żyjących w skrajnie nieprzyjaznych warunkach i astrologa zostaje przerwane przez mały samolot. Zaskoczenie Koziorożca potęguje miejsce, w którym dzieci znalazły ową zabawkę. Jest nim wrak balonu, którym dwóch starców Konceptu próbowało uciec. Spokój społeczności zostanie wkrótce zakłócony, ponieważ wśród śniegów jest ktoś jeszcze i pożąda pewnego przedmiotu zabranego z wraku przez jednego z członków społeczności. Przedmiotu ukrytego w niepozornym pudełku, do którego doprowadził go nieświadomy astrolog i jego towarzysze. I zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel... Według wydań oryginalnych to tom dwunasty serii „Koziorożec”, zaś wg chronologii polskich wydań trzynasty album serii.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

43
Bitwa pod Łuckiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa pod Łuckiem
Niedostępny
Brak

Bitwa pod Łuckiem to jedna z najważniejszych bitew I wojny światowej – rozegrała się na Wołyniu w czerwcu 1916 r. między wojskami rosyjskimi z jednej strony a siłami austro-węgierskimi wspieranymi przez formacje armii niemieckiej z drugiej. Główne walki, zakończone zdobyciem Łucka przez Rosjan, toczyły się w dniach 4-7 czerwca; w następnych tygodniach wojska rosyjskie zamierzały uwieńczyć rozmiary tego sukcesu dalszymi powodzeniami, co mogło doprowadzić do wyeliminowania Austro-Węgier z grona militarnych przeciwników koalicji. Austro-węgierskie siły zbrojne, wspomagane przez wojska potężnej armii niemieckiej, podejmowały natomiast działania mające na celu zlikwidowanie wyłomu pod Łuckiem.

80,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

44
Jak wygrać wybory? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wygrać wybory?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Interesujesz się polityką? Chcesz poznać arkana wygranych kampanii wyborczych? Dowiedzieć się jakie mechanizmy, strategie działań są receptą na zwycięstwo? A może chętnie dowiesz się - co kandydaci do wielkiej polityki robią, aby przegrać (mocno przy tym wierząc że idą w stronę sukcesu)? Wreszcie – chcesz poznać „przepis” na udaną kampanię wyborczą? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś „tak” albo „czemu nie”, to jest to książka dla Ciebie. Rozmówcy Artura Dmochowskiego analizując największe sukcesy i porażki wyborcze na przestrzeni lat, starają się przedstawić - „idealną” osobowość kandydata, lidera partii; rolę ekspertów, think tanków w powodzeniu kampanii; skutecznego używania „sieci” oraz sondaży wyborczych. Dyskutują również o znaczeniu mediów w kampanii - czy „parcie na szkło” to nadal dobra strategia, czy czeka nas rewolucja komunikacyjna w zbliżających się wyborach? Autor pyta najlepszych specjalistów, zajmujących się wyborami – politologów, socjologów, ekspertów ds. strategii marketingowych, badaczy rynku, znawców mediów elektronicznych - o to, jak skutecznie przygotować i przeprowadzić zwycięską kampanię wyborczą, jak zaskoczyć przeciwników, jak zdobyć „jedynkę” na liście wyborczej. Doradzają m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, dr Jarosław Flis, znany dziennikarz Grzegorz Górny.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Wasza miłość jest święta. Pamiątka Sakramentu Małżeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasza miłość jest święta. Pamiątka Sakramentu Małżeństwa
Dostępny5 szt.

Wspaniały prezent z okazji ślubu, zawierający niezwykłe słowa Jana Pawła II o miłości między kobietą i mężczyzną, o powołaniu do małżeństwa, oraz duchowe rady, modlitewne wsparcie i błogosławieństwo na drogę życia małżeńskiego. Papież odkrywa przed małżonkami niesłychaną głębię „wielkiej tajemnicy”, jaką jest sakrament małżeństwa. Słowa Jana Pawła II zilustrowane zostały pięknymi zdjęciami. Album pełen mądrości błogosławionego papieża, który w całkowicie nowym świetle ukazał chrześcijanom niezwykły dar cielesności, miłości i małżeństwa. Skarbnica mądrości i inspiracji na całe życie.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

46
Ojciec Pio i Święte Oficjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Pio i Święte Oficjum
Dostępny5 szt.

Nieznane fakty z „okresu prześladowań Ojca Pio przez władze kościelne” (1921-1933), po raz pierwszy zbadane i opisane przez włoskiego historyka, księdza Francesca Castellego. Czym była Kongregacja Świętego Oficjum? Jaką miała władzę, procedury, znaczenie? Dlaczego w 1931 roku zakazała Ojcu Pio publicznego odprawiania mszy i spowiadania wiernych? Kim były osoby odpowiedzialne za tę decyzję? Jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach o. Agostino Gemelli, a jaką postawę przyjął papież Pius XI? Kim są stygmatycy? Ilu ich było w historii Kościoła? Czy również oni byli poddawani badaniu przez Święte Oficjum? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada książka ks. Francesca Castellego, przywołując dokumenty – w większości dotychczas nieznane – i zapraszając nas do wyprawy w głąb historii kapucyńskiego Stygmatyka, włoskiego społeczeństwa w I połowie XX wieku i Kościoła katolickiego za pontyfikatu Piusa XI.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

47
Leśnie skrzaty pomagają zwierzętom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leśnie skrzaty pomagają zwierzętom
Dostępny32 szt.

