hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 14 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słownik uniwersalny biznesowy angielsko-polski, polsko-angielski (praca zbiorowa), na drugim Miasto Zdrój (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Krwawiąca granica (Marian Zacharski) oraz Prawdziwa historia oparta na kłamstwach (Jennifer Clement).
1
Słownik uniwersalny biznesowy angielsko-polski, polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik uniwersalny biznesowy angielsko-polski, polsko-angielski
Dostępny25 szt.

Poręczny słownik na każdą okazję. • Słownik jest skuteczną pomocą w odnajdowaniu najczęściej używanych słów i zwrotów. • Dzięki poręcznemu formatowi jest idealny na co dzień i w podróży. • Twarda oprawa gwarantuje jego trwałość • Słownik zawiera 40 000 haseł i zwrotów.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

3 osoby kupiły
2
Miasto Zdrój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto Zdrój
Dostępny36 szt.

Niniejszy zbiór tekstów to „podręcznik do oduczania się” – oduczania się różnych sposobów teoretyzowania miasta, które uważamy za naturalne do tego stopnia, że nie postrzegamy ich już jako konstrukcji myślowych, traktując je jako część rzeczywistości. Ponieważ słowa, nazwy i pojęcia nadal są naszymi podstawowymi narzędziami myślenia, czasami, żeby dobrze się czegoś nauczyć, trzeba wcześniej porządnie i rzetelnie czegoś się oduczyć. Chcemy oduczyć się myślenia o zdrowiu w mieście tylko poprzez banalną metaforę miasta-organizmu, zamiast tego pragniemy badać skomplikowane zależności pomiędzy zdrowiem a przestrzenią miejską. Chcemy oduczyć się myślenia o infrastrukturze w mieście jedynie poprzez jej materialny, techniczny i inwestycyjny wymiar, bo nie tylko rury i drogi, ale także my sami tworzymy miejską infrastrukturę. Chcemy oduczyć się myślenia o związkach architektury z władzą tylko przez pryzmat konkretnych ideologii politycznych, rzekomo wpisanych w architekturę, bo ani władza biopolityczna, ani wolność nie są nigdy ostatecznie zdeterminowane przez formy architektoniczne. Celem tego zbioru nie jest więc sklasyfikowanie i wyjaśnienie poszczególnych elementów myślenia o zdrowiu, infrastrukturze i biopolityce w mieście, ale raczej wprowadzenie pewnej konfuzji do istniejących wcześniej definicji – nie poprzez postmodernistyczny relatywizm, ale dzięki pokazywaniu hybrydowości współczesnych form, w jakich wytwarzane i reprodukowane jest życie w mieście.

39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

1 osoba kupiła
3
Krwawiąca granica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawiąca granica
Dostępny13 szt.

Kolejny tom poświęcony jest operacjom wywiadowczym Oddziału II Sztabu Generalnego/Głównego. Tym razem autor szczególny nacisk położył na sprawy związane z działalnością szpiegowską na kierunku niemieckim przy aktywnym udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przebieg granicy polsko-niemieckiej, ustalony podczas konferencji w Wersalu, nie zadowalał żadnej ze stron. Dla Niemców konieczność oddania Polsce fragmentów terytorium Pomorza oraz Górnego Śląska była „pomyłką wersalską”. Polacy tę samą decyzję traktowali jako brak szczodrości, a nawet zdradę ze strony wielkich mocarstw. Dzień złożenia podpisów pod traktatem był jednocześnie dniem rozpoczęcia przygotowań do nowej wojny. Wraz z odbudową potencjału sił zbrojnych, uaktywniły się służby wywiadowcze. W tym tomie czytelnik znajdzie omówienie wielu aspektów ich działalności oparte na bogatych materiałach archiwalnych. Do walki włączyła się także machina propagandowa. Gazety po obu stronach granicy, by dotrzeć do masowego odbiorcy, stosowały zasadę „Sang à la une”, czyli krew na pierwszej stronie. Każde wydarzenie w stosunkach polsko-niemieckich miało być prezentowane ostro, odważnie, dosadnie i bez ograniczeń typowych dla języka dyplomacji. Na podparcie odważnie prezentowanych kolejnych spraw wywiadowczych prowadzonych przez Oddział II SG autor przytacza fragmenty lub publikuje w całości wiele nieznanych dotąd dokumentów, zarówno niemieckich jak i polskich. Jest to niezaprzeczalnie wielki walor tej książki.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
4
Prawdziwa historia oparta na kłamstwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa historia oparta na kłamstwach
Dostępny183 szt.