Bohaterowie może i mali, ale sprawa wielka! Ekoludki – leśnie skrzaty – już po raz kolejny zabiorą dzieci i dorosłych w pouczającą i jednocześnie pełną humoru podróż do bajkowego świata, który rządzi się swoimi własnymi prawami – prawami ekologii. Skrzaty, które codziennie pomagają zwierzętom, odkrywają przed nami tajemnice przyrody i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą. Chcesz przeżyć następną przygodę razem z ekoludkami? Naturalnie! Mądre i zabawne opowieści spod pióra (ekologicznego!) Rafała Klimczaka – autora bestsellerowej serii NUDZIMISIE, pięknie zilustrowane przez Agatę Nowak, urzekną każdego ekoludka, nawet, jeśli (już) nie jest skrzatem.

21,90 zł
16,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

48
Bitwa nad Jeziorem Narocz 1916 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa nad Jeziorem Narocz 1916
Niedostępny
Brak

W marcu 1916 r. blisko obecnej granicy litewsko-białoruskiej, nad jeziorem Narocz (największym jeziorze późniejszej II Rzeczypospolitej), toczyły się bardzo zacięte walki niemiecko-rosyjskie, których ślady w postaci pozostałości bunkrów i okopów do dziś można oglądać na tamtych terenach. Ta tzw. operacja naroczańska 1916 r. nie jest przedmiotem częstych publikacji dotyczących pierwszej wojny światowej. Na pierwszy rzut oka była zwykłym biciem głową w mur, którego ostatecznym wynikiem były prawie wyłącznie olbrzymie ofiary ludzkie, czyli zjawisko dość typowe dla zmagań mających miejsce podczas Wielkiej Wojny. Mimo to, właśnie z uwagi na tę swoją typowość, epizod ten jest ze wszech miar wart przypomnienia. Niniejsza, dogłębna analiza tej batalii pióra radzieckiego historyka wojskowości Nikołaja Podorożnego ukazuje ją z kilku punktów widzenia. Przede wszystkim uświadamia jakim koszmarem była wojna pozycyjna, w tym przypadku na froncie wschodnim. Pokazuje też ze szczegółami staroświeckość sposobu walki, któremu hołdowano w rosyjskim dowództwie jeszcze na krótko przed przełomową i nowatorską pod względem taktyczno-operacyjnym ofensywą generała Brusiłowa. Wreszcie książka ta jest również wielkim oskarżeniem marnych talentów wojskowych carskiej generalicji oraz opisem nienajlepszych stosunków panujących w ówczesnej armii rosyjskiej.

55,00 zł
42,35 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

49
Zeszyty Formacji Duchowej nr 63/2014 Mojżesz pośrednik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Formacji Duchowej nr 63/2014 Mojżesz pośrednik
Niedostępny
Brak

Bóg mieszka na wysokościach i na głębinach. Chodzenie Jego drogami rozpoczyna się od zerwania z powierzchownością i przeciętnością, które są często naszym ?Egiptem?. Potrzebna jest z naszej strony decyzja wyjścia z ziemi własnych zniewoleń, na której ubóstwiani przez nas ?faraonowie? rządzili naszym życiem, zajmując miejsce Boga. Bóg nigdy z nas nie zrezygnuje. Słyszy nasze jęki i narzekania w ?Egipcie?. Posyła nam przewodników, jak posłał Mojżesza Izraelowi. Przewodnicy duchowi są dani także po to, by pomóc nam uznać prawdę o naszym zagubieniu, gdy błąkamy się po krainie śmierci. Pokazują drogę ku wyzwoleniu. Jeśli zaufamy Bogu i nie cofniemy się przed pierwszą falą trudności, pośle nam przewodników, którzy przeprowadzą nas po suchym dnie morza przeszkód, zasłaniających nam horyzonty nadziei i odcinających drogę do Ziemi Obiecanej. Droga z Bogiem prowadzi zawsze przez ?Synaj przymierza i dziesięciu słów?. Przewodnicy są po to, aby nam o tym przypominać.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

50
Kroniki Wardstone. Tom 11. Wijec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Wardstone. Tom 11. Wijec
Dostępny161 szt.

Jedenasty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków Mrok jest pełen przerażających stworzeń, a Tom Ward, siódmy syn siódmego syna i ostatni uczeń stracharza wciąż nie poznał niektórych z nich. Z daleka od Hrabstwa jedna z istot ciemności, Slither, żyje od setek lat, łaknąc krwi… Ze stworzeniami Mroku można zawrzeć pakt. I tak właśnie uczynił umierający ojciec. Slither ma bezpiecznie zaprowadzić do mieszkającej na południu rodziny dwie z jego córek. Wtedy trzecia, najstarsza, imieniem Nessa, będzie należeć do niego. Ojciec umiera w spokoju, ale dla Nessy koszmar dopiero się zaczyna. A gdy ścieżka jej i Slithera skrzyżuje się ze ścieżką wiedźmy-zabójczyni Grimalkin, obydwoje zostają mimo woli wplątani w walkę ze Złym…

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

Wróć do góry