W szkole klasztornej Leonora nauczyła się piec chleb, zmywać naczynia, prasować, robić na drutach, czytać i pisać. Nauczyła się również, że nigdy nie powinna mówić na głos tego, co myśli. Posada służącej u zamożnej meksykańskiej rodziny miała być szczytem jej życiowych osiągnięć. Tyle że niebo jednych – jest piekłem dla innych. A prawdziwe historie oparte na kłamstwach zdarzają się codziennie.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

5
Ziemia! Ziemia!... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia! Ziemia!...
Niedostępny
Brak

Eseistyczna powieść Ziemia! Ziemia!..., którą Márai napisał na emigracji w Salerno, pomyślana została jako trzecia część opublikowanych w 1934 roku Wyznań patrycjusza. Materiał faktograficzny i refleksyjny książki obejmuje czas od grudnia 1944 r. do momentu ostatecznego opuszczenia Węgier (w 1948 r.) przez pisarza i jego rodzinę. Podobnie jak w Wyznaniach patrycjusza, i tutaj Márai podejmuje przede wszystkim próbę intelektualnego podsumowania zdarzeń. Od początku wojny przekonany o ogromnej wadze przemian, jakie nieuchronnie czekają jego ojczyznę, w pierwszych latach powojennych staje się bacznym tych przemian obserwatorem. I stara się sprostać podstawowemu – w jego mniemaniu – zadaniu intelektualisty: wypracować wiarygodne, niestronnicze sądy o wszystkim, co się wokół dzieje, i sformułować własne odpowiedzi na stawiane przez epokę pytania. Jednym z nich jest dramatyczne – i jakże osobiste w przypadku Máraiego – pytanie o sens emigracji.

33,10 zł
23,83 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,27 zł

6
Wyznania patrycjusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznania patrycjusza
Niedostępny
Brak

Wyznania patrycjusza składają się z dwóch części – pierwsza stanowi opis dzieciństwa, a zarazem obraz Węgier początku XX wieku; druga jest relacją z okresu emigracji młodego człowieka (a wkrótce młodego małżeństwa) i jednocześnie portretem Europy Zachodniej w latach dwudziestych minionego stulecia. Jak pisze Teresa Worowska w posłowiu do tłumaczonej przez siebie książki: „pierwsza część opowiada o próbie wyrwania się z pewnego świata, druga – o daremności tej próby, o niemożliwości wyrwania się”. Z okazji 70 lat istnienia Czytelnika ukazuje się kolekcja tytułów wybranych z dorobku wydawnictwa. Edycję wyróżnia jednolita szata graficzna autorstwa Andrzeja Heidricha. Wyznania patrycjusza są kolejną książką w tym cyklu.

50,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

7
Spirit Animals. Tom 1. Zwierzoduchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Animals. Tom 1. Zwierzoduchy
Niedostępny
Brak

Siedem wciągających powieści oraz ekscytująca gra tworzą świat, w którym dzieci będą chciały na zawsze zamieszkać! Czworo dzieci, mieszkających w dużej odległości od siebie, przechodzi ten sam rytuał pod okiem nieznajomych odzianych w płaszcze. Z czterech nagłych strumieni światła wyłaniają się cztery niezwykłe bestie – wilk, lampart, panda i sokół. W jednej chwili los dzieci – i całego świata – zmienia się na zawsze... Wkrocz do świata Erdas, w którym każde dziecko w pewnym wieku odkrywa, czy posiada swego zwierzoducha – rzadką więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, która obojgu nadaje wielką moc. Z odległej i dawno zapomnianej krainy nadchodzi mroczna potęga, która pustoszy świat. Los Erdas zależy teraz od czworga młodych bohaterów… oraz od ciebie. Fenomenalne połączenie książki fantasy i gry typu RPG – odkryj swojego zwierzoducha i przeżyj niesamowite przygody! Tłumaczenie: Michał Kubiak

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

8
Pułapka uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pułapka uczuć
Niedostępny
Brak

Colleen Hoover jest autorką pięciu bestsellerowych powieści z listy „New York Timesa”, na której m.in. znalazły się W potrzasku i Punkt zwrotny, opowiadających losy Layken Cohen i Willa Coopera. Obecnie wraz z mężem i trójką synów mieszka w Teksasie. Uwielbia muzykę The Avett Brothers i dietetyczną colę. Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.

39,90 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

9
Brzydkie kaczątko. Duże harmonijki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie kaczątko. Duże harmonijki
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych, kolorowych książeczek dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero poznają świat. Tekturowe harmonijki, które można oglądać i rozkładać na różne sposoby – strona po stronie, jak normalną książeczkę, lub rozłożyć harmonijkę i mieć przez oczami całą historię. Każda książeczka zawiera skróconą wersję klasycznej baśni oraz kolorowe ilustracje.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

10
Pinokio. Duże harmonijki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio. Duże harmonijki
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych, kolorowych książeczek dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero poznają świat. Tekturowe harmonijki, które można oglądać i rozkładać na różne sposoby – strona po stronie, jak normalną książeczkę, lub rozłożyć harmonijkę i mieć przez oczami całą historię. Każda książeczka zawiera skróconą wersję klasycznej baśni oraz kolorowe ilustracje.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

11
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Hiszpania i Portugalia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Hiszpania i Portugalia
Niedostępny
Brak

Przewodnik dla zmotoryzowanych. Hiszpania i Portugalia jest propozycją dla ludzi takich jak Ty – ciekawych świata, pragnących poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Półwysep Iberyjski to jeden z najciekawszych regionów Europy. Hiszpania wprawia w podziw nad zachowanymi zabytkami kultury Rzymu, nad Goyą i Picassem, nad flamenco. Portugalia jest jak pieśń fado, z zewnątrz melancholijna, pod powierzchnią żywiołowa. Słynie z Porto – miasta i wina oraz odziedziczonych po Maurach azulejos… Hiszpanię, kojarzoną zwykle z korridą, flamenco i malowniczymi plażami, polscy turyści odkrywają wciąż na nowo. Miłośnicy sztuki zwiedzają bogate w muzea miasta wznoszone przez Rzymian, Maurów i Hiszpanów. Na dzieci czekają wodne miasteczka i magiczne wyspy. Ciekawi świata podróżnicy zaglądają do kastylijskich i mauretańskich zamków oraz pięknych historycznych wiosek. Podróż do Portugalii to podróż do kraju malowanych łodzi rybackich, stylu manuelińskiego i pięknych klifów. Na przybyszów czeka tu nastrojowa Lizbona i modne kurorty Algarve, bajeczne zamki i klasztory. To podróż prostych przyjemności, gdy czas płynie leniwie na plaży, wieczory rozbrzmiewają muzyką, a knajpki kuszą wspaniałą kuchnią. W przewodniku: • 2 trasy dojazdowe do Hiszpanii i Portugalii, • 10 tras po Hiszpanii i Portugalii, • opisy starannie wybranych atrakcji, • aktualne i praktyczne informacje, w tym adresy internetowe, współrzędne GPS, • dokładny kilometraż każdej trasy, • orientacyjne czasy zwiedzania, • porady instruktorów Szkoły Auto ŠKODA, dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Jak jeździć po Hiszpanii i Portugalii bezpiecznie i ekonomiczne? Instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA sprawdzili to osobiście, jadąc z Polski do krajów słońca, oceanu i sjesty w samochodach ŠKODY. Zapoznaj się z ich poradami!

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

12
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Węgry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Węgry
Dostępny2 szt.

Przewodnik dla zmotoryzowanych. Węgry jest propozycją dla ludzi takich jak Ty – ciekawych świata, pragnących poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Rzymskie pozostałości, sztuka romańska, gotycka i barokowa, a także zachwycająca secesja, specyficzna atmosfera naddunajskiej stolicy, winnice na stokach wygasłych wulkanów, „węgierskie morze”, termy i stylowe gospody z rozbawionym towarzystwem… Węgry oczarowują nie tylko miłośników architektury z różnych epok, bywalców modnych kurortów nad Balatonem i amatorów uzdrawiających kąpieli w gorących źródłach. To istny raj dla smakoszy, na których czekają liczne restauracje z wszech obecnym zapachem zupy gulaszowej i innych węgierskich specjałów oraz winiarnie, rozbrzmiewające brzękiem szkła i uwodzicielskimi dźwiękami skrzypiec. W przewodniku: • 2 trasy dojazdowe na Węgry, • 9 tras po Węgrzech oraz Wiedniu i Bratysławie, • opisy starannie wybranych atrakcji, • aktualne i praktyczne informacje, w tym adresy internetowe, współrzędne GPS, • dokładny kilometraż każdej trasy, • orientacyjne czasy zwiedzania, • porady instruktorów Szkoły Auto ŠKODA, dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Jak jeździć po Węgrzech bezpiecznie i ekonomicznie? Instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA sprawdzili to osobiście, jadąc z Polski do kraju tokaju, uzdrowisk i gulaszu w samochodach ŠKODY. Zapoznaj się z ich poradami!

34,90 zł
23,38 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,52 zł

13
Eufouczucie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eufouczucie!
Niedostępny
Brak

Istnieje na tym świecie prawdziwa magia, ale nie znajdziesz jej w zaczarowanych zaklęciach, starożytnych talizmanach ani z sztuczkach magika. Jak dżin w kamionkowym dzbanie, prawdziwa magia jest w tobie i czeka na uwolnienie. Naucz się odkrywać ukrytą moc razem z doktorem Frankiem Kinslowem, odkrywcą i ojcem Synchronizacji KwantowejŽ (SKŽ), przełomowej uzdrawiającej techniki, której tysiące ludzi na świecie z powodzeniem używa, by wyeliminować emocjonalny i fizyczny dysonans w sobie i innych. W trzeciej już książce dr Franka Kinslowa - twórcy metody Synchronizacji Kwantowej i autora bestsellerowych pozycji "Sekret Natychmiastowego Uzdrawiania" i "Sekret Kwantowego Życia" - wyjdziesz poza natychmiastową uzdrawiającą moc Synchronizacji Kwantowej, by dzięki jednej procedurze osiągnąć swoje najgłębsze duchowe i materialne cele.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

14
Białoruś mapa 1:750 000 Jana Seta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białoruś mapa 1:750 000 Jana Seta
Niedostępny
Brak

Mapa Białorusi w skali 1:750 000. Mapa przedstawia dokładną sieć drogową. Na odwrocie spis ponad 6000 miejscowości zapisanych czcionką łacińską.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

15
Emma chce grać jazz! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma chce grać jazz!
Niedostępny
Brak

Małpkę Emmę dopada ważne dla każdego pytanie: "co chciałabym robić w życiu?". Emma nie od razu umie udzielić na nie odpowiedzi, ale bardzo intensywnie zaczyna jej szukać. Pewnego dnia wielka pasja rodzi się sama: " - Mamo, tato, już wiem, co chcę robić w życiu! (...) Chcę grać jazz!" Szczęśliwa małpka zakłada z przyjaciółmi zespół Emma&Friends Jazz Band, który szybko zdobywa uznanie rówieśników i rzeszę fanów. Jednak wychowawczyni i rodzice zauważają, że z nauką Emmy w szkole już tak śpiewająco nie jest. Czy znajdą sposób na rozwiązanie problemu? Czy małpka nauczy się łączyć muzyczną pasję i obowiązki szkolne? Poznajcie pełną afrykańskich rytmów i kolorów historię o marzeniach, odwadze i przyjaźni! Jazzowo zaczynam dziś dzień, ten dzień, I nie chcę słyszeć, że coś idzie źle, o nie! To nie mój rytm i nie mój swing.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

16
Krwawiąca granica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawiąca granica
Dostępny12 szt.

Kolejny tom poświęcony jest operacjom wywiadowczym Oddziału II Sztabu Generalnego/Głównego. Tym razem autor szczególny nacisk położył na sprawy związane z działalnością szpiegowską na kierunku niemieckim przy aktywnym udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przebieg granicy polsko-niemieckiej, ustalony podczas konferencji w Wersalu, nie zadowalał żadnej ze stron. Dla Niemców konieczność oddania Polsce fragmentów terytorium Pomorza oraz Górnego Śląska była „pomyłką wersalską”. Polacy tę samą decyzję traktowali jako brak szczodrości, a nawet zdradę ze strony wielkich mocarstw. Dzień złożenia podpisów pod traktatem był jednocześnie dniem rozpoczęcia przygotowań do nowej wojny. Wraz z odbudową potencjału sił zbrojnych, uaktywniły się służby wywiadowcze. W tym tomie czytelnik znajdzie omówienie wielu aspektów ich działalności oparte na bogatych materiałach archiwalnych. Do walki włączyła się także machina propagandowa. Gazety po obu stronach granicy, by dotrzeć do masowego odbiorcy, stosowały zasadę „Sang à la une”, czyli krew na pierwszej stronie. Każde wydarzenie w stosunkach polsko-niemieckich miało być prezentowane ostro, odważnie, dosadnie i bez ograniczeń typowych dla języka dyplomacji. Na podparcie odważnie prezentowanych kolejnych spraw wywiadowczych prowadzonych przez Oddział II SG autor przytacza fragmenty lub publikuje w całości wiele nieznanych dotąd dokumentów, zarówno niemieckich jak i polskich. Jest to niezaprzeczalnie wielki walor tej książki.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

17
Rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina
Niedostępny
Brak

Poprzednia książka Moniki Jaruzelskiej "Towarzyszka Panienka" była głośnym wydarzeniem i natychmiast stała się bestsellerem. Córka generała opowiedziała w niej historię swojego życia. W nowej książce kreśli sylwetki rodziców, rozmawia z ojcem i matką o niełatwych relacjach rodzinnych. Zamieszcza fragmenty dziennika, w którym notuje zdarzenia bolesne, ale też radosne.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

18
Smutek Gabi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek Gabi
Niedostępny
Brak

Gabi ma spokojne życie, pracę bez perspektyw i właśnie kupiła maleńkie mieszkanie na kredyt. Nieoczekiwana propozycja szefa wywróci jej życie do góry nogami. Czy pozostanie sobą i ocali to, co ma najcenniejszego – przyjaźń z Bogną i Maciejem? Jak zareaguje na pojawienie się w jej życiu ekscentrycznego Eryka? Czym skończy się próba uporządkowania relacji z najbliższymi? I co znajdzie w pamiętniku...?

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Włochy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Włochy
Niedostępny
Brak

Przewodnik dla zmotoryzowanych. Włochy jest propozycją dla ludzi takich jak Ty – ciekawych świata, pragnących poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Włochy to wyjątkowe miejsce – z historią, która przypomina o sobie na każdym kroku – i niezwykle ważny punkt na kulturowej mapie naszego kontynentu. A równocześnie przepiękny kraj dla ludzi mających wyjątkowy apetyt na życie. Urzekające włoskie krajobrazy z górami schodzącymi wprost do morza, liguryjskimi jeziorami czy cudownymi toskańskimi miasteczkami nie mają sobie równych. Malownicze miejscowości i odcięte od cywilizacji wioski, wyrafinowane i szalone zarazem Wieczne Miasto, Neapol, który po prostu trzeba zobaczyć, malownicza Wenecja – wszystkie one doskonale łączą bogatą przeszłość z obliczem współczesnych czasów, kształtują niepowtarzalne smaki, aromaty i wspomnienia Italii. W przewodniku: • 2 trasy dojazdowe do Włoch, • 9 tras po północnych Włoszech, • opisy starannie wybranych atrakcji, • aktualne i praktyczne informacje, w tym adresy internetowe, współrzędne GPS, • dokładny kilometraż każdej trasy, • orientacyjne czasy zwiedzania, • porady instruktorów Szkoły Auto ŠKODA, dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Jak jeździć po Włoszech bezpiecznie i ekonomicznie? Instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA sprawdzili to osobiście, jadąc z Polski do kraju sztuki, architektury i pizzy w samochodach ŠKODY. Zapoznaj się z ich poradami!

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

20
W niewoli seksu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W niewoli seksu
Dostępny3 szt.

W niewoli seksu” to zbiór ostrych opowiadań obyczajowych, których bohaterami są mężczyźni. Znajdziemy tu facetów wikłających się w skomplikowane relacje, zmanipulowanych, cierpiących i gotowych zabić. Przemoc miesza się z seksem, a miłość z nienawiścią. Tutaj spotkamy się w miejscu, gdzie seks stanowi początek drogi, a czasem również jej koniec. Autor kolejny raz odsłania mroczne tajemnice, które dotyczą każdego z nas. Książka intryguje, wciąga i fascynuje. To odważna proza, która pozostaje w pamięci Czytelnika na dłużej. Noc inna niż wszystkie Amerykańskie rżnięcie Patrz na mnie! Noce oczekiwania Pierwszy udany podryw Numery telefonów Sprawy zawodowe Dzień porządnego faceta Coś o męskiej naturze Kryzys Reinkarnacja W niewoli seksu

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

21
Wartości autoteliczne w kulturze symbolicznej na przykładzie indyjsko-polskich spotkań literackich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości autoteliczne w kulturze symbolicznej na przykładzie indyjsko-...
Niedostępny
Brak

Książka Renaty Czekalskiej ukazuje jak przebiega komunikacja międzykulturowa poprzez literaturę dwóch odległych kultur. Ukazuje, że ludzie są sobie bliscy, gdy czują te same wartości, nawet jeśli sposoby ich realizacji i formy wyrazu są bardzo odmienne. Samuel P. Huntington w swojej książce Zderzenie cywilizacji analizuje, jak wartości i religie dzielą ludzi i są podstawą kształtowania przez nich odrębnych cywilizacji. Renata Czekalska, analizując przekłady utworów literatury pięknej dwóch odmiennych cywilizacji, ukazuje coś zupełnie innego: ludzi cywilizacji zachodniej i hinduistycznej (w terminologii Huntingtona) łączą wartości autoteliczne, czyli uniwersalne, natomiast różni ich realizacja tychże wartości, a jeszcze bardziej różnią ich wartości instrumentalne. Książka twórczo uzupełnia dotychczasową literaturę na rynku wydawniczym w zakresie kulturoznawstwa i socjologii kultury. Prof. Leon Dyczewski

30,00 zł
25,50 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

22
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Chorwacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik dla zmotoryzowanych. Chorwacja
Niedostępny
Brak

Długie wybrzeże, słońce i ciepłe morze dla amatorów leniuchowania, mnóstwo zabytków dla wielbicieli historii, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie i górskie wędrówki dla aktywnych... Chorwacja to kraj czysty i bezpieczny, a jej popularność wśród polskich turystów nie przemija. Mnóstwo turystów odwiedza Istrię i wybrzeże dalmatyńskie, nieco mniej osób wybiera się do wschodniej części tego kraju lub do sąsiedniej Bośni i Hercegowiny, gdzie można niespiesznie chłonąć urok tamtejszej przyrody i osmańskich zabytków. Gościnne wybrzeże, cuda natury czy słodkie biesiadowanie – tego nad Adriatykiem na pewno nie zabraknie! Przewodnik po Chorwacji dla zmotoryzowanych jest propozycją dla ludzi takich jak ty – ciekawych świata, pragnących poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. W przewodniku: • 2 trasy dojazdowe do Chorwacji • 8 tras po Chorwacji oraz w sąsiedniej Bośni i Hercegowinie • opisy starannie wybranych atrakcji • aktualne i praktyczne informacje, w tym adresy internetowe, współrzędne GPS • dokładny kilometraż każdej trasy • orientacyjne czasy zwiedzania • porady instruktorów Szkoły Auto ŠKODA, dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy Jak jeździć po Chorwacji bezpiecznie i ekonomicznie? Instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA sprawdzili to osobiście, jadąc z Polski do kraju wysp, plaż i słońca w samochodach ŠKODY. Zapoznaj się z ich poradami!

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

23
Procesy gentryfikacji Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy gentryfikacji Część 2
Niedostępny
Brak

W książce kontynuowana jest problematyka gentryfikacji. W porównaniu z częścią pierwszą, prezentowaną w poprzednim tomie, wybiega ona poza granice miasta przenosząc się częściowo na tereny wiejskie. Fragment Wstępu

29,40 zł
25,28 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,12 zł

24
Kapitał ludzki w regionie łódzkim Społeczeństwo, edukacja, przestrzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitał ludzki w regionie łódzkim Społeczeństwo, edukacja, przestrzeń
Niedostępny
Brak

Kapitał ludzki to zasób występujący w każdym regionie, wszędzie tam, gdzie obecni są ludzie. Pojęcie kapitału ludzkiego można rozpatrywać zarówno w wąskim, jak i w szerokim ujęciu. W książce przyjęto następującą perspektywę interpretacji: kapitał ludzki utożsamiany jest z wiedzą, poziomem wykształcenia i indywidualnymi kompetencjami człowieka dotyczącymi realizacji założonych zadań oraz celów społecznych. Fragment Wstępu

37,80 zł
32,51 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,29 zł

25
Kapitał ludzki w regionie łódzkim z perspektywy przedsiębiorstw i rynku pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitał ludzki w regionie łódzkim z perspektywy przedsiębiorstw i rynk...
Niedostępny
Brak

W prezentowanej pracy zawarto wyniki badań zorientowanych w dwóch obszarach. Pierwszy z nich dotyczy dojrzałości przedsiębiorstw do inwestowania w kapitał ludzki w regionie. Drugi obszar, rola kapitału ludzkiego w budowaniu regionalnego rynku pracy, dotyczy wyzwań w zakresie adaptacyjności gospodarki regionu w kontekście szkolnictwa zawodowego do potrzeb nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki. Fragment Wstępu

33,60 zł
28,90 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,70 zł

26
Biznesowy słownik tematyczny angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biznesowy słownik tematyczny angielski
Niedostępny
Brak

• Znajdziesz tu ponad 10 000 aktualnych słów i zwrotów w 26 kategoriach • Otrzymujesz kompendium słownictwa z zakresu gospodarki, prawa, finansów • Łatwo odszukasz tłumaczenie dzięki tematycznemu i alfabetycznemu uporządkowaniu haseł • Zrozumiesz znaczenie wyrazów dzięki licznym przykładom ich zastosowania

29,90 zł
23,62 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

27
Braterstwo a bagaż narodowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Braterstwo a bagaż narodowy
Niedostępny
Brak

Kanadyjska wielokulturowość od dawna wywoływała i nadal jeszcze wywołuje szerokie zainteresowanie tak wśród naukowców, jak i wśród polityków. Starają się oni poznać genezę, uwarunkowania i czynniki kształtujące wielokulturową mozaikę społeczeństwa kanadyjskiego, ideologie, którymi kierują się zwolennicy wielokulturowości, oraz rozwiązania prawne umożliwiające wcielanie jej w życie. […] Zainteresował mnie fakt, że w istniejących opracowaniach jest wyraźna luka dotycząca splotu stosunków etnicznych i wyznaniowych, a zwłaszcza relacji między różnymi grupami funkcjonującymi na ziemiach kanadyjskich w obrębie największego i najbardziej wewnętrznie zróżnicowanego Kościoła, którym jest tam Kościół rzymskokatolicki. […] Interesować mnie będą wzajemne relacje pomiędzy katolikami pochodzącymi z różnych krajów europejskich, którzy osiedlali się w brytyjskich koloniach Ameryki Północnej, a następnie w Dominium Kanady. Odnosi się to przede wszystkim do stosunków między frankofonami a katolikami anglojęzycznymi, ale także do sposobu traktowania przez obie te społeczności innych katolików o europejskich korzeniach. Na uwagę zasługują również wzajemne relacje między wszystkimi tymi grupami oraz ich uwarunkowania. Na tle skomplikowanej i praktycznie w Polsce nieznanej historii Kościoła katolickiego na ziemiach kanadyjskich postaram się przedstawić zarówno przypadki pomocy i współdziałania między różnymi społecznościami katolickimi, jak i występujące wśród nich spory, napięcia czy konflikty. Będę szukać ich przyczyn i uwarunkowań. Chciałabym pokazać również wpływ, jaki relacje etniczne wewnątrz Kościoła katolickiego miały na poszczególne grupy wiernych oraz na instytucje kościelne, na duchownych różnych szczebli, na podejmowane przez nich działania, a w konsekwencji także na opinie o katolikach w całej Kanadzie. Interesować mnie będzie także to, czy i na ile wszystkie te zjawiska oraz procesy oddziaływały na kanadyjską rzeczywistość poza sferą wyznaniową. Chciałabym także zaprezentować poglądy i działania kilku znaczących postaci, zarówno duchownych, jak i świeckich, związanych z Kościołem katolickim, których życiorysy, idee, plany i decyzje ilustrują dziś dzieje poszczególnych diecezji i parafii, zaś w przeszłości wytyczały kierunki przemian Kościoła funkcjonującego w Kanadzie, a pośrednio wpływały również na zmiany społeczne i decyzje polityczne zapadające w tym kraju. Ze „Wstępu” Autorki

26,00 zł
22,10 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

28
Obóz cygański w Łodzi 1941-1942 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obóz cygański w Łodzi 1941-1942
Dostępny2 szt.

Obóz cygański w Łodzi 1941–1942 – Das Zigeunerlager in Litzmannstadt 1941–1942 to drugie wydanie publikacji przedstawiającej martyrologię i zagładę ponad 5 tysięcy Romów i Sintich z pogranicza austriacko-węgierskiego (Burgenlandu), którzy w listopadzie 1941 roku zostali deportowani do łódzkiego getta. Tragiczny los tej grupy zamkniętej w izolowanym na terenie getta obozie cygańskim ukazał Julian Baranowski, nieżyjący już pracownik Archiwum Państwowego w Łodzi. Jego prace sprawiły, że do tej pory mało znany epizod z historii okupowanej przez hitlerowców Łodzi stał się tematem badań historyków z całego świata. Publikacja przygotowana na podstawie materiałów Archiwum Państwowego w Łodzi, relacji świadków oraz opracowań jest ciekawym dokumentem, który poszerza literaturę dotyczącą drugiej co do wielkości, po warszawskiej, dzielnicy żydowskiej na okupowanych terenach II Rzeczypospolitej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

29
Moje odchudzanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje odchudzanie
Niedostępny
Brak

Znasz już wszystkie diety, odchudzasz się od lat, a efektów jak nie było tak nie ma. Chcesz to w końcu zmienić? Sięgnij po tę książkę! Pozbywanie się zbędnych kilogramów to nie tylko dieta. Odchudzanie z Konradem Gacą, znanym z programu Fat Killers - Zabójcy Tłuszczu, to przemyślany, wieloetapowy proces, który pozwoli Ci skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z Konradem Gacą, odzyskasz prawidłową wagę, zdrowie i dobry wygląd. Odzyskasz też radość z życia, które dotychczas zdemolowały Ci zbędne kilogramy. Koniecznie przeczytaj książkę Konrada Gacy, żeby: stracić zbędne kilogramy i zyskać nowe, zdrowe życie. zrozumieć na czym polega mądre odchudzanie uniknąć błędów w dążeniu do szczupłej sylwetki otrzymać pomoc i ogromną dawkę motywacji niezbędnej przy odchudzaniu poznać inspirujące historie ludzi, którzy już schudli 40-170 kg i od lat cieszą się znakomitą formą zrozumieć, czym jest efekt jo-jo i jak go uniknąć zobaczyć jak bezpiecznie trenować Z kilkunastu tabletek, jakie codziennie łykałam, nie biorę dzisiaj nic! Wyszłam m.in. z nadciśnienia, arytmii serca i cukrzycy? Mój kardiolog na ostatnich badaniach powiedział, że mam wyniki jak 20-latka! Chciał sobie przypisać ten sukces, ale mu na to nie pozwoliłam. ?To, co osiągnęłam stało się nie dzięki panu, ale dzięki panu Konradowi? - ucięłam wątpliwości. Minę miał wtedy kwaśną, oj, kwaśną? (śmiech). Elżbieta Kośmidek, 60 lat, Katowice, nauczycielka, schudła 58 kg. Dziś to już wiem ? otyłość zabrała mi najlepsze lata, ukradła mi prawie całą młodość. Na szczęście na mojej drodze stanął Konrad Gaca i życie mi się zmieniło. Moi znajomi nie poznawali mnie, nie mogli uwierzyć, że to ja.. Bartek Zembrzuski, 34 lata, Lublin, schudł 90 kg.

39,90 zł
37,91 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

30
Europeizacja polskich partii politycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europeizacja polskich partii politycznych
Dostępny9 szt.

Książka jest efektem badań czterech partii politycznych: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Autorka poszukuje odpowiedzi na pytanie czy obserwowane w polskich partiach zmiany, będące konsekwencją integracji europejskiej, są głębokie, sięgają korzeni, wartości i zasad, wpływają na ich model organizacyjny, czy też mają raczej charakter kosmetyczny. Przedmiotem refleksji są zmienne, od których zależy intensywność europeizacji ugrupowań politycznych. Czy stosunek partii do Unii Europejskiej, program polityczny, rodowód partii, liczebność reprezentacji w Parlamencie Europejskim, oczekiwania elektoratu mają wpływ na europeizację? Dzięki analizie wewnętrznych dokumentów partyjnych i programów politycznych oraz badaniom ankietowym i indywidualnym wywiadom pogłębionym z parlamentarzystami i kierownictwem partii ? odpowiedzi udzielone w prezentowanej monografii mają solidny fundament empiryczny. Publikacja skierowana jest do politologów, socjologów, europeistów, ale powinna zainteresować także obserwatorów i praktyków życia politycznego, dotyka bowiem tematu wzbudzającego dyskusję, a często i emocje.

34,70 zł
30,54 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,16 zł

Wróć do góry